logo

Sebozol - analogický s Nizoralem

Pokud srovnáme dva anti-lupičské drogy Sebozol a Nizoral, pak můžeme říci, že jsou přesnou kopií každého z nich. Faktem je, že ketokonazol, látka, která je hlavní složkou Nizoralu, je součástí společnosti Sebozol. zbývající složky těchto šamponů jsou stejné, i když ne všechny, ale mnohé. Obě tyto léky se používají v kosmetologii a dermatologii. Tyto dva látky se používají v boji proti lupům, seboroické dermatitidě, pažitku a dalším. Přispívají k odstranění lupů a současně k úplnému zničení houby, která byla příčinou jejího výskytu. Oba antifungální látky mají sebiostatické a keratolytické-exfoliační vlastnosti. Obě léky se také téměř vždy používají k prevenci lupů.

Co se týče dávkovacího režimu a použití těchto dvou činidel, trochu se nekonvertují. Nizoral musí být aplikován o něco častěji než Sebozol. Samotný proces je však stejný. Nežádoucí účinky obou léků jsou stejné. Člověk může pocítit svědění, pálení, podráždění a zarudnutí pokožky hlavy. Obě tyto léky lze užívat během těhotenství, stejně jako během laktace. Žena si může být jistá, že oba tyto šampony nemají žádný negativní vliv na plod. Je nutné odmítnout užívání přípravku Sebosol a přípravku Nizoral osobám, které mají přecitlivělost na složky, které jsou jejich součástí. Použití jednoho z těchto šamponů ve velkých množstvích může přispět k vzniku erytému nebo spálení kůže.

Šampon proti lupům

Na stránkách časopisu NotkiKrasota jsme opakovaně psali o lupů problém, který se každý z nás setkal alespoň jednou v našem životě. Jaké jsou příčiny lupů a jak je diagnostikovat v pokročilých případech - napsali jsme v samostatném článku.

Dnes se budeme zabývat jedním z nejjednodušších, ale efektivních způsobů, jak se zbavit lupů - použití terapeutického šamponu, který se podle určitých pravidel může trvale nebo po velmi dlouhou dobu zbavit lupů.

Kvůli tomu, co se můžete zbavit lupin při použití šamponu, jaké účinné složky se podílejí na jeho složení, které z nich jsou nejlepší šampony, jak je používat - o tomto a mnoha dalších věcech v dnešním přehledu.

Terapeutické složení šampónů proti lupům

Složení každého terapeutického šamponu proti lupům zahrnuje účinnou složku nebo dokonce několik, které bojují proti lupinám. Připomeňme si, že ve většině případů jsou lupiny způsobeny houbou Malassezia (aka Pityrosporum Ovale) (pro typy lupů a seborrhea způsobené houbou - čtěte v samostatném článku).

Obvykle se tyto šampony používají od jednoho do tří měsíců, dokud nedojde k úplnému vysvobození z nemoci a osobním věcem - zničeným nebo zpracovaným, což je jeden z předpokladů!

Lékařské šampony jsou vybrány v závislosti na individuálních datech pacienta, druhu lupů a stavu omezení. Jedná se o léky cíleného, ​​antifungálního nebo baktericidního účinku, které byly vyvinuty s ohledem na dlouhodobý výběr určitých účinných látek, jako jsou:

 1. Kůra z kůry nebo uhlí má antifungální, dezinfekční, antiseptické, insekticidní a dráždivé účinky. Obsahuje více než 10 tisíc unikátních látek - antiseptiky, jako jsou: xylén, kreosol, guajakol, fenol, toluen, pryskyřice, organické kyseliny a další.
 2. Kyselina salicylová se používá k léčbě mastných lupů, má účinek na sekreci potu a mazových žláz, škodlivý účinek na Pityrosporum Ovale, odstraňuje vrstvy mrtvých částic. Při dlouhodobém používání může kůži velmi uschnout, a proto by měla být kombinována se speciálními olejovými roztoky výrobních firem.
 3. Selene sulfid snižuje aktivitu houby Malassezia, zpomaluje regeneraci buněk, odstraňuje šupinaté vrstvy.
 4. Pyrithion Zinek má antifungální, antibakteriální a fungistatický účinek, snižuje aktivitu Pityrosporum Ovale a progresi seborrhy. Látka má jedinečnou schopnost zůstat na povrchu vlasů po dlouhou dobu, není vyplachována a nerozpouští se ve vodě, ale interaguje s mazu / pot a má škodlivý účinek na houby Malassezia. V některých inovativních technologiích může být Pirithion Zinc kombinován s cyklopiroxolaminem a keluamidem, tato kombinace má schopnost proniknout hluboko do pokožky, škodlivý účinek na houbu a je snadné odstranit nadržené vrstvy.
 5. Cyclopirox je univerzální antimykotikum, doba trvání jeho užívání závisí na formě léze. Má fungicidní (antifungální) účinek doslova po několika minutách použití.
 6. Ketokonazol je všestranný antimykotikum určený k odstranění různých kvasinek a kvasinek. Má fungistatický a fungicidní účinek, přispívá k potlačení biosyntézy ergosterolů a změn buněčných membrán hub.
 7. Bifunazol není odolný proti patogenům způsobujícím lupy, jeho účinek je podobný ketokonazolu, s výjimkou delšího období expozice.
 8. Clotrimazol je všestranný antifungální lék, má fungicidní a fungistatický účinek na dermatofyty, plesnivé houby a kvasinky houby Malassezia a Candida, pomáhá snižovat produkci ergosterolů a mění buněčné membrány těchto hub.
 9. Ichthyol (amonná sůl sulfonových kyselin z břidlicového oleje) obsahuje organickou vazbu síry ve svém složení, díky čemuž se významně zvyšuje účinnost tohoto produktu. Látka má protizánětlivý, antiseptický a analgetický účinek, denní užívání je povoleno, až do úplného odstranění lupin, doporučuje se jednou nebo dvakrát týdně k prevenci.

Vedle výše uvedených účinných látek by měl šampon pro lupy obsahovat jakoukoli z rostlinných základů nebo esenciálních olejů (levandule, cedru, patchulu, čajovníku, grapefruitu atd.). Stejně jako koncentráty bylin: šalvěj nebo heřmánek, nebo žihlička, nealkohol, lopuch, jetel, sladovnice atd.

Lampové šampony však jako všechny čisticí prostředky obsahují určité procento škodlivých chemikálií, což zajišťuje maximální bezpečnost léčiva a zvyšuje dopad příchodů.

Při nákupu šampónu se ujistěte, že parabeny, sulfity a silné vonné látky nejsou součástí šamponu proti lupům. Protože přítomnost alespoň jedné ze složek, které způsobují alergickou reakci, vám může poškodit.

Níže uvádíme seznam nejoblíbenějších šampónů, dáváme stručný popis přísad, problém, který je vyřešen, a vliv na tento nebo ten typ vlasů, dáváme průměrné ceny. Jaký šampon koupit proti lupům tak, aby byl účinný a nebyl drahý.

NIZORAL šampon proti lupům

Pod značkou NIZORAL® (vyráběnou v Belgii, "Janssen") se vyrábějí zdravotnické prostředky ve formě šamponů pro vlasy a lupínky, houbové kožní léze a seborické dermatitidy.

Nizorální vlasový šampon pro lupy je univerzální léčivý přípravek, jehož terapeutický účinek je způsoben ketokonazolem, který je součástí aktivní složky. Přípravek (syntetický derivát imidazoldioxolanu) má mykostatický a fungicidní účinek v boji proti dermatofytům, kvasinkám a kvasnicovitým houbám, zejména: Malassezia, Epidermophyton floccosum a Microsporum sp., Trichophyton sp.

K identifikaci účinnosti vlasového šamponu Nizoral byla provedena 64 klinických studií, které dokázaly, že jde nejen o univerzální detergenty, ale také o nejsilnější drogu, která má škodlivý vliv na patogenní houby, snižuje symptomy a zabraňuje samotné nemoci.

Šampon proti lupům Šampon Nizoral má spíše tekutou gelovitou konzistenci transparentní červené barvy s příjemným zápachem. Je úsporný a příjemný, dobře pěnový a snadno se vypláchne.

Aplikace: Doporučuje se užívat dvakrát týdně k léčbě seborrhy a lupů. Pro prevenci onemocnění - jednou týdně nebo dvěma. Naneste malé množství šamponu na mokré vlasy, mírně pěňte a nechte působit po dobu 5 minut. Umyjte velkým množstvím vody.

Cena šamponu Nizoral s kapacitou 60 ml se mění v rozmezí 400 rublů.

Podle četných recenzí je Nizoral poměrně účinným lékem, po prvním použití zmizí svědění, zmizí zánět, oloupání pokožky a ztráta vlasů. Jsou však obrovské, poslušné, nemají dlouho tuky.

Současně trichologové prohlašují, že složky drogy jsou zcela neškodné, protože nepronikují do krve a užívání drogy je povoleno během těhotenství a laktace.

Kromě toho, kvůli ekonomice, mnozí spotřebitelé střídají použití šamponu proti lupům s pravidelným šamponem, tj. Jednou drogu; jednou nebo dvakrát - běžným šamponem, mezitím je užitečné vytvořit domácí masku na lupy.

Nizoralový krém (pro vnější použití) je účinný při léčbě seborrhy a lupů, vícebarevných lichenů a dalších houbových kožních lézí.

Šampon proti lupům Sebozol

Sebosol (výroba - LLC Dionis, St. Petersburg) je univerzální lék v boji proti různým lézemi kůže a kvasinek. Doporučuje se při léčbě lupů, pityriasis versicolor a seboroické dermatitidy. Má sebiostatický a keratolytický peeling.

Náš domácí šampon proti lupům Sebozol je neodmyslitelně analogický s přípravkem Nizoral, jehož terapeutický účinek je způsoben stejnou účinnou látkou, ketonazolem.

Kromě ketokonazolu obsahuje šampon proti lupům:

Vyčištěná voda, laurylsulfát sodný, disodná sůl laurimfodiacetátu, chlorid sodný, glycerin, PEG-7 glycerylkokoát, disodná sůl EDTA, polyquaternium-10, butylhydroxytoluen, Catone CG, kyselina citrónová,

Šampon Sebozol se liší od lupů v gelovité konzistenci transparentní růžové barvy, příjemné vůně. Šampon je poměrně úsporný a příjemný, dobře pěnový a snadno se vypláchne.

Aplikace: Doporučený průběh léčby je jeden měsíc, stačí ji použít jednou nebo dvakrát týdně. Šampon proti lupům se aplikuje na mokré vlasy, mírně pěny, po 5 minutách je odmyt.

Šampon lze používat jak dospělí, tak i děti od jednoho roku.

Náklady na šampon Sebozol proti lupům s kapacitou 100 ml - 250 rublů.

Podle mnoha recenzí je velkým potěšením skutečnost, že šampon Sebosol proti lupům je analogický s šamponem Nizoral, který je dvakrát dražší.

Navíc šampon Sebozol proti lupům je poměrně účinným prostředkem, protože po prvním použití je výrazné zlepšení kůže, zánětu a svědění. Vlasy se stávají obrovské a poslušné, získávají zdravý vzhled a lesk.

V některých případech je možná individuální nesnášenlivost vůči složkám léčiva.

Šampon VISHI DERKOS proti lupům

Šampon Vichy Dercos (vyráběný ve Francii) pro lupy a seborrheu byl vyvinut s použitím inovativní bezsulfátové technologie, doporučené pro ošetření seborrhy / lupů a odstranění svědění / podráždění citlivé pokožky hlavy jak pro ženy, tak pro muže. Má keratolytické a antifungální účinky.

Lék byl vyvinut na základě termální vody VICHY a dětského šamponu na bázi detergentu. Doporučeno pro přecitlivělost na pokožku hlavy.

Po prvních aplikacích garantuje výrobce úplné vyloučení svědění a podráždění, příznaky lupů, zlepšení struktury vlasů, objemu a přirozeného zdravého lesku.

Hlavní účinnou látkou šamponu je disulfid selenu, který má nejsilnější antimikrobiální a antifungální účinky. Více než 40 let používaných k výrobě různých dermatologických masti a šamponů určených k potírání různých druhů infekcí.

Vedle sulfidu selenu obsahuje šampon Lipstick šampon VISHI:

 • SODIUM METHYL kokoyltaurát, kokosamidopropylbetain, kyselina laurothiokarboxylová, bisabolol, farnesol, chlorečnan sodný, hexylenglykol, distearát PEG-150,
 • KYSELINA MLÉKA, PEG-55 PROPYLENOVÝ GLYKOL OLEÁT, Polyquaternium-10,
 • Pirokton Olamin, propylenglykol, kyselina salicylová, hydrogensiřičitan sodný,
 • SODIUM BENZOAT, SODIUM Lauroyl glutamát, aromatické složení, voda.

Přes toto impozantní chemické složení byla účinnost šamponu potvrzena a schválena klinickými studiemi ve Francii a Itálii.

Lampové šampony se vyznačují silnou konzistencí světle oranžové barvy s oranžovou vůní. Nástroj je úsporný a příjemný, dobře pěnový a snadno se vypláchne.

Jak používat: Aplikujte malé množství na mokré vlasy, lehce pěňte, nechte působit po dobu 5 minut, opláchněte velkým množstvím vody.

Intenzivní léčba - dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Poté se doporučuje provést přestávku a teprve poté se týká prevence jednou týdně.

Cena 200 ml šamponu VICHY Dercos Lupy je v průměru 600 rublů.

Podle četných recenzí je léčivý přípravek Vichy poměrně účinným prostředkem, protože od prvních dnů užívání odbourává lupy.

Jiní naopak tvrdí, že po ukončení užívání se znovu objevily lupy.

Neexistuje žádné vnímání těla některých součástí nástroje a zvýšená suchost pokožky hlavy a vlasů. Proto se doporučuje střídat šampon s jemnějšími čisticími prostředky a domácími maskami pro suché vlasy.

Šampon proti lupům 911 DETAIL

Lékařský lék 911 (vyráběný firmou TVINS Tek, Rusko) je hypermírný detergentní přípravek vyvinutý speciálně pro problematickou látku, náchylný k odlupování a svědění pokožky hlavy, náchylný k nadměrnému lupům a seborrhei.

Nástroj má výrazný sebiostatický a peelingový účinek, který potlačuje životně důležitou činnost hub, které vyvolávají tvorbu lupů.

Šampon proti lupům 911 DIEGTARY jemně čistí vlasy a pokožku hlavy od nečistot a kožního mazu bez poškození ochranné vrstvy, normalizuje vylučování mazových žláz, eliminuje svědění a záněty, škodlivý účinek na patogenní houby.

Svým jménem a účinností je šampon pro lupy povinen aktivně používat dehet, který má dezinfekční, antiseptické, insekticidní a dráždivé účinky. A není divu, že složení dehtu obsahuje více než 10 tisíc nejsilnějších antiseptických látek, jako jsou: organické kyseliny a pryskyřice, fenol, toluen, xylen, guajakol a další.

Tento nástroj je samozřejmě charakterizován ne zcela příjemnou vůní dehtu a tenkou průhlednou konzistencí s mírně zlatým odstínem. V tomto případě se šampon konzumuje poměrně šetrně, pěnuje se snadno a rychle se vypláchne, což zanechává slabý dechový zápach, který se vyčerpá, když vlasy vysuší.

Aplikace: intenzivní léčba - dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Pro profylaxi jednou týdně.

Naneste malé množství šamponu na mokré vlasy, lehce pěňte, nechte 5 minut na nanášení, poté důkladně opláchněte. Kontraindikací může dojít kvůli individuální intoleranci jakékoli složky léčiva.

Cena 150 ml šamponu DETYARNY 911 z lupin uvnitř - 130 rublů.

Recenze týkající se tohoto šamponu proti lupům jsou většinou pozitivní, že po prvním použití přípravku jsou lupiny výrazně sníženy a poté zcela zmizí. Skalp a vlasy jsou dobře vyčištěny, jsou měkké, poslušné, lesklé. Jedinou nevýhodou je, že mnozí nemají rádi vůni, ale s časem si můžete zvyknout nebo zvednout další šampon.

Existují samozřejmě negativní recenze, když šampon nesedí, nebo se na konci léčby objeví znovu lupy. V takových případech se infekce obvykle vyskytuje z vašich věcí, které se vaše vlasy dotkly před léčbou.

Šampon ALERANA proti lupům

Šampon ALERAN (výroba VERTEX Rusko) je dosažení inovativní technologie, která kombinuje soubor složek přírodního původu s aktivními syntetizovanými látkami.

Nástroj má antifungální, sebiostatický a peelingový efekt, škodlivý vliv na různé typy kvasinek a kvasnicovitých hub, které přispívají k tvorbě lupů.

Složení šamponu zahrnovalo takové aktivní složky jako:

 • PYROKTON OLAMIN, který má antifungální destruktivní účinek, snižuje svědění a podráždění, odstraňuje zbytky mazu a peeling pokožky hlavy, poskytuje přístup k vlasovým folikulům
 • DIXPANTENOL - normalizuje metabolismus, změkčuje pokožku hlavy, podporuje růst vlasů a léčí vlasový folikul.

Je třeba poznamenat, že šampon ALERANA, díky své základně - komplexu složek rostlinného původu (PROCAPIL) - kombinace kyseliny oleanolové (extrakt z listů olivovníku), apigeninu a opevněné matricany. Nejenže eliminuje lupy, ale také aktivuje krevní oběh, zlepšuje výživu folikulů a stimuluje buněčný metabolismus, který pomáhá obnovit vlasy a zvyšovat jejich růst.

Šampon ALERANA má silnou texturu a příjemnou vůni. Ekonomické, příjemné na použití, dobře pěny, snadno odmyté.

Jak používat: Aplikujte malé množství přípravku na mokré vlasy, trochu pěny, ponechte na expozici 3-5 minut, omyjte velkým množstvím vody.

Cena šamponu proti lupům ALERANA 250 ml - 250 rublů.

Neexistuje mnoho názorů na tuto drogu, ale většinou pozitivní. Takže po krátkém užívání, svědění a podráždění uplynulo, množství lupů kleslo a po třech týdnech úplně zmizely lupy. Zpevněné a přerušované vlasy se výrazně zlepšily.

Navzdory takovým hodnocením není vyloučena individuální intolerance k léku.

Šampon HORSE síla proti lupům

Konopný šampon (výroba HORS-FORS, Petrohrad, Rusko) - není terapeutickým lékem, ale speciálně vyvinutý přípravek umožňuje jeho použití pro odstranění lupů, suché seborrhy hlavy a pro jejich prevenci. Vhodné pro časté použití.

Díky velmi aktivní složce KETOKONAZOL, která je součástí šamponu, produkt eliminuje lupy; eliminuje podráždění, loupání a svědění pokožky hlavy; obnovuje přirozenou rovnováhu pokožky hlavy.

Složení šamponu také zahrnovalo takové složky:

Demineralizovaná voda, laurylsulfát sodný, chlorid sodný, kokoamfoacetát sodný, glycerin, polyquaternium-10, kokosový glycerát-2, kyselina citronová, Trilon B, methylchlorisothiazolinon a methylisothiazolinon.

 • COLLAGEN HYDROLYZATE je speciálně zpracovaný protein zaměřený na zlepšení struktury vlasů a opravu jejich poškození. Je to díky němu, že vlasy získávají kompaktní strukturu a přirozený lesk.
 • GLYCERIN - kosmetický hydratační přípravek zaměřený na zvlhčení vlasové šachty, chrání před negativními tepelnými a UV zářeními.
 • LANOLIN, který je voskovou látkou, dodává vlasům jemnost a hedvábnost, uklidňuje a zvlhčuje pokožku hlavy.
 • VITAMIN B5 - posiluje a vyživuje vlasové kořeny.

Šampon s koňským výkonem se vyznačuje bezbarvou konzistencí a světlem květinovým zápachem.

Cena šamponu proti lupům s objemem 250 ml se může pohybovat od 400 do 500 rublů.

V prodeji, jelikož je k dispozici kondicionér šampónů Horsepower za přibližně stejnou cenu.

Hodnocení tohoto kosmetického šamponu proti lupům je většinou pozitivní: lupiny odchází, struktura vlasů se zlepšuje, ztráta se zastaví.

Šampon proti lupům KETO PLUS

Šampon proti lupům KETO PLUS (vyráběný v Indii) je antifungální antiproliferační léčivo, které působí proti kvasinkám a kvasinkovitým houbám (Malassezia futur / Pityrosporum ovale, Candida spp.) A dermatofyty (Trichophyton spp., Microsporum spp.

Jinými slovy, lék je doporučen pro léčení lupů, serortrheické dermatitidy, pityriázy a dalších kožních lézí.

Její vysoká účinnost je závislá na účinných látkách, jako jsou:

 • - KETOKENAZOL - 2% - má antifungální účinek
 • - ZINC PIRITION - 1% - má antiproliferativní účinek

Pomocnými přísadami jsou:

Nabídka stravovacích služeb je k dispozici v následujících oblastech: etnoglykol distearát, laurylsulfát sodný, etnoglykol; ", Čištěná voda.

Šampon KETO PLUS má silnou růžovou texturu s příjemným zápachem. Ekonomické použití, snadné pěnění a mytí.

Náklady na šampon KETO PLUS z lupů s kapacitou 60 ml - asi 300 rublů.

Aplikace: Aplikujte s masážními pohyby na pokožku hlavy, rovnoměrně rozdělte vlasy, mírně pěňte, nechte působit maximálně 4 až 5 minut. Umyjte velkým množstvím vody.

Při léčbě seboroické dermatitidy se doporučuje podávat dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce; pityriasis lichen - denně po dobu jednoho týdne.

Jako profylaxe seborické dermatitidy - jednou týdně po dobu jednoho měsíce; pityriasis lichen - denně až 5 dní.

V tomto případě výrobce varuje, že může být pozorována přecitlivělost na určité složky léčiva, navíc může nastat: zvýšená suchost nebo olejovitost vlasů, podráždění / svědění pokožky hlavy a dokonce zvýšená ztráta vlasů.

Navzdory těmto varováním je mnoho pozitivních recenzí, že po několika aplikacích se snížilo množství lupů, podráždění uplynulo, vlasy přestaly klesat, vypadaly rozsáhlé a lesklé. Tam jsou také negativní recenze, které vzhledem k jejich individuálním vlastnostem, šampon jednoduše nezapadá nebo neplní očekávání.

DUCRAY ELUTION SHAMPOO proti lupům

Šampon DUKRE SKVANORM (vyrobený ve Francii) je inovativní vzorec, který efektivně kombinuje přírodní rostlinné výtažky a syntetizuje účinné látky.

Šampon SKVANORM proti lupům vyvinutý francouzskými odborníky má antifungální, keratolytický a exfoliační účinek. Doporučuje se při řešení problémů mastných lupů citlivé na pokožku hlavy. Efektivně odstraňuje příčinu lupů, eliminuje její projevy a zabraňuje vzniku, snižuje záněty a podráždění.

Hlavními aktivními složkami tohoto terapeutického léčiva jsou:

 • Kertiol® (Curtiol) - 2% - aktivní látka vyvinutá francouzskými dermatology v výzkumné laboratoři Pierre Fabre, ve formě směsi crotamitonu (zklidňuje podráždění) a ichthyolu (zmírňuje zarudnutí a podráždění,
 • extrakt z palmového dřeva SABAL SERRULATA (Sabal) má antiseborický účinek
 • kyselina salicylová - 2% - účinně odstraňuje šupinaté vrstvy
 • PYROKTON OLAMIN - má antifungální účinek, zklidňuje podráždění / svědění, aktivně odfarbí šupinaté vrstvy, odstraňuje zbytky mazu, poskytuje dech na pokožku hlavy
 • SELENA SULFIDE - odstraňuje odolné šupinovité vrstvy, zabraňuje jejich opětovnému vzhledu, poskytuje objem vlasů a lesk
 • antifungální mycí báze aktivuje složky, které tvoří výrobek

Šampony DUKRE SCVANORM pro lupy se vyznačují silnou oranžovou konzistencí s nepříjemným zápachem. Šampon se používá šetrně, dobře pěnuje a snadno se vypláchne.

Způsob aplikace: Terapeutické léky užívané dvakrát týdně po dobu dvou měsíců. Aplikujte na pokožku hlavy a vlhké vlasy, mírně pěňte, nechte působit po dobu tří minut a opláchněte velkým množstvím vody. Aplikace na děti do tří let - nedoporučuje se!

Po aplikaci šamponu doporučují francouzští dermatologové použití lotionu KELOUEL ZINC pro lupy, který se aplikuje při lehkých masážních pohybech na suchou nebo vlhkou pokožku hlavy. Pak není vypláchnut.

Keluamid, který je součástí lotionu, účinně odstraňuje jak suché, tak mastné lupy. Další složka - ZINC SULFATE zklidňuje pokožku hlavy a zvyšuje účinek CELYUMIDE.

Cena šamponu SCVANORM s kapacitou 125 ml - se pohybuje od 600 do 800 rublů.

Recenze šamponu proti lupům DUKRE SCVANORM jsou většinou pozitivní. Lupiny prochází doslova po prvních aplikacích, podráždění a svědění zmizí. Vlasy se mění, zesílí objem a zdravý lesk.

Pokud jde o lotion CELIUAL ZINC pro lupy, zpětná vazba je také pozitivní. Nicméně, při prvním použití, nástroj může spálit hodně, druhý je absolutně bezbolestný. A opět, účinek závisí na individuální nesnášenlivosti jedné nebo druhé složky.

Nemůžete poskytnout jednoznačné rady, jaký šampon je lepší a jaký druh může být vhodný v konkrétním případě, vše velmi individuální. Zde můžete zvolit pouze metodu "zkušební a chybové".

V případě, že máte přecitlivělost na pokožku, seznamte se s oblíbenými recepty, používejte produkty šetrné k životnímu prostředí: křoviny a domácí masky.

Pokud nic už nepomůže, poraďte se s odborníkem, zkontrolujte své zdraví, proveďte testy a odstraňte příčinu u kořene.

Obraťte se na kliniku, kde můžete nabídnout kurz takových procedur, jako jsou: kryoterapie, mezoterapie, ozonová terapie, bylinné léky, plazmové zvedání, ultrafialové záření a další.

Analog Nizoral Shampoo - levné a efektivní prostředky

Šampon Nizoral je nejen nejoblíbenějším a nejúčinnějším prostředkem pro lupy, ale také hojivým (nekofetickým) nástrojem používaným v boji proti samotné nemoci, a to ve formě seboroické dermatitidy.

Celosvětové uznání Nizoral šampon se stal nejen díky aktivní reklamě, ale také díky svým léčebným a léčebným vlastnostem. Pouze lék ve formě šampónu Nizoral, jehož analogy jsou levnější a nevykazují účinnost, má průměrnou cenu 9 dolarů za láhev 60 ml. Z tohoto důvodu, poskytnutí hlavního léku v ceně, bude jakýkoliv analog Nizoralu ziskovější a dostupnější pro kupujícího.

Ketokonazol

Ketokonazol je antimykotikum, které úspěšně zvládne povrchové a systémové mykózy. Návod k použití, připojený k jedné nebo jiné formě léčiva, naznačuje schopnost ketokanazolu ničit látky, které se podílejí na tvorbě buněčných stěn hub.

Ketokonazol je dostupný jak ve formě tablet, tak ve formě mastí, kapiček, čípků a šamponů. Tato nízkonákladová náhražka přípravku Nizoral může být použita pro systémové a povrchové mykózy postihující osobu:

 • Integuments;
 • Hřebíky;
 • Chlupatá část hlavy.

A také se používá pro blastomycetózy:

 • Gastrointestinální;
 • Močové orgány;
 • Ústní dutina;
 • Vnitřní orgány.

Také popsané antimikrobiální činidlo je nepostradatelné jako preventivní opatření zaměřené na prevenci vývoje infekčních procesů houbové povahy u pacientů se sníženou imunitou.

Stejně jako tablety přípravku Nizoral, ketokonazol ve stejné formě uvolnění poskytuje účinnou léčbu pro kožní onemocnění, onychomykózu a kandidózu.

Popsaná vnější látka ve formě kapiček se doporučuje používat při houbové infekci oka.

Stejně jako Nizoralová masť je lék Ketokonazol stejného druhu uvolňování nezbytný při léčení:

 • Dermatofytóza;
 • Seboroická dermatitida;
 • Kandidóza.

Ketokonazol, náhradní šampon Nizoral analog, levnější, ale účinný. Snadno se vyrovnává s lupinami a léčí pityriasis versicolor a zmírňuje pokožku seboroického ekzému.

Ketokonazolové čípky jsou indikovány pro vaginální mykózy a jiné infekční nemoci.

Použití ketokonazolu není povoleno a je kontraindikováno u těhotných žen a matek během laktace. Lék se také nedoporučuje u pacientů s renální a jaterní nedostatečností a nadměrnou citlivostí na složky popsaných prostředků. Toto antifungální činidlo by mělo být užíváno s opatrností u pacientů s dysfunkcí kůry nadledvinek a hypofýzy. Ketokonazol není indikován u dětí mladších dvou let.

Pokud srovnáváte analogy přípravku Nizoral s hlavními léky, pak je pro spotřebitele levnější a levnější, aby byly pro tyto prostředky zcela levné. Například náklady na ketokonazol, lék podobný svým farmakologickým vlastnostem pro Nisoral v lékárenském řetězci, se liší od 279 rublů a více.

Mycozoral

Micozoral je poměrně účinný a levný způsob antifungální akce, který se rychle vyrovnává s onemocněními, jako je kožní onemocnění, kožní onemocnění a seboroická dermatitida.

Hlavní účinnou látkou, která aktivně bojuje proti houbám, je ketokonazol, který je součástí všech forem Mycozoralu. Farmaceutické společnosti vyrábějí popsané léčivo v tabletách, kapslích, mastich a krémách, stejně jako ve formě svíček a šamponů.

Popisovaná léčba Mycozaral je indikována k použití:

 • Když mykózy - oko, gastrointestinální trakt, orgány močového měchýře;
 • S dermatomykózou pokožky hlavy a celého těla;
 • Chronická vaginální kandidóza;
 • Trichophytosis, drozd, systémové houbové infekce;
 • S houbovou pneumonií, sepse;
 • S pityriasis versicolor syndromem, Kashin-Beckovým syndromem;

A také jako preventivní opatření zaměřená na boj proti houbovým chorobám u lidí náchylných k jejich vývoji.

Pokyn připojený k léčivému přípravku naznačuje kontraindikace. Lék nelze použít, pokud:

 • Přecitlivělost na složky popsaných prostředků;
 • Integrita kůže je rozbitá;
 • Existuje těhotenství nebo laktace u žen.

Kromě toho existují recenze, podle nichž se popsané léky nedoporučují používat - při selhání jater a ledvin, stejně jako při alkoholismu.

Mikazol je předepsán dětem do dvou let s velkou péčí a pouze na předpis.

Cena popsaného léku se pohybuje v rozmezí od 297 rublů po 370.

Dermazol

Dermazol je moderní antifungální lék. Analogový šampón Nizoral - Dermazol účinně zvládne seboroický ekzém hlavy.

K dispozici jako krém Nizoral pro vnější použití ve formě masti a šamponu a pro vnitřní použití ve formě tablet.

Jedna tableta přípravku Dermazole obsahuje 200 miligramů ketokonazolu.

Účinnými složkami popsaných prostředků jsou ketokonazol a další složky, které jsou součástí jedné nebo jiné formy léčiva.

Jedna tableta přípravku Dermazole obsahuje 200 miligramů ketokonazolu.

Stejně jako Nizoral tablety se Dermazol ve formě tablet používá při léčbě pro vyloučení osoby z jedné nebo jiné houbové infekce. Levnější tablety popsaného přípravku jsou předepsány pro terapeutickou léčbu:

 • Vaginální kandidóza chronické formy;
 • Hubová infekce nehtů, kůže, vlasů;
 • Houbová onemocnění u pacientů s imunodeficiencí.

Stejně jako Nizoralový krém je masť Dermazole účinná pro lokální terapii:

 • Pro kožní onemocnění, seborrhea;
 • S pityriasis versicolor;
 • S kandidálními kožními projevy;

Dermazol Shampoo Plus, tablety a krémy popsaného léku, je třeba užívat s péčí o osoby s onemocněním ledvin a nadledvinovou dysfunkcí. Je zakázáno používat Dermazol během těhotenství a laktace, stejně jako v případě nadměrné citlivosti na složky popsaného přípravku.

Analogy šamponu Nizoral v jakékoli formě uvolňování jsou mnohem levnější než hlavní lék. Například cena popsaného léku Dermazole vypadá mnohem atraktivnější a cenově dostupnější.

Sebosol

Analogy léku Nizoral mají ve svém arzenálu ruskou drogu s názvem Sebozol, která úspěšně léčí houbové onemocnění hlavy a nemoci ve formě dermatitidy a zbavuje se.

V popsaném léku je hlavní složkou přípravku Sebosol ketokonazol.

Vzhledem k široké škále účinků na houbovou infekci a formu uvolňování, které jsou indikovány - šampony, masti pro vnější použití a tablety pro vnitřní použití, popsaný nástroj získal důvěru ruských kupujících.

Podobně jako podobné léky se přípravek Sebosol používá k léčbě a prevenci:

 • Plísňová infekce genitálií;
 • Vlasové pokožky hlavy a těla;
 • Kožní kryt;
 • Lymfatický systém.

Vzhledem k dostupným kontraindikaci by měl být tento nástroj používán pouze podle pokynů lékaře.

Aplikace se nedoporučuje:

 • Vzhledem k nadměrné citlivosti na složky popsaného léčiva;
 • V případě nedostatku ledvin a jater;
 • Pro porušení kůže;
 • Těhotné ženy a maminky během laktace;

Je to důležité! Aplikace šamponu Seboral při léčbě lupů je nutno vyhnout se kontaktu s očima a sliznicemi.

Tento lék používejte opatrně, a to i v případě, že je v dětství a stáří lékařská indikace.

V lékárnách můžete vždy koupit ruský ekvivalent bez lékařského předpisu a levné.

Orazol

Orazol, jako šampon Nizoral analog, který je, má bohatou červenou barvu a specifickou vůni.

Šampon Orazol, jakož i v kompozicích všech výše uvedených prostředků, zahrnuje ketokonazol, aktivní složku určenou k potírání infekcí a hub.

Léčivý přípravek Orazol, používaný pro léčebné účely, účinně a rychle řeší léze pokožky a vlasů.

Léčba je indikována při léčbě:

 • Lupy a seboroický ekzém;
 • Pityriasis lichen.

Nástroj se nedoporučuje používat s nadměrnou citlivostí na aktivní složku, která je součástí popsaného šamponu.

Je to důležité! Šampon může způsobit podráždění kůže ve formě svědění a pálení.

Keto plus

Keto Plus je účinný a nenákladný prostředek, který úspěšně zvládne jak lupy, tak i další poškození vlasů.

Keta šampon plus má následující účinné složky:

 • Ketokonazol;
 • Pyrithion zinek;
 • Pomocné součásti.

Popisovaný nástroj se používá k léčbě:

 • Všechny druhy lupů;
 • Seboroická dermatitida;
 • Pityriasis lichen.

Keto plus nemá prakticky žádné kontraindikace. Šampon se nedoporučuje pouze osobám s nadměrnou citlivostí na součásti v jeho složení.

V závislosti na počtu mililitrů se cena keto plus pro jeden balíček pohybuje od 470 do 930 rublů.

Na závěr můžeme konstatovat, že popsané analogy šamponu Nizoral nejsou v žádném případě nižší než jeho, ale mají prospěch pouze kvůli jejich dostupnosti. Příznivý výsledek léčby však může být pouze při jmenování konkrétního lékaře a pouze na jeho doporučení.

Top 5 nejlepších šamponů z houby, podle dermatologů

Vážení návštěvníci stránek o dermatologii, ahoj! Víte, že houba se zakořenuje nejen na nehty, ale také na pokožce a na pokožce hlavy.

Chcete-li se zbavit tohoto problému, musíte použít speciální šampon z houby. V moderním světě jsou tyto drogy prezentovány v široké škále. Tento článek popisuje nejoblíbenější a nejúčinnější.

Keto Plus - moderní lék

Hlavní složky tohoto antifungálního šamponu jsou:

Tyto látky aktivně bojují proti odlupování a svědění kůže. Zinek normalizuje mazové žlázy. Ketokonazol bojuje přímo proti houbovým infekcím. Šampon proti houbám se doporučuje používat dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Jedinou kontraindikací je individuální nesnášenlivost výše uvedených složek. Cena keto plus odpovídá 500-600 rublům.

Mycozoral - cenově dostupný antifungální přípravek na vlasy

Pokud srovnáte tento šampon s ostatními, je to nejlevnější. Jeho cena nepřesahuje 300 rublů. pro láhev.

Prostředek má oranžový odstín, hustou konzistenci díky tomu, co je vynaloženo velmi ekonomicky. Mycozoral dokonale odstraňuje všechny příznaky epidermis houby na hlavě:

Doporučuje se použít šampon 2-3 krát za 7 dní.

Současně se normalizuje tvorba kožního mazu, kůže se stává odolnější vůči houbovým infekcím, obnovuje se struktura a regenerace pokožky hlavy. Chcete-li zcela odstranit mykózu, musíte dokončit měsíční léčbu.

Nizoral - antifungální šampon, jehož hlavní složkou je ketokonazol

Nizoral přichází ve formě načervenalé nažloutlé tekutiny s viskózní konzistencí a zvláštní vůní. Pokyny pro použití při léčbě pokožky hlavy:

 • léčivo se aplikuje na pokožku masážními pohyby;
 • zbyl na epidermis po dobu 3-5 minut;
 • důkladně opláchněte vodou.

Nizoral je předepsán těm, kteří mají seboroický ekzém nebo lupy. Při léčbě těchto onemocnění by měl být šampon aplikován dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Pokud má člověk těžké kopřivky, měl by být léčebný režim intenzivnější - Nizoral se užívá denně po dobu pěti dnů.

Kontraindikace pro tento šamponový standard. Neměly by být užívány během těhotenství nebo při individuální přecitlivělosti.

Sebozol - univerzální antimykotikum pro všechny typy vlasů

Tento lék lze užívat denně. Pomáhá se zbavit lupin a svědění v krátké době. Sebosol je naprosto bezpečný.

To je dokonce předepsáno ženám, které nesou dítě a batolata od jednoho věku. Navzdory tomu není nutné sama léčit a předepisovat sebosol.

Před použitím přípravku Sebozol se poraďte se svým lékařem.

Náklady na tento terapeutický lék odpovídají 300-350 rublům. Prodává se ve velkých 100 ml injekčních lahvičkách. Šamponová ekonomická spotřeba díky své hustotě.

Tsinovit - medikovaný šampon, který mnozí považují za antifungální kvůli určitým vlastnostem

Ve skutečnosti, Tsinovit není antifungální, ale často se doporučuje pro mykózu pokožky hlavy a houby na těle.

Proč Protože jeho komponenty vynikají práci s příznaky této nemoci. Součástí Tsinovita je:

Tyto složky saturají epidermis s vitamíny a mikroelementy, urychlují regeneraci a odstraňují desquamation. S pomocí Zinovity se můžete zbavit kvasnicové houby, stejně jako jiných ne velmi odolných a houževnatých druhů.

Šampon by měl být používán každý druhý den po dobu jednoho měsíce. Jeho cena je poměrně nízká podle dnešních standardů - 270-370 rublů.

S vlasy na hlavě vynalezl a co s vlasy na těle?

Často dochází k zásahům do tělních chlupů při léčbě houbových infekcí. Spodní prádlo "vegetace" je k dispozici každému z nás. Jeho množství, délka a hustota závisí na jednotlivých charakteristikách.

Pokud se houba usadí na epidermis s hustou vegetací, pak existují dvě možnosti řešení tohoto problému:

 1. Použijte výše uvedené šampony. Navzdory skutečnosti, že jsou určeny pro pokožku na hlavě, mohou umývat fuzzy části těla. Pokyny pro některé léky tohoto druhu dokonce uvádějí, že jejich použití pro tyto účely není zakázáno.
 2. Odstraňte vlasy a teprve potom aplikujte antifungální místní přípravky. Tuto možnost bohužel není vždy možné. Epidermie postižená houbou může být zapálená a pak bude problematické vyčistit ji z vegetace.

S největší pravděpodobností upřednostníte první možnost a z dobrého důvodu, protože je příjemnější a jednodušší. Vyberte perfektní nástroj, který pomůže dermatologovi nebo mykologovi.

Často je komplexní terapie předepsána pro houbové infekce, protože samotný šampon nemusí být dost na to, aby se zbavil této nemoci. Pokud zjistíte příznaky houbové infekce na kůži, nezapomeňte jít na odborníka.

A příznaky houbových infekcí epidermis mohou být následující:

 • vzhled lehkých nebo tmavých zaoblených nebo oválných skvrn na kůži;
 • pocit pálení a nepohodlí;
 • svědění a loupání;
 • červené skvrny s peelingem uvnitř nebo kolem okrajů;
 • eroze, která se dlouho nezhojí.

To jsou všechny informace o terapeutických antifungálních šamponech. Nyní víte, jaké drogy jsou dnes populární a proč. Zvažte, že pro zvýšení účinnosti léčby je nutné kontaktovat dermatologa nebo mykologa a určit, která houba se usadila na vaší pokožce.

Líbí se vám tento článek? Pokud je odpověď kladná, sdílejte s přáteli v sociálních sítích a přihlaste se k aktualizaci dermatologického webu. Přeji vám rychlé zotavení a všechno nejlepší!

Autor článku: Elena Smirnová (dermatolog)

Datum vydání: 04-09-2016

Šampony farmaceutických lupů

Lupiny jsou onemocnění pokožky hlavy, které způsobuje aktivní olupování stratum corneum. Zvláštnost této nemoci spočívá v tom, že se vyskytuje téměř u každého člověka a za jiných okolností může být na chvíli buď aktivnější, nebo ustoupit.

Okolnosti vyvolávající aktivní exfoliaci pokožky, celou řadu.

Existují však běžné důvody:

 1. Nedostatečné mytí.
 2. Nadměrná aktivita mazových sekrecí způsobená velmi častým mytím.
 3. Aktivní fáze reprodukce houbových bakterií "malassezia".
 4. Individuální nesnášenlivost jednotlivých složek šamponů, kondicionérů, balzámů nebo jiných prostředků.

Nejčastěji to trpí:

 1. Adolescenti (seborrhea je aktivována na pozadí tvorby hormonální rovnováhy těla).
 2. Lidé ve středním věku (kvůli nesprávné stravě, hygieně nebo jako reakce na aktivní složky detergentů nebo balzámů).
 3. Lidé vystavení stresu (stres - jedna z nejaktivnějších příčin seboravity).

Mezi hlavní příznaky seboroické dermatitidy patří:

 1. Mírné svědění kůže.
 2. Nadměrná suchost pokožky hlavy.
 3. Zánět kůže - malé červené skvrny na hlavě naznačují počáteční fázi onemocnění.

Jak si vybrat?

 1. Při výběru je lepší konzultovat lékaře - trichologové se zabývají problémy pokožky hlavy. Specialisté jsou schopni identifikovat problém, poradit a doporučit léky, léky, nástroje, které pomohou léčit tuto nemoc. Nebo posílejte jiným odborníkům, kteří budou identifikovat vnitřní příčinu onemocnění.
 2. Není neobvyklé, že pacienti používají speciální léčebné přípravky a současně nepozorují pozitivní výsledky. V takových situacích není vždy nutné kritizovat výrobce těchto výrobků, možná že seborea je signál z těla a pro pochopení příčiny jejího výskytu a odstranění komplikací je nutné komplexní vyšetření těla.
 3. Pokud cíl výběru - prevence nemoci - v první řadě, nemusíte kupovat šampon v obchodech, supermarketech a jiných potravinách. Nejlepší je koupit lékárny.
 4. Hlavní věcí při výběru je složení, datum výroby a trvanlivost. Je důležité, aby výrobek byl vyroben nejpozději před 3 měsíci a jeho skladovatelnost nepřesáhla 12-18 měsíců.
 5. Při výběru je třeba upřednostnit organické produkty s nízkým obsahem syntetických látek. Šampony s nízkým obsahem síranů, nebo obecně bez sulfátu, jsou nejlepšími pomocníky v procesu prevence seobravitu.

Přehled nejúčinnějších

Nejúčinnější šampony proti lupům jsou:

"Sulsena"

Hlavní účinnou látkou je disulfid selenu, který aktivně bojuje proti lupům a seborrheu. Také může být použita k prevenci seborrhy a houbových onemocnění.

Disulfid seleničitý je silná látka, proto se nedoporučuje používat produkt více než 3krát týdně. Cena tohoto produktu se pohybuje od 270,00 do 350,00 rublů.

"Nizoral"

Hlavní účinnou látkou je ketokonazol, který účinně bojuje proti houbovým infekcím pokožky hlavy, má uklidňující účinek, snižuje svědění a odstraňuje odumření.

Může se používat pouze pro profylaktické účely nejvýše jednou týdně. Náklady na produkt se pohybují od 300,00 do 450,00 rublů.

Dermazol

Hlavní účinnou látkou je ketokonazol. Používá se v případech těžkých lézí s houbovými infekcemi hlavy: seborrhea, pityriáza, ekzém.

Je nutné použít nápravu jednou týdně, s výjimkou léčení zbaveného - v tomto případě je přípravek používán denně po dobu 5 dnů. Náklady se pohybují od 270,00 do 350,00 rublů.

"Sebozol"

Hlavní účinnou látkou je ketokonazol. Poskytuje úplné zničení houby a efekt peelingu. Přispívá k obnově struktury vlasů.

Aplikuje se 1-2krát týdně během měsíce. Náklady na tyto prostředky - od 330,00 do 500,00 rublů.

"Kloran"

Organický produkt na bázi čínského extraktu z kořenů pivoňky, vitamínů B5. Obnovuje mazové žlázy, eliminuje svědění a podráždění pokožky hlavy. Používá se k léčbě mastných lupů. Náklady jsou od 450,00 do 550,00 rublů.

"Vichy"

Prostředky na bázi piroktonu olaminy, bisabolol. Podporuje plnění aktivních molekul. Aktivně přispívá k eliminaci lupů a svědění. Hypoalergenní. Cena je od 1000,00 do 1100,00 rublů.

Složení a akce

Při výběru šamponu stojí za to pochopit, že v závislosti na účelu - prevence nebo léčbě se prostředky mohou lišit ve složení, avšak hlavní účinné složky jsou stejné.

Součásti, které se aktivně zabývají seboreou a jejími důsledky, zahrnují:

 1. Byliny a poplatky z léčivého heřmánek, šalvěje, máty peprné, kopřivy.
 2. Antibakteriální složky - pyriton zinku, octoporus, čajovníkový strom.
 3. Antifungální přísady - ketokonazol.
 4. Exfoliační přísady - síra, kyselina salicylová.
 5. Uklidňující látky, které potlačují podráždění a svědění - dehet.

Pokud nemůžete přečíst složení výrobku nebo si nemůžete zapamatovat složité lékařské názvy, hlavní věc, kterou si pamatujete, jsou důležité pravidla při výběru léku.

Abyste zvolili správnou kvalitu lupů, která je schopna plnit svou hlavní funkci, musí obsahovat následující součásti:

 • antifungální báze;
 • antibakteriální základ;
 • lékařská základna;
 • obnovení základny;

Při výběru léku na lupy člověk nejčastěji očekává okamžitý účinek a důvěřuje značkám na produktech v obchodě. Nicméně proces obnovy z této nemoci je delší, než se běžně předpokládá.

Nejčastěji nezískává očekávaný výsledek, a proto je další nákup v lékárně.

Farmaceutické šampony jsou rozděleny podle účinné látky na:

Odrůdy

V závislosti na hlavní aktivní složce a účelu šamponů se mechanismy jejich účinku vzájemně liší.

V tomto případě se rozlišují tyto typy finančních prostředků:

  S antimykotickou látkou. Zabraňte výskytu a šíření houbových infekcí pokožky hlavy. Prodává se výhradně v lékárnách. Při použití tohoto detergentu musíte být velmi opatrní - jeho časté užívání je kontraindikováno, protože aktivní složky jsou charakterizovány vysokým stupněm aktivity. Hlavní komponenty jsou:

 • clotrimazol;
 • pyrithion;
 • ketokanazol;
 • S exfoličním účinkem. Hlavním principem akce je očištění pokožky hlavy, aby se vyčistila pokožka mrtvých kožních vah. Je však důležité si uvědomit, že tyto výrobky jsou vhodné pouze pro mastné typy pleti hlavy. Na suché a normální pokožce hlavy způsobí loupání. Hlavní provozní komponenty jsou:

  • síra;
  • kyselina salicylová;
 • Šampóny, které zpomalují tvorbu lupů Hlavní účinnou látkou je tar:

  Také existují nástroje, které kombinují několik hlavních účinných látek. Tyto šampony zpravidla nelze používat více než 1-2 krát týdně.

  Další prostředky a prevence

  Následující látky jsou také účinné při léčbě seboroické dermatitidy:

  • 10% sírová masť (nanesená na pokožku hlavy, dobře odlupuje váhy);
  • 60% roztok thiosíranu sodného (doporučuje se pro zvýšení funkce mazových žláz pokožky hlavy);
  • 2% kyselina salicylová;
  • roztok naftalenového oleje na bázi alkoholu;
  • sulfátová pasta;

  Také léčba seboroické dermatitidy zahrnuje normalizaci výživy. Zejména - obohacení stravy skupin vitaminu A a B. Pokud je důvodem jejího výskytu - nadsladká pokožka hlavy - doporučujeme používat více tekutin. Nadměrné pití obnovuje normální vlhkost pokožky.

  Abyste se vyhnuli peelingu, musíte dodržovat základní pravidla:

  1. Vyvarujte se stresových situací.
  2. Zabraňte častému mytí hlavy (pokud máte typ pokožky, který tento postup neumožňuje).
  3. Dodržujte pravidla osobní hygieny a umyjte si vlasy včas.
  4. Jděte správně.
  5. Vezměte si vitamíny.
  6. V případě prvních příznaků lupů se obraťte na trichologa nebo si koupte profylaktický šampon.
  7. Změňte šampony, abyste zabránili závislosti.

  Recenze

  Svetlana: "Přítel jednou poradil Sulsenovi. Šampon se ukázal být velmi dobrý: provádí svou hlavní funkci s třeskem. O týden později jsem cítil první důsledky: moje hlava se začala snižovat a problém pomalu začal mizet sám. "

  Tonya: "Můj kadeřník, který si všiml prvních příznaků seborrhy, mě poradil s Nizoralem. Šampon měkký, jemný. Při použití správně (jak je napsáno v návodu) je účinek patrný po několika týdnech. Mimochodem, vlasy po tom, co se nezkazí, naopak, se stává měkčí a hedvábnější. "

  Doufám: "Můj manžel měl seborrheu. A velmi patrné. Jednou v lékárně mu bylo doporučeno "Dermazol". Šampon zcela splnil očekávání. Funguje skvěle, vločky úplně zmizí po několika měsících. Mimochodem, to voní dobře a pěna dobře. "

  Vika: "Jsem si umyla hlavu se Sebasolem, když se objevil problém peelingu. On nejen že zcela odstranil peeling, ale také obnovil strukturu vlasů. Staly se mnohem příjemnějšími na dotek, méně spánku. Znamená zcela spokojen. "

  Alisa: "Už několik let jsem pravidelně umyla hlavu s Cloranem a několik let jsem nevěděla, co je to lupy. Radím všem. Chloran plně plní svou přímou funkci. Kromě toho je to organické. "

  Katia: "Mým oblíbeným šamponem je Vichy. Ano, je mnohem dražší, ale funguje výhradně. Používám ho jednou týdně a moje kůže se nikdy necítí a obecně nevím, jaký je nepríjemný pocit na pokožce hlavy. Radím každému, kdo se chce zbavit pojmů "lupy", "svědění", "podráždění" jednou provždy. "

 • Pro Více Informací O Suché Vlasy