logo

Musím umýt kočky

Kočky jsou od přírody čisté - neustále olizují vlnu, umyjí si tlapky, zdá se, že čenich nemůže vyčistit uši zevnitř. Někteří chovatelé se domnívají, že tato funkce umožňuje vyhnout se koupání se zvláštním šamponem. Koneckonců, pro domácího mazlíčka je to téměř vždy skutečný stres a mnozí členové rodiny koček nenávidí vodu. Ale jsou tu i majitelé, kteří nevidí nic špatného při pravidelných vodních procedurách - naopak, věří, že pomáhají bezvadným účesům zvířat - čisté a hedvábné.

Kdo věřit, jak často potřebujete koupat domácí kočky a je vůbec nutné? Rozhodněte se za sebe: většina těchto čtyřnohých lidí se věnuje hygieně. Navíc samotné zvíře ví, když potřebuje procházet jazykem přes kožešinu, a dělá tak s takovou opatrností, že zůstává jen závidět takovou horlivost. Ano, a takový načechraný ubytovatel na ulici téměř nechodí. Mám ho představit šamponům?

Kdy potřebujete koupat své domácí mazlíčky?

Příroda, většina koček jsou velmi čistá zvířata. Kdykoliv bez spánku, jídla nebo zábavy si olizují kožešinu a přinesou si kožichy.

Dalo by se rozhodnout, že se odstraní otázka hygieny zvířat. Ale není. Jsou chvíle, kdy kočky potřebují umýt lidskou intervencí.

Je třeba umýt kočku podle potřeby v takových případech:

 • Pokud bylo zvíře zvednuto z ulice nebo vedlo bloudilý životní styl. Domácí kočky, které mohou chodit na nádvoří domu, na ulici nebo pouze během "páření", se vždy vracejí do špíny. Dokonce i když se kočka vizuálně zdá čistá - není. Přinesené na vlně zůstane nečistota na podlaze, nábytek, dostat se do jídla zvířete. Kontakt s dětmi s neprázdnými vycházkovými zvířaty se nedoporučuje.
 • Pokud je zvíře špinavé. Někdy zvířata, kvůli své zvědavosti, mohou vylézt do různých látek, například něco lepkavého, sladkého, toxického. V tomto případě je lepší rychle umýt kočku, až začne lízat.
 • Během chátrání. Když přijde tento čas, kočky se začnou umývat mnohem častěji. Tento postup je sbírkou jazyka všech padlých chloupků. V důsledku toho se vlna hromadí v žaludku zvířete, způsobuje problémy s trávením, stolicí, způsobuje nepohodlí. Kočky s dlouhými vlasy mohou získat i střevní obstrukci. Proto se ujistěte, že koupíte kočku, pokud začala molit.
 • Pokud má plemeno příliš hustou podsada. Přítomnost tlustých vlasů - to je případ, kdy kočka není schopna plně seřadit.
 • Pokud je kočka příliš rychle, roste vlna. U některých zvířat je práce mazových žláz posilována přírodou nebo kvůli nemoci.
 • Když je zvíře detekováno blechy. Koupání v tomto případě se nedá vyhnout. Potřebujete speciální šampon od parazitů.
 • Pokud je kočka bez srsti. Tělo skořápek a podobných plemen se liší od těla ostatních koček. Jejich kůže je víc špinavá než vlna, a proto je třeba je koupat častěji. Nebo alespoň otřete vlhkým hadříkem.
 • Před soutěží, soutěží, výstavy. Vypraný, vyčištěný a česaný konkurent vypadá výhodněji.

Dokonce i v takových případech se nic neděje, nevzdávejte se ke koupání.

Změněné podmínky prostředí, syntetická jídla, špinavá voda a vzduch nechávají negativní odraz na stavu vlasů a pokožky domácích mazlíčků. Nejlepší způsob péče je koupání.

Pokyny, jak umýt kočku

 • Předem přidávejte do lázně vodu: teoreticky by se měla dostat do břicha zvířete.
 • Umístěte připravený podestýlku na spodní část lázně, aby se nohy nemohly sklouznout. Jak vypít kočku, je-li nestabilní?
 • Teď už jen přinést kočku a sebevědomě, ale hladce začne ponořit do vody.
 • Sledujte reakci koupajících se: pokud se pokusíte vyklouznout z tváře a vyjít z mokrého místa, požádejte o domácí pomoc o čtyři (šest, atd.) Ruce. Pokud neexistují zjevné pokusy o útěk, pak dát zvíře nějaký čas na to, aby si na to zvykl a postavil se do nevyhnutelné situace.
 • Můžete se pokusit nějakou situaci zneškodnit, abyste odvrátili pozornost jemného rozhovoru.
 • Postupně navlhčete kočku vodou. Zmáčkněte vlhký plášť s malým množstvím šamponu. Nepoužívejte hodně - obvykle zpěší. Důkladně opláchněte tlapky, bradu a ocas.
 • Nastane okamžik pravdy. Pokračujte v mytí mýdlované vlny. Pokud je srst velmi silná, důkladně ji umyjte, aby se důkladně umyla, včetně podkladu.
 • Tlak vody by neměl být příliš silný, jeho teplota by měla být stejná jako na začátku. Kočky milují velmi teplou vodu, takže i ti nejvíce tvrdohlaví se zahřejí a přestanou odolávat.

Dokončeno? V očích kočky svítila naděje na propuštění? Budete muset trpět trochu víc - měli byste mýdlo a umýt kočku alespoň dvakrát. Nezapomeňte, že se několik měsíců nemyla.

Jak často se mohou kočky umýt?

Kočky, které nesmějí chodit venku, se koupají jednou za tři měsíce, musí je také pravidelně čistit. Pokud majitel žije ve městě, pak by měl váš mazlíček, který chodí každý den na nádvoří, umýt každých půl a dva měsíce. Zvíře, které žije v obci a prochází vesnicemi, se třikrát až pětkrát ročně omývá. Nahé kočky by se měly koupat častěji - každé dva týdny v létě, jednou měsíčně v zimě. Je třeba dodržovat následující pokyny:

 • Mnoho majitelů neví, v jakém věku koupat kotě. Samozřejmě, že předčasná školní docházka vám umožní v budoucnosti koupit dospělou kočku bez problémů. Ale stojí za to vědět, že pokles teploty je pro malé koťata špatný. Je lepší, že v prvních měsících se kočka postará o čistotu. Po ztrátě mléčných zubů (4 měsíce) můžete koťátko poprvé umýt;
 • jak často koupit kotě? Závisí to na jeho reakci na první plavání. No, jestli se nebojí vody a rád skočí do koupelny. Pokud kotě hraje s vodou, neříkejte ho. Přesto většina zvířat nemá ráda vodní procedury, takže kočička by se měla koupat po změně mléčných zubů;
 • dospělé kočky je třeba umýt 2-3x ročně. Počet koupání závisí na plemeni. Peršané, obzvláště čistě bílé a broskvové, se mohou umýt každé 2-3 měsíce. Plemena, jako například britská "plyšová" a evropská kočka, vůbec nepotřebují vodní procedury. Sphinx se otíral pouze vlhkým hadříkem;
 • nemůžete koupat kočky, pokud je místnost velmi chladná. Mokré zvíře se může snadno zchladit. Není žádoucí vyprázdňovat zvířata po onemocnění po očkování, aby nebyla oslabená imunita vystavena ještě většímu stresu;
 • těhotné nebo kojící kočky se v případě nouze umyjí, aby nevytvářely stresující situaci

Co se kočkám nedoporučuje koupat?

Vlhká kočka, na rozdíl od obyčejné víry, nepotřebuje skleníkové podmínky. Průměrná pokojová teplota - poměrně vhodné podmínky pro přirozené sušení. Mnohem nebezpečnější pro mokré zvíře je tah, takže okno a dveře do místnosti, kde kočka suší, by měla být pokryta. Dalším nebezpečím je stres, že kočka je vystavena, není zvyklá na vodní procedury. Nic neohrožuje nervový systém zdravého mazlíčka, ale zdravotní stav slabých nebo nemocných zvířat se může zhoršit. Očkování a doba karantény po očkování - dalším důvodem k odložení "plavání".

Koťata až do úplné výměny zubů koupat, pouze pokud je skutečná potřeba. Je možné koupat těhotnou kočku? Těhotenství není onemocnění, dávno se provádí očkování a chtěla bych udržet hygienickou úroveň, protože kočka se brzy stane matkou. Veterináři však z následujících důvodů odpověděli negativně: může být těhotná kočka umyta? Budoucnost máma by měla být koupána, pouze pokud by byla špinavá v něčem, co by se jí nedostalo do žaludku.

Při každém plavání se vyskytuje nebezpečí zranění. Kočka může neohrabaně vyskočit z koupele, položit předmět na sebe nebo spadnout a sklouznout na hladký povrch. U kočky není lehké zranění nebezpečné, ale i malé zranění může poškodit děti. Pocit a stres mohou způsobit potrat nebo patologickou patologii, pokud je zvíře nemocné během demolice. Je možné koupat těhotnou kočku, je-li doba krátká? Záleží na teplotě v místnosti a na postoji budoucí maminky k vodě: pokud se kočka nebojí strachu z úpravy vody, můžete ji v případě potřeby vykoupit.

Chemie, která je přítomna i v drahých šamponech, může také ublížit dětem, i když nepředstavuje žádné nebezpečí pro samotnou kočku. Bez ohledu na to, jak pečlivě majitel umýt šampon, některé z fondů zůstanou stále na vlně a spadají do žaludku kočky. Je možné umýt těhotnou kočku s vědomím, že ji pohltí chemie?

Normální šampon je nežádoucí, je lepší aplikovat suché čištění vlny: čtyři polévkové lžíce mleté ​​ovesné vločky (nebo škrob) a dvě čajové lžičky dětského prášku. Prášek se jemně vtírá do vlasů, masíruje se a pečlivě vyřezává. Stejný nástroj pomůže, pokud si majitel uvažuje o tom, zda je možné koupat ošetřovatelskou kočku (chemie, tahy a stres mohou vést k zastavení laktace nebo k poklesu kvality mléka). Pokud je zapotřebí tradiční koupání, šampon by měl být co nejbezpečnější - založený na přírodních složkách koťat.

Vysušte kočku po umytí

Na rozdíl od názoru většiny, po umytí nemusíte vysušovat kočku nebo se pokoušet vytvořit pro ni skleníkové podmínky. Zdravý domácí zvíře se tiše usmívá při střední teplotě místnosti. Jediná věc v místnosti by neměla být žádné průvany, jinak by kočka mohla ochladit.

Nezapomeňte, že u mnoha zvířat je procedura koupání skutečným stresem. Buďte láskyplný k vašemu domácímu mazlíčku, promluvte si s ním a v žádném případě se nemusíte potrestat, protože není zlobivý, ale opravdu se bojí. Učte své zvíře k koupání od raného věku, aby se v budoucnu léčí tento postup klidněji.

Obsahuje kočky dlouhosrsté

Ve skutečnosti se jednalo o nejjednodušší algoritmus pro koupání zvířat, který se počítá s tím, že domácí zvíře nepřináší mnoho potíží během vodních procedur. Aby se nemuselo bát, že zvíře může uniknout, někteří majitelé používají speciální svorky, které jsou připevněny ke zdi koupelny pomocí přísavky. Takové zařízení neztrácí zvíře a současně ho drží.

Pokud je zvířecí srst rozkrájené nebo plstěné, je lepší vyčesat nebo dokonce udělat manikúru a pedikúru se speciálními nůžkami. Pro lepší odstranění nečistot se na oblast krku, za ušima a za ocasem aplikuje odmašťovací pasta. Pokud stále nevíte, jak často potřebujete kočku umýt, doporučujeme, abyste tento postup prošli od začátku až do konce.

Možná nemáte dostatek dovedností a času na to, abyste zvíře umyli tak často, jak byste chtěli. Po nanesení pasty jemně opláchněte vodou. Současně je možné zakrýt uši zvířete rukama. Poté naneste odmasťovací šampon a několikrát jej umyjte. Předpokládá se, že oplachovací postup by se měl opakovat, dokud nebude charakteristická "písknutí" vlny.

Po šamponu můžete použít balzám, aby nedošlo k nadměrnému vysychání vlny. Stejným způsobem oplachujeme balzám a necháme trochu vypustit vodu. Zvířecí srst je jemně ponořená, pro kterou lze použít několik různých ručníků. Nyní můžete zvíře vytáhnout z držáku a přemístit ho na místo, kde usušíme a pokoříme kočku. Samozřejmě, takový komplikovaný postup je obzvláště v poptávce mezi majiteli dlouhosrstých jedinců, kteří vyžadují zvláštní péči.

Jak umýt šampon s kočkami?

Šampony pro lidské vlasy, dokonce i pro nejmenší a "bez slz" pro kočky nejsou vhodné. Kočky koupané v šamponech se zvláštním složením a alkalickou rovnováhou, jemně působící na citlivou pleť. Pokud jste se někdy pokoušeli umýt kočku mýdlem, pak pravděpodobně víte, že z ní není nic dobrého: jen podrážděná suchá kůže a matné vlasy po koupání. Vezměte čas a peníze, abyste konkrétně koupili šampon pro kočky v obchodě s domácími zvířaty:

 1. Tekutý šampon pro kočky se skládá z přírodních složek, které se starají o vlnu. Je prodáván v malých lahvích, ale je konzumován pomalu a trvá dlouhou dobu, pokud je kočka omývá nejvýše několikrát ročně. Dostupný dehtový šampon pro kočky, šampon s bylinkami, speciální šampony pro načechrané, hladkosrsté plemena a šampon pro kočky s problémovou pokožkou.
 2. Suchý šampon pro kočky je podobný masti nebo dětskému prášku: tento jemný prášek se aplikuje na vlnu a pak se česne spolu s nečistotami a přebytečným kožním tukem. Doporučuje se umyt kočku suchým šamponem, pokud absolutně netoleruje vodu. Ale suchý šampon pro zvířata ve srovnání s tekutým pracím prostředkem je dražší a méně účinný.

Často není nutné umývat kočku bleskovým šamponem bez potřeby - je to lépe, pokud jde o jemný čisticí prostředek pro péči o kočku. A obecně, nezapomeňte na hlavní pravidlo koupání koček: lépe méně často než často. Nemůžete-li kočku umýt - neperte. Namísto toho často kartáčujte vlnu pomocí speciálního kartáče pro polstrování tak, aby se nehoupala a nevytvářela pevné splety.

Pestování koček před show - samostatný problém, existují zvláštní pravidla péče a frekvence koupání. Asi týden před soutěží se kočka koupá se šamponem pro lesk vlny, pak se stříhá a ošetří práškem na objem. Pokud se váš mazlíček na výstavách neúčastní, pak můžeme říci, že jeho i váš život jsou relativně jednoduché a příjemné a můžete si kočku umát příležitostně a bez násilí.

Co nemůže koupat kočku

Existuje řada způsobů, kterými se kočky nemohou koupat, i když je situace kritická. Jednoduše řečeno, ať se stane cokoli, použijte čistou vodu lépe než koupat kočku:

 • Šampon pro lidi - obsahuje vonné látky, není v souladu s Ph. Koupání je zaručeno, že povede k problémům s kůží.
 • Sprchový gel - podobně jako výše uvedená položka, kromě toho je silnější pěna, to je těžší ji vypláchnout.
 • Šampon pro psy - existuje pouze jedna výjimka, která je důležitá pro akutní situaci - prostředek pro koupání štěňat.

Předpokládejme, že kočka byla znečištěna na něco toxického, například jed, který je viskózní v konzistenci, lze použít výše uvedené nápravné prostředky? Samozřejmě, můžete! V každé situaci je třeba porovnat míru rizika, protože dermatitida je drobná ve srovnání se smrtí zvířete. Pokud se stane podobná situace, použijte nejpřehlednější a bezbarvý výrobek, ale v žádném případě neumývejte kočku s domácími nádobí a jinými chemikáliemi.

Důsledky špatné volby

Nesprávně vybraný šampon nebo akce, které jste nuceni přijmout v kritické situaci, vedou k velkým problémům s kůží a vlasy. Obtíž je, že již zahájená nemoc může být přehlédnutá. Podívejte se na stav srsti, jestliže ztratil svůj lesk nebo vypadá zlehka - prohlédněte kůži.

Seborrhea je nejčastějším důsledkem nesprávné péče o pleť psů. Choroba je doprovázena porušením mazových žláz kůže a uvolněním příliš velkého tuku. Je třeba si uvědomit, že příčinou seborey může být nezdravá strava, nevhodné podmínky zadržení, alergie atd. Nemoc je rozdělena na dva typy: suché a tučné (mokré). Obě formy se těžko léčí a jsou rychle komplikovány dermatitidou. V případě seborrhy, pokud je koupání předepsáno, je vyráběno pouze veterinárními přípravky, které "plete" mazu. Často se jedná o místní zpracování vlny a kůže.

Dermatitida je velmi široká, může se říkat kolektivní termín, což naznačuje kožní problémy. V globálním smyslu je dermatitida rozdělena na:

Podle povahy výskytu je dermatitida rozdělena na:

 • Atopická - temná povaha.
 • Jednoduchá - kožní reakce na mechanické podráždění: poškrábání, materiál podestýlky, límec atd.
 • Alergie - příčina podráždění kůže spočívá v nesprávné výživě, péči, prevenci parazitů, chůzi ve vysoké trávě atd.

Kontakt - nejčastěji se vyskytuje v nosu, ovlivňuje nejen kůži, ale i sliznice. Je to důležité! Po koupání špatného šamponu může kočka mít jakýkoliv typ dermatitidy!

Často, když používáme lidské parazitní drogy (pro vší), kočky dostanou letální dávku jedu a zemřou, i když jim pomohou. Nezapomeňte, že použití jakýchkoli toxických látek je přípustné, pouze pokud jsou přísně dodržovány pokyny.

Musím umýt domácí kočky

O rozvinutém vztahu koček s vodou je již dlouho známo všem. Tyto načechrané a láskyplné zvířata jsou zvyklí na sebebezpečné procedury vany prostřednictvím svého specifického jazyka. Proto mají jejich majitelé logickou otázku - potřebujeme umýt kočky?

Názory na tuto otázku jsou rozděleny do dvou kategorických táborů - pro a proti. Většina koček jednoduše netoleruje vodu a koupání, a tím víc. Postup doma proto může být stresující nejen pro zvíře, ale i pro majitele. Ale to je jen tehdy, pokud pravidla nekoupí své domácí mazlíčky.

Kdy potřebujete koupat své domácí mazlíčky?

Příroda, většina koček jsou velmi čistá zvířata. Kdykoliv bez spánku, jídla nebo zábavy si olizují kožešinu a přinesou si kožichy.

Dalo by se rozhodnout, že se odstraní otázka hygieny zvířat. Ale není. Jsou chvíle, kdy kočky potřebují umýt lidskou intervencí.

Je třeba umýt kočku podle potřeby v takových případech:

 • Pokud bylo zvíře zvednuto z ulice nebo vedlo bloudilý životní styl. Domácí kočky, které mohou chodit na nádvoří domu, na ulici nebo pouze během "páření", se vždy vracejí do špíny. Dokonce i když se kočka vizuálně zdá čistá - není. Přinesené na vlně zůstane nečistota na podlaze, nábytek, dostat se do jídla zvířete. Kontakt s dětmi s neprázdnými vycházkovými zvířaty se nedoporučuje.
 • Pokud je zvíře špinavé. Někdy zvířata, kvůli své zvědavosti, mohou vylézt do různých látek, například něco lepkavého, sladkého, toxického. V tomto případě je lepší rychle umýt kočku, až začne lízat.
 • Během chátrání. Když přijde tento čas, kočky se začnou umývat mnohem častěji. Tento postup je sbírkou jazyka všech padlých chloupků. V důsledku toho se vlna hromadí v žaludku zvířete, způsobuje problémy s trávením, stolicí, způsobuje nepohodlí. Kočky s dlouhými vlasy mohou získat i střevní obstrukci. Proto se ujistěte, že koupíte kočku, pokud začala molit.
 • Pokud má plemeno příliš hustou podsada. Přítomnost tlustých vlasů - to je případ, kdy kočka není schopna plně seřadit.
 • Pokud je kočka příliš rychle, roste vlna. U některých zvířat je práce mazových žláz posilována přírodou nebo kvůli nemoci.
 • Když je zvíře detekováno blechy. Koupání v tomto případě se nedá vyhnout. Potřebujete speciální šampon od parazitů.
 • Pokud je kočka bez srsti. Tělo skořápek a podobných plemen se liší od těla ostatních koček. Jejich kůže je víc špinavá než vlna, a proto je třeba je koupat častěji. Nebo alespoň otřete vlhkým hadříkem.
 • Před soutěží, soutěží, výstavy. Vypraný, vyčištěný a česaný konkurent vypadá výhodněji.

Změněné podmínky prostředí, syntetická jídla, špinavá voda a vzduch nechávají negativní odraz na stavu vlasů a pokožky domácích mazlíčků. Nejlepší způsob péče je koupání.

Jak často by se měly kočky umýt?

Navzdory vážným výdajům na názory odborníci pravidelně doporučují koupání koček. Chcete-li zjistit, jak často umyjte kočky, měli byste se podívat na jejich podmínky zadržení:

 • Domácí šelma, která nevychází na ulici, musí být koupána jednou za sezónu.
 • Pokud kočky žijí v městských podmínkách, chodí po ulici a vrátí se do domu, pak by se měly koupat častěji - jednou za 1-2 měsíce.
 • Zvířecí krajina, která může chodit všude, je dostatečná na to, aby jej umyl 3-5x ročně.
 • Plešaté plemeny se potřebují koupat častěji - v létě každé dva týdny, v zimě každý měsíc.

Čím je lepší umýt balené přátele?

Často majitelé používají běžný lidský šampon nebo mýdlo k umytí svých mazlíčků. Ne každý ví, že by se to nemělo dělat - nemůžete koupat kočky s obyčejnými a dokonce dětskými prostředky. Pro svůj typ pleti je vyvinut speciální šampon se speciální složením. Existují dva typy šamponů:

 • Tekutý šampon - péče o vlnu díky svým přírodním složkám.
 • Suchý šampon - prostředek pro nanášení na vlasy zvířete bez použití vody. Pokud se kategoricky odmítne koupat, můžete použít metodu česání s použitím suchých prostředků pro praní koček. Vizuálně, šampon se podobá dětskému prášku.

Jak se má koupat kočky správně?

Každý postup praní zvířete by měl být prováděn podle pravidel. Každý pečující majitel by měl vědět, jak najít přístup k domácím mazlíčkům. Hlavní etapy:

 • nejprve je třeba přejít přes vlnu, rozptýlit splety, pokud nějaké;
 • chráňte uši bavlněnými kuličkami;
 • uvolněte prostor v koupelně z jakýchkoli cizích předmětů, které zvíře může odhodit;
 • typ v koupelně jděte do umyvadla teplé vody až do úrovně žaludku Murka. Doporučuje se to bez přítomnosti zvířete;
 • teplota kočičí kůže je mírně vyšší než člověk, takže teplota vody by měla být mezi 37-38 °;
 • zvíře musí být uklidněno, pečlivě umístěno do kontejneru s vodou a dát mu čas, aby si zvykl;
 • Je třeba, aby váš mazlíček opatrně umyjte nádobí nebo šálkem, vyhýbejte se oblasti u uší;
 • Naneste šampon rovnoměrně na vlhkou vlnu a nechte ji 1-2 minuty;
 • je velmi důležité, aby byl prací prostředek zcela opláchnut, protože váží vlnu a vysychá kůži;
 • kočka po umývání se nemusí otírat ručníkem. Stačí, abyste v něm zabalili domácí zvíře a umožnili látce jednoduše absorbovat vlhkost;
 • Pokud je zvíře s nervy v pořádku, můžete použít vysoušeč vlasů.

Doporučení pro koupání rodiny koček

Aby hygienický postup probíhal správně, je třeba dodržovat doporučení:

 • Koťata mohou být koupána poprvé nejdříve po dosažení věku 4 měsíců, kdy už mají mléčné zuby. Bylo by lepší, kdyby se o něj po celou tu dobu postarala jeho matka.
 • Dospělí se musí koupat alespoň 2-3krát ročně. Hlavní pozornost by měla být věnována plemeni a barvě. V některých plemenách není zapotřebí vodních hygienických postupů.
 • Zvířata by se neměly umývat, pokud je dům dostatečně chladný, aby se zabránilo vzplanutí nachlazení.
 • Je lepší, aby se těhotné jedinci vůbec nemyti, jen v extrémních případech.

Pokud se budete řídit doporučeními a budete se řídit radu, láska kočky pro čistou tekutinu nemůže být vdechována, ale můžete koupání zpříjemnit všem.

Musím před použitím vyprat data?

Výhody dat jsou již dlouho známy. Děti je milují a dospělí neodmítnou jíst sladké exotické ovoce. Jsou dlouhodobě skladováni a dokonale tolerují dlouhodobou přepravu. Mnoho z nich se však zajímá o to, zda by měly být data předem vypláchnuta nebo zda je mohou jíst přímo z balíčku.

Něco o výhodách ovoce

Termíny obsahují velké množství živin - většinou z nich je vitamín A, B a E, navíc ovoce obsahuje aminokyseliny nezbytné pro lidské tělo, které se již nenacházejí v žádném jiném ovoci a ovoci.

Tento "exot" je nasycen mikro a makro prvky: vápník a hořčík, obsahuje železo, zinek, selen a mangan potřebné pro udržení normální životně důležité činnosti.

Termíny mají nejpříznivější účinky na lidské tělo, normalizují činnost srdce a posilují cévní systém, zlepšují stav jater a ledvin. U dětí a dospělých s oslabenou imunitou mají hojivý účinek na chřipku nebo ARVI a také přispívají k uvolnění sputa s prodlouženým suchým kašlem. Termíny pro osoby s problémy s gastrointestinálním traktem mají pozitivní účinek, protože pomáhají normalizovat kyselé prostředí v žaludku a přispívají k tvorbě příznivé mikroflóry.

Lékaři doporučují tyto plody zejména lidem s diabetem.

Výhody dat jsou zřejmé a nezpůsobují žádné pochybnosti, ale mělo by být dobře zřejmé, že než se dostanou na naše talíře, tyto ovoce jsou velmi dlouhé. Jsou zpracovávány speciálními prostředky pro skladování, baleny, přepravovány a často ve velkých kontejnerech, pak přebalovány - nyní v supermarketech, takže se dostanou k zákazníkům s krásnou, lesklou a hladkou, ale velmi špinavou.

Mnoho lidí nevidí potřebu umytí dat před použitím - je to velká chyba, protože použití nepotravinových přípravků je plné intestinálních infekcí.

Jak je produkt přepravován?

V Rusku nejsou data narůstají - přicházejí do našich obchodů ze zahraničí. Írán je považován za největšího vývozce těchto lahodných druhů ovoce na světě a data jsou také pěstována v Tunisku, Alžírsku, Egyptě, Izraeli a Jižní Africe.

Čerstvé ovoce jsou dlouhodobě skladovány, proto do Ruska přicházejí jen ve formě sušeného ovoce. Technologicky nejvhodnější možností pro přípravu výrobku je sušení v interiéru s vybavením pro ventilaci při teplotě asi 30-35 stupňů. Nicméně, v průmyslovém měřítku k urychlení procesu, plody jsou často sušeny ve zvláštních komorách pod vlivem velmi vysokých teplot, což významně snižuje užitečnost dat a zkazuje jejich prezentaci.

Aby ovoce získali lesklý a chutný vzhled, jsou navíc ošetřeny jedním z následujících způsobů:

 • data jsou často namočena v koncentrovaném roztoku glukózy nebo cukrovém sirupu a přestože zlepšuje vzhled, nepřidává žádnou užitečnost, nemluvě o faktu, že mikroby, prach, částečky nečistot vždycky drží sladkosti;
 • oxid siřičitý, který se v zásadě používá nejen pro termíny, ale také pro všechny druhy sušeného ovoce, lze použít k úpravě dat;
 • ovoce může být ošetřeno tukem nebo jedlým voskem - to může být vidět na lesklém povrchu produktu.

Bez ohledu na způsob, jakým jsou data shromážděna a připravená pro dlouhodobou přepravu, nejsou předem vyčištěny.

V jaké formě je na prodej?

Termíny zřídkakdy přicházejí do obchodů našich již zabalených obchodů - většina sušeného ovoce je přinesena ve velkém množství a je již v skladovacích podmínkách zavěšena a rozdělena do krabic a podkladů, což také nedává čistotu a bezpečnost potravin.

Musím umýt kočku? Pokyny, jak umýt

Kočka jen předstírá, že sedí klidně. V okamžiku, kdy necháte svou stráž, vyskočí a běží na krytí.

Pokyny, jak umýt kočku a zda ji vůbec koupat

Jednoho dne, když se znovu podíváte na to, jak vaše kočka olizuje srst, přemýšlíte, zda potřebujete umýt kočky? Zdá se, že jsou tak čistí a neustále se o sebe starají. Ti, kteří mají kontakt s pouliční ulicí, jen potřebují, a doma? Dnes dostanete odpovědi na tuto otázku a naučte se, jak to udělat správně.

Proč kočky nechtějí plavat?

Všichni dobře víte, že kočky nemají rádi plavat. Ačkoli samozřejmě existují výjimky z pravidel, jsou však vzácné. Nicméně, v kritické situaci, mohou snadno plavat přes nádrže. Ale pokud se tomu lze vyhnout, radši nebudou jít do vody.

Faktem je, že voda vypláchne ochrannou vrstvu mastnoty z srsti zvířete. Co později způsobuje kočce určité nepříjemnosti. A samozřejmě, postoj vaší kočky k vodě, můžete vidět poté, co se dostal do louže. Všimla si, s jakým znechucením a znechucením tuto nohu otřásá?

Jak často ho musíte umýt?

Pravidelné časté praní, kočka nemá absolutně nic. Samozřejmě za předpokladu, že pro to neexistují žádné zvláštní pokyny veterináře. Je nutné koupat kočku v případech:

  Když se zvíře vrací domů po dlouhém pobytu na ulici. Okamžitě si všimnete jeho zbitého a vybledlého vzhledu.

Pokud na kočce narazíte na parazity, pak kromě mytí musíte provést dezinsekce vrhu. A v některých případech celý byt.

Používá váš mazlíček výstavy? V některých soutěžích jsou kosmetické předpisy, které lze použít na kočku, označeny pravidly.

Nekoupejte kočku, jestliže právě jedla. Počkejte 4 hodiny a pokračujte v postupu. Je třeba si uvědomit, že dezinfekční prostředky by neměly být používány v procesu praní, protože z nich může domácí zvíře otravovat.

Jaké položky se budou při koupání vyžadovat

Mytí koček není postup pro lidi se slabými nervy. Zvířata kvílejí žalostně, děsí vyděšené oči, vyprchávají, jako by byli zabiti. Ze všeho vzhledu ukazuje, že majitel, kterému jí tak věřila, že ji zradila.

Zde stačí udržovat chladné a klidně pokračovat v koupání, hladit a uklidnit domácího mazlíčka. Neprotahujte postup, protože způsobuje morální utrpení kočky.

Mytí se nejlépe provádí v teplé koupelně. K tomu budete potřebovat:

Voda by měla být v rozmezí 25 až 35 ° C. A nejen v umyvadle nebo v koupelně, ale také ve sprše nebo pokojích, z nichž je voda.

Získejte gumovou podložku. Bude se muset rozšířit na dno nádrže nebo vany. Je nezbytné, aby kočka neklouzala tlapy.

Skladujte na mýdlo nebo lépe, koupte šampon pro kočky ve specializovaném obchodě. Bude mít prospěch kůže a srsti kočičky. Šampony pro lidi mají jiné složení, nepoužívejte je.

Připravte pár ručníků.

Přemýšlejte o tom, jak budete chránit před možnými škrábanci a kousnutí. Používejte rukavice a dlouhé rukávy. Můžete mít zástěru, abyste zabránili namočení.

Museli jste na to předem připravit suché místo. Kde by nebyly žádné návrhy. Chcete-li umístit deprimovanou kočku a dát jí čas na zotavení.

Pokyny, jak umýt kočku

Přibližný postup při koupání zvířete. Pokud nejste schopni implementovat žádné položky, pak jsou k dispozici adekvátní alternativy.

  Naplňte umyvadlo nebo lázeň vodou. Úroveň by neměla být vyšší než bříško kočky.

Umístěte gumovou rohož, kterou jste připravili na spodní část vanky nebo umyvadla.

Přidejte malé množství šamponu do vody.

Vezměte kočku do náruče, držte přední tlapky, aniž byste ji náhle uklidili, vložte do vody.

Dobře mokré celé tělo zvířete. (Buďte opatrní, kočka se pokusí vyskočit z koupelny, poškrábat vás, snaží se vás dostat ven z vody a tyto pokusy neohrožujte).

Mokrá kočka mokrý.

Po mýdlování jemně protřete.

Opláchněte vodou z ponorky nebo sprchy.

Voda z vlny jemně stiskne ruku.

Vytáhněte kočku a zabalte do ručníku.

Omotáním druhého ručníku a přemístěním na teplé místo.

Vyjměte nádrž, umyjte lázeň. V tento den ji nenechá jít ven.

Při procesu praní se může pokusit olizovat mýdlo nebo pěnu z vlny. Nedovolte, aby to udělala, jinak bude mít problémy se žaludkem.

Co dělat, když kočka kategoricky nemá rádi plavat a nemá sílu se s ní vyrovnávat?

V tomto případě jej umyjte v částech. Otřete nohy mýdlem a opláchněte. Viděli jsme na vlně špinavou skvrnu, také jemně otřete. Nic s tím není v pořádku.

Takže ještě musíte umýt kočku nebo ne? Samozřejmě, že potřebujete, aby se jí a vaší hygieně. Aby nevedlo všude nečistoty a případné parazity. Ale pokud ji neumývejte, není to pro její zdraví špatné. S některými výjimkami, pokud je její péče jasně vyžadována podle svědectví veterináře.

Pamatujte si na všechny tyto akce a problémy s koupáním svého mazlíčka, který nebudete mít.

Mají kočky potřebovat umýt a jak často je možné je provést

Někteří majitelé koček jsou si jisti, že není nutné vypít toto zvíře. Může se umýt a olizovat a koupání jí jen ubližuje. Jiní majitelé jsou pevně přesvědčeni, že toto zvíře také pravidelně potřebuje přijmout vodní procedury a to je pro ně dobré. Pak se objevuje další otázka: jak často se můžete koupat kočky? A když umyjete kočku, pak co šampon?

Co je nutné umýt kočku?

Mnoho lidí ví, že kočka se může olizovat sama. Jeho sliny nejen obsahují aktivní složky, ale také kyselinu, která rozpouští jakoukoliv kontaminaci. Jazyk koček je drsný kvůli velkému počtu malých a ostrých výčnělků papil. Tato zvířata se instinktivně olizují, a pokud je kočka zdravá, vždy se čistí.

Nicméně špinavé sklepení, odpadky, spousta bakterií, výfukové plyny vedou k potřebě umýt kočku tak, aby se něco neinfikovalo. Pokud nechcete, aby kočka vyšla ven, stále to problém nevyřeší. Do bytu pronikají škodlivé bakterie spolu s lidským oblečením, ale takové perfektně domácí kočky by měly být vypláchnuty méně často než chodci.

Jak často se mohou kočky umýt?

Kočky, které nesmějí chodit venku, se koupají jednou za tři měsíce, musí je také pravidelně čistit. Pokud majitel žije ve městě, pak by měl váš mazlíček, který chodí každý den na nádvoří, umýt každých půl a dva měsíce. Zvíře, které žije v obci a prochází vesnicemi, se třikrát až pětkrát ročně omývá. Nahé kočky by se měly koupat častěji - každé dva týdny v létě, jednou měsíčně v zimě.

Je třeba dodržovat následující pokyny:

 • Mnoho majitelů neví, v jakém věku koupat kotě. Samozřejmě, že předčasná školní docházka vám umožní v budoucnosti koupit dospělou kočku bez problémů. Ale stojí za to vědět, že pokles teploty je pro malé koťata špatný. Je lepší, že v prvních měsících se kočka postará o čistotu. Po ztrátě mléčných zubů (4 měsíce) můžete koťátko poprvé umýt;
 • jak často koupit kotě? Závisí to na jeho reakci na první plavání. No, jestli se nebojí vody a rád skočí do koupelny. Pokud kotě hraje s vodou, neříkejte ho. Přesto většina zvířat nemá ráda vodní procedury, takže kočička by se měla koupat po změně mléčných zubů;
 • dospělé kočky je třeba umýt 2-3x ročně. Počet koupání závisí na plemeni. Peršané, obzvláště čistě bílé a broskvové, se mohou umýt každé 2-3 měsíce. Plemena, jako například britská "plyšová" a evropská kočka, vůbec nepotřebují vodní procedury. Sphinx se otíral pouze vlhkým hadříkem;
 • nemůžete koupat kočky, pokud je místnost velmi chladná. Mokré zvíře se může snadno zchladit. Není žádoucí vyprázdňovat zvířata po onemocnění po očkování, aby nebyla oslabená imunita vystavena ještě většímu stresu;
 • těhotné nebo kojící kočky se v případě nouze umyjí, aby nevytvářely stresující situaci.

Kdy má být kočka umyta?

Pro koupání koček může být několik důvodů. Zvažte každou z nich podrobněji.

Vzhled kotě v domě

Pokud bylo kotě vyvezeno z přístřešku nebo z domácí kočky, je úplně zbytečné ho umyt, protože v těchto případech musí být čisté. Pokud se kotě zvedne na ulici, nezapomeňte ho koupat. Je nutné, aby se zabránilo použití speciálních šamponů. To nejen že bude čisté, ale pomůže také identifikovat možné kožní problémy, které je třeba vyléčit.

Pokud je kočka špinavá

Ne všechny kočky jsou absolutní čističe. Někteří mohou olizovat boky nebo otřít hlavu nohou a nechat nedotčené místa jako:

Proto vlastníci dokončí práci, důkladně koupali kočku.

Také pěší kočky se mohou znečistit špínou, prachem, přivést domů na vlnu a pavučiny. Že všechno dobré nebylo na čalouněném nábytku nebo postelách, musí se zvíře koupat. Dokonce i domácí kočky, které se nikdy neobjeví na ulici, se mohou špinit tím, že otočí hrnce na zem, neočekávaně odcházejí z potřeby a tak dále.

Prolévání zvířete

Mnohé plemena se chovají uměle, takže majitelé je musí věnovat zvláštní pozornost. Koupí zvířata, aby změkčily kůži a vlnu, která ve vyhřívané místnosti velmi silně vysuší.

Také během koupání může koupání pouze odstranit padající chloupky, jinak budou nové vlasy růst velmi špatně. S pomocí vodních postupů se proces zvratků zrychluje a usnadňuje.

Přítomnost parazitů

Pokud má kočka blechy, můžete ji umýt šamponem proti blechu. Někteří z nich se s tímto úkolem nesrovnají a kvůli tomu, aby si kvůli tomu nemohli umývat své mazlíčky, můžete použít silnější prostředky ve formě kapiček nebo sprejů. Aplikují se na zvířecí vlasy a po dvou dnech se vymývají.

Tam jsou také veterinární dehtové šampony, které léčí kožní onemocnění u zvířat. Je nutné ji používat pouze podle pokynů lékaře.

Příprava na výstavu

Elite čistokrevné kočky vyžadují a přiměřenou péči. Před různými expozicemi se omyjí speciálními šampony, které vlnějí a zvyšují jeho objem. Tyto šampony jsou velmi drahé, ale vlna vypadá skvěle.

Z těchto důvodů se zvířata koupají. Ale nenechte se s tím příliš unášet. Mnoho majitelů specificky umývá své domácí mazlíčky, aby se bavili o jejich mizerném mokrém vzhledu. Takže bezstarostní majitelé zvířat by měli vědět, že nemají potní žlázy a množství sekrece vylučované mazovými žlázami chrání proti suchu. Pokud vykouříte kočku příliš často, voda začne umyt tajemství a kůže se vysuší. Je pokryta trhliny, vločky, vlna začíná klesat.

Jaký šampon je lepší umýt kočku?

Pro koupání koček nesmí používat lidský šampon, dokonce i děti. U těchto zvířat byly vyvinuty speciální šampony, které mají speciální složení, které lze použít pro citlivou pleť.

Zajímá vás o zdraví vašeho domácího mazlíčka?
Jsme zodpovědní za ty, kteří se zkrotí! "- Citace z příběhu" Malý princ "Zachování zdraví mazlíčka, jedna z hlavních povinností majitele, pečujte o svého mazlíčka a dejte mu komplex Vitatame Unikátní komplex, jako jsou kočky a psi, tak na ptácích a hlodavcích.
Aktivní doplněk Vitatame, pomůže vašeho mazlíčka se zdravím a sdílí štěstí s vámi!

 1. Tekutý šampon obsahuje ve svém složení přírodní složky, které se starají o vlnu.
 2. Suchý šampon je jako dětský prášek, který se aplikuje na vlasy zvířete a pak se vyčesává špínou. Používá se v případě, že kočka absolutně nechce vstoupit do vody.

Pokud dodržujete všechna doporučení a nedovolíte příliš časté koupání zvířete, zvíře bude vždy čisté a zdravé.

Musím umýt kočky?

Tyto domácí mazlíčky jsou známé svou čistotou a přesností. Pro mnoho z nich je umývání jednou z jejich oblíbených aktivit, věnovat se jim, které jsou připraveny strávit hodiny. S hrubým jazykem kočka snadno olizuje prach nahromaděný na něm a odstraňuje nepříjemné pachy. Jedním slovem je, že provádí všechna nezbytná opatření, aby odpovídala pověsti nejvíce přesného mazlíčka a dokonale se vyrovná s tímto úkolem! Samozřejmě, při pohledu na tak čistý, je obtížné si představit, že potřebuje další procedury v koupelně. Nicméně, mnoho odborníků doporučuje pravidelně koupat je - a vždy s použitím zvláštních prostředků. Takže potřebujete umýt kočky?

Chcete-li odpovědět na tuto otázku, prostě se podívejte do okna. Co tam vidíme? Cesty, auta, výfukové plyny, prach... Mikrobusy jsou všude a pokud zvíře prochází sama za stěnami bytu, pak si můžete být jisti, že jeho kožešina nemůže být čistá.

Ale také s domácími kočkami, které mají představu o ulici pouze pohledem z okna, situace je přibližně stejná. Bakterie a mikrobi vstupují do domu na naše vrchní oblečení a boty, jsou šíření vzduchem - a nevyhnutelně usazují na kožešinu domácích mazlíčků. Když kočka myje, tyto látky vstupují do žaludku a často způsobují chronické nemoci. Aby se tomu zabránilo, odborníci doporučují koupání svých domácích mazlíčků, protože to není jen způsob, jak udržet jejich dobře upravený vzhled, ale také zájem o zdraví.

Jak často potřebujete umýt kočku?

Nyní víme, že kočky se nemohou koupat, ale jsou také potřebné. To je, jak často?

Pokud je váš mazlíček často na ulici, měl by být podle potřeby vymyt, ale nejméně 1krát za 2 měsíce. Kočka, která neopustí hranice bytu, je dostačující na to, aby ji umyl každý 3-4 měsíce a neměli byste zapomenout na pravidelné česání! Zvířata bez vlasu mají tendenci se koupat častěji.

Cat Wash

Doporučuje se koupat domácí zvířata s použitím speciálních prostředků, které vám umožní účinně odstranit veškeré nečistoty z kožešiny. Pouze voda zde je bezmocná: zbavit se nadbytečného mazu a nepříjemných pachů bez šamponu nebude fungovat. Pro kočky používejte pouze speciální produkty, které účinně čistí pokožku a srst, aniž by došlo k vymývání přirozené ochranné vrstvy, a také živiny s užitečnými prvky.

Mydlové a lidské šampony jsou naopak pro zvířata z hlediska kategorií pH kategoricky nevhodné a nepříznivě ovlivňují stav jejich pokožky a srsti. Nesprávné výrobky často způsobují lupy a dermatitidu a vlasy po jejich použití jsou matoucí a bez života.

Pravidelné koťaté šampony jsou zvláště nebezpečné. Bez ohledu na to, jak pečlivě oplachujete kočku po umytí, chemie zůstane na ní stejně. Jednou v žaludku při mytí je velmi pravděpodobné, že vyvolá vážnou poruchu stravování. Zatímco speciální produkty pro koťata a kočky jsou zcela bezpečné. Správně vybrané šampóny a kondicionéry (podle typu a stavu vlny) jsou klíčem k perfektnímu srsti a krásu vašeho mazlíčka.

Potřebuji kočku umyt během chovu

Bude také užitečné vykoupat si mazlíčka během močení. Umývání zrychluje proces, umožňuje odstranit značné množství přebytečné vlny, a proto se vyhnout možným problémům s trávením.

Kdo by se neměl koupat?

Neumývejte kočky po očkování a po celou dobu karantény. Koťata se doporučují koupat po výměně zubů.

Extrémní péče musí být u těhotných zvířat. Procedura mytí sama o sobě nenese pro ně žádnou újmu, nicméně stres, který je často doprovázen koupáním, může ohrozit zdraví jak samotné kočky, tak budoucích potomků. Navíc při plavání zvyšuje riziko zranění. Ve snaze vyskočit z lázně může zvíře ublížit. Proto je lepší nechat procedury v koupelně vystavovat budoucím matkám. Ale jak zachovat jejich čistotu?

Pokud je kočka mírně znečištěná, stačí použít pravidelný vlhký hadřík a hřeben. Pokud však potřebujete vyčistit celou vlnu, přiveďte ji na suchý šampon, který se používá bez vody. Používá se jednoduše na vlnu a česání, odstraňuje přebytečné mastnoty, nečistoty a nepříjemné pachy.

Vysušte kočku po umytí

Na rozdíl od názoru většiny, po umytí nemusíte vysušovat kočku nebo se pokoušet vytvořit pro ni skleníkové podmínky. Zdravý domácí zvíře se tiše usmívá při střední teplotě místnosti. Jediná věc v místnosti by neměla být žádné průvany, jinak by kočka mohla ochladit.

Nezapomeňte, že u mnoha zvířat je procedura koupání skutečným stresem. Buďte láskyplný k vašemu domácímu mazlíčku, promluvte si s ním a v žádném případě se nemusíte potrestat, protože není zlobivý, ale opravdu se bojí. Učte své zvíře k koupání od raného věku, aby se v budoucnu léčí tento postup klidněji.

Musím umýt kočku?

Zaměstnanci úkrytu tábora Morkosh slyší tuto otázku doslova každý den. Placením oddělení do nového domova se vždy zaměřujeme na skutečnost, že koupání pro kočky je dobrovolné a potenciálně i škodlivé. Proč tomu tak je, když je stále nutné umýt kočky a jak to udělat správně - přečtěte si níže.

Divoký spolubratři a předkové moderních domácích koček jsou obyvateli suchých stepi. Krmení na čerstvé kořisti, ani nepotřebují dodatečnou vlhkost. Co můžeme říci o koupání. Kočky jsou velmi čisté a dokonale se lízaly. Za to příroda obdařila hrubým jazykem, jedinečnou pružností a baktericidními slinami, rozštěpením znečištění.

Majitelé však stále koupají kočky a hledají to, jak se jim zdá, objektivní důvody. Když umýt kočku, protože ji necháte volně jít venku a máte strach z nečistot a zárodků, umývání zde nepomůže. A rozhodně nedoporučujeme nechat kočky jít ven za jejich příčinu a vaši bezpečnost.

Strach z blech a jiných parazitů? Ale žádné koupání, dokonce ani s šampony, nebude z této pohromy zachránit. Informace o ochraně svého mazlíčka a sebe od nezvaných hostů naleznete v článku "Léčba parazitů".

Fakta: Mnoho veterinářů se brání mytí koček kvůli možným komplikacím pro jejich zdraví a negativnímu dopadu stresu na zvířata.

Obecně platí, že domácí kočka má spoustu příležitostí se dostat špinavě do takové míry, že se v krátké době nemůže vyčistit. Ale v tomto případě můžete použít suchý zoo šampon. Proto není nutné kočku umývat, pokud to není nezbytně nutné. Kromě toho může mít jediný postup praní extrémně nepříjemné následky (duševní a fyziologické) a nikdy v mém životě nebude umývaná kočka schopna udržet čistotu a vůbec netrpí.

Myslíte si, že zveličujeme možné důsledky? Ale čas od času se zaměstnanci Mukoshi pravidelně setkávají s situacemi, kdy se ignorování našich doporučení mění na problémy s chováním, zdravím a v důsledku toho se nešťastná kočka vrací do úkrytu. Představte si, jaký je náklad na psychiku zvířete.

Co může a nemůže dělat?

1) Neperte kočku více než 1 krát za 3 měsíce, to je lepší ani ne více než 2-3krát ročně. Výjimkou jsou případy alergie u hostitele a domácnosti.

2) Koťata mohou být vypláchnuta, začínají od 4 měsíců věku, ne dříve - děti reagují špatně na změny teploty a následky mohou být nejzávažnější.

3) Pokud se kočka v určitém místě znečišťuje, neměli byste ji úplně umyt.

4) Hladké kočky namísto mytí dostatečně na hřeben a utřete vlhkým utěrkem. Stejná metoda je dobré použít při odstraňování.

5) Nepoužívejte pro mytí běžný lidský šampon nebo mýdlo - pro kočky mohou být toxické látky, stejně jako tyto látky mají nevhodnou hodnotu pH, která je plná svědění, lupů a vředů na pokožce.

6) Nemůžete kouřit kočku během onemocnění, pokud je místnost studená nebo je to průvan.

Pokud se z dobrých důvodů nelze vyhnout koupání, věnujte pozornost následujícím doporučením.

Pro praní budete potřebovat:

 • speciální zoo šampon;
 • kbelík z nerozbitného materiálu (pro ředění šamponu a máchání);
 • gumová podložka nebo ručník (klouzá na dno vany, zabraňuje klouzání);
 • ručníky na stírání.

Jak koupit kočku?

1. Před koupáním nakrájejte kočičí drápy tak, abyste je nepoškrábali.

2. Nalijte vodu do lázně několik centimetrů předem. Voda by měla být teplá, ale ne horká - přibližně 37◦С.

3. Ponořte kočku do vody hladce, uklidněte jemnými slovy a mrtvici. Není třeba ho pevně fixovat, bude to jen zvědavější.

4. Šampon rozdělujte tělo rovnoměrně, aniž byste způsobili nepříjemné nepohodlí kočky.

5. Hlava by měla být velmi pečlivě omyta, to je lepší udělat jen s vodou. Ujistěte se, že se nedostane do uší.

6. V koupelně akustika výrazně zvyšuje již alarmující zvuk rušivé vody. Nepoužívejte k opláchnutí sprchy - u kočky je obrovský stres. Šampon lze umýt jen rukama a jemně nalít vodu přes kočku s lopatkou. Ujistěte se, že na srsti a pokožce není stopa šamponu.

7. Držte kočku levou rukou, vytlačte vodu z tlap, ocasu a hrudníku.

8. Zahněte kočku do ručníku a vezměte ji do místnosti. Rozložte druhou ručník na stůl nebo jiný vodorovný povrch a umístěte kočku tam. Kočičí sušičku vysušte, dokud vlhký povlak nebude mírně vlhký. Nezasychujte kočku vysoušečem vlasů!

9. Uvolněte kočku a dokončete postup sami. Místnost by měla být dostatečně teplá, aby zvíře nebylo studené.

Pozor! Pokud jste vzali kočku z útulku, nemusíte ji umyt! V kombinaci s touto cestou bude pro ni příliš velký stres. Důsledky, které mohou způsobit, že váš život nebude nejvíce příjemný nebo dokonce nemožný.

Stres může vyvolat strach, nedůvěru, paniku, agresi a dokonce i některé nemoci, jako je například cystitida. Pokud chcete vyčistit kočku, koupte speciální suchý zoošampaf a důkladně jej vyčistěte.

Nakonec chceme znovu říct, že není třeba umyt již čisté zvíře. Co je pro nás, lidi nezbytné, je zcela zbytečné, dokonce škodlivé pro kočky. A moudrostí každého majitele je rozpoznání a pochopení těchto rozdílů. Kromě toho existuje řada povinných preventivních opatření, která skutečně musí být přijata pro pohodu vašeho domácího mazlíčka.

Chystáte se připojit pravidelnou platbu. V případě úspěšné platby bude částka, kterou jste uvedla při první platbě, odepsána z Vaší karty s uvedenou frekvencí. Pravidelnou platbu můžete kdykoli vypnout kliknutím na odkaz uvedený v písmenu s touto platbou.

Zaškrtnutím políčka "Souhlasím s podmínkami" akceptujete veřejnou nabídku.

Informační partneři úkrytu

© Útulka pro kočky Mukosh 2014-. Všechna práva k jakýmkoli materiálům jsou chráněna v souladu s ruskou a mezinárodní legislativou o autorských právech a s nimi souvisejících právech.

ahoj

Společnost Vet-Expert LLC, dále jen "držitel práv", zastoupená Elenou Sergeevnou Kanaevou, generálním ředitelem, jednající podle Listiny, řeší tuto Dohodu (dále jen "Smlouva") každé osobě, která vyjadřuje připravenost uzavřít dohodu za níže uvedených podmínek - Uživatel).

Tato dohoda v souladu s odstavcem 2 čl. 437 Občanského zákoníku Ruské federace je veřejnou nabídkou, jejíž přijetí (přijetí) je plnění opatření stanovených touto dohodou.

1. Definice

1.1. Podmínky smlouvy upravují vztah mezi držitelem práv a uživatelem a obsahují následující definice:

1.1.1. Nabídka - tento dokument (Smlouva) zveřejněný na internetu na adrese: Internetová adresa.

1.1.2. Přijímáním je plné a bezpodmínečné přijetí nabídky prováděním akcí uvedených v ustanovení 3.1 Dohody.

1.1.3. Držitelem práv je právnická osoba (název strany), která nabídku předložila.

1.1.4. Uživatel - právnická osoba nebo právnická osoba, která uzavřela smlouvu o přijetí za podmínek obsažených v nabídce.

1.1.5. Webová stránka - sada webových stránek hostovaných na virtuálním serveru a tvořících jednu strukturu, která se nachází na internetu na adrese: Adresa webových stránek (dále jen "web").

1.1.6. Obsah - informace prezentované v textových, grafických, audiovizuálních (video) formátech na webu, který je jeho obsahem. Obsah webu je distribuován hlavnímu uživateli a pomocnému administrátorovi, který vytváří držitele práv k usnadnění provozování stránek, včetně rozhraní webu.

1.1.7. Jednoduchá (neexkluzivní) licence je neexkluzivní právo uživatele užívat výsledek duševní činnosti specifikované v článku 2.1 smlouvy, přičemž si ponechává právo udělovat licence jiným uživatelům.

2. Předmět dohody

2.1. Tato smlouva definuje podmínky a postupy pro užívání duševního vlastnictví včetně prvků obsahu webové stránky umístěných na internetu na adrese: Internetová adresa (dále jen "stránka"), odpovědnost stran a další funkce webu a vztah uživatelů Držiteli autorských práv, jakož i mezi sebou.

2.2. Držitel autorských práv zaručuje, že je držitelem autorských práv k výhradním právům na Stránky uvedené v bodu 2.1 Smlouvy.

3. Souhlasíte s podmínkami smlouvy

3.1. Přijímání (přijetí nabídky) znamená, že uživatel klikne na tlačítko "Nápověda".

3.2. Tím, že podnikne kroky k přijetí nabídky způsobem uvedeným v článku 3.1 Smlouvy, Uživatel zaručuje, že je obeznámen, souhlasí, plně a bezpodmínečně přijímá všechny podmínky smlouvy, zavazuje se dodržovat je.

3.3. Uživatel tímto potvrzuje, že přijetí (přijetí opatření k přijetí nabídky) odpovídá podpisu a uzavření smlouvy za podmínek stanovených v této smlouvě.

3.4. Nabídka vstoupí v platnost od okamžiku, kdy je zveřejněna na internetu na adrese internetové stránky, a platí až do zrušení nabídky.

3.5. Dohoda může být přijata výlučně jako celek (článek 428, článek 428 občanského zákoníku Ruské federace). Poté, co Uživatel souhlasí s podmínkami této Smlouvy, získá smlouvu uzavřenou mezi Držitelem práv a Uživatelem, přičemž taková dohoda jako papírový dokument podepsaný oběma stranami není provedena.

3.6. Držitel práv si vyhrazuje právo provádět změny této smlouvy bez zvláštního upozornění, v souvislosti s nímž se Uživatel zavazuje pravidelně sledovat změny Dohody. Nové vydání dohody vstoupí v platnost od okamžiku jejího zveřejnění na této stránce, pokud není v nové smlouvě stanoveno jinak. Aktuální verze smlouvy je vždy na této stránce na adrese: Adresa internetové stránky.

4. Práva a povinnosti stran

4.1. Držitel práv se zavazuje:

4.1.1. Během Doba platnosti kalendářních dnů ode dne obdržení příslušného písemného oznámení Uživatele na vlastní náklady a na vlastní náklady odstraní nedostatky místa určeného Uživatelem, a to:

- nesrovnalost obsahu webu s údaji uvedenými v odstavci 2.1 Dohody;

- přítomnost materiálů zakázaných pro distribuci ze zákona.

4.1.2. Zdržet se jakýchkoli činností, které by mohly bránit uživateli uplatnit právo užívat web, který mu byl udělen, v mezích stanovených dohodou.

4.1.3. Poskytněte informace o práci se stránkami prostřednictvím e-mailu, fóra, blogu. Aktuální e-mailové adresy se nacházejí v sekci "Název sekce" webu na adrese: Internetová adresa.

4.1.4. Použijte veškeré osobní údaje a další důvěrné informace o Uživateli pouze k poskytování služeb v souladu se Smlouvou, nepřevádějte třetím stranám dokumentaci a informace o Uživateli, který má k dispozici.

4.1.5. Zabezpečit důvěrnost informací zadaných Uživatelem při používání stránek prostřednictvím osobního účtu Uživatele, s výjimkou případů, kdy jsou tyto informace umístěny na veřejných místech Stránky (například chat).

4.1.6. Informujte uživatele o všech záležitostech týkajících se tohoto webu. Složitost problému, objem a podmínky konzultace jsou v každém případě určeny vlastníkem práv.

4.2. Uživatel se zavazuje:

4.2.1. Použijte Stránku pouze v rozsahu těchto práv a způsobem stanoveným v této Smlouvě.

4.2.2. Přísně dodržujte a neporušujte podmínky smlouvy a zajistěte důvěrnost obchodních a technických informací získaných ve spolupráci s nositelem práv.

4.2.3. Zamezte kopírování v jakékoliv formě, stejně jako při změně, doplnění, šíření stránek, obsahu stránek (nebo jejich části) a také bez zdržení vytváření odvozených objektů bez předchozího písemného souhlasu držitele práv.

4.2.4. Nepoužívejte žádné nástroje ani počítačové programy k zasahování nebo pokusu o narušení normálního fungování stránek.

4.2.5. Okamžitě informujte Držitele autorských práv o všech skutečnostech týkajících se nezákonného používání stránek třetími stranami, které mu byly známy.

4.2.6. Používat web bez porušení vlastnických a / nebo osobních ne-vlastnických práv třetích stran, jakož i zákazů a omezení stanovených platnými právními předpisy, mimo jiné: autorská práva a příbuzná práva, práva k ochranným známkám, známkám služeb a označení původu, průmyslová práva vzorky, práva používat obrázky lidí.

4.2.7. Zabránit umístění a předávání nelegálních, neslušných, urážlivých, hanlivých, ohrožujících, pornografických, nepřátelských materiálů, stejně jako obtěžování a náznaky rasové nebo etnické diskriminace, vyžadující akce, které by mohly být považovány za trestný čin nebo porušování jakýchkoli právních předpisů, a aby byly považovány za nepřípustné z jiných důvodů, materiály propagující kultuře násilí a krutosti, materiály obsahující neurčitý jazyk.

4.2.8. Neposílejte reklamní materiály do osobních zpráv jiným uživatelům bez předchozího souhlasu s přijetím těchto materiálů (SPAM).

4.2.9. Vykonávat další úkoly stanovené dohodou.

4.3. Držitel práva má právo:

4.3.1. Pozastavit nebo ukončit registraci a přístup uživatele na web, pokud je držitel práv oprávněně přesvědčen, že uživatel provádí nezákonné činnosti.

4.3.2. Shromažďujte informace o preferencích uživatelů ao tom, jak tyto stránky používají (nejčastěji používané funkce, nastavení, upřednostňovaný čas a trvání práce na webu atd.), Které nejsou osobními údaji, zlepšit web, diagnostikovat a zabránit selhání stránek.

4.3.3. Jednostranně provádět změny Dohody vydáním nových vydání.

4.3.4. Smazat uživatelský obsah na žádost oprávněných subjektů nebo zúčastněných stran v případě, že tento obsah porušuje platné zákony nebo práva třetích stran.

4.3.5. Dočasně zastavit práci webu, částečně omezit nebo úplně ukončit přístup na web, dokud nebude dokončena nezbytná údržba a (nebo) modernizace webu. Uživatel nemá nárok na náhradu škody za takové dočasné zastavení poskytování služeb nebo omezení dostupnosti stránek.

4.4. Uživatel může:

4.4.1. Použijte Stránku v rozsahu a způsobem stanoveným v této Smlouvě.

4.5. Uživatel nemá právo souhlasit s prováděním této Smlouvy v případech, kdy nemá zákonné právo používat Stránku v zemi, kde má bydliště nebo bydliště, nebo nedosáhl věku, od kterého má právo uzavřít tuto Smlouvu.

5. Podmínky používání

5.1. S výhradou naplnění Uživatele této Smlouvy je Uživatelovi udělena jednoduchá (nevýhradní) licence k používání Stránky prostřednictvím osobního počítače, mobilního telefonu nebo jiného zařízení v rozsahu a způsobem předepsaným Smlouvou bez práva na sublicenci nebo přiřazení.

5.2. V souladu s podmínkami smlouvy Držitel práv uděluje uživateli právo používat Stránku následujícími způsoby:

5.2.1. Pomocí stránky můžete prohlížet, prohlížet, ponechávat komentáře a další záznamy a implementovat další funkce webu, včetně přehrávání příslušného technického prostředku uživatele na obrazovce (obrazovce);

5.2.2. Stručně načtěte počítače do paměti pro použití webu a jeho funkčnosti.

5.2.3. Citujte prvky uživatelského obsahu webu, které uvádějí zdroj nabídky, včetně odkazu na adresu URL stránky.

5.2.4. Způsob použití: Způsob použití.

5.3. Při používání stránek, stejně jako všechny části webu nesmí uživatel provádět následující činnosti:

5.3.1. Upravit nebo jinak recyklovat web, včetně překladu do jiných jazyků.

5.3.2. Kopírovat, distribuovat nebo zpracovávat materiály a informace obsažené na webu, s výjimkou případů, kdy je to nutné a způsobené implementací funkčnosti, která je k dispozici jako konkrétní uživatel.

5.3.3. Porušit integritu ochranného systému nebo provádět veškerá opatření zaměřená na obcházení, odstranění nebo deaktivaci technických ochranných prostředků; používejte jakékoli softwarové kódy určené k narušení, odstranění, poškození, napodobování nebo narušení integrity webu, přenášených informací nebo protokolů.

5.4. Jakákoli práva, která nejsou výslovně udělena Uživateli v souladu s touto Smlouvou, jsou vyhrazena držiteli práv.

5.5. Tato stránka je poskytována držitelem práv ve stavu "jak je", bez záručních povinností držitele práv nebo jakákoliv povinnost odstranit nedostatky, provozní podporu a zlepšení.

5.6. Co se týče uživatelského obsahu, uživatel zaručuje, že vlastní nebo disponuje potřebnými licencemi, právy, souhlasem a oprávněním k užívání a uděluje držiteli autorského práva právo užívat veškerý uživatelský obsah v souladu s touto Smlouvou; má písemný souhlas a (nebo) svolení každé osoby, nějak či nikoli, přítomné v uživatelském obsahu, používat osobní údaje (včetně obrazu, je-li to nutné) této osoby za účelem zveřejnění a užívání obsahu uživatele způsobem stanoveným v této smlouvě.

5.7. Přijetím podmínek této smlouvy uživatel bez zbytečného odkladu poskytuje držiteli práv a jiným uživatelům nevýhradní bezdůvodné právo užívat (jednoduchou licenci) materiály, které uživatel přidává (místa) na stránkách v sekcích určených pro přístup k uživatelům (chaty, diskuse, komentáře apod.). Uvedené právo a / nebo povolení k užívání materiálů jsou poskytovány současně s přidáním takových materiálů Uživatelem na Stránku po celou dobu platnosti výhradních práv k duševnímu vlastnictví nebo ochraně vlastnických práv k určeným materiálům pro použití ve všech zemích světa.

6. Osobní údaje a zásady ochrany osobních údajů

6.1. Ke splnění podmínek smlouvy souhlasí Uživatel s poskytnutím a souhlasí se zpracováním osobních údajů v souladu s federálním zákonem ze dne 27. července 2006 č. 152-FZ "o osobních údajích" za podmínek a za účelem řádného provedení smlouvy. "Osobními údaji" se rozumí osobní informace, které uživatel poskytuje o svém přijetí.

6.2. Držitel práv zaručuje důvěrnost s ohledem na osobní údaje uživatele a poskytuje přístup k osobním údajům pouze těm zaměstnancům, kteří tyto informace potřebují k plnění podmínek smlouvy, přičemž zajistí, aby uvedené osoby respektovaly důvěrnost osobních údajů a bezpečnost osobních údajů při jejich zpracování. Držitel práv se rovněž zavazuje zachovávat důvěrnost všech informací, které obdrží od uživatelů, bez ohledu na obsah těchto informací a způsoby jejich získání.

6.3. Informace (osobní údaje) obdržené správcem práva nepodléhají zpřístupnění, s výjimkou případů, kdy je jejich zveřejnění povinné podle zákonů Ruské federace nebo nezbytné pro web a její funkce (například při zveřejňování komentářů v sekci "Příspěvky" na webu) se komentáře zobrazují pod komentářem uživatele, datum a čas připomínek).

7. Povinnosti stran

7.1. Strany odpovídají za selhání nebo nesprávné plnění svých povinností v souladu se zákony Ruska.

7.2. Držitel práv nepřijímá odpovědnost za soulad webové stránky s účelem jejího použití.

7.3. Držitel práv není zodpovědný za technické přerušení práce Site. Zároveň se držitel práv zavazuje přijmout veškerá přiměřená opatření k zabránění takových přerušení.

7.4. Držitel práv není zodpovědný za žádné akce Uživatele související s užíváním udělených práv k používání Stránky; za škodu způsobenou uživateli v důsledku ztráty a / nebo zveřejnění jeho údajů nebo při používání tohoto webu.

7.5. Pokud třetí osoba uplatní nárok vůči držiteli práv v souvislosti s porušením smlouvy uživatelem nebo platnými zákony, porušením práv třetích stran uživatelem (včetně práv duševního vlastnictví), se Uživatel zavazuje odškodnit držitele práv za veškeré náklady a ztráty včetně platby veškeré náhrady a další náklady spojené s takovou reklamací.

7.6. Držitel práv neodpovídá za obsah zpráv nebo materiálů uživatelů webu (obsah uživatelů), žádné názory, doporučení nebo rady obsažené v tomto obsahu. Držitel práva neprovádí předběžnou kontrolu obsahu, pravosti a bezpečnosti těchto materiálů nebo jejich komponent, jakož i jejich soulad s požadavky platného práva a zda uživatelé mají potřebné množství práv k jejich bezodkladnému použití.

8. Řešení sporů

8.1. Reklamační řízení týkající se řešení sporů vyplývajících z této dohody je pro strany závazná.

8.2. Strany zasílají písemné žádosti ručně nebo doporučenou poštou s oznámením o přijetí na adresu strany.

8.3. Podání písemností reklamace smluvními stranami jiným způsobem, než je uvedeno v bodě 8.2 dohody, není povoleno.

8.4. Podmínkou pro posouzení písemného tvrzení je doba převzetí pracovní doby od data obdržení posledního dopisu adresátem.

8.5. Spory podle této smlouvy budou řešeny u soudu v souladu se zákonem.

9. Závěrečná ustanovení

9.1. Tato smlouva se řídí a interpretuje v souladu s právními předpisy Ruské federace. Otázky neupravené touto dohodou budou vypořádány v souladu s právními předpisy Ruské federace. Všechny možné spory vyplývající ze vztahů upravených touto dohodou budou vyřešeny způsobem předepsaným stávajícími právními předpisy Ruské federace podle norem ruského práva. V celém textu této dohody výraz "právní předpisy" znamená právní předpisy Ruské federace.

Pro Více Informací O Suché Vlasy