logo

Haircut dítě v roce: potřeba nebo tradice?

Určitě jste často slyšeli otázku od příbuzných a přátel: "Budete mít za rok škrábance?" A vy jste se zajímalo, jestli jste opravdu chtěli nebo ne? A obecně - proč stříhat dítě za rok? Nejčastější odpovědi na tuto otázku jsou: "Mít husté vlasy", "Takže je to nutné" a "Ale jak!" Existuje mnoho mýtů obklopujících rituál prvních řezání nebo holení dětí a většina z nich je zakořeněna v dávných tradicích národů.

Proč kojit děti

Mnoho manipulací s dětmi bylo vždy prováděno jednoduše proto, že "každý to dělá" a jen málo lidí si myslí, proč je to vůbec nutné a nezbytné?

Tradice

V mnoha kulturách světa je obvyklé v určitém věku řezat nebo holit plešaté děti, po náboženských rituálech, lidových tradicích a jednoduchých pověrách. Například v Indii mají děti své vlasy oříznuté, aby se rozloučily s minulým životem a pohybem do budoucnosti. V Mongolsku je první holčička na střih - dovolená, na kterou je pozvána celá rodina. Každý host odřízne pramen, představuje dárek pro dítě a říká přání. V Izraeli je obvyklé neříznout chlapce mladší tří let (mnoho rodin nesouvisí s tím).

V slovanské kultuře je rituál prvního účesu spojen také s náboženskými tradicemi a lidovou kulturou. Hlavní pravidlo - nedotýkejte se vlasů až na jeden rok. Existuje přesvědčení, že pokud dítě snížíte před dosažením věku 12 měsíců, bude slabé a často nemocné, nebude mít štěstí, bohatství atd. Holičství dětské plešatky symbolizovalo přechod k novému životu a sloužilo jako způsob, jak odvrátit zlé duchy od drahocenného dítěte.

Ve starověku v Rusku probíhal rituál, když v roce kosovci odřízli kudrlinky od dítěte na čtyřech místech, ve tvaru kříže. Pak byly položeny na obraz (ikony) a uloženy jako silné oddělení proti neštěstí a chorobám. První sestřička byla provedena podle lunárního kalendáře, a zejména růstového měsíce. Do dnešního dne jsou tyto kalendáře každoročně sestavovány a vydávány k volnému prodeji.

V dnešní době existuje také mnoho různých příznaků o škrábání pro děti za rok. Například někteří rodiče věří, že pokud se v ročním období kukluje, aby ukázal dítě, když jde do prvního ročníku, bude studovat dobře. Další znamení říká, že řezané zvlnění, umístěné pod polštářem dítěte, mu přinese dobré sny.

Zneužívání

Dnes mnoho rodičů posekne své děti za rok, protože jsou přesvědčeni o výhodách této akce - pravděpodobně budou vlasy silnější, silnější a zdravější (stejný mýtus jde do armády). A skutečně, když vlasy začnou růst po holení, zdá se, že se zesílily. Ve skutečnosti je to jen vzhled, protože už nejsou žádné vlasové folikuly.

Výhody a nevýhody

Před dvěma nebo třemi desetiletími jsme se ani nepoptali, zda je třeba jednou ročně stříhat dítě v hlavě, ale jednoduše jej oříznout. Navíc byli oba chlapci a dívky stejným způsobem oholáni a "originálním účesem" lze snadno zjistit, že dítě mělo nedávno první narozeniny.

Proč neříznout

Dnes trichologové a kadeřníci s jedním hlasem tvrdí, že stříhání dítěte za jeden rok nemá smysl a v některých případech může být škodlivé.

Srst se začíná rozvíjet u dětí v prenatálním období, takže se děti narodí s chmýří na hlavě a celé tělo. V prvních měsících života vypadají generické chloupky a začínají růst hustší a zralé vlasy, které se mohou lišit barvou a strukturou. Neznepokojujte se, jestliže už prachová houba spadla a nové vlasy se nezobrazí - je to normální. Existuje několik důvodů, proč stříhání dětí během jednoho roku nestojí za to.

 • Nemá žádný smysl. Vlasy začínají růst uvnitř kůže vlasových folikulů a to, co děláte s nimi venku, neovlivňuje jejich vývoj uvnitř folikulu.
 • Klamný účinek. Někdy rodiče vypadají, že po krájení vlasů se stává silnější - ve skutečnosti tento účinek vytváří stejnoměrný růst vlasů (to znamená, že délka všech chloupků je stejná).
 • Můžete ublížit. Bez ohledu na to, jak pečlivě pracujeme s nástroji, existuje vždy riziko poškození vlasů a folikulu. Náhodně trhaný nůžkami nebo poškrábaný psacím strojem - několik slabých dětských folikulů je poškozeno.
 • Nepohodlí. Po holení hlavy se štětiny, které se objeví brzy, mohou způsobit podráždění jemné pokožky dítěte a v důsledku toho mohou způsobit vážné nepohodlí. Navíc, bez vlasů může být dítě jen chladno.
 • Riziko infekce. Nejmenší škrábance na psacím stroji nebo pupínky na podrážděné pokožce mohou způsobit záněty způsobené vniknutím patogenních mikroorganismů (například streptokokem).

Kdy může potřebovat účes

Přestože řezání dětských vlasů jim v budoucnu nedává krásu, existují situace, kdy je opravdu nutné zbavit se přebytečných vlasů (hovoříme o ořezávání, nikoliv o holení):

 • kojenecké krusty se těžko odstraňují;
 • na oči padnou dlouhé třesy;
 • Mami vypadá, že vlasy jsou ošklivé;
 • velmi horké;
 • chlapec má příliš dlouhé vlasy a zaměňuje se za dívku.

Jak řezat vlasy

Pokud jste, po zvážení všech kladů a zápočtů, dosud dospěli k závěru, že dítě musí být zkráceno, musíte vzít v úvahu několik důležitých pravidel.

Je třeba jednou ročně dělat dítě: pravdu a mýty

Odkud pochází tradice, která z něho roste dítě?

Tradice, kterou dítě rozdělila, když se otočil, přišla k nám ze starého Ruska. Naši předkové věřili, že na biologických úrovních ve vlasech jsou informace, a pokud je předčasně porušíte, dítě ztratí kontakt s kosmem, bude nemocné a dokonce může zemřít.

Zákaz oholení vlasů dítěte ve věku do jednoho roku je také vysvětlen skutečností, že ve starověkém Rusku byla kvůli nedostatečně rozvinuté medicíně a špatné hygieně dětská úmrtnost velmi vysoká a kojenci často žili bez vidění roku. Když bylo dítě staré jeden rok, věřilo se mu, že zažil kritické období svého života. V pohanském období v Rusku věřili, že pokud dítě žije v rodině déle než rok, znamená to, že mu vyhovuje a on zůstává žít v něm. Odříznutí dítěte v tomto věku znamenalo jeho oddanost rodině.

Dalším důvodem, proč byly kojenecké účesy, byly špatné životní podmínky: bylo těžší se starat o rostoucí vlasy, hmyz by mohl začít. Plešatá hlava dítěte ulehčila život pro něj i pro jeho rodiče.

V současné době neexistují žádné objektivní důvody pro povinné srážky ve věku jednoho roku. Někteří rodiče, a zejména prarodiče, stále věří v mýty. Například se předpokládá, že pokud se dítě kosí rok, pak jeho vlasy budou tlustší a krásnější. Existuje předsudek, že nemůžete rozebrat vlasy dítěte do jednoho roku, jinak začne mluvit pozdě. Takové pověry však pro sebe samy nemají žádné důkazy.

Až dosud je tento proces doprovázen nejdivočejšími pověrami, jako je: "vlasy koncentrují sílu a energii, pokud budou odříznuty od malého dítěte, bude velmi nemocný", nebo: "pokud dítě odříznete do jednoho roku, nebude to dlouho mluvit". Je nepravděpodobné, že moderní zdravý člověk může věřit v takové pohádky.

Moderní pediatři neuplatňují přísné omezení pro účesy pro dítě, ale varují předčasné účesy. Faktem je, že děti do jednoho roku mají na hlavě příliš jemnou pokožku a pružina není zcela uzavřená, takže nedoporučují dělat dítě tak, aby se nepoškodilo nůžkami nebo strojem.

Proč se v SSSR jeden rok staré holené děti oholily

Je holení plešaté dobré ročně?

Mnoho rodičů se domnívá, že po holení bude roste starší batole tlusté a krásné vlasy. Lékaři a vědci tvrdí, že jde o mýtus. Chcete-li to ověřit, stačí přečíst o tom, jak vlas roste (pochopit mechanismus růstu vlasů).

Folikuly nebo vlasové folikuly, ze kterých se objevují srst dítěte, jsou položeny ve stádiu embrya - přibližně v druhém nebo třetím měsíci těhotenství. Dítě se rodí s menším počtem folikulů než embryo. Během svého života člověk nadále ztrácí vlasové folikuly. Pokud má dítě asi 1100 kusů folikulů na centimetr pokožky, pak do věku 15 let bude asi 400 z nich.

Novorozenec se narodil se zbraní na hlavě. Ve věku přibližně 2-3 let roste tzv. Dětské vlasy u dítěte, které se nazývá vědecký zprostředkovatel. Do dospívání se postupně nahrazují skutečnými dospělými vlasy.

Vyrovnání účesu neovlivňuje ani počet, ani tloušťku nebo rychlost růstu vlasů. Tyto parametry jsou ovlivněny dědičností, zdravím, správnou výživou a péčí o vlasy.

Parietální kůry

Mnoho dětí na hlavě tvoří parietální krusty - gneiss. To je způsobeno zvýšenou tvorbou tuku na pokožce hlavy. Rodiče se obávají, zda krusty brání růstu vlasů. A pokud se zasahují, jak se s nimi vyrovnat. Podle pediatrů krusty neovlivňují růst a stav vlasů. Asi dva roky postupně procházejí, když se metabolismus tuku vrátí do normálu.

Pokud se matka obává o kůži dítěte, může být odstraněna dětským olejem. Před koupáním jsou krusty olejovány. Po koupání jsou chloupky jemně česány s hustým hřebenem s měkkými zuby, čímž se odstraňují ošoupané krusty.

Jak umýt hlavu dítěte

Aby nedošlo k narušení přírodního růstu vlasů u dítěte, doporučuje se jim umýt dětským šamponem nejvýše dvakrát týdně. Prací prostředek se nanáší na ruce, přidá se několik kapek vody, pěna se nanáší masážním pohybem na hlavu dítěte a snaží se zabránit spadnutí pěny do očí. Při mytí se musíte ujistit, že celý šampon je vymyt z vlasů.

ČTĚME TAKÉ:

Mohu holí vlasy rodičům ročně

Dobrý den holky! Dnes vám řeknu, jak se mi podařilo dostat se do tvaru, ztratit 20 kilogramů a nakonec se zbavit strašidelných komplexů tučných lidí. Doufám, že vám tyto informace budou užitečné!

Nejdříve si přejete přečíst naše materiály? Přihlaste se k našemu telegramovému kanálu

Potřebuji si rozřezat vlasy

Někdy můžete slyšet názor, že vlasy jsou pokračováním člověka, a proto je nežádoucí jej řez. Těhotné ženy slyší o této předsudky častěji než ostatní. Ve skutečnosti nejsou vlasy živým organismem. Odpovídá za hustotu, strukturu a vzhled vlasových folikulů, které se nacházejí ve skalpě, ze které rostou. Proto během stříhání jakéhokoli kontaktu s vnitřními orgány těla a nůžkami se nemůže stát.

Z estetického hlediska je nutné mít účes. V civilizované společnosti je účes dlouhou dobu stejný každodenní postup pro péči o sebe, jako třeba řezání zubů. Časem se vlasy nejen delší, ale také ztrácejí vzhled, odlupují a rozdělují. Proto je nutné minimálně odstranit špičky. A pokud je ženě dána větší volba, pokud jde o délku vlasů, pak člověk bez čistého účesu jen ohrožuje jeho kariéru na většině pracovišť.

Někteří věří, že dívka je samozřejmě předepsána na nosení dlouhých vlasů, neboť více symbolizují ženskost. Ale někdy krátký účes vypadá mnohem působivěji.

V období obnovy vlasů po krátkém účesu by měla být také kadeřník navštívena alespoň jednou za čtvrtinu. V takovém případě budou hroty odříznuty, které nebudou schopny drasticky snížit délku. Pokud tomu tak není, proces odfarbování špiček vlasů zničí veškeré úsilí růstu. Dokonce i po dosažení požadované délky se většina těchto vlasů ještě musí opustit. Haircut udržuje strukturu vlasů jednotnou, což ovlivňuje její vzhled a zdraví.

Takže najít odpověď na otázku, proč je třeba snížit vlasy, je poměrně jednoduchá. Účes je nutný, aby vlasy, bez ohledu na jejich délku, vypadaly vždy čistě.

Dr. Komarovskij o dětských vlasech ao tom, zda je třeba ročně plecovat dítě

Dětské vlasy jsou více než jiné části těla zahalené tajemnými mýty, pověstmi a předsudky. Například většina matek se domnívá, že dělení dítěte do jednoho roku může narušit neviditelnou souvislost mezi matkou a dítětem, zatímco ostatní věří, že dítě spolu s kojenými vlasy ztrácí v budoucnosti hodně štěstí, zdraví a pohody. Ale rada babičky je jistě, že dítě jednou ročně holubicky slibuje dítě v následujících tlustých a krásných vlasech.

Co je pravda a co není, dobře známý pediatr Jevgenij Komarovský ví jistě.

O dětských vlasech

Některé děti se narodily s působivou hlavou vlasů, zatímco jiné jsou téměř holé. Závisí na vrozených vlastnostech, stejně jako na rychlosti růstu vlasů během období nitroděložního vývoje. Avšak v prvních měsících života se norma považuje za částečnou ztrátu vlasů, protože kojenecké vlasy novorozence se postupně mění na formovanou strukturu.

Dětské vlasy nejsou podobné dospělým, protože v nich nejsou vyvinuty medule - malá mikroskopická tyčinka, která je zodpovědná za hlavní funkci pokožky hlavy - zachování tepla. Dětské vlasy proto vůbec neohřívají hlavu. Nicméně, podle Jevgeny Komarovského to není důvod, aby na sobě měl několik klobouků a čepic. Dítě nebude zmrznout, protože má aktivnější krevní oběh. Čtvrtina objemu krve je živena mozkem, a protože tento proces je intenzivní, pak je to především hlava, která se potní z žetonů.

Mýty a pravda

 • "Vlasy nelze řezat až do roku" - mýtus. Pokud má dítě husté vlasy a červené teplo je na ulici a hlavu se pojí, je mnohem hygienické a užitečnější, aby se dítě vyřízlo. Spojení mezi úspěchem v budoucnu a prvním dětským kadeřím nikoho neprokázalo, stejně jako skutečnost, že dítě komunikuje s matkou skrze vlasy.
 • "Musíte umývat hlavu dítěte častěji s dětským mýdlem" je mýtus a poměrně nebezpečný, varuje Jevgenij Komarovský. Každodenní mytí hlavy mýdlem, i když je hypoalergenní, dětinské, může vést ke ztrátě vlasů a nikoliv k jejich aktivnímu růstu. Lékař doporučuje umýt vlasy pracím prostředkem ne více než jednou týdně.
 • "Musíte si častěji štětnout své dítě" je mýtus. Často česání, i když může být pro některé děti potěšením, poškozuje vlasy.
 • "Posílení vlasů je nezbytné s trávníky" je mýtus. Komarovský to nazývá komerčně zdravým slyšením. Je přínosem pro výrobce a prodejce různých nástrojů na bázi bylinek a poplatků. Slabé vlasy nelze posílit. Nemůžeš je zkazit.

Je dobré snížit rok?

Tato otázka se nejčastěji ptala Evgeny Komarovský. V rodinách existují skutečné bitvy o tomto tématu, protože otcové, kteří jsou méně náchylní k mystifikaci, nepřikládají tomuto problému náležitou důležitost a matky se o to obávají ještě víc. Rodiče se zajímají nejen o to, zda dítě rozeříznou za rok, ale také o tom, kde a jak správně zlikvidovat vlasy batole tak, aby se o ně nezažily, "ukrást životní sílu" nebo ji urazit.

Samotný ostříhací karapuz sám o sobě neublíží, říká Jevgenij Komarovskij. Ale také doufat, že vlasy začnou růst tlusté a kudrnaté, pokud by až rok byly tenké a rovné, neměli byste. Hustota a tloušťka vlasů, rychlost jejich růstu, struktura a barva - všechny tyto informace jsou položeny na genetické úrovni dlouho před narozením dítěte.

Jakmile oplodnění vajíčka je soubor genů přesně definován, znamená to všechno - a zda je dítě hnědé nebo blond a zda jeho vlasy budou silné.

Podle toho, ořezávání nebo holení dobře nemění nic v genetickém kódu, a proto tyto manipulace nemají žádný vliv na kvalitu vlasů. Příbuzní mohou mít iluzi, že jejich vlasy jsou silnější a silnější, protože podle Evgeny Komarovského, vlasy rostoucí zpět po účesu vypadají mnohem objemnější a cítí se tvrdší na dotek. Ale to není nic jiného než iluze. Zrušení ročníku nebo ne, je tedy na rodičích. Pokud dítě není oříznuto, nebude se dělat nic strašného, ​​protože pokud se ho oholí, nedojde k žádnému zázraku.

Pokud jde o to, kde umístit oříznuté vlasy, Komarovský doporučuje, aby využil maximální představivost. Pokud je chcete zahrabat pod hruškou v zahradě na plný měsíc - prosím. Pokud chcete spálit a rozptýlit prach na řece - také žádné problémy. Vzhledem k tomu, že lék neprokázal, že existuje alespoň nějaké spojení mezi střiženými vlasy a osudem dítěte. Pokud opravdu chcete najít takové spojení, je lepší řešit tento problém léčiteli, kouzelníky nebo šamany.

Proč je plešatá hlava?

Toto je druhá nejoblíbenější otázka, kterou musí Dr. Komarovský odpovědět. Mnoho rodičů, a dokonce i pediatři, tvrdí, že plešatina na zadní straně hlavy ve věku jednoho roku je známkou rachity. Jevgenij Komarovskoy tvrdí, že plešatost zadní části hlavy nemá nic společného s rachitu. Jen dítě, které je až 6 měsíců, je většina jeho života ležet. Když se naučí otočit hlavu, začne aktivně využívat tuto novou dovednost. Vlasy se třepí na postel a prostě je utřete.

Mám klobouky a čepice?

Pokud vypadnou vlasy po celé hlavě, může to být nedostatek vitamínů, špatná výživa, stejně jako chronické přehřátí pokožky hlavy, která ohrožuje všechny děti, jejichž rodiče a babičky jsou zvyklé na to, že nosí batole. Víčka by měla být odstraněna tak, aby pokožka hlavy začala "dýchat", pak s velkou pravděpodobností není potřeba dělat nic jiného, ​​protože kvalita vlasů se brzy znatelně zlepší a ztráta se zastaví.

Ať už ořezáváte dítě ročně

V procesu péče o malé děti se mladí rodiče velmi často setkávají s radami babiček o tom, co mají dělat a co ne. Tato doporučení platí také pro péči o děti. Starší generace trvá na tom, že nemůžete dítě odříznout až rok. A jakmile se stane 1 rok starý, okamžitě oholí hlavu. Proč se takové tipy objevují a na čem jsou založeny?

Je možné odříznout vlasy dítěte až do jednoho roku

Od starověku zůstávají mnohé předsudky a pověry a některé z nich jsou spojené s dětskými vlasy. Proto mají rodiče velmi často otázku - je možné snížit dítě do jednoho roku, a pokud ne, proč ne?

Starověké obřady

Existuje přesvědčení, které zakazuje rodičům zkrátit kudrlinky u dětí do jednoho roku. A po roce si nakrájejte vlasy pouze v Čistý čtvrtek (během Půstku). Proč ano? Za starých časů lidé věřili, že vlasy obsahují velmi silnou energii. Proto, řezání kudrlinky, můžete kazit osud dítěte. Další pověra říká: nemůžete dítě odříznout až za rok, protože je to, jako by byl jazyk odříznut, a po dlouhém čase nehovoří. Proto ve starověku rodiče vždycky počkali na první narozeniny dítěte, aby ho ořízli.

První stříhané kudrlinky byly považovány za velmi silný amulet. Matky chlapců je vždy držely, dokud jejich syn nezůstal za armádu. A pak šaty šaty do oblečení, aby chránili syny před zraněním, zraněním nebo jiným nebezpečím.

Názory psychologové

Proč děti velmi negativně reagují na účes? Obvykle se tento postup vyskytuje s pláčem a někdy dokonce i s křečovitým výkřikem. Psychologové vysvětlují, že děti mladší jednoho roku se uznávají jako jediný celek společně s vlastními vlasy. Střih může být spojen s drobky s odříznutím ruky nebo jiného důležitého orgánu. Kromě toho, po srážení, děti mohou cítit určité nepohodlí, které také ovlivňují jejich náladu a duševní stav.

Schválení pediatry

První vlasy u dětí jsou jako dno, tvoří se v prenatálním období. Toto dolů se spaluje během prvních měsíců života a pak vlasy začínají růst. Proč někteří rodiče holí chmýří? Věří, že po tomto skutečném vlasu poroste rychleji. Ve skutečnosti je tento postup vysoce nežádoucí. Protože při stříhání nebo holení dítěte může být náhodně zraněno.

Proč lékaři říkají, že ořezávání vlasů dětem mladším než 1 rok není vůbec nutné? A děti se slabou pokožkou hlavy, řezané nebo oholené a vůbec se nedoporučují? Faktem je, že když holíte plešatý, můžete poškodit jemnou vlasovou pokožku nebo vlasové folikuly. V tomto případě namísto tlusté luxusní hlavy vlasů, na rozdíl od všech očekávání, tekuté, tenké vlasy začnou růst.

Proto byste se neměli povzbuzovat, a také marně trýzňovat stroužku. Dokonce i když se vám zdá, že u dětí jiných lidí se kůrka po zkrácení stala mnohem silnější - to je jen vizuální efekt jejich rovnoměrného růstu. Pruhy malých dětí rostou nerovnoměrně, takže přirozeně, že před účesem, vypadají mnohem tekutější.

Je nutné dítě rozebrat

Časy starých zvyků jsou už dávno pryč, ale moderní matky se stále ptají, zda se dítě rozeřídí a proč? Podívejme se, proč jsou některé oblíbené výroky mýtem.

 1. Pokud neřezáte prameny dětí za 1 rok, budou vzácné a tenké. Záložka struktury vlasů, stejně jako jejich žárovky nastane před narozením. Proto, pokud drobky nejsou geneticky naprogramovány silnými tlustými kudrlinky, pak i po holení po 1 roce, v souladu se všemi obřady, jeho prameny zůstanou stále tenké a řídké.
 2. Holicí holubice za 1 rok je klíčem k husté srsti. Taková rozhodující metoda může vést k narušení vlasových folikulů. Proto, pokud není potřeba žádné zvláštní potřeby, je vhodné, aby se nehořily malé děti.
 3. Je nutné nutně odříznout chmýří a potom zůstanou i vlasy. U malých dětí rostou tenké vlasy, podobné chlupům, které se vytvořily v prenatálním období. Je položen podle povahy. Silné a silné, stejně jako u dospělých, se postupně stávají vlasy. Proto nemá smysl to znepokojovat.

Kromě toho je užitečné, aby rodiče poznali následující skutečnosti:

 • Proč se vlasy dítěte drží v kouscích? Dětské vlasy roste nerovnoměrně - to je považováno za normální. Po zmizení zbraně vyrůstají rovnoměrněji dědičnost.
 • holicí nebo zkrácené kadeře není schopen ovlivnit tloušťku vlasů. Rovnoměrný kmen bude růst z nezralé vlasové žárovky i po holení
 • zkrácení kudrlin nebo holení v jakémkoli věku neovlivňuje počet vlasových folikulů. Tlusté kadeře po zkrácení - to je jen vizuální efekt
 • proč lékaři nedoporučují holení nebo ořezávání kudrlinky u malých dětí? Odstraňte riziko rozpadu vlasových folikulů a poškození kůže
 • Kvalita vlasů závisí na zdravotním stavu, správné výživě, péči a růstové stimulaci.

Proč dělají dítě ročně

Proč se matky rozhodnou ořezávat vlasy svých dětí ročně? Ve skutečnosti neexistuje předispozice k starodávným obřadům. Jednoduché zkrácení vlasů u dětí bylo obvyklá prevence vší a infekcí. Moderní příznivci srážek za 1 rok věří:

 • účes je znamení, které rozlišuje děti různých pohlaví. Je velmi často možné slyšet, jak lidé obdivují očarující oči dívky, ale ve skutečnosti se ukazuje, že to je chlapec;
 • Pokud narozeniny dítěte padnou v létě, je žádoucí jej vystřihnout. S krátkým účesem mu bude snazší vydržet teplo;
 • prameny v některých případech narušují dítě a velmi dlouhé třesy mohou zkazit zrak;
 • elegantní účes dává zámkům lepší vzhled. Proto když rodiče věnují pozornost jejich vzhledu, přirozeně se řídí vzhledem drobků;
 • jestliže drobky poškrábá nebo jinak poškodí pokožku hlavy, může být poškození rychle a snadno ošetřeno antiseptickými látkami;
 • děti často mají kosti na hlavě, které časem zmizely. Ale někdy způsobují svědění a nepohodlí, takže je třeba je odstranit. Chcete-li tento postup usnadnit, mohou být drobky vyříznuty pouze nůžkami, nikoliv holicí strojkou.

Užitečné doporučení: jak snížit dítě

Měla by také vyprávět o tom, jak řádně provést postup při řezání jednoročních drobků. Nejběžnější možnosti jsou následující:

Doma jsou děti zkrácené kudrlinky nejčastěji pomocí psacího stroje. Výhody této možnosti: rodiče vědí, že je lepší rozptýlit dítě, aby se neotočil.

Navíc drobky mámy a tátu mají větší důvěru než cizinci. Nevýhody: rodiče nejsou profesionální kadeřníci, nemají určitou zkušenost, takže mohou dělat základní chyby. Zvláště pokud dítě není holohlavý, ale jednoduše zkrácené.

Alternativou je navštívit kadeřník, kde pán provede krásný, krásný účes. Ale dítě nemusí rád neznámé prostředí nebo kadeřník, a pak odmítá sedět. Kromě toho může dítě projevit zájem o nové místo a otočit jeho hlavu, když se podívá na všechno kolem. Proto před zkrácením kudrlin v ročním období by měli rodiče pečlivě zvážit, jak nejlépe to udělat, a vzít v úvahu mnoho nuancí, včetně povahy drobků.

Pokud se však rozhodnete, že si budete vlasy stříhat doma, musíte si vzpomenout na několik doporučení pro bezpečný účes.

 1. Během účesu by dítě mělo sedět na klíně milovaného člověka, komu má důvěru.
 2. Střih by měl být doprovázen hru, například v kadeřnictví. Doporučuje se předem hrát na hračkách a pokusit se udělat drobky jako tuto hru. Můžete zapnout karikatury nebo dát vašemu dítěti zajímavou hračku.
 3. Nůžky musí mít zaoblené konce.
 4. Pro usnadnění procesu doporučujeme, aby se vlasy zvlhčily postřikem.
 5. Řezání kadeří potřebujete jemně, ale rychle a pohodlně upínací pásky mezi nimi
  s prsty.
 6. Doporučuje se začít srážení z nejproblematičtějších oblastí, abyste je ořízli dříve, než dítě bude unavené.
 7. Nemá smysl obávat se nebo znepokojovat, protože vzrušení se také přenáší na dítě.
 8. Pro chlapce je nejpřijatelnější možností řezání s trimerem.
 9. Nedoporučuje se dělat dítě během onemocnění nebo když nemá náladu.
 10. Ujistěte se, že jste po střihu chválili drobeček, ukažte mu v zrcadle, jak krásný je.

Rozhodnutí ořezat nebo neříznout jednoroční dítě a proč by mělo být provedeno, leží pouze u jeho rodičů a závisí na stavu vlasů. Pokud si rodiče povšimnou, že prameny dítěte jsou nerovnoměrné, je vhodné je vystřihnout. Pokud vlasy rostou rovnoměrně, vůbec neinterferují s drobky, pak může být postup řezání bezpečně odložen až do vyššího věku.

Potřebuji dítě rozeřit

Potřebuji jednou ročně stříhat dítě? Tam je spousta kontroverzí a diskuzí o tom. Někteří někteří rozříznou dítě, kdy a jak se mu líbí, někteří ho považují za obřad, který se koná v určitém věku a jen sotva, a udržuje si vlasy řezané.

Má osud dítěte v budoucnu o tom, jak prošel první účes?

Potřebuji ořezat dítě ročně plešatý?

Existuje určitý druh pověr, že poprvé, co rozhodně potřebujete prořezat dětskou plešatku, dokonce i holky. To je věřil, že to bude po první účes, že vlasy budou tlustší a zdravější. První účes by se měl provádět pouze v případě, že je dítě staré jeden rok.

Podle některých přesvědčení se domníváme, že není možné předčasně porodit dítě, dítě bude problematické a bolestivé. A na druhé straně - že se už dlouho nebude naučit mluvit.

Odborníci v tomto ohledu mají svůj vlastní názor. Nejčastěji mají novorozenci na hlavách chmýří, rostou jen 1 cm měsíčně.

A proto se potřeba účesu objevuje jen za rok. Ty děti, které se narodily najednou s hustými a dlouhými vlasy, jsou předčasně roztržené, nevěří ve všech pověr. Pediatři omezují věk pro řezání pouze u novorozenců, kteří dosud nedosáhli 1,5 měsíce věku.

Jiní rodiče si vybírají určité měsíční dny, aby ořezali dítě tak, aby vlasy rostly silnější a zdravější. Předpokládá se, že dítě musí být řezáno na rostoucím měsíci, a nikoliv na novém měsíci. Zdá se, že rostoucí měsíc podporuje růst vlasů a když se stříhne na ubývající měsíc, jejich růst se zpomaluje.

Co dělat s vlasy?

Spousta kontroverzí také vyvolává otázku, kde se má dát vlasy po prvním účesu. To prostě neudělalo s nimi naše prarodiče. Aby vlasy byly krásné a husté - první řezané vlasy byly pohřbené v mraveništi. Bylo také několik dalších možností: utopit se ve vodě nebo skrýt se za paprskem na stropě.

Nyní je velmi důležité použít možnost utopení vlasů ve vodě (propláchnutí do WC). Domníváme se, že pokud hodíte vlasy do koše, ptáci budou stavět hnízda z nich a vítr se nebude nosit po ulicích a vaše dítě bude mít bolesti hlavy. Někteří rodiče raději spálí vlasy úplně, zatímco jiní si to v paměti zachovávají v obálce.

Existuje spousta různých pověření kolem prvního účesu dítěte, ať už věřit v ně nebo ne, je vaše vlastní podnikání, hlavní věc je, že vaše volba odpovídá vašim přesvědčením.

Trochu historie: proč stříhat dítě za rok

Za starých časů, kdy byla kojenecká úmrtnost poměrně vysoká, bylo věřeno, že jestliže dítě žilo až rok, vybral tuto rodinu pro pozdější život. Na základě toho byl proveden obřad "tonsure into the family". Po "přiznání" dítě bylo považováno za plné členy rodiny a bylo přijato do péče všech starších rodinných příslušníků.

V různých regionech se clo lišilo. Stříkali se někde za rok a někde ve 3 nebo 5. Stalo se to, že jen chlapci byli zastřeni, jako by se zasahovali do mužů. Zvyk přežil až do dnešních dnů, ale jeho význam se změnil. Nyní se domníváme, že pokud nebudete dítě rozeřezávat ročně, pak jeho vlasy zůstanou kojeneckou fuzzou.

Co říkají vědci, je třeba jednou ročně snížit dítě?

Fyziologicky, vlasy jsou součástí lidského těla. Když byly odříznuty a co se s nimi poté stalo, nikdo nemá vliv na vlasové žárovky, jejich kvalitu a množství na hlavě, jmenovitě množství reguluje tloušťku vlasů. A počet těchto žárovek je položen v děloze na úrovni genu.

Doba střihu také neovlivňuje jejich počet. Faktorem ovlivňujícím růst a zdraví vlasů dítěte je péče, správná výživa a zdraví dítěte. Aby se vlasy mohly silnější, je třeba je pokrýt včas a často, v různých směrech a denně.

Rovněž je důležité používat hřebeny vyrobené z přírodních materiálů. Co se týče poprvé, kdy vědci nemluví o specifickém rámci, jedinou věcí, kterou je třeba poznamenat, je, že tresky nezatváří oči dítěte a nezasahují do jeho přezkumu. Střih může být mnohem škodlivější než je nutné.

Takový účes způsobí jen podráždění a poškození žárovek. Dlouhé vlasy pro dívky je lepší začít růst teprve po 4 letech, protože před tímto věkem všechny druhy vlasů a elastické kapely zranit tenké dětské vlasy.

Potřebuji jednou ročně stříhat dítě? Nejdůležitější je vytvořit v klidu klidné prostředí kolem prvního ostříhání, poprvé vyděsit. Takže tam byla vždycky maminka, tatínek nebo babička a dítě bylo v bezpečí.

Potřebuji jednou ročně střílet dítě: pověry, tradice a moderní pravidla

Mnoho matek ne vždy pochopí, zda je nutné jednou ročně snížit dítě nebo odložit tento postup až do lepších časů. Tato nejistota je z velké části způsobena známkami, které přežily až do dnešních dnů, a různými názory, často opačnými.

Pokud se ptáte babiček, proč si dítě děláte za 12 měsíců, nejčastějšími odpověďmi budou následující fráze: "Zvětšit vlasy", "Takže naše prababičky stále dělají" a "To pomůže odvrátit zlé síly".

Proč jsou děti koseny rok?

Dnes mnoho rodičů provádí rituály a rituály spojené s malým dítětem, aniž by přemýšleli o jejich významu a účelu. A téměř nikdo neví, jestli je tento nebo tento postup nutný, nebo je to jen další pověrčivost.

Tradice jiných národů

Většina starodávných národů má tradice zahrnující řezání dětí v přísně definovaném věku.

Tyto obřady jsou spojeny s náboženskými nebo mystickými přesvědčeními:

 • například indiánští rodiče stále rozeházejí vlasy u jednoletých dětí, jako kdyby se rozloučili s jejich minulým životem a "programovali" pro lepší vstup do budoucnosti;
 • Mongolští rodiče vyzývají všechny příbuzné k prvnímu střihu dítěte. Oslavou je, že všichni hosté odříznou pramen, dávají dárku drobky a říkají přání;
 • v Izraeli, malí chlapci vychovávaní v náboženských rodinách chodí až na tři roky. Nicméně běžní rodiče dodržují toto pravidlo. Ve věku 3 let se nejvíce respektovaný příbuzný nejprve ořezá, pak se ostatní rituálové připojí k ostatním.

Rituály Slovanů

Řezání jednoročního dítěte ve starověkém Rusku bylo zamýšleno symbolizovat přechod k úplně jinému životu a chránit dítě před zlým očím, poškozením a nepořádek malých démonů.

Jedno-rok-starý účes dítěte byl proveden podle přísných pravidel a specifický algoritmus:

 1. Nůžky byly odebírány přesně za 12 měsíců. Pokud jste pozdě nebo se spěcháte, pak ztratí posvátnou hodnotu. To znamená, že se rituál stane obvyklým hygienickým postupem.
 2. Chcete-li, aby se dětské vlasy rychle zrychlily, musel být na růstovém měsíci proveden rok. Toto pravidlo platí zvláště pro samice.
 3. Křtníci obvykle vykonávali rituál, protože s cizincem nemohl být důvěřován. Ve středu školky se rozšířila kůže ovce, na níž bylo vysazeno dítě. Přijatí rodiče odřízli prameny drobků na čtyřech místech, jako kříž.
 4. Po zakrytí vlasů za ikonou byl považován za amulet, který byl chráněn před nemocemi a poškozením. Existuje také informace, že prameny byly pohřbeny v mraveništi (pro bohatství) nebo umístěny pod stropem.

Mylné představy a mýty

Účesy dětí za jeden rok jsou stále oblíbeným postupem, protože mnoho rodičů věří v užitečnost těchto akcí. Maminky a taťky jednou slyšely od babiček, že dětské vlasy budou silnější, silnější a zdravější.

Je třeba si uvědomit, zda názory rodičů o výhodách "jubilejního" účesu jsou dobře odůvodněné nebo jsou společné bludy:

 • "Pokud nebudete dítě v rocku plešatý, pak bude v budoucnu jeho vlasy tekuté a vlasy budou tenké." Ve skutečnosti položení vlasové struktury a žárovek nastává v době koncepce. Myslím tím, že pokud rodiče nebo babičky / dědečkové nemají silnou hlavu vlasů, pak žádné rituální akce nepomohou, aby se dítě stalo majitelem chic hřívy;
 • "Pokud holíte holka po dobu jednoho roku, potom budou vlasy opět tlusté a lesklé." Holicí je poměrně radikální technika, která může příliš poškodit žíly dětských vlasů. Odborníci se odmítají takovýchto nejednoznačných rodičovských rozhodnutí;
 • "Kojenecká chmýří musí být řezána tak, aby" ustoupila "skutečnému vlasu." Dítě do jednoho roku má takzvané tenké, načechrané vlasy, které se vytvořily v matčině lůně. "Starší" vlasy blížící se k tříletému věku, takže objektivní důvod, proč panic od svých rodičů prostě ne.

Výhody a nevýhody předčasného účesu pro děti

V sovětských dobách byly ročně děti staré jednoho roku, aniž by přemýšlely o tom, proč je takový postup nezbytný. A jestli bylo dítě v kalhotách, pak bylo téměř nemožné pochopit, kdo je před vámi - chlapec nebo dívka.

Argumenty "proti"

Moderní odborníci jsou přesvědčeni, že stříhání dítěte za rok je nejen nepomáhá, ale může dokonce způsobit značné škody na zdraví dětí.

Po nějaké době začíná klesat novorozený podušek a na jeho místě se objevují zralější chlupy. Mimochodem, mají často úplně jinou barvu. Skutečnost, že jsou nové vlasy zpožděné, je také normální.

Trichologové uvádějí několik argumentů, které vyvracejí význam stříhání dítěte za rok:

 1. Základ vlasů - žárovky, které jsou umístěny uvnitř kůže. V důsledku toho se vše, co se děje s vnějšími vlasy, nemůže v žádném případě ovlivnit jejich tvorbu ve vnitřních vrstvách.
 2. Některé maminky a táty jsou přesvědčeny, že po ořezávání vlasů se stává silnější. Tento dojem je však klamný, protože hustota je vytvořena z důvodu stejné délky vlasů všech dětí.
 3. Vlasové folikuly po 1 roce jsou příliš slabé a náchylné k poškození. To je důvod, proč dokonce i nejvíce opatrní rodiče mohou náhodou vytáhnout nůžky a poškodit vlasové žárovky. Naopak, poškozuje růst hlavy.
 4. Jednoroční děti mají velmi jemnou pleť, včetně hlavy. Často dítě cítí nejsilnější nepohodlí v důsledku podrážděné pokožky, obzvláště když začne pichlavý strniště růst na hlavě.
 5. Provoz holicího stroje vede k drobným škrábancům. Tyto mikroskopické léze se stávají "branou" pro patogeny. A to je plné infekce a zánětu.

Argumenty pro

Navzdory skutečnosti, že řezání dítěte po 12 měsících nebude mít pozitivní vliv na strukturu vlasů, může být v některých situacích stále nutné provést srážení.

Když se zbavíte nadměrné vegetace na hlavě, je to opodstatněné:

 1. Kvůli dlouhým vlasům se chlapec často mýlí s dítětem. V tomto případě se matky, které jsou unavené vysvětlovat, že kočárek není "krásná dívka", ale budoucí člověk, se rozhodne používat nůžky (dítě byste neměla ohohat).
 2. Horké léto je dalším důvodem, proč se zbavit nadměrné vegetace. Obyčejně řezou své děti, jejichž první výročí je v letních měsících. S krátkým účesem bude aktivní dítě lépe přežít za horkého počasí.
 3. Účes je přípustný a v případě, že dlouhý okraj zavírá oči. Za prvé, vlasy se při jídle neustále vkládají do úst dítěte a za druhé, vlasy, které se převracejí, mohou snížit ostrost dětského vidění.
 4. Poranění hlavy je důležitou příčinou pro krájení vlasů. Mnoho dětí je zvědavá a neustále zkoumá svět kolem sebe. Naneštěstí je proces znalostí často doprovázený škrábance. Pro zpracování bude hlava muset krájet vlasy.
 5. Mnoho dětí má na hlavě kojeneckou kůru, která je obtížně odstranitelná. Kombinace s nimi se nedoporučuje a pro lepší zpracování můžete krátce ozdobit vlasy. Samozřejmě, že v tomto případě nemůžete oholit hlavu.

Jak kosit ročné dítě?

Pokud se stále rozhodujete ve prospěch stříhání jednoho roku dítěte, musíte pochopit, jak tento postup správně provádět. Obvykle je přebytek vegetace odebrána z hlavy dítěte doma, spíše než u kadeřníka, a to podle několika důležitých pravidel:

 • není třeba holit vaše dítě. Strojní střih je vhodný pouze pro dospělé. Ve stejném věku může stroj způsobit zranění vlasových folikulů v důsledku přilepení vlasů. Hluk, který způsobuje, může dětem děsit;
 • Vezměte správné nůžky. Tento nástroj by měl mít zaoblené špičky. Takové nože nebudou poškrábat pokožku hlavy. V extrémních případech můžete použít trimmer, jehož zvuk není tak silný jako zvuk psacího stroje;
 • předem namočené vlasy. Odstranění jednoročního dítěte bude snadnější, pokud si před zahájením procedury umyjete hlavu. Mokré vlasy jsou pohodlnější pro ořezávání;
 • počkejte, až se dítě uklidní. Aby se střih dostal bez problémů, musíte si vybrat ten nejvhodnější čas. Počkejte například na to, aby dítě mělo oběd nebo spánek. Pokud dítě pokřikuje nebo je nemocné, postup je odložen.
 • vytvořit pohodlné prostředí. Důležité je zajistit, aby dítě bylo pohodlné. K tomu je třeba připravit nové zvědavé vozy nebo panenky nebo určité pochoutky. Měli byste také s dítětem komunikovat klidným hlasem;
 • umyjte dítě. Jakmile je procedura dokončena, musíte umyt drobky v teplé vodě, abyste se zbavili chloupků. Nezapomeňte pečlivě prozkoumat všechny záhyby, abyste nezapomněli na ostré štětiny.

Jako výstup

V případě, že dítě silně nesouhlasí s účesem, není potřeba trvat na tom. Podobný postup lze vždy provést po několika měsících. Střih dítěte je nezbytně odložen, jestliže nedávno byl nemocný nebo utrpěl nějakou lékařskou manipulaci s hlavou.

Musím každý rok holit dítě? Není to vůbec nutné. Ale pokud jste se z nějakého důvodu rozhodli uchýlit se k úpravám kadeřnictví, musíte pevně vědět, jak vystřihnout dítě, jaké nástroje, v jakém prostředí. To pomůže předejít možným negativním důsledkům.

Ať už ořezáváte dítě ročně

Myslí si vážně o tom, jak snižují své děti, když jsou starší jednoho roku a jejich vlasy jsou stále velmi tenké a krátké.

Strach začíná - a co když zůstane? Chci najít cestu ven a první věc, která mi přichází na mysli, a začne radí - zkrátí to kratší a dokonce i plešatý.

A ačkoli nikdo neví jistě, zda to má smysl, určitě slyšíte pár příběhů o tom, jak někomu pomohlo. Ve skutečnosti, zda se dítě rozeřízne nebo ne, to neovlivní zlepšení struktury vlasů.

Odkud pochází tento názor, že musíte za rok vyříznout děti

Pokud začnete chápat, nikdo vám neřekne přesně, jak může účes nebo holení ovlivnit zlepšení vlasů.

 • Možná je to zčásti kvůli skutečnosti, že po prvním oholení vousů začíná růst tlustší a tvrdší a skutečně existuje známý hororový příběh o tom, že nemůžete vytáhnout vlasy na obličej, jinak by se zesílily. Nicméně, s vlasy na hlavě není absolutně žádné spojení;
 • Další informace se týká skutečnosti, že vlasy samy o sobě hromadí škodlivé látky a tím, že je odříznou, se člověk zbaví nějakého negativního. Ale je to spíše pro dospělé, děti za rok, konec konců, obzvláště a nikde, aby se opravdu škodlivé látky, které mohou přetrvávat ve vlasech.

A platnost takového činu je pochybná. Další pověrčivost.

Mnoho akcí tohoto druhu je založeno na starých vírách, většinou pohanských. V mnoha kulturách mají děti ročně z některých náboženských důvodů kousky. Nebo jednoduše, pozorování starých tradic, jejichž naplnění samozřejmě přislíbilo zdraví a neplnění - nemoci.

Nicméně, když jste pochopili skutečnou příčinu krájení vlasů pro děti, je nepravděpodobné, že by jste byli propojeni těmito starými pověrami. Mimochodem, otázka pověry se dotýká článku Jak vystřihnout řemínky tak, aby dítě začalo chodit >>>.

Má smysl snížit za 1 rok

Navzdory zjevně nedostatečnému ospravedlnění účesu ročního dítěte v jednom roce je v tom nějaký prospěch, musíme se podívat na situaci. Potřebuji jednou ročně stříhat dítě? Můžete například oříznout dítě v následujících případech:

 1. Vlasy jsou již velmi vyroste a vylézou se do tváře, do očí, zasahují. Není nutné je všechny stříhat, prostě se ořízněte přes uši a řezte nárazy na obočí;
 2. Vlasy rostou nerovnoměrně, kousky. Má smysl používat stroj s trimerem, aby se holí holí, ale nechte pár milimetrů. Vlasy se stávají stejnou délkou a začínají růst spolu, takže vypadají silnější;

Ve skutečnosti se ze střihu nestaly silnější, jsou nyní rovnoměrně rozděleny.

 1. Na hřbetě zatím, dokonce i rok, seborrická kůra zůstala. Je jednodušší jej odstranit krátkým účesem, ne více než centimetr (toto téma je diskutováno v článku Korochki na hlavě dítěte >>>);
 2. Nemoci pokožky hlavy, vši. Dokonce i jednoroční dítě, které žije čisté, může zachytit vši. Nejstarší přivezli ze školy, odjeli do nejkrásnějšího vlakového vozu. Kolik situací? V každém případě lépe a jednodušeji ošetřete krátké vlasy;
 3. Chlapec ročně se často nazývá dívkou. Vlasy jsou poměrně dlouhé a kolemjdoucí považují vaše dítě za "lady". Pokud vás to samozřejmě obtěžuje, zachráníte si vlastní nervy, je lepší vydávat chlapec chlapci;
 4. Pro hygienu. Když rok skončí, pokud je na ulici horko, dítě se pojí, nebo máte v létě dlouhou jízdu vlakem, vlasy by měly být zkráceny pro pohodlí dítěte;

Popatné prameny, které se odlupují od hlavy a obličeje, jsou naprosto nepohodlné, zvláště u dětí, které se o ní možná začínají zlobit.

 1. Nemá ráda hřeben. Pokud každý postup česání, a pro dívky - také splétání, se koná s bojem, je snazší řez, a pigtails jsou odloženy do staršího věku, když dítě má svůj vlastní zájem o toto.

Střih je plešatý

Dokonce i když se vzdáváte od neoprávněného názoru, že vlasy po holení rostou lépe, mnoho lidí holí plešatý z některých osobních důvodů. Potřebuji dítě v ročním plese? Nestojí to za to.

Faktem je, že i nejlepší stroj může poškodit pokožku hlavy a vlasové folikuly. A místo řešení problému najdete nové.

 • Pokud se dotknete nebo vytáhnete jemné ženské žárovky, nemusí se v těchto místech vůbec utvářet. Nebo vytvořené, ale ne silnější a dokonce slabší než první;
 • Poškozená pokožka hlavy je lépe ošetřitelná. Do mikrořezů a vředů může dojít k infekci;
 • Oholená hlava bude svědčící, zvláště když začnou růst vlasy, dítě bude nepohodlné, bude plakat a zvedat se, škrábat hlavu. Zkombinovat, opět, nečistoty nebo škrábance;
 • Chráněná dětská hlava nechráněná, přehřeje se lépe na slunci v teplu a mrazí více v chladu, dokonce i v teplém klobouku.

Proto se samozřejmě podívejte na situaci a neohližujte dítě ročně v hlavě, pokud to není naléhavé.

Jak vystřihnout dítě

Zdá se, že není nic obtížného při ozdobení dětských chloupků nebo dokonce při řezání pod psacím strojem, což zanechává malý "ježko". Nicméně, mnoho dětí ve stejném roce se prostě bojí automobilů a nůžek. Nebo se točí velmi silně, což již hrozí nejen hrubým řezem, ale také škrty.

Co dělat v takových případech a jak vystřihnout dítě bez hysterii:

 1. Ujistěte se, že dítě nemá strach z postupu. Ukažte mu své nástroje a vysvětlete, co chcete dělat a proč;
 2. Pokud je to možné, před zrcadlem položte malý. Nechte ho vidět i vy, toto ho uklidní a zajímá ho;
 3. Střih, když je dítě uvolněné. Po zdřímnutí a odpoledním občerstvení (např. Na téma: Baby zdřímnutí za rok >>>);
 4. Dítě musí být zdravé. Pokud je dítě nemocné, řezou se zuby, které roste aktivně každým rokem, je zlobivý, je lepší dokonce ani začít (aktuální článek na téma: Dítě u dětí >>>);
 5. Rozptýlit. Zde je dobrá metoda, která pomůže vzít pozornost dítěte. Cartoon, zvuková pohádka, další dospělý, který sedí naproti a rozjímá hračky, legrační tváře a mluvit;
 6. Pokud potřebujete pouze oříznout nárazy, můžete to udělat, když dítě spí. Ujistěte se, že fáze zvukové spánky nyní prochází a dítě se nevzbudí z dotyku, nehýbe se. Toto, samozřejmě, jako poslední možnost, pokud to nevyjde jinak;
 7. Slíbte svému dítěti něco, co můžete udělat pro klidný účes. U některých dětí to má dobrý účinek, ale samozřejmě ne všechny.

Během jednoho roku děti stále ještě nemohou sedět potichu na místě po dlouhou dobu, takže nečekejte a nevyžadujte od nich dlouhou vytrvalost.

Snažte se jednat nejen pečlivě, ale i rychle. A pokud budete pochybovat o sobě, pozvejte kadeřníka, který se specializuje na práci s dětmi, a ujistěte se, že jim řeknete, že dítě je pouze rok staré.

Ať už ořezáváte dítě ročně

V procesu péče o malé děti se mladí rodiče velmi často setkávají s radami babiček o tom, co mají dělat a co ne. Tato doporučení platí také pro péči o děti. Starší generace trvá na tom, že nemůžete dítě odříznout až rok. A jakmile se stane 1 rok starý, okamžitě oholí hlavu. Proč se takové tipy objevují a na čem jsou založeny?

Je možné odříznout vlasy dítěte až do jednoho roku

Od starověku zůstávají mnohé předsudky a pověry a některé z nich jsou spojené s dětskými vlasy. Proto mají rodiče velmi často otázku - je možné snížit dítě do jednoho roku, a pokud ne, proč ne?

Starověké obřady

Existuje přesvědčení, které zakazuje rodičům zkrátit kudrlinky u dětí do jednoho roku. A po roce si nakrájejte vlasy pouze v Čistý čtvrtek (během Půstku). Proč ano? Za starých časů lidé věřili, že vlasy obsahují velmi silnou energii. Proto, řezání kudrlinky, můžete kazit osud dítěte. Další pověra říká: nemůžete dítě odříznout až za rok, protože je to, jako by byl jazyk odříznut, a po dlouhém čase nehovoří. Proto ve starověku rodiče vždycky počkali na první narozeniny dítěte, aby ho ořízli.

První stříhané kudrlinky byly považovány za velmi silný amulet. Matky chlapců je vždy držely, dokud jejich syn nezůstal za armádu. A pak šaty šaty do oblečení, aby chránili syny před zraněním, zraněním nebo jiným nebezpečím.

Názory psychologové

Proč děti velmi negativně reagují na účes? Obvykle se tento postup vyskytuje s pláčem a někdy dokonce i s křečovitým výkřikem. Psychologové vysvětlují, že děti mladší jednoho roku se uznávají jako jediný celek společně s vlastními vlasy. Střih může být spojen s drobky s odříznutím ruky nebo jiného důležitého orgánu. Kromě toho, po srážení, děti mohou cítit určité nepohodlí, které také ovlivňují jejich náladu a duševní stav.

Schválení pediatry

První vlasy u dětí jsou jako dno, tvoří se v prenatálním období. Toto dolů se spaluje během prvních měsíců života a pak vlasy začínají růst. Proč někteří rodiče holí chmýří? Věří, že po tomto skutečném vlasu poroste rychleji. Ve skutečnosti je tento postup vysoce nežádoucí. Protože při stříhání nebo holení dítěte může být náhodně zraněno.

Proč lékaři říkají, že ořezávání vlasů dětem mladším než 1 rok není vůbec nutné? A děti se slabou pokožkou hlavy, řezané nebo oholené a vůbec se nedoporučují? Faktem je, že když holíte plešatý, můžete poškodit jemnou vlasovou pokožku nebo vlasové folikuly. V tomto případě namísto tlusté luxusní hlavy vlasů, na rozdíl od všech očekávání, tekuté, tenké vlasy začnou růst.

Proto byste se neměli povzbuzovat, a také marně trýzňovat stroužku. Dokonce i když se vám zdá, že u dětí jiných lidí se kůrka po zkrácení stala mnohem silnější - to je jen vizuální efekt jejich rovnoměrného růstu. Pruhy malých dětí rostou nerovnoměrně, takže přirozeně, že před účesem, vypadají mnohem tekutější.

Je nutné dítě rozebrat

Časy starých zvyků jsou už dávno pryč, ale moderní matky se stále ptají, zda se dítě rozeřídí a proč? Podívejme se, proč jsou některé oblíbené výroky mýtem.

 1. Pokud neřezáte prameny dětí za 1 rok, budou vzácné a tenké. Záložka struktury vlasů, stejně jako jejich žárovky nastane před narozením. Proto, pokud drobky nejsou geneticky naprogramovány silnými tlustými kudrlinky, pak i po holení po 1 roce, v souladu se všemi obřady, jeho prameny zůstanou stále tenké a řídké.
 2. Holicí holubice za 1 rok je klíčem k husté srsti. Taková rozhodující metoda může vést k narušení vlasových folikulů. Proto, pokud není potřeba žádné zvláštní potřeby, je vhodné, aby se nehořily malé děti.
 3. Je nutné nutně odříznout chmýří a potom zůstanou i vlasy. U malých dětí rostou tenké vlasy, podobné chlupům, které se vytvořily v prenatálním období. Je položen podle povahy. Silné a silné, stejně jako u dospělých, se postupně stávají vlasy. Proto nemá smysl to znepokojovat.

Kromě toho je užitečné, aby rodiče poznali následující skutečnosti:

 • Proč se vlasy dítěte drží v kouscích? Dětské vlasy roste nerovnoměrně - to je považováno za normální. Po zmizení zbraně vyrůstají rovnoměrněji dědičnost.
 • holicí nebo zkrácené kadeře není schopen ovlivnit tloušťku vlasů. Rovnoměrný kmen bude růst z nezralé vlasové žárovky i po holení
 • zkrácení kudrlin nebo holení v jakémkoli věku neovlivňuje počet vlasových folikulů. Tlusté kadeře po zkrácení - to je jen vizuální efekt
 • proč lékaři nedoporučují holení nebo ořezávání kudrlinky u malých dětí? Odstraňte riziko rozpadu vlasových folikulů a poškození kůže
 • Kvalita vlasů závisí na zdravotním stavu, správné výživě, péči a růstové stimulaci.

Proč dělají dítě ročně

Proč se matky rozhodnou ořezávat vlasy svých dětí ročně? Ve skutečnosti neexistuje předispozice k starodávným obřadům. Jednoduché zkrácení vlasů u dětí bylo obvyklá prevence vší a infekcí. Moderní příznivci srážek za 1 rok věří:

 • účes je znamení, které rozlišuje děti různých pohlaví. Je velmi často možné slyšet, jak lidé obdivují očarující oči dívky, ale ve skutečnosti se ukazuje, že to je chlapec;
 • Pokud narozeniny dítěte padnou v létě, je žádoucí jej vystřihnout. S krátkým účesem mu bude snazší vydržet teplo;
 • prameny v některých případech narušují dítě a velmi dlouhé třesy mohou zkazit zrak;
 • elegantní účes dává zámkům lepší vzhled. Proto když rodiče věnují pozornost jejich vzhledu, přirozeně se řídí vzhledem drobků;
 • jestliže drobky poškrábá nebo jinak poškodí pokožku hlavy, může být poškození rychle a snadno ošetřeno antiseptickými látkami;
 • děti často mají kosti na hlavě, které časem zmizely. Ale někdy způsobují svědění a nepohodlí, takže je třeba je odstranit. Chcete-li tento postup usnadnit, mohou být drobky vyříznuty pouze nůžkami, nikoliv holicí strojkou.

Užitečné doporučení: jak snížit dítě

Měla by také vyprávět o tom, jak řádně provést postup při řezání jednoročních drobků. Nejběžnější možnosti jsou následující:

Doma jsou děti zkrácené kudrlinky nejčastěji pomocí psacího stroje. Výhody této možnosti: rodiče vědí, že je lepší rozptýlit dítě, aby se neotočil.

Navíc drobky mámy a tátu mají větší důvěru než cizinci. Nevýhody: rodiče nejsou profesionální kadeřníci, nemají určitou zkušenost, takže mohou dělat základní chyby. Zvláště pokud dítě není holohlavý, ale jednoduše zkrácené.

Alternativou je navštívit kadeřník, kde pán provede krásný, krásný účes. Ale dítě nemusí rád neznámé prostředí nebo kadeřník, a pak odmítá sedět. Kromě toho může dítě projevit zájem o nové místo a otočit jeho hlavu, když se podívá na všechno kolem. Proto před zkrácením kudrlin v ročním období by měli rodiče pečlivě zvážit, jak nejlépe to udělat, a vzít v úvahu mnoho nuancí, včetně povahy drobků.

Pokud se však rozhodnete, že si budete vlasy stříhat doma, musíte si vzpomenout na několik doporučení pro bezpečný účes.

 1. Během účesu by dítě mělo sedět na klíně milovaného člověka, komu má důvěru.
 2. Střih by měl být doprovázen hru, například v kadeřnictví. Doporučuje se předem hrát na hračkách a pokusit se udělat drobky jako tuto hru. Můžete zapnout karikatury nebo dát vašemu dítěti zajímavou hračku.
 3. Nůžky musí mít zaoblené konce.
 4. Pro usnadnění procesu doporučujeme, aby se vlasy zvlhčily postřikem.
 5. Řezání kadeří potřebujete jemně, ale rychle a pohodlně upínací pásky mezi nimi
  s prsty.
 6. Doporučuje se začít srážení z nejproblematičtějších oblastí, abyste je ořízli dříve, než dítě bude unavené.
 7. Nemá smysl obávat se nebo znepokojovat, protože vzrušení se také přenáší na dítě.
 8. Pro chlapce je nejpřijatelnější možností řezání s trimerem.
 9. Nedoporučuje se dělat dítě během onemocnění nebo když nemá náladu.
 10. Ujistěte se, že jste po střihu chválili drobeček, ukažte mu v zrcadle, jak krásný je.

Rozhodnutí ořezat nebo neříznout jednoroční dítě a proč by mělo být provedeno, leží pouze u jeho rodičů a závisí na stavu vlasů. Pokud si rodiče povšimnou, že prameny dítěte jsou nerovnoměrné, je vhodné je vystřihnout. Pokud vlasy rostou rovnoměrně, vůbec neinterferují s drobky, pak může být postup řezání bezpečně odložen až do vyššího věku.

Pro Více Informací O Suché Vlasy