logo

Léčba na pedikulózu, jak to dělat správně a nic nezmeškáte

Všudy jsou všudypřítomné parazity. "Chytat" hmyz, ne naději, že všechno bude stát jednoduché mytí vlasů. S největší pravděpodobností budete muset hodně zkusit pacienta, aby ochránil šíření této nemoci. Za tímto účelem by léčba pedikulózy neměla být prováděna pouze na infikované osobě. Doporučuje se, aby všem členům rodiny žijícím ve společném prostoru byly poskytnuty preventivní opatření proti všem všem. Sanitární pomůcky, oblečení, stanoviště jsou také důležitou podmínkou pro jisté vítězství v boji proti parazitům. Zvažte správnou posloupnost akcí k úspěšnému dezinfekci vši.

Plné zpracování: kdy a co pro

Doporučuje se provést kompletní léčbu vši ve všech případech, kdy je zjištěn problém vši. Sanitace pacienta, věcí, okolního prostoru pomůže rychleji se zbavit parazitů. Komplexní opatření významně sníží riziko opětovné infekce vši. Být v ohrožení je důvodem k přemýšlení o zavedení takových pravidel pravidelného charakteru. Budou vynikající prevencí této nemoci.

Neživotní podmínky, přeplněné podmínky pobytu, nepravidelné (špatné kvality) praní, vzácná změna oblečení, předispozice uzavírat kontakty s cizími lidmi - důvod k přemýšlení o ochraně před parazity. To platí pro trvalé a dočasné podobné podmínky. Například návrat dítěte z letního tábora je důvodem ke zvýšení kontroly, aby se zabránilo pedikulóze.

Technologie zpracování: členové rodiny, věci, doma

Pro úplné osvobození od parazitů, duchovní mír, je třeba jednoduše ošetřit byt při identifikaci vši. Postup zahrnuje dezinfekci všech kontaktních osob, věcí, okolního prostoru. To je nutné úplně zbavit parazitů, které se i v krátkém časovém úseku mohly plazit na vnější předměty, lidi.

Dávejte pozor! Léčba doma se provádí nezávisle nebo za účasti insekticidního profilového uspořádání. Specializovaná služba nabídne služby zkušených řemeslníků s arzenálem potřebných chemikálií.

Dezinfekce zahrnuje několik kroků:

 • léčba pacientem;
 • čisticí nástroje;
 • praní prádla, předměty pro domácnost;
 • sanace okolního prostoru.

Každá akce je důležitá pro dosažení efektivního výsledku, ale pro holistický pohled na technologické procesy je nutné je brát v úvahu podrobněji.

Léčba pacienta

Léčba vší u lidí se provádí podle pokynů pro vybrané léky. Proces je žádoucí provést v dobře dezinfikovaném pokoji (doma je to koupelna). Vytvoření podmínek nucené ventilace je nezbytné při práci s insekticidy.

Léčba pacienta při detekci vší se provádí pomocí jednorázového pláště na ramenou infikovaného, ​​extra rukavce, rukavic, šátků pro osobu, která provádí rehabilitaci.

Po zákroku se věci vypláchnou (spálí, hodí do těsně uzavřeného vaku). Při práci s toxickými insekticidy je vhodné používat masku k ochraně dýchacích cest.

Postup je následující:

 • umyjte hlavu pacienta;
 • použití terapeutického léčiva;
 • po přiděleném čase vyprané vlasy;
 • vyrábějí hřeben pro hřebeny.

Po všech manipulacích nutně provádí důkladnou rekonstrukci místnosti. To je druh ochrany proti vši. Podrobné pokyny k používání populárních a účinných prostředků vši a nits naleznete na našich webových stránkách.

Čisticí nástroje

Opláchněte nástroje, když se během ošetření znečišťují. To je záruka vyloučení opakované infekce při sanitaci s pedikulózou.

Doporučuje se pečlivě sledovat příslušenství. Zdraví rodinní příslušníci by měli mít svůj vlastní hřeben. Doporučuje se, aby je dokonce držel pryč od předmětů infikovaného příbuzného.

Dezinfekce mytí nástrojů po vši se provádí i po úplném zotavení (platí pro všechny hřebeny v domě). To pomůže vyhnout se neočekávaným relapsům.

Možnosti zpracování jsou následující:

 • použití jakékoliv toxické kontroly vší (sprej, šampon, roztok);
 • použití domácího prostředku (ocet, peroxid vodíku, obyčejná voda v poměru 1: 1: 0,5);
 • opalování s vařenou vodou (by měl umožnit materiál zařízení).

Důležitý bod! Kromě náčiní odstraňuje vši doplňky z každodenního života: vlasy, gumové pásky, stuhy. Používejte stejné řešení. Zpracování věcí od vší se provádí takto: šperky se umístí do kompozice po dobu 3 hodin, poté opláchnou horkou vodou (60-70 stupňů), promyjí mýdlem (šamponem).

Mytí věcí

Čištění oděvů, ložního prádla, jiných textilií - nezbytný předpoklad. Zvláštní pozornost je věnována období aktivní léčby. Paraziti se mohou plazit na textiliích. Použití špinavého příslušenství zaručuje opakovanou infekci.

Všechny textilie, které jsou v kontaktu s pacientem, jsou vystaveny praní. Věci z bavlny, je žádoucí vařit. Přidání roztoku sódy zvýší efekt. Léčba spodního prádla při pedikulóze se provádí při nejvyšší možné teplotě.

Lněné prádlo s teplotními omezeními během mytí je podrobeno sanitacím roztokem na bázi mýdla a kerosenu (1: 1). Věci se umístí do kompozice po dobu 20-30 minut, poté se promyjí v souladu s požadovanými tepelnými omezeními.

Všichni jsou citliví na příliš vysoké a nízké teploty. Dobrou volbou pro dezinfekci bude mráz nebo pálení slunce. V zimě nebo v létě jsou vyprané věci odváženy venku několik dní. Alternativou by bylo použití mrazničky, žehličky, generátoru páry. Je nezbytné zajistit, aby textilní výrobky umožňovaly takové zpracování.

Velké předměty (polštáře, matrace, přehozy), dětské hračky jsou utěsněny v polyetylenu a čekají 10 dní. Během této doby zemřou všichni životaschopní jedinci. Na závěr je žádoucí umýt tyto položky (je-li to možné). Nejlepší možností je nahrazení nových. Dobrou volbou, zejména v případě nadměrné infekce, bude použití služeb chemického čištění. Metoda bude ideální pro dezinfekci věcí s pedikulózou.

Zvláštní pozornost by měla být věnována oblečení, ve kterém jsou prováděna terapeutická opatření. To se týká věcí pacienta, člena rodiny, který produkuje insekticidní účinky.

Úklid domu

Kromě povinného praní textilií budete potřebovat léčbu všemi všemi domácími. Místnost je podrobena standardnímu mokrému čištění. Pak jsou všechny povrchy dezinfikovány insekticidem. Důraz je kladen na objekty, které jsou schopny poskytnout útočiště pro hmyz:

 • koberce;
 • čalouněný nábytek;
 • textilní hračky.

Léčba by měla být prováděna v prázdné místnosti (bez přítomnosti domácnosti) s použitím osobních ochranných prostředků (respirátor). Po dezinfekčních opatřeních čekají několik hodin (3-5 je dost). V tomto okamžiku je zakázáno být v domě. Potom je pokoj dobře větraný. Shromážděné koše jsou vyřazeny v těsně svázaném sáčku.

Jeden týden po zahájení léčby se opatření opakují. Z tohoto důvodu je dosaženo maximálního účinku, prevence recidivující infekce.

Úplné ošetření vší je důležitou podmínkou pro rychlé získání výsledku léčby. Odmítnutí jakékoli fáze složitých opatření - riziko opětovného nakažení vašeho domova, odsouzení ostatních k nemoci. Konečně může být problém vyloučen pouze vážně.

Všichni: Kroky k efektivnímu čištění, dezinfekci a kontrole škodlivého organismu

Úvod

Lidé vybírají vši tím, že se dotýkají jiných infikovaných lidí z kontaktu s oděvy nebo kartáčkami. Problémem je, že vši mohou žít od 1 do 10 dnů bez jídla, jsou neobvykle stabilní a plodná. Všichni nezmizí bez profesionální léčby - takový problém se sám nevyřeší. Abyste se dostali ze situace, budete muset být trpěliví, používat mnoho druhů léčby a dezinfekci.

Příprava místnosti pro dezinfekci

Podlahy místností, povrchy, vnitřní části mohou být kontaminovány zbytky organických prvků, které zůstaly nad parazity. Aby se zabránilo reinfekci, měla by být provedena kontrola škůdců, jejíž první krok je čištění.

Pomocí kartáčů odstraňte odpadní a odpadní produkty parazitů. Poté se provádí namáčení a praní závěsů, přehozů, ložního prádla apod. Tento krok je nejpracovnější z celého procesu, ale je také nejdůležitějším. Mytí detergentem odstraňuje 99,99% mikroorganismů.

Nakonec mokré čištění místností horkou vodou zajistí předběžnou dezinfekci a zvýší účinnost následných opatření. Při čištění a dezinfekci pomocí chemikálií byste měli vždy nosit rukavice, ochranné oblečení, masku a brýle.

Dezinsekce postelí a věci. Čištění prostor je nezbytné k omezení šíření parazitů. Je třeba zkontrolovat každodenní oblečení, ložní prádlo, boty a další věci, aby bylo možné identifikovat vši a jejich vejce, přičemž je třeba věnovat zvláštní pozornost švům, opaskům, límcům. Pokud se zjistí, všechny věci s parazity by měly být sterilizovány vařením ve 2% mýdlovém roztoku nebo s jakýmkoli detergentem po dobu 15 minut.

Poté je třeba dezinfikovat do jedné hodiny v jednom z roztoků:

 • 0,5-1% vodná emulze DDT (dichlorodifenyltrichloromethylmetan);
 • 1% roztok methylacetátu (acetoza);
 • 1% roztok chlorofosu;
 • 0,15-0,3% karbofóza emulze (v poměru 4 litry tekutiny na 1 kg sušiny);

nebo do 1-3 hodin s použitím mýdla (ve výpočtu 60-70 g mýdla na 1 kg suché tkaniny):

 • 5% mýdlo DDT;
 • mýdlo "K" (výrobek obsahuje 50% biethylxantogenu a 50% domácího mýdla);
 • 10% ethylacetátové mýdlo.

Po ošetření insekticidy, spodním prádlem a oděvem se běžným způsobem opláchne a žehne při nejvyšší teplotě, přičemž se věnuje zvláštní pozornost švovým liniím. Pokud není možné rychle uvařit oblečení, doporučuje se sbírat všechny věci v těsných vzduchotěsných pytlích a důkladně rozstřikovat (zavlažovat) povrchy jedním z navržených řešení. Pak jsou vaky těsně uzavřeny a zasílány do vakuové komory pro dezinfekci.

Lůžkoviny (matrace, polštáře, přikrývky, přikrývky, přehozy, plstěné rohože) by se měla také dezinfikovat svrchní oděvy. K tomu je vše zabaleno v těsných sáčcích, zavlažováno jedním z insekticidů a posláno do speciální komory. Pokud není možné v dezinfekční komoře zpracovat věci, je třeba na místě provést rozstřikování nebo zavlažování infikovaných povrchů vysoce koncentrovanými dezinfekčními prostředky.

Pro rozprašování účinných léků jsou: 10% prášek DDT (prach); 5% karbofosového prášku, ethylacetát (acetoza); feverfew. Zpracované položky jsou složeny do společné hromady, zabalené hustou látkou nebo přikrývkou a ponechány po dobu 3 hodin.

Poté se vše otřese a větrá. Zavlažování se provádí jednou přípravou při výpočtu 350-400 ml na sadu oděvů a 500 ml na sadu ložního prádla: 1% vodní emulze DDT; 1% roztok methylacetátu (acetoza), chlorofos; 0,15% Carbofos emulze. Zavlažované věci se dají dohromady, zabalí a nechávají se 2-3 hodiny, poté se suší.

Jak zacházet s hřebeny po vši

Mnoho lidí se obává, zda bude pokračovat v používání hřebenů a vlasových kartáčů po infekci hlavičky vši. V každém případě by hřebeny a další vlasové doplňky měly být vždy čisté.

První věc, kterou doporučujeme udělat, je nasáknout všechny štětce, hřebeny a hřebeny na vlasy šamponem proti všem, aby se opět mohly znovu použít k opětovnému použití. Existuje také několik možností sterilizace, které se netýkají nákupu speciálních produktů nebo pesticidů. Můžete si zvolit a použít nejvhodnější.

Nemusíte kupovat nové hřebeny po infekci, pokud dodržujete jednoduché pokyny. Před sterilizací doporučujeme odstranit všechny vlasy z hřebene.

 • Alkohol Ponořte kartáče a hřebeny do roztoku alkoholu po dobu 8-12 hodin, poté opláchněte čistou vodou.
 • Vroucí voda. Ve velké hrnci přiveďte vodu do varu. Neumísťujte hřebeny nebo kartáče přímo do vroucí vody, protože se mohou roztavit. Je lepší je dát do samostatného kontejneru a pak nalévat horkou vodu a zakrýt víkem. Hřebeny lze použít po 15 minutách, ale je lepší nechat je ve vodě po dobu 8-12 hodin.
 • Myčka nádobí. Použijte režim stroje s vysokou teplotou, ačkoli tato metoda může poškodit některé hřebeny.

Voda, která prochází ventilačními otvory na měkkých kartáčcích, přeruší odpružení a způsobí rychlé opotřebení. Přirozené štětiny intenzivně absorbují vlhkost, štětiny, když jsou navlhčeny, se zahnou a zhorší. Manipulace s dřevěnými nástroji může poškodit povrch a strukturu dřeva.

Mraznička. Tato metoda je vhodná pro položky, které nelze zpracovat vroucí vodou. Měl byste je dát do těsně uzavřeného igelitového sáčku a dát je do mrazničky po dobu 10-12 hodin - to zabije vši a jejich vejce. Pak hřeben pro čištění vlasů obvyklým způsobem. Pokud je po zpracování špína na nástrojích pro úpravu vlasů, je vhodné použít bavlněný tampon pro hlubší průnik mezi štětinami. Poté musíte postup opakovat.

Soda pečlivě pomáhá vyrovnat se se zbytky nečistot a chemikálií na hřebenu. Poté, co se hřebeny a hřebeny umyjí pod tekoucí vodou, je třeba sódu pečlivě promíchat v horké vodě v poměru 1: 2 a ponořte vlasové nářadí do sodného roztoku asi 15 minut. Po opláchnutí a vysušte na ručníku.

Borax (borax, natronát sodný) lze pravidelně aplikovat na hluboké čištění hřebenů a kartáčů. Chcete-li to provést, naplňte velkou nádobu (nebo umyjte do koupelny) teplou vodou, přidejte 50 ml boraxu a rozpusťte. Výsledný roztok smíchejte s malým množstvím mycí nádoby v poměru 1: 4. Umístěte všechny hřebeny a kartáče do boraxové mýdlové vody a nechte je namočit 30 až 45 minut.

Po nějaké době zjistíte, že se veškerá nečistota rozpustila a vlasové doplňky jsou čisté. Nakonec se hřebeny a kartáče opláchnou čistou, teplou vodou a pak se otřete.

Manipulace se všemi všemi

Když jsou detekovány parazity, místnosti, podlahy, nábytek, nábytek jsou ošetřovány stejnými preparáty jako v případě konečné dezinfekce předmětů s parními nebo emulzními směsmi.

Pro ošetření podlah a nábytku se připraví roztok v množství 0,2 až 0,3 l na 1 m2. m povrchu: 4% emulze DDT; 2% roztok chlorofosu; 1% roztok methylacetátu (acetoza); 0,15% emulze Carbophos; 10% roztok lysolu nebo nataleziolu. Čalouněný nábytek je také napojen nebo opláchnut jedním z těchto přípravků.

Po 3 hodinách se ošetřené povrchy vyčistí čistou vodou a čistí se čistými suchými hadry.

Závěr

Dezinsekce zabraňuje šíření parazitů a potenciálním rizikům pro zdraví všech lidí, kteří tráví čas společně. Během a dokonce po události se někteří lidé mohou setkat s těžkým nepohodlí, takže v každém stadiu je velmi důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Osoby odpovědné za dekontaminaci musí mít odpovídající osobní ochranu. Konečným výsledkem je zajištění bezpečného prostředí.

Užitečné video

Jak všímají lidové lidi.

Komplexní prevence pedikulózy

Všichni jsou parazitní hmyz, který nosí infekční onemocnění. Můžete se s nimi nakazit na přeplněných místech, na veřejných akcích, v oblečení, hřebenech atd. Léčba vší - povinná událost v boji proti vši. Měla by být prováděna ve spojení s dalšími postupy. Moderní medicína nabízí mnoho nástrojů pro léčbu pedikulózy, ale musí být používána správně, aby nedošlo k poškození zdraví.

Typy vší a jejich vlastnosti

V závislosti na lokalitě jsou vši rozděleni do:

Žijí buď na hlavě, ve slabinách nebo v záhybech oděvu. Velikost hmyzu je mikroskopická, takže na počátku onemocnění je obtížné určit a jsou viditelné pouze tehdy, když je velké množství.

Časové období od fáze larvy k dospělému člověku trvá 1-3 týdny. Průměrná životnost hmyzu je asi 60 dní. Tyto rysy vši jsou velmi těžké bojovat proti všem všem. Kromě dezinfekce lidského těla by léčba měla být prováděna v bytě.

Léčení prostor pro vší

Integrovaný přístup k potírání tohoto onemocnění pomáhá rychle a efektivně zbavit vši. Dezinfekce ložního prádla, osobních předmětů, nábytku, oděvů apod. Je součástí ošetření místnosti. Hřebeny jsou také zpracovány, jinak bude celý proces boje muset začít.

Manipulace s věcmi všemi a všemi

Hledání vší, mnoho začíná léčbou lidského těla a považuje to za hlavní událost v boji proti parazitům. Ve skutečnosti je tento hmyz mnohem zákeřnější, než se zdá, takže je třeba dezinfikovat věci paralelně.

Při zpracování dodržujte některá pravidla:

 1. Před zpracováním prádla musí být prádlo ponecháno při vysoké teplotě. Nejvíce účinně vaří v roztoku sody.
 2. Věci, které nelze vařit, by měly být dezinfikovány ve speciálně připravené emulzi. Skládá se z petrolejového a mýdlového roztoku ve stejných poměrech.
 3. Hmyz také umírá pod vlivem nízkých teplot, takže věci mohou být umístěny nějakou dobu v mrazáku nebo v mrazu v zimní sezóně.
 4. Vši umírají na slunci, stačí je držet pod přímým paprskem asi 14 dní. Tepelná expozice vhodná pro jemné tkaniny a citlivé materiály. Alternativní metody tepelného zpracování jsou páření a žehlení pomocí horkého železa.
 5. Vycpané hračky by měly být okamžitě zabaleny do sáčku po zpracování dezinfekčním prostředkem a ponechány po dobu nejméně 10 dnů. Během této doby hmyz umře a hračky musí být vyčištěny.
 6. Všechny štětce v domě jsou zpracovány, protože mohou existovat škůdce, které zůstávají životaschopné po dobu až 4 dnů. Nejlepší je použít pro tyto speciální spreje, které lze aplikovat na klobouky, vlasy, vlasy a tak dále.
 7. Hnůj lze jednoduše dezinfikovat: roztok octu, peroxidu a vody v poměru 1: 1: 0,5, umístěte do něj předměty a nechte je alespoň tři hodiny. Po uplynutí této doby vyjměte z roztoku a vložte do horké vody a po 15 minutách opláchněte vodou z vodovodu.
 8. Větrání se provádí několikrát denně. Stejně potřebujete zvládnout hřebeny, hřebeny.

Po zpracování osobních věcí pokračujte v dezinfekci bytu.

Léčba bytu od vši a nits

Pro zacházení s bytem všemi všemi je nejlepší pozvat zaměstnance sanitárně-epidemiologické služby. Budou pořádat událost podle všech pravidel, stejně jako poskytnou potřebná doporučení pro prevenci této nemoci.

Je-li to žádoucí, a pokud je čas, může být podobná léčba prováděna nezávisle, při dodržení anotace k dezinfekční látce.

Před zpracováním proveďte přípravné činnosti:

 • provádět mokré čištění místnosti, stejně jako všechny nalezené mrtvé parazity jsou spáleny;
 • ložní prádlo a spodní prádlo se shromažďují pro praní spolu s dalšími věcmi a hračky;
 • vakuové koberce;
 • kosmetické a hygienické výrobky jsou zabaleny nebo pokryty celofánem;
 • všechny potraviny jsou nejlépe odstraněny z místnosti;
 • děti, starší lidé a domácí zvířata opouštějí domov po dobu léčby a návrat nejdříve tři hodiny po dezinfekci.

Při samoléčení dezinfekce roztoku se připravuje podle pokynů a přísně dodržuje doporučení. Během zpracování věnujte pozornost rozestupu mezi podlahou a stěnou, stropy, nábytkem, polštáři a podobně. Po skončení procedury je třeba ventilaci místnosti na dobu 1,5 hodiny. Opakování mokrého čištění není nutné.

Při zpracování není možné zapomenout na preventivní opatření, je nutné používat respirátory a gumové rukavice. Oblečení, ve kterém byla dezinfekce provedena, musíte umýt. Po týdnu po události se provádí všeobecné čištění, aby se shromáždil veškerý mrtvý hmyz a stopy přípravku.

Dva týdny po ošetření se opakuje důkladné čištění prostor, vysávání všech nábytkových sestav a koberců.

Léčba pedikulózy

Prostředky pro potírání parazitů jsou rozděleny do dvou typů:

Složení chemických látek zahrnuje insekticidy, které mají nepříznivý účinek nejen na dospělé, ale i na nits. Mezi nejběžnější formy patří:

 • Prachy, které se používají hlavně k dezinfekci ložního prádla a vnitřních povrchů skříní;
 • gelů a krémů pro ošetření osobních hygienických potřeb, ložního prádla, ale jejich nepohodlí je to, že zanechávají značky na oděvu a vyžadují velké množství;
 • koncentrované přípravky ve formě roztoků používaných při domácím zpracování pomocí sprejové láhve, což vyžaduje další opatření ochrany;
 • aerosoly se používají při dezinfekci věcí a domácích spotřebičů;
 • tužky jsou neúčinné v boji proti vši, protože postihují pouze dospělé hmyzy;
 • Specializované šampony pomáhají při ničení parazitů na pokožce hlavy.

Všechny chemikálie jsou docela toxické, mají štiplavý zápach. Použijte je striktně podle pokynů k léku.

Lidové prostředky v boji proti všem

Lidové metody potírání pedikulózy jako jediného způsobu nejsou účinné. Proto je jejich použití žádoucí ve výjimečných případech nebo v kombinaci s chemikáliemi.

Mezi nejčastěji používané lidové prostředky:

 • suché byliny se závratnou vůní, která působí jako repelent proti vši;
 • soda-sůl směs použitá při zpracování bytu;
 • sušená citrusová kůra a česnek se používají k vystrašení dospělých, protože mají specifické pachy;
 • piliny a jehly jehličnatých stromů mají nepříjemný zápach vši, takže se hmyz vyhýbá.

Před použitím lidových prostředků je třeba se ujistit, že nikdo z rodiny není alergický na ně.

Prevence vší

Prevence vší by měla být vždy zapamatována, zejména při cestování a při kontaktu s potenciálními nosiči vši. Lékařům doporučujeme dodržovat jednoduchá pravidla:

 • vyhnout se kontaktu s lidmi žijícími v nehygienických podmínkách;
 • diskriminovat při výběru sexuálních partnerů;
 • nepoužívejte klobouky, štětce a vlasy jiných lidí;
 • umyjte oblečení při vysokých teplotách;
 • dospělí by měli pravidelně kontrolovat hlavy dětí a sledovat jejich vlastní pocity;
 • pokud jsou v kontaktu s potenciálně nebezpečnými lidmi, používejte např. odrazující prostředky pro použití vonných olejů na vlasy;
 • pravidelně umyjte vlasy slabým koncentrovaným šamponem pro vši a šupiny.

Při neodvratném kontaktu s pacienty se všicím se doporučuje používat:

 • vodu z hellebore nebo levandulového oleje, který se nanáší na vlasy hlavy v malých množstvích;
 • denní česání s častým hřebenem k detekci vší hlavy od prvního dne kontaktu s hlavou a zabránění reprodukci;
 • šampony s nízkou koncentrací insekticidu pro periodické mytí hlavy.

Lékaři v některých případech doporučují holí hlavu, protože paraziti nebudou schopni získat oporu a infekci lze předejít.

V boji proti vši je důležité zjištění problému včas a zahájit kompetentní léčbu. Podle jednoduchých pravidel prevence bude možné v budoucnu zabránit infekci.

Správa domů a věcí před všemi a všemi

Jak zacházet s bytem před všemi, existuje určitý postup. Opatření k čištění prostor musí být provedena, protože vši žijí mimo lidskou hlavu po nějakou dobu, infikují ostatní.

Parazité obklopeni

Vší hlavičky žijí ve vlasech s určitou strukturou. Se silnou infekcí může parazitizovat nejen na hlavě, ale také na vousu, axilii. Hmyz nežije v pubech, protože existuje odlišná struktura vlasů. V této oblasti a na řasách se všelákové vši parazitují.

Zanechání starých míst na vlastní pěst - prozkoumejte oblast při hledání nové oběti. Násilně - pád z hlavy během spánku, nehybný stav člověka spolu s hřebenem. Padají do prostředí s vypadávanými nebo ořezanými vlasy.

Pro normální existenci vyžadují všechny druhy vši jisté podmínky teploty, vlhkosti, osvětlení. Doma může hmyz zůstat v posteli nemocného, ​​na svých osobních věcech. A také na pohovce, koberce, hračky, čalouněný nábytek. Na všech místech s drsným povrchem.

Vši v bytě mimo hlavu žijí od několika hodin do tří dnů. Pokud nenajdou novou oběť, zůstanou bez jídla, zemřou. V ostatních případech pokračujte v normální životě na nové hlavě.

Způsoby boje proti parazitům v bytě

Léčba bytu pro pedikulózu

 • Byt musí být všeobecné čištění. Přidejte vodu do vody obsahující chlor, oct, čpavek. Všichni netolerují ostrý zápach, snaží se skrýt dále, silná koncentrace může zemřít při asfyxii.
 • Zvláštní pozornost by měla být věnována léčbě vši. Hmyz netoleruje vysoké teploty, studené a insekticidy. Věci po vši a nití jsou léčeny jednou z těchto metod.
 • Rágové výrobky jsou hodnoceny do prádla. Teplota vody by měla být nejméně 60 stupňů Celsia. Věci velké velikosti, které nelze umýt, způsobují mráz v zimě. Vši a nití umírají při teplotě pod 0 stupňů Celsia. Nebo čistěte.

Léčba ploch pro vší se silnou infekcí se provádí pomocí speciálních insekticidních přípravků. Dezinfekce s pedikulózou zahrnuje okamžité zničení parazitů ihned po detekci.

Pokud byla pedikulóza objevena specialisty ve vzdělávací instituci, předškolní zařízení, v nemocnici, sám pacient požádal o pomoc, informace jsou předány SES. Zástupci služby přijíždějí na místo bydliště pacienta, provádí dezinsekci samostatně, nebo jej účtovat majitelům bytů, řízení procesu.

Dezinfekční lůžkoviny

Zpracování postelí

Zničte parazity tepelnou metodou. Zpracování ložního prádla začíná sbírkou v plastovém sáčku, takže na cestě k pračce nespadá na koberec, vnitřní předměty a nezůstane na matraci.

Vymažte při teplotě nejméně 60 stupňů Celsia, ne méně než 30 minut. Po dokončení procedury se doporučuje přirozeně vysušit věci venku. Pak byste měli pečlivě žehlit párou. Zvláštní pozornost je věnována švům, záhybům.

Vší hlavě vůně nežijí v postelích, ale mohou zůstat po nějakou dobu. Tělesná vši plazují na těle člověka, jen aby dostali jídlo, většinu času stráví na lnu, v posteli. V takovém případě je praní, žehlení prádla je hlavní postup pro práci s vši.

Matrace by měla být dále ošetřena parním železem. Nebo domácí parní generátor, pokud je k dispozici.

Dezinfekční věci

Jak zpracovat věci závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Nejjednodušší způsob, jak zpracovat oblečení pro vši - hodit do pračky, pečlivě žehlit nebo poslat k suchému čištění. Kožešinové výrobky - kožešinové kabáty, límce na srsti, postříkané speciální látkou obsahujícími insekticidy, umístěné v plastovém sáčku, vázané nebo uzavřené věci se zipem.

Můžete dezinfikovat uzávěr vši s jakýmkoliv aerosolem, stříkat široké spektrum akcí - Raptor, Raid, Clean House. V tomto případě není nutné použít silný insekticid ve formě koncentrované kapaliny. Stačí jedno ošetření. Po dokončení postřiku umístěte výrobek do plastového sáčku tak, aby paraziti neunikli.

Po hřebečcích se po vši nechá důkladně opláchnout pod horkou vodou. Poté je nutné na vatovou bavlnu navíc aplikovat lék na alkohol a otřete hřeben. Stejně tak přijďte s hřebenem, který byl používán k vyčesávání mrtvých vší, nits po aplikaci dezinfekčního prostředku.

Místnost pro dezinfekci

Léčba vší a nití doma je povinná, aby se zabránilo šíření infekce, reinfekce. Výběr účinného prostředku závisí na stupni infekce.

Parazitové aerosoly

Aerosol je platný po dobu 2 hodin. Postupně ztrácí schopnost otrava. Ale to stačí k zničení vší, která se stala na nábytku, na podlaze.

Koncentrace jsou mnohem silnější, trvají asi týden. Zajistěte spolehlivou prevenci opakovaných infekcí. Při infekci celé rodiny je vhodné používat velké množství parazitů.

Během zpracování musíte dodržovat osobní bezpečnostní opatření:

 1. Pokoj by neměli být jiní lidé, mazlíčci.
 2. Několik hodin po ukončení procedury je třeba důkladně provést ventilaci, mokré čištění přidáním sody. Lehce postříkejte. Také to může být vyčištěno od parazitů alkoholovou tinkturou.

Chcete-li se zbavit vši na hlavě, zajistěte použití speciálních nástrojů, v případě potřeby noste speciální čepici. V Moskvě, stejně jako v jiných městech, můžete v každé lékárně koupit drogu proti vši. Prostředky jsou k dispozici ve formě šampónu, spreje, masti. Po ukončení procedury se vlasy hřebčíme hřebenem, hřebete hřebeny s hřebenem s častými zuby. Pro pohodlí můžete použít hřeben proti vši.

Současná léčba hlavy, věcí, ložního prádla zajišťuje rychlý výsledek, ale nechrání proti reinfekci pedikulózou. Je třeba přísně dodržovat preventivní opatření.

Ošetření postelí a čalouněného nábytku všemi

Léčba pedikulózy je komplexní procedura, která zahrnuje léčbu těla, hlavy (v závislosti na typu hmyzu), celé místnosti a samozřejmě i věcí. Nejčastěji dochází k recidivám onemocnění, neboť hmyz nebo jejich vejce zůstávají na povrchu nábytku, a to i přesto, že nemají co jíst, někteří jedinci přežijí a začnou se množit na lnu nebo na lidském vlasu. Nyní budeme hovořit o tom, jak zvládnout postel, pohovku a jiný čalouněný nábytek pro vši.

Několik způsobů léčby ložních vší

 • Nejčastěji stačí vytáhnout venku pohovku nebo postel, ve třech dnech vši umřou na hlad. Pouze při teplotě + 10-12 stupňů budou moci bez stravy po dobu deseti dnů. Ale nits jsou schopni žít mimo lidské tělo na několik dní.
 • Parní generátor, parní či parní čistič je ideální dezinfekční prostředek, který ničí veškerý hmyz v nábytku. Ošetřete povrchy, které jsou odolné proti páření při teplotě 70-80 stupňů, to stačí k zabíjení vší. Metoda je k dispozici, šetrná k životnímu prostředí, vhodná pro povrchy, kde nelze chemikálie aplikovat. Mezi nevýhody metody - pára proniká ne všude a nelze ji používat v blízkosti elektrických spotřebičů. Postup dezinfekce je jednoduchý, je nutné zařízení posunout při nízkých rychlostech, centimetrech centimetru, při nízké rychlosti na povrchu postele nebo pohovky.
 • Dezinsekce s insekticidy je nutná při velkém množství hmyzu a rozsáhlých infekcí. Použijte Medifox-Super, A-PAR, sprej - Pax, Sulfox, Dobrokhim FOS, další léky na bázi permethrin. Postupujte podle pokynů výrobce a postupujte opatrně. Např. Pro ošetření nits a vši je pro barevné balení 9 barelů jeden sud "A-PARA". povrchu. Nástroj není znečištěný, následné čištění čalouněného nábytku není zapotřebí. Nastříkejte lék bez chybějícího jediného místa. Nábytek může být použit po několika hodinách větrání, až když zmizí zvláštní vůně. Stříkací aerosol s otevřenými větracími otvory. Droga Dobrokhim FOS je vhodná pro zničení vši na hlavě i pro ošetření kusů nábytku. Emulze zavlažuje povrch jakéhokoli postřikovacího zařízení, přičemž věnuje zvláštní pozornost švům a záhybům. Po zpracování musí být nábytek vysušen a odvětrán po dobu nejméně 24 hodin.
 • Umýt ložní prádlo v nejteplejší možné vodě.
 • Vezměte polštáře a matrace na slunce a nechte, nejlépe po dobu 3-4 dnů. V chladné sezóně se mráz dokáže vypořádat s nití, pokud je nábytek vyveden na ulici nebo na balkon.
 • Dobrý výsledek ukazuje léčbu karbofosem. Nástroj má však nevýhodu - ostrý, nepříjemný zápach.
 • Vakuujte důkladně postel nebo pohovku, poté protřepávejte a prací vak vyperte. Metoda je vhodná pro malé množství hmyzu.
 • Vakuové vysávání.

Zpracování místnosti a nábytku je jediný způsob, jak se zbavit hmyzu navždy, zejména v případě vší. Moderní prostředky ulehčí vši rychle a pokud budou pozorována preventivní opatření, nezobrazí se znovu. Pokud nechcete strávit čas a svou silou při vylučování hmyzu, nechcete se ponořit do toho, jak zacházet s lůžkem před všemi, svěřte jej profesionálním dezinfekcům, odborníci budou provádět vysoce kvalitní a rychlé ošetření přípravky bezpečné pro člověka.

Sledujte kognitivní video o léčbě vší a pedikulózy

Co a jak zvládnout všechnu věc a byt

Po úspěšném odstranění pedikulózy je důležité dezinfikovat všechny předměty v domě, včetně kartáčů na vlasy, hřebenů, postelí a osobních předmětů. Léčba vší a nití je nedílnou součástí opatření proti pedikulu.

Pokud vynecháte tuto fázi, je pravděpodobné, že dojde k opakování. Fallen nits se znovu plazí na osobu a začnou být plodná.

Je možné samo-dezinfikovat doma nebo v tomto problému pouze pomůže sanitární a epidemiologické stanice, učíme se dále.

Příprava místnosti pro dezinfekci

Chcete-li se zbavit krvácení, musí být místnost připravena:

 1. Umyjte podlahy, sbírejte mrtvé ryby a nits na lžíci a spálte;
 2. Sbírat ložní prádlo, oděvy, hračky pro praní a zpracování;
 3. Potraviny, kosmetické a hygienické předměty pokrývají nebo odstraňují z prostor;
 4. Koberec, koberce a štěrbiny v podlaze by měly být před dezinfekcí vysát;
 5. Pracovní roztok zřeďte za účelem desinfekce povrchů, striktně podle anotace;
 6. Během dezinfekce je třeba věnovat zvláštní pozornost samotným rohům: sokly, čalounění nábytku, měkké hračky, polštáře, přikrývky;
 7. V době události odstranit čtyřnohé domácí mazlíčky, děti a postele z bytu. Vstupte do místnosti nejdříve po 3 hodinách po dezinfekci;
 8. Po ukončení činnosti je byt větraný nejméně jeden a půl hodiny, aby nedocházelo k chemickým otravám.
 9. Provádějte mokré čištění předmětů pro domácnost, podlahy nemusí být čištěny;
 10. Během návnad chráňte dýchací orgány respirátorem a pokožkou gumovými rukavicemi. Všechny oděvy, v nichž byla dezinfekce provedena - dezinfikovány.

Po 7 - 10 dnech od první dezinfekce proveďte všeobecné čištění v bytě. Tímto způsobem se zbavíte mrtvých jedinců a chemických zbytků.

Třetí etapa se provádí po 14 dnech od dne hlavní perzekuce. Takže se zbavte dříve vylíhnutých nití.

Konečné čištění se provádí tři týdny od aplikace insekticidu. Umyjte podlahy pracím prostředkem, vakuovým čalouněným nábytkem a koberci.

Jak zvládnout věci a hračky

Osobní věci, lůžkoviny a nábytek podléhají povinné dezinfekci. Nestačí, aby se vztahovala pouze na léčbu vší vší osobě. "Uzdravený" půjde do postele a ráno se znovu probudí s parazity ve vlasech.

Dezinfekce těla a ložního prádla se provádí následovně:

 1. Pro zpracování oděvu z bavlny a pleteniny lze umýt při maximálních přípustných teplotách;
 2. Odolný proti odlupování a smršťování oděvů - vroucí v dezinfekčním prostředku. Během přípravy pracovní tekutiny je třeba přidat do sody na pečení vody;
 3. Prádelna na praní v jemném režimu opláchněte kerosenovým roztokem v kombinaci s mýdlem. Dezinfekční přípravek: míchá mýdlovou vodu a kerosen v rovnoměrných poměrech. Ponořte oblečení do roztoku po dobu 25 - 30 minut;
 4. Vši umírají pod vlivem nízkých teplot. Během 24 hodin nechte prádlo v mrazničce nebo ji v zimě vyjměte v zimě;
 5. V případě, že nebudete moci v létě umyt veškeré oblečení, nechte oblečení a ložní prádlo zahřáté venku. Při působení slunečního světla zemřou jednotlivci a vejce;
 6. Jemné tkaniny jsou vyráběny z parního železa, přičemž zvláštní pozornost je věnována záhybům mezi švy;
 7. Léčba lůžka po vši se provádí vyklepáním a sušením na slunci. Jako zvýšení účinnosti perových výrobků prochází parní železo;
 8. Sbalte měkké a textilní hračky do plastového sáčku a nechte 10 dní. Bez kyslíku zemřou paraziti a nemůžou se vyvinout. Na konci doby držení vyjměte hračky z vaku a vypláchněte je do pračky.

Doporučuje se vysílat kabáty a čepice k čištění. Kabáty a bundy jsou ponechány venku pod sluncem.

Dezinfekce výrobků osobní hygieny

Prostředky osobní hygieny podléhají povinné dezinfekci. Hřebeny, které se používají při antidopingové události, mohou obsahovat nits, které žijí bez hostitele po dobu až 4 dnů.

Pro dezinfekci hřebenů, elastik, vláken a hřebenů:

 • Používejte speciální spreje a roztoky prodávané v lékárně. Doporučujeme zpracovat hřebeny po vši s Paranit, Nix, Medfox, Veda. Čepice dezinfikují s podobnými léky;
 • dekontaminujte hřeben s octem a peroxidem vodíku. Připravte roztok mícháním stejných častých přípravků a poloviny vody. Ponořte hygienické předměty do roztoku a nechte 3 - 4 hodiny. Po uplynutí doby převedení do vody zahřáté na 70 ° C a držení po dobu 20 minut. Další oplachové předměty v tekoucí vodě se saponátem;
 • Jednoduchá a rychlá metoda česání štětců a dásní od vši a nití je vařit po dobu 3-5 minut a pak utřete alkoholem.

Sanitární úprava petrolejem, Dichlorvosem a jinými silně vonícími přípravky se neuskuteční, protože plast absorbuje všechny pachy, což je velmi obtížné se zbavit.

Tradiční metody dezinfekce bytu od parazitů

Byt může být dezinfikován podle lidových rad.

Pozor! Bylinné léky nejsou příliš účinné proti vši a nemusí přinést očekávaný výsledek.

Pro dezinfekci používejte aromatické byliny, esenciální oleje a některé produkty:

 • Voňavé byliny. Vyděsit parazity opravdu pelyně, tansy, eukalyptus. Suší tráva rozložená po obvodu bytu, čalouněný nábytek;
 • Použijte peprmint, položte ji v rozích domu, na pohovce a křeslech, pod palácem;
 • Pro účely vyhánění škůdců se používají piliny z jehličnatých stromů. Drvené dřevo je umístěno v pytlích z plsti a rozloženo kolem domu;
 • Třeste soklem roztokem octa, ostrý pach neumožní hmyzu zůstat v bytě;
 • Ve stejné míře smíchejte stolní sůl a hydrogenuhličitan sodný (soda). Výsledný práškový štítek čalouněný nábytek, podlahy, ložní prádlo. Po 3 hodinách od okamžiku aplikace lidového léku vakuujte dekontaminované předměty;
 • Vystrašený účinek na vši a koncentráty esenciálních olejů a citrusů. V bytě položte kůru citronu nebo pomeranče a otřete podlahu a nábytek přidáním několika kapek oleje. Můžete vytvořit vonnou vodu stisknutím citrónové šťávy a kapátkem oranžového oleje.

Slavná lidová metoda zničení vši v místnosti - česnek. Loupané plátky nebo drcený produkt v bytě. Je obtížné rozhodnout o této metodě kvůli nepříjemnému pachu šířícímu se kolem domu.

V jaké formě jsou přípravky používané pro léčbu

V lékárnách a prodejnách chemikálií prodávají mnoho léků, které slibují, že se zbaví hmyzu v krátké době. Ne všechny jsou vhodné k použití, mnohé jsou toxické a nejsou vhodné jako dezinfekce místností, kde žijí malé děti.

Stručně zvážit uvolnění a účinek jednotlivých typů insekticidů.

 1. Přípravky ve formě prachu (prášek). Nevhodné pro použití. Může proniknout do dýchacího traktu zvířat a lidí, což způsobuje vznik alergické reakce. Je obtížné aplikovat při zpracování postelí a hraček;
 2. Toxická činidla ve formě mastí, gelů a krémů jsou také nepraktické jako dezinfekce místností. Oleje obsažené v chemickém přípravku opouštějí značky na oděvu;
 3. Použití sprejů a aerosolů je nejpohodlnější a nejúčinnější metodou pro ošetření plochého, nábytku a oděvu. Během aplikace aerosolu je kožní kontakt s jedovatou látkou vyloučen. Dýchací orgány musí být chráněny ochranným prostředkem;
 4. Roztok připravený na bázi koncentrované chemické látky. Nevhodnost je v míšení léku v správném poměru, jinak je metoda účinná a účinná;

Tužka není vhodná jako léčba vši. Při nepřítomnosti chemikálie je povoleno použít anti-pedikulární šampon, který se používá k mytí vlasů, zředěný vodou a naneseným na povrch.

Chemické látky

Chemické látky obsahující účinné látky pyrethroidy, chlorpyrefos, cypermethrin jsou uznávány jako požadované a důvěryhodné spotřebiteli.

Účinně zvládnout věci a byt:

 1. Dichlorvos a jeho analogy - Karbofos. Vši a nití umírají z dusivého účinku účinných látek. Mínus - silná vůně a toxicita. Po dokončení dezinfekce musí být místnost větrána nejméně hodinu a půl;
 2. Almetrinom, Tsipermetrin. Toxické látky mají smrtelný účinek na křečící jedince a jejich vajíčka. Mají nízký stupeň toxicity;
 3. Pyrethrum Efektivní a bezpečné prostředky vyhubení hmyzu. Základem je heřmánek, který není pro člověka nebezpečný;
 4. Drug Geth. Tekutý koncentrát pro přípravu roztoku je bezpečný, ale destruktivní pro parazity. Povrchy a předměty, s nimiž má pacient pedikulózu, jsou ošetřeny zředěným roztokem;
 5. Raid Aerosol s vysokou aktivitou proti hmyzu. Prakticky bez zápachu. Kontakt s pokožkou při aplikaci je vyloučen. Části insekticidů jsou velmi malé, nemají toxický účinek na člověka, ale způsobují nevyhnutelnou smrt u jedinců s krevním sáním;
 6. Spray Kombat. Vyrábějí dva typy: široké a úzké spektrum působení. Druhá je určena k zabíjení krveprolití: blech, vši a nití. Obsahují aromatické sloučeniny. Má příjemný zápach, bezpečný;
 7. Znamená zónu Lambda. Jemné stříkané částice mají udušující účinek na vši.

K dezinfekci postele, polštářů a koberce je nutné provést ošetření pomocí Veda, Itax, Nix. Tyto fondy mají vysokou aktivitu od spodních oděvů.

Vylén těla je zabit teplo. Praní a žehlení prádla - nejúčinnější způsob řešení parazitů. Znovuodpracování doma se provádí nejpozději týden.

Pro zničení škůdců z srsti je nutné ošetřit hlavu vodou Chemerichna nebo chemickými léky - Nuda, Paranit, Pedikulin.

Samošetření pro vší nebo zneužívání?

V případě silné infekce objektu a nedostatek výsledků z nezávislých aktivit volejte speciální službu.

Kvalifikované dezinfektory, vybavené vysoce výkonným zařízením, budou mít dezinfekční účinky v jednom stupni. Ve své práci používají mlhový generátor, který rozkládá jedovatou látku ve formě oblaku.

Chemikálie zůstává dlouhodobě v suspenzi v bytě. Tato metoda dezinfekce umožňuje zničit parazity a vejce s maximální účinností.

Pro veškerou práci poskytuje dobrá společnost záruku. Termín - až tři měsíce. Záruka je platná podle doporučení dezinfektoru.

Všechny léky používané v práci jsou certifikovány a mají vysokou aktivitu proti sání krve.

Poznámka k pedikulóze

Mnoho lidí si všimne, že po léčbě se objevila svědící hlava. Paraziti jsou pryč a svědění je nesnesitelné. Proč se to děje?

Faktem je, že v důsledku kousnutí jsou rány a škrábance. Při návnadě parazita proniká chemická látka do eroze, která vyvolává svědění a podráždění. Člověk může pocítit nejen svědění, ale také pocit pálení v místě porážky. Nepohodlí projde, když účinná látka přestane fungovat.

Hlava může svědčit z jiného důvodu - hojení erozního poškození. Zranění uchopí kůru, dochází k tkáňové kontrakci a svědění.

Pokud zjistíte vajíčko po zásahu proti pedikúru, pokuste se ho rozdrtit. Nits kliknutí - to znamená, že jsou naživu. Je nutné provést dva-hrobový škůdce v intervalu 7 dní.

Je důležité pozorovat profylaktické opatření proti pedikulu, aby nedošlo k opakované infekci. Zpracování obytných prostor a domácích předmětů je zásadním krokem, který urychlí oživení.

Léčba bytu (domu) od vši a nití - pravidla dezinfekce

Paraziti jsou stálými společníky lidského života a vši jsou jeden z jejich druhů. Dokonce ani s osobní hygienou není nikdo imunní vůči infekci. Můžete se infikovat ve veřejném parku, ve škole, v práci, v mateřské škole nebo během pravidelné návštěvy. Pokud je pedikulóza důležitá nejen k odstranění parazitů na vašem těle, ale také k dezinfekci oděvů, postelí a nábytku v domě.

Pro boj s pedikulózou mají lékárny obrovské množství výrobků, od šamponů a aerosolů, až po speciální kovové hřebeny. Pro dezinfekci osobních věcí a nábytku můžete také zakoupit speciální nástroje nebo použít tradiční metody.

Příprava dezinfekce

Před zpracováním osobního šatníku a předmětů pro domácnost je třeba se připravit. Podlahy v bytě nebo v domě by měly být dobře vyčištěny, otřete police a skříňky vlhkým hadříkem. Ložní prádlo a oblečení je třeba umýt při nejvyšší možné teplotě.

Věci, které nejsou omyvatelné, musí být umístěny do plastového sáčku pro další zpracování. Při práci s chemikáliemi používejte gumové rukavice a masku. Pokud je oblast infekce všemi všemi velkými, doporučuje se vyhledat pomoc od specializovaných agentur.

Chemické látky

Chemické látky jsou rozděleny do několika hlavních typů:

 • Aerosoly a spreje.
 • Řešení.
 • Prášky
 • Mýdlo.
 • Tužky, krémy, gely.

Všechny tyto léky jsou účinné při potírání parazitů, ale každá z nich má své vlastní pozitivní a negativní vlastnosti. Při nákupu je třeba věnovat pozornost aktivním složkám, které jsou součástí drogy. Následující součásti bojují nejlépe se všemi:

Spreje a spreje

Nejpohodlnější způsob, jak bojovat se všemi na oblečení a nábytek, díky všeobecné dostupnosti a snadnému použití. Pro dezinfekci oděvu nebo podestýlky by měly být rozloženy na rovný povrch a dobře ošetřeny na obou stranách. Při dezinfekci čalouněného nábytku je třeba věnovat zvláštní pozornost švům a záhybům. Aplikace postřiku se provádí rovnoměrně, lehce zvlhčuje.

Vzhledem k rozprašování jsou aerosoly nejnebezpečnější, a proto se v místnosti, kde byla léčba prováděna, po dobu 3-4 hodin zakazuje pro lidi a domácí zvířata. Po ošetření je nutné místnost a upravené věci dobře vyschnout, dokud vůně zcela nezmizí.

Nejlepší nástroje v této kategorii jsou A-Pair, Pediculen a Pair Plus. Jeden válec stačí k tomu, aby zvládl jednu místnost nebo několik set oblečení.

Můžete také použít Dichlorvos pro zpracování místnosti nebo nábytku, ale nedoporučuje se ho stříkat na prádlo. Obsahuje toxické látky, které nejsou určeny pro blízký kontakt s osobou.

Řešení

Koncentrované insekticidové emulze, které se ředí vodou, se používají jako základ. Po zředění je roztok rozprašován na oděv a předměty pro domácnost pomocí sprejové lahve, stejně jako při práci s aerosoly. Princip fungování je stejný, jediný rozdíl spočívá v tom, že emulze musí být zředěny nezávisle, ale stojí 2-3krát méně než hotový produkt.

Následující emulze se osvědčily dobře: Medifox, Avicin, Medilis. Další rozdíl od sprejů a aerosolů je schopnost nalézt emulzi bez chemických složek. Patří sem "Medilis". Aktivní složkou je hřebíčkový olej, takže tento léčivý přípravek lze použít pro těhotné ženy a děti.

Prášky

Není to nejlepší volba pro práci se všemi. Téměř všechny prášky jsou založeny na DDT, obecně známém jako prach. Je to nejsilnější insekticidní léčivo, které se může akumulovat v lidském těle vstřebáváním kůží a sliznic.

DDT se používá k výrobě mýdla, které je pro člověka méně nebezpečné a je široce používáno v boji proti všem a všem. Pro zpracování oděvu je třeba jej navlhčit a otírat mýdlem. Poté dobře opláchněte pod tekoucí vodou. Pro ošetření místnosti mýdlo musí být rozpuštěno ve vodě a tento roztok by měl být zpracován.

Hlavní výhodou oproti konkurentům je místní aplikace produktu. Během používání je škodlivé pro domácí zvířata, a po použití není potřeba vysílat pokoj.

Tužky, krémy, gely

Nejvíce zbytečné nástroje pro boj proti všem a všem v místnosti. Zanechává skvrny na oblečení a spodní prádlo, není vhodné používat a není zde možnost dezinfikovat velké plochy.

Lidové prostředky

První vši jsou datovány před 80 000 lety, takže se lidstvo už dlouho naučilo s nimi pracovat improvizovaně. Hlavní výhodou těchto metod je bezpečnost použití. Mohou být použity v přítomnosti zvířat v přítomnosti dětí a těhotných žen. Jediným omezením může být osobní nesnášenlivost k jakýmkoli komponentům.

 1. Všichni se bojí ostrých pachů, takže při jejich řešení jsou vonné vonné byliny efektivní: máta, pelyněk, tansy, eukalyptus. Byliny musí být umístěny na nábytku, police a oblečení. Můžete použít jak suché, tak čerstvé bylinky.
 2. Dobré výsledky ukazují směs sody a soli. Obě složky jsou smíchány ve stejném poměru a pak rozptýleny na oblečení, nábytek a podlahu.
 3. Pokud nemůžete umýt věci v horké vodě, můžete připravit směs petroleje a mýdla. V tomto roztoku namočte věci po dobu 30 minut, poté promyjte a vysušte.
 4. Všichni a všichni netolerují nízké teploty, takže dětské měkké hračky nebo věci mohou být zabaleny do plastového sáčku a umístěny v mrazáku. Po 24 hodinách budou všichni paraziti mrtví.
 5. Všechny povrchy nábytku a podlaha lze otřít slabým roztokem kyseliny octové nebo použít stříkací pistoli. Ale po použití budete muset vysílat místnosti z ostrého ovoce.
 6. Vzhledem k tomu, že vši netolerují vysoké teploty, oblečení a čalouněný nábytek mohou být ošetřeny horkou párou. Teplota páry je asi 90 stupňů, v takových podmínkách dochází ke zničení vši. Generátor páry by se měl pomalu nosit na oděvu nebo čalounění, přičemž je třeba věnovat zvláštní pozornost tlustým švům a záhybům.
 7. Dobře osvědčený v boji proti vši a nits - česnek. Musí být jemně nakrájen a rozložen na oblečení a nábytek.

Závěr

Všichni jsou parazita, která je velmi snadná k boji sama. Hlavní věc je, že proces dezinfekce je složitý a probíhá při dodržení všech bezpečnostních opatření. Během zpracování prostor a oblečení je třeba pokračovat v čištění vlastního těla. K odstranění opakované infekce se doporučuje opakovat léčbu po 7 dnech.

Pro Více Informací O Suché Vlasy