logo

Kde žijí vši a co jí?


Všichni jsou malý parazitický hmyz z řádu ušního hmyzu - hmyz, který se živí zvířecími chlupy, peřími ptáků a jinými kožními deriváty živých tvorů. To je pravděpodobně důvod, proč mnoho lidí mylně myslí, že vši jíst jejich vlasy.

Misconception přispívá k tomu, že zpravidla, když pedikulóza - vashivlennosti, zvyšuje ztrátu vlasů. To je však pouze důkazem vývoje zánětlivé reakce a poškození metabolických procesů. Takže zjistěte, co vši vědí, kde žijí a jak se množí.

Životní styl hmyzu z podřízených vší

Životní styl vši je úzce spjat s jeho majitelem. Na tom žijí, krmí a množí se. A mohou existovat pouze na určitém typu zvířete, protože jsou přísně specializovanými parazity.

Kde bydlí?

Habitus vší závisí na typu zvířete, jehož parazity jsou. Například sloni vši žijí na povrchu kůže slonů. Psí - u psů. Krysa - na těle hlodavců. U ptáků je parazitizována samostatná skupina hmyzu, která se nazývá vši.

Příležitostně mohou některé majitele změnit majitele. Dělají to však jen tehdy, jsou-li v naléhavé potřebě, a v jakémkoli příhodném případě se pokoušejí vrátit se ke svému běžnému způsobu života. Vynucení "přistěhovalci" nového majitele chovají velmi neochotně. Vývoj jejich larvů je zpravidla zpožděn nebo dokonce úplně zastaven. Parazit, z jakéhokoli důvodu, zcela ztratil svého majitele, umírá velmi rychle. Někdy to nastane během několika hodin. Tento hmyz není absolutně přizpůsoben životu ve vnějších podmínkách, daleko od těla zvířete.

Kde žijí lidské vši? Na lidském těle mohou parazitizovat pouze dva typy vší:

Pubic vous se také nazývá ploshchitsy. Neustále žije v lidském těle. Vybírá zpravidla plochy pokryté tlustými, tvrdými vlasy:

 • pubis;
 • genitálie;
 • podpaží;
 • řasy;
 • vousy;
 • knír;
 • hrudníku a břicha u mužů.

Ploshchitsa není přizpůsobena životu na hlavě, na rozdíl od jiného druhu parazita - hlavice.

Hlava je typ člověka. Žije jen na pokožce hlavy, nikdy se nevrací k tělu. Tato selektivita je vysvětlena zvláštnostmi struktury jeho tlapky. Jsou přizpůsobeny pro pohyb přes chloupky pouze kruhovitého průřezu a nejsou schopné udržet se na něžné vegetaci, která má v průřezu tvar trojúhelníku.

Jiným typem lidské vousy je tkáň. Je to blízký příbuzný parazitů žijících na hlavě. Habitus vší je lidské oděvy. Na povrchu lidského těla se krmí pouze parazité. V spodním prádle žijí, kamarádi a položí své vejce. Jejich larvy, nymfy, se také rozvíjejí v oblečení.

Lidské vši žijí v polštářích? Ne, nežijí. Ani hlava, ani šatník ani šlacha nejsou přizpůsobeny životu, který je daleko od lidského těla. Někteří lidé se však mohou neúmyslně setkat na povlečení ložního prádla, při neúmyslném ztrátě majitele během nočního odpočinku. Bez jídla a tepla rychle oslabují a umírají v poměrně krátké době.

Zajímavý fakt! Vší hlavičky preferují čisté hlavy. Ukazuje se, že pro ně je snazší se pohybovat a krmit!

Jaké je jejich jídlo?

Co všichni jíst? Odpověď na tuto otázku je pouze jedna - v krvi. Prostě nemohou nic spolknout. Jejich orální přístroj je přizpůsoben pouze pro piercing kůže a čerpání krve do nenasytného břicha. Mýtus, že jíst vlasy a jiné deriváty kůže, není založen na ničem. Poddruh vší není schopen absorbovat pevné potraviny. Částice mrtvého epitelu, chloupků, pocení a peří se živí jedlíci a lusky.

Co lidské vši jedí? Stejně jako ostatní hmyz jeho družstva, živí se krví. Tato strava se drží po celý život, s výjimkou fáze vývoje, která se odehrává ve vejci.

Výživa se vyskytuje následovně:

 1. Vši provrtávají pokožku dvěma pevnými stylistami, které jsou modifikovány procesy horní čelisti a spodního retu.
 2. Vnější záhyb pokožky, který obklopuje ústní přístroj, se otočí směrem ven a upevní se na pokožce hostitele se zvláštními háčky.
 3. Proboscis je spuštěn do děrového otvoru, kterým se do rány vkládá slinné tajemství, aby se zabránilo srážení krve.
 4. Ezofag se začíná rytmicky rozšiřovat a kontrahovat, čímž plní úlohu pumpy, která pumpuje krev do těla parazita.

Vůně najednou může vypít asi 0,5 mg krve. Celkově se živí 4-5krát denně.

Otázka výživy vši je zásadní. Vysoká intenzita reprodukce a rychlý vývoj vyžaduje velké množství jídla. Bez ní hmyz rychle oslabí a umírá za poměrně krátkou dobu.

Kolik životů má vaše hlava? Jak jsme již řekli, od lidského těla hmyz umírá velmi rychle. Vší hlavičky nejsou výjimkou. Při obvyklé teplotě + 30 ° C může trvat jen pár dní. Všichni jsou schopni odolat hladu ještě méně času - jen den. Ale paraziti, kteří žijí v oblečení, mohou hladovět po čtyři dny.

Zajímavý fakt! Ve středověku byly vši uctívány jako stvoření s křesťanskou krví. Znamení zvláštní zbožnosti v té době bylo odmítnutí procedur v lázních po celý život.

Jak se množit?

Všichni se chovají na stejném místě, kde žijí - na těle majitele. Obvykle lze celý proces rozdělit do následujících fází:

 • páření samců a žen;
 • oplodnění vajec;
 • kladení vajec

Vajíčka, nebo jak se nazývají, jsou obklopeny hustým ochranným pláštěm. Pomáhá embryím chránit před nepříznivými vnějšími podmínkami. Během celého života může samice produkovat z několika desítek až několika set vajíček. Taková vysoká plodnost zajišťuje přežití mysli.

Larvy, které se třikrát vylíhly z vajíčka, předtím, než se staly dospělým hmyzem. Venku jsou velmi podobní imago, s výjimkou, že mají nižší velikost a mají málo vyvinuté genitálie.

Další rysy života vši

Život všude má také další zvláštnosti. Nejzajímavější z nich jsou následující skutečnosti:

 1. Pro úspěšné pokračování závodu se žena musí setkat pouze jednou s mužem. Během svého života drží své semeno v břiše.
 2. Všichni netolerují nízké teploty. Jejich reprodukce se zastaví již při + 20 ° C. Zemřou na -5 ° C. Nemají rádi ani teplo. Když se sloupec teploměru zvýší nad + 50 ° C, zemře během 30 minut.
 3. Na lidském těle se všichni radši soustředí na nejteplejší místa. Oblečení - blízko krku, dolní části zad a podpaží. Hlava - za ušima a na zadní straně hlavy.
 4. Umyjte vodními všemi nefunguje. Přiléhají k vlasům a zablokují dýchací otvory po stranách.
 5. Všichni preferují jednoho majitele a zřídka se stěhují bez extrémní potřeby.

Zajímavá fakta o vši a vši se nacházejí v tomto videu:

Seznamte se s hlavou!

Hlava je hmyz, který parazituje pokožku hlavy. Žije výlučně u lidí, nikdy se nepohybuje na zvířata, a proto se odkazuje na specifické škůdce. Taková selektivita je nezbytným opatřením, protože hlavová vražda není v zásadě schopna žít mimo osobu.

Tento parazit způsobuje pedikulózu - onemocnění, které je stále mezi lidmi velmi relevantní. Domníváme se, že vši nežijí na čistých vlasech, takže v moderní společnosti, kde se hygienická pravidla, nemohou usadit. To je jeden z mnoha mýtů! Všichni ve skutečnosti dávají přednost čistým myým vlasům.

Navzdory faktu, že léky a medicína se aktivně rozvíjejí, vyvíjejí nové drogy, nakonec zbavují společnost vši, nebyly schopné dodnes. Ačkoli boj proti těmto "upířím" je od starověku.

Struktura těla

V dospělé vousy má malou velikost těla, ženy dosahují 4 mm, muži - ne více než 3 mm. Tělo se skládá ze tří částí - hlava, prsa a břicho, které jsou od sebe odděleny zúžením. Břicho je velmi masivní, hrudní část je mnohem menší, na ní jsou malé nohy. Na hlavě je ústní přístroj, týká se typu punčochy. Kryty těla jsou průhledné, mají béžovou barvu, která se po jídle změní na hnědou nebo hnědou. Imago žije 27-43 dní.

Larva je velmi podobná imago, pouze menší. Jeho vývoj trvá až 9-10 dní.

Vejce (nits) jsou protáhlé, podlouhlé, malované v bílé nebo béžové barvě. Nahoře je mírně konvexní víčko. Každé vejce je pevně přilepeno na oddělené vlasy. Vejce se vyvíjí od 2 do 9 dnů.

Výživa vši

Tento parazit se živí pouze čerstvou krev, sání jeho proboscis. Propichuje kůži a klesá do cévy a absorbuje obsah odtud. Tento proces trvá několik minut. Po celou tuto dobu se krev neztuhne, jelikož sliva lososa obsahuje antikoagulant, který se hmyz uvolňuje v místě kousnutí. Jeden dospělý pije ne více než 1 ml krve. Během dne sníží imago až 4krát.

Rychlé vąe nemusí trvat dlouho, trvání závisí na okolní teplotě. U 1-9 ° bude vina živá až 9-11 dní bez jídla, při 10-19 ° - asi týden, při 27-29 ° - jen pár dní.

Larvy začínají sání krve okamžitě po opuštění nití. Vejce jsou jedinou fází, která se nepodává.

Způsob života

Jezte a vést aktivní psovod můžete kdykoliv - a to jak během dne, tak v noci. Bez kyslíku, například pod vodou, dospělý může žít až dva dny.

Pro vývoj nits je optimální teplota 28-31 °, ale pokud klesne pod 20 ° nebo stoupne nad 40 °, larvy nevyjde.

Larvy, aby se plazily z nití, aktivně absorbovaly vzduch. Odchází přes konečník do spodní části vajíčka a začne se hromadit, postupně "vymačkat" hmyz ven.

Larva se vyvíjí a krmí, pak se rozkládá a prochází do nového stádiu - nymfy první generace, pak prochází dvěma moltami, nejprve se stává nymfou druhé generace a pak do zralého vzorku.

Chov

Proces páření vší se nazývá kopulace. Ona je možná poté, co mladá žena bude krmena krví a bude odpočívat dalších 12 hodin.

Vejce se vynoří z genitálního otvoru spolu s tajemstvím lepených žláz. Tato průhledná, viskózní kapalina pokrývá vlasy a pevně přilne k nim nitky.

Za den ženu porodí nejvýše 4 nity, po celou dobu života - asi 150 kusů.

Jaký je rozdíl mezi hlavičkami všude a šatníkem

Vosí těla má menší velikost těla a šedé zbarvení. Ale antény jsou delší a segmenty břicha jsou jasnější.

Na rozdíl od hlavního člověka, šatník žije v záhybech oblečení, plazí se na kůži až po hladovění.

Způsoby infekce

Vší hlavičky nevědí, jak skočit a létat, ale velmi rychle se pohybují, snadno se plouží z jedné hlavy do druhé, a to i během krátkodobého kontaktu. Vyskytuje se všude:

 • zatímco objímání a líbání,
 • pohlavní styk,
 • ve hře,
 • ve sportu.

Všichni se pokusí plazit po jiné osobě, dokonce i s malou populací na hlavě. Z tohoto důvodu se několik lidí rychle nakazilo v dětských institucích. Tímto způsobem můžete nakupovat vši a veřejnou dopravu.

Kromě toho se všichni dostanou na oblečení, klobouky, vlasové doplňky (dásně, vlasy) a hřebeny. Z nich jsou snadno převedeny na nového majitele. Pokud zavěste klobouk nebo kabát vedle oblečení nositele, je zde každá šance získat parazity.

Mnohem častěji jsou všemi přenášeny ve vodě - bazén, vana nebo řeka.

Co je nebezpečná pedikulóza

Nebezpečí pro zdraví není příliš velké - kousky vši způsobují pouze podráždění na kůži, která se ve zvláště zanedbaných variantách stává kožními chorobami - pyodermem a pustulózními procesy. Navíc někteří lidé mohou mít alergické léze. Pokud nešetříte pedikulózou, neustále svědí, vytváří se "škrábání" - ošklivé vředy na kůži.

Virové a houbové nemoci prakticky netolerují vąe. Ve vzácných případech je možná infekce relapsem a tyfusem, příkopová horečka, sepse a chronická lymfadenopatie. Na rozdíl od mýtů nejsou hrozivé nemoci, jako je hepatitida a infekce HIV, přenášeny všemi.

Příčiny vší a rizikové skupiny.

Všimneme si, že vąechny vąechny osoby se mohou vypořádat zcela, ale existuje určitá riziková skupina, která je nejčastěji náchylná k infekci. Přispívajícími faktory jsou silné vytížení, špatné životní podmínky, nedostatečná hygiena.

Častěji než ostatní trpí hlavičkami:

 • děti do 14 let
 • zaměstnanci dětských zařízení (školy, mateřské školy, internátní školy apod.)
 • kadeřnictví
 • personál prádelny a koupelny
 • vojenské bydlení v kasárnách
 • sociálně znevýhodněných segmentů obyvatelstva.

Dnes se vši lidé stále častěji stávají méně častými, protože lidé často holení vlasy ve veřejném prostoru. Ale někteří trpí těmito parazity, zvláště pro muže. Jak se zbavit parazitů, přečtěte si v tomto článku.

Nemůžete získat bohatou sklizeň pepře, i když pečlivě pečovat o rostlinu? Je čas na rozloučení s tímto problémem!

Závěr

Pediculóza je onemocnění, které přináší více emočních zkušeností než fyzické poškození. Z pohledu medicíny je tato nemoc jednou z nejlehčích a neškodí zdraví. Ale samotná myšlenka, že mnoho hnisavých hmyzu běží kolem hlavy může trvat dlouhou dobu z rutiny.

Jak se v hlavě reprodukuje a jak se dostává na vlasy člověka?

Přestože životní úroveň v civilizovaných zemích roste každoročně, pedikulóza, bohužel, zůstává častým jevem. Počet případů roste jak v zahraničí, tak zde. Byly zveřejněny zklamané statistiky, podle nichž 300 000 Rusů každoročně vyhledává lékařskou pomoc. To znamená, že podle statistik trpí 200 z 100 tisíc lidí pedikulózou.

Ve skutečnosti je počet případů mnohem vyšší: každoročně se v ruských lékárnách získávají 2 miliony prostředků z pedikulózy. Pochopení toho, co způsobuje vší hlavě a jak vypadají, můžete provést akci dříve, než hmyz zvýší jejich počet a způsobí potíže.

Co jsou vši?

Hlava je parazita, která žije výlučně na lidské hlavě. Hmyz zaútočí pouze na člověka: kvůli biologickým vlastnostem vosku není přizpůsoben parazitizovat vlasy jiných savců. Tento malý hmyz až do délky 4 mm je barevně světle hnědý nebo šedý, což přispívá k jeho vynikajícímu maskování na vlasy a pokožce hlavy.

Všichni nevědí, jak letět a skákat daleko za jediný jednoduchý důvod: příroda jim nedala křídla. Zároveň jsou vši na hlavě schopni rychle roztřídit tlapky, což i při krátkodobých blízkých kontaktech s vlasy vede k infekci nové oběti. Dusík pevně zakrývá vlasy s pazourkami na koncích tlapky. A parazit je orientován ve vesmíru, a to díky pocitu pachu a ne špatně vyvinutému vizuálnímu aparátu.

Mladý hmyz se nazývá nymfy a liší se od dospělých o velikosti (0,7-2 mm) a průsvitné barvy těla.

Nymfa je snadno identifikovatelná tmavou skvrnou ve středu těla: svítí v jídle v břiše. Larvy se vyvíjejí velmi rychle: za pouhých 15 dní se změní na dospělé. Larvy se objevují z vajíček, které se nazývají "nits". Sexuálně zralá žena hodí nití s ​​délkou pouhých 0,5 mm, kterou pak pevně přilepí na vlasy. Je zajímavé, že s délkou života jen 30 dní má žena čas položit asi 300 vajec.

Vajíčka jsou hnědé nebo nažloutlé a při spláchnutí vlasů nebo při česání nespadnou. Trvanlivé skořápky je odolné proti téměř všem lékům, které zničí dospělé. Chcete-li zbavit vajíček na vlasy, je možné pouze mechanicky. Přítomnost nití na hlavě a pomáhá odpovědět na otázku, jak identifikovat vši v hlavě. Velké množství vajec ve vlasech dává infikovaným osobám neklidný vzhled: zdá se, že jeho hlava je pokrytá lupinami nebo bílým pískem.

Někdy rodiče stěžují, že dítě poškrábá hlavu všemi. Důvodem může být mnoho: od alergické reakce k detergentu až po přítomnost podkožního roztoče v epidermis. Pokud má dítě v hlavě vši, měl by se důkladně vyšetřit svědění. Často je důvod, proč vši všichni jsou svědí, pokud v počáteční fázi nejsou vši. Parazité se pohybují obrovskou rychlostí - asi 20 cm za minutu, takže není snadné zjistit jejich přítomnost na vlasu vzhledem k jejich miniaturní velikosti.

Výživa a životní styl vši

Co jí hlavu? Biologové nazývají hematofagní vši. To znamená, že dospělí hmyz a nymfy se živí pouze lidskou krví. Všichni dostanou jídlo přes ústní varhany, které propichují kůži a krmí krev. Pro každé jídlo hmyz nasává 0,5 mg krve a kašna jí každých 5 hodin. Piercing cévy, hmyz uvolňuje slinu do punkce. Enzymy slin usnadňují tok krve do břicha hmyzu, ale vedou k vývoji alergií u lidí a výskytu modrých skvrn.

Všude ve vlasovém krytu osoby vždy žijí bez přesunu do jiných částí těla. Parazity jsou citlivé na změny teploty a konstantní teplota na hlavě osoby při 31-32 stupních je dokonale hodí. Žijí vši pod pokožkou hlavy? Na tuto otázku existuje jednoznačná odpověď. Všichni, na rozdíl od roztržených roztočů, nejsou schopni proniknout do kůže. Pokud se klíšťata přizpůsobila pro proniknutí do podkožní vrstvy a dokonce tam položila vajíčka, potom vši a larvy dávají přednost žít v kořenech vlasů - kde je teplejší. Ženy se pohybují ve vlasech dolů, aby k nim přidaly vajíčka.

Rodná vši - jedlíci. Žijí ve vlasech zvířete, krmí se jejich krví, potu a kusů kůže. Vojoidům je snazší dostat jídlo: zvířecí kůže je zcela pokrytá vlasy a má velké množství krevních cév. Cévy na lidské hlavě se nacházejí hlavně za ušima a na krku, takže vši se cítí pohodlnější v těchto oblastech. Často je vyjádřen nesprávný názor, jak se vyskytují vši. Domníváme se, že domácí zvířata mohou být zdrojem infekce s vší hlavě. Nejedná se o to, že vši hlavy parazitují pouze na člověku a nemohou migrovat do zvířecí kožešiny. A naopak: jedlík není schopen žít na hlavě a na lidském vlasu.

Vši nejsou zaměňováni s jinými parazity. Odlišují se od roztočů a chrobáků v miniaturních rozměrech, jen nepatrně připomínající nymfu chyb v průsvitnosti komiksů. Bleše nemají nic společného s hlavičkami všude: blechy vědí, jak skočit a nemají potřebu přežít na lidské hlavě. Pokud se jedná o hlavu, ale vši nejsou, měli byste se obrátit na dermatologa. Často alergická reakce na prací prostředek způsobuje vážné svědění hlavy.

Jak parazité chovají?

Ženy hodí vajíčka na vlasy a pevně je drží lepivým tajemstvím. Přírodní lepidlo se okamžitě zpevňuje ve vzduchu, což chrání potomstvo před poškozením. Ocot a brusinkový džus - lidové prostředky, které pomáhají zmírnit tajemství vylučované všemi ženskými všemi. Po aplikaci těchto nástrojů je proces mechanického odstraňování nití z vlasů mnohem jednodušší.

Když se vši objevují na hlavě, množí se velmi rychle. Každá žena má asi 4 vejce denně a z každé z nich po 5 dnech odchází larva. Nymfa se vyvíjí stejně rychle - za pouhých 15 dní. Paraziti jsou extrémně náchylní k teplotním extrémům: když je teplota pro ně příznivá při 31-32 stupních, vši všichni zastaví vývojový cyklus.

Jak se vši přenášejí?

Existují nepodložené mýty mezi lidmi, ze kterých jsou infikovány vši. Jeden z mýtů říká, že vši mohou žít pod kůží, aniž by rozdávali svou přítomnost. Pokud je člověk nervózní, vši se dostanou na povrch a zaútočí na oběť. To je jeden z mýtů, o kterých je mnoho lidí. Anatomické rysy vší jim nedovolují proniknout do kůže. Stav lidského nervového systému není pro parazity zajímavý. Proto je toto stanovisko jen předsudky.

Příčiny vší hlavě jsou mnohem prozaické. Co jsou vši na hlavě? Hmyz se přenáší pouze z člověka na osobu prostřednictvím blízkého kontaktu: dětské hry, polibky, objetí, sexuální činy. Přečtěte si také článek "Odkud pocházejí vši a šupiny na pokožce hlavy?"

Je třeba držet se od lidí s dlouhými a hustými vlasy. Je zajímavé, že pokud média nevědí o nově příchozích v jeho srsti, je již schopen infikovat jiné. Z tohoto důvodu se většina případů infekce vyskytuje v dětských institucích: dokud rodiče nenajdou vši, dítě aktivně rozšiřuje hmyz mezi své přátele. To je hlavní důvod, proč se na hlavě objevují vši.

Společné hřebeny, klobouky, vlasy jsou nepatrným zdrojem napadení všemi. A na třetím místě je vodní prostředí. V bazénech nebo lázních vyzvedněte všechnu vši je téměř nemožné. Ale opatrnost neublíží.

Jak se vyskytuje pedikulóza?

Včasná diagnostika umožňuje vyléčení blesku z pohromy. Všichni jsou malí a aktivně se pohybují z jednoho místa do druhého, a proto není snadné je detekovat. Ale příznaky vši na hlavě umožňují ověřit infekci všemi hlavičkami, aby začali léčbu.

Jaké jsou příznaky vší vůlí?

 1. Pravidelné svědění.
 2. Body červených nebo malých vředů způsobených uhryznutím.
 3. Brilantně hnědé, nažloutlé nebo šedé nits na vlasy, jejichž oddělení od vlasů je obtížné.
 4. Vyrážka v krku způsobená vylučováním vši.
 5. Oteklé lymfatické uzliny v krku a za ušima.

Lupa umožní prohlížet si vlasy osoby se zvláštní péčí. Pokud je nalezena nejméně jedna dospělá osoba, je nutné pokračovat s okamžitou léčbou. Pokud odpovíte na otázku, jak zjistit, zda jsou vši na hlavě, nemůžete to udělat sami, je třeba kontaktovat dermatologa. Odložení léčby nebo odmítnutí léčby vede ke zvýšení počtu hmyzu ve vlasech, ke komplikacím a infekci ostatních.

Dnes mají lékárny dostatek léků, aby účinně bojovali proti všem všem. Produkty s různou mírou toxicity se vyrábějí ve formě lotion, šamponů, masti a sprejů. Léky s nízkou toxicitou nejsou vždy účinné a rychle působící insekticidy často způsobují poškrábání hlavy po odstranění vší. Ale aby se zbavil pohromy, všechny prostředky jsou dobré.

Ačkoli vši nejsou nosiči hepatitidy nebo HIV, jejich detekce způsobuje nesnesitelné lidské utrpení, od morálního až po fyzické. Proto by měl boj proti parazitům pokračovat bez prodlení. Kromě toho jsou vši extrémně plodné.

Vše o životech a vši

Všudy patří do řádu vší, krmí krev zvířat a lidí, nosí nebezpečné nemoci. V tuto chvíli je známo mnoho vší. Patří do řádu vši, krmí krev od zvířat a lidí, nosí nebezpečné nemoci. S velkým počtem parazitů začíná epidemie.

Popis všech jazyků

Hmyz má 0.5 mm ploché tělo. Křídla jsou omezena, protože vši vedou parazitický životní styl. Segmenty prsou jsou připojeny. Ústa je zajištěna dvěma jehlami. Pokud vousa nepije krev, proboscis se vtahuje do hlavy kapsle. Slitina způsobuje podráždění pokožky oběti. Ezofág během sání působí jako čerpadlo.

Hmyz se připojí k vlasům pomocí nohou s drápy. Oči jsou nepřítomné nebo mají vzhled dvou pigmentových skvrn. Orientace ve vesmíru je způsobena vůní. Očekávaná délka života je 38 dní. Žena je schopná položit několik set vajíček, z nichž po týdnu se objeví potomstvo.

Společné druhy

Kolik druhů vši existuje? U savců je více než 500 druhů. Pouze 2 jednotlivci žijí na jedné osobě - ​​lidské a lidské. Prostě se navzájem odlišují ve vzhledu a prostředí.

Co se týče vší, měli byste vědět, že lidé z hlavy a oddělení nejsou druhy, ale morpotypy. Oni se liší v habitu: šatník - na oblečení, hlava ve vlasech. Pokud jsou uměle zasazeny společně, mohou se křížit.

Všechny druhy vší mají podobný typ rozmnožování, teče buď na těle hostitele nebo v jeho blízkosti. Potravinové parazity se vyskytují výhradně v krvi. Každý jedinec je schopen vyrábět kousnutí několikrát denně.

Všechny druhy vší mají podobný chovný vzorec.

Voskování těla

Tělesná vši se těžko odlišují od bolesti hlavy. Mají podobnou tělesnou strukturu a velikost. Rozdíl je barvení a stanoviště.

Paraziti na živobytí žijí na oblečení. Ve vlasech nemohou žít. Často jsou oběťmi hmyzu ti, kteří zřídka mění šaty nebo šatník. Parazity skupiny představovaly skus bezsrstých oblastí těla. Hmyz se bojí ošetření oblečení všemi, čistého těla, vařících šatů.

Paraziti na živobytí žijí na oblečení

Můžete se podrobně naučit, jak jsou nebezpečné vši a jak se s nimi můžete zbavit čtením příslušného článku o našem zdroji.

Hlavní myš

Tam jsou také vši hlavy. Najdou se dokonce i ti lidé, kteří jsou v pořádku v domě. Často je nakažená pokožka hlavy, méně často vousy, kotlety. Barva - šedavě hnědá. Po jídle se barva lýtka stává temnějším.

Hlavní rozdíl mezi čepicí hlavou - biotopem. Velikost larvů hlavy jedince se pohybuje od 0,6 do 2 milimetrů. Délka dospělých parazitů je 2 až 4 milimetry.

Reprodukce jedinců hlavy je neustále, bez ohledu na období. Optimální teplota pro život je od 30 do 33 stupňů. Vši umírají při teplotách pod 0 stupňů nebo nad 45 stupňů. Bez vlasů nemůže člověk existovat.

Hmyz se připojí k vlasům pomocí nožních nohou

Pubic vous

Co je to všední vši? Toto je nejmenší druh. Délka parazitů dosahuje maximálně 2 milimetry, larvy - pouze 0,5 milimetrů.

Vši ve svazích žijí výhradně ve vlastivé části, ale někdy se mohou usadit v podpažích, řasách a obočí. Jednotlivci mají masivní tlapy. Vysílání probíhá především prostřednictvím pohlavního styku. Pubic vous je pohlavní parazit.

Jak se zbavit pubických vší (video)

Výživa ektoparazitů

Kolik a co jíst parazit? Stojí za zmínku, že vši nejsou ve spěchu a nehledají oběť. Chytnou si vlasy a bezpečně je připevní a pak přijde svátek. Lidské vši nemohou sát krev morčete, prasete, králíka a jiných zvířat. Prezentované jídlo pro ně je jed.

Naučte se vše o vši, co se stalo jen v 19. století, přestože jsou paraziti stejně starí jako lidé. Během tohoto období se lidé nakonec dozvěděli, že paraziti necítí, ale spíše obětují oběť. Jejich ústa jsou piercing a sání, ale to není tak snadné vidět.

Všichni ze sezení jsou schopni vypít miligram krve, muži jíst 3krát méně. Parazit může jíst den i noc, pokud se s ním nenaruší nic. Někteří vši žijí málo kvůli žravosti. Pod tlakem krve, která vstoupila do těla, se rozplynuly stěny žaludku a hmyz zemřel.

Funkce chovu

Reprodukce vši má některé zvláštnosti. Paraziti jsou dvojdomí, ale existují také hermafrodity. Muži jsou mnohem menší než ženy. V samičí je zadní konec těla vidlicovitě nakloněn. Na prvním páru nohou je velký pazúr.

Ženské vší jsou schopné pít miligram krve na jednom místě, muži jíst 3krát méně

Mužské genitálie jsou reprezentovány:

 • 2 páry sálavých varlat;
 • kopulační tělo;
 • polovodiče;
 • sedm kanálový kanál;
 • příslušenství žlázy.

Otvírání genitálií se nachází za konečníku.

Ženské reprodukční orgány:

 • vagina;
 • 5 pět tubulárních vaječníků;
 • lepicí žlázy;
 • 2 krátké ovidukty;
 • nepárový ovčík.

Při páření trvá 20 až 70 minut. Kopíruje samici po posledním molt. Tvorba vajíček jde do vaječných tubulí. Hnojení je interní. Před začátkem pokládání se žena začne aktivně pohybovat, ale po nalezení vhodného místa se zastaví a položí vajíčko.

Etapy vývoje

Vývoj všech druhů vši je stejný - velmi rychlý. Již po 16 dnech od vajíček položených ženou se objeví nová vasa, schopná snášet vajíčka sama. Pokud jsou vnější podmínky nepříznivé, může se doba vývoje zvýšit na měsíc.

Nit je první etapa vývoje vši

Paraziti žijí až 42 dní. Během této doby je samice schopna položit až 140 vajec. 50 vajíček lze získat od všedních vší, odrůda šatníku může dát život 300 osobám. Typicky se život na parazite vyskytuje na jednom místě, ale existují případy pohybu (například z hlavy jedné osoby do druhé).

Jaké jsou fáze vývoje

Vši jsou parazity, které mají neúplnou transformaci. Standardní stádium larvy chybí. Vymezují se následující etapy:

 • nit;
 • nymfa prvního věku;
 • druhá nymfa;
 • nymfa třetího věku;
 • dospělé osoby.

Po každém moltu z jednoho věku prochází nymfa do jiné. Pro změnu chitinového krytu je nutné vyloučení. Proces ustájení trvá pouhých 5 minut a za 45 minut se vytvoří nový obal. Po posledním moltu se larva stává dospělou fenkou a na druhý den se začíná spárovat a snášet vajíčka, z nichž velké množství vede k epidemii.

Pediculóza (video)

Nebezpečí pro člověka

Nebezpečí vši pro lidi je, že se mohou vyrovnat i na lidi z bohatých rodin. Dokonce i dodržování hygienických pravidel nešetří parazity.

Epidemie může začít kdykoli v roce pro děti i dospělé. Tradičně se na podzim objeví výskyt infekce. Pro děti jsou vši nejnebezpečnější vši, protože dítě nemá zavedenou imunitu. V tomto případě studenti rychle infikují dospělé.

Hlavním příznakem vší je svědění pokožky hlavy. Důvodem jsou sliny, které se dostávají pod kůži. Výsledkem je, že osoba se stane podrážděnou, jsou zde problémy se soustředěním, ztrátou chuti k jídlu. Často člověk skřípá hlavu a krusty se objeví. Vlasy mohou vypadnout kvůli poškrábání a také se zvyšuje riziko infekce v ráně.

Epidemie parazitů je nebezpečná a skutečnost, že vši tolerují mnoho nebezpečných onemocnění. V ranách se dostanou odpadní produkty hmyzu. Požití výkalů do lidského těla vede k alergiím, purulentnímu zánětu, dermatitidě, ekzému. Všichni se stávají nositeli stafylokokových infekcí.

Hlavním příznakem vší je svědění

Také by vás mohlo zajímat článek, který se zabývá jak poznávat a charakterizovat léčbu pedikulózy.

Jak dlouho je život

Maximální doba života všic je asi 30 dní. Samice mohou položit až 10 vajíček denně. Po pokládce za 8 dní se objeví nymfa. Po 11 dnech můžete počkat na vzhled dospělého.

Parazit nemůže žít mimo hlavu. Roztahuje se přesně tak, jako může bez jídla. Hmyz je vysoce specializovaný, což znamená, že život může být prováděn pouze na hostitelském těle.

Takže mimo vši existují:

 • při teplotách pod 10 stupňů - až do 10 dnů;
 • méně než 2 dny, pokud paraziti hladoví.

Vši mohou jíst až 4 krát denně.

Jak se dostat vši hlavy (video)

Všichni - jeden z hlavních nepřátel člověka. Rychle množí a berou počet. Paraziti jsou nosiči nebezpečných chorob a jsou obtížně odstranitelní kvůli jejich malé velikosti. Nicméně, pokud znáte slabé stránky ektoparazitů, bude boj úspěšný.

Co jíst vši?

O způsobu, který způsobuje pedikulózu, vši hlavy, mnozí slyšeli. Bohužel tyto parazity jsou velmi časté, než bychom rádi. Proto byste neměli doufat, že vnučka, která je náhodně nalezena ve vašich vlasech, je dočasná obtíž.

Bohužel, hlavou patří mezi ty hmyzy, pro které člověk není jen trvalým stanovištěm, ale také jediným zdrojem jídla. Takže, co živí vši hlavy, parazitizovat na osobu?

Charakteristiky projevu pedikulózy

Pedikulózní patogeny, hlavolamy (Pediculus humanus) - povinné ektoparazity, patří do řádu jedlík. Oni se liší v malých velikostech, velmi rychle kolonizují oblast vlasů lidské hlavy. Vůz je bezkřídlý ​​hmyz s překvapivě plochým tělem průsvitné barvy, která je velmi obtížně detekována kvůli své schopnosti rychle se pohybovat. Dobře krmený hmyz, sání krve, získává tmavě hnědou barvu.

Přístroj s vysokým špecializovaným parazitem pro pronikavost a nasávání je charakterizován strukturou, která je nejvíce přizpůsobena konkrétním činnostem, totiž propíchnutí kůže na hlavě u člověka, která umožňuje vší sání krve. Nicméně, oni nejen sát krve osoby.

Díky vysoce vyvinutým slinným žlázám injektují pod pokožku hlavy svou vlastní žaludeční tekutinu a tělový odpad. Tato činnost způsobuje ostrý útok na svědění u lidí, což je také charakteristické pro invazivní patologii dracunkuliózy.

Vši (pedikulóza) jsou infekční onemocnění pokožky a vlasů.

Vzhledem k tomu, že na lidském těle mohou parasitizovat tři hlavní typy vší: hlava, oděv a pubik, jsou tyto druhy vši poznamenány:

Také odborníci vědí a míchají verzi nemoci, například současnou přítomnost na těle pacienta a vší hlavě. Oba tyto druhy hmyzu jsou přenášeny v okamžiku přímého kontaktu osoby s nosičem onemocnění nebo prostřednictvím běžných předmětů pro domácnost (hřebeny, plátno, oděv).

Při pohlavním styku dochází k infekci ploshchiti (pubikální vous), ale je to možné i přes věci (oděv, ložní prádlo). Je naprosto nemožné chytit vši na živých zvířatech, stejně jako jejich klíšťata.

Vši, které parazitizují osobu, nejsou přizpůsobeny existenci na těle našich mazlíčků, proto lidské parazity žijí pouze na člověku.

Známky onemocnění

Mezi příznaky pedikulózy patří:

 1. Svědomí neklid v místě uhryznutí parazitem.
 2. Přítomnost excoriací (poškrábání).
 3. Přítomnost vajec (nits).
 4. Drobné šedo-modré skvrny na kůži.
 5. Pravděpodobnost vývoje vředů, vředů, hlubokých jizev.
 6. V některých případech je projevem generalizované alergické reakce, která je doprovázena bolesti hlavy a nevolností.
 7. Při významném zanedbání této nemoci a přítomnosti obrovského množství parazitů dochází k celkové slabosti těla, která může způsobit smrtelný následky.

Od den infekce až po zjevné příznaky nemoci trvá několik týdnů. Oblíbené umístění vší na hlavě - na zadní straně hlavy a za ušima. Vzhledem k poškrábání svědivých skvrn mohou být infikovány a v důsledku toho se vyvinou pustulární patologické patologie.

Zvláštnosti výživy parazitů

Hlavové vší mají vynikající chuť k jídlu. Během dne jeden hmyz spotřebuje 0,5 až 0,65 mg krve. Během dne se parazit konzumuje 4-5krát a samotné jídlo trvá 3 až 10 minut. Typ výživy vši je způsoben jejich speciální strukturou těla, která je zcela nevhodná pro dlouhodobé hladovění.

Dlouhá absence potravin pro tento hmyz je pro jejich organismus vážnou katastrofou, která může parazity vést k rychlé smrti.

Podle povahy jejich jídla jsou vši externí parazity, na rozdíl od roztočů svrabů, které vedou svůj způsob života pod kůži člověka. Jediným potravinovým produktem hlavových vší ve všech stádiích vývoje je lidská krev, které nic nejí.

Struktura ústního systému, která je co nejvíce přizpůsobena životnímu stylu hmyzu, umožňuje nejen provrtání kůže, ale také pumpování krve do břicha. Názor, že vši jedí vlasy a mikročástice na kůži, nemá žádný důkaz. Tělo těchto parazitů není naprosto přizpůsobeno k jídlu pevných potravin.

Jiní zástupci suborderních vší, jako jsou vši, řasy, se mohou živit mrtvými částicemi epitelu, peřími a chlupy.

Co všichni jedou na hlavě svého pána? Jak již bylo uvedeno výše, hmyz se živí výhradně krví, která je jediným produktem v jejich stravě po celý životní cyklus s výjimkou larválního období vývoje.

Proces sání krevních vší se provádí podle této schématu:

 1. Hmyz pomocí pevných hrotu prostíruje pokožku hlavy. Ostrými zařízeními jsou upravené čelisti horních a dolních rtů.
 2. Dále, vnější záhyb pokožky, který obklopuje dutinu ústní dutiny parazitů, se křižuje ven a pohltí kůži.
 3. Do rány je vložen hák, který injektuje slinnou tekutinu do rány, aby se zabránilo rychlé koagulaci krve.
 4. Pak se zužuje a rozšiřuje potravinový systém organismu parazita, jako by se opakovalo působení pumpy, krev se čerpá do těla hmyzu.

Zvláštní, jak to může znít, ale vědci dokázali, že vampířská hlava preferuje jíst krev dívky ve věku od 6 do 10 let. Toto neobvyklé chování je vysvětleno skutečností, že hmyz má rádi čisté dětské vlasy. Je pro něj jednodušší propíchnout tenkou dětskou pokožku, bez mrtvých částic epidermis, mazu a nečistot, což umožňuje rychlejší získání čerstvé části krve.

Účinky nedostatku jídla na těle hmyzu

Jak můžete vidět, výživa pro vší je nejdůležitější prioritou jejich života, kvůli jejich intenzivní reprodukci a rychlému rozvoji, které potřebují konstantní a velké množství potravin. Prodloužený nedostatek jídla způsobuje, že vši zemřou. Protože mimo zdroj své síly, parazita není na přežití absolutně přizpůsobena, na rozdíl od chyby postele.

Kolik vší žije bez jídla? Při pozitivní teplotě 30 stupňů může parazitární stvoření ve vlasech na hlavě odolat nedostatku jídla na dobu delší než 48 hodin. Nicméně, při nízkých teplotách vzduchu až do 12 stupňů, jeho tělo spadne do ospalého stavu, všechny jeho životní procesy jsou zablokovány, což mu umožňuje trvat mnohem víc, asi 10 dní.

Úžasně, vši jsou poměrně odolné vůči nedostatku kyslíku, cítí se dobře ve vodě po dobu dvou dnů.

Je třeba zdůraznit krev zvířat, například králíka, morčete a jiných teplokrevných zvířat, protože vši všichni nejsou vhodní nejen jako potraviny, ale jedou. To opět naznačuje, že hmyz krve je úplně závislý na osobě.

Žena parazita pije třikrát více krve než muž. Vešky se krmí kdykoliv v průběhu dne, neboť se cítí hladní, zatímco nadměrná obtěžování některých jedinců přispívá k jejich předčasné smrti. Faktem je, že krev, která vstupuje do těla, vytváří vysoký tlak, díky kterému jsou stěny žaludku rozbité a vši umírají.

Nits (vši vejce) udržují svou vitalitu mnohem déle než dospělí. To je způsobeno skutečností, že v této fázi vývoje nepotřebují výživu. Po propuštění ze skořápky se mladý hmyz snaží hledat jídlo a nedokáže ho najít, zemře velmi rychle, asi za hodinu.

Závěr

Znát zvláštnosti pedikulózy a povahu života podrážděných parazitů je mnohem jednodušší zjistit přítomnost onemocnění v sobě i v příbuzných. Bohužel, riziko infekce všemi je vystaveno jakékoli osobě, dokonce i těch nejčistších, a nikoliv pouze lidem s asoálním životním stylem.

K dnešnímu dni existuje široká škála drog, stejně jako lidové recepty, které se úspěšně vyrovnávají s tímto parazitním hmyzem.

Kolik vší a nití žije mimo lidskou hlavu?

Lékařství nezastaví, ale navzdory tomu není možné chránit před mnoha nemocemi, které se objevily již dávno. Jednou z nich je pedikulóza, velmi nepříjemná nemoc, doprovázená svěděním a nepohodlí. Nejsou to jen děti a dospělí, ale i zvířata. Abyste zjistili, zda je člověk nebo zvíře infikováno, stačí jen zkontrolovat jeho hlavu nebo tělo pro nity nebo vši.

Všichni se mohou usadit ve vlasech, spodním prádle a dokonce i v oblečení. Je všeobecně známo, že vina může přežít pouze v lidském vlasu a zvířecích chlupách, ale ne každý ví, kolik a kde může žít mimo tento stanoviště.

Život všecky a závislost

Tento druh hmyzu potřebuje konstantní bydlení, totiž lidské vlasy. Ale navzdory tomu může žijící sama žije sama, avšak za takových podmínek je její život výrazně zkrácen na dobu čtyř dnů. K tomu přispějí vnější faktory, teplota vzduchu by neměla být o nic méně a ani o více než 23 stupňů, než by vůbec nemohla přežít.

Dospívající vous se chová a vyvíjí dostatečně rychle a ve svém životě je schopna produkovat asi 140 vajec. Začíná se rozmnožovat po prvním jídle. Při vývoji za optimálních podmínek trvá 1-2 týdny. Pokud nejsou podmínky vhodné, teplota je příliš vysoká nebo nízká, pak se může rozvíjet celý měsíc. Životní cyklus parazita trvá 16 týdnů.

Dává hmyzu 2-5 vajíček najednou. Jsou pevně připevněny k vlasům na hlavě. Tato vejce se nazývají nits a přicházejí v larvovém stavu od 5 do 8 dnů. Po tomto období se objevují malí jedinci, liší se od dospělého hmyzu pouze ve velikosti.

Abyste předešli potřebě dodržovat normy osobní hygieny, noste pouze svůj vlastní klobouk, hřeben, gumu a také pečlivě sledujte své pocity. Doporučuje se umyt vlasy se všemi šampony, které se používají v malých množstvích jednou za měsíc, aby se zabránilo infekci.

Dokáží vši žít bez jídla?

Ektoparazity neustále přicházejí do hladovění, produktivního života a reprodukce potřebují jíst 4krát denně. Proto je pro ně velmi obtížné nebo dokonce nemožné žít mimo lidskou hlavu nebo tělo zvířete.

Potravinová vši působí výhradně krev nebo kůže. Jejich životnost na hlavě trvá až 42 dní. Někdy se pohybují na vousy, řasy nebo obočí, ale není vhodné, aby se tam usadil dospělý, a proto je to extrémně vzácné.

Parazity jsou zcela závislé na teplotě těla. Jejich domov je hlavou osoby nebo těla zvířete. A pokud jsou z tohoto domu zbaveni, pak za dva dny zemřou.

Pokud je larva bez jídla, tak lidská krev zemře tak rychle. Že nit bez člověka může přežít déle, jeho teplota je přímo ovlivněna teplotou.

Vědy přežijí ve vodě?

Všichni se někdy zajímali o to, zda vši žijí ve vodě a zda mohou být takto přenášeni?

Zdrojem infekce s vší hlavě může být voda. Například veřejný bazén nebo koupelna. Pokud se nakažená osoba tam koupala, pak zůstávají ve všude všichni vši. Mohou žít v kapalině po dobu až pěti dnů, dokud se nepohnou k nové oběti.

Nedoporučuje se koupat se ve špatně vyčištěných nádržích, protože tam mohou žít paraziti. Všudy, které spadají do příznivého vlhkého prostředí s optimální teplotou pro ně, mohou žít dvakrát tolik.

Nity tímto způsobem nejsou přenášeny. Mají lepkavou látku, která jim nedovoluje oddělit se od vlasů ve vodě.

Život všude na oblečení, ložní prádlo a polštář

Jeden z typů krevního sání je. Jsou podobné těm, které žijí na lidské hlavě, neexistují žádné vnější rozdíly. Tento jedinec také živí krví, může žít nejvýše tři dny bez člověka.

Jejich vývoj je mnohem rychlejší. Koneckonců, jsou v jednodušším a stabilnějším prostředí. Plazí se na lidské pokožce, pronikají ji a sáží krev. Ale pokud hmyz nemá co jíst, pak jejich vývoj zpomalí.

Chcete-li žít, vyberte si své nejnepříznivější místa. Mohou to být rohy ložního prádla, polštáře, límec kabátů, oblíbeného klobouku nebo oblečení pro volný čas.

Nakaženi všemi druhy vši mohou navštívit hotely, penziony nebo sedět vedle infikované osoby ve veřejné dopravě.

Bite skvrny na těle, vlevo na vší jsou okamžitě viditelné, jsou doprovázeny vzhledem červených skvrn a svědění. Proces krmení dospělé lidské krve trvá od 10 do 15 minut.

Tento druh je nebezpečný pro lidský život. Vzhledem k tomu, že vši jsou nosiči tyfu nebo recidivující horečka, stejně jako tularemie a sepse. Ale po dlouhou dobu v Rusku takové případy nenastaly.

Musíte vědět, že účinným prostředkem proti vši je dehtové mýdlo. Musíte důkladně umyt prádlo, všechny prvky lůžkoviny: list, pokrývku na duvetou, obklady na polštář s jeho použitím nebo mýdlo nahradit běžným pracím prostředkem. Ujistěte se, že umýt věci v horké vodě, je v takových podmínkách, tento druh zemřít. Na konci mytí, když je prádlo suché, ohřejte ji železem.

Dokáží vši žít na zvířatech?

Existuje několik druhů vši u zvířat:

 • Sací vanička - krmí výhradně krví;
 • Biting vousy - krmí na částice kůže.

Kočky mohou být infikovány všemi. Pro mnohé se tato skutečnost stala ohromující. Ale je to. Všichni, nebo se nazývají jedlíci, žijí na zvířatech v vlně, nesnaží se krví, ale na kůži. Proto jeden z příznaků infekce bude holé záplaty nebo nedostatek vlasů na částech těla.

Psi jsou také náchylní k této nemoci. Paraziti se lpí na vlasy a připevní se na kůži. Krmí krví, mazové žlázy a kůži oběti. Pet trpí svěděním a ztrácí vlnu.

Pediculóza může způsobit vážnější nemoci. Například vyčerpání nebo vyčerpání. Proto zvířata potřebují naléhavou léčbu.

Je možné zachytit vši z kontaktu se zvířaty? Ne! Životní styl těchto parazitů je výrazně odlišný. Jsou přizpůsobeny vyšší tělesné teplotě než u lidí.

Zbavte se pedikulózy

Pedikulóza může být vyléčena u lidí a zvířat v jakékoliv fázi její progrese. K tomu musíte zahájit aktivní léčbu ihned po zjištění nemoci. Použití speciálních šampónů a masti v lékárnách a veterinárních lékárnách představuje obrovský sortiment. Nebo použijte tradiční lék.

Kombinace je také známou metodou léčby, která vám umožňuje úplně zbavit vší i nití. Zajímavostí je, že nits jsou schopni přežít na hlavě člověka, a to dokonce i po jejich krájení. Jsou připojeny k žárovkám, které mohou v budoucnu růst a produktivně produkovat.

Životní styl vši
rozvoj vší
struktura těla vši
zástupci
stručně nejdůležitější věc

Ušetřete čas a nezobrazují se reklamy Knowledge Plus

Ušetřete čas a nezobrazují se reklamy Knowledge Plus

Odpověď

Odpověď je dána

gtavs706

Chcete-li získat přístup ke všem odpovědí, připojte Knowledge Plus. Rychle, bez reklamy a přestávky!

Nenechte si ujít význam - připojte znalost Plus k tomu, abyste našli odpověď právě teď.

Prohlédněte si video, abyste měli přístup k odpovědi

Oh ne!
Názvy odpovědí jsou u konce

Chcete-li získat přístup ke všem odpovědí, připojte Knowledge Plus. Rychle, bez reklamy a přestávky!

Nenechte si ujít význam - připojte znalost Plus k tomu, abyste našli odpověď právě teď.

Ženské štěstí sellderi.ru: Zdraví, vztahy, diety, děti, magie, rodina a další nejzajímavější články na webu.

Jak zkontrolovat cévy pro aterosklerózu: hlavní metody

Varování b.

Top 8 způsobů, jak snížit hladinu cholesterolu

Podle toho, kdo.

Přínosy pro důchodce při cestování po ruských železnicích, život v Rusku, Yandex Dzen

Lidé, kteří šli na ne.

Výživné pro dítě po 18 letech: velikost v roce 2018, podmínky, provedení a platební postup, nezbytné doklady

V rámci přijatém.

Víza ve Velké Británii v roce 2017, získání víz do Anglie, náklady, dokumenty

Výhody pro důchodce ve vlacích za rok, právní služby

Výhody pro důchodce n.

Hudební hry

Připravuje předem ka.

Je stáž placena zákonem?

Platba a trvání.

Jak rozdělit byt v hypotéku během rozvodu manželů: základní podmínky a jednací řád

Vymáhání výživného

Naši právníci a advokáka.

Kojení: Jaká je prospěšná pro celou rodinu?

admin 19.02.2019 Novorozenci Komentáře k porodu: jak to je užitečné pro celou rodinu zdravotně postižených 1 zhlédnutí

Kojení: 3 přínosy pro celou rodinu Kojení má příznivý vliv nejen na narůstající dítě, jaké jsou přínosy kojení pro rodiče? O tom.

Hry, které řeší konflikty dětí

admin 19.02.2019 O dětech Komentáře k příspěvku Hry, které řeší konflikty dětí, jsou zakázány 1 zhlédnutí

Hry, které řeší konflikty dětí. Nejlepší 3 dětské konflikty (foto: Fotolia) Dětský konflikt pomáhá vyřešit nejen rozhovor nebo živý příklad ukončení konfliktů. Dětští psychologové.

Jak zkontrolovat cévy pro aterosklerózu: hlavní metody

admin 19.02.2019 Ateroskleróza Komentář: Jak kontrolovat cévy pro aterosklerózu: hlavní metody jsou zakázány

Abyste předešli nemoci a předčasné smrti, musíte vědět, jak kontrolovat krevní cévy při ateroskleróze. Degenerativní onemocnění se objevuje pod vlivem škodlivých faktorů a návyků.

Top 8 způsobů, jak snížit hladinu cholesterolu

admin 02/19/2019 Analýzy Komentář Nabídky TOP-8 způsoby, jak snížit hladinu cholesterolu zakázáno 3 zhlédnutí

Podle WHO bylo ve 23% případů předčasné smrti v důsledku kardiovaskulárních chorob příčinou patologie nadměrné množství škodlivého cholesterolu v krvi.

Přínosy pro důchodce při cestování po ruských železnicích, život v Rusku, Yandex Dzen

admin 19.02.2019 Výhody, platby a dotace pro důchodce Komentáře k vyplácené dávce pro důchodce cestovat ruskými drahami, život v Rusku, Yandex Dzen disabled 4 Zobrazení

Důchodci jsou považováni za jednu z kategorií zranitelných osob. A stát přijímá opatření k jejich podpoře, zejména poskytnutím různých druhů výhod.

Výživné pro dítě po 18 letech: velikost v roce 2018, podmínky, provedení a platební postup, nezbytné doklady

admin 19.02.2019 Příspěvky na výživu Komentáře k výživě na dítě po 18 letech: velikost v roce 2018, podmínky, registrace a platební řízení, potřebné dokumenty jsou zakázány

V rámci koncepce podpory mateřství a dětství přijaté na státní úrovni je důležitá otázka udržování dětí. Rodinný zákon Ruska zakotvuje bezpodmínečný závazek.

Víza ve Velké Británii v roce 2017, získání víz do Anglie, náklady, dokumenty

admin 19.02.2019 O vízech Komentáře o vízech do Spojeného království v roce 2017, získání víza do Anglie, náklady, dokumenty zakázané 3 Zobrazení

Spojené království: pro získání víza pro Rusy v roce 2017 za účelem cestování do Velké Británie musí všichni Rusové vypracovat příslušný vstupní doklad.

Výhody pro důchodce ve vlacích za rok, právní služby

admin 19.02.2019 Výhody, platby a dotace důchodcům Komentář k příspěvkům pro důchodce ve vlacích za rok, Právní služby jsou zakázány 3 Zobrazení

Přínosy pro důchodce pro cestování ve vlacích v roce 2017. Příspěvky pro důchodce pro cestování ve vlacích v roce 2017. Mělo by být zapamatováno, že jsou přítomni bývalí úředníci vojenského a ministerstva vnitra.

Hudební hry

admin 19.02.2019 Holiday Komentáře Komentáře k hudebním hrám jsou vypnuty 3 zhlédnutí

Kazeta se připravuje předem s oddělenými řádky od písní následujícího obsahu: 1. "No, kde jste dívky, holky, holky, krátké sukně, malé sukně, malé sukně.

Je stáž placena zákonem?

admin 02/19/2019 Zákony Ruské federace Komentáře k záznamu Je stáž zaplacena zákonem? 3 zhlédnutí zakázáno

Platba a trvání stáže podle zákona Pracovní vztahy, které se rozvíjejí mezi zaměstnavateli, manažery a podřízenými, se řídí zákony Ruské federace, a to zákoníku práce. Tento federální zákon.

Kojení: co dělat

admin 19.02.2019 Novorozenci Komentáře k příspěvku Kojení: co není možné zakázat 5 názorů

Kojení: co nemůžete udělat Kojení (fotka: Fotolia) Tipy, které pomáhají kojit, je důležité doplnit doporučení, která nelze provést během kojení. Byli identifikováni konzultanty.

Jak rozdělit byt v hypotéku během rozvodu manželů: základní podmínky a jednací řád

admin 02/19/2019 Výhody a platby Komentáře k příspěvku Jak sdílet byt v hypotéce s rozvodem: základní podmínky a pravidla procedury jsou zakázány 0 Zobrazení

Zásady rozdělení hypotéky v případě rozvodu Bydlení pořízené na hypoteční úvěr je společně získaným majetkem manželů. Ale co takový byt, pokud se rodina rozpadne? Zda je předmětem rozdělení při rozvodu na stejném základě s jiným společně nabytým majetkem, protože nemovitost je v bankovním zástavě se všemi omezeními spojenými s likvidací.

Zimní dětské filmy: video

admin 02/19/2019 O dětech Komentáře k zimním filmům pro děti: video zakázáno 12 zhlédnutí

Zimní dětské filmy. Top 5 videí Zimní dětské filmy (Foto: Fotolia) 28. prosince je Mezinárodní den kina. Kouzlo kina je perfektně spojeno s kouzlem, které se nám představuje.

Vymáhání výživného

admin 19.02.2019 Výživné v pevném součtu peněz Komentáře vypnuto o obnovení výživného se zdravotním postižením 1 zhlédnutí

Naši právníci a právníci poskytují odbornou právní pomoc při vymáhání výživného. Vymáhání výživného pro nezletilé děti na soudu může být provedeno nejen v podílech na příjmech rodičů, ale také v pevné částce peněz.

Kojení: tajemství a tajemství - nová kniha Ksenia Nightingale

admin 19.02.2019 Novorozenci Komentáře k porodu: tajemství a tajemství - nová kniha Ksenia Nightingale 3 Zobrazení

Kojení: tajemství a tajemství. Doporučení odborníka Xenia Solovey Widavnicky Old Leo publikoval knihu Kojení: Tajemství a tajemství. Autoři knihy: hrudník konzultant.

Výživné pro dospělé dítě v roce 2017 - postup při výběru výživného pro děti po 18 letech

admin 19.02.2019 Příspěvky na výživu Komentáře vyplacené na výživu pro dospělé dítě v roce 2017 - postup pro vybírání výživného pro děti starší 18 let je zakázán 2 Zobrazení

Nový návrh zákona, který dosud nebyl přijat, může zcela změnit způsob výběru výživného pro dospělé děti. Změny jsou způsobeny vzděláním, které často rodiče nemají.

Dávky pro důchodce na veřejné dopravě, pro trvalý pobyt v Rusku

admin 19.02.2019 Výhody, platby a dotace důchodcům Komentář k vyplácené dávce pro důchodce ve veřejné dopravě, pro trvalý pobyt v Rusku, 3 Zobrazení

Výhody pro důchodce na veřejné dopravě Přidal: admin v Benefits 01.01.0001 Komentáře k důchodům pro důchodce pro veřejné hromadné dopravy 109 Zobrazení.

Primární a sekundární vrásčitá ledvina (nefroskleróza): co to je, léčba

admin 19.02.2019 Ateroskleróza Komentáře k příspěvku Primární a sekundární vrásčitá ledvina (nefroskleróza): co to je, léčba je zakázána

Co je renální nefroskleróza: příznaky a metody léčby Nefroskleróza ledvin; je toto onemocnění charakterizováno nahrazením parenchymálního pojivového tkání, což způsobuje pokles jeho velikosti (zvrásnění), snížení funkční aktivity a v důsledku toho je možné úplné zastavení pracovní kapacity.

Řídí tlak na to, co dělat: několik doporučení

admin 19.02.2019 Krevní tlak Komentáře k příspěvku Přeskočí tlak, co dělat: několik doporučení je zakázáno 2 zhlédnutí

Nestabilní tlak je pohromou naší doby. V některých je vysoká, v jiných je nízká a ve třetí - obecně, jak se říká, "skáče". Za prvé, je třeba určit příčiny hypertenze, to je název této choroby v případě zvýšení krevního tlaku.

Příspěvky pro důchodce ve veřejné dopravě ✅

admin 19.02.2019 Příspěvky, platby a dotace důchodcům Komentář k vyplácené dávce pro důchodce ve veřejné dopravě ✅ disabled 2 Zobrazení

Přínosy pro důchodce cestovat ve veřejné dopravě ✅ Velikost sociálních dávek pro osoby starší a důchodového věku neposkytuje příležitost plně vyhovět jejich potřebám..

Dotované vstupenky na Krym v roce 2017: komu jsou dány a pravidla pro jejich získání

admin 02/19/2019 Přínosy a platby Komentáře k příspěvkům Dotované letenky na Krym v roce 2017: komu jsou dány a pravidla pro jejich získání jsou zakázány

Pravidla pro zakoupení dotovaných vstupenek na lety do Krymu Mnoho lidí slyšelo o dotovaných leteckých letenkách, není však jasné, kdo má nárok na tato privilegia.

Svatební dekorace

admin 02/19/2019 Dovolená Komentáře Komentáře k Svatební výzdobu je zakázáno 3 zhlédnutí

Jak vytvořit jedinečný svatební dekor sami Svatba je mimořádnou událostí, která znamená, že všechno na tomto nezapomenutelném dni by mělo být krásné. Proto je věnována tak velká pozornost svatební výzdobě - ​​od svatebního průvodu až po hostinu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy