logo

Jak udělat barvení vlasů s hennou a basma

Dnes je spotřebitelům k dispozici velmi široká škála barviv na vlasy. Bohužel téměř všechny obsahují chemikálie, které negativně ovlivňují prameny. To je důvod, proč mnohé dámy dávají přednost barvení vlasů hennou a basma. Tyto přírodní produkty nepoškozují kudrlinky, navíc mají mnoho užitečných vlastností. Zvažte, jak barvit vlasy hennou a basma doma.

Vlastnosti přírodních barviv

Vytvořit hennu listy lausonia jsou používány. Chcete-li získat přírodní barvivo, je třeba je shromáždit, vysušit a rozdrtit na prášek. Pokud je henna čerstvá, její odstín je nažloutlý-zelený, ale starý prášek je načervenalý, takové barvivo nelze použít.

Chcete-li získat Basmy použitý indigofer. Listy této rostliny jsou také rozdrceny do práškového stavu (barvivo musí být šedozelené).

Hlavní výhody henny:

 • dělá vlasy načechraný a lesklý;
 • chrání prameny před negativními vnějšími vlivy;
 • eliminuje lupy;
 • zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů;
 • obnovuje kadeře po nesprávné péči a aplikaci barvy;
 • posiluje vlasy.

Hena má však své nevýhody. To může způsobit alergickou reakci (v případě individuální nesnášenlivosti k barvivu), aby prameny byly suché. Šedá henna vlasů většinou neznečišťuje.

Drcené listy společnosti Lawson lze aplikovat bez jakéhokoliv jiného barvu. Mnoho z nich však dodává další komponenty, které vám umožňují vytvořit tón světlejší (například jód).

Basma

Basma je jistě kombinována s hennou, jinak bude odstín vlasů modrozelený. Toto barvivo má tyto příznivé vlastnosti:

 • pozitivní účinek na mazové žlázy, eliminuje lupy;
 • urychluje růst pramenů;
 • posiluje chloupky a zlepšuje jejich strukturu;
 • chrání vlasy před vystavením slané vodě, větru, ultrafialovému záření a dalším negativním vnějším faktorům.

Pokud jde o nevýhody Basma, může také kudrlinky uschnout. V některých případech tento nástroj neznečistí silné a tvrdé vlasy.

Typy Henny

Toto barvivo je rozděleno do několika typů:

 1. Íránský. Po použití tohoto barviva se kudrlinky stanou měděně červenou barvou, ale mohou být přidány další komponenty a lze získat různé odstíny. Tato henna se vyznačuje hrubým broušením a spíše štiplavým zápachem.
 2. Indie Pomocí toho můžete získat různé odstíny co nejblíže přirozené barvě pramenů. Hnědá henna je považována za nejvyšší kvalitu. Toto barvivo je odlišné jemné broušení, je snadnější zředit a umyt. Vůně indické henny je docela příjemná.
 3. Turečtina Dává ušlechtilé a diskrétní tóny. Tato barva by měla být dlouhodobě uložena na prameni.
 4. Černá Tento nástroj není jediný komponent. Tato henna obsahuje některé chemikálie, kakaové máslo a hřebíček. Je bezpečnější než umělé barvy, ale stále není zcela neškodné.
 5. Kapalina. To je hotovo henna. V přehledech dámy říkají, že je velmi výhodné dát se na prameny. V tomto nástroji nejsou žádné umělé součásti.
 6. Bezbarvé. Je určen k oživení kudrlin: vlasy se stávají krásnými, lesklými, silnějšími. To je jasně vidět na fotografiích, které ženy užívají před a po použití tohoto nástroje.

Jakou barvu si vybrat

Henna by měla být čerstvá. Před uskutečněním nákupu byste se měli podívat na datum vypršení platnosti, které je obvykle uvedeno na obalu, protože některé finanční prostředky leží na regálech v obchodech po velmi dlouhou dobu. Věnujte pozornost barvě henny: měla by být světle zelená.

Doporučuje se pokusit se použít několik typů takových barviv a zastavit výběr podle toho, který se vám líbí.

Kdo může použít

Barvivo získané mícháním basma a henny je vhodné pro ženy všech věkových kategorií. Takové nástroje nepoškodí ani při nosení dítěte. Můžete použít basma a hennu v jakékoli barvě kudrlin, stačí určit správný poměr.

Šedé vlasy jsou také obarveny přírodními produkty. Majitelé těchto vlasů by však měli vzít v úvahu některá doporučení:

 • Pokud jsou prameny šedé, je lepší použít hennu a basma v obraze: například jedno barvivo - ráno, druhé - večer.
 • Aby nedošlo k přílišnému vysrážení vlasů, měli byste do nástroje přidat olivový olej (stačí jedna lžička).
 • Šedé prameny se nedoporučují malovat pouze hennou. Používáte-li je bez basma, je velmi pravděpodobné, že barva bude nerovná a ošklivá.

Barvení "henna + basma"

Mnozí lidé dávají přednost používání těchto barviv současně, protože můžete získat různé odstíny - od tmavě červené až po hnědé. Množství henny a basma závisí na zvoleném poměru a na druhu pramenů.

Pokud jsou kadeře silné a dlouhé, nejčastěji to trvá od 300 do 500 g výrobku, jestliže je střední nebo krátká - od 100 do 300 g. Můžete použít barviva současně nebo odděleně.

Chcete-li dosáhnout požadovaného efektu, je třeba při jejich používání zvážit určité jemnosti.

Samostatně

Připravte kudrlinky: omyjte je šamponem a trochu je osušte. Použití s ​​vysoušečem vlasů se nedoporučuje. Zatímco prameny suší, rozpusťte henu v misce a dobře ji promíchejte. Šířte na zádech získaným nástrojem a poté ho rozetřete na všechny vlasy pomocí plochého kartáče a hřebenu.

Zapalte plastovou tašku a ručník kolem hlavy. Počkejte, dokud je to nutné a opláchněte prameny a pokožku teplou vodou. Při opláchnutí vlasů můžete použít balzám. Kudrlinky by měly vyschnout. Pokud k tomu dojde, proveďte postup pomocí jiného barviva.

Současně

Hennu a basma rozpusťte v různých miskách, počkejte, až směs ochladí na 40 stupňů. Poté je dobře promíchejte a nádobu umístěte s produktem do teplé vody. Během procesu barvení by se nemělo vychladnout.

Začněte aplikovat výrobek ze zadní části hlavy a poté ji rozdělte z kořenů na konce vlasů. Podržte hennu a basma tak dlouho, jak je potřeba, a pak důkladně opláchněte barviva. V tomto případě můžete použít balzámový oplach. Umožní lepší opláchnutí a změkčení vlasů.

Další součásti

Přidáním různých ingrediencí do směsi henny a basmy můžete získat velmi zajímavé odstíny odstínu:

 • Šafrán - umožní vám získat stín, což způsobí sdružení se starým zlatem.
 • Kakao - dělá vlasy hnědé.
 • Heřmánek - umožňuje získat zlatý med stín.
 • Mletá káva - s touto složkou získáte čokoládovou barvu.
 • Brusinkový džus, ibišek - dávají vlasům nádech vínové barvy.
 • Brusinkový džus, Cahors - pomocí takových ingrediencí získáte barvu "mahagon".
 • Vejce - slouží k urychlení růstu a hustoty vlasů.
 • Med - dělá vlasy silnější, vyživuje, obnovuje kudrlinky.
 • Kefír - poskytuje objem vlasů, lesk, účinně je léčí.
 • Ropový olej - dělá kadeře elastičtější, silnější, dobře upravované, zabraňuje vypadávání vlasů.

Pravidla míchání

Doporučuje se stanovit čas a rozměry v předstihu, jinak se můžete dostat velmi nečekaných výsledků. Při aplikaci barviv zvažte následující pravidla:

 • Aby se zabránilo usazování pramenů, používejte další přísady (například kefír, vejce).
 • Používejte pouze vodu pro chov Basma.
 • Před použitím byste měli věnovat pozornost konzistenci směsi. Neměla by být příliš hustá nebo velmi tekutá.
 • Vylijte vroucí vodu může jen Basma. To získá bohatší barvu.

Pro stínování původních blond vlasů se stalo světle hnědé, měli byste mix henny a basmu 3: 1. Poměr měkké červené barvy - 2: 1. Tento poměr henny a basma je vhodný pro dámy s roztomilými vlasy a pro majitele tmavých kudrlin, ale ve druhém případě bude tón bronzový.

Podíl, který má získat hnědý odstín, je 1: 2. Pokud chcete, aby prameny byly černé, také barviva smíchejte v poměru 1: 2, ale držte je delší na vlasech.

Doba držení

Termín závisí na počáteční barvě kudrlin. Pokud jsou prameny velmi světlé, barvivo bude potřebovat 10-20 minut. Přírodní blondýny pro trvalý efekt trvají od 5 do 25 minut. Termín pro majitele blond vlasů, světlé hnědé vlasy - od 10 do 45 minut, tmavší - až 90 minut.

Pokud jsou vlasy černé nebo hnědé, může být směs ponechána po dobu 120 minut, majitelé šedých vlasů - až 180 minut. Začněte počítat čas po aplikaci barviva a zabalte hlavu plastovým pytlem a ručníkem.

Frekvence použití

Basma a henna jsou produkty, které dobře fungují na vlasy, ale příliš často je nepoužívají. Takové přírodní barviva mohou být aplikovány nejvýše jednou měsíčně, jinak se prameny stanou křehkými a suchými. Vlasy vypadají svěžeji, ale to není plus. Přestanou být měkké, začnou tlačit, držet se ve všech směrech.

K nápravě takových následků není snadné, proto se doporučuje vyhnout se jejich výskytu, při dodržení opatření.

Užitečné tipy

K přípravě směsi nepoužívejte kovové nádobí. Výrobek by měl být teplý, ale ne horký ani studený. Je velmi vhodné ho ohřát pomocí vodní lázně.

Směs může být aplikována na suché prameny, ale je třeba mít na paměti, že barvivo stále proniká vlhkými vlasy lépe.

Chcete-li zajistit, aby byla barva pevná, po použití nátěru opláchněte prameny odkapáním růžových boků nebo octem (1 l poměrně studené vody a 1 polévková lžíce vybrané složky). Pokud si myslíte, že vaše vlasy jsou příliš světlé, používejte olivový olej. Musí být aplikována na prameny před dalším šamponováním.

Recenze

Ženy ve svých odpovědích říkají, že přírodní barviva jsou méně vhodné než běžné, ale umožňují dosáhnout velmi dobrých výsledků. Nicméně pro to musíte udělat všechno správně, zaměřit se na postupné pokyny pro výrobu henny a basmy, neměli byste se mýlit s proporcemi a časem expozice.

Ženy oslavují bohatství odstínů a výhody takových prostředků. Mají také cenově dostupnou cenu přirozené barvy.

Závěr

Pokud chcete získat zajímavou barvu vlasů, ale zároveň se snažit vyhnout se negativnímu dopadu na kudrlinky, měli byste zastavit výběr henny a basmy. Přírodní nátěry mají mnoho užitečných vlastností. Aby však výsledek nezklamal, při přípravě a používání takových nástrojů je třeba vzít v úvahu určité doporučení a přísně dodržovat pokyny.

Pokud si nejste jisti, že můžete vše udělat správně, před aplikací barviv, podívejte se na video o tomto tématu. Porozumění složitosti používání basma a henny bude mnohem jednodušší pro konkrétní příklad.

Basma barvení: co potřebujete vědět?

Basma nazývá rozdrcené listy indigu - rostlina rostoucí v tropických oblastech. Jedná se o přirozené a známé barvivo na vlasy.


To bylo používáno od nepaměti, to bylo zvláště oceněno orientální ženy - opravdové krásy. S pomocí tohoto barviva změnily nejen barvu vlasů, ale také zpevňující masky. Je důležité vědět, jak používat barvu, abyste získali požadovaný odstín, protože skutečná barva barviva je zelená a ne, jak se na první pohled zdá, modrá.

Basma musí být kombinována s hennou - dalším přírodním barvivem. Čistá basma nemůže být použita na vlasy, pokud se nechcete stát vlastníkem modrých nebo zelených vlasů. Je třeba poznamenat, že basma nad hennou může zpočátku dát zelený odstín, alespoň osobně, to se mi stalo. Ale příští den, pod akcí vzduchu, barva ztemněla a vrátila se do normálu.

Můžete kombinovat hennu a indigo (také známý jako basma) ve stejných částech a používat toto barvivo na vlasy, ale osobně doporučuji možnost dvojitého zbarvení - nejprve barvíte vlasy hennou a pak basma. Na základě osobní zkušenosti jsou kořeny lépe malovány a nepříjemný odstín basma se neobjeví. Henna by měla být udržována na vlasu po dobu nejméně jedné hodiny, pak Basma bude ležet rovnoměrně a přirozeně.

V závislosti na poměru henna a basma můžete získat různé odstíny. Pokud dáváte přednost přirozeným barvám, neměli byste přehlížet strukturu vlasů, jejich původní barvu, přítomnost šedých pramenů a mnoho dalších stejně důležitých faktorů.

V různých zdrojích se poměr indigu a henny vypočítá různými způsoby. Jsem řízen svou vlastní zkušeností.

Možnost 1.

Henna barvení: 1-2 hodiny.

Basmy zbarvení - 1 hodina.

Výsledek: tmavý kaštan, téměř čokoláda. Tmavý odstín je bohužel poměrně rychle vymytý - po dobu 1,5 týdnů při každodenním mytí hlavy.

Možnost 2.

Henna barvení: 2 hodiny

Zbarvení basy: 2,5 hodiny.

Výsledek: černý. Opět jsem odmyla kořeny. Snad celou věc v jednotlivých rysech.

Možnost 3.

Míchání henny a basma 2: 1.

Výsledek: tlumená mosaz, více jako přírodní červená.

Nezapomeňte, že to vše závisí na původní barvě vlasů. Nebojte se experimentovat a najdete recept, který potřebujete.

Tradiční barvení Basby

Pokud jsou šedé vlasy kolem poloviny celkové hmotnosti, barvení by mělo být provedeno v několika etapách. První použití henny, a pak basma. To je provedeno, aby bylo možné řídit proces a minimalizovat příjem nežádoucích výsledků.

Takže byste měli prášek nalít do misky, nejlépe porcelán, zředit malým množstvím horké vody a míchat, dokud se hrudky úplně nerozpustí. Poté použijeme výslednou kaši na vlasové kořeny. Tyto dvě barviva mohou skvrnit pokožku rukou a proto je potřeba použít speciální rukavice. Omotat hlavu rovnoměrně. Je důležité sledovat dobu basma barvení s cílem řídit sytost barvy, a po jeho uplynutí vypláchnout směs pod silným tlakem vody.

Není žádoucí používat basma a hennu, pokud:

 • Vlasy byly namalovány velmi nedávno barvou obsahujícími chemikálie.
 • Nedávno bylo vyrobeno perm. Vlasy mohou získat ten nejneuvěřitelnější odstín, aniž by to bylo příjemné pro oko.
 • Vlasy jsou velmi blond. Efekt s neočekávanou barvou a zde je místo, které se má stát.

V poslední době jsou regály na skladě plné balení s barevnou hennou. Obsahuje však levné chemické složky, zatímco obvyklá henna a basma jsou pouze zelenina. Může být lepší upřednostňovat osvědčené produkty, které pomáhají zbavit se lupů, normalizovat vylučování kožního mazu a vlasy lesknout, lesknout a posilovat.

Pravidla pro barvení vlasů hennou a basmy

Každý ví, že nejčastějšími a neškodnými přirozenými barvivy jsou henna a basma. Již v dávných dobách byly tyto nástroje použity pro zbarvení kudrlin. Alergie, tyto komponenty jsou extrémně vzácné. Vlasy mohou být zbarveny v různých barvách. Samozřejmě, že chemické složky dávají pestrší paletu barev, ale přinášejí také značnou škodu. Ale hena a basma velmi pečlivě ovlivňují vlasy, dokonce je posilují a zlepšují.

Jaké odstíny můžu dostat?

Při výběru barvy, kterou chcete získat, byste měli vědět, jaké odstíny můžete získat po smíchání určitých proporcí. Volbou konkrétních proporcí komponent získáte širokou paletu barev. Doba expozice také hraje důležitou roli. S tímto můžete vidět, že barvy začínají od světlých kaštanů po černé.

Na obrázku jsou zobrazeny výsledky henny a basma barvení vlasů:

Pokud chcete experimentovat, můžete se pokusit získat bohatý červený odstín. V tomto případě je třeba ve složení přidat brusinkovou šťávu nebo Cahors. Přírodní káva pomáhá získat barvu kaštanu s bohatým leskem. Řepa džus pomáhá dostat barvu burgundy.

Správný postup

Henna je produkt získaný z listů Lawsonia. Navíc může být pro barvení použit pouze žlutě zelený prášek. Basma se také získává z listů, ale z jiné rostliny nazývané indigofer. Pokud jsou prameny neustále namalovány Basma, barva se postupně shromažďuje a stává se bohatší.

Při procesu zbarvení byste měli používat některá doporučení, která vám pomohou vyhnout se chybám. Zde je několik tipů:

 1. Potřeby z kovu nebo plastu nejsou vhodné pro chov henny a basmy. K tomu je třeba použít porcelán a pro míchání používat speciální kartáče.
 2. O době barvení musíte vědět, že bude záviset na tom, jak dlouho budete mít směs na hlavě. Takže minimální doba expozice může být 15 minut a maximum může dosáhnout 3 hodiny.
 3. Pokud jsou vlasy barveny hennou, musíte použít plastovou krytku. V případě basmatického uzávěru se nevyžaduje. Ale je možné, že bude unikat. Proto by měly být ubrousky po ruce.
 4. Je třeba natáhnout krk, je lepší nosit staré oblečení, což vůbec není škoda. V důsledku toho se nebudete bát žádné znečištění.
 5. Ujistěte se, že obrysy čela a krku by měly být ošetřeny krémem, aby se zabránilo barvení pokožky. Konec konců, henna a basma jsou schopny barvit nejen kudrlinky.
 6. Ujistěte se, že máte dost času na vyprázdnění. V opačném případě bude obtížné pro vás hřeben při česání, protože prášek zůstane v prameni.
 7. Omezte šamponování po dobu prvních tří dnů, zejména šamponování.
 8. Teprve po prvním mytí uvidíte nejlepší výsledek barvení. Pokud se rozhodnete před důležitou schůzkou vyřešit, je lepší to udělat předem, asi týden před akcí.

Na video barvení vlasů s hennou a basma:

Pokud znáte tato pravidla, můžete se zachránit před důležitými a vážnými chybami. Ale je také důležité vědět, jak připravit ingredience pro barvení. Proto musíte přečíst pokyny pro barvení. Henna obvykle vlasy vysuší. Proto se musíte ujistit, že k tomu nedojde. Henna může být zředěn kefír nebo přidán esenciální olej. V důsledku toho nebudou jen natřeny, ale budou také přijímány nutriční složky.

Při chovu Basma používejte pouze vodu, žádné jiné kapaliny se nevejdou. Pokud jsou vlasy suché, je lepší hennu zředit kefír.

Pokud jsou vlasy mastné, pak ocot s vodou udělá. Dostatek 50 gramů Cahorů, aby se prameny zčervenaly. V žádném případě by se henna neměla vyhřívat. To je plné skutečnosti, že pigmenty barviva zemřou a vlasy nebudou mít požadovanou bohatou barvu.

Při přípravě barvicího prostředku musíte dosáhnout požadované konzistence. Je-li prostředek kapalný, nerovnoměrně zbarví kadeře a jen se rozptýlí. Je-li složení velmi silné, pak se její barvicí schopnost nezobrazuje. Složení se jednoduše vytvrdí na povrchu.

Když se vařená voda nalije nad Basma, můžete barvu nasytit po barvení. Ujistěte se, že v procesu barvení vlasů na ruce nosit rukavice. Pokud předmyjete vlasy a mírně vysušíte, pak se barevná schopnost kompozice projeví lépe.

Na video barvení vlasů s hennou a basma, proporce:

Pro konkrétní délku vlasů budete potřebovat přibližně následující počet součástí:

 1. Za dostatečně krátkou dobu od 30 do 50 gramů prášku.
 2. Pokud máte vlasy na krku, potřebujete asi 100 gramů prostředků.
 3. Pro délky ramen bude vyžadováno 150 gramů barviva.
 4. Pro dlouhé vlasy bude trvat až 300 gramů prášku.

Pro ty, kteří chtějí pochopit, jak obnovit vlasy po barvení a jakým způsobem, stojí za to sledovat odkaz a číst obsah článku.

Jak však dochází k barvení vlasů bezbarvou hennou, je podrobně popsáno v tomto článku.

Zároveň stojí za pochopení, jak vrátit přirozenou barvu vlasů po barvení: https://opricheske.com/uxod/okrashivanie/kak-vernut-svoj-cvet-volos.html

Jaké jsou nejlepší šampony pro olejové barvy vlasů, pomůže porozumět videu z tohoto článku.

U světle hnědého odstínu je doba expozice 20 minut. K získání čokoládových květů trvá asi 1,5 hodiny. Studené a černé barvy vyžadují stárnutí barvicího prostředku po dobu 2 nebo dokonce 3 hodin. Chcete-li malovat přes šedé vlasy, musíte skladbu uchovat po dobu nejméně 3 hodin.

Jaké jsou podíly henny a basma?

 1. Chcete-li získat gaštanovou hennu a basma, musíte být v rovnoměrném poměru.
 2. Dvě části basma a jedna část henny je třeba vzít k získání černého vlasu.
 3. Dvě části henny a jedna část basma se mísí, aby získaly bronzové květy.

Pokud pochybujete o vybraných poměrech, můžete provést experiment pouze na jednom směru. Jaké komponenty pomohou barvu zvýšit zajímavost?

 1. Do vody se přidá lžička šafranu a vaří se po dobu 5 minut, pak se tato henna zředí tímto složením. Výsledkem může být barva podobná starému zlata.
 2. Honey-zlatý odstín se získá přidáním kurkuma a odvar z heřmánku.
 3. Zlatá bohatá barva se získává přidáním dobře mletých květů heřmánku v složení henny.
 4. Již dlouho je známo, že kávu se přidává kávu.

Na video hennu a basma na barvené vlasy:

Pokud jste zvolili kompozici, musíte se rozhodnout pro způsob barvení. Volba není tak velká, ale je to. První metoda je oddělená. V tomto případě se henna aplikuje na vlasy nejprve a teprve pak na basmu. Druhá metoda je současná. V tomto případě se vlasy obarví okamžitě připravenou směsí.

Po barvení vlasů není ošetřováno šamponem a pouze zbytky smísí s balzámem. Balzám pomůže a udržuje barvu a všechny zrnky písku budou rychlejší z vlasů.

Jak barvit šedé vlasy?

Šedé vlasy mohou být také namalovány se směsem basma a henna. Ale stojí za to vědět, že nejlepší výsledek bude dosaženo, pokud bude barvení prováděno několikrát. Někdy šedé vlasy nejsou jen vyřazeny z celkové hmotnosti vlasů, ale také zabírají velkou část. V tomto případě musíte nejprve natřít kudrlinky s hennou. Re-barvení se provádí již ze směsi složek. Můžete vybrat požadovanou kombinaci výrobků sami.

Pokud po zbarvení zjistíte, že barva je příliš jasná, nemusíte se obávat. V tomto případě pomůže rostlinný olej, který chcete rozložit po celé délce vlasů. Olej se nejprve zahřeje a pak se nanáší na vlasy a obaluje obal. Poté se vlasy umyjí šamponem. Takže nasycený odstín zmizí, stane se měkčí. A vlasy obdrží část výživných složek. Tento postup byste neměli provádět více než jednou. V opačném případě se vlasy stanou tlustšími. Dalším způsobem - ošetření každého barveného pramene mýdla.

Na video barvení vlasů s hennou a basma šedými vlasy:

Blond vlasy

Mnoho žen má zájem o to, zda je možné barvit blond vlasy s basma a hennou. Mnoho odborníků může vyjádřit své kategorické "ne". Ve skutečnosti však existuje jiný názor. Takže byste neměli barvit blond vlasy jen basma. V tomto případě nemůžete jen špatně barvit vlasy, ale také získat nepředvídatelný výsledek. Proto je nutné do kompozice přidat hennu.

Pokud jste barvili vlasy přírodními přísadami, můžete rozšířit účinek barvení. Chcete-li to udělat, kadeře je třeba opláchnout roztokem. Je třeba míchat 2 lžíce basma a 2 polévkové lžíce henny, nalijte vroucí vodu ve výši 2 litry. Jakmile se celá směs ochladí, měla by být pouze vypuštěna. Teď už po každém šamponování prostě opláchla vlasy.

Také v každém případě nemusíte barvit vlasy chemickými sloučeninami, dokud Basma zcela nezmizí. Ujistěte se, že máte vlasy úplně opláchnut studenou vodou, ale vlasy se nejlépe umyjí.

Jak je shatush aplikován na barvené tmavé vlasy a jaký výsledek lze dosáhnout, je popsán v tomto článku.

Ale jaké jsou názory lékařů o barvení vlasů během těhotenství, najdete v tomto článku.

Pro ty, kteří chtějí pochopit, jaké moderní barviva a základní technologie barvení vlasů existují, pomozte pochopit informace z článku.

Ale jak shatush na hnědé vlasy vypadá na fotografii, můžete vidět v tomto článku.

Pro ty, kteří chtějí pochopit, jak je maska ​​na vlasy vyrobena z kávy pro barvení, stojí za to sledovat odkaz a sledovat video.

Přírodní přírodní barviva - henna a basma: poměry a barvy, fotografie výsledků barvení, přidání ingrediencí pro získání zajímavých odstínů

Basma a henna jsou přírodní orientální barviva. Používají se od starověku. Tyto barvy jsou absolutně bezpečné, zřídka způsobují zbytečné alergické reakce.

Barevné vlasy v požadované barvě nejsou obtížné. Ale chemické barviva nepříznivě ovlivňují kudrlinky, vedou k jejich vyčerpání, ztrátě. Přírodní barviva opatrně barví prameny, neškodí jim. Dokonce i naopak poskytují lesk a hedvábnost.

Obecné informace o produktech

Získejte hennu z listů Lawsona. Sbírají se, suší a rozdrtí. Není možné použít červený prášek - to je stará henna. Pro zbarvení použijte žlutozelený prášek. Složení přírodního produktu obsahuje mnoho užitečných látek, esenciálních olejů. Proto dopad henny má pozitivní vliv na kudrlinky, posiluje je, dodává lesk a tloušťku.

Kromě krásného stínu získáte spolehlivou ochranu před slunečními paprsky a dalšími atmosférickými jevy. Produkt má navíc tendenci k akumulaci. Při opakovaném zbarvení bude barva bohatší, jasnější.

Basma je vyrobena z indigofery. Listy rostliny se brousí a získá zelenožlutý prášek. Odstraňuje lupy, zrychluje růst vlasů, obnovuje strukturu kadeř. Henna může být použita bez nečistot, ale není tam žádný basma, používá se pouze s hennou. Jak míchat tyto ingredience, abyste získali požadovaný výsledek, se dozvíte z následujícího materiálu.

Výhody

Henna a Basma jsou velmi populární. Takže jaké jsou jejich výhody:

 • absolutní neškodnost a přirozenost. Barviva se vyrábějí bez přidání chemikálií, nezpůsobují alergie. Někteří trichologové doporučují barvení kudrlin s přirozenými barvivy při léčbě onemocnění. Tímto činem vyléčíte vlasy a dáte jim požadovaný odstín;
 • kadeře po barvení zůstanou nedotčené, žádné dělené konce, spálené prameny;
 • henna a basma mohou barvit i přes šedé vlasy, je třeba je držet déle než na obyčejných vlasech;
 • možnost použití doma. Není nutné utrácet obrovské množství peněz na návštěvu kosmetického salonu, můžete si barvit vlasy, při čištění bytu nebo vaření večeře;
 • Můžete si zbarvit mírně regrown kořeny bez barvení všechny ostatní vlasy. Kořeny jsou obvykle namalovány každé tři týdny.

Zjistěte vše o vlastnostech a aplikaci chmelových šišek na vlasy.

Metody pro laminování vlasů doma jsou popsány v tomto článku.

Nevýhody

Tato barviva mají některé nevýhody:

 • henna a basma by neměly být používány, pokud jsou vaše vlasy zbarveny chemikáliemi. Efekt je nepředvídatelný: můžete získat karmínové, zelené vlasy. Také je nemožné natřít kudrlinky chemickými barvivy, pokud na vlasu stále existují přírodní barviva;
 • Nedoporučuje se užívat basma a hennu na prameny, které jsou náchylné ke střihu nebo narovnání;
 • barvení není vždy pohodlné, může to trvat až tři hodiny;
 • proporce jsou jemnou záležitostí. Jaký výsledek získáte, je vaší zásluhou. Vše závisí na počátečním stavu vašich vlasů, jejich struktuře a barvě. Může se vám líbit odstín, který se okamžitě objevil, je velmi snadné jej opravit (opakovaným zbarvením). Vlasy nebudou ovlivněny, ale určitě najdete vhodnou barvu.

Užitečná doporučení

Správně barvit vlasy - celou vědu. Užitečné tipy vám pomohou:

 • nemíchejte, zředte ingredience v kovové, plastové misce, promíchejte lžícemi z téhož materiálu. Použijte pro tento účel porcelán, speciální kartáče;
 • doba barvení závisí na požadovaném výsledku. Můžete udržovat produkty na vlasy od 15 minut do 3 hodin;
 • Používání plastového uzávěru na hlavě během barvení je nutné pouze tehdy, pokud používáte hennu. Basmu nic nenosí. Také, když se barví pouze s Basma, je zapotřebí zásobovat s ubrousky, tato látka je schopná teče;
 • Oblékněte si krk před barvením, oblečte si oblečení, o které se vám nelíbí. Takovými akcemi ušetříte šaty a krk před znečištěním;
 • Obrys obličeje, krycí uši s tukovým krémem, protože nejenom jsou natřeny vlasy, ale také kůže;
 • velmi jemně umyjte prášek z vlasů, jinak bude dlouho vyčesaná z vlasů;
 • nemyjte vlasy šamponem první tři dny po barvení;
 • Nejlepší výsledek barvy se zobrazí po prvním mytí. Proto pokud máte důležitou schůzku naplánovanou, je třeba ji před týdnem vytisknout.

Tyto malé triky vás zachrání před negativním zážitkem zbarvení s basma a hennou.

Jak chovat hennu a basma

Jak barvit vlasy hennou a basma? Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, je třeba přísady řádně připravit. Postupujte podle pokynů pečlivě:

 • neusušení vlasů pomůže zředění henny v kefír, tam můžete přidat pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje, dva zbité žloutky. Tak se ukazuje nejen obraz, ale i lékařská maska;
 • Basma se zředí výhradně vodou;
 • henna na suché vlasy se zředí kefír a olejovitě s vodou s octem nebo citrónovou šťávou. K získání červenavého nádechu přidávejte 50 g Cahors;
 • V žádném případě neohřívejte hennu, ztrácí své pigmentové vlastnosti, odstín bude bledý;
 • Před použitím zkontrolujte konzistenci barviv. Příliš kapalná hmota se rozšíří, kadeře namalované nerovnoměrně. Příliš hustá hmota se zpevní na prameny, aniž by měla čas namalovat je;
 • jen Basma může být nalita s vroucí vodou, to bude barva více nasycené;
 • Nezapomeňte, že ředění, nanášení henny a basma musí být doprovázeno rukavicemi. V opačném případě jsou namalovány nejen prameny;
 • Před aplikací nátěru na hlavu vlasů stojí za to promývat kudrlinky, trochu suché přirozeně.

Nyní víte, jak zředit barviva, stojí za to vědět, v jakých poměrech to udělat.

Počet výrobků pro různé délky vlasů

Proč přeložit spoustu produktů, můžete-li vypočítat přibližné množství potřebných složek pro vaše vlasy:

 • krátké kudrlinky - 30-50 g;
 • na krk - 100 g;
 • délka ramen - 150 g;
 • 300-500 let do pasu.

Číslo každé jednotlivé látky je uvedeno, nekombinováno. Zbývající směs může být použita pro barvení obočí, řas.

Doba zotavení

Bez správných poměrů nebudete mít požadovaný výsledek.

Vystavení henny, pak Basma na kadeřích:

 • 20 minut - hnědé odstíny;
 • 1, 5 hodin - čokoládové odstíny;
 • 2-3 hodiny - studené, modro-černé barvy;
 • 3 hodiny - malí šedé vlasy.

Získání odstínů:

 • 1: 1 - barva kaštanu;
 • 1: 2 (henna: basma) - černá barva;
 • 1: 2 (basma: henna) - bronzové odstíny.

Rozměry a barvy

Původní barva - Výsledná barva - Proporce - Čas:

 • Blond - světle červená - 2: 1 (henna, basma) - 20 minut;
 • Blonde - Jasně červená - 1,5: 1 (henna, basma) - půl hodiny;
 • Světle hnědá - tmavě červená - 1,5: 1 (henna, basma) - 45 minut;
 • Tmavě hnědá - Kaštan - 1: 1 (henna, Basma) - dvě hodiny;
 • Kaštan - Jasný kaštan - 1: 1 (henna, Basma) - 1 hodina;
 • Šedá - černá - 1: 2 (henna, basma) - 2,5 hodiny.

Podívejte se na romantické možnosti pro svatební účesy s třesky a závojy.

Efektivní recepty na vypadávání vlasů v kusech jsou popsány na této stránce.

Získání požadovaného odstínu

Přidání neobvyklých složek:

 • stín "mahagon". Přidejte do henny malou kahorku nebo brusinkovou šťávu, trochu zahřejte;
 • čokoládový tón. Hennu rozpusťte teplou vařenou přírodní kávou;
 • bordeaux Budete potřebovat čerstvě vymačkanou šťávu z červené řepy, můžete nahradit silný karkádový čaj;
 • med zlatý odstín. Využijte kurkuma, odvar z heřmánku. Můžete získat bohatý zlatý nádech s pomocí heřmánkových květů, jemně nasekaný a přidaný henna prášek;
 • Barva je podobná starému zlatému. Vložíme lžíci šafránu ve vodě, vaříme pět minut a potom tuto vodu zředíme hennou.

Můžete experimentovat s produkty, přidávat přírodní barviva, éterické oleje. Vše závisí na vaší touze a představivosti. Získejte svůj jedinečný odstín, který bude závidět všechny vaše přítelkyně.

Metody barvení

Barvení s hennou a basma může být provedeno dvěma způsoby, které si vyberete - rozhodněte se pro sebe.

Metoda rozdělení

Nejdůležitější je použít hennu nejprve a pak Basma:

 • Umyjte si vlasy, osušte ručníkem, nesušte s vysoušečem vlasů.
 • Henna rozpusťte v správném poměru (v závislosti na zvolené barvě).
 • Zakryjte si hlavu kloboukem, ručníkem. Uchovávejte správné množství času (v závislosti na vybrané barvě).
 • Kousky dobře opláchněte pod tekoucí vodou.
 • Použijte balzám, protože šampony nelze použít. Díky tomu bude pro vás jednodušší odstranění práškových zrn bez poškození vlasů.

Současná metoda

Podstata metody spočívá v míchání henny a basma, barvení kadeří okamžitě:

 • Chlazení hmoty na teplotu 40 stupňů, aby nedošlo k vychladnutí, může být umístěno do misky s horkou vodou.
 • Rozdělte hlavu na kousky, nakreslete nejdříve kořeny a poté se přesuňte na špičky.
 • V závislosti na zvolené barvě udržujte váhu na hlavě po správnou dobu.
 • Oplachujte stejným způsobem jako výše.

Neutralizace příliš tmavé barvy

Chcete-li se zbavit příliš jasného odstínu po barvení s basma a hennou, měli byste používat rostlinný olej po celé délce na čisté vlasy. Předehřejte produkt ve vodní lázni. Udržujte olej na vlasy po dobu půl hodiny pod plastovým víčkem. Pak opláchněte šamponem.

Barva bude trochu vymyta, vaše vlasy budou krmeny užitečnými látkami, bude to ještě měkčí, hedvábné. Nepoužívejte postup dvakrát a doufám, že výsledek bude zdvojnásoben. Stačí jen dát kadeřům přebytečný tuk.

Po mnoho generací namalovali vlasy přírodními barvivy. Můžete se zeptat své babičky, pravděpodobně si užívala alespoň hennu. Téměř každý je spokojen s výsledkem. Někteří nejsou spokojeni s výslednou barvou, ale je zcela na vás.

V následujícím videu najdete další podrobnosti o barvení henny a basma:

Líbí se vám tento článek? Přihlaste se k odběru aktualizací stránek prostřednictvím RSS nebo zůstaňte naladěni na Vkontakte, Odnoklassniki, Facebook, Twitter nebo Google Plus.

Přihlaste se k aktualizacím prostřednictvím e-mailu:

Řekněte svým přátelům!

Jak barvit vlasy hennou a basma? Příručka kroku pro fotografování

Změna účesu barvením vlasů je jednou z nejoblíbenějších možností, protože je možné splnit úkol nastavený nejen v salonu, ale také doma. Vzhledem k možným negativním dopadům na kadeře připravených barvivových kompozic, mnoho dívek a žen chce barvit jejich prameny přírodními směsmi. Mluvíme o použití henny a basma doma, které v závislosti na zvoleném poměru poskytují odstíny od zlatohnědých až téměř černých tónů.

Barva vlasů Henna a Basma zaručuje pozitivní vliv na jejich strukturu kvůli svým jedinečným vlastnostem.

Surovinami pro výrobu jsou listy rostliny Lavsonia, které po sklizni a sušení jsou rozemleté ​​na prášek. V domácnosti používejte pouze čerstvý produkt s žlutozelenou barvou. Komponenty henny jsou esenciální oleje, třísloviny, které přispívají ke zpevnění, regeneraci po intenzivní péči pomocí vysoušeče vlasů, kleště, chemických barviv. Prvky vypadají lesklé a načechrané, dochází k zastavení jejich spadnutí, eliminuje lupy a snižuje negativní vliv ultrafialového záření. Zvláštností je získat stabilní barvu bez začlenění do struktury vlasů.

Získává se z listů indigoferových rostlin, které jsou stejně jako henna rozdrceny do šedozeleného prášku. Výsledkem je zlepšení stavu účesu vlivem aktivace růstu, obnovení struktury jednotlivých vlasů, posílení folikulů, eliminace lupů a zvýšeného lesku.

Rozdíl mezi basma a hennou je jeho možné použití pouze v kombinaci s druhou složkou díky zelené barvě. Henna sama o sobě produkuje různé červené tóny (v závislosti na původní paletě).

Výsledek po barvení s basma a hennou trvá zpravidla asi jeden a půl až dva měsíce. Někdy dochází k postupné změně tónu s přechodem palety na červené nebo modrofialové odstíny, což naznačuje potřebu opětovné korekce.

Možnosti barvení vlasů po barvení

Při plánování malování se směsí henny a basmy lze v závislosti na době expozice očekávat následující výsledky:

 • Světle hnědé odstíny. Chcete-li to provést, nezdržujte déle než 20 minut.
 • Kaštan. Nechte jednu a půl hodiny.
 • Tmavě černá barva. Získává se přibližně 2-3 hodiny.

Nezapomeňte vzít v úvahu vztah mezi délkou vlasů a množstvím prášku. Možnosti jsou možné (udává se hmotnost každé součásti):

 • krátké vlasy - 100 g;
 • na krk - 200 g;
 • střední délka - 300 g;
 • do pasu - 500 g

Pokud se tento tón ukáže jako příliš světlý, po dokončení postupu jsou kadeře rozmazané zahřátým rostlinným olejem a po 25 minutách se prameny dobře promyjí šamponem a teplou vodou.

Možné poměry a odstíny

Mix hennu s basma v poměru k dosažení požadovaného výsledku:

Výsledek malby domu je ovlivněn složením směsi, která se zředí práškem:

 • Pomocí extraktu z heřmánek farmaceutické je možné vytvořit zlatavě červené odstíny. Tráva je vařena rychlostí dvě polévkové lžíce na šálku vroucí vody.
 • Mixáž basma, henna a vařená káva získává bohatou barvu kaštanu. Podle receptu se lžíce mleté ​​kávy vaří se sklenicí vroucí vody.
 • Kombinace přírodních ingrediencí s kakaem vám umožňuje dosáhnout bledého kaštanového tónu. Pro přípravu roztoku ve sklenici vody zředte lžíci kakaa.
 • Můžete použít víno "Cahors", které poskytuje barvu mahagonu.

Nejjednodušší možností vaření je ředění prášku vodou.

Výsledkem je henna barvení vlasů s přidáním Basma splnila očekávání:

 • Komponenty jsou smíchány v smaltu nebo kameninu, bez kontaktu s kovem.
 • Příprava kompozice a aplikace se provádí v gumových rukavicích.
 • Pokud se po barvení objeví mírně nazelenalý nádech, stojí za to pár dní až do úplné oxidace basma. Pokud je to nutné, přetříme hennou.
 • Při častém používání a dlouhodobém kontaktu s prameny hrozí riziko sušení.
 • Tónování s basma a hennou, permanentní perm, bělení a vystavení chemickým barvivům jsou nekompatibilní postupy kvůli nepředvídatelnému tónu na výstupu. Interval mezi nimi musí být nejméně 14 dní.
 • Při přítomnosti šedých kudrlin je často nemožné kvalitativně barvit vlasy poprvé, takže opakování se opakuje a zvyšuje se doba expozice.

Vlastnosti barvicí techniky

Postup se provádí postupně:

 • Ve vhodných nádobách se složky smísí a naplní se kapalinou o teplotě 75 až 85 stupňů. Hotová směs by měla mít konzistenci husté smetany, hrudky nejsou povoleny. Pro větší saturaci odstínů můžete do Basmy přidat levandule nebo ylang-ylangový olej.
 • Kudrny jsou umyté a dobře česané.
 • Na růstové lince se pokožka rozmazává tukovým krémem nebo vazelínou, aby se vyloučila malba pokožky.
 • Plně zakryjte ramena, abyste chránili oděv před přirozeným barvivem, protože jej nelze vyčistit z tkaniny.
 • Aplikace kompozice s kosmetickým kartáčem začíná od zadní části hlavy, procházející pramenem po celé délce.
 • Na konci je hlava pokryta plasty a teplým ručníkem.

Je důležité si uvědomit, že barvení šedých vlasů vyžaduje zvláštní přístup, který střídavě používá hennu na vlasy a pak - v kombinaci s basma.

Pokud výsledek stále není splněn očekáváním a existuje touha vypláchnout barvu, pomozte recepty:

 • Olejové vlasy se ošetřují třením červené papriky. Maska držte asi 20 minut a omyjte teplou vodou a šamponem.
 • Pro normální prameny je vhodné složení 50 ml brandy a jednoho žloutku. Aplikujte a nechte jednu hodinu, poté promyjte vodou při pokojové teplotě.
 • Při suchých zámcích je účinná směs dvojice vaječných žloutků, 4 lžíce ricinového nebo lopuchového oleje a třetí lžička hořčičného prášku.

Ropné masky na bázi lopuchu, lnu, oliv a ricinových výrobků fungují dobře. Doba expozice - asi jeden a půl až dvě hodiny.

Péče po malování

 • Během prvních tří dnů po barvení se kudrlinky neperou, aby se zvýšila stálost barev.
 • Pro následnou péči a mytí hlavy je vhodné používat vroucí vodu v kombinaci s jemným šamponem.
 • Pro delší uchování odstínu se připraví máchání z 25 g henny a každé baňky, které se odebírají v jednom a pol litru vody. Roztok se používá pouze ve filtrované formě.
 • Dodatečná péče o vlasy po mytí poskytuje kyselé mléko, tvarohovou syrovátku. Efektivní kondicionéry - infuze máty peprná, jablečný jablečný ocet.
 • Přechod k účinkům chemických barviv je možný nejdříve po 4-6 měsících.
 • Tónování se provádí tak, že složení se provádí pouze na regrown kořenech. Plné zabarvení se provádí pouze postupem.
 • Dobrá péče o kadeře po basma a henna - masky obsahující bílkoviny nabízené v kosmetických odděleních.

Dodržování výše uvedených tipů - klíč k dlouhodobému zachování jasné barvy a lesku vlasů, zachování jejich zdraví.

Hodnocení aplikací

"Podporuji odstíny čokoládové barvy s íránskou hennou už více než sedm let. Chemické barviva se nepoužívají jednou. Velmi spokojen s jeho tónem. Jedinou nevýhodou této metody lze nazvat obtížnost vyprání prášku. Zbytek výsledku je naprosto pozitivní. "

"Můj názor na použití henny a basmy je, bohužel, negativní. Možná se zdá, že směs se stala nehybnou, nebo mi chyběly nějaké nuance, ale nakonec jsem získal nepopsatelný bahnitý odstín. Kompozice samotná byla sotva umyta, teď nevím, jak napravit obraz mořské panny. Přátelé doporučuji zkusit znovu zbarvení. "

"Henna byla vždy používána matkou, rozhodla jsem se také řídit její tradice a nemít litovat. Podíl komponentů, které jste si vybrali, vám umožňuje udržet krásný tón kudrlin, což z nich činí vizuálně tlustou, jemnou a poslušnou styling. Navíc jsem pravidelně doprovázet své prameny maskami založenými na íránské henně (například v kombinaci s kefírem), které jsou naprosto neškodné. Dokonce i po dlouhém pobytu na otevřeném slunci, účes zůstává dobře upravený, vlasy září a nevysuší. "

Anna, Nizhny Novgorod.

"Moje zkušenost je také pozitivní. Míchání henny a basma v poměru 1: 1 získávám nádherný lehký kaštanový odstín, který v ideálním případě odrazí oči a kůži. Absolutně neakceptuji chemické barviva, takže plánuji i nadále používat ověřené přírodní sloučeniny. "

Henna a basma

Je těžké si představit, že žena, která předtím nepodrobila vlasům revoluční změny barvou. Někteří za tímto účelem používají barviva s nejvyšším kontrastem, jiní experimentují s tónovanými šampony a toniky, jiní dávají přednost pouze přírodním produktům bez chemikálií. Poslední skupina zahrnuje hennu a basma.

Jaký je rozdíl mezi basma a hennou?

Henna a Basma, barviva rostlinného původu, se navzájem liší nejen tím, že první je získána z listů Lawsonia a druhá - indigofery. Oni nejsou stejní, pokud jde o rozsah účinků na pokožku hlavy a vlasů, v době použití, barva barevných vlasů. Kromě toho je henna nezávislým barvivem, ale Basma může být použita pouze v tandemu s mylarovým práškem, pokud účel barvení není modrozelené kadeře.

Basma dávala vlasům na černé barvě, potřebovala katalyzátor ve formě henny.

Vlastnosti henny:

 • Hypoalergenní. Nevyvolá škálování, podráždění, svědění a skvrny;
 • Posiluje vlasové folikuly, urychluje růst vlasů, normalizuje krevní oběh, zabraňuje vypadávání vlasů;
 • "Řeší" vlasové váhy, vytváří kudrlinky hladké a lesklé, usnadňuje česání;
 • Snižuje křehkost a procento dělených konců;
 • Ovlivňuje kůži jako antiseptikum, zlepšuje její stav v případě problémů s lupinami a zvýšenými mastnými vlasy.

Vlastnosti použití basma:

 • Má zpevňující účinek na vlasové folikuly, snižuje ztrátu vlasů;
 • Vytváří na každém vlasu ochranný film, chrání ho před škodlivými účinky vnějších faktorů: UV záření, větrná energie, slaná voda;
 • Bojuje proti lupům, normalizuje mazové žlázy;
 • Zvyšuje hustotu vlasů, dělá vlasy mnohem luxusnější a objemnější;
 • Barvení vlasů dává trvalý účinek, dokonce i na šedých vlasech;
 • Hlavní rozdíl od henny spočívá v tom, že se sotva používá bez jiných barviv;
 • Nemá žádné kontraindikace.

Je důležité dodržovat pokyny pro barvení henny a basma:

 • Používejte pouze přírodní barvivo bez přidávání chemikálií;
 • Péče o vlasy po barvení. Samotné rostlinné barviva poskytují dobrou péči, ale vlasy vyžadují dodatečnou hydrataci, výživu a ochranu. Získejte kudrlinky pouze z obvyklých prostředků: masky, balzámy, sérum, vitamíny;
 • Použijte hennu ne více než jednou za 3-4 týdny. Existuje riziko, že vlas uschne, bude křehký a nestabilní vůči škodlivým faktorům;
 • Naneste hennu nebo basma na čisté vlhké vlasy, promyjte šamponem. Ale po zbarvení z použití mýdla znamená, že je lepší odmítnout. Barvivo posiluje strukturu vlasů pouze 2-3 dny.

Íránská henna

Ve své čisté podobě dává "klasický" měděno-červený odstín, ale při přidávání dalších komponent se barva může lišit od světlé tmavé mědi. Má také tonizující účinek na vlasy, stimuluje růst, dává lesk, zabraňuje křehkosti a dalším problémům. Má mírně ostrý zápach a hrubé broušení.

Indie

Barevné spektrum je rozmanitější a umožňuje zvolit odstín co nejblíže přirozené barvě vlasů. Nejvyšší kvalita je považována za hnědou henu. Díky jemnému broušení se snadno zředí, dobře se hodí, snadno se vypláchne. Indická henna působí rychle, má příjemnou vůni a trvalý účinek.

Turečtina

Látka, která dává více zdrženlivé a ušlechtilé odstíny. To se liší od indických a iránských v tom, že k dosažení výsledku je nutné udržet na vlasy trochu déle.

Černá

Žádná složka látky. Kompozice také zahrnuje hřebíčkový olej a kakao, některé chemické prvky. Černá henna není nebezpečnější než trvalé umělé barvy, ale už není 100% přirozená a neškodná. Nahrazení hotové černé heny může být domácí složení. Chcete-li to provést, musíte mít dvě akcie basma pro jeden henna lalůčku, přidat keř, černou kávu nebo silný čaj.

Bezbarvé

Bezbarvá nebo průhledná henna nemění barvu kudrlin, ale má prakticky shodné spektrum akcí. Používám ji jako masku nebo přírodní šampon pro vlasy, který dodává vlasům sílu, lesk a krásu. Existuje mnoho receptů pro vícesložkové masky na vlasy s bezbarvým práškem. Například s citrónovou šťávou, medem, žloutkem, oleji, vitamíny.

Kapalina

Produkt je připraven k použití. Liquid Lawson má krémovou konzistenci, vhodnou pro aplikaci na kudrlinky, prodává se v sáčku v hotové podobě, neobsahuje žádné umělé složky v kompozici.

Basma, na rozdíl od henny, je pouze jedna barva.

Který je lepší?

Problém je kontroverzní a dokonce není zcela správný. Obě rostlinné barviva mají své výhody a nevýhody, ale konečná volba výrobku závisí na původní a požadované barvě vlasů. Přírodní henna a basma dávají síle, hustotu, zdraví, pokud jsou používány správně. Při porušení doporučení k použití můžete vlasy poškodit, a to i přesto, že samotná barviva jsou šetrná k životnímu prostředí a bezpečná. Negativní účinek prášku Lavson a prášku indigo je na kudrlinkách, které byly vystaveny chemickému kroucení. Rychle se narovnávají, stávají se tužšími a suchšími.

Také v rizikové skupině - majitelé příliš suchých a poškozených vlasů. Takové kadeře barvy v jejich čisté formě bude ještě suché, křehké a náchylné k poškození. Nicméně to neznamená, že majitelé suchých vlasů jsou odsouzeni používat pouze umělé barvy. Chcete-li použít hennu na rozmačkané vlasy, musíte zvolit základ, na kterém bude směs připravena. Nejvhodnější olejové a mléčné základny: olivový nebo lopursový olej, syrovátka, kefír, silný krém. Basma se zředí výhradně horkou vodou.

Nevýhody zahrnují dobu barvení. Doba expozice může trvat nejdéle 15 minut, ale nanášení směsi na kadeře trvá déle než použití krémové konzistence umělých barev. Odstraňte rostlinnou směs je také těžší. Nedodržení poměrů, stejně jako použití henny nebo basmy na barvených vlasech může vést k nepředvídatelným výsledkům. Vlasy často získávají nepřirozené odstíny modrého, růžového, třešňového, modravého spektra a jejich umytí může být velmi obtížné.

Kdo může použít?

Rostlinné barviva - univerzální výrobek. Jsou hypoalergenní, neškodné a jemně ovlivňují strukturu vlasů. Barva na bázi henny a basma může být použita v jakémkoli věku, neškodí za přítomnosti onemocnění a během těhotenství. Můžete natřít hennou a basma s originální barvou vlasů, stačí správně vypočítat poměry a čas. Světlá hnědá barva je citlivější, takže odstín bude vypadat jasněji a rychleji, na černé bude trvat více trpělivosti a času, pro hnědé barvy indické a turecké henny jsou vhodné, v čisté i kombinované podobě. Černá barva pro tmavé vlasy, která zdůrazní jejich krásu, lze získat bez přidání basma. Stačí stačit hennu s kakaovým máslem a hřebíčkem.

Pro šedé kudrlinky poskytují speciální doporučení. Na začátku je lepší namalovat Sedin s lehkým odstínem henny a pak jej opět nanášet se směsí henny a basma, jinak hrozí riziko příliš světlého, nepřirozeného a velmi odolného odstínu. Také ve směsi pro suché vlasy se doporučuje přidat lžíci základního oleje, například oliv. Tím je ochráníte před suchostí a křehkostí a zajistíte zvláštní péči.

Co se stane, pokud se mísí?

Kombinace - henna plus basma značně rozšiřuje paletu barev pro barvení vlasů. V závislosti na poměrech bude červená barva henny víceméně viditelná a černá basma bude mít světlou blond nebo hlubokou tmavou barvu. Můžete kombinovat barvy několika způsoby:

Samostatně

Zahrnuje postupnou aplikaci henny nejdříve, pak Basma. Postup začíná přípravou vlasů. Musí se umýt šamponem, skvrnit s ručníkem, trochu suchým přirozeným způsobem. Nepoužívejte vysoušeč vlasů, může vyschnout prameny. Zatímco vlasy jsou suché, mixujte henu v správném poměru v misce a dobře promíchejte. Aplikujte směs teplou na vlasy, začínající od zadní části hlavy a pečlivě ji rozšiřujte z kořene na špičku hřebenem a speciálním plochým kartáčem. Můžete masírovat rukavkami v ruce. Pak musíte zabalit hlavu v polyethylenu a ručník nebo si položit čepici, vydržet čas potřebný k barvení v požadované barvě. Důkladně omyjte pokožku hlavy a kadeřte ji vodou s pohodlnou teplotou. Můžete použít balzám na vlasy. Pokud jsou barvené vlasy suché, zopakujte postup použitím nové směsi.

Současně

Její podstatou je barvení vlasů se směsí henny a basmy. Při přípravě laku jsou oba prášky ředěny v různých miskách podle pravidel předepsaných pro každý z nich na obalu. Když je směs ochlazena na teplotu 40 stupňů, musí být důkladně promíchána a vložena do misky s teplou vodou, aby se celková hmota během procesu neochladila. Mělo by také začít v zadní části hlavy, dělení pramenů podél dělení a přesunutí od kořenů ke špičkám. Po čase určeném požadovaným výsledkem může být směs promyta vlasy, kudrlinky ošetřeny balzámovým opláchnutím.

Jak se míchat?

Správný poměr barviva - klíč k dobrému výsledku. Aby nedošlo k nepříjemné situaci, kdy výsledná barva je velmi daleko od očekávané, je důležité předem vypočítat poměry a čas. Pro pohodlí a přesnost je speciální tabulka založená na proporcích a čase na původní barvě vlasů a očekávaných výsledcích. Technologie přípravy směsi je velmi jednoduchá. Chcete-li získat hennu a basma barvu, musíte:

 • Určete původní barvu kudrlin na speciální tabulce. Najdete ji na obalu s práškem nebo na internetu;
 • Vypočítejte správné množství gramů suchého prášku na základě délky vlasů. Například 30-50 g jedné složky je dost pro krátké kadeře a délka k ramenům vyžaduje 130-150 g. Správná částka lze také vypočítat z doporučení ohledně balíčku;
 • Na základě požadovaného výsledku měřte obsah prášku v gramech;
 • Zřeďte jednotlivé henny a basma kontejnery podle pokynů. Je důležité mít na paměti, že henna ztrácí své vlastnosti, pokud se zředí horkou vodou, a Basma se naopak rozpouští pouze při teplotě 80-90 stupňů. Po ochlazení na komfortní teplotu je nutno kombinovat kaše;
 • Výsledná směs může být znovu míchána, když je trochu nafouknutá a aplikována na vlasy pomocí speciální ploché kartáče.

Ovšem, aniž byste věděli, jak postupují, není tak snadné barvit vlasy správně, jak se zdá na první pohled. Je důležité dodržovat některé užitečné pokyny:

 • Příprava a míchání nátěrů by měla být prováděna v Číně pomocí dřevěných lžící nebo speciálních kartáčů. Kov může oxidovat a plast, při interakci s horkou vodou, uvolňuje škodlivé látky, které nebudou prospěšné pro vlasy;
 • Čerstvější prášek, tím lépe to uloví, takže při nákupu je důležité dbát na datum výroby. Při zředění suché hmoty bezprostředně před barvením je také nutné vzít v úvahu, že čerstvější směs, tím lépe bude fungovat;
 • Pokud je třeba některé přísady přidat teplo, měly by být zahřívány ve vodní lázni;
 • Doba barvení je velmi důležitá. Je třeba pečlivě zvolit odpovídající počet minut nebo hodin podle doporučení v tabulce. Abychom se nemýlili, je nutné provést předběžný barevný test na nenápadném vlákně vlasů;
 • Před barvením je nutné chránit kůži na čele, uších, krku a rukou rukavicemi, mastnou dětskou smetanou a oděvy s vysokým krkem a uzavřenými rameny. Rovněž je třeba pokrýt podlahu v pracovním prostoru látkou nebo novinami;
 • Skleníkový efekt zvýší uvolňování barviva z látky do kadeř. Není nutné nosit polyethylenovou čepičku na hennu, ale pro Basma je to nutné;
 • Je třeba, aby zbytky prášku z vlasů po dlouhou dobu důkladně opláchly a opláchly prameny pod tekoucí vodou. Pokud tomu tak není, malé pelety budou po vysušení vlasů vyřezány;
 • Během prvních dvou nebo tří dnů je nutné uprchnout vlasy šamponem. V tomto okamžiku se pigment projevuje pouze. Může se jednat o klamný pocit, že se ukázalo být příliš jasné a po použití šamponu nebude barva dost intenzivní;
 • Optimální výsledek se objeví na vlasu po prvním mytí. Pokud je plánována důležitá oslava nebo setkání, je tato funkce velmi důležitá;
 • Pokud výsledek stále není uspokojivý, stojí za to ošetřit barvené kudrlinky s teplým kokosem nebo olivovým olejem, zabalit filmem a zahřát s ručníkem. Po několika hodinách důkladně opláchněte šamponem.

Způsoby použití

Recepty na výrobu nátěru z rostlinných surovin doma jsou velmi rozmanité. Vhodná kompozice se volí podle typu a barvy srsti. U typů světla se doporučuje používat směsi s více hennou než basmas. Pro ženy s hnědými vlasy a tmavovlasé ženy bude poměr 1: 1, brunetky budou lépe vedeny převahou basma. Kromě basma a henny mohou domácí barvy obsahovat i jiné složky:

 • Cahor nebo brusinkový džus. Při přidání do henny udělejte odstín "mahagon";
 • Mletá káva. Pro vlasy čokoládově zbarvené, henna by měla být zředěna teplou vařenou kávou;
 • Šťáva řepy V čerstvé podobě, když přidané do směsi dává šlechtické odstíny vínové. Stejný efekt lze dosáhnout použitím velmi hustých čajových lístků, šťávy z jablečných bobů, karaky;
 • Heřmánek. Barvení vlasů se směsí prášku listů lavsonia a pečlivě rozdrceného heřmánku dává kudrlinky teplou, medovo-zlatou barvu. Podobnou barvu lze dosáhnout nahrazením heřmánku heřmánkem.
 • Šafrán. Zajímavá medová hra dává barvu, která přidala květinu šafránu. Prášek musí být vařený po dobu dvou minut, přidán rebarbora a smíchán ve směsi. Není třeba přidávat příliš mnoho, jednoduše je vytočte na špičku nože;
 • Strouhlice. Posiluje černý a hluboký pigment ve formě kaštanu ve směsi basma a henny, barva je bohatá a mnohostranná. Káva, mleté ​​vlašské ořechy a černý čaj slouží jako pomocníci pro hřebíček;
 • Kakao Je-li barvivo přírodní barvou kaštanu s měkkým hnědým odstínem, měl by být použit kakaový prášek. On dělá vynikající práci s tímto úkolem, dává vlasům přírodní krásu a zajímavou hru barvy;
 • Sůl Přidání soli pomáhá odhalit všechny její možnosti pro barviva. Zlepšuje uvolňování pigmentu kombinací prášku s kapalinou, což vede k hlubokému, bohatému kaštanu nebo tmavému odstínu. Také mořská sůl dodatečně posiluje vlasové folikuly a stará se o zdraví pokožky hlavy;
 • Ropový olej. Užitečné pro suché a slabé vlasy ve složení masky s hennou. V tomto případě můžete použít jak obyčejnou, tak bezbarvou henu. Maska s lopuchovým olejem zabraňuje vypadávání vlasů, vlasy jsou tlustší a dobře upravované, hladké, silné a elastické;
 • Kefír. Masky s hennou na kefír s pravidelným používáním posilují vlasy a aktivují jejich růst, dávají jim zdravý vzhled, lesk a objem;
 • Vejce Maska bezbarvé henny s přídavkem žloutku se používá k hustotě a aktivnímu růstu vlasů. Pro lepší efekt můžete do něj přidávat vitaminy a esenciální oleje. Nejvšestrannější jsou retinol, tokoferol, kyselina askorbová, základní oleje oliv, ricin, meruňka, avokádový esenciální olej, jojoba, makadamie;
 • Zlato Masky s přírodním medem dokonale obnovují, vyživují a posilují poškozené kadeře. Aby byla směs co nejužitečnější, je lepší rozředit hennu s vodou, ale s vyhřívaným sérem. Čím je med medikálně tekutý, tím jednodušší je to vyčistit z vlasů.

Existují další recepty navržené pro různé typy problémů nebo normální vlasy. Není těžké je vyzvednout, hlavní věcí je znát vlastnosti vlasů a mít konkrétní cíl.

Po obvyklé barvě

Skutečná otázka pro ty, kteří se rozhodli použít přírodní barviva pro transformaci - je možné použít hennu a basma na již natřené vlasy. K tomu nedoporučujeme. Výsledek může být nepředvídatelný a bude velmi obtížné zablokovat ošklivé barvy. Obzvláště problematické je sekundární nátěr bělených kadeří. Na nich se henna a basma mohou objevit v fialových, modrých a zelených odstínech.

Reverzní proces je také nemožný. Žádné umělé barvení nemůže úplně zabarvit barvu vlasů obarvených hennou nebo basma. Červený nebo černý pigment "prožije" novou barvu, což z ní činí nepravidelný účinek a její vzhled je nepřesný. Pokusy o změnu barvy vlasů způsobí projev modrošedých, smaragdových a špinavých barev.

Kolik to má být?

Čas je jedním z rozhodujících faktorů při barvení vlasů. Konečný výsledek přímo závisí na tom, kolik barvicí směsi ovlivňuje kudrlinky. Pomocí henny a basmy byste měli být vedeni speciálními stoly, ve kterých jsou zahrnuty barvy a doporučené barvení. Pokud vlasy patří blond blondýně, změna barvy bude záviset na požadovaném výsledku od 1 do 20 minut. Přirozené blondýny budou potřebovat 5-25 minut pro trvalý účinek. Dark Blond vyžaduje 8-10 nebo 25-35 minut. Světle hnědé vlasy potřebují od 10 do 45 minut, tma - až na jeden a půl hodiny. Na hnědé a černé vlasy můžete směs udržovat až 2 hodiny, u šedých vlasů - až 3. Odpočítávání začíná od chvíle, kdy jsou vlasy zcela pokryty směsí a pokryty polyethylenem.

Jak často mohu používat?

Navzdory tomu, že henna a basma mají kosmetický a léčebný účinek, neměli byste každý týden barvit vlasy. Doporučená četnost použití je barvení vlasů jednou za 4 týdny, výsledek bude vysoce kvalitní, krásný a odolný. Časté používání henny může mít negativní důsledky. Kudrlinky se stanou suchými a křehkými, nebudou je možné překonat v jiné barvě. Účes se zvýší a začne vypadat spíše velkolepě, ale vůbec ne kvůli tomu, že vlasy budou silnější. Časté zbarvení s hennou "rozděluje" keratinové váhy vlasů, čímž se vyčnívají ve všech směrech, díky tomu se vlasy stávají načechraně a objemně. Bude velmi obtížné tyto škody opravit, proto je třeba respektovat použití henny a basmy.

Recenze

Přírodní kosmetika z bylinných přísad, která se snadno a pohodlně připravuje doma, je velmi populární mezi opravdovým sexem. Henna a Basma, mimo jiné, získali chválu. Především si váží přirozenosti, vlasových výhod, bohatých odstínů. Přirozené barvy šetrné k životnímu prostředí není obtížné připravit doma, pomocí receptury vytvořit požadovaný odstín. Mezi pozitivními aspekty je třeba poznamenat dostupnost složek nezbytných pro barvení vlasů hennou a basmoy. Kozmetické vlastnosti bezbarvé henny si zaslouží zvláštní pozornost. Používá se nejen v maskách pro vlasy, ale také v péči o pokožku.

Pro Více Informací O Suché Vlasy