logo

Prostředky pro osvětlení vlasů doma

Pokud se rozhodnete, že si vlasy zesvětlíte, nemusí jít špecialistu, je to možné sami. V tomto článku budu hovořit o základních pravidlech osvětlení, o tom, jaké nástroje můžete použít, v závislosti na typu vlasů.

Co ovlivňuje stupeň zbarvení?

Chcete-li vlasy osvětlovat doma a způsobit jim minimální poškození a výsledek nebyl pro vás překvapením, je třeba před zahájením procedury vyhodnotit stav vlasů.

1. Originální barva

Pokud nejsou vlasy dříve natřeny:

 • Brunetky budou muset v několika fázích zbavit pramenů, aby se zbavili nežádoucího jasně žlutého odstínu.
 • Blondýnky, tento postup nezpůsobí velké potíže.
 • Červené vlasy jsou extrémně obtížné porazit přirozený pigment. Před provedením jakýchkoli kroků je nutné se seznámit s technikou objasnění.

2. Re-barvení

 • Pokud jste byli namalovaní dříve v barvě černé, tmavé světlé, kaštanové a tmavé kaštanové, nemůžete to udělat, aniž byste dosáhli požadovaného výsledku. V opačném případě riskujete získání červeného odstínu.
 • Pokud jste udělali barvení odolnou barvou nebo hennou, mělo by být zřejmé, že k dosažení požadovaného výsledku v jednom postupu nebude fungovat.

Potřebujete trpělivost a postupujte podle níže uvedených pokynů. Používáte-li barvu amoniaku, měli byste počkat dva týdny, když je částečně odmyt a začne se rozjasňovat.

3. Struktura vlasů

Barvení přímých nebo kudrnatých vlasů je mnohem snazší, než to dělat s tlustými a pevnými vlasy.

Nezbarvení:

 • Majitelé citlivé, zapálené pokožky hlavy.
 • Pokud jsou vaše vlasy volné, poškozené nebo rozštěpené.
 • Během těhotenství a kojení.

Kdo potřebuje trochu počkat s upřesněním:

 • Od poslední skvrny uplynulo méně než 2 týdny.
 • Nezažádejte do dvou týdnů po užití.
 • Po podání antibiotik je třeba tělu dát několik týdnů, aby se zotavil.

Způsoby a prostředky k osvětlení vlasů doma

Příprava na postup:

 • Několik dní před zahájením procedury si rozmazlete vlasy různými výživnými maskami a zvlhčujícími sprejmi.
 • Nedoporučuje se, abyste si vlasy umyl těsně před barvením. Je však nutné, aby na něm nebyly žádné stopy sprejů, laků a pěn. Pokud jste museli umýt hlavu a zbavit ji přirozené ochrany ve formě tuku, musíte použít oleje, které chrání kořeny před negativními účinky.

Chemické látky

Není možné dosáhnout hlubokého objasnění bez použití chemických prostředků s barvivy. Chcete-li se stát blondou, musíte odstranit melanin z vlasů, je to časově náročný postup založený na chemických reakcích.

Zvažte, která světelná činidla jsou chemická a jejich vlastnosti.

Levná, můžete si koupit v každé lékárně.

Silně ničí strukturu vlasů. Před použitím je nutné roztok rozdrtit a připravit podle pokynů.

Umožňuje zesvětlit až 4 tóny. Perfektně zarovnává barvu na šedé vlasy. Používá se k přípravě dalšího barvení.

2. Peroxid vodíku

Nenákladné prostředky, je ve volném prodeji, není nutné je rozdělit.

Pokud se používá nesprávně, může velmi poškodit vaše vlasy, uvolní se a bude slabé.

Při správném použití dosáhnete požadovaného výsledku v několika etapách. Takový přístup minimalizuje škodlivé účinky drogy. Zesvětlí původní barvu vlasů až na 4 tóny.

Levné prostředky v balení mají vše, co potřebujete k přípravě barvicí směsi.

Nemá nic společného s léčivou hennou. Účinek produktu je způsoben hydroperitovou složkou. Má škodlivý účinek na vlasy.

Umožňuje vám doma osvětlit vlasy pro 4-5 tónů a pravidelným používáním k dosažení sněhobílého výsledku. Vhodný pro dívky, které se chtějí zbavit černé barvy, ale pro jedno použití získáte načervenalý odstín.

Postup odstranění pigmentu pomocí speciálního blokovacího prostředku. Používá se v případech, kdy byly vlasy již natřeny v tmavší barvě a opravdu chtějí být žhavé blondýnky. Nebo když jste nešťastní s výsledkem zbarvení a chcete změnit tón. Mytí je dvou typů:

Jeden z nejjemnějších způsobů, jak zesvětlit vlasy, neobsahuje chemikálie, které zničí vlasy.

V závislosti na tom, kolik odolných nátěrů používáte, praní odstraňuje buď celý pigment, nebo mufle barvu.

Tmavá barva je vrácena. K tomu dochází, když po odstranění nežádoucí barvy je použita nová barva. A výsledek je tmavší než bylo plánováno.

Neovlivňuje přirozené "spálené" barvy, zobrazuje pouze umělý pigment. Neměli byste očekávat, že se k vám vrátí původní barva, která byla před zbarvením. Postup lze provést až pětkrát současně. Připravuje vlasy pro následnou malbu.

Je účinnější než kyselina. Mycí prostředky jsou měkčí než výše.

Více nežádoucí účinek na strukturu vlasů než na kyselinu. Po aplikaci vyžaduje intenzivní péči. Připravuje vlasy pro následnou malbu.

Umožňuje jedné aplikaci změnit barvu na 3-4 tóny.

Šampon pro hluboké čištění

Prakticky nezkazí hlavu slyšení.

Sušené vlasy, nezapomeňte použít balzám. Lehce umývá barvu.

Hloubka pronikající do struktury vlasů spolu se znečištěním odstraňuje barvivový pigment. Umožňuje upravit barvu.

Má jemný účinek, jemně se rozjasní. Pokud máte výrazný žlutý odstín, po nanesení vlasů se ztlumí tón.

Mírně se vysychá. Efekt je viditelný po mnoha způsobech použití.

Umožňuje snížit rozdíl mezi barevnými konci a rostoucími kořeny, aby se ztratil odstín barviva, aby se vyrovnala barva. Ideální volba pro ty, kteří lehce chtějí zesvětlit vlasy na 1-2 tóny.

Umožňuje vám dosáhnout objasnění 4 tónů na jednu aplikaci.

Trh je přeplněný barvami různých výrobců, a to jak pro nezávislé, tak i profesionální použití. Zvažte nejběžnější firmy.

Když hovoříme o osvětlení velmi tmavých vlasů, toto barvivo je vůdcem. Má šetrný účinek. Paleta obsahuje 7 odstínů blond. Nevýhoda není zvláště přetrvávající.

Umožňuje vám zesvětlit tmavé vlasy a namalovat šedé vlasy bez žlutého odstínu. Včetně esenciálních olejů a kolagenu změkčuje chemický účinek. Poskytuje barevné provedení po dobu nejméně čtyř týdnů.

Paleta obsahuje více než 20 odstínů blond. Umožňuje vám odlehčit prameny o 4 až 6 tónů. Přítomnost olejů přispívá k měkké a pečlivé péči.

S touto barvou si uvědomujete své nejdivočejší sny o barvě blond. Je snadno použitelný, výsledkem bude chladný odstín a lesklé vlasy. Dává vlasům extra jas, vyrovnává jejich strukturu. Barva odolná slunci.

To je výběr mnoha brunet, kteří se stali blondýnky. Barva dokonale osvětluje až 6 tónů, zatímco jemně působí na vlasy, díky takovým složkám jako jsou léčivé oleje, vitamín B5, částečky odrážející světlo, které chrání před negativním slunečním zářením. Barva se snadno aplikuje a neteče. Účinek barvení přetrvává po celý měsíc.

Zaujme vedoucí pozici. Pro zesvětlení vlasů doma byla vyvinuta řada bez amoniaku. Zcela nabarví šedé prameny. Intenzivní a šťavnatá barva trvá dlouhou dobu.

Tato barva kombinuje evropskou kvalitu a přiměřenou cenu. Charakteristickým rysem je organický a přirozený.

Širokou škálu produktů představuje řada profylaktických a terapeutických barviv, které mohou zdravé síly a kráse poskytnout kudrlinkám. Vzhledem k obsahu keratinu se toto barvivo nejen zesvětlí, ale také léčí vlasy.

Díky bílkovinám z kukuřičného škrobu jemně rozjasní až 6-7 tónů, neutralizuje žloutnutí, ale také silně vysuší.

Vynikající volba nevytváří efekt žloutnutí. Při správném použití trochu bolet kousky, barva zůstává nasycená po dobu jednoho měsíce.

Zástupci bělící skupiny jsou:

 • řada super jasných odstínů smetanových barev, založených na kationických látkách;
 • mikrogranulární prášek, umožňující změnu barvy kudrlin o 7 tónů;
 • WHITETOUCH pasta, která může být použita v salonech pro všechny techniky bělení až 6 tónů.

Stává se profesionální a obyčejný. Zesvětlí až 7 tónů. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že obyčejný Supra se prodává v krabici s oxidačním činidlem a trubka profesionální barvy se prodává samostatně s cílem, aby sám sám mohl zvednout požadované procento kyslíku.

Barva je poměrně agresivní. Při prvním použití na tmavých vlasech se můžete setkat s nežádoucím žlutým odstínem.

Nejčastěji se používá k bělení před základním zbarvením a pro zvýraznění.

Pro objasnění se také používají kosmetika jako sprej, olej, gel a krém.

To dává bohatý třpyt, rozjasní 1-2 tóny. Zobrazeno pro přirozené blondýnky.

To dává teplý odstín. Doba expozice není delší než pět minut.

Nová možnost bezpečného zbarvení. Postupně (pro několik aplikací) osvětlí vlasy až na 3 tóny. Vhodné pro dívky, které sní o kalifornských pramenech.

Jemná, ideální pro svěžest a hravost barev. Rozsvítí se na 1 až 2 tóny. Vyživuje a obnovuje vlasy.

Přírodní brilianty

Domácí výrobky vám pomohou ulehčit vlasy bez poškození. To je skvělá alternativa k chemickým barvivům. S jejich pomocí je nemožné změnit barvu vlasů drasticky, ale aby se barva trochu lehčí a současně je docela možné zlepšit stav kudrlin.

Vhodné pro ty, kteří chtějí získat zlatý odstín. Pro osvětlení pro 1 tón musí být medová maska ​​uchována po dobu nejméně 8 hodin. Navíc vaše vlasy budou hladké a hedvábné.

Rozjasnění citrónu je ideální pro získání platinového odstínu a také přispívá k rychlejšímu vyblednutí vlasů na slunci.

Tento efekt lze dosáhnout pravidelným opláchnutím kudrlin s citronovou vodou. Je třeba se vyhnout silné koncentraci citronové šťávy, protože to může způsobit suchost a křehké prameny.

Umožňuje vytvářet tmavé vlasy 1-2 světlejší, posiluje a dodává lesk. Nicméně, to není možnost pro dívky, které sní o lehkých kadeřích bez náznaku žloutnutí.

Rozjasnění teplého oleje

Pro tento postup jsou ideální rakytník, rašelina a olivový olej. Neměli byste čekat na silné vyjasnění, ale můžete se zbavit jasného nežádoucího pigmentu. Účinek nastává po 5 hodinách vystavení masce.

Můžete vytvořit masku na bázi pouze kefír nebo ji smíchat s vejcem, citrónovou šťávou, dvojicí lžiček a šamponem. Pro slabý efekt stačí předat takovou masku asi 2 hodiny. Osvětlení až 2 tónů trvá nejméně 8 hodin.

Ideální pro přirozené vlasy. Vaše vlasy se rozjasní o 2-3 tóny. Pokud byly vlasy předtím namalovány, pak díky této masce bude barva méně nasycená.

Je důležité si uvědomit, že je nemožné, aby přísady masky přišly do styku s kovem.

Použití takové masky dovolí vyjasnit 40 minut o 1 tón. K přípravě je nutné smíchat extrakt z heřmánku s glycerinem.

Světlejší sóda na pečení

Nepostradatelný nástroj pro čištění pokožky hlavy a pro praní nežádoucích barev. Pro vaření je nutné rozpustit dvě lžíce sodovky ve sklenici vody.

Pokud chcete dosáhnout teplého tónu, použijte jablečný jablečný ocet pro studené víno. Pomocí ovoce můžete lehce odlehčit prameny, maximálně 1 tón. Stačí po opláchnutí hlavy nebo po 2 - 3 hodinách nechat na vlasy.

Bezpečné zesvětlení barvených vlasů - mýty a realita

Touha po neustálé změně obrazu je v každé dámě neodmyslitelná, často takové experimenty vedou k velmi nežádoucímu tmavému odstínu vlasů, který je obtížné se zbavit bez výrazné ztráty kvality a krásy kudrlin. Ale bez ohledu na to, co se děje, hned začneme říkat o chemických čisticích prostředcích a lidových lécích, které mohou změnit barvu vlasů o několik tónů.

Jak osvětlit vlasy nabarvenou černě, je to otázka, na kterou se mnoho žen zeptá, kdo si pro sebe vyzkoušeli obraz smrtelné brunetky

Kardinální změna barvy

Pro ty, kteří plánují odlehčit tmavé vlasy, je tato metoda vhodná jako žádná jiná. Hlavní účinnou látkou je peroxid vodíku, který je dostupný v každé lékárně. Jednoduchost postupu vám umožňuje provést doma, což znamená, že je čas se vypořádat s kadeřnicí kartáčkem a rukavicemi (viz také článek "Jak zesvětlit tmavé vlasy s výrobky, které nejsou nebezpečné").

Peroxid vodíku ničí nejen pigment, ale keratin uvnitř vlasů, takže při výběru koncentrace by měl být obzvláště opatrný

Z chemického hlediska vypadá proces změny barvy vlasů následujícím způsobem. Pigment, který je uvnitř vlasů, se působením kyslíku uvolňovaného peroxidem stává nudnou látkou.

Účinnost a kvalita vysvětlení závisí na délce expozice peroxidu a jeho koncentraci. Ale touha zbavit se nechtěné barvy vlasů co možná nejrychleji může vést ke spálenině na hlavě.

Náklady na spěch a touhu získat rychlý výsledek - zdraví vlasů

Pro zrychlení procesu se ke čisticí sloučenině přidá bikarbonát amonný nebo amoniak. Hlavním úkolem alkalických přísad je aktivace uvolňování atomového kyslíku a otevření váhy na vnější vrstvě vlasů. Díky tomu uvolňovaný kyslík rychle vstoupí do kortikální vrstvy a oxiduje (zesvětluje) obsažený pigment.

Na vlasy střední délky budou potřebovat 50 gramů prostředku a pouze 5 kapek čpavku

Dávejte pozor! Touha velmi rychle urychlit vyčištění pomocí velkého množství kapalného amoniaku může vést k tomu, že proces se uskuteční příliš rychle a výrobek se "vyhoří" v kroku míchání.

Nadměrné nadšení pro kapalný čpavek může vést k načervenalé barvě. Každých 50 gramů kompozice vyžaduje 5 kapek alkoholu.

Pokud se stále odvážíte provést proceduru vlastními silami, připravte kompozici před aplikací.

První věc, kterou budete potřebovat pro holding, který není nebezpečný, je zjistit typ vlasu, v závislosti na tom bude vybrán procentní podíl peroxidu vodíku:

 • pro tvrdé a tlusté vlasy bude potřeba složení s ukazatelem nejméně 8-12%;
 • střední - 6%;
 • ale pro tenké je třeba omezit na 5%.

Dávejte pozor! Bez ohledu na zvolenou kompozici je zřeďte ve skle, plastovém nebo smaltovém hrnečku. Kov reaguje s peroxidem a může mít za následek zbytečný výsledek.

Několik pravidel pro objasnění.

 1. Požadovaná částka prostředků se počítá s přihlédnutím k délce a tloušťce kudrlin. Pro vlasy střední délky bude stačit 60 gramů. Je lépe, pokud je kompozice připravena s malým zásobováním, neboť přerušení postupu vede k nerovnoměrnému vyjasnění.
 2. Kůže na hlavě opatrně maže mastnou smetanou nebo vazelínou.

Abstraktní domácí osvětlení znamená nevyhnutelnou ochranu pokožky přední části, s úlohou advokáta dokonale zvládnout ropná vazelína

 1. Pro usnadnění použití kompozice a získání silnější směsi přidejte vodnaté mýdlo. Další alkalická složka nezasahuje do procesu, protože přispívá k uvolňování kyslíku.

Dávejte pozor! Je zakázáno přidávat šampon obsahující pěnivé složky, které nejsou zásadité pro zjasňující složku. Jejich použití vede k inhibici procesu objasnění.

Při výběru štětce upřednostněte vzorek se syntetickým napětím. Přírodní vlákna reagují s peroxidem

 1. Než začnete používat kompozici, zrychlujeme varování, že pigment na hřebcích je zničen rychleji a příčinou této skutečnosti je teplo pokožky hlavy.

Během primárního odlehčovacího prostředku se aplikuje na délku vlasů, ustupuje 2 cm od kořenů. A až ve druhém čase se na kořeny aplikuje čistící prostředek.

Dávejte pozor! K dnešnímu dni byly uvolněny mnohé barvy pro zesvětlení vlasů na bázi magnézie. Pokud se vaše volba konkrétně vztahuje na takový výrobek, nezapomeňte si koupit šampon bez alkalických látek.

 1. Chcete-li se zahřát nebo neohřít? V salónních kritériích se proces provádí s ohřátím s polyethylenovým uzávěrem nebo sušícím zařízením. Pokud nejste odborníkem v kadeřnictví, je lepší se zbavit myšlenky izolace hlavy, protože zcela ztratíte příležitost udržet proces pod kontrolou. Kromě toho, při nepřítomnosti vzduchu, je kompozice velmi zahřátá a existuje vysoká pravděpodobnost poškození pokožky hlavy a vlasů samotných.

Pokud dodržujete všechna pravidla, získáte hladkou barvu s požadovanou intenzitou (fotografie výsledku peroxidového vyčištění)

Výsledky zesvětlení

Musí se vyvinout velké úsilí, aby se tmavé vlasy zbarvily v červené barvě. Často dochází k situaci, kdy se ještě nezměnila pigmentová barva a keratin ve vlasech se již zhroutil, takže se nadcházející pokračování v postupu stává neproveditelným.

Obzvláště špatně postižené peroxidovou červenou a červenou barvou, získané s hennou nebo "Londathonem". Takové vlasy mohou být "mučeny" pouze proto, aby získaly světle oranžovou barvu.

Barvení vlasů po bělení se provádí ve dvou krocích metodou repigmentace, ignorování tohoto pravidla povede k časnému vymývání barvy.

Pokud mluvíme o změně přirozené tmavé barvy, budete potřebovat několik procedur, které budou provedeny s intervalem 5-7 dní. Touha dokončit práci co nejrychleji je přímý způsob, jak spálit pokožku hlavy. Během přestávky na pokožce se objeví vrstva ochrany před uvolněným tukem, protože postup bude bezbolestný.

Představuje péči po objasnění

Chcete-li odstranit zbytky, umyjte si vlasy teplou vodou a malým množstvím nealkalického mýdla. Požadavek na teplotu vody není náhodný a vzhledem k tomu, že se po pokožce stává kůže velmi citlivá a bolestivě reaguje na horké praní.

Opakované mýdlo nemá užitek. Dlouhodobé vystavení tvrdé vodě z vodovodu vede k "zalévání", které je zvenčí vyjádřeno v zákalu kadeří a nepřítomnosti objemu.

Oplachování mírně kyselou vodou má pozitivní účinek, při jehož výrobě je vhodná jak citronová šťáva, tak jablečný ocet. Je obtížné úplně vypláchnout alkálie a peroxid vodíku vodou, pouze zavedení kyseliny vede k úplnému zastavení procesu vyčištění.

Další výhodou zavedení kyselé kompozice je schopnost zavřít vlasové váhy, a tím částečně je obnovit.

Přírodní čističe

Pokud stále trpíte otázkou, jak zbarvit vlasy před barvením, a myšlenka použití chemického složení na bázi peroxidu se vrhá do noční můry, doporučujeme používat benigní lidové léky.

Pro usnadnění použití citronové šťávy lze nalit do kontejneru se sprejem.

Stlačte citrónovou šťávu a pomocí bavlněného tamponu naneste na vlasy. Nyní se můžete odhodit, abyste si koupili sluneční lázeň. Jak vlasy suší, znovu je aplikujte šťávou, opakujte funkci po dobu 2 hodin. Stejně tak můžete zesvětlit barevné vlasy o 2 tóny.

Med je aplikován na mírně vlhké, čisté vlasy. Samotný prací postup se provádí za použití sody, který se přidává do šamponu v množství jedné čajové lžičky.

Chcete-li zvýšit efekt a rychlost reakce, po nanesení medu obalte plastovým obalem nebo nasaďte sprchový uzávěr. Doba expozice je 6-7 hodin, takže je nejlepší v noci.

Pro oteplení hlavy můžete použít speciální kadeřnickou čepici, medovou čepičku nebo silný celofán.

Heřmánek nejen zesvětluje kudrlinky, ale je vzhůru a hedvábně, protože je prokázáno všem, včetně majitelů suchých vlasů

 • Pro výrobu odvaru 2 lžíce. lžíce chamomile barva nalijte sklenici vařící vody. Uzavřete víko a nechte vychladnout. Připravená odfarbená odvar je používána jako kondicionér po praní. Posilovat účinek heřmánek šťáva může být půl citronu.
 • Pro ty, kteří chtějí získat rychlejší výsledek, vhodnou koncentrovanou infuzi heřmánku. Pro jeho výrobu 2 lžíce. lžíce suchého heřmánek se umístí do termosky a nalije se vroucí voda v poměru 1: 3.

Po 4-5 hodinách filtrují a pečlivě impregnují vlasy. Hlava je ohřátá polyethylenovým uzávěrem a trochu vyhřívaná froté ručníkem. Doba expozice je 1 hodina.

 • Tandem heřmánek a glycerinu bude hodnocen suchými kadeřemi. 4 polévkové lžíce. lžíce heřmánku nalijte ½ šálku vroucí vody a trvají na 2-2,5 hodiny. Ve získané infuzi přidejte 60 g glycerinu.

Nástroj je rozložen po celé délce vlasů a ponechán po dobu 40 minut pod izolací plastového víčka.

 • Pro milovníky vícesložkových maskách nabízíme masku citronu, šafranu, heřmánek a levandule. Ve skleněné nádobě položte 2 lžíce. Hamburkové lžíce a 1 polévková lžíce. lžíci šafránu. Suchá bylinná směs nalijte 250 ml vroucí vody a nechte 40 minut naplnit.

Ve filtrovaném a mírně ochlazeném odvaru přidejte šťávu z poloviny a citronu a 4 kapky EM levandule. Nástroj se aplikuje na čisté vlasy po dobu čtvrthodiny.

Závěr

Jakýkoli druh osvětlení představuje riziko a hrozbu, která podkopává zdraví vašich vlastních vlasů, ale pokud se budete řídit výše uvedenými pravidly, můžete se zbavit zbarveného tmavého barevného schématu s nejmenší ztrátou a video v tomto článku vás bude pečlivě informovat o vlastnostech postupu : funkce události ").

Efektivní osvětlení barvených vlasů - tajemství transformace

Nejjednodušší experiment na vzhledu je barvení vlasů. Mnoho představitelů spravedlivého sexu zkouší mnoho různých způsobů, odstínů před nalezením jejich vlastních, nejvhodnějších, vytvářejících nepřekonatelný styl, obraz. Pokusy se neuskutečňují vždy, takže je často nutné vylepšit barvené vlasy. Jak to udělat co nejúčinněji, aniž byste způsobili nadměrné škody na kadeřích, zkuste to zjistit.

Zesvětlení tmavě barvených vlasů

Když je výsledek zbarvení smutný, chci se ho rychle zbavit. Je možné zesvětlit nešťastný odstín? Boj s tmavými tóny je komplikovaný, nejednoznačný. Možná budete potřebovat opakované čištění získaného pigmentu. Jasná barva postupně postupuje, barva se stává červenější a lehčí. Hlavní věcí je trpělivost, striktně dodržujte doporučení.

Co potřebujete vědět před zahájením procedury

Tmavě zbarvené vlasy s velkou obtížností podléhají postupu vylučování cizího pigmentu. Umělé barvení listů není ve stejnou dobu. Používání chemikálií současně způsobuje výrazné poškození vlasů. Každá následná manipulace s odstraněním barvy by měla být prováděna opatrně. Pečlivá kontrola stavu kudrlin je nevyhnutelná. Oslabená četnými akcemi agresivních látek, kadeře vyžadují speciální léčbu. Terapeutické opatření pro výživu, hydrataci, obnovu vytvoří komplex péče.

Dávejte pozor! Je efektivnější provádět zesvětlení tmavých vlasů se speciálními chemickými prostředky. Tradiční recepty mohou pomoci, ale proces je zpožděn. Výsledek těchto akcí se může lišit v závislosti na struktuře, stavu kudrlin.

Aby se postup vyjasnění mohl provádět efektivněji a kadeřnice trpí méně, je třeba vytvořit následující podmínky:

 • aplikujte kosmetiku bez síranů;
 • minimalizovat používání stylingových produktů (lak, gel, pěna);
 • odmítnout instalaci vysokoteplotních spotřebičů (vysoušeč vlasů, žehlička);
 • vyloučit kosmetiku určenou k udržení barvy;
 • pečovat o použití látek přírodního původu (masky, oleje).

Použití chemických čisticích prostředků

Osvětlení barvených vlasů i za pomoci silných činidel se provádí v několika přístupech. V tomto případě kudrlinky ztratí méně zdraví a účinek tohoto efektu bude maximální. Existuje několik možností pro osvětlení barvených vlasů chemikáliemi:

Praní se aplikuje na suché kudrlinky podle pokynů. Doba expozice závisí na dostupné barvě. Dokončení procesu čištění, neutralizace, určeného pro tento typ látky. Tato metoda porušuje strukturu vlasů oxidací pigmentu. Odstraňovač v kombinaci s oxidačním činidlem, šamponem, blonddoranem, vodou má za cíl zbavit intenzivní barvy získané pomocí perzistentních barviv. Každá fáze je doprovázena povinným důkladným praním a sušením vlasů. Nejlepší je udělat týdenní přestávku mezi jednotlivými etapami. Postup je velmi špatný pro hlavu vlasů, takže je nutná následná komplexní péče.

Peroxid také má škodlivý vliv na kudrlinky. Správná koncentrace, doba expozice může chránit před popáleninami. Při tomto postupu je žádoucí provést předběžný test na malém pramenu a poté provést úplné osvětlení barvených vlasů.

Hluboce čistící šampon poskytuje příležitost rychle odstranit intenzitu získaného odstínu. Náraz bezprostředně po barvení výrazně usnadní práci. Používání tohoto způsobu osvětlení je pro vlasy neškodné. Stín se ukáže být lehčí, ale není možné úplně zbavit pigmentu.

Rada Tmavost barvy nemůže být zcela zobrazena, ale částečně zředěna malým množstvím světelných pramenů. Za tímto účelem proveďte zvýraznění. Tato volba vám pomůže udržet zdravé zvlnění, obnoví obraz.

Fotografie před a po

Lidové prostředky pro vyplachování tmavé barvy

Přirozené barvicí látky působí jemně, bez velkého poškození vlasů. Mnoho přírodních složek bude mít další terapeutický účinek.

Postupné bělení vlasů doma může být provedeno opláchnutím v mírně okyselené vodě (1 polévková lžička citronové šťávy nebo jablečný jablečný ocet na 1 litr vody). Barva se pokaždé zesvětlí a kudrlinky získají další lesk.

Balení horkým olejem odstraní přebytečnou barvu, což výrazně podpoří oslabené prameny. Dostatečné množství základního základu (lopuch, oliva, kolečko) se zahřeje ve vodní lázni na teplotu, kterou pokožka vnímá bez ohrožení zdraví. Rozložte si vlasy pečlivě masírujte. Teplý film, čepice. Pro mastnou pokožku hlavy přidejte 1 lžičku citronové šťávy nebo 1 kapku éteru tohoto ovoce do oleje. Po dobu 15-30 minut bude účinek zanedbatelný a noční expozice poskytne dobrý výsledek objasnění a výživy.

Soda kaše může zničit extra temnotu barvy (2 polévkové lžíce. Lžíce látky se smíchají s malým množstvím vody, aby se vytvořila hmota podobná zakysanou smetaně). Aplikujte na prameny, s výjimkou kontaktu s pokožkou. Po uplynutí čtvrthodiny jsou kadeřiny promyty a neutralizují působení sody okyselenou vodou. Tato kompozice činí vlasy tuhými, nudnými. Lze použít jiné, méně efektivní recepty na zesvětlení vlasů sóji.

Rada Použití balzámu nebo výživné masky nakonec bude mít pozitivní vliv na kudrlinky.

Zesvětlující barvené blondýnky

Vědět, jak zesvětlit barvené vlasy je také užitečné pro blondes. Někdy se odstín získaný během umělé pigmentace neplánuje. Chci se brzy zbavit nadměrného zbarvení.

Majitelé přirozené světle hnědé barvy jsou obvykle obdařeni tenkým typem kudrlin a vlasy přírodních brunetů jsou oslabeny trvalým bělení, takže předtím, než se rozhodnete snížit tón, musíte pečlivě přemýšlet a skutečně posoudit stav vlasů.

Je mnohem jednodušší dát světlejšímu odstínu majitelům umělého zabarvení ve světle hnědém rozsahu. Problém, s nímž se často objevuje, je vzhled žluté. Záleží na přirozené barvě, stínu, v němž jsou kadeře zbarveny.

Pokud se koneckonců blondýnka rozhodla další vyjasnění, měli byste se nejdříve připravit na postup. Po uplynutí 1-2 týdnů opustit styling, napájecí prameny (obecná doporučení byla uvedena dříve).

Chemické prostředky poskytují světlejší odstín

Blondýny se hodí ke stejným vysvětlujícím prvkům jako brunetky, ale pouze ve výjimečných případech využívají drastická opatření. Dostupné světlé vlasy umožňují používat pro tento účel méně agresivní přípravky. Jedná se o vyjasnění:

Takové kompozice obsahují méně agresivní složky, postarají se o vlasy a dávají lehčí stín pro kudrlinky. Dokončené výrobky jsou mnohem snadněji použitelné, není strach, že by byly nesprávné v poměru.

Skvělý způsob, jak osvětlit blondýnu, je vylepšení. Tato možnost je vhodná zejména pro majitele tenkých vlasů - dá vizuální objem. Existují různé techniky pro odlehčení pramenů, což dává zcela odlišný vzhled účesu. V případě potřeby lze zvýraznění vždy změnit na stejnoměrnější světlejší barvu.

Lidové prostředky k osvětlení blondýnek

Pro blondýnky je mnohem jednodušší dostat osvětlení barevných kudrlin pomocí lidových prostředků. Můžete použít léky měkčí akce, čas potřebný k dosažení požadovaného účinku bude trvat méně.

Stejným způsobem se používají brunety (kromě skořice - červené). Výsledek není příliš dlouhý. Oplachování přidáním citronové šťávy nebo heřmánek infuze (500 ml vody, 150 g sušených květin vařit, trvat na ochlazení, odtok) podporuje jemné "odstranění" barvy. Hamburk může trvat 2 týdny vodka, přidat 50 ml 3% peroxidu vodíku. Chcete-li navlhčit prameny roztokem, udržet 15 minut, aby se umyla obvyklým způsobem.

Dávejte pozor! Účinek osvětlení z takového vystavení se okamžitě projeví, ale vlasy se mohou znatelně snížit.

Pro blondýnky bude přírodní med (lepší vápno, akácie) účinnou metodou pečlivého objasnění. Výrobek se aplikuje na kudrlinky izolované. Masku můžete nechat celou noc. Honey vytváří efekt "moření".

Účinně zesvětlíte barvené vlasy, pokud se k tomuto problému dostanete správně. Kudrnatá mohou postupně ztratit intenzitu barvy. V tomto případě bude možné zachovat jejich zdraví, postupně dosáhnout požadovaného výsledku.

Rozhodla se o radikální změně barvy? Využijte odborné rady:

Užitečné video

V tomto videu Ksana Cher ukazuje, jak umýt černé barvy z vlasů.

V tomto videu, Nastya sdílí zkušenost s používáním Estel barvy vyplachování.

Jak osvětlit vlasy doma lidovými a kosmetickými výrobky - techniky a pokyny krok za krokem

Chcete-li změnit jejich vzhled, stát se co nejvíce atraktivní, mnoho žen se snaží. Jedním z nejčastějších způsobů je změna barvy vlasů. Ti, kteří jdou do jasných barev, zesvětlují vlasy, odbarví pomocí speciálních přírodních tmavých nebo barevných pramenů. To je nezbytné nejen k tomu, aby byly vlasy jasné, ale také aby byly vytvořeny požadované základní tóny pro budoucí malování.

Jak zesvětlit vlasy

Způsoby, jak se hodně osvětlit. Hlavním z nich je vážný postup, který provádí pán v kabině. To se provádí pomocí speciálních profesionálních nástrojů, které nejsou ve všeobecném prodeji. V holičství můžete nabídnout různé způsoby odbarvení, které vyžadují změnu barvy v určitých oblastech a různé intenzity. Rovněž vám poradí, jak často lze postup provádět, aby nedošlo k poškození.

Profesionální osvětlení

Změna barvy na několik tónů není snadný úkol, proto je lepší věřit odborníkům. Zkušený mistr bude mít všechny nezbytné kroky, snaží se zachovat zdraví vlasů. Kadeřnictví v salonu provede postup následujícím způsobem:

 • Určete, které jasné barvy budou v souladu s barvou pleti klienta.
 • Vyberte vhodný způsob požadovaného tónu a intenzity akce.
 • Poradí, zda je možné okamžitě provést úplné osvětlení, nebo je nutné provést práci v několika etapách, aby nedošlo k spálení vlasů.
 • Použijte speciální ochranné prvky, aby nedošlo k zničení kořenů a stopky.
 • Dejte barvené prameny v požadované barvě, pokud byl postup součástí budoucího malování.

Vyjasňující techniky

Kadeřnictví udržuje krok s časem, takže fanouškům světlých odstínů jsou nabízeny různé možnosti vyjasnění. Mezi hlavní typy patří:

 • Blondirovanie. Toto je zásadní změna tónu na lehčí po celé délce. To zahrnuje úplné zbarvení, s absolutním rozkladem přirozeného pigmentu; klasická, která mění barvu jen o několik tónů; Platinum - jeden z nejmódnějších dnes.
 • Zvýraznění. Provádí se nejen po celé hlavě, ale částečně zesvětluje jednotlivé prameny, po kterých musí být celý účes tónován, aby získal jednu harmonickou barvu.
 • Shatush. Tato technika je navržena tak, aby napodobovala vybledlé barvy na slunci, kde horní prameny zůstávají tmavé a ve spodní části se stále více zvětšují.
 • Ombre. Tato technika napodobuje regrown kořeny, jejichž barva v dolní části je co nejblíže původní barvě.
 • Balayazh. Tato technika je podobná ombre, ale je obtížnější, protože je potřeba dosáhnout lehkého spáleného odstínu v horních vrstvách.

Jak zesvětlit vlasy bez poškození

Podstata osvětlení se snižuje na zničení pigmentu, s nímž je struktura vlasů částečně zničena. Aby se minimalizovalo riziko poškození, používají se následující opravné prostředky:

 • Barviva bez amoniaku. Obsahují minimálně škodlivé komponenty a velmi pečlivě odvozují barvu, takže jsou vhodné i pro poškozené vlasy, ale také nemohou ostrý přechod z tmy na světlo.
 • Oleje pro objasnění. Jedná se o relativně nový produkt. Rovněž působí pečlivě, ale nejsou vhodné pro šedé a barvené vlasy po aplikaci henny.
 • Výrobky s keratinem. Keratin je prostředek, který tvoří přírodní vlasy, vyplňuje celou strukturu sama o sobě a pomáhá zachovat zdraví po osvětlení.
 • Lidové prostředky. Oni neškodí, ale mohou lehce kleště jen lehce a nikoli v jednom postupu.

Jak často mohou vlasy zesvětlit

Frekvence návštěvy kadeřnice závisí na technice předchozího zbarvení a stupni objasnění. Průměrná doba léčby je 6-8 týdnů. Pokud mluvíme o zachování barvy pramenů, jako při zvýrazňování, můžete je aktualizovat po 4 týdnech. Je důležité, aby se během opakovaného postupu master nedotýkal už zesvětlených kadeří, aby se již nepoškodil.

Jak zesvětlit barvu na vlasy

Pro lehčí odstín můžete zvolit odbarvovací agent, který zpomalí vlasy od 1 do 7 tónů. Nepřidá však žádné nové odstíny. Odlehčovací nátěr nejen vyvede tmavý pigment, ale také přidá nové světlo, které změní celou škálu barev, ale ne více než 4 odstíny. Čím více kontrastu chcete dosáhnout, tím více by mělo být obsaženo v barvě peroxidu vodíku. Účinek kompozice vede k následujícím:

 • Nejprve se odstraní eumelanin, tmavší pigment.
 • Pak je pheomelanin červenavým pigmentem.
 • Dokonce i když v procesu se vám nelíbí barva, neměli byste zkrátit trvání kompozice.
 • Dříve poškozené vlasy se stávají žluté.

Objasnění barvených vlasů s lidovými a obchodními produkty

Osvětlení barevných vlasů je komplexní a časově náročný postup, který vyžaduje zodpovědný přístup. Pokud jste byla dlouho bruneta, pak okamžitě přeměnit blondýnu nebude snadné. Primární změna barvy může přinést zcela neočekávaný výsledek: kudrlinky se stanou žluté nebo červené. Abyste tomu zabránili, pečlivě si přečtěte článek, kde vám řekneme, jak osvětlit barvené vlasy pro dívky s tmavými prameny.

Rozjasňující brunetky

Chcete-li změnit barvu vlasů na světlejší, musíte použít speciální barviva, jejichž výběr je nejlépe proveden s velitelem. Také pro primární barvení doporučujeme kontaktovat salon. Pokud nemáte takovou příležitost, sledujte video tutoriály s podrobnými pokyny - to pomůže předejít chybám a nesmí být zklamáním konečného výsledku.

V tomto případě nezaměňujte rozjasnění tmavých vlasů před barvením změnou barvy, protože se jedná o dva zcela odlišné postupy. V prvním případě se používají krémové barvy, ve druhém - prášky.

Jak se připravit

Obarvení kadeřnic po zesvětlení a naopak znamená chemický účinek na strukturu vlasů. Aby postup způsobil minimální škodu, musí být pečlivě připraven. Z tohoto důvodu odborníci doporučují:

 • během týdne nepoužívejte kosmetiku s přírodním složením;
 • strávit alespoň 2-3 restorativní procedury (masky, oplachování);
 • odmašťovací pěny, spreje a laky pro styling;
 • nepoužívejte vysoušeč vlasů, žehlička;
 • odmítnout kosmetiku na bázi síranu.

Tato doporučení by měla být provedena za týden, ale nejlépe 2 nebo 3, dokud se vlasy neodbarví po odstínění. Tím se zabrání nežádoucím reakcím a minimalizují se zranění kudrlin.

Chemické metody

Pro zesvětlení vlasů, malované v černé barvě nebo jiné syté barvě, je nutné používat chemické prostředky. S jejich pomocí můžete změnit odstín poměrně rychle, nicméně doba zotavení bude trvat déle, než po lidových opravných prostředcích. V tomto případě se postup provádí ve 3 až 5 etapách s rozdílem v týdnu (nejlépe, aby nedošlo k vážnému poškození kudrlin).

Wash

Jedná se o speciální nástroj, který proniká strukturou vlasů a vytlačuje pigment. Protože dochází k silné chemické expozici, postup je považován za škodlivý a doba zotavení trvá dlouhou dobu.

Aplikujte odstraňovač na suché vlasy. Pro zvýšení účinku je třeba aplikovat po blondoranu, oxidačním činidlu, vodě a šamponových složkách, které napomáhají úplnému promytí pigmentu a návratu do přirozeného stínu.

Pokud byly vlasy předem namalovány kávou nebo jinými populárními metodami, nedoporučuje se používat mytí, protože výsledek může být neočekávaný.

Peroxid vodíku

Pro zesvětlení barvených vlasů můžete použít metodu leptání - krátkodobou oxidaci s benigními látkami, ve které je pigment odmyt pouze z horní vrstvy kadeří. Peroxid vodíku je pro tyto účely ideální, ale musíte pečlivě zvolit poměry. Ve své čisté podobě prostě spálí vlasy, takže se produkt ředí vodou v poměru 1 ku 3.

Způsob aplikace: aplikujte nejdříve na jedno vlákno, nechte 30 minut. Pokud se vám konečný výsledek hodí, zpracujte celou hlavu. Pro pohodlí můžete použít bavlněný tampón.

Hydroperit

Známý prostředek pro bělení vlasů. Používá se velmi opatrně, protože spolu s předchozím barvivem může poskytnout zcela nežádoucí reakci. Tato volba je vhodná pro dívky, jejichž přirozená barva vlasů je světle hnědá - barvení bude stejnoměrné, ale je možné, že další tónování se speciálními balzamy bude nutné.

Nemůže být použit na vlasy barvené Basma (a také, jestliže hena byla dříve použita), kudrlinky mohou být zelené a žluté.

Malovat

Pokud se bojíte radikálních změn, ale opravdu je chcete, vyzkoušejte jednu z nejoblíbenějších metod zbarvení. Například ombre. Přeloženo z francouzštiny znamená "stín", který ve skutečnosti odráží podstatu techniky: kořeny zůstávají tmavé, střed je pigmentován do lehčího tónu, konce se změní barvou. V důsledku toho se vlasy stávají objemnými a obraz je čerstvý a atraktivní.

Při výběru barviva je velice opatrná, protože ne všichni mají dobrou kvalitu. Je lepší upřednostnit výrobky dobře známých a osvědčených značek, například Estel.

Šampon

Jedná se o expresní metodu, která funguje pouze v případě okamžitého použití po neúspěšném zbarvení v příliš tmavé barvě.

Zkušení kadeřníci vám radějí: jestliže v důsledku postupu dostanete odstín, který vám nevyhovuje - okamžitě umyjte hlava hluboce čistícím šamponem. Přirozeně nebude možné úplně odstranit pigment, ale aby se kudrlinky staly jedním tónem zapalovače, přesně to bude fungovat.

Lidové způsoby

Navzdory přítomnosti velkého množství specializované kosmetiky pro osvětlení vlasů mnoho lidí raději používá jemnější lidové recepty.

Existuje poměrně málo produktů, které jsou užitečné nejen pro lidskou spotřebu, ale jsou také vynikající produkty přírodní péče pro kadeřnictví. Mnoho z nich, jak ukazují recenze, má světelný efekt.

Horký olej

Pravidelný rostlinný olej se s úkolem dokonale vyrovná - stačí rozdělit malé množství předehřátého éteru na celou délku vlasů, aby se staly stínem nebo dvěma lehčími. Pokud se navíc nasadíte sprchovou čepičku a zabalíte hlavu ručníkem, bude účinek výraznější.

Pokud si přejete, můžete přidat lžíci citrónové šťávy - to je zvláště užitečné pro dívky s mastnými vlasy. Opláchněte běžným šamponem a poté změkčte kondicionér.

Lemon

Kyselina citronová má bělící vlastnosti. Barevné vlasy nebudou odfarbené o 5 odstínů, ale výsledek bude určitě, zvláště pokud po aplikaci na kadeře vyrazíte na slunce nebo vytvoříte umělý efekt oteplování. Upozornění: Při použití citrónové šťávy buďte opatrní, protože může vyschnout a poškodit vaše vlasy.

Přísady, které potřebujete, pokud máte normální, nepoškozené prameny: 6 čerstvých citronů a teplé vody. Budete také potřebovat malý ruční postřikovač.

 • stlačte citrónovou šťávu do odměrky;
 • přidat 1/4 šálku teplé vody;
 • míchat a nalít do spreje;
 • jemně aplikujte směs na vlasy, dokud se nezmizí;
 • nechte 2 hodiny;
 • umyjte si vlasy

Opakujte tento týden, dokud se nedostanete požadovaného odstínu.

Kefír

Výhody mléčných výrobků na vlasy a pokožku jsou již dlouho známy. Používají se na masky, eliminují pigmentaci, stejně jako pro posilování a výživu bez života. Současně má kefír také efekt osvětlení.

Pro přípravu finančních prostředků budete potřebovat:

 • 1/4 šálku fermentovaného mléčného výrobku;
 • 2 lžíce brandy;
 • 1 žloutku;
 • šťáva z 1 citronu;
 • 1 lžička šampon.

Složky jsou smíchány a naneseny na suché kadeře. Zlepšení efektu zabalení ručníkem. Udržujte masku na 30 minut a poté ji umyjte obvyklým způsobem.

Heřmánek

Tato rostlina poskytuje neocenitelné přínosy pro zdraví, protože má antiseptické a dezinfekční vlastnosti. Také jeho odvar je často používán v kosmetologii, včetně pro osvětlení kudrlin. K tomu je po každém mytí vlasy opláchnuty následujícím složením: 2 polévkové lžíce suroviny naplněné ve vroucí vodě. Ponechte vývar na ohni asi 15-20 minut, poté vyjměte, přetáhněte a ochlaďte.

Výsledek nebude okamžitě viditelný, ale po 2-3 týdnech pravidelného používání se vaše vlasy lehčí o 1-2 tóny.

Světelné tipy

Nejlepší možnost pro ty, kteří nechtějí úplně barvit vlasy - ombre nebo rozjasnění špiček. Pokud je to nutné, mohou být vybledlé oblasti vyříznuty a vráceny zpět do původního tónu.

Doma můžete to udělat s kefírem - jen ošetřujte kudrnky s fermentovaným mléčným výrobkem (10-20 cm níže, v závislosti na délce), zabalte prameny do fólie a nechte hodinu a půl. Opláchněte čistou vodou. Opakujte 2 krát týdně. Pro porovnání můžete před a po fotky vzít fotografii, abyste se ujistili o výsledku.

Odbarvení před barvením

Tento postup je vyžadován v různých případech, ale většinou, když se žena ze světlé brunetky chce změnit na světlou blondýnu. To nebude možné udělat v jednom z barevných sedmiček, takže musíte zvlnit kudrlinky.

Nejjednodušší způsob, jak jít do salonu, kde zkušený mistr zvolí správnou kompozici. Obvykle tento postup umožňuje změnit stín na 6-7 tónů. U domova se nedoporučuje odbarvit prameny, protože můžete získat výsledek, který se velmi liší od očekávaného výsledku.

Závěr

Osvětlení vlasů - postup, který lze provést v salonu a nezávisle doma. Rozdíl v profesionálním zbarvení z domova je nejen v ceně, ale i v použitých prostředcích. Můžete si snadno vybrat recept na změnu barvy na základě přírodních složek, které nepoškozují vlasy, ale naopak vám umožní posílit a zatraktivnit je.

Radikální vysvětlení je vždy stresem pro kůži a kudrlinky, takže před rozhodnutím pečlivě zvážíte výhody a nevýhody. Je možné, že ve vaší situaci je výhodnější používat více neškodných metod, o kterých jsme vám řekli.

4 chyby při osvětlení vlasů doma

Mnoho dívek sní o luxusním jasanovém blond a hořce zklamané, když vidí kuřecí maso v zrcadle po domácím barvení. Layfhaker mluvil s odborníkem a zjistil, co se může pokazit a co potřebujete vědět před objasněním.

Chyba 1. Zjistěte objasnění a tonování

Rozhodnutí stát se blonďatým je často spontánní. Žena právě chodí do obchodu a koupí svou oblíbenou bílou barvu. Doma doma smíchá něco v tubě s něčím v láhvi, aplikuje ji na vlasy a čeká. Není divu, že výsledek se liší od očekávání.

Vytvoření blond se vždy děje ve dvou fázích.

 1. Zesvětlení (změna barvy). Jedná se o proces, při kterém je přirozený nebo umělý pigment na vlasy zničen.
 2. Tónování. Dejte vlasům požadovaný odstín.

Osvětlení se provádí se zvláštním práškem nebo smetanou a oxidačním činidlem s určitým procentním podílem. Například, aby tmavé vlasy jasnější o 4-5 tóny, potřebujete oxid nejméně 6%. Pokud jsou vlasy světlé, obvykle používejte 1,5-3% oxidačního činidla. Ale všechno je velmi individuální. Někdy k dosažení požadovaného výsledku se používá 6 až 9 procent oxidu k oživení blond.

Výsledek osvětlení je vždy teplý. Proč se to stane, zjistěte o něco později. Zatím si pamatujte: Mezi koncepty "osvětlení" a "barvení v blond" se nedá položit rovnocenné znamení. Koneckonců, můžete osvětlit a vytvořit jaderně oranžové nebo kyselé-zelené vlasy.

Osvětlení je jen první krok k blonďatému. Nastavuje podklad, na kterém musí být barva nutně ležet.

Výsledek barvení závisí na mnoha faktorech: stavu vlasů, počáteční tón a odstín a samozřejmě barvicí kompozice a způsob její aplikace.

Chyba 2. Nezohledněte upřesnění pozadí a úroveň tónu

V každodenním životě jsou lidé rozděleni do blond, hnědovlasých, červených a brunet. Profesionální kadeřníci a barikanti jsou složitější.

Lidské vlasy se skládají z krmné tyčinky (medula), která dodává kůře sílu a elasticitu a ochrannou kůžičku (různé husté váhy na povrchu).

V kůře je melanin, který je zodpovědný za barvu vlasů. Melanin se skládá ze dvou pigmentů eumelaninu a feomelaninu. První má tmavý odstín (od hnědé až po modročerné) a tvar podlouhlých granulí. Druhá je kulatá molekula žluté a červené barvy.

Přírodní barva vlasů závisí na poměru melaninových pigmentů. Čím více eumelaninu, tím tmavší jsou vlasy a naopak: blonde převládá feomelanin.

Úroveň tónu (nebo, jak se říká, úroveň hloubky tónu) závisí na množství eumelaninu.

Hladina tónu (UT nebo UGT) je odstupňování přirozené barvy vlasů podle lehkosti.

Existuje 10 UT, kde je jednotka černá a všechno, co je vyšší než sedm, je považováno za blond.

Při zesvětlení se zvyšuje úroveň hloubky tónu a objevuje se objasnění pozadí. Jedná se o barvu, která se získává po částečném zničení přirozeného nebo umělého pigmentu, pokud byly vlasy barveny.

Představte si banku s červenými a žlutými kuličkami uvnitř. Počáteční tónová úroveň je 6. Zvýrazněná na 9. V baňce zůstávají pouze žluté kuličky. Dalším krokem je tónování a musíte pochopit, jak moc přidat modrou a červenou barvu, aby barvy byly smíchány a baňka vypadá béžově z dálky.

Před přepnutím na blond musíte určit úroveň tónu, převládající pigment a požadovaný výsledek. Záleží na tom, co se má zbavit (prášek nebo smetana), jaký procentní podíl oxidačního činidla se používá, kde začít používat kompozici a jiné nuance. Kadeřníci dělají zvláštní vzorce, aby vypočítali, kolik gramů, které trubky vytlačit pro tónování specifických vlasů.

Chyba 3. Nedodržujte pokyny.

Je důležité vzít v úvahu nejen úroveň tónu a pozadí osvětlení, ale také pochopit, jaký typ kompozice patří a jak je správně používat. Zesvětlení a barvení vlasů - to jsou chemické reakce, jejichž průběh závisí na použitém barvivu.

Všechna barviva lze rozdělit na přímé a nepřímé.

Přímé linky se nesmí mísit s oxidačním činidlem a neprocházejí vlasy. Jejich molekuly jsou uloženy na kůžičce. Přímé barviva se vyrábějí převážně ve formě tónovaných šamponů, balzámů a pěn. Také henna a barevné pastelky patří k přímým barvivům. Jsou snadno použitelné doma (není třeba nic míchat) k udržování nebo obnovení barvy.

Nepřímé barviva otvírají kutikulu, pronikají do vlasů a zničí přirozený pigment, aby vytvořily prostor pro umělé. Taková barviva jsou vždy smíchána s oxidačním činidlem - peroxidem vodíku s různými přísadami. Obvykle se vyrábějí ve formě krémů. S nimi je těžší pracovat (potřebujeme přesné rozměry).

Nepřímé také zahrnují barviva, ve kterých není přítomen amoniak, ale jeho deriváty jsou přítomny. Nemají tak silný zápach, ale princip činnosti je stejný jako u amonných barviv.

Při práci s nepřímými barvivy je velmi důležité zvolit správné procento okysličovadla. Záleží na něm, jak vysoko můžete vylézt na úroveň hloubky tónu a kolik chcete udržet kompozici na vlasu.

Mnoho lidí si mylně myslí, že čím déle drží barvu na vlasy, tím lepší účinek. Ve skutečnosti výrobci provádějí více než jednu klinickou studii, aby vypočítali, kolik času specifická formulace potřebuje pro zesvětlení, vývoj a fixaci umělého pigmentu. Pokud balíček říká "Hold 30 minut," držte půl hodiny. Perederzhivaya barva, ty si jen vysycháš vlasy.

Chyba 4. Nezajímá se o vlasy

Chcete-li se stát luxusní blonďatou, nestačí, abyste se zlehčili. Blond vyžaduje neustálou pečlivou péči. V opačném případě budou vlasy, které prošly bleskovou reakcí, viset s bezvládným koutem.

Vlasy nemají sílu a energii, protože to jsou keratinizované přísady kůže. Některá regenerační kosmetika regenerují disulfidové vazby a bílkoviny, ale většina kondicionerů jednoduše uzavírá kožní váhy, aby odrážela světlo. V důsledku toho vlasy vypadají dobře, je to hezké se je dotýkat.

Na internetu mnoho populárních receptů na osvětlení vlasů. Musíte pochopit, že citrónová šťáva, odvar z heřmánek nebo kefír vás nikdy nezmůže na platinovou blond. Maximální hnědé vlasy budou z poloviny lehčí.

Přírodní ingredience však mohou být použity ke zlepšení stavu barevných vlasů. Zde jsou některé pěkné masky.

 1. Zlato. Smíchejte stejný poměr medu, aloe šťávy a ricinového oleje. Udržujte na vlasy 30 minut. Omyjte velkým množstvím teplé vody.
 2. Banana Blender mixuje k dokončení homogenity jeden banán středního, jedno vejce, jedna čajová lžička medu, lžíce lopuchového oleje a dvě polévkové lžíce plnotučného jogurtu bez přísad. Držte se asi hodinu, pak se umyjte a umyjte vlasy šamponem.
 3. Egg. Dvě polévkové lžíce želatiny nalijte teplou vodu a ponechte 10-15 minut na želatinu. Poté ho roztajte ve vodní lázni, přidejte žloutek jednoho vejce a lžíce vlasového balzámu. Aplikujte směs na vlasy, nasaďte plastovou čepičku a omotávejte hlavu ručníkem. Držte 40-60 minut. Po ukončení procedury opláchněte vlasy teplou vodou.

Buďte opatrní s lidovými prostředky. Mohou zničit i nejkrásnější chladný blond. "Jídlo" na vlasy nikdy nebude mít takový efekt jako profesionální kosmetika. Ze skutečnosti, že je nepravděpodobné, že by to zhoršilo - ocot (kyslé médium zahlazuje váhy), kokosový olej (ale je obtížné ho vypláchnout).

Kromě toho je třeba neustále udržovat barevné barvené šampony a další prostředky, které také často obsahují ošetřovatelské přísady.

Pro Více Informací O Suché Vlasy