logo

Jak barvit vlasy doma a získat požadovaný výsledek

Dokonce i ve starověku ženy změnily barvu vlasů pomocí rostlin, popelu, živočišné krve a mnoha dalších zdrojů přírodních barviv. Moderní krásy zřídka používají přírodní ingredience, preferují přetrvávající chemické sloučeniny. Mnoho dívčích se navíc pravidelně lakne a najde mnoho výhod domácího postupu před salónkem. Pokud jste se také rozhodli změnit barvu krojů doma, a ne u kadeřníka, zjistěte, jak správně barvit vlasy. Kompetentní přístup a dodržování technologie vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku bez zklamání a chyb.

Jak barvit vlasy doma

Hlavní výhodou salonního postupu je to, že pán provede profesionálně. Poradí optimálním odstínům, zajistí rovnoměrné rozložení barvy, promluví o základních principech péče o barvené vlasy. Nicméně to bude muset zaplatit hodně a někdy pořád počkat na solidní odbočku k dobrému stylistovi.

Samozřejmě, že náklady na malování v Elektrostalu nebo jiném regionálním městě nejsou srovnatelné s cenami Moskvy či Petrohradu, ale u některých dívek se zdá, že tato částka působí působivě. S tímto vědomím dělají odvážné pokusy malovat doma.

Příprava na vlastní barvení lze rozdělit na následující epizody:

 1. Volba stínu.
 2. Získání nátěrů a dodatečných materiálů, nástrojů.
 3. Testování kůže a kadeřnictví.
 4. Provedení postupu.

Při změně přirozené barvy vlasů se ženy radikálně chovají: blondýnky kupují hnědou nebo černou barvu a hnědovlasé ženy a brunetky zoufale zesvětlují kadeře. Zde jsou první překvapení. Odfarbení vlasů je pro vlasy silným stresem a pokud se po této době stále aplikuje další tón, nedá se vyloučit dlouhodobá léčba a obnovení struktury vlákna.

Kromě toho nemusí být nový odstín vhodný a zdůraznit nedostatek vzhledu. Aby nedošlo k naléhavé nápravě výsledků neúspěšného znečištění, měli byste poslouchat doporučení odborníků.

Princip výběru barev vychází z definice typu barevného vzhledu. Existují 4 z nich a jsou pojmenovány pro období.

Existuje několik příznaků a testů, kterými každá dívka bude schopna porozumět, kdo je: podzim, zima, jaro nebo léto. Poté není snadné zvolit vhodný odstín před barvením vlasů doma:

 • majitelé šedých nebo modrých očí s bledými kůži jsou vhodné pro studené odstíny: světle hnědá, popelka, platina. Pokud má kůže žlutě zbarvenou barvu, nemůže být namalována zlatými tóny;
 • Jarní ženy, které patří do teplého typu, by si měly vybrat červenou, měděnou, zlatavě hnědou barvu. Nedoporučuje se výrazně měnit vzhled.
 • zimní zimní typ vyžaduje kontrastní černé, jasné nebo tmavé blond barvy. Musíte se soustředit na barvu očí a kůže (může být světlá nebo tmavá);
 • zlatá kůže a tmavé kudrlinky - znamení podzimního vzhledu. Zde bude vhodný kaštan, čokoláda, hnědá, měď, světle hnědá.

Pozor! Chcete-li zjistit, jak správně barvit vlasy doma, nezapomeňte: studené a letní barvy jsou vhodné pro zimní a letní typy barev a teplé barvy pro jarní a podzimní barvy.

Výběr barvy

Všechny moderní chemické kompozice pro barvení vlasů jsou obvykle rozděleny do 3 skupin: blond, gaštan, černá. K tomu je dokonce i speciální měřítko od 1 do 10 bodů, kde 1 je bohatá černá, 10 je nejlehčí blond. Samozřejmě, každá z těchto barev má odstíny.

Na obalech barvy jsou obvykle označovány třemi čísly: první je součástí jedné ze tří skupin a další dvě (po tečce) jsou barevné nuance. Výrobci profesionálních kompozic pro malování mají zpravidla své vlastní palety, kde můžete vidět, jak vypadá barva nebo barva.

Pozor! Označení "1000", "12" a "SS" znamená, že nástroj je určen pro silné osvětlení vlasů.

Doba působení chemických přípravků pro barvení je:

 • dočasné - jatečně upravená těla, gely, které jsou při kontaktu s vodou omývány;
 • nerezistentní - to jsou tónované šampony, balzámy;
 • polostabilní - neamoniaková barva;
 • perzistentní - permanentní barviva s amoniakem.

Poslední dvě kategorie vám umožňují získat nejvíce trvalý výsledek. Rozdíly mezi nimi pomohou určit, jak správně barvit vlasy doma a co přesně potřebujete.

Pololesklé barvy:

 • postupně se vymyjí, a proto jsou optimální, pokud drasticky neměníte barvu;
 • pomůže zesvětlit barvu o 1-2 tóny, ne více. Na blondýnkách tyto odstíny netrvají dlouho;
 • vyžaduje pravidelnou aktualizaci barevného schématu;
 • nesmí nabarvit bohaté šedé vlasy nebo předtím zbarvené vlasy (pokud je použito trvalé složení);
 • příklady semi-trvalých přípravků pro lakování jsou Casting Crème Gloss od L'oreal, Estel Professional De Luxe Sense a další.

Někdy namísto amoniaku v semirezistentních barvách obsahují aminy - také velmi toxické látky.

Obsahuje perzistentní barviva:

 • poskytují příležitost radikálně změnit původní barvu;
 • může zesvětlit kudrlinky i bez předchozího zbarvení;
 • barva neznečišťuje;
 • malovat dokonce i zcela šedé kudrlinky;
 • nucen pravidelně tónovat kořeny;
 • může poškodit pokožku hlavy, způsobit alergické reakce;
 • způsobit potíže, pokud potřebujete změnit tmavý tón na světlý tón;
 • příklady takových léků jsou Syoss, Londa Professional, Palette, L'Oreal Excellence a další.

Rada Pokud nejste připraveni kazit kudrlinky s trvalými nebo poloprůběžnými barvami, podívejte se na dočasné nebo nestabilní, stejně jako přírodní přípravky (henna, basma) a lidové prostředky. Vytvořte vlasové barvivo doma plechovka citronové šťávy, medu, heřmánku a dalších produktů.

Další doporučení ohledně volby složení:

 • zkontrolovat datum vypršení platnosti;
 • Nekupujte příliš levné barviva. Mohou obsahovat škodlivé nečistoty;
 • Pamatujte, že hladké prameny ztrácejí barvu rychleji než kudrnaté;
 • Silné, husté kadeře vyžadují více času na malování.

Chcete-li barvit kořeny vlasů doma nebo rozjasnit, budou hroty potřebovat 1 balíček kompozice. Stejné množství je dostatečné pro plnofarební krátké a střední vlasy. Dlouhé vlasy potřebují koupit 2-3 balíčky.

Chyby při barvení vlasů

№1. Očekávejte, že po postupu budete vypadat jako dívka s barvou barvy.

Přírodní světlo a tmavé vlasy mají jinou strukturu, která ovlivňuje konečný výsledek. Přírodní blond kudrlinky jsou velmi pórovité, takže udržují pigment dobře. Z tohoto důvodu se nová barva vlasů často shoduje s tím, co vidíte na fotografii z krabice.

Přírodní kaštan a černé prameny jsou velmi husté. To znamená, že odstín bude hlubší, nasycený. Samozřejmě, tmavé vlasy mohou být předem odbarveny, aby získaly jasnější barvu, ale výrazně ovlivní jejich zdraví.

Rada Předbarvte malou čáru na zadní straně hlavy a zjistěte, jaká barva vychází.

№2. Pokuste se okamžitě zesvětlit černé kudrlinky.

Postupně aplikujte lehčí odstíny: nejprve tmavě hnědé, pak tmavě hnědé, světle hnědé. Proveďte přestávky mezi vlasy barvit doma, používejte regenerační a zvlhčující prostředky. Takže se zachráníte před nepříjemnými výsledky objasnění. Podrobnosti odlehčující tmavé vlasy folk a chemické znamená, že najdete na našich webových stránkách.

№3. Netestujte alergie.

1-2 dny před zamýšleným zbarvením naneste malý přípravek na oblast za ohybem ucha nebo loktem. Ujistěte se, že na tomto místě není svědění a zarudnutí. Ignorování tohoto pravidla je plné dermatologických problémů a dokonce i vypadávání vlasů.

№4. Nepoužívejte rukavice a pláště, které chrání oblečení.

Barvivo může zanechat skvrny na vašem oblíbeném tričku nebo kůži vašich rukou, takže je nejlepší pečlivě připravit na barvení vlasů doma.

5. Bezprostředně před barvením myjte vlasy klimatizací nebo aplikujte stylové výrobky.

Aby chemické složky barviva příliš nepoškodily kadeře, měli byste si omyt 2-3 dny před zahájením procedury. Doporučujeme nepoužívat další produkty: balzám, kondicionér. Stylové nástroje je také lepší vyloučit. Vlasy by měly být čisté, ale s přiměřeností.

№6. Barevnost udržujte delší, než doporučuje výrobce.

To je jedna z nejčastějších chyb a nejrychlejší způsob, jak zkazit strukturu vlasových šachet. Lepší po 2-3 týdnech, zopakujte barvení doma, aby barva byla nasycená, ale nenarušujte dobu expozice.

№7. Chcete-li barvit vlasy ve stínu, který je více než 2-3 tóny světlejší nebo tmavší než přirozená barva kudrlin.

Jakákoli barva by měla být v souladu s barevným typem vzhledu, takže je lepší vyhnout se kardinálním pokusům.

№8. Ignorování opatření při malování:

 • nemíchejte v jedné nádobě různé formulace;
 • dobře opláchněte vodou;
 • ujistěte se, že kompozice se nedostane do očí;
 • Nestříkejte obočí a řasy s přípravou vlasů;
 • pečlivě dodržujte pokyny uvedené v balení.

Rada Pokud pravidelně namalujete kadeře, zkuste použít nástroje od stejného výrobce. Dokonce i malý rozdíl ve složení může způsobit neočekávaný výsledek.

Potřebné nástroje a přípravky

Správně vybrané nástroje a materiály budou dobrou pomocí v práci a pomohou vám získat požadovaný výsledek. Je důležité, aby všechny nátěrové nástroje byly nekovové, protože mohou reagovat s barvivem a měnit jeho barvu.

K přípravě roztoku si vezměte plastovou, skleněnou nebo porcelánovou nádobu. Stejná doporučení platí i pro další zařízení pro barvení vlasů doma.

Kartáč

Určuje kvalitu a rychlost použití řešení. Všechny kartáče jsou rozděleny na klasické a ty, které jsou vybaveny hřebenem. Ty jsou vhodné, pokud používáte částečně odolné sloučeniny nebo tónové dlouhé vlasy. Doporučují se však pro profesionály. Pro domácí podmínky je lepší vybrat klasiku.

Optimální šířka kartáče pro jednotné zabarvení je 4-5 centimetrů. Nižší vzorky jsou vhodné pro tonizaci jednotlivých pramenů, širší jsou vhodné pro dlouhé dlouhé vlasy. Kefka může být nahrazena houbou nebo curlingovým aplikátorem, zvláště pokud jde o přípravky na tonizování a polorozitě.

Mimochodem. Tvrdé kartáče jsou vhodné pro malování dlouhých kudrlin, pokud není nutné tónovat kořeny. V ostatních případech je lepší vybrat měkkou štětinu.

Tepelný papír

Jedná se o alternativu k fólii. Používá se pro balení jednotlivých pramenů při zvýrazňování, ombru, baládě a dalších komplexních technikách barvení vlasů doma nebo v salonu, stejně jako při malování špiček. Na rozdíl od přebaleného papíru termo promyje bez ztráty jejich vlastností.

Pádlo

Vypadá jako zařízení pro sběr bobulí: široká rovina s zakřiveným koncem. Samostatné části vlasů jsou položeny na špachtle. Přístroj se plynule pohybuje od kořenů ke špičkám, jako kdyby se vyčesal z kadeří ze zdola nahoru a současně se na tomto pramenu aplikuje barvivo.

Nástroj je nepostradatelný, pokud potřebujete provést bronzování doma, zvýraznit Californian nebo vytvořit rozmazaný efekt na vlasy hlavy, který vypadá docela přirozeně. Pokud je vaším cílem úplné barvení vlasů doma, změna barvy, pak nebudete potřebovat pádlo.

Oxid pro barvivo na vlasy

Účelem oxidačního činidla (vývojáře, aktivátoru) je stanovit výsledek malby. Používá se pouze v kombinaci s permanentními nebo poločasnými sloučeninami. Je důležité zvolit správnou koncentraci oxidu, jinak můžete spálit vlasy.

Tento indikátor je určen jako procento, které je definováno jako množství peroxidu vodíku na 1 litr výrobku (3% oxygenátor - 3% peroxidu na litr a tak dále).

Informace o tom, jak správně barvit vlasy doma, budou neúplné, pokud si nejste jisti o možnostech koncentrace vývojáře:

 • 1,2-2,5% - vhodné pro jemné malování a tónování;
 • 3% - pro ztmavnutí na 1 tón nebo barvení barvy;
 • 6% - pro maskování šedých vlasů a zesvětlení pro 1-2 tóny;
 • 9% - chcete-li se lehčí o 3 tóny;
 • 12% - používá se s jasnými barvami, umožňuje okamžité bělení vlasů o 3-4 tóny.

Fólie

Stejně jako termální papír, při barvení vlasů doma nebo v salonu, slouží k oddělení pramenů. Fólie se používá pro uzavřené a skryté metody barvení, pokud je nutné, aby tónované kudrlinky nepřicházely do styku se zbytkem vlasové hmoty. Výhodou oproti papíru je vysoká plasticita.

Rukavice

Chraňte ruce před chemikáliemi. Obvykle přicházejí v sadě s barvou. Můžete je nahradit odolnějšími gumovými rukavicemi.

Kadeřník na vlasy

Budete potřebovat hřeben s častými zuby, abyste vytvořili prameny. Může to být s ocasem, takže je vhodné oddělit dělení od distribuce kompozice.

K dispozici jsou také speciální kartáče pro barvení (stripy nebo háčky), které pomáhají efektivně zvýraznit nebo zesvětlit kadeře domu. Hřeben se vzácnými zuby užitečnými v konečné fázi vlasového zbarvení doma.

Krabovité vlasy

Potřebné pro zónování vlasů. Používá se k zvýraznění požadované tloušťky a fixování vlasů ošetřených kompozicí. Při barvení je možné krabiki nahradit kadeřnicími.

Olejová kosmetika se nanese podél linie vlasů. Je nutné, aby se nepoškrábaly čelo, chrámy a záda hlavy s nátěrem. Alternativa - vazelína.

Rada Navíc pro profesionální barvení vlasů doma budete potřebovat časovač, odměrku, starý plášť nebo vodotěsný plášť (tričko), ručník, zrcadlo.

Etapy zbarvení

2-4 týdny před zbarvením vlasů doma, proveďte přípravné práce:

 • smykové dělené konce;
 • udělej nějaké zvlhčující masky;
 • provést test alergie.

Pokud chcete ztmavit jasné kudrlinky více než 3 tóny nebo maskovat šedé vlasy, plánujte předběžnou pigmentaci. Tento termín se týká procesu nasycení kudrlin s pigmentem, který zabrání vypadnutí vlasů na zelené barvě.

Existuje několik způsobů, včetně použití speciálních nástrojů (Goldwell System Pre-pigmentation, Schwarzkopf Equalizer Pre-Pigmentation a další). Podívejte se na správnou aplikaci v popisu a popisu produktu pro předbarvení.

Odbarvení vlasů

Chcete-li barvit kořeny vlasů doma, postupujte následovně:

 1. Pečlivě česněte kudrlinky.
 2. Rozdělte je do 4 zón: horní část hlavy, zadní část hlavy, chrámy. Každý z nich zajistěte pomocí svorek nebo krabů.
 3. Namažte linku podél růstového krému.
 4. Přípravu připravte: směs barvy a aktivátoru (oxidačního činidla).
 5. Nasaďte si oblečení, které se vám necítí být špinavé, nebo speciální župan a rukavice.
 6. Naneste barvu podél děr a blízko uší.
 7. Rozpusťte jednu ze čtyř částí vlasů, rozdělte na tenké prameny.
 8. Aplikujte barvu na kořeny každého.
 9. Opakujte stejné kroky se zbytkem kadeří.

Rada Tento algoritmus je také relevantní, pokud potřebujete zakrýt rostoucí kořeny. Doba expozice kompozice je přibližně 20 minut, poté je odmyta teplou vodou a šamponem.

Zbarvení po celé délce

Pokud potřebujete provést úplné zbarvení vlasů doma, a ne jen v kořenové zóně, postupujte takto:

 1. Po zpracování složení kořenů ho rozdělte kartáčem, houbičkou nebo aplikátorem po celé délce každého pramene. Nevíte, jak aplikovat barvu? Přesunout z kořenové zóny do konce.
 2. Důsledně provádět tyto akce v každé ze čtyř zón.
 3. Rychle pracujte, abyste zajistili dokonce výsledky.
 4. Zkombinujte kudrlinky s hřebenem vzácných zubů.
 5. Fasten barevné prameny s kraby. Ujistěte se, že mezi nimi a skalpem je vzduchová cirkulace.
 6. Uložte čas určený výrobcem kompozice.
 7. Několik minut před ukončením proveďte emulgaci: mírně navlhčete vlasy vodou a energicky je masírujte a rozdělte roztok po celé délce.
 8. Omyjte barvivo šamponem.
 9. Opláchněte hlavu studenou vodou (s octem).
 10. Použijte balzám.

Podrobnosti o tom, jak správně barvit vlasy doma, můžete vidět na videu. Výukové kurzy jsou k dispozici pro stanovení procesu, a to i pro začátečníky.

Jak opravit barvu po barvení

Pokud jste úspěšně zvládli barvení vlasů doma - je to jen polovina bitvy. Nyní se musíte postarat o uložení výsledné barvy.

Zde je několik doporučení, které vám pomohou zvládnout tento úkol:

 • ihned po barvení použijte fixační přípravek, pokud se dodává v sadě s barvou;
 • pravidelně používejte barevný stabilizátor. Tento produkt je v řadě mnoha kosmetických firem. Může být zakoupen v běžném nebo online obchodu;
 • umyjte si vlasy šampony určené pro barevné kadeře. Je žádoucí, aby neobsahovaly sírany. K dispozici jsou samostatné nástroje pro blondýnky, brunety, hnědé vlasy;
 • aplikujte tepelnou ochranu na vlasy, i když nechcete styling, ale jděte na procházku za slunečného počasí;
 • umyjte šampon studenou vodou, abyste uzavřeli kutikuly;
 • chránit vlasy před chlórem, mořskou vodou (plavat v klobouku);
 • zvlhčující prameny, nepřehánějte je olejem, kvůli němuž umělá barva rychle kazí;
 • vyhnout se šupinám lupů - vymyjí také barvivo;
 • provádět laminování.

Pozor! První dva dny po barvení vlasů doma nemyjte vlasy. V současné době dochází k procesu konečné konsolidace nového odstínu.

Funkce péče

Nezáleží na tom, zda profesionální zbarvení vlasů se provádí doma nebo v salonu. V každém případě, vlasy nutně potřebují kompetentní péči. Kromě opatření na ochranu barvy se jedná o postupy pro obnovu, výživu, hydratační kadeřnictví.

Používejte masky, balzámy, kondicionéry. Snažte se udělat bez curlingu, vysoušeče vlasů, žehlení. Zvláště pečujte o stav špiček: čas od času je smyjte, namažte speciálními krémy nebo sérum. Nechte kadeře odpočívat a příliš je nenarážujte.

Profesionální zbarvení vlasů doma - postup je komplikovaný a časově náročný. Ve srovnání se službami salonu nevyžaduje velké finanční investice, ale vyžaduje pečlivé studium každé fáze: od přípravy až po malbu.

Poprvé můžete experimentovat s malováním špiček nebo jednotlivých pramenů. Pro úplnou změnu barvy je lepší pozvat asistenta. Pokud budete pravidelně barvit vlasy doma, prostudujte si všechny nuance procedury, abyste se stali sami a stylistkou a kadeřníkem.

Slavné vlasové barviva, jejich palety a tajemství úspěšného barvení:

Jak si barvit vlasy doma sami

Obsah článku

 • Jak si barvit vlasy doma sami
 • Jak barvit vlasy
 • Jak vyrobit barvivo na vlasy

Co potřebujete mít pro vlasy barvit doma

Chcete-li barvit vlasy sami, bez ohledu na zvolenou barvu a délku vlasů budete potřebovat téměř stejnou sadu nástrojů:

- barvivo na vlasy;

- keramická nebo skleněná miska, ve které budete malovat;

- gumové nebo polyethylenové rukavice;

- plášť na ramenou;

- kartáč na vlasy s velkými nepravidelnými zuby;

- speciální štětec pro barvení vlasů.

Pokud jsou vlasy krátké, stačí 1 balení barviva. S velmi hustými vlasy na ramena, nebo pokud jsou delší, budete potřebovat 2 balení. Kromě toho, pokud se rozhodnete barvit dlouhé vlasy, je lepší skladovat na 4 velkých vlasových sponách nebo speciálních klipech, které používají kadeřníky.

Jak si barvit vlasy doma na vlastní pěst

Ty dívky, které si barvily vlasy samy, vědí, že tento proces je poměrně namáhavý, musíme najít způsoby a představy, jak malovat celou hlavu. Je obzvláště obtížné natřít vlasy na zadní straně hlavy, je to nutné udělat v přímém smyslu dotyku. Vždy se stane, že jedno nepříjemné hnutí vede k tomu, že barva zůstává na krku, na čele, na chrámech. Chraňte se před tímto problémem před použitím bohatého krému na kůži kolem chlupaté části hlavy nebo procházejte těmito místy balzámem na rty nebo hygienickou rtěnkou. Pozorně si později zjistíte, jak snadno je barva potřísněna pokožkou chráněnou těmito přípravky.

Je třeba začít barvit vlasy ze zadní části hlavy, proto pomocí hřebenu rozdělte vlasy na 4 části: přední k čele, levé temporální, pravé temporální a okcipitální. Barva je lépe absorbována na mokré vlasy, takže by bylo hezké lehce posypat nebo navlhčit.

Proces samotného barvení vlasů spočívá v jednotné aplikaci barvicí směsi na vlasy. To se provádí v následujícím pořadí:

- aplikujte barvu na kořeny vlasů podél děr;

- malovat přední část od kořenů až po konce vlasů, střídavě je to stejné s ostatními zónami;

- Roztažte zbývající barvu co nejblíže kořenům;

- hřeben se vzácnými zuby hřebenovými vlasy.

Moderní barvicí kompozice pro vlasy se nerozšířují, takže nemusíte nosit klobouk na hlavě. Po 30 minutách jednoduše omýt barvivo šamponem pro barevné vlasy.

V balení s barvou bude s největší pravděpodobností k dispozici vak s balzámem, který změkčuje vlasy, chrání je před agresivními účinky chemického složení, vlasy jsou lesklé a hladké. Aplikujte ho na hlavu a po několika minutách jej vypláchněte vodou.

Několik tipů na barvení vlasů

Pokud se rozhodnete barvit své vlasy doma sami, pak vědět, některé triky budou zbarvení efektivnější, správné a co nejblíže profesionální, jak je to možné.

- nejméně 2 dny před barvením vlasů neumývejte vlasy. Čisté vlasy se snadněji zničí chemickým složením. Navíc před barvením nepoužívejte balzámy na vlasy nebo šampony 2 v 1, jinak riskujete, že nebudou barvené prameny.

- Nedržte barvu déle, než by měla být. Názor, že pokud držíte barvu na vlasy o něco déle, barva bude více nasycená, špatná. Téměř v každém pokynu pro barvení je doba působení kompozice zpravidla 30 minut. Po této době kompozice prostě přestane jednat.

- hlavní věc je harmonie. Chcete-li si barvit vlasy doma sami, pak mějte na paměti, že je lepší radikálně změnit obraz. Barva vlasů by měla odpovídat barvě očí a lišit se od hlavní barvy o více než 2 barvy. Pokud nálada vyžaduje změny s přesností "naopak", jděte na velitele, který to udělá profesionálně.

- Neplaťte si vlasy den po zbarvení vlasů. Také nepoužívejte laky, pěny a pěny. Komponenty v jejich složení mohou interferovat s absorpcí pigmentu barviva ve vlasech.

- Při barvení vlasů nepoužívejte kovový hřeben. Oxidace kovu může hrát krutý vtip s barvou vlasů, takže je lepší použít dřevěné nebo nekovové hřebeny a plasty v nejhorším případě.

- Nepoužívejte barvení vlasů při barvení obočí a řas. Pokušení zklidnit obočí a řasy s zbytky barvy může vést k potřebě zavolat sanitku, složení barvy je nebezpečné pro zdraví očí. Kromě toho riskujete, že zůstanete bez řas a obočí, prostě vypadnou.

Vlastní barvení vlasů doma sama o sobě není tak těžké, jak se to může poprvé zdát, stačí dodržet všechna pravidla, postupovat podle pokynů na obalu s barvou a pamatovat na malé, ale takové důležité triky popsané výše.

Vlastní barvení vlasů doma

Touha změnit obraz je neodmyslitelná v každém z nás. Náklady na procedury v kosmetických salonech přimějí mnoho žen, aby tuto myšlenku vzdali. Od této chvíle nepotřebujete drahý stylista vůbec! Vědět, jak barvit vlasy doma, budete dělat všechno sami!

4 kroky pro vlastní barvení

Když se rozhodnete malovat prameny doma, postupujte podle těchto kroků.

Krok 1. Vyberte požadovanou barvu.

Jakékoli změny ve stylu začínají odstínem. Vyberte si, že je velmi obtížné, protože velmi zřídka dáma přesně ví, co chce. Proveďte experiment, zvláště pokud se chcete dramaticky měnit. Můžete zkusit paruky nebo jednoduše nahrát fotku na web a zvolit barvu na internetu. Mělo by se také vzít v úvahu jejich typ barvy, stejně jako potřeba změnit celý šatník, protože to, co přišlo červené, nemusí být vhodné blond.

Stupeň 2. Nákup barviva na vlasy

 • Při výběru balení obchodu s požadovanou barvou si přečtěte pokyny na straně balení. Obsahuje body dávkování pro různé délky drátu. U středně dlouhých a dlouhých vlasů možná budete potřebovat dva nebo dokonce tři balení;
 • Všechny barvy moderních barev jsou rozděleny do tří skupin - blond, černá a kaštan. A každý z nich může být samostatně rozdělen na různé tóny (světlé a tmavé). Pokud potřebujete malovat v tmavé barvě, pokuste se spustit světlejší odstín z této palety barev. A ještě jedna věc - když barvíte vlasy doma, dáváte přednost chladným odstínům. Teplé barvy se často chovají "neadekvátně", takže je lepší nechat je specialistovi;
 • Chcete-li ušetřit peníze, analyzujte další vlastnosti barev. Někteří dávají pramenům lesk, jiní mají šedé vlasy. Pokud ji nepotřebujete, zhotovte další barvu - bude to levnější. Cena je ovlivněna také pevným balzám v sadě. Pokud máte vlastní lék, který vám vyhovuje, zakupte si barvu bez balzámu;
 • Pokud pravidelně barvíte vlasy, používejte barviva stejné firmy. Dokonce i velmi malý rozdíl v složení barev může negativně ovlivnit zdraví vlasů.

Stupeň 3. Další příslušenství

Pro lakování je třeba:

 • Speciální kartáč;
 • Hřeben;
 • Ochranný plášť na ramenou (lze jej nahradit starým župánkem nebo ručníkem);
 • Tukový krém. Musí mazat pokožku podél linie vlasů, stejně jako uši, chrámy, krk. Krém neumožňuje barvu a barvu barvy.

4. fáze malování

Nebude to tak obtížné natřít nitě pro sebe, pokud přísně dodržujete pokyny uvedené na obalu:

 1. Důkladně promíchejte barvivo a oxidant.
 2. Řekněte dobře prameny. Pro zlepšení účinku mohou být mírně navlhčené.
 3. Rozdělte vlasy na čtyři části - od čela až po zadní část hlavy, okcipitální, pravou časovou a levou temporální.
 4. V každé zóně nejprve namažte pouze kořenovou zónu. Vrstva musí být jednotná. Pohybujte štětcem velmi rychle, jinak se vaše vlasy dostávají jiný odstín.
 5. Rozšiřte tuto směs po celé délce vlasů.
 6. Nechte půl hodiny. Pokud poprvé natáčíte, je lepší řezat tenkou zvlnění a pokusit se o něj barvivo podle vašeho výběru.
 7. Umyjte si vlasy šamponem.
 8. Na konci procesu omyjte vlasy balzámem, který se dodává v kitu.

Celý proces barvení vypadá takto:

Jak odstínit pouze kořeny?

Pokud potřebujete zbarvit pouze kořeny vlasů, aplikujte na barvu přibližně 20 minut. Dokonce i na dlouhou délku stačí jeden balíček. Protáhněte zbytky po zbytku vlasů a počkejte 10 minut. Potom namočte prameny malým množstvím vody a dobře pěna rukama. Umyjte si vlasy šamponem nebo pouze vodou. V druhém případě bude barva intenzivnější.

Jak malovat dlouhý oplet?

Technika barvení dlouhých vlasů není tak složitá, jak se na první pohled může zdát. Nakreslete nejdříve kořeny. Pak rozdělíte prýmku na několik tenkých pramenů, aplikujte na každou malou dávku barvy a položte ji na hřeben. To zajistí jednotné zbarvení. Shromážděte všechny barvené prameny do jedné fíky a skryjte si hlavu v pytli. Počkejte na správný čas a důkladně opláchněte. Nakonec naneste hydratační balzám.

Pozor! Pokud se vám nepodařilo namalovat prameny ve vybraném stínu, nepokoušejte se vše opravit jiným postupem. Počkejte dva týdny - to je nemožné znovu udělat, protože prameny budou trpět velmi.

Další tipy

 • Tip 1. Do chemických barviv nepřidávejte žádné další složky ve formě balzámů, šamponů a olejů. Tato aktualizovaná sestava může být nepředvídatelná.
 • Tip 2. Nevarujte nátěr pro budoucí použití, okamžitě ho aplikujte.
 • Tip 3. Používejte pouze rukavice - chemické složky mají špatný účinek na pokožku.
 • Tip 4. Moderní krémová barva se nerozšíří na kůži, protože v polyethylenu, stejně jako teplý ručník není nutné.
 • Tip 5. Nekombinujte perm s barvením.
 • Tip 6. Nezapomeňte, že barvicí kompozice je výhodnější neupravovat, než přemístit na prameny.
 • Tip 7. Ujistěte se, že koupíte kosmetiku pro barevné vlasy (šampon, balzám a masku).
 • Tip 8. Vlasy po malování by měly být sušeny bez vysoušeče vlasů.
 • Tip 9. Dva nebo tři dny před zahájením zákroku nemyjte vlasy šamponem. To umožní pigmentu opravit mnohem lépe. Hlavní věc je, že prameny nemají zbytkový lak a jiné stylové výrobky.
 • Tip 10. Pokud má pokožka hlavy vyrážku, zranění, škrábance nebo svědění, proceduru zrušte.

Jak malovat hennu a basma?

Barvení vlasů s hennou a basma může být také prováděno bez pomoci outsiderů. Stačí si vzpomenout na pár jednoduchých, ale velmi důležitých pravidel:

 1. Heňu rozpusťte teplou vodou - měla by vypadat jako domácí kysaná smetana.
 2. Vše dobře promíchejte, aby nebyly žádné hrudky.
 3. Můžete přidat k složení jakéhokoli esenciálního oleje (jen pár kapek).
 4. Aby nedošlo k znečištění pokožky, namažte ji tukovým krémem (podél linie vlasů, u uší a na krku).
 5. Použijte hennu na prameny, začínající od okcipitální zóny.
 6. Pečlivě se pohybujte po zbytku vlasů.
 7. Prohněte si vlasy hustým hřebenem, abyste rovnoměrně rozdělili směs.
 8. Zakryjte si hlavu do plastového a teplého šátku nebo ručníku.
 9. Počkejte 2-3 hodiny.
 10. Jemně masírujte před šamponováním.
 11. Opláchněte hennu teplou vodou bez šamponu tak, aby byl pigment fixován.
 12. Nyní míchat basmu vodou.
 13. Aplikujte stejným způsobem.
 14. Počkejte na správný čas - od 15 minut do 2,5 hodiny. Čím déle budete držet Basma, tím tmavší bude stín.
 15. Umyjte si hlavu vodou a kartáčujte vlasy balzámem.

Tónování vlasů

Rozhodnete-li se natřít vlasy tonikem nebo šamponem, nezapomeňte na důležitý bod - jeho barva může být tmavší pouze o jeden tón. Stínování vlasů se provádí podle následujícího schématu:

 1. Připravte směs pro lakování podle pokynů.
 2. Zvlhčujte trochu trochu, abyste toniku lépe.
 3. Rozdělte vlasy na několik rovných pramenů.
 4. Každé navlhčení znamená speciální štětec.
 5. Obalte se v teplé čepici.
 6. Po uplynutí doby použitelnosti umyjte hlavu vodou. Není třeba používat šampon.

Jak udělat ombre?

Ombre je jednou z nejoblíbenějších technologií barvení vlasů. Chcete-li barvit vlasy doma v módní ombre technice, stačí jen přísně dodržovat tipy:

 1. Smíchejte složení barvy. Může být jak stálou, tak neamoniakovou barvou. Pokud je to žádoucí, použijte tonizující balzám.
 2. Rozdělte vlasy na dvě stejné části.
 3. Přiložte dva ocasy a obě elastické pásy položte na stejnou úroveň a v požadované výšce.
 4. Pomocí speciálního kartáče namažte každý ocas. Držte kartáč ve vzpřímené poloze. Hranice může být ostrá a může být sotva patrná.
 5. Ponechte nátěr na prameny asi půl hodiny.
 6. Umyjte si vlasy šamponem a použijte balzám.

Přečtěte si více o této barvicí technice v tomto článku.

Pastelové barvení vlasů

Chcete-li správně malovat prameny pastelovými pastelky, koupte v salonu umělecké barvy.

Různé barvy otevírají obrovský výběr, ale nezapomeňte, že používání těchto pastelů příliš často může být pro vlasy škodlivé. A postupujte podle pokynů:

 1. Rozdělte vlasy na několik tenkých částí.
 2. Každý z nich otočte do svazku a zajistěte gumičkou.
 3. Postrojové postroje s křídou bez vlivu na kořeny. Můžete použít jeden a několik odstínů - to je podle vašeho vkusu. Blondýny mohou produkt aplikovat na suché prameny, brunetky se doporučují, aby vlasy zvlhčily vodou.
 4. Na konci procesu protřepejte vlasy, abyste odstranili zbytky křídy.
 5. Chcete-li zajistit efekt, rozstříkejte vlasy lakem.

Barevnost vlasů doma

Barvení vlasů se týká jednoduchých postupů, které lze provést doma bez pomoci odborníků. To však bude vyžadovat řadu speciálních nástrojů a přípravků, které musí být připraveny předem, aby nedošlo k nepředvídatelným obtížím v samotném procesu.

Co je pro to nezbytné?

Minimální soubor pro realizaci tohoto podniku zahrnuje:

 1. Staré šaty a ručník, který se nepoškozuje barvou.
 2. Speciální kartáč pro bodové barvení vlasů, doporučujeme zakoupit speciálně navrženou volbu pro takové účely.
 3. Každá nádoba pro ředění nebo míchání nátěru.
 4. Postřikovací láhev.
 5. Klipy na vlasy, které vám umožňují bezpečně fixovat jednotlivé kudrlinky pro jejich další barvení.
 6. Několik párů rukavic je nejlepší použít lékařskou možnost, jak je uvedeno v balení při nákupu barviv na vlasy, jsou obvykle nepříjemné a velmi rychle se dostanou do stavu nevhodného pro použití.
 7. Hodiny nebo časovač, který vám umožní zaznamenat čas přidělený k barvení.
 8. Přímé barvení na vlasy.

Jaká barva si vybrat pro domácí použití

Zvláštní pozornost by měla být věnována procesu výběru barvy samotné, neboť dnes existuje široká škála jejích odrůd a je nutné zvolit vhodnou alternativu pro určité účely.

Především je třeba vzít v úvahu stávající moderní typy produktů pro barvení vlasů, které mohou být užitečné v závislosti na výsledku, který má být dosaženo:

 1. Tónovací pěna, pěna nebo speciální šampony bez čpavku, které mohou změnit odstíny vlasů, jsou určeny pro takové případy, kdy nemáte v úmyslu drasticky změnit barvu vlasů. Tyto nástroje se v praxi používají pouze ke zvýšení jasu a sytosti přirozené barvy vlasů nebo k nepatrné korekci vlastností odstínů.
 2. Pro aplikaci nasycených barev se doporučuje používat semirezistentní odrůdy, které zahrnují sloučeniny amonné.
 3. Odolné barvy s významným množstvím barviv typu amoniaku v kompozici se doporučují používat v případech, kdy se provádí postup při lakování stávajících šedých vlasů.
 4. Basma a henna jsou nejbezpečnější a nejpřirozenější odrůdy produktů pro barvení vlasů. Tyto odrůdy se však neliší v širokém rozmezí barev, takže se budou používat pouze v případě, že existuje vhodná možnost.

Další kritéria, která mohou ovlivnit výběr, jsou následující barvy:

 1. Cenové rozpětí, které bychom neměli zapomínat věnovat pozornost. Doporučuje se vyhnout se možnosti rozpočtu s obsahem amoniaku v kompozici, protože ve většině případů to znamená nízkou úroveň kvality, může takový nástroj způsobit významné poškození vlasů a vynaloží spoustu času a úsilí na jejich následné obnovení.
 2. Značka, pod kterou je produkt uvolněn. Nejlepší je zakoupit výrobky známých značek a výrobců, kteří se ujali s nejvíce pozitivní stránkou a mají značnou část pozitivní zpětné vazby.
 3. Rozdíl mezi odstínem barviva a přirozenými barvami vlasů. Pokud máte v plánu drasticky změnit barvu vlasů, je lepší kontaktovat odborníky, protože doma můžete získat nejvíce neočekávaný výsledek, který bude muset být opraven po dlouhou dobu.

Nejlepší známky

S cílem usnadnit navigaci v široké škále moderních produktů pro barvení vlasů jsou níže uvedeny různé možnosti značek barvy, které mají čas doporučit sami sebe a shromáždily velké množství pozitivních recenzí:

Oreal Preference Recital

Je to poměrně drahý nástroj, ale tato nevýhoda je kompenzována jeho vysokou kvalitou.

Ve skutečnosti žádný analog se nemůže pochlubit stejnou shodou deklarované barvy s výsledkem získaným v praxi, stejně jako s jeho jasem a leskem.

Úplná nepřítomnost jakéhokoliv zápachu zabraňuje nepříjemnému pocitu v průběhu procedury.

Přibližná cena je 350 rublů.

Garnierově barevné přírodní látky

Jedná se o klasickou verzi barviva, která dlouhodobě vykazuje vynikající výsledky.

Po provedení série studií v laboratoři bylo potvrzeno maximální dodržování barvy, které udává výrobce.

Jedinou nevýhodou této možnosti není nejjemnější zápach, proto je dobré provádět barvení v dobře větraných prostorách.

Přibližná cena je asi 100 rublů.

Schwarzkopf Color Mask

Jedná se o barvu, která byla také opakovaně podrobena laboratorním zkouškám, které potvrdily shodu s uvedenými barvami.

Další výhodou je speciální struktura nástroje, která umožňuje aplikaci nejméně rovnoměrných vrstev.

Výsledek je stabilní a dlouhodobě trvá, zápach je neutrální, což při používání nepoškozuje.

Přibližná cena je 200-220 rublů.

Wella wellaton

Jedná se o barvu pěnu. Nevýhodou je nízká jasnost výsledného odstínu a pravděpodobnost mírného rozdílu od deklarované barvy.

V tomto případě má tato možnost vysokou míru odolnosti, výsledek je zachován po velmi působivé období.

Vzhledem k těmto výhodám a nevýhodám společnosti Wella Wellaton můžeme usoudit, že tento nástroj je ideální pro situace, kdy je vyžadováno mírné tónování vlasů nebo nepatrná změna přirozeného odstínu.

Vůně barvy se liší neutrálními tóny a nezpůsobuje žádné nepohodlí.

Přibližná cena je 200 rublů.

L'Oreal Casting Crème Gloss

Má několik stížností na rozdíl mezi výsledkem a deklarovanou barvou, ale současně tento nástroj nemá v uniformitě aplikace žádné analogie.

Přinejmenším vysoká úroveň je stálost barev a rychlost zbarvení, obvykle postup trvá ne více než 15-20 minut.

Aromatické látky nejsou zahrnuty, ale není žádný žíravý zápach.

Orientační cena je v rozsahu 280-300 rublů.

Jak barvit vlasy

Po provedení všech příprav a výběru a získání barvy můžete pokračovat v samotném postupu.

Bezpečnostní opatření

Neměli byste zapomenout na následující opatření:

 1. Před každým zbarvením je nutné pečlivě prozkoumat návod k použití, který je připojen k zakoupené barvě.
 2. Musíte zajistit, aby barva nespadla na sliznice. Pokud k tomu dojde náhodou, musí být postižená oblast opláchnuta dostatečným množstvím čisté studené vody.
 3. Před začátkem léčby je vhodné zajistit, aby nedošlo k žádné alergické reakci. Toho lze dosáhnout použitím malého množství na zadní stranu rukou. Pokud do jedné hodiny nedojde k podráždění, může být léčba použita bez obav.
 4. Není povoleno příliš často barvit vlasy, zvláště pokud používá výrobky obsahující velké množství amoniaku. Nejbezpečnějšími možnostmi jsou henna a basma, protože jejich složení je zcela přirozené, ale ani tyto barvy nelze použít více než jednou za 1,5-2 měsíce, jinak existuje riziko suchých vlasů.
 5. Dokud není dokončen postup barvení, není dovoleno kouřit, užívat si jídlo nebo pití, aby se zabránilo náhodnému proniknutí látky do respiračního traktu nebo trávicího systému.

Krok za krokem

Aby bylo možné kvalitativně a bezpečně barvit vlasy, doporučujeme použít níže uvedené pokyny:

 1. Změňte se na připravené staré oblečení. Je žádoucí, aby zůstaly co nejméně otevřené oblasti těla, které mohou získat barviva.
 2. Pro smíchání vybrané barvy s oxidačním zařízením a dalšími doplňkovými součástmi se provádí pouze v plném souladu s pokyny, které jsou k těmto prostředkům připojeny. Míchání lze zastavit až po homogenní směsi.
 3. Vlasy musí být česané a navlhčené. Pro tento účel je nejlepší použít pulverizátor, protože velké množství vlhkosti může nepříznivě ovlivnit barvu získanou po barvení.
 4. Doporučuje se pomazat krk, čelo, chrámy a uši s jakýmkoli tukovým krémem, což jim ochrání před náhodným znečištěním.
 5. Vlasy by měly být rozděleny do čtyř zón. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je držet obvyklé rovné dělení ve středu hlavy a pak další, který bude kolmý na první.
 6. Zbarvení začíná na zadní straně hlavy. Jsou vybrány nejmenší kadeře, po kterých se na ně nanese štětcem štětcem. Pohyb musí být proveden z kořenů a směrem ke koncům vlasů.
 7. Po vymalování všech kudrlin, které jsou v zadní části hlavy, je třeba je dát dohromady v jednom svazku a znovu nanášet barvu, aby vytvořila jednotnou vrstvu.
 8. Dále bude parietální oblast, která je namalována na stejném principu jako zadní část hlavy. Uložením vrstev na samostatné prameny se musíte postupně pohybovat směrem k čele.
 9. Poslední oblastí pro barvení budou chrámy. S ním by neměly být žádné problémy, protože vlasy v ní jsou spíše tenké a vrstvy se na ně snadno položí a výrobek se rychle uschne. Hlavní věcí je rychlé, ale úhledné pohyby.
 10. Vlasy na celém povrchu hlavy musí být opět česány, což pomůže rovnoměrně rozložit nátěr, který se jim aplikuje.
 11. Barva musí být dodržena po dobu uvedenou v pokynech, obvykle nepřesahuje 30 minut. Důležité je pečlivě sledovat čas, protože i nadměrná expozice po dobu 5 minut může vést k negativním důsledkům, které se odrážejí ve zhoršení kvality a stavu vlasů. Nadměrná expozice na hlavě po dobu 5-10 minut je povolená pouze v případě, že se jedná o barvení šedých vlasů. Nedoporučuje se používat speciální čepice ani vlasy do vlasů dotáhnout filmem, protože to může narušit chemickou reakci, při které se uvolňuje amoniak.
 12. Po uplynutí stanovené doby je nutné zkontrolovat kvalitu aplikace. Chcete-li to provést, můžete posunout několik pramenů na stranu a provést vizuální srovnání kořenů a konců vlasů, musí mít stejný odstín.
 13. Vlasy by měly být navlhčeny pomocí stříkací pistole a pak by se do ní ručně malovat ručními pohyby, což opraví efekt.
 14. Po provedení všech těchto akcí můžete začít pracovat s barvivem. Umyjte si vlasy v teplé vodě, dokud nejsou zcela čisté.
 15. Doporučuje se používat kondicionér na vlasy. Není žádoucí je umýt šamponem během dne po postupu, protože to může negativně ovlivnit výsledný odstín.
 16. Aby vlasy mohly přirozeně vyschnout, nedoporučuje se používat vysoušeč vlasů nebo jiné podobné přístroje, protože tepelné účinky mohou negativně ovlivnit nedávno natřené vlasy.

Při tomto postupu je dokončeno barvení vlasů doma, pokud budete postupovat podle uvedených pokynů, pak by neměly vzniknout potíže. Někdy se barvivo náhodně dostává na kůži, můžete se zbavit svých stop tím, že ošetříte zbarvená místa směsí nočního krému a čerstvě vymačkané citronové šťávy.

Jak vyrobit barvivo na vlasy doma

Jak barvit vlasy doma: postupná technika s fotografiemi a videem, tipy na zachování barev

Velice často vlasové barvení doma končí dalším fiaskem. To je způsobeno tím, že technika ubývání vlasů doma je narušena a v důsledku toho dochází k nerovnoměrnému rozložení barviva nebo k nedostatečné expozici. Pokud se chcete ještě naučit tuto dovednost, budete muset podrobně studovat navrhovaný materiál o tom, jak malovat kudrlinky pro sebe.

Vypovídá o tom, jak jsou vlasy doma samolepící a jaké nuance byste měli věnovat velkou pozornost. Pokud se budete řídit všemi doporučeními mistrů kadeřnictví, zbarvení domácích vlasů se ukáže dokonce a hodně pozornosti lidí kolem vás. Před zahájením postupu je třeba připravit barvicí kompozici a všechny potřebné nástroje. Také před domací barvicí vlasy se doporučuje zkontrolovat stav kudrlin a případně je ošetřit. Stojí za to, dokud se nanáší barvicí kompozice. Pokud nebudete provádět obnovu, není možné získat správný výsledek.

Podívejte se, jak se barvení vlasů provádí doma - celý proces tohoto postupu je postupně zobrazen na fotografii:

Jak malovat barvu vlasů sama

Chcete-li barvit vlasy jako profesionál, není třeba navštěvovat školu mladého lékáren. Postupujte podle našich doporučení a my vsadíme, že váš kadeřník nezjistí chybu.

Přestože kosmetické přípravky pro barvení vlasů doma jsou víc než dokonalé, nelze je srovnávat s rukama kadeřníka. Jinými slovy, není možné se obrátit z bruneta na blondýnku, vyhýbat se zrzavě, pokud to uděláte sami. Nicméně, blondýnka je neméně těžké stát se brunetkou nebo červenou, takže vybledlé barvy nevypadají nechutné. Ale pokud se chcete stát stínem nebo dvěma světlejšími nebo přidat do vašeho přirozeného barevného odstínu, vše je v pořádku. A samozřejmě neexistuje lepší zbraň, která by skryla šedé vlasy, napodobující její přirozené barvy.

Existují tři typy domácího barvení. Před samotným barvením vlasů nezapomeňte, že jsou zde krátké žloutky. Jsou navrženy tak, aby krátce poskytly určitý tón a lesk na vlasy (zpravidla si můžete umyt vlasy 6-8 krát) a nijak nenosí šedé vlasy. Jsou vhodné pro jednu cestu ven, nebo pro snadné dělat jejich vlasy tak krásné, ale tak nestabilní měděný odstín.

Než řádně barvíte vlasy, vyberte vhodné trvanlivé produkty. Mohou skrýt až 50% šedých vlasů po několik týdnů, ale u kořenů se barvivo postupně eroduje. Konečně existují nástroje pro trvalé barvení. Stojí za to přemýšlet dvakrát, než se o tom rozhodnete, protože tyto výrobky zničí vlákno vlasů a navždy mění barvu vlasů. Pouze oni jsou schopni úplně malovat přes šedé vlasy, přinejmenším po dobu jednoho měsíce, jak vlasy roste u kořenů.

Než budete barvit vlasy barvivem, musíte si zvolit odstín svého snu, protože toto pečlivě zvážíte přirozené barvy vašich kadeřnic. Vždy si myslíme, že naše vlasy jsou tmavší než skutečně. Co když nejste bruneta, ale "jen" tmavovlasá žena? Zkontrolujte barvu porovnáním vlasů se vzorky barev v okně. Pokud se na tebe smějí, není to smrtící, ale vyhnete se spoustě potíží.

Než budete provádět postupné barvení vlasů doma, položte vše, co potřebujete, před umyvadlo nebo na straně koupelny. To je ručník, který se vám příliš nelíbí (jistě jej zničíte), latexové rukavice (rukavice jsou připevněny k nátěru, ale často jsou špatně kvalitní, je lepší jít do oddělení domácích potřeb), kartáč na vlasy, vše, co je v krabici.

Jak barvit vlasy doma: fotografie krok za krokem

Před barvením vlasů doma je třeba důkladně promíchat a připravit barvicí kompozici. Barva na vlasy se skládá ze dvou smíchaných produktů (barvivo a pigmentová směs), směs dobře promíchá tak, aby nezůstaly žádné hrudky. Kromě toho připravte si vlasy, česněte je od kořene ke špičce a pak je hřebejte zametacím pohybem zprava doleva a doleva a vpravo na větrání. Navlhčete vlasy, pokud je to uvedeno v pokynech. Mějte na paměti, že pokud aplikujete barvu na suché vlasy, je lepší, aby byly špinavé, to znamená, že jsou chráněny přírodním kožním tukem.

Existují dvě možnosti: buď vaše vlasy již byly barvené, nebo toto je vaše první zkušenost. V prvním případě aplikujte barvu pouze na kořeny a nechte alespoň polovinu doporučeného času před rozmazáním po celé délce vlasů. Jinak aplikujte barvu na všechny vlasy a držte je přesně tak dlouho, jak je uvedeno v pokynech. Bojíte se vynechat? Mírně zkrá te dobu expozice. Stejné, pokud jsou vrásčité vlasy a špičky suché. Poškozené vlasy mají tendenci absorbovat pigmenty velmi rychle, což způsobuje, že prameny se mírně ztuhnou.

Následující tabulka ukazuje, jak barvit vlasy na fotografii, ilustrující proces nanášení barvy na kadeře:

Každopádně, před rozmazáním barvy na vlasy, naneste na obrys obličeje zvlhčovač, který chrání pokožku před nátěrem. Konečně naneste barvivo na vlasový pramen pramenem, aniž byste zapomněli systematicky kartáčovat pás na hlavě štětcem, aby nedošlo k vynechání poloviny kořenů. Jakmile jsou všechny vlasy přikryté přilbou, přilepte je krabovou barretou, a pokud barva proudí ošklivě, obalte hlavu ručníkem.

Přestože moderní barvicí prostředky jsou obohacené kakaovým máslem (nebo pistáciemi) a neobsahují amoniak ani jiné děsivé látky, vlasy v důsledku expozice se stávají citlivějšími. Proto je klimatizace v krabici. Neomezujte se na tuto dávku a odstraňte nátěr šamponem, připravte si masku, zejména pokud používáte prostředky k trvalému zbarvení.

Podívejte se, jak barvit vlasy sami: fotografie ilustrují krok za krokem celou techniku ​​tohoto postupu:

Jak udržovat barvu vlasů delší po barvení

Jen před několika týdny jste byla nádherná brunetka / hnědovlasá / blondýnka. Ale vlasy, jako oblečení, se po umývání mizí a vaše ohnivě červená barva není výjimkou z pravidla. Wow, na rozdíl od přirozené barvy mohou být obnoveny barvené vlasy. Potřebujete vědět, jak udržovat barvu vlasů po barvení pomocí jednoduchých a účinných metod.

Než budete mít barvu vlasů, koupte šampon pro barvené kadeře. Není to jen "marketingové" jméno, protože tyto kosmetické výrobky obsahují polymery, které pokrývají vlasy, jsou fixovány na vláknach vlasů a chrání je před škodlivými vnějšími vlivy. Zpravidla obsahují mnoho živin (bambucké máslo, palmový olej...), které regenerují vlasy, které po barvení oslabily. Některé z těchto šamponů působí spíše selektivně na světlé, tmavé nebo červené vlasy. V tomto případě obsahují přírodní extrakty, které mírně mění odstín vlasů. Takto působí tmavý heřmánek nebo henna.

Také prodávané šampony (pro profesionály), které díky přidání dalších barev dokážou změnit odraz vlasů. Například pomocí purpurových pigmentů můžete neutralizovat žlutou záři blond vlasů. Ideální je, když se naše Marilynová změnila na žlutou barvu, když zneužívala opalování

Existuje mnoho způsobů, jak udržet barvu vlasů delší a některé z nich lze snadno aplikovat doma. Pokud se po návštěvě salonu barva, po návštěvě salonu, vybledla poté, co několikrát umyla hlavu - získáte prostředky pro repigmentaci. K dispozici jsou nástroje pro všechny vlasy, které mají své vlastní vlastnosti, v závislosti na jejich barvě - světlé nebo tmavé. Jak se to dělá? Pigment se aplikuje po celé délce vlasových šachet, aniž by se dotýkala pokožky hlavy, jak se vyskytuje během barvení. Aplikujte výrobek jako masku na celou hřívu a nechte na doporučenou dobu (zpravidla ne více než pět minut!). Nebojte se, pokud je výrobek aplikován nerovnoměrně, není to skutečná barva, takže neriskujete, že se změníte na zebra. Výsledek tohoto podvodu je držen až do dalšího šamponu. Upozornění: takové pigmenty bohaté výrobky obvykle skvrny a koupele. Okamžitě vypláchněte, abyste je nemuseli později vyčistit.

Jakmile důkladně opláchnete vlasy (dvě až tři minuty pod proudem vody není příliš ekologické, ale potřebné pro čistotu), nakonec je opláchněte octem. Někteří obtížní výrobci vytvořili speciální kosmetické přípravky (pro dokonale líné psy), ale žádný z nich se neshoduje s receptou staré babičky: přidejte sklenici octa při posledním opláchnutí vlasů. Díky své báječné kyselosti se vlasové váhy zmenšují a vlasy začnou zářit jasně. Nebo prostě opláchněte vlasy studenou vodou. Brrr, je to zima! Ano, ale buďte trpěliví pro své vlastní dobro: ledová voda působí na vlasy stejně jako ocot a vůně necítí!

Často se říká, že je lepší je vyschnout na otevřeném vzduchu pro zdravé vlasy. To je pravda. Ale pohlcující vodu, oni stárnou a roste tupý. Nejlepší volba: vytlačte vlasy na poslední kapku a rychle osušte s vysoušečem vlasů na maximálním výkonu, aby se voda okamžitě odpařila.

Jak zachovat barvu barevných vlasů

Pokud je vaše barva vlasů nudná, ale je příliš slabá na barvení - věnujte se dočasnému tónování nástroje, který můžete udělat doma. Smíchejte ho se stejným množstvím dlaně nebo jakéhokoli jiného výživného oleje a nanášejte po celou délku vlasů, jako masku, a dodržujte čas uvedený v pokynech. Pak se vlasy nejen vrátit svou barvu, ale výrazně lépe díky účinkům oleje a lesku stejně jako u šamponů v lesklém zásobníku. Budete trvat měsíc až do další "skutečné" barvy v kabině. Než si zachováte barvu barvených vlasů, nezapomeňte se ptát, jaké přírodní barviva lze použít k zachování jasu tónu.

Přes vaše nejlepší úsilí jste nedosáhli barvy, o kterých jste snili? Klín je zaklepán klínem: rozhoduje o trvalém barvení, saturuje vlasy pigmenty od kořene až po špičku. Tento výkon lze dosáhnout doma, pokud cvičíte trochu, nebo máte-li milou přítelkyni. Než začnete, pečlivě si přečtěte pokyny, a pokud se stále bojíte, podívejte se na videa na stránkách.

Jak obnovit přirozenou barvu vlasů po barvení doma

Než obnovíte přirozenou barvu vlasů, musíte ji určit pomocí speciální měřítka a poté vybrat vhodný odstín barvy. Bohužel není možné okamžitě vrátit přirozené barvy. Proto před obnovením barvy vlasů po barvení budete muset ještě jednou aplikovat barvicí kompozici na kadeře.

Jako bonus nabízíme tři pravidla, která by měla být dodržena, abyste obnovili barvu vlasů doma a získali skvělý odstín:

 1. Nikdy namaľte vlasy s vlasy! Více porézních vrásčitých vlasů a vlasů se rychle "nastaví". Takže je třeba položit barvu na kořeny a vydržet polovinu doporučeného času, pak jej rozmazat na převrácené vlasy a pak na špičky.
 2. Vyplachujte co nejvíce! Potřeba zastavit účinky barviva. Oplachování vlasů na několik minut, zjistíte, že voda je zbarvená, proto nástroj stále funguje!
 3. Po barvení aplikujte do vlasů hlubokou péči. Navzdory všemu vývoji jsou vlasy velmi citlivé na oxidační barviva. Pokud se po barvení nedoporučuje umyt vlasy šamponem, aby se nezbavily pigmenty, určitě byste na vytlačené vlasy měli aplikovat ošetřující přípravek. A použijte ji po každém mytí vlasů.

Někdy je užitečné vzpomenout si na recepty dobré staré babičky, jak obnovit barvu vlasů po opakovaných barevných experimentech. Tenhle je v každém případě zatraceně účinný pro dívky s blond vlasy, které se chtějí stát blond, jako děti. Smíchejte dvě kapky citrónového oleje, tři kapky heřmánek silice a lžíce octa v litru vody. Po umytí vlasů šamponem a opláchnutí vlasů aplikujte tuto směs a nechte ji uschnout. Samozřejmě, že se nestanete platinovou blondou, ale pro krásnou záři - brilantní.

Užitečné rady. Není vždy možné vysvětlit kadeřníkovi, jakou barvu chcete barvit vlasy. A pravda, zpravidla je barva tmavší než přirozená. Většina hnědovlasých dívek se považuje za brunety, zatímco kadeřníci tuto barvu spojují s černým uhlím. Totéž platí pro blondýnky: to, co považujeme za světlý kaštan, se nazývá tmavě hnědé barikanti. Závěr: je lepší je s nimi diskutovat s fotografiemi v ruce.

Podívejte se, jak se barvení vlasů provádí doma - postup je uveden na videu, je popsána technika jeho nezávislé implementace:

Pro Více Informací O Suché Vlasy