logo

Basma, výhody a poškození vlasů. Pokyny pro přípravu a barvení vlasů s hennou a basma

Rozhodli jsme se, že vám řekne, jak je malovat bez použití nátěrových hmot. Budeme používat oblíbené recepty na barvení vlasů.

V tomto článku se podíváme na barvení vlasů v černé barvě.

Barvení s jednoduchými barvami hrozí suchým, dehydratovaným, křehkým vlasem. Bez ohledu na složení tohoto nátěru má jeho časté použití nepříznivý vliv na zdraví a vzhled.

Nyní je módní používat přírodní látky pro osobní péči, a to je skvělý trend. Tak proč nepoužívat lidové metody pro barvení?

Pokud máte tmavé vlasy, můžete vyzkoušet barevné basma a hennu.

Metody barvení vlasů

Černá barva byla vždy oblíbená, jen po určitou dobu se snížil počet brunetů na objednávku módních trendů. Dívky, stejně jako ženy s černým zbarvením vždy přitahují oko, tato barva je spojena s úmyslem a sebedůvěrou.

Basma se ve skutečnosti změní na modrozelenou. To je způsobeno přítomností takové látky v bazži jako indigo, což je modré barvivo. Indigo barvivo je prášková látka, barvená modře s různými odstíny.

Také někdy se káva používá jako ředidlo. Káva je dobrý kosmetický přípravek a je vhodná pro přípravu směsi.

Existují dva způsoby, jak barvit vlasy s basma a hennou:

 1. - konzistentní aplikace henny a basmy na vlasy;
 2. - aplikace na vlasy předem připravenou směs.

Obě tyto metody jsou stejně účinné, ale každý má své vlastní výhody.

První metoda umožňuje Basma poněkud "opravit" to, co se stalo po použití henny. Ale druhá metoda je méně nákladná z hlediska času a poněkud jednodušší.

Ačkoli poslední bod je kontroverzní - tato metoda je jednoduchá pouze tehdy, když přesně víte, jak míchat basma a hennu.

Jak míchat basma a hennu

V závislosti na poměru henny a basma v barvě a na dobu expozice můžete získat různé odstíny - od světla k černému. Ale bez ohledu na to, jak jsou zbarvené, vypadají přirozeně.

Zde můžete získat odstíny a poměry henny a basmy ve směsi:

 • černá barva (1 část henna a 3 skvrny);
 • hnědé vlasy (jeden k jednomu, aby se vlasy udržely ne více než půl hodiny);
 • barva kaštanu (polovina henny a basma, držte hodinu a půl);
 • lehký kaštan (v polovině, držte po dobu 1 hodiny);
 • tmavý kaštan (1 část henna a 3 bájí, držet po dobu 1,5 hodiny);
 • bronzový reflux (2 díly henny a 1 basma, držet po dobu nejméně jedné hodiny).

Jak vidíme, dokonce i stejné proporce mohou vést k různým výsledkům. Závisí to na původním odstínu.

Vlastnosti barvení

Především henna a basma jsou velmi silná barviva, je velmi obtížné umýt pokožku a téměř nemožné odstranit z tkanin, proto buďte opatrní při aplikaci a používání starých ručníků, ložního prádla (v prvních dnech mohou vlasy "barvit" vše kolem), oblečení a Požadované jednorázové rukavice.

Před lakováním byste neměli používat vysoušeč vlasů, žehlení a další zařízení pro tepelné ošetření a neměli byste to dělat během prvních dnů po barvení.

Také, pokud se rozhodnete použít Basma jako barvivo na vlasy, pak je lepší nechat malovat obyčejnou barvou, protože výsledek její akce nemůže být předvídán a Basma trvá velmi dlouho.

Před lakováním zvažte všechny tyto vlastnosti.

Barvení vlasů se směsí basma a henny

Pomocí výše uvedených informací zjistěte, jaké rozměry potřebujete pro získání odstínu.

Mluvíme o černé barvě, což znamená, že musíte mixovat hennu a basma v poměru 1: 3.

Smíchejte prášek (od 50 do 200 gramů - záleží na délce) ve skleněné nebo smaltované misce, nalijte směs horkou vodou, abyste získali konzistenci jako tlustá zakysaná smetana. Můžete přidat trochu jednoduché soli nebo olivového oleje, pak budou vlasy po barvení ještě jemnější a měkčí.

Výsledná hmota se aplikuje, začíná od kořenů na zadní straně hlavy na děrování. Poté, co je směs zcela nanesena na vlasy, hřejte ji, sbírejte a nasaďte plastový klobouk. Aby nedošlo ke zanechání stopy henny a basmy na čele, můžete na kůži před barvením natřít vazelínu.

Je lepší omýt barvu čistou tekoucí vodou a ne šampony. Obecně platí, že jejich použití musí být opuštěno alespoň tři dny po barvení.

Samostatné zbarvení vlasů s hennou a basma

To není příliš komplikovaný způsob, ale implementaci to trvá mnohem déle.

Za prvé, stejně jako v předchozí verzi, vyrábíme hustou hmotu, ale nyní jen z henny. Použijte a počkejte hodinu. Pak vlasy umyjeme a sušíme.

Dále provádíme stejný postup s Basma. Pro černou je třeba udržovat Basma na vlasy od 2 do 3 hodin. Po barvení vlasů touto metodou byste měli dodržovat stejná doporučení jako výše popsaná metoda.

Způsob, jak udržet černé vlasy

Můžete provést infúzi založenou na henně a basma. Chcete-li, že potřebujete 25 gramů basma a 25 gramů henny mix a nalijte horkou vodu o jeden a půl litru.

Roztok ochlaďte a opláchněte vlasy. Tato infuze pomůže nejen zachovat barvu vlasů, ale také posílit vlasové kořeny.

Jak míchat hennu a basma, abyste získali správnou barvu, schéma proporcí

Mehendi, břišní tanec, orientální sladkosti, turecké lásky - popularita všeho je kvůli zájmu našich krajanů v životě a kultuře Východu. Přesně stejným přirozeným výsledkem zvědavosti bylo použití přírodních barviv heny a basma pro barvení vlasů. Obyvatelé Indie, Íránu, Súdánu a dalších zemí již dlouho používají zeleninové suroviny, aby se staly atraktivnějšími, aby se přirozená barva kudrlin světlejší a samotné prameny - zdravější. Chcete-li se dozvědět, jak barvit vlasy s hennou a basma doma, vybrat správné proporce a kombinovat obě složky, stačí přečíst tento článek s fotografiemi, tipy a podrobné pokyny.

Jaké jsou výhody

Obě barvy mají zcela přírodní složení, protože jsou vyrobeny z rostlin. Chcete-li dostat hennu, spodní listy bush Lawsonia jsou listnaté, a pro Basma - listy indigofers z legume rodiny jsou roztříštěny. V prvním případě má prášek zelenou barvu a v druhém šedožlutou barvu.

Pozor! Hlavní výhodou obou produktů je nejen šetřící, ale i hojivý účinek na vlasy: posilující, vyživující kudrlinky, regulující práci mazových žláz.

Henna v barvách čisté barvy v červené barvě. Existují i ​​jiné odrůdy, s nimiž můžete získat zlaté, červené odstíny a několik hnědých odstínů.

Použije-li se pouze barma pro barvení, vlasy se stávají modrozelenými. Prášek z listů indigoferu se proto téměř nepoužívá jako samostatné barvivo a ve většině případů se smíchá s hennou. Tento tandem má prospěch obou složek: kombinace neutralizuje jasné pigmenty a vytváří krásné, přirozené odstíny vlasů. Co přesně - záleží na poměru barevných nástrojů.

Výhody a nevýhody

Výhody přírodních barviv:

 • nepochybné výhody pro vlasy. S jejich pomocí můžete vyřešit mnoho problémů - ztráta, pomalý růst, lupy, nadměrný obsah tuku v hlavě;
 • zlepšení celkového stavu vlasů, který se stává lesklým, silnějším, krásnějším;
 • přijímání různých odstínů bez chemického vlivu trvalým;
 • efektivní malování šedých vlasů při kombinaci obou složek (samotná henna, na rozdíl od basma, se dobře nesedí s "stříbrem" ve vlasech);
 • možnost kombinace s dalšími přírodními ingrediencemi, což umožňuje diverzifikaci původní palety (to zahrnuje šťávy z rostlin, odrůdy bylin, koření, čaj, káva);
 • nízké náklady na barviva;
 • snadné používání doma;
 • hypoalergenní.

Pokud uděláte hennu a basma barvení, zvažte i nevýhody:

 • s častým užíváním se terapeutický účinek téměř nezaznamená, protože přírodní prášky mohou být škodlivé: vlasy vyschnout;
 • k překreslení, musí pracovat tvrdě. Henna a Basma jsou "nepříjemné" s chemickými sloučeninami;
 • po postupu je obtížné zbavit se kadeří zbytků barviva tvořených částicemi trávy. Trvá to dlouho a trpělivě umyjte vlasy;
 • někdy vlasy vyzařují zvláštní vůni;
 • vyzvednout požadovaný odstín od prvního okamžiku je poměrně obtížné. Často budete muset experimentovat s proporcemi a složením, abyste získali to, co potřebujete.

Rada V době nákupu zkontrolujte, zda nedošlo k vypršení doby použitelnosti přírodních surovin. Jeho kvalita přímo určuje výsledek malby.

Kontraindikace

Pokud jsou prameny suché, křehké nebo pokožka hlavy je velmi suchá, je lepší odložit balení práškem do lepších časů. Alternativou by bylo kombinovat je při barvení s kefír, zakysanou smetanou a oleji. Nedoporučuje se provádět tento postup během těhotenství a laktace: změněné hormonální pozadí bude mít negativní vliv na to, jak bude barva vypadat.

Je třeba dbát na používání přírodních ingrediencí na světlých kadeřích, protože můžete získat škaredé žlutozelené odstíny.

Nežádoucí barvení vlasů s hennou a basmo po nedávné perm nebo použití trvalé, polostálem složení. V prvním případě počkejte na rychlé narovnání kudrlin, ve druhém - získáte nerovný barevný schéma.

Podobně byste neměli používat barvy čpavku nebo amoniaku od známých výrobců na barvených vlasech, pokud jste předtím použili rostlinné prášky. S největší pravděpodobností vás nová barva zklamá, pokud se vůbec objeví na vlasu.

Je to důležité! V některých případech mohou dokonce prášky rostlinného původu způsobit alergickou reakci: svědění, zarudnutí, otoky. Otestujte barviva na kůži zápěstí nebo kladiva lokte.

Tóny a proporce

Ihned je třeba poznamenat, že informace o počtu léků jsou povahy poradenství. Možná budete muset upravit poměry v jednom směru nebo jiném. Hodně závisí na struktuře, stavu, barvě vlasů. Zjistěte, jak kombinovaná barva splňuje vaše očekávání, můžete ji zažít pouze. S každým novým zbarvením se tón projeví silnější a stane se bohatší.

Pokud mixujete hennu s basma ve stejném množství, dostanete kaštanovou barvu s různou intenzitou (na blondýnkách - lehčích, na hnědovlasých - s měděným odstínem). Udržujte směs na vaší hlavě po dobu 1-2 hodin. U jiných kombinací použijte následující poměry:

 • Blonde je výsledkem smíchání 3 částí henny a jedné části basma. Barva se objeví během půl hodiny. Původní odstín vlasů by měl být lehký.
 • Redhead Měkkou paletu jasných barevných schémat získáte kombinací henny a basma v poměru 2: 1. Receptura je vhodná pro blondýnky a vyžaduje starnutí pasty na dobu delší než 10-15 minut.
 • Bronze. Poměr barev je stejný, 2 až 1, ale směs aplikujte na tmavé kudrlinky a neuvolňujte je po dobu 30 minut. Podíl se může změnit: 1,5 dílů henny plus basma ve stejném množství (1 díl).
 • Čokoláda, hnědá. Tato barva dává kombinaci 1 laloku prášku svého Lawsonia a 2 laloků - prostředku indigoferu. Kompozice je ponechána na vlasu po dobu 15-50 minut.
 • Černá barva se získá stejným poměrem, 1: 2 a prodloužením doby expozice na 1,5-2 hodiny.

Je možné aplikovat prostředky nejen ve formě homogenní směsi, ale také naopak. V takovém případě trvání barvení závisí na tom, jakou barvu je třeba nakonec získat:

 • pokud je blond, nejprve použijte hennu po dobu 60 minut, pak basmu po dobu 20 minut;
 • Chcete bohatou čokoládu - ponechte čas na první složku jako předtím, pro druhou zvětšete ji na 40-50 minut;
 • dostat černé, pro hennu, trvat 40 minut, pro basma - 2 hodiny.

Mějte na paměti, že množství prášku, které potřebujete k barvení, závisí na délce, tloušťce vlasů a na tom, jaký poměr preferujete. U krátkých a středních pramenů může trvat 100 až 300 gramů suché hmoty, u dlouhých 300-500 gramů.

Pravidla a funkce, aplikační tipy

 1. K ředění basma je nutná voda. Toto barvivo, na rozdíl od henny, se nebojí vaření vody a vysoké teploty.
 2. Je lepší rozředit prášek z prášku kefír (pokud jsou vlasy normální nebo suché) nebo citronovou šťávu, vodu a ocot (pokud jsou prameny mastné). Kyselé prostředí přispívá k jasné, bohaté barvě.
 3. Připojte hotová řešení před použitím, ale ujistěte se, že nejsou příliš horké.
 4. Nepoužívejte k přípravě a aplikaci složení kovových výrobků.
 5. Po barvení se složení umyje mnohem jednoduše, pokud se do přípravné fáze vloží 1-2 žloutky.
 6. Kosmetický olej, odbarvování lněného semínka nebo farmaceutického glycerinu přidaného k roztoku neumožní suché vlasy.
 7. Příliš mnoho basma ve vztahu k henné může dát kudrlinky zelené barvy.
 8. Barva by měla mít střední konzistenci. Příliš tekutá směs bude tekoucí přes obličej, oblečení a bude mít nepohodlí. Velmi tlusté ztuhne rychleji, než se vlasy dostanou nový odstín.
 9. Teplota kompozice by měla být mírně teplá. Studené barvivo je pomalejší a horké barvivo může způsobit popáleniny.
 10. Při obarvení doma, zejména při dlouhých kadeřích, je vhodné použít vodní lázeň k ohřevu přípravku.
 11. Vlasy by měly být čisté, suché nebo mírně vlhké. Bylo prokázáno, že pigment proniká lépe do struktury navlhčených pramenů.
 12. Používáte-li směs zeleninových ingrediencí, nezapomeňte zabalit hlavu polyethylenem a pak ručníkem.
 13. Při aplikaci samostatné barvy může vlasy zahřát pouze během aplikace henny. Bez této barvy bude barva velmi jasná. Basma taková opatření nevyžaduje.
 14. Chcete-li zvýšit krevní oběh a zvýšit účinky barviv, rozdělte je podél vlasů, pijte čaj se zázvorem, citronem nebo lehkým alkoholickým nápojem.
 15. Nepoužívejte šampon a balzám, omyjte hennu a basma. Toto pravidlo platí pro první tři dny po skončení procedury.
 16. Chcete-li fixovat barvu, opláchněte hlavu octem nebo šípkovým vývarem (lžíce libovolné složky na litr studené vody).
 17. Pokud se výsledný odstín zdá příliš světlý, použijte olivový olej. Prostě ji rozdělte skrze vlasy před dalším umytím vlasů.
 18. Příliš tmavá barva může být zesvětlena vyplačením kudrlin s vodou a octem nebo citronovou šťávou.

Rada Obnovte barvu, udělejte ji živějšímu opláchnutí hennou a basma vám pomůže. Vezměte 25 gramů obou produktů, rozpusťte se v 1,5 litru vroucí vody. Deformujte, vychladte a naneste podle určení. Stejné množství vody můžete získat na 50 gramů jedné henny.

Malířské techniky

Existují dva způsoby barvení vlasů s hennou a basma: oddělené a simultánní. Podle recenzí oba způsobují přibližně stejný výsledek. Avšak v případě postupného nanášení barviv můžete určit, jakou barvu získáte, a přímo je upravovat během postupu.

Pro obě metody budete potřebovat:

 • 2 nádrže pro směšovací roztoky;
 • stejný počet kartáčů nebo hub (podle zvolené metody);
 • 2 lžíce nebo hůlky pro míchání směsi;
 • hřeben hřebenů;
 • vlasové sponky nebo vlasové špendlíky;
 • vazelíny nebo tukové krémy;
 • polyetylénová taška, sprchová čepička nebo přilnavý film;
 • ručník, který nevadí znečištění;
 • rukavice;
 • vodotěsný peignoir / staré župany nebo tričko.

Jak namalovat hennou a basma simultánní metodou:

 1. Prášky rozpustíme v různých nádobách a poté promícháme.
 2. Přidejte kompozici na teplotu 40 ° C a nechte ji v misce s horkou vodou, aby nedošlo k vychladnutí.
 3. Namažte vlasovou masku mastným krémem (vazelínu).
 4. Používejte rukavice, župan nebo tričko.
 5. Rozdělte vlasy na 4 zóny: okcipitální, korunní a dvě časové. Zajistěte každý s barety.
 6. Barvení začíná od krku. Rozdělte tuto část kudrlin do samostatných pramenů.
 7. Použijte postupně trochu teplo. Přesuňte se z kořenové zóny do špiček.
 8. Dále ošetřete stejným způsobem časové zóny a korunu.
 9. Položte vlasy do housky, nasaďte na plášť (balík) nebo obalte film kolem hlavy.
 10. Pak zabalte vlasy ručníkem.
 11. Po vyčkávání správného času vypláchněte směs velkým množstvím teplé vody.

Rada Pokud je zbývající prášek špatně odstraněn, aplikujte malý balzám na barvené vlasy, protože šampon nelze použít.

Barvení v samostatném způsobu je téměř stejné:

 1. Připravte hennu nejprve - vždy se nejprve aplikuje.
 2. Chraňte oblečení županem, rukama s rukavicemi a pokožkou na čele, chrámy a na krku s krémem nebo vazelínou.
 3. Formulár z hlavy 4 zón vlasů, přitiskněte je svorkami.
 4. Nakládejte kudrlinky stejným způsobem jako při současném barvení.
 5. Po uplynutí nezbytného času opláchněte vodou. Můžete použít balzám.
 6. Pak rozpusťte basma, rozdělte ji na prameny.
 7. Nezakrývejte hlavu.
 8. Po uplynutí nastaveného času opláchněte barvivo.

Oddělený způsob, jak častěji cvičit, aby se dostal do černé.

Šedé zbarvení vlasů

Henna je zřídkakdy používána jako nezávislé barvivo pro šedé vlasy, pouze pokud na prameni je malý "stříbrný". V opačném případě se objeví velmi jasně oranžová barva. Kombinace s Basma umožňuje trochu změkčit, vyplatit křičící stín, aby byl přirozenější.

Šedavé kadeře jsou špatně vystaveny barvení, proto vyžaduje několik procedur nebo dlouhodobé vystavení kompozice (až 5-6 hodin). Měkké vlasy absorbují pigment rychleji, tvrdší - pomaleji.

Důležitý bod! Chcete-li namalovat šedé vlasy, je nejlepší jednat postupně, což způsobí, že směs je oddělená. Nasycení odstínů závisí na době expozice jednotlivých komponent.

Tam jsou takové doporučení:

 • Chcete-li dostat blond, včetně velmi lehké, henna by měla pracovat na vlasy po dobu 2-5 minut. Pak se vlasy nasytí s Basma a okamžitě se vymyjí vodou;
 • pro tmavší blond použijte směs prášku Lawsonia po dobu 8-10 minut, produkt z indigofery po dobu 4-5 minut;
 • světle hnědá nebo tmavě hnědá je výsledkem expozice henny po dobu 10-40 minut a basma - 5-30 minut. Čím déle, tím více se nasytí tón. Je nutné prodloužit čas poměrně pro obě barviva;
 • Chcete-li získat barvu kaštanu, důsledně aplikujte obě léčiva po dobu 20-25 nebo 40-45 minut každé (pro lehčí nebo tmavější verzi, resp.);
 • je možné ji barvit černě, pokud budete nejdříve stát hennou a pak basma po dobu 1-1,5 hodiny.

Přírodní suroviny rostlinného původu umožňují získat novou barvu a zároveň ošetřovat vlasy. Jen se nezapojujte do přírodních složek. Stačí, abyste aktualizovali barvu každé 2-3 měsíce a po zbytek času zbarvíte kořeny.

Při experimentování s poměry henny a basmy si můžete vybrat ten nejúspěšnější odstín vlasů.

Je obtížné získat požadovaný odstín přírodními barvivy. Odborníci doporučují používat osvědčené nástroje:

Jakákoliv změna barvy vlasů je příčinou vzniku vlasů. Nezapomeňte na obnovu vlasů po barvení, naše tipy vám pomohou.

LiveInternetLiveInternet

-Nadpisy

 • 1000 Tip +1 (307)
 • Tipy pro všechny příležitosti (104)
 • Malé triky skvělé vaření (85)
 • Pánská poznámka (121)
 • Osobní rozvoj (83)
 • Vývoj paměti (48)
 • Tipy pro život (13)
 • Řízení času (11)
 • Komunikační dovednosti (9)
 • Rychlost čtení (3)
 • Tanec (83)
 • Latina (29)
 • Zumba Slimming Dance (16)
 • Taneční předměty (7)
 • Klubový tanec (5)
 • Go-Go (5)
 • Orientální tance (25)
 • FAQ (81)
 • FAQ video (20)
 • LiRu (2)
 • Design (6)
 • Memo (27)
 • Naši menší bratři (659)
 • Psi (35)
 • "Živě - jako kočka se psem" (25)
 • Moje zvíře (5)
 • Ze života koček -1 (154)
 • Ze života koček-2 (35)
 • Zajímavé o kočkách (63)
 • Koťata (18)
 • Kočky (fotografie) (234)
 • Pro majitele koček (37)
 • Tato slavná zvířata (75)
 • Na webu World Wide Web (327)
 • Svalová kolekce (32)
 • Jaký pokrok dosáhl. (8)
 • Chci vědět všechno (114)
 • Tvůrčí psaní (17)
 • Mýty a fakta (36)
 • Úmyslně nebudete přemýšlet (3)
 • Vášnivá Mordasti (44)
 • Úžasný - další! (14)
 • Showbiz (40)
 • Vše o všem (39)
 • Život v radosti (668)
 • Live Easy (187)
 • Rituály, věštění, vědomí (131)
 • Svátky, tradice (100)
 • Money Magic (73)
 • Muž a žena (46)
 • Simoron (36)
 • Numerologie, horoskop (28)
 • Pro duši (25)
 • Feng Shui (17)
 • Ezoterický (2)
 • Chřipka (1)
 • Svatyně (5)
 • Abeceda víry (107)
 • Zdraví (810)
 • Pomoc sami (367)
 • Samoobslužná masáž podle všech pravidel (81)
 • Nemoci (71)
 • Qigong, Tai Chi Chuan, Taichi (66)
 • Akupresura, reflexologie (42)
 • Staroba není radost? (26)
 • Korekce zraku (9)
 • Tradiční medicína (9)
 • Východní lékařství (5)
 • Žít zdravě (134)
 • Tradiční medicína (46)
 • Čištění těla (42)
 • Poslední cigareta (24)
 • Izrael (146)
 • Města (33)
 • Zaslíbená země (11)
 • Užitečné informace (5)
 • Izrael (21)
 • Přehledy fotografií (11)
 • Jóga (210)
 • Jóga komplexy (123)
 • Jóga řeší problémy (43)
 • Cvičení (30)
 • Asanas (9)
 • Jóga pro prsty (mudra) (7)
 • Tipy (2)
 • Krása bez kouzla (1194)
 • Gymnastika obličeje, cvičení (229)
 • Luxusní vlasy (133)
 • Masážní technika (93)
 • Japonská krása, asijští technici (86)
 • Tajemství mládí (60)
 • Originální manikúra (22)
 • Cesta ke sálavé pokožce (115)
 • Kosmetická taška (55)
 • Neposkvrněný make-up (105)
 • Problémy (46)
 • Umění být krásným (36)
 • Styl (136)
 • Péče (284)
 • Recepty (775)
 • Pečení (93)
 • Obloha (18)
 • První miska (12)
 • Etnická kuchyně (8)
 • Dezert (53)
 • Občerstvení (119)
 • Výrobky těsta (84)
 • Jíst podaný (51)
 • Maso (115)
 • Ve spěchu (31)
 • Nápoje (76)
 • Zelenina a ovoce (115)
 • Recepty (25)
 • Ryby, mořské plody (34)
 • Saláty (62)
 • Omáčky (8)
 • Podmínky (16)
 • Užitečné stránky (11)
 • Foto (8)
 • Fotografické editory (3)
 • Napájecí zdroj (7)
 • Užitečné odkazy (7)
 • Programy (11)
 • V životě se směje. (135)
 • Video zábava (33)
 • Fotografie legrační (3)
 • Hračky (25)
 • Ach ty děti. (29)
 • Prikolyushechki (29)
 • Skvělé! (16)
 • Jehlová žena (209)
 • Pletení (21)
 • Vyšívání (11)
 • Opravy (3)
 • Udělejte to sami (83)
 • Vytváříme pohodlí (37)
 • Šití (70)
 • Básně a próza (247)
 • Texty (152)
 • Přísloví (68)
 • Aforismy, citace (22)
 • Próza (4)
 • Expresy klauna (1)
 • Perfektní tělo (638)
 • Bodyflex, oxysize (120)
 • Pilates (41)
 • Aerobik (25)
 • Callanetika (22)
 • Milena. Fitness (18)
 • Gym (17)
 • Bodytransformování (5)
 • Anatomie (1)
 • Tipy (69)
 • Fitness program (89)
 • Protahování (40)
 • Cvičení (237)
 • Fotka světa (63)
 • Umělci (5)
 • Příroda (5)
 • Fotografie (16)
 • Fotografové a jejich díla (31)
 • Květiny (8)
 • Photoshop (5)
 • Vyzkoušejte extra váhu (552)
 • V pasti ve stravě (63)
 • Zákony moci (118)
 • Jíst žít. (76)
 • HLS (16)
 • Produkty (73)
 • Inteligentní ztráta hmotnosti (128)
 • Cesta k ideálu (103)

-Video

-Hudba

-Vyhledávání podle deníku

-Přihlaste se e-mailem

-Pravidelné čtečky

Jak barvit vlasy hennou a basma

Kromě henny na východě je další oblíbená barva - Basma. Henna a Basma - nejběžnější přírodní barviva.

Jejich použití v domácnosti není obtížné a příznivý účinek na vlasy je skvělý.

Recepty s hennou jsou vhodné k tomu, aby měly vlasy červené odstíny. Basma v kombinaci s hennou se používá pro barvení vlasů v tmavších barvách - od lehkého kaštanu po černé, a je také vhodná pro barvení šedých vlasů.

Basma se používá pouze s hennou nebo kávou, protože jeden Basma barvy vlasů v zeleno-modré barvě. Basma obsahuje modré barvivo - indigo a pokud do něj přidáte hennu, přítomnost červené složky zabrání vzniku zeleného odstínu. Na druhou stranu modrá složka basma neutralizuje nasycenou červenou barvu henny, což způsobuje, že výsledek zbarvení je klidnější.

Henna je velmi užitečná, protože obsahuje mnoho esenciálních olejů a tříslovin. Zpevňuje a léčí vlasy, léčí vlasové kořeny postižené chemickými barvivy nebo nevhodnou péčí, chrání před škodlivými účinky slunce, zastavuje ztrátu vlasů, pomáhá eliminovat lupy. Je zajímavé, že henna nevstoupí do vlasové struktury při barvení, ale skvrny je po dlouhou dobu, téměř jako barvivo. Obsahuje látky, které utlumují vnější šupinovitou vrstvu vlasů a poskytují výrazný lesk.

Basma je vyrobena z indigových listů. Stejně jako henna, Basma je produkt šetrný k životnímu prostředí a má pozoruhodné kosmetické vlastnosti: stimuluje růst vlasů a dodává mu přirozený lesk, zlepšuje strukturu vlasů a posiluje kořeny.

Společně henna a basma pro vlasy také nesou celou řadu užitečných vlastností. Téměř každá žena si uvědomuje, že po barvení vlasů je lesklá a silná. Navíc díky těmto kosmetickým přípravkům zmizí lupy a samotné vlasy přestanou vypadávat a začínají růst rychleji.

Je možné barvit vlasy těmito dvěma barvivy dvěma způsoby: jeden po druhém nebo po smíchání obou barviv. Výsledky budou stejné, ale je lepší používat hennu a basma důsledně (henna musí být provedena jako první, pak basma). Tato metoda je nejpohodlnější, protože pokud po henně dostanete nežádoucí barvu vlasů, bude to snadné opravit s následnou malbou s basma. To umožní regulovat proces barvení.

Henna se odráží s basma

Proces barvení hennou a basma je stejný jako u chemických barviv. Jediná výjimka spočívá v tom, že před lakováním je nutné hlavu umýt a bez vysušení hlavy pokračovat v nanášení barvy na vlasy.

Basma se aplikuje na čisté, vlhké vlasy s hennou nebo po vyblednutí henny.

Změnou poměru henny a basma, trvání jejich vlivu, můžete získat velmi odlišnou barvu vlasů: od světla k černému. Je důležité, aby po zbarvení vlasů měly přirozený vzhled.

V závislosti na délce vlasů, které se odebírají od 25 do 100 gramů suchého henna prášek a basma. Poměr mezi nimi se liší podle požadovaného tónu a intenzity barev.

* Černá barva se získává smícháním 1 dílu henny a 3 částí basma.
* Světle hnědý odstín. Mix 1 díl henny a 1 díl basma. Držte jej 30 minut.
* Světlý blond odstín vlasů dá směs 1 části henny a 3 části basma, aplikované po dobu 1 hodiny.
* Barva kaštanu se získává smícháním henny a basma rovnoměrně.
* Barva tmavého kaštanu. Mix henna a basma v poměru 1 k 3. Musíte držet po dobu 1,5 hodiny.
* Světle hnědý odstín. Mix 1 díl henny a 1 díl basma. Držte po dobu 1 hodiny.
* Bronzový odstín. Smíchejte 2 díly henny s 1 částí basma. Držte 1, hodinu.

Prášek Henna a Basma je pečlivě rozemletý ve skleněné misce s dřevěnou lžící s horkou vodou nebo s horkou infuzí silné přírodní kávy nebo s zahřátým červeným vínem na hustotu suspenze. Do hennového roztoku můžete přidat také odtučněk z lněného semene, glycerin nebo šampon. Jsou to vazby, které pomáhají rovnoměrněji aplikovat barvivo na vlasy.

Podívejte se na velmi užitečné video o tématu henna a basma vlasy zbarvení

Oddělené hena a basma barvení

Barvení vlasů s hennou a basma se používá zvlášť pro černé (první henna, pak basma).

* Černá barva. Nejprve položte hennu na vlasy. Mějte hodinu. Pak se umyjte a vlasy se vysuší.
Poté, co z bažiny položíte kávu. Uchovávejte:

 • 15-20 minut pro světle hnědé vlasy,
 • 1-1,5 hodiny u kaštanu
 • 2-3 hodiny pro černé.

Henna nebo basma se aplikuje buď rozdělením vlasů na rozkrojení, nebo jednoduše přes vlasy a rovnoměrným rozdělením z kořene do konce. Barva je intenzivně rozmístěna na vlasy, pak vyčesaná nejprve vzácným, pak s častým hřebenem, pak pigmenty budou ležet hladší.

Basma kaše, jako henna, je připravena těsně před použitím. Pro jeho přípravu je prášek také pečlivě mletý, nalit ho teplou vodou a dobře promíchat. Pak se roztok basma s kontinuálním mícháním zahřeje na nízké teplotě. Jakmile se roztok začne vařit, odstraňuje se z tepla. Správně připravený roztok Basma má konzistenci tekuté kysané smetany.
Basmy kaše se rychle ztuhne, takže je třeba ji učinit tekutější než roztok henny. V procesu práce v kaši Basma je třeba nalít trochu horké vody. Připravíme barevný roztok dostatečný k pokrytí celé hlavy. Čím tlustší a delší jsou vlasy, tím je třeba více řešení.

Aplikujte vařenou kaši na vlasy jako henna. Stačí zabalit hlavu není nutné. To je nutné jen tehdy, když je malování černé. V tomto případě musí být basma udržována na vlasu po dlouhou dobu.

Omyjte Basmu teplou vodou bez mýdla. Můžete si umýt vlasy mýdlem jen následující den. Pouze v případě, kdy se barva vlasů ukázala být tmavší než je potřeba, okamžitě umyjte vlasy mýdlem.
Nadměrné ztmavnutí se může pokusit odstranit citronovou šťávu, roztok kyseliny citrónové nebo ocot. Nebude to však významně objasněno.
Zvažte, že je velmi obtížné odstranit basma z vlasů, proto je lepší podexponovat ji, než ji přehánět.

Při nedostatečné léčbě henny vlasů může nadměrná expozice basma na hlavě způsobit zelený odstín. Aby se odstranila tato vada, měly by se vlasy umýt vodou s mýdlem a pak by se na ně měla nanášet henna po dobu 10 až 15 minut. Po této operaci se vlasy stanou tmavším tónem.


Barvení vlasů se směsí henny a basmy

Se současným zbarvením se do nádobí vlije požadované množství henny a basma (50-200 gramů všeho v závislosti na délce vlasů), naplněné horkou vodou a míchá se, až se vytvoří homogenní kaše, podobná struktuře a husté smetaně. Aby se dosáhlo požadovaného odstínu vlasů, použije se určitý poměr henny a basma (viz výše). Čím tmavší je stín, který chcete dostat, tím víc by měla být ve směsi barviv na vlasy.

Chcete-li získat trendový odstín "černého tulipánu", přidejte 3 - 4 čajové lžičky čerstvě vymačkané šťávy z červené řepy do směsi basma a henny (2: 1) zahřívané ve vodní lázni. A pokud přidáte 1 čajovou lžičku olivového oleje, vaše vlasy budou mnohem měkčí a hedvábné.

Připravená směs se aplikuje na přepážky na umytých a mírně vysušených vlasech. V řadě růstu vlasů pokožka rozmazaná s vazelínou. Pokud tak neučiníte, po určitém čase po proceduře vaše čelo "ozdobí" jasně žlutý pruh.

Krémová barva by měla být aplikována na suché nebo mokré čisté vlasy a je nejlepší začít od zadní části hlavy. Tlustá část hlavy má nejnižší teplotu, takže vlasy skvrny delší. Poté naneste barvu na parietální a časové části hlavy a pak - po celé délce.
Chcete-li zvýšit efekt, vložte plastovou čepičku na hlavu a obalte ručníkem.
Zachycení barvy:

 • od 10 - 40 minut (pro získání světelného tónu)
 • až 1 - 3 hodiny (pro příjem tmavého nasyceného tónu)
 • oblasti s největší akumulací šedých vlasů jsou obarveny 2-3x
 • Zbytky kaše se zředí 1/3 - 1/4 horkou vodou a na koncích vlasů nanášejí barvu.

Po barvení se vlasy opláchnou teplou vodou. Při barvení vlasů s basma je nežádoucí mytí vlasů šamponem nebo jiným alkalickým činidlem nejméně tři dny po barvení.

Oplachování okyselenou vodou může být provedeno pouze za jeden den.

Nezapomeňte, že pokud poprvé natřete, pak před barvením všech vlasů zkuste nejprve malovat jeden malý prvek.

Po barvení vlasů hennou s Basma není vhodné barvit vlasy chemickými barvivy a vystavit je chemickým postupům (curling nebo narovnání).


Jak barvit hennu a basma šedé vlasy

Vzhledem k věku dochází k poklesu obsahu vlasů v barvivovém pigmentu - melaninu ve vlasech, proto se vlasy začnou zbarvovat šedě. Šedé vlasy mohou být skryty pomocí různých barviv. Chcete-li dosáhnout užitečného výsledku pro vlasy, můžete použít rostlinné barviva, které také ošetřují vlasy a naplní je živinami, a tak mají terapeutický účinek na vlasy a pokožku hlavy.

Henna má schopnost dokonale malovat přes šedé vlasy. Pro barvení šedých vlasů jsou nejvýhodnější tmavé odstíny: hnědé a černé.

Vlasy se šedou barvou se doporučují pro barvení ve dvou fázích - nejprve s hennou a pak s basma. Rovněž je vhodné, abyste vždy přidali basma k henně, pokud máte více než třetinu šedých vlasů. V tomto případě se šedé vlasy lepí.

Při barvení šedých vlasů doporučujeme barvit vlasy na vlasy (v minutách):

Chcete-li, aby barva byla světlejší než přirozená, pak je třeba vlasy nejprve zesvětlit jedním nebo dvěma tóny peroxidem vodíku.

Po dlouhém zbarvení vlasů vypadají hedvábné a lesklé. Stačí stavět rostoucí kořeny a pravidelně obnovovat barvu po celé délce.


Doporučené množství prášku pro různé délky vlasů

- 100 g pro krátké vlasy

- 200 g každého z nich pro vlasy až po krk.

- 300 g každého z nich pro vlasy délky ramen.

- 500 g každého z nich pro vlasy až do pasu.

Neskladujte směs: O).

Výsledkem barvení vlasů henna a basmy jsou následující faktory:

● Barvy přirozené barvy vlasů;
● Struktura vlasů: jejich tloušťka, stupeň suchosti a další individuální vlastnosti. Tenké, měkké a suché vlasy jsou namalovány mnohem jednodušší než silné a houževnaté. Vlasy obarvené peroxidem vodíku jsou zbarveny mnohem rychleji, vlasy s permeabilními vlasy;
● Teplota vody, ve které se připravuje henna a basma kaše a teplota kadeřavosti při aplikaci na vlasy. Čím je barva ochladí, tím pomalejší to barvy;
● Trvání účinku barviva na vlasy. Čím déle je směs na vlasu, tím víc skvrny;
● Proporce, ve kterých se prášky henny a basma mísí.

Nevýhody barvení vlasů s hennou a basma

 • Na chemicky barvených vlasech se henna a basma chovají nepředvídatelně. Protože máte barvené vlasy hennou a basma, nebudete moci zakoupené barvy s chemickými barvivy v kompozici používat, dokud se vlasy nerozsvítí
 • Lakované vlasy henny a basmy nemohou být vystaveny žádným kadeřnickým trikům souvisejícím s používáním chemikálií: perm, laminování, zvýraznění, tónování - to už pro tebe není.
 • Pokud vidíte nazelenalý nádech, nemějte paniku. Zmizí za den nebo dva, kdy je basma oxidována. Po 2 dnech budou vaše vlasy zcela černé.
 • Zbarvení Henna a Basma obvykle trvá několik měsíců, ale může postupně získat červený nebo modrofialový odstín, proto, aby byla zachována požadovaná barva, je nutné včas provést nátěr na vlasy.

Postupné pokyny pro barvení vlasů henna a basma

Barva vlasů Henna a Basma je dostupná všem a může být použita doma. Můžete barvit vlasy černě a barvit šedé vlasy s hennou a basma, bez parafenylendiaminu nebo jiných chemikálií!

Barva vlasů Henna a Basma uvolňuje kudrnaté vlasy a dělá to lesklé, hladké a černé.

Před noční dobou mixujte hennu s citrónovou šťávou, abyste si vyrobili bramborovou kaši. Ponechte směs přes noc, aby se mohlo objevit barvivo. Ráno přidejte do směsi dostatek vody, aby to bylo jako silné jogurt.

Když jsou vlasy blonďaté, nemohou okamžitě zčernat, takže na začátku je nutné je barvit hennou.

Více informací o tom, jak barvit vlasy s hennou najdete zde: Barvení Henna

Noste rukavice, protože vaše ruce mohou skvrnit!

Naneste silnou vrstvu barvy a rozdělujte ji přes vlasy. Takže všechny vlasy byly pokryty tlustou vrstvou barviva, až na pokožku hlavy.

Masírujte směs ve vlasech do kořenů. Doporučuje se použít více směsí.

Když jsou vlasy zcela pokryty, vyčistěte vlasy a uši z barviva.

Omotat vlasy s lepícím filmem a držet po dobu 2 hodin.

Opláchněte vlasy a vysušte suchým ručníkem.

Jen se nemusíte bát, že vaše vlasy po barvení nebudou mít barvu, kterou jste chtěli!

Po vyprání henny a vysušení vlasů připravte basma.

Smíchejte prášek Basma s vodou na konzistenci jogurtu.

Aby byla barva stabilnější, přidejte lžičku soli.

A můžete okamžitě začít barvení vlasů.

Basma pasta musí být aplikována stejným způsobem jako henna pasta

Prohněte si vlasy, abyste je mohli snadno rozdělit na části. Oddělte vlasy a naneste směs velmi silně na pokožku hlavy.

Když jsou všechny vlasy zcela pokryty pastou basma, zabalte vlasy plastovým obalem.

Utřete skalp z přebytečného nátěru a nechte 1 hodinu.

Omyjte vlasy.

Po umytí hlavy je jasné, že vlasy jsou černé!

Existuje rychlejší způsob zbarvení, pokud nemáte dostatek času na oddělení barvení vlasů.

Vezměte heňu a nalijte prášek do misky (nejlépe plastové) a nalijte vroucí vodu (90 stupňů), promíchejte lžící tak, aby nebyly žádné hrudky, měli byste mít hustou kašičku. Nechte to naplnit 10-15 minut na parní lázni. Musíte také dělat s Basma, a to tak, že ji rozložíte do stavu brambor. Přidejte včelí pastu do šálku henny.

A malovat, jak je popsáno výše.

Henna a Basma jsou přírodní produkty pro barvení vlasů, které se navíc postarají o vlasy, posilují jejich kořeny a strukturu po celé délce. Chrání vlasy před poškozením, dodává jim lesk a zvyšuje jejich objem, vyživuje pokožku hlavy, zabraňuje vypadávání vlasů (pro podrobnější informace viz Henna pro krásu a zdraví vlasů).

Pro Více Informací O Suché Vlasy