logo

Vlasová kosmetika: profesionální, organická, terapeutická

Každá žena sní o tom, že její vlasy budou mít zdravý vzhled, lesk a hustotu.
V obchodech najdete obrovské množství kosmetiky pro vlasy: léčivé, organické nebo profesionální. Ale jak se neztratit v této řadě výrobků a zvolit opravdu vhodnou kosmetiku a vlasový produkt?
Když vidíme reklamu v televizi, existuje naprostá touha koupit tento konkrétní produkt na vlasy, v naději, že to může pomoci. Když zakoupíme požadovanou vlasovou kosmetiku v obchodě, nelze si být 100% jistý, že to bude fungovat, častěji jsme stále zklamáni. Lidská psychologie je určena pro skutečnost, že pokud je inzerována, pak by měla opravdu pomoci. To není úplně pravda. Stojí za to pamatovat, že produkty péče o vlasy by měly být pečlivě vybírány podle vašich vlastností vlasů, aby nedošlo k opačnému účinku.

Organická vlasová kosmetika

Co je organická vlasová kosmetika a proč je vybrána mnoha profesionálními kadeřníky, kteří se starají o krásu vlasů.
Takže základ organické vlasové kosmetiky nezahrnuje agresivní složky, které negativně ovlivňují vlasy, jejich strukturu, žárovky a pokožku hlavy. Tyto organické produkty jsou ideální pro majitele tenkých a slabých vlasů, nebo pro ty, jejichž vlasy byly poškozené při barvení nebo curlingu vlasů. Kosmetika, které obsahují mnoho chemikálií na vlasy - dlouho nepomáhají a škodlivé látky v jejich složení vstupují do krve a mají negativní vliv na tělo.

Co je součástí organické vlasové kosmetiky?

Složení kosmetiky zahrnuje přírodní, přírodní složky: tráva, květiny, bobule, které se pěstují výhradně v ekologicky šetrných oblastech. Při pěstování komponentů, které jsou součástí organické kosmetiky, nepoužívejte žádné pesticidy ani jiné škodlivé látky. Všechny produkty organické kosmetiky podléhají celkové výrobní kontrole a certifikaci.
Vysoká kvalita produktů a přísná kritéria výběru činí organickou kosmetiku o něco dražší než konkurenti s chemickými sloučeninami.

Přírodní kosmetika na vlasy a její aplikace

Jaký je rozdíl mezi organickou a přírodní kosmetikou?

Přírodní kosmetika na vlasy má léčebné vlastnosti. Ale navzdory všem výhodám, neměli byste čekat na okamžitou akci z přírodní kosmetiky. Jakákoli léčba vyžaduje systém a čas a výsledek nebude trvat dlouho. Účinek přírodní kosmetiky je výraznější a dlouhodobější než u chemických sloučenin a účinek na vlasy je jemnější. V důsledku použití přírodní kosmetiky na vlasy můžete získat zdravý a dobře upravený vzhled vlasů, stejně jako jejich hustotu a lesk.
Než si koupíte přírodní kosmetiku na vlasy, poraďte se s odborníky v prodejnách. Jsou jisté, že vynesou správné odchody pro vaše vlasy. Odborníci, kteří dobře zná svůj výrobek, jsou obvykle zběhlí v sortimentu prezentovaném v obchodě a snadno vám řeknou, jak způsobit, že vlasové kořínky budou méně mastné, ale bez vysušení špiček.
Pro ty, kteří chtějí mít hladké a hedvábné vlasy, použijte balzám po umytí vlasů šamponem. A pokud chcete vyřešit problém dělených konců, pak před a po vyschnutí vlasů vysoušečem vlasů stojí za to, že na koncích vlasů uložíte velmi malé množství oleje (pár kapek je dostatečné). Díky komplexní péči o vlasy se můžete stát vlastníkem senových vlasů, stejně jako v reklamě.

Vlastnosti profesionální vlasové kosmetiky

Pro mnoho běžných lidí je profesionální kosmetika ten, který je používán pouze v kosmetických salonech. Ale to není úplně pravda. Profesionální péče o vlasy se aplikuje po curlingu, barvení, narovnávání a dalších kadeřnických procedurách a je vhodná jak pro salóny, tak pro domácí péči. Je třeba vzít na vědomí milovníky žehliček, ploek a vysoušeč vlasů. Před použitím těchto nástrojů by měly být na vlasy aplikovány speciální profesionální prostředky, které posílí a chrání strukturu vlasů před vysycháním a pájením.
K vyřešení těchto problémů výrobci profesionální kosmetiky čas od času upravují skladby, které mají jedinečné kompozice, které jsou vysoce ceněné a poskytují vynikající výsledky. Výrobci vycházejí z nejnovějších výsledků v oboru trichologie a dermatologie.
Všechny profesionální produkty péče o vlasy podléhají povinnému testování a kontrole kvality, zejména FDA a IAT.

Lékařská kosmetika pro vlasy

Hlavním úkolem lékařské kosmetiky pro vlasy je ovlivnit problém zevnitř. Pro vývoj zdravotnické kosmetiky pro výrobce vlasů využívá pokročilý vývoj v oblasti medicíny. Pro zajištění terapeutického účinku vlasů je důležité přísně sledovat poměry a používat nejkvalitnější součásti. Stojí za zmínku, že každý produkt péče je vytvořen pro konkrétní typ vlasů a úlohu, kterou musí řešit. Lékařská kosmetika podléhá povinné kontrole kvality a klinických studií.
Stav vlasů, pokožky hlavy a nehtů - vždy mluví o zdravotním stavu.
Pokud zaznamenáte změnu: vzhled se zhoršil, ztráta, temnota se zvětšila, vysušila se pokožka nebo naopak olejovitost vzrostla, pak je třeba tyto příznaky naslouchat a podniknout kroky. Zkontrolujte stravování, proveďte hormonální testy, věnujte pozornost stavu nervového systému a jděte na vlasovou kosmetiku. Lékařská kosmetika obnovuje buněčnou strukturu vlasů s integrovaným přístupem, výsledkem bude potěšení.

Aplikace vlasových výrobků

Každý produkt je určen pro konkrétní účel. Pokud se drogy používají v komplexu, navzájem se doplňují. Například šampon a vlasový kondicionér, stojí za to používat čistě jednu značku. Takže proč používejte vlasové výrobky
• Šampon - odstraňuje nečistoty a mastnotu;
• Balzám - je rozdělen na ochranné, regenerační, zvlhčující, vyživující, atd. Balzám na vlasy zjednodušuje česání. Vyberte si jednoho výrobce se šamponem;
• Kondicionér - hydratuje a zlepšuje strukturu vlasů. Vyhlazuje váhy, obaluje ochrannou fólií, plní poškozené oblasti, zachovává integritu vlasů. Balzám je prostě nezbytný pro vlasy po barvení, curlingu;
• Lotion - účinná látka pro urychlení růstu vlasů, která zvlhčuje a tónuje vlasy;
• Maska - obnoví strukturu vlasů, nepoužívejte je častěji 2 krát týdně, abyste nedosáhli opačného efektu. Například pokud překonáte vlasy olejem, to nejenže nepovede k požadovanému výsledku, ale může dokonce vést ke ztrátě vlasů.
V komplexu by měla být použita lékařská a profesionální vlasová kosmetika, šampon se neúčiní bez balzámu nebo kondicionéru a pro zvýšení efektu doporučujeme použití masky nebo séra stejného výrobce.

Jak si vybrat kosmetiku na vlasy

 1. Při výběru produktů péče o vlasy věnujte pozornost:
 2. Kompozice - vždy v horní části seznamu by měly jít přírodní ingredience. Pokud jdou na chemikálie, na konci, pak produkt péče o vlasy není organický;
 3. Vyberte si produkty péče s ohledem na typ a stav vlasů pro mastné, suché, křehké, barvené, kudrnaté apod.;
 4. Doba použitelnosti výrobku - nesmí překročit 2 měsíce;
 5. Ochranná membrána - neměla by být poškozena, aby se vyloučila interakce se vzduchem;
 6. Výrobce - důvěryhodné značky, přečtěte si recenze zákazníků.

Přírodní kosmetika na vlasy nemá ostrý zápach a jasnou barvu. Pokud mluvíme o přírodních šamponech pro vlasy, pak bude horší pěna než, řekněme, analogy s chemickým složením. Organická kosmetika nenásilné vůně esenciálních olejů, bylin, květin, které lze cítit v procesu použití.
Léčivé šampony mají zřídka krémovou konzistenci - obvykle jsou průsvitné a lehké. Se správným přístupem k výběru a pravidelné péči budou vlasy lesknout zdravým leskem, jako v reklamě.

Jak odstranit vlasy pro reklamu.

Takže nejste příliš rozrušený skutečností, že vaše vlasy nevypadají z reklam v reklamách, rozhodli jsme se, že vám ukážeme, jak odstranit reklamy na vlasy. Natáčení vlasů pro reklamu je jedním z nejkomplexnějších a časově náročnějších střelbových procesů, které vyžadují roky praxe.

Organická vlasová kosmetika

Přírodní kosmetika pro vlasy činí vlasy a pokožku hlavy zdravou, zlepšuje růst vlasů, pružnost a lesk.

Vlasy v souladu s přírodou

Vaše vlasy upřednostňují přírodní kosmetiku

Přírodní složky produktů péče o vlasy jsou šetrné k životnímu prostředí pro vás a svět kolem vás.

Nevíte, který šampon bez síranu si vybíráte? Prohlédněte si seznam bezpečných, bezsulfátových vlasových šampónů a jejich vlastností.

Používáte ve svých receptech přírodní oleje? Co jsou přírodní vlasové oleje lépe?

Tři základní kroky, které by se každý měl naučit, než se nazývá odborníkem na přirozené masky na vlasy. Nejlepší recepty na výrobu masky doma.

Správně si pečujte o vlasy

Pravidelně používejte přírodní kosmetiku a budete mít zdravé vlasy.

Správná kombinace přírodních ingrediencí a použití osvědčených receptů vám umožní nezávisle vytvářet vysoce kvalitní přírodní produkty pro péči o vlasy.

Odborné názory na vlasovou kosmetiku

Vlastnosti přírodních olejů pro vlasy: jak jsou organické masky pro pokožku hlavy užitečné a jak je správně používat?

Vlastnosti přírodních olejů pro vlasy: jak jsou organické masky pro pokožku hlavy užitečné a jak je správně používat?

Masky pro vlasy z organických olejů Používejte oleje mohou být v čisté formě a míchány dohromady. Chcete-li zvýšit účinek použití masky, můžete použít esenciální oleje. Přidat

Přehled přirozených masek pro růst vlasů: Top 20 produktů, které lze připravit doma

Přehled přirozených masek pro růst vlasů: Top 20 produktů, které lze připravit doma

Úvod V podstatě míra růstu vlasů závisí na dědičném faktoru. Existují však ještě nějaké prostředky k urychlení tohoto procesu. Domácí masky pro pěstování kudrlin jsou velmi populární,

Nejlepší bezsulfátové šampony: výhody a nevýhody špičkových výrobců

Nejlepší bezsulfátové šampony: výhody a nevýhody špičkových výrobců

Každá dívka zvedne šampon v obchodě a snaží se najít pro ně nejlepší vlasy. Ale ne všechny prostředky mají pozitivní vliv na stav vlasů. Mnoho lidí ví, že vysoký obsah

Přírodní vlasové výrobky: pravidla domácí péče

Přírodní vlasové výrobky: pravidla domácí péče

Jak se lidé dříve vypořádali bez kosmetiky a jiných předmětů osobní hygieny? Dnes se můžete ztratit z množství výrobků osobní péče, které nám výrobci nabízejí. Ale

Přírodní maska ​​na vlasy z kokosového oleje: léčebné vlastnosti a správné použití

Přírodní maska ​​na vlasy z kokosového oleje: léčebné vlastnosti a správné použití

Ve svých snahách o dokonalost jsou moderní ženy připraveny používat různé kosmetické přípravky pro péči o vlasy, ale v poslední době upřednostňovaly přirozené komponenty, které jsou schopné vytvářet skutečné.

Kvalitní bezsulfátové šampony po vyrovnání keratinu: které z nich je lepší vybrat?

Kvalitní bezsulfátové šampony po vyrovnání keratinu: které z nich je lepší vybrat?

Šampony bez sulfátu jsou produkty z řady absolutně ekologických a bezpečných kosmetických přípravků, které rozhodně nepoškodí vaše vlasy. Koneckonců, po keratin rovnání kudrlinky jsou zranitelnější vůči agresivnímu

Organická vlasová kosmetika: masky a značky

Organická vlasová kosmetika:
pokyny k aplikaci a recenzi značky

Vlasy jsou jednou z prvních věcí, které přitahují oko. Bohužel málo lidí vlastní vlastní tlusté a hedvábné přírodní vlasy, ale mohou být vyrobeny takhle. To pomáhá přirozené vlasové masky, které slouží k ochraně vlasů před vnějšími vlivy, zvyšují hustotu a hedvábné vlasy.

Mnozí nevenují dostatek pozornosti jejich vzhledu. Prostě si umyjí vlasy šamponem a to je všechno. Pokročilejší lidé přidávají oplachovací balzám, ale to nestačí. Účinkem balzámů a kondicionérů je odstranění účinků samotného šamponu, aby se zajistilo dodávání dalších živin. Současně obnoví strukturu, eliminuje poškození a dodává lesk a hedvábnost.

Přírodní vlasová kosmetika

Ale organická kosmetika je potřebná všemi, bez výjimky. Například křivky, které jsou vyčištěné, ztrácejí hodně vlhkosti, takže potřebují další potravu a vlhkost. Pro mastné kadeře - nenahraditelné prostředky, které eliminují účinky solení. K tomu použijte organickou kosmetiku z jílu. Dlouhé mastné kadeře často mají tipy, které se rozštěpí nebo vyžadují další výživu a hydrataci. A pokud kořeny potřebují adsorpci, odmašťovací směs, špičky naopak potřebují jídlo a zotavení. Proto pro tipy potřebujete použít jiné formulace než pro kořeny. Pro kadeře, které se dělí, nemusíme adsorbovat směs, ale masky s oleji.

V závislosti na stavu kadeří se mění i pravidelnost použití masky. Pokud jsou organická kosmetika vyráběna pro problematické kudrlinky každé 2-3 dny, pak pro normální kadeře postačuje měsíční profylaxe.

Několik pravidel pro používání přirozených masky

Organická kosmetika je pouze čerstvá, měla by být aplikována okamžitě a dlouho uchovávána.

Nutnost dodržovat technologie pro použití masky. Organická kosmetika nepřehánějte - můžete způsobit škody. Organická kosmetika po pečlivém omytí vlasů.

Přírodní masky na vlasy

Kořenová část je obvykle zdravá. Proto jsou přirozené vlasové masky aplikovány ze středu délky vlasů. Výjimkou jsou masky pro mastné kadeře. Zde jsou hlavní postižené oblasti právě v kořenech.

Nedovolte, aby kompozice zasáhla pokožku hlavy - ne všechny složky masky jsou příjemné na pokožce. Použijte nejlepší způsob, jak naklonit hlavu a třepat kompozici pouze ve vlasech.

Nejslavnější značky výrobců organické kosmetiky

  • Organická lékárna. Použití výhradně organických plniv bylo zaznamenáno britskou organizací The Royal Pharmaceutical Society (RPS) mezi kosmetology a lékárníky;

Organická lékárnická kosmetika

  • Ren. Kosmetika jsou vynikající. Organické výrobky pro péči o pleť. Úplná absence plniv dráždí kůži;
  • Nude. Výrobky obsahující pouze organické přísady, které pomáhají udržovat zdraví a zlepšovat přitažlivost v důsledku vzhledu kůže;
  • Bare Escentuals. Vedoucí mezi výrobci kosmetiky založené na minerálních látkách. "Kosmetika, při kterých můžete usnout, je tak čistá," tvrdí vedoucí společnosti;
  • Šťáva krása. Světová sláva. Zelený jablkový hydratační krém a přírodní maska ​​Apple PeelStella McCartney jsou zvláště dobré;

Organická kosmetika Šťáva Krása

  • PÉČE. Přírodní kosmetika - úplná absence živočišných složek, syntetických konzervačních látek, silikonu;
  • Dr. Hauschka. Renomovaná značka německých výrobců. Obrovská škála přírodních bylinných prostředků;

Kosmetika Dr. Hauschka

  • Korres. Řecké kosmetologové kouzelníci jsou známí daleko za svou zemi. Nádherný šampon šamponů Korres Rice Protein a maska ​​na vlasy Maska na vlasy Shea Butter dokonale charakterizují vysokou kvalitu svých výrobků;

Korres Šampon z rýžového proteinu z Korresu

  • Světle organické. Ne každý výrobce kosmetiky se může pochlubit ručně vyráběným krémem, jak to dělají americkí odborníci;
  • Ojon. Je obtížné se obejít jménem značky rostliny, která se používá při výrobě vlasových krémů. Ořech z vlašských ořechů Obonne využívá italští výrobci ve sprejích, šamponech a vlasových kondicionérech;
  • Jamu Tradiční recepty obyvatel ostrova Bali na péči o pleť byly základem pro indonéské výrobce, aby vytvořili vynikající kosmetiku z koření, bylin a ovoce;

Indonéská značka organické kosmetiky Jamu

 • H.I.P. Jeden z mála výrobců, kteří mimo jiné vyrábějí organickou kosmetiku pro vnitřní použití. Francouzská značka nabízí tonikum pro získávání vitální energie;
 • Aesop. Krédo společnosti: "Pouze to, co se vytvořila, může být pro péči o pleť použita." V sortimentu výrobků jsou prezentovány pro péči o citlivou pleť.

Nemůžete ignorovat estetickou stránku kosmetiky z ekologických produktů. Ve většině případů je to skvělý balíček, který může zdobit interiér každého domova. Nebylo by nadbytečné zmínit se o nádherných vonných látkách, které organická kosmetika často obsahuje.

Organická vlasová kosmetika - zda platit dražší

V minulém desetiletí se móda pro zdravý životní styl a návrat k přírodě podnítila vznik řady produktů péče o vlasy, které jsou umístěny jako "BIO", přírodní a organická kosmetika. S řádnou reklamou není divu, že takové výrobky jsou oblíbené.

Nestačí nesouhlasit s tvrzením, že přirozená je lepší než syntetická. Ale jsou tyto náklady opodstatněné a reklama odpovídá skutečnosti?

Nový trend v kosmetickém průmyslu

Také se snaží zjistit rozdíl mezi přírodními a organickými produkty péče o vlasy. Překvapivě je tento rozdíl poměrně významný.

Přírodní a ekologické - dva obrovské rozdíly

Nejpopulárnější značky

Hranice oddělující vysoce kvalitní kosmetiku používající pouze přírodní ingredience a výrobky pod značkami "přírodní", "BIO", "přírodní" je velmi rozmazané. Vzhledem k tomu, že máte k dispozici organické šampony na vlasy, stejně jako jiné výrobky pro péči, musíte pečlivě prozkoumat složení a označení.

Jak rozlišovat vysoce kvalitní produkt od napodobování?

Existuje několik důležitých značek, které je třeba věnovat pozornost:

 • Mezinárodní normy vyžadují, aby složení výrobku, prohlášeného za ekologické, sestávalo z devadesát pět procent rostlinných složek. Pouze 5% stabilizátorů je povoleno pro použití v tomto pásmu a jsou přísně omezené.
 • U ekologických produktů je vyloučeno zavádění rafinovaných ropných produktů, barviv, pigmentů, umělých přísad a příchutí, které chrání také chemickou složku;
 • Pouze přírodní konzervační látky mohou prodloužit dobu skladovatelnosti - solí, přírodních esenciálních olejů a kyselin, které jsou obsaženy v rostlinných extraktech;
 • Požadavky na léčivé byliny jsou také velmi přísné - ekologie růstu, absence úprav genů a čistota krmení (bez zavádění hnojiv a chemikálií).

V zásadě. Je třeba věřit, že velké zahraniční společnosti ztrácejí miliardy, aby mohli ekologicky nakrmit perfektní rostliny, jestliže genetické inženýrství v západních zemích prožívá období rychlého růstu? Nezodpovězená otázka samozřejmě není v inzerátu uvedena.

 • Kosmetika by neměla obsahovat produkty živočišného původu a rostliny, které tvoří tyto přípravky, by neměly být podrobeny ošetření, které mění jejich chemické složení.

Zvědavý. Kolagen je bílkovina, jejíž hlavní složkou jsou lidské vlasy. Teď se podíváme na výzkum a zjistíme, jaký druh kolagenu potřebuje naše tělo.

Několik slov o kolagenu

Nejpřirozenější kolagen

Ve skutečnosti je celý seznam organických šamponů pro vlasy jedním z rysů - kolagen kolagenu. Snažte se zjistit, zda je to důležité pro efektivní obnovu vlasů a zdraví.

Kolagen v přírodě je pouze tři typy:

 • Zvířata - pocházejí z šlach a kůže skotu. Nejlevnější ze všech kosmetických kolagenů, ale neslučitelné s kolagenem lidského těla, protože jeho užitečnost je malá;
 • Hydrolyzovaná zelenina - odvozená z pšeničných bílkovin. Ale to není kolagen, ale pouze jeho protějšek, přestože je neúčinný pro obnovu vlasů;
 • Ryby - vyrobené z kůže ryb, struktura je nejbližší analog k kolagenu lidského těla. Tato složka aktivuje produkci vlastního kolagenu a má nejvyšší procento penetrace do struktury vlasů.

Ve fotosnímku, který má environmentální certifikát EKOSERT (Francie), obsahuje mořský kolagen

Závěr. Ekologická kosmetika by neměla obsahovat produkty živočišného původu. To znamená, že ve všech produktech je zastoupen kolagen - nejúčinnější ze 3.

Mořský kolagen lze nalézt v produktech nejrozšířenějších značek, umístěných jako organické. Již viditelné nesrovnalosti ve stanovených požadavcích a skutečném složení.

Ale nemluvme o smutku. Pokud chcete důvěřovat známým světovým značkám, nabízíme vám stručný přehled nejoblíbenějších vlasových přípravků z této řady kosmetických přípravků.

Druhy organické kosmetiky - výhody, nedostatky a tipy kosmetologů

Hlavní věc - exotické součásti

Organické kosmetické přípravky na vlasy představují obrovský výběr produktů pro péči o vlasy. Nejdůležitějšími produkty této řady jsou šampony a barviva bez amoniaku na vlasy, stejně jako oleje, masky a balzámy.

S odkazem na zkušenosti čtenářů a recenzí ze sítě (v tomto případě tvůrce není orientován na reklamu).

Organické na bázi přírodních olejů

Uznávaná značka v Rusku z USA

Jen na tuto řadu ekologických produktů nebyly žádné stížnosti. Oleje odvozené z rostlinných materiálů mají dlouhou životnost bez konzervačních přísad a obnovují strukturu kudrlin.

Organický vlasový olej lze rozdělit do tří kategorií (ale jako součást kosmetiky se obvykle používají směsi různých typů olejů):

 • Mastné kolečko, lněné semínko, konopí. Používají se jako základ pro tvorbu hojivé kompozice, nejsou používány v čisté formě, protože utěsňují mazové žlázy a jsou vytvrzeny;
 • Bold - jojoba, mandle, avokádo, karit. Vhodné pro všechny typy pramenů, úžasně obnovují kudrlinky po neúspěšné chemii nebo malování;
 • Světlo - největší seznam esenciálních olejů - semena hroznového, kokosový, meruňkový, všechny citrusové a jehličnaté. Jen se absorbuje a umyje, má nejvyšší propustnost.

Nejprodávanější značky nejvyšší kvality a relativně nízké ceny.

Organická kosmetika na vlasy. Nejlepší značky a jejich vlastnosti

Na vrcholu módy je nejen přirozenost v obrazech, ale také organická kosmetika, vytvořená z darů přírody. Podle výrobců neobsahuje nebezpečné "chemikálie", vonné látky a konzervační látky.

Ne tak dávno byla provedena studie, podle níž objem chemických látek v lidském životě dosáhl obrovského rozsahu. Tato parfumerie, jídlo a kosmetika a mnoho dalšího, které nás obklopují každý den. Jistě, mnozí budou překvapeni, ale moderní průměrný představitel veselého pohlaví používá asi 12 kosmetických přípravků denně, ve kterých je asi 175 chemických složek. Většina z nich má složité názvy, některé jsou jednodušší, ale otázka zůstává - jak se tam všichni dostali?

Podle tvrzení a koordinace Evropské unie je většina kosmetických přípravků naprosto bezpečná pro lidi, nicméně existuje také slabá vazba - chemické látky, které přispívají k rozvoji alergií, kožní imunity a dokonce i rakoviny.

Jakmile se předpokládá, že pokud se kosmetická látka neabsorbuje do epidermis, neměla by být použita. Čas plynul a po pochopení se ukázalo, že kůže má zvláštnost - absorbuje naprosto všechny látky, které se na ni aplikují. Absolutně jakákoli složka ulovená na pokožce pronikne do hlubokých vrstev pokožky a nejhorší je, že některé z nich mohou být toxické a způsobují velkou škodu lidskému tělu. Totéž platí pro kosmetiku na vlasy.

Organická kosmetika a její vlastnosti

Doporučujeme číst: Složení pro rovnání vlasů, složení keratinu

Stále více se můžete setkat s výrazem "všechno přirozené je užitečné, všechny chemické látky jsou škodlivé", a tady je důvod. Všechno to začalo před více než 40 lety. Hippie reprezentanti subkultury byli horlivými příznivci všeho přirozeného, ​​odmítli rychlé občerstvení, vybírali produkty vypěstované na farmě, uspořádali rozsáhlé setkání proti využívání atomové energie, kázali mír světu a také revidovali své názory na rtěnky a šampony. Postupně se jedná o výraz "organická kosmetika". Tento druh kosmetiky, která se zcela nebo částečně skládá z přírodních, rostlinných látek.

Jeho velkým plusem je, že během všech fází výroby nejsou pokusy na zvířatech uspořádány, všechny zůstávají bezpečné a zdravé. Je povoleno používat pouze kyselinu mléčnou a produkty z včel. Co můžeme říci, glycerin, známá složka, jako je kolagen, je vyrobena z rostlinných materiálů používajících rostlinné oleje a pšeničné bílkoviny.

Možná si někdo pamatuje lekce školní chemie. "Kombinace uhlíku a dalších prvků je organická." Moderní svět říká, že stejná organická hmota se v žádném případě netýká světa tyčinek a pistil, a slovo "organické" znamená, že rostlina rostla za určitých podmínek. To však v žádném případě neovlivňuje konečný produkt. Nemá žádné nadpřirozené vlastnosti, a to je fakt.

Dokonce i děti vědí, že rozklad plastů může trvat déle než 50 let. Organické balení je vytvořeno z přírodních materiálů, které lze později odstranit, aniž by došlo k poškození přírody bez ucpání oceánské podlahy.

Většina si může myslet, protože organická vlasová kosmetika neobsahuje chemické přísady, ale nezpůsobuje alergie. To je velká mylná představa. Látky, jinými slovy alergeny, lze nalézt mezi přírodními a chemickými složkami. Velké množství přírodních extraktů může ve skutečnosti způsobit samotnou reakci, ucpat póry, zničit kolagenová vlákna, významně snížit ochranu před slunečním zářením. Nejčastěji se to týká:

 • Santalové dřevo.
 • Smrklé jehly.
 • Dubová kůra.
 • Ylang Ylang.
 • Lemongrass.
 • Rosemary.
 • Lavender
 • Eukalyptus
 • Citrus.
 • Spice.
 • Angelica
 • Mincovna.
 • Růže.

Doporučujeme číst: Masku pro rovnání vlasů doma

Nicméně, i když některé z těchto éterických olejů jsou přítomny ve složení vašich oblíbených organických léků, neměli byste je okamžitě vyhodit. Pokud nevolá alergie, pak je vše v pořádku a můžete je používat i nadále.

To je všechno podnikání - věřit či neorganizovat vlasovou kosmetiku. Hlavním úkolem je uspořádat efekt, nebyly žádné negativní důsledky, alergie a další věci a organický nebo jednoduchý "klasický" šampon nebo maska ​​již hraje druhotnou roli. V každém případě, ať už je to rtěnka, krém, balzám na vlasy... je to hlavně to, protože to je do jisté míry životním partnerem.

Slavné značky Eco

Aveda. Tato značka věnuje zvláštní pozornost chuťům, které mají své výrobky. Receptura se navíc každým rokem zlepšuje, rostou přírodní zdroje a při jejich použití nepoškozují ozónovou vrstvu. Práce továren zajišťuje větrná energie, která také přispívá k ochraně naší planety a pravidelné dobročinné sbírky finančních prostředků na zlepšení a podporu ekologické situace, přidá další do peněžní krabice.

Natura Siberica. To je možná první inteligentní výrobce organické vlasové kosmetiky v Rusku. Pracují podle všech certifikátů italských organizací. Vyrobte vynikající produkty, jejichž cena nepřesahuje šálek kávy v kavárně. Jak vyplývá z názvu, rostliny, které se používají k výrobě kosmetiky, rostou na Sibiři. Samozřejmě, nejčastější:

Tato společnost se také zabývá charitou, pomáhá botanické zahradě jedné z univerzit, sdružení malých národů na severu a také chrámu Nejsvětějších Borodorit.

Doporučuje se číst: Brazilské vlasy vyrovnání recenze

Organický barevný systém. Tato značka používá speciální inovační vývoj - barviva na vlasy bez amoniaku nebo podobné výrobky. Vysoké teploty a nízké pH se staly vynikající alternativou. Tato technologie nepoškozuje vlasy, má širokou barevnou paletu a nedráždí pokožku hlavy. Navíc se liší v původním balení. Takže tato společnost vyrábí "Strom v láhvi". Všechny prostředky jsou nalité do lahviček z rostlinného a ovocného škrobu. Jakmile je lahev prázdná, může být zasazena do země, brzy se stane vynikajícím hnojivem pro rostliny. Tato originální a 100% ekologická myšlenka apelovala na mnoho lidí.

Nejde o celý seznam profesionálních firem, které se zabývají výrobou organické vlasové kosmetiky, a to nejen. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších představitelů, kteří chtějí udělat svět trochu čistší a lepší. Pokud jde o samotnou kosmetiku, aby bylo jasné, zda se jí to líbí nebo ne, bude to vhodné nebo zbytečné, pravděpodobně to zkusíte. Lidé se dlouho sdíleli s těmi, kteří jsou pro a proti, protože kolik z nich - tolik názorů. Někteří lidé pronásledují nízkou cenu, nevěnují pozornost kompozici nebo samotnému výrobku, jiní jsou ochotni zaplatit paušální částku za ceněnou láhev, která slibuje neuvěřitelné změny vlasů. Ve skutečnosti je vše zcela individuální a to, co vyhovuje, nebude vyhovovat jinému, a třetí se stane nejoblíbenější kosmetikou.

16 značek organické kosmetiky: žádné pochybné chemikálie

Ekologie života. Zdraví a krása: Každá žena v některých obdobích svého života pravděpodobně používala nejdražší kosmetické systémy, přísně dodržovala všechny rady konzultantů kosmetiky. A kolik žen může tvrdit, že po šesti měsících nebo po roce přísného dodržování doporučení ohledně používání kosmetických přípravků se jejich kůže alespoň vizuálně změnila k lepšímu?

Každá žena v některých obdobích svého života pravděpodobně používala nejdražší systémy kosmetiky, striktně sledovala všechna rada konzultantů, kosmetologů. A kolik žen může tvrdit, že po šesti měsících nebo po roce přísného dodržování doporučení ohledně používání kosmetických přípravků se jejich kůže alespoň vizuálně změnila k lepšímu? S největší pravděpodobností málo. Ráno, bez smetany a dekorativní kosmetiky, všichni se zklamáním uvedou neúprosný fakt stárnutí naší pokožky.

Většina moderních kosmetických přípravků (tukové krémy, pleťové vody a gely) postihuje pouze pokožku, tj. Nejvyšší 0,1 mm pokožky a často poškozuje běžné bakterie kožní mikroflóry a epiteliální buňky s konzervačními látkami.

Taková kosmetika dělá více škody než dobré, zvláště pokud je kůže problematická - nadměrně suchá nebo mastná, pokud začala předčasně stárnout, objevily se první vrásky nebo akné mládí. Proto se mnozí nyní vracejí k receptem babičky: kůže se čistí jílem a jogurtem, umyje si vlasy hořčicí nebo vejcem a opláchne se vodou citronovými nebo bylinnými infuzemi atd.

Naše kůže není povinna tolerovat zločiny, které každý den pácháme: Krmíme kůži konzervačními látkami.

Které z nedokonalých ingrediencí, které tvoří kosmetické výrobky, způsobí poškození našeho zdraví? Chceme objasnit tento problém a zdůraznit některé netoxické linie organické kosmetiky.

Nedávný průzkum odhalil skutečnou míru obav o chemikálie v kosmetických a toaletních výrobcích v každodenním životě lidí. Průzkum prováděný společností Neal's Yard Remedies v reakci na program Channel 4, "Závislost na kráse: jak toxický jste?" Odhalil hlavní zmatek mezi spotřebiteli týkající se kosmetických značek a ukázal, že 99% spotřebitelů chce tyto informace vyjasnit.

Bez ohledu na to, jak překvapivě to může znít, ale průměrná žena užívá 12 kosmetických přípravků denně a způsobuje jí asi 175 chemikálií. Většina produktů obsahuje dlouhý seznam ingrediencí, z nichž mnohé mají nehratelná jména - a dokonce ještě nepochopitelná z jakého důvodu nebo v čem spočívají v nich.

Podle INCI (International Cosmetic Ingredient Nomenclature) je nutné, aby každá složka výrobku měla název.

Názvy dokonce i přírodních ingrediencí, které jsou obsaženy v přípravku INCI, často vypadají děsivě, takže jména společných složek vypadají jako cizí nepochopitelná slova. Většina přírodních značek, včetně A'kin, začala v obvyklých názvech složek v hranatých závorkách umísťovat obvyklé názvy komponent, které nejsou daleko od standardního názvu INCI.

Se souhlasem Evropské unie jsou téměř všechny kosmetické prostředky bezpečné, ale existuje nesporná pochybná vazba v přítomnosti chemických látek, které způsobují alergickou reakci, imunitu kůže a dokonce i rakovinu.

Nějak se předpokládalo, že pokud kosmetika není vstřebávána do kůže, pak stojí za to pochybovat o její léčbě. Nicméně je nyní známo, že pokožka absorbuje absolutně všechny výrobky, které jsou na ni umístěny. Všechny složky pronikají a absorbují do hlubších vrstev pokožky, ale některé z nich mohou být toxické pro lidi a jejich těla.

Kromě toho jsou kosmetické přípravky navrženy tak, aby zachovaly své vlastnosti již několik let a z tohoto důvodu obsahují velké množství konzervačních látek.

Jaké přísady, často nazývané "negativní znaky", by se měly vyhnout?

Propylenglykol
Je to zvlhčující složka a rozpouštědlo používané v kosmetice, vlasových přípravcích, dezodoranty, po holení a zubních pastách. Je také hlavním prvkem nemrznoucích a brzdových kapalin - není překvapením, že je to nejsilnější příčinný účinek alergických reakcí.

Lauryl / laurethsulfát sodný
Tato pevná složka se nachází v zubních pastách a šamponech, nemluvě o jednotlivých čistících výrobcích. Při koncentraci pouze 2 - 5% může způsobit podráždění a zánět kůže a podle některých zpráv může způsobit oční poruchy, kožní vyrážky, lupy a alergickou reakci. Z produktů, které neobsahují tuto komponentu, můžete zkusit Alterna a Daniel Galvin Junior.

Formaldehyd (formaldehyd)
Formaldehydy se nejčastěji objevují ve vaně pěny, šampony, hydratační krémy a mnoho dalších produktů. Tato silná chemikálie je však známá jako karcinogenní a toxická látka. Snadno proniká pokožkou a může způsobit vážné zdravotní problémy.

Parabeny
Bylo navrženo, že parabeny, druh konzervační látky, mohou způsobit hormonální poruchy a dokonce i rakovinu prsu. Bylo však prokázáno, že účinek parabenů obsažených v deodorantech byl neopodstatněný. Proto v kosmetickém světě byly jejich vlastnosti přeceňovány a nyní jsou považovány za poměrně bezpečné. Z paraben-free značek si můžete vyzkoušet Trilogy.

Minerální olej (minerální olej)
Minerální oleje jsou často přidávány do různých tělových pleťových mlék (dětský olej je 100% minerální olej). Vytvářejí vrstvu na kůži, jako plastová skořepina, takže kůže prakticky není schopna dýchat a zbavit se toxinů. A takové povzbuzující toxiny mohou způsobit předčasné stárnutí pokožky, pupínky a další obavy z kůže.

Petrolatum (vazelína)
Jedná se o levné rosoliny z minerálních olejů. Může být alergenní, špatně vstřebává a ucpává póry. Kromě toho vazelína brání přístupu kyslíku k pokožce a může způsobit trhliny kůže a fotosenzitivitu.

10 nejnebezpečnějších součástí - přečtěte si štítek!

Přestaňte se spokojit s pseudonárodním make-upm. Začněte číst štítky - a naučíte se poznávat skutečně ekologické produkty mimo jiné. Zde jsou látky, které podle Aubrey Hamptonové, zakladatele společnosti Aubrey Organics, nejsou žádoucí v kosmetice.

1. METYL, PROPYL, BUTYL A ETHYL PARABENY (METHYL, PROPYL, BUTYL A ETHYL PARABÁNY) se často používají v denní péči jako konzervační stabilizátory, které inhibují růst mikrobiálních látek. Jsou absorbovány kůží a mají slabý estrogenní účinek, což je nebezpečné pro ženy, u nichž je estrogen kontraindikován (u rakoviny prsu), stejně jako během těhotenství (způsobuje plodovou patologii reprodukční funkce).

2. DIETHANOLAMIN (DEA, DEA), TRIETHANOLAMINE (TEA, TEA) - pěnivé činidla jsou aminy (mající složení amoniaku). Mají toxický účinek s prodlouženým použitím. Může vyvolat alergické reakce, podráždění očí, suchou pokožku a vlasy.

3. PROPYLENOVÝ GLYKOL (PROPYLENOVÝ GLYKOL, PPG), POLYETHYLENOVÝ GLYKOL (PEG, PEG) - směs petrochemických produktů používaných jako hygroskopická složka. Může způsobit kopřivku a ekzém.

4. SODIUM LAURUULAURETH SULFATE SODIUM / LAURETSULPHATE je levný a škodlivý detergent používaný v šamponech díky jeho čistícím a pěnivým vlastnostem. Rafinovaný produkt, často zakrytý jako "odvozený z kokosových ořechů". Způsobuje podráždění očí, odlupování pokožky hlavy, podobně jako lupy, kožní vyrážky a další alergické reakce.

5. VAZELIN (PETROLATUM) - odvozený z minerálního oleje, který se používá jako změkčovadlo, je masivně používán díky svým neuvěřitelně nízkým nákladům. To porušuje přirozené procesy zvlhčování a způsobuje přesně stav, který má odstranit: suchá kůže, vzhled trhlin.

6. STEARALKONIUM CHLORIDE (STEARALKONIUM-CHLORIDE) byl původně vyvinut pro praní v prášku, který byl později používán ve vlasových kondicionérách a krémách kvůli jeho levosti ve srovnání s rostlinnými extrakty. Toxický způsobuje alergické reakce.

7. JAZOLIDINYL URY, IMIDAZO-LIDINYL URY (DIAZOLIDINYL URY, IMIDAZOLIDINYL URY) se používají jako konzervační látky, které produkují formaldehyd, který má toxický účinek. Může vyvolat kontaktní dermatitidu. Také známá pod obchodními názvy: Hermol II a Hermol 115 (Germall II, Germall 115).

8. VINILPYRROLIDONOVÉ A VINI-LAKETOVÉ KOPOLYMÉRY (PVP / VA COPOLYMER) jsou deriváty ropných produktů, které se často používají ve výrobcích pro úpravu vlasů. Toxický pro plíce inhalací částic.

9. SYNTETICKÉ RŮŽE - zvýšení atraktivity kosmetiky. Označeno jako FDC nebo DC, následované barvou a číslem. Například FDC Červená №6 (červená). Mnoho syntetických barviv je karcinogenní. Je lepší vyloučit z používání bez ohledu na cenu.

10. SYNTETICKÉ FRAGRANTIZÁTORY se jednoduše označují jako "chuť", ale obsahují až 200 chemických složek, které mohou způsobit: bolesti hlavy, závratě, vyrážku, hyperpigmentaci, kašel, zvracení, podráždění pokožky.

Známky organické kosmetiky

BALENÍ je diskrétní a recyklovatelné, obvykle bez skla a kovu. Z tohoto důvodu platí zásada: čím skromnější je obal, tím lepší jeho obsah.

Barva kosmetiky je bílá (nebo je bezbarvá), protože žádné barvy. Odolajte pokušení světlé a přitažlivé barvy.

ZŮŽKA je zřídka příjemná, obvykle "farmaceutická" nebo léčivá vůně bylin. Výjimka - vůně ovoce a květů, jestliže v kompozici jsou esenciální oleje.

Vzhledem k nepřítomnosti chemických zahušťovadel a rozpouštědel může být kapalná emulze rozdělena na vrstvy. Proto před použitím musí být láhev důkladně otřesena.

LOW FOAMS, protože nejsou pěnové chemikálie. Zpočátku to může způsobit zmatek, ale nedostatek pěny nepoškozuje vlastnosti praní a péče.

Pokud dojde k očnímu styku, přírodní extrakty způsobí akutní pocit pálení, který projde okamžitě po opláchnutí vodou.

LABEL obsahuje kompletní seznam komponent a certifikát. Organické společnosti jsou povinny poskytovat plné informace při překladu textu. Odlepte ruské označení a zkontrolujte seznam na tubě.

Některé značky organické kosmetiky

Organická lékárna

Organická lékárna je značka věnovaná zdraví a kráse, která používá pouze organické přísady, jejichž cílem je nabízet pouze ty nejlepší produkty, které neobsahují toxické přísady. Jsou vyznačeny farmaceutickou komunitou Královské farmaceutické společnosti ve Velké Británii.

Ren

Ren - odborníci na "čisté" výrobky, které pomáhají dosahovat a udržovat zdravou pleť. Jejich produkty jsou klinicky schválené a neobsahují kožní dráždivé látky, jako jsou syntetické příchutě, propylenglykol, ropné produkty, sírany, umělé barvy, živočišné přísady a parabeny.

Nude

Akt neobsahuje škodlivé chemikálie a zabraňuje absorpci komponentů jako jsou parabeny, sírany, propylenglykol, PEG, TEA, DEA, minerální oleje, silikon a potenciální karcinogeny. Produkty obsahují pouze organické přísady, které podporují zdraví a krásný vzhled pokožky.

Bare escentuals

Bare Escentuals je značka minerální kosmetiky číslo jedna zaměřená na zlepšení stavu pokožky. Například 100% tvoří čisté minerály bez přísady konzervačních látek, dráždivých látek, pojiv a dalších škodlivých složek. Podle společnosti je jejich kosmetika "tak čistá, že můžete dokonce spát v ní."

Šťáva krása

Tato značka je úspěšná po celém světě. Z řady organických produktů pro péči o pokožku byste měli vyzkoušet neuvěřitelný krém Green Apple Moisturizer, stejně jako Zelenou Apple Peel - masku, která zlepšuje čistotu a texturu pokožky.

Stella McCartney CARE

Módní návrhářka Stela McCartney, známá svou živou představivostí a láskou ke svobodnému stylu, se rozhodla udělat víc a make-up. McCartneyova kosmetická sbírka je navržena v podobné filozofii: v produktech nejsou žádné složky živočišného původu, syntetické konzervační látky a silikon. Linka bude sestávat z osmi základních produktů: hydratační krém, makeup remover pěna, tonikum, anti-age sérum, atd. Hlavními účinnými látkami značky byly slanina, zelený čaj, olej z hroznových semen, lněná semena, sója a růžový olej. Všechno ostatní, všechny prostředky budou umístěny jako "unisex".

Dr. Hauschka

Velmi oblíbená německá společnost, kosmetika, která se rovná mnoha dalším výrobcům. Tato značka vyrábí širokou škálu přírodních bylinných léků: od hydratačního spreje Body Silk Powder, který je nepostradatelný v mrazivém počasí, k odstraňovač kutikle Neel Oil Pen, který zlepšuje strukturu nehtů a zrychluje jejich růst.

Korres

Výrobky této řecké společnosti jsou také známé v mnoha částech světa. Pro ty, kteří trpí nespravedlivými vlasy, doporučujeme šamponem Korres Rice Protein a maskou na vlasy z bambuckého másla. Po jejich použití bude zajištěno lesk a měkkost vlasů.

Světle organické

Tato americká značka používá jako konzervační látky vitamín E, karotkový olej, rozmarýn a jojobu a vyrábí vlastní krémy pouze ručně.

Patyka

Tato značka přichází stejným způsobem, dokonce vyvinula parfém, který obsahuje 25% přírodních esencí na rozdíl od 10-15% tradičních a alkoholu z organické pšenice, což nebrání tomu, aby se aroma změnila a otevřela během dne.

Organické Apoteke

Tato anglická značka vynalezla organický parfém - bez alkoholu a vonných látek. Navíc je v arzenálu značky vše pro péči o tělo a obličej, účinek této kosmetiky je založen na principech ayurvedy a netoxických složek.

Ojon

Některé rostliny jsou tak vynikající, že na ně jsou věnovány celé značky. To se stalo Ojonovi, jehož výrobky nám vlasy vracejí krásu a zdraví. Ogujon je ořechový olej používaný předkolumbijskými indiány. Dnes také vydělávají a kultivují nádherné stromy. Extrahované suroviny jsou následně odesílány do Itálie, kde jsou z nich vyrobeny moderní masky, spreje, šampony a vlasové kondicionéry (celkem 12 výrobků).

Jamu

Exotické ingredience a starodávné tradice inspirovaly tvůrce značky Jamu, jejíž kosmetika se vyrábí podle tradičních indonéských a balijských receptur z koření, ovoce a bylin. Kromě toho jsou nástroje značky také vhodné pro SPA procedury, což opět dokazuje jeho účinnost.

H.I.P.

Organická kosmetika je také dobrá, protože může být spotřebována uvnitř. Ve francouzské značce H.I.P. Existuje tonikum, které se doporučuje přidávat k nápojům, které zvyšují vitalitu. H.I.P. hlásá koncept globální krásy, značka má dvě série: Arc-en-ciel, určené k péči o kůži tváře a těla a H.I.P. Vlasy - pro vlasy. Chcete-li vytvořit všechny prostředky používané pouze přírodní aktivní složky: éterické oleje, vitamíny a vzácné rostlinné výtažky.

Aesop

Zásadou australské značky Aesop, stejně jako většina značek organické kosmetiky, je péče o kůži. Značka má vše pro péči o tělo, vlasy a obličej. A co je zvláště příjemné, řada obsahuje výrobky vhodné a řešení problémů citlivé pokožky (hydratační krém Camellia Nut - extrakty z heřmánku, santalového dřeva a rozmarýnu pro citlivou pokožku) a pro intenzivní výživnou a zvlhčující velmi suchou pleť (Damascan Rose facial ošetření - sérum s růžovým olejem a vitamíny).

Aesop

Jistě mnozí z nás již potkali řeckou značku Fresh Line, která ve svém butiku prodává masky, ovoce a jahodovou želé. A nikdo neopouští Lush, Grabtree Evelyn a L`Occitane obchody bez vonných křovin, masážního oleje nebo květinového krému.

Nejlepší organická vlasová kosmetika

V moderním světě zaujímá organická kosmetika přední místo kvůli své účinnosti a bezpečnosti při používání. Předpokládá se, že obsah v péči o kudrlinové chemické složky může vést k různým chorobám. Hodnota přírodních formulací proto nepochybuje.

Organická kosmetika je téměř úplně složena ze složek rostlinného původu. Vyráběné produkty nejsou testovány na zvířatech. Kompozice zahrnuje včelí produkty, kyselinu mléčnou, rostlinné oleje a pšeničné bílkoviny.

Funkce aplikace

Používání organické kosmetiky se zásadně neliší od běžných prostředků. Ale přítomnost určitých vlastností naznačuje drobné rysy. Šampony jsou měkké. Při použití prostředky prakticky netvoří pěnu. To je způsobeno tím, že šampon neobsahuje laurylsulfát sodný ve svém složení, což je nejškodlivější složka, způsobuje podráždění sliznic očí a pokožky a také vede ke zničení struktury vlasových proteinů.

Přírodní kosmetika pro vlasy a tělo Avalon Organics

Vlastností ekologických produktů je vysoká spotřeba. Důvodem je nadměrně tekutá struktura. Pro důkladné čištění vlasů je zpravidla vyžadováno více než jedna aplikace. Používání takové kosmetiky je spojeno s některými potížemi, které jsou kompenzovány efektivitou a bezpečností.

Oblíbené značky organické kosmetiky

Nejoblíbenější značkou, která vyrábí organickou vlasovou kosmetiku, je Avalon Organics. Šampóny se skládají z přírodních látek, jsou zcela nepřítomné škodlivé složky. Prostředky mají příznivý účinek na prameny. Ale výrobky jsou pozoruhodné díky jejich vysokým nákladům, nejsou ekonomicky vynaložené a pěny slabé.

Kosmetika od výrobců Logona a Lavera jsou velmi populární. Výrobky těchto značek splňují všechny požadavky na ekologické produkty. Vynikající kvalita má kosmetická řada od firmy Weleda, která rozvíjí šampony na přírodní bázi.

Pro Více Informací O Suché Vlasy