logo

Nejlepší organické barviva na vlasy: kdo je vhodný, jak malovat a hodnocení výrobců s cenami

Moderní výrobci vlasových barviv se stále více věnuje neškodnosti formulací. Často změna odstínů poškozuje vlasy kvůli negativním účinkům chemických látek. Může se tomu vyhnout? Ano, pokud se používá organické barvivo na vlasy. Jedná se o relativně nový výrobek na trhu, který nepoškozuje zámky, ale také je léčí. Prostředky mají mnoho výhod - seznámíme se s nimi podrobněji, budeme také studovat všechny vlastnosti aplikace a hodnocení nejlepších produktů z tohoto segmentu.

Co znamená "organické"?

Organická barviva je složena z 95% přírodních složek. Nejsou zbaveny chemických sloučenin, protože bez amoniaku a peroxidu není možné dosáhnout vysoké odolnosti proti stínu. Množství "chemie" je však tak bezvýznamné, že nemohou nepříznivě ovlivnit stav kudrlin. Výrobky vyráběné v Evropské unii jsou označeny COSMOSstandart - to znamená, že mají certifikáty kvality z jediného standardu COSMOS.

Paleta odstínů je poměrně různorodá a někteří výrobci vytvářejí produkty, které je možné kombinovat, aby získaly nejzajímavější barvy. V takovém případě dostane váš stylista osobní kartu, ve které pokaždé zaznamenává, které tóny byly použity v barvení a v jakém poměru.

Zvláštní funkce

Organická barva, jak jsme zjistila, nelze nazvat 100% přirozenými. Nicméně mají různé rozdíly od standardních kompozic, pro které si zaslouží uznání mnoha stylistů a jejich klientů. Seznámíme se s funkcemi nástrojů podrobněji.

Komponenty

Kromě amoniaku a peroxidu, které jsou nezbytné pro projev a fixaci barvy, mohou být syntetická barviva zahrnuta v 5% anorganických sloučenin. To jsou ty, které někdy používají výrobci k produkci jasných a nasycených barev. Tato volba je způsobena velikostí molekul přírodních pigmentů. Například v Basma nebo henna (rostlinného původu) jsou příliš velké a nemohou proniknout hluboko do kudrlin a získat v nich oporu.

Na trhu jsou také produkty, u kterých se místo syntetických pigmentů používají výtažky z kakaa, chrpy, rebarbory, řepy a jiných rostlin. Poskytují nepatrnou změnu barev - pouze 1-2 tóny a jsou vypláchnuty poměrně rychle.

Kromě pigmentovaných částic obsahují organické produkty přírodní oleje, výtažky z léčivých rostlin, minerály a vitamíny, které jemně pečují o zámky.

Recenze dívčích, kteří se již podařilo otestovat organickou hmotu na sobě, potvrzují, že po barvení kudrlinky jsou měkké a lesklé, přestávají se zamotat a nafoukat. Další přírodní látky v barvách vyživují, zvlhčují, chrání zámky před negativním vlivem vnějších faktorů a stimulují práci folikulů.

Cnosti

Používání ekologických produktů dává velmi dobrý účinek: kudrlinky současně získávají nový odstín a zdraví. Barvení se nejlépe provádí v kajutě, zvláště pokud musíte míchat několik odstínů, ale můžete to udělat sami.

Celý postup trvá asi dvě hodiny, v závislosti na tloušťce a délce vlasů, což je doba trvání kompozice.

Kromě snadného používání a vynikajících výsledků mají výrobky další výhody:

 • 95% nebo více - přirozené složení;
 • minimální množství agresivních chemických činidel a jejich náhražek, perhydrol a amoniak v kompozicích je 10-20krát nižší než u konvenčních barviv nebo vůbec ne;
 • široká škála přírodních a živých odstínů;
 • vysoká odolnost tónů - s náležitou péčí, zůstávají na vlasy až jeden a půl měsíce;
 • přítomnost některých prostředků utěsnění součástí, které činí vlasy více objemnějšími;
 • možnost častého používání přípravků;
 • není potřeba provést restorativní postupy, jako po barvení s konvenčními formulacemi.

Nevýhody

Hlavní nevýhodou organických látek je jejich vysoká cena. Je to způsobeno tím, že barviva jsou vyráběna složitější a časově náročnější technologií než jejich chemické protějšky.

Důležité je také použití slova "organické" v názvu. Nyní je všechno přirozené na vrcholu popularity, které obratně používají výrobci a obchodníci.

Nevýhody zde nekončí - stejně jako všechny kosmetické výrobky má řadu nevýhod:

 • nízký odpor v porovnání s chemickými analogy, protože musíte být natřeni častěji;
 • neschopnost některých formulací malovat přes šedé vlasy, ale existují také nástroje, které mohou zcela zablokovat šedé vlasy;
 • změna barvy pouze o 2-3 tóny, ale pigment má tendenci se akumulovat v kadeřích, s každým novým zbarvením se objeví jasnější a jasnější;
 • obtížnost použití některých formulací - pokud je vybrané barvivo příliš "náladové", pak je nejlepší důvěřovat jeho použití zkušeného mistra.

Způsob aplikace

Některé organické barvy mají spíše specifický algoritmus pro aplikaci a uspořádání tónů. Pokud se vaše volba dostala na takové výrobky, neriskujte je používat doma, jinak může dojít k velmi nepředvídatelnému výsledku.

Neprovádějte experiment, pokud byly vlasy dříve natřeny odolnými nebo přirozenými prostředky - může to vést ke konfliktu pigmentů a nesprávnému projevu tónu.

V případě, že se rozhodnete používat standardní produkty a věříte ve svých schopnostech, postupujte podle podrobných pokynů, které vám předkládáme:

 1. Před použitím barvicího testu na alergie - vložte složení na vnitřní stranu lokte a na jeden malý pramen odvozený od dna vlasů. Přes skutečnost, že organické sloučeniny jsou umístěny jako hypoalergenní, dokonce i s přírodními látkami můžete mít osobní intoleranci. Pokud po testu nedošlo k žádné negativní reakci, pokračujte v barvení.
 2. Dobře vymýchejte hlavu vlasů bez síranového šamponu, pak nepoužíváme balzámy, masky a jiné prostředky.
 3. Před aplikací barviva chráníme podlahu a interiér před padajícím pigmentem, nosíme gumové rukavice na ruce a ošetříme exponovanou pokožku bohatým krémem nebo speciálním voskem.
 4. Aplikujte kompozici na vlhké vlasy a rovnoměrně je rozdělte zvláštním kartáčem. Jsou připraveny hotové barvy, které musí být vytaženy pouze z trubice, a tam jsou prášky, které jsou zředěny horkou vodou (50 ° C), dobře promíchány, nechat se ochladit a teprve potom dělat prameny.
 5. Vydržte produkt na vlasy od 1 do 2 hodin, v závislosti na pokynech výrobce. Některá barviva jsou ponechána na volném prostranství, zatímco jiné vyžadují použití plastového víčka a tepelně izolovaného uzávěru.
 6. Prostředek vypláchněte pod teplou tekoucí vodou, dokud nebude zcela transparentní.
 7. Po barvení se doporučuje, abyste si nepřečetli vlasy, neměli byste jít na opalovací lůžko a nespadat pod přímý sluneční světlo po dobu dvou dnů.

Nejlepší rating

Je třeba si velmi pečlivě zvolit organická barviva, protože výrobky od různých výrobců mají své vlastní vlastnosti.

Nejdříve věnujte pozornost komponentům. Vysoce kvalitní produkty obsahují přírodní oleje, antioxidanty, výživné a hydratační přísady. Chemické látky v nich, nebo vůbec ne, nebo jejich podíl je zanedbatelný.

Taková kosmetika nejenže dá vaším kudrlinám nový bohatý odstín, ale také je zdravější. Zvažte nejlepší nabídky od předních značek na trhu.

 • Natulique je jedním z nejlepších organických barviv, který obsahuje arganový olej a minimální množství chemikálií. Paleta je poměrně rozmanitá a bohatá.
 • Paletteby Nature - hypoalergenní kosmetika, obsahuje bioflavonoidy a antioxidanty, které obnovují poškozené struktury kadeří. Stálost barev je relativní.
 • Aveda - 95% barvy je převzato rostlinnými oleji a extrakty, zvlhčuje a upravuje vlasy, hladiny a kompaktuje jejich strukturu, má jasnou vůni bylin a citrusů.
 • Organický barevný systém - namísto amoniaku, kokosový extrakt slouží k tomu, aby na kadeře dodával jasný a trvalý odstín. Prostředky nasycují zámky živinami, zabraňují jejich dehydrataci, poskytují pružnost a měkkost.
 • Kydra - organická barviva s vysokým obsahem výživných a zvlhčujících složek: kukuřičný olej, sójové bílkoviny, extrakt z Madagaskarské sigizbekie.
 • CHI - se vyznačuje skutečností, že pigmenty jsou obohaceny hedvábnými molekulami, které při barvení pronikají hlouběji do zvlnění a jsou v nich pevně fixovány v důsledku iontových fixátorů, poskytují vynikající péči a trvalý odstín.
 • Logona - obsahuje cennou složku montmorillonitu, která odstraňuje toxiny a další toxické látky z pramenů a obnovuje strukturu chloupků. Barviva mají pozitivní účinek na vlasy, protože obsahují pigmenty rostlinného původu. V balení je produkt připravený k použití, který se jednoduše aplikuje.
 • Sano Tint je jedním z nejbezpečnějších barviv, protože obsahuje pouze 0,1% chemických látek. Namísto destruktivních látek zavádějí výrobci výtažků z grapefruitu, proso, břízy a aloe, mandlí a hroznového oleje do kosmetiky.

Na konci

Navzdory skutečnosti, že organické produkty nemají tolik negativních dopadů na kudrlinky jako syntetické výrobky, doporučuje se, aby nebyly používány víc než jednou za dva týdny. V opačném případě hrozí nebezpečí přesušení.

Po barvení se snažte pečlivě pečovat o vlasy, abyste si dlouho zachovali svou barvu a zdraví. Používejte vysoce kvalitní kosmetiku, nejlépe bez silikonu, parabenů a sulfátů.

Správný výběr barev a úcta k vašim vlasům vám pomůže užit si jasnou barvu.

Phytocolóry - 100% bezpečný způsob barvení vlasů!

Jaký je rozdíl mezi přírodními barvami a běžnými barvami? Jaké škody způsobují chemické složky, které jsou součástí moderních vlasových produktů? Jak aplikovat aplikovatele a jaké barvy lze získat s jejich pomocí?

Po staletí se ženy snaží být atraktivní a dobře upravené. Jedním z nejjednodušších a nejvíce přístupných způsobů, jak zachovat mládí a zdůraznit vnější krásu, je barvení vlasů. Pomocí barvy můžete nejen změnit obrázek, ale také rychle skrýt šedé vlasy, které se objeví. Většina moderních barviv však způsobuje vážné poškození zdraví.

Výrobci se pokoušejí mlčet o škodlivých účincích zbarvení a zaměřují se na užitečné složky, které tvoří barvy. Moderní prostředky nejsou natolik agresivní jako jejich předchůdci, ale většinou obsahují amoniak nebezpečný lidskému zdraví.

Co je nebezpečný amoniak?

Hydroxid amonný nebo amoniak je bezbarvá plynná chemická sloučenina se špičatým zápachem. Přidává se k barvivu na vlasy ve formě roztoku na bázi vody. To je proto, že většina moderních barviv má ostře nepříjemný zápach, který je obtížné maskovat i s aromatickými přísadami.

Kromě takových zjevných výhod pro tento postup však má řadu škodlivých vlastností:

 • Dráždí oči a dýchací cesty.
 • Otevírá póry v horní vrstvě epidermis, čímž otevírá cestu pro vstup toxinů do těla.
 • Způsobuje otravu, což vede k psychickým poruchám. Nejčastěji se tento problém týká kadeřníků, kteří vdechují výpary amoniaku po celý den.
 • Vyvolává výskyt alergií na kůži až po popáleniny.

Jednoduše řečeno, čpavek je obtížné přiřadit užitečným látkám do těla. Namísto toho se do moderních nátěrů přidává monoethanolamin. Jedná se o syntetický derivát amoniaku se slabým zápachem amoniaku, který je snadno tlumen aromatickými přísadami.

Když interaguje s peroxidem vodíku, přispívá k jeho rozkladu, čímž odhaluje vlasové váhy a umožňuje pigmentům barviva proniknout do vnitřní vrstvy. Tato látka méně agresivně ovlivňuje vlasy, čímž je barvení bezpečnější a jemnější.

Phytocolótory a jejich rozdíly od běžných chemických barviv pro vlasy

Kromě škodlivého amoniaku existuje mnoho dalších nebezpečných složek v moderních barvivech, jako je resorcinol, diaminobenzen, methyltoluen a další. Oni také nepříznivě ovlivňují lidské tělo. Výrobci se jim nepodařilo nahradit méně benigními látkami.

Kosmetická kultura však nehybně stojí a nyní se objevují fytocolory. Jedná se o 100% přírodní produkty, které dělají barvení nejen bezpečnou, ale také užitečnou. Mezi nejoblíbenější značky organických vlasových barviv patří:

 • Logona.
 • Aasha.
 • Phytonické.

Logona

Německá značka Logona Naturkosmetik se specializuje na výrobu fytochemie pro tělo, obličej a vlasy. Barviva na vlasy jsou vyráběny na bázi bezbarvé henny.

Složení laků Logona zahrnuje betain, esenciální oleje a jojobu. Tyto přísady vyživují vlasy, čímž je barvení co nejúčinnější.

Domácí maska ​​pouhých dvou složek může změnit šedé vlasy na původní přírodní barvu.

19. února 2019 10:04 od Fabiosa

Ženy mají silné přesvědčení, že šedé vlasy by měly být namalovány. Naštěstí je barva vlasů dnes hodně. Nesmí se však zapomínat na to, že vlasy ztrácejí s věkem a takové změny ovlivňují stav a strukturu samotných vlasů. Proto musíte být při péči o své vlasy velmi pozorní, zohledněte tyto momenty.

Jak stárnout vlasy

S věkem mnoho žen říká, že se vlasy nemění k lepšímu. Hlavní body:

 • ztráta jasu a sytosti barev;
 • bez lesku;
 • tenký, žádný objem;
 • křehké a suché;
 • růst pomalu.

Tyto problémy lze řešit, pokud používáte speciální přípravky proti stárnutí vlasů. Měly by být keratinové, omega-mastné kyseliny. Používejte vhodné masky, sérum na vlasy a pokožku hlavy, které stimulují krevní oběh. Snižte používání horkého vzduchu během sušení, kleště při pokládání. Vyvažte své jídlo.

Maska pro šedivé vlasy

Pokud jste vážně zaujali vlasy a podařilo se jim vrátit pružnost, lesk, pak další krok, který chcete vrátit jejich přirozené barvy. Se širokým výběrem barev pro barvení chci nabídnout masku pro šedivé vlasy z přírodních produktů.

V tom jsou jen dvě složky - kokosový olej (organický) a citronový džus. Měl by být smíchán do homogenní suspenze, aplikovat na vlasy a pokožku hlavy. Nechte jednu hodinu vystavit. Pak si umyjte vlasy vhodným šamponem.

Kokosový olej zlepšuje strukturu vlasů, stimuluje jejich růst a pečlivě se stará o poškozené špičky. Citronová šťáva vyživuje vitamín C pokožku hlavy, zabraňuje časně šedým vlasům, pomáhá zachovat a částečně obnovit starou přirozenou barvu.

Sedin v módě pro mladé?

Pokud jste zdědili šedé vlasy a začali si brzy pozorovat stříbro na hlavě, neměli byste se bát, protože je to velmi krásná barva. Kromě toho existuje módní trend mezi mladými dívkami, aby barvily vlasy v takových "šedivých" barvách, a mnoho žen ve svých věkových kategoriích nebylo dlouhou dobu plachtit svou novou barvou.

Co říkáš? Podařilo se nám přesvědčit, že šedá není vždy špatná? Hrdý neseš hlavu do světa!

Tento článek je určen pouze pro informační účely. Před použitím uvedených údajů konzultujte s certifikovaným technikem. Použití výše uvedených informací může být škodlivé pro zdraví. Redaktoři nezaručují žádné výsledky a neodpovídají za žádné škody nebo jiné následky, které by mohly vzniknout z použití výše uvedených informací.

Jsou organické vlasové barviva přírodní?

Je pravda, že organické barvivo na vlasy je naprosto přirozené, rozhodla jsem se zjistit ženský klub "Pro 30". Dnes budeme diskutovat o tom, co je: módní trend nebo skutečný zájem o zdraví?

Mnoho žen jednou za měsíc nebo tři je zaznamenáno v salonu nebo provádí experimenty doma. Současně byly až do nedávné doby všechny barveny kompozicemi, které obsahují mnoho chemických sloučenin. V poslední době existuje tendence používat "všechny přírodní" produkty.

Pozor: v kosmetickém průmyslu dnes neexistuje žádný rigidní rámec, který by přinutil výrobce, aby nevolali NOT plně přirozené formulace organické. Takže dokonce i v těch barvách, na jejichž obalu hrdostně vystupoval tento reklamní předmět, je i chemie. Samozřejmě je v kompozici také přítomno organické složení: bylinky, oleje.

Ale toto, zdůrazňujeme, není zcela přirozené barvy vlasů!

Pokud v prostředku neexistuje peroxid vodíku, amoniak nebo jiné sloučeniny působící analogicky, nebylo by možné dosáhnout výrazného odstínu a dokonce méně bělení. Například každý ví hennu - je naprosto přirozený, jeho původ je zelenina (extrahuje se z henny).

Není však vhodný pro lakování šedých vlasů.

Mimochodem, nemyslete si. Pokud se říká, že barva je organická, neznamená to, že je hypoalergenní. Někteří dokonce henna, ačkoli je přirozená, je alergická. Proto, abyste se chránili před použitím nátěru, naneste trochu na kůži a kadeřte. Všechno je v pořádku My jednáme!

Organické - výběr hvězd

Organická barviva na vlasy Aveda vybírají hvězdy první velikosti: navždy mladou Madonu, krásu Julii Robertsovou, tajemnou Gwyneth Paltrowovou, smutnou Angelinu a další divy. Výhody:

 • 95% organických látek - přírodních olejů, koření, bylin, květin a dalších složek;
 • bohatá paleta tónů;
 • výživy a péče o vlasy.

CHI... Hedvábné barvení

Stejně jako organická barviva na vlasy Aveda, tato řada je docela různorodá v barvách. Srst je bohatý odstín a vypadá to velmi přirozené. Po měsíci a půl bude muset znovu obarvit. Hollywoodské dívce Aniston má rád hýčkat její kudrlinky s hedvábím.

Složení fondů zahrnuje měkké alkálie z extraktu obilovin. Tato složka mírně otevírá vlasové váhy, takže tekutý hedváb s barvivem proniká dovnitř. Pro konsolidaci výsledku se používá speciální šetrná technologie, která nepoškozuje vlasy.

Organické barevné systémy - Rihanna je Chameleon Choice

Klub komy-za30.ru nejen říkal Rihannu jako chameleon. Zjistěte, jak rychle mění barvy. Zdá se, že pro vlasy je velmi škodlivé.

Ale toto organické barvivo pro recenze vlasů od jeho hvězdných "fanoušků" dosud získalo jen pozitivní výsledky. Barvení dochází na speciálním systému: namísto amoniaku v nátěru - extrakt z kokosu.

Výrobce tvrdí, že výrobek neobsahuje karcinogeny a 95 procent tvoří pouze složky, které jsou pro vlasy přínosné: mandle, banán, pšenice atd.

Jaký dojem zanechává organické barvivo na vlasy: recenze

 • Slyšela jsem, že Aveda má ve svém složení oxidanty... A zdá se, že jsou do určité míry zodpovědné za rozvoj rakoviny. A v akci - zdá se, že je to totéž jako obyčejná malba. Jenom to voní, samozřejmě, pikantní a chutné... Lydia.
 • Od té chvíle můj kadeřník začal malovat organickou barvou. Barva je krásná, protože děláme Kalifornie nejdůležitější, to znamená, že všechno je co možná nejpřirozenější. A dokonce i vlasy po tom, co se stane rovně lesklé, snadno hřeben. Je pravda, že po 6 týdnech nejsou příliš suché, nerozumím tomu, co se děje. Anna
 • Takové organické barvení je velmi nákladné. Pokud pravidelně pečujete o své vlasy, masku zvlhčujete a vyživujete, efekt bude dobrý. A z organické barvy (jsem maloval organické systémy), no, ne ah! Ano, není to špatné, ale nebyl tam žádný wow efekt. Anonymní
 • Já sám mám kadeřník, používal jsem různé prostředky. Samozřejmě, že na různých chloupích se všechny barvy chovají jinak. Ale nejjemnější možnost, a dokonce dává požadovanou barvu - to je jen organické barvivo na vlasy Aveda.
 • A myslím, že to všechno není víc reklamní kousek. Koneckonců, stejně je v kompozici chemie! Ne 100% organické. Další hvězdy a toto "zapnuté". Mnozí jdou do salonu, chtějí účes jako Jolie, ale ve skutečnosti se to ukáže jinak, protože všechno funguje na jejím obrazu, a ne jen na barvu. A mimochodem, nemůžu uvěřit, že nepoužívá další, odpusť mi skepticismus.

Takže jak bezpečné jsou přírodní barvy? Je možné považovat tyto 5-10 procent chemických sloučenin za jejich složení za lžičku dehtu? A je to opravdu zlato - všechno ostatní? Jen vy se rozhodnete, zda chcete malovat starým způsobem nebo zkusit organické barvivo na vlasy.

Organické nebo pravidelné? Vše, co potřebujete vědět o barvivech na vlasy

V poslední době se stala módou upřednostňovat všechny organické látky. To platí zejména pro kosmetiku. Mám přejít z běžné barvy na ekologické? Zeptali jsme odborníky, jakou barvu vlasů si vybrat.

Jak vybrat správné barvivo na vlasy

"Zúčastnil jsem se v Londýně na barvicí škole, neustále sledoval nový vývoj v oblasti krásy a jsem velmi rád, že budu moci sdílet zkušenosti. Koneckonců, hosté často přijdou do našeho salonu, který zcela nepochopí organické barvy, jejich schopnosti a vlastnosti. "

1. Mají amoniak?

Ano, v organických barvách je amoniak, což je mimořádně organická směs. Bez amoniaku není možné úplně otevřít vlasové váhy pro trvalé barvení. Vůně čpavku se může zdát ještě ostřejší než při použití běžného barviva na vlasy, avšak nejde o to, že v organické barvě je více čpavku, jen výrobci nepoužívají vůně a vonné látky (mimochodem, vůbec ne organické), aby potlačily vůni.

2. Vysychá organické laky rychleji?

Ne, bude se držet vlasů stejně jako obvykle a možná i trochu déle, protože po použití organického barviva jsou vlasy po barvení hladší, méně porézní a drží pigment lépe. Mimochodem, používají se syntetické pigmenty, takže pro barvy značky Aveda je označení například "organické o 96-97%" a tyto malé zbývající procentní podíly jsou jen syntetické pigmenty. Díky nim jsme schopni vytvářet odstíny s množstvím odstínů, smícháním různých pigmentů. Přírodní pigmenty jsou henna, basma, mají velké molekuly a nízkou schopnost proniknout do vlasové linie.

3. Po barvení vlasů ztratil hlasitost. Proč

Po barvení organickou barvou se vlasy stávají velmi hladkými, hedvábnými, takže můžete mít pocit, že jsou méně objemné. Ve skutečnosti přirozený objem nikam nepřestával, jednoduše kvůli těsnějšímu vzhledu mezi sebou, vlasy se nestlačují, ne elektrifikují a účes vypadá hladší. Chcete-li dosáhnout většího objemu v případě potřeby, můžete použít styling.

4. Chci radikálně změnit barvu, bude fungovat organická barva pro mě?

Ano, samozřejmě. Moderní olaplex technologie pomůže zesvětlit vlasy a pak pomocí organického barviva můžete tonizovat depigmentované prameny v jakémkoli požadovaném tónu. Samozřejmě, čím důležitější je rozdíl, tím delší proces bude trvat, ale vlasy se nedostanou tak jako tak: každá aplikace organického barviva je v první řadě ošetření vlasů.

5. Mám citlivou pokožku hlavy. Bude mít alergii na barvy?

Stejně jako u běžné barvy, doporučuje se nejdříve vyrobit alergotest. Ale statisticky alergická reakce na organickou barvu se neobjevuje častěji než obvykle. Barva navíc obsahuje zklidňující a ochlazující ingredience pokožky hlavy, což usnadňuje barvení.

6. Jak velký je rozsah barev v organických barvách?

Je mnohem širší než normální, protože je nekonečné. Při organickém zbarvení neexistují žádné hotové formulace, každý odstín provádí mistr individuálně pro klienta. V našem salonu jsme si jisti, že dostaneme "mapu", jako na klinikách, do kterých vstupujeme, jaké odstíny v jakém poměru používá barikář, je to vždy jedinečná jedinečná kombinace, která bude výhradně vaší. Když se vrátíte příště, mistr může snadno zbarvit barvu, pokud se vám to líbí a chcete jít takto, nebo můžete poukázat na předchozí recepturu, například přidáním studených tónů a vypnutím teplých barev nebo barvou trochu tmavší nebo lehčí.

7. Jak dlouho trvá barvení?

Postup obvykle trvá 20-30 minut. A tak, aby se náš host nebo host nenudil, nabízíme jim speciální rituál z Avedy: aroma a masáž rukou. Aromatická cesta začíná volbou hosta ze tří ze sedmi karet, z nichž každá zobrazuje jednu ze 7 čaker. Poté v souladu s třemi vybranými možnostmi zavolá host, aby zavřel oči a vdechoval tři příchutě. Po zvolení nejpříjemnějšího hosta dostane masáž zad, krku, ramen a krku a současně dýchá do vůně, kterou se vám líbí. Provádíme ruční masáž za použití speciální techniky, abychom zajistili maximální potěšení pro hosty, poskytli relaxaci a dobrou náladu.

8. Bude "organická" barva se šedými vlasy?

Ano, a mnohem účinněji než běžné barvy, protože díky ruční formulaci vzorce můžete přesněji vybrat barvu, která by vypadala co možná nejpřirozeněji. Šedé vlasy jsou popelavější nebo více žluté, rozhodně to vezmeme v úvahu při výběru odstínu.

9. A když chci nějaké fantazie barvy, řekněme, růžové nebo modré?

Ačkoli všechny barvy duhy najednou. Volba barvy je neomezená.

10. Je-li tato barva tak bezpečná, znamená to, že mohu opravit alespoň jednou týdně?

Ne Příliš časté vyluhování pigmentu a nanesení nového má špatný účinek na strukturu vlasů, váhy musí být zvednuty a spuštěny a "opotřebovány" jako závěsy na neustále se otvírajících a zavírajících dveřích. Doporučujeme zbarvení ne více než jednou za dva týdny.

Děkujeme za pomoc při přípravě materiálu a fotografických materiálů poskytovaných sítí salonů Aveda Profile Professional

Organické nebo pravidelné barvení vlasů? Rozhodnete se!

Přirozenost je nejnovější vášeň módy a velmi vážná. Všude se pokoušejí nahradit syntetické látky organickou hmotou, včetně oblasti zbarvení vlasů. Byla objevena řada takzvaných organických nátěrů, které výrobci často označují jako "zcela přirozené". Nicméně, chemie v těchto barvách je stále tam, spolu s přírodními složkami - oleje, koření, květiny a bylinky. Udělali vážnou konkurenci běžným chemickým barvám.

Tak jaký druh barvy byste si měli vybrat? A jsou organická barviva opravdu tak dobrá, jako reklama říká? A tak, otázky:

Existují nějaké rozdíly v paletě odstínů? Obsahuje organický nátěr amoniak? Může drasticky změnit barvu vlasů? Bude organická barva odstínů šedá? Bude schopen obnovit hlasitost? Je to hypoalergenní? Jak často můžete barvit vlasy? Kolik způsobuje barvení? Jak rychle umyjete organickou barvu?

Sofia Antonova, bývalá stylistka Profesionálního klubu Beauty Salon Profil, nyní Freshmania Pushkinskaya, odpovídá na všechny otázky příkladem organické barvy společnosti Aveda.

Stylisté, kteří sledují všechny inovace v oblasti krásy vlasů, tvrdí, že úzkoprsý názor na organické barviva zcela neodpovídá realitě. Rozdělujeme body.

O paletě barev

To je velmi zajímavá otázka. Koneckonců, organické barvy nemají dobře zavedenou škálu barev, číslované a vytištěné na obalu. Každý majster, který pracuje s organickými nátěry, si udržuje své statistiky v kontextu každého klienta.

Koneckonců, vlasy jsou čistě individuální věc a pro stejnou kombinaci barevných prvků reagují odlišně na různé lidi. Proto je zřejmé, proč je pro každého klienta oddělena samostatná karta, jako je anamnéza na ambulantní klinice. Rovněž tvoří složení barviva individuálně na základě vlastností vlasů na jedné straně a na straně druhé na přání zákazníka.

Předpokládejme, že je zabarveno, je provedena položka v "kartě". Klient, který opět přišel k pánovi, říká, že se mu líbilo to, co udělali naposledy, a žádá, aby se opakoval. Skvěle, pán najde své poznámky a udělá stejnou kompozici.

Pokud se klient zeptá na něco změnit, pak zase má majitel něco, co by se mohlo odrazit. Už ví, jak budou reagovat vlasy, a v souladu s předloženou žádostí o změny přidává potřebné odstíny.

Proto se ukazuje, že paleta odstínů organických barev Aveda je prakticky neomezená.

O fantastických tónech

Jak již bylo řečeno, paleta organických barev je nekonečná, takže fantazie může být libovolná, dokonce i uvnitř celé duhy současně.

O čpavku

Pokud by barva neobsahovala čpavek, peroxid vodíku a další podobné sloučeniny, pak by ani zbarvení ani expresivní odstíny nezanikly. Například každý ví hennu, naprosto přirozenou rostlinnou barvu, - takže nemá šedé vlasy.

Amoniak je přírodní sloučenina a je uměle získaná. Ať je to tak, jak je to možné, je přítomno v barvě a jeho role je v odhalování vloček a bez trvalého znečištění nebude fungovat. V procesu používání organických nátěrových hmot je silný zápach čpavku, dokonce silnější než při malování konvenčními barvami.

Je to proto, že výrobce, který se snaží snížit procento chemických přísad, nepoužívá vůně a příchutě, které snižují vůni.

O radikální změně barvy

Může to udělat organická barva? Odborníci tvrdí, že to lze provést za účasti moderní technologie olaplex, kterou vytvořili dva chemici.

Umožňuje vám osvětlit vlasy nebo je depigmentovat a tonování se již děje s organickými barvivy. Samozřejmě, že tento proces, od začátku do konce, bude trvat určitou dobu, a je to ještě více, je třeba provést radikálnější změnu barev.

Existují dva vážné body, které je třeba mít na paměti:
- technologie olaplex, i když byla prohlášena za bezpečné, nebyla potvrzena skutečnými experimentálními studiemi;
- přírodní barviva jsou léčivé pro vlasy a jejich dlouhodobý účinek má příznivý účinek.

O malování šedých vlasů

Šedé vlasy jsou natřeny organickou barvou ještě lepší než obvykle. Toho lze dosáhnout manuálním individuálním výběrem komponent pro dosažení požadovaného tónu. Faktem je, že každá šedivá srst má svou vlastní barvu, jejíž sklon je buď žlutý, nebo ve směru platiny, a to musí být vzato v úvahu.

Velitel, který se zabývá organickými barvivy, vybírá vzorec zbarvení, který vidí původní barvu vlasů a jejich strukturu. A pokud se jedná o svého stálého zákazníka, pak v přítomnosti osobní "karty" a historie změny barvy vlasů zákazníka je spolehlivost absolutní.

O objemu, který může být ztracen

Organické barvy obsahují produkty péče o vlasy, včetně olejů a rostlinných výtažků. Z nich se vlasy stávají hedvábnější a hladší než obvykle, blíže se hodí k sobě, ne elektrizují a nebudou tousle a ticho leží ve vlasech.

To znamená zjevný pokles objemu, i když ve skutečnosti je přítomen celý objem. Chcete-li jej zvýšit, můžete to udělat pomocí stylingových nástrojů.

O hypoalergenní

Přirozenost barvy neznamená, že je hypoalergenní, není synonymem. Stejně tak je třeba provést test, nazývá se "alergotest", zvláště je to povinné pro citlivou pokožku hlavy.

Statistiky ukazují, že alergická reakce v případě použití organických nátěrů se vyskytuje přibližně stejným kmitočtem jako u běžných chemických laků.
Je třeba si uvědomit, že proces barvení organickou hmotou je vnímavější, protože organická barviva obsahují složky, které ochlazují pokožku hlavy a uklidňují ji, to znamená, že působí jemně a obecně prospěšně.

O frekvenci používání

Vzhledem k tomu, že organické nátěry jsou považovány za bezpečnější než konvenční, chemické, někteří nadšenci se snaží každým týdnem překreslovat. To nestojí za to a je jasné, proč:
- aby barvivo proniklo do vlasů, je nutné z něj vyčistit počáteční pigment a pak jej nasytit nový;
- to znamená, že váhy musí být velmi často vztyčovány a snižovány - častěji než v bezpečí;
- nebezpečí je, že váhy se rychle opotřebují, jako jsou závěsy dveří, pokud se dveře otevírají a zavírají nekontrolovatelně.
Takže s příliš častým nátěrem v různých barvách, vlasy nebudou odolávat takovýmu temnému záběru a ztratí se. Abychom zabránili takovým smutným důsledkům, je nutné nanášet nejvýše 2 krát měsíčně, pokud jde o organické nátěry.

O době trvání procesu barvení

Ve skutečnosti to není dlouhá, 20-30 minut, stejně jako při barvení chemickou barvou. Pokud jste přišli do salonu a dokonce jste si vytvořili tvář pomocí techniky olaplex, bude to delší. Některé salony, zejména síť kosmetických salonků "Aveda Profile Professional", nabízejí svým klientům různé příjemné procedury, jako je masáž zad, ramen, krku a krku, pomocí aromaterapie. To činí neviditelný čas strávený na barvení, uvolnění a povznášení.

O rychlosti promývání barvy z vlasů

Organické barvivo je vynikající na vlasy, dokonce déle než chemikálie, protože vlasy po barvení se zjemňují. Jejich pórovitost je výrazně snížena, což umožňuje lepší zadržení pigmentu.

Samotné pigmenty nejsou organické, jsou vždy syntetické. Proto výrobce, pokud je to bona fide, označí svůj výrobek nápisem "96% -97% organický". Tyto chybějící procentní podíly jsou vynaloženy specificky na uměle syntetizované pigmenty. Proč se to dělá, je pochopitelné: přírodní pigmenty, jako henna a basma, mají velké molekuly, a proto jejich schopnost proniknout hluboko do vlasce není vůbec velká.

Ekologické nátěry mají tedy širokou paletu tónů díky chemickým složkám a jejich fanoušci to vždy neberou v úvahu.

Kromě toho při propagaci organických barev vždy odkazují na celebrity: Gwyneth Paltrow, Madonna, Angelina, Julia Robertsová, Rihanna a další. Proto mnoho dívek, kteří přijeli do kadeřnictví, si objednali účes "jako Rihanna" nebo "Madonna's", kteří chtějí mít vlasy stejné barvy a vzhledu.
Výběr barvy bude ponechán zákazníkům, dovolí jim ocenit vlastnosti, výhody a nevýhody samotné barvy, složitost jejího použití a náklady na kadeřnické služby.
Nelze se spoléhat na reklamu, nikdy se nestará o to, jak to skutečně je, má úplně jiný úkol.

Nejlepší organické barvy na vlasy

Organické barvy jsou velmi žádané, a to jak od profesionálů, tak i od dívčích malířů doma. Proto na trhu najdete mnoho výrobců. Zde uvádíme nejlepší barvy.

Aveda
Americká společnost je na trhu již více než 20 let. Jak bylo uvedeno výše, skládá se z 95% rostlinných výtažků a rostlinných olejů.

Barvení v kabině stojí od 3600 do 8500 rublů, cena závisí na složitosti.

Organické barevné systémy
Značka anglické společnosti Herb UK. Kompozice obsahuje extrakt z kokosu. Má paletu 41 odstínů.

Náklady na barvení je přibližně 5500 rublů.

Kydra
Francouzská značka. Obsahuje výtažky z kukuřičného oleje, citronu, rozmarýnového oleje, květů z Madagaskaru sigiezbekia, sójových a pšeničných bílkovin, šalvěje a jalovce.

Kyra barva barvy - od 6000 rublů.

CHI
CHI je jihokorejská značka společnosti Farouk Systems. Barva používá keramickou slitinu, hedvábný krém a iontovou technologii.

Cena: od 6000 rublů.

Natulique
Značka Natulique se narodila v Dánsku. Přírodní nátěr na bázi arganového oleje.

Barvení stojí od 3000 rublů.

Londa barevné přírodní látky
Londa Color Naturals, Německo. Složení obsahuje olivový olej, avokádo a bambucké máslo. Malování lze zakoupit v libovolném prostředí.

Revlon Color Silk
Revlon je vyráběn v USA. Barva používá molekulární nano technologii.

Organické nátěry lze zpravidla zakoupit pouze v obchodech pro profesionály nebo v salónech krásy. Kromě Londa Color Naturals a Revlon Color Silk.

Recenze

Anna o barvě CHI: Maloval jsem v kabině, myslel jsem si, že to bude všechno profesionální a s dobrým výsledkem. Výsledek: vysoká cena, již 8. šamponování a ručníky jsou stále červené, ačkoli stín na mých vlasech rychle přešel od jasných až po strašně nudné. Pocit zhoršení struktury vlasů, stejně jako ztráta 20-30 více. Dokonce i po tonikách to nebylo s vlasy. Nechci ani nepřítelem!

Victoria o Kyráře: Několik let jsem opustil všechny barvy, protože tyto regrown kořeny, vymyté červené tóny, suchost a jiné problémy mě jen nudily. Ale tady, děvčata, prostě milostná láska se stala! Podívala jsem se na kamarádku přírody, zkoušela to a teď je to moje století. Často jsem maloval s různými tóny na úrovni 7, snažil jsem se a 6 - byl tmavý, dokonce i 9, ale nezapadl. Zastavila se v tom, která nedává efekt regrown kořenů, barva je rovnoměrně umyla bez "bardyur". Posledním z nich bylo 7,74, i když tam byl skrytý měděný tón, vlasy vyšly z krásné barvy kaštanu, tmavě hnědé, řekla bych. Říkám další stokrát a nenechám se unavit - moc se mi to líbí!

Nadine o barvě Logona: Nejdřív, když vidím barvu barvy, jsem se bál. S uvedeným hnědým odstínem (hnědý nugát), směs vyšla jen černá! Ale neměňte paniku). Jak se ukázalo, že je to normální jev, barva je dobrá. Hnědá-zlatá, ačkoli je nutné zachovat velmi dlouhou dobu (5-6 hodin.). Řekl bych, že je spíše nádechem obnovy vlasů spíše než barviva. Přestože při druhém zbarvení se barva stala intenzivnější. Závěr: má kumulativní účinek. V obou případech jsem použil Logona balzám po obarvení, je to super. A znovu jsem vzal barvu, kdyby to nebylo za cenu a její neschopnost natřít mé šedé vlasy.

Diana na barvě CHI: Dřív jsem maloval vlasy černě, byly dlouhé a dobře upravené, byly velmi jasné. Jednoho dne jsem byl unavený a spontánně barvil blondýnku. Samozřejmě, mé nádherné vlasy se změnily ve slámu a celá délka měla být řezána. Po spuštění všech vážných věcí jsem v mé podobě použil zelené, modré a jiné kyselé barvy. Pak došlo k opakovanému zbarvení, přechodu k světle hnědé, pak hnědé, ale byl jsem hoden silně.
Moje vlasy se změkaly na vlasy, zoufale jsem zaneprázdnila všechen mozek a začala růst. Stával jsem půl roku, už jsem nemohl... Kořeny, zelené a vybledlé hnědé nesmysly na vlasách mě vedly k tomu, abych šla na barvu. Konzultant mi doporučil CHI Ionic, ale varoval mě, že to není nováček na malování. Moje sestra mě malovala, jenom doma. Bylo potíže, že barva byla na vlasy průhledná, ale podařilo se nám to! Barva je přirozeně hnědá, monofonní. Vlasy jako byste ožili, jsem nesmírně šťastný!

Elena o Revlon Color Silk: Používám od roku 2008. Já mohu pojmenovat jednu ctnost: bezamiachnaya, odolná, dělá vlasy naživu, přírodní odstíny, šedé vlasy barvy s třeskem. Mimochodem, když jsem ji začal používat, nebylo to ještě šedé, poprvé, když jsem začal malovat kořeny jako obvykle, ale to nefungovalo se šedými vlasy. A ukázalo se, že podle pokynů potřebujete vlasy 2 dny před barvením a pak vše funguje podle údajů výrobce Revlon. Máma a všichni její přátelé "sedli" na zázračnou barvu Color Silk.

Popište své osobní zkušenosti s organickým barvivem v komentáři, budeme vždy spokojeni.

Organická - inovativní barva vlasů z přírodních ingrediencí

"Pokud chcete změnit svůj život, začněte s vlasy." Všichni pravděpodobně slyšeli tento výraz, ale jen málo lidí mu dalo správný význam, a to vše proto, že změna stylu je spojena se srážkou. Není tomu tak vždy. Můžete změnit styl s barvivem na vlasy Organic Color Systems - produkty britského výrobce přírodních barviv. To je dnes inovativní řešení pro barvení, posílení a ošetření poškozených a slabých vlasů. Přírodní výtažky a přírodní certifikované doplňky mohou nejen změnit barvu vlasů, ale také je měkké, zdravé, lesklé, obnovit strukturu poškozených oblastí.

Charakteristika barev Barvy organických barev

Každá společnost nebo značka má vlastní filozofii, která určuje politiku značky při výrobě finančních prostředků. V případě organických barevných systémů jsou britští Stuart Taylor a Stephen Landres hlavními odborníky v oboru barvení vlasů, kteří volí bezpečnost klienta a mistra jako filozofii. Proto jsou všechny organické barvivo na vlasy přiřazeny profesionálním výrobkům pro péči o vlasy, které nejen pečlivě obnovují poškozenou strukturu vlasů, ale také minimalizují negativní účinek UV záření na barvené vlasy. Kromě toho organické produkty neobsahují amoniak, parabeny a nonoxynol, a proto během odbarvování nevyparují škodlivé plyny. To zase nevyvolává nepříjemné pocity pro klienta a umožňuje majiteli snadno pracovat na zázracích vlasy.

Všechny hlavní složky barviva na vlasy jsou certifikovány Asociací půd a pomocné komponenty jsou schváleny pro použití v přírodní kosmetice.

Aby bylo dosaženo maximálních výsledků při barvení vlasů, organické specialisté nasytili produkty keratinem a tyrosinem, které jsou zodpovědné za zdraví vlasů. Proto, před zbarvením, je klient v profesionálních organických salonech nabídnut, aby podstoupil test elasticity. Za výsledkem tohoto testu je vybráno vhodné barvivo, protože stabilita barev závisí na problematice vlasů.

Podstata takového testu vlasů se skládá z několika jednoduchých kroků:

 • Malý pramen vlasů (asi 10 - 15 vlasových pramenů) je navlhčen čistou vodou;
 • Hroty těchto vlasů jsou zkroucené na prstech a pevné;
 • S prsty jedné ruky držte vlasy od kořenů a druhý - protáhněte.

Výsledek: zdravé vlasy se protáhnou pouze o 25-30% a vrátit se na své místo nemá žádné poškození nebo viditelné deformace ve formě kroucení, roztrhané vlasy.

Po vyvinutí takového testu společnost Organic Color Systems projevila zájem nejen o kvalitu barvení vlasů, ale také o touhu učinit je zdravými, což výrazně odlišuje její výrobky na trhu s kosmetickými výrobky.

Rozdíl organického barviva na vlasy od jiných výrobců

Rozdíl jednoho barviva na vlasy od druhého je ve složení a podílech složek barviva. A tak paleta organických barevných systémů má 64 odstínů. To je poměrně málo, ale má následující výhody:

 1. Kompozice obsahuje 95% přírodních složek: oranžový olej, grapefruit, aloe vera, heřmánek, kosák, sója, mandle, kukuřice, banán, pšeničné klíčky, hroznové semeno,
 2. Aktivátor krémové barvy založený na zcela bezpečném složení: peroxid vodíku, tokferol, voda, extrakt z heřmánku, sorban draselný, fenoxyethanol. Některé z těchto komponent mohou způsobit alergie, ale jejich procenta s jinými prvky jsou přijatelné a neškodné.
 3. Barva obsahuje 84% aktivátorů, 99% klimatizačních prostředků, 87% prostředků péče;
 4. Malování je povoleno pro těhotné ženy, ošetřovatelství, pro osoby s citlivou pokožkou hlavy;
 5. Organické produkty jsou ideální pro všechny druhy barvení: zvýraznění, tónování, osvětlení a malování šedých vlasů;
 6. Barvivo 89% obnovuje strukturu vlasů;
 7. To dává vlasům hladký a přirozený lesk;
 8. Stálobarevnost - 3 týdny bez barvení.

Mezi nevýhody tohoto barviva na vlasy patří následující body:

 1. Prodává se pouze ve specializovaných prodejnách a prodejních místech. V podstatě se používá v kadeřnických salonech.
 2. Vysoká cena produktů: odděleně zakoupené barvivo, krém - aktivátor.
 3. Pokud vlasy rostou rychle, obnovení barev by se mělo provádět každých 20-25 dní.

Pro Více Informací O Suché Vlasy