logo

Lemon pro osvětlení vlasů - alternativa k salonním procedurám

Dívky, které se uchýlí k osvětlení barvami, trpí zeslabením a křehkými vlasy. Lze říci, že postup zbarvení světlem tónem je pro zdraví vlasů nejnebezpečnější. Proto někteří z těch, kteří se věnují sexu, preferují alternativní možnosti, a to pomocí přírodních látek, které byly známy i babičkám. V tomto článku se naučíte, jak se kudrnatěji dají jasnějším způsobem pomocí citronu.

Princip činnosti

Je možné zesvětlit vlasy citronem? Pokusme se odpovědět na tuto otázku v článku. Lemon je užitečný díky svému složení: obsahuje vitamíny, stopové prvky, kyseliny a esenciální oleje, které vyživují prameny a dávají jim luxusní vzhled, proto se mnoho lidí rozhodne vylepšit vlasy citronem. Samostatně můžete zvýraznit vyčištění citronovým silicím.

Barva kudrlin závisí na jejich pigmentaci, množství eumelaninu a fémelaninu: citronová šťáva proniká do vlasové šachty, odhaluje její váhy, přispívá ke zničení pigmentu, což zesvětluje. Postup vyjasnění navíc pokračuje několik týdnů. Citronová šťáva je vhodnější pro majitele přirozené barvy kadeří: tímto způsobem nelze vyjasnit barevné prameny v tmavých barvách nebo přírodní brunetka.

Stejnou analogií pracují všechny barvicí chemikálie, avšak metoda citrusů je považována za nejpoužívanější. Avšak barvení citrónem má významnou nevýhodu, která a priori nemůže být s chemickým vyjasněním: v průběhu času pigment začne získávat svůj přirozený vzhled.

Pozor! Kyselina citronová pro vlasy může suché kadeře s častým použitím v čisté formě. Nedoporučuje se s touto metodou zesvětlit, pokud máte suché a vyčerpané kadeře.

Jak ulehčit vlasy s citronem

Postup osvětlení vlasů kyselinou citrónovou je velmi jednoduchý a nebude vyžadovat žádnou pomoc, vše může být děláno doma. Dokonce i dospívající mohou toto vyjasnění provést, protože rostlina je naprosto bezpečná. Nicméně se nedoporučuje používat tuto metodu pro alergie na citrusové plody, stejně jako pro citlivou pokožku hlavy.

Zkontrolujte citlivost citrusů je jednoduchá: na oblast za lalokem uveďte kapku šťávy a pozorujte reakci.

Fotografie před a po

Jaké výsledky lze dosáhnout pomocí citronu:

Pravidla pro osvětlení vlasů s citronem

Lemon je přírodní čistící prostředek. V každodenním životě se používá k odvápňování, čištění měděných a mosazných výrobků. Plátky citronu jsou podávány na stůl spárovaný s borůvkami, aby se zuby staly bílou. A ženy jsou široce cvičil světlejší vlasy s citronem: kyselé ovoce, vymývání pigmentu, nezničte kudrlinky.

Výhody a účinky na vlasy

Příznivé vlastnosti citronu jsou způsobeny vysokým obsahem vitamínů (A, skupin B a C) a stopových prvků (měď, draslík, hořčík, fosfor a zinek, vápník). Díky tomu kořeny pevně sedí v žárovkách, jsou vyhlazeny na délku a získávají lesk.

Skalp normalizuje tvorbu kožního mazu a eliminuje lupy. Ale hlavním účinkem citronu je osvětlení vlasů, což je způsobeno vysokým obsahem organických kyselin.

Osvětlení s citronem vám nepomůže stát se blonďatou, ale po prvním postupu si všimnete, že vlasy se staly lehčími o 1 tón. A při osvětlení barvou, v závislosti na původní barvě vlasů a koncentraci bělící složky, můžete vlasy zvýraznit až na 4 tóny - o nic víc, vzhledem k poškození.

Výhody citronu:

 • Procedura neporušuje strukturu vlasů;
 • Osvětlení vlasů může být během těhotenství;
 • Vlasy po rozjasnění s citronem začnou svítit;
 • Kořeny jsou stále silnější;
 • Ztráta ztrát;
 • Kadeřnice se tukují mnohem méně;
 • Zmizí lupy.

Nevýhody citronu:

 • S častým používáním suší prameny;
 • Špatně vyprané;
 • Pokud si špatně umyjete vlasy, bude to stejně těžké jako sláma;
 • Způsobuje alergickou vyrážku v případě přecitlivělosti na přípravek.

Osvětlení vlasů

Pomocí citronu nemůžete dostat bílé vlasy. Ale můžete předpovědět její změnu. V následující tabulce najděte zdroj a výslednou barvu:

Konečný efekt objasnění je ovlivněn faktory:

 • Tloušťka tyče Čím silnější je, tím horší je, že pigment je vyprázdněn;
 • Pevnost tuhosti. Čím silnější jsou vlasy, tím horší se rozjasní;
 • Přírodní barva. Nejsnadnější je rozjasnění světlých kudrlin, horších - tmavých. Lemon je téměř bezmocný, pokud jsou vlasy přirozeně černé (černý pigment je nejvíce odolný).

Rozjasňující funkce

 • Pokud jsou kadeře těžké, proveďte změkčovací masku, abyste zvýšili jasný efekt;
 • Pro zesvětlení vlasů s citrónovou šťávou kupte čerstvé ovoce. Složení šťávy obsahuje konzervační látky a barvivo;
 • Při aplikaci nešetřete peníze - jinak můžete přeskočit části vlasů, které zůstanou nezáležené;
 • Rozjasnění na slunci poskytuje dvakrát nejlepší efekt. Proto po nanesení masky jděte ven za jasného počasí nebo stačí na jižním okně - ultrafialové paprsky pomohou pigmentům vyjet rychleji. 1 hodina opalování stačí;
 • Pokud máte suché kadeře po proceduře, vytvořte zvlhčovací masku.
 • Všechny účesy;
 • Jednotlivé prameny: vyčistěte pouze vybrané prameny, které jim zabraňují kontaktovat zbytek hmoty.

Pravidla pro vyjasnění:

 • Před prvním postupem zkontrolujte citlivost na citron. Chcete-li to provést, stlačte trochu šťávy a aplikujte ji na kůži za uchem. Pokud se červené svědivé skvrny neobjeví během jedné hodiny, můžete použít citron pro zesvětlení vlasů;
 • Chcete-li vypít citronovou šťávu, musíte dlouhé kudrlinky držet pod tekoucí vodou. Pokud se na vlasy vyschne, změní se na krystaly, které jsou ucpané pod váhy na prutu, čímž se vlasy ztuhnou.

Doporučujeme obnovit poškozené vlasy před odleskem. Nemusíte si před zahájením procedury umyt vlasy. Pro přípravu a použití lesklé masky s citronem budete potřebovat:

 • Dřevěná stěrka;
 • Keramická mísa;
 • Postřikovač;
 • Štětec pro masku.

Někdy potřebujete víčko plastové tašky a ručník (recepty uvádějí, zda jsou potřebné).

Recepty pro objasnění

Doma můžete vlasy zesvětlit citronem nebo jeho produkty: esenciální olej a kyselinu citronovou. Můžete je používat v čisté formě nebo v kombinaci s pomocnými produkty.

Aplikace v čisté podobě

Na tmavých, mastných a normálních vlasech - v noci, na suché a tenké - ne více než 2 hodiny. Opláchněte šamponem.

Po vypláchnutí masky použijte změkčující balzám.

Můžete se zesvětlit pouze jednou týdně.

Rozložte 3 kapečky éteru na hřeben a hnětete promyté a sušené kudrlinky.

Při mytí hlavy můžete přidat 5 kapek oleje do 10 ml šamponu (balzám).

Po česání nepotřebujete umyt vlasy. Postup můžete opakovat za týden.

Přidávání do produktů péče se také nedoporučuje více než 1krát za 7 dní.

Zesvětlující maska ​​s citronem

Po osvětlení vlasů umyjte vlasy šamponem. Bude to mít oplachující balicí balzám. Vysušte si hlavu bez vysoušeče vlasů.

V kombinaci s citronem působí horší než peroxid vodíku, ale nepoškozují vlasy. Společně dokážou zvládnout i henna-obarvené prameny.

Jak vařit: od 3 polévkové lžíce. l skořice a 100 ml olivového oleje, aby se vytvořil mush, přidejte šťávu z 1 citronu a 100 ml balzámu. Směs.

Jak aplikovat: distribuovat podél délky vlasů a izolovat po dobu 3 hodin. Suché, tenké vlasy - až 1 hodinu.

Odstraňuje dobře pigmenty, což zvyšuje vyčíslení. Olej hydratuje kudrlinky. Maska je vhodná pro suché a slabé vlasy.

Jak vařit: promíchejte 40 ml šťávy, olivového oleje a medu.

Jak aplikovat: distribuujte podél délky vlasů m, abyste se zahřáli po dobu 2-4 hodin.

Jemná maska, která vyhovuje všem typům vlasů. Kefír nevysuší a pomáhá zesvětlit vlasy.

Jak vařit: míchat 50 ml kefíru s 1 vejcem, šťávou z 1 citronu a 30 ml vodky, 10 ml šamponu.

Jak aplikovat: distribuovat podél délky vlasů, izolovat a vydrží alespoň 8 hodin.

Má jasný účinek, zvyšuje účinek citronu. Dává zlatý odstín blond vlasům, měď - tmavá.

Jak vařit: nalijte 2 polévkové lžíce. l květy 200 ml vroucí vody. Stlačte džus z 1 ovoce a promíchejte s chlazenou infuzí.

Jak aplikovat: vlasy navlhčete stříkací pistolí. Neohřívejte. Odložte noc. Pro suché a tenké vlasy po dobu 2 hodin.

S peroxidem vodíku

Citrón a peroxid zvyšují vzájemný účinek osvěžení. Tato metoda není vhodná pro poškozené vlasy: existuje vysoké riziko spálení. Dokonce i ženy se silnými kudrlinami doporučujeme zkontrolovat jejich sílu během procedury každých 5 minut. Pokud je konstrukce rozbitá, maska ​​by měla být ihned omyta.

Jak vařit: promíchejte 50 ml peroxidu 3% a stejné množství citrónové šťávy.

Jak aplikovat: vlasy navlhčete stříkací pistolí. Neohřívejte. Podržte po dobu 3 až 30 minut. Čím tenčí a lehčí tyče, tím méně drží.

Pozor! Aby nedošlo k nadměrnému ohybu kadeřnic, kontrolujte proces objasnění. Pokud máte pocit, že vaše vlasy jsou těžké - umyjte masku. Doporučuje se postupovat nejdéle jednou týdně po dobu jednoho měsíce. Pak - 1 měsíc odpočinku.

Péče o proceduru

Lehké vlasy vyžadují pečlivou péči:

 • Hřeben s hřebenem z přírodního materiálu (dřevo, roh);
 • Umyjte si vlasy přírodním šamponem;
 • Ujistěte se, že používáte balzám;
 • Hydratuje, vyživuje a obnovuje vlasy maskami;
 • Vysušte si vlasy přirozeně.

Osvětlení vlasů s citronem je oprávněné, pokud nechcete drasticky změnit obraz. Citrus se zamiloval do blondů, kteří při chemickém bělení zničili vlasy, ale nemohli odmítnout osvětlit rostoucí kořeny. Lemon skutečně vyhlazuje přechod z tmavých kořenů na vyčleněný konec, aniž by způsobil škodu.

Tip 1: Jak používat citronovou šťávu na vlasy

 • Citrón, voda, vodka, glycerin.

Kyselina citronová má příznivý účinek na pokožku hlavy: normalizuje tvorbu podkožního tuku, inhibuje růst hub, což vyvolává vzhled lupů. Kromě toho tato kyselina dodává hlavě vlasů jemnost a lesk, rozjasňuje ji a také usnadňuje proces česání.

Oplachování kyselinou citronovou

Receptura této kosmetiky je následující:
- 1 litr vody;
- 0,5 lžíce kyselina citrónová.

Kyselina citronová je rozpuštěna ve studené vodě: oplach je připraven. Používá se po vyprání vlasů šamponem. Hlava je nakloněna přes nádrž s citrónovým roztokem a opláchnutá čistými vlasy (měla by okamžitě odvádět z vlasů). Pak nechte vlasy přirozeně suché. Toto oplachování zabraňuje tvorbě lupin a výrazně bojuje, zvládá vysoký obsah tuku v pokožce hlavy a také pomáhá udržovat vlasy čisté po dlouhou dobu.

Jak zesvětlit vlasy kyselinou citrónovou

Pro vyjasnění použití vlasů je koncentrovaný roztok připravený z následujících složek:
- 1 litr studené vody;
- 1 polévková lžička. kyselina citrónová.

Do vody se přidá kyselina citronová a dobře se promíchá (krystaly by měly být zcela rozpuštěny). Po umytí hlavy citronovým roztokem opláchněte vlasy a nechte vlasy přirozeně vyschnout. Po 5-6 procedurách bude výsledek patrný: vlasy získají stín 2 (někdy 3) odstíny lehčí než přirozené, lupiny zmizí a navíc se vlasy stanou silnějšími, jemnějšími a lesknou luxusním leskem. Nepoužívejte však příliš často koncentrovaný roztok připravený podle tohoto receptu, protože může vyschnout pokožku hlavy a vlasů. Rozjasňující vlasy s tímto oplachem je lepší provádět jednou týdně.

Zesvětlující vlasové masky s citronem a jejich aplikace

Bělení vlasů pomocí přírodních produktů dívky byly schopny od dávných dob. Krásy středověké Florencie používaly citrusové šťávy k produkci krásného medu a pšeničných tónů. Ošetřovali je kudrlinky a pak vyšli pod žhavým sluncem, takže kyselina fungovala lépe. Bělicí bělicí vlasy se v naší době cvičí, tento postup umožňuje nejen změnit tón pramenů, ale také je zlepšit.

Užitečné vlastnosti

Citronová šťáva je naprosto přírodní čistič, který má také léčebné vlastnosti. Je bohatý na vitamíny A, C a B, phytoncides, vápník, fosfor, měď, hořčík. Všechny tyto komponenty umožňují léčit vlasy a pokožku hlavy.

Použití citrusů dává následující efekt:

 • získat lesklé lesklé kudrlinky;
 • kořeny posíleny;
 • pokožka hlavy je dezinfikována;
 • lupy jsou eliminovány;
 • spádové zastávky;
 • regulované mazové žlázy;
 • snadnější česání pramenů a jejich styling.

Mechanismus působení šťávy

Lemon umožňuje odbarvit prameny vlivem přítomnosti přírodních kyselin. Tyto látky zvyšují kožní váhu a odstraňují přírodní pigment, což způsobuje, že kadeřnice jsou lehčí.

Všimněte si však, že nástroj špatně reaguje s umělými barvivy, jeho použití může dát nepředvídatelné výsledky.

Užitečné složky citrusu pronikají prameny a obnovují jejich vnitřní struktury. Také urychlují krevní oběh v dermis, zahajují metabolické procesy na úrovni buněk, což přispívá k růstu zdravých a silných kadeří.

Výhody a nevýhody postupu

Dokonce i těhotné a kojící ženy mohou vlasy doma osvětlit citronem. Neškodnost je hlavní výhodou této techniky. Nejvíce půjde na dívky, které chtějí jen trochu změnit obraz.

Spolu s novým nádechem získáte takové příjemné bonusy:

 • zachování zdraví pramenů, na rozdíl od chemických sloučenin;
 • koupit lesklý lesk;
 • posilování a hojení vlasů;
 • odstranění problémů s pokožkou hlavy.

Existují také nevýhody této techniky. Lemon je silný alergen, proto před osvětlením je třeba provést test osobní tolerance prostředků.

Jiné úskalí před zahájením postupu by měly být zváženy:

 • časté používání šťávy může suché kudrlinky;
 • výrobek je špatně promyt vlasy a jeho zbytky krystalizují a zpevňují vlasy;
 • změna barvy nedává perfektní bílou blondýnu;
 • na velmi tmavém a černém vlasu, džus nefunguje vůbec;
 • výsledky přirozeného barvení rychle zmizí.

Očekávané výsledky

Rozhodnete-li se, že je třeba zesvětlit prameny citronu, uvědomte si, že výsledek bude pro každý případ odlišný. Tmavší, tvrdší a silnější vlasy, tím méně se projevuje účinek jediného postupu. Na pórovitých a tenkých kudrlích působí šťáva lépe.

Tyto výsledky můžete získat v závislosti na základním odstínu vlasů:

 • blond pramínky budou světle hnědé;
 • světle hnědá se změní na zlatou blond;
 • tmavohnědý;
 • Brunetky budou mít načervenalý nádech a oslnivý lesk kudrlin.
 • světle červený odstín bude světle hnědý.

Obecná pravidla

Pokud použijete citrónovou šťávu, musíte vědět, jak ji správně aplikovat na prameny. Tím získáte jednotný odstín a nechte vlasy vyschnout.

Zvažte následující odborná doporučení:

 • Pokud máte tvrdé prameny, míchat citrusovou šťávu s přírodními oleji.
 • Přísně dodržujte poměr složek uvedených v receptu.
 • Vezměte pouze čerstvý džus, balení obsahuje hodně chemikálií a nedává požadovaný účinek.
 • Chcete-li co nejrychleji a nejúčinněji odlehčit prameny, po nanesení šťávy vyjděte na slunce. Ultraviolet zvyšuje působení kyselin v citronu. V zimě můžete prostě stát u okna na jižní straně.
 • Neopouštějte šťávu plnou citronu přes noc, to může způsobit, že prameny jsou příliš tuhé a suché.
 • Používání produktů na bázi kyselin je přísně zakázáno v případě porušení integrity pokožky.
 • Použijte džus na špinavé vlasy, abyste je ochránili před vysycháním.
 • Je třeba umýt prsty dlouho a velmi opatrně. Pokud jej zcela neodstraníte, kudrlinky se ztuhnou.
 • Nespouštějte vlasy několikrát za sebou pomocí šťávy a nechte je odpočívat alespoň 7 dní.

Pokračujte v tvorbě masky na bázi citrusu, dokud nezískáte požadovaný výsledek. Vysvětlení by však nemělo trvat déle než dva týdny, jinak byste mohli poškodit prameny.

Způsoby aplikace

Přírodní kyseliny jsou obsaženy nejen v čerstvém ovoci, ale také v produktech, které jsou z nich vyrobeny. Bělicí vlastnosti mají kyselinu citronovou a ether. Tyto nástroje jsou také vhodné pro změnu odstínu pramenů.

Odbarvení šťávy

Stlačte šťávu ze čtyř středních citronů, pokud jsou prameny dehydratovány, přidejte lžíci kondicionéru. Nalijte směs do nádoby s postřikem. Postavte se na suché špinavé kadeře, ujistěte se, že všechny plochy jsou rovnoměrně ošetřeny.

Chcete-li zvýšit účinek, který vyjde na slunci, nemusíte pokrývat hlavu nic. Pokud je to možné, jděte na čerstvý vzduch po dobu jedné hodiny, pokud ne, držte masku dvě hodiny. Omyjte šamponem a poté naneste hydratační balzám.

Rozjasňující vlasy s kyselinou citronovou

Polévková lžíce kyseliny citronové zředěné ve dvou litrech teplé vody. Špinavé suché kudrlinky jsou hojně napojeny prostředkem, aby byly dobře namočené. Zůstáváme hodinu, jestliže zesílíme účinek ultrafialovým světlem a dvě hodiny, když nezanecháme pokoj.

Omyjte masku šamponovou vodou, abyste odstranili zbytky. Přehledy potvrzují, že kyselina působí efektivněji než šťávy, protože je vysoce koncentrovaný produkt. Avšak po jeho aplikaci je možnost vyschnout prameny.

Postup se proto opakuje nejdříve jednou týdně a mezi sezeními se vytvářejí zvlhčující masky.

Esenciální olej

Aplikujte 2-3 kapek éteru na dřevěný hřeben a hnětete je pomocí čistých, suchých pramenů z kořene na špičku po dobu 7-8 minut. Agentku můžete také přidat do šamponu nebo balzámu, a to rychlostí 5 kapek na 10 g kosmetiky. Obě možnosti osvětlení se používají nejvýše jednou týdně.

Aether velmi rychle proniká do vnitřní struktury chloupků, protože je jednodušší a pohodlnější. Může však vést k odstranění vlhkosti z pramenů. Použití nástroje v jeho čisté podobě není žádoucí pro majitele suchých a poškozených kadeří.

Efektivní masky

Kombinace citrusové šťávy a dalších užitečných složek nejenže změní barvu vlasů, ale také se zbaví některých problémů. Masky na vlasy s citronem pro osvětlení se velmi snadno připravují a aplikují doma, mají dostupnou cenu.

Seznamte se s nejpopulárnějšími a nejúčinnějšími recepty.

Heřmánek a citron

Naplňte sklenici vroucí vody dvěma lžíci sušených heřmánkových květin, nechte 15 minut naplnit. V tuto chvíli vytlačte šťávu z jednoho citrusu a přidejte ji do filtrované infuze. Rozkládáme se na suché nezmrzlé vlasy, podržte půl hodiny pod oteplovací čepicí, opláchněte šamponem a naneste balzám.

Obě složky kompozice mají jasné a léčivé vlastnosti. Recenze potvrzují, že mají příznivý účinek na prameny a pokožku hlavy. Aby nedošlo k poškození vlasů, postup by se neměl opakovat déle než jednou za dva týdny.

Pro suché prameny

Smíchejte šťávu, stlačenou z jednoho citronu, pol litru tučného jogurtu a jednoho vejce. Aplikujte celou délku vlasů, zakryjte hlavu plastovým uzávěrem a teplou utěrkou. Chraňte hodinu a půl, umyjte teplou vodou bez šamponu.

Maska je vhodná pro suché prameny. Mléčný výrobek zvýší rozjasňující vlastnosti citronové šťávy a hydratuje vlasy. Vejce je živí živinami, vlasy jsou měkčí a hedvábné.

Pro uvolněné vlasy

Vezměte 40 ml tekutého medu, olivového oleje a citronové šťávy. Smícháme komponenty, rozdělíme na vlasy z kořene na špičku, necháme teplé po dobu 2-4 hodin. Omyjte šamponovou vodou.

Přítomnost olivového oleje a medu urychluje proces objasnění, protože tyto látky také tlačí přirozený pigment. Kromě toho obnovují poškozené struktury zvlnění, což je činí silnějšími, hladšími a poslušnějšími.

Pro zdravé kadeře

Smíchejte 50 ml citrónové šťávy a 3% peroxidu vodíku, nalijte kapalinu do lahvičky se sprejovou lahví, aplikujte kompozici na neupravené prameny po celé délce a pečlivě upravte jednotlivé části. Nechte vlasy bez izolace, podržte 3 až 30 minut. Čím tenčí jsou vlasy, tím rychleji je nutné produkt vypláchnout vodou a šamponem.

Kompozice je poměrně agresivní, protože je vhodná pouze pro osvětlení zdravých a silných pramenů.

Je důležité kontrolovat stav kudrlin v procesu uchovávání finančních prostředků. Pokud se stanou těžkými, okamžitě umyjte zbytky masky. Postup lze provádět nejvýše jednou týdně.

Shrnutí

Citronová šťáva je již dlouho ženám známá jako účinné odlehčovací činidlo. Odstraňuje přírodní pigment z kudrlin a poškozuje je méně než chemické sloučeniny.

Nicméně, i při použití přírodních masky je třeba být opatrní. Důrazně dodržujte pokyny v receptech, nepřehánějte je a používejte zvlhčující masky mezi postupy. Takže budete moci změnit barvu vlasů bez poškození.

Mohu vlasy zesvětlit kyselinou citrónovou?

Vlastnosti kyseliny citronové

Pokud očekáváte, že látka brunetky vás okamžitě udělá blondýnkou, pak se to nestane. Účinek této látky se výrazně liší od chemických látek. Kyselina působí jemně a jemně. Prochází strukturu vlasů a ničí pigment. Ale po chvíli je barva stále obnovena. Kudrlinky se opět stávají přirozeným odstínem. To je pravděpodobně největší výhoda produktu. Vzhledem k tomu, že na rozdíl od chemikálií to "nezabije" vlasy, což je křehké a tenké.

Nejpozoruhodnějším je účinek u dívčích žen. Ale pokud jste majitelem tmavých kudrlin, je také reálné, aby se stal světlejším několika tóny.

Navíc má kyselina citronová následující vlastnosti:

 1. Vlasy jsou hedvábné a měkké. Tato položka je velmi důležitá, pokud máte těsné kudrlinky. Při použití tohoto produktu je efekt jednoduše úžasný.
 2. Odstraňuje mastnotu. Kyselina má tendenci snižovat póry. To omezuje sekreci tuku. To znamená, že kadeře zůstávají krásné po dlouhou dobu.
 3. Bojuje proti lupům. Pravidelné používání výrobku může výrazně snížit počet takových bílých částic. Je to proto, že kyselina účinně bojuje proti houbám, které způsobují onemocnění.
 4. Upozorňuje na pádu. Podobný problém se vyskytuje u mnoha dívek. To je vysvětleno nadměrně rozšířenými póry, kvůli nimž žárovka nedrží dobře. Jedná se o kyselinu citronovou, která zúží póry, čímž zabraňuje vypadávání vlasů.

Kromě toho, pokud používáte vysoušeč vlasů k sušení kudrlin, dělat perm nebo jiné postupy, které negativně ovlivňují stav kudrlinky, musíte zvláště věnovat pozornost výrobku jako je kyselina citronová. Tato látka pomůže jim vrátit zdravý lesk a zářivost.

Několik tipů na osvětlení

Pokud chcete rozjasnit vlasy citrónovou šťávou, udělejte to v létě. Během tohoto období bude postup účinnější. Sluneční paprsky zvyšují účinek výrobku. Výsledkem je, že pigment je aktivnější. To znamená, že ve velmi krátkém čase můžete dosáhnout jasnějšího odstínu.

Možná jste také slyšeli, že si nemusíte umyt vlasy před tím, než ji rozzáříte citrónovou šťávou, a to kvůli tomu, že vlasy příliš vysuší. Řeknu z vlastní zkušenosti, že je to fikce. Dokonce i praní kudrlin s kyselou vodou, nestanou se křehkými, ale získají hladkou, lesklou texturu.

Kromě toho je citron vynikajícím nástrojem pro zvýraznění. Musíte si dobře vyčesat vlasy, vybrat pár pramenů a bodnout ostatní. Na levé kudrlinky aplikujte kyselou kompozici a nechte na nějaký čas. Výsledkem bude nový, módní účes, bez použití drahých chemikálií.

Jedinou nevýhodou, kterou může kyselina citronová mít, je individuální nesnášenlivost. Citrusové plody jsou exotické a alergické na ně. Pokud to nevidíte, pak je vše v pořádku. Ale pokud si nejste jisti, lepší kontrolu. Chcete-li to provést, aplikujte na vnitřní straně lokte několik kapek citronové šťávy. Pokud během 3 až 5 minut nedošlo k zčervenání v této oblasti, můžete začít zesvětlit.

Jak zesvětlit vlasy kyselinou citronovou, efektivní recepty

Nejjednodušší možnost

Tato metoda je nejméně nákladná, neboť bude potřebovat pouze koupit citrón. Všechno ostatní, které už máte.

Postup bude vyžadovat:

 1. Je nutné vytlačit šťávu z jednoho citronu do skleněné nádoby. Může být také v keramice, ale nikoli v hliníku. Pod vlivem kyseliny se tento kov rozkládá.
 2. Zředí se stejným množstvím vody. Kapalina může být použita jako vařená nebo jen z kohoutku. Ale pokud používáte teplou vodu, kyselina se bude aktivněji chovat.
 3. Dobře promíchejte a aplikujte na vlasy. Nechte hodinu a opláchněte vodou, můžete se šamponem.

Pokud jsou vaše chloupky velmi tenké, pak po takovém postupu se doporučuje aplikovat hydratační masku na kudrlinky. Co nemůžete udělat na konci vysychání vlasů kyselinou citronovou, takže je to vysoušeč vlasů. Je nezbytné, aby vyschly přirozeným způsobem.

S heřmánek

Tato květina má také bělící vlastnosti. A s citronem se tento efekt významně zvyšuje. Navíc, heřmánek - léčivé rostliny. Má pozitivní účinek na pokožku hlavy a na samotnou strukturu vlasů.

Pro recept bude vyžadovat:

 • velký citron;
 • 20 gramů heřmánkových květů;
 • 150 gramů

Způsob výroby směsi:

 1. Květiny by měly být umístěny v kontejneru, nalijte horkou vodu, zakryjte a nechte na patnáct minut.
 2. Z citrusového stlačeného džusu. To lze provést jak ručně, tak pomocí kuchyňských spotřebičů.
 3. Kombinujte citronovou šťávu s heřmánkovou infuzí a dobře promíchejte.
 4. Aplikujte kompozici na vlasy, přitiskněte si hlavu ručníkem a chodte tak hodinu.
 5. Vše vypláchněte teplou vodou.

Pokud jsou vlasy velmi tenké, křehké, hojně spadnou, během přípravy citrónové směsi pro vyjasnění, přidejte lopuchový olej do kompozice. Zpevňuje kudrlinky, obnovuje jejich strukturu, příznivý účinek na kůži je připraven.

S práškem z citronu

Pravděpodobně u každé ženy v domácnosti je v skříni v skříni kyselina citrónová. Není to méně účinné než čerstvá citronová šťáva.

Postup bude vyžadovat:

 • 2 polévkové lžíce. l granule kyseliny citronové;
 • 50 gramů vody.
 1. Kombinujte vodu a prášek. Dobře promíchejte, aby byly granule úplně rozpuštěny.
 2. Aplikujte na kadeře a nechte hodinu, pak opláchněte.

Očekávejte, že rychlý a významný účinek z jednorázového použití čerstvé šťávy a prášku nestojí za to. Po prvním postupu se vlas rozjasní jen trochu, při opakovaném použití bude výsledek docela dobrý. Ukázalo se přirozený účinek, na rozdíl od chemických kompozic, které dělají kudrlinky více "panenku".

lllokony

o kráse a zdraví vlasů

  Domů »Barvení» Je možné zesvětlit vlasy kyselinou citronovou

Je možné zesvětlit vlasy kyselinou citronovou

Kyselina citronová pro krásu vlasů

Kyselina citronová je univerzální látka široce používaná v různých odvětvích vitální činnosti: v potravinářském průmyslu, domácnosti, farmakologii, kosmetologii atd. Například se používá při péči o vlasy.

Kyselina citronová má příznivý účinek na pokožku hlavy: normalizuje tvorbu podkožního tuku, inhibuje růst hub, což vyvolává vzhled lupů. Kromě toho tato kyselina dodává hlavě vlasů jemnost a lesk, rozjasňuje ji a také usnadňuje proces česání.

Oplachování kyselinou citronovou

Receptura této kosmetiky je následující:
- 1 litr vody;
- 0,5 lžíce kyselina citrónová.

Kyselina citronová je rozpuštěna ve studené vodě: oplach je připraven. Používá se po vyprání vlasů šamponem. Hlava je nakloněna přes nádrž s citrónovým roztokem a opláchnutá čistými vlasy (měla by okamžitě odvádět z vlasů). Pak nechte vlasy přirozeně suché. Toto oplachování zabraňuje tvorbě lupin a výrazně bojuje, zvládá vysoký obsah tuku v pokožce hlavy a také pomáhá udržovat vlasy čisté po dlouhou dobu.

Jak zesvětlit vlasy kyselinou citrónovou

Pro vyjasnění použití vlasů je koncentrovaný roztok připravený z následujících složek:
- 1 litr studené vody;
- 1 polévková lžička. kyselina citrónová.

Do vody se přidá kyselina citronová a dobře se promíchá (krystaly by měly být zcela rozpuštěny). Po umytí hlavy citronovým roztokem opláchněte vlasy a nechte vlasy přirozeně vyschnout. Po 5-6 procedurách bude výsledek patrný: vlasy získají stín 2 (někdy 3) odstíny lehčí než přirozené, lupiny zmizí a navíc se vlasy stanou silnějšími, jemnějšími a lesknou luxusním leskem. Nepoužívejte však příliš často koncentrovaný roztok připravený podle tohoto receptu, protože může vyschnout pokožku hlavy a vlasů. Rozjasňující vlasy s tímto oplachem je lepší provádět jednou týdně.

Zvýraznění vlasů pomocí kosmetického prostředku na bázi kyseliny citronové

Kyselina citronová

V moderním sortimentu vlasů mohou být ztraceny i profesionálové. Přesto mnoho kadeřníků doporučuje svým zákazníkům, aby používali lidové prostředky. Například kyselina citrónová.

Výhody kyseliny citronové

O tom, jak užitečná kyselina citronová pro vlasy, pravděpodobně věděli i naše prababičky. Tento nástroj má příznivý účinek na vlasy: šetří je z nenávistného obsahu tuku a dává přirozeně hedvábný lesk. Jednou z hlavních výhod kyseliny citronové je schopnost jednat rychle. To znamená, že po několika procedurách bude účinek patrný.

Dalším plus - kyselina citronová pro vlasy může být použita různými způsoby. Je schopen změkčit vodu během praní, oplachování s kyselinou citrónovou nepůsobí horší než prostředky dobře známých značek. Na základě tohoto doplňku stravy můžete dokonce vytvořit speciální světelnou masku.

Recepty zesvětlují a opláchávají vlasy kyselinou citronovou

Okamžitě si udělejte radost: všechny recepty jsou nejen účinné, ale také dostupné. Pro jejich přípravu nebudou potřebovat žádné vzácné přísady - vše, co potřebujete, je možné zakoupit v běžném obchodě s potravinami.

Majitelé mastných vlasů musí pravidelně užívat citrónovou masku. Příprava a aplikace masky je poměrně jednoduchá:

 1. Vezměte pár lžiček tradičního balzámu a lžičku kyseliny.
 2. Vše dobře promíchejte.
 3. Aplikujte na vlasy, rozšiřujte je po celé délce a pečlivě protřete do kořenů.
 4. Držte masku na vlasy kyselinou citrónovou po dobu asi dvacet minut a poté vše vypláchněte vodou.

Oplachování kyselinou citronovou je také velmi jednoduché:

 1. Lžíce znamená zředěný v litru teplé vody.
 2. Po každém šamponování vlasy opláchněte takovou směsí a po pěti nebo šesti postupech bude výsledek zarážející.

Pravidelné používání takového vlasového oplachování kyselinou citronovou nejen posílí vlasy, ale také bude schopno ji odlehčit v několika odstínech.

Kyselina citronová může být také použita pro částečné vysvětlení - zdůraznění:

 1. Je nutné vyrobit koncentrovanou směs.
 2. Aplikujte na samostatné prameny a obalte je fólií.
 3. Po hodině můžete otevřít prameny a umyt vlasy pravidelným šamponem.

Vzhledem k tomu, že osvětlení vlasů kyselinou citronovou je neškodné, může to být docela často. Čím častěji se tak osvětlujete, tím výraznější je efekt, který můžete získat.

Můžete dokonce udělat křovinu s kyselinou citronovou:

 1. K tomu je třeba smíchat s vodou ve stejném množství.
 2. Výsledná kaše se jemně protřeje do kořenů vlasů.
 3. Po ukončení procedury budou vlasy růst pomaleji než obvykle.

Co může zesvětlit vlasy?

Odpovědi:

Scherbakova Tatiana

Použijte pouze kadeřnictví. Obvykle po hladké barvě nefunguje, takže je zvolen tón (v tomto případě se objeví tón nebo dva světlejší než originál). To znamená, že po mytí nezapomeňte malovat.

Igor Moskovka

Julia Lapulová

bez peroxidu. Žádné domácí experimenty. jen dobrý salon. umyjte si vlasy a poté na 2 tóny. ne lehčí a pak bude vypadat jako sláma. po šesti měsících můžete opakovat další 2 tóny. Nerad bych to okamžitě velmi jasně vysvětlil. jinak chan vlasy.

hydroperiod. !
peroxid vodíku, který je v podstatě stejný hydroponický,

3. možnost s roztokem bělení (NEVYSTAVUJTE NEBEZPEČÍ PRO ŽIVOT)

Možnost 4, koupit barvivo na vlasy, což je nejpřijatelnější a nejbezpečnější způsob, mimochodem barvivo je také vyrobeno na bázi hydroperit
nebo amoniaku, ale vzhledem k tomu, že má vyrovnanou kompozici, jsou psány instrukce s poměry požadovaného odstínu a sada přidává balzám (který uklidňuje vlasy a pokožku hlavy) TOTO JE MOŽNÁ PŘÍPUSTNÁ A BEZPEČNÁ METODA.
vybrat si barvu ze středního cenového rozpětí (levně nejspravedlivější v nejbližším suterénu, nákladně placenou reklamou nebo falešnou), pečlivě si přečtěte pokyny, zkontrolujte integritu obalu, neovlivňujte řešení v chemicky aktivní nádobě, tj. kovu, hliníku, plastu, ideální glazovaná keramika nebo sklo.
Pokud je to možné, poraďte se s odborníkem u nejbližšího kadeřníka, doma je obtížné dosáhnout požadovaného výsledku, dokonce i zde hrozí nebezpečí, že zůstane bez vlasů, nebo získáte stín, který jste nečekali.

Elena

Zesvětlování citronu

Kolik národů, tolik způsobů osvětlení vlasů. Móda pro osvětlení vlasů s citronem přišla do našich slovanských zemí z krásy východu, pro které tento problém nikdy neztratil význam kvůli velmi tmavému stínu vlasů. To je důvod, proč rozjasnění tmavé vlasy lidové léky jsou často založené na způsobu použití citronu, ale spíše obsažené v ovoci kyseliny citronové.

Rozjasňující vlasy s kyselinou citronovou by měly být pečlivě prováděny, aby nedošlo k spálení vlasů.
Postupné zesvětlení vlasů nastává následovně: čerstvě vymačkaná citronová šťáva se zředí vodou a opláchnutými vlasy po promytí tímto roztokem. Kromě lesklého efektu dodává citrónovou šťáv vlasům okouzlující lesk. Tento nástroj je vhodný pro zesvětlení tmavých vlasů a pro udržení barvy vlasů světlých odstínů. Světlejší barvené vlasy mohou být také vyrobeny z citronu. Nezapomeňte však na jeho vlastnosti při sušení, aby nedošlo k poškození vlasů jeho nadměrným použitím.
Zesvětlující maska ​​citronu a medu

Tato verze masky obsahuje následující složky: 4 citróny, 0,5 litru octa, 20 g suchého neplodu a heřmánek, 50 g medu (akácie), 30 g kořenu rebarbory ​​a 50 g alkoholu.

Světlejší černé vlasy můžete provádět včetně použití tohoto receptu. Připravte si rhubarbu a naplňte ho octem a vařte 10 minut. Přidejte heřmánku, nealkohol, džus z 2 citronů do vývaru a vaříme směs po dobu 5 minut. Do studeného vývaru přidejte med, alkohol a šťáv ze zbývajících 2 citronů.

Chcete-li strávit jemné osvětlení vlasů, stačí rozpustit 1 polévkovou lžíci. l výslednou směs v 1 litru vody a opláchneme vlasy roztokem po promytí. Pro silnější účinek je odvar odměřen po dobu půl hodiny. Nejdůležitější věcí není přehánět, protože citronové a alkoholové suché vlasy a dělat to křehké.
Osvětlení vlasů s kefírem

Ne všechny přírodní masky pro zesvětlení vlasů mají výživné vlastnosti. Kefír dokáže provádět skutečné zázraky s vlasy a vytváří absolutně neškodné osvětlení vlasů. Přírodní složky masky kefír pomáhají obnovit strukturu vlasů a výrazně zrychlují jejich růst. Můžete si vyrobit obyčejné kefírové masky, aplikovat kefír po celé délce vlasů a obalit si hlavu polyethylenem, nebo můžete použít složitější recept. Osvětlení vlasů s lidovými léky zahrnuje především bezpečnost pro zdraví vašich vlasů.

Pro následující recept budete potřebovat: 30-50 g jogurtu jako podklad, 1 vejce, 2 polévkové lžíce. l vodka nebo brandy, 1 lžička. šampon a džus ½ citronu. Toto množství je dostatečné pro vlasy střední délky. Je nutné bičovat součásti a nanášet hmotu na vlasy po celé délce. Pak zahřejte hlavu s polyethylenem a ručníkem. Osvětlení vlasů s kefírem naznačuje, že na vaší hlavě budete mít masku alespoň 8 hodin. Po ukončení procedury naneste na vlasy výživný balzám.

Pokud máte pochybnosti o tom, že můžete dát vlasům světlý stín bez použití umělých barviv, vyzkoušejte osvětlení vlasů lidovými prostředky. Možná nebudou tak efektivní, ale vaše vlasy zůstanou naživu a krásné.
Henna vlasy osvětlení
Zvláště dobře zjasňující hnědé vlasy, které produkují bílou henu. Henna není nic jiného než chemický přípravek s vysokým obsahem peroxidu vodíku. Obsahuje však přírodní doplňky. Osvětlení vlasů s hennou se nejlépe provádí na nevyléčené vlasy, jinak riskujete získání načervenalého odstínu.
Pokud stále máte červený nádech s tímto jednoduchým nástrojem, je lepší, aby se vlasy po henně odfarbily starým výtažkem z heřmánku.

Evgenyevna

Říkají, že glycerin pomáhá. nebo masku s medem a glycerinem. pomohlo mi, ale jen tam, kde se vlasy zvětšily. její vlasy jsou velmi zářící, zvláště pokud jsou blond nebo světlejší)))

Zesvětlování citronu

Lemon je často používán v tradičních recepturách lékařství, rozjasní nehty a zároveň vyživuje pokožku kolem nich. Lemon na vlasy se používá v šamponech a maskách. Je dobře známo, že kyselina citronová trochu rozjasní vlasy, takže je to naprosto bezpečný způsob, jak se stát blond nebo jednoduše změnit tón vlasů.

Lemon na oplachování vlasů

Existuje několik způsobů a prostředků k dosažení požadovaného efektu osvětlení. V každém případě stojí za to si pamatovat, že všichni jedou pomalu a nakonec dosáhne požadovaného výsledku pouze ta nejvíce trpělivá.

Nejsnazší způsob, jak rozjasnit vlasy s citronem, je vypláchnout po umytí. V tomto případě je důležitý zdravotní stav vlasů, aby nebyl příliš suchý.

 1. Pro normální vlasy je citronová šťáva jednoduše zředěna teplou vodou, přičemž 4 porce šťávy a 1 dávka vody. Je vhodné nasytit výslednou zředěnou šťávu do rozprašovací lahve a po celé její délce rozstřikovat vlasy.
 2. Pro suché vlasy je citronová šťáva zředěna ve stejném poměru s vlasovým kondicionérem. V tomto případě může být účinek osvětlení vlasů trochu horší, ale zachráníte si jejich zdraví.

Nejprve se doporučuje mazat ruce ochranným krémem, poté aplikovat produkt štětcem nebo sprejem na vlasy, musíte zůstat na slunci po dobu dvou hodin. Po opaření po 90 minutách se produkt znovu aplikuje a terapie sluncem se opakuje po dobu 30 minut. Poté můžete citronovou šťávu vypláchnout z vlasů a léčit je klimatizací. Tato metoda poskytuje znatelné výsledky pouze za 2-4 týdny, proto je třeba mít trpělivost.

Někdy vzniká otázka, zda je možné zesvětlit vlasy citronem, aby se zvýraznily prameny. Ano, tímto způsobem je možné zesvětlit nejen všechny vlasy, ale i jednotlivé prameny. Pro tento nástroj se použije pouze pro ně.

Maska na vlasy s citronem

Dalším způsobem, jak zesvětlit vlasy, jsou masky s citronem. Například, v citronové šťávě zředěné vodou, můžete přidat odvar z kořene lopuchu. Při aplikaci takové kompozice se nejenom rozjasní vlasy, ale také se stanou silnějšími, nebudou silně vypadávat. Pro jeho přípravu bude vyžadovat:

 1. Nalijte 2 lžíce vroucí vody a vařte 15 minut.
 2. Po přidání poloviny sklenky citronové šťávy se výsledná směs (předem chlazená na komfortní teplotu) vtírá do pokožky hlavy a vlasů.

Postupujte 10 minut před umytí vlasů.

K výše uvedené směsi můžete přidat odvar z heřmánku a šalvěje. Výsledný odvar je vypláchnut vlasy po mytí jako kondicionér. Osvětlení vlasů s heřmánkem a citronem je používáno jako prostředek, který má jasný a hojivý účinek. Tento recept vám pomůže zbavit se lupů a zpevnit vlasové kořeny, aby vypadaly méně a staly se hedvábné.

Další maska ​​je vyrobena z medu:

 1. 4 předem stlačené a rozdrcené v mixéru citronem smíchané s kořeny rebarbory ​​(asi 30 g) a zapálil.
 2. Po přidání půl litru jablečného octa je třeba směs vařit po dobu 10 minut.
 3. Džus, který byl na začátku vymačknut, je rozdělen na dvě části a polovinu nalit do vývaru, přidáním heřmánku a květů neplodu (vždy 20 g).
 4. Po dalších pěti minutách vaření se činidlo ochladí a přidá se 50 g alkoholu (95%) a medu z květu akácie, stejně jako zbývající citrónovou šťávu.
 5. Vše se mísí a nalije do skleněné misky.

Směs může být skladována po dlouhou dobu v chladu. Měl by být aplikován po zředění 1 polévková lžíce. lžíce v 1 litru teplé vody.

Osvěžující vlasy s medem a citronem také pomáhá posilovat a vyživovat je.

Jak zesvětlit vlasy s citronem?

Moderní kosmetický průmysl nabízí širokou škálu chemikálií, s nimiž můžete snadno zesvětlit vlasy. To lze provést jak v kabině, tak doma. Tyto nástroje jsou snadno použitelné a v krátké době mohou přeměnit pálčivou brunetku na platinovou blondýnu. Hlavním nedostatkem této transformace jsou slabé a křehké vlasy. Abychom udrželi kudrlinky zdravé po odlehčení, doporučujeme obrátit naši pozornost k úžasu ovoce - citronu. Tento citrus nebude jen blonďat, ale také ušetří peníze.

Princip činnosti

Poprvé krásy obrátily svou pozornost na citrusové plody již mnoho století před naší dobou. S ním se blondýnky pokaždé zbarvily a brunetky se změnily v horké rusovlasé temptry.

K tomu dochází kvůli kyselině, která je obsažena v citronové šťávě. Kyselina ničí melanin, což je přirozený pigment ve vlasech. Kadeřnice ztrácejí barvu velmi pomalu, při zachování struktury vlasů v původním stavu. Po chvíli se melanin regeneruje a vlasy získávají svou přirozenou barvu.

Kromě zbarvení citrón léčí vlasy a obohacuje je o vitamíny B, C a A. Kromě toho vyživuje zámky s užitečnými stopovými prvky:

Lemonové postupy nejen posílí kořeny uvnitř vlasových folikulů, ale také udělují vlasům lesk a narovnávají je po celé délce. Kromě všech výše uvedených, citrón vás zbaví lupů. Díky účinkům na pokožku hlavy přestává produkovat mazu, což vyvolává vzhled bílých šupin. Blednutí vlasů nastane. Zpětná vazba na tento postup je většinou pozitivní.

Výhody a poškození metody

Použití citronu, samozřejmě, patří mezi lidové prostředky. A stejně jako nějaký lidový lék, je to velmi pomalé. Po prvním světlem si určitě všimnete, že vaše vlasy získaly určitý odstín. Nicméně na požadovanou barvu bude postupovat více než jednou.

Zesvětlení s kyselým citrusem má pozitivní i negativní vlastnosti. Výhody této metody zahrnují následující funkce:

 • struktura vlasových stonků je zachována;
 • lesk se objeví;
 • vlasové kořeny jsou posíleny;
 • Občas se sníží pádu;
 • snížená srst;
 • lupy zmizí;
 • mohou být těhotné ženy.

Bez zápory to bohužel nemůže udělat. Patří sem:

 • alergická reakce na kyselinu citronovou;
 • umytí vlasů po proceduře trvá dlouhou dobu;
 • špatné mytí vlasů povede k jejich vysoké tuhosti;
 • nedoporučuje se častým používáním, protože můžete zkroucit kudrlinky;
 • po nějaké době se pigment vrací do své přirozené barvy.

Pokud se nebojíte těch nevýhody, což znamená, že se citróny rozjasní, pak začněte bělit vlasy. Nezapomeňte však, že v závislosti na požadovaném odstínu kadeří a původní barvy vlasů bude muset pracovat tvrdě. Pro dosažení uspokojivého výsledku budete potřebovat několikrát. Níže uvádíme několik příkladů konečné verze odstínu vlasu po zesvětlení citronem:

 • béžová s červenavým nádechem získá krása s tmavě hnědými kudrlinami;
 • rozjasnění světle hnědých pramenů získáte tmavou blond barvu se zábleskem zlata;
 • světle hnědý zámek světlé blond;
 • pšeničný účes zaručuje zrzka;
 • tmavé blondýnky se budou moci přeměnit na blond krásy bez jakéhokoli náznaku žlutosti.

Důležitá pravidla

Proces bělení s citronem není komplikovaný. Je schopen dokonce dospívajícím, kteří je mohou snadno provést doma, přičemž jejich účes je vrcholem. A co je nejdůležitější, rodiče se nemusejí obávat, protože takové objasnění nepoškodí a přirozená barva vlasů se po chvíli vrátí.

Nicméně nepokračujte v bělení kyseliny citrónové bezohledně. Je to stále kyselina, a mnoho lidí může být alergičtí na to. Většina dospělých pravděpodobně už studovala jejich tělo a věděla, zda mají reakci na citron nebo ne. I když se časem mění vše. A pokud dříve nemáte alergii na citrusy, pak se po několika letech může objevit.

Proto, než začnete zesvětlit citronovou šťávu, zkontrolujte kůži alergickou reakci.

Citlivost vůči kyselinám je testována velmi jednoduše. Abyste to udělali, vložte do laloku trochu citronové šťávy a počkejte na výsledek. Pokud po hodině je vše v pořádku, můžete začít objasnění. Ale nejprve se budeme zabývat určitými pravidly tohoto procesu:

 1. Vlasy musí být zdravé, takže není křehkost, suchost.
 2. Lemonová šťáva suší kudrlinky. Po zesvětlení důkladně opláchněte vlasy. Zachyťte vlasové masky s hydratačním a vyživujícím účinkem. Dejte je pravidelně, abyste obnovili normální stav zámků.
 3. Lemonové zbarvení se doporučuje pouze pro vlasy, které nebyly nikdy barvené.
 4. V době barvení se ujistěte, že se kyselina nedostává do očí.
 5. Po dokončení bělení nechte vlasy vyschnout bez vysoušeče vlasů.
 6. Milovníci bazénu budou muset svou návštěvu odložit maximálně týden. Chlór a citrón nejsou příliš přátelské. Proto, aby nedošlo ke zkažení vyjasnění, vyvarujte se takového kontaktu.

Pokud je alergická reakce na citrusy v pořádku, pokračujte v bělení. Dámy s tuhými vlasy musí vytvořit masku, která změkne vlasy. Koupíme ne jeden citron, ale několik v závislosti na objemu vlasů. Nezapomeňte vytlačit šťávu z přírodního ovoce a nekupujte v pytlích. Aplikujte kyselinu citronovou na vlasovou línii, abyste nechytili jediný pramen.

Pro citronový postup je nejlepší čekat na slunečné počasí. Slunce zesiluje efekt osvětlení. Jedna hodina bude stačit. Po všech manipulacích nezapomeňte na hydratační masku.

Způsoby

Recepty na osvětlení vlasů s množstvím citronu. Níže je uveden příklad nejoblíbenějších metod zbarvení doma.

Pro vyjasnění mimo salon použijte zpravidla citrón nebo látky získané po jeho zpracování: kyselina citrónová a esenciální olej. Lze jej použít jako čistý výrobek a v kombinaci s dalšími látkami.

Bez ohledu na produkt, který vyberete, připravte potřebné přípravky pro bělení. Získejte speciální štětec. Pokud to není možné, provede se bavlněná podložka. Plastová nebo keramická nádoba je nutná pro lakování kapaliny. Postřikovač zjednoduší aplikaci směsi po celé délce vlasů.

Citrusová šťáva bez přísad je jemným způsobem barvení. Kudrna rozjasní jeden nebo dva tóny.

Pokyny krok za krokem:

 • jeden den před zahájením procedury nemyjte vlasy;
 • vezměte 4-5 ovoce a vytlačte džus z nich;
 • nalijte ji do lahvičky s rozprašovačem (pokud jsou kadeře suché, je třeba přidat pár lžíce vlasového oplachování);
 • nezmáčkněte vlasy před aplikací šťávy;
 • posypte všechny kudrlinky velkým množstvím tekutiny;
 • nezakrývejte hlavu (ultrafialové paprsky by měly volně ovlivňovat ošetřené vlasy a zvyšovat jejich jasnost);
 • nechte vlasy v této formě po určitou dobu, což závisí na stavu kadeří: tmavé neporušené vlasy budou trvat asi 12 hodin, dostatečně křehké po dobu několika hodin;
 • umyjte si vlasy šamponem a opláchněte balzámem;
 • opakujte vyčištění nejlépe po 7 dnech a tak dále, až se dosáhne požadovaného výsledku.

Osvětlení kyselinou citronovou je radikálnější, protože je samo o sobě koncentrát. Blesk bude rychlejší, ale kudrlinky budou suché.

Algoritmus akce je podobný první metodě. Pouze způsob přípravy kapaliny pro barvení je odlišný: jedna lžíce kyseliny se zředí ve dvou litrech vody. Voda by měla být teplá, aby se krystaly látky rozpouštěly rychleji.

Citrónový esenciální olej patří také k radikální metodě, protože po expozici vlasy jsou velmi suché. Nicméně, dostane se k pigmentu mnohem rychleji a jednodušeji než šťávy a kyseliny.

Princip barvení:

 • umyjte si vlasy šamponem s přídavkem esenciálního oleje, asi pět kapek;
 • suché kudrlinky;
 • aplikujte 3-4 kapky oleje po celé délce hřebene;
 • pokořte si vlasy;
 • nechte je přirozeně vyschnout;
 • doporučuje se vyčistit silikonem pouze v týdnu.

Všechny tři výrobky se aplikují na vlasy stříkací pistolí. Mnoho se může zajímat: proč tedy připravte speciální kartáč na barvení, vatovou podložku? Vše záleží na tom, kolik budete osvětlit. Samozřejmě pro celou hlava dost postřikovače. Ale pokud potřebujete malovat několik kudrlin, pak by bavlněná vložka byla perfektní. Kartáč je vhodný při použití kapaliny s přidáním balzámu.

Opláchněte vlasy čistou vodou, přidává se někdy soda.

Během sto let staré historie vysvětlení citrónu se nahromadil dostatečný počet receptů na masku, aby rozjasnil vlasy na bázi citronu. Ukazuje se, že v mnoha produktech je citrus dobře. Takové masky nejen zesvětlí kudrlinky, ale také je vyživují dalšími užitečnými vitamíny.

Skořice + Citrón

Z těchto produktů získáte úplnou masku, pokud k nim přidáte olivový olej. Proporce:

 • citron - 1 ks;
 • Skořice - 3 polévkové lžíce. l;
 • olivový olej - 6 lžící. l

Vše se smíchá a aplikuje na vlasy od kořene až po špičku. Skryjte kudrlinky pod speciálním uzávěrem a zabalte do ručníku. Udržujte tři hodiny, pokud nejsou vlasy poškozeny. Pro křehké kudrlinky stačí jít po dobu jedné hodiny. Potom opláchněte hlavu čistou a teplou vodou.

Honey + Lemon

Stejně jako předchozí maska ​​přidejte olivový olej. Ve stejném množství smíchejte všechny přísady před vytvořením směsné směsi. Nesměšujte směs s kovovou lžičkou, jinak riskujete zelenou barvu na vlasy. Bude vhodnější použít směs medu a citronu se štětcem nebo bavlněnou vložkou, která rozděluje vlasy na prameny. Dále sbírejte kudrnaté špeky a skryjte je pod plastovou čepičkou. Pak jsme hlavu zabalili ručníkem na čtyři hodiny. Pak pokračujeme k šamponování, nezapomínáme na změkčení vlasů balzámem.

Při použití tohoto receptu doporučujeme dodržovat několik podmínek:

 1. Před aplikací medové citrónové masky je třeba ji zahřát. K tomuto účelu umístěte nádobu se směsí do horkého plynu nebo elektrického sporáku a počkejte 20 minut.
 2. Naplánujte vysvětlení víkendu. Faktem je, že maska ​​není poprvé omyta, budete muset několikrát umyt vlasy.
 3. Pokud jste alergičtí na med, nedoporučujeme volbu této metody.
 4. Skalp by neměl mít škrábance a zarudnutí.

Hamburk + citrón

Tento recept osloví milovníky pšenice. Vlasy nejen rozjasní pár tónů, ale budou jiskřit se zlatými odstíny. Hnědovlasý dostane měděný odstín.

Nejprve připravte heřmánek infuzi: dvě lžíce heřmánek květiny nalít sklenici vařící vody a nechat infuze. Zatímco infuze je chlazení, stlačte šťávu z jednoho citronu. Pak mícháme dvě kapaliny a vše zaplníme postřikovačem. Sprej se natočí po celé délce.

Neporušené kudrlinky jsou nejlépe ponechány po dobu 12 hodin, křehké - po dobu několika hodin.

Kefír + citron

Jemná maska, která nejenom osvětlí vlasy, ale také ji posiluje. Účes bude vypadat zdravě, není přehnaný.

Bude trvat:

 • kefír - 4 polévkové lžíce. l;
 • citron - 1 ks;
 • vejce - 1 ks;
 • Vodka - 2 polévkové lžíce. l;
 • šampon - 10 ml.

Smažte citrónovou šťávu a promíchejte ji se všemi ostatními komponentami. Kartáč pro zbarvení vlasů aplikujte směs po celé délce. Položili jsme plastovou čepičku na hlavu, skrývající všechny kudrlinky pod ní. Pokrýváme hlavy s ručníkem a chodíme v této formě asi osm hodin.

Péče o proceduru

Lemon, stejně jako nějaký nástroj, mění strukturu vlasů, a ne vždy v pozitivním směru. Proto, aby se odstranily nedostatky, které vzniknou po takovém postupu (křehkost, suché kadeře), je třeba po vyčištění řádně pečovat o kadeře.

Doporučení:

 • koupit hřeben od rohů (například ovce, kozy, býky) nebo dřeva;
 • Zkuste si vybrat šampon z přírodních ingrediencí pro mytí vlasů.
 • změkčte kadeře opláchnout - to je jeden z nejdůležitějších podmínek péče;
 • hýčkat zámky pravidelně s výživnými a zvlhčujícími maskami, regenerující se nebudou zasahovat;
 • Zapomeňte na vysoušeč vlasů a vysušte prameny přirozeným způsobem.

Ti, kteří se pokusili vysvětlit citrusem, potvrdí, že nebudete vidět radikální změnu barvy vlasů. V nejlepším případě blondýny mohou dostat měkký přechod z regrown kořenů na barvené kudrlinky. Brunetky se budou moci spokojit se zlatými pšeničními odstíny.

Samozřejmě, že volba citrusu či nikoliv je individuální záležitostí. Ale pokud dáte zdraví vlasů na váhu, můžete si dovolit alespoň jednou ve svém životě vyzkoušet staletý recept na krásu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy