logo

Medové osvětlení vlasů

Shrnutí článku

Med je nejen vynikajícím jídlem, ale také zdrojem vitamínů s množstvím léčebných a prospěšných vlastností. Ale med má své skryté talenty a vlastnosti! Jedním z nich je přirozené osvětlení vlasů s medem.

S pomocí speciálních medových masek nejenže zesvětlují vlasy, ale také ji vyživují a obnovují z poškození. Jak osvětlit vlasy s medem sami doma? Jaké jsou nejlépe prospěšné medové masky na vlasy? Naučíte se všechno o vyčištění vlasů s medem v tomto článku!

Medové osvětlení vlasů

Medové osvětlení vlasů je rychlý a bezpečný postup, a co je nejdůležitější - je k dispozici s libovolným rozpočtem. Tento postup lze snadno provést nezávisle doma z improvizovaných prostředků. To je pro to, že všechny ženy zbožňují vlasy osvětlení s medem!

Stojí za zmínku, že také velkou výhodou postupu je jeho přirozený účinek. Také, kromě osvětlení několika tónů, zlepšíte stav vlasů a pokožku hlavy. Koneckonců, postup osvětlení vlasů s medem je nejen efektivní, ale i léčebný!

Výhody zesvětlení vlasů s medem

 • Přinášejí vlasy lesk a zářivý, výrazný vzhled;
 • Odstranění suchosti a křehkých vlasů;
 • Zlepšení struktury vlasů;
 • Prevence a prevence vypadávání vlasů;
 • Odstraňte starou barvu z kadeřů;
 • Obnova poškozených vlasů;
 • Odstranění nepotřebných dělených konců;
 • Odstranění nepříjemných lupů;
 • Vyléčit seborrhea a jiné nepříjemné nemoci;
 • Zlepšení mazových žláz;
 • Posílení struktury a vlasových kořenů;
 • Přímo přirozené osvětlení vlasů;
 • Hluboké čištění vlasů z různých nečistot a nečistot;
 • Zlepšení stavu vlasů;
 • Použití přírodního produktu bez jedů a chemikálií;
 • Příjemný medový pach vlasů po proceduře;
 • Krásný zlatý stín vlasů.

Jak můžete vidět, osvětlení vlasů s medem vám nejen pomůže najít novou barvu kudrlinky nejpřirozenějším způsobem, ale také zlepší jejich celkový stav. Med je také schopen léčit některé nemoci kůže v oblasti hlavy.

Proč stojí za to osvětlení vlasů medem? Odpověď je jednoduchá! To je nejen efektivní metoda, ale také nejužitečnější.

Kdo je vhodný pro zesvětlení vlasů s medem, a kdo ne?

Neexistuje žádná zvláštní kontraindikace pro osvětlení vlasů s medem, protože med je netoxická, přírodní látka, která je naprosto bezpečná. Jedinou starostí o vylepšení medu bude alergie.

Aby se zabránilo nepříjemným účinkům alergií, stojí za to testovat reakci na med na malé ploše pokožky, než začnete snižovat vlasy. K tomu použijte malé množství medu na ohybu paže v blízkosti lokte. V této oblasti těla není kůže mnohem tenčí, takže se objeví nejrychleji alergická reakce.

Po aplikaci medu na kůži zaznamenejte čas na 15 minut. Po uplynutí doby zkontrolujte, zda máte na těle, kde byl med aplikován, začervenal. Pokud nedojde k žádné reakci, nemáte také alergie, takže můžete bezpečně vyzkoušet osvětlení vlasů medem.

DŮLEŽITÉ! Pokud však z nějakého důvodu máte alergickou reakci po osvětlení vlasů s medem, ujistěte se, že se poradit s alergikem včas na pomoc!

Hlavní pravidla pro osvětlení vlasů s medem

Pravidlo číslo 1. Neprojděte důležitou fázi osvětlení - přípravu vlasů. Ujistěte se, že si důkladně umyjte hlavu před odlesknutím vlasů medem. Nedoporučuje se dodatečně používat masky a vlasové kondicionéry. Vlasy je třeba umýt běžným šamponem nebo mýdlovou vodou s přidáním malého množství sody (0,5 lžíce).

Pravidlo číslo 2. Opatrně vyberte postup. Aby byl proces osvětlení vlasů s medem úspěšný a zanechal kvalitativní a trvalý výsledek, měli byste pečlivě vybírat med. Je důležité, aby med nebyl kandovaný a bez zřejmých hrud.

Pravidlo číslo 3. Připravte medovou masku, abyste zesílili vlasy. Tato fáze je velmi důležitá a výsledek bude záviset na tom, jak dobře připravíte medovou masku.

Chcete-li udělat barvu, musíte roztáhnout med, aniž byste ho přivedli k varu. Je důležité, aby med byl dobře smíchaný a neměl hrudky.

DŮLEŽITÉ! Pro roztavení medu se nedoporučuje používat mikrovlnku. V něm med ztratí některé užitečné vlastnosti a léčebné vlastnosti. Vždy můžete med zředit několika kapkami horké čisté vody.

Pravidlo číslo 4. Rovnoměrně rozložte medovou hmotu po celé délce vlasů. Aplikujte med rovnoměrně na čisté, vysušené vlasy. Zvláštní pozornost je třeba věnovat kořenům a špičkám vlasů.

Po nanesení medu na vlasy masírujete hlavu světlem, netlačovými pohyby. To zvýší účinek postupu.

Vložte vlasy do plastového sáčku nebo kloboučku. A nechte to na dalších 10 hodin. Můžete jít do postele s takovým designem na vaší hlavě, ale pouze pokud vytvoříte všechny podmínky, aby vaše vlasy nevycházely z podstavec a neškrtí vše kolem.

Pravidlo číslo 5. Po proceduře důkladně umyjte vlasy. Zvláště důležité je, jak umýt hlavu po medové masce. Vlasy je třeba umýt teplým šamponem pod teplou vodu. A pak opláchněte bylinnou infuzi podle vašeho výběru.

Jako infuzi jsou perfektní vařené heřmánkové květy nebo roztok citronové šťávy (v poměru 1: 1 s vodou). Zbývá vysušit vlasy a implantovat první výsledky osvětlení vlasů s medem!

Zesvětlujeme vlasy s medem doma

Musíte pochopit, že stojí za to pamatovat, kdy se rozvíjejí vlasy s medem - nebude mít okamžitý výsledek. Nebojte se, že po prvním postupu jste se nestali blondou, je to normální! Chcete-li dosáhnout výraznějšího výsledku, musíte proceduru opakovat nejméně 4-5krát.

Neexistují žádné zvláštní kontraindikace ohledně doby odpočinku mezi postupy pro vyjasnění medu. Proto můžete zopakovat následující postup pro zesvětlení vlasů s medem již zítra.

Obvykle medové masky zesvětlují vlasy o 3-4 tóny. Takže si nemyslete, že vy, po osvětlení vlasů s medem, něco nefunguje. Určitě jste udělali všechno v pořádku, právě v tomto postupu se výsledek objevuje postupně a vyžaduje několik postupů.

Jaký med se používá pro přirozené osvětlení vlasů?

Pro osvětlení vlasů s medem je v zásadě vhodný jakýkoli výrobek. Je důležité, aby byla zcela přirozená.

Nejčastěji se používá květinový med, aby se vlasy zesvětlily na 3-4 tóny. Hlavní věc je, že med není kandovaný. V opačném případě hromady cukru v medové masce nerozdělí rovnoměrně vlasy a nepoškodí výsledek bělení.

A co je nejdůležitější, nezapomeňte, že nejúčinnější masky z medu pro osvětlení vlasů jsou připraveny s přídavkem koření a dalších ingrediencí. Například pomocí kefír nebo skořice.

Recepční medové masky pro osvětlení vlasů:

 1. Maska, jasné vlasy, vyrobené z medu a skořice. Mírně roztavíme med a přidáme skořici. Poměr složek by měl být jeden k jednomu. Mícháme směs a rovnoměrně naneseme na vysušené vlasy.

Tato maska ​​podle statistik se používá nejčastěji, když je nutné zesvětlit vlasy medem. Možná je tato konkrétní kombinace dána více preferencí kvůli příjemné vůni skořice.

 1. Medová citronová maska ​​pro vysoce kvalitní osvětlení vlasů. Zde potřebujeme trochu více složek: absolutně jakýkoli olej přírodního původu, tekutý med a citronovou šťávu. Smíchejte tyto složky dohromady v poměru one-to-one a jemně aplikujte na vlasy. Efekt takové masky vás určitě potěší!
 2. Rozjasňující maska ​​s extraktem z medu a heřmánku. Tato maska ​​bude trvat déle než výše uvedené. Nejprve musíte připravit extrakt z heřmánku. Nejvhodnější poměry: 2 polévkové lžíce. na šálku vroucí vody. Nechte vývar vytahovat a ochladit co nejdůležitější, aby se spálit skalp.

Pak rozmícháme heřmánkový odvar s tekutým medem. Také přidal citrónovou šťávu pro nejlepší efekt. Je nutné míchat ve standardních poměrech jeden k jednomu. Pak položte masku na vlasy a počkejte na výsledky!

 1. Maska pro vyjasnění vajíčkem a tekutým medem. Dobře poraďte a míchat 2 kuřecí vejce s 3 lžíci. roztavený tekutý med. Pak položte výslednou masku na suché vlasy a vychutnejte si výsledek!
 2. Med s koňakem pro zesvětlení vlasů. Taková medová maska ​​nejen dobře osvětlí vlasy, ale také bude mít preventivní účinek proti vypadávání vlasů. Ne každý si tuto masku vybírá kvůli ostrému zápachu.

Mícháme do hladkého žloutku, 1 polévkovou lžíci. koňak, 1 lžička tekutý med. A naše maska ​​pro osvětlení vlasů s medem je připravená!

 1. Honey-kefir maska. Potřebujeme 15 ml tekutého medu, jedno vejce a 50 ml kefír. Mícháme všechny ingredience a masku rozjasníme pomocí medu.

Existuje obrovské množství různých receptů masky pro osvětlení vlasů s medem, a vždy si můžete vybrat ten, který vyhovuje vašim vlasům.

DŮLEŽITÉ! Před aplikací kterékoliv medové masky se ujistěte, že nejste alergičtí na své součásti. V případě alergické reakce okamžitě konzultujte odborníka.

Fotky vlasů před a po vyčištění medu

Díky široce rozvinutému internetu je nyní velmi snadné najít fotografické příklady vlasů zesvětlených medem. Zvláště pro vás jsme neprovedli velký výběr fotografií před a po osvětlení vlasů medem.

Zlato ve všem a všude je nesrovnatelné! Osvětlení vlasů: rychlé, pohodlné!

Med je účinným léčitelem mnoha onemocnění, je také známý jako protizánětlivý, antibakteriální přípravek. Tento přirozený produkt, který je člověku prezentován samotnou přirozeností, dokáže prodloužit nepolapitelnou mládí a krásu, naplnit tělo životodárnou silou a energií. Ale magické vlastnosti medu zde nekončí. Je to nepostradatelný prostředek k péči o vlasy, díky němu je můžete nejen posílit, ale i osvětlit. Osvětlení vlasů s medem je jedním z nejjednodušších a nejvíce dostupných postupů, které vám umožní vyřešit dva problémy najednou: ošetřit prameny a odstranit zbývající pigment z nich.

Medové masky zesvětlují vlasy o 1-3 tóny

Výhody medové masky

Medové masky vyrobené z čistého medu nebo s přídavkem citronu, skořice, lopuchového oleje, dávají přednosti všem agresivním chemikáliím používaným v kosmetických salonech:

 • Vitaminy B, E a K, které jsou součástí produktu, fruktóza, glukóza, kyselina askorbová, vyživují vlasy živinami, aktivují růst, zpomalují ztrátu vlasů a léčí je od kořene k špičce;
 • med nečiní alergické reakce;
 • může být použita k částečnému odstranění barvy, pokud výsledný odstín nevyhovuje vám;
 • medové zesvětlení vlasů je přípustné u všech typů vlasů;
 • může být maska ​​udržována na lanech po dlouhou dobu bez obav o jejich stav.

Medové masky nedávají rychlý efekt. V závislosti na počtu a frekvenci postupu mohou být vlasy odlehčeny o jeden až tři tóny. Honey vyrovnává a osvěžuje barvu, dodává pramenům luxusní zlatý odstín a odstraňuje zbytky barviv.

Jak vybrat vysoce kvalitní med

Pozor! Med musí být přirozený a vysoce kvalitní. Výrobek s nízkou kvalitou nejen nevyřeší váš problém, ale také "přináší" nové, což má nepříznivý vliv na zdraví a vzhled kudrlin. Proto před zesvětlením vlasů s medem se ujistěte o kvalitě vlasů.

Zkontrolujte kvalitu produktu třemi způsoby:

  Osvětlete kapku medu na lžíci nebo okraji nože. Reálný včelí produkt se jen trochu roztáhne, zatímco jeho falešný bude vypadat jako karamel nebo úplně hoří, zanechávající vůni páleného cukru ve vzduchu.

Podrobně o všech složitostich při výběru tohoto léčebného produktu včelařství jsme v článku vybrali: Vyber si přírodní med: vymačkáme falešné věci a zjistíme, kdo lže!

Pravidla pro aplikaci světelných prostředků

Zajistěte přirozenost produktu, můžete pokračovat v aplikaci světelné masky. Je důležité vědět, jak správně zjasnit vlasy medem, jinak nedosáhnete požadovaných výsledků.

 • Umyjte si vlasy šamponem a přidejte jednu vodní lžičku sody. Tato akce pomůže zmírnit a odhalit strukturu vlasů pro proniknutí medu do vlasové šachty.
 • Neměli byste se uchýlit k účasti změkčujícího balzámu nebo kondicionéru - prameny budou pokryty ochrannou vrstvou, která se stane bariérou působení užitečné směsi.
 • Před zahájením procedury vlasy trochu vysušte, aby maska ​​na hlavě nebyla tekutá.
 • Rozložte směs rovnoměrně po celé délce kadeřnic, masírujte a otírejte ji lehkými pohyby.
 • Po dokončení aplikace přiložte hlavu k plastovému sáčku nebo na sprchovou hlavici.

Je to důležité! V žádném případě nezakrývejte vlasy ručníkem a nevyfoukajte - účinek osvětlení se nedosáhne.

Doba expozice masky je určena jejími složkami. Například, osvětlení vlasů s medem a citronem se provádí po dobu 6-8 hodin, zatímco ostatní masky vydrží až 10 hodin. Poté jsou důkladně omyty teplou vodou a šamponem. Dokončuje kondicionér nebo balzám pro zesvětlení.

Pozor! Znatelný účinek masky se objevuje pouze ve druhé nebo třetí fázi barvení medu. Vzhledem k tomu, že výrobek nezpůsobuje žádné poškození vlasů, postup může být opakován 10-12 krát s časovým intervalem 3 dny. Pouze v tomto případě budete schopni dosáhnout světlého odstínu.

Recepty s medovou maskou

Recepty "babičky" a jednoduché nástroje z kuchyňských skříní pomohou zesvětlit vlasy medem a dát jim zdravý lesk.

Klasická směs

Rozpusťte med s vodou, abyste usnadnili aplikaci masky. Namísto vody můžete použít přírodní jablečný ocet. Střídavý řetězec střídavě rozděluje směs do hlavy. Podržte po dobu 8-10 hodin. Časté používání klasické masky poskytne světle zlatý nádech hnědým vlasům ženám a blondům.

Heřmánek a med

Bělicí směs heřmáku a medu je určena pro ženy s krásnými vlasy a také pro ty, kteří se chtějí zbavit žluté barvy. Přísady se podílejí v následujících poměrech: půl šálku heřmánkového odvaru, 3 velké lžíce medu a poloviny citronu.

Skořice Duet

Zesvětlené vlasy s medem a skořicí poskytnou pramenům krásnou, načervenalou barvu. Tento odstín bude vypadat zvláště luxusní na světlehnědých vlasech. Pro masku budete potřebovat lžičku drcené skořice a 2 velké lžíce včelích výrobků. K udržení je potřeba 8-10 hodin.

Tandem s kefírem

Samotný kefír má vynikající rozjasňující vlastnosti a tento účinek se zdvojnásobuje v duetu s medem. Chcete-li vytvořit masku, vezměte: sklenici kefír, čajovou lžičku a 2 lžíce medu. Přísady důkladně promíchejte, opatrně je položte na kadeře (směs bude velmi tekutá) a opláchněte po 3-4 hodinách.

Tmavé osvětlení vlasů

Tento postup se provádí pouze s použitím agátového medu (a nikoli jiného), který by měl být předem roztaven pomocí vodní lázně. Zřeďte to, že nic nepotřebuje. Produkt Acacia je opatřen silným světlem a pouze tato odrůda dokáže "odstranit" tmavou barvu a zesvětlit vlasy o 1-2 tóny.

Medová maska ​​s citronem

Pro přípravu směsi stlačte šťávu z poloměru citronu a smícháme s 3 polévkovými lusky medu. Pro nejlepší efekt můžete přidat lžíci lopuchového oleje. Držte masku na vlasu maximálně 7 hodin. Bělení vlasů s medem a citronem se neděje více než jednou za 7 dní.

Kontraindikace

Pozor! Medové masky neaktivují alergické reakce, avšak v některých případech jsou zakázány postupy osvětlení.

 • s individuální netolerancí vůči včelím produktům;
 • v přítomnosti popálenin, zápalů a otevřených ran na pokožce hlavy;
 • s diabetes mellitus, protože proniká póry kůže, med může zvýšit hladinu cukru v krvi.

Med nás nadále překvapuje paletou léčebných vlastností a kosmetickou všestranností. Sám nebo v interakci s jinými produkty vám umožňuje dosáhnout úžasných výsledků při osvětlení vlasů.

Skvělý způsob, jak zesvětlit vlasy medem

Mnoho dívek snít, aby zesvětlily vlasy. Ale použít barvu nebo tonikum pro to je daleko od všech. Přestože mnoho výrobců slibuje, že tyto výrobky jsou neškodné, v praxi barvicí postup negativně ovlivňuje vlasy.

Naštěstí existuje mnoho populárních receptů, s kterými můžete udělat kadeře o několik tónů lehčí. Jedním z produktů s touto vlastností je med. On sám má řadu užitečných vlastností.

Užitečné vlastnosti medu pro tělo

Tento produkt je často používán v receptech tradiční medicíny jako hlavní součást. A to není jen tak. Koneckonců má řadu užitečných vlastností.

Před použitím medu pro terapeutické nebo kosmetické účely se ujistěte, že nejste alergičtí na tento výrobek.

Nástroj má regenerační vlastnosti, takže se často používá v lidových receptech k léčení lézí na kůži a sliznicích.

Také se doporučuje používat med uvnitř těch lidí, kteří trpí žaludečním vředem nebo gastritidou. Nástroj je schopen obnovit a posílit tělo, zvýšit jeho imunitní sílu. Kromě toho normalizuje nervový systém.

Med se často používá k léčbě nejrůznějších patologií, jako jsou křečové žíly, srdeční a cévní onemocnění.

Kromě toho je med velmi často používán pro kosmetické účely. Je součástí velkého množství obličejových masek. Med je široce používán v průmyslové výrobě k výrobě organické kosmetiky.

Pokud používáte med pravidelně, riziko onkologie se sníží.

Měli bychom také hovořit odděleně a účinek přípravku na vlasy. Masky založené na této složce posilují vlasové folikuly, uvolňují lupy a dodávají lesk a objem kudrlin.

Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje kyselinu listovou, pravidelné užívání medu umožňuje obnovit metabolismus pokožky hlavy. Jako bonus dostanete příjemnou vůni na vlasy po masce. Můžeme tedy dospět k závěru, že s pomocí medu můžete nejen zesvětlení kudrlin, ale také zdravější. Tento postup je vhodný pro všechny typy vlasů.

Jaké lidové prostředky pro odlehčení pramenů mohou být vyrobeny z medu?

Zesvětlení vlasů s medem je velmi efektivní, ale dobrý výsledek lze dosáhnout pouze tehdy, když se postup provádí správně. Skládá se z 5 etap, jmenovitě:

 • příprava na postup;
 • maska ​​na vaření;
 • aplikace vlasů a doba držení;
 • mytí medu.

Kompozice by měla být aplikována na čisté a dobře česané vlasy.

Lemonová maska

Chcete-li to udělat, budete potřebovat ½ citronové šťávy. Přidejte 3 lžíce na to. l zlato

Pro snadnou přípravu a aplikaci směsi na prameny může být med předehříván v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni tak, aby se stal tekutým a teplým (ale ne horký!). Pokud se med nezahřívá, přidávejte do něj horkou vodu.

Chcete-li zlepšit účinek masky, můžete přidat 1 lžíci. lopuchový olej. Aplikujte výslednou hmotu na vlasy, položte na vrchní část sprchovou hlavici a omotte si hlavu ručníkem. Udržujte kompozici nejvýše 7 hodin. Zpřesnění je možné provádět takovým způsobem, a to častěji než jednou týdně.

Medová maska ​​pro zesvětlení vlasů

Chcete-li masku jednodušeji aplikovat, zředte med vodou. Aplikujte kompozici na vlasy rovnoměrně na všechny prameny. Tato maska ​​může být ponechána na noc. Pokud to uděláte čas od času, pak po několika procedurách zaznamenáte výsledek.

Aby nedošlo k znečištění oblečení, po nanesení masky omotávejte prameny na přilnavý film.

Heřmánková maska

Tento recept je vhodný blondýnky a ti, kteří se chtějí zbavit žlutých vlasů. Chcete-li připravit směs, vezměte si půl šálku heřmánku odvar. Přidejte do něj šťávu z polovičního citronu a 3 polévkové lžíce. zlato Vše důkladně a rovnoměrně rozmístěte kudrlinky. Po několika hodinách vypláchněte kompozici.

Rozjasňující vlasy s medem a skořicí

Tento recept umožňuje, aby vaše vlasy lehčí, ale postup bude trvat spoustu času. Součásti masky mají pozitivní vliv na strukturu kadeřnic, obnovují je, poskytují zdravý lesk. První postup již umožňuje odlehčení pramenů do několika tónů. Abyste to však udělali, postupujte podle těchto pravidel.

Pro masku si vezměte 1/3 šálku medu. Musí to být tekuté. Smíchejte s 2 polévkami. skořice a 1 polévková lžíce. vlasový balzám. Výsledkem by měla být homogenní směs. Aplikujte masku na mokré vlasy a pečlivě otřete. Neplachujte po dobu 3-4 hodin.

Med může být také třepán do kořenů hlavy. Tím se probudí vlasové folikuly.

Závěr

Pokud chcete, aby vaše vlasy lehčí, ale nechtějí je zranit, medové masky v tomto případě budou vynikajícím řešením. Oni dávají vašim pramenům nejen požadovaný odstín, ale mají i hojivý účinek.

Odhalujeme tajemství, jak osvětlit vlasy medem

Touha ke zesvětlení vlasů se pravidelně vyskytuje u mnoha žen: dokonce i hořící brunetky mají tendenci experimentovat, ale pro vlasy - zejména pro tmavé vlasy - salonní postup pro osvětlení není nebezpečný. Lidové prostředky pro zesvětlení vlasů jsou vždy pomoc: jedná se jemně a výsledek je stejně. I když je často účinek neočekávaný, nedochází k záporu: vlasy se stávají silnějšími a zdravějšími. Med je bezpečný, snadno použitelný a velmi užitečný prostředek: člověk se stěží připomíná jeho výživné a léčebné vlastnosti. Dnes jsme se rozhodli mluvit o přírodním a bezpečném osvětlení vlasů s medem doma. Prezentujeme nejčastější recepty a sdělujeme tajemství úspěchu při osvětlení vlasů medem.

Proč se med zesvětluje vlasy?

Proč je tak oblíbený med medu doma? Jednoduše: peroxid vodíku je jednou z účinných látek medu, který je znám díky svému vylepšujícímu účinku. Honey bude fungovat, pokud je čerstvý, neztrácí biologické vlastnosti kvůli zahřátí nebo jinému zpracování a nejlépe není kandovaný: pak ho musíte ještě zahřát. Samozřejmě, med funguje pomalu - ne jako chemické barviva, a ne každý má trpělivost vést celý kurz.

Kolik postupů může být vyžadováno pro osvětlení vlasů s medem? Existuje velmi odlišný přístup: někdo chybí 3-4 krát, jiní nestačí 10-15krát. Vedle originální barvy je důležitá řada faktorů: struktura vlasů a jejich tloušťka, nasákavost apod. Ale med může být používán bez výjimky bez ohledu na typ vlasů - jen pokud není alergie.

Přesto není těžké odhadnout, že blond vlasy jsou jednodušší, ale ženy s hnědými vlasy a obzvláště brunetky budou muset tvrdě pracovat. Vlasy druhého nejsou příliš rozjasněné, ale účinek bude patrný. Pokud žena s tmavovlasými vlasy předtím bleděla vlasy, "zbytková" nezdravá žlutá barva zmizí pod účinkem bělení medu: dostanete stín zlaté blondýny nebo pšenice. A stále vlasy budou úžasné vůně - med, a ne amoniak, jako po barvení salonu.

Jak zlepšit výsledek doma

Dodržování jednoduchých pravidel zvýší účinek osvětlení vlasů s medem doma.

Před barvením umyjte vlasy, vyčistěte si vlasy ručníkem - není třeba sušit.

Aplikujte odlehčovací směs z kořenů po celé délce pomocí měkkých masážních pohybů pomocí hřebene.

Zakryjte hlavu polyethylenem - kloboukem nebo obalem a nahoře ručníkem (silným šálkem apod.).

Minimální doba pro osvětlení vlasů s medem doma je 2 hodiny, ale doporučujeme nechat kompozici na vlasy na noc, alespoň po dobu 6 hodin a lépe 8.

Opláchněte hladkou teplou vodou, až se vlasy úplně umyjí. Šampony a balzámy nejsou potřebné, pokud do směsi medu nejsou přidávány žádné oleje: tyto recepty se obvykle používají pro suché vlasy.

Po "úplném" postupu osvětlení vlasů s medem naneste medovou směs na vlasy po 5-10 minutách po každém mytí vlasů doma, abyste konsolidovali výsledek a udržovali výsledný odstín.

Neexistují žádné kontraindikace pro osvětlení vlasů s medem, s výjimkou alergie na součásti. Test se provádí obvyklým způsobem: směs se aplikuje na tenkou pokožku zápěstí po dobu 20 až 30 minut.

Pro míchání komponentů si vezměte skleněné nádobí, plastové nebo porcelánové nádobí, ale ne kovové.

Domácí receptury s medem pro objasnění

V kombinaci s jinými osvěžujícími lidovými léky med pracuje efektivněji - například s heřmánkovou infuzí.

Honey Heřmánek Rozjasnění

Trvejte na tom silnější: sklenici vroucí vody - 2 lžíce. suché květiny. Po ochlazení přiložte tekutý med 1: 1. Pokud přidáte 1-2 lžíce. citrónová šťáva, bude akce ještě intenzivnější. Udržujte na vlasy co nejvíce - až 6-8 hodin a po umytí opláchněte stejným silným extraktem heřmánek a vysušte bez vysoušeče vlasů.

Rozjasňující vlasy s medem a skořicí

Honey zjasňovače se skořicí jsou velmi populární - existují různé recepty. Vezměte skořici obvykle, bez přísad. Směs: skořice, med a olivový olej, 3 st.l. Nejprve namočte skořici destilovanou vodou a přidejte máslo a med. Nechejte směs na hodinu, znovu promíchejte a aplikujte. Uchovávejte nejméně 3 hodiny.

A pokud chcete urychlit růst, přidejte cibulový džus, 2-3 lžíce. Je pravda, že se budete muset zbavit zápachu později: i když existují recepty, ale trpělivost je nutná, takže ne každý má rád, ale místo cibule, hořčice, pepřové vodky nebo brandy bude dělat. Nicméně, skořice již stimuluje vlasové folikuly, ale některé dívky chtějí "ještě rychleji".

Maskovací masky s olejem se omyjí šamponem a vaječné masky s mírně teplou vodou. Pokud namísto oleje přidáte Váš kondicionér, bude snadnější opláchnout směs. Pokud se maska ​​se skořicí spálí a spálení nevyjde po 15-20 minutách, je lepší ji co nejdříve vypláchnout.

Med a koňak pro zesvětlení vlasů

Honey Cognac clarifier funguje dobře, bez skořice. Med je smíchán s koňakem 1: 1 (1-3 lžíce, v závislosti na délce vlasů), přidejte 1-2 surové žloutenky, promíchejte až do hladkosti. Směs je považována za účinnou pro zesvětlení a dokonce i zastavení vypadávání vlasů.

Jak zesvětlit vlasy s medem a kefír

Kefír je také schopen rozjasnit "sám", vypláchnout tmavý pigment vlasů a dokonale pomáhá medu. Složení směsí s ním se také mění.

Na sklenici kefír - 2 lžíce. med a 1 lžičku suché droždí. Nechte směs ohřát, aby se kvasnice rozpustila, důkladně promíchejte a aplikujte na vlasy. Uchovávejte nejméně 4 hodiny.

Další směs pro osvětlení vlasů s medem: kefír (1/2 šálek), med (3 lžíce), brandy (2 polévkové lžíce), surové vejce, šťáva z poloviny citronu, promíchejte do hladké a užívejte. Můžete přidat klimatizaci - maska ​​bude tlustší a měkčí.

Podle recenzí pomáhá vysvětlení medu kefír zvláště ženám s blond vlasy, jejichž vlasy jsou "zkaženy" nesprávným zbarvením a získaly ošklivé žluté odstíny.

Je zajímavé, že tmavovlasé dámy se doporučují, aby byly zesvětleny akaciovým medem - jiné odrůdy neposkytnou takový výsledek: mohou tmavé vlasy odlehčit o 1-2 tóny. Nemůžeš ho smíchat s ničím, ale použít teplo a udržet maximální možný čas.

Masky s citronem a medem

Často doma používejte masky s citronem a medem pro zesvětlení vlasů.

Masky s citronem a medem jsou považovány za silné prostředky pro osvětlení vlasů doma - římské ženy, které se chtějí stát blondýnky, si vědomě vybraly citronovou šťávu. Ale citrón-med směsi se neodváží uplatnit všechno: citronová šťáva je velmi suchý. Olej pomáhá při ochraně, ale mnozí nechtějí "zabíjet" s ním - olejový film se s obtížemi vymyje. Avšak lopuchový olej robí vlasy mnohem silnější a zdravější a je třeba je řádně omyt, případně pomocí dalších prostředků.

Jak vyrobit směs citronu a medu pro osvětlení vlasů: smíchejte šťávu z celého citronu s medem (3-4 polévkových lžiček) a lopuchového oleje (1-2 lžíce). Masku lze uchovávat až 7 hodin a postup opakujte jednou týdně. Nepokoušejte se okamžitě umýt vodou - je to z filmu, který je fixován na vlasy: olej odpuzuje vodu. Mícháme část šamponu s malým množstvím vody, pěnou a naneste ji na vlasy a snažte se rozdrtit celou hlavu. Opláchněte horkou vodou a opakujte to znovu - někdy to musíte udělat až 5krát, ale vlasy se stávají čisté a drobivé. Pokud tomu tak není, můžete použít následující metody.

Aplikujte na vlasy směs šamponu (3 díly) a sódy na pečení (1 díl) - olej se omyje lépe.

Jiný způsob - infuze ovesné vločky. Naplňte je teplou vodou, promíchejte, nechte stát; v případě potřeby lehce vaříme několik minut - tekutina jako kissel by měla tvořit. Po masce nejprve opláchněte vlasy touto tekutinou a pak se šamponem.

Osvětlení vlasů s medem: chutné a dobré pro vlasy

Osvětlení vlasů s medem je oblíbeným a cenově dostupným způsobem, který vyžaduje určitou dovednost a vytrvalost. Správné složení, dostatečná doba expozice a shoda s touto technologií vám umožní dosáhnout požadovaného odstínu bez použití chemických barev.

Proč je med užitečný

Existuje mnoho faktů a vědeckých studií o výhodách medu. Hlavní a nespornou výhodou je, že neklouzá kudrlinky, jak se stane po aplikaci chemických barviv. Navíc drtivá většina žen zaznamenala zdravější vzhled, měkkost a vlhkost po aplikaci masky s medem.

Má jedinečné chemické složení a obsahuje mnoho užitečných komponent:

 • B vitamíny pomáhají urychlit růst vašich zámků;
 • Vitamin E zlepšuje vzhled, posiluje a léčí;
 • kyselina listová se nevytváří v lidském těle, ale podílí se na tvorbě vlasových buněk.

Jak osvětlit vlasy medem

Odbarvení je možné díky působení peroxidu vodíku v kompozici. Přesněji řečeno, kompozice obsahuje enzym glukózooxidázu - populární složku redoxních procesů. Výsledkem některých chemických reakcí v určitém prostředí je tvorba peroxidu vodíku. Jeho množství je takové, že chemické poškození pramenů je téměř nemožné.

Množství tohoto enzymu je větší v čerstvém produktu. Dokonce i on může dávat odbarvující látku 2 tisíckrát méně, než je obsažen v 6% peroxidovém zbarvovacím roztoku. Tato skutečnost potvrzuje neškodnost peroxidu ve složení a síly být trpělivý, protože viditelný výsledek se objeví po několika procedurách.

Dávejte pozor! Jak se med zesvětluje, závisí také na kvalitě, struktuře vlasů, na barvě chemických barviv, na barvě a na poréznosti. Reakce kudrlin je velmi individuální.

Kdy použít

Med pro zesvětlení vlasů je chutná a bezpečná metoda osvětlení, ale není vhodná pro všechny. Při splnění řady podmínek lze určit stupeň viditelného výsledku:

 1. Produkt je účinný pro blondýnky. Světle hnědá, světle hnědá, pšenice, zlatá přírodní barva je více náchylná k odbarvení.
 2. Změna barvy se projeví pouze 2-3 tóny. Plně odbarvené prameny do stavu platinové blondiny se nezdaří kvůli příliš nízké koncentraci bělícího činidla.
 3. Prioritou je obnovení pramenů, nikoli barvení. Vlhkost a zotavení budou patrné mnohem víc než změna barvy.
 4. Nejvhodnější komponenta, s níž můžete pracovat. To se drží, toků a půdy vše kolem. Proto nedostatek trpělivosti vyvrací veškeré úsilí.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikací je alergie na včelí produkty. Odmítnutí těla může způsobit zarudnutí, olupování, svědění. V některých případech jsou možné závažnější důsledky. Dokonce i v případě, že nedojde k žádnému styku s kůží, neměli byste stále žertovat se zdravím.

Stačí stačit provést test na alergie s malým množstvím včelího produktu na zápěstí nebo na kloubu lakta. V případě nepříjemných reakcí je lepší opustit metodu. A také by nemělo být užíváno v případě bolestivých stavů způsobených zvýšenou hladinou cukru v krvi.

Fotografie před a po

Medová maska ​​pro zesvětlení vlasů

Podrobný návod, jak osvětlit vlasy medem doma:

 1. Připravte kompozici. Mělo by to být tekutá konzistence.
 2. Liberálně aplikujte zjasňující látky na prameny. Můžete použít hřeben.
 3. Masírovat pokožku hlavy.
 4. Opatrně zabalte film nebo sprchový kryt, obalte ručníkem. Směs může unikat.
 5. Masku držte asi 10 hodin. Vhodnější je to dělat v noci, starat se o čistotu postele po spánku.
 6. Důkladně opláchněte pramínky, opláchněte šamponem. Volitelně - opláchněte odvar z bylin.

Masky na vlasy s medem

Výrobek lze aplikovat v čisté formě a můžete připravit směs. Taková medová maska ​​na vlasy dodá další léčivý účinek a vyživuje kudrlinky. Existuje mnoho přírodních vlasových masek s medem, například můžete vyzkoušet heřmánek bělení medem. Podívejme se na několik receptů nejoblíbenějších a nejpozoruhodnějších mastek pro domácí použití:

Medová maska ​​s octem

Smíchejte včelí produkt a jablečný jablečný ocot v poměru 4: 1, naneste na vlasy homogenní kaše. Případně můžete přidat několik kapek citronového silice. Kudrlinky získají další zářivost.

Mastná

Vhodné pro suché a poškozené kadeře. Nestačí smíchat jednu lžíci medu a 0,5 lžíce olivového oleje. Olej lze vyměnit na základě vlastních preferencí, například kokosu nebo lopuchu. Přečtěte si také o výběru oleje pro osvětlení vlasů.

Na základě klimatizace

Ve skutečnosti je to obohacení obvyklých produktů péče. Mixujte kondicionér a med v poměru 2: 1 a nechte 15 minut. Pak aplikujte na kadeře a držte jej 40 minut. Odbarvení se stane patrným po 4 ošetřeních. Do směsi se může přidat špetka mleté ​​skořice nebo kardamonu.

Skořicí

Do kondicionéru je třeba přidat med a skořici. Poslední dvě složky by měly být stejné. Kondicionér - 2x více. Aby nedošlo ke vzniku hrudky ve směsi, je nutné důkladně rozemletý přípravek a přidat kapalnou část do prášku, nikoliv naopak. Aplikujte směs na prameny a zabalte 40 minut. Tato maska ​​se umyje bez šamponu a pomůže zbarvit výsledek neúspěšného zbarvení.

S citronem

Ve stejných částech je třeba vzít citronovou šťávu, med, olivový olej. Šťávu je lepší vzít čerstvé. Olej může být nahrazen klimatizací nebo jiným oblíbeným olejem. Odolajte masku po dobu 2-4 hodin, opláchněte teplou vodou. Pokud máte zájem o tuto masku, přečtěte si podrobnější článek o blesku na vlasy s medem a citronem.

Tip! Pokud blondýnky v barvě přidávají malou hennu nebo mletou kávu, kudrlinky se stanou červeným přetečením.

Pokud kompozice nefunguje

Jedná se o velmi jemné objasnění, takže můžete dosáhnout požadovaného výsledku s 10-15 pokusy. Účinnost po první aplikaci je nepravděpodobná. I když se určitě objeví zdravý lesk. Pokud se výsledek nezobrazuje delší dobu, je třeba zkontrolovat hustotu směsi. Při nedostatečném mazání se stupeň vyjasnění sníží.

Kandovaný výrobek by neměl být v mikrovlnné troubě přiveden k varu nebo tání. Obsah užitečných látek se sníží, stejně jako osvětlovací účinek.

Tip! Máte-li zájem o radikálnější rozjasnění doma, můžete vyzkoušet hydroponické pro jasnější vlasy.

Je možné použít destilovanou vodu

Destilovaná voda je vhodnější, protože pomáhá vytvářet prostředí, které napomáhá reakci peroxidu. Díky neutrálnímu pH 7 destilovaná voda zlepšuje jasnost pramenů. Kromě toho se voda čistí z kovů, které reagují s peroxidem, což snižuje jeho účinnost.

Destilovaná voda snižuje lepivost včelího výrobku a rovnoměrně rozptýlí zjasňující hmotu. Pro výraznější účinek lze k směsi přidávat trochu peroxidu vodíku. Pak se kadeře zbarví rychleji.

Je to důležité! Směs je nežádoucí použít na černé nebo tmavé blond vlasy, protože mohou být oranžové. Přečtěte si o světlejších černých vlasech.

Jakékoli nežádoucí reakce lze předvídat provedením testovacího barvení tenkého pramene v okcipitální zóně.

Vlastnosti přípravy k objasnění

Začněte postup osvětlení vlasů medem, nezapomeňte: Aby barvicí komponenty nepoškodily a postup je co nejúčinnější, stojí za to dodržovat některá pravidla:

 1. Aby se předešlo zelené barvě na kadeřích, je důležité opustit kovové nádobí. Kov může reagovat s některými složkami a výsledek barvení vlasů s medem bude nepředvídatelný.
 2. Ze stejného důvodu by se kovové hřebeny neměly používat.
 3. Mezi postupy sledování intervalu 2-3 dnů.

Je velmi důležité připravit vlasy na proceduru. Otevřené vločky na vlasy absorbují součásti lépe, barva bude intenzivnější. Proto by měla být maska ​​aplikována na čisté prameny. A je žádoucí umýt je přidáním šupky sódy na šampon. Soda pomáhá očistit a jemně odlupovat pokožku hlavy. Pak by měly být vlasy důkladně opláchnuty a vysušeny ručníkem.

Užitný čisticí prostředek je velmi lepivý, je obtížné umýt. Proto je třeba připravit místo postupu. Můžete předem dát věci na vědomí, že není škoda špinit se, když maska ​​uniká. Je lepší zakrýt podlahu a nejbližší předměty polyetylenem, novinami nebo látkou, aby je bylo možné vyškrábat z náhodných kapek. Zvláštní pozornost je třeba věnovat při přidávání henny, přetrvávající skvrny mohou zůstat.

Je vhodné nosit bělicí směs na dlouhých pramenech a shromáždit je v příliš těsné vysoké housce. Sprchové víčko pomůže udržet prameny na svém místě. Abyste se vyhnuli úniku, můžete ho na několika místech nalepit neviditelným. Lůžko by mělo být také připraveno. Na polštář můžete položit ručník a navíc zabalit hlavu. Nedoporučuje se ponechat vícesložkovou kompozici přes noc. Nepředvídatelný tón nebo podráždění pokožky je možné.

Vlasy po vyčištění, dokonce i ty nejjemnější a přirozené, vyžadují řádnou péči. Dozvíte se o tom v následujících článcích:

Pokud bělení nevede k požadovanému účinku, můžete použít radikálnější a jemnější kosmetické přípravky: přírodní bílou hennu a neškodný sprej na vlasy, nebo dáváte přednost prokázaným prostředkům k osvětlení Supra.

Užitečná videa

U níže uvedeného videa můžete vidět postup pro osvětlení vlasů s medem:

Med pro zesvětlení vlasů: blond bez poškození!

Už jste někdy snívali, že změníte odstín vlasů na lehčí? Teď už nepotřebujete jít do salonu, utrácet velké peníze a vystavujete své vlasy riziku vystavení chemikáliím. Rozjasňující vlasy s medem - bezpečná a rozpočtová metoda pro dosažení požadovaného!

Můžete koupit med přímo z našeho včelína "Sweet Honey".

Jak to funguje?

Jak zesvětlit vlasy s medem? Celé tajemství je v peroxidu vodíku, který se vytváří v přírodním produktu pod vlivem enzymu glukózooxidázy. Železo v medě oxiduje volné radikály kyslíku a uvolňuje peroxid vodíku.

Když tato látka interaguje s barevným pigmentem ve vlasech, dojde k speciální chemické reakci. Výsledkem je, že melaninový pigment mění svou strukturu a stín vlasů se stává světlejší. Samozřejmě nebudete moci dosáhnout úplného bělení vlasů medem. Ale i brunetové budou moci trochu zesvětlit tón.

Kromě toho vysoce kvalitní med výrazně zlepšuje stav vlasů. Výrobek obsahuje všechny vitamíny potřebné pro dokonalé vlasy:

 • Vitamin A - normalizuje stupeň mastné pokožky pokožky hlavy, aktivuje růst vlasů, posiluje jejich strukturu a zabraňuje vypadávání vlasů
 • B vitamíny - zlepšuje tok krve v hlavě, snižuje úroveň křehkých vlasů, stimuluje vlasové folikuly, poskytuje zdravý lesk
 • Vitamin C - poskytuje kompletní výživu vlasovým folikulům, podílí se na syntéze provitaminu A
 • Vitamin E - je zodpovědný za přepravu kyslíku přes oběhový systém, s nímž vyživuje vlasy živinami, stimuluje jejich lesk a růst
 • Vitamin PP - zlepšuje mikrocirkulaci krve hlavy, zastavuje proces ztráty vlasů, aktivuje růst, zabraňuje vypadávání šedivých vlasů

Z tohoto důvodu se doporučuje pravidelně provádět postupy pro aplikaci medových masek - a nikoliv pouze k objasnění odstínu.

Masky pro osvětlení vlasů s medem

Hlavní složkou všech masky je med. Bělení vlasů se doporučuje provádět i s kapalným včelím výrobkem, aby se usnadnilo vstřebávání jeho složek. Za tímto účelem si můžete koupit akáciový med, který si zachovává viskozitu po celý rok, nebo roztaví kandovaný nektar z včelího cukru ve vodní lázni.

Medová maska ​​pro zesvětlení vlasů

Chcete-li připravit masku podle klasického receptu, budete potřebovat přírodní pcheloprodukt, jablečný jablečný ocet a balzám na vlasy:

Med se zředí octovým jablečným jablem v poměru 4: 1. Honey base se smíchá s balzámem nebo vlasovým kondicionérem v poměru 1: 2. Důkladně promíchejte, dokud nejsou hladké Pokud je to nutné, zvyšte procento balzámu v receptu, aby byla maska ​​silnější.

Zajímavý fakt: chcete-li zvýšit účinek, můžete přidat kapek několik kapek peroxidu vodíku na výše popsaný recept na masku na vlasy s medem pro osvětlení. Nástroj okamžitě zesvětlí kudrlinky v několika tónech. Upozorňujeme, že tento postup je doporučován pouze pro holčičky, brunetky se mohou přeměnit na červené oči.

Maska pro osvětlení vlasů s medem a skořicí

Skořice je přírodní peroxid. To pomůže zesvětlit vlasy na pár tónů, zlepšit jejich stav a dát pikantní vůni.

Smíchejte tekutý med a mletou skořici ve stejném poměru - stačí 4 polévkové lžíce. Směs se 100 ml kondicionérem nebo vlasovým kondicionérem. Promíchejte, dokud je hladký. Chcete-li zvýšit účinnost masky, můžete také přidat 1-2 polévkové lžíce citronové šťávy.

Zajímavý fakt: skořice v kombinaci s medem poskytuje teplý odstín, není studený. Pokud se vám to nelíbí - pak byste se měli uchýlit k dalšímu receptu.

Maska na vlasy s medem a citronem

Osvětlení vlasů s medem a citronem je nejoblíbenější metodou pro získání velkolepé barvy. Citrus obsahuje kyselinu, která změní pigment a poskytuje světlejší odstín.

Tekutý med a citronový džus se kombinují v poměru 3: 1. Přidejte ke směsi stejné množství balzámu nebo vlasového kondicionéru. Promíchejte, dokud je hladký. Vzhledem k tomu, že maska ​​vlasy trochu vyschne, doporučuje se do receptury přidat 50 gramů glycerinu.

Zajímavý fakt: maska ​​s medem a citrónovou kůží je nejúčinnější v kombinaci s expozicí UV záření. Citrus je katalyzátor při spálení kudrlin. Tento postup však vysychá vlasy, takže se jim nevztahuje.

Světlejší vlasy s heřmánkem a medem

Heřmánek nejenom udělá zlatý odstín, ale také výrazně zlepší stav poškozených vlasů. Při přípravě takové masky je velmi jednoduché:

Sušené heřmánkové květenství nalít vroucí vodu v poměru 1: 3. Trvejte 4-6 hodin v termosku. V receptu se doporučuje přidat přídavné přísady: citrónovou šťávu, glycerin, šafrán nebo kurkum.

Tento odvar se doporučuje používat jako kondicionér pokaždé po mytí vlasů. Ale nekryjte kudrlinky pod ručníkem, nechte je uschnout. Pak do vlasové struktury spadá více barviv.

Maska pro osvětlení vlasů z medu a kefír

Kefír proniká strukturou vlasů a mírně vypláchne pigment. Postupně tak vyvolává bělení kudrlin.

Předehřejte 1/2 šálku kefíru na pokojovou teplotu. Přidejte 1 vejce, citronovou šťávu, 3 polévkové lžíce medu a 2 lžíce brandy nebo vodky. Pokud se maska ​​ukáže být příliš tekutá, přidejte k receptu malé množství balzámu nebo vlasové kondicionér. Smíchejte směs, dokud není hladká.

Články v tématu:

Podle recenzí je osvobození vlasů z medu a kefírů ideálním postupem pro ty, kteří trpí nekvalitní barvicí nebo se chtějí zbavit stínu žluté barvy. Tato maska ​​je vhodná pouze pro dívky s roztomilými vlasy, které jim dodávají přirozený světlý odstín.

Jak osvětlit vlasy s medem doma?

Rozjasňující masky na vlasy s medem budou účinné pouze v případě, že jste provedli správnou proceduru. Nabízíme vám podrobné pokyny krok za krokem:

Krok 1: Umyjte vlasy, ale nejímejte je, ale pouze navlhčete ručníkem. Masku doporučujeme aplikovat na čisté a mokré kadeře.

Krok 2: Masku postupně nanášejte světlem masážním pohybem: od kořenů se postupně rozšiřuje po celé délce pomocí hřebene. A tak, dokud není celý povrch pokryt médiem.

Krok 3: Nasaďte plastovou krytku na hlavu nebo zabalte vlasy přilnavým filmem. Můžete použít obvyklý ručník, ale je zaručeno, že zůstane skvrny.

Krok 4: Nechte masku na vlasu alespoň 1-2 hodiny. Čím delší jsou součásti směsi v kontaktu s kadeřinami - tím výraznější je účinek. Nejlepší je nechat masku na hlavě po dobu 6 hodin nebo přes noc.

Krok 5: Masku vypláchněte velkým množstvím teplé vody. Zpravidla se znovu vlasy nepožívají. Jedinou výjimkou jsou ty masky, které obsahují oleje.

Krok 6: Opakujte postup pokaždé po umytí vlasů a ponechte po dobu 5-10 minut. Je nutné udržovat světlý odstín.

Kolik postupů je zapotřebí?

Pokud jste poprvé neviděli efekt - nezoufejte! Aby bylo dosaženo zřetelného výsledku zesvětlení - vlasy musí absorbovat přírodní produkt v dostatečném množství. V závislosti na stupni poréznosti to může trvat od jednoho do několika postupů.

Majitelé světlé hnědé vlasy v průměru vyžadují asi 8-10 procedur, aby viděli, co se očekává v zrcadle. Pro zesvětlení tmavých vlasů se masky budou muset aplikovat mnohem častěji - připravte se na 15 barevných zasedání.

Zajímavý fakt: nejlepší je kombinovat použití medové masky a heřmánek. První bude použito několik hodin. Bylinná infuze úspěšně nahradí váš oplach - může být použita po každém mytí vlasů.

Upozornění

Tento postup má určité kontraindikace, které závisí na zvoleném receptu masky - od medu, citronu nebo jiných složek.

První věc, kterou byste měli udělat, je ujistit se, že nejste alergičtí na med. K tomu použijte malé množství připravené směsi na kůži v oblasti zápěstí. Tam je kůže nejjemnější a citlivější, takže výsledek nebude trvat dlouho. Pokud během 20-30 minut nemáte zarudnutí, svědění, pálení, vyrážky nebo jiné nebezpečné příznaky - můžete aplikovat masku na vlasy.

Upozorňujeme, že použití skořicové masky může způsobit lehké pocity pálení, proto se majitelům velmi citlivé pokožky nedoporučuje používat tento recept.

Zdroj dat

Video "Rozjasněte si vlasy s medem a skořicí"

Chcete se dozvědět o našich zprávách, propagacích a slevách? Přihlaste se k našemu kanálu telegramů! Můžete nás také sledovat na stránkách Instagram, Facebook a Odnoklasniki

Zjistěte správně vlasy s medem

Miluje mnoho lidí. Jeho výživné a léčebné vlastnosti jsou všeobecně známé. To je důvod, proč se používá k vytvoření řady drog, stejně jako používané v tradiční medicíně pro léčbu různých onemocnění. Jen málo lidí ví, že tento chutný a zdravý produkt má příznivý účinek na vlasy a je vynikajícím přírodním kosmickým nástrojem. Masky, jejichž součástí je med, vytvářejí vlasy silnější a hedvábné, získávají zdravý lesk a vypadají úžasně.

Příznivé účinky medu na vlasy

Složení medu obsahuje mnoho užitečných složek. Mezi ně patří kyselina askorbová, karoten, glukóza, fruktóza, kyselina listová, vitamíny skupiny B, E a K. Ale minerály a přírodní gume mají zvláštní význam pro vlasy. Pomáhají vyřešit většinu problémů, které dříve či později téměř čelí všem ženám.

Existuje mnoho pozitivních účinků, které má med na vlasy. Zejména:

 • posiluje poškozené oblasti a obnovuje integritu vlasů;
 • poskytuje hladké a hedvábné prameny;
 • přispívá ke zmizení seborrhy a lupů;
 • způsobuje snížení ztráty vlasů;
 • pomáhá posilovat vlasové folikuly;
 • dává objem;
 • dokonale čistí.

Mimo jiné může být med použit jako zjasňující činidlo. Samozřejmě, že k dosažení výsledku tak rychle, jako když používáte umělé barvy, prodávané v jakémkoliv kosmetickém obchodě, nebude fungovat. Ale on nepoškodí.

Proč se med zesvětluje vlasy?

Již dlouho je známo, že med obsahuje peroxid vodíku. Je tvořen železem, který oxiduje volné radikály kyslíku. Katalyzátorem tohoto procesu je glukózaoxidasa, která je přítomna v medu v dostatečně velkém množství. V důsledku této chemické reakce se uvolňuje peroxid, jehož účinek na vlasy je dobře znám všem ženám. Aby však objasnění mohlo nastat rychle a správně, musí peroxid vytvářet určité pH prostředí. Mělo by být vyšší než 4. Současně bychom neměli zapomínat, že pouze čerstvý med obsahuje dostatek peroxidu vodíku k bělení.

I přes skutečnost, že med pro zesvětlení vlasů byl používán po dlouhou dobu, vždy působí jinak. Někdo potřebuje pouze tři postupy, aby si výsledek všiml, zatímco jiní budou muset použít speciální masky deset nebo dokonce patnáctkrát.

Jak rychle vyjde objasnění, závisí na řadě faktorů:

 • medová kvalita;
 • med čerstvost;
 • složení medu;
 • schopnost vlasů absorbovat med;
 • poréznost vlasů;
 • počáteční odstín vlasů.

Indikace pro použití

Dnes, na regálech příslušných obchodů, najdete všechny prostředky pro barvení vlasů a reklama říká, že téměř každý z nich je bezpečný. Avšak jakákoli barva obsahuje chemikálie, některé z nich jsou docela toxické. Výsledkem je, že ženy, které je neustále používají, poškozují vlasy, což může být kompenzováno pouze použitím velkého množství dodatečných mask, lotionů a dalších prostředků. Použije-li se med pro objasnění, nebude tam žádná škoda. Výhody se však projeví po několika procedurách. Zvláště dobře je tato metoda vhodná pro ty, kteří již mají problémy se zdravím vlasů. Koneckonců med bude trvale mít léčebný účinek.

Ženy, které mají blond vlasy, bude dosaženo rychlejšího výsledku. Proto je pro blondýna nejlepším způsobem objasnění medu. Brunetky mohou také používat tento nástroj. Peroxid, který je obsažen v medu, postupně vytvoří pigment, přirozený nebo získaný jako výsledek předchozího zbarvení, lehčí. Ale stín se změní na načervenalý. A pokud do masky přidáte trochu více peroxidu, můžete dosáhnout červené barvy. Je pravda, že to není vždycky krásné. Proto opět nestojí za riziko. Nejlepší pro brunetky vhodný akáciový med.

Med může být použit k odstranění žluté barvy vlasů. Při použití hotových barev se často stává nevyhnutelným zlem. Nicméně, po několika procedurách, masky s medem pomohou obrátit žlutou barvu na světlé a krásné blond.

Video, jak zesvětlit vlasy s přírodními složkami a medem, včetně:

Kontraindikace

Nepoužívejte med pro ty, kteří nemají dostatečnou trpělivost nebo čekají na silné objasnění. Zlato nemá barvu vlasů bílý, pomáhá jim osvětlit v několika tónech. A to se stává postupně po dlouhou dobu.

V dnešním světě se alergie stala opravdovou pohromou. Oni trpí obrovské procento populace. Med je jedním z hlavních alergenů. Proto ženy, které trpí touto chorobou, by měly opatrně používat masky založené na této složce. Od začátku je nutné vyzkoušet směs, která by měla být v budoucnu použita k objasnění, na samostatném dílu. Tato praxe je společná pro libovolnou barvu. Pokud se neobjeví žádný problém, můžete použít tento nástroj.

Známky alergií, které jsou kontraindikovány pro použití směsí na bázi medu pro osvětlení nebo ošetření vlasů, jsou:

 • zuj;
 • pocit pálení;
 • zarudnutí pokožky hlavy;
 • v některých případech, vzhled otoku.

Technika použití medu jako blesku

Existuje celý algoritmus, který by měla každá žena v praxi aplikovat, která se rozhodla použít směsi medu pro osvětlení vlasů. To se skládá z pěti hlavních bodů:

 • příprava vlasů;
 • příprava směsi;
 • použití směsi;
 • držení směsi na vlasu;
 • oplachování směsi.
 1. Příprava vlasů. Za prvé by měly být vlasy řádně omyty. V tomto případě nelze použít šampony, které obsahují ve svém složení silikon, balzámy a kondicionéry. Faktem je, že vlasy by neměly být příliš vlhké. V jedné části šamponu pro lepší čistění se doporučuje přidat čtvrtinu lžíce sódy na pečení. Po vyčistění vlasů v čisté vodě a utírání ručníkem. Poté je třeba správně pokládat vlasy, abyste usnadnili nejkvalitnější aplikaci masky.
 2. Příprava směsi. Existuje řada receptů na výrobu medových směsí, které se používají k zesvětlení vlasů. Ale podle toho, která z nich je preferována ženou, musí být teplá a tekutá. V opačném případě to bude nepříjemné a velmi nepříjemné. Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, několik polévkových lžic medu lze ředit horkou vodou nebo zahřívat ve vodní lázni. V žádném případě nemůže mikrovlnku používat. Toto vytápění nevyhnutelně povede ke ztrátě všech užitečných vlastností medu.
 3. Aplikace směsi. Med by měl být aplikován na dobře pramené prameny po celé délce. Současně by měla být každá zvlnění nasycena směsí. Rovnoměrná distribuce masky je velmi důležitá. To pomůže jemný hřeben. Kromě vlasů musíte pamatovat na pokožku hlavy. Směs by měla být aplikována na pokožku v kořenech a masáž.
 4. Udržujte masku méně než několik hodin nemá smysl. Nejlepší je nechat ji celou noc na hlavě. Dokonalý efekt je dosažen za deset hodin. V tomto případě by měla být hlava s maskou pokrytá přilnavou fólií a obalena ručníkem.
 5. Opláchněte směs musí být termální vodou. Výsledek bude lepší, pokud po opláchnutí vlasů roztokem obsahujícím citrónový extrakt nebo heřmánek.

Pokud budete dodržovat všechna pravidla, výsledek bude lepší a bude dosaženo mnohem rychleji.

To je velmi důležité. Koneckonců, med nepůsobí okamžitě, a proto tato metoda objasnění vyžaduje určité úsilí a mnoho trpělivosti, které je žádoucí minimalizovat.

Masky recepty

Pokud prostě rozšiřujete vlasy s medem a počkáte, lehčí kudrlinky se pravděpodobně nestanou. Je třeba připravit jednu ze směsí, která má nezbytné vlastnosti. Existuje několik základních receptů, které ženy již dlouho používají k tomu, aby se dostali blíže k vyhledávanému blonďatému.

 1. Maska na bázi medu se skořicí. Je celkem snadné se připravit. Vše, co potřebujete, je několik polévkových lžic tekutého medu a tolik skořicového prášku. U středně dlouhých vlasů je směs připravena v poměru 3 ku 3. Udržujte masku na hlavě po dobu nejméně tří hodin. V některých případech skořice způsobuje pocit pálení a někdy i alergii. Další informace o maskách založených na těchto součástech naleznete na odkazu.
 2. Maska na bázi medu s citronem. Použití této směsi umožňuje nasáknout vlasy po celé délce a dosáhnout výsledku poměrně rychle. Chcete-li připravit, vezměte lžíci tekutiny, teplého medu, lžíci čerstvě vymačkané citrónové šťávy a přidejte do výsledné směsi lžíci olivového oleje. Pokud je to nutné, může být nahrazeno kolečkem nebo lopuchem. Výsledkem to nebude trpět. Udržujte masku na hlavě obvykle pouze po dobu jedné a půl hodiny - dvě hodiny, po které musí být směs vymyta. Tato směs nelze aplikovat na ty, kteří jsou alergičtí na citrusy.
 3. Maska na bázi medu s heřmánek. K přípravě směsi potřebné k objasnění musíte vzít tekutý med, odvar z květu heřmánku a čerstvě vymačkanou citronovou šťávu. Důkladně promíchejte všechny komponenty, měli byste si na vlasy položit masku a držet alespoň jednu a půl hodiny. Nesmíme zapomínat, že citronová šťáva může vyvolat alergie.
 4. Maska na bázi medu s kefírem. Výhodou této směsi je to, že nemusí být dlouho drženo. Bude to stačit pouhých třicet minut, maximálně hodinu a výsledek bude patrný. Pro jeho přípravu použijte tři polévkové lžíce tekutého medu a dvě polévková lžíce kefír. V tomto případě nezáleží na obsahu tuku v mléčném výrobku. Hlavní nevýhodou této masky je, že charakteristická mléčná vůně přetrvává po dlouhou dobu. Můžete se ho zbavit opláchnutím vlasů kyselým roztokem. Chcete-li to udělat, do vařené vody, přidejte kyselinu citronovou nebo ocot ve výši dvě polévkové lžíce.
 5. Kondicionér na bázi medu s měkkým účinkem. Připravte si to úplně jednoduše. Čtvrtý šálek roztaveného medu smíchaného s poloviční šálkou hotového kondicionéru, koupeného v jakémkoli obchodě se speciálními výrobky, a vynikající rozjasňující a změkčovadlo připravené. Po každém promytí by měla být směs aplikována na vlasy v malém množství, jako pravidelné oplachování. Poté musí být vlasy řádně umyty.

Hlavní výhodou použití medu pro zesvětlení vlasů je úplná neškodnost těchto výrobků. Podle recenzí, které v síti opouští ženy, které již tento nástroj samy vyzkoušely, většina z nich dokázala dosáhnout osvětlení vlasů jedním nebo několika tóny. Ale i ti, kteří nečekali na požadovaný výsledek, poznamenávají, že po pravidelném používání medových mastek vlasy začaly vypadat mnohem lépe, staly se více lesklé, objemné a hladké a také klesaly. Proto nezanedbávejte lidové prostředky. Naše prababičky velmi dobře věděly, jak se stát krásnými a žádoucími, aniž by ve svém arzenálu měli jednu láhev chemické kosmetiky.

Pro Více Informací O Suché Vlasy