logo

Osvěžující vlasy se sodou: nejdostupnější způsob, jak se doma rozjasnit

Krásné a luxusní vlasy jsou bohatstvím pro každou ženu. Ale co když chcete experimentovat s barvou, osvětlit je a současně nepoškodit kudrlinky z chemických složek nátěrů? Vyzkoušejte sódu. Tento jednoduchý kuchyňský výrobek pečlivě ošetří prameny, zesvětlí a dokonce posílí strukturu pokožky hlavy. Jako obvykle sóda pro osvětlení vlasů, může nahradit vlasy barvivo nebo barvicí šampon, přečtěte si.

Výhody sódy

Šampony laureátu laurátu sodného, ​​pálení slunce, změny větru a teploty každý den mají negativní vliv na stav vlasů. Pokud do tohoto seznamu přidáte chemikálie, agresivní ingredience z barev a barevných šamponů, získáte kompletní "čerstvé" a na chvíli můžete zapomenout na zdraví kudrlin.

Pro zachování přirozené struktury pramenů je možné dosáhnout jejich objasnění možnými a jednoduchými lidovými prostředky. Při správném použití jsou zcela neškodné.

Soda na pečení zaujímá jedno z předních míst v otázkách osvětlení kudrlin. Používáte jasné vlasy se sodou, uděláte vlasy lehčí a zdravější, což je těžké říct o přípravcích na skladě. Volná přísada dokonale čistí pokožku mrtvých buněk, normalizuje mazové žlázy, dýchá obličej a plní folikuly kyslíkem. Jeho pravidelné používání vám umožňuje vytvářet vlákna o 3-4 tóny lehčí, zbavit se lupů a vrátit je do přirozeného lesku. Hlavní věc, bez poškození a chemických popálenin.

Ve věcech bělení soda hraje roli aktivátoru. Spíše zvyšuje akci, takže nemůžete udělat bez dalších asistentek. Přírodní med a citronový džus se používají jako čisticí prostředky. Tyto produkty obsahují velké množství živin a současně kompenzují jejich nedostatek.

Tip! Soda je naprosto přírodní zjasňovač, ale nezapomeňte na jeho vlastnosti při sušení. Aby nedošlo k nadsušení skalpu před osvětlením, přečtěte si hlavní pravidla a optimální frekvenci jejího použití.

Jaký výsledek očekáváte

Použití sódy v péči o vlasy, budete příjemně překvapeni vnější transformací:

 • Světlejší vlasy, nejméně 1 tón;
 • Pramínky jsou čisté a poslušné;
 • Zapomenete na každodenní šamponování - masky sódy odstraňují částice nečistot tak hluboce a opatrně, že vlasy zůstanou čisté po dobu až 7 dní;
 • Lupiny, možný svědění a nepohodlí zmizí;
 • Práce mazových žláz je normalizována, nadměrný obsah tuku zmizí;
 • Podráždění, seborrhea se sníží;
 • Vlasy jsou měkké, příjemné na dotek;
 • Zobrazí se další hlasitost a již není problém s česáním.

Nezapomeňte, že k dosažení vysokého úspěchu z jednoho mytí nebude fungovat. Spíše naopak, první 3-4 aplikace mohou způsobit suchost, zmatenost s kudrlinami. Jedná se o normální jev - vlasy se zvyknou na expozici sody. Při každé následné aplikaci bílé složky se výsledek výrazně zlepší a uspokojí vás.

Fotografie před a po

Vlasy po 2 měsících promývání sody

Recepty osvětlení

Soda je jakýsi vodítko a zesilovač ve věcech objasnění. Jediná bílá přísada nestačí k dosažení požadovaného účinku. Zvažte hlavní otázku, jak ulehčit vlasy se sodou doma. Nabízíme vám ty nejlepší recepty pro zjasňující směsi:

 • Sůl - budete potřebovat 10 lžiček. hydrogenuhličitan sodný a 1 polévková lžička. sůl. Smíchejte přísady, přidejte 200 g teplé vody. Míchat a rozložit po celé délce. Nějaký trochu se třepí do pokožky hlavy. Sůl je plná minerálů, takže bude užitečná pro folikuly. Po 15-20 minutách opláchněte vlasy hojně vodou nebo odtučněním heřmánek;
 • Kefír - potřebujete 200 g kefír a 5 polévkových lžiček. l hydrogenuhličitan sodný. Směs je podobně rozložena na kadeře, masíruje se vlasy na kořeny po dobu 3-4 minut. Masáž zvyšuje průtok krve a plnění folikulů životními složkami. Po 20 minutách opláchněte hlavu čistou vodou, bude také užitečné číst, jak kefír rozjasní vlasy;
 • S šamponem je dlouhodobá volba, bude trvat 1 až 2 tóny, aby se vaše vlasy rozjasňovaly po dobu alespoň jednoho měsíce. Soda prášek (7 lžícek) smíchejte s 50 ml šamponu, zakryjte teplou vodou (100 g) a promíchejte. Prodlužte výrobek z špiček do kořenů a masírujte několik minut. Po 5-7 minutách opláchněte směs. Každé další mytí vlasů s přidáním 1 lžičky. soda přísada v šamponu. Za měsíc si všimnete, že vlasy se rozjasnily o 1-2 tóny.
 • S medem - postupujte v noci. Vyčistěte prameny roztokem sody, opláchněte vodou. Dalším krokem je rovnoměrné nanášení kapalného medu na kudrlinky. Masírujte a zabalte do plastového sáčku a ručníku. Po 8 hodinách vypláchněte zbytky medu teplou vodou nebo heřmánek. Zjistěte, kolik tónů můžete osvětlit vlasy medem.
 • S citrónovou šťávou - promyjte kudrnky roztokem sody, opláchněte teplou vodou a citronovou šťávou. Po každém šamponování opláchněte.

Tip! Soda hodně vysuší, takže týden před tím, než začnete osvětlovat vlasy, zvlhčujte co nejvíce vlasy. Chcete-li pomoci přijít s přírodními oleji. Ale na vědomí, heřmánkový olej dává zámky zlatého odstínu.

Rozjasňující funkce

Abyste se chránili před nepříjemnými důsledky, doporučujeme poslouchat osvědčené rady:

 1. Zesvětlení prášku může jen zdravé prameny. Týden před zahájením léčby je živí a zvlhčuje vitaminovými maskami.
 2. Odložte horký styling až do úplné obnovy vlasů po bělení.
 3. Pokud jste majitelem dlouhých, silných kudrlin, použijte pomoc domácnosti. V opačném případě existuje vysoké riziko nerovnoměrného rozložení sódu a následně selektivní rovnání pramenů.
 4. Pro přípravu bělicích směsí použijte čerstvý produkt. Účinnost připraveného prostředku závisí na tom.
 5. Pro začátečníky se doporučuje používat minimální množství prášku, je lepší zvýšit dávku. Tím se sníží riziko vysušení.

Tip! Sóda je ideální pro majitele, kteří trpí nadměrnými mastnými vlasy. A pro dívky s tenkými, křehkými prameny by takové masky měly být používány s velkou opatrností, takové metody, jako je bělení s heřmánek nebo olejem pro bělení, bude fungovat.

Kontraindikace

Některé dívky, které slyšely o použití hydrogenuhličitanu sodného na kudrlinky, tvrdí o nebezpečích a výhodách tohoto produktu. Někteří považují za nebezpečný prvek, který způsobuje suchost, jiní i nadále trvají na tom, že účinek používání potravinářského prášku přesahuje všechny očekávání.

Nástroj nemůžete použít v kosmetických procedurách v následujících případech:

 • S citlivou kůží;
 • S peelingem a svěděním;
 • V případě alergické reakce na sódu na pečení;
 • Při nemocech na pokožce hlavy a pokud jsou trhliny a rány;
 • Pokud jsou kadeře suché, dělejte;
 • S poruchou krevního oběhu;
 • Pokud po perm méně než 7 dní;
 • Není žádoucí umývat barevné prameny sodou, protože oxid siřičitý může omýt barvu.

Tip! Chcete-li testovat alergickou reakci, promíchejte čajovou lžičku prášku s teplou vodou do křehkého stavu. Vezměte pipetu, protřete kapku směsi do ohybu kolena, odstraňte přebytek pomocí ubrousku. Pokud se po 12 hodinách objeví na testovacím místě nepříjemné pocity, zarudnutí, vyrážka a svědění - výrobek nepoužívejte pro kosmetické účely.

Péče, pozornost a vysoce kvalitní kosmetika jsou hlavním tajemstvím krásných, zdravých kadeří. Nepokoušejte se používat chemikálie, začněte s použitím sody - jednoduché a přirozené. Výsledek nebude jasně viditelný, jako při použití profesionálních nástrojů, ale zachráníte zdraví kudrlin.

Pokud tato metoda objasnění nevyhovuje, vyzkoušejte jiné metody přírodními složkami: medem a skořicí, medem a citronem, jednoduše se skořicí nebo vonným citronovým esentem.

Pro radikálnější vysvětlení: vyčištění hydraulickým nebo Supra. Abyste se vyhnuli neúspěšnému barvení pro majitele různých odstínů vlasů a seznámit se s tím, jak správně osvětlovat červené vlasy doma nebo jak se z brunety vrátit do blondýny bez ztráty, můžete také na našich webových stránkách.

Vlastnosti použití sody pro osvětlení vlasů

Bělení vlasů je poměrně populární postup mezi zástupci veletržní poloviny. Je to však velmi škodlivé prameny a skalp, protože složení chemikálií obsahuje velké množství peroxidu vodíku a čpavku. Spolu s novou barvou se mohou vyskytnout problémy jako suché kudrlinky, křehkost, nadměrná ztráta a dokonce plešatost. Existuje však bezpečnější alternativa - zjasňující vlasy se sodou.

Účinky hydrogenuhličitanu sodného

Mělo by být ihned poznamenáno, že soda je druh aktivátoru jiných odlehčovacích složek. Přispívá k jemnému odstranění pigmentu. Zesvětlit produkt může být jak přírodní, tak i barevné vlasy. Pomůže nejen změnit barvu, ale i výrazně zlepšit vlasy, protože má následující vlastnosti:

 • důkladně odfarbí mrtvé kožní buňky z pokožky hlavy;
 • odstraňuje nečistoty jakéhokoli typu;
 • reguluje mazové žlázy;
 • zabraňuje rychlému ukládání kořenů;
 • snižuje podráždění;
 • dezinfikuje dermis;
 • bojuje proti lupům patogeny;
 • dělá prameny poslušný a měkký.

Všimněte si však, že bikarbonát sodný má vlastnosti při sušení. Jeho použití bude užitečné pro typ tuku vlasů. S pomocí masky na make-up můžete prameny zhotovovat o jeden tón lehčí a zapomínat na rychlé vyvážení účesu. Ale křehké a řezné kadeřnické prostředky nebudou fungovat.

Příprava na objasnění

Sójové bělení je možné pouze na zdravých pramenech. Dokonce i když nemáte žádné problémy s vlasy, měli byste je připravit týden před zahájením procedury. Používejte výživnou a hydratační masku každý druhý den, nejlépe na olejové bázi. Pokud máte světlé kudrlinky, pečlivě prostudujte účinek domácích prostředků, v některých případech mohou vaše vlasy poskytnout zlatý odstín.

Během přípravné fáze nepoužívejte žehličku, kadeřníky, vlasové kadeřníky nebo vysoušeč vlasů. Hot styling dehydratuje kadeře, protože by měl být opuštěn.

Než začnete používat nějaký nový výrobek, vyzkoušejte alergie. Použijte malé množství masky na koleno, počkejte hodinu. Pokud nejsou žádné negativní reakce, můžete pokračovat v léčbě srsti.

Kontraindikace

V některých případech je barvení vlasů uhličitanem sodným přísně zakázáno. Především je to způsobeno vlastnostmi sušení produktu. To může negativně ovlivnit stav velmi volných a tenkých pramenů. Budete také muset opustit použití čisticího prostředku v následujících situacích:

 • zvýšená citlivost pokožky hlavy;
 • peeling a svědění;
 • osobní nesnášenlivost sódy;
 • dermatitida a poškození integrity kůže;
 • poruchy oběhu;
 • poslední perm (méně než jeden týden);

Pamatujte také, že soda eliminuje nejen přírodní, ale i umělé pigmenty. Pokud je vaším cílem zlepšit prameny a ne odstranit nově získané barvy, je lepší použít jiný nástroj. Při neuspokojivém výsledku barvení však uhličitan sodný pomůže rychle vrátit přirozený odstín.

Možnosti aplikace: soda +

Používání sody doma je velmi jednoduché. Recenze potvrzují, že při pravidelných světlech můžete změnit barvu vlasů alespoň na jeden tón. Vezměte prosím na vědomí, že je povoleno používat masky maximálně dvakrát týdně, aby se obnovily prameny.

Nejjednodušší způsob, jak dosáhnout požadovaného výsledku v kadeřích světla. Jsou pórovité, takže jsou snadněji bělené. Tmavé prameny budou muset zpracovávat sloučeniny déle.

Neměli bychom očekávat dramatické změny, brunety se nebudou moci pomocí bikarbonátu sodného proměnit v blondýny.

Smíchejte 5 lžící hydrogenuhličitanu sodného a lžičku soli. Přidejte 200 ml teplé filtrované vody. Aplikujte kompozici na celou délku pramenů, jemným masážním pohybem do pokožky. Nechte 20 minut, umyjte odtučněním heřmánek.

Sůl je nejlepší, aby se moře, je bohatý na minerály, které posilují kořeny a vyživují folikuly. Maska působí nejen jako čisticí prostředek, ale také jako peeling. Exfoliuje mrtvé buňky, čistí póry, odstraňuje špínu a mastnotu.

Recept je ideální pro dívky s rychle slanými vlasy.

Ocot a esenciální olej

Ve sklenici teplé čištěné vody zředíme šest lžící sody. Naneste kompozici na čisté vlhké prameny, vydrží 10 minut. Umyjte bez šamponu. Poslední oplachování se provádí pomocí okyselených prostředků. K tomu do 200 ml vody přidejte lžíci octu z jablečného jablka a dvě kapky oblíbeného esenciálního oleje.

Soda má na zřasení osvěžující a dezinfekční účinek a ocot neutralizuje alkalické prostředí. To znamená, že proces vytěsnění pigmentu končí v okamžiku, kdy provedete poslední oplach. Kyselina vede k uzavření váhy, čímž se prameny stávají hladkými a lesklými.

Citronová šťáva

Pro šamponování připravte roztok sody. Na 2 l teplé vody vezmeme 100 g hydrogenuhličitanu sodného, ​​strukturu na hlavě slyšíme. Jemné masážní pohyby jej vtírají do kůže, jako při normálním mytí. Kontakt s tukem může způsobit pěnu, nebuďte znepokojeni, je to normální proces.

Podržte po dobu 4 minut, umyjte vlasy bez použití další kosmetiky. Poslední oplachování se provádí vodou smíchanou s citrónovou šťávou (na litr vody potřebujete čerstvou šťávu stlačenou z jednoho citrusu).

Při hodnocení podle recenzí lze po 1 až 1,5 měsíci aplikace tohoto nástroje dosáhnout výrazného účinku. Uživatelé si všimnou, že ihned mohou vlasy ustoupit, ale po 1-2 týdnech se vše vrátí k normálu. Zpočátku se kudrlinky zvyknou na nový vzorec mytí a poté se stanou učenějšími, jemnějšími a hedvábnějšími.

Kefír

Ve sklenici mastného domácího kefru rozmícháme pět lžící sody. Rozložte kompozici k čištění mokrých pramenů a jemně masírujte kořeny po dobu 3-4 minut. Nechte 20 minut, umyjte se bez šamponu. Chcete-li zvýšit efekt, poslední oplachování může být provedeno s heřmánek odvar, bude to zámky jemný zlatý odstín.

Kefír, jako je hydrogenuhličitan sodný, má zjasňující vlastnosti. Navíc je vynikající v boji proti nadměrné aktivitě mazových žláz. Produkt také obsahuje kyseliny, které pomáhají obnovovat prameny po celé délce, spouštějí jejich růst a posilují kořeny.

Ve večerních hodinách dobře umyjte vlasy, opláchněte čisté prameny roztokem sody (ve sklenici vody vezměte šest lžící hydrogenuhličitanu sodného). Čekáme 4 minuty, opláchněte vodou. Pak s rovnoměrnou vrstvou aplikujeme teplý tekutý med po celé délce hlavy vlasů, opatrně jej protřete do kořenů. Dáváme na hlavu polyethylenovou sprchovou hlavici, zabalíme se ručníkem nahoře. Po 8 hodinách je nutné zbývající zbytky prostředků vypláchnout, protože je lepší provést proceduru před spaním.

Maska je vhodná i pro dívky s poškozenými prameny. Účinnost sušení sódy zcela neutralizuje med. Má také jasné vlastnosti a také obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a antioxidantů. Pomocí tohoto nástroje můžete kombinovat bělení a regeneraci.

Na konci

Soudě podle fotografií, které dívky dávají na web po vyčištění sody, je účinek postupů docela dobrý. Pramínky se stanou poslušnějšími, problém rychlého salinizace kořenů zmizí, kořeny posílí.

V prasátko tradiční medicíny existují různé recepty s hydrogenuhličitanem sodným, takže bude pro vás snadné si vybrat pro sebe ideální volbu pro neškodnou změnu barvy.

Tajemství zesvětlování vlasů s pečenou sóji

Díky aktivnímu působení je sodík široce používán nejen pro vaření a jako čisticí prostředek, ale také pro kosmetické účely. Soda s mýdlovou vodou se vyrovnává s čištěním povrchů z různých druhů znečištění. Také je tato látka nepostradatelná pro pečení, díky ní se těsto stává měkkým a načechraným. Struktura mnoha křoviny zahrnují sodnou sloučeninu, jemné granule, které působí jako brusných částic, a přispívají k účinnému čištění. Nástroj je přírodní zjasňující pigmentové skvrny na pokožce.

Díky svým příznivým vlastnostem se soda stala téměř nepostradatelným nástrojem pro udržení krásy.

Dnes budeme hovořit o výhodách sódy na vlasy. Jak jej aplikovat a jaké výsledky lze dosáhnout? Mnozí používají sódu jako pomocnou složku pro mytí svých hlav. Látka může být použita samostatně nebo společně s obvyklými šampony. Taková aplikace bude mít vlasy naživu, hedvábný a příjemný na dotek. Kromě toho, hydrogenuhličitan sodný pečuje a vyživuje pokožku hlavy, které příznivě ovlivňují vlasové folikuly a zabraňuje ztrátám v průběhu podzimu-zimním období.

Navíc ke všem výše uvedeným vlastnostem přispívá pravidelné užívání látky k přirozenému osvětlení vlasů. Bikarbonát sodný pomáhá při odstraňování nátěru v případě neúspěšného zbarvení.

Jak sodika zesvětluje vlasy

Díky svým chemickým vlastnostem reaguje soda na vlasy pod vlivem teploty s přírodním pigmentem a postupně ji rozjasňuje. Pro správné vyjasnění musíte znát několik nuancí.

 • Při častém osvětlení s koncentrovanou sodou mohou vlasové folikuly trpět, proto je nutné aplikovat masku na vlasy přímo na vlasy, vyhýbat se kontaktu s pokožkou.
 • Nástroj bude fungovat rychleji, pokud předčistíte hlavu.
 • Bělící proces je zcela závislý na zdrojové barvě. Čím je pigment tmavší, tím lepší bude výsledek viditelný. Červené vlasy jsou nejvíce odolné vůči rozjasnění sody.
 • Po použití látky je třeba dávat pozor na různé chemické látky na vlasu, protože nežádoucí výsledky se mohou objevit ve formě modré a zelené. Takový výsledek může například dojít po návštěvě fondu. To se nevztahuje na šampony.
 • Pokud jsou vlasy tenké a slabé, pak je třeba je během zesvětlení dodatečně posilovat pomocí speciálních mask a balzámů.
 • Po objasnění nemůžete okamžitě udělat perm, tento postup se doporučuje nejdříve po 3-4 týdnech.
Soda neobsahuje žádné škodlivé chemikálie, výrazně usnadňuje péči o vlasy a pomáhá udržovat zdraví pokožky hlavy

Zesvětlení vlasů sódy se provádí pomocí speciální směsi, je snadné ji připravit, a proto je třeba udělat koncentrovanou sódu. K tomu je třeba 3 lžíce hydrogenuhličitanu sodného se 6 polévkovými lžičkami. lžíce vody, s výhodou vařící voda. Aplikujte pastu a nechte 20-25 minut. Poté opláchněte vodou šamponem. Postup může být proveden jednou za 2-3 dny, ne více než 3-4 opakováními. Pro vyjasnění musíte použít pouze sódu na pečení, není vhodná žádná jiná forma látky.

Účinek hydrogenuhličitanu sodného na vlasy není agresivní, proto je třeba zesvětlit 1-2 tóny, postup musí být proveden několikrát.

Existuje 5 přírodních čisticích prostředků, díky nimž bude účinek alkalické kompozice aktivnější:

Pokud je sloučenina sodíku smíchána s některou z těchto složek, objasnění se objeví rychleji. Navíc taková složka dodatečně pečuje a vyživuje si vlasy.

Někdy mohou být výsledkem obarvení speciálními barvami frustrující. Je to způsobeno nesprávným výběrem finančních prostředků, nekonzistencí výsledku s očekáváním nebo neúspěšným pokusem.

Vzhledem k tomu, že opětovné barvení může výrazně zhoršit stav vlasů, můžete se zbavit neúspěšného zbarvení sodou. Chcete-li to udělat, 3-4 dny na mytí vlasů mýdlem a opláchněte roztokem sody. Chcete-li to udělat, musíte nalít 3 lžíce látky s 2 litry vroucí vody, pak ochlaďte na teplotu 45-50 stupňů. Po tomto období se barva výrazně umyje a objeví se možnost nového barvení.

Recepty zesvětlující vlasy se sodou

Pro zesvětlení vlasů není nutné věnovat čas a peníze salonům. Existuje jemnější a rychlejší způsob, jak dát vlasům světlý stín domů - soda.

Užitečné vlastnosti sody

Moderní kosmetika, barviva na vlasy, curlingové žehličky a vysoušeče vlasů nemilosrdně zničí zdraví vlasů. Můžete se o své kadeře postarat a osvětlit je pomocí lidových metod. Soda je jedním z nejběžnějších produktů péče o vlasy na vlasy. Ve správném poměru a se všemi pravidly použití je zcela neškodná.

Světlejší sóda není jen metoda zbarvení, ale je to i celá léčebná procedura. Tato kuchyňská přísada dokonale čistí pokožku hlavy, bojuje s mastnými kořeny a plní vlasové folikuly kyslíkem. Pravidelné používání tohoto výrobku vede k zesvětlení vlasů v několika tónech, zbavení se lupy a dává jim přirozeně zdravé záře. Nejdůležitější výhodou používání sodovky je absolutní bezpečnost bez pravděpodobnosti spálení. Proto je tato metoda tak populární mezi brunetkami, na jejichž vlasy budou vidět všechny neúspěšné výsledky experimentů.

Zvyšuje vlasy sódu? Při samotné práci s touto složkou je nepravděpodobné, že se tento účinek dosáhne, neboť během barvení působí jako aktivní složka. Pro rozjasnění pramenů se používá medový nebo citrónový džus.

Pokud je rozhodnuto o zjemnění vlasů sodou, neměli bychom zapomenout na nějaký negativní účinek této látky. Má sušicí účinek a pro zabránění vysušení kudrlin a vlasové pokožky je třeba dodržovat všechna pravidla a normy její aplikace. Ale je to jen malý "mínus" pro řadu výhod:

 • kudrlinky se zesvětlí nejméně o jeden stín;
 • prameny se stanou učenějšími a jemnějšími na dotek;
 • čistota pramenů se udržuje po dobu 3-7 dnů;
 • lupy, pruritus a další nepohodlí budou minulostí;
 • vlákna již nejsou tlustá;
 • mnoho nemocí pokožky hlavy bude vyléčeno;
 • objem vlasů se zvýší;
 • prameny budou snadno hřebeny.

První použití bílé hmoty doma, výsledek nemusí být viditelný nebo zcela chybí. Ale po 3-4 aplikacích vlasy získají dlouho očekávané vlastnosti a stanou se zesvětlenými. Brunetky mohou cítit změny po kratším čase.

Recepty se mísí se sodou

Poté, co se seznámíte se všemi příznivými vlastnostmi bílé přísady, mnoho žen si uvědomí, jak si vlasy doma osvětlit sodou. Existuje několik nejznámějších receptů směsi.

 1. Soda (10 čajových lžiček) se solí (1 čajová lžička). Přísady se smíchají a přidá se jim skleněná teplá voda. Směs by měla být rozdělena z kořenů na špičky pramenů a masírovat do kořenů. Po 20 minutách by měla být tato maska ​​omyta vodou nebo odtučněním heřmánek.
 2. Uhličitan sodný (6 polévkových lžiček) Peroxid vodíku 3% (3 polévkové lžíce) A vlasové kondicionér (1 polévková lžíce). Smíchejte přísady a nechte na prameny po dobu jedné hodiny, na sobě sprchový kryt nebo plastový sáček. Po uplynutí času vypláchněte lesknoucí směs.
 3. Soda (5 lžící) s kefírem (200 g). Aplikujte směs na stejnou metodu jako předchozí nástroj. Po 20 minutách se soda a kefír promyjí vodou.
 4. Uhličitan sodný (1 polévková lžíce) se šamponem na lupy (2 lžíce) a tablety vitaminu C (5-10 kusů). Přísady se důkladně promíchají a výsledná směs se nanáší po celé délce vlasů. Počkejte 30-60 minut, opláchněte.
 5. Soda (7 lžící) se šamponem (50 ml). Smíchejte přísady, které potřebujete, naplnit pol sklenicí teplé vody a důkladně promíchat. Nástroj je aplikován s masážními pohyby na kořenech a po celé délce pramenů. Po 5-7 minutách je třeba ji vypláchnout. To je nejvíce dlouhodobý způsob, jak rozjasnit vlasy doma se sodou.
 6. Uhličitan sodný s medem. Postup osvětlení se provádí v noci. Vlasy se promyjí roztokem sody a poté opláchnou vodou. Pak se na čisté prameny aplikuje tekutý med a vlasy jsou zabaleny do vaku nebo ručníku. Po 8 hodinách by se tento nástroj měl vypláchnout teplou vodou nebo oddělením heřmánku.
 7. Soda s citronovou šťávou. Po umytí vlasů roztokem sodíku je opláchněte vodou a citronem. Tento postup se doporučuje po každém šamponování.
 8. Uhličitan sodný (2 lžíce) s jablečným jablečným octem (1 polévková lžíce) a veškerý esenciální olej (5 kapek). První složka musí být rozpuštěna v poloviční sklenici vody. Aplikujte toto roztok na vlhké prameny a nechte je 10 minut. Po opláchnutí přidejte do zásobníku zbývající množství tekutého octu a esenciálního oleje a promyjte prameny směsí. Opětovné spláchnutí není nutné.

Abyste se vyhnuli nadměrnému vysouvání kudrlin, musíte vlasy navlhčit olejem, s výjimkou heřmánku, týden před kurzem doma.

Tipy pro osvětlení

Abyste nemuseli čelit nepříjemným následkům nesprávného osvětlení vlasů, musíte dodržovat následující pravidla:

 • aby vlasy doma sladily pouze po jejich zotavení (oleje a masky s vitamíny);
 • po objasnění, na nějakou dobu budete muset opustit horké styling;
 • aby bylo dosaženo jednotného výsledku, je lepší se uchýlit k pomoci domácnosti (zejména se to týká brilantních brunet);
 • účinnost směsi závisí na čerstvosti a kvalitě produktu;
 • Za prvé, dávka látky by měla být minimální a měla by se postupně zvyšovat.

Pokud umyjete vlasy výrobky obsahujícími malé množství sody alespoň jednou za deset let, budete schopni snížit jejich obsah tuku. Ale když není možnost sprchovat, může být bílá látka použita jako suchý šampon, který je dost na to, aby se do kořenů otíral. Nechte sódu na několik minut, musíte ji hřeben s hřebenem.

Kontraindikace

Mohu vlasy sólovou? Je možné, že i přes řadu užitečných vlastností této látky je v některých případech kontraindikováno:

 1. Zvýšená citlivost pokožky hlavy.
 2. Peeling a svědění kůže.
 3. Alergie na látku.
 4. Trhliny a rány na pokožce hlavy.
 5. Rozdělené a suché vlasy.
 6. Poruchy cirkulace.
 7. Termín je méně než týden po perm.
 8. Barvené prameny. Soda je schopna omýt barvu.

Chcete-li testovat alergickou reakci doma, musíte namíchat čajovou lžičku sody s vodou na hustou konzistenci. Vložte směs do pipety, protřete kapku do ohybu kolena, odstraňte zbytky ručníkem. Po 12 hodinách se v případě alergií projeví účinek (zarudnutí, vyrážka a svědění).

Je možné zesvětlit vlasy sodou, neměli byste však očekávat okamžité výsledky této metody. A také by měly brát v úvahu kontraindikace a výše uvedené tipy na postup.

Rozjasňující vlasy se sodou

Během svého života jsem změnil obrázek, vybral si oblečení různých stylů, aniž bych se zvláštním způsobem přizpůsobil mému vzhledu. Když jsem viděl, že jsem "udělal" s mými nádhernými tmavými kudrlinky, mou dvojčatou sestrou - také se rozhodla udělat bláznivý krok. Měla tak světlou barvu, že jsem chtěl okamžitě přehodit blondýnu, ale pokud se domníváme, že jsme brunetové, nemůžeme to udělat bez osvětlení. Moji příbuzní měnili barvu v kabině a strávili obrovské množství. Rozhodla jsem se, že ušetřím peníze a udělám sladké vlasy.

Proč to všechno říkám? Je to velmi jednoduché! Pokud máte touhu experimentovat s dotekem pramenů, nemusíte spěchat, že půjdete k pánovi. Zkuste mou verzi, která vám ukáže úžasné výsledky doma. Dnes můžete najít spoustu technik používajících sódu, ale proč hledat, pokud existuje ověřená metoda.

Nebudete tomu věřit, ale obvyklý kuchyňský výrobek může mít vynikající účinek, zatímco zmírňuje lupy a obnovuje prameny. Proto doporučuji zkusit rozjasnit sódu.

Proč je vyblednutí lepší udělat soda?

Přípravky obsahující parabeny a sírany, nepříjemné sluneční světlo, pokles teploty, vítr, vysoušeč vlasů a další zařízení významně ovlivňují stav našich pramenů. To vede k vzniku mnoha problémů a významně zhoršuje vzhled vlasů. Pokud přidáte agresivní látky a chemické látky k uvedeným negativním účinkům, které se vyskytují v nátěrech, nátěrech a speciálních zjasňovacích prášcích, pak můžete přenést tukový kříž na přitažlivost a zdraví vlasů.

Bělení vlasů se sóda je skvělá příležitost k dosažení efektu osvětlení a nepoškozování struktury. V tomto případě bude pokožka hlavy dokonale vyčištěna z mrtvých buněk a fungování mazových žláz se normalizuje po několika zasedáních. Použijete-li tento prášek správně, můžete mít na rukou a nohách sotva viditelnou srst. V článku o používání sody na vlasy jsme již detailně mluvili o výhodách.

Navrhuji, abych se lépe seznámil s mým způsobem bělení, jehož použití nevyvolává obtíže.

Jak ulehčit sódu na vlasy

Chcete-li vlasy sólově zesvětlit, nezapomeňte, že je důležité postupovat podle pokynů, protože můžete pramenit. Níže uvedený recept je můj oblíbený. Umožňuje změnu barevného tónu o 2 tóny, ale pravidelné používání.

 • sóda na pečení - 8 polévkových lžic;
 • vyčištěná voda - 100 g;
 • šampon - asi 50 ml.
 1. Vezměte sódu a umístěte ji do sklenice. Přidejte určené množství vody a dobře promíchejte.
 2. Plně naplněnou nádobu naplňte vysoce kvalitním šamponem (nejlépe přírodní bezsulfátový). Předmyjte si vlasy bez použití připravené kompozice.
 3. Mokré a čisté vlasy zpracovávají tuto směs, způsobují celou délku pramenů a masírují po dobu 10 minut.
 4. Opláchněte a opláchněte kudrlinky.

Všechny následné časy mytí hlavy by měly být doprovázeny použitím našeho řešení. Toto by mělo být provedeno v následujícím poměru: 1 šampon na 1 lžíci. soda Jedná se o jemnější směs, která rozjasní vlasy, i když máte barvené vlasy.

Pokud je na kadeře stará barva, z níž jste snili dlouhou dobu se zbavit, pak můžete zpracovat přesně zónu, kde se nachází "nepůvodní" odstín. Procedura je ideální pro ty, kteří chtějí omyti tonikum.

Ze strachu z ublížení jsem začal odlehčovat jednotlivé prameny. Zde byste měli distribuovat roztok sodou na požadované kudrlinky a několik minut je třepat pomocí bavlněné vložky. Ale je důležité, aby se to nepřehnulo, aby nedošlo k lámání.

Obecně platí, že složení sody, které jsem popsal výše, je vynikajícím nástrojem pro různé příležitosti. Dokonce i když nejste spokojeni s výsledkem po malování a potřebujete kvalitní praní - můžete se obrátit na sódu.

Pokud přidáte další přísady do "bílého prášku", můžete dosáhnout nejen světelného efektu, ale také vynikající masku na vlasy, která bude hedvábná, poslušná a zdravá.

Jak oslabit vlasy solí a sody

Tento recept bude muset kombinovat 1 lžičku. sůl a 10 lžic. soda, poté přidejte teplou vodu (200 g). Rozložte směs na povrch pramenů (celá délka + tření na pokožku hlavy). Po uplynutí 20 minut opláchněte vodou a opláchněte hlavu a oddejte výsadbou z heřmánku.

Soda, zázvor, kefír pro zesvětlení vlasů

Tento recept používá můj přítel, který má velmi poškozené kudrlinky. Vezměte sklenici mléčného výrobku (200 g) a přidejte sódu na pečení (5 polévkových lžiček). Rozdělte směs důkladně po celé délce, včetně kořenů. Masáž kůže by neměla trvat déle než 4-5 minut. Tento postup zlepší tok krve a nasytí životodarné složky folikulů. Chraňte směs na hlavě po dobu 20 minut, poté opláchněte čistou vodou. Pokud si vezmete zázvor, není třeba nic jiného, ​​ale do kompozice můžete přidat 1 lžičku. soda pro zvýšení efektu. Budete potřebovat 2 kořeny rostlin. Měl by být vyčištěn, nastroušen na jemném strouhaní, přidán málo vody (měl by pokrýt zázvorovou drť). Směs se pomalu ohřejte a ponechte ji půl hodiny, pravidelně se míchá. Po hodině - kompozici napněte. Používejte výslednou kapalinu denně. Pokud máte v plánu přidat sódu, pak to udělat více než 2-3 krát týdně, aby nedošlo k nadměrnému osušení pramenů.

Osvěžující vlasy se sodou pomáhají vyhnout se mnoha problémům s vlasy, tak proč nepoužívat tuto metodu k dosažení požadovaného výsledku, zlepšit, vrátit přirozený lesk a atraktivní pohled na kudrlinky?

Recenze

Absolutně každá žena má tendenci vypadat atraktivně, takže pravidelně upravuje svůj obraz. Asi před šesti měsíci jsem se rozhodl nejen změnit, ale zásadní změny. Maminka vždy používá sódu k očištění pokožky hlavy a zlepšení oběhu. Doporučila mi, abych použil tento konkrétní výrobek k osvětlení vlasů, když jsem se rozhodl změnit barvu špiček. Nevěřil jsem úspěchu, ale snažil jsem se uklidnit duši své matky. Výsledkem je super-duper, a co je nejdůležitější, ušetřila peníze, protože chtěla koupit speciální nákladnou kompozici pro objasnění. Dívky, soda opravdu funguje, zkuste to!

Marina Evgenievna má 45 let.

Při přečtení recenzí se vždy nevěří jejich pravdivosti, ale pokud jde o sódu, není pochyb. Tento produkt používám již 10 let (pravidelně) a můžu s jistotou říci, že neexistuje bezpečnější produkt, který by dělal dobré výsledky. Snad profesionální kosmetika od předních výrobců pomůže bez poškození, ale proč nakupovat formuláře ve velkých objemech, které budou stát na polici let, pokud můžete použít sódu na pečení. Jakmile budete chtít změnit tón vlasů, vždy se podívejte na tuto látku.

Ve videu zvážit přirozené způsoby osvětlení vlasů.

Také si přečtěte článek o použití sody proti lupům.

Způsob osvětlení vlasové sody

Zdravá a luxusní srst je hlavním bohatstvím každé ženy, ale slabá polovina lidstva s pravidelnou četností vkládá kudrlinek do stylu a barvení, což nakonec vede ke ztenčení a křehkost, ale jak můžete změnit svůj vzhled, aniž byste jí ublížili? a mluvíme o osvětlení vlasů se sodou.

Světlejší vlasy se sodou doma

Možná by mnozí neměli přemýšlet o tom, že vlasy sójovým olejem ulehčí, protože nejznámějším způsobem použití tohoto prášku je čištění dlaždic nebo nádobí, stejně jako přidání této látky do těsta, aby se získaly volné a načechrané koláče. Nicméně, soda, nebo jinými slovy, hydrogenuhličitan sodný, hydrogenuhličitan sodný, může být použit jako vynikající kosmetický přípravek a zesvětlit vlasy a dát jim zdravý a dobře upravený vzhled.

Dopad, který má prášek na vlasy, je velmi neocenitelný:

 • soda dá mazové žlázy v pořádku;
 • nasycuje folikuly kyslíkem;
 • eliminuje lupy;
 • odstraní svědění, pokud je přítomen;
 • bojuje s projevy seborrhy;
 • eliminuje nadměrný obsah tuku, čímž eliminuje potřebu častého mytí vlasů;
 • zjemňuje kudrlinky a činí je poslušnými a lesklými;
 • dává objem účesu;
 • podporuje snadné česání;
 • zesvětluje vlasy o 1-2 tóny.

Ti, kteří chtějí získat světlejší odstín vlasů pomocí nápoje sody, mají vynikající příležitost zlepšit jejich kudrlinky a zároveň je posílit zcela cenově dostupným nástrojem. Nízká cena hydrogenuhličitanu sodného není jediná výhoda: soda je charakterizována neškodností a možností jeho nezávislého použití.

Používejte látku doma dvěma způsoby - metodou přidání šamponu nebo cílenou aplikaci pouze jednoho prášku na délku vlasů.

 1. První možnost je velmi jednoduchá: v části šamponu dostačující ke vstupu 4 g sódy na pečení, což je asi polovina čajové lžičky. Pečlivě míchat tuto tekutinu, můžete začít mytí vlasů podle tradiční schéma.
 2. Druhý způsob zahrnuje přípravu roztoku s použitím 250 ml vody a 7 g sody a následnou aplikací na kudrlinky namísto obvyklého šamponu. Na konci této kosmetické procedury se doporučuje opláchnout vlasy jablečným jablečným octem - to vám dodá vlasy navíc lesk a lesk.

Pravidelná implementace takových postupů za měsíc potěší jejich požadované výsledky: kudrlinky se stanou poslušnými, ale hlavně budou lehčí a měkčí.

Jak sodika zesvětluje vlasy

Pokud jde o přidání světla do vlasů pomocí obyčejné sody, je zajímavé, jak funguje látka a jak přesně se dosáhne požadovaného výsledku.

Možná ne všichni ví, že v procesu objasňování kadeřin působí hydrogenuhličitan sodný jako látka, díky čemuž se provádí nádherný účinek na vlasy, ale pouze jako druh aktivátoru, který pomáhá dosáhnout požadovaného účinku. Jinými slovy: není to prášek sám, který rozjasní kudrlinky - podobný jev spočívá spíše v důsledku dalších přídavných složek používaných v procesu (například medu nebo citronové šťávy). Pitná soda současně působí jako prostředník, který vyvolává reakci, při níž přirozeným pigmentem dochází pod vlivem teploty ke změně barvy. Další důležitou okolností, která urychluje proces vyčištění, je předběžné zvlhčení kudrlin s vodou: pouze za těchto podmínek se začíná objevovat chemická reakce zaměřená na objasnění pramenů.

Pokud jde o jemnost a hedvábnost vlasů, lze tento účinek vysvětlit nejen pozitivními vlastnostmi hydrogenuhličitanu sodného, ​​ale také měkkou alkalickou povahou látky, která změkčuje tvrdou chlorovanou vodu a zabraňuje nadměrnému vysychání kadeří a skalpů.

Abyste získali požadovaný účinek bez poškození vlasů, potřebujete znát několik nuancí:

 • osvětlení hydrogenuhličitanem sodným je poměrně bezpečný způsob, jak dát vlasům jemný odstín, ale příliš časté takové postupy mohou poškodit kudrlinky;
 • soda kaše by měla být aplikována na délku vlasů bez ovlivnění pokožky hlavy - tato technika bude chránit vlasové folikuly před ničením;
 • tenké a slabé vlasy po ukončení procedury se doporučuje dále posilovat balzámy nebo speciální oleje;
 • po provedení kosmetického setkání s účastem sódy na pečení by se nemělo po dobu měsíce vyhýbat chemickým látkám.

A samozřejmě stojí za zmínku, že výsledek osvětlení přímo závisí na původní barvě vlasů: čím tmavší je počáteční odstín, tím výraznější bude konečný výsledek.

Recepty

Použití hydrogenuhličitanu sodného jako prostředku pro praní vlasů je známo od starověku. Dlouhodobá soda byla použita jako prášek pro čištění nejen domácích předmětů, ale i kadeří, které vyžadují pravidelné odstraňování tuku a nečistot. Časem díky mnoha pozorování lidí bylo zjištěno, že hydrogenuhličitan sodný může vlasy mnohem rychleji osvětlit, pokud je smíchán s některými jinými přírodními složkami. To je důvod, proč se tento nástroj zlepšil: lidé přišli s novými recepty, které kombinují sódu se solí, medem nebo citronovou šťávou. Takové postupy pro vlasy nejen pomáhají získat lehčí stín, ale také vyživují vlasy přírodními vitamíny, pomáhají posilovat kudrlinky a také jejich celkové oživení. Zvažte některé z těchto receptů.

Soda a sůl

Tato maska ​​umožňuje bezpečně odlehčit kudrlinky, stejně jako odbarvit barvu od nich. Je snadné provést takový postup: nejdříve je třeba připravit speciální kaši: je třeba nalít do hluboké nádoby 10 čajových lžiček hydrogenuhličitanu sodného, ​​1 malou lžičku stolní soli a potom do té nádoby nalijte 200-250 g teplé vody. Po smíchání látek, dokud se zrna úplně nerozpustí, je možné pokračovat v aplikaci činidla na prameny. Na konci distribuce byste měli položit celofánovou uzávěr na vaši hlavu a navíc ji zabalit teplým ručníkem. Doba potřebná pro vystavení prášku je 15-20 minut, po tomto období musí být vlasy opláchnuty a opláchnuty oddělením heřmánku.

Abyste získali osvěžující účinek a zároveň posílili kudrlinky, můžete použít jiný recept, který zahrnuje použití nejen sody a soli, ale také medu s brandy. Smícháním složek ve stejných poměrech můžete začít distribuci látky získané po celé délce vlasů. Po 30 minutách musí být prameny opláchnuty a výsledek fixován pomocí bylinného oplachování.

Soda a citron

Přírodní čistící prostředek může být správně nazýván čerstvě vymačkanou citronovou šťávou, která nejen změkčuje odstín, ale také má příznivý účinek na kudrlinky a vlasovou pokožku: dává vlasům sílu a lesk, zabraňuje jejich ztrátě, posiluje kořeny, reguluje sekreci kožního mazu, eliminuje lupy a zlepšuje krevní oběh.

Podle tohoto receptu je třeba nejprve udělat houbu pro praní kudrlin pomocí šamponu a hydrogenuhličitanu sodného. Chcete-li to udělat, v malé části kosmetiky je třeba vložit přibližně 4 g sodovky a poté promíchat jednotlivé složky a rozložit výslednou kapalinu do vlasů. Dále, po čištění vlasů s tekoucí vodou, musíte pokračovat v dalším kroku - oplachovat kadeře se speciální roztok. Příprava je velmi jednoduchá: je třeba propojit litr teplé vody se šťávou vytlačenou z jednoho citronu.

Další recept zahrnuje použití citronové šťávy získané z poloviny jednoho ovoce, stejně jako 30 g hydrogenuhličitanu sodného přímo na délku vlasů. Tato směs by neměla být rozdělena pouze na prameny, ale do masážních pohybů se třela do hlavy. Při balení vlasů s celofánem a ručníkem se doporučuje nejméně 15 minut stát, poté důkladně opláchněte a opakujte postup.

Soda a med

Taková přirozená složka jako med je mimořádně prospěšná pro zdraví vlasů. Je známo, že tato látka pomáhá posílit kudrlinky, čímž je lesk, poslušnost a měkkost. Navíc díky kombinaci tohoto výrobku s malým množstvím sódy můžete dosáhnout efektu osvětlení vlasů bez poškození. Vše, co je zapotřebí, je maska ​​čas od času s použitím kaše získané smícháním dvou složek. Procedura se skládá ze dvou fází: promývání vlasů šamponem a nanesení látky připravené z malého množství vody, 30-40 g sódy a 15 g přírodního kapalného medu.

Osvětlení vlasů s těmito součástmi může být jiným způsobem. Chcete-li to provést, umyjte kudrlinky roztokem sódy, pak rovnoměrně rozdělte med po celé délce vlasů a zabalte hlavu do plastového sáčku a ručníku. Doporučuje se provádět podobný postup v noci, aby se maska ​​hluboce vstřebala do vlasů. Ráno po cca 8 hodinách by se měla buničina umyt a vlasy by měly být opláchnuty pomocí odtučněného heřmánku.

Fotografie před a po

Bikarbonát sodný je skutečně velmi účinný při osvětlení vlasů. O tom svědčí řada recenzí, v nichž zástupci slabšího pohlaví sdílejí své dojmy a výsledky. Odhadněte vliv sódy umožňující fotografie pořízené ženami, které provedly podobné experimenty s vlasy. Zde jsou některé z těchto obrázků.

Recenze

Vážení čtenáři, můžete v komentářích nechat svou připomínku týkající se vysvětlení vlasů se sodou, vaše zkušenosti budou užitečné ostatním uživatelům webu!

V poslední době kolegové diskutovali o bělení vlasů se sodou, bylo to od nich, že jsem se o této metodě dozvěděl. Upřímně řečeno, byl jsem velmi překvapen, protože s tímto nápojem by mě nikdy nenapadlo. Obecně se to stalo velmi zajímavým, takže jsem se rozhodl zkusit. Samozřejmě, že se velmi bála poškodit její luxusní vlasy, takže všechny experimenty byly prováděny pouze na jedné straně. Výsledkem je, že asi za měsíc a půl se tato oblast vlasů stala lehčí. Teď se pokusím všechny vlasy zesvětlit.

A zdá se mi, že soda může způsobit vážné poškození vlasů, takže určitě neohrožuji své křehké a suché vlasy.

Moje vlasy jsou přirozeně pšeničné, ale vždycky jsem snil, že je ještě lehčí. Bylo to poněkud žalostné, aby je maloval: koneckonců, chemie a můj přirozený stín, v zásadě špatné. A pak někde někdo slyšel o objasnění sódy a sdílení informací se mnou. Četl jsem o tom hodně a odvážil jsem se experimentovat sám. Po dlouhou dobu nebyl žádný zřejmý výsledek, ale nevzdal jsem se a nakonec se po několika měsících můj sen splnil: prameny se staly světelným světlem, tato barva určitě jde více na mě! Obecně jsem velmi rád, že jsem se nebála používat sódu!

Před nějakým časem se moje pokusy o zesvětlení vlasů s práškem sodou ukázaly jako neúspěšné: špičky se staly suchými, křehkými a zdánlivě bělenými. Ale pak jsem bohužel obviňoval sám sebe, protože v mládí a hlouposti jsem si myslel, že pokud použijete tento nástroj každý den, výsledek se objeví mnohem rychleji. Tak se ukázalo, že namísto krásného a jasného stínu jsem měl spoustu problémů, vlasy mi byly tak roztrhané a bez života, že jsem je musel vystřihnout téměř do uší. Soda samozřejmě plní svůj úkol, ale hlavním úkolem není přehánět - už jsem to pochopil. Každopádně už nebudu provádět takové experimenty, je lepší utrácet peníze a jít do salonu.

Soda nejen pomáhá poskytovat světlejší odstín vlasům, ale také je posiluje, dělá je poslušný a měkký. Vždycky jsem měl problém s česáním po praní, obvykle jsem byl zachráněn balzámy, a tady vidím, že soda se také dobře vyrovná s touto úlohou! Mimochodem, mé vlasy díky tomuto zázračnému nástroji se skutečně staly lehkými! Teď takový kurz provedu několikrát za rok!

Způsob osvětlení vlasové sody doma

Osvěžující vlasy se sodou doma je nejen nákladově efektivní, ale i relativně neškodné. Existuje mnoho receptů používajících pomocné látky, které poskytují další terapeutický účinek na strukturu vlasů a pokožky hlavy.

Výhody techniky

Převážná většina kosmetiky v obchodě obsahuje škodlivé parabeny a sírany.

Přírodní faktory mají také negativní vliv: nízké a vysoké teploty vzduchu, větrné a ultrafialové záření (UV paprsky). Časem to vede k průřezu špiček, ztrátě barvy a dalším nežádoucím účinkům.

Není divu, že mnoho žen se bojí agresivních chemikálií v složení nátěrů a odstínů balsamů.

Dobrá zpráva: při použití sody k osvětlení je riziko poškození minimální. Hlavní výhody této techniky:

 • bezpečnost;
 • hypoalergenní;
 • jemné a měkké rozjasnění;
 • možnost systematického využití;
 • použití na jiných částech těla (paže, nohy, obličej);
 • vlasy jsou měkké a elastické;
 • odstranění záměny, dokonce i suché tipy;
 • dodatečný bazální objem (během několika týdnů po ukončení procedury);
 • zbavit se lupů.

V závislosti na kombinaci s různými pomocnými látkami budete moci vybrat nejvhodnější složení, které vám umožní dosáhnout cíle.

Mechanismus účinku

Hlavní účinnou složkou ve složení sody je hydrogenuhličitan sodný (hydrogenuhličitan sodný). Je to chemická sloučenina, která může reagovat s pigmentem, který je zodpovědný za barvu.

Při pravidelném používání sodoosoderzhaschih prostředků (šampony, oplachování, masky), po chvíli účinek změny barvy se stane patrným.

Užitečné vlastnosti hydrogenuhličitanu sodného pro vlasy:

 • odstranění mastného lesku;
 • normalizace mazových žláz;
 • nasycení kůže a folikulů kyslíkem;
 • prevence a léčba seborrhy;
 • Účinek křizování na pokožce hlavy;
 • stimulace růstu vlasů;
 • jejich posílení.

Osvěžující recepty

Klasickým receptorem pro objasnění je použití sodové pasty.

 1. Soda prášku do pečiva smíchejte s vodou v poměru 1: 2.
 2. Abyste zabránili tvorbě hrud a zlepšili plastové vlastnosti kompozice, používejte vroucí vodu.
 3. Aplikujte směs na celou délku.
 4. Nechejte 20-30 minut.
 5. Opláchněte tekoucí vodou pomocí šamponu.

Stůl s dalšími přísadami

 • 5 lžící. l soda;
 • 200 ml kefíru.
 • 3 polévkové lžíce. l soda;
 • 6 polévkových lžiček. l voda;
 • 50 g medu.
 • 6 polévkových lžiček. l soda;
 • 6 polévkových lžiček. l voda;
 • 6 polévkových lžiček. l citronová šťáva.
 • 6 polévkových lžiček. l soda;
 • 3 polévkové lžíce. l peroxid vodíku (3%);
 • 1 polévková lžička. l klimatizace.
 • 2 polévkové lžíce. l soda;
 • 50 g čerstvého zázvoru;
 • 4 polévkové lžíce. l vody.
 • 3 lžíce. soda;
 • 4 lžíce. škorice;
 • 6 lžíce. klimatizace.
 • 4 polévkové lžíce. l soda;
 • 2 polévkové lžíce. l olivový olej.
 • 10 polévkových lžiček. soda;
 • 1 lžička. soli;
 • 200 ml vody.
 • 5 lžící. l soda;
 • 2 polévkové lžíce. l šampon pro lupy.

Recepty na mytí barvy

Opravte nežádoucí výsledek barvení je opravdu jen jediný postup. I když je efekt nedostatečný, nový odstín vlasů může zcela vyhovovat majiteli.

Recepty se slanou a citrónovou šťávou jsou nejúčinnější při odstraňování neúspěšného barviva z vlasů.

Proces přípravy a použití je stejný jako při vysvětlení. Ale při mytí laku se doba expozice zvýší dvakrát.

Možné důsledky

Nežádoucí účinky použití sody v přípravcích pro péči o vlasy jsou možné, pokud nejsou dodrženy doporučené poměry jednotlivých složek, porušení doby expozice nebo přítomnosti nezaznamenaných kontraindikací.

Tato technika se nedoporučuje pro následující problémy:

 • suché pokožky hlavy a vlasů (většinou špičky);
 • svědění a loupání;
 • podráždění pokožky, vyrážky a další známky zánětu.

Tipy pro aplikaci

Způsob osvětlení vlasů hydrogenuhličitanem sodným vyžaduje splnění některých pravidel:

 1. Využijte výše uvedené recepty nejvýše jednou týdně. Postupujte střídavě s jednoduchým hygienickým mytím pomocí pravidelného šamponu. Příliš časté používání může poškodit vlasové folikuly.
 2. Aplikujte zjasňující směs na předem navlhčené kadeře. Není nutné předem umýt vlasy šamponem.
 3. Účinek osvětlení je výraznější u tmavých vlasů, protože obsahují větší množství pigmentu.
 4. Tato technika je neúčinná s červenými odstíny.
 5. Po bělení postup důkladně opláchněte celý kosmetický prostředek. Doporučuje se, abyste si příští den umyli vlasy.
 6. Kontakt s jinými chemikáliemi může vést k nežádoucím reakcím, které mohou barvu narušit. Proto se při použití odstínů sódy vyhýbejte návštěvě bazénu, nepoužívejte jiná kosmetika. V opačném případě se mohou objevit nazelenalé odstíny šeříku.
 7. Pro slabé a matné vlasy doporučujeme používat recepty s dalšími přísadami (kefír, med, peroxid, zázvor atd.).
 8. Proveďte chemické ošetření ne dříve než jeden měsíc po objasnění.

Kontraindikace

 • suché a poškozené vlasy (včetně časté expozice odolné barvě);
 • individuální intolerance k hydrogenuhličitanu sodnému;
 • svědění, odlupování, zánět pokožky hlavy;
 • přítomnost odřenin, řezů a jiných poškození kůže;
 • nedávno provedené perm nebo barvení.

Těhotenství a kojení během kojení nejsou považovány za kontraindikace, protože metoda objasnění je pro plod a kojence zcela bezpečná.

Recenze

Sveta, 32 let. Kolega mi se se mnou podělil o recepty masky se sodou. Používám je už několik let. Sám by to nikdy neudělal. Byla malovaná pouze v mladém věku, používala hennu a basma. Velice se bála poškodit strukturu vlasů a spálit je. Nejprve jsem maloval několik pramenů, ujistil jsem se, že se stát jen zlepšil, začal jsem ji používat na hlavě. Opravdu se mi líbí postupné vysvětlení bez zásadní změny barvy.

Varvara, 24 let. Přítelkyně se v průběhu let osvěžovala sodou, neustále se mísila s různými složkami (med, kefír). Má příroda má načervenalý odstín, světlo se ukázalo být naprosto hloupé.

Alina, 27 let. Slyšel jsem o objasnění sódy na pečení, ale na vlasy mi nebudu riskovat. Jsou už tenké, slabé a křehké. Jsem si jist, že jim to ještě více ublížím.

Katerina, 19 let. Moje matka mi nikdy nedovolila barvit vlasy, když jsem se zmínil o tom, že jsou natolik krásné. Ano, mám lehký pšeničný stín, třpytí se na slunci, ale vždycky jsem chtěl ještě lehčí barvu. Soda se pro mě stala bohatstvím. Používám ho každý týden, občas míchám s citrónovou šťávou nebo olivovým olejem. Všichni si myslí, že jsem přirozená blondýnka. Líbí se mi to.

Julia, 30 let. Před 10 lety měla zkušenost. Pak byly moje pokusy neúspěšné. Vzhledem k tomu, že jsem tento nástroj používal každý den, myslel jsem, že se mohu stát majitelem blond kudrlin. To však vedlo k silnému vysušení špiček: postupně se začaly rozpadat. Po tolika letech jsem se rozhodl zkusit znovu, ale teď ji použiji s vlasovým kondicionérem nebo olivovým olejem. Byl mi doporučen můj kadeřník, protože nechci barvit barvou.

Rozjasňující vlasy na rukou

Chloupky na pažích jsou tenké a řídké. A není možné provést sloučeninu bez dotyku těla, což může poškodit horní vrstvy epidermis. Proto je nutné pro vyčištění ředit sódu vodou v poměru 1: 3.

Pro Více Informací O Suché Vlasy