logo

Jak přirozeně zesvětlit vlasy - 10 způsobů

Pokoušeli jste se experimentovat s nejlevnějšími produkty v kuchyni, abyste zesílili vlasy? Pokud ne, pak máte možnost vyzkoušet jeden z následujících receptů a doma je bezpečné, aby vaše vlasy trochu lehčí.

Jedná se o velmi jednoduché možnosti, které lze použít na světlé a světlé blond vlasy, aniž by byly rozptýleny od jiných domácích prací.

# 1 cesta - zesvětlí citronem

Džus jednoho citronu se zředí asi litrem vody, nalije se do nádoby s postřikovačem a pravidelně se stříká přes vlasy. Nástroj je účinný, když jste na otevřeném slunci rozstřikovali šťávu s vodou na vlasy, podnikali se po ulici, po 30 minutách znovu nanášejte nástřik. Opakujte stříkání 3 krát za sebou. Použijte čerstvé složení pokaždé, když máte příležitost přijít na slunce. Nezapomeňte, že dlouhý pobyt na slunci přináší vlasům vlhkost a pokud strávíte celý slunečný den venku, pokryte si vlasy lehkou kudrnatostí.

Výsledek osvětlení vypadá velmi působivě na vlasy, protože rozstřikování je nerovnoměrné a vlasy se nerovnoměrně rozjasňují. To vytváří přirozený efekt vybledlých blond vlasů na slunci.

# 2 cesta - stolní ocet

Může to být hroznový nebo jablečný ocet. Jedná se o způsob přirozeného osvětlení, který zanechává načervenalé zvýraznění vlasů. Proto neodpovídá přirozeným blond vlasům s chladným odstínem. Roztok se připraví z octu a vody, kombinuje se ve stejných poměrech. Budete také potřebovat sprejovou láhev, která se aplikuje na vaše vlasy, nebo použijte běžný štětec, ale to je méně výhodné. Nechte roztok octa po dobu 30 minut a poté vlasy opláchněte pod vodou.

# 3 cesta - odvar z heřmánku

Aby se heřmánek rozjasnil alespoň trochu vlasů a dal jim krásný odstín pšenice, musíte udělat velmi silný odvar. Otsuzhenny vývar aplikoval na jednotlivé prameny nebo nalil všechny vlasy. Chcete-li reagovat, vy, stejně jako s citronem, budete muset za slunečného počasí vyjíždět venku. Nechte vlasy suché na slunci po dobu 30 minut a omyjte si vlasy.

# 4 cesta - objasnění s medem a máslem

Med se velmi často používá k zesvětlení vlasů v různých formulacích. Navrhujeme zkusit kombinaci medu a olivového oleje a v příštím receptu - medu a octa. Smíchejte trochu teplého a tekutého medu s olivovým olejem ve stejných částech. Míchejte znovu a zahřejte, zatímco kompozice je teplá - aplikujte na vlasy. Nástroj by měl zůstat na vlasu 40-60 minut. Pro umytí vlasů použijte šampon.

# 5 cesta - přírodní objasnění s medem a octem

Oba tyto produkty jsou dobré pro vlasy, tak proč je nepoužívat společně? Potřebujete 2 díly octa a 1 část medu. Kokosový olej může být dodatečnou kondicionační složkou. Použijte výrobek jako masku - nasaďte si vlasy, nasaďte plastovou čepičku a na ručník turban. Nechte masku přes noc, opláchněte ráno. Pokud se vaše vlasy zdají být mastné - použijte šampon.

# 6 cesta - osvětlení vlasů se skořicí

Potřebujete skořicový prášek a balzám pro péči. Vytvořte hustou pastu přidáním dostatečného množství prášku na balzám. Používejte jako v předchozím receptu - jako masku na noc. Jako bonus získáte UV ochranu vlasů.

# 7 cesta - rebarbora

Recepty jsou stejně staré jako použití heřmánek. Vařte surový kořen rhubarbu ve vodě, oddělte vývar a ochlaďte. Aplikujte na vlasy po dobu 10 minut a poté opláchněte. Pokud opustíte delší dobu, bude pro vás těžké umýt vlasy z lepivosti. To je způsobeno skutečností, že rebarbora obsahuje velké množství pektinu.

# 8 cesta - roztok pro zjasnění soli

Můžete použít jakýkoliv druh soli. 1 polévkovou lžíci zředěnou v poloviční sklenici vody. Po 15 minutách posypeme vlasy a opláchněte. Účinek takového vyjasnění je vypadávání vlasů po odpočinku na moři.

# 9 cesta - soda

Nalijte půl šálku sody s vodou, abyste vytvořili velmi hustou pastu. Konzistence pasty by měla být pohodlně rozložena na vlasy a dlouho by neměla být suchá. Pokud se pasta rychle usazuje na vlasy - nedojde k požadované reakci. Pasta by měla pracovat 20 minut. Pokud chcete silnější efekt, ponechte pastu po dobu dalších 10 minut.

# 10 způsob - jak udělat vlasy lehčí tón s vitamínem C

Samozřejmě, je to naprosto nástroj, který lze nalézt v každé kuchyni, ale také bezpečně vytvoří světlejší přirozené vlasy světlejší. Rozdrvíte 8-10 tablet vitaminu C a přidejte je do šamponu. Při každém použití šamponu trochu ulehčíte vlasy. Po mytí používejte klimatizaci.

Na závěr bychom chtěli poznamenat, že všechny výsledky po uplatnění těchto tipů se budou lišit. Za prvé, vlasy každého mají jinou strukturu a původní přirozený odstín, za druhé, recepty na odlehčovací prostředky jsou spíše přibližné a výrobky mají různé složení. Ale máte čas vyzkoušet všechny tipy, vybrat nejvhodnější pro vaše vlasy a nepoškodit je.

lllokony

o kráse a zdraví vlasů

  Domů »Barvení» Osvětlení vlasů octem

Osvětlení vlasů octem

Ocetová voda na vlasy: jak používat

Dlouhé vlasy jsou vždy v módě: krásné kudrnaté vlasy jsou spojeny se zdravím, ženskostí a přitažlivostí. A naše moderní dívky, žárlící na bujné a krásné copánky svých babiček, se stále více obracejí na zapomenuté recepty. Jeden z nejefektivnějších a nejjednodušších přírodních prostředků je řešením pro vlasy.

Podívejme se společně na to, jak ocet ovlivňuje vlasy, než je tento produkt tak užitečný.

Používání octa bude vaše kadeře hladké a hedvábné.

Ocot a jeho činy

Vlastnosti

Než začnete opláchnout vlasy octem, musíte pamatovat na chemické složení tohoto výrobku a zjistit, jak ho používat.

Jaká je síla octa?

 • Vápník - pozitivní vliv na stav vlasů a jejich růst. S jeho nedostatkem kudrlin je hrubá a vypadá, a s přebytkem - zvyšuje křehkost.
 • Draslík - je zodpovědný za jas a sílu vlasů.
 • Sodík - se podílí na metabolismu vody a soli a acidobazické rovnováze. Porušení poměru jeho norem bude vyjádřeno v matných, slabých a bez života.
 • Železo - dává pružnost. Minerální nedostatečnost způsobí, že vlasy budou řídké a křehké.
 • Hořčík je zodpovědný za objem a pomp. Nedostatek tohoto prvku způsobí, že prameny budou tenké a řídké.

Oplachování vlasů octem je nasytí aminokyselinami a příznivými stopovými prvky.

Co je to použití

 • Odstraňuje plaketu od kůže hlavy, samotných pramenů a zavírá pokožku. Výsledkem je snadné česání, lesklé vlasy.
 • Má tonický účinek a zvyšuje mikrocirkulaci krve v pokožce hlavy.
 • Pomáhá v boji proti vypadávání vlasů: vyživuje kudrlinky a vytváří zdravé prostředí na pokožce pro růst vlasů.
 • Obnovuje poškozené chloupky v důsledku obnovy pokožky, která je rušena častým praní, malováním a sušením vysoušečem vlasů.
 • Očistí šampon hlavy, stylingové produkty a mrtvé buňky.
 • Varuje průřez hrotu.
 • Má antifungální, antibakteriální účinky. Enzymy a kyseliny obsažené v octě, ničit škodlivou mikroflóru, která je příčinou mnoha stavů pokožky a vlasů, jako je svědění, lupy, loupání a vypadávání vlasů.

Nejdůležitější je, že produkt je přirozený.

Principy použití

Přemýšlejte o tom, proč se pramínky po umytí šamponem stávají těžkými a zamotanými a proč je potřeba používat klimatizaci? Šampon mění přirozenou rovnováhu pH a kondicionér jej obnoví.

Acetátová voda pro vlasy pomáhá normalizovat rovnováhu pH nejen pokožky hlavy, ale i vlasů.

S pravidelným opláchnutím se vaše kadeře stanou stejně krásné, lesklé a zdravé jako na této fotografii.

Zde je několik tipů, jak řádně vypláchnout:

 • Zředí se 50 g přírodního octa na 1 litr vody. Tučné typy pramenů obvykle vyžadují více octu a suché, naopak méně.
 • Opláchněte kudrlinky octem místo kondicionéru nebo po jeho použití, aniž byste ho opláchli vodou.
 • Nemějte strach o vůni octa, jakmile uschne hlava, zmizí.
 • Pokud se ocot ocitne v očích, okamžitě je opláchněte vodou a odtamtud budete velmi opatrní.
 • Frekvence vypláchnutí závisí na tom, jak často si umyjte vlasy. V průměru stačí jedno / dvakrát týdně.
 • Můžete také přidat bylinné výtažky nebo esenciální oleje do vody z vody.

Je to důležité! Ocet, samozřejmě, je velmi zdravý pro zdraví vlasů, ale pouze pokud používáte pouze přírodní produkt (jablko, víno atd.).

Ocet je přírodní přírodní vlasový kondicionér.

Recepty

Spolu s kosmetikou je ocet znám svou léčivou kvalitou díky širokému sortimentu, který byl použit v mnoha receptech na problematické vlasy, kromě jednoduchého oplachování.

 • 1 l. Květenství heřmánek.
 • 200 ml vroucí vody.
 • 20 g octa.
 • 1 l. zlato
 • 1 l. ocet.
 • 1 polévková lžička. teplá voda.
 • 1 polévková lžička. odvar z lopuchu.
 • 2 l. jablečný jablečný ocet.

Je to důležité! Lékaři doporučují, aby nedopustili zneužívání jablka nebo jiného octa, protože nadbytek může vést k opačnému výsledku.

Úžasný nástroj, který je vhodný pro jakoukoliv barvu a jakýkoliv typ kudrlin.

Kontraindikace

 • Denní aplikace může poškodit vlasový hřídel, protože ocet je stále kyselým médiem.
 • Použití při exacerbacích kardiovaskulárních onemocnění a infekčních a zánětlivých procesů v těle je kontraindikováno.
 • Alergická reakce na přírodní produkt může být zřídka splněna, ale pokud máte podráždění a / nebo zarudnutí, je lepší jej odmítnout.

Závěr

Zdravé kudrlinky - atraktivní účes!

Každá dívka má právo zvolit si, co pro ni znamená použít k přeměně vlasů. Použití ocet úspěšně kombinuje dvě důležité vlastnosti - nízkou cenu a zaručený výsledek.

Pokud pořád máte pochybnosti, video v tomto článku vám pomůže rozptýlit je, podívejte se!

Jak osvětlit vlasy jablečným jablečným octem?

Odpovědi:

Maska pro osvětlení vlasů s citrónovým a jablečným jablečným octem

Vezměte 30 g drceného kořenu rhubarbu a nalijte jablečný jablečný ocot (pol litru). Přiveďte výslednou hmotu na teplotu varu a vařte 10 minut. na nízké teplotě. Přidejte heřmánek a květiny neplodné (každý po 20 g), citrónovou šťávu a nechte 5 minut zapálit. Poté musí být směs chlazena bez zvedání víka. Ve filtrovaném vývaru přidejte 50 ml alkoholu, 50 g medu a šťávu ze dvou citronů. Maska je připravená.

Pro mírné zesvětlení vlasů zředěte 1 lžíci barviva vodou a po vyprání opláchněte hlavu. Pro intenzivnější osvětlení rozdělíme masku na vlasy a necháme asi čtyřicet minut. Tato barva může být použita před každým mytí hlavy a zbývající roztok je uchováván v chladničce po dobu 3 týdnů.

****************************************************** ***************************************************
Takové vysvětlení je vhodné pro ženy, které přirozeně mají blond vlasy, ale chtějí, aby byly trochu lehčí.
Pokud je barva vlasů tmavá, pak jsou chemické barviva nepostradatelné.

Zesvětlete vlasy bez chemikálií.

Odpovědi:

Vladislav Semenov

"Syn, je to fantastické" (C)

marina gargoyle

ano, to je určitě fantastické

Nikolai veselý

+kořen lékořice, + všechny bylinky Uralu, + mandarinka, +3 melouny) A))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))

To je nesmysl! To se nestane! Omlouvám se za můj humor!

Katya Ivanova

První způsob, jak zesvětlit vlasy bez barviva: aplikujte masku medu na čisté vlasy, podržte po dobu 5 hodin, poté opláchněte a opakujte 2-3 krát. Vlasy získávají lehčí stín a získávají živiny z takové masky.
Druhá metoda: Smíchejte citrónovou šťávu s odvar z heřmánku, aplikujte na vlasy, podržte po dobu 30-40 minut a opláchněte. Šafránový odvar také rozjasní vlasy, ale je lepší přidat citrónovou šťávu, aby se zvýšil účinek. Tyto masky je třeba aplikovat 3-4krát za sebou, pokaždé, když si umyjete vlasy. Také můžete zesvětlit vlasy a jablečný jablečný ocet, navíc vás ušetří z lupů. Doporučuje se také, aby opláchly vlasy těch, kteří jsou příliš mastní. Z jablečného jablečného octa nebo z kyselého hroznového vína aplikovaného na vlasy podél celé délky je také možné dosáhnout osvětlení vlasů.

Krása @

a možná na kompetentního mistra a malou barvu? hm

Natalia

Heřmánek, stejně jako citrón, dodá stín světle (číst - blond) vlasy. Nebude fungovat na středně hnědé, a proto - ano, anrial))

Tatyana

Myslíte si, že je možné zesvětlit vlasy lidovými metodami, jako je med, glycerin, citrón? Kdo se snažil, že máš n

Odpovědi:

Katya

Rozjasňující masku na vlasy s medem.
Před aplikací této svěžecí masky je třeba připravit vlasy na barvení, přidat šampon do šamponu, důkladně masírovat vlasy tímto šamponem a opláchnout šampon jako obvykle, po mytí neaplikovat balzám ani kondicionér. Poté je třeba trochu uschnout vlasy s ručníkem a aplikovat obvyklý med na vlasy, ale nejlépe ze všech akácií, pokrýt hlavu filmem a tenkým šátkem a nechat to v této formě po dobu 8-10 hodin. Není nutné zahřát příliš vysokou teplotu, protože při vyšší teplotě med zvyšuje vlasy horší. Maska rozjasní vlasy kvůli tomu, že med pomalu uvolňuje bělící prostředek v souvislosti s peroxidem vodíku. Tato maska ​​má dvojitý účinek, nejprve je velmi užitečná pro vlasy, za druhé rozšiřuje a dokonce vlasovou barvu, dává vlasům zlatý odstín, vlasy jsou lesklé a krásné.

Barva na zesvětlení vlasů №1.
Složení: 0,5 litru jablečného octa, 4 citróny, 20 g květu heřmánek, 30 g jemně zrnitého nebo zbitého kořenu rebarbory, 20 g květů neplodu, 50 g akáciového medu a 50 g alkoholu.
Vaření:
Rozdrněte rebarbář s octem a přivedete k varu a vaříme 10 minut na nízké teplotě. Pak přidáme bylinku - heřmánek s nealko náplní a šťávu z dvou citronů, spolu s přidanými přísadami, ponechte vše na nízké teplotě po dobu dalších 5 minut. Poté směs ochlaďte bez otevření pánve. Naplňte tuto směs a přidejte med, alkohol a džus z dvou citronů. Příprava barvy je připravena.
Použití barvy:
Pro lehký zjasňovací efekt zředěte 1 lžíci barviva vodou a důkladně opláchněte tuto směs po umytí hlavy. Opláchněte studenou vodou.
Pro hlubší zesvětlení aplikujte barvu na vlasy a pečlivě rozdělte a nechte jej po dobu nejméně 30 minut.

Jedná se o přirozený přírodní čistič a nebude to fungovat dlouho. Abyste dosáhli dobrého účinku a udržovali si vyjasnění, je nutné toto barvivo používat vždy před umytí hlavy. Zbývající barvu lze skladovat v chladničce 2-3 týdny.

Barvivo na osvětlení vlasů №2.
Používá se k osvětlení i tmavých vlasů:
Složení: 0,3 l. voda, 100 g heřmánku, 50 ml 30% peroxidu vodíku.
Příprava: Květy z heřmánku je třeba naplnit vroucí vodou, míchat a nechat 30 minut naplnit, poté napnout a přidat 50 ml 30% peroxidu vodíku. Tato směs důkladně maže vlasy, počínaje zepředu, po rozkrojení. Nechte barvu 30-40 minut pod filmem. Pak je umyjte šamponem.

Barva na zesvětlení vlasů №3.
Také zesvětluje vlasy.
Složení: 150 g květu heřmánku, půl litru vodky 40% a 50 ml peroxidu vodíku.
Příprava: smíchejte přísady do nádoby a nechte 2 týdny vložit do nádoby a přidejte 8 kapek citronového silice.
Aplikujte barvu na vlasy a nechte 30-40 minut, opláchněte šamponem.

Barva na osvětlení vlasů №4.
Mírně zesvětluje vlasy.
Složení: půl litru vody, 150 g květu heřmánku, 60 g glycerinu.
Příprava barvy: Nalijte vroucí vodu na heřmánek a nechte 2 hodiny naplnit, poté napněte a přidejte glycerin. Aplikujte tuto barvu a nechte ji 30 až 40 minut, opláchněte jako obvykle.

Barva na osvětlení vlasů №5.
Složení: 250 ml vody, 50 g heřmánku, 250 g rebarbory, špetka čaje.
Příprava: Všechny komponenty nátěru nalijte vroucí vodou a nechte 50 minut vložit, poté aplikujte na vlasy po dobu 30 minut a opláchněte jako obvykle.

Barvivo na osvětlení vlasů №6.
Složení: 2 polévkové lžíce. l Květy heřmánek, šafrán na špičce nože, 1 citron, 4 kapky levandulového esenciálního oleje, 200 ml vody.
Příprava: pour vařící vodu přes heřmánek se šafránem, nechte 30 minut, napněte, přidejte citronovou šťávu a levandulový esenciální olej.
Umyjte si vlasy šamponem a aplikujte směs na 20 minut, opláchněte studenou vodou.

Nikdo není blázen

KRÁTCE

Podle mého názoru, tak to bylo výsledek, je nutné být maloval každý den. a tak jsou masky dobré jen pro vlasy

Victoria

Lemon může mírně zvýraznit prameny, ale pouze v létě, kdy je slunce, t, k, citrón pod vlivem slunečních paprsků osvětlí prameny!) A slyšel jsem o tom, četl jsem to, ale nikdy jsem se neodvážil. Nepotřebuji neočekávaný výsledek.

V lásce s větrem

Pokud chcete zesvětlit vaše vlasy, udělejte to lépe pomocí tonizačního nebo tónového balzámu a ujistěte se, že používáte velmi dobré vlasové výrobky z řady Garnier. Lidové léky nemohou vaše vlasy zesvětlit, ale pouze udržovat stav bělených vlasů, někdy dokonce i zničit vlasy. Můžete také použít tónování paletového gelu, kde jsou světlejší odstíny a vlasy nekvalifikují! Hodně štěstí!

Vlasy Je pravda, že ocet rozjasní vlasy? A jak to má být provedeno?

Odpovědi:

Yustas

ne trochu octa ve vodě činí vlasy měkkou

Marjorie Bouvier

Ocet nemá vliv na barvu vlasů. Pokud přidáte ocot k vodě během posledního oplachování po umytí, provede funkci kondicionéru (okyseluje vlasy), díky níž se vlasové vločky "uzavřou", čímž se vlasy hladí, tím lépe odrážejí světlo, to znamená, že je lesklé. Kousek však za žádných okolností neovlivňuje barvu.

Tihiy

Není to ocet, který se rozjasní, ale octová esence. Pro jemné rozjasnění na několik tónů, naneste ji na vlasy po dobu třicet až čtyřicet minut tím, že jej pokryjete tak, aby nezaschl. Osvětlení s esencí nedává žlutost a nepoškozuje vlasy.

Bunny Sun

heřmánek rozjasní, kefír dokonce vymývá barvu o 3 tóny a zesvětlí o 3 tóny a heřmánku o 2, ale stále se dobře léčí a kefír dává kyselinu, která je velmi důležitá pro vlasy

Jak ulehčit vlasy doma?

Odpovědi:

Villa Natalia

oh oh oh. lépe ne. a já sám vím a vidím, že se nic dobrého nestane. v nejlepším případě žlutá v nejhorší rezavé. (dokonce i s lehkými blond vlasy)

Julie

Blondýnky - platina, popel, zlatá - dlouho zaujaly srdce mužů, takže téma umělého osvětlení vlasů nikdy nezanechává deset nejvíce horlivých ženských problémů.

Bohužel, perm, stejně jako osvětlení ovlivňuje vlasy tak negativně, že musíte pečlivě zvážit klady a zápory, než se rozhodnete pro tuto riskantní událost.

Naštěstí lidové recepty poskytují příležitost k osvětlení a péči o barvené vlasy doma.

Může se to zdát překvapivé, ale hledání odpovědi na otázku "jak zesvětlit vlasy doma" nás přivádí k oblíbené pochoutce Winnie the Pooh - med: maska ​​z tohoto chutného, ​​výživného a zdravého produktu nejenže osvětlí vaše vlasy kvůli bělící látce vylučované medem, ale také poskytne vlasům lesk a hedvábnost.

Před aplikací medové masky si umyjte vlasy šamponem s nádechem sódy, aniž byste po mytí aplikovali kondicionér nebo balzám. Lehce osušte vlasy ručníkem, aplikujte na ně med (nejlépe řezy), pokryte hlavu filmem a šatem a nechte masku po dobu 9-10 hodin.

Několik receptů, které umožňují osvětlovat vlasy doma, nás nechali s našimi babičkami, kteří nejsou obeznámeni s chemickými barvivy, ale kteří chtějí být krásní, jako jsme s vámi. Takže pro domácí barvu potřebujeme půl litru jablečného octa, nealkoholického a heřmánkového květu (vždy 20 g), 4 citróny, drcený kořen rebarbory ​​(30 g) a 50 g akáciového medu a alkoholu.

Nejdříve přiveďte ocet do varu s drceným rebarbem a nechte vařit na nízké teplotě dalších 10 minut. Poté přidejte heřmánek a neplodné květy a šťávu stlačenou ze dvou citronů. Pak směs smícháme na ohni dalších 5 minut, pak ji ochlazujeme bez odstranění víka a filtrujeme. Na konci byste měli přidávat alkohol, med a šťáv ze zbývajících dvou citronů.

Pro mírné zesvětlení vlasů stačí ředit vodou pouze jednu lžičku připraveného barviva a důkladně opláchnout vlasy po promytí výsledným roztokem, poté je opláchnout studenou vodou. Hlubší zesvětlovací efekt lze dosáhnout, pokud použijete "barvu" na vlasy ve formě masky a necháte půl hodiny.

Zajímavé články na téma: účesy pro dlouhé vlasy, masky pro růst vlasů

Následující recept na heřmánkovou masku pomůže ulehčit vlasům doma, a to i majitelům tmavých kudrlin. To vyžaduje 100 g heřmánku, 1/3 l vody a 50 ml peroxidu vodíku (30%). Naplňte květy heřmánek vroucí vodou a ponecháme na infuzi po dobu půl hodiny, poté nás filtrujeme a přidáme peroxid vodíku. Opatrně aplikujte tuto směs na vlasy, pokryjte hlavu filmem a po 40 minutách opláchněte teplou vodou a šamponem.

Ukazuje se, že blondýnka vůbec není obtížná a co je nejdůležitější, je naprosto bezpečné, pokud víte, jak si vlasy zesvětlíte pomocí tradičních receptur lékařství.

Irina Klitko

Zlepšete vlasy lépe s profesionály. Nepoužívejte samoléčbu, jinak zničte vlasy

Bes Limit

elena

Není nic obzvláště obtížného, ​​hlavní věcí je, aby byl asistent a profesionální barvivo.

Elena tajemství

v domě je samozřejmě lepší není nutné. I když jsem byl poprvé v blond a v kabině maloval zhesoko. Oranžová vyšla, přestože byla jasně hnědá. Barvy blond Estel a palety jsou nejtěžší a několikrát osvětlené. Více o pigmentu vlasů závisí. Někteří se nikdy nestanou platinou, s kým je silně vyhlášená

Obarvila vlasy tmavě. tmavé čokolády. jak ho opláchnout domácími prostředky?

Odpovědi:

Osvětlení vlasů s kefírem
1. Existuje několik receptů na zesvětlení tmavě barvených vlasů s kefírem, z nichž nejjednodušší je použít kefír na suché čisté vlasy a držet masku kefír pod plastovým uzávěrem co nejvíce času. Světlejší efekt kefiru většiny dívek je zpravidla zaznamenán náhodou. Kefír je známý jako přirozený lidový lék na regeneraci mastné pokožky hlavy, posiluje vlasové folikuly, zvyšuje hustotu a urychluje růst vlasů. Nicméně, to také pozoruhodně vymývá pigment získaný v důsledku chemického barvení. Použijte tuto masku 1-2krát týdně. Je lepší, když se kefír vaří doma; také kyselé mléko nebo jogurt.
2. Radikálnější bělicí činidlo kefir se skládá z:
-50 gramů kefíru;
- 2 lžíce brandy (lze nahradit vodkou);
- žloutek 1. vejce;
- šťáva z 1 citronu;
- 1 lžička šamponu.
Přísady musí být smíchány a dobře protlačovány, dokud nejsou hladké. Výsledná kompozice by měla být dostatečná pro vlasy se střední délkou, v případě potřeby zvýšit nebo snížit počet složek s ohledem na poměr. Použijte masku na suché čisté vlasy. Pro maximální efekt obalte vlasy přilnavým filmem a zahřejte ručníkem turban. Na rozdíl od předchozího, tato maska ​​mírně zesvětlí a nebarví vlasy.
Osvětlení barvených vlasů lopuchovým olejem
V tomto receptu je nabízen nálevový olej, protože kromě vyplachování pigmentu také velmi dobře posiluje vlasy, má příznivý účinek na pokožku hlavy, snižuje ztrátu vlasů a stimuluje růst. Ve skutečnosti můžete vzít jakýkoliv základní olej. Namočte na olejovou masku na vlasy od 2 do 8 hodin.
1. Nejjednodušší vyjasnění vlasů olejem.
Je lepší vypočítat požadované množství lopuchového oleje pro osvětlení barvených vlasů sama o sobě, protože se velmi liší v závislosti na délce a tloušťce vlasů. Pro vlasy se střední délkou a tloušťkou poloviny sklenice oleje. Měl by být ohříván ve vodní lázni na příjemně teplou teplotu a rychle rozložen po celé délce od kořene k špičce. Poté musíte zahřát hlavu filmem a ručníkem, vyhřívaný na topné baterii nebo v mikrovlnné troubě. Nezapomeňte, že v mikrovlnné troubě byste měli ohřát mírně navlhčený utěrku, jinak byste namísto osvětlení vlasů museli vyhořit.
2. Ropový olej s citronem.
Tato maska ​​je ideální pro mastné vlasy. Obecně se připravuje stejným způsobem jako předchozí, avšak v tomto případě by se olej neměl ohřát. Stačí ho smíchat s džusem z poloviny citronu a teplé podle metody popsané výše.
Tip: Nepoužívejte oleje, obzvláště kolečko, k bělení blond vlasů, účinek může být opak, to znamená, že vlasy mírně ztmaví. Co se týče ricinového oleje, je extrémně obtížné ho vyčistit z vlasů, proto je lepší jej vyměnit za jiné
Osvětlení barvených vlasů s majonézou
Majonéza maska ​​je vhodná k osvětlení pouze pro barvené vlasy, ale může být použita jednoduše k dodávání lesku vlasům. Můžete udělat majonézu sami, ale v extrémním případě bude obchod také dělat. Při nepřítomnosti obou látek jednoduše smíchejte poloviční šálek rostlinného oleje s několika (1-3) žloutky. Doba expozice je libovolná, od hodin až po dny.
Po každém z výše uvedených postupů je užitečné vypláchnout vlasy vodou, okyselit citronem nebo jablečným octem, v poměru 1 polní lžíce na litr vařené vody. To dá vlasům lesk a zlepšuje jas.
Po první aplikaci se pigment úplně umyje, ale pozorujete lehké osvětlení. Buďte trpěliví a nevyhoďte procedury: je to jedinečná příležitost.

Elena Alexandrova

Dost hlouposti trpět. Takže, kvůli hlouposti ve škole, jsem také zkusil různé domácí recepty. Skořice zkazila vlasy více než prášek. Samozřejmě, že nyní můžu kopírovat spoustu receptů z Internetu jako dáma shora a řekněte, že to všechno vám pomůže 100%. Ale bohužel, dokonce i skořice, která mi zkazila vlasy, nezvýšila ani jeden gram. Pak jsem šel na barevné kurzy a ujistil jsem se, že žádné domácí opravné prostředky pomohou. Chemie může zesvětlit pouze chemii. A pokud nikam neponáhnete, můžete se pokusit nezafarbovat, postupně se barva trochu umyje, 1-2 tóny zmizí.

12 způsobů, jak zesvětlit vlasy doma

Publikováno: Aug 16 2016

Zdravím, přátelé!

Velmi mnoho dívek a žen se diví, jak vlasy doma osvětlovat. Samozřejmě můžete použít komerční výrobky: barvy a světlejší šampony. Ale v nich je známo příliš mnoho chemických látek škodlivých pro zdraví.

Pokud je pro vás důležité udržet si vlasy luxusní a zdravé, můžete použít přírodní prostředky. Zde jsou některé zajímavé a jednoduché možnosti.

Způsoby objasnění

1. Citrony

Citronová šťáva zředěná v destilované vodě na polovinu zesvětlí tmavě hnědé nebo světle hnědé vlasy, nezanechá stopu červenavého tónu, pokud byste ji měli.

2. Peroxid vodíku

Peroxid vodíku rozpusťte na polovinu vodou (množství závisí na délce vlasů). Aplikujte na vlasy, zkontrolujte 15-20 minut. Peroxid se rychle rozjasní, ani nemusí čekat na suché prameny. Po získání požadovaného odstínu dobře opláchněte.

3. Jablečný ocetový ocot

Mix jablečný oct 50/50 s destilovanou vodou. Stříkat z postřikovače na celý povrch vlasů nebo použít bavlněný tampon (můžete použít štětec), abyste aplikovali ocot na jednotlivé prameny. Nechte 30 minut a opláchněte. Suchý jako obvykle. Ocet přidá načervenalý odstín a bude vypadat přirozeně.

4. Skořice

Vezměte asi půl poháru konvenčního kondicionéru a přidejte do něj skořicový prášek, který vytvoří hustou pastu.

Rozložte na vlasy a nechte na 3-4 hodiny nebo přes noc. (Čím déle držíte, tím krásnější je barva).

Vypláchněte dobře. Kromě měkkosti budou vlasy krásné a hedvábné. Kromě toho obsahuje skořici antioxidanty a má přirozené vlastnosti proti slunečnímu záření.

5. Heřmánek

Heřmánek může osvětlit ještě tmavší vlasy. Stačí ji koupit nejlépe v lékárně, ale od bylinky na trhu. Udělejte velký šálek silného heřmánku (hrst heřmánku na 250 ml vody). Nechte vychladnout. Aplikujte na jednotlivé prameny nebo na celou hlavu, chcete-li se úplně rozjasnit. Sušíme se nejlépe na slunci, obvykle asi 30 minut. Opláchněte jako obvykle.

6. Med a olivový olej

Tato metoda poskytne pouze světlý odstín světla. Ve čtvrtinu šálku teplého medu přidejte čtvrtku šálku olivového oleje. Dobře promíchejte. Aplikujte na vlasy a podržte půl hodiny. Přibližně 5 minut před vyplachováním dobře rozdělte prameny a věnujte zvláštní pozornost jejich špičkám. Vypláchněte dobře.

7. Henna

Ve většině případů hena přidává pouze tmavé tóny.

Ale tmavě hnědé nebo černé barvy vlasů mohou trochu ztlumit, což jim zbarví červeně.

Vezměte asi 3 polévkové lžíce prášku henny a promíchejte do poloviny sklenice vroucí vody.

Nechat na 12 hodin nebo přes noc. Aplikujte na vlasy a podržte po dobu 2-3 hodin. Vypláchněte dobře.

8. Med a ocot

Pečlivě promíchejte 2 šálky jablečného octa, 1 šálek medu a lžíce předem zahřátého kokosového oleje. Aplikujte, omotávejte hlavu starým ručníkem a nechte přes noc. Umyjte šamponem ráno.

9. Rebarbora

Řez čtvrtk šálek rebarbory ​​na malé kousky, zakryjte 2 šálky vody. Vařte 10 minut. Naplňte vývar. Po ochlazení se aplikujte na prameny a nechte 10 minut. Vypláchněte dobře. Rebarbora obsahuje pektin a pokud ji budete dlouho držet na vlasy, budou se lepivé.

10. Soda do pečiva

Pro objasnění můžete vytvořit pastu s teplou vodou a sójovou pečicí. Vezměte asi půl šálku sody, přidejte teplou vodu a připravte středně hustou pastu. Je-li směs příliš tekutá nebo příliš tlustá, nebude požadovaný efekt fungovat. Použijte pastu po dobu 15-20 minut. Zkontrolujte, zda se vám výsledek hodí, umyjte. Chcete-li lehčí tón, přidržte jej delší dobu.

11. Vitamin C

Rozdrvíte 9 tablet vitaminu C v kombinaci s množstvím šamponu, které obvykle používáte k šamponování.

Opláchněte, použijte kondicionér a znovu promyjte.

12. Sůl

1 polévkovou lžíci soli (jakéhokoli druhu) rozpusťte v poloviční sklenici teplé vody. Aplikujte, nechte 15 minut a opláchněte. Všichni víme, jak vypadají vlasy po koupání v moři nebo na oceánu. Nyní je to možné doma. Připravte si sprej mořské soli a budete neodolatelní.

Poznámka:

Vzhledem k tomu, že každá osoba má různé typy vlasů a struktury, výsledky nebudou stejné. Různá bude rychlost objasnění a odstínů. Přísady a použitá voda (tvrdost, nečistoty atd.) Ovlivní výsledky. Ale vezměte si čas, experimentujte a určitě uspějete.

Už jste někdy experimentoval s přirozenými vlasy osvětlení doma? Možná máte nějaký recept?

Univerzální ocet

Ocot na vlasy je prostředkem, kterým můžete překonat problém ztráty, vyčistit barvu, zesvětlit vlasy, dosáhnout zrychleného růstu a vrátit se lesk na kudrlinky. Množství recenzí dívky, které používaly výrobek, naznačují, že jeho použití je přínosem pro vlasy, a maska ​​s octem a oplatkem opláchnout právem zaujímá čestné místo mezi produkty péče o vlasy. To se týká jablečného octa, vařeného doma nebo koupeného v obchodě.

Vaječný ocot doma

Chcete-li připravit ocot doma, musíte dodržovat následující kroky:

 1. nejprve je třeba vzít určitý počet jablek, vystřihnout jádro z nich a nakrájet je jemně;
 2. jablková hmota by měla být umístěna do hrnce a přidána cukr (veden následujícím výpočtem: 2 polévkové lžíce cukru na kilogram jablečné hmoty);
 3. horká voda se vloží do hrnce, pak se umístí na teplé, ale stinné místo a pokryté gázou;
 4. dvakrát denně by se jablková hmota měla míchat, výsledná pěna by měla být rovnoměrně rozptýlena;
 5. po dvou týdnech je třeba zatížit jablečnou hmotu a nalít ji do sklenic. Pokud přezkoumáte recenze, můžete vidět doporučení: neměli byste vyprázdnit sklenice, protože kvašení bude trvat několik dní;
 6. Po dalších 2 týdnech bude ocet připraven.

Jablečný ocot jablečný: rovnání a posilování vlasů

Opláchněte vlasy octem je užitečné, zvlášť pokud je jablečný jablečný ocet. Změní vodu dobře. Ve svém složení nejsou žádné součásti, které by mohly tkát kadeře. Pravidelné opláchnutí vlasů s octem jim umožňuje méně časté mytí. Oplachování vlasů octem je volbou těch žen, které chtějí, aby jejich kudrlinky byly zdravé, lesklé a měkké. Proč používat jablečný jablečný ocot na kadeře, je to zcela srozumitelné. Ale přirozeně vzniká další otázka: jak opláchnout vlasy jablečným jablečným octem?

Příprava oplatku opláchnout následujícím způsobem. Musíte si vzít malý kontejner, například hrnec, talíř nebo umyvadlo. Objem vybrané nádoby musí být nejméně jeden litr. Do této nádrže je nalita studená voda. V kapalině vstřikované 1 lžíce octa. Ocot na vlasy je užitečný, ale je nutné sledovat proporce. Nepřidávejte 2 nebo více lžící, chcete-li dosáhnout nejlepšího efektu. Číslo nemá vliv na výsledek, ale vlasy budou cítit nepříjemně. Chcete-li zajistit, aby vlasy nezachovaly přesně zápach produktu, můžete do oplachů přidat několik kapek esenciálního oleje. Můžete zastavit výběr na ylang-ylangovém oleji. Tento vzduch je velmi užitečný pro vlasy.

Vlasy je třeba umýt obvyklým způsobem a poté opláchnout výsledným roztokem. Oplachování není zapotřebí. Tento recept poskytuje rovnání suchých i mastných vlasů. Pokud zámky nemají dostatek lesku nebo jejich růst je zpomalen, pokud se potřebujete vyrovnat s problémem vypadávání vlasů, pak navrhovaný recept může být používán pravidelně, neustále umývat kudrlinky s tímto nástrojem. Je možné, že vlhké vlasy budou cítit malý výrobek, ale suché prostě nezachrání tento zápach. Pramínky musí nutně přirozeně vyschnout, nepoužívejte vysoušeč vlasů.

Pravidelně se rovnání může projevit až po vypláchnutí jablka 3-4krát.

Tip: opláchněte vlasy octem pro majitele suchých a normálních vlasů doporučujeme 1 krát týdně, mastné - vždy, když se rozhodnete umyt vlasy.

Rozjasňující vlasy s jablečným jablečným octem

Je možné opláchnout kudrlinky pro lesk nebo pro posílení vlasů a také k omývání barvy. Roztok, který se provádí vyčištěním, se připraví a použije následovně:

 1. 4 lžíce octa zředěného ve 4 litrech vody;
 2. Ponořte si hlavu do tohoto obalu, kudrlinky by měly být ve vodě asi 5-6 minut;
 3. Pásky je také třeba oplachovat po dobu 5-7 minut, to znamená, že je třeba vypláchnout celkem 10-13 minut;
 4. Kadeřnice by měly přirozeně vyschnout, nemusely je umývat.

Nežádoucí nátěr lze tuto směs smíchat 4-6krát. Je schopen výrazně zesvětlit vlasy. Tato maska ​​také umožňuje bojovat proti spadnutí pramene a dosáhnout zvýšeného růstu kudrlin. Existuje však nevýhoda: pravidelné vyčesávání octem vysychá vlasy, a proto se s pomocí tohoto lidového prostředku rozhodlo, že je třeba osvětlit prameny, je nutné pravidelně používat zvlhčující a zpevňující prostředky. Pouze v tomto případě by objasnění nepoškodilo kudrlinky.

Ocetové masky

Dotčený výrobek lze také použít v kombinaci s jinými produkty. Výhody těchto sloučenin se zvyšují.

Číslo receptury 1. Maska pro pružnost a růst.

Používají se následující složky:

 • ocot - 1 lžička;
 • glycerin - 1 lžička;
 • vejce - 1 kus;
 • ricinový olej - 2 lžíce.

Maska se připravuje následovně:

 1. Ocot smíchaný s glycerinem by měl tvořit homogenní složení;
 2. Ve výsledném roztoku přidejte zbité vejce, všechny ingredience jsou dobře smíchány;
 3. Do roztoku se přidává také ricinový olej;
 4. Maska se nanáší po celé délce kadeří a nechá se stát dvě hodiny;
 5. Pak by měla být směs promyta šamponem, není nutné umyt kudrlinky.

Tento recept lze použít, pokud jsou kudrlinky bez lesku. Řešení je vhodné jak pro tuk, tak pro suché kadeře. Pokud jsou však vlasy mastné, můžete zadat další přísady, například citronovou šťávu.

V odezvěch dívek a žen je uvedeno, že takové řešení lze použít také k narovnávání nesouvislých kadeří.

Tip: řešení by mělo být aplikováno na kudrlinky dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Číslo receptury 2. Maska proti ztrátě a rozštěpení

Tento recept je určen majitelům suchých pramenů. Roztok se připraví následovně:

 1. Dvě polévkové lžíce medu se mísí s lžící mandlového oleje;
 2. Do výsledné směsi přidejte lžíci octa, všechny složky se důkladně promíchají, dokud se nevytvoří homogenní kaše;
 3. Směs se nanáší do kořenů a rozloží po celé délce;
 4. Kompozice by měla být ponechána po dobu 2 hodin, poté by měla být opláchnuta obvyklým způsobem. Oplach může být odvar z bylin. Takže výhody masky se zvýší.

Vyrovnání, vyjasnění, posílení, posílení růstu - bude se vyrovnávat se všemi úkoly. A nejen to: ocot lze použít jako prostředek proti vypadávání vlasů a jako prostředek k omývání barvy. Jak můžete vidět, výrobek je univerzální. Úspěšná aplikace!

Jak mohu získat vlasy zpět? Pouze pravidelně... Pokračování

Ocetová voda na vlasy: jak používat

Dlouhé vlasy jsou vždy v módě: krásné kudrnaté vlasy jsou spojeny se zdravím, ženskostí a přitažlivostí. A naše moderní dívky, žárlící na bujné a krásné copánky svých babiček, se stále více obracejí na zapomenuté recepty. Jeden z nejefektivnějších a nejjednodušších přírodních prostředků je řešením pro vlasy.

Podívejme se společně na to, jak ocet ovlivňuje vlasy, než je tento produkt tak užitečný.

Používání octa bude vaše kadeře hladké a hedvábné.

Ocot a jeho činy

Vlastnosti

Než začnete opláchnout vlasy octem, musíte pamatovat na chemické složení tohoto výrobku a zjistit, jak ho používat.

Jaká je síla octa?

 • Vápník - pozitivní vliv na stav vlasů a jejich růst. S jeho nedostatkem kudrlin je hrubá a vypadá, a s přebytkem - zvyšuje křehkost.
 • Draslík - je zodpovědný za jas a sílu vlasů.
 • Sodík - se podílí na metabolismu vody a soli a acidobazické rovnováze. Porušení poměru jeho norem bude vyjádřeno v matných, slabých a bez života.
 • Železo - dává pružnost. Minerální nedostatečnost způsobí, že vlasy budou řídké a křehké.
 • Hořčík je zodpovědný za objem a pomp. Nedostatek tohoto prvku způsobí, že prameny budou tenké a řídké.

Oplachování vlasů octem je nasytí aminokyselinami a příznivými stopovými prvky.

Co je to použití

 • Odstraňuje plaketu od kůže hlavy, samotných pramenů a zavírá pokožku. Výsledkem je snadné česání, lesklé vlasy.
 • Má tonický účinek a zvyšuje mikrocirkulaci krve v pokožce hlavy.
 • Pomáhá v boji proti vypadávání vlasů: vyživuje kudrlinky a vytváří zdravé prostředí na pokožce pro růst vlasů.
 • Obnovuje poškozené chloupky v důsledku obnovy pokožky, která je rušena častým praní, malováním a sušením vysoušečem vlasů.
 • Očistí šampon hlavy, stylingové produkty a mrtvé buňky.
 • Varuje průřez hrotu.
 • Má antifungální, antibakteriální účinky. Enzymy a kyseliny obsažené v octě, ničit škodlivou mikroflóru, která je příčinou mnoha stavů pokožky a vlasů, jako je svědění, lupy, loupání a vypadávání vlasů.

Nejdůležitější je, že produkt je přirozený.

Principy použití

Přemýšlejte o tom, proč se pramínky po umytí šamponem stávají těžkými a zamotanými a proč je potřeba používat klimatizaci? Šampon mění přirozenou rovnováhu pH a kondicionér jej obnoví.

Acetátová voda pro vlasy pomáhá normalizovat rovnováhu pH nejen pokožky hlavy, ale i vlasů.

S pravidelným opláchnutím se vaše kadeře stanou stejně krásné, lesklé a zdravé jako na této fotografii.

Zde je několik tipů, jak řádně vypláchnout:

 • Zředí se 50 g přírodního octa na 1 litr vody. Tučné typy pramenů obvykle vyžadují více octu a suché, naopak méně.
 • Opláchněte kudrlinky octem místo kondicionéru nebo po jeho použití, aniž byste ho opláchli vodou.
 • Nemějte strach o vůni octa, jakmile uschne hlava, zmizí.
 • Pokud se ocot ocitne v očích, okamžitě je opláchněte vodou a odtamtud budete velmi opatrní.
 • Frekvence vypláchnutí závisí na tom, jak často si umyjte vlasy. V průměru stačí jedno / dvakrát týdně.
 • Můžete také přidat bylinné výtažky nebo esenciální oleje do vody z vody.

Je to důležité! Ocet, samozřejmě, je velmi zdravý pro zdraví vlasů, ale pouze pokud používáte pouze přírodní produkt (jablko, víno atd.).

Ocet je přírodní přírodní vlasový kondicionér.

Recepty

Spolu s kosmetikou je ocet znám svou léčivou kvalitou díky širokému sortimentu, který byl použit v mnoha receptech na problematické vlasy, kromě jednoduchého oplachování.

Osvětlení vlasů octem

Od samého začátku rozptýlíme spor o to, zda "vlasy skutečně rozjasňují domácí recepty?". Odpověď: Ano, fungují přírodní iluminátory. Článek popisuje rostlinné produkty, které zesvětlí vlasy bez nejmenšího poškození, jejich účinky na náraz. Nejsou drahé, jsou v kuchyni každé hospodyňky, jejich osvětlení léčí vlasy, na rozdíl od použití blonddoranu.

Než začnete pracovat na vlasu od praní až po řezání, měli byste jasně porozumět jejich typu a vlastnostem. Harm je způsoben nejen kosmetikou, ale také správným modelem péče.

Pro osvětlení vlasů doma doporučujeme použít: skořici, heřmánku, citrón, jablečný džus a ocot, rebarboru, olej, sódu, sůl, med, sodu, peroxid. Jedná se o hlavní součásti, které budeme používat v receptech na osvětlení vlasů. Snad nejsnadnější a nejdostupnější součástí je slunce.

Jedna z fascinujících výhod léta, kromě teplého počasí a touhy trávit celý čas venku, je, že slunce může přirozeně rozjasnit vaše vlasy, ne bez pomůcek, samozřejmě. Každá blondýnka, která tráví spoustu času na ulici, ví, že slunce jí bělí vlasy a vytvoří přirozenou barvu. Tmavší vlasy za jasného slunného počasí mohou volně vytvářet světelné efekty, které budou vypadat jako drahé zbarvení v salonu.

Není divu, že jste již ochotni používat tyto ingredience v péči o vlasy, například vyrábíte masky na vlasy založené na medu. Nyní ve své nabídce domácích výrobků pro péči o vlasy budou existovat další způsoby, jak se doma osvětlit.

Proč doporučujeme použít přírodní zjasňovače, abyste se omezili na blonddoran?

Použití přírodních složek v různých poměrech, máme příležitost k malování, osvětlení, změkčení, růst vlasů, uklidnění! V důsledku toho budete mít přirozené bělené odstíny, vaše vlasy budou světlejší, na úrovni, kterou jste chtěli, aniž byste ztratili svou přirozenou sílu.

Kromě toho přirozená forma osvětlení pokrývá další problematické strany vlasů. Díky tomu můžete současně zesvětlit vlasy a zastavit obsah tuku, zvlhčit vlasy a urychlit jejich zdravý růst.

Profesionálové-kadeřníci doporučují seznámit se s obecnými pravidly, pokud se rozhodnete vlasy doma osvětlit. Abychom nebyli zklamáni výsledkem:

 • Tmavé vlasy se obtížněji osvětlí. Proto často potřebují používat masky pravidelně a vybírají recepty pro intenzivní vstřebávání.
 • Buďte opatrní a trpěliví, je lepší trpět, ale udělat mezery mezi maskami nebo vývary.
 • Na mokré vlasy reagují masky lépe.
 • Z původní barvy závisí budoucí výsledek. Pokud jsou vlasy tmavé, buďte trpěliví, počkejte, dokud se nevymaže barva s pravidelným šamponováním.
 • Po osvětlení přirozenými metodami nechte vlasy odpočívat.

Recepty zesvětlující vlasy domácí prostředky

Zesvětlující tmavé vlasy lidové prostředky

1. Rozjasňující vlasy s citronem

Citronová šťáva rozjasní vlasy z lehkého kaštanu a tmavých blond odstínů. Maska pro osvětlení vlasů na bázi citronové šťávy působí rovnoměrně, aniž by zanechala malou červenou barvu, pokud vaše vlasy samozřejmě nejsou původně červené. Červené vlasy po zesvětlení s citronem budou mít červenou barvu. Nejlepší ze všech je, že citronová šťáva pracuje pod teplem, včetně sluneční energie. Teplé kůžičky vlasů se otevírají a citronový džus bude aktivně odstraňovat pigment (barva).

Výsledkem vysvětlení světle hnědých a tmavohnědých vlasů:

Užitečné vlastnosti citrónových vláken:

 • obnovuje poškozené vlasy;
 • citronový antioxidant, má baktericidní vlastnosti;
 • tónuje pokožku hlavy;
 • odstraňuje mastné vlasy;
 • Vede pH k normálu;
 • obnovuje přirozené zvlhčující vlasy.

Recepty na bělení vlasů s citronem

Stříkačka pro rozjasnění vlasů s citronem

 • 100 mililitrů vody
 • 1,5 citronové šťávy
 • 3 lžíce oleje (olivový nebo lopuch)

Smíchejte 3 přísady do láhve s postřikem. Aplikujete tento sprej na umyté, vlhké vlasy (mírně vysušené). Pokud všechny vlasy odlehčíte, rozdělte je na 4 části a rozstříkejte. Pokud je vaše myšlenka použít sprej, rozstříkejte je na prameny a přiložte k němu průlom, aby nedošlo k zachycení zbytku. Spočítejte množství postřiku z délky, jen se držte poměru složek. V létě nechte své vlasy dotknout slunečního světla. Vlasy by měly sušit samy o sobě (nepoužívejte vysoušeč vlasů). Když sprej suší, omyjte ho teplou vodou a myjte si hlavu šamponem pouze ráno. Nechte citrón co nejvíce odstranit pigment z vlasů.

Olej v spreji se přidává ke zvlhčení. To je zvláště důležité pro oslabené vlasy, citrón může nejen působit jako zjasňovač, ale také vlasy mírně vyschnout. Sprej nepoužívejte víc než 2 krát týdně, dokud nezískáte požadovaný výsledek.

Chcete-li zesvětlit blond vlasy, připravte tento sprej stejným způsobem, jen pravidelně se podívejte na výsledek, je možné jej umýt dříve.

Noční rozjasňující hydratační maska ​​na vlasy s citronem

 • citronová šťáva (stačí poloviční citron);
 • pol poháru kefír;
 • 1 žloutek (surový);
 • 1 polévková lžíce alkoholu pro oteplovací účinek (vodka nebo brandy);
 • 3 lžíce šamponu.

Smíchejte čerstvou citronovou šťávu s kefír a žloutek, přidejte koňak, šampon na poslední. Aplikujte směs na vlasy podélně a opláchněte šamponem ráno. Používejte kondicionér při mytí. Vhodné pro světlé a tmavé vlasy.

Recept na zvýraznění vlasů s citronem (pro tmavé a světlé vlasy):

Výsledek této metody se rovná kalifornské metodě zvýraznění - tato metoda vytváří efekt přirozeného hoření na slunci. Používejte čerstvou citronovou šťávu. Zvolte pořadí pramenů, které chcete zesvětlit, navlhčete je citronem, nechte jej pod fólií po dobu 20 minut, poté opláchněte jako obvykle se šamponem a balzámem.

Použijte čistou citronovou šťávu na všechny vlasy a pokožku hlavy

2. Osvětlení vlasů octem

Ocot, účinně pracuje na objasnění. Nejčastěji se používá k mytí barev - jablečný jablečný ocet. Oni mají strach, že uschne vlasy nestojí za to, používáme pouze recepty se zředěným octem. Osvětlení pramenů octem neruší vlasy přirozenému vzhledu. Doporučujeme používat přírodní rafinovaný ocet, je lepší odmítnout syntetické. Tato metoda nefunguje okamžitě, postup je třeba opakovat v několika přístupech.

Užitečné vlastnosti ocet pro vlasy:

 • vlasy jsou měkké
 • Chemické složení ocet: vápník, draslík, železo, hořčík - hlavní prvky, které vyžadují naše vlasy.

Hořčík je zodpovědný za fluffiness, draslík pro jas, železo dává elasticitu, vápník dává růst. Jablečný ocet je bohatý na enzymy.

 • obnoví lesk
 • eliminuje tuk (kyseliny regulují mazové žlázy)
 • má antiseptické vlastnosti
 • složení vitaminu z octa - E, C, A, B1, B2, B6

Dekorační recepty na ocasy

Zesvětlující vlasový kondicionér s jablečným jablečným octem

 • Voda
 • Jablečný ocot jablečného (nebo pravidelného octa)

Pamatujte na poměry octa a vody - 6 až 5 (6 dílů vody do 5 dílů octa). Smíchejte vodu a ocot, pohodlně aplikujte na vlasy, nechte na vlasy po dobu 15 až 45 minut (podle požadovaného výsledku), opláchněte teplou vodou, myjte vlasy šamponem a opláchněte po 24 hodinách. Oplachování s octem může být použito ne u každého mytí, ale přes čas. Určete množství vody a octa délkou vlasů:

Podíl ocet pro osvětlení vlasů podélně:

 • krátce: 2/1
 • pro médium: 4/3
 • dlouho: 6/5

Maska s octem pro zesvětlení vlasů

 • 1 kuřecí vejce
 • glycerin (1 lžička)
 • octová lžíce

Vše promíchejte ve stavu husté smetany. Aplikujte masku na vlasy štětcem a jděte rukama, jak chcete. Omotávejte 30-40 minut (doba zrání ocet na blond vlasy obvykle trvá 20-30 minut) pod filmu a ručník. Odstraňte masku z vlasů pravidelným šamponováním. Děláme to jednou týdně.

Výsledek objasnění jablečného octa před a po:

Recept na svěží masku s octem, medem a kardamem

Použijte 2 šálky jablečného octa s pohárem medu. Přidejte teplý kokosový olej a mletý kardamon do čajové lžičky. Smíchejte všechny ingredience dobře dohromady. Aplikujte na sotva vlhké vlasy, pod ručníkem, nechte 2-3 hodiny. Blonďaté vlasy, zvláště s teplem, se zrychlí rychleji, takže pro blondýnky to bude trvat 1 až 2 hodiny. Opláchněte šamponem a kondicionérem.

Med je vynikající přísada pro osvětlení vlasů a kokosový olej chrání proti suchu. Tato směs účinně zesvětluje tmavé vlasy, protože med obsahuje stejné aminokyseliny jako peroxid vodíku.

3. Rozjasňující vlasy s peroxidem

Peroxid je již dlouho první a nejpoužívanější metodou zesvětlení vlasů, tmavých i světlých.

Nedoporučujeme bělení vlasů s peroxidem na majitele slabých a poškozených vlasů, které jsou náchylné k řezání. Vaše recepty jsou ty, které obsahují máslo.

Před zesvětlením všech vlasů proveďte test na 1 vlákno.

Peroxid vodíku má různé koncentrace, použijeme roztok s koncentrací 3-6%. Pokud jsou vaše vlasy silné a hrubé v přírodě, pak se rozhodněte pro 6, u normálních vlasů postačuje koncentrace peroxidu 3%. Zředte peroxid vodíku na polovinu vodou (kolik peroxidu užíváte tolik vody). Aplikujte na testovací vlákno a zkontrolujte výsledek za 15-20 minut. Poté přejděte na všechny vlasy, nejvýhodnější je použít sprej.

Peroxid vám pomůže rychleji zesvětlit vaše vlasy, aniž byste je vysušili, jako komerční bělící činidla. Po dosažení požadovaného odstínu vlasy dobře umyjte.

Domácí bělení pro blond vlasy

4. Rozjasňující vlasy s heřmánkem

Před vynálezem barev a oxidantů používaly ženy a dívky výhradně přírodní dary přírody. Roztomilé mladé dámy byly krásně osvětlené a malované heřmánkem. Heřmánek rozjasní blond a světle hnědé vlasy o 2-3 tóny. Bujón různé síly bude mít jiný odstín vlasů.

Užitečné vlastnosti heřmánku:

 • heřmánek posiluje strukturu vlasů z kořene
 • vyhlazuje délku
 • léčí pokožku hlavy, zabraňuje lupům
 • vyrovnává barvu vlasů, zejména zlaté odstíny

Lidové recepty zesvětlující vlasový heřmánek

Hamburkový odtučněný recept na osvětlení vlasů

Odvar z heřmánek je jistým prostředkem bělení blondýnků a holoubek. Brunetti potřebují lék silnější.

Klasický heřmánkový vývar je připraven z 3-5 lžic heřmánku v prvním litru vody.

Přineste vodu k varu a po dobu několika minut pošlete heřmánek ve vařící vodě, zakryjte a odložte. Naplněný ochlazený vývar.

Čím více heřmánek vaříte, tím výraznější bude výsledek.

Tlumí vlasy z postřiku, oddělte se, sériově. Odvar by měl být vstřebáván do vlasů a přirozeně suchý, nemusí se odmyt. Po dni si můžete umyt vlasy šamponem. Všechny heřmánek lze odfarbovat 2-3x týdně.

Recept na osvětlení vlasů s heřmánkem, rozmarýnem a šalvějí

Vezměte 3 lžíce heřmánek a 2 lžičky šalvěje a rozmarýnu, vařte v litrech vody (jako v receptu výše), nechte vychladnout a napněte. Tento odvar se používá jako předchozí.

Recept na osvětlení vlasů s heřmánkem a citrónovou šťávou

 • olej (olivový nebo jiný)
 • citronová šťáva
 • heřmánek (suché květiny)

Pro 500 mililitrů vody připravujeme 8 polévkových lžiček heřmánkových květů. Trvejte na tom, přidejte šťávu z poloviny citronu se 2 lžícemi oleje.

Aplikujte na vlasy a hnětete je dřevěným hřebenem, nechte je vyschnout, v létě je lépe to udělat na slunci. Tinktura omyjte šamponem.

5. Skořice rozjasňující vlasy

Skořice je velmi jemná organická složka péče o vlasy. Jedinečné vlastnosti skořice je to, že rozjasní vlasy, barviva a léčí. S jeho pomocí nebo pomocí pomocných komponent můžete vytvořit neuvěřitelnou přirozenou barvu s okouzlujícím leskem.

Užitečné vlastnosti skořice na vlasy:

 • vyživuje vlasový folikul;
 • proniká hluboko do vlasů, díky čemuž vyhladí její povrch;
 • dodává zdravému lesk vlasům s pružností;
 • úroveň stínu přidává jas na tmavé vlasy;
 • zesvětlení vlasů o několik tónů;
 • vitamínové složení skořice: zinek, hořčík, železo, vitamín PP, A, C

Recepty na osvětlení vlasů se skořicí

Receptová maska ​​pro bělení blond vlasů se skořicí

Vezměte si půl šálku pravidelného vlasového kondicionéru, který vždy používejte a přidejte 3-4 polévkové lžíce mleté ​​skořice (přibližně získáte poměr 4-3 polévkových lžiček skořice na 5 lžíce kondicionéru). Smíchejte je v husté pastě. Aplikujte na vlasy kartáčem a nechte 2-3 hodiny (pro hrubé vlasy potřebujete více času, takže pro tento typ držte masku po dobu 4 hodin). Udržujte masku v teple. Po nanesení všech vlasů jej hřejte a dejte je do hrnku.

Recept na osvětlení vlasů se skořicí a medem

Pro půl šálku medu a stejného množství kondicionéru, míchat 4 polévkové lžíce mleté ​​skořice. Před aplikací masky si umyjte vlasy a osušte je mokré, ale ne mokré. Pouze poté použijte masku. Maska musí být zabalena do filmu a ručníku, vlasy musí být zahřáté, aby se pokožka mohla dobře otevřít. Nechte alespoň 2-3 hodiny. Masku umyjte z vlasů teplou vodou (+ šampon a opláchněte).

Tento postup opakujte po 2 dnech, pokud chcete vlasy ještě několikrát zesvětlit.

Recept na osvětlení vlasů se skořicí a citronem

Med a skořice vezměte 1/1 - pro 4 lžíce medu, 4 stejné lžíce skořice (prášek), přidáme šťávu z jednoho citronu (mícháme 2 polévkové lžíce lopuchového oleje (zejména pro suché vlasy)). Aplikujte na vlasy na prameny, hřeben a objednejte v hrnci, pro větší efekt zahalíme naše hlavy pod film a ručník. Doba expozice masky - od 2 do 4 hodin (v závislosti na stupni tuhosti struktury vlasů).

Jak zesvětlit vlasy se skořicí video:

6. Rozjasňující vlasy s rebarbem

Rebarbora je další známý recept na zesvětlení vlasů. Rebarbora rozjasní vlasy a je dobrou volbou pro zesvětlení vlasů. Pokud vyroste rebarbory, nebude vám nic stát. Pokud ne, můžete koupit rebarboru v místním obchodě nebo na trhu.

Rhubarb root dává vlasům bohatý zlatý odstín. Pro zesvětlení vlasů s rebarbem užijte 5 lžící sušených listů nebo kořenu rostliny (můžete použít kombinaci suchých listů a čerstvého nakrájeného kořene), přidáme 500 mililitrů vroucí vody. Varejte vývar za půl hodiny. Poté nechte vývar vychladnout na teplo a postříkejte vlasy, nechte vývar 3 hodiny. Umyjte vodou, nevyžadujte šampon. Vysušte si vlasy. Byl můžete bezpečně používat 2 krát týdně.

Rozjasňující vlasy s odvar z rebarbory ​​- výsledek:

7. Rozjasňující vlasy s pečenou sóji

Můžete vytvořit odbarvovací pastu s teplou vodou a sódy, aby se vaše vlasy odlehčily nebo vyhlazovaly. Vezměte asi půl sklenice sody a přidejte teplou vodu, pokud získáte velmi hustou pastu, všechno jste dokonale smíchali. Je-li příliš tekutý, nebude pokrývat všechny vlasy, protože se bude odvíjet z vlasů. Aplikujte pastu na celé vlasy nebo jednotlivé prameny a nechte 15-20 minut. Zkontrolujte, zda vypadají. Pokud se vám líbí výsledek, umyjte ho. Pokud chcete, můžete to nechat o něco déle. 2-3 krát týdně stačí k dosažení dokonalého výsledku. Tato metoda funguje poprvé.

Sóda na pečení byla po celou dobu používána déle než jiné metody.

Klasický recept na osvětlení vlasů se sójovým šamponem

Smíchejte 7 polévkových lžiček sódy a 50 ml šamponu. Umyjte si vlasy touto směsí jako obvykle.

Tato metoda ovlivňuje průběh vlasů, myje vlasy po dobu 3-6 týdnů a vlasy budou mít světlejší barvu o několik tónů.

Několik možností pro vlasy umývá video. Lidové prostředky:

8. Rozjasňující vlasy s vitamínem C nebo kyselinou askorbovou

Osvětlení vlasů kyselinou askorbovou je rychlým a snadným způsobem, jak hojit vlasy a neúspěšné barvení po neúspěšném barvení. Tato metoda funguje z první aplikace. Můžete použít vitamín ve třech typech - tobolky, tablety, prášek. Nabízíme možnosti použití tabáku a prášku na bázi vitamínu C. Pohodlné použití nástroje v pytlích.

Užitečné vlastnosti kyseliny askorbové pro vlasy:

 • dává objem vlasů
 • odstraňuje mastné kořeny vlasů
 • aktivuje práci malých cév. Obnovuje krevní oběh na pokožce hlavy, vlasy potlačují růst a roste zdravě
 • vypláchne barvu bez poškození struktury vlasů

Recept na osvětlení vlasů kyselinou askorbovou

Vezměte 2 sáčky prášku vitaminu C, rozpusťte v 400 mililitrech vody při pokojové teplotě. Aplikujte roztok na část vlasů, kterou chcete zesvětlit (můžete zvýraznit nebo zesvětlit celé plátno vlasů). Řešení lze aplikovat na bavlněné podložky nebo stříkat z rozprašovací lahve. Nechte řešení pracovat na vašich vlasech po dobu nejméně půl hodiny, pak následujte výsledek, pokud se vám to hodí, vypláchněte vitamin C z vlasů se šamponem a kondicionérem.

Druhá metoda: Používá se pravidelně, na rozdíl od předchozího, který jedná jednou: rozdrtí 8-10 kusů vitaminu C a promíchá se šamponem, který jste zvyklí používat. Umyjte si vlasy (ponechte šampon na vlasu po dobu 3-5 minut) a nanášejte kondicionér. Tuto metodu opakujte při každém mytí, dokud nedosáhnete odstínu, který chcete vidět na vlasu.

Výsledky mytí vlasy kyseliny askorbové:

9. Dejte vlasy se solí

Účinek osvětlení slanou vodou je patrný v létě, kdy plavete v moři a po slunci vysycháte vlasy. Každá dívka si všimla, že po odpočinku se její vlasy stávají lehčími, to znamená, že se vyhoří. Sůl dokonale rozjasní vlasy, ale sama o sobě je vyschne. Proto jsme určitě vyrobili solnou masku pro osvětlení vlasů s příměsí oleje.

Je-li farma mořská sůl, použijte ji.

Recept na osvětlení vlasů solí

Potřebujeme 2 lžíce soli a 1/5 ovoce (lžíce), 1,5 šálku teplé vody, 1/5 lžíce oleje (olivový, rakytník nebo lopuch). Směs soli, octa, oleje a naléváme vodu. Aplikujte na vlasy po dobu 40 minut, pokud jsou vlasy velmi těsné, hodinu. Po mé hlavě je nutná klimatizace. Takovou masku opět po 2 dnech uděláme znovu, pokud jste s výsledkem spokojeni poprvé, samozřejmě nemusíte opakovat.

Pro Více Informací O Suché Vlasy