logo

Jak přirozeně zesvětlit vlasy - 10 způsobů

Pokoušeli jste se experimentovat s nejlevnějšími produkty v kuchyni, abyste zesílili vlasy? Pokud ne, pak máte možnost vyzkoušet jeden z následujících receptů a doma je bezpečné, aby vaše vlasy trochu lehčí.

Jedná se o velmi jednoduché možnosti, které lze použít na světlé a světlé blond vlasy, aniž by byly rozptýleny od jiných domácích prací.

# 1 cesta - zesvětlí citronem

Džus jednoho citronu se zředí asi litrem vody, nalije se do nádoby s postřikovačem a pravidelně se stříká přes vlasy. Nástroj je účinný, když jste na otevřeném slunci rozstřikovali šťávu s vodou na vlasy, podnikali se po ulici, po 30 minutách znovu nanášejte nástřik. Opakujte stříkání 3 krát za sebou. Použijte čerstvé složení pokaždé, když máte příležitost přijít na slunce. Nezapomeňte, že dlouhý pobyt na slunci přináší vlasům vlhkost a pokud strávíte celý slunečný den venku, pokryte si vlasy lehkou kudrnatostí.

Výsledek osvětlení vypadá velmi působivě na vlasy, protože rozstřikování je nerovnoměrné a vlasy se nerovnoměrně rozjasňují. To vytváří přirozený efekt vybledlých blond vlasů na slunci.

# 2 cesta - stolní ocet

Může to být hroznový nebo jablečný ocet. Jedná se o způsob přirozeného osvětlení, který zanechává načervenalé zvýraznění vlasů. Proto neodpovídá přirozeným blond vlasům s chladným odstínem. Roztok se připraví z octu a vody, kombinuje se ve stejných poměrech. Budete také potřebovat sprejovou láhev, která se aplikuje na vaše vlasy, nebo použijte běžný štětec, ale to je méně výhodné. Nechte roztok octa po dobu 30 minut a poté vlasy opláchněte pod vodou.

# 3 cesta - odvar z heřmánku

Aby se heřmánek rozjasnil alespoň trochu vlasů a dal jim krásný odstín pšenice, musíte udělat velmi silný odvar. Otsuzhenny vývar aplikoval na jednotlivé prameny nebo nalil všechny vlasy. Chcete-li reagovat, vy, stejně jako s citronem, budete muset za slunečného počasí vyjíždět venku. Nechte vlasy suché na slunci po dobu 30 minut a omyjte si vlasy.

# 4 cesta - objasnění s medem a máslem

Med se velmi často používá k zesvětlení vlasů v různých formulacích. Navrhujeme zkusit kombinaci medu a olivového oleje a v příštím receptu - medu a octa. Smíchejte trochu teplého a tekutého medu s olivovým olejem ve stejných částech. Míchejte znovu a zahřejte, zatímco kompozice je teplá - aplikujte na vlasy. Nástroj by měl zůstat na vlasu 40-60 minut. Pro umytí vlasů použijte šampon.

# 5 cesta - přírodní objasnění s medem a octem

Oba tyto produkty jsou dobré pro vlasy, tak proč je nepoužívat společně? Potřebujete 2 díly octa a 1 část medu. Kokosový olej může být dodatečnou kondicionační složkou. Použijte výrobek jako masku - nasaďte si vlasy, nasaďte plastovou čepičku a na ručník turban. Nechte masku přes noc, opláchněte ráno. Pokud se vaše vlasy zdají být mastné - použijte šampon.

# 6 cesta - osvětlení vlasů se skořicí

Potřebujete skořicový prášek a balzám pro péči. Vytvořte hustou pastu přidáním dostatečného množství prášku na balzám. Používejte jako v předchozím receptu - jako masku na noc. Jako bonus získáte UV ochranu vlasů.

# 7 cesta - rebarbora

Recepty jsou stejně staré jako použití heřmánek. Vařte surový kořen rhubarbu ve vodě, oddělte vývar a ochlaďte. Aplikujte na vlasy po dobu 10 minut a poté opláchněte. Pokud opustíte delší dobu, bude pro vás těžké umýt vlasy z lepivosti. To je způsobeno skutečností, že rebarbora obsahuje velké množství pektinu.

# 8 cesta - roztok pro zjasnění soli

Můžete použít jakýkoliv druh soli. 1 polévkovou lžíci zředěnou v poloviční sklenici vody. Po 15 minutách posypeme vlasy a opláchněte. Účinek takového vyjasnění je vypadávání vlasů po odpočinku na moři.

# 9 cesta - soda

Nalijte půl šálku sody s vodou, abyste vytvořili velmi hustou pastu. Konzistence pasty by měla být pohodlně rozložena na vlasy a dlouho by neměla být suchá. Pokud se pasta rychle usazuje na vlasy - nedojde k požadované reakci. Pasta by měla pracovat 20 minut. Pokud chcete silnější efekt, ponechte pastu po dobu dalších 10 minut.

# 10 způsob - jak udělat vlasy lehčí tón s vitamínem C

Samozřejmě, je to naprosto nástroj, který lze nalézt v každé kuchyni, ale také bezpečně vytvoří světlejší přirozené vlasy světlejší. Rozdrvíte 8-10 tablet vitaminu C a přidejte je do šamponu. Při každém použití šamponu trochu ulehčíte vlasy. Po mytí používejte klimatizaci.

Na závěr bychom chtěli poznamenat, že všechny výsledky po uplatnění těchto tipů se budou lišit. Za prvé, vlasy každého mají jinou strukturu a původní přirozený odstín, za druhé, recepty na odlehčovací prostředky jsou spíše přibližné a výrobky mají různé složení. Ale máte čas vyzkoušet všechny tipy, vybrat nejvhodnější pro vaše vlasy a nepoškodit je.

Rozjasňující vlasy doma s přírodními produkty.

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak vytvořit vlastní vlasy rozjasňující doma s přirozeným způsobem. Vlasy mohou být rozjasněny doma s přírodními produkty, a docela dobře. Dnes vám řekneme o hlavních rostlinných produktech, které mohou zesvětlit vaše vlasy, aniž by jim způsobily nějaké škody. Tyto prostředky nejsou drahé a zpravidla jsou dostupné v každém domově. Díky tomu vše přispívá k celkovému posilování a hojení vlasů i osvětlení vlasů s přírodními přírodními produkty. Lidové léky popsané v tomto článku jsou skutečně schopné efektivně zesvětlit a vyblednout vlasy.

Lidové prostředky pro osvětlení vlasů

Heřmánkové květy, jablečný džus a ocot, skořice a heřmánek, soda, peroxid vodíku a olej, stolní sůl a citron, soda, zde je seznam produktů, které jsou vhodné pro osvětlení vlasů doma. Všechny tyto ingredience budou použity v receptech, které vám dnes v tomto článku řekneme.

Nezapomeňte na nejčastější způsob, jak osvětlovat vlasy, slunce. Pod vlivem slunečního záření se vlasy přirozeně rozjasňují. Blondes pravděpodobně vědí o této funkci, vědí, že dlouhý pobyt na slunci rozjasní jejich vlasy. Sluneční paprsky rozjasňují vlasy a dodávají jim přirozený stín. Proto, pokud chcete zesvětlit vaše vlasy, trávíte více času na slunci, ale nezapomeňte na nebezpečí přehřátí (úpal), proto používejte klobouk.

Masky pro zesvětlení vlasů

Určitě jste již vytvořili nějaké masky pro péči o vlasy a znáte spoustu základních receptů, ale po přečtení tohoto článku budou domácí léky, které vám pomohou ulehčit vaše vlasy, přidat do svého arzenálu produktů péče o vlasy doma.

Proč je použití ochranných prostředků pro vlasy příznivě s použitím umělých prostředků pro osvětlení?

Komponenty obsažené v přírodních prostředcích přispějí k celkovému zlepšení vlasů. Výsledkem použití domácích receptů je osvětlení vlasů, osvětlení vlasů a získání přirozených odstínů světla bez poškození zdraví vašich vlasů.

Domácí receptury na osvětlení vlasů pomáhají nejenom zesvětlit vlasy, ale také umožňují další věčné problémy, které nás pronásledují k řešení, jako jsou zvýšené mastné vlasy, suchost, ztráta apod. Kromě toho bude použití našich receptů pomáhat zvlhčit vlasy a přispět k jejich zrychlenému růstu.

K tomu, aby výsledek samozlesávajících vlasů doma nezklamal, měli byste určitě dodržovat následující pravidla:

1. Vlhké vlasy se lépe rozjasňují, protože maska ​​je lépe absorbována kvůli lehce otevřeným vlasovým kůžkám.

2. Je těžší zesvětlit tmavé vlasy, takže všem, kteří mají tmavé vlasy, se doporučuje používat možnosti s nejsilnější absorpcí masky do vlasů.

3. Ujistěte se, že máte vlasy odpočinek po aplikaci přírodních prostředků.

4. Ti, kteří mají tmavé vlasy, budou muset být trpěliví, protože osvětlení se stane viditelným nejen okamžitě po aplikaci našich receptů, ale i poté, co několikrát myjete vlasy.

Recepty na osvětlení vlasů domácí prostředky

1. Rozjasňující vlasy se solí

Všimli jste si, jak se vlasy stávají světlejšími po koupání v slané mořské vodě? Teprve poté, co vyjedete z vody a vlasy jsou suché na slunci, spálí, protože sůl velmi rozjasní vlasy. Sůl nejenže dobře rozvíjí vlasy, ale také silně vysuší, takže v našem prvním receptu použijeme nejen sůl, ale také olej. Olej pomáhá hydratovat vlasy po soli.

Mořská sůl je nejvhodnější, ale pokud tam není, běžná stolní sůl je vhodná pro náš recept.

Recept na osvětlení vlasů se solí:

Vezměte 2 lžíce soli, žádné skluzavky, jen pár kapek octa (3-5 kapek), 2 šálky teplé vody, čtvrtiny lžíce olivového oleje, lopuchový olej také udělá. Smíchejte všechny přísady a nechte 20 minut naplnit. Aplikujte kompozici na vlasy, nevypláchněte je po dobu nejméně 30 minut. Pokud je struktura vlasů tvrdá, pak udržujte složení na vlasu po dobu nejméně jedné hodiny. Masku vypláchněte teplou vodou pomocí balzámového kondicionéru. Opakujte postup po 3 dnech.

2. Rozjasňující vlasy s kyselinou askorbovou nebo vitamínem C

Tato metoda je nejjednodušší volbou pro vyprání vlasů špatně zvolené barvy a hlavně je použití vitaminu C jako součásti domácího prostředku vhodné pro osvětlení vlasů a jejich zotavení. Měli byste si všimnout účinků použití tohoto receptu po prvním použití. Vitamín C (kyselina askorbová) lze zakoupit v lékárně ve formě prášku, tobolek nebo tablet. Vitamín C (kyselina askorbová) v prášku je nejvhodnější pro náš recept. Pokud máte pouze pilulky nebo tobolky, nezáleží na tom, protože tablety lze jednoduše rozdrtit a kapsle lze snadno otevřít a prášek se vylét.

Kyselina askorbová (vitamin C) je velmi užitečná pro vlasy:

 • Vitamín C snadno vypláchne barvu bez poškození struktury vlasů;
 • Kyselina askorbová dokáže zbavit vlasů nadměrného tuku;
 • Použití vitamínu C (kyselina askorbová) vám poskytne objem vlasů;
 • Krevní cévy na pokožce hlavy zvyšují svou aktivitu a tím přispívají ke zrychlení růstu vlasů po použití produktů s vitamínem C.

Recept na osvětlení vlasů kyselinou askorbovou No1:

Je to důležité! Možnost č. 1 pro osvětlení vlasů je jednorázová metoda, takže pro pravidelné užívání vitamínu C v maskách pro zesvětlení vlasů vám vyhovuje možnost č. 2, popsaná níže.

Pro přípravu nástrojů pro zesvětlení vlasů potřebujeme 3 sáčky po 2,5 g s kyselinou askorbovou. Rozpusťte jejich obsah ve velkém skle s teplou vodou. Směs dobře promíchejte. Nechte roztok naplnit 20 minut. Poté naneste kompozici na ty části vlasů, které máte v plánu zesvětlit. Pomocí kyseliny askorbové můžete zvýraznit nebo jednoduše zesvětlit všechny vlasy najednou. Je vhodné použít kompozici na vlasy pomocí stříkací pistole nebo pomocí jednoduchých bavlněných podložek. Neodmyjte vlasy ihned. Mělo by trvat nejméně 30 minut k umytí. Je velmi důležité neustále sledovat proces objasnění! Jakmile si uvědomíte, že se vám projeví odstín, který vám vyhovuje, měli byste produkt z vlasů umyt teplou vodou pomocí šamponu a kondicionéru.

Recept na osvětlení vlasů kyselinou askorbovou No2:

Tato metoda je vhodná pro běžné použití při zesvětlení vlasů. Potřebujeme dvě sáčky s 2,5 g prášku kyseliny askorbové (nebo 10 tablet kyseliny askorbové nebo vitaminu C, které musí být rozdrceny v maltě). Smíchejte výsledný prášek s běžným šamponem. Použijte šampon na vlasy a neplachujte po dobu pěti minut. Po 5 minutách opláchněte šampon a ujistěte se, že používáte kondicionér pro fixaci výsledku. Umyjte si vlasy tímto šamponem, dokud se neobjeví odstín vlasů.

3. Rozjasňující vlasy s pečením sody

Soda dobře osvětluje vlasy. Osvěžující vlasy se sodou jsou velmi oblíbené. Pro přípravu rozjasňujících vlasů je třeba připravit sódu.

Recept na osvětlení sódy na vlasy:

Pro přípravu pasty budete potřebovat 150 ml sody (asi polovinu skla). Ve sklenici sody přidávejte dostatečně teplou vodu, aby se vytvořila pasta. Pasta by neměla být příliš hustá nebo kapalná.

Aplikujte roztok sódy na všechny vlasy najednou nebo na jednotlivé prameny. Neprofiltrujte roztok po dobu 20 minut. Neustále kontrolujte odstín vlasů, jakmile se objeví požadovaný odstín, vyčistěte pastu. Obvykle 20 minut stačí k dosažení požadovaného odstínu. Výsledkem tohoto postupu je dosaženo po první aplikaci. Tuto metodu použijte nejvýše třikrát týdně.

Soda se šamponem pro zesvětlení vlasů:

Sódu můžete promíchat šamponem a pravidelně je užívat, dokud nezískáte požadovaný tón vlasů. K tomu je třeba smíchat 6-7 čajových lžiček sódy (bez klouzů) do 50 ml. šampon. Použití tohoto šamponu nesmí být delší než 2 měsíce.

4. Rozjasňující vlasy s rebarbem

Po dlouhou dobu je rebarbora velmi dobře známá, včetně její schopnosti zesvětlit vlasy. V důsledku osvěžení vlasů s rebarbem získávají vlasy vzácný popel-blond odstín, který je po celou dobu módní. Rebarbora nejen dobře rozvíjí vlasy, ale má také příznivý vliv na strukturu vlasů a pokožku hlavy. Použití rebarbory ​​stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich ztrátě. Také rebarbora je schopna normalizovat mazové žlázy, což pomůže s problémem mastných vlasů.

Receptura zesvětlující vlasy rebarbora pro popel-blond odstín:

Potřebujeme 6 polévkových lžic sušených kořenů nebo rebarbových listů. Můžete kombinovat suché listy a kořen v různých poměrech. Nalijte pět polévkových lžic sušené rebarbory ​​do malého kastrolu a nalijte 500 ml vroucí vody nad rebarbem. Vyvarujte vývar alespoň 25 minut. Výsledný vývar by měl vychladnout. Aplikujte vývar na celou délku vlasů a nechte jej tři hodiny. Chcete-li umyt odvar z šampon rebarbora není nutné, jen dost vlasů na mytí teplou vodou. Tento vývar můžete použít třikrát týdně. Po týdnu používání rebarborového vývaru uvidíte, jak se vaše vlasy stávají světlejším odstínem.

Recept na osvětlení vlasů s rebarbem pro slaměný odstín:

Množství suchého rebarbu závisí na délce vlasů, čím delší jsou vaše vlasy, tím více budete potřebovat rebarboru. Budete potřebovat 20 až 40 gramů vysušeného kořenu rebarbory. Naplňte potřebné množství kořenu vrásčitého s vodou (od 200 do 300 ml.) A vařte, dokud vaříte směs do hustého stavu. Po ochlazení roztoku na pokojovou teplotu a nanesení na vlasy. Po 2 hodinách opláchněte teplou vodou bez šamponu.

5. Skořice rozjasňující vlasy

Skořice má působivý rozsah vlastností, které posilují a léčí vlasy. Kromě toho může skořice barvit a zesvětlit vlasy. Skořice je proto nepostradatelnou složkou v mnoha maskách a přípravcích pro péči o vlasy. Dnes jí řekneme o její schopnosti zesvětlit vlasy. Používání skořice jako zjasňujícího činidla poskytne vašim vlasům požadovaný odstín a ozdobí vaše vlasy nádherným přírodním leskem.

Skořice má řadu užitečných vlastností:

 • Prvky obsažené ve skořici vyživují vlasové folikuly a vlasovou šachtu;
 • Díky hlubokému pronikání do struktury vlasů se vlasy hladí;
 • Při pravidelném používání skořicových vlasů nasycených jasem a pružností;
 • Ve skořici je velmi působivá sada stopových prvků užitečných pro vlasy: vitamín PP, C, A, Fe - železo, Cn - zinek, Mg - hořčík a to není celý seznam.

Recept na bělení skořicových blond vlasů:

100 ml směsi na úpravu vlasů se 4 čajovými lžičkami dobře uzené skořice (to je přibližně poměr 4 čajových lžiček skořice ke 5 čajových lžiček kondicionéru). Dobře promíchejte v homogenní pastě. Pasta by měla být dostatečně tlustá, aby se nepoškozovala po aplikaci. Umyjte si vlasy, jako obvykle, po aplikování výsledné směsi na vlasy. Pročhněte si vlasy a zkroutí ho v koruně. Zakryjte hlavu speciální čepičkou na masky nebo použijte pravidelnou tašku nebo přilnavou fólii, aby byla maska ​​v teple. Po 3 hodinách může být maska ​​vypláchnuta. Ti, kteří mají tvrdé vlasy, mohou mít takovou masku po dobu 4 hodin. Opláchněte bez šamponu čistou teplou vodou.

Skořice s medem pro zesvětlení vlasů:

Vezměte 80 - 100 ml. med, 100 ml. vlasový kondicionér, 5 čajových lžiček studené skořice. Dobře promíchejte až do homogenní konzistence. Aplikujte masku na čisté, vlhké vlasy. Aplikujte masku na vlasy a pokryte si hlavu kloboukem nebo pytlíkem, pro to je vhodný potravinový film. Takže se roztírají váhy vlasů, takže všechny živiny z masky vstoupí do struktury vlasů. Nechte masku bez mytí po dobu 3 hodin, poté opláchněte teplou vodou se šamponem a kondicionérem. Opakujte tento postup po 3 dnech, abyste dosáhli ještě většího zesvětlení vlasů.

Rozjasňující vlasy se skořicí a citronem:

Smíchejte skořicový prášek v množství tří lžíce s kondicionérem na vlasy (200 ml). Přidejte vodu (250 ml) a citronovou šťávu bez kůry (jedna polévková lžíce). Dobře promíchejte. Aplikujte kompozici na prameny, které jsou rovnoměrně rozloženy po celé délce vlasů. Oplachujte teplou vodou a šamponem po 3 hodinách.

Ujistěte se, že se díváte na video o škoricích světlech:

6. Zesvětlení vlasů peroxidem vodíku

Každý ví, že peroxid dobře rozvíjí vlasy. Použití peroxidu vodíku je nejoblíbenější a nejsilnější způsob, jak zesvětlit a bělit vlasy. Peroxid jasně osvětluje jak tmavé, tak blond vlasy.

Existuje však jeden přesvědčivý VZTAH! Je to důležité! Nezdobujte vlasy peroxidem vodíku, pokud máte poškozené a slabé vlasy nebo máte rozkrojené vlasy. K vyjasnění můžete použít pouze ty možnosti, které obsahují různé oleje.

Než začnete odlehčovat vlasy, otestujte ji na samostatném malém vlákně. Můžete se tedy vypořádat s nežádoucími výsledky objasnění.

Nezapomeňte, že peroxid vodíku existuje v různých koncentracích a měli byste si pečlivě přečíst procentní poměr peroxidu vodíku v produktu, který hodláte používat. Pro bělení vlasů peroxidem vodíku doporučujeme používat 3-6% roztok. Pro tvrdé, silné vlasy je vhodný 6% roztok a pro běžné vlasy nezapomeňte použít roztok, který nepřesahuje koncentraci 3%.

Jak zesvětlit vlasy peroxidem vodíku?

1. Peroxid se zředí ve stejných částech s vodou (množství peroxidu by se mělo rovnat množství vody);

2. Pokuste se nejprve zesvětlit vlasy na jednom pramenu. Výsledek bude jasný za 20 minut. Tímto způsobem můžete pochopit, zda je tato koncentrace peroxidu pro vás správná a chcete-li takový stín vlasů;

3. Pokud je tento odstín vhodný pro vás, nalijte všechen výsledný roztok do lahvičky s rozprašovačem a rovnoměrně nastříkejte všechny vlasy;

4. Po 20 minutách dobře umyjte vlasy šamponem a kondicionérem.

Tento způsob osvětlení vlasů je schopen konkurovat mnoha běžným obchodním prostředkům s vysokým obsahem agresivních chemických látek.

7. Bělení vlasů na citronu

Další účinný způsob, jak zesvětlit vlasy, který kromě bělení také hydratuje vlasy a dodává jim přirozený lesk.

DŮLEŽITÉ! Na všechny vlasy nepoužívejte čistou, nezředěnou citronovou šťávu. Také nemusíte používat čistou citronovou šťávu na pokožku hlavy.

Recept na osvětlení vlasů s citronem a olejem:

1 Smíchat šťávu z 1 citronu se 100 ml. voda, přidat do složení buď 3 polévkové lžíce lopuchového oleje nebo 3 polévkové lžíce olivového oleje. Olej dobře hydratuje vlasy a poskytuje další výživu vlasům. Nalejte výsledný produkt do spreje. Můžete začít používat náš nástroj.

Chcete-li zvýraznit vlasové prameny vlasů postřikované citrónovým postřikem, zakryjte fólií, abyste izolovali zbytek vlasů.


Po nanesení vlasů nechte úplně vyschnout. Nepoužívejte na to fén ani ručník. V důsledku přirozeného vysychání citrónového prostředku se vlasy nejúčinněji rozjasňují. Je vhodné tento postup provést večer, aby vlasy měly čas na usušení před spaním. Ráno si umyjte vlasy šamponem.

Doufám, že byste mohli najít vhodný způsob, jak si vlasy doma osvěžit tradičními metodami. Nechte vlasy zdravé!

Rozjasňující vlasy doma

Obsah:

Dnes, kosmetické společnosti nabízejí různé způsoby osvětlení vlasů. Takže v jednom postupu se majitel blond kudrlinky může stát blondýnou. Dva nebo tři procedury a bruneta mohou získat požadovanou blondýnu nebo se dokonce pokusit stát se majitelem platinové hlavy vlasů. Takové postupy však nejsou vždy bezpečné.

Nákupní nástroje mohou snadno zničit vaše prameny. Ale můžete změnit barvu bez chemie obchodu. Je pravda, že tento proces trvá déle. Ale prameny zůstanou zdravé, stane se více lesklé, měkké, poslušné, silné a rostou rychleji!

Výsledky osvětlení vlasů pomocí lidových léků

S pomocí jemných domácích prostředků mohou majitelé světlých vlasů užívat barvy pár stínů lehčích po pouhém měsíci. Dívky s tmavými kudrlinami uvidí první výsledky za 2-4 týdny: jejich barva získá zlatý lesk, a za 1,5-2 měsíce budou vlasy o 1-2 tóny světlejší.

Pomocí "mocných" receptů, které poskytují okamžité výsledky, budete moci rychle blonďat vlasy o 2-3 tóny a tmavé - o 1-2 tóny.

Chcete-li zachovat zdraví pramenů, 2-4krát za měsíc, používejte také hydratační a vyživující masky.

Pravidla pro změnu barvy

Pokud se rozhodnete ulehčit vlasy doma, je lepší znát vlastnosti procedury předem:

 • blondýnky, veselé vlasy a červené oči ulehčí prameny rychleji než brunetky a hnědovlasé ženy;
 • to je snadnější obesvetvet tenké vlasy, těžší - těžké;
 • je lepší použít několik receptů (čím více se vyrábějí produkty, tím rychleji se objeví výsledky);
 • po každém postupu je třeba zvlhčit vlasy výživnými maskami;
 • aby bylo zachováno zdraví kudrlin, je lepší užívat bezpečných prostředků a pouze ve výjimečných případech používat silné prostředky;
 • vyhnout se vedlejším účinkům, dodržovat recepty a nezvyšovat počet produktů;
 • pokud jste nikdy neměli vlasy, začněte jemnými prostředky. Můžete začít s opláchnutím citronem nebo heřmánek dvakrát týdně;
 • není možné provést tento postup bezprostředně po uplynutí doby platnosti. Počkejte 15-20 dní a poté jednat směle;
 • neuchovávejte v chladničce připravené masky;
 • je možné barvit vlasy 5-7 dní po zesvětlení vlasů se šetrnými látkami a 2 týdny po silném;
 • nepoužívejte peroxid a podobné látky, které jsou škodlivé pro prameny (nebo je používají velmi vzácně: rychle zbarvují, ale jsou špatné na vlasy). Časté používání z nich způsobí, že kudrlinky jsou suché, křehké a slabé. A dříve poškozené chlupy od silných fondů mohou klesnout!

Domácí recepty

Výrobky s přírodními produkty jsou vhodné pro všechny vlasy. Pokud jsou prameny oslabeny, musíte je nejprve posílit hydratačními a výživnými maskami (během 1-2 měsíců). A poté použijte lidské prostředky k objasnění. I když jsou vlasy zdravé, i v tomto případě je nutné postup střídat s výživnými maskami.

Recepty označují dávkování pro středně dlouhé vlasy. Pokud máte dlouhý účes, zvýšíte proporce bez změny poměru výrobků.

Lemon

Jednoduchý a rychlý způsob, jak osvětlit prameny a přidat je jemnost, lesk a poslušnost.

Opláchněte

 • 5-6 kapek citronové šťávy;
 • 1 litr teplé vody.

Stlačte džus (bez kůže a buničiny) do vody a opláchněte čistými vlhkými vlasy.

Důležité: Pokud máte dlouhý účes (přes 25 cm), vezměte 8-10 kapek citronové šťávy a 2 litry vody. Nepoužívejte horkou vodu a nezvyšujte dávku citronové šťávy. V opačném případě budou vlasy těžké položit, budou elektrifikovány, křehké a velmi tenké. Moderování je hlavním pravidlem péče.

Jak často používat: 1 týden týdně po dobu jednoho měsíce, přestávka - 2 měsíce.

Účinek: 2-tónová změna barvy po 1 měsíci pro majitele lehkých pramenů a 1 tón po dobu 4-5 týdnů pro dívky s tmavými. Po opláchnutí citronu se vlasy stávají měkkými a poslušnými.

Maska

 • 100 ml kefíru;
 • 1 žloutku;
 • šťáva z 1 citronu;
 • 3 polévkové lžíce. l koňak (nebo alkohol).

Smíchejte všechny komponenty a naneste na suché prameny. Ponechte přes noc nebo 2 hodiny. Kefír, jako je citrón, rozjasní vlasy, ale také jim dodává jemnost a zdravý lesk.

Jak často žádáte: dvakrát měsíčně. Kurz se skládá ze 3 nočních nebo 4-5 dvouhodinových procedur.

Výsledek: bělení pro několik tónů po 2-3 opakováních noční masky pro hnědé vlasy a 1-2 tóny po 4-5 opakováních pro tmavé vlasy. Pokud držíte masku několik hodin, výsledek se objeví po 3-4 ošetřeních pro blond vlasy nebo 4-5 opakováních pro tmavé vlasy.

"Výkonná" maska ​​pro tmavé vlasy

 • 100 ml vody;
 • šťáva z 1 citronu.

Smíchejte produkty a aplikujte na suché (špinavé) vlasy. Nasaďte plaveckou čepičku a přitiskněte ji ručníkem. Držte po dobu 1 hodiny, po opláchnutí šamponem a opláchněte a umyjte si heřmánek.

Jak často používat: dvakrát za měsíc. Volitelně opakujte po uplynutí 1,5 měsíce.

Výsledek: vyjasnění na 1 tón po 1-2 postupech.

Skořice

Pokud je citron zvláště užitečný pro blond vlasy, skořice pomůže odfarbovat všechny odstíny vlasů.

Jaká skořice?

Nejlepší výsledek ze suchých přírodních skořicových tyčinek. Postup bude mnohem účinnější než z balených koření a vlasy získávají příjemnou vůni.

Pečeme důkladně (nejlépe v mlýnku na kávu) a pak několikrát projděte válečkovým kolíkem, poté znovu rozemleteme prášek ve skořici.

Jaká je výhoda skořice?

 • stimulace růstu vlasů;
 • měkkost, lesk a zlatý odstín;
 • příjemná vůně.

Maska s medem a skořicí na blond vlasy

 • 6 lžíce. škorice;
 • 60 gr. med;
 • 100 ml. hydratační kondicionér.

Melte med a když se stává tekutým, ochlaďte ho. Smíchejte všechny produkty do skleněné nádoby, dokud nejsou hladké. Je lepší to udělat s novou dřevěnou lžící nebo špachtlí.

Jak často žádáte: 1 krát týdně po dobu dvou měsíců. Můžete se zopakovat za měsíc.

Výsledek: mínus 1-2 tóny po 2 opakováních.

Maska se skořicí, medem a citronem

 • 2 polévkové lžíce. l škorice;
 • 80 ml medu;
 • 160 ml vody;
 • 150 ml kondicionéru.

Zředte tekutý med v teplé vodě, přidejte citronovou šťávu, kondicionér a vše promíchejte. Aplikujte na vlasy a nechte 3 hodiny, poté opláchněte šamponem.

Použití: nejvýše 1 krát za měsíc.

Výsledek: odlehčení světelných pramenů o 1-2 tóny po prvním postupu. Tmavé vlasy změní barvu o 1 tón po 2-3 ošetřeních.

"Výkonná" maska ​​pro tmavé vlasy

 • 2 polévkové lžíce. l škorice;
 • 2 polévkové lžíce. l med;
 • 3,5 lžíce. l vody.

Smíchejte med se skořicí a přidávejte vodu. Směs důkladně promíchejte a naneste na prameny. Nechte zapnutý po dobu 4-8 hodin.

Důležité: poprvé je lepší držet masku po dobu 2 hodin. Po 15-20 minutách se může objevit pocit pálení. V takovém případě musíte počkat, dokud nepohodlí projde. Pokud je těžké tolerovat, opláchněte směs, umyjte vlasy šamponem a opláchněte pomocí heřmánek.

Frekvence použití: nejvýše 1 krát za měsíc.

Výsledek: mínus 1 tón po prvním postupu.

Heřmánek

Můžete použít čerstvé nebo suché květiny. Je lepší sbírat heřmánek v přírodě.

Opláchněte

Oplachování pomocí heřmánek je dalším prostředkem pro bělení světle hnědých a lehkých pramenů. Vhodný pro změkčení tmavých vlasů.

 • 100 gramů květin (suchých nebo čerstvých);
 • 2 litry horké vody (teplota od 75 stupňů).

Vyplňte heřmánek vodou ve skleněné nádobě. Obalte, zabalte a nechte 1 hodinu. Důkladně přetáhněte infuzi do průhledného stavu.

Důležité: u dlouhých vlasů potřebujete 2krát více vody a květy. Nenechávejte hotovou vývar po dobu delší než 2 dny v chladničce, jinak si heřmánek ztratil své cenné vlastnosti.

Frekvence použití: 1 krát týdně po dobu 2 měsíců.

Výsledek: minus 1 tuna za 2-3 týdny.

Rychlá maska ​​výsledků pro blond vlasy

 • 200 gramů heřmánek;
 • 300 ml horké vody;
 • citronová šťáva 0,5;
 • 1 polévková lžička. l olivový olej (pokud vaše kadeře jsou mastné, tento komponent nelze přidávat).

Květiny pokryjí vodou. Trvejte 1-2 hodiny. Naplňte citronovou šťávu (bez buničiny) a nalijte do oleje. Smíchejte všechny přísady dobře. Aplikujte na vlhké prameny, drtíme balzám po celé délce. Potřebujte ručník. Nechte 1 hodinu, opláchněte šamponem. Opláchněte s heřmánkovou infuzí.

Jak často žádáte: jednou za měsíc. Můžete to opakovat za pár měsíců.

Výsledek: minus 1 tón po prvním použití.

"Výkonný" znamená pro tmavé vlasy: peroxid a heřmánek

Tento recept je vhodný pro zdravé nebo mastné vlasy. Nedoporučuje se pro tenké a suché, nedávno bělené, rozkrojené nebo barvené vlasy, jinak by se vlasy mohly ztenčovat.

 • 100 gramů heřmánek;
 • 200 ml horké vody;
 • 30 ml peroxidu vodíku (6%).

Naplňte květiny vodou a nechte 1 hodinu. Poté napněte a ochlaďte na pokojovou teplotu. Poté nalejte peroxid a dobře promíchejte. Aplikujte na špinavé suché vlasy, pokryjte fólií a ručníkem. Nechte 30 - 50 minut, pak opláchněte teplou vodou a opláchněte šamponem.

Po nanesení použijte hydratační masku a opláchněte pomocí heřmánek. Pokud dojde k poškození pokožky hlavy, odložte tento recept až do lepších časů.

Výsledek: minus 1-2 tóny po prvním použití.

Jak často opakovat: Pokud výsledek po prvním postupu nepředstavil požadovanou barvu, zopakujte postup po 1,5 měsíci. Pokud jsou vlasy tenké a suché - opakujte po 8-10 týdnech. Mezi ošetřeními používejte výživné a hydratační masky.

Masky recepty

Chcete-li zachovat zdraví kudrlin, je důležité střídat objasňující lidové prostředky s maskami pro jídlo. Tím je nejen posílí, ale také zvýší účinnost finančních prostředků. Výsledkem jsou zdravé, měkké, lesklé, silné vlasy světlejšího odstínu bez dělených konců.

Maska pro výživu

 • 1 polévková lžička. l olivový olej;
 • 5 lžící. l kefír;
 • žloutek.

Smíchejte všechny výrobky a aplikujte na suché znečištěné vlasy. Zakryjte hlavu teplou utěrkou. Uchovávejte masku po dobu 1 hodiny, poté opláchněte teplou vodou a šamponem a opláchněte heřmánkem.

Frekvence použití: 1 krát týdně po dobu jednoho měsíce. Kurz můžete opakovat za 1 měsíc.

Výživa ovoce

 • banán;
 • 1 ml. vitamín E;
 • 0,5 avokádo;
 • 2 polévkové lžíce. l kefír;
 • 1.5 Čl. l klíčené zrna pšenice.

Blender sekání ovoce do homogenní hmoty bez hrud. Přidejte kefír, pšenici, vitamín E a dobře promíchejte. Naneste na suché špinavé prameny. Držte 20 minut, pak opláchněte teplou vodou, opláchněte šamponem a opláchněte citronem nebo heřmánkem.

Důležité: ovoce musí být měkké a zralé, jinak bude trvat dlouhou dobu, než se umyjete a pokořujete.

Jak často používat: 1 krát týdně po dobu jednoho měsíce.

V návaznosti na tato doporučení vylepšujete vlasy doma bez poškození a dávejte jim zdraví, zářivost a krásu.

Zesvětlete vlasy přírodními produkty

Od samého začátku rozptýlíme spor o to, zda "vlasy skutečně rozjasňují domácí recepty?". Odpověď: Ano, fungují přírodní iluminátory. Článek popisuje rostlinné produkty, které zesvětlí vlasy bez nejmenšího poškození, jejich účinky na náraz. Nejsou drahé, jsou v kuchyni každé hospodyňky, jejich osvětlení léčí vlasy, na rozdíl od použití blonddoranu.

Než začnete pracovat na vlasu od praní až po řezání, měli byste jasně porozumět jejich typu a vlastnostem. Harm je způsoben nejen kosmetikou, ale také správným modelem péče.

Pro osvětlení vlasů doma doporučujeme použít: skořici, heřmánku, citrón, jablečný džus a ocot, rebarboru, olej, sódu, sůl, med, sodu, peroxid. Jedná se o hlavní součásti, které budeme používat v receptech na osvětlení vlasů. Snad nejsnadnější a nejdostupnější součástí je slunce.

Jedna z fascinujících výhod léta, kromě teplého počasí a touhy trávit celý čas venku, je, že slunce může přirozeně rozjasnit vaše vlasy, ne bez pomůcek, samozřejmě. Každá blondýnka, která tráví spoustu času na ulici, ví, že slunce jí bělí vlasy a vytvoří přirozenou barvu. Tmavší vlasy za jasného slunného počasí mohou volně vytvářet světelné efekty, které budou vypadat jako drahé zbarvení v salonu.

Není divu, že jste již ochotni používat tyto ingredience v péči o vlasy, například vyrábíte masky na vlasy založené na medu. Nyní ve své nabídce domácích výrobků pro péči o vlasy budou existovat další způsoby, jak se doma osvětlit.

Proč doporučujeme použít přírodní zjasňovače, abyste se omezili na blonddoran?

Použití přírodních složek v různých poměrech, máme příležitost k malování, osvětlení, změkčení, růst vlasů, uklidnění! V důsledku toho budete mít přirozené bělené odstíny, vaše vlasy budou světlejší, na úrovni, kterou jste chtěli, aniž byste ztratili svou přirozenou sílu.

Kromě toho přirozená forma osvětlení pokrývá další problematické strany vlasů. Díky tomu můžete současně zesvětlit vlasy a zastavit obsah tuku, zvlhčit vlasy a urychlit jejich zdravý růst.

Profesionálové-kadeřníci doporučují seznámit se s obecnými pravidly, pokud se rozhodnete vlasy doma osvětlit. Abychom nebyli zklamáni výsledkem:

 • Tmavé vlasy se obtížněji osvětlí. Proto často potřebují používat masky pravidelně a vybírají recepty pro intenzivní vstřebávání.
 • Buďte opatrní a trpěliví, je lepší trpět, ale udělat mezery mezi maskami nebo vývary.
 • Na mokré vlasy reagují masky lépe.
 • Z původní barvy závisí budoucí výsledek. Pokud jsou vlasy tmavé, buďte trpěliví, počkejte, dokud se nevymaže barva s pravidelným šamponováním.
 • Po osvětlení přirozenými metodami nechte vlasy odpočívat.

Recepty zesvětlující vlasy domácí prostředky

Zesvětlující tmavé vlasy lidové prostředky

1. Rozjasňující vlasy s citronem

Citronová šťáva rozjasní vlasy z lehkého kaštanu a tmavých blond odstínů. Maska pro osvětlení vlasů na bázi citronové šťávy působí rovnoměrně, aniž by zanechala malou červenou barvu, pokud vaše vlasy samozřejmě nejsou původně červené. Červené vlasy po zesvětlení s citronem budou mít červenou barvu. Nejlepší ze všech je, že citronová šťáva pracuje pod teplem, včetně sluneční energie. Teplé kůžičky vlasů se otevírají a citronový džus bude aktivně odstraňovat pigment (barva).

Výsledkem vysvětlení světle hnědých a tmavohnědých vlasů:

Užitečné vlastnosti citrónových vláken:

 • obnovuje poškozené vlasy;
 • citronový antioxidant, má baktericidní vlastnosti;
 • tónuje pokožku hlavy;
 • odstraňuje mastné vlasy;
 • Vede pH k normálu;
 • obnovuje přirozené zvlhčující vlasy.

Recepty na bělení vlasů s citronem

Stříkačka pro rozjasnění vlasů s citronem

 • 100 mililitrů vody
 • 1,5 citronové šťávy
 • 3 lžíce oleje (olivový nebo lopuch)

Smíchejte 3 přísady do láhve s postřikem. Aplikujete tento sprej na umyté, vlhké vlasy (mírně vysušené). Pokud všechny vlasy odlehčíte, rozdělte je na 4 části a rozstříkejte. Pokud je vaše myšlenka použít sprej, rozstříkejte je na prameny a přiložte k němu průlom, aby nedošlo k zachycení zbytku. Spočítejte množství postřiku z délky, jen se držte poměru složek. V létě nechte své vlasy dotknout slunečního světla. Vlasy by měly sušit samy o sobě (nepoužívejte vysoušeč vlasů). Když sprej suší, omyjte ho teplou vodou a myjte si hlavu šamponem pouze ráno. Nechte citrón co nejvíce odstranit pigment z vlasů.

Olej v spreji se přidává ke zvlhčení. To je zvláště důležité pro oslabené vlasy, citrón může nejen působit jako zjasňovač, ale také vlasy mírně vyschnout. Sprej nepoužívejte víc než 2 krát týdně, dokud nezískáte požadovaný výsledek.

Chcete-li zesvětlit blond vlasy, připravte tento sprej stejným způsobem, jen pravidelně se podívejte na výsledek, je možné jej umýt dříve.

Noční rozjasňující hydratační maska ​​na vlasy s citronem

 • citronová šťáva (stačí poloviční citron);
 • pol poháru kefír;
 • 1 žloutek (surový);
 • 1 polévková lžíce alkoholu pro oteplovací účinek (vodka nebo brandy);
 • 3 lžíce šamponu.

Smíchejte čerstvou citronovou šťávu s kefír a žloutek, přidejte koňak, šampon na poslední. Aplikujte směs na vlasy podélně a opláchněte šamponem ráno. Používejte kondicionér při mytí. Vhodné pro světlé a tmavé vlasy.

Recept na zvýraznění vlasů s citronem (pro tmavé a světlé vlasy):

Výsledek této metody se rovná kalifornské metodě zvýraznění - tato metoda vytváří efekt přirozeného hoření na slunci. Používejte čerstvou citronovou šťávu. Zvolte pořadí pramenů, které chcete zesvětlit, navlhčete je citronem, nechte jej pod fólií po dobu 20 minut, poté opláchněte jako obvykle se šamponem a balzámem.

Použijte čistou citronovou šťávu na všechny vlasy a pokožku hlavy

2. Osvětlení vlasů octem

Ocot, účinně pracuje na objasnění. Nejčastěji se používá k mytí barev - jablečný jablečný ocet. Oni mají strach, že uschne vlasy nestojí za to, používáme pouze recepty se zředěným octem. Osvětlení pramenů octem neruší vlasy přirozenému vzhledu. Doporučujeme používat přírodní rafinovaný ocet, je lepší odmítnout syntetické. Tato metoda nefunguje okamžitě, postup je třeba opakovat v několika přístupech.

Užitečné vlastnosti ocet pro vlasy:

 • vlasy jsou měkké
 • Chemické složení ocet: vápník, draslík, železo, hořčík - hlavní prvky, které vyžadují naše vlasy.

Hořčík je zodpovědný za fluffiness, draslík pro jas, železo dává elasticitu, vápník dává růst. Jablečný ocet je bohatý na enzymy.

 • obnoví lesk
 • eliminuje tuk (kyseliny regulují mazové žlázy)
 • má antiseptické vlastnosti
 • složení vitaminu z octa - E, C, A, B1, B2, B6

Dekorační recepty na ocasy

Zesvětlující vlasový kondicionér s jablečným jablečným octem

 • Voda
 • Jablečný ocot jablečného (nebo pravidelného octa)

Pamatujte na poměry octa a vody - 6 až 5 (6 dílů vody do 5 dílů octa). Smíchejte vodu a ocot, pohodlně aplikujte na vlasy, nechte na vlasy po dobu 15 až 45 minut (podle požadovaného výsledku), opláchněte teplou vodou, myjte vlasy šamponem a opláchněte po 24 hodinách. Oplachování s octem může být použito ne u každého mytí, ale přes čas. Určete množství vody a octa délkou vlasů:

Podíl ocet pro osvětlení vlasů podélně:

 • krátce: 2/1
 • pro médium: 4/3
 • dlouho: 6/5

Maska s octem pro zesvětlení vlasů

 • 1 kuřecí vejce
 • glycerin (1 lžička)
 • octová lžíce

Vše promíchejte ve stavu husté smetany. Aplikujte masku na vlasy štětcem a jděte rukama, jak chcete. Omotávejte 30-40 minut (doba zrání ocet na blond vlasy obvykle trvá 20-30 minut) pod filmu a ručník. Odstraňte masku z vlasů pravidelným šamponováním. Děláme to jednou týdně.

Výsledek objasnění jablečného octa před a po:

Recept na svěží masku s octem, medem a kardamem

Použijte 2 šálky jablečného octa s pohárem medu. Přidejte teplý kokosový olej a mletý kardamon do čajové lžičky. Smíchejte všechny ingredience dobře dohromady. Aplikujte na sotva vlhké vlasy, pod ručníkem, nechte 2-3 hodiny. Blonďaté vlasy, zvláště s teplem, se zrychlí rychleji, takže pro blondýnky to bude trvat 1 až 2 hodiny. Opláchněte šamponem a kondicionérem.

Med je vynikající přísada pro osvětlení vlasů a kokosový olej chrání proti suchu. Tato směs účinně zesvětluje tmavé vlasy, protože med obsahuje stejné aminokyseliny jako peroxid vodíku.

3. Rozjasňující vlasy s peroxidem

Peroxid je již dlouho první a nejpoužívanější metodou zesvětlení vlasů, tmavých i světlých.

Nedoporučujeme bělení vlasů s peroxidem na majitele slabých a poškozených vlasů, které jsou náchylné k řezání. Vaše recepty jsou ty, které obsahují máslo.

Před zesvětlením všech vlasů proveďte test na 1 vlákno.

Peroxid vodíku má různé koncentrace, použijeme roztok s koncentrací 3-6%. Pokud jsou vaše vlasy silné a hrubé v přírodě, pak se rozhodněte pro 6, u normálních vlasů postačuje koncentrace peroxidu 3%. Zředte peroxid vodíku na polovinu vodou (kolik peroxidu užíváte tolik vody). Aplikujte na testovací vlákno a zkontrolujte výsledek za 15-20 minut. Poté přejděte na všechny vlasy, nejvýhodnější je použít sprej.

Peroxid vám pomůže rychleji zesvětlit vaše vlasy, aniž byste je vysušili, jako komerční bělící činidla. Po dosažení požadovaného odstínu vlasy dobře umyjte.

Domácí bělení pro blond vlasy

4. Rozjasňující vlasy s heřmánkem

Před vynálezem barev a oxidantů používaly ženy a dívky výhradně přírodní dary přírody. Roztomilé mladé dámy byly krásně osvětlené a malované heřmánkem. Heřmánek rozjasní blond a světle hnědé vlasy o 2-3 tóny. Bujón různé síly bude mít jiný odstín vlasů.

Užitečné vlastnosti heřmánku:

 • heřmánek posiluje strukturu vlasů z kořene
 • vyhlazuje délku
 • léčí pokožku hlavy, zabraňuje lupům
 • vyrovnává barvu vlasů, zejména zlaté odstíny

Lidové recepty zesvětlující vlasový heřmánek

Hamburkový odtučněný recept na osvětlení vlasů

Odvar z heřmánek je jistým prostředkem bělení blondýnků a holoubek. Brunetti potřebují lék silnější.

Klasický heřmánkový vývar je připraven z 3-5 lžic heřmánku v prvním litru vody.

Přineste vodu k varu a po dobu několika minut pošlete heřmánek ve vařící vodě, zakryjte a odložte. Naplněný ochlazený vývar.

Čím více heřmánek vaříte, tím výraznější bude výsledek.

Tlumí vlasy z postřiku, oddělte se, sériově. Odvar by měl být vstřebáván do vlasů a přirozeně suchý, nemusí se odmyt. Po dni si můžete umyt vlasy šamponem. Všechny heřmánek lze odfarbovat 2-3x týdně.

Recept na osvětlení vlasů s heřmánkem, rozmarýnem a šalvějí

Vezměte 3 lžíce heřmánek a 2 lžičky šalvěje a rozmarýnu, vařte v litrech vody (jako v receptu výše), nechte vychladnout a napněte. Tento odvar se používá jako předchozí.

Recept na osvětlení vlasů s heřmánkem a citrónovou šťávou

 • olej (olivový nebo jiný)
 • citronová šťáva
 • heřmánek (suché květiny)

Pro 500 mililitrů vody připravujeme 8 polévkových lžiček heřmánkových květů. Trvejte na tom, přidejte šťávu z poloviny citronu se 2 lžícemi oleje.

Aplikujte na vlasy a hnětete je dřevěným hřebenem, nechte je vyschnout, v létě je lépe to udělat na slunci. Tinktura omyjte šamponem.

5. Skořice rozjasňující vlasy

Skořice je velmi jemná organická složka péče o vlasy. Jedinečné vlastnosti skořice je to, že rozjasní vlasy, barviva a léčí. S jeho pomocí nebo pomocí pomocných komponent můžete vytvořit neuvěřitelnou přirozenou barvu s okouzlujícím leskem.

Užitečné vlastnosti skořice na vlasy:

 • vyživuje vlasový folikul;
 • proniká hluboko do vlasů, díky čemuž vyhladí její povrch;
 • dodává zdravému lesk vlasům s pružností;
 • úroveň stínu přidává jas na tmavé vlasy;
 • zesvětlení vlasů o několik tónů;
 • vitamínové složení skořice: zinek, hořčík, železo, vitamín PP, A, C

Recepty na osvětlení vlasů se skořicí

Receptová maska ​​pro bělení blond vlasů se skořicí

Vezměte si půl šálku pravidelného vlasového kondicionéru, který vždy používejte a přidejte 3-4 polévkové lžíce mleté ​​skořice (přibližně získáte poměr 4-3 polévkových lžiček skořice na 5 lžíce kondicionéru). Smíchejte je v husté pastě. Aplikujte na vlasy kartáčem a nechte 2-3 hodiny (pro hrubé vlasy potřebujete více času, takže pro tento typ držte masku po dobu 4 hodin). Udržujte masku v teple. Po nanesení všech vlasů jej hřejte a dejte je do hrnku.

Recept na osvětlení vlasů se skořicí a medem

Pro půl šálku medu a stejného množství kondicionéru, míchat 4 polévkové lžíce mleté ​​skořice. Před aplikací masky si umyjte vlasy a osušte je mokré, ale ne mokré. Pouze poté použijte masku. Maska musí být zabalena do filmu a ručníku, vlasy musí být zahřáté, aby se pokožka mohla dobře otevřít. Nechte alespoň 2-3 hodiny. Masku umyjte z vlasů teplou vodou (+ šampon a opláchněte).

Tento postup opakujte po 2 dnech, pokud chcete vlasy ještě několikrát zesvětlit.

Recept na osvětlení vlasů se skořicí a citronem

Med a skořice vezměte 1/1 - pro 4 lžíce medu, 4 stejné lžíce skořice (prášek), přidáme šťávu z jednoho citronu (mícháme 2 polévkové lžíce lopuchového oleje (zejména pro suché vlasy)). Aplikujte na vlasy na prameny, hřeben a objednejte v hrnci, pro větší efekt zahalíme naše hlavy pod film a ručník. Doba expozice masky - od 2 do 4 hodin (v závislosti na stupni tuhosti struktury vlasů).

Jak zesvětlit vlasy se skořicí video:

6. Rozjasňující vlasy s rebarbem

Rebarbora je další známý recept na zesvětlení vlasů. Rebarbora rozjasní vlasy a je dobrou volbou pro zesvětlení vlasů. Pokud vyroste rebarbory, nebude vám nic stát. Pokud ne, můžete koupit rebarboru v místním obchodě nebo na trhu.

Rhubarb root dává vlasům bohatý zlatý odstín. Pro zesvětlení vlasů s rebarbem užijte 5 lžící sušených listů nebo kořenu rostliny (můžete použít kombinaci suchých listů a čerstvého nakrájeného kořene), přidáme 500 mililitrů vroucí vody. Varejte vývar za půl hodiny. Poté nechte vývar vychladnout na teplo a postříkejte vlasy, nechte vývar 3 hodiny. Umyjte vodou, nevyžadujte šampon. Vysušte si vlasy. Byl můžete bezpečně používat 2 krát týdně.

Rozjasňující vlasy s odvar z rebarbory ​​- výsledek:

7. Rozjasňující vlasy s pečenou sóji

Můžete vytvořit odbarvovací pastu s teplou vodou a sódy, aby se vaše vlasy odlehčily nebo vyhlazovaly. Vezměte asi půl sklenice sody a přidejte teplou vodu, pokud získáte velmi hustou pastu, všechno jste dokonale smíchali. Je-li příliš tekutý, nebude pokrývat všechny vlasy, protože se bude odvíjet z vlasů. Aplikujte pastu na celé vlasy nebo jednotlivé prameny a nechte 15-20 minut. Zkontrolujte, zda vypadají. Pokud se vám líbí výsledek, umyjte ho. Pokud chcete, můžete to nechat o něco déle. 2-3 krát týdně stačí k dosažení dokonalého výsledku. Tato metoda funguje poprvé.

Sóda na pečení byla po celou dobu používána déle než jiné metody.

Klasický recept na osvětlení vlasů se sójovým šamponem

Smíchejte 7 polévkových lžiček sódy a 50 ml šamponu. Umyjte si vlasy touto směsí jako obvykle.

Tato metoda ovlivňuje průběh vlasů, myje vlasy po dobu 3-6 týdnů a vlasy budou mít světlejší barvu o několik tónů.

Několik možností pro vlasy umývá video. Lidové prostředky:

8. Rozjasňující vlasy s vitamínem C nebo kyselinou askorbovou

Osvětlení vlasů kyselinou askorbovou je rychlým a snadným způsobem, jak hojit vlasy a neúspěšné barvení po neúspěšném barvení. Tato metoda funguje z první aplikace. Můžete použít vitamín ve třech typech - tobolky, tablety, prášek. Nabízíme možnosti použití tabáku a prášku na bázi vitamínu C. Pohodlné použití nástroje v pytlích.

Užitečné vlastnosti kyseliny askorbové pro vlasy:

 • dává objem vlasů
 • odstraňuje mastné kořeny vlasů
 • aktivuje práci malých cév. Obnovuje krevní oběh na pokožce hlavy, vlasy potlačují růst a roste zdravě
 • vypláchne barvu bez poškození struktury vlasů

Recept na osvětlení vlasů kyselinou askorbovou

Vezměte 2 sáčky prášku vitaminu C, rozpusťte v 400 mililitrech vody při pokojové teplotě. Aplikujte roztok na část vlasů, kterou chcete zesvětlit (můžete zvýraznit nebo zesvětlit celé plátno vlasů). Řešení lze aplikovat na bavlněné podložky nebo stříkat z rozprašovací lahve. Nechte řešení pracovat na vašich vlasech po dobu nejméně půl hodiny, pak následujte výsledek, pokud se vám to hodí, vypláchněte vitamin C z vlasů se šamponem a kondicionérem.

Druhá metoda: Používá se pravidelně, na rozdíl od předchozího, který jedná jednou: rozdrtí 8-10 kusů vitaminu C a promíchá se šamponem, který jste zvyklí používat. Umyjte si vlasy (ponechte šampon na vlasu po dobu 3-5 minut) a nanášejte kondicionér. Tuto metodu opakujte při každém mytí, dokud nedosáhnete odstínu, který chcete vidět na vlasu.

Výsledky mytí vlasy kyseliny askorbové:

9. Dejte vlasy se solí

Účinek osvětlení slanou vodou je patrný v létě, kdy plavete v moři a po slunci vysycháte vlasy. Každá dívka si všimla, že po odpočinku se její vlasy stávají lehčími, to znamená, že se vyhoří. Sůl dokonale rozjasní vlasy, ale sama o sobě je vyschne. Proto jsme určitě vyrobili solnou masku pro osvětlení vlasů s příměsí oleje.

Je-li farma mořská sůl, použijte ji.

Recept na osvětlení vlasů solí

Potřebujeme 2 lžíce soli a 1/5 ovoce (lžíce), 1,5 šálku teplé vody, 1/5 lžíce oleje (olivový, rakytník nebo lopuch). Směs soli, octa, oleje a naléváme vodu. Aplikujte na vlasy po dobu 40 minut, pokud jsou vlasy velmi těsné, hodinu. Po mé hlavě je nutná klimatizace. Takovou masku opět po 2 dnech uděláme znovu, pokud jste s výsledkem spokojeni poprvé, samozřejmě nemusíte opakovat.

Pro Více Informací O Suché Vlasy