logo

Medové osvětlení vlasů

Shrnutí článku

Med je nejen vynikajícím jídlem, ale také zdrojem vitamínů s množstvím léčebných a prospěšných vlastností. Ale med má své skryté talenty a vlastnosti! Jedním z nich je přirozené osvětlení vlasů s medem.

S pomocí speciálních medových masek nejenže zesvětlují vlasy, ale také ji vyživují a obnovují z poškození. Jak osvětlit vlasy s medem sami doma? Jaké jsou nejlépe prospěšné medové masky na vlasy? Naučíte se všechno o vyčištění vlasů s medem v tomto článku!

Medové osvětlení vlasů

Medové osvětlení vlasů je rychlý a bezpečný postup, a co je nejdůležitější - je k dispozici s libovolným rozpočtem. Tento postup lze snadno provést nezávisle doma z improvizovaných prostředků. To je pro to, že všechny ženy zbožňují vlasy osvětlení s medem!

Stojí za zmínku, že také velkou výhodou postupu je jeho přirozený účinek. Také, kromě osvětlení několika tónů, zlepšíte stav vlasů a pokožku hlavy. Koneckonců, postup osvětlení vlasů s medem je nejen efektivní, ale i léčebný!

Výhody zesvětlení vlasů s medem

 • Přinášejí vlasy lesk a zářivý, výrazný vzhled;
 • Odstranění suchosti a křehkých vlasů;
 • Zlepšení struktury vlasů;
 • Prevence a prevence vypadávání vlasů;
 • Odstraňte starou barvu z kadeřů;
 • Obnova poškozených vlasů;
 • Odstranění nepotřebných dělených konců;
 • Odstranění nepříjemných lupů;
 • Vyléčit seborrhea a jiné nepříjemné nemoci;
 • Zlepšení mazových žláz;
 • Posílení struktury a vlasových kořenů;
 • Přímo přirozené osvětlení vlasů;
 • Hluboké čištění vlasů z různých nečistot a nečistot;
 • Zlepšení stavu vlasů;
 • Použití přírodního produktu bez jedů a chemikálií;
 • Příjemný medový pach vlasů po proceduře;
 • Krásný zlatý stín vlasů.

Jak můžete vidět, osvětlení vlasů s medem vám nejen pomůže najít novou barvu kudrlinky nejpřirozenějším způsobem, ale také zlepší jejich celkový stav. Med je také schopen léčit některé nemoci kůže v oblasti hlavy.

Proč stojí za to osvětlení vlasů medem? Odpověď je jednoduchá! To je nejen efektivní metoda, ale také nejužitečnější.

Kdo je vhodný pro zesvětlení vlasů s medem, a kdo ne?

Neexistuje žádná zvláštní kontraindikace pro osvětlení vlasů s medem, protože med je netoxická, přírodní látka, která je naprosto bezpečná. Jedinou starostí o vylepšení medu bude alergie.

Aby se zabránilo nepříjemným účinkům alergií, stojí za to testovat reakci na med na malé ploše pokožky, než začnete snižovat vlasy. K tomu použijte malé množství medu na ohybu paže v blízkosti lokte. V této oblasti těla není kůže mnohem tenčí, takže se objeví nejrychleji alergická reakce.

Po aplikaci medu na kůži zaznamenejte čas na 15 minut. Po uplynutí doby zkontrolujte, zda máte na těle, kde byl med aplikován, začervenal. Pokud nedojde k žádné reakci, nemáte také alergie, takže můžete bezpečně vyzkoušet osvětlení vlasů medem.

DŮLEŽITÉ! Pokud však z nějakého důvodu máte alergickou reakci po osvětlení vlasů s medem, ujistěte se, že se poradit s alergikem včas na pomoc!

Hlavní pravidla pro osvětlení vlasů s medem

Pravidlo číslo 1. Neprojděte důležitou fázi osvětlení - přípravu vlasů. Ujistěte se, že si důkladně umyjte hlavu před odlesknutím vlasů medem. Nedoporučuje se dodatečně používat masky a vlasové kondicionéry. Vlasy je třeba umýt běžným šamponem nebo mýdlovou vodou s přidáním malého množství sody (0,5 lžíce).

Pravidlo číslo 2. Opatrně vyberte postup. Aby byl proces osvětlení vlasů s medem úspěšný a zanechal kvalitativní a trvalý výsledek, měli byste pečlivě vybírat med. Je důležité, aby med nebyl kandovaný a bez zřejmých hrud.

Pravidlo číslo 3. Připravte medovou masku, abyste zesílili vlasy. Tato fáze je velmi důležitá a výsledek bude záviset na tom, jak dobře připravíte medovou masku.

Chcete-li udělat barvu, musíte roztáhnout med, aniž byste ho přivedli k varu. Je důležité, aby med byl dobře smíchaný a neměl hrudky.

DŮLEŽITÉ! Pro roztavení medu se nedoporučuje používat mikrovlnku. V něm med ztratí některé užitečné vlastnosti a léčebné vlastnosti. Vždy můžete med zředit několika kapkami horké čisté vody.

Pravidlo číslo 4. Rovnoměrně rozložte medovou hmotu po celé délce vlasů. Aplikujte med rovnoměrně na čisté, vysušené vlasy. Zvláštní pozornost je třeba věnovat kořenům a špičkám vlasů.

Po nanesení medu na vlasy masírujete hlavu světlem, netlačovými pohyby. To zvýší účinek postupu.

Vložte vlasy do plastového sáčku nebo kloboučku. A nechte to na dalších 10 hodin. Můžete jít do postele s takovým designem na vaší hlavě, ale pouze pokud vytvoříte všechny podmínky, aby vaše vlasy nevycházely z podstavec a neškrtí vše kolem.

Pravidlo číslo 5. Po proceduře důkladně umyjte vlasy. Zvláště důležité je, jak umýt hlavu po medové masce. Vlasy je třeba umýt teplým šamponem pod teplou vodu. A pak opláchněte bylinnou infuzi podle vašeho výběru.

Jako infuzi jsou perfektní vařené heřmánkové květy nebo roztok citronové šťávy (v poměru 1: 1 s vodou). Zbývá vysušit vlasy a implantovat první výsledky osvětlení vlasů s medem!

Zesvětlujeme vlasy s medem doma

Musíte pochopit, že stojí za to pamatovat, kdy se rozvíjejí vlasy s medem - nebude mít okamžitý výsledek. Nebojte se, že po prvním postupu jste se nestali blondou, je to normální! Chcete-li dosáhnout výraznějšího výsledku, musíte proceduru opakovat nejméně 4-5krát.

Neexistují žádné zvláštní kontraindikace ohledně doby odpočinku mezi postupy pro vyjasnění medu. Proto můžete zopakovat následující postup pro zesvětlení vlasů s medem již zítra.

Obvykle medové masky zesvětlují vlasy o 3-4 tóny. Takže si nemyslete, že vy, po osvětlení vlasů s medem, něco nefunguje. Určitě jste udělali všechno v pořádku, právě v tomto postupu se výsledek objevuje postupně a vyžaduje několik postupů.

Jaký med se používá pro přirozené osvětlení vlasů?

Pro osvětlení vlasů s medem je v zásadě vhodný jakýkoli výrobek. Je důležité, aby byla zcela přirozená.

Nejčastěji se používá květinový med, aby se vlasy zesvětlily na 3-4 tóny. Hlavní věc je, že med není kandovaný. V opačném případě hromady cukru v medové masce nerozdělí rovnoměrně vlasy a nepoškodí výsledek bělení.

A co je nejdůležitější, nezapomeňte, že nejúčinnější masky z medu pro osvětlení vlasů jsou připraveny s přídavkem koření a dalších ingrediencí. Například pomocí kefír nebo skořice.

Recepční medové masky pro osvětlení vlasů:

 1. Maska, jasné vlasy, vyrobené z medu a skořice. Mírně roztavíme med a přidáme skořici. Poměr složek by měl být jeden k jednomu. Mícháme směs a rovnoměrně naneseme na vysušené vlasy.

Tato maska ​​podle statistik se používá nejčastěji, když je nutné zesvětlit vlasy medem. Možná je tato konkrétní kombinace dána více preferencí kvůli příjemné vůni skořice.

 1. Medová citronová maska ​​pro vysoce kvalitní osvětlení vlasů. Zde potřebujeme trochu více složek: absolutně jakýkoli olej přírodního původu, tekutý med a citronovou šťávu. Smíchejte tyto složky dohromady v poměru one-to-one a jemně aplikujte na vlasy. Efekt takové masky vás určitě potěší!
 2. Rozjasňující maska ​​s extraktem z medu a heřmánku. Tato maska ​​bude trvat déle než výše uvedené. Nejprve musíte připravit extrakt z heřmánku. Nejvhodnější poměry: 2 polévkové lžíce. na šálku vroucí vody. Nechte vývar vytahovat a ochladit co nejdůležitější, aby se spálit skalp.

Pak rozmícháme heřmánkový odvar s tekutým medem. Také přidal citrónovou šťávu pro nejlepší efekt. Je nutné míchat ve standardních poměrech jeden k jednomu. Pak položte masku na vlasy a počkejte na výsledky!

 1. Maska pro vyjasnění vajíčkem a tekutým medem. Dobře poraďte a míchat 2 kuřecí vejce s 3 lžíci. roztavený tekutý med. Pak položte výslednou masku na suché vlasy a vychutnejte si výsledek!
 2. Med s koňakem pro zesvětlení vlasů. Taková medová maska ​​nejen dobře osvětlí vlasy, ale také bude mít preventivní účinek proti vypadávání vlasů. Ne každý si tuto masku vybírá kvůli ostrému zápachu.

Mícháme do hladkého žloutku, 1 polévkovou lžíci. koňak, 1 lžička tekutý med. A naše maska ​​pro osvětlení vlasů s medem je připravená!

 1. Honey-kefir maska. Potřebujeme 15 ml tekutého medu, jedno vejce a 50 ml kefír. Mícháme všechny ingredience a masku rozjasníme pomocí medu.

Existuje obrovské množství různých receptů masky pro osvětlení vlasů s medem, a vždy si můžete vybrat ten, který vyhovuje vašim vlasům.

DŮLEŽITÉ! Před aplikací kterékoliv medové masky se ujistěte, že nejste alergičtí na své součásti. V případě alergické reakce okamžitě konzultujte odborníka.

Fotky vlasů před a po vyčištění medu

Díky široce rozvinutému internetu je nyní velmi snadné najít fotografické příklady vlasů zesvětlených medem. Zvláště pro vás jsme neprovedli velký výběr fotografií před a po osvětlení vlasů medem.

Medové osvětlení vlasů

Med je široce známý jako přírodní lék na mnoho nemocí, problémy s kůží a vlasy. Nicméně, málo lidí si uvědomuje, že používání tohoto včelího produktu může bezpečně a efektivně zesvětlit vlasy několika tóny.

Výhody zesvětlení vlasů s medem

Med je skvělý nástroj - skladiště vitaminů a horníků, které nejen pomáhají zesvětlit vlasy, dodávají jim sálavý vzhled, ale také vás zbavují mnoha problémů, jako jsou suché vlasy, ztráta, zlomení, nadměrný obsah tuku, seborrhea. Kromě toho med medu dobře odstraňuje starou barvu z kadeřnic, aniž by je poškodila.

Takže, jaké jsou výhody osvětlení vlasů s medem:

 • obnovení poškozených vlasů, včetně dělených konců;
 • odstranění lupů, seborrhea;
 • normalizace mazových žláz;
 • posilování vlasových kořenů;
 • osvětlení vlasů;
 • hluboké čištění kadeří od nečistot, prachu, barvy;
 • zlepšení celkového stavu vlasů.

Další důležitou výhodou použití medu pro objasnění je jeho příjemná vůně, na rozdíl od chemických barviv, která mají výrazný zápach čpavku. Výsledek vypadávání vlasů je vidět téměř okamžitě: tmavé vlasy po první aplikaci se stávají světlejšími, ale světlé a světlé kadeře se stávají krásným zlatým odstínem.

DŮLEŽITÉ! Rozjasňující vlasy s medem mohou být provedeny pro všechny typy vlasů, jediné, co je před aplikací, je třeba provést test alergie.

Pravidla osvětlení

Postup pro objasnění s medem doma nevyžaduje zvláštní dovednosti a školení, avšak pro jeho účinné provádění je nutné dodržovat několik pravidel:

Pravidlo 1. Před barvením byste měli vlasy důkladně umýt tradičním šamponem, aniž byste po mytí používali masky, kondicionéry nebo oplachy. Můžete přidat trochu poloviční lžíce sodovky do roztoku mýdla, který vyčistí vaše vlasy špíny a mastnoty.

Pravidlo 2. Je třeba správně připravit med. Chcete-li to udělat, vezměte několik lžiček (v závislosti na délce vlasů) medu a roztavte jej ve vodní lázni, ani vroucí. Nebo jednoduše zlikvidujte produkt několika lžíci teplé vody. Nepoužívejte mikrovlnnou troubu k ohřevu, protože užitkové vlastnosti medu v této metodě jsou ztraceny.

Pravidlo 3. Nyní musíte přímo aplikovat výrobek na vlasy. Chcete-li to provést, lehce utěrku osušte vlasy, vyčistěte je, rozdělte do stejných pramenů a rozetřete každý z nich medem a věnujte pozornost špičkám a kořínkům. Poté proveďte lehkou masáž hlavy, abyste zvýšili účinek přírodního produktu. Zahalte si vlasy do plastového sáčku a nahoře zabalte froté ručník. Takovou masku nechte alespoň deset hodin. To je důvod, proč by bylo nejlepší, kdybychom v noci učinili postup pro objasnění.

Pravidlo 4. Po uplynutí uvedeného času opláchněte med důkladně teplou vodou a pak vlasy opláchněte extraktem z heřmánku nebo roztokem na bázi citronové šťávy nebo jablečného octa.

DŮLEŽITÉ! Chcete-li rozjasnit vlasy s medem doma, musíte použít pouze přírodní produkt.

Recepty na masku na vlasy

Pro ty, kteří chtějí vlasy zesvětlit medem, ale nechtějí nebo nemohou strávit proceduru po dobu deseti až dvanácti hodin, můžete použít úžasné medové masky s přídavkem různých ingrediencí, které zvyšují účinek medu.

Maska s medem a skořicí: směs skořice prášek s tekutým medem v poměru 1: 1. Aplikujte na vlasy a pak omotávejte hlavu plastovým uzávěrem. Po třech hodinách umyjte masku.
Bělení vlasů s medem a citronem: promíchejte v poměru 1: 1 tekutého medu, citronové šťávy a oleje. Dejte masku na hlavu, jako v předchozím receptu. Umyjte si vlasy za dvě hodiny.

Osvěžující med a heřmánek. Než připravíte masku, musíte udělat heřmánek odvar (2 lžíce heřmánek květiny pour vroucí vodu, nechte vychladnout). Pak rozmícháme heřmánkový odvar, med a citronovou šťávu. Dávejte kudrlinky a půl až dvě hodiny.

Maska s medem na vlasy

Pokud sníte o zdravých, krásných vlasů, pomůže vám jednoduchá maska ​​s medem. Med obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, stopových prvků, které se starají o vlasy, posilují kořeny, aktivují metabolické procesy, vyživují a obnovují kudrlinky, zmírňují lupiny a dávají vlasům zlatý odstín.

Maska s medem se provádí dvakrát týdně, po dobu půl až dvou měsíců. Poté můžete číslo snížit na jeden čas za 7 nebo 14 dní. Pro masochki nutně vzít přírodní, mírně zahřátý med. Tento včelí produkt ve své čisté podobě má na vlasy spíše agresivní účinek, takže se doporučuje používat spolu s dalšími složkami: vejce, přírodní oleje, mléčné výrobky, mléko atd.

Klasická maska ​​je med + olivový olej. Smíchejte 4 polévkové lžíce. tekutý med a 5 polévkových lžiček. oleje. Aplikujte na vlasy, zabalte a omyjte jednu hodinu teplou vodou. Pokud pravidelně používáte takový nástroj, zbavíte se mnoha problémů, které vznikají z vlasů a stanete se majitelem luxusních, zdravých a zářících kadeří.

Maska na vlasy s vejcem a medem

Maska s vejcem a medem je pravděpodobně nejoblíbenější produkt péče o vlasy doma. Ale kromě velké popularity má taková maska ​​zázračný vliv na stav kudrlin.

Maska s vejcem a medem:

 • redukuje ztrátu vlasů;
 • normalizuje mazové žlázy, vytváří kudrlinky méně tuku, v důsledku toho dochází ke snížení četnosti mytí vlasů;
 • zvyšuje hlasitost, dělá kadeře poslušný;
 • dává vlasům krásný lesk, lesk.

Pro přípravu masochky mix 2 vejce s 3 lžícemi. zlato Nejprve dobře porazte vejce a přidejte trochu tekutého medu. Aplikujte směs na vlasy po celé délce, nezapomínejte na kořeny. Zakryjte hlavu plastovým krytem, ​​kryt s ručníkem. Po 30-40 minutách vypláchněte masku, opláchněte vlasy odvarem bylin nebo roztokem citronové šťávy.

Maska na vlasy s medem a brandy

Maska na vlasy s medem a brandy, možná jedním z nejúčinnějších v boji proti vypadávání vlasů, lupů, mastné seborey, nadměrné suchosti. Pravidelné používání takového nástroje činí kudrlinky poslušnější, hedvábnější, pružnější, hladké, snižuje jejich ztrátu. Maska je také skvělý nástroj pro obnovu poškozených vlasů po trvalém nebo častém barvení, vlasy, aktivuje růst vlasových folikulů, vyživuje žárovky kyslíkem.

Maska je vyrobena z medu a brandy: jen míchat až do vzniku homogenní hmoty jeden žĺtka, 1 polévková lžíce. koňak, 1 lžička tekutý med. Aplikujte směs na vlasy, nezapomínejte na kořeny. Uchovávejte masku pod plastovým krytem asi 30-40 minut. Umyjte teplou vodou.

Maska na vlasy a med

Posilujte vlasy, snižte jejich obsah tuku, normalizujte práci mazových žláz, udělejte kudrlinky krásný lesk a zářivost, můžete použít univerzální masku s medem a vaječným žloutek. Chcete-li vařit, vezměte: 2 žloutky se mísí s 1 polévkou. tekutý med. Do směsi přidáme 1 polévkovou lžíci. jakýkoliv přírodní olej (olivový, lopuch, ricin). Aplikujte přípravek na vlasy včetně kořenů a omyjte 30-50 minut teplé vody a šamponu. Po proceduře je velmi dobré dát parfém na mokré vlasy, mimochodem, parfumerie jsou velkoobchodní v Moskvě, a proto je možné, že ji nezachráníte.

Medová maska ​​s kefírem

Pokud vaše zámky trpí avitaminózou, spadnou, zlomením a rozštěpením, potřebujete výživu, pak vám bezpochyby pomůže medová maska ​​s kefírem. Perfektně obnovuje strukturu zvlnění, vyživuje a hydratuje vlasy, chrání je před mechanickými a tepelnými účinky, eliminuje lupy a intenzivní ztráty, dává zámkům zářivý, zdravý a krásný vzhled.

Vezměte 50 ml kefír nebo jogurtu smíchaných s 15 ml tekutého medu a jednoho vejce. Aplikujte masochku na vlasy, podržte po dobu 30-40 minut, opláchněte teplou vodou a šamponem. Chcete-li se zbavit vypadávání vlasů, postupujte podle postupů: nejméně deset mastek jednou nebo dvakrát týdně.

Recenze

Alena, 25 let
"Nedávno jsem ochutnal malou masku s medem a červeným pepřem. Účinek je úžasný, vlasy přestaly vypadávat, stávat se silnějšími, objemnějšími a mají nádherný záblesk. Kdo ale chce udělat takovou masku, buďte opatrní, mohou nastat alergie. Pokud po nanesení výrobku hlava silně upečí, okamžitě se vypláchne. Spálení při vystavení masce je však možné, musí být tolerováno. "

Margarita, 19 let
"Snažil jsem se barvit vlasy medem a skořicí. Mám blonďaté vlasy, takže jsem neviděl žádnou zvláštní změnu v barvě, ale kudrlinky svítily, jsou krásně zlaté na slunci. Navíc jsem ztratil lupy a svědění. "

Larisa, 28 let
"Mám velmi suché vlasy, proto jsem zachráněn jen medovými maskami. Vyrábím to s různými komponenty, ale nejčastěji používám med v kombinaci s přírodními oleji - olivou, ricinem, mandlem. Výsledek lze vidět ihned po první aplikaci, nicméně je špatné, že trvá krátkou dobu, musíte udělat masku dvakrát týdně. "

Masky s medem pro osvětlení vlasů

Obraz svůdné blondýny - sen mnohých slušných sexu. Chcete-li se stát blonďatou krásou, ženy se uchýlí k chemickým barvivem, o kterých je známo, že jsou velmi škodlivé pro vlasy. A barva po barvení je někdy nepředvídatelná: na obalu je okouzlující blondýnka, ale ve skutečnosti jsou prameny barvy spálené nepochopitelným načervenalým nádechem. Skvělou alternativou k agresivním chemickým barvivem je světelná maska ​​s medem, kterou používali starodávné krásy.

Užitečné složení medu

Každý ví, že med je nejhodnotnějším výrobkem, který se vyznačuje vynikající chutí a léčebnými vlastnostmi. Hojivý účinek medu na vlasy je způsoben jeho jedinečným chemickým složením:

 • vitamíny (A, B, C, E) podporují růst vlasů, stabilizují tvorbu kožního mazu, zabraňují vypadávání starých šedých vlasů, eliminují suchost, křehkost a průřez, poskytují kudrlinky bohatou barvu;
 • stopové prvky (železo, zinek, měď) působí proti ztrátě kudrlin, posilují kořeny, obnovují poškozenou strukturu, normalizují mastnou sekreci, odstraňují křehkost a otupělost, zvětšují barvu vlasů;
 • fruktóza a glukóza zvlhčují suché a poškozené vlákna, které jim dodávají hladkost, měkkost a hedvábnost.

Maska s medem umožňuje nejen zesvětlovat vlasy, ale také léčit a kosmeticky působit na ně. Významné výhody osvětlení vlasů s medem jsou jeho absolutní neškodnost a příjemná vůně (na rozdíl od chemických barviv, jejichž účinek je extrémně škodlivý pro vlasy a má nepříjemný zápach čpavku). Kromě toho medová maska ​​odstraňuje starou barvu z pramenů, aniž by je poškodila.

Medová maska ​​vám umožní odlehčit blondýnky, takže brunetky a hnědovlasé ženy, jako je tato směs, se doporučují nejen pro odlehčení vlasů, ale pro terapeutické a profylaktické účely.

Doporučení k použití

Osvětlení vlasů s včelím výrobkem je dlouhý postup, který vyžaduje trpělivost a čas. Abyste masku s medem vytvořili rychlý efekt, měli byste dodržovat tato doporučení:

 1. Nezapomeňte vyloučit alergie na med testováním tohoto produktu. Namočte do ucha nebo zápěstí malé množství medu a sledujte reakci.
 2. Med a další složky masky musí být přirozené a čerstvé.
 3. Nejlepší možností pro osvětlení vlasů je akáciový med nebo lípa.
 4. Včelí produkt by měl být tekutý a teplý (měl by být vyhřívaný na 35-40 ° C, ne více).
 5. Pro rychlé působení se doporučuje přidat do masky další světlejší přísady (citrón, skořici).
 6. Směs by měla být homogenní.
 7. Důkladně omyjte vlasy šamponem na bázi rostlinného původu s pečenou sódy (čtvrtinu čajové lžičky) a poté dobře opláchněte. Nepoužívejte balzámy, kondicionéry a jiné podobné výrobky.
 8. Maska se aplikuje na čisté, vlhké vlasy. Nezapomeňte masírovat směs do kořenů a epidermis hlavy.
 9. Po nanesení masky by měla být hlava obalena celofánem a teplou utěrkou.
 10. Doba trvání relace - od 1 do 10 hodin (čím delší, tím lepší je výsledek. Nejlepší volba - použití kompozice po celou noc).
 11. Chcete-li odstranit masku, použijte teplou vodu, pak opláchněte vlasy s heřmánkovou infuzí (nebo vodou okyselenou citronem).
 12. Získat viditelný výsledek objasnění s medem bude vyžadovat nejméně deset procedur.

Znalost těchto nuancí pomůže ulehčit, učinit a zpřísnit proces odlehčení vlasů.

Medové rozjasňující recepty

Zesvětlující masky, jejichž základem je med, mohou být doplněny dalšími užitečnými prvky. Nabízíme jednoduché a efektivní směsi receptů.

Jednoduchá medová maska

Smažená, vlhká kudrlinka s teplým medem a teplým. Udržujte masku nejméně 10 hodin a nejlépe odejít na noc.
Kromě osvětlení pro několik tónů budou vlasy měkké, hladké a hedvábné, jejich růst je aktivován.

Skořicí

Smíchejte skořicový prášek s medem (ve stejném poměru) a namažte výsledné složené prameny. Po 4 hodinách se maska ​​vypláchne.
Směs s medem a skořicí vám také umožňuje zpevnit kořeny, zlepšit tok krve v kořenech a pokožce, urychlit růst vlasů, stabilizovat práci mazových žláz, vytvářet kudrlinky, lesk, hladkost a měkkost.

S citronem

Připravte směs medu, čerstvé citronové šťávy, olivového oleje (podle UF). Tato kompozice, kterou jsme rozmazávali, se po 2 hodinách umyjí.
Lemonová medová maska ​​nejen zesvětluje vlasy, ale také ji vyživuje. Tato kompozice se doporučuje majitelům mastných vlasů kvůli sušicím vlastnostem citrusů.
Rada Olivový olej lze vyměnit za lopuch nebo ricinový olej.

S kefírem

Mixujte kefír (dvě lžíce) s medem (tři lžíce). Aplikujte směs na vlasy, po 1 hodině promyjte.
Kefír-medová maska, kromě efektu rozjasnění, se doporučuje k boji proti alopecii, obnovení poškozených struktur, vyživování a zvlhčení suchých pramenů a odstranění lupů.

S heřmánek

Kombinujeme čerstvý odtučněný heřmánek (50 ml) s citrónovou čerstvou šťávou (lžíce) a medem (tři lžíce). Doba trvání procedury - 2 hodiny.
Heřmánek dodá kudrlinky krásný světle zlatý odstín.

Kondicionér na masku s medem

Smíchejte včelí produkt (50 ml) a vlasový kondicionér (100 ml). Výsledná kompozice se používá po každém mytí vlasů (místo běžného kondicionéru).

Tyto jednoduché domácí masky umožní dívkám s blond kudrlinami získat požadovaný odstín v krátkém čase a je naprosto neškodné, ale naopak s přínosem. Situace hlavy vlasů po aplikaci čisticí medové masky se výrazně zlepší, její růst se urychlí, dostane potřebné potraviny a zvlhčuje, problémy lupů a rozštěpené konce budou vyřešeny. To je krása světelných kudrlin s medem.

Osvětlení vlasů s medem: chutné a dobré pro vlasy

Osvětlení vlasů s medem je oblíbeným a cenově dostupným způsobem, který vyžaduje určitou dovednost a vytrvalost. Správné složení, dostatečná doba expozice a shoda s touto technologií vám umožní dosáhnout požadovaného odstínu bez použití chemických barev.

Proč je med užitečný

Existuje mnoho faktů a vědeckých studií o výhodách medu. Hlavní a nespornou výhodou je, že neklouzá kudrlinky, jak se stane po aplikaci chemických barviv. Navíc drtivá většina žen zaznamenala zdravější vzhled, měkkost a vlhkost po aplikaci masky s medem.

Má jedinečné chemické složení a obsahuje mnoho užitečných komponent:

 • B vitamíny pomáhají urychlit růst vašich zámků;
 • Vitamin E zlepšuje vzhled, posiluje a léčí;
 • kyselina listová se nevytváří v lidském těle, ale podílí se na tvorbě vlasových buněk.

Jak osvětlit vlasy medem

Odbarvení je možné díky působení peroxidu vodíku v kompozici. Přesněji řečeno, kompozice obsahuje enzym glukózooxidázu - populární složku redoxních procesů. Výsledkem některých chemických reakcí v určitém prostředí je tvorba peroxidu vodíku. Jeho množství je takové, že chemické poškození pramenů je téměř nemožné.

Množství tohoto enzymu je větší v čerstvém produktu. Dokonce i on může dávat odbarvující látku 2 tisíckrát méně, než je obsažen v 6% peroxidovém zbarvovacím roztoku. Tato skutečnost potvrzuje neškodnost peroxidu ve složení a síly být trpělivý, protože viditelný výsledek se objeví po několika procedurách.

Dávejte pozor! Jak se med zesvětluje, závisí také na kvalitě, struktuře vlasů, na barvě chemických barviv, na barvě a na poréznosti. Reakce kudrlin je velmi individuální.

Kdy použít

Med pro zesvětlení vlasů je chutná a bezpečná metoda osvětlení, ale není vhodná pro všechny. Při splnění řady podmínek lze určit stupeň viditelného výsledku:

 1. Produkt je účinný pro blondýnky. Světle hnědá, světle hnědá, pšenice, zlatá přírodní barva je více náchylná k odbarvení.
 2. Změna barvy se projeví pouze 2-3 tóny. Plně odbarvené prameny do stavu platinové blondiny se nezdaří kvůli příliš nízké koncentraci bělícího činidla.
 3. Prioritou je obnovení pramenů, nikoli barvení. Vlhkost a zotavení budou patrné mnohem víc než změna barvy.
 4. Nejvhodnější komponenta, s níž můžete pracovat. To se drží, toků a půdy vše kolem. Proto nedostatek trpělivosti vyvrací veškeré úsilí.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikací je alergie na včelí produkty. Odmítnutí těla může způsobit zarudnutí, olupování, svědění. V některých případech jsou možné závažnější důsledky. Dokonce i v případě, že nedojde k žádnému styku s kůží, neměli byste stále žertovat se zdravím.

Stačí stačit provést test na alergie s malým množstvím včelího produktu na zápěstí nebo na kloubu lakta. V případě nepříjemných reakcí je lepší opustit metodu. A také by nemělo být užíváno v případě bolestivých stavů způsobených zvýšenou hladinou cukru v krvi.

Fotografie před a po

Medová maska ​​pro zesvětlení vlasů

Podrobný návod, jak osvětlit vlasy medem doma:

 1. Připravte kompozici. Mělo by to být tekutá konzistence.
 2. Liberálně aplikujte zjasňující látky na prameny. Můžete použít hřeben.
 3. Masírovat pokožku hlavy.
 4. Opatrně zabalte film nebo sprchový kryt, obalte ručníkem. Směs může unikat.
 5. Masku držte asi 10 hodin. Vhodnější je to dělat v noci, starat se o čistotu postele po spánku.
 6. Důkladně opláchněte pramínky, opláchněte šamponem. Volitelně - opláchněte odvar z bylin.

Masky na vlasy s medem

Výrobek lze aplikovat v čisté formě a můžete připravit směs. Taková medová maska ​​na vlasy dodá další léčivý účinek a vyživuje kudrlinky. Existuje mnoho přírodních vlasových masek s medem, například můžete vyzkoušet heřmánek bělení medem. Podívejme se na několik receptů nejoblíbenějších a nejpozoruhodnějších mastek pro domácí použití:

Medová maska ​​s octem

Smíchejte včelí produkt a jablečný jablečný ocot v poměru 4: 1, naneste na vlasy homogenní kaše. Případně můžete přidat několik kapek citronového silice. Kudrlinky získají další zářivost.

Mastná

Vhodné pro suché a poškozené kadeře. Nestačí smíchat jednu lžíci medu a 0,5 lžíce olivového oleje. Olej lze vyměnit na základě vlastních preferencí, například kokosu nebo lopuchu. Přečtěte si také o výběru oleje pro osvětlení vlasů.

Na základě klimatizace

Ve skutečnosti je to obohacení obvyklých produktů péče. Mixujte kondicionér a med v poměru 2: 1 a nechte 15 minut. Pak aplikujte na kadeře a držte jej 40 minut. Odbarvení se stane patrným po 4 ošetřeních. Do směsi se může přidat špetka mleté ​​skořice nebo kardamonu.

Skořicí

Do kondicionéru je třeba přidat med a skořici. Poslední dvě složky by měly být stejné. Kondicionér - 2x více. Aby nedošlo ke vzniku hrudky ve směsi, je nutné důkladně rozemletý přípravek a přidat kapalnou část do prášku, nikoliv naopak. Aplikujte směs na prameny a zabalte 40 minut. Tato maska ​​se umyje bez šamponu a pomůže zbarvit výsledek neúspěšného zbarvení.

S citronem

Ve stejných částech je třeba vzít citronovou šťávu, med, olivový olej. Šťávu je lepší vzít čerstvé. Olej může být nahrazen klimatizací nebo jiným oblíbeným olejem. Odolajte masku po dobu 2-4 hodin, opláchněte teplou vodou. Pokud máte zájem o tuto masku, přečtěte si podrobnější článek o blesku na vlasy s medem a citronem.

Tip! Pokud blondýnky v barvě přidávají malou hennu nebo mletou kávu, kudrlinky se stanou červeným přetečením.

Pokud kompozice nefunguje

Jedná se o velmi jemné objasnění, takže můžete dosáhnout požadovaného výsledku s 10-15 pokusy. Účinnost po první aplikaci je nepravděpodobná. I když se určitě objeví zdravý lesk. Pokud se výsledek nezobrazuje delší dobu, je třeba zkontrolovat hustotu směsi. Při nedostatečném mazání se stupeň vyjasnění sníží.

Kandovaný výrobek by neměl být v mikrovlnné troubě přiveden k varu nebo tání. Obsah užitečných látek se sníží, stejně jako osvětlovací účinek.

Tip! Máte-li zájem o radikálnější rozjasnění doma, můžete vyzkoušet hydroponické pro jasnější vlasy.

Je možné použít destilovanou vodu

Destilovaná voda je vhodnější, protože pomáhá vytvářet prostředí, které napomáhá reakci peroxidu. Díky neutrálnímu pH 7 destilovaná voda zlepšuje jasnost pramenů. Kromě toho se voda čistí z kovů, které reagují s peroxidem, což snižuje jeho účinnost.

Destilovaná voda snižuje lepivost včelího výrobku a rovnoměrně rozptýlí zjasňující hmotu. Pro výraznější účinek lze k směsi přidávat trochu peroxidu vodíku. Pak se kadeře zbarví rychleji.

Je to důležité! Směs je nežádoucí použít na černé nebo tmavé blond vlasy, protože mohou být oranžové. Přečtěte si o světlejších černých vlasech.

Jakékoli nežádoucí reakce lze předvídat provedením testovacího barvení tenkého pramene v okcipitální zóně.

Vlastnosti přípravy k objasnění

Začněte postup osvětlení vlasů medem, nezapomeňte: Aby barvicí komponenty nepoškodily a postup je co nejúčinnější, stojí za to dodržovat některá pravidla:

 1. Aby se předešlo zelené barvě na kadeřích, je důležité opustit kovové nádobí. Kov může reagovat s některými složkami a výsledek barvení vlasů s medem bude nepředvídatelný.
 2. Ze stejného důvodu by se kovové hřebeny neměly používat.
 3. Mezi postupy sledování intervalu 2-3 dnů.

Je velmi důležité připravit vlasy na proceduru. Otevřené vločky na vlasy absorbují součásti lépe, barva bude intenzivnější. Proto by měla být maska ​​aplikována na čisté prameny. A je žádoucí umýt je přidáním šupky sódy na šampon. Soda pomáhá očistit a jemně odlupovat pokožku hlavy. Pak by měly být vlasy důkladně opláchnuty a vysušeny ručníkem.

Užitný čisticí prostředek je velmi lepivý, je obtížné umýt. Proto je třeba připravit místo postupu. Můžete předem dát věci na vědomí, že není škoda špinit se, když maska ​​uniká. Je lepší zakrýt podlahu a nejbližší předměty polyetylenem, novinami nebo látkou, aby je bylo možné vyškrábat z náhodných kapek. Zvláštní pozornost je třeba věnovat při přidávání henny, přetrvávající skvrny mohou zůstat.

Je vhodné nosit bělicí směs na dlouhých pramenech a shromáždit je v příliš těsné vysoké housce. Sprchové víčko pomůže udržet prameny na svém místě. Abyste se vyhnuli úniku, můžete ho na několika místech nalepit neviditelným. Lůžko by mělo být také připraveno. Na polštář můžete položit ručník a navíc zabalit hlavu. Nedoporučuje se ponechat vícesložkovou kompozici přes noc. Nepředvídatelný tón nebo podráždění pokožky je možné.

Vlasy po vyčištění, dokonce i ty nejjemnější a přirozené, vyžadují řádnou péči. Dozvíte se o tom v následujících článcích:

Pokud bělení nevede k požadovanému účinku, můžete použít radikálnější a jemnější kosmetické přípravky: přírodní bílou hennu a neškodný sprej na vlasy, nebo dáváte přednost prokázaným prostředkům k osvětlení Supra.

Užitečná videa

U níže uvedeného videa můžete vidět postup pro osvětlení vlasů s medem:

Skvělý způsob, jak zesvětlit vlasy medem

Mnoho dívek snít, aby zesvětlily vlasy. Ale použít barvu nebo tonikum pro to je daleko od všech. Přestože mnoho výrobců slibuje, že tyto výrobky jsou neškodné, v praxi barvicí postup negativně ovlivňuje vlasy.

Naštěstí existuje mnoho populárních receptů, s kterými můžete udělat kadeře o několik tónů lehčí. Jedním z produktů s touto vlastností je med. On sám má řadu užitečných vlastností.

Užitečné vlastnosti medu pro tělo

Tento produkt je často používán v receptech tradiční medicíny jako hlavní součást. A to není jen tak. Koneckonců má řadu užitečných vlastností.

Před použitím medu pro terapeutické nebo kosmetické účely se ujistěte, že nejste alergičtí na tento výrobek.

Nástroj má regenerační vlastnosti, takže se často používá v lidových receptech k léčení lézí na kůži a sliznicích.

Také se doporučuje používat med uvnitř těch lidí, kteří trpí žaludečním vředem nebo gastritidou. Nástroj je schopen obnovit a posílit tělo, zvýšit jeho imunitní sílu. Kromě toho normalizuje nervový systém.

Med se často používá k léčbě nejrůznějších patologií, jako jsou křečové žíly, srdeční a cévní onemocnění.

Kromě toho je med velmi často používán pro kosmetické účely. Je součástí velkého množství obličejových masek. Med je široce používán v průmyslové výrobě k výrobě organické kosmetiky.

Pokud používáte med pravidelně, riziko onkologie se sníží.

Měli bychom také hovořit odděleně a účinek přípravku na vlasy. Masky založené na této složce posilují vlasové folikuly, uvolňují lupy a dodávají lesk a objem kudrlin.

Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje kyselinu listovou, pravidelné užívání medu umožňuje obnovit metabolismus pokožky hlavy. Jako bonus dostanete příjemnou vůni na vlasy po masce. Můžeme tedy dospět k závěru, že s pomocí medu můžete nejen zesvětlení kudrlin, ale také zdravější. Tento postup je vhodný pro všechny typy vlasů.

Jaké lidové prostředky pro odlehčení pramenů mohou být vyrobeny z medu?

Zesvětlení vlasů s medem je velmi efektivní, ale dobrý výsledek lze dosáhnout pouze tehdy, když se postup provádí správně. Skládá se z 5 etap, jmenovitě:

 • příprava na postup;
 • maska ​​na vaření;
 • aplikace vlasů a doba držení;
 • mytí medu.

Kompozice by měla být aplikována na čisté a dobře česané vlasy.

Lemonová maska

Chcete-li to udělat, budete potřebovat ½ citronové šťávy. Přidejte 3 lžíce na to. l zlato

Pro snadnou přípravu a aplikaci směsi na prameny může být med předehříván v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni tak, aby se stal tekutým a teplým (ale ne horký!). Pokud se med nezahřívá, přidávejte do něj horkou vodu.

Chcete-li zlepšit účinek masky, můžete přidat 1 lžíci. lopuchový olej. Aplikujte výslednou hmotu na vlasy, položte na vrchní část sprchovou hlavici a omotte si hlavu ručníkem. Udržujte kompozici nejvýše 7 hodin. Zpřesnění je možné provádět takovým způsobem, a to častěji než jednou týdně.

Medová maska ​​pro zesvětlení vlasů

Chcete-li masku jednodušeji aplikovat, zředte med vodou. Aplikujte kompozici na vlasy rovnoměrně na všechny prameny. Tato maska ​​může být ponechána na noc. Pokud to uděláte čas od času, pak po několika procedurách zaznamenáte výsledek.

Aby nedošlo k znečištění oblečení, po nanesení masky omotávejte prameny na přilnavý film.

Heřmánková maska

Tento recept je vhodný blondýnky a ti, kteří se chtějí zbavit žlutých vlasů. Chcete-li připravit směs, vezměte si půl šálku heřmánku odvar. Přidejte do něj šťávu z polovičního citronu a 3 polévkové lžíce. zlato Vše důkladně a rovnoměrně rozmístěte kudrlinky. Po několika hodinách vypláchněte kompozici.

Rozjasňující vlasy s medem a skořicí

Tento recept umožňuje, aby vaše vlasy lehčí, ale postup bude trvat spoustu času. Součásti masky mají pozitivní vliv na strukturu kadeřnic, obnovují je, poskytují zdravý lesk. První postup již umožňuje odlehčení pramenů do několika tónů. Abyste to však udělali, postupujte podle těchto pravidel.

Pro masku si vezměte 1/3 šálku medu. Musí to být tekuté. Smíchejte s 2 polévkami. skořice a 1 polévková lžíce. vlasový balzám. Výsledkem by měla být homogenní směs. Aplikujte masku na mokré vlasy a pečlivě otřete. Neplachujte po dobu 3-4 hodin.

Med může být také třepán do kořenů hlavy. Tím se probudí vlasové folikuly.

Závěr

Pokud chcete, aby vaše vlasy lehčí, ale nechtějí je zranit, medové masky v tomto případě budou vynikajícím řešením. Oni dávají vašim pramenům nejen požadovaný odstín, ale mají i hojivý účinek.

Jak osvětlit vlasy s medem doma

Honey - unikátní a cenný produkt včelařství, který získal silné postavení v tradiční medicíně, vaření a domácí kosmetologii díky svým jedinečným vlastnostem. Málokdo ví, ale s pomocí je možné změnit odstín vlasů. Tento výrobek je přirozený zjasňovač, nejenže neškodí kudrlinkám, na rozdíl od chemických nátěrů, ale také zlepšuje jejich stav a vzhled. Rozjasňující vlasy s medem lze provést několika způsoby.

Proč med může zesvětlit vlasy?

Pro dosažení světlejších vlasů medem se získává díky některým složkám. Především je to peroxid vodíku, vzniká jako důsledek chemické reakce oxidace železa s volným kyslíkem. Také ve složení přípravku je přítomen ve velkém množství oxidázy glukózy - látka, která urychluje oxidační procesy.

Tak vzniká peroxid vodíku, který je zodpovědný za jasnou schopnost medu. Tato sloučenina je však obsažena pouze v čerstvém produktu.

Zcela osvětlení vlasů s medem nebude fungovat hned, jeho účinek je několikrát slabší než účinek chemických barviv. Musíte ukázat trpělivost a provádět celý postup postupů. Hlavní výhodou této metody zbarvení je však to, že kudrlinky se nepoškozují od vlivu včelařského produktu na ně, ale jsou obnoveny, silnější, získávají zdravý vzhled a lesk. Obvyklé chemické barviva nemají tento účinek.

Výsledek objasnění medu

Honey může být používán k osvětlení vlasů téměř vše, tento výrobek je vhodný pro majitele kudrlinky jakéhokoli druhu. Ovšem vliv postupu je těžké předvídat. Pokaždé, když dochází k osvětlení vlasů různými způsoby, výsledek závisí na mnoha faktorech:

 • hustota a struktura vlasů (jak porézní vlasy);
 • schopnost vlasů absorbovat a absorbovat přísady z medu;
 • původní odstín;
 • kvalitu samotného produktu (jak je čerstvý med).

V některých případech je možné dosáhnout vynikajícího výsledku v 3-4 procedurách, v jiných to bude trvat mnohem více času, aby se vlasy vyčistili medem - více než 10 zasedání.


Nejjednodušší způsob, jak dosáhnout účinků majitelů světle hnědých pramenů, medu, jim dá zlatý příjemný odstín. Brunetky na druhé straně mění svou barvu mnohem obtížněji, ačkoli mohou trochu odlehčit pigment ve vlasech, doporučuje se používat včelařství akácie. Pokud byly kudrlinky předtím zabarveny, med pomůže odstranit ošklivě nažloutlý odstín, což jim dává velkolepou pšenici nebo jasan blond.

Navíc, po provedení takových postupů získává vlasy příjemnou medovou vůni, spíše než vůni amoniaku, jako z běžných barviv.

Technologie postupu pro objasnění

Osvětlení vlasů s medem doma je poměrně jednoduché, ale existuje určitý algoritmus, který je důležité následovat.

 1. Před tonizujícími prameny je třeba umýt šamponem. Pro maximální účinek je možné do mycího prostředku přidávat malé množství sody (1/4 lžičky pro jedno mytí). Pak se kudrlinky stačí vysušit s ručníkem, aniž byste je ošetřovali nějakými stylingovými výrobky, balzámy nebo spreje.
 2. Med musí být také připraven k zesvětlení vlasů. Je třeba ho trochu zahřát pomocí vodní lázně. Pro tyto účely byste neměli používat mikrovlnnou troubu - v důsledku toho produkt ztratí některé z jeho léčebných vlastností.
 3. Připravený med by měl být úhledně rozdělen na prameny, ulehčí úkol používat hřeben se vzácnými zuby. Současně může být část masky vtírána do kůže a kořenové části vlasů, což přispěje k posílení žárovek a ke zlepšení výživy.
 4. Aby byl med udržován, je nutné hlava pevně zabalit do fólie a obalit ho měkkým ručníkem, aby se dosáhlo tepelného účinku.
 5. Bude trvat dlouhou dobu, kdy se maska ​​drží - nejméně 8-10 hodin, proto doporučujeme, aby se vlasy večer odlehčily vlasy před spaním.
 6. Po uplynutí předepsané doby by měla být medová kompozice odmyta z hlavy, nejprve teplou vodou a potom šamponem. Nakonec můžete prameny opláchnout odtučněním heřmánek nebo slabým roztokem citronové šťávy.

Po 3-4 dnech můžete postup znovu provést.

Kontraindikace

Osvětlení vlasů s medem není vhodné pro všechny, tato metoda má několik kontraindikací. Tento výrobek včelařství je alergen, a poměrně silný. Ti, kteří se nejprve rozhodli uchýlit se k této metodě změny barvy vlasů, musíte nejprve otestovat produkt. K tomu je třeba aplikovat malé množství medové směsi na zápěstí nebo za ucho a počkat 20-30 minut. Po odstranění produktu z kůže, buďte trpěliví na další den a pozorujte reakci těla.

Příznaky úzkosti jsou:

 • pocit pálení;
 • zarudnutí a otok;
 • svědění a podráždění.

Pokud se objeví jedno nebo více znaků, je zakázáno rozjasňovat vlasy medem doma.

Měli byste být také opatrní při použití medových masek pro lidi s diabetem, dokonce i pronikající přes póry kůže, tento sladký produkt může zvýšit hladinu glukózy v krvi. Při této nemoci stojí za to poradit se svým lékařem o možnosti použití kosmetiky s medem.

Klasický recept na objasnění

Aby se vlasy rozčesaly s medem doma, stačí ji ředit vodou a nanášet na prameny. Pro přípravu světelného prostředku je třeba vzít 4 díly včelařského produktu a 1 díl vody. Pokud je v tomto receptu nahrazena voda jablečným jablečným octem, bude účinek vyšší. Vložte takovou kompozici na kadeře a držte ji po dobu 8 hodin, a pak je vše promyjte šamponem a vodou.

Med pro škrcení

Skořice urychlí proces osvětlení vlasů s medem, protože tento koření dokáže zničit přirozený pigment ve vláknech, ale neškodí zdraví, naopak aktivuje krevní oběh v kapilárách epidermis hlavy a zvýší výživu žárovek. Výsledek je obvykle patrný po první aplikaci, ale pro objasnění kadeřnic pro několik tónů bude nutné strávit nejméně 3-4 procedur.


Existuje několik jednoduchých způsobů, jak zesvětlit vlasy se skořicí a medem:

 • potřeba 1/3 šálku medu nalijte 2 lžíce. l skořice a přidejte 1 polévkovou lžíci. l balzám, promíchejte vše;
 • kombinujte ve stejných objemech medu a skořice (v závislosti na délce a tloušťce vlasů) dobře promíchejte;
 • by měla být zředěna polovina sklenice medu se sklenicí vody, přidejte 2 lžíce. l olivový olej a 3 polévkové lžíce. l skořicový prášek, dobře promíchejte.

Jedna z vybraných masky musí být aplikována na prameny a musí trvat nejméně 3 hodiny. Skořice dráždí kůži, takže mírné pocity hoření jsou normální reakcí. Pokud podráždění zesílí, kompozice by měla být okamžitě vymyta a poté si zvolíte jiný recept.

Medová směs s citronem

Lemon, nebo spíše jeho šťáva, může být také skvělým pomocníkem při změně tónu kudrlin, protože má odbarvující účinek.

Je třeba připravit takovou směs: 1 polévková lžíce. l čerstvá citronová šťáva musí být kombinována se stejným množstvím tekutého medu, zředit všechny 1 polévková lžíce. l olej (vhodné lopuch, oliv nebo ricínka). Pro dosažení osvětlení vlasů pomocí takového složení medu a citronu trvá nejméně 2 hodiny. Maska se aplikuje na kudrlinky, roztírá se po celé délce, čekejte na přidělený čas a omývejte jemným šamponem a teplou vodou. Opakovaný postup lze provést až po 7 dnech, ale ne dříve.

Tento recept není vhodný pro použití v případě alergie na citrusové plody.

Honey Kefir Mask

Směs kefíru a medu je nejrychlejší - jen 1 hodina je dostatečná, aby si všimla světelného efektu. Udělejte to takto: mix 2 polévkové lžíce. l fermentovaný mléčný výrobek s 3 polévkovými lžičkami. l zlato Kompozice je impregnovaná vlákna po celé délce. Po půlhodině ji už můžete odstranit.


Tato maska ​​je zcela bezpečná a kefír pomáhá hydratovat pokožku na hlavě a kudrlinky, zabraňuje jejich křehkosti a suchu, zmírňuje lupy. Jedinou nevýhodou tohoto bělicího činidla je to, že po postupu má vlasy neobyčejně příjemnou příchuť kyselého mléka. Je snadné se ho zbavit, pro to stačí vypláchnout vlasy okyselenou vodou (přidáním citronové nebo octové šťávy).

Honey a heřmánkový odvar pro objasnění

Léčivé odvar z heřmánek květiny může dát kudrlinky krásný zlatý odstín, odstranění žloutnutí, a citronová šťáva a med odstraní tmavý pigment z jejich struktury.

Chcete-li vytvořit blesk, musíte vzít 3 lžíce. l teplý med, zředěte ho poloviční polštářkou předem připraveného heřmánkového vývaru a šťávy z poloviny citronu. Tato směs by se měla aplikovat na vlasy, namočit s každým vláknem, držet po dobu 1-1,5 hodiny a opláchnout jemným šamponem.

Med - vynikající a naprosto bezpečný prostředek k osvětlení vlasů. Tento výrobek má odbarvovací účinek, a to jak samostatně, tak v kombinaci s dalšími složkami. Samozřejmě, že s jeho pomocí, aby se obrátila z jasné brunetky na slunečnou blondýnku, je nepravděpodobné, že uspěje, protože nedokončí kudrlinky, ale pouze změní barvu a odstraní z kompozice tmavý přírodní pigment. Pozoruhodný účinek medových masek bude patrný mezi majiteli světlých a blond kudrlin.

Pro Více Informací O Suché Vlasy