logo

Proč vlasy jsou šedé?

Dřív nebo později přijde chvíle do života každého člověka, když se mu do vlasů vkrádají první šedé vlasy. Většina lidí se snaží jakýmkoli způsobem zbavit šedých vlasů, připomínajících blížící se stáří. Ale co když se šedé vlasy objevily na hlavě úplně při jiné příležitosti? Chcete-li se vypořádat s důsledky, musíte nejprve pochopit důvody.

Příčiny šedivých vlasů

Existuje mnoho faktorů, které způsobují šedé vlasy:

 • Přírodní proces stárnutí těla.
 • Silný stres.
 • Porušení metabolických procesů těla.
 • Nedostatek vitamínů a mikronutrientů.
 • Dědičnost, genetická predispozice.
 • Přerušení normálního fungování endokrinních žláz.
 • Autoimunitní onemocnění a nemoci virové povahy.
 • Životní styl a návyky.
 • Podvýživa pokožky hlavy.

Barva vlasů člověka a jeho intenzita určují pigmentový melanin. Pro výrobu tohoto pigmentu jsou zodpovědné melanocyty ve vlasovém folikulu.

Navíc na stejném místě produkují speciální buňky protein keratinocidů, který je nezbytný pro růst vlasů. Mladí lidé mají dostatek melaninu, aby měly vlasy určitou barvu.

V tomto článku se můžete dozvědět více o nástroji pro růst vlasů - mumie.

Nicméně, pokud jeden nebo více z výše uvedených faktorů ovlivní tělo, pak se produkce melaninu zpomalí nebo úplně zastaví, vzduchové bubliny nahradí místo a vlasy začnou být šedě.

Šedé vlasy jako znamení nemoci

Mnozí věří, že šedé vlasy jsou vnější projevy nemoci. Jak jsme zjistili výše, mají pravdu. Nemoci mohou být zcela jiné:

 • Anémie
 • Herpes
 • Seborrhea, dysfunkce štítné žlázy a další poruchy normální funkce žláz
 • Vitiligo - onemocnění způsobené nedostatkem melaninu v některých oblastech pokožky
 • Albinismus - vrozený nedostatek melaninu

Stárnutí je přírodní příčinou šedivých vlasů

Také vzhled šedých vlasů na hlavě může být signálem začátku fyziologického procesu stárnutí těla. Je to přirozená a nevratná transformace. Věk člověka může být zcela jiný.

Zástupci kavkazských prvních šedých vlasů roste v 25-45 letech, Asiaté - ve věku 30-35 let. V závodě Negroid, první šedá se může objevit ve věku 35-55 let. Navíc nezapomeňte, že blondýny se před brunetkami stávají šedivými a muži dříve než ženy.

Způsob života

Dostatečně silný vliv na barvu vlasů má životní styl. Například osoba, která v mrazivé zimě zanedbává klobouk, je nebezpečí přerušení přívodu krve na pokožku hlavy.

Dalším příkladem jsou mladé dívky, které se vyčerpávají přísnými dietami s nízkým obsahem bílkovin. Jako výsledek, oni nedostanou štíhlou postavu, ale šedé vlasy nebo ztratí vlasy dohromady. Důvodem je nedostatek tyrosinu, který se v pigmentových buňkách mění na melanin.

Silný stres

Často se vlasy stávají šedou kvůli chronickému stresu způsobenému pravidelným přepracováním a neustálými pocity. Spasmus cév, který podává žárovku, který nastává v důsledku nervového napětí, vede ke smrti vlasových folikulů nebo k zastavení syntézy melaninu.

Je to nízká odolnost proti stresu a moderní rytmus života je hlavním důvodem, že lidé mladší 30 let rychle začínají být šediví.

Dědictví

Šedé vlasy, které se objevují brzy kvůli genetické predispozici, jsou také nezvratným procesem. Nejčastěji důvod, proč se šedé vlasy nacházejí v dostatečném počtu mladých lidí nebo dětí, nespočívá v hrozných onemocněních a nervovém vyčerpání, ale v dědičnosti.

Zabraňte předčasnému vzhledu šedivých vlasů

Je zřejmé, že nejlepší možností by bylo zabránit šedivění vlasů. Také v 30% případů je předčasný vzhled šedých vlasů reverzibilní. Při dodržování několika jednoduchých pravidel se zbavíte stávajícího prosedi nebo varujete jeho vzhled:

 • Snažte se dodržovat správnou a vyváženou dietu, aby vaše tělo nedostávalo žádné nedostatky živin.
 • Vyvarujte se nervového přetížení a zabraňte akumulaci tzv. Chronického stresu.
 • Nezneužívejte opalování - je dokázáno, že ultrafialové zrychluje ničení melaninu a vzhled šedých vlasů.
 • Péče o vlasy a pokožku hlavy. Používejte klobouk v chladné sezóně a vyberte také vysoce kvalitní výrobky pro péči o vlasy.
 • Sledujte své zdraví a předávejte plánované komplexní vyšetření v zdravotnických zařízeních.

Pokud je vzhled šedých vlasů ve vlasech nezvratný proces způsobený genetickou predispozicí nebo stárnutím, pak jediným opatřením pro boj proti šedivým vlasům bude barvení.

V tomto materiálu se můžete seznámit s barevnou paletou Garnier Naturals.

Aby nedošlo k poškození vlasů, je důležité vědět, jak často mohou být barveny. V tomto článku http://lokoni.com/okrashivanie/kak-krasit/kak-chasto-krasit-volosy.html najdete odpověď na tuto otázku.

Hlavní věc v boji proti nenáviděným šedým vlasům - určení příčiny jeho vzhledu. Je-li to způsobeno přírodními příčinami, pokusy o obnovení přirozené barvy na vlasy budou marné a zbývá jen uchýlit se k maskování šedých vlasů s kosmetickými výrobky.

Ve všech ostatních případech, když je šedivá srst organismu, je třeba vynaložit nějaké úsilí na potírání šedivých vlasů a výsledek nebude trvat dlouho.

Proč jsou šedé vlasy a jak s nimi zacházet?

Dřívější vzhled šedých vlasů se vždy objevil v dospělosti a byl známkou moudrosti a důležitosti. Moderní člověk, který je vystaven častému stresu a vlivu nepříznivých faktorů prostředí, může zjistit vzhled šedých vlasů za 20-30 let. Proč se objeví šedé vlasy? Jak zabránit jeho výskytu? A je tento proces vždy fyziologický?

Obvykle se první šedivé vlasy objevují ve věku 35 let, časem se bělení vlasů zvětšuje a po 10 letech začíná převládat nad přirozeným vlasem. Někdy se jejich vzhled může objevit v mladším věku. Takový proces může naznačovat vývoj různých patologií a vždy se stává signálem znepokojení. Navzdory skutečnosti, že téměř nikdo nedokáže zabránit vzniku šedivých vlasů, existují faktory tohoto fyziologického procesu, které mohou být ovlivněny a prodloužit jejich mládí a krásu vlasů. V tomto článku se seznámíme s příčinami vzhledu šedivých vlasů a metodami jejich řešení.

Proč se objeví šedé vlasy?

Abychom lépe porozuměli procesu tvorby šedých vlasů, seznámíme se s fyziologií vlasů. U lidí je barva vlasů způsobena speciálními pigmenty: pheomelaninem, ossimelaninem, eumelaninem a skupinou triochromů. Jsou to odrůdy tak známého přítele ze školní lavice pigmentu, jako je melanin, který se vyrábí ze speciálních buněk - melanocytů, které se nacházejí v bazální (dolní) vrstvě epidermis a ve vlasových folikulích. Syntéza melaninu se objevuje pod vlivem mediátorů sympatického nervového systému, hormonů štítné žlázy, hypofýzy (hormonu stimulujícího melanocyty, ACTH a β-lipotropinu) a pohlavních hormonů.

Eumelanin způsobuje tmavě hnědé nebo černé vlasy, ossimelanin - světlo, feomelanin - henna odstíny a skupina triochromů - červené odstíny. Smíchání těchto pigmentů v různých poměrech určuje barvu vlasů každé osoby. Zbarví keratin, který tvoří vlasové šachty, a intenzita jejich odstínu závisí na tom, kolik melaninů obdrží každá žárovka. Kombinace a objem eumelaninu, triochromů, osimelaninu a fémelaninu se stanoví geneticky. Takže tam je široká škála odstínů vlasů: gaštan, černá, měď, zlatá, červená...

Melanocyty začínají pracovat ještě před narozením dítěte a postupně se snižují s věkem. Každých deset let po 30 letech jejich funkce klesá o 10-20% a v hlavě vlasů se objevují šedé vlasy - téměř bezbarvé vlasy bez pigmentu v keratinu. Když všechny melanocyty, které dodávají melanin do vlasové šachty, zemřou, všechny vlasy jsou zcela šedé.

Ne tak dávno objevili evropští vědci další důvod pro vznik šedivých vlasů. Jak se ukázalo, s věkem mohou vlasové folikuly produkovat malé množství peroxidu vodíku, které interagují s pigmenty a zbarvují je. Tento proces může být neutralizován katalázou - zvláštním enzymem. S věkem se tento enzym zmenšuje a peroxid produkující a nahromaděný folikuly odfarbuje vlasovou šachtu zevnitř. V důsledku toho se vlasy stávají bezbarvou.

Příčiny šedivých vlasů

Fyziologické šedění je spojeno s přirozeným stárnutím melanocytů a výskyt raných šedých vlasů může být způsoben jejich úmrtím nebo snížením aktivity v důsledku hormonálních poruch. Výsledkem je, že vlas ztrácí svůj pigment, získá porézní strukturu a vzduchové vrstvy, které se objevily, jí dodávají stříbřitě bílý odstín.

Mnoho různých faktorů může změnit barvu vlasů. Mohou být rozděleny do:

 • vnější: nepříznivé podmínky prostředí;
 • interní: genetické vlastnosti, věk, stresové situace, metabolické procesy atd.

Příčiny šedivých vlasů mohou být:

 • špatná ekologie: přispívá k rozvoji nemocí a předčasného stárnutí;
 • genetická predispozice: pro většinu lidí se šedé vlasy objevují ve stejném věku jako jejich rodiče;
 • prodloužená deprese a chronické stresy: nervové poruchy provokují uvolnění velkého množství adrenalinu v krvi, které rozkládá spojení mezi melaninem a keratinem ve vlasových folikulích, navíc nervové napětí způsobuje oslabení imunitního systému a předčasné stárnutí;
 • rasa: šedá se objevuje dříve u Europoidů a Mongoloidů a v pozdějších Černochách;
 • onemocnění štítné žlázy: patologie tohoto endokrinního orgánu vede k metabolickým poruchám;
 • stavy spojené s poruchou pigmentace: vitiligo, albinismus, tuberózní skleróza a některé další nemoci - mohou se objevit šedé prameny v jakémkoli věku;
 • avitaminóza a nedostatek jódu, vitamíny A, skupiny B, C, minerály z mědi, zinku, manganu, železa a selenu: způsobují patologii vnitřních orgánů a narušují normální zásobení krve do všech tkání těla;
 • špatná výživa: vede k nedostatku vitaminů a minerálů, které zajišťují normální fungování celého organismu;
 • nemoci trávicího ústrojí a ledvin vedou ke zhoršení metabolických procesů v těle;
 • kožní onemocnění: herpes nebo erysipelas, alopecia areata;
 • hormonální nerovnováha: nestabilní hladiny hormonů (například během těhotenství, po porodu, s polycystickými vaječníky nebo při menopauze) mohou vyvolat stresové situace, endokrinní poruchy štítné žlázy a vyčerpání nervového systému;
 • autoimunitní onemocnění: protilátky produkované v těle zničí melanocyty a vedou k nepřítomnosti pigmentace vlasů;
 • špatné návyky: způsobují spoustu nemocí, hormonální nerovnováhu a předčasné stárnutí;
 • léčba: dlouhodobé a časté užívání určitých léků (zejména antibiotik, Rezokhin, Chlorochin, Hydrochinon a fenylthiomočovina) má nepříznivý vliv na imunitu a metabolismus;
 • nesprávná péče o vlasy a pokožku hlavy: používání teplé vody, vystavení slunci nebo chladu bez čelenky, použití agresivních prostředků pro péči, styling a barvení mají škodlivý účinek na pokožku hlavy a pomáhají oslabit pigmentaci vlasů.

Charakteristické šedé vlasy

Po ztrátě většiny pigmentu se vlasové šachty stanou popelem šedé a po ztrátě celého objemu melaninu - bílé. U kuřáků vidíte šedé vlasy s nažloutlým nádechem.

Vedle změny barvy ztrácí zbarvené vlasy jak obvyklé vlastnosti, tak i svou obvyklou strukturu, protože melanin nejen zabarvuje vlasovou šachtu, ale chrání ji před vnějšími nepříznivými faktory (například působením ultrafialového záření) a dává jí pružnost a pevnost. To je důvod, proč po zesílení vlasů se stává více tuhý, křehký, suchý, rozštěpený a neposkvrněný při stylu. V některých případech se začínají otáčet a kroutit.

Jak zabránit vzhledu šedivých vlasů?

Lékaři a kosmetologové se ještě nenaučili, jak se vrátit k šedým vlasům předchozí odstín a "boj" se šedými vlasy, které se již objevily, může spočívat pouze v barvení vlasů speciálními barvivy s trvanlivostí třetího stupně. Je však možné upozornit na starší šedé, zbavit se jediných šedých vlasů a zastavit postup tohoto procesu, s výhradou řady jednoduchých pravidel.

Napájení

Rovnováha naší stravy je jedním z klíčových faktorů, které přispívají k ochraně mládeže, zdraví a krásy. Abyste zabránili šedivým vlasům, měli byste do stravy zahrnout potraviny bohaté na tyto šest minerálů:

 • vápno - mléčné výrobky, sójové boby, ořechy, pšenice, zelené;
 • měď - vejce, fazole, zelenina, mandle, houby, dýně;
 • zinek - houby, celozrnné, ústřicové, žloutky;
 • chrome - ústřice, víno, pšeničný chléb;
 • železo - mořská kapusta, jablka, luštěniny, pohanka, hovězí maso, vejce, kakao;
 • jód - černý rybíz, mořská ryba, rajčat, mořská kala.

Pro normální pigmentaci vlasů by měly být produkty s vysokým obsahem těchto vitaminů zahrnuty do denní stravy:

 • beta karotén - mrkev, zelí, ryby, špenát, játra;
 • E - mandle, arašídy, lískové ořechy, rakytník, sušené meruňky, pistácie, pšenice, špenát, živé plody;
 • C - citrusy, divoká růže, kiwi, jablka, bobule, paprika, divoký česnek, růžičková kapusta;
 • Skupina B (B3, B5, B6, B7, B10 a B12) - piniové oříšky, kešu, čočka, vepřová, králičí, makrela, sardinky, játra, houby, vejce, mléčné výrobky, fazole, vlašské ořechy;
 • kyselina listová - játra, arašídy, vlašské ořechy, fazole, špenát, lískové ořechy, brokolice, ramson;
 • inositol - meloun, ořechy, maso, slivky, kiwi, luštěniny.

Výše uvedené minerály a vitamíny jsou nejen důležité pro normální pigmentaci vlasů, ale jsou také důležité pro udržení jejich zdraví. Každodenní začlenění do jídel bohatými potravinami vám uzdraví vlasy a budou lesklé a silné.

Kromě těchto vitaminů a minerálů ve stravě by měly obsahovat potraviny s vysokým obsahem omega-3 a omega-6 mastných kyselin:

 • semena z lnu;
 • rybí olej;
 • losos;
 • olivový olej;
 • oves;
 • mandle a další

Všechny tyto živiny lze užívat ve formě doplňků stravy a vitamin-minerálních komplexů:

 • Melan + pro muže a Melan + pro ženy;
 • Neurobex;
 • Vyplňte selen.

Měli by být užívány s jídlem a užívány s velkým množstvím vody. Tyto léky byste neměli užívat po těžkých jídlech, protože v takových případech nebudou plně absorbovány.

Režim pití

Žárovky na vlasy jsou extrémně citlivé na nedostatek tekutiny v těle. Nedostatek vody vede k tomu, že živiny vstupují a pohlcují živiny a mohou způsobit šedivé vlasy. To je důvod, proč si zachovat své zdraví, je nutné pít 1,5-2 litrů vody denně.

Správná péče o vlasy

Když se objeví první šedé vlasy, věnujte pozornost péči o vlasy:

 1. Mytí vlasů s pohodlnou teplotní vodou.
 2. Používejte šampony, kondicionéry a masky, které obsahují neagresivní složky detergentů, vitamíny, přírodní výtažky a živiny.
 3. Minimalizujte používání vysoušečů vlasů, curlingů, žehlení, agresivních inkoustů a stylingových výrobků.
 4. Noste klobouky v horkém a mrazivém počasí.
 5. Vyvarujte se stylingu, který zasahuje do normálního krevního oběhu v oblasti hlavy: ocasy, opletení, použití vláken, gumových pásů atd.

Procedury salonu

Vzhled šedých vlasů může být pozastaven pomocí následujících procedur prováděných v kosmetických salonech:

 • laserová terapie;
 • plazmové zvedání;
 • ultrazvuková terapie;
 • mikroelementární mezoterapie.

Techniky ošetření vlasů mohou být doplněny použitím výživných masek a vitamínových sér:

 • Dikson POLIPANT COMPLEX;
 • Dercos Technika Vichy;
 • Intenzivní energizující komplex a další.

Lidové prostředky

Abyste zabránili vzniku šedivých vlasů, můžete použít různé lidové prostředky, které pomáhají obnovit jejich zdraví.

Cesnaková maska

Česnek přeskočí lisem. Přidejte trochu lopuchového oleje do výsledné kaše a protřete ji do vlasových kořenů čistými masážními pohyby. Zakryjte hlavu teplou utěrkou. Opláchněte masku 10-15 minut a opláchněte vlasy šamponem. Postup se opakuje dvakrát týdně.

Aplikace s infuzí kořenů lopuchu

2 lžíce nakrájených kořenů lopuchu a 2 čajové lžičky koprového ovoce nalijeme 0,5 litru vroucí vody a necháme asi 3 hodiny. Během dne zkraťte do čisté pokožky hlavy. Postup by měl být opakován denně po dobu 3 měsíců.

Pšeničná klíčová olejová maska

30 ml oleje z pšeničných klíčků smíchané se 7 kapkami levandule, růže a santalového dřeva. Aplikujte masážními pohyby na pokožku hlavy, zabalte a podržte asi 1-2 hodiny. Umyjte šamponem. Maska by měla být provedena 2x týdně po dobu 2-3 měsíců.

Před použitím těchto a jiných lidových léků byste se měli ujistit, že na součásti receptu nejsou žádné alergické reakce.

Řízení stresu

Normální fungování těla je možné pouze za nepřítomnosti napětí. Mechanismus působení četných neurotransmiterů na tělo a pigmentace vlasů, které vstoupily do krevního oběhu během stresových situací, pomohly pochopit objev chemiků Nobelovy ceny za rok 2012 Roberta Lefkowitze. Jedná se o prodloužený účinek stresových faktorů, které mohou způsobit šednutí a mnoho dalších negativních důsledků.

Chcete-li vyloučit tělesné a psycho-emocionální nadměrné zatížení, doporučujeme zbavit se všech provokujících faktorů a špatných zvyků, ovládat relaxační techniky, normalizovat spánek a odpočinek, častěji na čerstvém vzduchu, chodit na fyzickou kulturu, koníčku a vést zdravý životní styl. V případě potřeby byste měli podstoupit léčbu neurologem nebo psychoterapeutkou.

Léčba chronických onemocnění

Zabraňte výskytu šedivých vlasů při různých chronických onemocněních - autoimunitních patologických stavů, onemocnění kůže, štítné žlázy, zažívacího traktu, ledvin - pravidelné dispenzární pozorování specialistou a provádění všech jeho doporučení pomůže.

Kterému lékaři se chcete obrátit?

Když se objeví první bělené vlasy, obraťte se na trichologa, který může provést podrobné vyšetření (spektrální analýza vlasů pro přítomnost stopových prvků, krevní testy hladin hormonů štítné žlázy a hladiny vitamínů apod.) A připravit plán pro další léčbu a prevenci šedivění. Pro předčasné šedění se možná budete muset poradit s endokrinologem, nefrologem nebo gastroenterologem.

Video verze článku

Užitečné video o šedých vlasech: o nejdůležitějším programu

Jak se zbavit šedých vlasů: kosmetické a lidové prostředky

Přidal: admin v péči o vlasy 02/18/2019 0 2 zhlédnutí

Jak se zbavit šedých vlasů: přehled prostředků a metod

Každá druhá žena, která překročila 35letý milník, se obává problému, jak se zbavit šedých vlasů. První stříbrné nitě v prstencích nebo mráz na chrámech jsou alarmující připomínkou blížícího se podzimu, který se snažíme oddělit všemi možnými způsoby. A i když není možné vrátit čas zpět, je možné obnovit přirozené barvy vlasů, zpomalit a dokonce zastavit tvorbu šedých vlasů moderními kosmetickými a zdravotními prostředky.

Než slepě důvěřuje reklamní příběh s potěšením, jak se trvale zbavit šedých vlasů pomocí této zázračné drogy, uvidíme, zda je to v zásadě možné.

Je zbytečné zapojit se do léčby šedých vlasů, protože je to jen vnější symptom procesů probíhajících v těle. Je-li to možné, odstraňte příčinu, nikoliv efekt. Některé z nich mají nevratný proces, ale něco opravdu lze opravit.

Existuje několik důvodů, které způsobují ztrátu pigmentu. Podívejme se na to, zda je možné je ovlivnit a jak.

 1. Genetická predispozice k rozkvětu začíná v určitém věku. Vědci věří, že programy přírody nejen barvu vlasů, ale také množství melaninu, aktivitu buněk obsahujících pigmenty, jejich úplnou nebo částečnou atrofii. Pro blízké příbuzné jsou tyto procesy totožné. Reverzibilita faktoru: dědičné šedé vlasy nelze zastavit, všechny postupy zahrnující zpomalení procesu jsou pravděpodobnější sebepoškozováním.
 2. Neurologické a psychologické faktory: závažný nebo chronický stres, nervový šok, emoční porucha. Pokud člověk neustále žije ve stavu stresu, nervového napětí, přidává mu šedé vlasy. Silná jednorázová emoce (strach, zármutek, šok z bolesti) může vyvolat ohniskové šedění, když se prvek změní na bílou. Reverzibilita: pigment neobnoví bělené vlasy, ale pokud budete mít emoce pod kontrolou, vezměte si vitamíny, použijte lékařské masky, můžete ušetřit vlasy před předčasně šedými vlasy.
 3. Nemoci způsobené nebo vedoucí k narušení buněčného metabolismu (metabolismu) s hormonální nebo autoimunitní povahou. Poruchy funkce štítné žlázy, jater, pankreatu, anémie, nedostatek vitamínu, vitiligo mohou negativně ovlivnit tvorbu melaninu. Intoxikace těla může vyvolat atrofii melanocytů způsobenou agresivními terapeutickými léky, jako je chemoterapie. Reverzibilita: léčba základního onemocnění eliminuje časné šedé vlasy. Důležité je správně diagnostikovat problém zde, stejně, bohužel, zatím nejsou ošetřovány všechny nemoci.

Tip! K identifikaci příčiny předčasných šedých vlasů doporučují trichologové vyšetřit - provést spektrální analýzu vlasů, podrobný krevní test včetně hormonů štítné žlázy, konzultovat endokrinologa.

Pokud důvody, které vedly ke snížení syntézy barviva, jsou způsobeny životním stylem, doporučujeme soubor opatření, která nejen zpomalí tvorbu šedivých vlasů, ale také posilují vlasy, zlepšují stav pokožky, těla jako celku. Patří sem:

 • vyvážená strava bohatá na vitamíny;
 • dodatečná výživa vlasů pomocí lékařských masek;
 • odmítnutí špatných návyků;
 • správný spánek a odpočinek;
 • snížil pobyt pod žhavým sluncem.

Zvláštní roli hrají vitamíny, které při požití, vtírání do pokožky hlavy vám umožní zbavit se šedých vlasů a dalších problémů s vlasy.

 • Retinol (vitamin A) je nutný, aby kadeře byly elastické, odolné, nevypadaly, leskly. Nejlepším zdrojem je játra, rybí tuk (prodávají se v kapslích), roztavené máslo, dýně je velmi užitečná pro zeleninu z vlasů.
 • Vitamíny skupiny B jsou zodpovědnější za zdraví pokožky hlavy. Zvláště užitečné produkty obsahující kyselinu listovou (obiloviny, pivovarské kvasnice), vitamín B12 (játra, vejce, mléko), V6 (ryby, mořské plody).
 • Kyselina askorbová je zodpovědná za výživu a krevní oběh vlasových folikulů.
 • Tokoferol (E) je také zodpovědný za fungování vlasových folikulů. Ořechy bohaté na vitamín E poskytují lesk, oleje jsou dobré pro tření do kořenů.
 • Kyselina nikotinová (PP) je považována za vitamin pro šedé vlasy, je součástí mnoha kosmetických přípravků a léčiv.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob návratu bývalé barvy je chemická barva a jak se zbavit šedých vlasů bez zbarvení? Tento problém je pro mnohé důležitý, protože bělené vlasy jsou již těžké, křehké, nudné a chemie pouze zhoršuje problém. A ne všechny barvy mají "stříbrné" vlasy.

Pokud mluvíme o několika stříbrných závitech, rovnoměrně rozptýlených na hlavě, můžete použít kosmetiku, která neobsahuje agresivní prvky. Zahrnují šetrné barvy, které ovlivňují pouze horní vrstvu, aniž by zničily strukturu vlasové šachty. Uvádíme příklad takových nástrojů od šedých vlasů.

 • Tampónový šampon je vhodnější na ochranu přírodních odstínů, což je například talianská značka Brelil. Je dobré, pokud výrobek obsahuje emu olej, který je velmi užitečný pro vlasovou žárovku.
 • Barva-tonik se nemění, ale zvětšuje přirozenou barvu, vyrovnává odstín. Šedé chlupy na obecném pozadí jsou méně patrné. Účinek trvá 3-4 týdny.
 • Přírodní barviva henna, basma nejen dobře barvy na šedých vlasech, ale vyživují pokožku hlavy, vrací se do pramenů.

Ještě rozmanitější je paleta lidových prostředků, která umožňují zbavit se šedých vlasů bez škodlivého zbarvení vlasů. Dvě zajímavé recepty založené na černém čaji, navrhujeme podívat se na níže uvedené video. Pro bezpečné zbarvení jsou široce používány a další přírodní složky - heřmánkový, vlašský ořech, káva, šafrán, řepa, mrkev.

Barvení lidových léků má své vlastní vlastnosti - je méně odolné, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku, vyžaduje opakované postupy. Pro zlepšení účinků se vlasy nechávají vyschnout a ne nasáknou ručníkem. Sada komponent pro barvivo závisí na původní přirozené barvě kadeří.

 1. Pro blondýnky. Potřebujete 1,5 litru čisté měkké vody, 9 lžící heřmánek, neplodu a čerstvou citrónovou kůru. Všechny složky jsou smíchány, přivedeny k varu, trvají 2-3 hodiny. V napjatém roztoku přidejte 5 lžic jablečného octa. Tekutina se používá k opláchnutí umývaných vlasů. K tomu se nalije do misky, hlava dolů a dlouhé a důkladně navlhčí prameny.
 2. Pro brunety. Hnědé vlasy a brunety zpět k obnovení jejich barvy pomohou barvu vápna. Potřebujeme silnou infuzi ve výši 8 polní lžíce surovin na 400 g vody. Květy se nalijí na vodu, vaří se na nízkém ohni, až se obsah odpaří. Zbývající kapalina se ochladí, zfiltruje, rozdělí na 4 části. Aplikujte postupně - v první části vyčistěte čisté vlasy, vysušte, užijte další dávku a tak 4 krát.

Pokud jsou šedé vlasy více než polovina, nejúčinnější způsob, jak získat barvu zpět, je profesionální zbarvení.

Průvodce vám pomůže vybrat ten správný odstín, zvolit stabilní barvu, která překoná hrubou strukturu bělenou tyč. Pokud malujete doma, zvolte barvu, která je tón lehčí než přírodní barva a obsahuje čpavek a 6-9% oxidačního činidla. Odolné barvivu potřebuje delší čas.

Věčný problém zbarvených šedých vlasů - s časem rostoucími kořeny. Chcete-li zachovat čistou hlavu, doporučujeme obnovit barvu každých 4-5 týdnů.

Tip! Při malování pěstovaných kořenů se doporučuje používat speciální produkty, které jsou drženy až do prvního šamponu. Maskovací arzenál obsahuje speciální prášky, sprejové tonikum, maskovací masky.

Bez ohledu na to, co reklama tvrdí, neexistují žádné léky k léčbě šedých vlasů, tj. Návrat pigmentu k již běleným vlasům, ne. Existují však inovativní způsoby a postupy, které umožňují zlepšit pokožku hlavy, zpomalit ztrátu melaninu, dočasně zesílit pigmentaci kvůli nasycení folikulů barvením enzymem. Provedení takové léčby je důrazně doporučováno pod dohledem odborníka. Co nabízí estetická medicína?

 1. Mezoterapie. Postup je prováděn na speciálních klinikách. S pomocí injekcí se do pokožky hlavy injektuje komplex vitamínů, mikroelementů a stimulujících látek. Lékařský koktejl, který obnovuje program růstu vlasů, zpomaluje tvorbu šedých vlasů.
 2. Drogy, které stimulují produkci melaninu. Příklady takových produktů jsou regenerační šampon Melan Plus, anti-šedé kapsle, Selmevit Vitamin Complex. Klinický účinek těchto léků není vědecky prokázán, ale bohatá vitaminová kompozice vašich vlasů neublíží.
 3. Antisedin je domácí lék, jehož výrobci slibují obnovu přirozené barvy vlasů. Při hodnocení podle recenzí pravidelně užívá pleťové barvy šedé vlasy, ale jakmile se zastaví, vrátí se šedé vlasy.

Když jsou tradiční metody a prostředky vyčerpány, ženy a dívky, které věří v magii, se uchýlily ke spiknutí ze šedých vlasů. Nakonec nebyl placebo efekt zrušen.

 1. Graf na zlepšení celkového stavu vlasů. Provádí se na kopřivu vařenou vodou. Po přečtení ohodnocených slov hlava opláchněte infuzi. "Stejně jako boží rosa, tak kopřivka dala svou sílu služce Boží (jméno), aby měla dlouhé a hedvábné vlasy, aby každý, kdo je vidí, obdivoval. Amen. "
 2. Zdá se, že se zbavíte šedivých vlasů. Modlitba je přečtena na ubývajícím měsíci, na misce s vodou, ve které se omyje hlava: "Dva bratři, dva šediví staří lidé chodí. Několik vašich potíží, šedých vlasů, vousů? Vezmi si šedé vlasy na hlavu. Amen. "

Ti, kteří věří, říkají, pomáhají. Ale bez ohledu na způsob obnovení barvy vlasů, nezapomeňte, šedé vlasy nejsou větou mladosti a krásy, ale jen novou stránkou života.

Domácí prostředky pro zbarvení šedých vlasů:

Jste jedním z těch milionů žen, které mají nadváhu?

A všechny vaše pokusy zhubnout nebyly úspěšné?

A už jste mysleli na radikální opatření? Je to pochopitelné, protože štíhlá postava je indikátorem zdraví a důvodem pro hrdost. Navíc je to alespoň lidská dlouhověkost. A skutečnost, že osoba, která ztrácí "extra kilo", vypadá mladší, je axiom, který nevyžaduje důkaz.

Proto doporučujeme přečíst si příběh ženy, která se podařilo zhubnout rychle, efektivně a bez drahých procedur. Přečtěte si článek >>

Proč se vlasy v mladém věku zesílí a mohou být zastaveny

Včasné šedění je velmi častým jevem. Šedivé vlasy se objevují před čtyřiceti lety u mužů a žen bělošského pohlaví a u lidí s tmavou kůží mladších 30 let a ve čtyřiceti letech se jejich vlasy stávají zcela bílé. Souhlasíte, z estetického hlediska, není moc pěkné. Podívejme se podrobně na to, proč se šedivé vlasy objevují v mladém věku a zda existují způsoby, jak s nimi bojovat.

V jakém věku se objevují první šedé vlasy

Vzhled prvních stříbrných kadeří ve věku 33-40 let je považován za normu. Jakmile si všimnete šedých vlasů, každý rok se jejich počet výrazně zvýší. S tímto jevem musíte pouze přijmout, protože proces je nevyhnutelný.

Je třeba poznamenat, že je poměrně obtížné stanovit specifickou rychlost vzhledu šedých vlasů, protože tento přirozený proces je ovlivněn stanovištěm, genetickou predispozicí, rasou a mnoha dalšími faktory.

Zajímavý bod: Produkce melaninu každých deset let klesá v průměru o 20% (období začíná ve věku 30 let pro Evropany). Šedé vlasy v raném věku jsou výjimkou z pravidla.

Vzhled šedivých vlasů v různých rasách a národnostech se vyskytuje v různých obdobích. Většinou všichni Evropané mají tendenci poštítit barvu, protože jejich první šedé vlasy se dostanou do věku 35 let. Následují Asiaté - blíže k věku 42 let a poté je závod Negroidů vytažen - 50 let. Ale dlaň v odporu pigmentu zaujímají indiáni, kteří se stanou šedivými ve věku 70 let.

Existují takové možnosti pro vzhled stříbrných vlasů:

 • ohnisková, když pouze některé oblasti rostou šedě (například vlasová patka u chrámu);
 • částečné (některé chlupy se stanou popelem);
 • plné (všechny vlasy jsou vybledlé).

Žena nejprve stříbří v časové části hlavy a pak jde na vrchní část hlavy a krku. A pro mladé dívky se vlasy z nějakého důvodu změní na konec nebo na oddělené části podél délky vlasů šedou.

U mladých lidí je obraz poněkud odlišný - jsou namalovány v jasně zbarvené barvě od kořenů po špičky. Představitelé mužů navíc vždy o deset let předtím.

Proč lidé šedou?

Jak je známo, barvení našich vlasů v přirozené barvě se vyskytuje v důsledku melaninu, produkovaného buňkami těla, nazývaných souhlásky - melanocyty. Tyto buňky naopak vytvářejí určité látky: eumelanin, který zbarvuje barvu kudrlin v tmavě hnědé nebo dokonce tmavé barvě, a pheomelanin, který dodává vlasům červené vlasy. Tyto dvě složky, které se vzájemně mísí, vytvářejí klíčovou barvu keratinu (vlasové proteiny).

Buněčné melanocyty působí před narozením člověka. Ale v průběhu času "odešli do důchodu" a přestali vyrábět melanin. Dřív nebo později nastane podobná situace. Ale většina z nás se obává otázky "proč se vlasy v mladém věku zbaví bílé?".

Nejen slabá produkce melaninu způsobuje šedivé vlasy. Je známo, že vlasové folikuly produkují peroxid vodíku, který změní barvu vlasů. Pokud jsou chloupky zdravé, pak je zničena zvláštním enzymem produkovaným játry. V důsledku změn souvisejících s věkem se produkce této látky výrazně snižuje, takže peroxid vodíku rozjasní vlasy.

Proč se u mladých lidí objevují šedé vlasy?

Zvláštní, ale šedá není jenom spousta starých lidí. Šedé vlasy se mohou objevit v 25, v 20, av 18, a dokonce i v novorozených drobách. Takže se podíváme, proč se vlasy velmi mladých lidí předčasně stávají šedivými.

Trichologové identifikují celou řadu důvodů, které způsobují bělení vlasů. Nejdůležitější z nich:

 • silné psycho-emocionální otřesy (tj. vlasy osoby se zhoršují kvůli strachu);
 • genetický faktor (pokud se rodiče zrychlí dříve, potom s pravděpodobností 80%, můžeme předpokládat, že budete trpět stejným osudem);
 • předchozí onemocnění, zejména infekce cytomegaloviru, stejně jako běžné nachlazení;
 • nesprávný metabolismus, který je spojen s onemocněním vnitřních orgánů (gastrointestinální trakt a játra);
 • diabetes nebo ateroskleróza;
 • nedostatek železa v těle;
 • hormonální nerovnováhy spojené s dysfunkcí štítné žlázy (zejména během těhotenství, kojení a dospívání);
 • nedostatek určitých vitamínů (jak víte, vitamín B10 ovlivňuje správnou absorpci bílkovin, což poskytuje pigmentaci vlasů);
 • trvalé diety, které vedou k nedostatečnému příjmu bílkovin;
 • nepravidelný životní styl (například silní kuřáci zajišťují otravu svého těla, což následně snižuje saturaci vlasů kyslíkem a zabíjí melanocyty);
 • nesprávná péče o vlasy (pravidelné používání vysoušečů vlasů a žehliček, časté mytí vlasů horkou vodou, použití agresivních barviv a dokonce i nesprávně vybraného šamponu zhoršuje proces uvolňování melaninu);
 • Při vystavení UV záření zejména nepoužíváte ochranný kryt při návštěvě solária.

Je zajímavé vědět: Sedin se objevuje v raném věku kvůli strachu, protože v době stresu začne organismus intenzivně produkovat neuropeptidy, které mohou zničit vazby mezi keratinem a melaninem. Vývoj tohoto druhu se zastaví a kudrlinky ztrácejí svou přirozenou barvu.

Léčba

Pokud se člověk začne šedět velmi brzy, pak mohou být učiněny oddělené pokusy, aby se zabránilo rychlému depigmentaci vlasů, aby se tak zpomalilo proces.

Pokud máte volný čas, doporučujeme navštívit tricholga. Bez selhání budete muset absolvovat rozsáhlý krevní test, který pomůže vidět celkový obraz stavu vašeho těla.

Možná lékař bude potřebovat diagnostiku PCR pro stanovení hormonů, studie štítné žlázy, jater a gastrointestinálních orgánů.

Na základě získaných údajů si pro Vás bude moci vybrat speciální terapii, která bude zahrnovat léčebné procedury, fyzioterapeutické procedury a speciální masky ze série tradiční medicíny.

Ale musíte pochopit jednu věc, všechny tyto léky a metody ovlivnění pokožky hlavy a vlasového folikulu zpomalí pouze smrt melanocytových buněk. Vrátit šedé vlasy bývalé barvy nebude úspěšné.

Důležitý bod! Když se objeví šedé vlasy, neměli byste je úplně vytáhnout. Faktem je, že se na místě okamžitě objeví nové šedé vlasy a samotné natáhnutí může nepříznivě ovlivnit kůži, což vede k dermatitidě.

Léčba léků

Pro včasné šedění je pravděpodobné, že budete přiděleni:

 • injekce s magnézií;
 • lék "Antisedin", který zajistí správnou výrobu melaninového pigmentu;
 • vitamínový koktejl (musí obsahovat takové vitamíny jako A, B, E, stejně jako stopové prvky: zinek, jod, železo, měď);
 • Speciální krémy a šampony na bázi zinku, mědi a železa, které jsou navrženy tak, aby vaše kadeře.

Bohužel, 100% z toho, jak se zbavit nevhodných popílků, nemůže čekat, lékaři o tom varují při příjmu.

Lidová medicína

Chcete zvýšit účinek použití léků, pak se zaměřte na recepty na léčebné masky, pleťové vody a odvarky, které mohou být použity jak uvnitř, tak pro vnější kosmetické kadeře. Nezapomeňte, že zázračné rostliny, které samy darují, zlepší kudrlinky a mohou zabránit vzniku šedivých vlasů.

Esenciální oleje pro vlasy

Jak víte, některé oleje, pokud jsou aplikovány na kudrlinky, jsou schopny jim dát nejen brilanci a krásu, ale také je živit užitečnými látkami.

Bude trvat:

 • 70 ml sezamového oleje;
 • 40 ml tymiánového oleje.

Příprava a použití:

 1. Oleje smíchejte v jediném odpružení. Dobře se protřepejte.
 2. Nechte infusovat asi měsíc.
 3. Malé množství směsi se aktivně vtírá do kudrlin.
 4. Podržte asi 15 minut a pak se umyjte vodou.

Průběh postupu je 28 dní, zatímco tření na vlasy by mělo probíhat pravidelně v intervalu jednoho dne.

Rada Abyste ušetřili čas na procedurách, můžete jednoduše přidat šampon do rozmarýnového silice. Je třeba dodržet poměr: u 1 lžíce šamponu potřebujete 3 kapky oleje.

Účinná pylová maska

Včelí pyl je zásobník vitamínů a mikroelementů. V kombinaci s jojobovým olejem je navržen tak, aby zlepšil stav vlasů a zlepšil jejich lipidovou rovnováhu.

Bude trvat:

 • 4 polévkové lžíce. l jojobový olej;
 • 1 lžička. včelí pyl.

Příprava a použití:

 1. Kombinujte ingredience masky dohromady.
 2. Směs dobře promíchejte před použitím.
 3. Šířejte na mokré vlasy.
 4. Počkejte 20 minut, než účinné složky proniknou dovnitř vlasů a pokožky hlavy. Pro urychlení aktivace doporučují kosmetologové uzavření vlasů plastovým pytlíkem a pak ručníkem.
 5. Po uplynutí uvedené doby jednoduše vymyjte kompozici běžnou tekoucí vodou.

Průběh léčby takovou maskou trvá tři týdny, zatímco léčebná suspenze by měla být aplikována na kadeře po 3 dnech.

Červená paprika

Všichni víme, že červená paprika zlepšuje mikrocirkulaci kůže, což je důvod, proč všechny stopové prvky a vitamíny, které vstupují do našeho těla, bezpečně dosahují vlasového folikulu a zlepšují strukturu vlasů.

Budete potřebovat:

 • 6 sušených červených pepřových kamenů;
 • 0,5 litru alkoholu nebo vodky.

Pro přípravu infuze stačí nalít červenou papriku alkoholem a nechat ji vařit několik dní. Výsledný roztok se třikrát nanáší 2-3 krát denně po dobu 2 týdnů.

Infúze na bázi kořenu ženšenu

Kořen ženšenu je další účinná látka, která je určena k odstranění smrti buněk vylučovaných melaninem.

Složení:

 • 1 lžička. kořen ženšenu;
 • 0,5 litru zředěného alkoholu.

Příprava a použití:

 1. Je nutné rozemlet kořen suchého ženšenu a nalijte ho alkoholem.
 2. Výsledná směs by měla být na tmavé místo podávána několik týdnů.
 3. Příjem infuze se provádí každé ráno před jídlem.
 4. Průběh léčby je 3 týdny.

Nedoporučuje se připravovat tinkturu tohoto receptu, pokud máte hypertenzi (vysoký krevní tlak), gastritidu a žaludeční vřed.

Šetrný čistící prostředek na bázi soli

Pokud příležitostně provádíte čištění soli, budete schopni eliminovat nadměrné váhy na pokožce hlavy. Díky této jednoduché manipulaci se zlepší krmení folikulů, vlasy vypadnou méně a stávají se silnějšími.

Nemůžete jen mletí mořské nebo draselné soli do pokožky hlavy, ale udělat zajímavou masku tím, že kombinuje čerstvé čaj vařit s jodizovanou solí. Výsledná hmotnost se třikrát třikrát za týden za měsíc.

Názory stylistů

V případě výskytu bílých vlasů na vašich vlasech v raném věku, všichni stylisté s jedním hlasem prohlašují, že můžete jednoduše barvit vlasy. A někteří mistři kadeřnictví věří, že šedé vlasy jsou vrcholem současné sezóny.

Kadeřnictví pořádku dává svým majitelům sofistikovanost, zdůrazňují jejich sexualitu, dávají důvěru.

To je důvod, proč přední módní domy často nabízejí svému zákazníkovi odlehčené kudrlinky pod šedými vlasy. Tajemné odstíny levandule, slonoviny, mokrého asfaltu a stříbra poskytují svým majitelům skutečně ohromující a extravagantní vzhled.

Pokud však nejste nakloněni k takovým experimentům, proveďte:

 • blondýna;
 • zvýraznění "pepře a soli";
 • rezervace;
 • barvení;
 • barvení pramenů v chrámu (právě v místě, kde máte nejvíce bílé vlasy).

Rada Pokud si šedá vezme až 25% vlasů, můžete bezpečně zbarvit vlasy nebo použít barviva bez amoniaku. V případě, že velká polovina hlavy je změkčena, bude potřeba trvalé barvení s trvalým inkoustem.

Pokud jde o barvu, měli byste svou pozornost soustředit na zlato nebo karamel, protože tato volba vede k získání nenápadných bílých kořenů.

Dalším skvělým způsobem, jak předejít brzkým šedým vlasům, je terapie vitaminem v kabině. Můžete si objednat:

 • krmení kudrlin s keratinem;
 • biolaminace a stínicí vlasy;
 • terapie mikroelementy (akupunktura v pokožce hlavy, která zlepšuje stav vlasů a zabraňuje vzniku šedivých vlasů);
 • výživné přírodní masky a obklady založené na odrůdách bylin, řas, vitamínových esencí;
 • plazmolifting (plazma je extrahována z krve, která se injektuje subkutánně do pokožky hlavy, - začnou se procesy regenerace buněk, včetně melanokidů).

Prevence raných šedých vlasů

Abyste zabránili tomu, aby se vaše kudrlinky předběžně zbarvily, doporučujeme jim začít správně pečovat o své tělo. Stačí se řídit některými pravidly:

 1. Vaše strava by měla být bohatá na bílkovinné potraviny, vlákniny a vitamíny. Proto v každé části jídla patří sýr nebo maso, ryby, stejně jako zeleninové saláty. Mezi snídaní, obědem a večeří připravte lehké občerstvení ovoce. Jablka, banány, pomeranče, kiwi a další produkty obsahující vitamíny budou dělat. V potravinách je žádoucí přidat jodidovou sůl.
 2. Jednou za rok byste měli vyšetřit tricholog nebo endokrinolog, abyste poznali stav vašich hormonů.
 3. Zastavte znepokojování. Naučte se vypořádat se stresem a užívejte si každou minutu života. Pokud nemáte pravdu, zkuste se zapsat do kurzů jógy.
 4. Správně pečujte o své kadeře. Například jednou týdně udělají opevněné masky. Nepoškozujte prameny sušičem vlasů a plochým železem a vždy v létě a v zimě noste kadeřnickou.
 5. Opusťte kouření, které vyvolává intoxikaci těla.
 6. Začněte vést aktivní životní styl a dodržujte režim odpočinku. Jak víte, pokud často zůstanete v pohybu, bude vaše krev aktivněji nasádána kyslíkem, což znamená, že melanocidy mohou věrně sloužit po dlouhou dobu.
 7. Vyberte ten správný make-up pro svůj druh pokožky a strukturu vlasů. Nejméně jednou týdně přiveďte prameny s kolečkovým nebo lopursovým olejem. Oplachování kadeřů není nutné pomocí kosmetiky zakoupené na regálech. Nejlepší je použít odvar z bylin - šalvěj, kopřivu, dubovou kůru, heřmánek, bříza.
 8. Pravidelně po celý den masíruje kůži hlavy a zlepšuje tok krve. Chcete-li to provést, doporučuje se použít konvenční masážní hřeben, který nemá hrubé zuby.

Tak, brzy vypadat šedé vlasy - ne tak strašidelné, jak by se mohlo zdát na první pohled. Pokud upravíte práci jednotlivých orgánů a systémů včas, začněte jíst správně a postaráte se o vaše kudrlinky, můžete přestat obratnout. Chcete-li skrýt již šedé vlasy, měli byste zvolit nejlepší možnost pro malování nebo jednoduše tónované kadeře.

Užitečná videa

Co s šedými vlasy?

Hlavní příčiny šedivění vlasů a jejich řešení.

Proč se objevují šedé vlasy a jak se je zbavit

Layfhaker vysvětluje, odkud pocházejí šedé vlasy, proč někdo začne šedět dříve a někdo později a zda je možné tento proces zpomalit nebo zastavit.

Proč jsme šedě

Obecně řečeno, pigmentový melanin, který se vyrábí ve speciálních buňkách - melanocytech - je zodpovědný za barvu vlasů. Když se zastaví tvorba pigmentu a objeví se šedivé vlasy. Několik faktorů může ovlivnit tento proces.

1. Stárnutí

S věkem se produkce melaninu přirozeně snižuje. Zásada 50/50/50 je známá: ve věku 50 let 50% populace má 50% šedých vlasů. Před několika lety vědci zkontrolovali toto pravidlo a zjistili: Přesnější údaje: 74% lidí ve věku 45 až 65 let má v průměru 27% šedých vlasů.

Obvykle se první šedé vlasy objeví asi 30 let nebo později. Pokud se ztrácí pigmentace dříve, mluví o předčasném šednutí.

2. Genetické faktory

Čas vzhledu šedých vlasů a rychlost jejich rozložení závisí na dědičnosti. To je potvrzeno vědou o tom, proč některé ženy vypadají mladé na svůj věk. Takže pokud se rodiče zrychlí dříve, pak je pravděpodobné, že na vás čeká stejný osud.

Rasová identita také záleží. Bylo prokázáno, že bělochští obyvatelé jsou zjevnější než Asiaté a Afričané.

3. Nemoci

Šedé vlasy se mohou objevit kvůli problémům se štítnou žlázou, některými autoimunitními chorobami nebo progerií. To je také někdy způsobeno chemoterapií nebo užíváním některých léků.

4. Kouření

Tato závislost má negativní účinek jak na kůži, tak na barvu vlasů. Podle kouření kouření: způsobuje kouření předčasné šedivění vlasů?, zveřejněné v roce 2013, jsou kuřáky 2,5 krát více než nekuřáci, náchylní k předčasnému rozkvětu.

5. Nedostatek vitaminu B12

Nedostatek vitaminu B12 vyvolává nejen brzy šedivé vlasy, ale i ztrátu vlasů. Dobrou zprávou je, že ztráta pigmentu v tomto případě je reverzibilní kvůli nedostatku vitaminu B12.

6. Možná stres

Argumentoval, že vlasy jsou z důvodu nervového napětí šedé. Jedna studie přímo potvrdila toto spojení, ale věda o tom stále pochybuje.

V každém případě je stres pro tělo špatný. Takže méně nervózní.

Jak odolat šedivým vlasům

Neexistují žádná preventivní opatření proti ztrátě pigmentu nebo dědičnosti souvisejícím s věkem. Takže rada zde je zřejmá: pokud se chcete zbavit šedých vlasů - malujte to. Podrobné pokyny, které společnost Layfhaker uvedla v těchto článcích:

Existují méně trvanlivé řešení:

 1. Malovat přes šedou vlasovou řasenku na vlasy. Je skvělé pro maskování jednotlivých pramenů a je vypláchnut vodou.
 2. Použijte nástroje k maskování šedých kořenů. Přicházejí ve formě spreje nebo prášku a držte je, dokud je nepožádáte šamponem.
 3. Použijte zbarvený šampon. To není vyprané tak rychle jako předchozí prostředky, a je schopen držet na vlasy na několik dní.

Mimochodem, na rozdíl od obyčejné víry, šedé vlasy mohou být vytáhnuty: to nebude mít šedivé vlasy - na stejném místě rostou jen nové šedé vlasy.

Ale taková radikální metoda poškozuje vlasové folikuly, takže je lepší se uchýlit k úspornějším opatřením.

Pokud se nejedná o věk nebo genetiku, šednutí může být zpožděno. Za tímto účelem:

 1. Přestaňte kouřit (nebo vůbec nezačněte).
 2. Jezte živočišné produkty, zejména játra: obsahují vitamín B12. Speciální vitamínové doplňky se nejlépe užívají pouze po konzultaci s lékařem.
 3. Mimochodem. Zkontrolujte své zdraví: možná, bude možné zastavit jak časnější šednutí, tak nemoci, které ji způsobují.
 4. Naučte se vypořádat se stresem. Jak již bylo řečeno, není to skutečnost, že to zastaví vzhled šedivých vlasů, ale přinejmenším budete kvůli tomu méně nervózní.

A nakonec dobrá zpráva

Nedávno vědci z University of Texas Southwestern Medical Center udělali zajímavý objev. Podle jejich údajů může být ztráta barvy vlasů a samotných vlasů také spojena s přítomností proteinů SCF a KROX20 v buňkách.

Zatímco pokusy byly prováděny pouze na myších. Autoři však nevylučují, že kvůli jejich práci v budoucnu může existovat lék na šedé vlasy a plešatost. Prozatím můžeme jen doufat, že tato budoucnost nebude příliš vzdálená.

Pro Více Informací O Suché Vlasy