logo

Prostředky z krků a vší: nejúčinnější léky proti pedikulóze u dospělých a dětí

Kdokoliv se může nakazit pedikulózou, protože všichni lidé pracují ve skupinách, účastní se kadeřnických salonů, snaží se v kloboucích v obchodech. Nejčastěji se však včely objevují u dětí, protože děti stráví spoustu času v mateřské škole, takže když se objeví nosič, infekce se vyskytuje v celé skupině.

Onemocnění je způsobeno ektoparazity, které se množí položením vajíček a krmení lidskou krví. Jak se léčí pedikulóza? Jaké drogy jsou vhodné pro děti a dospělé? Abychom porozuměli této otázce, budeme podrobněji analyzovat všechny vyráběné produkty vši.

Co je třeba vzít v úvahu při výběru léku?

Existuje několik druhů vši na lidském těle a vlasy. V tomto ohledu byste při výběru léku měli věnovat pozornost konkrétní skupině parazitů, které působí. Lékárny v současnosti nabízejí širokou škálu moderních pedikulicidních přípravků. Než si koupíte tento nebo pedikulen, je třeba věnovat pozornost:

 • dávková forma, která bude v konkrétním případě optimální;
 • žádné kontraindikace užívání drogy v dětství, pokud je látka vybrána pro dítě;
 • přijatelnost ceny;
 • přítomnost pozitivních hodnocení tohoto léku od lékařů a lidí, kteří ho užívali.

Bez ohledu na volbu pedikulicidních léků se ujistěte, že jste všechny oblečení dobře umyli a zpracovávejte předměty pro domácnost v místnosti, kde byla osoba nemocná. Toto opatření je nezbytné, protože vši mohou nadále zůstat na těchto položkách a opět zaútočit na osobu.

Existují také pedikulózové léky určené k prevenci infekce parazity. Při použití se vši nemohou usadit na hlavě osoby. Tento typ léku se doporučuje těm, kteří jsou v kontaktu s infikovanými osobami.

Přehled nejlepších moderních prostředků pro léčbu pedikulózy

Prostředky proti všem jsou v lékárnách v různých lékových formách. V některých případech budou šampony a spreje účinnější, v jiných situacích je vhodnější použít masti, tablety, koncentráty nebo spreje. Výběr závisí na tom, kolik stojí pedikulena a na množství času potřebného k úplnému vyléčení.

Většina nástrojů protivopedikuleznyh jsou dodávány se speciálním hřebenem. Rozdíly ve využívání finančních prostředků jsou obvykle nevýznamné. Například krém se aplikuje na vlhké vlasy, sprej se používá na suché vlasy a šampon se používá k mytí vlasů.

Účinek různých lékových forem může být stejný, protože působení závisí nejen na formě uvolňování, ale také na účinné látce a jejích množstvích v konkrétním léku. Je důležité si uvědomit, že některé anti-pedikulózní látky nejsou účinné proti nim, proto je při jejich užívání nutno přísně sledovat frekvenci, aby se zabránilo šíření parazitů.

Šampon proti šupinám a všicím

Šampony pro léčbu pedikulózy jsou snadno použitelné a považují se za prakticky bezpečné pro lidské tělo. Tyto nástroje jsou velmi efektivní a umožňují zbavit se parazitů a škůdců pro dospělé a děti. Možnost použití v dětství je způsobena malým počtem vedlejších účinků a absencí kontraindikací, s výjimkou některých věkových omezení. Často se používají takové šampony s pedikulicidním účinkem pro zamoření vši:

 • Veda Jako aktivní složku používá insekticidní látku permethrin, který zabíjí hlavy a vepřové vši 0,5 hodiny po aplikaci. Šampon vykazuje vysokou účinnost a úplně vyléčí několik procedur.
 • Paranit. Aktivní složkou tohoto šamponu je čirol (minerální olej). Při jeho použití jsou vši pokryty olejovým filmem a zemřou. Výhodou tohoto nástroje je to, že není insekticidní, proto působí jemně a je povoleno pro léčbu dětí.
 • Hygia. Tento šampon ovlivňuje schopnost vší a nití držet vlasy. Dodává se s hřebenem. Nástroj je relativně levný, ale má řadu kontraindikací. Při aplikaci může způsobit pocit svědění, hoření, popáleniny na citlivé pokožce. Všichni zpravidla všichni zmizí po prvním použití Hygieny.
 • Pedilin. Jeden z nejúčinnějších šamponů proti šíření parazitů. Skládá se z malathionu a tetrametrinu - velmi silných insekticidů. Šampon zabíjí jak zralé jedince parazitů, tak jejich larvy, které pronikají pod jejich skořápku. Nicméně, jeho použití musí být obzvláště opatrné, protože insekticid může způsobit mnoho nežádoucích účinků a má některé kontraindikace.
 • Parazidóza. Tento lék je méně účinný, takže možná budete muset znovu použít, abyste se zbavili vší. Dodává se se speciálním hřebenem pro odstranění nití.
 • LiceGuard. Lék je vyroben z přírodních složek. Je účinný především ve vztahu k nití, protože zmírňuje jejich povrchovou strukturu a snižuje pevnost připevnění vlasů. Jako nezávislý způsob vši obvykle nedává požadovaný účinek, proto se používá ve spojení s hřebeny.

Spreje a aerosoly

 • Pedikulen Ultra. Roztok obsahující alkohol, který působí na nits a vši (hlava a pubikum). Přítomnost kontraindikací zahrnuje dodržování bezpečnostních opatření při aplikaci.
 • Pár Plus. Léčivý sprej vyrobený francouzskou společností Omega Pharma. Skládá se ze tří typů insekticidů, takže k léčbě dojde najednou. Balení je dost na to, abychom se zbavili parazitů několika lidí.
 • Tady. Účinek tohoto spreje je založen na insekticidu, jako je dimethikon, který je charakterizován nepřítomností toxických účinků. Proto je to považováno za bezpečné a doporučené pro léčbu dětí. Při aplikaci parazitární asfyxie nastává i larvy vší.
 • Paranit. Nástroj je založen na éterických olejích, je účinný proti vši, ale neovlivňuje nits. Z tohoto důvodu je nutné ji znovu použít.
 • A-Par. Aerosol je určen pro zpracování předmětů pro domácnost, účinný proti parazitům. Má ostrý zápach a je toxický.

Masti a krémy pro ošetření vší hlavy

Nejlevnější léky proti pedikulóze zahrnují krémy a masti. Složitost jejich aplikace spočívá v tom, že aplikace na pokožce hlavy vyžaduje spoustu času a úsilí. Tato forma léků však umožňuje dosažení požadovaného účinku v boji proti všem v krátké době a za přijatelnou cenu. Tabulka uvádí nejoblíbenější masti používané proti všem všem.

Nápravný prostředek pro vši a šupiny

Na zemi je spousta parazitů, ale je to jedna věc, kdy škůdci žijí v domě nebo na zahradním pozemku, a je to úplně jiné, když se usadili ve vlasech člověka.

Co dělat, když dostanete vši hlavy?

Jedná se o velmi nepříjemný jev, s nímž se mnozí lidé setkávají, a samozřejmě se chci těchto hnusných tvorů zbavit co nejrychleji.

Především je doporučeno mít trpělivost a sílu - obě tyto vlastnosti jsou v této věci velmi užitečné. Náprava pro vši a šupiny bude mnohem jednodušší zvolit po přečtení tohoto článku.

Louse a nit - totéž nebo ne?

Všička je malý parazit, který má 3 páry nohou a je s jejich pomocí spojen s vlasy osoby. Je to krev sání, takže může proniknout do pokožky hlavy. V tomto okamžiku má člověk pocit svědění a pálení.

Všechno, ale vši - nosiče vážných onemocnění, takže je velmi nebezpečné pro fyzickou kondici a život lidí. Mohou přenášet tak závažné onemocnění jako tyfus, stejně jako mnoho dalších onemocnění.

tak podívejte se na dospělou lásku a nit

Když se u dospělých nebo dětí ve vlasech vyskytuje vous, tento proces je označován jako pedikulóza.

Nyní o nits. Tyto stvoření jsou jen larvy vši. Detekce tvorů není obtížná při obvyklé vizuální kontrole pokožky hlavy, břišní oblasti nebo oděvu.

Vývoj pedikulózy

Dokonce i když je člověk velmi opatrný, není možné úplně vyloučit pravděpodobnost infekce tímto onemocněním. Nechte tuto šanci minimální, ale vždy zůstane.

Infekce se vyskytuje doma, když neinfikovaná osoba přichází do styku s těmito předměty nosiče onemocnění jako:

 • oděvy a spodní prádlo;
 • klobouky, klobouky, šátky;
 • vlasové doplňky;
 • pomocí nůžek, kartáčků a jiných předmětů, které jsou v holičství, kde mistry nedodržují hygienické normy;
 • Také kvůli těmto objektům může dojít k znečištění v táborech, předškolních zařízeních a dokonce i ve veřejné dopravě, pokud jsou v úzkém kontaktu s nosičem nemoci.

Existuje názor, že pedikulóza může být přenášena od zvířete k osobě. Ale není. Ve skutečnosti zvířata nejsou nositeli. Infekce s vší hlavě mohou (jak se to stalo známé) medvědy a opice, ale lidé je často nekontaktují.

Jak porozumět tomu, co začalo vši?

Prvním a hlavním příznakem infekce hlavičky je výskyt svědění na hlavě, které je způsobeno propíchnutím kůže vosku v době skusu. Pokud k tomu dojde, je třeba pečlivě zkontrolovat vlasy na předmětu nits.

Všichni jsou snadno vidět na povrchu hlavy v dobrém světle

Pokud se objeví vši vejce, měli byste co nejdříve koupit v lékárně i levný nápravu pro vši a nits, aby se parazity dostali rychleji.

Pediculóza: forma onemocnění

Celkově existují 3 druhy pedikulózy:

 1. Hlava - když jsou škůdci zapnuty ve vlasech na hlavě. V tomto případě se každý den podávají parazitní vajíčka. Nits jsou průhledné kapsle naplněné kapalinou. Jsou kulaté a obvykle žijí v dlouhých kadeřích. Přenáší se z jedné osoby do druhé prostřednictvím různých vlasových doplňků. Rychle se množí a vyžadují nejdříve možnou léčbu.
 2. Pubic. Tento typ je charakterizován ustavením vši v pubech a pohlavních orgánech. Paraziti jsou poměrně hbití, velikost 1-4 mm, připomínají krabici ve vzhledu. Takoví škůdci se mohou také objevit ve vlasech na břiše, vousu a knírech, v axilární oblasti a dokonce i řas.
 3. Šatník. V tomto případě vši infikují vilu oblečení. Tento typ pedikulózy je typický pro lidi, kteří nemají útočiště a procházejí po ulici. Skočí dočasně na lidi a pak změní místo jejich nasazení.

Inkubační doba vši u člověka

Za inkubační doby v medicíně se obecně rozumí doba, která trvá od počátku infekce až do prvních známek onemocnění. Ale tito parazité okamžitě uškodí tím, že si kousnou do vlasů a položí vejce. Pedikulóza má inkubační dobu.

Důsledkem je, že nosič nemusí okamžitě pociťovat kousnutí, ale teprve po týdnu nebo měsíci, protože všichni všichni se stále častěji objevují a nebudou je ignorovat ani ignorovat.

Biologie nám říká, že inkubační doba pro vši a lidi je doba jejich vývoje.

Nitra se vyvíjí pouze v ideálních podmínkách pro sebe. Potřebuje teplotu nejvýše 40 a nejméně 22 stupňů a průměrnou vlhkost. Tyto podmínky jsou optimální a pokud jsou splněny, larvy se vyvíjejí 5-8 dní.

období růstu vši

Pak se stane první nymfou, pak druhá a třetí, která trvá dalších 5 dní. A po dalších 8 dnech se zuří. Jedna žena je schopna položit až 300 vajec. Takže v krátké době se na hlavě vytvoří celá horda vší.

Lékařské akce

Vezmeme-li v úvahu všechny výše shromážděné informace, dospějeme k závěru, že bude nutné provádět anti-pedikulární léčbu více než jednou za účelem úplného odstranění parazitů, protože se vajíčka pokrývají neustále a musí být zničeny včas, aby neměly čas se dále množit.

Existují prostředky k boji proti parazitům přírodní a farmaceutické. Ale mohou být podmíněně rozděleni do dvou dalších skupin: drogy, které zabíjejí pouze vši, a nástroje, které také bojují proti nim. Samozřejmě je lepší upřednostňovat právě ty, kteří zabíjejí jak larvy, tak i dospělé jedince.

Ihned je třeba říci, že každá droga má kontraindikace, například těhotenství nebo dětství. Než začnete užívat tento přípravek, doporučujeme konzultovat s lékařem, který určí, zda je droga možné použít, a pokud ne, vyberte jinou, ne méně účinnou.

Po předběžném zpracování je nutné je opakovat v týdnu. V pokročilých případech - po dalších 7 dnech a ve velmi obtížných situacích se zpracování provádí celkem třikrát. Ale ujistěte se alespoň 2 krát!

Pedikulózní léčivé přípravky

Mezi specializované drogy patří šampony, krémy a spreje, můžete najít také recepty na tradiční medicínu a porozumět tomu, jaký lék na vší a nits je lepší, měli byste se seznámit s nejoblíbenějšími.

Mezi specializované prostředky lze rozlišit drogu Pediculen - tento nástroj je nejčastěji používaný pro tuto nemoc. Má nízkou cenu a je známá svou dobrou kvalitou, pomáhá rychle se zbavit vši a hlavně z nití. Nástroj se aplikuje na vlasy a vtírá do kůže, pak ponechá půl hodiny, vypláchne a kudrlinky ošetřují speciální hřeben. Může být použito, pokud je dítě nakaženo.

všestranný agent Pedikulen

Tam je také šampon s podobným názvem Pedilin. Není to méně účinné, jelikož ve směsi jsou současně dva insekticidy - malathion a tetramethrin. Ale právě kvůli nim má látka vedlejší účinky, proto je nutné přísně dodržovat pokyny.

Nuda je aerosol, který je netoxický a může být používán bez strachu. Nástroj se prodává za nízkou cenu. Aplikujte na suché vlasy a otřete je, dokud nezmočí. Dále je třeba ji nechat 45 minut, vyčistit hřebenem a opláchnout šamponem.

náprava pro vši Nyuda

Jedním z nejbezpečnějších léků, které mohou být použity pro kojence a těhotné (laktace) ženy, je Lice Guard. Ale právě kvůli tomu je považováno za ne tak efektivní jako předchozí verze a stojí několikrát dražší. Způsob aplikace je stejný, ale v každém případě musíte přečíst pokyny.

Individuální pozornost si zaslouží látku v tekuté formě. Například tam jsou Medifox, Foksilon, Medilis-Super a Avicin. Medfox je koncentrovaný roztok insekticidní látky permetrin, který je smíchán s ethanolem a malým množstvím ricinového oleje. Před použitím se ředí ve vodě rychlostí 8 ml první dávky na 100 ml druhé dávky.

účinné prostředky pro pedikulózu

Stojí za zmínku, že Medifox je považován za nejlepší specializovaný nástroj, který se používá i ve zvláštních přijímačích.

Foxylon - další levný lék, který může přinést vši a šupiny. To stojí asi 120-170 rublů na láhev, což bude stačit pro jednu osobu.

Medilis-Super je zastoupena společností, která vyrábí repelenty proti hmyzu. Ale je to nejúčinnější v případech, kdy vši vyvíjejí rezistenci na permetrin. A Avicin je koncentrát, velmi účinný, ale drahý - více než 1000 rublů na láhev. Ale Avicin pomáhá zbavit vši pouze v jedné aplikaci.

Podobná složení a účinnost přípravku Medifox - Hygia. Jedná se o šampon, který zabíjí jak vši, tak vši. Je to také poměrně levné, ale má spoustu kontraindikací. Stojí to asi 200 rublů, v sadě je hřeben.

Lidové prostředky pro vší a škody

Nyní o tom, jaké lidové prostředky jsou proti všem a všem. Například pro děti bude nejlepší volbou použití vody z hellebore a je vhodná i pro dospělé. Bezpečná, efektivní a levné.

Mnozí doporučují masku s některým mastným produktem (slunečnicový nebo olivový olej, vazelínu, majonézu apod.), Která se aplikuje na vlasy, pak jsou zabaleny v plastu a ponechány přes noc. Ráno vypláchněte výrobek a vyhněte kudrlinky dřevěným hřebenem s jemnými zuby.

hřeben pro vší vlasy

Není špatné pomáhá brusinkový džus, získaný ze tří hrstí bobulí. Je třeba je vtlačit do kořenů a rozložit po celé délce, nasadit sprchový uzávěr, zabalit ručník přes vrchol a nechat 3 hodiny. Potom, jako obvykle - opláchnout a hřeben.

Dlouho lidé přinesli vši petrolej a benzín. Tato metoda však nelze nazvat úspěšnou, protože je možné dosáhnout velmi příjemných účinků, jako je alergická dermatitida a spáleniny pokožky hlavy. Proto se nedoporučuje uchýlit se k takovým starodávným radám.

Nejlepším řešením je umýt hlavu dehtovým a prachovým mýdlem, opláchnout odvar z trávníku, petržele nebo mátové šťávy, používání peroxidu vodíku a octa.

vši netolerují mýdlo z dehtu

Můžete také ošetřit svou hlavu čajovým stromem nebo levandulovým éterem nebo vyrobit kompresní vodku na bázi vodky, která po zavření vašich očí obléká nějaký alkoholický nápoj na vlasy. Vteřte do kořenů, zabalte plast a ručník a nechte půl hodiny. Poté promyjte a hnětete kudrlinky.

Hřebeny

Nejbezpečnější nápravou se považuje za specializovaný hřeben. Jedinou nevýhodou je, že odstranění vší v tomto případě bude časově náročné. Na druhé straně však nemá žádné kontraindikace a vedlejší reakce, protože je vyloučen kontakt s insekticidy a různými chemikáliemi.

speciální hřeben pomůže zbavit se parazitů

NitFree je velmi populární hřeben v Rusku, který může být použit jak samostatně, tak jako další terapeutický prostředek. Měli byste také věnovat pozornost RobiCombu - elektronickému hřebenu, jehož cílem je nejen vyčesat vší, ale i zabít je elektrickým výbojem. Četné recenze potvrzují vysokou účinnost.

Preventivní opatření

Vždy je snazší prevenci nemoci než léčení.

A pokud budeme hovořit konkrétně o pedikulóze, vůbec nic není komplikované:

 • mají individuální povlečení, klobouky, vlasové doplňky;
 • pravidelně stříháte vlasy, hýbejte vlasy a umyjte je;
 • dítě, které chodí do předškolního zařízení, každou noc, aby si prohlédlo vlasy;
 • je žádoucí, aby dívky splékaly těsné oplety (i když na druhé straně jsou škodlivé pro vlasy) nebo aby se obecně navazovaly na zvlnění.

Dobrou profylaktickou látkou je esenciální olej z čajovníku. Můžete se pravidelně trénovat a přidat je do šamponu (doslova 2-3 kapky na "porci") a umyjte si vlasy. Jednoduché a poměrně účinné, zvláště pro ty, jejichž děti chodí do zahrady nebo se shromažďují v táboře, protože jsou taková místa nebezpečná, pokud jde o infekci hlavolamy.

Nejlepší léčebné prostředky pro pedikulózu pro děti a dospělé

Podle WHO byla každá třetí osoba nejméně jednou v životě vystavena napadení všemi. Stav vší se označuje jako pedikulóza a jako každá jiná choroba potřebuje léčbu. Lékárny mají širokou škálu pedikulicidů a je obtížné vybrat efektivní lék proti vši, protože je důležité nejen zbavit parazitů, ale také chránit vlasy a zdraví.

Klasifikace finančních prostředků

V závislosti na typu vousy, která si vybrala tělo, je pedikulóza hlavou, oddělením, pubikem. Ne všechny léky jsou stejně účinné proti různým parazitům současně. Pro ošetření věcí, oděvů, nábytku, které se nacházejí ve zdroji infekce v domě, existuje samostatná kategorie fondů.

Pedicukleární léky jsou klasifikovány na základě účinné látky, která má přímý účinek na vši:

 • Insekticidy malathion, permethrin, pyrethrin zničí nervový systém hmyzu, což vede k jeho paralýze a smrti. Antibiotika na bázi chemických složek nezničí vajíčka, takže jejich použití vyžaduje další zpracování. Použití insekticidních léků je kontraindikováno u těhotných žen, během laktace, při výskytu kožních onemocnění, dětí do 5 let.
 • Prostředky pro léčbu pedikulózy, které zahrnují oleje, dimethikon, obalují vší tenkou vrstvou, čímž blokují přístup kyslíku do dýchacího ústrojí, což vede k udušení a smrti parazita.

Prostředky z vší a výronů pro děti a dospělé vyrobené ve formě:

Doma použijte různé formy uvolnění. Každý z nich má své vlastní výhody a nevýhody.

Před léčbou pedikulózy, aby se zabránilo alergii, je nutné testovat vybranou drogu. Malé množství přípravku se aplikuje na kůži a během 2-3 hodin se monitoruje stav pokožky a celkové zdraví.

Šampony pedikulózy

Farmaceutické přípravky ve formě šamponů se snadno používají. Při nákupu stojí za to věnovat pozornost jejich funkcím. Některé jsou používány pro prevenci, jiné pro zničení vší a nits.

Jak používat

Postup se skládá z několika fází:

 • je dobré štětnout vlasy;
 • aplikujte šampon na hlavu, rozdělte pěnu po celé délce pramenů, věnujte zvláštní pozornost okcipitální, časové části;
 • zakryjte polyethylenem a dodržte čas uvedený v pokynech;
 • umyjte šampon s velkým množstvím teplé vody;
 • opláchněte roztokem octu, abyste zničili adhezivní látku, skrze kterou jsou nitky připevněny k vlasům;
 • hřeben dospělých, larvy, nití s ​​hřebenem s častými zuby;
 • umyjte si vlasy obvyklým mycím prostředkem.

Bez vyčesávání nití bude účinnost postupu zanedbatelná. Po 6-7 dnech se z nich objeví mladé larvy, které se po několika dnech stanou zralými jedinci a začnou se intenzivně množit.

Hodnocení šamponu

Následující recenze pomohou určit, které léky se nejlépe léčí všemi a šupinami ve formě šamponů:

 • Nok - permethrinový šampon doporučený pro použití u dětí starších 2 let. Naneste na předem promytou hlavu na mokré pramínky po dobu 30-40 minut. Ošetření se provádí na dobře větraném místě.
 • Pedilin je levný lék, ale pokud jde o účinnost, není to nižší než dovážené analogy. Aktivní složkou je malathion. Rozlišuje výrazný nepříjemný zápach. Je rovnoměrně rozptýlena po 10 minutách. Podle recenzí je pro úplné zničení populace vši nutná 2-3 ošetření a následné česání. Kontraindikace u dětí do 2 let.
 • Hygie je dobrý prostředek pro vší a vši. Kompozice zahrnuje permetrin a pomocné složky. Účinná látka není absorbována do systémového oběhu. Aplikuje se od pěti let. Ekonomická spotřeba - pro krátké vlasy stačí jedna láhev pro 5-6 ošetření. Na hlavě se stárne 20 minut. Postup opakování je možný nejdříve po 7 dnech.

Spreje a aerosoly proti vši a výronům

Léky pro vší ve formě sprejů nejsou méně populární než šampony. Zpracování je poměrně jednoduché: produkt je nastříkán na vlasy, trvá po určitou dobu specifikovanou v pokynech, pak jsou nitky vypláchnuty, dospělí hmyz je mechanicky vyřezán ven.

Spreje a aerosoly pro vší a nití nelze aplikovat na osoby trpící bronchiálním astmatem.

  Pair Plus - francouzský výrobce léků je účinný proti všem druhům vší; hlava, šatník, ploshchity. Skládá se ze 2 insekticidních složek a synergenta, který zlepšuje jejich působení. Jedná se o mastnou látku s těžce vnímatelnou vůní. Postříkejte postřikem na suché vlasy po dobu 10 minut, poté omývejte šamponem. Nástroj nelze použít pro dítě, které není staré 2,5 roku.

Přehled pleti a tekutin pro ošetření vší vůle

Vše, co není postřikováno a nepeří, výrobci volají buď pleťové mléko, nebo se soustředí, nebo jednoduše prostředky:

  Přípravek Paranit Sensitiv je jedním z mála léčiv používaných k léčbě vší vůně u dětí od 1 roku věku, během těhotenství a laktace. Kapalina se aplikuje na vlasy, dokud nejsou úplně navlhčené, nanesou se do pokožky a zanechají po dobu 8 hodin. Nástroj nezanechává mastné skvrny, nezakrývá věci, s nimiž přichází do styku. Nejvhodnější postup před spaním. Zakryjte hlavu kloboukem není nutné. Po uplynutí specifikovaného času musí být vlasy omyty šamponem, potom hřbet hmyzu a hniloby. Jedinou nevýhodou dětské pedikulózy je její vysoká cena.

Kolik jsou léky pro léčbu pedikulózy

Cena jednotlivých agentů pro vší a nitky je jasně zobrazena v tabulce:

Nejlepší léčebné prostředky pro vši a děti pro děti

Svrbení pokožky hlavy, pocit pohybu na vlasové části, poruchy spánku, neustálý pocit nepohodlí jsou hlavními příznaky vší. Každý problém obyvatel této planety čelil tomuto problému jednou za život. Děti jsou nejčastěji náchylné k nemoci. Infekce se vyskytuje v každodenním kontaktu. Také parazité se snadno šíří pomocí výrobků osobní péče. Přípravek na odstraňování vší a výronů pro děti by měl být nejen účinný, ale i bezpečný.

Infekce se vyskytuje pouze v důsledku živých parazitů, vši jsou připojena k kmenu vlasů, ve vzdálenosti 1 cm od kořenů. Časté můžete všude najít v dětském věku, když navštěvujete mateřskou školu, školu. Pediculóza není nebezpečné onemocnění, protože parazité netolerují infekční nemoci. Ve vzácných případech je výskyt pustulárních ložisek zánětu v důsledku zanedbávaného stavu.

Vlastnosti volby léků

Lékárna má široký sortiment pro léčbu vši. Nejlepší lék na vší se používá v komplexní terapii. Jediný způsob, jak se zbavit dospělých, jejich vajec (nits). Pravidelná výměna, praní, žehlení prádla, oděvů a zpracování čelenky je nutné. Udržujte čistotu prostor, domácí předměty.

Není povoleno převádět jednotlivé položky použití - hřebeny, ložní prádlo.

Pozor! Pro prevenci není použita žádná medikace, léčba začíná až po zjištění vší.

Prostředky s účinkem proti pedikulóze:

 1. Přípravky pro vší na základě insekticidů permethrin, pyrethrin, malathion zničí nervový systém parazitů. Rozvíjí se paralýza, po níž následuje smrt, ale léky proti pedikulóze nejsou účinné proti nim. Je zapotřebí další zpracování, opakování postupu je možné opakovat 2 až 5krát. Mezi kontraindikace patří těhotenství, kojení, dermatologické onemocnění. Nepoužívejte přípravek pro vší děti po dobu 5 let.
 2. Dimeticon a oleje na bázi anti-vši produkty podporují tvorbu proti vlhkosti-filmu. Porušení přístupu kyslíku, dehydratace vede ke smrti parazitů, včetně škůdců. Bezpečnost byla potvrzena klinickými studiemi. Možná je použití těhotenství, laktace, dětí, které dosáhly 3 roky.

Přípravky na bázi dimethiconu jsou účinnější a bezpečnější přípravky pro pedikulózu u dětí. Princip fungování je založen na fyzické eliminaci. Insekticidy jsou zničeny kvůli toxickým chemickým vlastnostem. Navíc existuje závislost na aktivních složkách - všichni přestávají být citliví na účinnou látku.

Léčba pedikulózy u dětí se nejlépe provádí pomocí léků s dimeticonem. Umožňují vyčesávání nití z dlouhých vlasů, potlačují svědění, podráždění z kousnutí. Při dlouhodobém používání neztrácejte antiparazitické vlastnosti.

Typy fondů

Lékárna nabízí širokou škálu produktů od vši, dětí a dospělých. Bez ohledu na zvolený formulář musíte jasně dodržovat pokyny, dodržovat bezpečnostní pravidla.

Kromě léčby zahrnuje složitá léčba i česání se speciálními hřebenatkami, aby se odstranily hroty na vlasy.

Šampon

Pedilin - šampon pedikulózy pro děti s výrazným nepříjemným zápachem. Účinně je léčba pedikulózy také pro dospělé. V srdci malathionu, pronikajícího přes chitinovou vrstvu, která zabíjí vši a nitky. Mokré vlasy se ošetřují, intenzivně se masírují 3 minuty, promyjí se vodou. Pak se postup opakuje a dokončí se zčesáním zbývajících parazitů. Opakujte znovu po týdnu. Doporučuje se ošetřovat všechny členy rodiny. Nepoužívejte u dětí mladších než 2 roky. Cena je 290 rublů. 100 ml.

Knicks - šampon vši pro děti od šesti měsíců, má krémovou konzistenci. Účinná látka je permethrin, ovlivňuje nervový systém parazitů. Je účinná pro neutralizaci dospělých, larv, škůdců. Čisté, mokré vlasy se zpracovávají po celé délce. Udržujte prostředek 10 minut. Důkladně je opláchněte vodou, osušte ručník a vyčistěte. Možné nežádoucí účinky ve formě otoku, pálení, zánětu. Cena - 750 rublů. pro 59 ml.

Hygia - šampon pro děti a děti. Navrženo pro více procedur, vhodné pro dospělé. Obsahuje insekticidy, má působivý seznam kontraindikací. Nedostatek účinku je často spojen s opakovaným používáním - paraziti se vyvíjejí imunitu vůči aktivním prvkům. Aplikujte po 10 minutách po umytí běžným šamponem, poté pečlivě vyřezáme vlasy a rozdělíme na prameny. 100 ml lze zakoupit za 385 rublů.

Šampon Pedikulen Ultra obsahuje vazelínový a anýzový olej. Allontoin pomáhá zmírnit podráždění po kousnutí. Aplikujte na mokré prameny, masírujte, abyste získali pěnu. Hlava je pokrytá polyethylenem, vymyta se za půl hodiny. Prostředky jsou ekonomické - stačí pro 10 aplikací. Náklady na 200 ml - 580 rublů.

Boricová maska ​​na bázi insekticidů pro děti. Vlasy jsou zpracovány po celé délce, ve věku od 30 do 40 minut. Potom jsou zbývající parazité vyčesáni pomocí speciálního hřebene. Nejefektivnější prostředek proti vši. Může vyvolat řadu vedlejších účinků - porušení vnitřních orgánů, neuralgii, zánětu kůže. Koupit 25 gr. prostředky mohou být pro 30 rublů.

Benzylbenzoát - vši a masti nits se v těhotenství nepoužívají u dětí do 3 let. Je rovnoměrně rozložen na vlasových kufrech, zralých asi půl hodiny. Po promytí vodou a veškerým česaným hřebenem. Mohlo by to způsobit svědění, pálení pokožky. O den později se postup opakuje. Koupit 25 gr. finanční prostředky mohou činit 40 rublů.

Spreje

Zde - stříkáme vši a děti pro děti. To je považováno za nejbezpečnější, vzhledem k obsahu dimethicone. Stříkaný na suché, dobře česané prameny. Po zpracování pro rovnoměrné rozložení jsou kudrlinky opět česány s hřebenem, který je součástí balení. Po 45 minutách se parazit zapéká a vlasy se omýkují pravidelným šamponem. Prostředky (50 ml) lze zakoupit za 670 rublů.

Pax - insekticidní léčivo. Obsahuje přírodní ingredience. Pomáhá neutralizovat larvy, vejce, sexuálně zralé jedince. Vlasy jsou velkoryse zpracovány, po 30 minutách se omyjí. Můžete si koupit za 1300 rublů.

Paranit - sprejujte účinnou látkou ve formě anýzového oleje a dimethikonu. Rozstříkejte ve vzdálenosti 10 cm od pramenů, upravte suché vlasy, dokud nebude rovnoměrně navlhčen. Po 15 minutách promývejte šamponem, důkladně se hněte. Opakované použití výrobku po 7-10 dnech. V lékárně můžete koupit 750 rublů.

Pilulky

Ivermektin - účinné pilulky proti pedikulóze. Po utknutí parazitem vede k porážce jeho nervového systému, po němž následuje smrt. Způsob podání, dávka určená lékařem, v závislosti na tělesné hmotnosti pacienta. Doba trvání léčby je 7-14 dní. Náklady na kurz dosáhnou 5 000 rublů.

Levamizol je účinný léčebný prostředek pro léčbu pedikulózy. Nepoužívá se u dětí mladších 14 let, ani během těhotenství. Dávkování, plán léčby je předepisován lékařem individuálně. Možné vedlejší účinky ve formě alergických kožních reakcí, neuralgie. Jednu pilulku je možné zakoupit za 110 rublů.

Nepoužívejte léky pro vší, když:

 • onemocnění trávicího systému, vylučovací systém;
 • srdeční selhání;
 • těhotenství, laktaci.

Hřebeny

Všestranná stráž - hřeben s kovovými zuby od amerického výrobce. V první fázi se používá dětský šampon od vši a šňůry této značky. Potom dochází k česání, po každé prameni se paraziti odstraní zuby bavlněným tamponem. Pomáhá samo-podávání v přítomnosti vši u dětí do 3 let věku. Cena - 600 rublů.

AntiV se používá jako samostatný lék na pedikulózu. Potřebuje denní používání po celý týden. Používá se také v kombinaci s šampony, masti, spreje. Nejlepší lék proti vši v přítomnosti alergií, stejně jako během těhotenství. Cena 1500 rublů.

Lidové prostředky

Při výběru způsobu léčby pedikulózy u dětí se často používají lidové léky pro parazity. Efektivní recepty mají výrazný účinek, jsou bezpečné, zřídka způsobují alergické reakce.
Jak odstranit petrolejky u dětí, dokonce i naše babičky věděly. Benzín, na rozdíl od petrolej, se nepoužívá - výpary jsou nebezpečné pro dýchací cesty.

 1. Smíchejte 1 díl kerosenu se 4 díly slunečnicového oleje nebo olivového oleje.
 2. Zpracujte směs vlasů po celé délce.
 3. Obalte z polyethylenu a šátku.
 4. Po 45 minutách opláchněte šamponem a hřebenem hřebete hřebenem.

Důležitý bod! Vědět, jak odstranit vši octem u dětí, může dráždit pokožku hlavy. Nejúčinnější použití při pedikulóze u dětí s dlouhými vlasy. Nástroj usnadňuje odstranění parazitů, vajec, usnadňuje proces česání.

Jak odstranit vůně z octa u dětí:

 1. Jablečný nebo vinný ocet se zředí vodou v poměru 1: 2.
 2. Náprava pro nity rovnoměrně rozložená na prameny po celé délce.
 3. Hlava je zabalena s polyethylenem, pokrytá šatkou.
 4. Po 30 minutách se promyje šamponem a česaným hřebenem.

Nejúčinnějším prostředkem pro vší je voda Chemerichna. Aktivní látky zničí respirační systém parazitů. Vědět, jak odstranit vši cemérovou vodou, můžete rychle zvládnout nepříjemné příznaky. Nástroj je ale neúčinný. Proto bude vyžadováno opakované zpracování až do úplného zničení.

Cemerická voda všemi používá:

 1. Před aplikací vlasů je třeba umýt šamponem, pečlivě česat.
 2. Rovnoměrně rozložené léčivo proti všem a larvám s bavlněným tamponem.
 3. Hlava je zabalena s polyethylenem a ručník, který je ponechán po dobu půl hodiny. Děti potřebují 15 minut.
 4. Vlasy se omyjí teplou vodou, pak - se šamponem, česaným hřebenem.
 5. Léčba domácí pedikulózy po týdnu bude vyžadovat opětovné ošetření.

Před použitím vody z hellebore je nutné provést předběžné vyšetření na možnou alergickou reakci.

Nejbezpečnějším prostředkem pro nits a dospělé je dehtové mýdlo. Ovlivňuje nervový systém parazitů, zabraňuje vzniku larv, mumifikuje vejce. Pro domácí vší doma budete muset každý den umýt vlasy mýdlovým deštěm. Doba trvání aplikace je 14-21 dní, česání je povinným krokem. Použití pro děti a dospělé bez omezení věku je možný zdravotní stav.

Vlastnosti a pravidla pro léčbu pedikulózy u dětí

Nejvyšší riziko infekce parazity u dětí předškolního věku. Pro prevenci byste měli dodržovat pravidla osobní hygieny, pravidelně prozkoumávat vlasy, pokožku hlavy.

Jak uplatnit nápravu pro nits a vši:

 1. Před zpracováním důkladně umyjte ruce a vložte ochranné rukavice.
 2. Aplikujte rovnoměrně kompozici, počkejte na zadaný čas v instrukcích.
 3. Opláchněte šamponem nebo tekoucí vodou.
 4. Dezinfikujte oblečení, ložní prádlo, výrobky osobní péče, hračky.

Rodiče by měli informovat vzdělávací instituci o nemoci týkající se léčby prostor, stejně jako o vyšetření dalších dětí. Vypořádat se s příznaky nepohodlí pomáhá moderním bezpečným lékům a tradiční medicíně.

Co je důležité vědět o všudech a pedikulóze:

Nejlepší léky pro vši a nitky: přehled šamponů, sprejů a pleťových vody

Když jsou vši infikováni, je třeba najít správný přípravek pro vší. Účinnost léku závisí na účinné látce. 70% všech antiparazitů je vyrobeno na bázi permetrinu, který ničí dospělé vši, jejich larvy a šupiny. Pro snadné použití uvolňují léky ve formě šampónů, sprejů, krémů a krémů. Prevence a léčba se provádí také lidovými léky, které jsou předepsány i pro děti. Jejich systematické použití pomůže zabránit infekci.

Obecné pokyny pro léčbu pedikulózy

Pediculóza (vši) je vzácná, existují však místa, kde je pravděpodobnost infekce velmi vysoká. Jedná se o mateřské školy, školy, dělnické haly.

Odvozte vši, pokud se objeví nits, pomozte farmaceutickým insekticidním lékům, lidovým lékům a mechanickému ošetření vlasů. Provádí se dvěma způsoby: sekání "pod ježkem" nebo pravidelné česání nití s ​​častým hřebenem.

Pokud je výsledek neuspokojivý, nemíchejte různé léky. Pokud během týdne symptomy nezmizí, je nutné se poradit s dermatologem.

Klasifikace prostředků z pedikulózy podle složení

Syntetické insekticidní léčiva pro léčbu vší jsou rozděleny do skupin podle účinné látky. Nejúčinnější proti hmyzu, larvám a výhonkům:

 • insekticid založený na malathionu;
 • léky s fenotrinem;
 • přípravky obsahující permethrinovou složku;
 • kombinované léky obsahující insekticidy tetramethrin a malathion nebo permetrin a malathion.

Všechny tyto léky působí rychle, ale jsou vysoce toxické, způsobují alergické reakce a mají kontraindikace. Nejméně nebezpečná pro tělo znamená na bázi silic.

Šampony pro vši a šupiny

Tyto přípravky na pedikulózu jsou pro člověka bezpečné a velmi účinné. Snadno se aplikují na vlasy a vyžadují jedno použití.

Dokonce i vysoce kvalitní šampony mohou způsobit alergie, někdy se objevují vedlejší účinky. Zabraňte styku sliznic úst a očí.

Bez nitků

Efektivní lék na vší - šampon bez nití. Umístěný výrobcem jako zcela bezpečný, vyrobený na bázi bylinek. Obsahuje mátový olej.

Používá se k zabíjení vši (trvání léčby 10-15 dní) a každodenní péče o vlasy. Při péči o pedikulózu by měly být vlasy dobře opláchnuty a potom pomocí hřebenů proti vši opatrně hřebenit hmyz.

Šampon nemá žádné kontraindikace, ale zabraňuje kontaktu s oční sliznicí.

Souběžně používejte jiné léky z této linie, například Neath Free Oil. Při aplikaci na suché vlasy, hmyz, bez přístupu kyslíku, rychle zemřít, po kterém jsou vyřezány ven.

Permethrin

Šampon proti vši a nití se vyrábí na základě stejné syntetické látky ze skupiny pyrethroidů. Použijte přípravek podle pokynů:

 • suché vlasy dobře;
 • pol hodiny umyjte vlasy dětským šamponem nebo mýdlem, opláchněte;
 • vyčesal hustý hřbet nití a mrtvých vší;
 • v případě potřeby se vše opakuje za týden.

Pokud během aplikace nastane pocit pálení nebo svědění, šampon by měl být rychle vymyt. Tento léčivý přípravek již nelze používat.

Přípravek je kontraindikován u dětí do 3 let.

Hygia

Šampon na bázi permethrin se vyrábí v Bulharsku a považuje se za bezpečný.

15-20 ml přípravku je třeba aplikovat na mírně vlhké vlasy, jemně je otírat do kořenů. Po uplynutí 20 minut se přípravek odmyje vodou, mrtvým hmyzem a hubami. Po týdnu je třeba postup opakovat.

Děti mohou být léčeny přípravkem Hygia ve věku od 5 let.

Paranit

Lék na pedikulózu se vyrábí na bázi minerálních olejů, pěna dobře. Uvolněte jej v lahvích různých velikostí.

Aplikujte na suché, předčesané vlasy a pečlivě otřete. Po 10 minutách umyjte si vlasy S pomocí hřebenu produkují česání mrtvých parazitů, jejich larv a vajec.

 • těhotné ženy;
 • laktající maminky;
 • děti do 3 let.

Před použitím léků se doporučuje provést kožní test, aby nedošlo k žádné alergii.

Veda-2

Ruský insekticidní šampon s permethrinem je bezpečný, ale existuje kontraindikace - těhotenství.

Aplikujte s bavlněným tamponem, důkladně navlhčete kořeny a vlasy, dokud se neobjeví pěna. Dále se postup provádí následovně:

 • pokrýt vlasy víčkem nebo šátkem;
 • inkubovány po dobu 40 minut;
 • umyjte si vlasy mýdlem nebo šamponem;
 • mrtvé vši jsou pečlivě vyčesáni;
 • o týden později se provádí opětovné ošetření, pokud je zjištěn živý hmyz.
Tento léčivý přípravek lze použít k odstranění vší a léčbě svrabů.

Spreje a spreje proti vši

Tyto přípravky pro vší jsou snadno použitelné, vyznačují se rychlostí. Jejich hlavní látky působí na respirační nebo nervový systém, což vede k smrti parazitů.

Přestože se většina léků ve formě považuje za bezpečná, doporučuje se nejdříve provést kožní test.

Pedikulen Ultra

Rozprašování silic se vyrábí v Ruské federaci, v obalu je zabalen hustý hřeben. Jediná léčba je postačující i při silném napadení všemi.

Postříkání pokožky hlavy, ujistěte se, že lék nespadá do očí nebo do úst. K použití, aplikujte agenta na 30 minut, opláchněte a pak pečlivě hřebeneme mrtvým hmyzem.

Nástroj není předepsán během těhotenství, kojení, děti do 5 let.

Avalanche

Sprej na základě esenciálních olejů dobře odstraňuje příznaky pedikulózy. Droga je považována za bezpečnou, je předepsána dětem od 2 let.

Zpracování se provádí podle pokynů:

 • aplikujte sprej po rozdělení vlasů na prameny;
 • dát klobouk na hlavu, držet 30 minut;
 • důkladně umyjte kompozici, omyjte si vlasy neutrálním šamponem;
 • hubení hmyzu na dobře vysušených vlasech.

Abyste se konečně zbavili vši a nití, po 7 dnech znovu upravte vlasy sprejem.

Spray založený na dimeticonu vyrobeném v Německu. Zastavuje dýchání parazitů, takže je používáno k zabíjení vši a šupinat.

Nosit rukavice, opatrně stříkat léky, vyhýbat se kontaktu se sliznicemi. Dobře navlhčené vlasy, počkejte 45 minut, položte čepici předem a pak pečlivě vyčistěte. Dokončete postup mytí vlasů šamponem. Je-li to nutné, týden později se zpracování opakuje.

Tento léčivý přípravek je kontraindikován u těhotných, kojících žen, dětí do 3 let.

Pár Plus

Léčba pedikulózy s malathionem a permetrinem není předepisována jako účinná látka během těhotenství, laktace a u dětí do 3 let.

Před zpracováním větrání místnosti postupujte postupně:

 • stříkání aerosolu, dosažení úplného zvlhčování vlasů;
 • udržujte 10 minut;
 • umyjte velkým množstvím šamponové vody;
 • vyčesat hmyz a nits s častým hřebenem.
Pokud do jednoho týdne budou zjištěny živé vši, jsou znovu zpracovávány.

Přehled antiparazitárních krémů a krémů

Použití šamponů a stříkaček je v některých případech nepříjemné. Například aerosoly nejsou vhodné pro osoby, které trpí astmatem, a když je šamponování pravděpodobné, že dostane do očí pěnu. Tyto nedostatky jsou zbaveny léků pro vší hlavě ve formě pleťových krémů a krémů.

Nittiforový krém

Účinnou složkou tohoto léku je permetrin, účinný proti vši, blechám, svrabům a roztočům. Před použitím si přečtěte pokyny, ujistěte se, že neexistují žádné kontraindikace a testujte alergenitu.

Použijte lék v souladu s doporučeními:

 • krém by měl mít jednotnou konzistenci, pro kterou je láhev několikrát protřepána;
 • aplikujte přípravek na čisté, pečlivě vysušené vlasy, které se třejí do pokožky;
 • po 10-minutové přestávce umyjte vlasy neutrálním šamponem;
 • opláchněte okyselenou vodou, pro kterou přidáte trochu kyseliny citronové nebo stůl 9% octa;
 • vyčistit mrtvý hmyz;
 • po 7 dnech opakujte zpracování.

Nittiforový krém pro vši a nitky pro děti předepsané od 2 let. Těhotné ženy a krmiva pro mléko jsou kontraindikovány.

Foxilon

Antiparazitární krém se používá pouze na čisté, mírně vysušené vlasy, které jej třejí do kůže masážními pohyby. Po 10 minutách umyjte vlasy šamponem, opláchněte okyselenou vodou. Pak se okamžitě začnou hýbat všemi a častým hřebenem.

Lék není předepsán těhotným ženám během laktace, děti do 5 let.

Parazidóza

Lotion na bázi fenotrinu je určen k léčbě vší, doporučené pro děti i dospělé.

Zpracování hlavy se provádí podle schématu:

 • silně protřepávejte láhev, poté aplikujte lék na čištění vlhkých vlasů;
 • důkladně protřete pokožku, dokud se neobjeví pěna;
 • po 3 minutách opláchněte a znovu naneste na 3 minuty;
 • umyjte si hlavu tekoucí vodou a okamžitě pročtěte vši.

V případě potřeby zopakujte postup po dni.

Tento léčivý přípravek proti všem je zakázán aplikovat na děti do 2,5 roku, během těhotenství a kojení.

Permethrin, který je účinnou složkou krému, ničí dospělé vši, jejich larvy a šupiny.

Aplikujte lék, poté, co protřepete láhev na čisté, mírně vlhké vlasy, pečlivě otírejte. Oni jsou drženi po dobu 10 minut, dobře promývat lék, vlasy vyschnout ručníkem. Kousek hmyzu a nití s ​​častým hřebenem.

Pedikulózní krém pro děti je povolen od šesti měsíců. Těhotné a kojící matky by se měly před ošetřením poradit s dermatologem.

Paranit Sensitiv

Antiparazitické krémy se vyrábějí na bázi Dimethicone, které zničí vši ve všech fázích vývoje.

Použijte před spaním podle schématu:

 • protřepeme láhev, důkladně navlhčete lotionem, vtíráme do kůže a čistíme vlasy;
 • jít spát, pokrytý polštářkem;
 • po 8 hodinách si umyjte vlasy šamponem;
 • vyčistěte mrtvý hmyz hřebenem.
Pokud se později objeví nits nebo vši, postup se opakuje.

Kontraindikace užívání drog jsou děti mladší jednoho roku, nemoci pokožky hlavy.

Medyfox

Lotion na bázi permethrin vykazuje vysokou účinnost proti vši a svině.

Lék je kapalina v ampulích (2 ml), která je předředěna vařenou vodou v množství 50 ml. Pro husté nebo dlouhé vlasy použijte 2 ampule na 100 ml vody.

Dobře protřepejte roztok, aplikujte na vlhké vlasy, otírejte si do kůže prsty nebo tampón. Po vyčkávání 20 minut si umyjte vlasy šamponem a parazity hřejte hustým hřebenem.

Krém by neměl být používán u dětí mladších 1 roku, je zakázáno krmení dítěte mateřským mlékem během léčby.

Alternativní léky

Dermatologové často doporučují odkazovat na lidové léky, které lze použít k odstranění vší, dokonce i pro malé děti.

Zkuste tyto recepty:

 • Řešení octa a soli v poměru 5: 1 navlhčete gázu a zakryjte jeho hlavu. Umyjte šamponem každý druhý den.
 • Maska pro petrolejovou noci smíchanou s rostlinným olejem (1:10). Ráno umyjte vlasy šamponem.
 • Esenciální oleje (tea tree oil, geranium, ylang-ylang) jsou smíchány s olivami (1: 8). Vytvořte kompresi po dobu 40 minut.
 • Omyjí si hlavami dehtovým mýdlem, udržují 30 minut pod celofánem, umyjí.

Léčba dehet, petrolej a ocet může být účinná v počáteční fázi vší. Jedno ošetření stačí, po kterém je třeba vyčistit vši a nitky.

Jak se vyhnout reinfekci

Abyste se neinfikovali, musíte dodržovat některá pravidla:

 • pravidelně umyjte vlasy vlasovým šamponem střídajícím se s mýdlovým deštěm;
 • ložní prádlo a spodní prádlo umývatelné při vysokých teplotách;
 • nepoužívejte hřebeny, šály, čelenky cizinců;
 • držte v bytě repelentní vši bylinky (tansy, levandule);
 • v případě podezření na pedikulózu v rodině pečlivě prozkoumejte všechny členy, pokud je to nutné, začněte léčbu

U mateřského školního dítěte nebo rodiče by měli rodiče alespoň jednou týdně zkontrolovat své vlasy. Pokud se vši objeví, musí se s každým léčit.

Pro Více Informací O Suché Vlasy