logo

Efektivní prostředky pro lupy a svrbení hlavy: popis, opatření, tipy pro použití

Lupiny nejsou jen ošklivé, ale někdy i velmi nepříjemné, protože se jedná často o dermatologické onemocnění doprovázené nesnesitelným svěděním.

Proč se onemocnění objevuje, jak se zbavit tohoto problému a je možné se z něj rychle zotavit?

Toto a nejen to budeme dále informovat v článku.

Století a svědění se navzájem doprovázejí?

Proces obnovy buněk je přirozený, ale pouze pokud nepřekračuje normu. Řada faktorů může tento proces vyřadit z běžné rutiny:

 1. Metabolické poruchy.
 2. Nemoci gastrointestinálního systému.
 3. Vegetativní vaskulární dystonie a problémy s nervovým systémem způsobené prodlouženým stresem, nedostatek spánku.
 4. Rozrušení mazových sekrecí.
 5. Porušení osobní hygieny.
 6. Špatný životní styl (nedostatek správného množství cvičení, nesprávná strava, kouření, konzumace alkoholu, nedostatek slunečního světla).
 7. Dlouhodobé užívání antibiotik může také vést k lupům.

Svědění může nastat z následujících důvodů.

Alergické reakce na některé složky, které tvoří šampony nebo současně oblíbené oleje, které posilují vlasy, které bohužel nejsou vždy kvalitní a přirozené.

Často, aby se ušetřily peníze, výrobci zředí přírodní oleje (jedle, lopuch atd.) Syntetickými tekutinami a aromatickými vonnými látkami.

Výsledkem je zcela zbytečná a někdy i škodlivá směs, vhodná pouze pro koupele jako aromatickou složku a nic víc. Používání těchto olejů může vést ke svědění a ještě vážnějším problémům.

Proto, když se objeví první nepříjemné příznaky, je nutné okamžitě opláchnout vlasy a pokožku hlavy teplou vodou a pravidelným šamponem.

Bolestný svěděný stav se také projevuje v důsledku vývoje houby Malacetia na pokožce hlavy. V normálním stavu je houba neustále přítomna na lidské kůži, ale pokud některé funkce v těle selhávají, houba se začíná rozvíjet.

Chcete-li zničit přípravek Malasetia, potřebujete komplexní a kompetentní léčbu, která odstraňuje zánětlivý proces, podráždění pokožky.

 • antiseptické působení;
 • zmírňování;
 • obnovení a regeneraci buněk pro rychlou léčbu onemocnění.

Dosud známe hromadné způsoby boje proti lupům a svědění. Terapeutické postupy, použití speciálních lékáren (masti, šampony, spreje), lidové prostředky.

Chcete-li zmírnit nesnesitelné svědění, můžete použít dobrou starou radu: olivový olej osušte malým množstvím a masírujte jej do pokožky hlavy.

Po 30 minutách vypláchněte teplou vodou lékařským šamponem.

HELP! Tření jednoduchého olivového oleje do pokožky hlavy vám pomůže zbavit se suché seborrhy a doprovodného svědění během 1-2 týdnů. Kromě toho budou vlasy měkké, hedvábné, jejich růst se zlepší.

Pomozte v tomto případě a opláchněte v infuzí heřmánek, stejně jako farmaceutické prostředky, o kterém budeme mluvit o něco později.

DŮLEŽITÉ! Není možné za přítomnosti lupů a zejména svědění použít vysoušeč vlasů a laku na pokládku, barvu, protože v prvním případě při nadměrném vysychání a ve druhém působení chemických činidel zhoršuje onemocnění.

Efektivní prostředky proti lupům a svrbení hlavy

K dnešnímu dni existuje široká škála průmyslových agentů proti seborrhea a svědění. Ale jak vybrat správné drogy, levné a zároveň efektivní, jak se nestratit v množství značek a reklamních podvodů?

Takže, top 5 nejúčinnějších průmyslových prostředků proti lupům:

Jeden z nejoblíbenějších léčivých šamponů, které pomáhají rychle se léčit lupy, je Nizoral. Vyrobená jedinečnou belgickou technologií, šampon ničí houby způsobující chorobu, což způsobuje hojné vyčerpání a nesnesitelné svědění.

Nástroj je účinný i při běhání seborey, stejně jako při zbavování se, je to nesporná výhoda.

Také skupina vlastností šamponu obsahuje dezinfekční, antiseptický a regenerační účinek, protože po porušení, které způsobilo lupy, potřebuje pokožku hlavy spuštění procesu regenerace buněk, jen v tomto případě může zotavení rychle projít.

Ale spolu s plusy, stojí za zmínku nevýhody: za prvé, šampon je drahé - asi 400 rublů. pro malou láhev a za druhé, některé z jeho složek mohou v případě individuální nesnášenlivosti způsobit alergické reakce (což se však děje velmi zřídka).

Síra mast. To, již můžeme říci, starý přípravek, se používá po desetiletí k boji proti všem druhům kožních onemocnění. Ekzém, psoriáza, versicolor a mnoho dalšího.

Dnes je síra mast široce používána pro léčbu lupů a je předepsána trichology. Výhody zde zahrnují účinnost při léčbě všech forem seborrhy.

Neodpovídá - snadné použití (potřeba umytí masti z vlasů, což se stává problematickou záležitostí), je také třeba poznamenat, že pro léčbu sírové masti by měla být co nejšetrnější.

Rovněž je třeba poznamenat, že síra, která je součástí přípravku masti, má tendenci hořet a spolu s nepříjemným pocením při hoření je možné pozorovat ještě větší odlupování pokožky hlavy jako vedlejší účinek, pokud se používá špatně a bez ohledu na individuální vlastnosti pokožky hlavy.

Ketokonazolové přípravky. Tyto prostředky jsou klasifikovány jako účinné, mají silný antiseptický účinek a zničí houbu, která způsobuje lupy.

Ale látka ketokonazol může být zbytečná, pokud nevzniknou lupy v důsledku aktivace houby, ale z jiných důvodů: sušení pokožky hlavy v důsledku nadměrného používání nátěrových hmot, laků a jiných chemikálií, vysoušeč vlasů, žehlení, tkanin; dědičné faktory; hormonální poruchy; nedostatek nezbytných vitamínů a stopových prvků v těle, který také způsobuje seborrhea.

Zinkovou masti. Stejně jako kyselina sírová je masť zinku velmi účinná v boji proti lupům, ale obvykle se používá k potlačení mastné seborrhy, zatímco při ošetření suché se prakticky nepoužívá.

Zinek je aktivní chemická látka, která na jedné straně ničí všechny houbové útvary, viry, patogenní bakterie, na druhé straně zahajuje proces hojení, regenerace, což je prostě nezbytné pro seborrheu.

Ale znovu by měl být jakýkoli chemický prostředek používán s velkou opatrností, pouze po konzultaci s lékařem, s přísným dodržováním pokynů.

Léčivý šampon Sulsen. Hlavním účelem léku je potlačit příčinu svědění a lupů. Sulsen je široce používán k léčbě všech typů lupů, různých stupňů složitosti.

Efektivita, snadnost použití - výhody, nevýhody lze přičíst vysokým nákladům.

Také droga je schopna přehybovat vlasy, nicméně, stejně jako všechny výše uvedené průmyslové prostředky, takže by měly být použity pouze v případě, kdy lidové recepty, odpouštějící a neškodné, se již ukázaly jako zbytečné.

Přečtěte si tipy, jak vybrat správný šampon pro muže nebo ženy, stejně jako od suchých nebo mastných lupů.

Průběh léčby

Velmi důležitou podmínkou při výběru průmyslových látek proti lupům je správná diagnóza a diagnóza. Seborrhea je rozdělena na typy, dělené stupněm složitosti, každý typ, každý stupeň vyžaduje vlastní přístup, aktivní látky, vlastní ošetřovací období.

Aby se však zabránilo obnovení procesu onemocnění, je třeba neustále sledovat pokožku hlavy, nezapomínat na základní hygienické předpisy, monitorovat výživu svého jídla pokud možno vyloučením mastných potravin, alkoholu a tabákových výrobků, přebytečných cukrářských výrobků a mouky.

Také pro zdraví a krásu vlasů vyžaduje tok čerstvého vzduchu a slunečního světla, které produkují potřebné pro tělo vitamín D.

Jak rychle odstranit svědění?

Když se svrb stane nesnesitelným, je obtížné se ujistit, že když použijete tento nebo ten průmyslový nástroj ve dvou až třech týdnech, tento agonizující stav projde.

Musíme okamžitě jednat naléhavě. V tomto případě zachraňte tradiční medicínu.

Vezměte dvě lžíce sušené trávy a zakryjte ji šálkem vroucí vody.

Zakryjte a strhněte 15 minut, potom napněte.

Opláchněte pokožku pokožkou infuze z kopřivy a zjistěte, jak se svědění během několika minut spouští. Kromě toho kořist účinně bojuje proti lupům, upokojuje, zmírňuje podráždění, obnovuje, podporuje růst vlasů.

Užitečné video

Mnoho tipů a receptů na léčbu lupů a svědění:

Nyní znáte všechny základní pravidla pro boj proti lupům a svědění. A zůstane jenom přát vám zdraví a dobrý nový den!

Jak se zbavit svědění na hlavě

Nepríjemné svědění hlavy může být způsobeno různými faktory a musí být doprovázeno řadou příznaků. Lupiny, vypadávání vlasů, vady a vady na kůži, plus nesnesitelný svědění - zdroj odůvodněné úzkosti a příčiny nespavosti, podrážděnosti a dokonce deprese. Než začnete tento problém řešit, je důležité pochopit jeho původ.

Proč je svědivý skalp

Závažné pálení, zarudnutí kůže a svědění může svědčit jak o nedostatky v péči o vlasy, tak o vývoj některých onemocnění. Možné příčiny, které mohou způsobit tyto problémy:

 • Nevhodný šampon nebo jinou kosmetiku. Pokud podráždění začalo po přechodu na novou kosmetiku, stojí za to chvíli vrátit se do staré kosmetiky.
 • Alergie - na barvení vlasů nebo jiné dráždivé látky.
 • Hubová onemocnění (mykóza pokožky hlavy, versicolor). V tomto případě doktor zvedne, jak se zbavit svědění na hlavě.
 • Seborrhea, seboroická dermatitida. Složení sebaceních změn sekrece se tvoří v nadbytku. Tam je silný odlupování kůže, lupy, hlava začíná svědění.
 • Suchá kůže (nedostatek vitamínů, živin, mikroelementů).
 • Časté šamponování, vysoušení, rovnání.
 • Paraziti (vši, klíšťata). Hmyz lze vidět pomocí lupy.

Jak se zbavit svědění

Obsessivní pálení, podráždění pokožky pod vlasy - to jsou jen znaky. Odráží-li se, jak se zbavit silného svědění na hlavě, je důležité si uvědomit, že je třeba odstranit příčinu, která ji způsobila. Choroby pokožky hlavy jsou léčeny jedním způsobem, vypadávání vlasů je odstraněno jiným. Specifické metody se používají proti parazitům: Nittiforový krém, Para Plus aerosol nebo Pediculen lotion. Když sebora doporučuje složitý účinek. Skalpová houba je léčena léky a speciální kosmetikou.

Pilulky

Při svědění kůže pod vlasy aplikujte léky ve formě tablety následujících skupin:

 • hormonální;
 • antifungální;
 • antihistaminika;
 • uklidňující.

Jak zacházet s houbou na hlavě:

 • "Griseofulvin" - antimykotikum. Často předepsané léky s favusem (léze na pokožce hlavy).
 • "Ketokonazol" - léčí mykózy, pomáhá eliminovat svědění.
 • "Miconazol" - bojuje proti houbám a patogenním bakteriím.

V případě svědění způsobeného alergiemi:

 • Antihistaminové pilulky: "Suprastin", "Diazolin", "Zodak", "Claritin", "Citrin" atd.
 • Kortikosteroidy (hormony): Prednisolon, Medrol a další.

Masti pro svědění

Tricholožník, který byl požádán, jak se zbavit svědění na hlavě, může v některých případech předepsat lékařskou masti, krém nebo gel. Masti na bázi kyseliny salicylové, ketokonazolu, sulfidu selenu, zinku, síry a dehtu se aktivně používají. Známé léky:

 • "Anmarin" - antifungální gel používaný v mykózách.
 • "Ketokonazol" - krém používaný při houbových infekcích, seboroická dermatitida.
 • "Clotrimazol" - bojuje proti houbovým infekcím. Pomáhá s lichenem.
 • "Fetimin" - krém proti mykózám.

Svědění šampon

Lékařská kosmetika z lékáren neumožňuje množit houby, bakterie způsobující nemoci, nedovolte jim proniknout hluboko do kůže. Pro mykózy, lichen, seborrhea, lupy, šampony, které se používají:

Pokud příčinou svědění je pedikulóza (vši) u dospělého nebo dítěte, používají se šampony:

Jak zmírnit svědění lidových léků

Doma můžete připravit léky na bázi přírodních složek. Látky, které brání reprodukci škodlivých bakterií, hub, hydratují pokožku a vyživují ji. Efektivní recepty:

 • Cibule. Je užitečné vytřít cibuli stlačenou z džusu do pokožky hlavy. Nechte dvě hodiny a poté dobře opláchněte vlasy. Odstraňuje lupy, snižuje ztrátu vlasů.
 • Apple Mask Osušte čisté jablko, rozetřete jej na vlasy a zabalte hlavu ručníkem na půl hodiny. Proveďte tuto masku dvakrát týdně.
 • Lemon a pampeliška. Vezměte dvě hrstky květin, nakrájíme, přidáme vodku (70 g), přidáme med (5 g), šťávu z jednoho citronu. Rozsypejte směs na dva týdny, napněte. Prostředky rozmazané pokožky pod vlasy, zabalené do "turbanu" ručníku, umyté za půl hodiny.
 • Olejové masky. Použitá kolečka, olivový olej. Vtírají se do pokožky a zanechají po dobu 20 minut. Bude to efektivnější, pokud zabalíte polyethylen přes hlavu a zabalte si ručník.

Prevence

Stres, nesprávná péče o vlasy a špatná výživa mohou způsobit svědění. Abyste se nehledali na recepty, jak se zbavit posedlého svědění na hlavě, je užitečné pečovat o prevenci. Jednoduchá opatření, která mohou zabránit odlupování a podráždění pokožky:

 • Pečlivý výběr šamponů, vlasových mask, oplachů. Měla by brát v úvahu typ vlasů, tendenci k alergiím.
 • Hygiena: nepoužívejte štětce na vlasy, gumové pásy, vlasy, ručníky.
 • Správná výživa, pravidelný příjem vitamínů (na jaře, v období oslabené imunity).
 • Odmítnutí špatných návyků: kouření a alkohol nepříznivě ovlivňují vlasy.
 • Vyhněte se vysoušení vlasů vysoušečem vlasů a zraněte je jinými způsoby.

Video: Léčba skalpe doma

Recenze

Ilona, ​​29 let: V loňském roce jsem po mořské dovolené začal svědčit. Chcete-li odstranit tento pocit, zkusil jsem několik šamponů lupů, ale efekt byl letmý. Pak jsem začal kupovat drogy, s dehet, salicylovou kyselinou. Netrvalo dlouho. Šel jsem k trichologovi, prošel jsem plodinou na houbu, ukázalo se to jako banální mykóza.

Alexander, 35 let: Syn na pěší zvedl pedikulózu, v důsledku toho se celá rodina začala svědit! Tři lidé se okamžitě zranili. Myslel jsem, že je možné vyléčit to jen za předpokladu, že se všichni oholejí, ale všechno fungovalo. Lékař předepsal masti a léčivý šampon "Pedilin", sedali jsme v karanténě. Léčba rychle proběhla a svědění zmizelo za pár dní.

Polina, 26 let: Před rokem se mi začala svrbět hlava, vyzkoušel jsem spoustu různých šamponů, s dechtem, se sulseny, svrbení nezmizelo, kůže byla šupinatá, pocit napjatosti. Myslela jsem, že je to houba, ale ukázalo se, že celá věc je suchá kůže. Hydratační masky na hlavu, zahřátý olivový olej, musely pracovat, bylo nutné odmítnout sušení sušičem na vlasy.

SampleSociety

Regulační a zklidňující sprej pro pokožku hlavy D.S. Lotion by URIAGE 1

Lotion D.S. určené pro ty, kteří trpí lupy, peeling, svědění a podráždění pokožky hlavy.

Myslím, že každý z nás je do jisté míry obeznámen s lékárnou. Někdo ji používal v mládí, obnovil si pokožku po vyrážkách, někdo se seznámil s touto kategorií kosmetiky, když byl v pozici, nebo ji použil pro citlivou pokožku svého dítěte. A někdo, který se s ní dlouhou dobu seznámil, jí ji dosud nezměnil.

Můj dnešní příběh bude o produktu dermatologické značky Uriage. Jmenovitě - o jejich regulaci a uklidnění sprejů pro pokožku hlavy D.S. Lotion.

Laboratoře společnosti Uryazh vyrábějí produkty vytvořené podle principu "aktivní hypoalergenity". Aktivní hypoalergenita - záruka účinnosti s maximální tolerancí. Všechny prostředky absolvovaly nezbytná klinická hodnocení potvrzující účinnost, hypoalergenní a maximální toleranci.

Všechny výrobky značky obsahují termální vodu, která je přepravována přímo ze zdroje za podmínek úplné sterility. Voda okamžitě jde do výroby, proto si zachovává všechny své příznivé vlastnosti a zůstává bakteriologicky čistá. Proto v každé nádobě s produktem značky Uriage se nachází kus oživujícího tepelného zdroje.

Lotion D.S. určené pro ty, kteří trpí lupy, peeling, svědění a podráždění pokožky hlavy.

Lotion účinně reguluje aktivitu mikroorganismů, čímž eliminuje lupiny a velké kožní vločky. A patentovaný komplex TLR-2 reguluje pocit podráždění pokožky hlavy.

Pro znalce zde nechte plné složení lotion D.S.:

Aqua, alkohol, butylenglykol, PEG-40 hydrogenovaný ricinový olej, PEG-6 kaprylové / capricní glyceridy, Eau Thermale Uriage, pyrokton olamin, kyselina citronová, dřevěný olej Juniperus Oxycedrus, fytosfingosin, Asiaticoside.

Vzhledem ke všem aktivním složkám se pleťová voda rychle vylučuje svědění a lupy a obnovuje zdravý vzhled pokožky hlavy a vlasů. Může být použit jako samostatný nástroj nebo v kombinaci s jinou péčí proti svědění a lupům.

Tak proč jsem začal používat toto mléko, protože nemám žádné viditelné problémy s pokožkou hlavy?

Žádné viditelné, ale některé problémy stále existují. Například, moje skalp někdy vločky. Někdy se to stane bez zjevného důvodu, někdy z agresivních šamponů nebo z přebytku stylingových výrobků na vlasy a pokožku hlavy.

A společně s vyčerpáním dochází k mírnému svědění, hlavně v oddělovací oblasti, kde je skalp zranitelnější. Někdy dochází k podráždění i při aktivním česání vlasů.

Takže Lotion D.S. Měl by být aplikován na suché nebo ručníky vysušené vlasy na částech, následované lehkou masáží pokožky hlavy. Děláme to proto, abychom rovnoměrně rozložili sprej na pokožku.

Neváží ani nelepí vlasy, nenechávejte na nich po vysušení. Sprej také nezanechává vůně na vlasu, i když při aplikaci cítim alkohol.

Mimochodem, pro ty, kteří jsou ostražití zmiňovat alkohol v kompozici, tato složka pomáhá pleťovému krému rychle uschnout na kůži a vlasy, ale nezasychá kůži, což, jak víme, je nepřijatelné pro všechny druhy pokožky hlavy.

Lotion velmi rychle eliminuje pocit podráždění a svědění a při pravidelném užívání může tyto pocity po dlouhou dobu ulehčit. S mírným odlupováním se sprej také dobře daří, ale je to těžké pro mě tady soudit, protože nemám tento problém pravidelně.

Ale můj manžel sprej pomohl zbavit se lupů, i když má tento problém konstantní a je ovládán různými druhy šamponů.

Mimochodem, existuje další aplikace na tento sprej: pokud jste "hákli" na veřejných šamponech, abyste se "zbavili" lupů a nemohli přestat používat (problém lupů nastane okamžitě po zrušení takového šamponu), pak sprej vám pomůže překonat tuto závislost. Lehce odstraní lupy, zmírní svědění a podráždění pokožky hlavy.

Používáte takové nástroje?

10 nejlepších pleťových lotion, jak vybrat ten správný pro vás a stát se obětí reklamy

Krása vlasů závisí na jejich zdraví, takže je důležité nejen řádně pečovat o vlasy, ale také se s nimi léčit včas. Kůže a kudrlinky mohou trpět různými onemocněními a lupy jsou jedním z nejčastějších problémů. Hledání účinného léku na bílé vločky na vlasy často končí zakoupením lotionu, spreje nebo balzámu. Takové léky jsou vyráběny farmaceutickými a kosmetickými společnostmi a obvykle slouží jako doplněk farmakoterapie. Bifonové krémy, Belosalik, Emey sprejové sérum a další produkty vyhrály dobré recenze od uživatelů. Naučte se, jak aplikovat léky k odstranění příznaků seborrhea a aby se vlasy krásné, zdravé a lesklé.

Princip činnosti

Výskyt lupů je spojen se sníženou aktivitou mazových žláz. Stres, hormonální selhání, špatný životní styl, patologie vnitřních orgánů, další faktory vytvářejí příznivé podmínky pro rozvoj seborrhy.

Kůže se stává příliš suché nebo příliš mastné, což způsobuje nepohodlí a negativně ovlivňuje stav vlasů. K ošetření pokožky a vlasů lékaři často předepisují speciální léky nebo balzámy v kombinaci s léky.

V jakých případech se používá

Lotiony pro seboroickou dermatitidu hlavy jsou navrženy tak, aby normalizovaly rovnováhu produkce kožního mazu. Navíc jsou dobrými antiseptickými látkami a ve skutečnosti je známo, že infekce houbami je zdrojem onemocnění. Různé přípravky jsou určeny k potírání mastné nebo suché seborrhy, podrobnosti by měly být uvedeny na obalu.

Lampové balzámy jsou nejúčinnější v tandemu s odpovídajícím šamponem. V tomto případě je účinnost obou léčiv zlepšena. Balzám má příznivý účinek na pokožku a vlasy, má protizánětlivý, uklidňující, exfoliační účinek. Nástroj zlepšuje stav kudrlin a uvolňuje je z bílých vloček.

Sprej je dobrá prevence při seboroické dermatitidě různých typů. Pokrývá vlasy s neviditelným filmem, který slouží jako ochrana před negativními faktory. Také různé postřiky s živinami mají pozitivní vliv na strukturu vlasových šachet.

Mimochodem. Mnoho produktů, zejména pleťových krémů pro seboroickou dermatitidu hlavy, je určeno k léčbě jiných onemocnění: lupénka, kopřivka, ekzém.

Výhody a nevýhody

Při hodnocení podle spotřebitelů mají výrobky proti lupům ve formě spreje nebo lotion od různých značek následující výhody:

 • účinnost - při správném výběru zmizí bílé vločky z vlasů, kůže se neodloupne, nesníží;
 • hubení;
 • snadné použití;
 • nedostatek lepivosti, skvrny na pokožce a oděvu, mastná kůže, pocit přilepení vlasů;
 • chlazení, uklidňující účinek;
 • možnost využití jak pro terapeutické, tak pro profylaktické účely;
 • přítomnost přírodních složek, olejů, vitamínů.

Mezi uživatelem znečištění patří:

 • vysoké náklady;
 • je nezbytné používat určité látky společně s jinými přípravky, nikoliv jako samostatný výrobek;
 • možnost alergických reakcí;
 • zvýšené nepříjemné příznaky.

Kontraindikace

Většina terapeutických sprejů nebo lotionů pro seboroickou dermatitidu hlavy nelze použít v takových případech:

 • přítomnost otevřených ran na hlavě, vředy;
 • virové infekce kůže;
 • rakovina, tuberkulóza dermis;
 • citlivost na určité složky léčiva;
 • děti věku - někdy až do 6 měsíců, a někdy do 12-14 let.

Mnoho výrobců varuje před nemožností aplikovat krém nebo sprej na vlasy během těhotenství a laktace. Ve většině situací je to kvůli přítomnosti alkoholu v kompozici. Tam jsou také někdy kontraindikace k použití akné.

Základní pravidla aplikace

 1. Použijte prostředky k čištění vlasů. Současně budou suché nebo mokré - nepodstatné.
 2. Léky se neumývají.
 3. Výjimkou je balzám: používá se po umytí hlavy, rozsypání po vlhkých vlasech a po několika minutách vyprání.
 4. Množství léku pro jeden postup je od několika kapek po polovinu nebo celé víčko z láhve (toto je důležité pro Bifon lotion).
 5. Během aplikace lotionu ze seboroické dermatitidy je třeba lehce masírovat pokožku.
 6. Ujistěte se, že se nástroj nedostává do očí, úst, nosu, stejně jako otevřené rány, vředy, zánětlivé oblasti dermis, včetně pokožky hlavy.
 7. Poté můžete položit vlasy. Poznamenejte si však, že pokud je seborrhea nežádoucí použít styling (gel, lak), stejně jako horké nástroje (curling iron, iron).
 8. Frekvence užívání závisí na konkrétním přípravku a je 1-2krát denně nebo 2-3krát týdně, pokud mluvíme o léčbě. Balzám se po každém šamponování rozkládají na vlasy. Jako preventivní opatření se spreje a lotiony obvykle používají jednou týdně.
 9. Doba trvání léčby je v průměru 3-4 týdny, někdy až 2 měsíce. Dlouhodobé použití je plné vedlejších účinků.
 10. Děti jsou předepsány nejkratším způsobem, asi týden (za předpokladu, že neexistují žádné kontraindikace pro věk).
 11. Pravidelné používání drogy zvýší její účinnost.

Pozor! Hlavním pravidlem použití terapeutického spreje, balzámu, pleťové vody ze seboroické dermatitidy hlavy - pečlivé čtení pokynů. Může obsahovat konkrétní pokyny specificky pro zakoupený produkt: další kontraindikace, doporučení týkající se použití a trvání průběhu léčby / prevence.

Přehled lotion, sprejů

Dobrý lék proti lupům by měl obsahovat ketokonazol, zinek, kyselinu salicylovou, dehet, síru nebo jiné antimykotické látky. Je optimální, pokud obsahuje 2 komponenty. Při nákupu věnujte pozornost tomu, jaký druh seborrhy droga je určena: suché nebo tučné. A ještě lepší v tomto případě - konzultace a předpis.

Beefon

Je založen na účinné látce bifonazol, účinný proti houbovým infekcím. Do krému patří také ricinový olej, glycerin, panthenol, kyselina citronová, mentol a žádná barviva s příchutí. Nástroj se jemně rozšiřuje na pokožku hlavy a neumírá se. Postup se provádí 2-3x týdně po dobu jednoho měsíce.

Lék pomáhá zbavit se svědění a lupin na vlasy, má uklidňující, protizánětlivý účinek, potlačuje patogenní mikroflóru, ale nemůže být používán déle než 4 týdny. Cena láhve 100 mililitrů je asi 400 rublů.

Belosalik

Obsahuje betamethason, který je protizánětlivá, antialergická, antipruritická látka, stejně jako kyselina salicylová, která zabraňuje šíření hub a bakterií.

K dispozici ve dvou podobách: sprej a láhev s tryskou. V prvním případě jen potřeme krémem a stříkáním na kůži masírujete hlavu. Pokud používáte lahvičku s odkapávacím systémem, aplikujte trochu na bavlněný tampón nebo kosmetický talíř, protřejte ji do dermis s masážními pohyby. Můžete lámat drogu přímo na kůži a lehce brousit.

Toto mléko ze seboroické dermatitidy hlavy a seborrhy eliminuje svědění, uvolňuje otoky, ztuhne krevní cévy, odstraňuje záněty, hubuje houby a mikroby. Aplikujte ji dvakrát denně po dobu 3-4 týdnů. V mírných případech postačuje 1 postup denně. Pokud chcete prodloužit průběh léčby, podává se přípravek Belosalik každý druhý den jednou.

Objem spreje - 20, 50 a 100 mililitrů, takže cena se pohybuje od 400 do 750 rublů. Náklady na láhev s kapátkem činí přibližně 530 a 750 rublů (50 a 100 mililitrů).

Diprosalic

Kompozice je podobná přípravku Belosalik: betamethason, kyselina salicylová a kapalný parafín. Lotion se distribuuje v tenké vrstvě pouze na postižené oblasti a zpracovává je ráno a večer.

Nad tím by neměly být aplikovány obvazy, které blokují přístup k pokožce vzduchu a vody. Doba trvání léčby se stanoví individuálně. Cena láhve 30 mililitrů je asi 500 rublů.

Pozor! Děti ve věku 2-12 let nelze léčit přípravkem Diprosalik déle než jeden týden, protože mohou zaznamenat zvýšený intrakraniální tlak.

Miramistin

Antimikrobiální lék má několik forem uvolňování, včetně ve formě spreje. To je široce používán v různých oblastech medicíny, včetně gynekologie, chirurgie, venereology. Použijte ji k boji proti lupům na vlasy.

Miramistin zničí houbovou infekci, která vyvolává nepohodlí se seboroickou dermatitidou. Stříkací sprej na pokožce hlavy se speciální tryskou. Během léčby musí lékař určit. Láhve s rozprašováním stojí asi 250 rublů (50 mililitrů) a 350 rublů (150 mililitrů).

Fitoval

Hlavní složkou léku je ichthyl, který obsahuje síru ve vysokých koncentracích. Díky tomuto lotionu má Fitoval antiseptický účinek, eliminuje zánět a svědění. Také v kompozici je kyselina citronová, ricinový olej, climbazol (ovlivňuje houbu), panthenol (pečuje o vlasy, urychluje hojení ran).

Lotion je účinný při lupru, seborrhea, které jsou kombinovány s vysokým obsahem tuku. Přibližně 5 mililitrů prostředků je rozděleno na suchou pokožku hlavy jednou denně. Doba trvání léčby je 4 až 6 týdnů, náklady činí přibližně 300 rublů na 40 mililitrů.

Rada Droga vykazuje vyšší výsledek v kombinaci s bylinným šamponem na lupy.

Faberlic

Expert Pharma Spray Lotion proti bílým vločkám ve vlasech obsahuje panthenol, ricinový olej, climbazol, ichthyol a další složky. Upokojují zanícenou kůži a zvyknou si zvyk poškrábat hlavu kvůli stálému svědění. Inulin změkčuje kůži a dodává vlasům lesk.

Stříkat se na suchou nebo vlhkou pokožku masážními pohyby. Uživatelé mají okamžitý chladící efekt. Podle Faberlicova katalogu stojí droga 400 rublů, ale můžete ji koupit ze zásob na 300 rublů (objem je 100 mililitrů).

Sérový sprej ze společnosti Siberian Health Corporation obsahuje různé oleje (eukalyptus, šalvěj, thuju, čaj a další), extrakty Hypericum, kalamus a bílou kůru. Celý tento komplex pomáhá bojovat se svěděním, peelingem, lupinami, normalizuje mazové žlázy, osvěží, ochlazuje a uklidňuje podrážděnou dermis.

Sprej je třeba stříkat na kořeny čistě umývaných a sušených vlasy na ručníky od vzdálenosti 15-20 cm. Pak jemně masíte kůži. Prostředky se neumývají. Láhev 0,25 litru bude stát 300 rublů.

Ducray squanorm

Lotion obsahuje síran zinečnatý, kyselinu citronovou a keluamid, který ničí suché a mastné lupínky. Nástroj je univerzální pro každou formu seboroické dermatitidy pokožky hlavy, ale pro efektivitu je lepší kombinovat ji se speciálními šampony ducray squanorm (tam je samostatná anti-suché a anti-mastné seborrhea).

Léčivo snižuje svědění a zarudnutí, čistí pokožku, dezinfikuje, změkčuje a přispívá k časné regeneraci dermis. Lotion se aplikuje na suchou nebo vlhkou pokožku hlavy, masíruje se až do úplného vstřebání a neodplachování. Udělejte to denně a plný průběh ke konsolidaci výsledku je 6 týdnů. Cena za láhev o objemu 0,2 litru je asi 600-780 rublů.

Subrina

Recept IntensiveBalancing Anti-Lupinec Lotion je nástroj, který díky aktivní složce Pentamitin snižuje podráždění pokožky. Extrakt Rose Echinacea zklidňuje dermis a Elestab odstraňuje lupy a zabraňuje dalšímu vzhledu. Lotion ve formě spreje se rozdělí vlasy, vtírá do pokožky hlavy.

Použití drogy by mělo být dvakrát týdně. Za měsíc je nutné snížit počet procedur o polovinu. Láhev o objemu 0,2 litru stojí asi 580 rublů.

Yves rocher

Téměř 100% Anti-Pelliculaire Lotion Care je vyrobena z přírodních složek, z nichž hlavní je extrakt z granátového jablka. Droga bojuje s bílými vločkami na vlasy, čistí a uklidňuje pokožku, dává pocit svěžesti, obnovuje rovnováhu dermis a odstraňuje svědění.

Účinná proti suchým a mastným luprám. Lotion se nanáší na suché nebo mokré vlasy, masíruje se a neummy. Uživatelé zaznamenávají zlepšení stavu pokožky a kudrlinky během několika dní (přibližně 5-10). Cena za 150 mililitrů je asi 550 rublů.

Rada Mezi balzámy proti lupům na vlasy věnujte pozornost výrobkům Concept (řada Green Line), Dr. KONOPKA'S, Dry Dry a další výrobky.

Recepty na domácí krémy

1. Cibule a kukuřice:

 • kombinujte 25 gramů cibulové kůry s drcenými květy (5 kusů z tašky s kuchařským kořením);
 • nalijte sklenici vodky a čistěte. Miska by měla být pevně uzavřená a úložný prostor by měl být teplý a tmavý;
 • 10-15 dní později, filtr a třít každý den do vlasové pokožky. Doba trvání léčby je 10 dní. Nástroj je optimální pro mastné vlasy.

2. Citrón a mrkev:

 • kombinovat ve stejných částech šťávy z citrusů a kořenové zeleniny;
 • položte na teplé místo po dobu 1-2 hodin;
 • 3 až 4krát týdně. Po vymizení lupů proveďte profylaxi každých 10 dní.

3. Bylinné:

 • Vezměte 2 lžíce drcených listů kopřivy;
 • nalijte sklenici vroucí vody a vaříme 10-15 minut;
 • vyčistěte na teplém místě několik hodin;
 • podobně připravte odvar listů matky a nevlastní matky;
 • když se obě hojivé tekutiny udržují v teple po dobu nejméně 2 hodin, připojte je;
 • jemně protřepte pokožku 2-3krát týdně.

Použití jakéhokoliv spreje, balzámu nebo pleťové vody ze seboroické dermatitidy hlavy by mělo být opodstatněné. Nepoužívejte nástroj, pokud neznáte příčinu lupů. Poraďte se s lékařem, abyste našli nejlepší možnost pro váš případ.

Lék kombinujte s jinými léčivými přípravky a léky, dodržujte všechna lékařská doporučení. A pak, stejně jako mnoho uživatelů, kteří opouštějí zpětnou vazbu o lotion od různých výrobců, můžeme mluvit o jejich pozitivních zkušenostech v boji proti seborrhei.

10 účinných způsobů, jak se zbavit svědění pokožky hlavy

Svrbení pokožky hlavy je velmi časté onemocnění, které způsobuje podráždění a nepohodlí. Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit tento problém: od lupů a suché kůže až po dermatitidu a další kožní onemocnění, které je třeba léčit. Existují však opravné prostředky, které můžete použít před návštěvou lékaře. Aloe vera, med a olivový olej jsou jen některé z přírodních léků, které můžete nyní zkusit, abyste účinně léčili pokožku hlavy a vlasy.

Zkompilovali jsme několik užitečných tipů, které vám pomohou zbavit se svědivé pokožky hlavy, nasytit vlasy a zlepšit růst vlasů.

Svrbení pokožky hlavy je spíše nepříjemný pocit. Tento stav může být často způsoben lupinami, ale existují i ​​jiné příčiny, které mohou způsobit onemocnění. Takové příčiny zahrnují psoriázu, ekzém, houbovou infekci, diabetes, dermatitidu. Pokud trpíte svěděním pokožky hlavy, neměňte paniku. Existují některé přírodní prostředky, které vám pomohou zbavit se tohoto nepříjemného problému.

Jablečný ocetový ocot

Jedním z důvodů může být každodenní používání šamponů, kondicionérů a dalších produktů na vlasy, protože všechny tyto výrobky zanechávají zbytky na pokožce hlavy. Jablečný jablečný ocot obsahuje kyselinu octovou, která vám umožní očistit skalp z těchto zbytků a jejich antibakteriální a antifungální vlastnosti činí pokožku zdravou a čistou. Pro přípravu domácího vlasového produktu zředěte 2-4 lžíce octu z jablečného jablka a šálek teplé vody. Třejte tuto směs na pokožce hlavy na čisté vlasy, nechte pár minut a pak opláchněte.

Aloe vera

Suchá pokožka hlavy je jedním z faktorů, které mohou způsobit svědění pokožky hlavy. Aloe vera působí jako přírodní zvlhčovač a má antimikrobiální a uklidňující vlastnosti, které vám pomohou vyrovnat se s tímto problémem. Aplikujte aloe vera leaf gel přímo na pokožku hlavy, podržte po dobu 20 minut a pak umyjte hlavu teplou vodou. Nástroj by měl být používán dvakrát týdně.

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti, které mohou účinně bojovat proti svědění. Také olej bojuje s viry a houbami, které mohou způsobit lupy a svědění pokožku hlavy. Přidejte několik kapek čajového stromu do svého oblíbeného přírodního šamponu a použijte ho, dokud se váš stav nezlepší.

Kokosový olej

Kokosový olej je další přírodní látka, která slouží jako hydratační látka, která se může zbavit svědícího skalpu. Vyhřívaný kokosový olej se nejlépe používá dvakrát týdně. Kokosový olej zklidňuje podrážděnou pokožku hlavy a vyživuje celou pokožku.

Surový med

Surový med je dalším přírodním prostředkem se silnými antimikrobiálními vlastnostmi, který obsahuje vitaminy B2 a B5, které upokojují zanícenou pokožku. Chcete-li vyrobit domácí masku, míchat surový med s teplou vodou a myjete vlasy, zatímco je ještě mokrý. Masírujte pokožku hlavy s medem asi 2 nebo 3 minuty. Pak omotat hlavu do ručníku a držte ji v tomto stavu asi 3 hodiny, než oplachujete masku vodou.

Olivový olej

Na pokožku hlavy nanášejte malé množství olivového oleje, pokryte hlavu ručníkem a udržujte ji v tomto stavu po dobu 4-6 hodin nebo, pokud je to možné, v noci. Pak si umyjte vlasy přírodním šamponem. Tento nástroj ulehčí svědění a hydratuje pokožku.

Avokádo a banán

Vytvořte bramborovou kaší smícháním 2 banánů a avokáda, pak rozetřete tuto směs na pokožku hlavy. Nechejte stát asi 30 minut, poté dobře opláchněte vodou. Kromě tohoto nástroje pomáhá zvýšit růst vlasů.

Masáž

Masírujete pokožku hlavy pravidelně měkkým kruhovým pohybem. Tím se urychlí průtok krve a odstraní se mrtvé buňky. Proveďte toto cvičení před umytí vlasů.

Čistěte kartáče a hřebeny

Vzhled svrbivého skalpu může být problémem spojeným s osobní hygienou. Vyhněte se sdílení vašich masáží a kartáčů s ostatními lidmi a pravidelně je umyjte a vyčistěte.

Sportovní aktivity

Cvičení zlepšuje průtok krve, což znamená, že buňky ve vašem těle dostávají mnoho důležitých prvků, včetně kyslíku. Správný krevní oběh snižuje zánět, který je spojen se svěděním pokožky hlavy.

Tyto nástroje se ukázaly jako užitečné pro mnoho lidí. Pokud však máte kromě svědění další příznaky, zeptejte se svého lékaře.

Svrbená skalp

Svrbení pokožky hlavy je pocit nepohodlí, které vás nutí poškrábat podrážděnou oblast. Tento pocit může být dočasný i trvalý, může člověku přinést vážné potíže. Nejčastěji se na hlavě objeví kožní onemocnění, neboť je možné, že symptom byl vyvolán určitou chorobou.

Pravidelně se vyskytující svrbivá skalp nemůže být ignorována, neboť indikuje potíže v těle. Povinná léčba trichlógem vyžaduje vzhled vyrážky a loupání na kůži pokožky hlavy.

Příčiny svědění na hlavě

Pediculóza. Vší hlavy mohou způsobit vážné svědění. Parazit se často pohybuje z jedné osoby do druhé, zejména při používání běžných osobních věcí a při dodržování pravidel osobní hygieny. Navíc, pedikulóza může ovlivnit knírek, obočí a vousy. Svědění se vyskytuje kvůli uhryznutí. Tito paraziti používají lidskou krev k podávání a reprodukci.

Lupy Toto onemocnění navíc k výraznému svědění pokožky hlavy je doprovázeno vzhledem váhy, které jsou epitelem desquamated. Vlasy ztrácejí svůj lesk, stávají se suchými a křehkými, nebo naopak mastnou lesk. Lupiny často slouží jako symptom psoriázy, seborrhy, mykotických lézí pokožky hlavy, beriberi a dokonce problémy s gastrointestinálním traktem. Proto ignorovat svědění pokožky hlavy, doprovázené lupinami, by nemělo být.

Seborrhea. Jedná se o zánětlivý proces způsobený nadměrnou tvorbou kožního mazu. Svědění, desquamation a zhrubnutí stratum corneum jsou hlavní příznaky seborey. Nemoc vyžaduje konzultaci s dermatologem nebo tricholožkou.

Alergické reakce. Pokožka hlavy může svědit při používání nových výrobků, které se o ni starají. Může to být maska, šampon, kondicionér, stylingová pěna atd. Pokud se objeví svědění hned po první aplikaci, je nejlepší odmítnout produkt používat. Stojí za zmínku nové látky, které by mohly způsobit alergickou reakci. Pokud po zrušení potenciálního alergenu svědění stále snižuje kvalitu života, je nutné poradit se s lékařem. Rovněž stojí za to věnovat pozornost pracím práškům. Komponenty v jejich složení mohou způsobit alergie a svědění, pokud se lůžko opláchne špatně. Kromě toho se může objevit alergická reakce v reakci na příjem nízkokvalitní potravy, stejně jako při přechodu léčby nevhodnými léky.

Suchá pokožka hlavy. Při příliš častém praní, nadměrném používání stylingových výrobků, neustálém používání vysoušeče vlasů, curlingového železa nebo kleštin může dojít k selhání mazových žláz. V tomto případě se pokožka hlavy stává suchá, začne se odloupat a svědit, mohou se vytvořit jemné suché lupiny. Příliš dlouhá expozice slunce může vést k suché pokožce hlavy.

Stres. Příčinou svědění pokožky hlavy může být nadměrný emoční stres, častý stres, mentální nestabilita, únava.

Demodekóza. Toto je kožní onemocnění vyvolané mikroskopickými roztoči. Parazitizují ve vlasových folikulích a v mazových žlázách člověka. Možné poškození různých částí těla a hlavy. Po infekci zaznamenali pacienti výrazné svědění kůže na hlavě a vypadávání vlasů.

Časté onemocnění těla. Pruritus na všech částech těla může vyvolat různé nemoci: léze jater a žlučníku, roztroušená skleróza, diabetes mellitus.

Psoriáza Toto onemocnění může zabavit pokožku hlavy. Nejčastěji se objevuje svědivá skvrna v oblastech s náchylností na tuk. Někdy může být psoriáza zaměňována se sepáčkou, protože na hlavě se tvoří velké množství lupů;

Ekzém. Často na pokožce hlavy se vyskytuje jako seborrhea, je možné identifikovat nejen houbovou, ale i streptokokovou infekci. Onemocnění způsobuje svědění pokožky hlavy, krku a uší.

Svalové napětí. Zvýšení svalového tonusu na zádech, ramenou a krku může vést ke vzniku svrbení hlavy. Svědění dochází kvůli zhoršení mikrocirkulace.

Nedostatečná hygiena. Svědění může být vyvoláno nejen častým praním hlavy, ale i tím, že se tento postup zanedbává. Výsledkem je, že na vlasu se hromadí velké množství znečištění, což vyvolává podráždění a svědění.

Avitaminóza. Negativně na stav pokožky hlavy ovlivňuje nedostatek vitamínů skupiny B. Avitaminóza může způsobit svědění, vypadávání vlasů, zvýšit jejich křehkost atd.

Folikulitida Puchulární léze pokožky hlavy mohou také způsobit svědění. Čím více vyrážky, tím jasnější bude příznak.

Vystavení chemikáliím. Často způsobuje svědění nesprávně zvoleného barviva nebo nesprávné použití. Aby nedošlo k poškození vlastního zdraví, je nutné provést předběžný test citlivosti organismu na konkrétní chemické složení. K tomu je nástroj aplikován na koleno a inkubován několik hodin. Pokud není reakce dodržována, může být barva aplikována na pokožku hlavy.

Chemický perm je schopen vyvolat pocit pálení a svědění. Pokud se objeví nežádoucí reakce, je lepší později takové postupy odmítnout.

Léčba pokožky hlavy

Léčba pedikulózy je založena na léčbě pokožky hlavy pomocí moderních léků, včetně Pedelin, Spray-lux, Para-plus a dalších. Nejčastěji je jedna aplikace postačující, ačkoli může být někdy nutné opakovat postup. Pokud jde o děti, je možné prostě holí vlasy. Zabráníte tak manipulaci s dítětem s potenciálně škodlivými chemikáliemi.

Chcete-li se zbavit lupin, musíte revidovat vlastní stravu, vyloučit z ní smažené, mastné a kořeněné pokrmy. Ukazuje také použití šamponů, které zahrnují antifungální složku. Takovými prostředky jsou Nizoral, Climbazol a další. Pokud jsou vnitřní onemocnění příčinou lupů, je nutné je identifikovat a včas odstranit. Fyzioterapeutické procedury, zejména kryomasáž, darsonvalizace atd., Jsou schopné zlepšit výživu vlasových folikulů.

Seborrhea pokožky hlavy vyžaduje dodržování výživy, použití terapeutických šamponů, vtírání do pokožky pokožky obsahujících zinek a dehet. Možná je použití hormonálních léků ve formě mastí. Jsou předepsány za neúčinnost léčby seborey pomocí antimykotické terapie.

Pokud je svědění kůže na hlavě způsobeno alergickou reakcí, je třeba vyloučit alergen. Pokud i po jeho vyloučení svrbení nezmizí, měli byste se poradit s alergikem a trichologem, abyste zjistili příčinu tohoto stavu. Možná budete muset užívat antihistaminika, včetně přípravku Zodak, Zyrtec, Cetirizine, Loratadine atd.

Pokud je svědivá pokožka hlavy způsobena nadměrnou suchostí, je nutné vyloučit dráždivé faktory. Je třeba se zřeknout příliš častého používání kleští, vysoušečů vlasů a dalších zařízení, která mají tepelné účinky. Mytí vlasů by také nemělo být časté. Suchá pokožka hlavy vyžaduje mytí více než dvakrát týdně, vždy se specializovanými šampony. Je také třeba chránit vaše vlasy a pokožku hlavy před expozicí ultrafialovým paprskům. Chcete-li to udělat, za slunečného počasí musíte nosit klobouk.

Léčba psoriázy na hlavě by měla být komplexní. Aplikujte sedativa (Persen, Novo-Passit), antihistaminiká (Fenistil, Tavegil, Telfast), lehké diuretika a NSAID.

Léčba ekzému pokožky hlavy se provádí s použitím antimikrobiálních látek, antihistaminik, sedativ. Stejně důležitá je lokální léčba.

Pokud je příčinou svědění na hlavě avitaminóza, pak jsou ukázány vitamínové doplňky, diety s povinným zařazením potravin bohatých na vitamín B. Mohou to být ryby, maso, růžičková kapusta.

Abychom se zbavili demodikózy, je zapotřebí antiparazitická terapie, použití místních přípravků na bázi metronidazolu, esenciálních olejů. Je možné podstoupit elektroforézu pomocí hydratačních prostředků.

Když je svědění pokožky hlavy příznakem obecné nemoci, pak je nutná řízená léčba.

Co se týče pravidel péče o vlasy, existuje několik základních bodů:

Umyjte si vlasy, když se vlasy znečišťují;

Nepoužívejte tvrdou vodu, alkalické výrobky na mytí hlavy;

Vlasy by měly být pečlivě česány, což pomáhá zlepšit krevní oběh v oblasti pokožky hlavy;

Je nutné chránit vlasy před slunečním zářením a chladem. Pokrývky hlavy by měly být vybrány v závislosti na povětrnostních podmínkách.

Svědění pokožky hlavy může být příznakem vážných onemocnění, takže by nemělo být zbaveno pozornosti. Navíc, čím více svrbení, tím větší je nepohodlí, které člověku přináší. Proto stojí za návštěvu trichológa nebo dermatologa, pokud jsou odstraněny všechny zřejmé příčiny svrbení (alergeny, nedostatečná nebo nadměrná hygiena) a sarkasmus nadále pronásleduje.

Masti pro zmírnění svrbení hlavy

Nezulin je krémový gel na bázi rostlinných extraktů, esenciálních olejů máty peprné, levandule a bazalky s přídavkem D-panthenolu. Nezulin může být použit pro alergické reakce, podráždění pokožky hlavy. Lék může zmírnit svědění kousnutí hmyzem.

Benzylbenzoát - dostupný ve formě emulze pro vnější použití. Umožňuje vám zbavit se zamoření klíšťaty, včetně parazitů, které způsobují svrab.

Borická masť je určena k léčbě vši. Nástroj musí být aplikován na pokožku hlavy a ponechán po dobu půl hodiny. Síra mast má podobný účinek.

Advantan - mast, krém a mastná masť. Tento nástroj vám umožní zbavit se seborrhea a mikrobiálního ekzému, je předepsán pro kontaktní dermatitidu a fotodermatitis. Doporučuji používat mastnou masti na velmi suchých kožních oblastech s vážným svěděním.

Pro Více Informací O Suché Vlasy