logo

Kde nejprve vši pocházejí od osoby - metody infekce

V moderní společnosti není obvyklé diskutovat o takovém problému jako vši. Domníváme se, že to je spousta chudých lidí a trpí pouze ti, kteří nedrží osobní hygienu. Nicméně, navzdory vývoji medicíny se lidé na všech částech planety i nadále infikují všemi, bez ohledu na životní úroveň. Jak chránit sebe a své děti, stejně jako zvládat onemocnění můžete najít v tomto článku.

Kdo jsou vši a jaké škody způsobí někomu?

Louse je parazita, která žije na chlupatých částech kůže. Jedná se o hmyz o velikosti od 0,4 do 6 mm. Vzhledem k jeho malé velikosti může být obtížné rozpoznat jeho průsvitné tělo na kůži člověka.

V medicíně je nemoc psů označována jako pedikulóza. Jméno pochází z latinského slova "pediculus". Je známo, že první vší hlavičky narušily naše předky, o tom svědčí studium zbytků starověkých lidí. V historických zprávách se zmínky o tělesných parazitech objevují během válek a katastrof. To naznačuje, že zhoršení hygienických podmínek je na vině za šíření této nemoci.

Vůna se živí lidskou krví. To z něj činí nosič infekčních nemocí, jako je břišní tyfus nebo horečka.

Vědci zjistili, že pedikulóza u lidí může být způsobena třemi podtypy vši:

 1. hlava - vši žijí na pokožce hlavy;
 2. oblečení - ve vlasech na těle;
 3. pubic - v intímních oblastech.

DŮLEŽITÉ! Většina případů infekce všemi druhy se vyskytuje v důvěrném kontaktu.

Navzdory skutečnosti, že vši se vyskytují nejen u lidí, ale také u většiny savců, je nemožné je získat od psa nebo kočky, protože každý druh zvířete má své vlastní druhy vši.

Životní cyklus

Všichni se rychle vyvíjejí. Každý den ženská listí ve vlasech položí 10 vajec, které se nazývají nits. Se speciální lepivou hmotou ji připevní ke spodní části vlasů. Po týdnu se larvy začnou objevovat. Venku vypadají jako zkrácená kopie dospělé louky. Po dalším týdnu se larva stává dospělým, schopným odložit nové nity.

Takže během několika týdnů může populace vši růst do celé kolonie, která může otrávit život člověka a způsobit vážné následky v těle.

Odkud pocházejí vąe?

Vůně nemůže skákat daleko, létat a běhat rychle, ani se nesmí zvedat z divokých nebo domácích zvířat, nicméně všichni se mohou nakazit, bez ohledu na životní styl či úroveň čistoty.

Kontakt s infikovanou osobou

Hlavním důvodem vší je kontakt s nakaženou osobou. Stačí, abyste se dostali do kontaktu se špatnou pedikulózou ve veřejné dopravě nebo na jakémkoli jiném místě, kde dochází k přetížení lidí. Infekce je možná s jakýmkoliv fyzickým kontaktem s nosičem - líbání, hrát společně na hřišti, objetí. Proto se v případě pedikulózy v dětském týmu přenáší z dítěte na dítě s bleskem.

POZOR! Vůně nemůže existovat dlouho bez člověka, protože postrádá jediný zdroj krve.

Věci a produkty péče

Tato metoda infekce je méně častá, nicméně se často zaznamenávají případy přenosu nitů skrze běžné objekty.

Všude mohou být infikovány po sdílení:

 • hřebeny;
 • ručníky nebo oděvy;
 • přikrývky a polštáře;
 • klobouky, zejména kožešiny;
 • intimní hygienické produkty.

Chránit se před touto metodou infekce je poměrně jednoduchá - neměli byste sdílet oblečení a výrobky péče s jinými lidmi. Pokud existuje podezření, že věc byla použita nemocnou osobou, měla by být podrobena tepelnému ošetření.

Bazény, stojaté rybníky, vany

Všichni snadno tolerují, že jsou ve vodě, a mohou také bez kyslíku po dlouhou dobu navštěvovat koupání, koupání nebo plavání ve stojaté nádrži poté, co osoba trpící pedikulózou může být jedním ze způsobů infekce.

Místa s velkými davy

Čím hustší je osídlení lidí, tím vyšší je pravděpodobnost chytání vší. Příběhy jsou známými případy masové infekce mezi uprchlíky v táborech a vojáky v kasárnách. V dnešní době mohou být hromadné shromáždění, pracovní skupiny, tábory pro děti a veřejnou dopravu místem velkých davů. Vzhled člověka s hlavičkami na takových místech může vést k masivní infekci ostatních.

Všude u dětí

Největší výskyt vší v dětských skupinách. Existuje několik důvodů:

 • bližší kontakt mezi sebou - dochází v důsledku společných her a objíždění;
 • frekvence kontaktu s vrstevníky - děti navštěvují mateřské školy a školy každý den, kde je vysoká pravděpodobnost vzniku nemoci a jeho rychlého šíření;
 • nedostatek osobních hygienických dovedností - používání štětců, hraček, postelí a oblečení od jiných lidí.

Jak identifikovat vši?

Symptomy vší se neobjeví okamžitě po infekci, ale teprve po několika dnech nebo dokonce týdnech. To je způsobeno skutečností, že infekce nenastává samotnými všemi, nýty, jejichž vývoj na těle nového nosiče trvá déle.

Známky infekce vši:

 • svědící skalp - dochází během skusu a po něm;
 • detekce nits - vší vejce připomínají sezamové semínky a jsou připevněny na spodní straně vlasů;
 • nervový stav - často se vyskytuje u dětí v době infekce;
 • alergické skvrny - sliny hmyzu mohou způsobit alergickou reakci;
 • zuby - mohou se nalézt na otevřených plochách hlavy, například u uší a obočí, stejně jako u chrámů;
 • hřebeny a purulentní rány - se objeví, když je forma onemocnění zanedbána;
 • zánět apnoe lymfatických uzlin - se vyskytuje během komplikace pedikulózy a mluví o infekci místa uhryznutí.

Pokud existuje podezření, že je člověk napaden všemi, měla by se okamžitě provést vizuální kontrola pokožky hlavy. Toto by mělo být provedeno podle následujících pravidel:

 • předem připravený speciální hřeben a bílá ubrousek;
 • kontrola probíhá v dobrém světle;
 • vlasy musí být rozemleté ​​a česané;
 • několik vrstev se vybírá a česá;
 • hřeben se otírá na ubrousek;
 • ubrousek je vyšetřen na přítomnost vší a nití.

HELP! V nemocničních podmínkách se diagnostika vši provádí pomocí zvětšovací lupy a dřevěné lampy, což vám umožňuje sledovat stopy parazitů.

Jak se zbavit vši?

Mechanické metody

Metoda kombinování Shepherd - nejúčinnější a nejbezpečnější způsob, jak se zbavit vši pro lidi. Tato technologie vám umožní úplně zbavit vši a nití při zachování zdraví pokožky a vlasů. Metoda je vhodná pro děti, těhotné ženy a osoby s citlivou pokožkou hlavy, která je kontraindikována při použití silných toxických látek.

Postup při použití speciálního hřebene, který lze zakoupit ve specializovaných prodejnách. Hřeben má záře na zubech. Díky němu zůstává lumen minimální, což umožňuje česání parazitů bez poškození vlasů.

 1. vlasy by měly být omyty běžným šamponem a suché;
 2. Jeden pramen vlasů se odebírá a několikrát pečlivě vyšívá po celé délce.
 3. postup se střídavě opakuje na zbývajících pramenech;
 4. shromážděné parazity jsou propláchnuty záchodem nebo spálené;
 5. Opakované česání by mělo probíhat denně alespoň po dobu jednoho týdne.

Po první léčbě bude většina vší odstraněna z vlasů. Další potřeby k tomu, aby se zbavili larv a zbývajících škůdců.

HELP! Při rozsáhlých infekcích může trvat 1-2 hodiny denně, aby se vyčistili všechny parazity.

Z mínusů této metody lze poznamenat:

 • postupy nelze provádět na sebe
 • Nemůžete se zbavit vši v jeden den;
 • cena dobrého firemního hřebene začíná od 1 000 rublů;
 • Bude trvat spousta času a úsilí k dokončení úplného postupu.

Chcete-li zvýšit účinek, můžete současně s česáním používat chemické nebo lidové prostředky k odstranění vší.

Radikální způsob řešení vší hlavě je vhodný pro muže nebo malé děti. Spodní čára je úplné oholení pokožky hlavy "pod nulou". Před hlavou lze léčit všemi prostředky vši. Na hladce oholeném kožním hmyzu nemají kameny, což znamená, že již nemohou reprodukovat.

DŮLEŽITÉ! Aby se zabránilo další infekci, musí být vystřižené vlasy spálené.

Chemické metody

Na krátkou dobu je možné vší vůni vyléčit pomocí farmaceutických přípravků, které se dělí na:

 • tekuté šampony;
 • suché výrobky;
 • gely a masti;
 • pleťové vody a balzámy;
 • aerosoly.

Složení prostředku zahrnuje různé toxické látky, které ničí nervový systém hmyzu. Tyto léky se prodávají bez lékařského předpisu. Aplikace je aplikovat produkt na oblast rozšiřování vši.

Syntetická činidla zahrnující dimethikon a cyklomethikon patří do této kategorie. Po aplikaci obalují hmyz tenkou vrstvou a zabraňují proudění vzduchu. Tyto léky mají vysokou účinnost, nicméně nezaručují úplnou likvidaci vší.

Nevýhody použití chemické metody zahrnují:

 • bez záruky úplného zničení parazitů;
 • nízký dopad na vajíčka z lososa;
 • neschopnost těhotných žen a malých dětí používat;
 • Potřebujete konzultovat s lékařem před použitím.

Lidové způsoby

Bylinné odvarky, rostlinné šťávy, éterické oleje

Jejich úkolem je zabíjet nebo vyděsit vši. Pro tento účel používá tradiční medicína: decoctions z pelargónie, heřmánku, paliva, tansy, jehly a mátou, česneková šťáva, esenciální olej z čajovníku, máty, oregano, šalvěj, levandule a rozmarýn. Podle hodnocení je účinek takové léčby mírný a vhodnější jako prevence.

Výpary vysoce toxických jedovatých rostlin se osvědčily: divoký rozmarýn, kotviště a angelika, stejně jako chemické řešení kremické vody, nicméně mohou otrávit nejen tělo parazity, ale i lidi. Je zakázáno je používat pro těhotné ženy a děti a všechny ostatní by měly být prováděny s velkou péčí.

Přírodní a domácí chemikálie

Úkolem těchto prostředků je zabíjet živé vši a zničit chitinózní skořápky nití v důsledku agresivního alkalického a kyselého prostředí. Použijte brusinkovou šťávu, prach, dehet nebo mycí prádlo, stejně jako peroxid vodíku. Ve skutečnosti mají fondy průměrný výsledek účinnosti.

Nátěrové hmoty

Stejně jako v případě syntetických léků taková činidla zbavují vši kyslíku. V lidové medicíně se pro tento účel používá majonéza nebo vazelína. V závislosti na hustotě složení mohou mít fondy dobrý účinek.

Toxické produkty

V naději, že se zbaví vši, lidé používají takové radikální metody jako návnadu parazitů benzínem, kerosenem, octem nebo alkoholem. Nezapomeňte, že jejich použití může negativně ovlivnit stav vlasů a pokožky hlavy, stejně jako zdraví pacienta jako celku. Tyto nástroje dokáží zničit parazity, ale zároveň zanechávají spáleniny, alergickou reakci a vedou ke ztrátě vlasů.

Tepelná metoda

Metoda v posledních letech se rozšířila do zahraničí. Všichni jsou zničeni proudem horkého vzduchu, jehož teplota je 60 stupňů. Za tímto účelem se používá speciální vysoušeč vlasů. Navzdory jednoduchosti a bezpečnosti metody v Rusku dosud nebylo rozšířené využití a rozsah vhodného vybavení je velmi žádoucí.

DŮLEŽITÉ! Provádění procedury ošetření pravidelnou sušičkou vlasů, curlingem nebo vlasovým žehlikem usnadňuje tepelné spalování.

Prevence

Jednotlivá preventivní opatření zahrnují:

 • pravidelná kontrola hlavy pro přítomnost vší a hub;
 • majitelé, kteří nosí dlouhé vlasy čisté účesy;
 • použití profylaktických léčiv;
 • postup péče během období onemocnění někdo od přátel;
 • udržování hygieny, pravidelná výměna ložního prádla;
 • vyhnout se blízkému kontaktu s cizími osobami.

Ochrana před dětskou pedikulózou:

 • pravidelné lékařské vyšetření specialistou;
 • zavedení karantény do školy v případě výskytu nákazy;
 • sanitární zařízení.

Odkud může člověk dostat vši, jak to můžete získat

Zdá se, že všichni všichni jsou ozvěnou minulosti. Rozvoj moderní společnosti nepřijímá existenci pedikulózy jako nemoci. To je mylný úsudek. Paraziti jako desítky před stovkami let vedou obvyklý způsob života. Infekční vši jsou stejně snadné. Někdy je dost jednoduchý. Budeme rozumět, odkud pocházejí všes, kde je hrozba, je možné se chránit před všemi infekcemi?

Infekční mechanismus

Všichni jsou hmyz přizpůsobený k tomu, aby žili výhradně ve vlasech lidí. Během let vývoje se parazit přizpůsobil životu na kruhové části vlasů.

Existují tři typy parazitů:

Každý zaujímá konkrétní lokalitu:

 1. Hlava - parazituje výhradně na pokožce hlavy, přizpůsobená měkčí srsti.
 2. Pubic - upřednostňuje jinou, tužší strukturu vlasů. Hmyz tohoto druhu žije v genitální oblasti, pod paží, na obočí a řasách.
 3. Oblečení - usadit se v záhybech oděvu. Parazitický na těle, nedaleko od míst dislokace.

Vzhledem k povaze druhů se mechanismy infekce liší. Hlava zvířat se snadno dostává do těsného kontaktu s pacientem. Může to být náhodný dotek vlasů na veřejném místě (doprava, veřejná událost s velkým shromážděním lidí).

K přenosu pubiků bude nutný užší kontakt s nosičem parazitů. Každý z druhů se plazí na plátně, věci s textilní strukturou. Kontakt s oděvy někoho jiného, ​​pomocí měkké pohovky na veřejném místě, se může stát zdrojem distribuce.

Důležitý bod! Všichni skákají nebo se plazí? To je důležité pro pochopení způsobu přenosu. Všichni se pohybují výhradně plazivými. Vysoce se odrazí, překonávají dlouhé vzdálenosti, nevědí jak. Schopnost létat vši není zvláštní.

Paraziti začínají výlučně kvůli blízkému kontaktu lidí v životním procesu. Výjimkou je přenos v stojatém rybníku, kde mohou paraziti být při koupání pacienta s pedikulózou. V ještě mokrém prostředí může hmyz přežít až 2 dny bez jídla.

Příčiny pedikulózy

Hlavní příčinou pedikulózy je uznaný blízký kontakt lidí. Pro infekci je dost drobný dotek, který je ignorován. Způsoby hmyzu jsou různé.

Zpočátku na hlavě nejsou žádné vši. Na rozdíl od obecné víry, že hmyz žije uvnitř těla, vypadají venku za příznivých okolností.

Aby nedošlo k infekci, doporučujeme nedovolit blízký kontakt. Zvláště pokud jde o cizince. V dopravě, na veřejných místech, na veřejných akcích je třeba držet krok s cizími osobami.

Při návštěvách hromadných akcí se doporučuje používat oblečení s hladkou strukturou. Vlasy by neměly být volné. Pečlivě sestavený balíček snižuje riziko infekce mnohokrát.

Všichni mají citlivý smysl, reagují na pachy. Vůně nezkažené těla, intenzivní pocení přitahuje pozornost hmyzu. Riziko infekce se zvyšuje.

Zanedbání hygienických pravidel zvyšuje riziko infekce hlavou. Všudy mají větší pravděpodobnost, že reagují na zápach pižmů. Čistý člověk rychle věnuje pozornost výskytu prvních příznaků, které jsou často zastřeny jako projevy jiných nemocí.

Žijící ve stísněném pokoji, častá přítomnost na místě vykloubení cizinců vyvolává infekci, šíření vší hlavě. Podobná situace je charakteristická pro dysfunkční rodiny, osoby v místech vazby, kasáren, uprchlických táborů. Tam je tam, kde je nejsnazší zvednout hmyz. Nemůžete uvažovat o tom, odkud pochází bolest hlavy. Aktivní nosič parazitů je určitě nalezen.

Mezi příčiny pedikulózy patří nejen kontakt (přímo mezi lidmi). Zdroj infekce může sloužit jako objekt. Díky kterému je snadné vybírat vši. Nejběžnější jsou: hřebeny, oděvy, klobouky, šperky, předměty pro domácnost (ručníky, ložní prádlo). Zda se na nervy objevují hlavošky, můžete nalézt na našich webových stránkách.

Pozor! Včasné odhalení nemoci, včasná opatření přijatá k tomu, aby pomohla předejít zhoršení problému.

Rizikové skupiny

Všude jsou všudypřítomné. Začínáme s někým. Nikdo není imunní proti kolizím s hmyzem. Osoby v nepříznivých podmínkách a úspěšní lidé se mohou nakazit. Tváří pedikulózu, ne každý.

Existuje určitá riziková zóna, kdy se parazité aktivně pohybují z jednoho na druhého. Většina hmyzu narazí na lidi:

 • za nepříznivých životních podmínek (bezdomovci, antisociální jedinci);
 • nadměrně aktivní životní styl (dobrovolníci, veřejní činitelé);
 • konfrontováno s typem činnosti se znevýhodněnými občany (zdravotnický personál, zaměstnanci přijímačů, noční útočiště);
 • v nepřirozeně blízkém prostředí (místa zadržení, kasárna, dočasná ubytovací zařízení);
 • s předpokladem pro nepravidelná spojení.

Děti jsou zvláště ohroženy. Nejčastěji se objevují parazity. Je to jejich tendence k uzavírání kontaktů během hry, nedostatek ostražitosti, nedodržování hygienických pravidel, spontánnost vytváří příznivé podmínky pro okamžitou infekci.

Stává se, že i přes účinnou léčbu vši se objevují znovu a znovu. Spontánní rozšíření pedikulózy se často vyskytuje ve škole, mateřské škole, letním táboře.

Nebezpečí pedikulózy

Vzhled vší není v žádném případě spojen s průběhem jiných onemocnění v těle. Pedikulózu může infikovat jakákoli osoba - dospělý nebo dítě. Pohlaví, věk, zdravotní stav nemají žádný vliv na vzhled, aktivitu parazitů. Všechny nosiče hmyzu jsou nakažlivé, schopné dále šířit parazity.

Některé nemoci nebo životní styl významně neovlivňují přitažlivost jedince pro hmyz. Zvýšená teplota, zvýšené pocení, vylučování těla výraznější zápachu mohou zaujmout parazita. Pravděpodobnost, že vina bude chtít plazit, s příznivým souborem okolností se zvyšuje.

Samice může být zdrojem infekce některými nemocemi. Kousání nezdravého "hostitele", parazita dostane spolu s krví nebezpečné infekce. Když se dostane k novému nosiči, hmyz přenáší patogeny přes rány na místech kousnutí. Může být tedy přenášena:

Tato onemocnění nejsou častá. Aby se zabránilo infekci, je nutné pozorovat zvýšené ostražitost v místech výskytu ohnisek. Je třeba si uvědomit, že vši jsou nosiče. Nositel jednoho jednotlivce přestane pracovat pouze se svou smrtí.

Je to důležité! Kromě infekčního nebezpečí vši nesou banální hrozbu alergických reakcí těla. Slezina parazita obsahuje toxin, který způsobuje svědění u obyčejné osoby. Zvláště citliví jedinci mohou reagovat na neobvyklou látku se silnou alergickou reakcí.

Pro širokou škálu lidí představují vši riziko výskytu různých kožních lézí. Jedná se o obvyklé zarudnutí, otoky pokožky, škrábání způsobené nesnesitelným svěděním. V některých případech se objevují vezikuly, papule.

Každý, kdo poprvé narazí na parazity, je fakt infekce plný nervových poruch. Zvláště pokud se vyskytuje pedikulóza mezi zástupci prosperujících segmentů společnosti.

Prevence nemoci

Prevence infekce je nejlepší opatření pro prevenci vší vší. Je třeba vědět, proč se vši objevují, jak zabránit jejich vzhledu. Výsledek závisí na povědomí a ostražitosti.

Pro včasnou diagnostiku pedikulózy je třeba věnovat pozornost neobvyklým příznakům. Upozornění:

 • svědění;
 • zčervenání kůže;
 • náhlé lupy (nits).

Dokončení sebe-vyšetření, vyhledání lékařské pomoci pomůže rychleji vyřešit problém (pokud existuje). Čím dříve je léčba zahájena, tím větší je pravděpodobnost, že se zabrání vzniku komplikací.

Hlavním preventivním opatřením pro pedikulózu bude omezení jakéhokoli úzkého kontaktu s cizinci. Lidé s nápadným vzhledu vynásobí nebezpečí. Potřeba zůstat v těsné hromadě lidí je také plná hrozby infekce.

Nepoužití věcí jiných lidí zvýší důvěru v nepřítomnost infekce. Přítomnost dětí v rodině je důvodem k tomu, aby bylo pravidlem provádět pravidelné preventivní prohlídky. V případě charakteristických příznaků je to nutné.

Jakákoli podezřelá situace - důvod k prevenci, konzultujte s lékařem. Zvláště pokud jde o kontakty s pacienty s vší hlavě.

Abychom zabránili infekci, je nutné upustit od používání věcí jiných lidí. Dávejte pozor na předměty v společných prostorách - sanatoria, nemocnice, tábory, bazény, veřejné koupele.

Je vhodné odmítnout navštívit místa, která nevedou k důvěře v správnou úroveň hygieny. To vám poskytne neocenitelnou službu. To platí pro kadeřníky s bezohlednými zaměstnanci, kteří porušují předpisy pro zpracování pracovních nástrojů. Nebezpečí spočívá v nízkých hotelech, kde se nezmění ložní prádlo, sanita.

Aby se zabránilo infekcím, vyžaduje se vývoj choroby v souladu s:

 • opatrnost;
 • pravidla hygieny osob;
 • preventivní opatření.

Vědět, co způsobuje vši všecky. Nikdo není imunní vůči onemocnění pedikulózy. Musíme se snažit zabránit invazi parazitů. V opačném případě by opatření přijatá včas, aby se zabránilo výskytu komplikací.

Populární metody řešení vší a nití:

Kde všichni původně pocházeli od člověka

✓ Článek ověřený lékařem

Navzdory obrovské rozmanitosti různých hygienických produktů, které používá moderní člověk, stále ho nemohou 100% chránit před okolními parazity. Například se na hlavě najednou mohou objevit vší hlavy a čistota zde hraje zvláštní roli. Navíc se může vyvinout pedikulóza jak u dětí, tak u dospělých.

Odkud pocházejí vši

Ale odkud všichni pocházejí od člověka zpočátku? Existuje spousta divokých iluzí, které lze slyšet i od vzdělaných lidí, takže dnes budeme provádět malý "vzdělávací program pro vši" a zvážit hlavní příčiny vší.

Pezhikuleza rizikové faktory

Hlavní příčiny vší

Příčiny vši

Problém je velmi relevantní, protože tito paraziti se zpravidla objevují najednou. Ve skutečnosti, navzdory mnoha mýtům, je třeba objasnit hlavní věc - vši jsou externí parazity a pouze člověk může být jejich nositelem. Všichni se živí lidskou krví, zatímco samotný "majitel" trpí nepohodlí, které se projevuje ve svědění a bolesti na postižených místech.

Mimochodem, vši mohou být několika typů:

Ložní prádlo (šatní skříň)

Důležité informace! Všechny tyto parazity jsou přenášeny kontaktem, a to může být nejen přímá interakce s nosičem, ale i použití jeho osobních věcí (holicí strojky, štětce atd.). Vší nemohou být přenášeny prostřednictvím potravin nebo ze zvířat.

A pokud budeme hovořit o problému vzhledu pedikulózy hlouběji, pak existuje několik hlavních důvodů.

Tabulka Odkud pocházejí vši

Zanedbání hygieny

Žijí spolu lidé

Osobní nosič

Důležité informace! Podle statistik se vši nejčastěji nakažují na podzim a v zimě, kdy lidé tráví většinu času v uzavřených místnostech a aktivně se navzájem kontaktují.

V zásadě se však může objevit pedikulóza za různých okolností. Takže stačí jen stát vedle dopravce ve veřejné dopravě, aby se parazité plazili na vlasy jiné osoby. Ano, všichni nemohou skočit jako blechy, ale pak se rychle plazují (asi 4 mm / s). A když narazí na nového "hostitele", začnou ho aktivně kousnout a množit se. Inkubační doba pro vši trvá asi tři týdny.

Pokud je infikován vší hlavičkou, inkubační doba vší je 2-4 týdny

Mylné představy o infekci s vší hlavě

Existuje několik mýtů, které je třeba odhalit. Začněme nejpopulárnější.

Nesprávné číslo 1. Dirt

Nečistoty jako příčiny vší

Můžeme bezpečně říci, že se tyto parazity objevují hlavně na hlavě. A lidé, kteří splňují všechny hygienické normy, velmi překvapeni, že se ocitli v pedikulóze. Pravidlo je vysvětleno mýtem, že "tam, kde je špinavá, se tam objevují vši." Nebudeme se ponořit do důvodů vzniku takového pohledu, protože je důležité něco jiného - na čistých vlasech, které po promytí ztratily částice nečistot, mastného povlaku a kvetu, jsou paraziti mnohem lepší než v znečištěném prostředí. Faktem je, že pro ně je snazší dostat se do jídla, to je krev.

Misconception číslo 2. Stresující situace

Vši se nezobrazují kvůli stresu

Může se pedikulóza vyvíjet pod stresem? Mnoho lidí věří v to, vysvětlovat vše, co na kůži každého člověka má vši a hnidy, které jsou spící a čekat na správný okamžik. Stejně jako nepravidelnosti na hlavě - to není nic jako hromadění krveprolití. A když je člověk vzrušen, zvyšuje se průtok krve do hlavy, což vede k aktivaci parazitů. Ti se začínají pohybovat, jíst a samozřejmě aktivně se množit.

Důležité informace! Pedikulóza se nemůže vyvíjet v důsledku stresu, toto tvrzení vůbec nemá žádný důkaz. Navíc ve vědeckém světě to ani není považováno za absurditu a nelogičnost.

Mylné číslo 3. Deformace

Žádné škody nemohou způsobit vąe.

Tato hypotéza nemá vůbec vůbec existovat, ale stále má mnoho fanoušků, kteří věří, že pedikulóza je údajně výsledkem vlivu negativní energie. Jinými slovy, člověk může dostat vši kvůli špatnému oku, zatímco oni sami předstihují něco špatného.

Je také třeba poznamenat, že při zvažování různých druhů názorů a "lidé říkají", musíte spojit kritické myšlení. Předpokládejme, že paraziti skutečně "spí" na vaší hlavě, ale pak vzniká otázka: jak se tam dokonce dostali? Kromě toho není pedikulóza dědičným onemocněním, ačkoli někteří jsou si jisti opakem. Bylo vědecky prokázáno, že pod kůži novorozenců nejsou žádné parazity. To je také dokázáno, že bez lidské krve, vši zemřít po 48 hodinách. Proto hypotéza "hibernace" může být s jistotou nazývána absurdní.

Vši (pedikulóza) u dětí a dospělých

Jak nezaměnit vši s dalšími dermatologickými onemocněními?

Známky pedikulózy jsou velmi podobné příznakům některých kožních onemocnění.

 1. Dermatitida Tato nemoc se vyskytuje na pozadí nervové napětí, a jestliže osoba je dále v kontaktu s nosičem vši, ale ukázalo se velmi matoucí, zdánlivě obrázek. Ve skutečnosti však oba problémy nesouvisí navzájem.
 2. Svrab Je nejasně nejasně zmatený vzhled vši. Svrab způsobuje zcela odlišný parazit - podkožní klíšťata a samotná choroba se liší od pedikulózy nepřítomností nití ve vlasech a viditelných skusových značkách.
 3. Psoriáza Symptom psoriázy (nevyléčitelné onemocnění), stejně jako pedikulóza, je silná vlnitá svědění. Poměrně často si lidé myslí, že se nakažili všemi, až do diagnózy.

Jak identifikovat vši?

Příznaky pedikulózy mohou nastat po určité době (až 20 dní) po infekci. To stačí na proliferaci parazitů.

Charakteristické příznaky onemocnění zahrnují:

 • závažné svědění v oblasti kousnutí;
 • podráždění pokožky, poškrábání;
 • bílé hrudky vedle nití kořenů vlasů;
 • nevolnost vlasů, méně často - zánět vlasových folikulů.

Kromě toho je možné pozorovat pečlivé vyšetření vlasů a samotných parazitů.

Pokud nebude provedena žádná akce, onemocnění se zahájí a objeví se další příznaky, jako například:

 • rohože (vlasy, které se přilepily nebo zhlukovaly) na hlavě;
 • porucha spánku;
 • vředy, dermatitida;
 • podrážděnost;
 • zvětšené lymfatické uzliny za ušními štítky.

A pokud má člověk všechny příznaky časné infekce, pak je bezpečné říci, že má vši. V takovém případě musíte okamžitě zahájit léčbu.

Video - Léčba a prevence vší

Jako výsledek, poznamenáváme, že čím dříve diagnóza onemocnění, tím lépe pro pacienta. Toto tvrzení je obzvláště důležité v souvislosti s pedikulózou. Osoba, která má parazity, bez ohledu na to, jakým důvodem je jejich vzhled, je hlavním úkolem zbavit se tohoto problému.

Kde člověk číhá vši 1 min

Všudy jsou již dlouhou dobu vybírány lidským tělem jako nepřetržitý zdroj krve, a to platí i dodnes. U lidí je přizpůsoben k životu, krmení, spojování a opouštění vlastních četných potomků. Proto je možné s jednoznačnou jistotou odpovědět na to, kde jsou vši odebíráni všichni lidé, a nic jiného.

 • Parazitizmus vši na hlavě, doprovázený bolestivými a svědivými kousnutími ve vlasové části, se nazývá hlavolamy.
 • Výskyt parazitů, které se v jejich šatech rozléhají a běží přes tělo, aby se nasytily, se nazývá ward bolest hlavy.
 • Usazování krevních sliznic intimních a přilehlých oblastí pokrytých vlasy, nazývaných pubikální pedikulóza.

Moderní lidé, zvyklí na hygienu, jako norma, se často ptají, odkud pocházejí vši všichni, pokud se na počátku zachová čistota.

Typy vší: 1. Vlasy vlasů 2. Vousy šatů 3. Vešička obecná

 • Není nic překvapujícího, pokud jde o napadení parazity na hlavě - vši se výborně naučili přesunout se k nové oběti rychlostí blesku a žádná hygiena ji nezajistí před infekcí.
 • Jedinými výjimkami jsou lásky, které se nemohou zakořenit v podmínkách časté změny oblečení na nový nebo vypraný.
 • Depilace kolem intimní oblasti stejně nezanechává šanci na zakořenění všedních vší.

Nezapomeňte! Ale chlupatá oblast na hlavě je vždy v nebezpečí získání parazitů.

Zvláštnosti vši parazitizujících na osobu

Zjistí se, odkud pocházejí vši, když se ponoříte do zvláštních rysů své parazitické životní aktivity. Louse, která se vyskytuje u lidí, je věrným společníkem člověka a na jiných teplokrevných zvířatech nikdy nebude žádat. Krmí se výhradně čerstvou krev nasákavou.

 • Evoluce rozšiřuje 3 parazitické druhy, které žijí na lidském těle, v různých zónách, kde mohou žít a jíst.
 • Vší hlavičky, které se na hlavě zakořejí, se nikdy nebudou plazit na cizorodé, cizí území, podobně se jiné nezobrazí v oblasti hlavy, ale potvrzují se fakta o páření v laboratoři hlavních krveprolníků s odděleními.
 • Paraziti hlavy a oddělení patří ke stejným druhům, odděleným poddruhem, ale pubik je samostatný druh.
 • Všichni, kteří procházejí vlasy hlavy, mají na pažích drápy, které jsou přizpůsobeny tak, aby byly fixovány pouze na tomto typu vlasů - kde je v sekci kruhový tvar.
 • Paraziti, kteří zabírají švy a záhyby tkaniny na nositelném oděvu, jsou nohy upraveny tak, aby udržely nit a hromadu tkaniny.
 • Vůz, který si vybral vlasy na intimních a sousedních zónách, je opatřen poutkami, které jim umožňují volně se pohybovat pouze zde - kde mají vlasy trojúhelníkový průřez.

Nezapomeňte! Pokud se člověk náhodně dostane na hlavu, pak se bude usadit pouze ve vlasech, pokud jde o šatní skříň - pouze v oděvech, ať už v pubech - pouze v oblasti intímních míst, která mají vlasy.

Co jsou vši

Vůně zpočátku koexistuje s člověkem, takže věda nepochybuje o tom, odkud pocházejí všes - dlouhé putování z oběti na oběť, a proto populace nebyla po staletí přerušována. Naopak, s neomezeným nárůstem populace se zvětšuje přítomnost hlavního čepu a salonek není daleko za sebou. Jediným, kdo ztratil pozici v některých oblastech, je pubikum, které je spojeno s módou, aby se úplně zbavilo vegetace na těle všemi druhy depilace.

Moderní muž na ulici však bude užitečné vědět, co jsou vši a jejich kousnutí.

 • Jedná se o parazitický hmyz, jehož ústa, ve formě dvou bočních ostrých dutých jehel, jsou navrženy tak, aby propichovaly kůži a čerpaly uvolněnou krev do břicha.
 • Z dobře vyvinutých slinných žláz v době proboscis ponoření do díry je uvolněn enzym, který zabraňuje koagulaci krve k usnadnění její absorpce.
 • Tělo je malé, několik milimetrů, u mužů je znatelně menší - jedenkrát a půlkrát než u žen.
 • Barva se liší od šedé až na nažloutlé, chitinové kryty jsou průsvitné, proto břicho naplněné krví vizuálně mění barvu parazita na hnědožlutou barvu.
 • Krveprolití je vybaven silnými houževnatými nohami, jejichž konstrukce umožňuje perfektně držet a pohybovat se podél vlasů nebo tkaniva tkaniny.
 • Všichni se nacházejí přímo na hostiteli, žena sama v průměru zanechává 5 nití každý den, pevně přilepí na vlasy nebo vlákna.
 • Po celou dobu života, která je asi 1,5 měsíce, mohou ženy připojit více než sto nits.
 • Paraziti všech druhů jsou zvyklí na lidské teplo, takže chlad a teplo netolerují.

Nezapomeňte! Vůně není přizpůsobena k seskokům, jako blecha, ale skvěle běží v tlustých vlasech.

Odkud pocházejí vši

Vůz se rychle a snadno pohybuje v hlavě vlasů, takže ji nestojí za to, aby přešla na jinou oběť, když je hlava dostatečně blízko - to je místo, kde všichni pocházejí od osoby na hlavě. Ale to není jediný způsob, jak se parazit objeví.

Jak vypadají vši hlavy?

Zjištění sebe v vlasy může z jiných důvodů.

 • Klobouk, bandáž, šátek nebo šátek. Jedná se o druhou nejčastější cestu, jak se vši přestěhovat do jiného hostitele. Stačí, abyste si půjčili, zkusili na cizince nebo naopak - dát své vlastní, a člověk nakažený krveprolůžky, aniž by to věděl, bude velkoryse sdílet hmyz.
 • Kefy a vlasové kartáče. Je to pravděpodobné zdroj kontaktů od dospělých dospělých nebo nití, které se v nových podmínkách chystají proměnit v larvu a zakořenit.
 • Kolečka, vlasy, dásně. Toto příslušenství, které je v kontaktu se všemi infikovanými vlasy, se může stát zdrojem nové místní populace parazitů v jednotlivých chlupách.

Včelí kopytka je agilní a životaschopná, takže časté vypuknutí univerzální kontaminace ve skupinách, zejména u dětí, není překvapující.

 • Parazit se rychle šíří v armádě, ve vězení, v táborech a na polních podmínkách.
 • Hory, internáty, školy a mateřské školy jsou nejvíce postiženy pravidelnými fakty pedikulózy.
 • Kadeřnictví a kosmetické salony, kde provádějí manipulaci s vlasy, jsou další branou pro nepozvané "hosty", a někdy viditelnost a vysoké náklady na zařízení nezabezpečují proti nepříjemným překvapením.
 • Trhy a obchody, kde prodávají klobouky - další zdroj znechuceného "překvapení", který se dostává do chlupů v hlavě vlasů, pokud se pokusíte na klobouk, který se vám líbí ihned po šití předmětu.
 • Šátky vystavené v kostele se mohou stát přechodným předmětem pro vši.

Nezapomeňte! Nepoužívejte někoho jiného a vložte toto pravidlo do svých dětí.

Odkud pocházejí vši

Strážci parazitů mohou žít pouze dlouhé neodstranitelné oděvy. Pokud se jediný člověk prolétne na čistém předmětu, pak maximálním množstvím, kterým čelí, je jediné kousnutí před první změnou plátna. Ale v podmínkách, kdy je změna oblečení problémem, nebude vůbec chtít vynechat šanci získat oporu a dát potomku.

Jak vypadají lomy?

 • V popředí zachování populace opotřebovaných krevních svazků - asociace osobnosti. Pod prádlem, které si nepamatuješ na mytí, většina žebráků a tuláků se otáčí hordami parazitů.
 • Poznat všechny "kouzla" soužití s ​​plátnami krveprolití často vězně vyšetřují a podávají větu.
 • Nicméně v armádě, když jsou válečníci na poli nebo v bojových podmínkách, je situace s parazity také nepříznivá.
 • Rizikem, že se ocitnou v oblečení hmyzu, jsou uprchlíci, kteří utrpěli katastrofami a konflikty, žijí v stanech a zbaveni základních výhod civilizace a hygieny.
 • Většina návštěvníků je často vystavena riziku návštěvy útulků a žáků internátních škol, zejména těch, které jsou zvláštní.
 • V podmínkách dlouhé a extrémní kampaně, kdy není možnost umývat si vysoce kvalitní oděvy a pravidelně je měnit za čistou, se objevují i ​​fakta blízké znalosti kousnutí opotřebovaných krveprolitrů.

Nezapomeňte! Při vaření nebo žehlení prádla a jejích potomků nemáte šanci přežít. Bez jídla, pokud nemáte něco nakaženého parazity, hmyz bude žít maximálně několik týdnů. Proto je změna spodního prádla již zárukou zastavení kousnutí.

Odkud mohou vši pocházet ze zbytku těla?

Pubiční krveprolití, parazitní na chlupatých částech těla, s výjimkou hlavy, upřednostňují oblast genitálií a konečníku pokrytou srstí, ale mohou kousnout tělo v oblasti zarostlé hrudi, břicha a dokonce i zad.

Jak vypadají všité puberty?

 • Hlavním způsobem, jak se krveprolití dostanou do intímních míst, je sexuální kontakt, pokud oba partneři mají chlupy, všichni nebudou zakořeněni na těle zbavené vegetace a při kontaktu bude maximálně kousat.
 • Při zjišťování přítomnosti pubických parazitů je vhodné zkontrolovat přítomnost dalších pohlavně přenosných infekcí.
 • Existují případy zavádění do intímní zóny vší prostřednictvím ložního prádla a spodního prádla, ale jsou vzácné a zahrnují přímý kontakt s nosičem parazitů.

Nezapomeňte! Likvidace vegetace skrze tělo bude znamenat konec kousnutí v intimních a sousedních oblastech.

Jaké je nebezpečí, že se vši kouše

Nejnebezpečnější pro člověka je šatka - je schopna přenášet infekci během uhryznutí, zejména pro nebezpečné formy tyfu. Zbývající odrůdy - hlava a pubik - nesou takové riziko, ale jejich kousnutí způsobuje mnoho dalších potíží:

 • svědění a poškrábání, otoky;
 • alergické projevy;
 • sekundární infekce poškozených míst;
 • chrasty, vředy, vředy;
 • zjizvení zranění.

Nezapomeňte! Pediculóza jakékoli lokalizace by měla být okamžitě léčena! Díky včasné léčbě se nejen zastaví bolestivé uhryznutí a jejich důsledky, ale přeruší se také přenos parazitů na nové oběti.

Odkud pocházejí vši? Odpovědi na populární otázky o pedikulóze

Víte tuto situaci? Právě se s dítětem zacházeli s vši, s pekelnou prací, se strávili spoustu času a nervů, a teď už jen o měsíc se jeho hlava znovu zahubila s parazity!

Proč ani nejlepší léčba všem všem nepomohla? Jak se to děje? To je jako prokletí. Ve skutečnosti je vše jednoduché, musíte pochopit proces a porozumět některým nuancím, aby se více infekce nestalo znovu.

Připravil jsem pro vás odpovědi na nejčastější otázky týkající se pedikulózy.

Všichni se mohou infikovat pouze v těsném kontaktu s pacientem s vší hlavě a kontakt by měl být poměrně dlouhý. Faktem je, že vši neumí skákat z jedné osoby na druhou, jako jsou blechy - mohou jen plazit.

Hlavní cesty infekce

Různé typy vší jsou přenášeny různými způsoby. Fotka vši je v tomto článku. Zvažte hlavní způsoby infekce v závislosti na druhu parazitů:

Vší hlavy

Jedná se o nejčastější typ parazitů hmyzu, kteří obývají lidské tělo. Žijí ve vlasech na hlavě člověka. Jak se přenášejí vši hlavy?

Vší hlavy

 • S blízkou a poměrně dlouhou komunikací s dopravcem (například hraní s dítětem, dlouhým sousedem v trolejbusu se špatnou pedikulózou).
 • Při použití věcí pacienta s pedikulózou: klobouky, hřebeny, ručníky atd.
 • Ve veřejných místech, kde je spousta lidí, a zejména tam, kde nejsou dodržovány hygienické normy: přístřešky pro bezdomovce, nádraží, věznice, dětské a studentské tábory.

Pubic vši

Z názvu tohoto druhu parazitů je již zřejmé, že žijí na vlasové čáře inguinální oblasti. Kromě toho mohou všichni vešky žít v podpaží a obočí.

Tento typ vší v mnoha aspektech se liší od hlavních vší: neprotínají se v přírodě, a proto jsou rozděleny do samostatných kategorií. Infekce všemi druhy je možné pouze ve dvou případech:

 • Během sexuálního styku s pacientem s vší hlavě.
 • Při použití lněných nebo ubrouskových vší pacientky.

Tělesná vši

Tento typ vší žije v záhybech oblečení člověka, pouze příležitostně se plazí na tělo nositele, aby se živil krví. Podle chování vší těl mohou být přenášeny:

Spodní prádlo nebo oblečení vši

 • Při použití oděvu nebo pokrývky hlavy pacienta.
 • Během pohlavního styku (tělové vší mohou plazit z těla na tělo).

Chistyuli - oblíbené oběti vši!

Existuje dobře zavedený mýtus, že vší hlavě jsou onemocnění bezdomovců. Údajně, jen týden, může být nezmražená a nezdvořilá osoba mizerná. To není úplně pravda.

Z jedné nečistoty se neobjevuje - vyžaduje to kontakt s nemocnými všemi nebo jeho věcmi. Lidé bez určitého místa pobytu, samozřejmě, častěji než ostatní, trpí vši, protože nemají příležitost zapojit se do léčby vší a příležitost dostat se od nich je mnoho.

Ale proč všichni žijí dobře na obyčejných lidech, kteří se každý den sprchují a nezapomínají na existenci hřebene?

Nikdo není imunní vůči pedikulóze, protože může být infikován i ve veřejné dopravě. Ale spoléhat se na obvyklou hygienu v boji proti těmto parazitům to nestojí za to: naopak, vytváříte pro ně jen příznivé prostředí.

Všude jako čisté vlasy a pokožka hlavy, protože mají méně tuku, což zabraňuje tomu, aby se hmyz držel na povrchu vlasů. Jinými slovy, pravděpodobnost náhodného individuálního sklouznutí z čistých vlasů je minimální.

Jak a proč jsou děti infikovány?

Dnes je nejčastějším zdrojem infekce pro celou rodinu děti. To jsou oni, kteří jsou nejvíce náchylní k infekci všemi hlavičkami všude v mateřské škole a ve škole, protože zde spojí několik faktorů:

 • Velký počet lidí.
 • Použití věcí pacienta - hřebeny, oblečení, hračky.

Navíc míra infekce a možnost relapsu v mateřských školách a školách se několikrát zvyšuje: děti se v jednom kruhu rozšiřují všemi na sebe, takže individuální léčba zde nebude fungovat - potřebujete k léčbě všech současně a dezinfikovat místnost.

Dalším častým místem chovu vši jsou dětské tábory. Faktory infekce jsou stejné, ale přidává se k nim ještě jedna: nepřítomnost rodičů a učitelů, příležitost sdílet vše, co máte s novými přáteli, a chodit s nimi v objetí. Všichni se snadno přenášejí během dětských her a bojů.

4 důvody opakování

Nejslavnějším znakem pedikulózy je vysoká pravděpodobnost relapsu. Často, i po důkladné léčbě, se vši znovu objevují - a jen o 2-3 týdny později.

Ti, kteří se na to setkali, vědí, jak jejich opakované mučení vyčerpávají nervy. Odtud pocházejí špatné recenze o prostředcích proti všem a zmatenosti, co používá.

Je důležité pochopit příčiny recidivy, aby se zabránilo opakovanému vší kontrole pekla.

1 důvod. Je zde úzké spojení s nosiči.

Ve společnosti, kde se lidé otáčejí, jsou nositelé vši, z nichž je nově infikován. Toto je nejčastější příčina recidivy. Velkým příkladem jsou předškolní a vzdělávací instituce.

Zavřít kontakt - 100% způsob, jak se nakazit

Pedikulóza je často skrytá před hanbou, ale je to zásadně špatné. Dokonce i když vyléčíte dítě všemi v tajnosti, bude se zase nakazit s nimi ve skupině od těch dětí, které předtím infikoval. Pokud nebudete provádět hromadné zpracování, nebude možné se zbavit vší.

2 důvod. Ne dezinfikoval věci v domě

Dezinfekce oděvů, věcí, podestýlky pacienta nebyla provedena. Chcete-li se zbavit vši konečně, nestačí zpracovat vlasy a hřebenitky: vařit oblečení a hračky, dezinfikovat místnost. Dokonce i jeden živý člověk stačí k reinfekci.

Dokonce i hračky potřebují vařit

3 důvod. Nits jsou ponechány na hlavě

Při česání vlasů vlevo nits. Nestačí zabíjet dospělé jedince a larvy - je také nezbytné zničit jejich vejce, odkud se rychle vylíhne plně životaschopný hmyz, který okamžitě kolonizuje hlavu novou kolonií parazitů.

Pouze kovový hřeben neztratí nitky mezi zuby

Tvrdé skořápky vajíček prakticky nejsou ovlivňovány chemikáliemi, takže se nity nemohou zničit - lze je vyčistit pouze. A jen kovový hřeben, který jim neumožňuje procházet mezi zuby.

4 důvod. Reinfekce z rodinného příslušníka bez známky vši

Pokud se u vašeho dítěte objeví spousta dospělých vši, pak se samotná infekce uskutečnila před několika týdny. Koneckonců, infekce začíná jediným člověkem, náhodou uloveným na hlavě. A ona potřebuje čas, aby vytvořila celou kolonii vši, která už je vidět.

Je nutné zacházet se všemi členy rodiny, včetně rodičů!

Během tohoto období může vaše dítě infikovat mnoho lidí, včetně všech členů rodiny. Po léčení dítěte ho můžete o týden později znovu napadnout, aniž byste věděli, že jste se před časem stal dopravcem.

Ve stadiu detekce prvních vší je nutné naléhavě upozornit svůj společenský kruh a zacházet s rodinnými příslušníky - jediným způsobem, jak se vyhnout opakování onemocnění a navždy se zbavit vši.

Včera syn řekl, že zachytil vlasy ve třídě. Podíval jsem se na celou jeho hlavu, prošel jsem všemi vlasy, nenalezl ani lupy. Dnes si znovu škrábal hlavu a chytil vous. Musel jsem koupit šampon Pediculen, když jsem si rozmazal hlavu nad vanou, z ní spadl bič, viděl jsem to alespoň s vlastními očima, ale určitě jsem tomu nemohl věřit. Také jsem zpracoval hlavu a mladšího syna. A učitel naší zprávy řekl: "Opět...". Nedávno se učíme v této třídě a není to poprvé...

výborný článek, vše detailně a jasně napsáno. hlavní věcí je pečlivě odstranit nejen vši z hlavy, ale i nitky. bez anti-zdravotní hřeben nemůže dělat. obyčejný nits hřeben nezvedá. a jeho speciální zuby doslova zlomí skořápku a vajíčka zemřou. pro usnadnění česání může být hlava předběžně ošetřena speciální anti-duo balzám. neutralizuje vši a postup postupuje rychleji.

Odkud pocházejí hlavy vši?

Všudy jsou parazitní u lidí starších 80 000 let. Jedná se o jediný druh povinného hmyzu, který neopustí lidské tělo, ale neustále na něm. Vůda je malý hmyz s krvavou duškou, jehož rozměry se pohybují v rozmezí 0,6 až 6 mm. Stav vší se označuje jako pedikulóza a je považován za onemocnění. Infestace s parazity podléhají všem segmentům obyvatelstva. Proto otázka, odkud jsou vši odebírány od osoby na hlavě, zůstává po staletí významná.

Příčiny vši

Hlavice je upevněna ve vlasech pomocí tří párů vyvinutých houževnatých nohou. Vzhledem k tomu, že členovci se živí krví, místo jejich lokalizace je převážně lokalizováno na bázi vlasů, odkud je nejvhodnější dosáhnout krevních cév a kapilár. V procesu krmení hmyz vylučuje sliny, což zabraňuje srážení krve a způsobuje vážné svědění u oběti.

Pro ektoparazity charakterizované rychlou reprodukcí. Žena položí vejce - nits, přilepí je na vlasy lepivou hmotou. Krátký život, asi 38 dní, dává život několika stovkám lidí. Celý vývojový cyklus od vajíčka po imago trvá nejdéle 20 dnů. Obrázek ukazuje, jak se na vlasy podívají vąe a šupiny.

Příroda neodměnila parazita skákacími a létajícími dovednostmi. Může se jen plazit a pohybovat rychlostí 10-20 cm za minutu. Taková omezená mobilita však nebrání šíření mezi lidmi. Existuje několik důvodů, proč se na hlavě objevují vši.

Kontakt s infikovanou osobou

Blížící se s nosičem parazita, vina může snadno prolézt na nový objekt. Proces infekce s pedikulózou se vyskytuje ve veřejné dopravě, na přeplněných místech. Někdy je dokonce i jedna selfie, ve které jsou lidé těsně spojeni, aby zachytili vši. To je obzvláště akutní u adolescentů, kteří mají zájem o společné natáčení.

Podle Rospotrebnadzor došlo k prudkému nárůstu vši mezi dospívajícími. Každý den se mladší generace drží na sobě, aby si vzala obrázek na mobilním telefonu, čímž se zvyšuje riziko šíření vší.

Věci a produkty péče

Sdílení účesů, nošení klobouků, šátek s nakaženou osobou je jednou z nejčastějších příčin vši na hlavách. V prvních dnech infekce člověk stále necítí příznaky přítomnosti cizích těl, ale to nezabrání dospělým cestovat, používat objekty v kontaktu s jejich vlasy jako dopravní prostředek.

Zapůjčení dívčích štětců, vláken - jedné z nejpravděpodobnějších verzí, ze které děti na hlavách dostávají vši. Pro mladé módy je obtížné odmítnout své přátele a nepůjčit si jim osobní věci.

Návštěva kadeřníků je další možností, jak vypadat vši. Obvykle při zjišťování pedikulózy neprovádí master žádné práce. Existují však situace, kdy nepozornost, nedbalost kadeřníka vede k tomu, že byla provedena procedura pro infikovanou osobu a následně se stejným zdravým nástrojem.

Přivezla dceru ke kadeřníkovi a mistr říkal, že to neřeže, protože dítě má vši. To mě šokovalo. Zdálo se mi, že takový problém vůbec neexistuje. Odkud by mohli přijít, protože dcera nechodí do mateřské školy, každý den umývá hlavu. On chodí jen na dětském hřišti s dětmi, ale jejich rodiče si nestěžovali na vši jejich dětí.

Bazény, stojaté rybníky, vany

Je dokázáno, že vši udržují svou vitalitu a jsou ve vodě několik dní. Proto koupání ve vanách, vany bez výměny vody, v bazénu nebo stojící jezírko bez gumového víka často způsobuje vší.

Místa s velkými davy

Po návštěvě předškolního zařízení, školských zařízení, mateřských škol, letních, rekreačních táborů, v nichž je běžná pedikulóza, jsou všemi všemi všemi dětmi. Děti se nakazí během her, společného odpočinku, spánku. V sociálních zařízeních probíhají pravidelné kontroly na vši, ale vzhledem k krátké době inkubace a velkému počtu diváků tato opatření nestačí.

Ze stejného důvodu se v dospělosti objevují vši. Sanatoria, věznice, hotely, ubytovny - zdroje šíření pedikulózy.

Po příjezdu si její dcera z tábora začala všimnout, že škrábala hlavu. Nejprve nepřikládala žádnou důležitost, neboť ani nepředpokládala, že se v naší době stane pedikulóza. A pak jsem si všiml bílého rozptylu na mých vlasech a zjistil jsem, že je to nits. Jeden týden jsem si umyla hlavu dehtovou mýdlovou vodou a každý den jsem umyla mýtkem s kovovým hřebenem.

Nejbláznivější předpoklady o výskytu pedikulózy

Ačkoli hmyz žil vedle sebe s mužem po mnoho staletí, není známo jistoty, odkud původně pocházejí vši. Jako všichni paraziti se šíří z jednoho objektu do druhého. Ztráty růstu pedikulózy mohou nastat při přírodních katastrofách, vojenských operacích, migraci obyvatelstva.

Na rozdíl od blech, je vous se věnuje nosiči a není schopen se pohybovat od zvířat k lidem a naopak. Proto přítomnost domácích mazlíčků v domě nemá nic společného se všemi jejich majiteli.

Nejběžnější mylné představy o tom, co se všemi objevují:

 1. Nedodržování hygieny. Pravidelné mytí hlavy není spojeno s infekcí s vší hlavě. Všichni a všichni infestují jako čistí lidé a ti, kteří zanedbávají vodní procedury. Paraziti potřebují krev, ne špínu. V čistých vlasech bez přítomnosti mastných složek se cítí dokonce lépe, neboť jim nic nebrání.
 2. Vosky se objevují na nervové půdě. Mýtus vznikl kvůli podobnosti příznaků: podráždění, svědění, neklidný spánek. Mělo by však být zřejmé, že vši jsou živé bytosti a nemohou se objevit jen na základě nepokojů.
 3. Všichni žijí pod pokožkou hlavy a čekají na správnou chvíli. Toto prohlášení neobsahuje vodu. Pediculóza není dědičné onemocnění a u novorozenců nebyly pod pokožkou hlavy zjištěny žádné parazity.
 4. Deformace. I když tato verze má své fanoušky, jsou si jisti, že vši jsou výsledkem negativní energie, ale lidé si myslí, že je to úplná absurdita.

Známky pedikulózy

Inkubační doba trvá 20-21 dnů. V prvních dnech, dokud se parazité nezvětšily, jejich přítomnost a uhryznutí z losů mohou zůstat bez povšimnutí. Když se jejich počet zvětší, objeví se následující příznaky:

 • závažné svědění;
 • vzhled malých ran na kůži;
 • zánětlivý proces ve vlasových folikulích;
 • přilepení vlasů, vzhled bílých hrbolků;
 • podrážděnost;
 • poruchy spánku;
 • výskyt vředů, vředy;
 • přítomnost dospělých a nití ve vlasech.

Pedikulóza potřebuje léčbu. K tomu použijte speciální prostředky od vši, které jsou prodávány v lékárnách. Jsou k dispozici ve formě šamponů, sprejů, koncentrátů, mastí. Mechanické česání se také provádí pravidelně pomocí hřebene. Přívrženci alternativní medicíny preferují lidové prostředky. Během léčby pedikulózy je kontraindikace návštěvy veřejných míst.

Pro Více Informací O Suché Vlasy