logo

Výhody a škodlivé účinky palmového oleje, složení a způsoby aplikace

Vzhledem k nasyceným tukům je palmový olej (palmový tuk) považován za škodlivý pro stravu, ale vzhledem k jeho antioxidačním vlastnostem se některé jeho druhy používají při péči o pokožku a vlasy. Otázka přínosů tohoto produktu je kontroverzní. Jeho stupeň závisí na složkách palmového tuku. V medicíně, kosmetologii a potravinářském průmyslu používají různé odrůdy.

Co je to palmový olej

Tento rostlinný tuk, který se získává z masité části ovoce palmového oleje. Jeho domovinou je západní Afrika. Obyvatelé této oblasti po tisíce let konzumovali palmový olej. Jedná se o polotuhou hmotu žlutooranžové barvy. Jeho teplota tání se pohybuje od 33 do 39 stupňů. V produkci se také používá osivo palmového ovoce. Obsahují pouze 30% oleje. Takový druh se nazývá palmové jádro. Ihned po stisknutí oleje je technický.

Samotný výrobek je směs dvou frakcí. Pak jsou od sebe odděleny a rafinovány a dezodorizovány pro použití v potravinářském průmyslu. Frakce jsou:

 1. Stearin Jedná se o pevnou frakci používanou při výrobě kosmetiky, svíček, mýdla, margarínu a šíření. Její teplota tání je 47-54 stupňů.
 2. Olein. Jedná se o zlomek kapalné konzistence, která se používá při smažení výrobků. Teplota tání je 19-24 stupňů.

Chemické složení

Přírodní palmový olej má velmi bohatou kompozici. Některé užitečné látky obsažené v něm zmizí po procesu rafinace. Ty zahrnují koenzym Q 10, vitaminy A a E. Kompozice palmového oleje zahrnuje jak nasycené (palmitové), tak nenasycené mastné kyseliny (olejové, linolové), které jsou pro tělo nebezpečné. Ty jsou obsaženy v malém množství - pouze 5%. Jiné látky ve složení palmového tuku:

 • vitamíny E, A;
 • kyselina stearová;
 • tokoferoly;
 • karotenoidy;
 • triglyceroly;
 • polynenasycené kyseliny omega-3 a omega-6;
 • železo;
 • vitamin B4;
 • kyselina myristová;
 • vitamín k1.

Před studiem poškození a přínosů tohoto produktu se dozvíte o jeho typech. Každá z nich má určité vlastnosti a používá ji konkrétní odvětví. Existují tyto typy:

 1. Neošetřeno. Tato forma palmového tuku je v moderním potravinářském průmyslu velmi obtížná vzhledem k vysokým nákladům a malým přínosům pro výrobu produktů. Má sladkou chuť, ale také příjemně voní.
 2. Rafinovaný a deodorizovaný. Tento levnější druh suroviny se používá mnohem častěji díky nižším nákladům, ale jeho složení již obsahuje mnohem méně užitečné látky. Tento výrobek je bez zápachu a bezbarvý.
 3. Technický. Používá se k výrobě kosmetiky, je mnohem levnější než u jiných typů. Obsahuje mnoho škodlivého oxidovaného tuku kvůli nízkému stupni čištění. Použití tohoto přípravku negativně ovlivňuje srdce, ledviny, játra, plíce, vyvolává vývoj rakoviny, vede k výskytu plaků cholesterolu.

Užitečné vlastnosti

Nejbezpečnější je považován za surový červený palmový olej. Při výrobě jemnějších technologií se používá, takže produkt si zachovává většinu živin. Palmový olej je záznam o množství vitaminu E ve složení. Poskytuje přípravku antioxidační vlastnosti, které jsou nezbytné pro zdravé vlasy a pokožku. Olej v jeho surové formě obsahuje dostatečné množství provitaminu A, který příznivě ovlivňuje vidění. Stejný prvek se podílí na produkci vizuálního pigmentu sítnice. Další výhody palmového oleje:

 • léčí pokožku tváře a těla, vlasy způsobené karotenoidy v kompozici, které také hrají roli antioxidantů;
 • snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny v důsledku přítomnosti tokotrienolů, které brání akumulaci volných radikálů;
 • kompenzuje nedostatek nezbytných prvků pro ty, kteří se kvůli nemocem téměř nespojí s jinými formami živočišných nebo rostlinných olejů;
 • napomáhá posílení kloubů a kostí kvůli kyselině olejové v kompozici;
 • uzdravuje rány, má protizánětlivý účinek, energizuje.

Škrobu palmového oleje pro lidské zdraví

Jednou z nejnebezpečnějších vlastností palmového oleje je velké množství nasycených tuků v kompozici. Jejich užívání zvyšuje riziko vývoje kardiovaskulárních onemocnění. Škodlivé pro tělo je refrakterita produktu. Vysoká teplota tání nedovoluje, aby se olej dobře zpracoval. Výsledkem je, že produkt není zcela vyloučen z těla, ale je uložen v žaludku, střevách a nádobách ve formě strusky. To narušuje normální fungování orgánů. Jsou také zdůrazněny další škodlivé vlastnosti palmového oleje:

 1. Přítomnost karcinogenů v přípravku. Při nadměrném používání přípravku zvyšuje riziko rakoviny.
 2. Nízký obsah kyseliny linolové. Jeho množství určuje užitečnost a hodnotu tříd ropy na trhu. V průměru je jeho obsah 70-75%. Palmový olej obsahuje pouze 5%.

Každodenní užívání přípravku může přispět k oslabení imunitního systému, což ovlivňuje stav těla jako celku. Vedle této patologie způsobuje palmový olej:

 • závislost;
 • významný skok v špatném cholesterolu;
 • selhání metabolismu lipidů;
 • nadváha, obezita;
 • zhoršujícím se stavem Alzheimerovy choroby;
 • aterosklerotické depozity;
 • diabetes.

Aplikace

Mnoho výrobců věnuje pozornost tomuto výrobku, protože je schopno dlouho skladovat bez ztráty vlastností. Kromě toho je cena složky mnohem nižší než u jiných rostlinných analogů a způsob extrakce je jednodušší. Různé druhy palmového oleje používají kosmetologie, medicína a potravinářský průmysl. Hlavními spotřebiteli jsou společnosti, které vyrábějí produkty dlouhodobého skladování.

V kosmetologii

V hospodářských a kosmetických odděleních obchodů najdete v kompozici také výrobky s "dlaní". Je to složka při výrobě mýdla nebo svíček. V kosmetických přípravcích ji patří jako hydratační přípravek. Palmový olej je často přítomen v krémách nebo maskách určených pro stárnoucí a suchou pokožku. Před použitím je důležité zkontrolovat alergie. K tomu je na odlehlém místě pokožky použito malé množství olejového extraktu.

Pro vlasy

Kyselina palmitová, karotenoidy, vitamín E a antioxidanty přítomné v palmovém oleji dodávají vlasům lesk a jemnost. Kromě toho tyto látky pomáhají předcházet dehydrataci. Díky tomu vlasy nevysuší, zůstávají vlhké po dlouhou dobu. Navíc se sníží počet dělených konců a zlomení vlasů. Chcete-li těžit z oleje, přidejte několik kapek na šampon nebo balzám, použijte výrobek jako složku masky nebo prostě jej protřete na pokožku hlavy.

Jak užitečný palmový olej pro recepty na obličej

Ve starověkém Egyptě bylo povoleno, aby pouze obličeje používaly palmový olej pouze faraonové. Z plody olejové palmy a dnes je extrakce živin tekutiny. V kosmetologii nemá z hlediska obsahu anti-aging vitaminu E a A žádnou shodu. Pro péči o obličej je užitečné použít přírodní produkt ve své čisté formě nebo je obohatit kompozicemi.

Výhody palmového oleje pro pokožku

 1. Poskytuje výživu, hydrataci;
 2. Čistí kůži;
 3. Zobrazuje oxidanty;
 4. Účinek omlazení;
 5. Odstranění otoku;
 6. Pomáhá osvěžit;
 7. Zmírňování;
 8. Zlepšená pružnost.
 • karotenoidy;
 • tokoferol;
 • kyselina olejová;
 • kyselina linolová;
 • provitaminu A.

Kontraindikace - individuální citlivost ve své čisté formě vede k ucpání pórů.

Aplikace palmového oleje na obličej

Červený palmový olej se používá k péči o volnou, blednou pokožku. Efektivně se používá v masážních směsích, které kombinují ve stejném poměru s olivami, kokosem nebo lopuchovým olejem. To pomůže uklidnit zarudnutí po opalování.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Domácí krém

Vytvoření krému z palmového oleje pro čerstvost a mladistvou tvář je snadné doma. Doporučuje se používat v chladném období roku, kdy epidermis potřebuje maximální výživu.

Komponenty:

 • 5 gr. palmový olej;
 • 5 gr. bambucké máslo;
 • 10 ml mandlový olej;
 • 3 kapky bergamotového éteru.

Výroba a způsob aplikace: položte na vodní lázeň teplou tukovou složku a odstraňte ji ze sporáku. Před spaním použijte tenkou vrstvu.

Domácí recepty na masku na olivový olej

Maska z palmového oleje se tradičně používá k vyblednutí, ochablé a problémové pokožce. Má působení na změkčení a výživu nezbytnou pro ochranu obličeje během chladné sezóny. Přírodní sloučeniny s tímto nástrojem obnoví pružnost a zbaví se loupání.

Akné a zánětová maska

Olejnatá a kombinovaná pleť vyžaduje komplexní postup. Přípravek připravený vlastními rukama umožňuje snížit zánět, blednout zarudnutí, urychlit proces léčby vředů. Stačí stačit jednou týdně, antiseptické vlastnosti aloe pomohou zabránit poškození blokováním výživným olejem.

Komponenty:

 • 3 gr. palmový olej;
 • 10 gr. rýžová mouka;
 • aloe list

Produkce a způsob použití: kombinujte palmový olej s viskózní šťávou a moukou, pohodlně jej rozetřete, rozdělte výrobek a nechte na pětadvacet minut. Po umytí otřete akné borovým alkoholem.

Maska na oči

Tradiční recepty pomáhají předcházet tvorbě nožních nohou. Pravidelné použití vám umožňuje bělit tmavé kruhy, vyživit tenkou citlivou pokožku.

Komponenty:

 • 2 gr. palmový olej;
 • 3 gr. jogurt

Výroba a způsob aplikace: důkladně promíchejte součásti, aplikujte je po odstranění make-upu, aniž byste protáhli obal. Nechte se před spaním, ráno otřete houbou, navlhčenou termální vodou.

Maska pro normální pokožku

Poskytuje hydratační, změkčující, udržující mladou zdravou pleť. Přírodní přísady podporují rovnováhu vitamínů a minerálů, posilují pleťové nádoby. Použijte masku každé tři týdny.

Komponenty:

 • 5 gr. palmový olej;
 • 10 gr. jíl;
 • 5 ml limetkové šťávy.

Výroba a způsob aplikace: kombinace hlíny s kamenným olejem, vstřikování vápenné tekutiny. Aplikujte rovnoměrně, opouštějte oblast víček a rtů. Léčba obličeje je dokončena za třicet minut.

Maska pro vyblednutí pokožky

Je možné obnovit mladistvost pokožky doma díky kosmetickým postupům. Pigmentace bílé barvy, obnovení turgoru, lehká změkčení pokožky s přírodním složením. Po 35 letech provedete dvanáct procedur.

Komponenty:

 • 5 gr. palmový olej;
 • 15 gr. krupice;
 • 2-3 kapky citrónového silice.

Výroba a způsob aplikace: vařením krupice, zatímco je stále horké, vstříkněte tlusté máslo, pokud je mírně ochlazené, a kapky citrusů. Rozložte celou oblast obličeje, bez výjimky, zakryjte teplým stlačením. Po půl hodině můžete dokončit manipulaci.

Maska pro mastnou pleť

K léčbě kůže z hnisavých formací, ke snížení sekrece žláz, lze zlepšit úlevu díky očistné masce. Osvěží a zpřísňuje póry, působí sorbent, odstraňuje toxiny a produkty rozkladu. Postup je užitečný při prvních známkách stárnutí a tenkých obličejových nádob.

Složení:

 • 2 gr. palmový olej;
 • 3 tablety askorutinu;
 • 10 gr. kvasnice.

Výroba a způsob aplikace: zředěné kvasničné granule s čajem, vložit vitamín C prášek a výživný olej. Povrchovou úpravou termální vodou naneste hotovou směs na masážní linky. Nechávejte víc než dvacet minut.

Výživná maska ​​pro suchou pokožku

Olej z jader z palmových jader je známý díky změkčujícím a regeneračním vlastnostem. Se silným peelingem, pocit napjatosti aplikujte masku třikrát týdně. Přirozená kompozice zajišťuje maximální výživu, normalizaci procesů obnovy, doplnění deficitu vlhkosti a kyselin.

Komponenty:

 • 5 gr. palmový olej;
 • 5 gr. kakaové máslo;
 • 20 kapek glycerinu.

Výroba a způsob aplikace: mix kámen a fazolový olej, doplňte farmaceutické roztoky. Roztříšte se po vyčištění a napařování po celé tváři, nechte působit přes noc. Ráno otřete kůži micelární vodou.

Maska proti vráskám proti vráskám

Je možné omladit obličej díky prostředkům připraveným rukama. Hladké hluboké vrásky změkčují kalené, šupinovité dermy snadno snadno. Jedinečné vlastnosti oleje zajišťují trvalý zvedací efekt a upravují linie ovál.

Složení:

 • 5 gr. palmový olej;
 • 10 gr. bambucké máslo;
 • 2 kapky růžového éteru.

Výroba a způsob aplikace: tavení tuhých olejů ve vodní lázni, zavádění vonných kapiček. Kapalnou hmotu aplikujte štětcem v několika vrstvách. Nechte působit po dobu čtyřiceti pěti minut a poté vyjměte vlhkou vatovou podložkou.

Osvěžující maska

Obnovuje rovnoměrné rozložení melaninu v tkáních, chrání pokožku před škodlivými účinky ultrafialové domácí kosmetiky. Odstraňuje otoky a osvěžuje po bezesné noci, je užitečné zabránit vráskám a snižovat turgor. Jednoduché dostupné recepty platí jednou za dva týdny.

Komponenty:

 • 5 gr. palmový olej;
 • 10 gr. ovesné vločky;
 • větvička petrželky.

Výroba a způsob aplikace: vločky, mletí do prášku, vstříkne čerstvé zelené šťávy a roztavené máslo. Hromadně rozdělte hmotu na kryty a nechte po dobu třicet pět minut.

Čisticí maska

Pravidelné čištění zajišťuje rychlou regeneraci epidermis, odstranění mrtvých buněk. Po první aplikaci lze pozorovat svěžest a elasticitu srsti. Používejte přírodní kosmetiku pro všechny typy, obzvláště užitečnou masku pro citlivou suchou pokožku. Po třiceti pěti letech nahradit obvyklý peeling.

Komponenty:

 • 2 gr. palmový olej;
 • 10 gr. sedmikrásky;
 • 5 gr. kávu

Výroba a způsob aplikace: naložíme suchým heřmánkem na prášek, mícháme s kávovou omítkou, opalíme vroucí vodou, přidáme exotický olej. Aplikujte na kruhové pohyby na předem vařený povrch, ponechejte po dobu sedmi / osmi minut. Opláchněte studenou vodou a uzavřete vyčištěné kanály. Odpoledne nebo před spaním doporučujeme provést tento postup.

Změkčovací maska

Hrubá kůže vyžaduje integrovaný přístup. Nepříznivé podmínky prostředí ještě více zhoršují situaci. Je možné změkčit příchutě, zajistit správnou výživu a hydrataci v důsledku kamenného oleje ve složení připravené kosmetiky.

Složení:

 • 10 gr. palmový olej;
 • 10 gr. tvaroh;
 • 3 kapky patchulového etheru.

Výroba a způsob aplikace: tvaroh, procházíme gázovým řezem, přidáme zahřátý olej a voňavé kapky. Šířte špachtlí ze spodu nahoru, mírně utažením pokožky, nechte třicet / čtyřicet minut. Po odstranění zbytků a mytí.

Zajímavé video: Výhody a zranění palmového oleje

Recenze na používání ropy doma

Po prvních mrazích se můj obličej začíná odlupovat, není možné aplikovat ani toner. Pro omlazení pokožky vyzkoušela palmový olej. Zpočátku jsem ji použil v maskách, teď ji používám ve své čisté formě namísto nočního krému.

Mám rád k přípravě kosmetiky, včetně dekorativních. Snažil jsem se udělat krém různých olejů, přišel jsem s kombinací dlaně a oliv. Zvlhčují a zadržují vlhkost.

Palmový olej pro péči o obličej

Palm - multifunkční kosmetický olej, který dokáže zvládnout avitaminózu pokožky, léčí zranění, dává příjemnou hydrataci a svěžest, změkčuje hrubou a šupinatou pleť, pomáhá vyrovnat se s věkem souvisejícími změnami. Najdeme se na prodeji dvou druhů - ovoce (palmové jádro) nebo ovocné buničiny (červená palma). Obě odrůdy jsou pro pokožku stejně přínosné.

Výhody palmového oleje pro obličej

Je zřejmé, že použití palmového oleje pro obličej díky chemickému složení. Za prvé stojí za zmínku vysoký obsah vitamínů A a E. Představte si, kolik z těchto vitaminů obsahuje masky s palmovým olejem, stačí říct, že zanechávají daleko za zeleninou, jako je mrkev nebo rajčata.

Vitamíny A a E přispívají k optimálnímu zvlhčení pokožky ak udržení vlhkosti v buňkách. Palmový olej navíc obsahuje velké množství velmi vzácné složky Q10, který chrání pokožku a vnitřní orgány před stárnutím. Také užitečné nejsou jen masky s palmovým olejem, ale také jeho mírné použití v potravinách.

Z vitaminů lze také zaznamenat K a D. První z nich dokonale zmírňuje podráždění a zánět. To je důvod, proč se často používá k léčbě kožních problémů nebo po různých kosmetických procedurách, jako jsou mechanické nebo chemické peelingy. Na druhé straně vitamín D zastaví proces stárnutí, minimalizuje poškození struktury DNA.

Slavné obličejové masky s obsahem palmového oleje a nenasycených mastných kyselin. V tomto ohledu jsou takové postupy nejvhodnější pro vlastníky suché, citlivé nebo poškozené pokožky. Jsou vhodné pro kombinaci pokožky. Nicméně, s obratným použitím, masky na tvář s palmovým olejem budou užitečné a mastná pleť.

Způsoby použití palmového oleje pro obličej

Olej může být tekutý a pevný, vhodný pro použití v čisté formě.

Přírodní maska ​​čistého oleje může být aplikována na obličej při pocitu suché pokožky. Olej mající pevnou konzistenci, když je aplikován na obličej, se roztaví.

Olej je vhodný k nanášení na pokožku obličeje v noci, i když je velmi tučný, takže musíte počkat, dokud nebude zcela absorbován.

Pokud jste vlastníkem velmi suché nebo kombinované pokožky, může olej ošetřit velmi suché oblasti.

V každém krému můžete přidat 1 čajovou lžičku palmového oleje. Zvláštní efekt lze dosáhnout přidáním výživných a zvlhčujících krémů, které jsou určeny k omlazení.

Po nanesení krému můžete pocítit nepohodlí ve formě utahování pokožky, v tomto případě je nutné olej smíchat s běžným kosmetickým krémem.

Kromě použití palmového oleje pro obličej se používá také při výrobě mýdla doma, pěna dobře.

Účinnost použití tohoto oleje spočívá v tom, že všechny vitamíny obsažené v něm jsou zcela absorbovány tělem a mají příznivý účinek na celé tělo.

Vzhledem k vysokému obsahu vitaminu E a nenasycených mastných kyselin má palmový olej zvlhčující účinek na pokožku, chrání ji před vysycháním a loupáním a také chrání pokožku před předčasným stárnutím, od vrásek a pigmentových skvrn spojených s hormonální nerovnováhou nebo nadměrným vystavením slunečnímu ultrafialovému záření.

Tónování, změkčení, dávající pevnosti a pružnosti pokožky, je palmový olej vynikající pro péči o blednutí, suchou, vločkovou, hrubou, podrážděnou, zapálenou nebo citlivou pokožku.

Pro zralou, vybledlou, suchou, šupinatou nebo kalenou pleť se doporučuje používat palmový olej místo nočního krému nebo jako změkčující a vyživující masku (při této aplikaci je palmový olej rozmazaný na obličej, ponechán po dobu 10-15 minut, po které přebytečný olej čistěte papírovou ubrousek).

Palmový olej je také vhodný pro přidávání do jakékoliv domácí kosmetiky určené k změkčení, vyživování nebo zvlhčení pokožky (před smícháním palmového oleje s jinými kosmetickými oleji, musí být nejprve roztaven ve vodní lázni při teplotě nejvýše 55 stupňů).

Palmový olej může být používán jak samostatně, tak ve směsi s olivovým nebo kokosovým olejem jako domácí prostředek k čištění kůže na obličeji (tato kosmetika se doporučuje pro jakoukoli pokožku kromě oleje).

Masky recepty

Hlavní účinky palmového oleje na pokožku zahrnují: zvlhčení a změkčení pokožky, přirozené vyhlazení vrásek a zpomalení procesu stárnutí pokožky.

Schopnost palmového oleje zabránit nežádoucím účinkům ultrafialového záření na kožní buňky umožnila použití této přísady při vytváření ochranných krémů a pleťových vod.

Dnes je pro mnoho žen přítomnost palmového oleje ve složení kosmetického přípravku zárukou jeho účinnosti a ukazatele spolehlivosti kosmetické společnosti.

Palmový olej pro vyblednutí pokožky

Ženy ve věku nad 35 let se doporučují, aby vyráběly výživné a anti-stárnutí masky z palmového oleje. Kousek pevného produktu se roztaví ve vodní lázni, nechá se vychladnout do teplého stavu a pak se pokryje tenkou vrstvou pokožky. Po 20 minutách umyjte teplou vodou. Chcete-li snížit hloubku vrásek, můžete připravit olejovou směs: palmový olej + zeleninu + několik kapek esenciálních (jojoba, patchouli, hroznové semeno). Tato směs je také vhodná pro citlivou pokožku, včetně očí.

Palmová maska

 • 1 čajová lžička červeného palmového oleje
 • pět kapek levandulového oleje
 • jeden protein

Důkladně promíchejte a aplikujte na obličej po dobu půl hodiny.

Vitamínová maska ​​pro normální pokožku

Pro normální pokožku: 2-3 lžíce z jakéhokoliv ovoce z bobulí nebo zeleninové šťávy smíchané s 1 polévkovou lžící pšenice nebo ovesné kaše s 1 polévkovou lžící palmového oleje. Aplikujte připravenou směs na obličej a po 15 minutách opláchněte vodou při pokojové teplotě.

Hořčičná maska ​​pro suchou pokožku

Smíchejte 1 lžičku suché hořčice s 1 polévkovou lžící palmového oleje a přidejte trochu vařené vody. Aplikujte směs na tvář po dobu 5 minut, poté opláchněte teplou vodou. Po tomto postupu nezapomeňte použít výživný krém.

Čisticí prostředky na obličej

A další způsob, jak používat palmový olej, je jako čisticí prostředek na obličej.

To lze provést dvěma způsoby: 1. - na bavlněný tampon použijte lehce vyhřívaný olej a důkladně otřete obličej.

A druhá cesta je mytí palmovým olejem. Ano, ano, je to prádlo, použijte ji při mytí na mokrou pokožku (můžete si dát do ruky malé množství oleje a otírat ho po celém obličeji, jako obvykle se umyjte jinými prostředky) a masírovat to dobře.

Palmový olej dokonale čistí kůži a, jak již bylo uvedeno výše, má saponifikaci.

Také pro tento účel může být smíchán ve stejném poměru s kokosem a olivovým olejem, které jsou také známé pro dobré a jemné čistící akce.

Pokud čistý koncentrovaný olej způsobuje určité nepohodlí, je lepší jednoduše přidat pět gramů produktu na dokončenou masku, která vám vyhovuje podle typu pokožky. Také poměrně často palmový olej nahrazuje mýdlo nebo pěnu na mytí, proto je nutné je jednoduše aplikovat na oblast obličeje a jemně masírovat pokožku a zbytek zmyt teplou vodou.

Palmový olej je třeba skladovat na chladném, suchém a tmavém místě. Při teplotách nižších než +18 ° C se palmový olej ztuhne bez ztráty výhodných vlastností. Před použitím palmového oleje při okolní teplotě pod + 18 ° C by měl být ohřát ve vodní lázni (při teplotě nejvýše +55 ° C).

Palmový olej

Co je to palmový olej. Různé aplikace palmového oleje.

Historie produkce červeného palmového oleje, získaná lisováním nebo trávením buničiny plodu africké olejové palmy, má více než 5000 let. Poprvé obyvatelé západního pobřeží Afriky začali jíst palmový olej, pak se tento poměrně levný rostlinný olej za cenu výroby stal ve Velké Británii velmi oblíbeným potravinovým produktem. A pozdnější v brzy 18. století palmový olej byl představen námořníky do Evropy, kde byly oceněny příznivé vlastnosti a chuť tohoto přírodního rostlinného produktu.

Palmový olej je dnes nejběžnějším druhem rostlinného tuku, který se vyrábí na světě (největší vývozci palmového oleje na světě jsou Indonésie a Malajsie). Jedinečný a jedinečný ve svých kulinářských vlastnostech je tradičně ve své stravě používán palmový olej obyvateli jihovýchodní Asie, Latinské Ameriky a některých evropských zemí (Německo, Velká Británie, Česká republika, Dánsko atd.).

Při výrobě palmového oleje se získávají tři frakce tohoto produktu, které se navzájem liší fyzikálními vlastnostmi a konzistencí (palmový stearin s teplotou tání 47-51 ° C (používaný v oleji a tuku, potravinářský průmysl a pro technické účely), klasický palmový olej s teplotou tání 37 -40 stupňů, optimální při pečení a olein z palmového oleje, což je ideální volba pro vaření oleje na vaření a vaření hlubokých tukových kuchařských jídel (teplota se roztaví oh 17-23 stupňů).

Nízké náklady na palmový olej a jeho odolnost proti oxidaci, vysokou nutriční hodnotou, stejně jako speciální složení mastných kyselin tohoto produktu se vyznačuje vysokou koncentrací pevných glyceridů a vyváženým obsahem nasycené, mononenasycené a polynenasycené mastné kyseliny, způsobit rozsáhlé používání palmového oleje v tuku a oleje, mléka a mléčných výrobků, pekařských výrobků a cukrárenský průmysl. Zejména palmový olej je ideální surovinou pro výrobu margarínu, neboť na rozdíl od jiných rostlinných olejů nevyžaduje časově náročnou hydrogenaci, v důsledku čehož se v hotovém margarínu nevyhnutelně vyskytují trans-tuky. V pekárenském průmyslu se palmový olej používá ke zlepšení struktury pekařských výrobků a zvyšuje jejich trvanlivost. Navíc je palmový olej tradičně velmi běžnou složkou při výrobě instantních nudlí, taveného sýra, kondenzovaného mléka, smetany, zmrzliny, pomazánků, prášku na pečení těsta, stejně jako při výrobě dětských potravin a cukrářských výrobků (používá se palmový olej dělají perník, sušenky, vafle, koláče, pudinky a také přidávají ke složení náhražek kakaového másla, výplně a krémové vrstvy pro dorty, sladkosti a vafle).

Vzhledem k různým léčebným a protizánětlivým účinkům se palmový olej často používá také při výrobě léčivých masti a čípků. Jedna z odrůd palmového oleje (nebo spíše jedna z jeho frakcí - palmový stearin) se také používá při výrobě domácích svíček, mýdla, pracího prášku a mazadel.

Díky vysokému obsahu karotenoidů má vysoce kvalitní červený palmový olej červeno-oranžovou barvu, má příjemnou vůni a lehce slaměnou oříškovou chuť. Stojí za zmínku, že při teplotách nad 30 stupňů je klasický palmový olej kapalný (jako většina rostlinných olejů), ale při ochlazení získá tento přírodní produkt pevnou nebo krémovou strukturu jako máslo nebo margarín.

Složení palmového oleje

Červeného palmového oleje je výborným zdrojem pro potřeby lidského těla karotenoidů (prekurzorů vitamínu A), vitamin E, mastné kyseliny, koenzym Q10, a obsahuje ve svém složení vitaminů D a K, fytosteroly, skvalen, fosfolipidů (lecitin), hořčíku a dalších minerálů látek.

Množství karotenoidů v palmovém oleji je 16krát více než u mrkve a 48krát víc než u rajčat (vysoká koncentrace karotenoidů způsobuje bohatý červeno-oranžový odstín tohoto užitečného zeleninového produktu). Stojí za zmínku, že mezi karotenoidy v kompozici palmového oleje je lutein, který je nezbytný pro úplné vytvoření pigmentové vrstvy makuly, žluté skvrny sítnice, což zajišťuje vysokou zrakovou ostrost. Lutein a zeaxantin izomer obsažený v požadované koncentraci v makuly, poskytuje komplexní ochranu sítnice z jasné světlo, UV záření a před škodlivými účinky volných radikálů, do značné míry snižuje riziko vážných očních onemocnění, jako je makulární degenerace (podmíněné makulární degenerace). Více se dozvíte o příznivých účincích na lutein obsažených v palmovém oleji v článku "Výživový doplněk" Lutein 100%.

Karotenoidy palmový olej v lidském těle za působení enzymů, jsou transformovány do přírodních antioxidantů - vitaminu A, který má protizánětlivý účinek má silný hojení ran vlastnost (urychluje regeneraci poškozené kůže a sliznic), stimuluje syntézu kolagenu, reguluje syntézu keratinu, normalizuje mazových žláz, hraje důležitou úlohu v procesech syntézy steroidních hormonů, spermatogeneze, vývoji vajíček a embryonálního vývoje, aktivně se podílí na vání kostí a zubní skloviny. Vitamín A je také nezbytný pro plné fungování imunitního systému, pro stabilizaci hladiny cukru v krvi a pro zajištění spolehlivé ochrany lidského těla před rakovinou a infekčními chorobami.

Další silný antioxidant - vitamin E je přítomen v palmovém oleji ve dvou formách (tokoferol - až 30%) a tokotrienol (až 70%). Podle obsahu tokotrienolů, palmový olej je vedoucí mezi většiny rostlinných olejů (mezi nimi - slunečnicový, bavlníkový, sója, kukuřice a řepka) (více než více než 45 krát vitamín E tokoferol formě jejich antioxidační aktivity).

Vitamin E, stejně jako vitamín A, má protizánětlivé a hojivé (regenerační) vlastnosti, zlepšuje stav kůže, zabraňuje předčasnému stárnutí lidského těla, pomáhá zvyšovat fyzickou vytrvalost a účinnost a aktivně se podílí na tvorbě imunity. Potřebný pro úplné reprodukční funkce, která hraje důležitou roli v embryonálním vývoji, v práci svalových a nervových systémech vitaminu E má příznivý vliv na funkční stav srdce a krevních cév (normalizuje krevní tlak, posiluje stěny cév, snížení srážlivosti krve, brání tvorbě trombů a aterosklerotické plaky) a také: snižuje riziko vzniku anémie, Alzheimerovy choroby a onemocnění orgánů zraku (katarakty, glaukom, makulární dystrofie, iabeticheskoy retinopatie), reguluje hladinu cukru v krvi a pomáhá udržet normální hormonální rovnováhu.

Charakteristickým rysem palmového oleje je vysoký obsah nasycených mastných kyselin palmitové (38-48%), způsobí znatelné změně konzistence palmového oleje jako funkci okolní teploty. Kyselina palmitová, stejně jako jiné mastné kyseliny, které jsou součástí palmového oleje, zvyšuje lipoprotein o vysoké hustotě v krvi, brání tvorbě na stěnách krevních cév, tuk „špatný“ cholesterol, a tím pomáhá snížit riziko aterosklerózy a koronární onemocnění srdce.

Kromě toho, palmový olej obsahuje kompozice užitečné pro lidské tělo kyseliny olejové (omega-9), - 36-40% a linoleové (Omega-6), - 5,10% nenasycených mastných kyselin, a v menších množstvích obsažena kyselina stearová, kyselina arachová, kyselina laurová, kyseliny myristové a dalších rostlinných lipidů.

Komplexní mononenasycené omega-9 polynenasycené omega-6 mastné kyseliny a zvyšuje imunitu, protizánětlivý účinek, přispívá ke zlepšení kardiovaskulárních, žláz s vnitřní sekrecí, trávicího, nervového systému a obnovit normální hormonální rovnováhu v lidském těle, zlepšuje výměny lipidů (předcházet otylosti ), stejně jako do značné míry určuje všestrannost kosmetického účinku palmového oleje, čímž příznivý vliv na stav pokožky.

Stojí za zmínku, že omega-9 kyselina olejová, která je součástí palmového oleje, je podle nejnovějších údajů z výzkumu velmi účinná při prevenci rakoviny prsu a Alzheimerovy choroby. Další informace o příznivých účincích kyseliny olejové na lidské tělo najdete v článku "Směs olivových a dýňových olejů".

Jedinečnost biochemické složení palmového oleje je z velké části vzhledem k přítomnosti v něm vitamin-jako látka - nejsilnější přírodní antioxidant koenzym Q10 (ubichinon), což je silný katalyzátor nejdůležitějších procesů energetického metabolismu. U lidí je koenzym Q10 koncentrován především v srdečním svalu (myokardu). A to je důvod, proč, když s přibývajícím věkem se množství koenzymu Q-10 v lidském těle se sníží do značné míry zvyšuje riziko vzniku různých onemocnění kardiovaskulárního systému (ateroskleróza, vysoký krevní tlak, srdeční selhání, ischemická choroba srdeční, infarkt, mrtvice, kardiomyopatie, infarkt dystrofií a ostatní). Nedostatek koenzymu Q10 v lidském těle také vede k řadě dalších chorob, včetně - chronický únavový syndrom, svalové dystrofie, onemocnění plic a jater, alergie a nádorová onemocnění.

Terapeutické a profylaktické vlastnosti palmového oleje

Výhody palmového oleje pro srdce a krevní cévy. Komplex skládající se z vitaminů A a E, palmitové, linolové (omega-6), olejové (omega-9), kyseliny a koenzymu Q10 má blahodárné účinky na kardiovaskulární systém (lepší napájení srdečního svalu, a normalizuje krevní tlak, posiluje stěny krve krevní cévy, snižuje riziko vzniku krevních sraženin a tvorbou aterosklerotického plaku, snižuje nebo zcela eliminuje vznik zánětlivých procesů v kardiovaskulárním systému). Proto je pravidelná konzumace palmového oleje je účinná při prevenci chorob, jako je ateroskleróza, vysoký krevní tlak, ischemická choroba srdeční, srdeční selhání, kardiomyopatie, zánětlivých onemocnění srdce a cév, srdečního infarktu, mrtvice a další.

Možnost použití palmového oleje při onemocnění orgánů zraku. Součástí palmový olej karotenoidů luteinu významně snižuje riziko vzniku makulární degenerace. Vitamin A, který je vytvořen v těle karotenoidů obsažených v palmovém oleji, hraje důležitou roli při syntéze vizuální pigmentu sítnice rhodopsin potřebné pro plnou vnímání různých očních barvy, stejně jako „odpovědný“ za vysoké ostrosti vidění při nízké intenzitě osvětlení. Vyplnit v lidském nedostatek vitaminu A, palmový olej také přispívá ke zlepšení funkčního stavu oka strukturách jako spojivky a rohovky. Coderzhaschiysya palmový olej vitamín E hraje důležitou roli v ochraně očí z zákalu čočky (zákal), jakož i pomoci ke snížení nitroočního tlaku a příznivý vliv na stav oběhového systému oka. To znamená, že zavedení do stravy dodávek palmového oleje velmi užitečné pro profylaxi a v komplexní léčbě očních onemocnění, jako je denní slepoty ( „slepoty“), makulární degenerace, blefaritida, konjunktivitida, xeroftalmie, syndromu unavený očí, glaukom, šedý zákal, diabetické retinopatie.

Palmový olej pomáhá zlepšit práci trávicího systému. Komplex skládající se z obsažený v palmového oleje, vitaminů A a E, nenasycených mastných kyselin, steroly a fosfolipidy má příznivý vliv na funkční stav trávicí soustavy (zlepšuje výrobní proces žluči a vylučování, zabraňuje hromadění tuku v játrech, má hojení ran účinek na erozivní, ulcerózní lézí sliznice žaludku a střev, brání vzniku zánětlivých procesů v trávicím traktu). Z tohoto důvodu, pravidelná konzumace palmového oleje lze doporučit pro prevenci a v komplexní léčbě gastritidy, žaludečního vředu a duodenálního vředu, gastroduodenitis, ezofagitida, kolitida, enterokolitida, žlučové kameny, žlučníku, cholangitida, holetsistoholangita, biliární dyskineze, ztučnění jater a několik dalších onemocnění gastrointestinálního traktu.

Doporučuje se také pravidelná konzumace palmového oleje:

 • Jako složku stravy pro osoby trpící cukrovkou nebo obezitou (coderzhaschiysya palmového oleje vitamin E může snížit potřebu inzulinu s inzulindependentního diabetu a také snižuje riziko této komplikace diabetes mellitus, diabetické retinopatie. Jeho část přispívá palmový olej Vitamin A udržuje stabilní hladinu cukru v krvi a fosfolipidy a nenasycených mastných kyselin omega-6 a omega-9 obsažené v užitečný produkt, ani přispívat alizatsii metabolismu lipidů).
 • S onemocněním průdušek a plic (tuberkulóza, pneumonie, bronchitida, bronchiální astma atd.), Stejně jako se zvýšenou citlivostí organismu na respirační infekce
 • Jako pomoc při prevenci a léčbě anémie (vitamíny A a E, které jsou bohaté na palmový olej, významně zvyšují hladinu hemoglobinu v krvi)
 • Ženy - během těhotenství a kojení, v menopauze a premenstruační období, a - v chorob ženských reprodukčních orgánů (palmový olej je bohatým zdrojem látek, které jsou prospěšné pro hormonální stav žen a funkčního stavu ženského reprodukčního systému (včetně takových látek - vitamíny A a E, fytosteroly, nenasycené mastné kyseliny). zahrnuta v palmový olej karotenoidů, vitaminu E a nenasycených mastných kyselin potřebných pro správný vývoj embrya, prostředky Len rozsah zlepšení chuti a kvality mléka. Obsažené v palmový olej, vitamin A a hořčíku významně snižuje riziko vzniku charakteristiku doby osteoporózy menopauze. Normalizaci estrogenu rovnováhu a má výrazný protizánětlivý účinek palmového oleje mohou mít značný přínos v rámci prevence a komplexní léčbě onemocnění prsu, vaječníků, děložního čípku a jiných chorob ženského reprodukčního systému.
 • Dětskou potravinové složky (obsaženého v palmového oleje fosfolipidy jsou základní „stavební kameny“ pro mozek a orgány dítě nervových buněk. Vitamíny A a E, linolové omega-6 mastné kyseliny, je také nezbytné, aby tělo rostoucí dítěte (imunita normální růst, pro správnou tvorbu zubů a pohybového aparátu dítěte).
 • Zlepšit paměť a duševní schopnosti, zabránit Alzheimerově chorobě, stejně jako psycho-emocionální poruchy a syndrom chronické únavy
 • Při komplexní léčbě zlomenin, onemocnění kostí, kloubů a páteře
 • Zlepšení imunity pro prevenci infekčních a onkologických onemocnění

Kombinace externího použití a interního použití palmového oleje je také nejúčinnější, pokud:

 • onemocnění kůže (seboroická ekzém, hyperkeratóza, psoriáza, neurodermitis, akné, trofické vředy a kol.), nebo traumatické poranění kůže (rány, řezné rány, popáleniny, proleženiny atd.)
 • Některá gynekologická onemocnění (vaginální tampony namočené v palmovém oleji se často používají pro eroze děložního hrdla, kolpitidu, kandidózu, endocervikitidu, atrofickou vaginitidu apod.).
 • Zácpa, hemoroidy, anální trhliny (v takových případech jsou rektální tampony a mikroclystery s palmovým olejem velmi účinné)
 • Parodontální onemocnění, periodontitida a další onemocnění dásní (pro léčbu takových onemocnění se používají gázové ubrousky namočené v palmovém oleji)
 • Trhliny v bradavech ošetřující ženy (mazání pramínků v bradavkách vzniklých během kojení, podporou jejich rychlého hojení).

Úvod do stravy z palmového oleje přinese také hmatatelné výhody:

 • Během rehabilitačního období po průběhu záření a chemoterapie
 • Lidé žijící v ekologicky nepříznivých oblastech

Používání palmového oleje při vaření

Palmový olej již dlouho našel rozšířené kulinářské využití mezi obyvateli jihovýchodní Asie a Evropy. Tyto užitečné rostlinné produkty plněné do salátů, příloh, palmový olej polévek, zeleniny, masa a ryb a je jedinečný ve své kulinářské vlastnosti, je olej se často používá při výrobě domácích koláčů (palmový olej, když jsou přidány do těsta výrazně zlepšuje texturu a chuť písku sušenky, koláče, koláčky, vdolečky a jiné pekařské a cukrářské výrobky). S jemnou chuť a vůni tenké matice palmového oleje mohou být také s úspěchem použít jako kompletní náhražka másla při přípravě tradičních pokrmů, jako jsou ruské jídlo kaše, polévka, palačinky, vdolky.

Nepopiratelnou kulinářskou výhodou palmového oleje je to, že je ideálním rostlinným olejem pro smažení a vaření hlubokých smažených jídel (tento přírodní produkt dokonale odolává ohřevu na vysokou teplotu, nespaluje a nefouká při smažení, a kromě toho nedává smažit zeleninu, maso nebo rybu (jakýkoliv nepříjemný zápach nebo chuť). Nicméně je třeba poznamenat, že jakákoliv jídlo připravená pomocí tepelného ošetření palmovým olejem by měla být spotřebována ihned po vaření (při ochlazení na pokojovou teplotu, palmový olej se ztuhne a ochlazená nádoba proto nevypadá chutně).

Také na seznam kulinárních přínosů z palmového oleje můžete přidat svou vysokou odolnost vůči oxidaci.

Používání palmového oleje v kosmetologii

Vzhledem k vysokému obsahu vitamínu E a nenasycených mastných kyselin má palmový olej hydratační účinek na pokožku, chrání ji před vysycháním a loupáním a také chrání pokožku před předčasným stárnutím, od vrásek a pigmentových skvrn spojených s hormonální nerovnováhou nebo nadměrným vystavením slunečnímu ultrafialovému záření.

Tónování, změkčení, dávající pevnosti a pružnosti pokožky, je palmový olej vynikající pro péči o blednutí, suchou, vločkovou, hrubou, podrážděnou, zapálenou nebo citlivou pokožku.

Při zralé, vybledlé, suché, vločkané nebo hrubé kůži se doporučuje používat palmový olej místo nočního krému nebo jako změkčující a vyživující masku (při této aplikaci je palmový olej rozmazaný na obličej, ponechán po dobu 10-15 minut, poté je odstraněn přebytečný olej pomocí papírové ubrousky).

Palmový olej je také vhodný k přidávání do jakékoliv domácí kosmetiky určené k změkčení, výživě nebo zvlhčení pokožky (před smícháním palmového oleje s jinými kosmetickými oleji, musí být nejprve roztaven ve vodní lázni (při teplotě nejvýše 55 stupňů).

Palmový olej může být používán jak samostatně, tak ve směsi s olivovým nebo kokosovým olejem jako domácí prostředek k čištění kůže na obličeji (tato kosmetika se doporučuje pro jakoukoli pokožku kromě oleje).

Pravidelné kosmetické použití palmového oleje se také doporučuje, aby se zabránilo křehnutí a rozvrstvení nehtů, ke zlepšení růstu a stavu vlasů a také k odstranění nadměrné mastnoty pokožky hlavy.

Způsob použití

Pro prevenci a léčbu onemocnění uvedených v části "Terapeutické a profylaktické vlastnosti palmového oleje" se doporučuje palmový olej:

dospělí - 1 polévková lžíce. lžíci ráno před snídaní

děti - 1 čajová lžička ráno před snídaní

Pokud není vhodná možnost jíst palmový olej na prázdný žaludek, můžete tento rostlinný olej použít i s jídlem nebo ihned po jídle.

U uměle kojených dětí je palmový olej užitečný, aby dávkoval 0,5 čajové lžičky denně (konzultace s pediatrem je však nutná před zavedením tohoto rostlinného produktu do kojenecké stravy.

Více se dozvíte o výhodách a různých způsobech kulinárního a kosmetického využití palmového oleje v podkapitolách tohoto článku "Aplikace palmového oleje v kosmetice" a "Používání palmového oleje při vaření".

Kontraindikace k použití

Individuální nesnášenlivost produktu. Těhotné a kojící ženy, stejně jako lidé trpící alergií, by se měli poradit s lékařem před jídlem palmového oleje.

Podmínky skladování

Palmový olej je třeba skladovat na chladném, suchém a tmavém místě. Při teplotách nižších než + 18 oC se palmový olej vytvrzuje, aniž by ztratil své příznivé vlastnosti. Před použitím palmového oleje při okolní teplotě pod +18 o C by měl být zahřát ve vodní lázni (při teplotě nejvýše +55 o C).

Palmový olej pro pokožku na obličej

Palmový olej je vyráběn lisováním za studena z masivního ovoce červené olejové palmy, která je pěstována v mnoha tropických zemích pro široké použití jak ve vaření, tak v kosmetice. Palmový olej má vysoký obsah vitaminu E, karoten, stejně jako další živiny. To je přesně to, co dovolilo kosmetickým společnostem přidávat do kosmetiky cenný olej z palmového ovoce jako zdroj vitamínů A a E.

Používání palmového oleje v kosmetologii

Ochrana před sluncem

Dnes má palmový olej v kosmetologii obrovskou popularitu, protože vitamíny obsažené v něm mají účinné antioxidační vlastnosti, díky nimž se ropa vyrovnává s důsledky špatné ekologie, špatné výživy a pravidelného namáhání. Při neustálém používání palmového oleje dochází ke zpomalení procesu změn souvisejících s věkem, zmizení vrásek a vyrovnávání vrásek, snížení suchosti, chřadání a podráždění, kůže je sametová, hladká a tónovaná.

Navíc palmový olej chrání dermis před škodlivým ultrafialovým zářením a je ideální pro použití na otevřeném slunci.

Používejte domácí palmový olej

Komponenty oleje mají pozitivní vliv na zralou, suchou, tónovanou pleť. Funkce znamená, že můžete aplikovat palmový olej na pokožku v oblasti očí.

Při použití palmového oleje zvažte některé odstíny. To pomůže zvýšit účinnost palmového oleje.

 1. Palmový olej je ideální jako prostředek k praní suché a zředěné kůže.
 2. Opatrně otřete obličej bavlněným tampónem namočeným v oleji.
 3. Výměna nočního krému je olej, který se jednoduše rozdělí na kůži v jednotné vrstvě.
 4. Palmový olej je vynikající výživnou maskou.
 5. Pro milovníky oleje se hodí různé kombinace palmového oleje s olivovým olejem, hroznovým olejem, kokosem, lopuchem nebo lněným olejem.

Domácí salátové krásy recepty krásy

Aplikujte masku s palmovým olejem

Nejjednodušší a zároveň účinnou metodou aplikace je pečlivé nanášení oleje z palmového ovoce na pokožku obličeje. O půl hodiny později se může odstranit palmový olej. Dále lze přidat palmový olej do profesionálních masek a výrobků pro péči o pleť.

Olejový krém

Palmový olej lze použít jako obličej jako domácí krém proti stárnutí. Také použití tohoto krému pomůže chránit kůži v zimě.

 • 10 gr. palmový olej;
 • 10 gr. bambucké máslo;
 • 20 ml mandlový olej;
 • 4 kapky bergamotu.

Ohřejte trochu viskózního oleje ve vodní lázni a přidejte kapku esenciálních olejů.

Recepty masky na bázi oleje z plodů palmových stromů

Masky z palmového oleje jsou skvělé pro stárnoucí pokožku bez tónů. Tento nástroj také pomůže zlepšit stav mladé a problémové kůže. Použití palmového oleje jako masky vám umožní obnovit turgor, obnovit zdravou pleť a výrazně snížit odlupování.

Maska na Palmový olej pro volnou pleť

Palmový olej pro tvář ve složení masky proti stárnutí vrátí tonus pleti, snižuje věkovou pigmentaci a zlepšuje regeneraci. Po 30 letech se doporučuje provádět léčebné kúry o 10 až 15 postupech.

 • 10 gr. oleje z palmových ovoce;
 • 20 gr. krupice;
 • 4 kapky limetkového oleje.

Vařte semínku a přidejte viskózní palmový olej a nechte ho vychladnout a přidávejte vápno. Šířte na kůži a zakryjte teplým ručníkem. Po půl hodině odstraňte.

Palmová maska ​​pro problémovou pokožku

Nástroj vám umožňuje snížit zánět a odstranit zarudnutí.

 • 6 gr. palmový ovocný olej;
 • 20 gr. rýžová mouka;
 • 1 list aloe.

Smíchejte olej s aloe buničinou a moukou, rozdělte na kůži a nechte půl hodiny. Po odstranění masky utřete tvář chlorhexidinem. Nepoužívejte víc než jednou týdně.

Oční maska

Domácí jogurt pro obličej

Maska může zabránit vzniku vrásek kolem očí.

 • 5 gr. oleje z palmových ovoce;
 • 5 gr. čerstvý jogurt.

Důkladně promíchejte maskovací přísady, jemně aplikujte na povrch obličeje. Nechte přes noc a po probuzení odstraňte vlhkou houbou.

Maska na palmový olej pro normální pokožku

Poskytuje důkladnou hydrataci a výživu. Udržuje mládí dermis.

 • 10 gr. oleje z palmových ovoce;
 • 20 gr. kaolin;
 • 5 ml citronové šťávy.

Smíchejte bílou hlínu s palmovým olejem, přidejte citronovou šťávu a rozdělte ji na obličej bez ovlivnění oblasti kolem očí a rtů. Aplikujte kompozici doporučujeme každých 3-4 týdnů.

Maska na olejový olej pro mastnou pleť

Infuze čaje a bylinek

Palmový olej pro pokožku uvolní kůži od zánětu, vyrovná horní vrstvu dermy a snižuje vylučování mazových žláz.

 • 4 gr. oleje z palmových ovoce;
 • 20 ml čajové infuze;
 • 4 tablety aspirinu;
 • 15 gr. kvasnice.

Rozpusťte kvasnicový obal s čajovým extraktem, aplikujte acetylsalicylový prášek a palmový olej. Rozdělit dokončenou masku na masážní linie obličeje. Uchovávejte asi 15-20 minut.

Zklidňující dlaňová maska

Vhodné pro změkčení a výživu drsné pokožky.

 • 20 gr. oleje z palmových ovoce;
 • 20 g Čerstvý tvaroh;
 • 6 kapek patchulového oleje.

Mírně čerstvé tvaroh, šlehání až do pyré v mixéru, vstoupí do zahřátého palmového oleje a části esenciálního oleje. Rozložte horní vrstvu pokožky a nechte ji 30-40 minut. Po odstranění masky a umytí studenou vodou.

Palmová výživná maska ​​pro tenkou a suchou pokožku

Kakaové boby ovoce a prášek

Vhodné pro silné podráždění, loupání a nadměrnou těsnost. Kompenzovat nedostatek vlhkosti v pokožce.

 • 10 gr. oleje z palmových ovoce;
 • 10 gr. kakaový olej;
 • 30 kapek glycerinu.

Mícháme ovoce palmového ovoce a kakaový olej, přidejte kapky glycerinu. Aplikujte na celý povrch obličeje a nechte přes noc. Po probuzení očistěte pokožku a utřete tonikem. Použijte masku nejméně třikrát týdně.

Maska proti vráskám z palmového oleje

Poskytuje vynikající utahovací účinek, snižuje vrásky na obličeji a zlepšuje obrys obličeje.

 • 10 gr. oleje z palmových ovoce;
 • 20 gr. bambucké máslo;
 • 4 kapky růžové esence.

Lehce zahřejte dlaní a bambuckým máslem a poté přidejte kapky růží. Aplikujte směs se speciální štětkou. Nechejte 1 hodinu a pak odstraňte navlhčeným bavlněným tamponem.

Osvěžující maska ​​na dlani

Ovesné vločky a mouka

Odstraní otok a obnoví po nespavosti nebo při náročném dni.

 • 10 gr. oleje z palmových ovoce;
 • 20 gr. ovesné vločky;
 • banda petrželky.

V ovesné vločce přidejte šťávu čerstvých petrželových listů a lehce roztaveného palmového oleje. Rozložte směs na kůži a nechte 45 minut.

Maska z palmového oleje pro hluboké čištění

Pravidelné použití zajistí efektivní regeneraci a odstranění horní vrstvy mrtvých buněk.

 • 10 gr. oleje z palmových ovoce;
 • 20 gr. vysušený heřmánek;
 • 10 gr. přírodní kávy.

Sušená heřmánková lékárna bude muset brousit a kombinovat s čerstvou kávovou cestou a teplým palmovým olejem. Aplikujte kompozici na předparenou pokožku a nechte ji 10 minut.

Pro Více Informací O Suché Vlasy