logo

Levné analogy Pantovigaru

Vícesložkový vitaminový přípravek Pantovigar (Německo) je předepsán pro těžkou ztrátu vlasů. Používá se v případech rovnoměrného ředění vlasů, stejně jako poškození chemickými prostředky nebo škodlivými účinky vnějších faktorů. Lék má vysoké náklady. V průměru je cena balení třicet kusů kapslí 1,450 rublů. V lékárnické síti si můžete koupit levnější analogy Pantovigaru podobné složení a mechanismus účinku.

Složení Pantovigaru

Hlavní část komplexu zahrnuje:

 • Lékařské kvasnice - sto miligramů.

Kvasinky obsahují velké množství enzymů, minerálů a vitamínových látek. Stres je jedním z hlavních faktorů, které způsobují ztrátu vlasů. Léky s obsahem kvasnic posilují nervový systém, energizují, tóny, chrání tělo před stresovými situacemi.

Obě látky mají podobný účinek. Normalizujte mazové žlázy, odstraňte přetížení v lokalizaci vlasových kořenů. Vitamíny skupiny B jsou nezbytné pro ukončení vypadávání vlasů a jsou zahrnuty do všech analogů Pantovigaru pro vlasy.

Tato užitečná aminokyselina chrání vlasy před negativními účinky záření, ultrafialového záření, chemických látek. Je to účinný imunomodulátor.

 • Para-aminobenzoová kyselina - 20 mg.

Posiluje obranné mechanismy imunitního systému. Podílí se na procesu výroby interferonu, má detoxikační účinek. Ovlivňuje růst a výživu vlasových kořenů.

Je to silný proteinový protein. Vyživuje, obnovuje sílu a strukturu vlasů.

Seznam levných analogů Pantigar

1. "Alerana" je ruský ekvivalent Pantovigaru pro terapeutické působení. Hlavní složka komplexu je v mnoha směrech podobná Pantovigaru. Komplex obsahuje cystin a vitamíny B - hlavní aktivní složky, které jsou zodpovědné za růst a posílení vlasových kořenů.

Recepty navíc obsahují: biotin, rostlinný extrakt z kopřivy, chrómu, kyseliny listové, selénu, hořčíku, což zvyšuje terapeutický účinek léčiva.

Balení Alerana obsahuje vitamíny pro denní a večerní příjem a to je rys doplňků stravy. Prakticky žádné kontraindikace, s výjimkou těhotenství a laktace.

 • Cena 60 kusů - 535 rublů.

2. "Aktivní vitamíny. Kapsle na vlasy a nehty "(Rusko) - Analogový Pantovigar pro vlasy je levný a účinný od Doppel Hertz. Bio aktivní aditivum je navrženo tak, aby obnovilo strukturu vlasů a nehtů, stejně jako ochranu před nepříznivými vnějšími faktory.

Kompozice obsahuje látky vitaminu B - skupiny, navíc: biotin, extrakt čiroku.

Komplex zahrnuje olej z pšeničných klíčků. Samotný olej je koncentrát obsahující aktivní látky, mastné kyseliny a vitamíny: omega 3-6-9, A, E, D, B.

Olej čistí tělo, normalizuje hormonální rovnováhu. Toto je náhradní rozpočet Pantigar.

Funkce doplňků stravy je vhodný režim. Pouze jedna kapsle by měla být užívána současně s jídlem denně.

Je zakázáno přijímat děti mladší 14 let těhotné a kojící ženy, stejně jako v případě individuální citlivosti na složky léku.

 • Balení 30 kusů - 470 rublů.

3. "Fitoval" (Slovinsko) - tento výživný vitamínový přípravek zastavuje těžkou ztrátu vlasů, obnovuje jejich strukturu a zdraví a stimuluje růst. Analgetický lék Pantovigarová kompozice.

Obsahuje velké množství lékařských kvasinek, cystinu, vitamínových látek B1, B2, B6, B12.

Doporučuje se používat komplex v kombinaci s jinými prostředky k stimulaci a růstu vlasů. Fitoval zvyšuje jejich terapeutický účinek.

Pohodlné léky na denní příjem - jedna kapsle denně během nebo bezprostředně po jídle. Léčba doplňků stravy může být prováděna u dospělých a dospívajících od 15 let.

 • Cena balíčku 60 ks. - 644 s.

4. "Perfectil" (Anglie). Další podobný analog Pantovigaru je v kompozici levnější než původní. Složení vitamínů je stejné, ale vzorec Perfectil je lepší než Pantovigar v obsahu minerálních a rostlinných látek užitečných pro růst vlasů. Jednou z indikací pro použití je alopecie.

Perfectil má výrazný antioxidační účinek. Vyživuje tělo s chybějícími minerálními a vitamínovými látkami.

Má pozitivní zdravotní dopad nejen na strukturu vlasů, ale také na pokožku. Posiluje kapilární průtok krve, což přispívá k lepšímu výživě vlasových kořenů.

Navíc doplňky stravy obsahují výtažky echinacea a lopuchu. Z tohoto důvodu se mnozí domnívají, že lék je nejlepším analogem tablet Pantovigar.

- Echinacea. Má výrazné imunostimulační vlastnosti. Skládá se z potřebných pro zdravé vlasy: selen, vitamín E, fenolové uhličité kyseliny a zinek.

- Kořeny lopuchu Výtažky rostlin jsou často zahrnuty do formulace léků pro léčbu kožních onemocnění. Rapek pomáhá při porážce dermis pokožky hlavy. Léčivá rostlina obsahuje zinek, který je nezbytný pro posílení vlasových kořenů. Doporučený denní příjem jídla.

 • Balení 30 kusů - 610 rublů.

5. "Revalid" (Maďarsko). Analogové složení vitaminů složené z Pantovigaru a terapeutický účinek. Vitaminový komplex navíc obsahuje: aminokyselinu methionin, zinek, rostlinný extrakt z pšeničných klíčků.

DL-Methionin je cennou potravinou. Kyselina není schopna syntetizovat v těle, ale je nezbytná pro normalizaci metabolických procesů.

Komplex pomáhá zastavit vypadávání vlasů, pokud jsou příčinou: prodloužený stres, nedostatek vitamínů, dlouhodobá farmakoterapie, rehabilitace po porodu, pomalý růst vlasů.

 • Cena za balení 30 ks. - 630 rublů.

Analogy léků Pantovigar patří mezi doplňky stravy a jsou považovány za zcela bezpečné. Navzdory tomu mohou v některých případech vyvolat nežádoucí účinky.

Pokud existují závažné chronické onemocnění, vitamínové léky je třeba užívat pouze po konzultaci s lékařem.

Levné analogy a náhražky léků Pantovigar: seznam cen

Pantovigar je moderní dovezený komplexní lék. Používá se ke zlepšení růstových a regeneračních procesů pokožky hlavy, kůže a nehtů. K dispozici ve formě kapslí v balení po 300 nebo 90 ks.

Jedna kapsle léku obsahuje takové účinné složky:

 • lékařské droždí - 100 mg;
 • thiamin - 60 mg;
 • Kyselina pantothenová - 60 mg;
 • Kyselina 4-aminobenzoová - 20 mg;
 • keratin - 20 mg;
 • cystin - 20 mg.

Používá se jako profylaktikum ve vzhledu šedivých vlasů. Jedinou kontraindikací je zvýšená přecitlivělost na kteroukoli z účinných látek.

To je poměrně drahá droga: balení 90 tobolek v Rusku stojí 1.750 rublů, 300 - 4700 rublů.

Problém vypadávání vlasů je velmi častý, ale cena léku je velmi vysoká. Farmaceutické společnosti dnes vyrábějí analogy (generikum) drahých produktů.

Lacné analogy Pantovigaru se týkají léčiv ruské, ukrajinské a běloruské produkce. Mezi dováženými výrobky existují také léky levnější a terapeutický účinek a kvalita léků jsou srovnatelné.

Tabulky jasně ukazují, jak nahradit Pantovigar. Poskytují seznam levných levnějších náhražek se složením tablet a jejich průměrnou tržní cenou.

Cizí náhradníci

Nejúčinnější a nejoblíbenější léčivé synonyma zahraniční výroby jsou uvedeny níže.

Levné analogy Pantovigaru

Lék Pantovigar, který je založen na vitamínech a biologicky aktivních látkách, je vyráběn v Německu. Používá se s tendencí k plešatosti kvůli vystavení vlasům negativním vnitřním a vnějším faktorům, poškození vlasů chemikáliemi. Droga je drahá. Ale v lékárnách a internetových obchodech najdete levné a efektivní analogy ve složení a na principu jednání.

Složení Pantovigaru

Struktura německého komplexu zahrnuje látky, které mají příznivý účinek na vlasy a nehty.

 1. Léčivé kvasinky (100 mg). Obsahují enzymy, minerální prvky, vitamínové sloučeniny. Pomáhá vyrovnat se s jednou z hlavních příčin plešatosti - stresu. Kvasinky normalizují stav nervového systému, tónují tělo, eliminují účinky stresových situací.
 2. Thiamin (B1) a kyseliny pantothenové (B.5). Oba vitamíny jsou v koncentraci 60 mg. Mají podobný účinek na srst a kůži. Normalizuje sekreční funkci mazových žláz, zlepšuje krevní oběh v oblasti vlasových folikulů.
 3. Cystin (20 mg). Tato aminokyselina nedává radiačním částicím, ultrafialovým paprskům a toxickým chemickým sloučeninám negativní vliv na vlasové folikuly. Také cystin je zařazen do kategorie silných imunostimulantů.
 4. Kyselina para-aminobenzoová (20 mg). Stimuluje imunitní systém. Nutné pro syntézu interferonu - imunitního proteinu. Podporuje vylučování jedů. Zrychluje růst vlasů, zlepšuje trofismus vlasových folikulů.
 5. Keratin (20 mg). Tento protein obnovuje strukturu vlasů, vlasy jsou silné a elastické.

Indikace pro použití Pantavigar

Droga se doporučuje dostávat, když:

 • rychlá plešatost;
 • porušení struktury vlasů vyvolané ultrafialovým nebo chemickým vystavením;
 • poškození nehtových desek.

Kontraindikace

Je zakázáno užívat vitamínový komplex s:

 • nesnášenlivost aktivních nebo pomocných složek;
 • první měsíce těhotenství;
 • období laktace;
 • děti do 18 let.

Nežádoucí účinky

Droga je považována za bezpečnou, s řádným užíváním extrémně vzácných dávek. Jediní pacienti mají kožní vyrážku, doprovázená svěděním, nadměrným pocením, plynatostí, nadýmáním a nutkání zvracet.

Dávkování a princip léčby

V den by měl trvat 1 kapsle třikrát s jídlem. Tobolka se omyje vodou. Léčba trvá obvykle od 3 do 6 měsíců, ale může být prodloužena na doporučení lékaře.

Lék nemůže normalizovat nehtovou desku poškozenou infekcí a vrátit ztracené vlasy v důsledku androgenní alopecie.

Pokud užívání drogy způsobí nepříjemné příznaky, musíte opustit léčbu a konzultovat s lékařem o změně léku. Měli byste také zkontrolovat u svého lékaře, zda můžete přípravek Pantovigar užívat pacientovi s použitím léků obsahujících sulfonamidy.

Náklady na

Pantovigar - nástroj není jen drahý, ale velmi drahý. Droga si nemůže dovolit každý kupující. Pro balení německého komplexu bude muset zaplatit asi 4200 rublů.

Levné a vysoce kvalitní analogy Pantovigaru

Neměli byste se rozčilovat kvůli vysoké ceně Pantovigaru, protože lékárny prodávají mnoho vitamínových komplexů pro vlasy a nehty, které jsou mnohem levnější než německé léky. Níže jsou nejlevnější, nejoblíbenější a nejúčinnější léky, ruské i dovezené.

 1. Revalid. Izraelský vlasový regenerační přípravek na bázi vitamínů, kyseliny cysteové a kvasnic. Komponenty, které tvoří komplex, stimulují růst vlasů, posilují vlasové folikuly. Denní dávka - 1 tableta třikrát s jídlem. Průběh léčby určuje lékař, který je určen podle závažnosti patologického stavu. Tablety obvykle trvají 2-3 měsíce. Balení se 30 tablety stojí asi 350 rublů, s 90 tabletami - ne více než 750 rublů.
 2. Alerana. Ruský vitaminový a minerální komplex určený k posílení a stimulaci růstu vlasů. Přípravek obsahuje vitaminy C a D, vitaminy skupiny B, kyselinu cysteovou a selen. Komplex je realizován ve formě kapslí a také ve formě šampónu a spreje. Průběh tobolek je 2 - 3 měsíce. Kapsuly označené "den" by měly být odebrány 1 kus na snídani nebo oběd a kapsle označené jako "noční" - ve stejném množství na večeři. Balení, včetně 60 tobolek, stojí asi 600 rublů.
 3. Merz Německý vitaminový přípravek na vlasy, prodávaný ve formě dražé. Vysoce kvalitní komplex se osvědčil, je velmi oblíbený. Dražé obsahuje droždí, vitamíny A, D, E a skupinu B, cystin, biotin a železo. Užívejte 1 tabletu 2krát denně. Průběh přijetí trvá 2 - 3 měsíce. Balíček, včetně 60 tablet, bude stát asi 700 rublů a balíček se 120 tabletami stojí asi 1000 rublů.
 4. Fital caps. Slovinský vitaminový a minerální komplex založený na léčivých kvasnicích. Je určen pro léčbu plešatosti způsobené nedostatkem živin v těle, pro normalizaci struktury vlasů. Měli byste užívat jednu kapsli 3krát denně. Léčba trvá 3 měsíce. Droga je kontraindikována k podávání dětí do 15 let. Balení se 60 kapslemi stojí asi 850 rublů.
 5. Perfectil Caps. Vysoce kvalitní anglický vitaminový komplex včetně extraktu z hroznů. Navrženo ke zlepšení stavu vlasů, kůže, nehtů. Za den by měla být 1 tableta. Průběh přijetí trvá měsíc. Léčba je kontraindikována v případě nesnášenlivosti jakékoli složky. Náklady na balení, včetně 30 tablet, je 550 - 600 rublů.
 6. Vitrum Beauty. Přípravky vitamínů vyráběné v USA, určené ke zlepšení růstu vlasů a posílení vlasových folikulů. Komplex obsahuje mnoho vitamínů a mikroelementů, ale zvláštnost léčiva spočívá v tom, že obsahuje vysoké koncentrace hořčíku a biotinových látek, které zastavují proces pletení. Den by měl užívat 2 tablety před jídlem. Recepční kurz je 2 měsíce. Droga stojí více než 1000 rublů.
 7. Ladys vzorec pro vlasy, kůži a nehty. Americký vitamin-minerální komplex, určený k prevenci a léčbě různých patologií vlasových folikulů. Složení léku obsahuje křemík a prasničku. Vezměte 1 tablet třikrát denně s jídlem. Kurz terapie je měsíc. Komplex stojí asi 500 rublů.
 8. Doppelgerts na vlasy a nehty. Německý vitaminový přípravek, určený k posílení vlasů a obnovení dělených konců. Komplex obsahuje výtažky pšenice a smetanových zrn. V den by měla být 1 kapsle. Průběh přijetí trvá 2 měsíce. Pro balení, včetně 30 tobolek, musíte dát asi 450 rublů.

Zpevňující vlasy

Účinné látky obsažené v komplexu Pantovigar mohou být získány zařazením určitých produktů do menu.

 1. Thiamin Ve vysoké koncentraci se vyskytuje v luštěninách, rýži a pohanky, slunečnicovým semínkům, sušeném ovoci.
 2. Kyselina pantothenová. Je přítomen v kapustě různých odrůd, zeleně, hrášku, vejcích, mléka a mléčných výrobků, ovesné vločky a pohanky, maso.
 3. Cystin. Ve velkém množství se vyskytuje v produktech fermentovaného mléka, drůbežím masa, otrubovém chlebu, vejcích a klídlech semenáčků.
 4. Keratin dodává tělu mléčné výrobky, vejce, ryby, libové maso, luštěniny, ořechy, proso a pohanku.
 5. Kyselina para- aminobenzoová se nachází ve vysokých koncentracích v játrech, vejcích, zelí, otrubovém chlebu, houbách a semenáčcích.

Co se týče kvasinek, tento přípravek je pro tělo prospěšný stejně jako škodlivý. Kvasinkové pečivo se stává provokátorem aterosklerózy a obezity, když je nadměrně konzumován. Proto je kvasnice lépe používat ve formě tablet.

Není snadné vyměnit Pantovigar za levnější analog, protože lékárny prezentují vlasy a nehty pro každou vkus a rozpočet. Ale je lepší, aby nedošlo k výměně bez konzultace s lékařem. Lékař vám pomůže vybrat nejvhodnější drogu.

Levné analogy a blízké náhražky léků pantovigar: seznam s cenami

Vitamínové přípravky jsou pro léčbu vypadávání vlasů a pro zesílení nehtové plotny.

Mezi oblíbené prostředky patří komplex Pantovigar. Uvolnění formy - kapsle, které mají bohaté složení vitamínů a minerálů.

Hlavním rozdílem od ostatních vitamínových přípravků je aminokyseliny, velké množství vápníku a keratinu, které jsou nezbytné pro zdravé vlasy a nehty.

Často se komplex nazývá kosmetické tablety. Když hormonální potíže s kapslemi těla a genetické plešatosti nejsou účinné.

Můžete zakoupit obaly za 1400 rublů. Vyberte si vhodný analogový výrobek ruské i zahraniční výroby Pantovigaru.

Analogy ruské výroby

Použití přípravku Pantovigar zakázáno v prvním a druhém trimestru těhotenství, nemůže být předepisováno laktajícím ženám v dětství.

Existuje jen málo domácích náhrad, nejoblíbenější jsou komplexy s vitamíny B v kompozici.

Podívejte se na nejlepší ruské generiká:

  Alerana. Náhrada, která obsahuje jako aktivní složky i aminokyseliny, minerály a vitamíny.

Díky komplexnímu vzhledu vlasů a nehtů se rychle vylepšuje. Tablety se užívají ráno a večer.

Seznam kontraindikací pacientů mladších 12 let, žen během těhotenství a laktace.

Často se vyskytují vedlejší účinky na kůži v podobě kopřivky. Cena za 30 tablet - 280 rublů. Kompatibilní záření. Droga je ze skupiny dietních doplňků.

Složení léku 8 minerálů a 11 vitaminů, stejně jako zelený čaj, který zvyšuje antioxidační účinek.

Kurz je určen ke zlepšení stavu vlasů a nehtů, k boji proti křehkosti a ztrátám.

Ženy však často pozorují výskyt kožních vyrážek a jiných alergických reakcí. Cena - 300 rublů.

Nicméně, ruské vitamíny jsou mnohem levnější než původní lék Pantovigar.

Ukrajinská generika

Zahraniční firmy přitahují nejen kvalitní, ale i nízkou cenu.

Mezi možnosti rozpočtu věnujte pozornost aktivním přísadám ukrajinské výroby.

Nejlepší dovezené vitamínové produkty:

  Pharmaton Vital. Synonymum skupiny multivitamínů má bohaté složení minerálů a dalších stopových prvků.

Funkce pilulky je přítomnost extraktu ženšenu, který zvyšuje imunitní obranu těla.

Nemůžete užívat děti mladší 16 let, s individuální nesnášenlivostí k těmto složkám, arašídům a sójovým bobám, k onemocněním jater, ledvin a hypervitaminóze.

Cena závisí na způsobu uvolnění a velikosti balíčku od 800 do 1800 rublů. Cardonat. Droga je bohatá na vitaminy skupiny B. Na prodej může být ve formě kapslí.

Používání během těhotenství a laktace je možné pod dohledem lékaře. Seznam kontraindikací dětí mladších jednoho roku.

Droga nejen pomáhá bojovat proti vypadávání vlasů, ale má také uklidňující účinek.

Při dlouhodobém užívání pomáhá normalizovat duševní stav pacienta. Průměrná cena za balíček je 1200 rublů.

Farmaton Vital je k dispozici v různých formách a může být dražší v kapslích než v sirupu.

Ostatní zahraniční náhražky

Levné synonyma nabízejí zahraniční farmaceutické společnosti.

Mezi zahraničními léky najdete vysoce kvalitní prototypy s podobným složením a způsobem působení.

Přečtěte si stručné pokyny pro použití v tabulce:

Lékařská příprava s minerály a vitamíny. Přidávání lékařských kvasnic pomáhá v boji proti plešatosti.

Často užívané během stravy, maximální doba trvání kurzu - 3 měsíce. Seznam kontraindikací těhotných a kojících žen, dětí do 15 let

Díky bohatému složení minerálů a stopových prvků lék podporuje normální fungování těla a pomáhá kompenzovat nedostatek vitamínů.

V seznamu kontraindikací těhotných a kojících žen

K dispozici jako dražé. Lék je indikován k odstranění příznaků alopecie, posílení nehtové destičky.

Mnoho pacientů zaznamenává pozitivní vliv na pokožku, zbavuje se akné a vrásek.

Nicméně, léky mají dlouhý seznam kontraindikací, které nejsou předepsány osobám mladším 12 let.

Droga ze skupiny dietních doplňků. Prakticky žádné jiné údaje z původních pokynů pro použití.

Seznam kontraindikací dětí mladších 14 let, stejně jako těhotných a kojících žen. Formulář uvolnění - kapsle

Kombinovaný výrobek obsahující rostlinné přísady, jako je extrakt z hroznů.

Je indikován pro dlouhou dobu používání, pozitivní účinek na pokožku, vlasy a nehty. V seznamu kontraindikací pacientů s individuální nesnášenlivostí ke složkám

Cizí vitaminové komplexy jsou levnější než originál. Nejvýnosnější z finančního hlediska je Perfectil, který nemá jiný léčebný účinek než původní lék.

Některé synonyma mohou být užívány během těhotenství a laktace, pokud je to doporučeno lékařem.

Pantovigar: levné analogy (seznam), které léky jsou lépe

Účinný německý výrobek obsahuje komplex vitamínů, nezbytný pro výživu nehtů a vlasových folikulů. Předepisuje se v případě vysoké potřeby pacientů u různých stopových prvků. Vzhledem k vysokým nákladům nemusí být tento nástroj k dispozici. Pantovigar lze nahradit levnými ruskými a zahraničními protějšky. Seznam léků s podobnou činností zahrnuje:

 • Perfectil;
 • Revalid;
 • Merz

Popis léku Pantovigar

Tento nástroj je vyráběn ve formě žlutých tobolek s hustou skořápkou, uvnitř kterých je prášek.

Struktura léku zahrnuje vitaminy a stopové prvky, které jsou důležité pro normalizaci růstu nehtů a vlasů:

 • lékařské kvasnice;
 • komplex vitaminu B (B1 a B5);
 • kyselina para-aminobenzoová;
 • aminokyselinový cystin, podporující strukturu bílkovin a peptidů v buňkách;
 • Keratin je bílkovina, která je stavebním materiálem vlasů a nehtů.

Pantovigar předepisován pacientům s následujícími patologickými stavy:

 • infekční onemocnění nehtu;
 • androgenní alopecie u mužů;
 • avitaminóza;
 • radioterapie;
 • vysoké úrovně stresu;
 • těhotenství a kojení;
 • obnovení těla po těžké intoxikaci.

Lék se doporučuje také pacientům v pooperačním období, kdy vlasy a nehty nedostávají dostatečnou výživu. Nástroj je účinný při dietě nebo přísných omezeních stravy.

Pantovigar prakticky žádné kontraindikace. Léčba se nedoporučuje pro hypervitaminózu a v případě individuální nesnášenlivosti jednotlivých složek. Po užívání tohoto komplexu se mohou objevit vedlejší účinky:

 • kopřivka, svědění na kůži;
 • zvracení;
 • bolest břicha;
 • zvýšená tvorba plynu;
 • porušení trávicího procesu;
 • tachykardie.

Prostředky se používají podle pokynů. Kapsule, kterou nelze žvýkat ani otevřít, se konzumuje s jídlem, vypláchne se dostatečným množstvím vody. Pacienti se doporučují, aby drželi dávku ve formě 3 tobolek denně. Doba trvání léčby určuje ošetřující lékař. Stabilní účinek přípravku Pantigar bude patrný až po několika měsících aplikace nástroje.

Průměrný doporučený průběh léku je 3-6 měsíců. Při absenci nežádoucích účinků může být lék užíván až rok. Cena balení 90 kapslí je 1700 rublů, 300 ks. - 4150 rublů. Vzhledem k vysoké ceně mnoho pacientů používá analogy Pantovigaru za nízké ceny.

Perfectil nebo Pantovigar - což je lepší

Perfectil multivitamin komplex má vyšší náklady ve srovnání s Pantovigar: balení 60 tablet bude stát 1.700 rublů.

Taková vysoká cena je odůvodněna bohatou kompozicí. Přípravu obsahuje 26 vitaminů a mikroelementů vhodných pro vlasy a nehty, mezi které patří:

 • cholekalciferol nebo vitamin D;
 • kyselina askorbová;
 • vitamín E;
 • thiamin a riboflavin;
 • pyridoxin hydrochlorid;
 • kyselina listová;
 • biotin.

Mezi cenné mikroelementy v přípravku Perfectil patří: hořčík, železo, zinek, jod, mangan, křemík, měď, selén, chrom, atd. Taková kompozice rozlišuje tento lék od Pantovigaru a činí jej účinnější v boji za obnovení vlasů a nehtů.

Perfectil má další terapeutický účinek na pokožku, složení a oběh krve, podporuje hojení malých ran a řezů. Tento lék je předepsán pro:

 • dermatitidy různých původů;
 • plešatost;
 • psoriáza;
 • suchá kůže;
 • vnější poškození ve formě škrábanců a řezů;
 • matné, bez života;
 • křehké nehty.

Tento lék má podobné kontraindikace vůči Pantovigaru. Perfectil může být také užíván těhotnými ženami během kojení. Druhá léčiva má méně vedlejších účinků, jejichž seznam se snižuje na alergické reakce na jednotlivé složky.

Revalid nebo Pantovigar: což je lepší

Revalid je levný analog Pentovigar pro vlasy a nehty. Náklady na balení po 90 kapslích dosahují průměrně 1300 rublů, což je o 400 rublů méně než původní.

Složení přípravku Revalid má některé podobnosti s přípravkem Pantovigar, ale obsahuje také složky, které se nepoužívají při vývoji posledního léku:

 • pivovarské kvasnice;
 • výtažky z proso a pšeničných klíčků;
 • pyridoxin hydrochlorid a thymamin;
 • vitamíny B1, B6, B10;
 • kyselina para-aminobenzoová;
 • silikagel;
 • měď, zinek, železo.

Na základě základních složek lze dospět k závěru, že přípravek Revalid je přírodnější léčbou. Tento vitaminový komplex je předepsán pro:

 • ztráta a rozbití vlasů;
 • avitaminóza;
 • metabolické poruchy;
 • křehkost a exfoliace nehtů.

Na rozdíl od přípravku Pantovigar je přípravek Revalid k ničemu při léčbě houbových nebo jiných infekcí nehtů, stejně jako při různých lézích pokožky hlavy.

Druhá lék je účinný, když je nutné chránit vlasy před chemikáliemi používanými k vytvoření vlasového stylingu.

Pomáhá chránit prameny a vlasové folikuly před nepříznivými faktory prostředí, včetně sedimentů s různým toxickým složením.

Přípravek Revalid se vyrábí ve formě podlouhlých tobolek balených v blistrech po 10 kusů. Dávka je 1 kapsle třikrát denně. V případě vážných zranění může ošetřující lékař zvýšit denní dávku léku na 6 pilulků.

Vývojář společnosti Revalid hlásí nedostatek informací o účinku léku na těhotné ženy a plod. Z tohoto důvodu se v tomto období doporučuje používat bezpečnější protějšky. To platí i pro laktační čas.

Tato léčiva se liší od seznamu kontraindikací Pantovigaru, mezi něž patří:

 • věk dětí;
 • přítomnost houbových nebo virových kožních lézí, hřebíků;
 • hormonální porucha, v důsledku čehož má pacient problémy s vlasy a nehty;
 • alergická na některé stopové prvky.

Pokud se přípravek Pantovigar neslučuje s léky jiných skupin, je přípravek Revalid zakázán současně s léčbou sulfonamidy - Streptotsid, Sulfazin, Dermazin, Biseptol, Etazol atd.

Průběh užívání vitamínů v tomto případě je pozastaven. Na rozdíl od přípravku Pantovigar se přípravek Revalid vyznačuje pouze malými vedlejšími účinky z gastrointestinálního traktu v případě vysoké dávky 6 tobolek denně.

Mertz nebo Pantovigar: což je lepší

Náklady na speciální pilulky Merz dosahují 700 rublů na balení po 60 tabletách. Léčba a prevence avitaminózy pomocí tohoto nástroje je ekonomičtější ve srovnání s přípravkem Pantovigar.

Tyto přípravky mají podobné složky, ale pro Merz byly přidány další látky užitečné pro lidské tělo:

 • cystin;
 • beta-karoten;
 • acetát retinolu;
 • nikotinamid;
 • kyselina askorbová;
 • riboflavin;
 • kvasnicový extrakt.

Kromě těchto složek obsahují pilulky Merz účinné látky: thiaminmononitrát, pyridoxinhydrochlorid, kyanokolabamin, acetát alfa-colaferolu, biotin, ko-kalciferol, pantothenát vápenatý, železnatý fumarát. Na základě této kompozice můžeme usoudit, že tento lék má obecně posilující účinek na tělo a dále zlepšuje strukturu nehtů a vlasů.

Většina složek Merz je zaměřena na zlepšení krevního oběhu, aktivaci metabolismu, zvýšení výživy tkání.

Spolu s tím, že tělo dodává nezbytné vitamíny, tento nástroj pomáhá zvyšovat hemoglobin. Hlavní kontraindikace užívání tablet Merz jsou:

 • přecitlivělost na určité látky v jejím složení;
 • předávkování vitaminy A a D.

Obvyklá dávka doporučená lékaři je 1 tableta dvakrát denně. V současnosti nebyly zjištěny žádné případy předávkování s přípravkem Merz. Odborníci nedoporučují překročení očekávané rychlosti k urychlení účinku, protože lék má vliv na hladiny hemoglobinu. Prudké zvýšení koncentrace červených krvinek v krvi může vést k nežádoucím důsledkům.

Jediný vedlejší účinek na tento dražé může být alergická reakce ve formě vyrážky, svědění, kopřivky. Typicky tyto příznaky zmizí po přerušení léčby vitaminem. Na rozdíl od Pantovigaru, prostředek Mertz není schopen způsobit gastrointestinální poruchy.

Střevní účinek na vlasy a nehty není okamžitě pozorován, ale po 1-2 měsících požití dražé. Při absenci kontraindikací může být kurz po krátké přestávce prodloužen nebo opakován. Pokud je zdokonalení vzhledu vlasů a posilování hřebíků hlavním účelem aplikace pilulky Merz, budou vyžadovány další postupy, aby účinek přípravku byl patrný.

Pantovigar má vysoké náklady, ale účinně odstraňuje problémy s nehty a vlasy u mužů a žen. Tento lék lze užívat bez problémů v jakémkoli věku. Těhotenství a kojení nejsou kontraindikací přípravku Pantovigaru. Lék má řadu vedlejších účinků, takže jeho použití bude koordinováno se svým lékařem, stejně jako nahrazení jednoho z levnějších analogů.

Video

Video říká, jak rychle vyléčit zima, chřipku nebo ARVI. Názor zkušený lékař.

Pantovigar a jeho ruské protějšky

Bohatá ztráta vlasů - strach z jakékoli osoby. Když si všimnete slušného spletence vlasů na hřebenu, musíte okamžitě podniknout kroky. Zvláště pokud denně sledujete podobnou show. První věc, která na to přijde v takovém případě, je vypít speciální vitamíny. Jeden z nejslavnějších moderních léků na vypadávání vlasů je Pantovigar. Vzhledem k tomu, že se naučili jeho značnou cenu, mnozí odmítají koupit. Hlavní otázka vzniká: má německý Pantovigar ruské protějšky?


Levné zboží není vždy neúčinné a naopak. Tato rada by se měla pamatovat při výběru léků. Pokud jsou náklady na nějakou drogu příliš vysoké, musíte zjistit, kvůli tomu, co výrobce stanovil takovou cenu. Obvykle existují dva důvody: drahé základní složky tabletu a hlasitá, slibná reklamní kampaň.

Po návštěvě trichlóga si přečtěte recenze na léky, které vám předepsal. Zjistěte, zda existuje alternativa s podobným složením, ale za rozumnou cenu.

Výhody

Obchodníci nazývají Pantovigar velmi účinný nástroj, ale je to opravdu? Jaké výhody lze získat ze zázračné drogy a jakékoliv vedlejší účinky?

Pantovigar - prostředek pro rozptýlené vypadávání vlasů, ve kterém vlasy vylazyat intenzivně po celém povrchu hlavy. Onemocnění lze nalézt jak u dospělých mužů, tak u žen a u dětí. Upozornění: tento lék nelze použít v dětství - je to uvedeno v pokynech. Jiné kontraindikace:

 • přecitlivělost na jednotlivé složky;
 • I. a II. Trimestru těhotenství;

Závěr: lék je předepsán, aby zastavil silnou ztrátu vlasů, obnovil jejich strukturu a také posílil nehty.

Je třeba nalézt skutečnost, že efekt se nezobrazuje rychle. Výsledek lze pozorovat 3-6 měsíců po začátku užívání vitamínů.

Analýza složení léku Pantovigar

Tento komplex vitamínů obsahuje následující účinné látky:

 1. Lékařské droždí. Mnoho vitamínů (thiamin, niacin, riboflavin, kyselina listová a pantothenová, B6, biotin) a minerály (železo, fosfor, selén, zinek, chrom).
 2. Vitamin B1 (thiamin mononitrát). Zvyšuje odolnost vlasových folikulů proti nepříznivým faktorům. Podporuje rychlou regeneraci pokožky. Vitamín B5 (vápenatý D-pantonetát).
 3. Aktivně stimuluje proces syntézy keratinu. Má antialergické, protizánětlivé vlastnosti.
 4. Para-aminobenzoová kyselina. Antioxidační účinek; účast v procesech štěpení a asimilace proteinů.
 5. Cystin. Poskytuje pružnost, roztažnost keratinu.
 6. Keratin Strukturální protein; látka, která posiluje vlasy. Pomáhá dělat vlasy silné a lesklé.

Nyní můžeme konstatovat, že ve složení nejsou žádné škodlivé, agresivní složky. V některých případech mají pacienti nepříjemné příznaky:

 • alergická reakce (svědění, kopřivka);
 • zvracení, nevolnost;
 • rychlý puls;
 • těžké pocení.

Příčinou těchto nežádoucích účinků je individuální intolerance všech složek vitamínového komplexu. Pokud by výše uvedené příznaky přestaly užívat lék a konzultovat s lékařem.

Co nahradit?

Lék s naprosto totožným složením se nazývá Pantogar. Země původu je stejná - Německo.

Lékárny představují mnoho vitaminových komplexů pro potírání vypadávání vlasů. Nejprodávanější produkty: Vitrum Beauty, Vitrum Aterolitin, Perfectil, Velmen, Revalid, Biovital, Quadevit, Gerimaks, Complevit, Antioxykaps, Abeceda, Feroglobilin B-12, Trivita, Lifolin Forte.

Takový sortiment umožňuje zvolit si přípravek jak ve složení, tak i v ceně. Obraťte se na svého lékaře, abyste si udělali dobrou volbu a neplýtvejte svými penězi.

Analogy Pantovigaru levnější

Lék Pantovigar je jedním z nejúčinnějších prostředků proti vypadávání vlasů. Přichází ve formě želatinových kapslí, uvnitř kterých je hnědý prášek.

Pantovigar je často používán ženami jako preventivní agent. Muži ji používají extrémně vzácně, protože složky léku mají nejvíce pozitivní účinek na ženský organismus.

Ale někdy najít Pantovigar není tak snadné. V tomto případě mohou lidé využít levné ruské nebo zahraniční protějšky. Existuje nejméně 4 přípravky, které mohou nahradit tuto drogu.

Používají téměř stejný komplex vitamínů a dalších složek, aby se zbavili vypadávání vlasů.

Porovnávací tabulky analogů a náhrad

Při výpočtu průměrné ceny byly vzaty v úvahu všechny formy propuštění. Přesné náklady na drogy lze zobrazit v on-line lékárnách Apteka.ru nebo Piluli.ru.

Perfectil

Perfectil je kombinovaný multivitaminový analog Pantovigaru. Může být zakoupeno téměř 1000 rublů levnější. Obsahuje rostlinné složky, stejně jako makro a mikroelementy, které umožňují umístit lék jako analog Pantovigaru v kompozici. Vyrobte levný analogový Perfectil ve formě tvrdých želatinových kapslí. Musí být umístěno logo "Vitabiotics" a znaménko "Ω" na víku, zabráníte tak padělání.

Kdy mám užívat přípravek Perfectil?

Levný analogový přípravek Perfectil může být použit jako náhražka léku Pantovigar pro léčbu onemocnění souvisejících se strukturou vlasů a jiných dermatologických abnormalit, jako jsou:

 1. Suchá kůže.
 2. Psoriáza
 3. Zvýšené křehké nehty.
 4. Ekzémová a jiná dermatitida.
 5. Kožní léze v podobě odřenin, popálenin nebo řezů.
 6. Alopecie.

Kontraindikace

Tento analog by neměl být užíván, pokud osoba trpí hypervitaminózou a přecitlivělostí na alespoň jednu složku léku.

Nežádoucí účinky

Levné léky Perfectil při výměně prostředků Pantovigar obvykle nezpůsobuje nežádoucí účinky. To je však možné pouze tehdy, pokud pacient dodržuje doporučení lékaře. V opačném případě může dojít k alergickým reakcím.

Revalid

Dalším levným analógem Pantovigaru je Revalid. Jeho průměrná cena je 935 rublů. Je to také kombinovaný přípravek na vlasy a nehty. Aktivními látkami, které se zde používají, jsou extrakt z jáhly, stopové prvky v chelátovém komplexu, L-cystin, zinek, železo a měď. Produkujte lék ve formě kapslí s průhledným zeleným víčkem a tělem. Uvnitř je hnědý prášek se žlutým odstínem a specifickým zápachem.

Kdo by neměl užívat přípravek Revalid?

Než použijete levnou analogii přípravku Revalid k nahrazení léku Pantovigar, musíte se poradit s odborníkem. Lékaři nikdy předepisují takové levné analogy, pokud pacient trpí těmito nemocemi:

 1. Vypadávání vlasů v důsledku hormonální poruchy.
 2. Přecitlivělost na léky.
 3. Zánětlivé a houbové onemocnění nehtů.

Co mohou být vedlejší účinky?

Ve vzácných případech může po užívání tohoto analogu přípravku Pantovigar u pacienta nastat alergická reakce nebo porucha trávení. V tomto případě je dávka snížena na 2-3 kapsle nebo hledání dalších náhrad, které pomáhají zbavit se stejných onemocnění.

Jaké nemoci by měl přípravek Revalid užívat?

Recenze pacientů říkají, že levný analog Revalid se dobře nejen s narušením struktury vlasů, ale také s takovými onemocněními, jako jsou:

 • poškození vlasů;
 • chrání před chemickou expozicí, rentgenovými zářeními a ultrafialovými paprsky;
 • porušení trofických vlasových folikulů a nehtů;

Látka má také pozitivní účinek na vzhled vlasů a chrání před mechanickým poškozením.

Vitrum Beauty

Chcete-li nahradit Pantovigar, mohou lidé použít další levné drogy - to je Vitrum Beauty. V lékárnách v Rusku lze zakoupit 1000 až 1546 rublů. Složení tohoto nástroje vede komplex vitaminů, který hraje důležitou roli v metabolických procesech a aminokyseliny se podílejí na tvorbě kolagenu a dalších proteinů, které přispívají ke zlepšení struktury vlasů, kůže a nehtů.

Kdo potřebuje Vitrum Beauty?

Než začnete tento přípravek nahradit přípravkem Pantovigar, je nutné se poradit s lékařem. Pokud nebudou nalezeny žádné kontraindikace, bude k léčbě přidán levý analog v následujících případech:

 1. Obnova po dlouhé nemoci, včetně infekčních.
 2. Vysoký psychický stres.
 3. Narušený metabolismus.
 4. Fyzická aktivita.
 5. Výpadek napájení.
 6. Nedostatek minerálů v těle.

Kontraindikace

Jediná významná kontraindikace, která rozlišuje tento levný analog pantovigaru, je zákaz jeho užívání v dětství. V ostatních případech se droga nepřijímá s individuální nesnášenlivostí k žádné z jejích složek.

Informace pro ženy!

Analog může nepříznivě ovlivnit plod těhotné ženy nebo dítě během laktace, proto doporučujeme nepoužívat Vitrum Beauty během této doby.

Fitoval

Dalším analogem, který lze koupit levnější léky Pantovigar je lék Fitoval. Jeho průměrná cena činí 406 rublů.

Obsahuje všechny složky, které přispívají k ochraně a obnově vlasů, budou schopny vydržet chemické dráždivé účinky, účinky na životní prostředí a nezdravou stravu.

Stejně jako ostatní analogy přípravku Pantovigar je to kombinovaný přípravek vyráběný ve formě kapslí.

Každá tableta obsahuje složky, jako je železo, biotin, kyselina listová, pantotenát vápenatý, kyanokobalamin a thiamin.

Indikace pro použití

Lék Fitoval pomáhá lidem řešit následující problémy:

 • porucha obnovy a růstu vlasů;
 • nadměrná ztráta vlasů;
 • nedostatek mikroorganismů a vitamínů, které pomáhají vyrovnávat příjem potravin.

Navzdory skutečnosti, že tento levný analog má nízkou cenu, je schopen pozitivně ovlivnit posílení slabých vlasů během nápravných opatření.

Mohou existovat vedlejší účinky?

Názory pacientů naznačují, že tato levné léčiva, která nahradí lék Pantovigar, téměř nikdy nevyvolávají vedlejší účinky.

Pokud osoba nezohledňuje individuální vlastnosti svého těla, po určité době může dojít k alergické reakci ve formě zčervenání, kožní vyrážky nebo bronchospazmu.

Kdo je zakázán užívat Fitoval?

Lék je zakázán užívat pacienty trpící poruchami ledvin, stejně jako ženami během laktace a těhotenství. Pokud mluvíme o dětech mladších 15 let, lék je předepsán výhradně lékařem a je pod jeho přísným dozorem.

Závěr

Oba zahraniční i ruské protějšky jsou vždy zakoupeny na předpis. Při samoléčení člověk zvyšuje pravděpodobnost nežádoucích účinků. Pokud je lék Pantovigar pro pacienta příliš nákladný, je nutné okamžitě informovat odborníka, nabídne levnou analogii a poskytne potřebná doporučení.

Pantovigar: levné ruské protějšky jsou podobné složení

Léčivé přípravky Jan 1, 2018 715 zhlédnutí

Moderní osoba často čelí nedostatku určitých vitamínů a mikroelementů, chybějící prvky pocházejí z multivitamínových komplexů prezentovaných v lékárně. Tato otázka je obzvláště akutní, když deficit začne ovlivňovat stav vlasů a nehtů. K vyřešení takového složitého problému lékaři často doporučují německou drogu Pantovigar, která je ve výklenku drahých léků. Co ho činí přitažlivým, a je možné ho najít úplnou náhradou?

Pantovigar: hlavní charakteristiky léku

Tento lék je multivitaminový komplex, vyráběný ve formě kapslí. Balení v baleních po 60 a 90 kusů: toto množství podle klasického algoritmu od výrobce by mělo stačit po dobu 20 nebo 30 dní a minimální doba trvání kurzu je 180 dní.

 • Pantovigar účinné látky - lékařské kvasnice v objemu 100 mg, vitamíny B1 a B5 - každá v objemu 60 mg, keratin, L-cystin a kyselina para-aminobenzoová - každá složka 20 mg. Objemy jsou uvedeny na 1 kapsli.

Toto chemické složení umožňuje, aby lék měl příznivý účinek na nohy a vlasy, dodával tělu důležité vitamíny a stopové prvky, které jsou v téměř zcela stravitelné formě. Lék pracuje zevnitř, což eliminuje okamžitou ztrátu výsledku po ukončení kurzu.

Vyvážený komplex umožňuje nejen tonizační účinek, ale také prevenci ztráty vlasů zlepšením výživy žárovek, stimulaci tvorby matrice, zvýšení odolnosti vlasové membrány a nehtové destičky vůči vnějším účinkům - chemickým i mechanickým.

Vzhledem k tomu, že účinné látky přípravku Pantovigar se mísí s průtokem krve, lze lék doporučit nejen jako profylaktické činidlo, ale také k řešení složitějších problémů. Indikace pro jeho použití jsou:

 • vypadávání vlasů, včetně situací způsobených chemoterapií;
 • poškození struktury vlasů vlivem vnějšího vlivu: chemické popáleniny (barviva, žíraviny), záření, atd.;
 • změna struktury nehtové desky;
 • zotavení těla po operaci nebo radiační terapii;
 • abnormální změny barvy vlasů;
 • alopecie;
 • nedostatek vitamínů způsobený sezonní avitaminózou, nerovnováha výživy, dlouhodobá nemoc, intoxikace, stres.

Je důležité si uvědomit, že "Pantovigar" nevyřeší hormonální problémy a nebude se vyrovnávat se všemi poruchami nervového systému. Proto jsou křehké vlasy a nehty způsobeny těmito faktory, je pravděpodobné, že průběh vitamínů nepovede k žádnému výsledku. Rovněž neovlivňuje problémy způsobené infekcemi, ale může být zahrnut do komplexní terapie, kde bude mít podpůrný účinek.

 • Navzdory skutečnosti, že lék je poměrně bezpečný, existuje řada kontraindikací: zejména těhotenství (s výjimkou posledního trimestru), kojení, stejně jako individuální alergická reakce na kteroukoli složku. Nežádoucí použití dětí "Pantovigar". Kromě toho by se nemělo užívat současně s činidly obsahujícími sírany.

Byly také zaznamenány vedlejší účinky léku: nevolnost a zvracení, poruchy gastrointestinálního traktu, nadýmání, bolest, stejně jako zvýšený srdeční tep, úzkost, pocení, pruritus.

Průběh recepce "Pantovigar" může trvat až šest měsíců, po kterém je nutná přestávka, aby se zabránilo návyku. Pokud po 3 měsících (minimální doba trvání) nejsou žádné pozitivní výsledky, doporučuje se poradit se svým lékařem a provést úpravy léčby.

Seznam analogů "Pantovigar" složení

Pokud se soustředíte na četné recenze na "Pantovigaru", droga opravdu zaslouží pozornost, ale má významnou nevýhodu - minimální náklady na balení pro 90 tobolek (1 měsíc administrace) činí 1 800 rublů. Takže nejkratší průběh léčby stojí 5-6 tisíc rublů, což není k dispozici všem. Je možné zvolit levnější analog "Pantovigar" z hlediska složení a principu fungování?

 1. Perfectil. Multivitaminový komplex, zaměřený na zlepšení stavu vlasů a nehtů, stejně jako regenerace a zlepšení tónu pleti. Jeho složení je dokonce ještě bohatější než "Pantovigar", ale kolik je ospravedlnitelné - můžete se jen naučit z recenzí nebo osobně. Mezi aktivní složky "Perfect" patří vitaminy skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12), vitamíny D, E, kyselina askorbová a také minerály zinek, hořčík, mangan, křemík, chrom. Jsou přítomné rostlinné výtažky - prášek echinacea, kořen lopuchu. Denní dávka je 1 kapsle, v balení 30 kapslí je cena 700 rublů. Podle recenzí je to nejhodnotnější analog Pantovigaru a kurz trvá jen měsíc.
 2. Perfectil Platinum. Rozšířená verze výše popsaného přípravku se liší nejen objemem balení (30 a 60 tobolek), ale také ve složení. Zde je kladen důraz na tuky, které trpí téměř každý organismus, stejně jako na rostlinné výtažky. Zvláštní důraz je kladen na mořský kolagen získaný z chrupavky žraloka, extrakt hnědých řas, zelený čaj, borová kůra a semeno hroznů, stlačování oleje z černého rybízu. Kromě toho obsahuje přípravek železa, vápník, koenzym Q10, vitamín B9, mangan a sírany měďnatých. Vydání formuláře - pilulky. Na rozdíl od Pantovigaru neobsahuje Perfectil Platinum kvasnice, což z něj činí mírnější vztah k gastrointestinálnímu traktu. Mezi kontraindikacemi patří pouze těhotenství a kojení. Náklady na 30 tablet - 970 rublů.
 3. Revalid. V kompozici s Pantovigarem odráží lékařské kvasinky, stejně jako L-cystin a thiamin. Kromě toho existují zinek, železo, vápník, metionin, měď, ale nejdůležitějším prvkem je křemík. Z rostlinných složek si zaslouží pozornost extrakt z pšeničných klíčků. Hlavním cílem společnosti Revalid je stimulovat tvorbu keratinu a pojivové tkáně, čímž přispívá nejen k posilování vlasů, ale ik jejich novému růstu. Léčba je kontraindikována u osob mladších 12 let, stejně jako hormonální poruchy a houbové infekce. Cena 30 kapslí - 300 rublů.

 • Abecední kosmetika. Docela populární ruský analog "Pantovigar", představený v širokém rozsahu. Chemické složení obsahuje vitaminy skupiny B (B2, B5, B12), vitamíny A, E, PP, stejně jako biotin, vápník, jod, chrom, hořčík a železo. Sada je spíše standardní a poněkud skromná (v porovnání s přípravkem Pantovigar a přípravky uvedenými výše), nevyřeší vážné problémy, ale poskytne dobrou podporu tělu oslabené hypovitaminózou, posiluje nehty a vlasy, obnovuje tón pleti a zdravou barvu. Náklady na balení 60 tablet je 500 rublů.
 • Názvy uvedené výše jsou nejbližšími analogy "Pantovigaru" ve složení a orientaci, ale nelze najít nástroj, který by byl zcela totožný s nástrojem na ruském nebo zahraničním trhu. Multivitamínové komplexy představovaly hodně, ale jen malá část z nich je schopna globálně vyřešit tento problém a neposkytnout jen tonikum.

  Pokud potřebujete nejkomplexnější náhradu "Pantovigaru", doporučujeme se obrátit na "Perfectil", nicméně by se mělo tento problém obrátit na lékaře: je možné, že k odstranění porušení nestačí určitý prvek, který je přítomen v nejjednodušším obecném posilujícím komplexu vitamínů a není třeba hledat přesný generický nebo analogový "Pantovigaru".

  Pro Více Informací O Suché Vlasy