logo

Silikony, sírany a parabeny v šamponu - co to je a jak jsou nebezpečné? Seznam produktů bez škodlivých konzervačních látek

Téměř všechny moderní vlasové výrobky jsou plněné sírany a parabeny. To vše je způsobeno skutečností, že se výrobci snaží zachránit, ne přemýšlet o zdraví spotřebitele.

Někdy utrácíme spoustu peněz na šampony, nemáme žádný efekt, ani opačný účinek. Je to všechno o špatném make-up kosmetiky - přítomnosti sulfátů a parabenů.

Vážení čtenáři! Naše články vyprávějí o typických způsobech řešení právních otázek, ale každý případ je jedinečný.

Pokud chcete vědět, jak řešit přesně váš právní problém - stačí zavolat, je to rychlé a zdarma!

Sulfáty a parabeny - co to je?

Paraben je chemikálie, která je tvořena z kyseliny para-hydroxybenzoové. Často se používá jako konzervační látka.

Nejobvyklejšími typy parabenů jsou E218 methylparaben, E214 ethylparaben, E216 propylparaben a také butylparaben. Méně časté jsou isopropylparaben, izobutyl a benzyl a sodné soli.

Vědci tvrdí, že koncentrace paraben 0,4-0,8% nepoškozuje tělo.

Sírany se nazývají minerály, soli kyseliny sírové. V šamponech jsou často hlavními součástmi. Téměř každý nástroj má SLES, SLS, ALES a ALS. Jedná se o agresivní povrchově aktivní látky. Ale poslední 2 komponenty jsou levnější a nebezpečnější.

Proč jsou přidávány do šamponů?

SLS, SLES, ALS a ALES sulfáty jsou velmi levné. Jsou schopny poskytnout silnou a odolnou pěnu s minimální spotřebou, rychle vyčistit špínu a mastnotu z vlasů a pokožky.

Parabeny v šamponu - co je a na co se používají?

Ale problém všech syntetických složek je schopnost vyvolat alergie.

Alternativní látky

Výrobci organických kosmetických přípravků místo parabenů a agresivních povrchově aktivních látek používají následující komponenty:

 • laureth sulfát hořečnatý je jedním ze surfaktantů, ale mnohem měkčí než SLS. Čistí, ale nedráždí;
 • Kokamidopropyl betaine - změkčené povrchově aktivní činidlo, které se přidává ke snížení škodlivých účinků základní povrchově aktivní látky;
 • kokoglukosid je neuvěřitelně mírné povrchově aktivní činidlo pro praní vlasů, používané jako emulgátor a pěnivý prostředek. Je extrahován z ovocného cukru a suché kokosové buničiny;
 • extrakt z mýdlových ořechů - přírodní složka, pěnivá látka rostlinného původu;
 • Kyselina citronová je přírodní antioxidant a konzervační látka, která normalizuje pH rovnováhu pokožky. Schopen neutralizovat nadbytek alkálie nebo kyseliny;
 • Caton je konzervační látka. Neumožňuje množení hub a bakterií. Bezpečný při nízkých koncentracích;
 • syntetický alkohol se používá jako konzervační látka;
 • kyselina dihydroxyoctová působí jako konzervační látka, má baktericidní a antifungální účinky. Bezpečný pro tělo;
 • benzonát sodný - antiseptikum k potlačení růstu bakterií;
 • sorbát draselný se používá jako konzervační činidlo.

Zvláštní značka na štítku

Podobná značka na štítku znamená, že k výrobě produktu nebyly použity žádné škodlivé sulfáty (SLS, SLES, ALS a ALES) a parabeny. Nahrazují měkčí surfaktanty, přírodní konzervační látky a extrakty. Tento šampon:

 1. neporušuje pH přírodního prostředí, nedráždí a nevysušuje pokožku;
 2. minimalizuje riziko lupů a vypadávání vlasů;
 3. neškodí zdraví dětí;
 4. Vlasy získávají lesk a sílu.

Použití přípravků se sírany by mělo být pouze na dobře navlhčených vlasech a pokožce. Voda vytváří ochrannou bariéru proti absorpci látek.

Seznam hlavových produktů s přidáním škodlivých chemikálií

V seznamu produktů s přidáním škodlivých složek se objevují všechny známé značky:

 • Šampony Estel Professional;
 • Šampony L'Oreal;
 • Revlon Professional;
 • Timotei;
 • Garnier;
 • Dove.

Firmy, které provádějí bez nebezpečných komponent

Profesionální výrobky bez škodlivých složek:

Fondy hromadného trhu:

 • Natura Siberica;
 • Planeta Organica;
 • Ekologická kuchyně;
 • "Recepty babička Agafi";
 • Belita;
 • "Čistá čára".

Jaká je škoda na používání?

Navzdory skutečnosti, že parabeny jsou schopny bojovat proti růstu bakterií a hub, mají tendenci se hromadit v tkáních těla. Jsou vedlejším produktem rafinace. Příčiny alergických reakcí, kožních onemocnění. Nebezpečné pro těhotné ženy, protože schopen ovlivnit budoucí dítě.

Sulfáty v tomto ohledu jsou lépe studovány. Hlavními negativními dopady jsou:

 1. alergické reakce;
 2. podráždění pokožky hlavy způsobené tvrdým účinkem očisty;
 3. suchost a odlupování;
 4. zničení struktury vlasů;
 5. Trvalá aplikace solí vlasové kořeny, rychleji se znečišťují.

Pokud jde o výhodu, projevuje se pouze finančně. Šampony s přídavkem síranů, parabenů a silikonů jsou levnější a hospodárnější.

Závěrem je důležité říci, že udržení zdraví po mnoho let byste měli udělat správnou volbu ve prospěch organických šamponů bez přidání škodlivých složek. Široká nabídka značek vám poskytne příležitost zvolit si vhodnou možnost. Ale v každém případě při nákupu finančních prostředků vždy zkontrolujte štítek a přečtěte si složení.

Parabeny ve složení šamponů a kosmetiky

Co je to paraben ve složení šamponů a kosmetiky

Parabeny se často používají jako konzervační látky v šamponech a jiných kosmetických přípravcích.

Parabeny chrání kosmetiku před mnoha druhy bakterií a hub.

S pomocí parabenů je zajištěna bezpečnost kosmetiky, prodloužená skladovatelnost. Také díky parabenům, šamponům a krémům si zachovávají jednotnou konzistenci a během skladování a používání nevylučují odlupování.

Existují přírodní parabeny. Nacházejí se v některých plodu a listí a jsou přírodní konzervační látky.

Nicméně není ekonomicky možné izolovat parabeny od přírodních produktů. Chemické společnosti vyrábějí syntetické parabeny, které jsou účinné, ale způsobují určité obavy.

Studie o zdravotních rizicích parabenů v kosmetice

Údaje o rizicích parabenů ve složení kosmetiky jsou protichůdné. Existují studie, které potvrzují nebezpečí parabenů pro zdraví a vylučují potenciální poškození těchto konzervačních látek.

Nejčastěji jsou následující hypotézy o nebezpečích parabenů v kosmetice a šamponech:

 • parabeny mohou způsobit rakovinu prsu;
 • parabeny způsobují zvýšenou produkci ženských hormonů - estrogenu jak u žen, tak u mužů;
 • Parabeny nahromaděné v těle jsou přenášeny z matky na novorozené dítě.

Předpoklad, že parabeny v kosmetických přípravcích způsobují rakovinu prsu, byl učiněn počátkem roku 2000. Byly provedeny studie, které ukázaly, že u 80% případů nádorů v tkáních byla vysoká koncentrace parabenů. Pro studium však byl zvážen počet případů, které nejsou pro statistiku dostatečné. Takže otázka karcinogenního nebezpečí parabenů zůstává otevřená.

Hypotéza o vlivu parabenů na šampony a kosmetiku na hormonální stav byla oficiálně potvrzena. Ve skutečnosti se hladina estrogenu zvyšuje z použití prostředků s parabeny.

Nebylo potvrzeno nebezpečí přenosu parabenu z matky na dítě. Parabeny se rychle vylučují z těla.

Většina certifikovaných kosmetických přípravků a šamponů obsahuje přípustné množství parabenů, které nepředstavují vážné ohrožení zdraví.

Co může nahradit parabeny v kosmetice

Pro ty zákazníky, kteří se chtějí vyhnout i malému riziku, jsou k dispozici šampony, kondicionéry a další kosmetika bez parabenu.

Přírodní kosmetika s přírodními konzervačními látkami, jako je vitamin C, propolis nebo výtažky z mořských řas, mají velmi malou trvanlivost - přibližně tři týdny, když jsou uchovávány v chladničce.

Proto jsou výrobci nuceni nahradit parabeny v složení kosmetiky a šamponů jinými konzervačními látkami:

 • diazolidinylmočovina;
 • benzoát sodný;
 • sorbát draselný;
 • kyselina sorbová a kyselina salicylová;
 • různé éterické oleje;
 • ethylalkoholu.

Tyto látky, stejně jako parabeny, chrání kosmetiku před růstem bakterií a hub. Tyto konzervační látky mají své výhody a nevýhody, ale také nelze považovat za zcela bezpečné látky.

Sorbát draselný, kyselina salicylová a esenciální oleje jsou nejbezpečnější pro zdraví.

Esenciální oleje jsou zcela přirozené, ale mohou způsobit problémy s individuální nesnášenlivostí.

Jaký je výsledek?

Jaký závěr lze učinit o parabenu v složení šamponů a kosmetiky?

Parabeny jsou levné, efektivní a relativně bezpečné. Pokud nechcete zneužívat kosmetiku, někdy nahradit šampony a krémy parabeny s domácími přírodními produkty, kupováním certifikovaných kosmetických přípravků, nebude mít žádné vnímané poškození zdraví.

Pravda nebo mýtus: parabeny ve složení vlasové kosmetiky - zlo?

Alena Utkina

Mladá matka, která je stejně zajímavá při psaní o baby mixes a aktualizacích krásy!

Souhlasíte, parabeny - to je téměř hlavní "hororový příběh" moderních recenzí krásy! Mnoho lidí se bojí používat parabeny jak pro vlasy, tak pro kůži. Je to správné? My rozptýlíme mýty o této složce a povíme vám, jak to je skutečně užitečné.

Co jsou to parabeny a za co jsou zodpovědní?

Parabeny jsou součásti, které se používají k potírání růstu mikrobů v kosmetice, potravinách a léčivých přípravcích. Jsou to estery kyseliny para-hydroxybenzoové - přírodní látka, která se nachází v mnoha plodinách a rostlinách. To znamená, že i v tzv. Přírodní kosmetice může obsahovat parabeny!

Je důležité si uvědomit, že parabeny se v malých množstvích zavádějí do vzorku mnoha produktů - výhradně kvůli zabránění růstu mikrobů. Kosmetika bez parabenu se rychle zhoršuje a dokonce může být nebezpečná!

Je parabenová kosmetika škodlivá pro zdraví?

Na vlně nadšení pro všechny organické a přirozené se dostaly pod ohně a parabeny - karcinogenita jim byla neodmyslitelně připsána! Toto se stalo po několika studiích, které způsobily, že lidé pochybují o bezpečnosti jejich používání. V roce 1998 skupina britských vědců zjistila, že parabeny napodobují ženské pohlavní hormony estrogen. Teoreticky, s nadměrnou expozicí, mohou vyvolat vývoj rakoviny prsu a reprodukční poruchy.

Další studie ukázaly, že parabeny mají mnohem slabší účinek než estradiol (přirozený hormon estrogenové skupiny), to je v zásadě potřeba přidat je do kosmetiky.

Ve skutečnosti však v současné době neexistuje žádná studie, která by dokazovala poškození parabenů jako kosmetické složky. Parabeny se v kosmetice používají již více než dvacet let, jsou pro člověka bezpečné a účinné v boji proti bakteriím a houbám v kosmetice. A pokud vidíte tuto složku na etiketě jako součást vašeho oblíbeného šamponu, neměli byste ji umístit do vzdálenějšího rohu police - parabeny nepoškodí vaše vlasy!

Přehled vlasových výrobků s parabeny

Nyní, když jste pochopili, že vlasová kosmetika paraben nepoškodí, řekneme vám, jaké nástroje si zasloužíte doplnit kosmetickou tašku:

Bezsulfátový šampon. Co jsou nebezpečné sírany pro vlasy?

Krásné a dobře upravené vlasy - vždy byla to naše pýcha. A co jen my děláme, aby se z nich hustší, hedvábné a zdravé.

Mnoho faktorů ovlivňuje stav našich vlasů:
- nedostatek stopových prvků v našem těle,
- efekty volných radikálů (jedná se o velmi aktivní molekuly, které mají volný prostor pro elektrony a mají tendenci naplňovat toto místo, odvádějí elektron od jiných molekul, ničí strukturu buněk),
- sedimentace pevných látek těžkých kovů na vlasy a další.

Ale myslíte si někdy, že hlavním nepřítelem našich vlasů nejsou faktory životního prostředí a ani to, co jíme, ale nejčastější šampon.

Samozřejmě úkol šamponu k čištění a posílení vlasů. Ale ve většině případů hraje úplně jinou roli. V průměru pro každou osobu používá 1,5 litru šamponu. A díky tomu nejen naše přírodní bylinné doplňky a oleje, ale také laureth sulfát sodný a parabeny vstupují do našeho těla. Je to škodlivé? A pokud ano, kolik?

Sírany v šamponech

Vezměte si svůj oblíbený šampon a pečlivě si přečtěte jeho složení.
Takové přísady v seznamu jako SLS, nebo SLES, nebo ALS, nebo ALES, nejsou nic víc než detergentní základy šamponu. A z chemického hlediska - obvyklé sulfáty. Může chemie prospěch tělu? Ve většině případů samozřejmě ne. A sulfáty nejsou výjimkou. Přidání sulfátů do šamponu je nejsnazší způsob, jak dosáhnout husté pěny, stejně jako odstranit mazu z vlasů a pokožky hlavy. A nejlevnější způsob.

Koncentrace síranů v šamponu je odlišná: u produktů pro mastné vlasy je více, pro suché a normální vlasy - poněkud méně. SLS a SLES jsou používány v dražších šamponech a ALS a ALES jsou levnější.

Pro mytí vlasů je tento komponent SLS smíchán pouze se speciálním změkčovadlem, který odstraňuje jeho agresivní působení. Ale! My pravidelně umýváme hlavu! Pravidelné používání SLS v šamponech může mít pouze destruktivní účinek. Tato činnost je vyjádřena ztrátou vlasů a zhoršením celkového stavu vlasových folikulů.
Dlouho se věřilo, že sírany v kosmetice jsou jedním z faktorů, které provokují vývoj rakoviny. Ale v roce 2000 byla publikována zpráva v oficiálním časopise American College of Toxicology, která rozptýlila tento mýtus. Dlouhodobé studie ukázaly, že sulfáty nejsou karcinogenní. Zdá se, že můžete snadno dýchat a pokračovat v užívání svých oblíbených šamponů obsahujících sírany.
Ale to není tak snadné! Přemýšleli jste někdy o tom, proč po použití tohoto nebo toho léku máte svědivou kůži, alergie a vaše vlasy jsou matné a křehké? A tady se opět vracíme k síranům a jejich vlivu na naše zdraví.

Vědci prokázali, že vysoká koncentrace sulfátů v šamponech může dráždit pokožku a sliznice očí a pronikání těchto látek do těla může vést nejen k poškození orgánů dýchacího systému, ale také k poruchám mozku.
Laurylsulfát, laurát síranu sodný, laurylsulfát amonný - jaký je rozdíl?
Jak jsme zjistili, nejběžnějšími sírany v našich šamponech jsou SLS a SLES. Oni jsou často zmateni, ale ve skutečnosti jsou to dvě různé složky, které se liší nejen jejich chemickými vlastnostmi, ale také stupněm ohrožení organismu.

Laurylsulfát sodný nebo laurylsulfát sodný SLS je cenově výhodný detergent pocházející z kokosového oleje a oleje. Jedná se o nejnebezpečnější složku vlasových šamponů. Velmi rychle odstraňuje tuky z jakéhokoli důvodu a také dokonale pěny. Proto je v průmyslu široce využíván pro odstraňování tuku v garážích a garážích, odmašťování motorů a v mycích prostředcích.
Vědci na Lékařské fakultě univerzity v Gruzii provedli studie, které ukázaly, že SLS velmi rychle vstoupí do lidského těla skrze kůži, vstoupí do očí, jater, ledvin, srdce a mozku osoby a zůstane tam dlouho. Stejný výzkum naznačuje, že SLS je schopen změnit naše proteinové složení v očích a způsobit kataraktu. A ještě jedno "překvapení" tohoto síranu: může způsobit vývojové zpoždění u dětí. Zdá se mi, že je to již dost natolik, že trvale opustí používání šamponů, které obsahují laurylsulfát sodný. A "bonus" z tohoto sulfátu: přispívá k vypadávání vlasů, zničení vlasových folikulů, stejně jako vzhledu lupů. Myslím, že otázky týkající se "bezpečnosti" SLS již nevyplývají.
Vezměte prosím na vědomí, že někteří výrobci maskují tento síran s krásným názvem "přísady odvozené z kokosových ořechů". Moje rada: Vyhněte se takové kosmetice, pokud jejich kvalita není potvrzena mezinárodními certifikáty kvality.

Laureth sulfát sodný (Sodium Laureth Sulfate nebo SLES) - přísada používaná v šamponech a sprchových gelech pro tvorbu pěny. Také jako SLS je velmi levné a tvoří základ mýdla v kosmetice. Používá se jako zahusťovadlo šamponu k vytvoření iluze drahého nástroje. SLES se používá v textilním průmyslu jako smáčedlo. Podle míry poškození našeho těla je laureth poněkud nižší než lauril. Vědci ji však označují za jednu z nejnebezpečnějších chemikálií v kosmetice. SLES způsobuje silné podráždění sliznic.
Vzhledem k tomu, že se tato látka používá nejen v šamponech, ale také ve sprchových gelech a intimních hygienických výrobcích, měli byste vědět, že SLES umývá přírodní ochrannou vrstvu pokožky, což značně snižuje odolnost našeho těla vůči bakteriím. Lauret je vynikajícím dirigentem toxických látek. Snadno vstupuje do sloučenin s dalšími složkami, tvoří dusičnany a dioxiny a velmi rychle je přenáší do všech orgánů. SLES je vysoce alergenní, proto je zcela kontraindikován těhotnými ženami a dětmi.
ALS a ALES jsou ammonium lauryl a laureth sulfát. Tyto sírany se velmi rychle rozpouštějí ve vodě a dobře pěnou. Proto jsou často používány v kosmetických přípravcích, jako jsou šampony nebo sprchové gely. Molekuly těchto látek jsou velmi malé, takže snadno pronikají přes kůži do těla. Velmi agresivní, jsou karcinogenní. Naštěstí se amoniumlaurylsulfáty ALS a ALES používají v kosmetice mnohem méně často než jiné sulfáty.

Šampony bez sulfátu: jaké je použití?

Alternativou šamponů se sulfáty je pouze přírodní a organická kosmetika. Kvalita jakéhokoli organického kosmetického přípravku je zpravidla potvrzena mezinárodním certifikátem.
Předpokládá se, že šampony bez síranů, kvůli nedostatku agresivních složek, důkladně neumývají vlasy. Ve skutečnosti však jiné složky, které nejsou nebezpečné, jsou přidávány do dobrých chemických šamponů, které dokáží dokonale vypláchnout vlasy a vlasy.
Výrobci bezsulfátových šamponů nahrazují sulfáty rostlinnými složkami: lauret sulfosukcinát (lauret sulfosukcinát), laurylglukosid (laurilglukosid), kokoglukosid (kokoglukosid), odvozený od kokosového oleje a glukózy. A i když názvy těchto náhradníků také "dávají" chemii, ale můžete si být zcela jisti jejich bezpečností a organickou povahou.


Šampony bez sulfátu:
• Neporušujte přirozené prostředí těla, nevysušujte ani dráždí pokožku.
• Riziko lupů plešatosti je minimalizováno;
• Neexistuje žádné riziko pro zdraví dětí;
• Vlasy budou tlusté a silné, méně křehké, neztratí barvu;
• A také: výroba šamponů bez síranů znečišťuje životní prostředí mnohem méně!

Vezměte prosím na vědomí, že šampony, které obsahují přírodní detergentní základy, nepenují tak intenzivně jako šampony obsahující sírany. Ale to neznamená, že tato kosmetika očistí vlasy horším.

Jaké složky jsou také škodlivé pro vlasy?

Někteří výrobci začali vyrábět značky šamponů se znaménkem Bez SLS, to znamená bezsulfátových šamponů. To však neznamená, že určitý šampon s takovým štítkem není nebezpečný. A nikoli skutečnost, že neexistují jiné, méně běžné, ale méně nebezpečné složky, které by přidaly například složku Diethanolamin nebo DEA. Tato složka je také toxická a dráždí pokožku.
Kromě sulfátů jsou tzv. Parabeny součástí moderních šamponů. Jedná se o konzervační látky, které jsou součástí nejen šamponů, ale i jiných kosmetických přípravků - krémů, toniků apod. A při výběru šampónu je třeba vědět, co kupujete. Pokud chcete mít zdravé vlasy, samozřejmě je třeba vybrat šampon bez síranů a parabenů.

Parabeny v šamponech


Konzervační látky nazývané parabeny se dnes běžně používají nejen v kosmetice, ale i v léčivech a dokonce i v potravinách. Jejich popularita mezi výrobci dluží jejich vynikající antibakteriální vlastnosti, které přispívají k bezpečnosti produktu. Ale na druhou stranu parabeny mají opačnou stranu mince - schopnost hromadit se v lidských tkáních, což představuje největší nebezpečí pro spotřebitele. Toto nebezpečí závisí na koncentraci parabenů v produktu a na tom, jak přesně vstupují do našeho těla.
Šampon bez parabenu nezpůsobuje alergie, nemá žádné kontraindikace, je vhodný pro jakoukoliv pokožku, a to i pro ty nejcitlivější.

Jaké šampony je lepší používat?

Závěrem bych chtěl říci: podívejte se - to, co kupujete. Je lepší koupit levnější šampony plněné levné chemie, ale ty, ve kterých neexistují vůně ani konzervační látky ani sírany ani parafíny nebo barviva.

Jako příklad si můžete zvážit a vyzkoušet si indické šampony denní péče o 2 dny. Už jste si ověřili, že vlasy nezasychávají, zlepšují strukturu vlasů a zjemňují vlasy. Doporučuji.

Část 2: Dobré a zlé přísady - parabeny v šamponech

Pokračování v tématu chemických přísad pro šampony, nemohu ignorovat další "darebáka". Jedná se o parabeny, které se vyskytují téměř v jakékoli kosmetice. Možná, oni jsou to oni, kteří zaujímají druhé místo v hodnocení "škody" a kontroverze po sulfáty. Je tato složka nebezpečná pro člověka a je nutné koupit šampon bez parabanu? Zjistíme to.

Parabeny v šamponech: co je a za co?

Parabeny jsou estery stejné kyseliny s těžkým názvem (jinými slovy para-hydroxybenzoová). Dnes se používají jako účinná a nejobvyklejší konzervační látka při výrobě kosmetiky, léků, potravin. Parabeny chrání výrobky před bakteriemi, houbami a plísněmi, které se stále usilují usadit v chutné krémě nebo útulné láhvi šamponu. Ukazuje se, že používání těchto komponent značně zjednodušuje životy jak výrobců, tak spotřebitelů. Parabens přebírají následující funkce:

 • poskytovat hygienické výrobky;
 • výrazně prodlužuje trvanlivost;
 • zachovat konzistenci, ušetřit prostředky od stratifikace.

Parabeny nejsou vynalezeny lékárnami, ale od přírody - nacházejí se v rostlinách a bobulích: brusinky, borůvky, borůvky. Nicméně jejich syntéza z přírodních produktů je příliš drahá, takže člověk již dlouhou dobu produkuje syntetický analog. Stejné účinné, ale levné a potenciálně nebezpečné.

Škodlivé parabeny: mýty a realita

Již více než 400 let se parabeny používají jako konzervační látky v průmyslu, ale teprve nedávno se kolem nich objevil oblak pochybností, děsivých teorií a mýtů. Uvedu nejpopulárnější argumenty těch, kdo se postavili proti esterům, o nichž diskutujeme.

 1. Parabeny způsobují rakovinu prsu. V roce 2003 vědci zveřejnili děsivé statistiky - v 18 z 20 případů nádorů se v buňkách objevila vysoká koncentrace parabenů. Příznivci konzervativního prostředku vyvrátili takové prohlášení: jaké jsou tyto statistiky, pokud by bylo prozkoumáno pouze 20 vzorků! Nestačí pro více milionů obyvatel. Tato skutečnost byla obecně vyvrácena, ale sediment zůstal u spotřebitelů.
 2. Parabeny přispívají k nadměrné produkci ženských hormonů - estrogenu. Toto už není mýtus, ale realita. Ale mnoho kosmetických přísad, včetně přírodních, "hřeší" takhle.
 3. Parabeny jsou zděděny. Takový předpoklad navrhli vědci, kteří prováděli pokusy na zvířatech. Na to obhájci paraben odpověděli: "Nejste dobří lidé, kteří experimentují s našimi menšími bratry. Konzervační látka se nehromadí, ale rychle se vylučuje tělem. Dokázal!

Oponenti se ještě dostali ke kompromisu - parabeny mohou být použity ve výrobě, ale docela málo. Takže certifikované kosmetiky jsou bezpečné pro zdraví. Její a koupit od spolehlivých prodejců.

Jak najít parabeny ve vašem šamponu?

Nejvíce otevřené výrobci skoro maskují konzervační látky od svých zákazníků. Ve složení svých produktů najdete buzzwords s koncovým "parabenem" nebo parabenem. Nejčastěji se vyskytují v šamponech následující estery (uvedené v pořadí nebezpečí pro zdraví):

Parabeny jsou často šifrovány číselnými hodnotami: E218, E214, E216. V této podobě jste je pravděpodobně sledovali na etiketách nakupovaných jogurtů, klobás a dalších produktů. Existují konzervační a složitější synonyma, musí si je pamatovat nebo psát. Například: metagin, arahydroxybenzoát, hydroxybenzoová a hydroxybenzoová kyselina, PHB.

Šampony bez parabenu

Příroda nám dala mnoho konzervačních látek: jedná se o vitamíny C a E, výtažky propolisu, mořských řas a mnoho dalších produktů. Jsou bezpečné, účinné, cenově dostupné, ale krátkodobé - kosmetika s takovými přísadami nebude trvat déle než 3 týdny. A jen za podmínky, že jsou v chladničce. Výrobky šamponů ze zřejmých důvodů usilují o větší praktičnost zachováním své kosmetiky. Ale ne každý používá parabeny. Proto na některých lahvích vidíme nápis "Neobsahuje parabeny" a zároveň slušnou trvanlivost (až 2 roky).

Samozřejmě jsem byl zvědavý, co paraben-bez šamponů korejských a japonských výrobců. Zvláště pro odpůrce konzervačních přípravků organických vlasů uvolňují tyto značky:

Které výrobci nahrazují parabeny? Zde jsou nejběžnější analogy: diazolidinylmočovina (diazolidinylmočovina), benzoát sodný (benzoát sodný), sorbát draselný (sorbát draselný). Kromě toho se používají kyseliny sorbové a salicylové, esenciální oleje a ethylalkohol. Stejně jako parabeny mají takové produkty vynikající dezinfekční vlastnosti. Ale to neznamená, že jsou bezpečnější nebo lepší. Alkohol například silně vysušuje pokožku. A éterické oleje mohou způsobit alergie.

Zkuste to shrnout

Syntetické parabeny ve složení šamponu hrají důležitou roli. Mají výhody, s nimiž nemůžete tvrdit - jsou levné, prodlužují trvanlivost výrobků a udržují si jejich hygienu. Kromě toho vzácně způsobují alergie, které nelze říci o přírodních konzervačních látkách. Odmítnutí je téměř nemožné.

Samozřejmě můžete zcela přejít na organickou nebo vlastní kosmetiku, ale ani takovýto kardinální přístup vás nezachrání z možných rizik a obtíží. Nejlepší možností je minimalizovat kosmetiku obsahující parabeny. A opravdu jakékoliv chemické přísady. Pak se obávat, že jejich podíl ve vašem oblíbeném šamponu není nutný. Hlavní věc není znepokojovat kontroverzní diskuse vědců. Protože nervové buňky nejsou přesně obnoveny!

S vámi byl Vorobyov Nastya. A vy, drahí blogoví návštěvníci, buďte ostražití, ne podezřelí! =)

15+ dostupných šamponů bez síranů a parabenů

Organická kosmetika bez chemie - mýtus nebo realita?

Šampony bez síranů a parabenů - jaké značky najdete v tomto seznamu a jak je demokratická jejich cena?

Jak a kdy použít a změní se vlasy k lepšímu?

Všechny tyto otázky zaujímají poctivý sex, který chce zachovat krásu a kvalitu kudrlin.

V tomto článku zjistíme, zda jsou chemikálie v kosmetice nebezpečné a jaká rozumná alternativa lze nalézt na regálech obchodních řetězců. A ve skutečnosti, zda se podívat.

Obsah:

3+ nejkontroverznější složka ve složení šamponů

Dokonce i dívky, které nepochopily složení kosmetiky, slyšely, že sulfáty, parabeny, ftaláty a vonné látky jsou čtyři démoni detergentů.

A tady je důvod, proč:

Sírany - i když tvoří vynikající pěnu, která vytváří efekt mytí až k pískání, urychluje ztrátu barvy a přírodních olejů, způsobuje nadměrné vysychání, podráždění pokožky, způsobuje, že vlasy se mastnou rychleji.

V důsledku toho začnete umyt hlavu stále častěji.

Sulfáty nelze úplně odmítnout, ale je třeba hledat značku s minimálním množstvím.

Ftaláty - toto chemické zlo je jednou z hlavních složek balení. Spolu s nimi máte železné kudrlinky, které se nebojí hurikánů a spoustu toxinů.

Mnoho ftalátů je již zakázáno k použití v kosmetickém průmyslu.

Šampony s chemickými přísadami výrazně zhoršují kvalitu vlasů

Parabeny - zabraňují růstu bakterií v kosmetice, ale mohou vyvolat alergie a nemoci onkologické povahy.

Spravedlivá polovina studií však není schopna prokázat jejich přímý dopad na lidské zdraví, a proto je třeba jejich použití lépe omezit jako všechny přírodní složky.

Odoranty způsobují, že mandlový šampon je tak mandlový.

Při čtení štítku může obyčejný člověk sotva pochopit, která součást bude mít za následek svědění hlavy, zarudnutí a lupy, takže byste si měli vybrat kosmetiku bez aktivních umělých vonných látek.

O tom budeme hovořit v další části.

Tip: Pokud hledáte kompozici bez škodlivých nečistot, ve skutečnosti hledáte složení s minimálním množstvím. Musíme přijmout skutečnost: 100% organická kosmetika může být připravena pouze doma. Nicméně, aby šampon ukládání nenapravitelně poškodil zdraví, musí si umýt hlavy osm hodin denně.

Síranové alergie, svědění a pálení

Šampony bez parabenů a síranů - seznam nejlepších, recenzí a ceny

Prostředky této kategorie jsou obvykle dostupné v lahvích od 100 do 300 ml - doba trvanlivosti přírodních šamponů je krátká.

Cena je stanovena rychlostí tohoto objemu. Pokud hodláte koupit šampon bez parabenů a síranů z našeho seznamu, nezapomeňte, že je lepší držet jej v chladničce, protože se může zase kysnout.

Mulsan Cosmetic, Rusko (Krasnodar), - cca. 6 dolarů

Dnes a vždy vedoucím všech ratingů je ruská společnost Mulsan Cosmetic. Produkty mají neuvěřitelný úspěch u žen a věnuje jim zvláštní péči.

A to není překvapující. Každý kosmetický přípravek má jedinečné a bezpečné složení pro lidské zdraví v každém věku.

Výrobky ve svých vlastnostech a složení snadno překonávají i konkurence s nákladem vyšší o 4-7krát.

Trvanlivost produktů je pouze 10 měsíců, což znamená obsah pouze přírodních součástí.

Zde nenajdete sulfáty, parabeny, barviva a další toxické nesmysly.

Nejen to tak zní slogan společnosti: "Kosmetika pro ty, kteří přečetli kompozici". Toto je skutečný nález pro mumie, protože v řadě produktů Mulsan Cosmetic jsou dětské šampony.

Vzhledem k omezené době platnosti mohou být produkty zakoupeny pouze v oficiálním internetovém obchodě (mulsan.ru).

Příjemný doplněk k kvalitním výrobkům nabízí společnost bezplatnou dodávku v Rusku.

"Recepty babička Agafi", Rusko - cca. 2 dolary

Zvláště populární ve všech seznamech a recenzích produktů péče o vlasy bez parabenů a síranů je ruská značka "Recepty babičky Agafiho".

A to není překvapující - výrobce trvá na výjimečné přirozenosti výrobků a tvrdí, že tato babička existovala a vyvinula všechny skladby.

A cena je příjemně potěšena. Základem kosmetiky šetřící základ mýdla kořen, a dokonce i balení, opět, pokud si myslíte, že slovo výrobci, neobsahuje polyvinylchlorid.

Recenze kosmetické řady jsou většinou neutrální a pozitivní.

"Recepty babička Agafi"

Tip: Šampon je také oblíbený pro každodenní používání značky Pure Line. Jeho cena je méně než dva dolary a po umytí vlasů vypadá svěží a živá. Vhodný pro každodenní použití.

Natura Siberica, Rusko - cca. 6 dolarů

Ruské šampony bez sulfátu jsou jasnými lídry na trhu. 95% složení - sloučeniny divokých rostlin Sibiře.

Podle výrobců šamponů "Nature of Siberika" bez síranů a parabenů a online recenzí produkty nedráždí pokožku, jsou hypoalergenní, po pravidelném používání vypadají vlasy naživu.

Tato sestava poskytuje léčbu pro všechny typy.

Yves Rocher, Francie - cca. 5 dolarů

Nízká šampon - jeden z mnoha produktů péče o vlasy oblíbené francouzské značky.

99% se skládá ze složek přírodního původu, jemně čistí, zatímco vlasy jsou snadno a bez použití klimatizace vyčesané. Využívá se nehospodárně.

Perfektní pro majitele lehkých kadeří.

Logona Natur Sosmetic, Německo - cca. 10 dolarů

V řadě německé společnosti jsou šampony pro všechny typy vlasů, včetně těch, které jsou náchylné k lupům.

Šampon je hypoalergenní, neobsahuje parabeny, silikony, sírany, petrochemické látky a vonné látky.

Je schválen pro použití astmatiky a je vegan, protože neobsahuje živočišné tuky.

Logona Natur Sosmetic

Himalájské bylinky, Indie - cca. 6-7 dolarů

Kosmetická značka byla založena v roce 1930 a již téměř století vyrábí kosmetiku založenou na principech Ayurvedy - učení života v souladu s přírodou.

Šampony Himaláje jemně a jemně čistí vlasy a obnovují ztracený lesk a sílu.

Kompozice obsahuje amla, lékořice a extrakt z cizrny. Žádné umělé barvy.

Botanicus, Česká republika - cca. 7 dolarů

A ačkoli to bude trvat nějaký čas si zvyknout na přírodní šampony, mnoho dívek odhadlo účinek Botanicus od prvního praní, obzvláště v kombinaci s maskou.

Obzvláště populární je nástroj s výtažky nasturtium a přeslička pro tenké bezvládné kudrlinky.

Perzistentní, příjemná vůně je udržována v esenciálním oleji z petrželky.

Šampon dokonale posiluje vlasy a bojuje proti vypadávání vlasů. Před použitím musí být lahvička otřesena.

Alloton, Francie - cca. 8 dolarů

Série je určena pro každodenní péči o slabé vlasy, které jsou náchylné k vypadávání vlasů.

Přísady zahrnují olivový olej, rozmarýn, extrakt z lopuchu, pomeranč, aloe vera a bílkoviny z pšeničných klíčků.

Posiluje vlasové kořeny, stimuluje jejich růst a není návyková.

Vichy, Francie - cca. 15 dolarů

Zklidňující péče o francouzskou značku obnovuje ochrannou a bariérovou rovnováhu pokožky, snižuje svědění, pálení, obsahuje panthenol a vitamín C.

Výrobci upřímně přiznávají, že po prvních třech týdnech užívání nastane hmatatelný účinek.

Aubrey Organics, USA - cca. 15-20 dolarů

Americká kosmetika vhodná pro rozmarné vlasy, vyhlazuje je, posiluje, odstraňuje přebytečné načechrané vlasy.

Výrobek čistí vlasy před účinky šampónů s obsahem síranu silikonu, vypláchne chlór, stará se o barvu a vitamíny a minerály bojuje proti nadměrné křehkosti kudrlin.

Cena Aubrey je vhodná.

Šampony bez parabenů a sulfátů - seznam profesionálních produktů

L'Oreal Professional Delicate Color, Francie - od 10 dolarů

Šampon nejenže neobsahuje škodlivé chemické sloučeniny a alkálie, ale je také obohacen o incell molekuly, které posilují strukturu kadeřnic.

Vhodný pro barvené vlasy, chrání před vymývaním zbarvení a zachovává příjemnou jemnou vůni po dlouhou dobu.

L'Oreal Professional jemné barvy

Schwarzkopf Professional, Francie - od 10 dolarů

Seznam šamponů bez síranů a parabenů, zejména profesionálních, je nemyslitelný bez výrobků péče o tuto značku.

V řadě najdete jak zcela demokratické představitele, tak drahé šampony od 20 do 20 dolarů.

Všechny z nich se vyznačují mírným čištěním kudrlin a jsou ideální pro použití po vyrovnání keratinu.

Estel Aqua Otium, Francie - od 10 dolarů

Šampon "Estelle" označuje kategorii profesionálních.

Cena za balení. Stejně jako všechny přírodní šampony špatně zpěňuje.

Kompozice obsahuje aminokyseliny, bílkoviny, panthenol a betain, které jsou zodpovědné za přirozenou hydrataci pramenů.

Estel Aqua Otium

Kapous Professional, Itálie - až 10 dolarů

Vhodný na časté praní všech typů vlasů, obsahuje ovocné kyseliny, jemně čistí vlasy, vitamíny A, B, C, oranžový extrakt, hořčík, draslík, vápník a další stopové prvky.

Má jemný citrusový pach. Tóny a posilují vlasy.

Cocochoco, Izrael - od 25 dolarů

Nejdražší člen našeho seznamu je ideální pro dívky, které obdivují keratinové vyrovnávací procedury.

Měkké sójové bílkoviny, džus a extrakt z kaktusové kůry chrání vlasy před vysycháním, jemně čistí a nezpůsobují alergie.

V řadě existují pečující balzámy a masky stejné cenové politiky.

K dispozici je také množství dětských šamponů bez přidání chemikálií.

Produkty ze seznamu níže jsou ideální pro děti i rodiče:

 1. Baby teva
 2. Wakodo
 3. A-Derma Frimalba
 4. Maminka pečuje
 5. Mustela
 6. Hipp
 7. "Eared chůva"
 8. Sanosan
 9. Bubchen

Více výrobků pro děti je možno nalézt v šamponech bez chemikálií.

Upozorňujeme však, že dospělé šampony pro jemnou kůži a srst dítěte by se neměly používat.

Výhody a nevýhody přírodních šamponů

V seznamu šamponů bez síranů a parabenů nenaleznete úžasné názvy sls a als.

Šampony s minimem chemie:

 1. Vhodné pro denní praní.
 2. Přírodní složky (výtažky z bylin, rostlin a jejich olejů) vyplácejí umělé silikony, případně navracují přirozený lesk a vytvářejí méně křehké kadeře
 3. Nevyvolávejte alergické reakce
 4. Vhodné pro všechny typy vlasů včetně barvených
 5. Aktivní vitamíny ve složení se hromadí, a proto léčí vlasy
 6. Obnovte tukovou rovnováhu epidermis
 7. Stimulujte růst vlasů a bojujte se ztrátou vlasů
 8. Doba použitelnosti finančních prostředků nepřesahuje 10 měsíců

Naučte se vybrat si nejpřirozenější kosmetiku

To vše na jedné straně zní magicky; na druhé straně mají organická kosmetika řadu významných nedostatků:

 1. Znamená špatně pěnu - bude třeba znovu použít, a dokonce to není skutečnost, že pocítíte velmi "vyprázdněný efekt"
 2. Vyčerpána dvě až třikrát rychleji a stojí dva až třikrát více.
 3. Bez balzámu je česání problematické, takže kromě šamponu budete muset vyčistit kondicionér stejné značky.
 4. První pár týdnů po použití budou vlasy vypadat matně a neživě - dokud nebudou všechny silikony z nástrojů masového trhu vyplány.
 5. Pro propláchnutí vážného stylingu je třeba použít šampon se sírany.

Jak vidíte, počet plusů výrazně převyšuje minus, což znamená, že navíc a jako alternativa k obvyklému šamponu by se ve vaší koupelně měla objevit přirozená péče.

Může být aplikován bez strachu a rizika každý den a finanční prostředky s aktivním chemickým účinkem mohou být vyhrazeny pro případ, kdy nemůžete bez "velkého praní" hlavy, takže vliv chemie bude minimální.

Tip: Aby nedošlo k nadměrnému osušení pokožky, nečistěte hlavu příliš teplou vodou. Všechny šampony se důkladně umyjí pět minut - samozřejmě, voda vypláchne barvu barevných kadeří, ale také neutralizuje nepřirozené komponenty.

Naleznete zde další užitečné rady týkající se péče o vlasy a domácí masky v tomto článku.

Bezbarvé parabenové šampony bez sulfátu

Dívky jsou si jisté, že když si umyješ hlavu, mělo by to být spousta pěny a silné vůně, jako v reklamě. Skutečnost, že takový zjevně nepřirozený účinek vyvolávají látky škodlivé pro organismus - sírany a parabeny - je jen málo. K organické kosmetice dochází, když po masovém trhu a dokonce i profesionálních produktech vlasy kazí. Je to nejprve neobvyklé, ale konečný výsledek je potěšen.

Co jsou pro tělo nebezpečné sírany a parabeny?

Sírany jsou soli kyseliny sírové, skupiny látek, které se skládají z většiny domácích chemikálií, protože dobře pěnují a odstraňují nečistoty. Například silikonové gely a stylingové pěny lze s nimi prát pouze. Seznam sulfátů v šamponech:

 • SLS - laurylsulfát sodný;
 • SLES - laureth sulfát sodný;
 • SDS - dodecylsulfát sodný;
 • ALS - laurylsulfát amonný.

První dvě nepřirozené látky založené na oleji jsou nebezpečné, protože se hromadí v těle, což narušuje metabolické procesy a zvyšuje riziko vzniku maligních nádorů. Kromě toho jsou pro vlasy škodlivé, protože:

 • zničit strukturu;
 • ztenčení kudrlin;
 • zničit folikuly (vlasová šachta);
 • způsobit alergické reakce;
 • vyvolává peeling, lupy, seborrheu;
 • vedou k částečné plešatosti (alopecii);
 • zničit přirozenou ochrannou bariéru.

Sírany nejsou zakázány, protože jejich negativní vliv na lidské tělo je minimalizován jinými přísadami a jejich koncentrace více než 0,8% neumožňuje prodej, nicméně tyto akce nestačí na ochranu životního prostředí. Při propláchnutí do kanalizace, potrubími, látky nakonec skončí ve vodě, kde poškozují místní flóru a faunu. Kromě toho jsou všechny produkty s nimi testovány na zvířatech.

Profesionální nástroje, zejména ty, které nejsou prodávány v maloobchodě, ale přicházejí do kosmetických salonů v obrovských lahvích, obsahují obrovské množství SLS. To způsobí, že kadeře po výletu do kadeřníka jsou skvělé, zdravé a dobře upravené - nebo alespoň takhle vypadají. Ve skutečnosti je to iluze; po takových procedurách, jako je termo-pokládání nebo curling, účes potřebuje další výživu, a profesionální znamená pouze obal s silným toxickým filmem, který trvá až do prvního mytí hlavy.

Nebude to po určitou dobu škodlivé, ale pokud pravidelně používáte takové zboží v naději na jejich fenomenální účinnost, existuje riziko, že se nejen zhorší stav srsti, ale i zdraví. Protože tyto profesionální nástroje neprodávají pro každodenní použití. Ti, kteří jsou na trhu a v kosmetických obchodech, dělají kudrlinky, které nejsou tak hedvábné, ale nejsou ani v bezpečí - vitamíny, další keratin a ochranné vlastnosti nezruší negativní účinek SLS, který způsobuje svědění, plešatost apod.

Parabeny jsou estery, které ve složení kosmetiky plní funkci konzervačních látek, zpomalují růst mikroorganismů a zvyšují trvanlivost. Kromě toho jsou látky přidávány do produktů a léků. Nejsou nebezpečné. Mýtus negativního dopadu se objevil po studii z roku 1998, která ukázala, že estery vyvolávají vývoj rakoviny.

Další ověření ukázalo, že množství látek v kosmetice, lécích a potravinách nestačí na to, aby způsobilo nádor. Pro ty, kteří se stále bojí negativního účinku, začali výrobci vyrábět výrobky bez parabenu. Jedná se o marketingový balíček, šampon bez parabenu by se zkazil za 2-3 dny, protože konzervační látky jsou nahrazeny jinými názvy (benzoát, diazolidinylmočovina, benzoát sodný, sorbát draselný) nebo jsou obsaženy v menších množstvích.

Přínosy péče o vlasy bez organických parabenů

Složení organických produktů pro mytí hlavy, přírodních složek a minimálního množství parabenů. To omezuje jejich trvanlivost, takže byste měli zkontrolovat před nákupem, ale výhody takové kosmetiky pokrývají tuto nevýhodu:

 • biokompatibilita - netoxické přírodní složky blízké složkám epidermis;
 • zlepšuje přirozené vlastnosti pokožky a kadeří: obnovení, ochrana, adaptace, zvlhčení;
 • jemný, jemně čistí, bez agresivního působení;
 • neporušuje rovnováhu mezi kyselinami a zásadami (pH);
 • zlepšuje strukturu kudrlin;
 • nezpůsobuje podráždění;
 • bezpečná péče o pleť pro děti;
 • Výživa kadeří přírodní složky.

Přírodní šampony bez síranů

Soli kyseliny sírové, na rozdíl od parabenů, lze zcela vyloučit z make-upu kosmetiky. Pak produkt, ačkoli ztratí některé vlastnosti, ale bude užitečnější pro kudrlinky. Pochopte, že šampon bez síranů a parabenů může být na takových charakteristických rysech:

 • slabá pěna - SLS je zodpovědná za bubliny v běžné kosmetice;
 • neexistuje silná přírodní příchuť, protože ve výrobě nejsou používány žádné chemické vonné látky; tam je pouze přirozené ovoce (meruňka, jablko), bylinné (kopřiva, citrónový balzám, rostlina, kaktus, lotos) nebo jiná vůně rostlinných složek (kokosový, voskový, jojobový nebo hroznový olej);
 • bez jasné barvy - syntetická barviva nejsou přidávána do organických šamponů bez síranů a parabenů;
 • nálepky a nápisy na obalu, které potvrzují přirozené složení ("0% SLS", "evropské osvědčení o ekologické bio kosmetice" atd.); mějte na paměti, že to ještě není zárukou, proto si pozorně přečtěte seznam komponentů sami na zadní straně;
 • Jako mycí základ se používají aminokyseliny a jejich mono- a diglyceridy, oleje a výtažky, které je možno nalézt v seznamu složek pod názvem Kyselina citronová, kyselina sorbová, mono-digesce a mastné kyseliny, E471, betain (betain), TMG, glycin betaine Trimethylglycin;
 • mezi složkami nejsou žádné složky živočišného původu, navíc pro organickou kosmetiku používají humánní testovací metody bez našich menších bratrů;
 • produkty bez síranů a parabenů jsou uváděny na trh v obalech z recyklovaných materiálů - recyklovaného plastu;
 • minimální podíl syntetických přísad.

Chemické složení

Úplně přirozená kompozice je nemožná ani pro organické šampony bez síranů a parabenů. Pokud by sestávaly pouze z odtučněného heřmánku, medu nebo mouky, jako domácí maska, jejich doba vypršení by skončila za několik dní a to za vhodných skladovacích podmínek. SLS v organické kosmetice na mytí hlavy není, jsou nahrazeny alternativou - bylinnými přísadami. Úplný seznam aktivních součástí v nástrojích:

 • laurylglukosid (laurilglukosid), hustá pěnivá látka, zvyšuje viskozitu;
 • kokoglukosid (kokoglukosid), vytváří stabilní pěnu, jemně čistí, vhodný pro citlivou pokožku, nezpůsobuje podráždění;
 • laureth sulfosukcinát (laureth sulfosukcinát), snižuje podráždění, je dobře snášena pokožkou a sliznicemi, snadno se odmyje, vytváří tenkou pěnu;
 • decylglukosid (decylglukosid), získaný z rostlinných olejů, má vysoký stupeň pěnění, je bezpečný pro děti;
 • betain (betain), získaný z řepy, má změkčující, hydratační vlastnosti, dodává vlasům přirozený lesk a vyživuje je;
 • sacharózový laurát (sacharóza laurát), emulgátor, činí produkt bez sulfátů a parabenů viskózní, změkčuje pokožku, má dobré vlastnosti rozpouštědla, může vypláchnout éterické oleje;
 • laurylsulfoacetát sodný (laurylsulfoacetát sodný), pěnivý prostředek, bezpečný, ale může vyvolat alergie, pokud jste přecitlivělí;
 • glutamát sodný (glutamát sodný), zvlhčuje kudrlinky tak, aby se lépe hodily, navíc maskují vůni, chová se jako chuť;
 • laurylsulfobetain (laurylbetain), tvoří pěnu, stále eliminuje nadměrnou elektrifikaci (když se účes tlačí);
 • Kokamidopropylbetain (chlorid kokamidopropylbetainamidu) je přírodní látka pro pěnění, ale může způsobit alergické reakce nebo podráždění kůže.

Funkce aplikace

Některé z charakteristických rysů šamponů bez sulfátů a parabenů již byly zmíněny výše. Kvůli nim se řada žen nelíbila organická chemie, ale pokud po prvním mytí efekt zklamal, ne fakt, že vám to nevyhovuje, existuje možnost, že jste jej použili nesprávně:

 • Za prvé trochu zahřejte šampon bez síranů a parabenů v ruce (balení můžete protřepat před stlačením, ale ne nutně);
 • umyjte hlavu pouze horkou (sotva teplou) vodou, jinak nebude žádná pěna ani malá;
 • dobře navlhčete kudrnaté vlasy a pak použijte trochu peněz na ty oblasti, které jsou nejdražší;
 • Masáž, přidání dalšího produktu a distribuce po celé hlavě;
 • umyjte vodou;
 • aplikujte přípravek podruhé (měl by se začít pěnu lépe), ponechte jej na hlavě několik minut;
 • důkladně umyjte hlavu;
 • pokud jsou vlasy dlouhé - můžete postup opakovat;
 • alternativní šampony bez síranů a parabenů s profesionálními, zejména pokud pravidelně používáte gely, pěny a stylingové pěny - organické nebudou omývat.

Jak si vybrat šampony bez sls

Nejdůležitější při výběru přírodní a organické kosmetiky: zkontrolujte složení. Ne všechny výrobky s příslušným štítkem neobsahují SLS ani SLES. Platí to také pro online obchody, ve kterých je možné zaškrtnutí důležitých kritérií provést vyhledání produktu pouze s jejich účtem. Kromě toho, ujistěte se, že v kompozici nejsou žádné SLS, podívejte se na další komponenty: šampony bez síranů a parabenů se často nazývají hypoalergenní, ale to není.

Bylinné složky mohou aktivovat ochranné vlastnosti imunitního systému, což způsobuje podráždění, zarudnutí a jiné nepříjemné příznaky. Poté, co jste ověřili, že kompozice je pro vás správná, postupujte podle dalších faktorů. Nedoporučuje se vzít nejdražší produkt - v polovině případů, které zaplatíte za značku, balení a design, a nikoliv za kvalitu. Věnujte pozornost těmto kritériím:

 • výrobce;
 • typ vlasu;
 • typ pokožky hlavy.

Výrobce

Všechny oblíbené masové trhy (Garnier, Schwarzkopf Gliss Kur) a speciální profesionální kosmetika (Kapous Professional, L'Oreal Professionnel, Kerastase, Revlon Professional, Matrix, Redken, Estelle) obsahují jak sírany, tak parabeny. Je také třeba zkontrolovat složení terapeutických látek: například Vichy obsahuje SLS. Na druhou stranu kosmetika používaná jako léčivo se používá spíše jako trénink než trvale.

Nedostatek SLS a jejich syntetických alternativ v kompozici přírodních českých výrobků z Cannadermu, jemné bioorganiky z GUAMu, turecké léčivé přípravky Thalia s japonským kamélímovým olejem, ukrajinské bílé mandarinky, ruské přírodní Siberice a krymské přírodní sbírky jsou zaručeny. Navíc Belita-Vitex Profesionální organická péče o vlasy, i když má "profesionální" jméno, je také považována za organickou kosmetiku. Buďte opatrní se jmény značek, aby nedošlo k padnutí na falešné.

Typ vlasů

Pro všechny typy vlasů jsou k dispozici přírodní, sulfátové čističe hlavy. Zvlhčovače a výživné prostředky pro suché nebo poškozené jsou vyrobeny na bázi medu, vajec a bylin; pro mastné a smíšené obsahují mátou, Saki hlínu, citrusy. Jediný typ vlasu, který způsobuje problémy, je obarven. Potřebují zvláštní péči a zachovávají pigment. Oleje a rostlinné složky v organickém složení mohou vymývat barvivo, takže jsou vybrány speciální šampony pro barvené vlasy bez síranů. Vyhledat tuto značku na obalu produktu.

Typ pokožky hlavy

Ne všichni a ne nutně stejný typ vlasů a pokožky hlavy. Chcete-li se o tento účes starat, musíte si vybrat produkt, který je ve všech ohledech vhodný. Pokud se rozhodnete pro nákup nástroje na internetu, je snadnější najít potřebné položky jednoduchým umístěním značek na správných místech pro filtrování produktů. Pokud zvolíte výrobek bez laurylsulfátu v běžném obchodě, pečlivě si přečtěte, co je uvedeno na obalu. Zvláště pozorné musí být majitelé citlivé a problematické kůže, aby se zabránilo odlupování. Možná má smysl vyhledávat pomoc od dermatologa.

Účel prostředků

Tento parametr závisí na typu vlasů, ale ne všechny ženy znají své vlastní, ale chápou, jaký problém chtějí odstranit. Bez parabenů a síranů se liší podle účelu:

 • pro zotavení;
 • pro lesk;
 • pro objem;
 • od dělených konců;
 • lupy;
 • posílit;
 • uzlíky;
 • hydratační;
 • čištění a výživu;
 • konzervace barev;
 • obnovení.

Druhý typ je předepsán trichologem. Nedoporučuje se ho odnést léky bez předpisu. Jiné typy zvolíte podle svého uvážení. Mějte na paměti, že šampony bez sulfátů a parabenů, které obsahují další živiny, jsou navrženy tak, aby obnovily poškozené kudrlinky a nebudou vyhovovat typu mastného vlasu, který nevyžaduje takovou nasycení. Pro konsolidaci výsledků s výjimkou prostředků na praní používejte přírodní balzámy s podobnými vlastnostmi.

Dítě

Skalp dítěte je ještě citlivější než dospělý. Moderní sulfátové produkty z masového trhu proto pro dítě nejsou bezpečné. Bylo prokázáno, že SLS se akumuluje v těle a způsobuje vývojové zpoždění u dětí. Parabeny nejsou s těmito riziky spojeny, jsou však syntetické součásti, protože čím méně jsou v produktu - tím lépe.

Bubchen

Výrobky přírodní zeleniny v Německu. Existuje několik typů. První obsahuje výtažky z lípy a heřmánku a také panthenol, který urychluje hojení ran. Ve složení druhých aloe a pšeničných bílkovin. Dobře umyté, jemně a jemně čistí dětské vlasy před znečištěním. Ne oškliví oči. Uchovává dítě od narození. Doba použitelnosti je 3,5 let. Cena je 180 rublů (200 ml).

Naše matka

Prostředky pro šamponování u dětí, pro citlivou pokožku, domácí produkce. Odstraňuje zánět, podráždění. Má vlastnost hypoalergenní. Vytvořeno na bázi rostlinných povrchově aktivních látek, s panthenolem a výtažky ze série, nealkohol a heřmánek. Trvalé užívání se nedoporučuje: Laurylsulfát sodný je v seznamu složek. Doba použitelnosti 2 roky. Cena je 270 rublů (300 ml).

Johnsons baby

Tato americká společnost vyrábí několik různých druhů zboží: s kapkou arganového oleje a hedvábných bílkovin (pro lesk), s heřmánkem, levandulem (před spaním, pro snadné usnutí), extraktem z pšeničných klíčků a pěnou "od koruny k patě". Z těchto jediné neobsahuje SLS. Pěna může být použita k mytí hlavy a těla od narození, je hypoalergenní a pH-neutrální. Doba použitelnosti 3 roky. Cena 220 rublů (500 ml).

Avent dětské tělo a vlasy

Přirozené složení tohoto produktu v UK činí co nejbezpečnější pro dítě. Může být použito od narození k mytí hlavy a těla. V seznamu složek nejsou žádné sírany, protože výrobek lehce pěnuje (buďte opatrní, v řadě jsou zde čínské falešné značky). Vytvořená na bázi výtažku z leknínek, s mléčnými bílkovinami, neobsahuje mýdlo a lanolin, nezničí přírodní mastný film těla. Doba použitelnosti 2 roky. Kvalitní, ale nákladný nástroj. Cena je 396 rublů (250 ml). Ukončeno, zbývá pár míst.

Chráněná chůva

Rozpočet levného zboží od domácích výrobců. Obsahuje minimální množství parabenů, ale také obsahuje sírany. Vytvořeno na základě extraktu z heřmánku. Podle recenzí není vhodný pro citlivou pokožku, ačkoli výrobce tvrdí něco jiného. Může vyvolat alergickou reakci, nedrží se, pokud přichází do styku se sliznicemi. Doba použitelnosti je dva roky. To stojí 120 rublů na 250 ml.

Malá víla

Ruské výrobky na umývání hlavy pro dívky od jednoho do tří let (v závislosti na prostředcích). Na obalu se uvádí, že neobsahují sírany a barviva, ale v seznamu je druhý po vodě SLES. Ze složek rostlin (v závislosti na produktu) jsou výtažky z heřmánku, lesních plodů, lipových květů. Všechny složky jsou hypoalergenní. Doba použitelnosti 3 roky. Cena je 118 rublů (240 ml).

Šampon bez obsahu síry

Značky, které vyrábějí organickou kosmetiku bez síranů a parabenů, jsou zaměřeny pouze na tuto oblast. Nemají v sortimentu žádné profesionální produkty ani masovou tržní třídu. Jedná se o zahraniční výrobce, ale Rusko se nedávno zabývalo uvolňováním organické hmoty:

 1. Avalon Organics. Americké produkty certifikované podle mezinárodní normy NSF / ANSI. Organické přísady nejvyšší kvality. Jsou drahé (cena bude nižší, pokud si objednáte přímo od společnosti, ale musíte platit dodatečně za dodávku), konzistence je velmi likvidní, ale je ekonomicky vynaložena.
 2. "Recepty babička Agafi." Jeden z mála šamponů bez parabenů a sulfátů na masovém trhu. Rozpočet a cenově dostupné, vyráběné v Rusku, je v každém kosmetickém obchodě. Mezi nedostatky: vlasy zvyknou na Agafyu na dlouhou dobu.
 3. Natura Siberica. Jediný ruský výrobce, jehož produkty jsou označeny certifikátem ICEA. Široký sortiment pro všechny typy vlasů.
 4. Alterna. Elite japonská značka, která vyrábí šampony bez síranů a parabenů s řasami, mořským hedvábím, černým kaviárem. Prostředky vytvářejí ochranný film z ultrafialového záření nebo změny teploty. Lze použít pro barevné kadeře. Vhodné pro ty, kteří často dělají hot styling. Velmi drahé (2600 rublů na 250 ml).
 5. Barex Italiana. Italské produkty s neobvyklými komponenty pro Ruskou federaci: rajský olej, okurka, granátové jablko, bambusový extrakt, magnólie. K dispozici pro různé typy vlasů, včetně barvených, tenkých, mastných, oslabených, poškozených. Mají mnoho pozitivních recenzí, prodávají se pouze v profesionálních kosmetických obchodech a na internetu.
 6. Biotique. Indická kosmetika pro kadeře na bylinkách s řasami. Zrychluje růst vlasů, vyživuje a hydratuje. Na pozadí jiných elitních zahraničních fondů je příjemně překvapivé za cenu (300-400 rublů na 120 ml). Mezi nedostatky: je obtížné najít komerčně dostupné jedinečné komponenty (bílkoviny z hedvábí, ořech, řasy), které nejsou vhodné pro všechny.
 7. MULSAN kosmetika. Ruský výrobce přírodní kosmetiky na trhu od roku 2014. Doba skladovatelnosti zboží nepřesahuje 10 měsíců - to je ukazatel minimálního počtu parabenů v kompozici. Domácí výroba a diskrétní balení umožňuje udržet ceny na cenově dostupné úrovni. Zboží lze zakoupit pouze na oficiálních stránkách.
 8. Organický obchod. Výrobky vyráběné v Rusku s přirozeným složením. Cenově dostupné, levné zboží (některé výrobky se vyrábějí měkkou, což z nich činí ještě levnější), ale v průměru dávají hodnocení 4 z 5 recenzí.
 9. Logona. Německá organická kosmetika, většina produktů - pro slabé, poškozené vlasy. Kromě toho existují dobré nápady proti lupům. Složení bylinných výtažků: z verbeny, Goji bobule, citrónový balzám.
 10. Botanicus. Řada těchto přírodních českých léků bojuje se sebou. V kosmetice pro mastné vlasy se používají levandulové výtažky, pro suché vlasy, heřmánek. Příjemný zápach, textury. Nevýhoda: zamotané vlasy, je lepší použít s balzámem nebo kondicionérem.
 11. Yves Rocher. Bylinná kosmetika z Francie, oblíbená v Rusku (ve velkých městech jsou oficiální obchody). Je ekonomicky vyčerpávající, vlasy jsou měkké a nadměrné (dokonce i to, co je pro tukový typ) díky oleji z hroznů v kompozici.

Nejlepší organické šampony - hodnocení

Každý si podle svých kritérií vybere kosmetiku pro péči o vlasy. U ekologických produktů je nejdůležitějším faktorem složení. Nejlepší kosmetika v této výklenku v tabulce níže:

Pro Více Informací O Suché Vlasy