logo

Recenze pro pár plus

Forma uvolnění: Aerosol pro vnější použití

Analogové páry Plus

Pokyny pro použití pro Pár Plus

Forma dávkování:

Farmakoterapeutická skupina:

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI
Farmakologický účinek způsobený přítomností složek s insekticidním účinkem.
Permethrin je neurotoxický jed pro hmyz.
Piperonyl butoxid zvyšuje působení permethrinu.
Malathion je organofosforní insekticid.

INDIKACE PRO POUŽITÍ
Léčení skalpových vší (zabíjí vši a nitky)

KONTRAINDIKACE
Nepoužívejte u dětí mladších než 2,5 let.
Bronchiální astma.
Individuální nesnášenlivost.

ZPŮSOB PODÁNÍ A DÁVKŮ


 • Krátkým stisknutím léku se stříká na pokožku hlavy a celou délku vlasů. Po nanesení léku počkejte 10 minut, aniž byste zakrývali hlavu kloboukem nebo ručníkem, a poté důkladně umyjte vlasy šamponem.
 • Mrtvé nity zůstanou přilepené k vlasům. Nits vyčesává častý hřeben.
 • Léčte všechny textilie, které pacient kontaktoval (polštáře, klobouky, obojky atd.), Aby nedošlo k reinfekci.
 • V případě závažné infekce je žádoucí opakovat léčbu po týdnu. NEPŘÍTOMNÉ ÚČINKY
  Lokální reakce: Velmi málokdy se objevuje velmi mírné pocity brnění nebo pocení pálení. ZVLÁŠTNÍ POKYNY
 • Léčivo je nastříkáno na dobře větraném místě.
 • Během postřiku a expozice musí být droga udržována mimo dosah požáru.
 • Zabraňte kontaktu s očima a sliznicemi. V případě náhodného kontaktu s očima důkladně opláchněte teplou vodou.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí. GRAFIKA A LAKOVÁNÍ
  Byly provedeny adekvátní a přísně kontrolované studie bezpečnosti léku během těhotenství a kojení. INTERAKCE DROG
  Neidentifikováno FORMULÁŘE
  Rozprašujte v lahvičkách o objemu 116 g, balené s návodem k použití v kartonové krabici. ŽIVOTNÍ ŽIVOT
  4 roky. Nepoužívejte po datu vypršení platnosti vytištěném na obalu. PODMÍNKY SKLADOVÁNÍ
  Při teplotě nejvýše 50 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí. PODMÍNKY PRO VYCHÁDÁNÍ Z DROGŮ
  Bez předpisu.

Recenzent: Nastya (pozitivní recenze)

Pomohl se zbavit všedních prvků

Výhody: Pomohl od prvního okamžiku, úplně vyloučen nejen z vší, ale také z nití

Nevýhody: Štiplavý zápach

Nikdo není imunní vůči pedikulóze, mnohem méně dětem. Mám dceru se dvěma stupni, a to přineslo "dárek" ze školy. V lékárně byl Couple Plus doporučen, vzal si, ačkoli to stálo asi 600 rublů. Výrobce tvrdí, že aerosol nejen zabíjí vši, ale i nitky - jak víte, mnoho léků neprochází přes jejich "skořápku" a v důsledku toho se nemoci vyléčí, nits se změní na nové vší. Chválím drogu, protože je to opravdu velmi účinné. Dcera měla několik rýh - díky Bohu, učitel rychle řekl všem rodičům, že jeden chlapec má vši, takže jsme všichni zkontrolovali děti ve stejný den. Takže to pomohlo mé dceři poprvé - strávil jsem asi polovinu rozstřikovacího plechu, rozstřikoval jsem je, držel jsem je 10 minut, umyl jsem si, zapnul jsem si vlasy. A všichni - noviny plné parazitů a na vlasy jsou naprosto nic, všechny zmizely. Proto doporučuji všem, nemyslím si, že každá droga dokáže ukázat tuto účinnost od první aplikace. Pair Plus má jen jednu nevýhodu - strašnou vůni. Nejdřív jsem začal stříkat bez masky, ale uvědomil jsem si, že se uduří jen takovou štiplavou vůní. Proto doporučuji, abyste nosili respirátor. a dítě, a okna se otevírají širší, takže byt necítí. A důkladně si umyjte vlasy - vůně je velmi žíravá.

Recenzent: Olesya (neutrální recenze)

Pomohlo to jen potřetí a musel si koupit druhou lahvičku

Výhody: Nakonec eliminovali parazity

Nevýhody: Drahé, nepomáhá poprvé, jedna láhev nestačí na léčbu - je nerentabilní, vůně strašná, dráždí pokožku hlavy

Léto v létě syn trávil letní prázdniny v obci, a když jsem přišel, viděl jsem s hrůzou na vlasy plný bílých zrn. Byl to nits a bylo jich tolik, jako by dítě bylo zasaženo sněhem. Běžel jsem do hysterického přítele pediatra, poradil pár plus. Není moc šťastný, že jsem ho rád koupil - toxický, ale musel jsem se vyhnout strachu z nemoci. Zaručuje se strašně aerosol, slzám z očí a kýchání. Musel jsem si protáhnout lékařské masky, ale moc nepomohli, protože se obecně dostali na balkon - dobře, to bylo léto. Od prvního okamžiku nám droga nepomohla. Některé nitky zmizely, ale ne všechny. Bylo napsáno, že teprve po týdnu můžete znovu použít, ale byl jsem vyděšený - co kdybychom nakažili všem, zatímco jsme čekali? A já jsem se rozhodl znovu zpracovat srst svého syna, o den později. Já to kategoricky nedoporučuji dělat - skalp je strašně podrážděný, začne se strašně svědit a nemůžete to vzít, dítěti si česl hlavu, dokud nevykrvá. Výsledkem je, že až po třech aplikacích se mi podařilo přinést tyto plazy "čisté vodě". Jedna láhev nestačila, musel jsem si koupit druhou. Ukázalo se, že je velmi drahé a slib, že se paraziti zbaví poprvé, kdy droga nesplnila, jak vidíte. Podruhé by nekupovala, byla nákladná a nebyla příliš účinná.

Autor recenze: Marina (pozitivní recenze)

Zaručeno, že se problém zbavíte, ale postupujte striktně.

Výhody: Snadné použití, pomáhá poprvé.

Nevýhody: Je to drahé, pokud ho po dlouhou dobu držíte na hlavě, způsobuje zánět pokožky hlavy, vůně není příjemná

Pracovala v letním táboře, a tak zvedla tyto věci - pedikulózu. Už jsem s nimi zaobíral děti, takže jsem věděl, jak jednat - účinnost Pair Plus byla již testována na dětech. Rozstřikování spreje bylo velmi snadné a pohodlné. Samotná tekutina je taková mastná, lepkavá, nejprve ošetřuje kořeny vlasů, jinak jdete-li po délce, prameny se budou držet spolu a bude těžké se dostat ke kořenům. Jenom jsem udělal jednu chybu. Rozhodl jsem se, že se zbavím vši a nits zaručených v době, a proto, na rozdíl od pokynů, jsem neopustil 10 minut, ale pro všechny 20. Po umytí vlasů jsem z nějakého důvodu cítil divoké svědění a bolest. Jak jsem si později uvědomil, vtipy jsou špatné s tímto lékem - má skalp se strašně zapálil, musel jsem vypláchnout uklidňujícími ozdobami po dobu několika týdnů, a tak postupujte striktně podle pokynů. Řešení je vymyšleno neochotně, musel jsem ji třikrát vypláchnout. A pak zůstala nějaká lepkavost, když se vlasy po přípravě nepletly, není to tak snadné. Ale to funguje dokonale - jednou a všichni, žádné "tabor" na hlavě. Její cena je opravdu stojí za to - zničí i vši, a co je nejdůležitější, je to prostě poradenství, že uděláte všechno, jak doporučuje instrukce - pak nebudou mít žádné problémy a výhody jsou zaručeny.

Recenzent: Dinara (pozitivní recenze)

Vlasy velmi kazí a vůně je strašná, ale její účinek je velkolepý

Výhody: Ekonomický, s malým množstvím nití se hojí poprvé.

Nevýhody: Vážená, pokud je spousta nití, musíte ji použít podruhé, vlasy to hodně zkazí

Radím všem rodičům, aby napsali jméno drogy, protože pár, plus moje děti a já, jsem byl zachráněn před všemi a ořechy. Děti byly zděšené dětmi sousedů a celá rodina byla nakažena včetně mého manžela. Pár plus se ukázalo být velice hospodárné - neměli jsme dostatek jednoho z nich, ačkoli jsme to několikrát použili. Nejdříve s touto nemocí nejsem léčena dětmi a zde je mnoho aerosolů a dalších prostředků, včetně výsledků, nebo ne poprvé, nebo ne zničení nití. Stejný lék mi pomohl s mým manželem poprvé - zřejmě proto, že jsme se nedávno nakažili a my jsme měli méně krvinek než děti. Ale děti musely být ošetřeny ve druhém kole - ne všechny dny zemřely. Ale po dvou týdnech byla celá naše rodina naprosto zdravá. Navzdory skutečnosti, že po prvním použití dětí se Pair Plus zcela nezbavil nits z nití, nebudu ho pokoušet - je zde také napsáno, že možnost použití drogy je znovu povolena, pokud je případ komplikovaný. Má dvě minuty - vůni, která nemožné a škodlivé účinky na vlasy. Můj manžel a já, kteří používali tento nástroj jen jednou, se právě stávaly tuhými vlasy, ale u dětí, místo obvyklých hedvábných pramenů, se staly opravdovým kouskem a jejich vlasy se "neobnovily" - aerosol je prostě jedí. Jinak však existují určité výhody, hlavní věcí je účinnost a dvojice plus je jistě účinná.

Autor recenze: Galina (pozitivní recenze)

Existují jak nevýhody, tak i výhody, ale vysoká účinnost převažuje

Výhody: Je velmi výhodné používat, ne dlouho, držet na hlavě, účinný od první aplikace, ekonomický

Nevýhody: Vůně, může způsobit alergie a bronchospazmus, za přítomnosti poškrábání způsobuje silnou bolest a způsobuje hoření, způsobuje lupy

Pokud nakreslíte dva sloupce a určíte mínusy a výhody, budou se nacházet vedle bodů plus plus. Plus. První je, že je velmi příjemné ji používat, stříká velmi jemně, zásobník je vysoce kvalitní, není zaseknutý. Druhý čas není dost času, jen deset minut. Třetí - použijete ji jednou a je zdravá - je to jen vražedný prostředek proti parazitům, a proto cena, myslím. Za čtvrté - jednou jsem ji použil, velice rozstřikoval a pak zůstal polovina postřiku, takže spray je úsporný. Toxické. Existují dva typy léků pro vši a jedy - jedovaté parazity a vytváření mastného filmu, který blokuje přístup kyslíku do nití, což vede k jejich smrti. Pair Plus tedy patří do druhé skupiny. Je to nebezpečné, protože může způsobit bronchospazmus, pokud má člověk astma a jen alergii. Jsem jen alergická osoba a mám hrozné pruritus a červené skvrny na těch oblastech pokožky, kde lék spadl (chrámy, čelo, uši atd.). Ano, a zdravý člověk bude určitě mít strašný kašel z dusivého zápachu, který má droga, takže vybavení ve formě masky je povinné. Druhé mínus - kdyby na hlavě byla alespoň minimální škrábnutí, byla by velmi silná bolest, osobně jsem se dlouze a pevně přitiskla - i po umytí to bylo bolestné. Třetí - způsobuje těžké lupy, které neprošlo kolem přibližně 3 týdnů. Čtvrtý - bude muset umýt s bitvou, textura dvojice plus mastná. Výsledkem je, že účinnost aerosolu vede k tomu, aby se zdálo, že nevýhody jsou jen nepříjemné a nevyhnutelné skutečnosti. Neexistují žádné ideální prostředky, ale jsem si jistý, že je to jedno z nejlepších, proto rozhodně doporučuji.

Recenze: Clementine (neutrální recenze)

Výrobce tvrdě lhal, že vyrábí reklamní drogu

Výhody: Eliminuje vši, pohodlí

Nevýhody: Zmateně voní, vysoká cena, vlasy jsou velmi zkažené, podvod, co se týče likvidace pro jednu aplikaci

Droga není špatná, ale to, co je napsáno v pokynech, jako kdyby od prvního okamžiku všechny z nich umírají, je zjevná lha. Nemám tušení, jak a od koho dostanu hlavolačky, ale skutečnost je fakt. Na radu kamaráda jsem koupil tento Pair Plus - je to tak drahé. Proces užívání není nejpříjemnější - moje hlava nějak nefungovala na ochranu dýchacích cest - můj manžel začal stříkat právě takhle a po chvíli jsme oba strašně vydechli a vykašlávali z tohoto nesnesitelně silného, ​​kyselého pudinkového jídla. Pak si zavázali ústa a nos s šátky (nic nebylo po ruce), navzdory zimě otevřela okno - nebylo nic dýchat a pokračovalo. Pocit postřiku je nechutný, jako kdyby se lepidlo zalilo hlavou - vlasy jsou lepené dohromady a 10 minut stačí na to, aby se změnily v tukovou talířovou palacink. Umytí všech je strašně těžké a dlouhé, protože kvalita vlasů je velmi žádoucí - nudná, bez života, křehká. Ale to není nic - doufala jsem, že všechny nitky skutečně zemřou, ale bohužel, po dvou týdnech jsem měl opět šváb na hlavě - ukázalo se, že jen jeden přeživší nit by mohl opět obrátit vaši hlavu do úkrytu těchto plazů. Pokyny neříkají, že přepracování je povinné - píší tam, že říkají, zpracovávají je, pokud chcete. Žádný nástroj nedokáže zabít všechny příznaky poprvé - existuje mnoho z nich a ne všichni dostanou tolik peněz, kolik je zapotřebí k tomu, aby zajistili zabití parazita. Nechte lék a dobrá, po dalších dvou použitích jsem se nedostal do potíží, nebudem jásavý. Důvod je jednoduchý - za účelem propagace jejich léků jako odstraňování vší a nití od prvního použití, neuvedli v pokynech, že bez opětovného zpracování jsou šance na zbavování se parazitů jednou provždy nemožné. Podvádění, obecně - za účelem získání více.

Pár Plus od vši: instrukce, složení, cena, recenze

Spray Pair Plus je velmi účinný a snadno použitelný lék na pedikulózu. Pediculóza - onemocnění kůže způsobené malým hmyzem - vši. V minulosti byla tato nemoc velmi častá, neboť socioekonomické podmínky byly mnohem horší než v současnosti. A zdá se, že tato nemoc není v moderním světě místo, ale je také běžné, zejména v institucích. Pravidelně se v sanatoriu, v táborech, školách, mateřských školách vyskytují epizootologické epidemie.

Díky modernímu vývoji existuje z tohoto nepříjemného onemocnění mnoho léků a Para-Plus se může jmenovat vůdcem mezi nimi.

Jak vypadají vąe a jakou škodu způsobují?

Všička je malý plíživý hmyz, který nemá křídla a je parazitózní na pokožce hlavy. Má tři páry houževnatých nohou, které pevně drží na vlasech a rychle se pohybují po ní. Krmí se krví, kousáním kůží a uvolněním slin do rány, která zabraňuje srážení krve. Je to kvůli slinách, že krvácející rány, svědění a podráždění pokožky.

Životnost těchto ektoparazitů je malá a činí 35-40 dní. Během této doby může jedna žena položit až stovky vajec, z nichž po sedmi dnech vyšel mladý hmyz.

Všichni mohou mít vážná onemocnění. Navíc poškrábání způsobené svěděním může být zapáleno a infikováno. Proto zdržení léčby pedikulózy by nemělo být.

Indikace pro použití

Aerosol Vapor Plus byl vyvinut ve Francii laboratoří OMEGA PHARMA vyráběnou společností Marfólie Aerofarm. Droga je určena k zabíjení vši a vrásky na pokožce hlavy, a je také účinná proti jiným druhům vši: pubik a šatník.

Složení léku Pair Plus

Léčivo se vyrábí ve formě aerosolu v balónu o objemu 116 g. s kapalinou je kapalina prezentována ve formě olejového roztoku se specifickým zápachem, ne příliš silný. Roztok je čirý, s lehce nažloutlým nádechem. Složení spreje se skládá ze tří účinných látek se silným insekticidním účinkem:

 • Permethrin je látka, která má negativní vliv na nervový systém hmyzu.
 • Malathion je organofosforní insekticid, který ovlivňuje nervové struktury vší. Hlavní výhodou této látky je její schopnost ovlivňovat nejen dospělé hmyzy a larvy, ale i jejich vajíčka, nazývaná nits. Další, známější, název této látky je karbofos.
 • Piperonylbutoxid pomáhá zvyšovat účinek permetrinu, má toxický účinek na nervový systém a také zničí enzymový systém vši. Má kontaktní činnost, tj. To může ovlivnit nejen dýchací cesty a střeva hmyzu, ale také jejich chitinovým pláštěm - stačí dostat drogu na tělo hmyzu.

Pomocnými látkami v kompozici jsou isododekan a tetrafluorethan (hnací činidlo HFA).

Princip činnosti

Kvůli společnému působení účinných látek vykazuje léčivo vysoký stupeň účinnosti, nezpůsobuje vznik rezistence u hmyzu. Princip činnosti je blokovat nervové impulsy, které způsobují paralýzu u parazitů, destrukci enzymů zažívacího traktu, poškození motorických funkcí. Jednou z hlavních výhod rozstřiku spočívá v jeho schopnosti proniknout do speciálního skořápky nití a zničit je.

Způsob použití Pair Plus

Sprej se snadno používá, ale je důležité si uvědomit, že všechny insekticidní přípravky vyžadují zodpovědný přístup a postupujte podle pokynů.

 • Před použitím hlavy není nutné ho umýt, protože je určen pouze k použití na suché vlasy. Prostředky se rozprašují ze vzdálenosti 3 až 5 cm na pokožku hlavy, nechybí ani jedna část, a pak postupně zpracovávají pramen lana, celou délku vlasů.
 • Množství přípravku potřebné pro pečlivé zpracování závisí na délce vlasu a tloušťce. U velmi dlouhých a hustých vlasů může celý aerosol snadno projít, ale v průměru je dostatek obalů pro dvě ošetření středně dlouhých vlasů a několik ošetření pro krátké vlasy.
 • Po léčbě nezakrývejte hlavu, protože se jedná o skleníkový efekt a lék může mít negativní vliv na pokožku hlavy.
 • Výrobek musí být uchováván po dobu 10 minut, poté vlasy opláchnuty šamponem. Opravte roztok bez problémů. K odstranění mrtvých parazitů a škůdců je třeba je dobře vyřezat. K tomu použijte časté hřebeny z pedikulózy.
 • U žilných vší aplikujte přípravek na pubis a vlasy v oblasti svalů, vyhněte se léčení na sliznicích pohlavních orgánů, držte 10 minut, opláchněte mýdlem nebo sprchovým gelem.
 • Pokud je infekce závažná, musí být léčba znovu provedena během jednoho týdne, protože s velkým množstvím může zůstat na vlasu některé živé prsy. Během týdne se z nich objeví larvy, které budou zničeny opakovaným aplikováním spreje. Takže se můžete zbavit všech parazitů.

Kontraindikace

Aerosol Para-Plus je pro lidi bezpečný při správném používání. Ale v některých případech je možný výskyt alergií, takže před aplikací je nutné vyšetřit přítomnost alergické reakce. Chcete-li to provést, naneste malé množství léčiva na tenkou citlivou pokožku kolena. Pokud se objeví vyrážka nebo červené skvrny po 30-35 minutách, je třeba použít sprej.

Použití je kontraindikováno u bronchiálního astmatu, stejně jako u dětí do 2,5 roku.

Nepoužívejte lék během těhotenství a kojení, neboť nebyly provedeny studie účinku účinných látek na plod a jejich průnik do mateřského mléka.

Zvláštní instrukce

Léčba sprejem Para-Plus se doporučuje držet ve větrané místnosti a v teplé sezóně je možné v přírodě. V okolí by neměly být otevřené zdroje ohně.

Zabraňte kontaktu látky s očima, sliznicemi, ale pokud se tak stane, vypláchněte velkým množstvím vody. Pro ochranu dýchacího systému je dobré používat gázové obvazy.

Chcete-li zabránit reinfekci, je třeba stříkat polštářek Pair-Plus, lůžkoviny, límce na oděvy, klobouky a další věci, které jsou v kontaktu s osobou infikovanou všemi. Před tím se musí umýt.

Interakce s jinými léčivými přípravky nebyla prokázána, neexistují ani informace o účinku spreje na schopnost řídit stroj.

Vzácným nežádoucím účinkem může být mírné vyhoření a mravenčení v místech aplikace.

Kde koupit Para-Plus sprej

Lék je schopen rychle a účinně pomoci zbavit se vši a můžete ho koupit v řetězci lékáren. V sortimentu téměř každé lékárny ve velkých a středních městech existuje lék na vší. Objednávku lze uskutečňovat prostřednictvím internetu, ale pouze v případě, že existuje možnost rychlého doručení, neboť není možné odložit léčbu parazitů léčbou.

Cena aerosolu Para-Plus se pohybuje od 400 do 650 rublů, závisí na cenové politice každé jednotlivé lékárny. Ale plně se ospravedlňuje, protože nástroj vede k požadovaným výsledkům v jedné nebo dvou aplikacích.

Spray Para-Plus má velké výhody oproti jiným způsobům, jak se vypořádat s vši a pomáhá se zbavit této nemoci co nejdříve.

Pair Plus - vši sprej: recenze

Recenze nástroje na internetu dokazují jeho účinnost, tady jsou některé z nich.

Dcera ze školy přinesla na dlouhé vlasy vši. Nechci hmyz tolerovat. Šel jsem do lékárny, nabídl mi aerosol, šampon a krém. Zeptali jsme se, co je efektivnější, doporučuje se spray Pair Plus, říkají, že je levnější než jiné fondy, ale pomůže 100%. Mám to. Způsobuje se podle pokynů. Okamžitě jsem si všiml, že vampýr neměl čas položit larvy, byli zabiti v raném stádiu. Jen v případě, že obojek je stále zpracováván, tento sprej nezanechává na oblečení značky. Zpravidla zachránila dceru z krátkého účesu. Jedna láhev byla dost, dokonce i vlevo.

Nemyslel jsem si, že by se mi to někdy stalo! Zvedl jsem vši v holičství, ale tam jsem šel dva roky. Ne dezinfikovaný hřeben a to je to, zasáhl jsem. Po týdnu a půl byl skalp silně česán. Něco v zrcadle jsem viděl ty stvoření a téměř omdlel. Bylo to škoda, dokonce i v lékárně, aby požádala o lék. No prodávající byl normální, doporučil dobrý lék Pair Plus. Zpracoval jsem celou hlavu a vlasy od kořene až po špičku. Myslel jsem, že všechno bude mnohem obtížnější, ukázalo se, že je velmi jednoduché: aplikujte 10 minut bez klobouků, pak opláchněte šamponem a hnít všemi hřebenem. Zpracoval štětcem stejný sprej, polštář a obojek oděvu. Příští den, jen pro případ, jsem proceduru opakoval.
Už žádná noha ve kadeřnictví!

Komentáře k Pair Plus Lice Spray

5 - 0

4 - 0

3 - 0

2: 0

1: 0

Výborný lék na pedikulózu pro děti i dospělé. Zničí vši a nits. Po aplikaci zůstává pouze hřeben suchý nit. Zkontroloval jsem své děti. Přiměřená cena a dobrá kvalita.

 • náklady
 • snadné použití
 • netoxický
 • rychle se zbavit problému
 • ne

Moje dcera, jakmile minulý rok šla do školy, o týden později si na dlouhé vlasy vytáhla vši, očividně ji někdo nakažil. Řekla, že její hlava je zděšená. Byl jsem v šoku, když jsem viděl larvy. V naší rodině nikdo nikdy nebyl nemocný a příbuzní, takže jsem ani nevěděl, jak s tímto problémem zvládnout. Slyšela jsem, že nějaký hmyz s terpentýnem nebo petrolejem, obecně, něco takového je odvozen. Ale neměl jsem žádný takový dům. Šel jsem do lékárny a tam lékárník mi nabídl několik produktů, včetně aerosolu Para-Plus, který byl přijatelný za cenu.

Tento sprej se ukázal jako velmi účinný a doslova za 3-4 dny jsem vyvedl vši z mé dcery, hlavu byla čistá a svěží. A pak jsem šla do školy, abych navštívila učitele, aby nějak poslala děti k lékařské prohlídce a zjistila, kdo je nakažený. No, tohle není případ! A pak se ukázalo, že ta holka byla sama, tak blondýnka na hlavě a neviděla nic, přišla z vesnice v létě a odtamtud viděla a přinášela.

Obecně platí, že vše je dobré, že končí dobře. Doporučuji pár plus sprej, opravdu pomáhá rychle.

Vždycky jsem si myslel, že vši jsou onemocnění dysfunkčních lidí. Slyšela jsem od přátel, že na školách a školkách je strašná epidemie pedikulózy. Ale moje rodina se vyhnula tomuto potížím. Všechno bylo v pohodě, dokud mě moje sestra nevšimla, je školačka. Strávili jsme pár dní společně, sledovali jsme filmy, přirozeně ležící na gauči, téměř na stejném polštáři.

O několik dní později jsem začal silně svědčit hlavou a ne všude, ale na určitých místech. Myslela jsem, že lupy nebo podráždění. O den později se mi objevilo, vzpomněl jsem si, jak to už dávno řekla maminka o vši. Myslím, že to půjdu podívat, zkontrolovat to - nic, dát nějaký závit na hřeben a začal to procházet mými vlasy. Já jsem šel, téměř jsem omdlel, když jsem viděl tento zázrak přírody. Co dělat, kde běžet, padl jsem do panice. Zavolala jsem matce, rychle mě dovedla do pocitů.

V lékárně si koupíte pár plus. Bylo to rychlé a jednoduché použití, velmi pohodlná láhev, podobně jako inhalátor. Seděl jsem 15 minut a omýt šamponem. Vyčesal jsem tyto chyby štětcem, který je součástí sady a je velmi pohodlný. Pomohlo mi to poprvé. Nejdůležitější věcí je, aby jste měli malý hřeben, protože když vynecháte nejméně jeden nits za pár dní, vše začne od začátku. Mám dlouhé a husté vlasy, byl jsem v koupelně po dobu nejméně dvou hodin.

Ukázalo se, že moje sestra věděla o svých obyvatelích a neřekla nic, ona se styděla. Poté jsem začal udržovat svou vzdálenost, dokonce i se svými příbuznými. Byla to způsob, jakým byla její matka vystavena mučení. Mnozí se snažili, zmizeli a znovu se objevili. Pár plus se snažil, ale chyby se znovu rozběhly. Buď není pečlivě zpracováván, nebo se zdroj infekce pohybuje kolem a znovu se infikuje. Ukázalo se, že a čističe mohou začít.

Náprava pro vši a dýky D-95: recenze a tipy pro použití

Navzdory poměrně vysoké životní úrovni ve většině civilizovaných zemí se stále používají všudypřítomný problém jak pro děti, tak pro dospělé. K boji proti nim bylo vyvinuto celkem mnoho různých léků, jedním z nich je lék proti všem D-95. Kromě skutečnosti, že D-95 je schopen zcela vyřešit problém pedikulózy a odstranit jak vší, tak vši, které jsou schopné odolat většině známých léků a mohou rychle obnovit počet parazitů, tento nástroj obnovuje poškozené vlasy a kůži hlavy.

Akce na vši

Ruská společnost Twin Tex vyvinula univerzální lék na pedikulózu D-95, která je stejně vhodná jak pro dospělé, tak pro děti, a je schopna vyřešit problém i v počátečních nebo již probíhajících fázích.

Hlavní účinnou látkou je demitikone, což je forma aktivního silikonu.

Tekutý silikon je schopen vytvářet skořápky kolem vlasů, na pokožce hlavy a obklopovat vši, které zcela blokují přístup kyslíku, takže rychle umírají. Navíc vrstva silikonu obaluje vlasy, čímž zničí lepivou hmotu, s níž jsou nity připevněny k vlasům. To velmi usnadňuje česání vlasů, pomocí hřebenu s mnoha malými zuby. Takové mechanické odstranění nití by mělo být prováděno s využitím jakéhokoli jiného přípravku, ale silikon obsažený v D-95 usnadňuje tento proces, což umožňuje, aby vlasy snadno klouzaly skrz zuby hřebenu.

Návod k použití

Vzhledem k tomu, že lék je univerzální, jeho objem v jednom balení postačuje k ošetření vlasů jakékoli délky. Pro snadné použití je celý objem rozdělen na tři identické průhledné sáčky, z nichž každá obsahuje 10 ml průhledné, mírně viskózní látky, která v jasném světle vyzařuje malý odstín žlutého. V závislosti na délce vlasu je instrukce předepsána pro použití jednoho, dvou nebo všech tří sáčků najednou.

Abychom dosáhli maximálního efektu, je třeba dodržet několik jednoduchých pravidel s použitím D-95:

 1. Je důležité si uvědomit, že je nutné použít prostředky pouze na suché vlasy. Pro pohodlí je třeba vlasy nejdříve pečlivě česat a položit na růst, zejména pro dlouhé vlasy.
 2. Nástroj se aplikuje po celé délce vlasů od kořenů až po konce, a proto obsah vaku je stlačen na vlasové kořeny a postupně se rozšiřuje po celé délce. Pro jednotné použití můžete použít stejný hřeben, který se používá pro česání nití. Dlouhé vlasy se ošetřují v několika fázích aplikací léku nejprve na kořeny, pak na střední část délky a zbytek na koncích vlasů.
 3. Kromě samotných vlasů je velmi důležité ošetřit pokožku hlavy, protože je na ní maximální aktivita dospělých, která se živí epiteliálními částicemi.
 4. Bez ohledu na délku vlasů člověka, na hlavu, musí být D-95 uchováván nejméně 35-40 minut a poté pokračovat v česání. V procesu česání vlasů se zvláštním hřebenem budou odstraněny nejen mrtví dospělí, ale i jejich larvy. Proto je třeba velmi dobře péct vlasy.
 5. Posledním krokem bude opláchnutí vlasů teplou vodou. Pak byste si měli umýt vlasy běžným šamponem a navlhčit vlasy balzámem nebo speciálními maskami.

Pokud je to nutné, postup by se měl opakovat asi po 10 dnech, to je doba inkubace nití.

Stojí za zmínku, že Twin Tex D-95 je jedním z mála léčiv, který je dodáván s hřebenem na česání nití. Zpravidla, toto příslušenství ostatní firmy vyrábějící podobné drogy, nabízejí k nákupu za příplatek.

Cena D-95 v lékárnách

Vzhledem k tomu, že tato lék je vyráběn v Rusku, její náklady nejsou vysoké. Jedna krabice je odhadována v lékárnách od 100 do 150 rublů. Vzhledem k tomu, že léčba může vyžadovat několik cyklů, náklady na plnou léčbu se mohou u dospělých lišit od 150 do 450 rublů.

Kontraindikace a výhody použití

Hlavní předností D-95 je jeho složení, ve kterém nejsou žádné toxické prvky. To vám umožňuje aplikovat je téměř na všechny věkové kategorie a skupiny lidí. Zejména na léčbu pedikulózy u dětí, u lidí ve věku, a dokonce i na těhotné a kojící ženy. Výjimku tvoří ženy s plodem v prvním trimestru, během nichž jsou položeny hlavní orgány dítěte. Klinicky se neprokázalo, že má léčivo negativní účinek na tělo ženy nebo plod, ale jako varování se doporučuje, aby tento léčivý přípravek během tohoto období nepoužíval.

Rodiče dětí mladších tří let, kteří měli pedikulózu, před použitím přípravku D-95, je lepší konzultovat s pediatrem, aby se ujistil, že riziko užívání léků je mnohem méně ve srovnání s přínosy.

Mezi výhody léku patří jeho nízká cena, která umožňuje, aby byl tento léčivý přípravek používán všemi segmenty populace. I přes vysokou účinnost je léčivý přípravek absolutně neškodný a hypoalergenní, a proto jej mohou používat lidé s citlivou pokožkou hlavy. Ve vzácných případech jsou v případech nadměrné expozice přípravku na hlavě možná malá kožní vyrážka, která prochází krátkou dobu bez další léčby.

Hodnocení D-95

Dvě dcery navštěvují mateřskou školu a vzhledem k velkému hromadění dětí se vši objevují pravidelně u nás, je už pravidlem, aby se každým víkendem dívaly na hlavy dětí. Které lidé nepoužívali a lidi, jako je petrolej a nejdražší šampony, ale nakonec se usadili na D-95 a bezpečně a efektivně a cena není vysoká.

Mohu nechat pouze pozitivní recenzi na Twin Tack D-95, toto léto nás doslova zachránil. Odpočíval na moři skoro měsíc av prvním týdnu si syn stěžoval, že jeho hlava se rozzlobila. Nejdřív jsem si myslel, že z mořské vody, ale ještě večer vypadal a všem našel vsechno všeléko vši. V nejbližší lékárně nabízejí D-95, který nám pomohl z první procedury, doslova půl hodiny a zapomněli jsme na parazity.

Pair Plus (aerosol)

Uvolnění formy - aerosol pro venkovní použití.

Aktivní přísady - permethrin, malathion, butoxid draselný.

Způsob aplikace - krátkým stisknutím léku se stříká na pokožku hlavy a celou délku vlasů. Expozice léku je 10 minut, zatímco hlava není pokryta. Pak musíte umýt hlavu běžným šamponem. Mrtvý hmyz vyčesaný s častým hřebenem. Aby nedošlo k reinfekci, mělo by být ošetřeno všechny textilie, které pacient kontaktoval (včetně polštářů, klobouků, obuvi na oblečení).

V případě závažné infekce se doporučuje opakovat léčbu po týdnu.

Akce, kterou uplatňuje výrobce, zabíjí dospělé vši, larvy a nits.

Ověřená účinnost - žádná data (nebyly provedeny žádné studie)

Nevratné účinky - žádné údaje (nebyly provedeny žádné studie)

- přecitlivělost na léčivo;

- věk dětí do 2,5 roku.

Byly provedeny adekvátní a přísně kontrolované studie bezpečnosti při užívání přípravku Pair Plus během těhotenství a kojení (kojení).

Lupiny, podráždění ran, alergické reakce, pálení hlavy. V případě porušení doby expozice je možné chemické spáleniny vlasů a pokožky hlavy.

Mám dlouhé vlasy. Po bazénu mě napadla moje sestra. Koupil pár plus a posral na hlavu. Velmi spálená hlava. Poprvé to nepomohlo, opakovali jsme postup 3-4 krát. A bez vůní

Věřte psychologovi a lékaři, všechny druhy boje vám pomohou, pouze když pečlivě, pečlivě a opakovaně zpracováváte a čistíte nejen vlasy, ale i domácí doplňky (oblečení, ložní prádlo, hygienické výrobky). Obecně se nyní uznává, že hlavní příčinou infekce je psychosomatika. Moje dcera s vlasy, jako je Rapunzel, se s ní začala nakažovat až za deset let a ona se zhoršila všemi druhy akutních respiračních virových infekcí, ačkoli před školou neublížila, chodila po celý rok s volnými vlasy, bosí, v kalhotkách a ležela tam, kde chtěla a vždy bylo dobré! A později přišla škola, pravidla, požadavky, disciplína - vnitřní protest školního systému a dospělý život! Takže to je problém nejen pro znevýhodněné společenské vrstvy společnosti, ale ještě něco jiného! A nástroj není špatný, zakoupili jsme jej na doporučení přátel, kteří prošli těmito kruhy pekla. Zkuste, nezapomeňte, že řešení tohoto problému není otázkou jednoho dne! Všechno dobré morální a fyzické zdraví!

Zpracovávány 3 dny v řadě nebylo téměř žádný efekt od nits.

Četl jsem recenze, že se mnozí nelíbili. O léčbě si každý pamatuje? Dnes jsem koupil, stříkal všechny, dokonce i klobouky, polštáře, matrace. Teď budu stále vymazávat 60 stupňů v psacím stroji. Pojďme se dívat.

Zbytečně to znamená, že nit zůstala naživu, vynesla jsem je ven, ale po několika dnech se vši vrátili, vidíte někde jinde, ale hlavu skvěle pečuje.

Nerozumím úplnému nesmyslu za to, jaké peníze jsem pokoušel zaplatit třikrát a žádný účinek, ale tolik reklamy

zabije vši, ale je třeba bojovat. Jsme ušetřeni žehličkou na vlasy při vysokých teplotách.

Podruhé dcera přináší vši ze školy. dobrá škola. Nyní je daleko od choroby nízkých společenských vrstev. paraziti se přizpůsobili mnoha drogám, houževnatým. Poprvé jsme zkusili všechno - od brusinek a dichlorvosu až po Nude a Medifox. Řeknu to, pár plus je nejlepší lék na pedikulózu. Ale! Zpracování by mělo být prováděno opakovaně během několika dní - týden, pokud jste viděli alespoň jednu nit v hlavě. A pokaždé, když změníte postel, umyjte si oděvy, měkké hračky, skřípavé. A je lepší zpracovat všechny členy rodiny na prevenci. Těžko zoufat. Ale jinak tyto tvory nehrají.

Dva polévkové lžíce šamponu a jednoho petrolejku, které potřísníte hlavu po dobu 40 minut, poté omyjte šamponem a hnětete škrípy s hořčicí namočenou v octě

Neznámá. Účinek: 4. Bezpečnost: 4.

neztrácejte peníze na tento slabý prostředek

Jen 2 peníze, po 10 minutách, ale 40 minut - nejenže jsou všechny živé živé, ale i vši.

Před pěti lety to pomohlo, ale všechny nity byly ručně odstraněny.
Nyní tentýž útok. Po léčbě tímto lékem zemřeli dospělí, rukama vyndali. Pak jsem musel odejít tři dny, přišel - zdánlivě se hmyz ze zbývajících nits vylil z mé dcery (zjistila 7 kusů za dva dny), je nesmírně těžké si je všimnout, jsou stále velmi malé. Ano, a na červené skvrny na hlavě - jako alergie na něco. Obecně se budu ručně shromažďovat dalších pět dní, pak ji zpracuji s něčím levnějším jen pro případ.
ZAČÁTEK - NLID NESTRUJE (alespoň úplně)
Jedna láhev na dlouhé vlasy pod pasem - nestačí.

Alyona, Petrohrad

Pomohlo to. Pohodlí: 5. Účinky: 5. Bezpečnost: 3.

Pomohlo nám to. Všichni i všichni umřeli. A zkoušeli různé věci: Prazitel strašně přitiskl pokožku na hlavě, paranitový krém se nemohl vypláchnout, mastné vlasy, Nyuda se umyl a ulovil živé vlasy. A Pair Plus je perfektní: pomáhá všemi všemi, dobře se vypláchne, nepoškrcuje pokožku a dlouhou dobu ji nedrží. Ale nezapomeňte na hřeben! A v ruce držela prameny dětí a vytáhla nity, které nejsou zahnuty hřebenem.

Barva vlasů pomáhá velmi dobře. Budou namalovány a za 10 dní opět a všechno projde. Od nits k dospělým ženám, které ležel nits je 14-16 dní. Nits poklopí po 8-10 dnech. Proto je nutné opakovat.

Dcera zjevně měla první etapu, ještě nebyly žádné vši, jen nits, ona a ona pracovala a také lemování na postelích Jedna láhev zanechala Chlupy obou jsou dlouhé Po 10 minutách si umyly hlavu, opustili mrtvé (doufám) protože pevně drží. Po tři dny jsem je vytáhl z vlasů dcery a já je vyčesal. Klobouky, dásně, spodní prádlo, oblečení - všechny napnuté. Za 3-4 dny to budu opakovat. Pak se s nervy zřetelně zachmuří :-D

Neznámá. Pohodlí: 3. Účinky: 5.

Pomohlo to poprvé, ale po jeho aplikaci jsem stále česal kov s hřebenem 3krát denně. zbývající nits (pravděpodobně není naživu). To je jisté. Když jsem se dozvěděla, že tyto příšery jsou na mé hlavě, byla to nejhorší věc v mém životě, i když jsem byla dítětem. Kdo píše, že to nepomůže, je jen líný, že je po použití léku hřeben.

Velmi cool nástroj! Mám velmi dlouhý (téměř metr) a husté vlasy a můj syn ze zahrady přinesl vši. Byl jsem velmi znepokojen tím, že kvůli mým dlouhým vlasům bychom po dlouhou dobu odstraňovali vši. ale tento nástroj se podařilo rychle a bez potíží! Neutral jsem se, použil jsem 150ml. kvůli tomu jsem skoro spálil svou pokožku hlavy. Způsobil jsem svému synovi méně než normální a čekal jsem jen 7 minut, ne 10, ale všechny nitky a vši umřely) Doporučuji!

Pouze barvení vlasů mi pomohlo dceři. Po barvení 100% likvidace.

Začal jsem stříkat a zůstat rozprašován a zabíjel jen velké vší po pěti dnech zbytek postřikoval a to se ukázalo a vši zmizely a tak mi to pomohlo.

Namazala1raz - nepomůže, koupil jsem Medifox, nemám vodu s tamponem, jak je. Čekal jsem na to, že to není taková svědění, ve farmaceutice jsem se snažila skoro všechno, pracuji na svém třetím týdnu a nemyslím, že se dostali po všem, ano, dichlorvos nepomůže.

Jeden syn přinesl z tábora vši a znovu se vzal za celou rodinu. Snažili jsme se o to, jen pomohlo Para-plus. Zanechal jsem i láhev, abych nezapomněl na jméno, jen pro případ, ale koupili celou lékárnu, dokud nenalezli hodný prostředek. A na prevenci jsem nalil vodu do oceli s octovým olejem a všechny polštáře a matrace zapékal, protože se v nich mohou skrývat a znovu si přejíždět hlavy.

Pediculóza a její léčba pomocí aerosolu Pair Plus

Co je to pedikulóza?

Pediculóza je parazitní onemocnění, které se obvykle projevuje dermatitidou (zánětem kůže) v různých částech těla. Kožní léze jsou způsobeny všemi kousnutími, které jsou v tomto případě příčinou onemocnění. Všichni jsou takzvaní ektoparaziti, tj. Paraziti, kteří žijí mimo lidské tělo. Neprotínají pokožku, pod kůži ani do vnitřních orgánů.

Prevalence pedikulózy je přímo závislá na hygieně. Tato nemoc je obecně častější v chudých zemích, kde většina obyvatelstva nemá v každodenním životě dobré hygienické a hygienické podmínky.

Na základě typu vší existují následující typy vši:

 • Vší hlavy. Toto onemocnění je způsobeno typem vši, které obývají pokožku hlavy. Obecně platí, že všechny příznaky onemocnění jsou lokální a vši hlavy se nevztahují na jiné oblasti.
 • Pubicová pedikulóza. Toto onemocnění je způsobeno výskytem vší, která žije na vlasu ve veřejném prostoru. Nejčastěji se přenáší prostřednictvím pohlavního styku (chráněného a nechráněného). Pediculóza způsobená vešičkami se také nazývá fhthyriáza.
 • Pediculosis torso. Tento typ pedikulózy je často způsoben všemi, která žijí v pacienta (vousy). Jsou zapnuty, pokud věci nejsou vystaveny pravidelnému hygienickému zpracování (praní, žehlení). Také s pedikulózou, parazitické těla se nacházejí v podpažích, obočí a dalších chlupatých oblastech těla.
Obecně je náchylnost lidí při vystavení všicím vysoká. Onemocnění se může objevit v jakémkoli věku a trvá mnoho let. Je pozoruhodné, že zástupci kavkazské rasy jsou častěji nemocní. Během sexuálního styku s člověkem se všemi všemi druhy se šíří parazit ve více než 90% případů.

Příčiny pedikulózy

Ve skutečnosti existuje jeden důvod pro pedikulózu - vši, kteří žijí na těle a oblečení osoby. Velikost dospělých je obvykle 1-3 mm a ženy jsou větší než muži. V podstatě je viditelná vousy na vlasy s volným okem s pečlivým vyšetřením pokožky hlavy.

Pokud jde o životní prostředí a životní styl vši, je třeba poznamenat následující skutečnosti:

 • normální teplota stanoviště a reprodukce vší je 28 - 30 stupňů (průměrná teplota povrchu těla);
 • vši vejce (méně než 1 mm v průměru, bílá) se položí blízko kořenů vlasů ve vzdálenosti 2 až 3 mm od kůže;
 • Vlasy šaty často položí vajíčka na záhyby, v rozích kapes, kolem švů;
 • ve věcech, které se již dlouho nenosí, vousy na oblečení nežijí, protože potřebují teplo a jídlo;
 • přibližně 2 týdny po vylíhnutí, larva dosáhne zralosti a žije 40 až 60 dnů;
 • vši nejsou blechy a druhy vši, které jsou běžné u psů a koček, nejsou pro člověka nebezpečné, takže vždy nemocný člověk je zdrojem nemoci.
Samotná nemoc se vyvíjí následovně. Vši jsou parazity sání krve, takže pravidelně kousají skrz kůži a pijí malé množství krve. Zároveň s hlivem hmyzu proniká do rány dráždivá látka, která způsobuje zarudnutí a závažné svědění. Ve většině případů je onemocnění omezeno na tyto projevy, ale existuje riziko určitých komplikací.

Symptomy pedikulózy

V převážné většině případů se vši hlavy projevují zčervenání kůže a závažným svěděním. Tyto příznaky jsou způsobeny kousnutím samotných vší. První příznaky se obvykle objevují 6 až 10 dní po kontaktu s nemocným. Toto období se přibližně rovná cyklu reprodukce parazitů. Při neintenzivním napadení parazity (v počátečních stádiích onemocnění) nemusí být vůbec žádné symptomy.

Obecně platí, že různé typy pedikulózy mohou nastat následovně:

 • Zkusnění kůže. Obvykle se vyskytuje ve formě skvrn. Místo samotného skusu nemusí být vidět pouhým okem. Někdy se na kůži objevuje nažloutlý film nebo kůra.
 • Svědění. Svědění se může objevit jak v noci, tak v noci, během spánku. U malých dětí se pedikulóza s intenzivním svěděním často stává příčinou neurózy.
 • Ekzém a vyrážka. Podráždění kůže a vyrážky se objevují v oblastech s největším hromaděním parazitů. V hlavě vši jsou to oblast occiputu, kůže se skládá za uši. V případě vší jsou pravděpodobnější trpí oblasti, které jsou těsné k oděvu (ramena, podpaží, krk, oblast svalů).
 • Vlasy zmatek (koltun). Tento příznak může nastat při intenzivní reprodukci vší. Vlasové splétání způsobené hojivějším oddělením potu a kožního mazu a také díky lepivé látce nacházející se v parazitních vejcích a tvářích.
 • Oteklé lymfatické uzliny. Tento příznak je charakteristický pro komplikace, kdy se bakteriální infekce dostane do ran.
 • Hřebeny na těle (excoriation). Někdy rodiče chodí k lékaři o tom, že děti mají silné poškrábání na těle a pokožce hlavy. Výsledkem je, že závažné svědění u dítěte je způsobeno pedikulózou.
Ve většině případů samotné hlavolamy nezpůsobují takové systémové příznaky jako obecná slabost, horečka, bolesti hlavy. Obecně nevzniká intoxikace. Vzhledem k malému rozměru parazitů nejsou vši příčinou anémie (nízké hladiny hemoglobinu), i když se živí krví.

Co je nebezpečná pedikulóza?

Pediculóza musí být aktivně řešena, především kvůli nebezpečí určitých komplikací onemocnění. Především je to elementární infekce kožních lézí s vývojem infekce. Mnoho pacientů trpících pedikulózou se poradí s lékařem o folikulitidě (zánět vlasového folikulu) nebo lymfadenitidě (zánět lymfatických uzlin). Tato onemocnění však nejsou způsobena samotnými všemi. Právě bakterie, které žijí na povrchu těla (stafylokoky, streptokoky atd.), Vstupují do ran na místech skusů. Výsledkem je, že se u pacienta může objevit hnisavý zánět kůže a podkožní tkáně. Antibiotika budou muset být řešena s nimi, protože hlavním nebezpečím jsou bakterie, nikoli parazité.

Všichni mohou být také nosiči těchto nebezpečných infekcí:

 • Volynská horečka;
 • tyfus;
 • recidivující horečku
Tato onemocnění mohou vážně ohrozit život a zdraví pacienta. Jsou způsobeny zvláštními mikroorganismy - rickettsia. Rickettsiae infikují vší, chovají se v nich a mohou se vylučovat ve stolici. Včelí výkaly padnou na lidskou kůži, ale rickettsie nemohou proniknout do krve. Zpravidla je infekce zapsána osobou sama, zatímco česání kousnutí. V současné době se tato onemocnění šíří pouze v některých částech světa, i když v minulosti způsobily rozsáhlé epidemie.

Diagnostika pedikulózy

Léčba pedikulózy parou a sprejem

V současné době existuje poměrně mnoho různých léků, které mohou zabíjet vši, ale žádný z těchto produktů nemá sto procent účinnosti. Z lékařského hlediska je jedním z nejúčinnějších par a aerosolu. Léčba tímto přípravkem by se však měla provádět správně a měla by být kombinována s intenzivními preventivními opatřeními.

Aerosol Para Plus je obecně neurotoxický jed, který blokuje nervový systém parazita. Proto, při kontaktu s mikroskopickými kapkami léčiva, voska rychle umře. Larvy, a zejména vejce, jsou méně náchylné na toxiny než dospělí. Pro osobu bez alergických reakcí není tento neurotoxin nebezpečný (nízká dávka, selektivní účinnost proti hmyzu).

Obecně lze říci, že aerosol Para Plus ulehčuje vši během pouhých 10 až 15 minut, protože při správné léčbě paraziti zemřou během této doby. Plná léčba onemocnění se však neomezuje pouze na zničení parazita.

Pro správné použití aerosolu par Plus musí být dodrženy následující předpisy:

 • nástroj se nepoužívá pro pedikulózu u dětí mladších 2,5 roku věku nebo s výraznou tendencí k alergiím;
 • ošetření vlasů se provádí ve velkém pokoji s otevřenými okny nebo dodatečným větráním;
 • stříkací aerosol v krátké vzdálenosti od pokožky a vlasů;
 • lék se aplikuje na pokožku hlavy, pubis nebo chlupatou část těla (v závislosti na typu vši) pokrývající celý povrch;
 • vlasy se zpracovávají pramenem pramínkem a vyrovnávají je jemným hřebenem;
 • po ošetření nesmí být hlava pokryta nijakým předmětem nebo nosit kadeřnici po dobu 10 až 15 minut;
 • lék není stříkán blízko otevřeného plamene;
 • během léčby pacient uzavře oči a pokrývá mukózní membrány (ústa, oči, nos, atd.) látkou;
 • 10 - 15 minut po ošetření je hlava dobře omyta šamponem a pečlivě česána s hřebenem (odstranění mrtvých vší a vajíček).
Pro spolehlivou likvidaci parazitu je doporučeno jedno opakované ošetření. Dělají to stejně jako první, s přestávkou 6 - 10 dní. Během tohoto období budou všechny vejce parazitního poklopu a aerosol zabíjet dospělé osoby před pubertou, to znamená, že se neobjeví nový parazit. Opakovaná léčba se provádí i v těch případech, kdy všechny příznaky a příznaky onemocnění prošly poprvé. Po třetí léčbu může být vyžadována (velmi zřídka) po konzultaci s lékařem. Zpravidla se to stane, pokud léčba byla provedena nesprávně dvakrát. Je třeba také vzít na vědomí, že příznaky pedikulózy jsou podobné projevům některých dalších kožních onemocnění. Aerosol by proto neměl být používán samostatně, dokud není diagnostikován dermatologem.

Pokud se aerosol dostane na sliznici, v očích nebo při vdechování, existuje možnost alergické reakce. Oči se promyjí vlažnou vodou po dobu 1 - 2 minut a vzhled dalších příznaků (zřídka kašel, slzení, zarudnutí popisují Sharp a spol.) Je nutno vidět lékaře. Pokud náhodně aplikujete na vlasy příliš mnoho aerosolu (je shromažďováno ve formě kapek), vlasy by měly být otřeny suchou látkou.

V průměru je jedna láhev aerosolových par Plus dostačující pro 4 osoby (méně, pokud mají všechny dlouhé a husté vlasy). Doba trvanlivosti léku bez ztráty léčebných vlastností je 4 roky.

Vedle zničení vší u samotného pacienta je třeba provést následující preventivní opatření:

 • profylaktická léčba (je možné pouze jednou) hlavy všech členů rodiny nebo osob, s nimiž pacient pravidelně kontaktuje;
 • důkladné česání vlasů s častým hřebenem k odstranění reziduí parazitů a jejich vajec;
 • mytí a důkladné žehlení prádla a ložního prádla pacienta (sprej na paru Plus se nepoužívá k dezinfekci prádla a prádla);
 • identifikace a detekce zdroje - osoba, která infikovala pacienta.

Pro Více Informací O Suché Vlasy