logo

Pediculosis, co to je? Léčba a prevence

Pediculóza je ektoparazitní onemocnění způsobené různými typy vší. V závislosti na druhu patogenu a na místě jeho parazitismu se rozlišuje hlava, pubikum a obvazová pedikulóza. Bez ohledu na formu pedikulózy je to doprovázeno těžkým svěděním kůže, česnutím s místy namočení a krust, pyoderma.

Pediculóza je diagnostikována na základě vizuální prohlídky pokožky hlavy, oděvu, oblastí těla, oblasti publika a zobrazování videa. Léčba pedikulózou zahrnuje holení nebo zkrácení vlasů, ošetření postižených oblastí insekticidy a dezinfekci spodního prádla a ložního prádla.

Co to je?

Pediculóza je parazitní onemocnění kůže a jejích derivátů - vlasů. Hlavou psovitá (Pediculus humanus capitis), tělovitá (Pediculus humanus corporis) a vešička obecná (Phtyrus pubis) mohou parazitizovat osobu. Proto se rozlišují hlavy, oděvy a pubikální pedikulóza.

Smíšená pedikulóza může také nastat při zamoření smíšeného typu (např. Současně zamoření hlavy a rany vši). Všichni se krmit hostitelskou krví a vejce (nits) jsou nalepeny na vlasy (vousy na oblečení položí vejce v záhybech oděvů, méně často přilepí na vlasy na těle člověka).

Je to zajímavé

Některé fakty o pedikulóze:

 1. Životnost parazitů je až 40 dní, doba plné zrání je 15 dní.
 2. Dospělý jedinec stanoví až 4 vejce denně (vous šaty - až 20).
 3. Mimo lidského těla zemřou parazit za den, vejce mohou trvat déle než týden.
 4. Infekce nastává přímým kontaktem s infikovaným člověkem, stejně jako s objekty obecného užívání (často dochází k vypuknutí pedikulózy v předškolním a školním zařízení právě kombinací těchto faktorů).
 5. V Rusku se každoročně zaznamenává až 300 případů onemocnění na 100 000 obyvatel, z nichž 20% jsou dospívající.
 6. Kavkazané jsou náchylnější k pedikulóze. Šíření pedikulózy nezávisí na životní úrovni země, nicméně typ šatníku je častěji vidět v chudých zemích se sníženými sanitárními standardy.

Jak mohu dostat hlavičku vši?

Příčinou pedikulózy je, že se parazit dostává do lidských vlasů na hlavě a ve slabinách, stejně jako v záhybech oděvu. Vůně se začne aktivně krmit krví postiženého, ​​samice položí vejce a připojí je k vlasům. Tento proces může být nekonečný bez řádné léčby a eliminace příčiny onemocnění.

 • Přenos hmyzu přispívá k hromadění lidí. Všudy jsou častěji sedět na čistých vlasech, protože v takových podmínkách je pro ně snazší získat potravu a reprodukovat.
 • Infekci můžete zvednout v kadeřnictví, v bazénu, v nemocnici, v lázni nebo v metru. I ve výtahu obyčejného bytového domu.
 • Šíření vši přispívá k epidemii, válce, hladovce, kdy je obtížné udržet čistotu.

Pokud pečlivě prostudujete výše uvedený seznam, je zřejmé, že příčiny vši jsou sociální povahy. Pedikulóza se objevuje v kontaktu s infikovanou osobou, u skupiny lidí, při absenci osobní hygieny.

Doba trvání latentní doby vývoje vši je 1-1,5 měsíců. Tentokrát stačí, aby samice měla čas položit velké množství vajec. Později se z nití objeví malé larvy, které se společně s dospělým hmyzem začnou aktivně živit. V tomto okamžiku se objevují příznaky vší. Oni, stejně jako chlad nebo neštovic, hodně.

Hlavní funkce

Symptomy způsobené aktivitou vši:

 • vylučování exsudátu;
 • zčervenání kůže na místech kousnutí;
 • nesnesitelné svědění;
 • alergická vyrážka;
 • skvrny modrošedého odstínu;
 • trvalé poškrábání;
 • podrážděnost;
 • nespavost;
 • vředy na kůži po expozici mikroorganismů v poraněných kousnutích;
 • rohože - oblasti vlasů přilepené dohromady z purulentního výboje;
 • zhrubnutí kůže;
 • pigmentace na pokožce hnědého odstínu;
 • vypadávání vlasů.

Symptomy pedikulózy, foto

Existují tři typy parazitů, které způsobují vší hlavě (viz foto). Každý z nich vyvolává vývoj jedné z těchto onemocnění:

 1. Šatníkové vši. Ovlivňuje osud pokožky pod oděvy na ramenou, zádech, podpaží, krku a břicho, dolní části zad a oblasti svalů. Na místě kousnutí se vyskytují malé vyrážky z kousnutí komárů s temnou tečkou v centru. Jak se tyto elementy rozvíjejí, objeví se jejich cyanóza a pigmentace a často se kvůli poškrábání pustulárních lézí spojují.
 2. Vší hlavy. To se projevuje intenzivním svěděním v hlavě, proto pacient trvale škrábne hlavu. Zkoumání pokožky hlavy odhaluje oblasti poškození kůže v místě kousnutí s jasně žlutými medovými krusty, stejně jako příznaky folikulitidy - zánět vlasového folikulu, ekzémové kožní léze na zadní straně hlavy, u chrámů a za ušima. U pacientů s vší hlavě všude při vyšetření hlavy na vlasu lze nalézt nits - vejce položená hmyzem. Mohou být plné, bělavé nebo nažloutlé, když jsou rozdrceny mezi nehty, které kliknou. Prázdné nitky vypadají šedě. Lymfadenitida může být zjištěna v uchu a krku. Při dlouhé a běžné pedikulóze jsou rohože tvořeny z vlasů zamotaných a lepených společně s purulentním výbojem z ran.
 3. Pubicová pedikulóza. Když se pubikální pedikulóza obává mírného svědění kůže, na zemi kousnutí dochází k okrouhlým nebo oválným skvrnám šedo-modré barvy až do 1 centimetru. Při stlačení těchto bodů ostře bledě. Pomluvy mají nízkou pohyblivost, lze je nalézt u kořenů vlasů.

Diagnostiku a léčbu provádí dermatolog. Základ diagnózy - typické stížnosti na svědění a poškrábání na hlavě, kůže těla nebo pubikum. Za prvé, vyšetření hlavy, těla a rozkroku. Na hlavě se nacházejí škvíry a škrábance na místech kousnutí. V jiných případech jsou typické klinické údaje. Vší hlavičky mohou být česané přes list bílého papíru, na zbývající část diagnózy - klinické.

Jak zacházet s domácí pedikulózou?

Pokud se vši zjistí, léčba by měla být zahájena co nejdříve.

 • za prvé zabrání šíření choroby mezi kontaktními osobami
 • za druhé, vyvarujte se nepříjemných komplikací
 • za třetí, dítě zachrání před nepříjemnými příznaky.

Existuje několik oblastí léčby pedikulózy, která se ve většině případů musí kombinovat. Přes rozmanitost moderních léků proti pedikulóze, léčba léky chemickými činidly nevede vždy k ničení parazitů, protože jsou schopny produkovat odolnost vůči účinným látkám z léčiv.

Přípravky pro pedikulózu: šampony, masti, krémy

Existují tři typy chemických látek s účinným působením proti všem všem:

 1. Benzylbenzoát. Droga založená na tom: Phoxilon Lotion
 2. Malathion - jedna z příprav na něm založená - Pedilin
 3. Phenotrin - jeden z léků na jeho základě Parazidoz (Itaks šampon)
 4. Kombinovaná léčiva (Malathion + Permethrin + Piperonyl butoxid) - Pair Plus aerosol asi 400 rublů.
 5. Přípravky na bázi permethrin: Pediculicidal medifox-gel, Medifox koncentrát pro přípravu emulze 5%, Nittifor, Hygia šampon, krém Knicks.

Každá lék na pedikulózu u dítěte, jehož účinná složka je jeden z výše uvedených tří, se vydává bez lékařského předpisu.

Dokonce i nejdražší šampon všude u dětí bude neúčinný, pokud nebudete dodržovat pokyny. Některé děti mají alergické reakce na pozadí použití insekticidů, takže při prvním použití nebo pokud je dítě alergické, musíte být velmi opatrní.

Léky neposkytují ochranu před reinfekcí, takže po léčbě je třeba přijmout preventivní opatření k prevenci pedikulózy.

Kombinování a mechanické odstranění

Jak odstranit vši z dítěte bez použití léků? Můžete se uchýlit k česání, což vyžaduje čas a trpělivost. Je nutné provést proces česání po dobu dvou týdnů, abyste se zbavili parazitů různých životních cyklů - nejen od živých jedinců, ale také od larv a škůdců. Co je pro to nutné?

 1. Kondicionér na vlasy. Aplikujte po normálním mytí hlavy bohatou vrstvou. Spolu se zbytky klimatizačních vší vyhozených. Je důležité vědět, že při používání kondicionérů a lékařských přípravků na pedikulózu pro děti bude tato léčba méně účinná. Kondicionér pokrývá vlasy, pokožku hlavy, stejně jako stávající larvy a živé vzorky s ochrannou fólií, takže chemikálie nemůže dostatečně neutralizovat parazity.
 2. Comb Je lepší zakoupit speciální hřeben pro česání vši. Existují dva typy hřebenů - mechanické a elektrické. Zvláštnost mechanického hřebene je hustá, dlouhá zuby, tupé konce. Laserové zářezy na zubech pronikají nití, sedí pevně na vlasy a snadno se odstraní. Elektrické hřebeny jsou snadno použitelné, některé mají funkci detekce živých parazitů a jejich vystavení elektrickým impulsům.

Vši musí být vyčesávána a pečlivě zkoumána každá větev, každé čtyři dny podle následujícího schématu: 1, 5, 9, 13 dní. Pokud má dítě příliš tenké vlasy, je česání obtížné a není tak účinné.

Kombinovaná metoda

To je nejúčinnější metoda. Poskytuje počáteční chemickou léčbu s účinnou léčbou vši. Pak se provádí česání a ruční výběr.

Lékaři doporučují používat kombinovanou metodu pro léčbu vší. Pediatři vědí, jak léčit onemocnění.

Nebezpečné a neúčinné lidové metody

Existuje také mnoho populárních receptů, jak se zbavit vší. V porovnání s lékárnami jsou obvykle méně účinné a nemusí být méně toxické.

 1. Dichlorvos;
 2. 50% domácího mýdla + 50% kerosenu, výsledný koncentrovaný roztok je třeba ředit před aplikací na vlasy vodou s obsahem 1:10 (100 ml roztoku na 1 litr vody);
 3. 50% slunečnicový olej + 50% petrolej;
 4. Brusinkový džus (účinný proti niti, protože s kyselým prostředím rozpouští horní skořápku vajíčka);
 5. WD-40 kapalina (směs petroleje a motorového oleje);
 6. Dustovské mýdlo (nepoužívané od 60. let kvůli extrémnímu poškození DDT člověku a životnímu prostředí);
 7. Ocet (9% stolního octa se dvakrát zředí vodou, aby se dosáhla koncentrace kyseliny 4,5%);
 8. Dehtové mýdlo (funguje kvůli vysoké koncentraci alkalických látek);
 9. Esenciální oleje (čaj strom, levandule) - dát na vlasy pár kapek ne pro léčbu, ale pro prevenci infekce všemi, například, neinfikovaných rodinných příslušníků.

Měla by si být vědoma nedostatků lidových prostředků:

 1. Ocot suší vlasy a koncentrované roztoky mohou způsobit těžké popáleniny;
 2. Výrobky obsahující keroseny a keroseny jsou hořlavé, špatně odmaštěné, znehodnocují se pubikální vlasy (stávají se lepkavými a špinavými vzhledumi), obtížně je pokořují;
 3. Dichlorvos a podobné látky jsou velmi toxické. Můžeš se otrávit.

Kromě toho je použití těchto prostředků spojeno s nepohodlí: musíte si na vlasy dát plastový sáček, zabalit si ručník kolem hlavy a udržet ji v této podobě po dlouhou dobu.

Opatření na prevenci pedikulózy

Prevence nemoci je založeno na určitých doporučeních:

 1. Naučte dívky, aby vždy sledovaly účes. Pokud opustíte dům, doporučujeme pletení. V oblastech s vysokou koncentrací lidí se vši mohou plazit od infikovaného člověka až po hlavu dítěte.
 2. Učte své dítě kultuře chování od narození. Každý člen rodiny musí mít osobní hygienu (ručník, hřeben atd.). Vysvětlete, že můžete nosit jen klobouk. Nikdo z dětí by ji neměl dát.
 3. Dětské oblečení, ložní prádlo se doporučuje umýt při teplotě vyšší než 60 stupňů. Sušení oblečení je lepší pod paprsky slunce po dobu 2-3 dnů.
 4. Pro prevenci je doporučeno používat odpuzující hmyz - rozmarýn, čaj, citrón, tymián.
 5. Po cestě (do sanatoria, venkovský tábor) pečlivě prozkoumejte hlavu pro detekci pedikulózy. V případě odhalení přijměte okamžitá opatření a chráňte členy rodiny před možnými infekcemi.

Je důležité detekovat vši, aby nedošlo k jejich šíření. Dítě by mělo být izolované od kontaktu s jinými lidmi. Nezapomeňte informovat ošetřovatele, učitele o zjištěné pedikulóze. Musíte zkontrolovat zbytek kluků.

Efektivní léčba pedikulózy: principy volby prostředků, jejich přezkoumání a prevence nemoci

Léčba vší hlavě zahrnuje soubor opatření zaměřených na dosažení čtyř cílů.

Jedná se o: odstranění vší a nití, eliminaci symptomů (svědění a podráždění), prevence následné infekce.

Všechny tyto cíle jsou dosaženy komplexní a včasnou terapií.

Co dělat při zjišťování vši: boj proti nim, léčba vši a fotografie parazitů, prevence a revize léků proti pedikulóze - to vše a to nejen v našem článku.

Pediculóza: léčba a výběr finančních prostředků

Složitost účinné léčby pedikulózy a volba správných prostředků závisí na řadě faktorů:

 • věk osoby. Je obtížnější léčit děti kvůli větší zranitelnosti jejich kůže účinkům parazitů a neschopnosti používat nejúčinnější léky (insekticidní léky) v raném věku;
 • stupně nemoci. Pokud paraziti žijí dlouhou dobu ve vlasech a mají čas na odložení nití, pak bude těžší odstranit vši než v raných fázích, kdy ve vlasech žijí pouze dospělí hmyz a vejce jsou propuštěna docela málo.

Pokud tedy zjistíte vši, okamžitě zahájte léčbu; přítomnost komplikací. Pokud kousnutí hmyzem způsobí alergické reakce, výskyt vředů a zavedení infekcí vyvolávajících streptodermu, boj proti pedikulóze bude vyžadovat další opatření.

Aplikace některých vnějších látek na kůži s vředy může být nebezpečná pro lidi, protože se mohou dostat do krve přes rány.

Než začnete léčbu - fotografie vši ve vlasech upozorněte na:

Přehled lékáren

Při léčbě vši a nití se používají dva způsoby působení na vlasy: mechanické a lékařské. První možnost zahrnuje opatření jako holicí vlasy (částečné a plné) a česání.

Holení se provádí v těch případech, kdy je plešatost na hlavě přijatelná pro určitou dobu. Účinnost holení hlavy je vysoká, protože vši mohou být připojeny pouze k vlasům, a pokud nejsou vlasy, ztratí svůj život a přestanou trápit osobu.

Je-li holý holicí stroj nepřijatelný, zůstává česání vlasů se speciálními hřebeny proti pedikulám. Kombinace je také účinnou a nezbytnou metodou, není však soběstačná, měla by být doplněna o použití farmaceutických přípravků.

Léky jsou rozděleny do několika kategorií:

 • šampony;
 • vši spreje;
 • masti a krémy;
 • lotiony;
 • koncentráty pro přípravu emulzí.

V těchto přípravcích se používají tyto skupiny látek:

 • minerální a éterické oleje;
 • rostlinné výtažky;
 • insekticidy.

Insekticidy jsou považovány za nejúčinnější, ale jejich použití je plné vedlejších účinků, mají řadu kontraindikací.

Tabulka popisuje konkrétní výrobky z těchto kategorií na trhu.

Také na našich internetových stránkách si přečtěte o použití takových léků pro vši a šupiny jako jsou: Pair Plus, Benzyl benzoate a Pediculen Ultra

Lidové prostředky

Tradiční léky se ukázaly jako účinný způsob boje proti vši. Tato účinnost má však nevýhodu: lidové léky mají tendenci mít více nežádoucích účinků a kontraindikace.

  například prachové mýdlo zabíjí vši v jedné aplikaci, ale poškození lidí, kteří jsou součástí insekticidního mýdla DDT, bylo prokázáno klinicky. Mýdlo a mýdlo na praní jsou benígnější;

kerosen je také účinným prostředkem, ale je hořlavý a toxický pro lidi, zejména při vdechování jeho páry;

Voda Chemerichna je poměrně bezpečná, ale je kontraindikována pro použití u dětí a při požití je extrémně toxická, takže byste se měli aplikovat při dodržování dodatečných opatrností;

Ocot zabíjí vši a koroduje upevnění nití na vlasy, ale může způsobit podráždění pokožky. Pro venkovní použití se používá pouze stolní ocot;

Dichlorvos je velmi silný insekticid, ale lidé by ho měli používat na vlastní nebezpečí a riziko. Přísně je zakázáno jeho používání ve věku 15-16 let.

Existují recepty, které nemají vedlejší účinky a jsou k dispozici i pro děti, ale jejich účinek je příliš slabý na plnohodnotné ošetření lidských vší, použití těchto prostředků je opodstatněné pouze pro prevenci a výhrůžky hmyzu. Mezi ně patří masky založené na esenciálních olejích, včetně oleje z čajovníku, peroxidu vodíku, vlasového spreje, bylinných odvarových krémů (kopřivka, pelargónie, máta).

Vykořenění

Léčba vlasů s hřebenem je nedílnou součástí každé terapie, bez ohledu na to, jaká je léčba zvolena. To je dáno skutečností, že úplné odstranění nití a mrtvého hmyzu je možné pouze s tak hrubým mechanickým účinkem.

Dobrý česný hřeben splňuje několik požadavků:

 • malá vzdálenost mezi zuby;
 • zuby jsou vyrobeny z kovu;
 • měly by být vroubeny, aby zvýšily houževnatost vlasů;
 • rukojeť by měla mít ergonomický tvar.

Hřebeny značky AntiV a NitFree více než ostatní splňují tyto požadavky.

Jak hábit vši správně? Proces žehlení by měl být prováděn pod jasným světelným zdrojem, zpracovaná hlava by měla být umístěna na bílý ručník, aby byl hmyz odstraněn, aby byl snadno viditelný.

Hřeben se zpracovává každým pramenem ve směru od spodku vlasů. Proces může trvat půl hodiny až dvě hodiny. Po zpracování všech pramenů se používá hmyz a jejich vejce a hřeben proti pedikulu se dezinfikuje v horké vodě nebo v alkoholu.

Jak se zbavit vši v jednom dni

Takže mohou být vši odebrány v jeden den? Pokud se vši v hlavě nepodaří daleko, můžete se zbavit vší v jednom postupu. To vyžaduje značné úsilí a použití silných léků, ale pokud pacient nemá svou nesnášenlivost, pak léčba vši dokonce doma projde bez negativních důsledků.

Hlavním principem rychlé eliminace vši - kombinace mechanických a chemických účinků na vlasy. Nejprve je ošetřete spolehlivým šamponem nebo sprejem (Hygia, Pedilin) ​​a pak je opatrně vyčistěte hřebenem.

Kromě speciálních antipedikuleznyh léků, můžete použít takové lidové prostředky jako kerosen a prachové mýdlo - jejich použití zabije vši a nits v jednom použití s ​​vysokou pravděpodobností.

Prevence

Všichni se přenášejí pouze v těsném kontaktu hlavy s nakaženým povrchem, ať už jde o hlavu jiné osoby, lůžkoviny nebo přípravky pro péči o vlasy. Proto byste měli upustit od blízkého kontaktu s bezohlednými lidmi (bez domova) a dbát na jejich hygienu.

Nenoste klobouky jiných lidí, nenechte ostatní spát na polštáři, nepoužívejte hřebeny jiných lidí. Pokud je potřeba navštívit nepříznivé místa, aplikujte na hlavu parazitický odstrašující prostředek. Pravidelně provádějte preventivní prohlídky sebe i své blízké.

Pediculóza - typy, léčba a drogy, lidové prostředky

Co to je?

Pediculóza je onemocnění pokožky a vlasů způsobené arthropodními parazity - všemi. Tento hmyz jsou dravci, a proto se krmí pouze krví zvířete nebo osoby, která se získává skusem.

Ve vnějším prostředí žije vesnice po dobu 1-2 dnů, poté hmyz zemře, protože potřebuje neustálé krmení krví. Životnost dospělého jedince je 30-40 dní, než je vina ve fázi vajíčka.

Paraziti kladou 3-4 nití denně a fixují je speciálními adhezivními látkami kolem vlasových kořenů. Ve vzhledu jsou vejce světle žluté barvy, ne větší než 2 mm, tato fáze trvá 6-10 dní. Pak začne larvální fáze - až 14 dní, a proto, aby se stala dospělým, musí se zbavit alespoň třikrát.

Všesloví všichni tolerují teplotní poklesy docela dobře, nejpohodlnější stupně pro jejich existenci: od 25 do 38. Jsou tak odolné, že chitinous shell, který úplně pokrývá tělo.

To je téměř nemožné chytit hmyz ručně, protože se vyvíjí rychlost: 0,2 metrů za minutu. Velikost vší je velmi malá: od 1 do 5 mm (členovci, paraziti na hlavě, 2krát více pubiků).

Rychlý přechod na stránce

Příčiny pedikulózy

Pokud byla diagnostikována pedikulóza, příčiny jsou způsobeny pouze zamoření všemi. To se může stát v následujících případech:

 1. Blízký kontakt pokožky hlavy s osobou, která již má pedikulózu;
 2. Ponožka obecné čelenky, šály, oblečení;
 3. Společný polštář nebo deka;
 4. Použijte cizí hřebeny (pro parazity hlavy).

Pedikulóza sama o sobě není akutním onemocněním, ale může negativně ovlivnit práci těla. Uhryznutí naznačují poškození kůže, což znamená, že bodové rány mohou být infikovány.

 • Nejčastěji se tato onemocnění vyskytuje u dětí ve věku základní školy, protože v této věkové skupině není dostatek znalostí o individuální hygieně a přeplnění ve skupinách předurčuje k pedikulóze.

Vši (pedikulóza) se projevují ve formě silné svědění místo jejich lokalizace, což je spojeno s uvolněním speciálních látek, které dráždí nervové zakončení.

Doba mezi infekcí a výskytem prvních příznaků každé osoby je odlišná - závisí na rychlosti reprodukce členovců a individuální úrovni citlivosti kůže.

 • Přestože je pedikulózou "kožní" nemoc, nejsou vyloučeny alergické reakce a intoxikace těla.

Hlava vši - příznaky a rysy

Nejčastěji postihuje vši děti od 3 do 11 let. Hlavním příznakem onemocnění je následující: dítě často škrábne na hlavě a stěžuje si na brnění. Kousání vši opouštějí na hlavě malé červené tečky, které se nacházejí hlavně ve spánkové oblasti a na zadní straně hlavy.

Během léčebného procesu uhryznutí se na červenou tečku postupně vytváří suchá kůra tmavě žluté barvy. Předtím, než kůra uzavře ránu, budou z ní uvolněny hnisavé lepkavé látky.

Tato tekutina je spojena s okolními vlasy a stávají se zamotáni a vytvářejí nepřesné vlasy, ale současně vytvářejí příznivé podmínky pro život parazitů. Kvůli vylučování se objeví nepříjemný zápach z hlavy.

Spletené vlasy, "stará" chuť - nejoptimálnější chovatelské prostředí pro vší. Hmyz začíná položit více vajec a je s nimi stále obtížnější.

Trvalé ložiska hnisavosti vyvolávají pyodermii - tento proces je zodpovědný za agresivní sekreci, která vzniká u členovců během skusu. Trvalá intoxikace bodů způsobuje, že imunitní systém reaguje v podobě zduřelých lymfatických uzlin v hlavě a krku.

 • Osoba trpící pedikulózou se stává podrážděnou, neklidnou, obtížnou koncentraci.

Nejnepříjemnějším důsledkem může být vniknutí další infekce do krve a infekce celého organismu. V takovém případě bude muset být dítě hospitalizováno.

Rizika takové komplikace jsou však velmi nízká, protože bakteriální infekce rány může nastat pouze v úzkém kontaktu s látkou nebezpečnou pro zdraví.

Pubic Pediculosis - fotografie, vlastnosti

Pubic pediculosis fotografie

Taková lokalizace pedikulózy je nejčastěji diagnostikována u žen, které nemají trvalého sexuálního partnera. Avšak je možné přenášet vši a nikoliv během sexuálního styku, ale jednoduše tím, že kontaktuje plátěný materiál nakažené osoby.

Proto je velmi důležité používat pouze osobní prádlo a výrobky osobní hygieny.

Pubová oblast je ideálním místem chovu pro tento hmyz: apokrinní žlázy, které jsou nejčastěji v oblasti inguinální, produkují pocení se specifickým zápachem. Veřejné vši jsou výrazně menší než v hlavě.

 • Velikost dospělé osoby nesmí přesahovat délku 1 mm, ale zároveň je velmi plodná. Na každé vlasy nelze umístit jednu, ale několik nití najednou.

Veřejné vši se projevují svrbením, které se zvyšuje v noci. Tam je dokonce alergická vyrážka kolem kousnutí. Protože v intímních místech je kůže velmi jemná a citlivá, může každý kousek způsobit mikrochromosomy. Objevují se na kůži ve formě modravých nebo fialových teček.

Pokud aktivně poškrábáte svědivou oblast, na kůži se mohou objevit puchýře a dokonce i ekzém. Na spodním prádle v kontaktu s postiženým místem se objevují tmavě hnědé tečky - produkty živé činnosti hmyzu. Čím větší je jejich počet, tím obtížnější bude zbavit se vši. Nejčastěji se to vyskytuje v pokročilém stádiu.

 • Nits je také vidět, ale jen 1-2 týdny po jejich položení. Faktem je, že vši vejce jsou pevné na vlasy a jak rostou, stoupají.

Pokud se všichni objeví v jednom partnerovi, pak je s největší pravděpodobností léčba nezbytná i pro druhou pravděpodobnost infekce je velmi vysoká. Navíc se doporučuje prověřování sexuálně přenosných nemocí, protože vši často působí jako ukazatel jejich přítomnosti, což pomáhá snížit místní imunitu.

Diagnostika pedikulózy u dětí a dospělých

Detekce pedikulózy se projevuje vyšetřením a dialogem s pacientem. Vlasy česané přes bílý papír - takže můžete vidět vši a nits. Veřejné hmyz z hmyzu lze vidět pomocí lupy.

Úkolem dermatologa nebo venerologa je rozlišovat pedikulózu od jiných nemocí, jejichž příznakem je svědění. Rozlišení je zapotřebí od svrabů a vulgárního impetigo.

 • V prvním případě svrbení přetrvává, ale vezikulární cévy jsou viditelné na kůži, ne kousnutí.
 • Ve druhé - vyrážka je podobná kousání vši, ale svědění je nepřítomno.

Léčba pedikulózy, léky a léčba

přípravky pro léčbu vši

Nejradikálnějším způsobem léčby pedikulózy na hlavě a v oblasti pubika je oholení vlasů a tím se trvale zbavit vši, ale to nejde o nejpravděpodobnější správnou cestu.

Léčba chemickými látkami může provádět pouze lidé, u kterých byla diagnostikována pedikulóza. Léčba - léky na bázi permetrinu a jeho derivátů.

Permethrin je jed hmyzu, který má neurotoxické účinky. Tato látka narušuje kationtový metabolismus v buněčných membránách, je dostupná ve formě sprejů a roztoků. Permethrin může zabíjet vši nebo významně snížit jejich aktivitu a pacient se bude moci mechanicky zbavit hmyzu - zachytit nebo hřeben (tato fáze je vždy povinná).

 • Nittifor, Maďarsko (podobně jako Biogar)

Koncentrace permethrinu v roztoku je 5%. Pacienti s dlouhými vlasy mohou vyžadovat celou láhev roztoku - 60 ml, pokud je používán v oblasti puberty - 10-15 ml. "Nittifor" musí být uchováván na vlasu po dobu nejméně 40 -45 minut, aby lék oslabil hmyz. Poté se roztok promyje šamponem a vlasy se důkladně česají.

Používání přípravku "Nittifor" ve zúžené oblasti vyžaduje zvláštní péči, protože při zasažení sliznic je roztok velmi horký. Pokud k tomu dojde, musí být oblast opláchnuta zásadou.

Koncentrace permethrinu v aerosolu je 1%. Takový malý obsah je způsoben přítomností další složky - piperonyl butoxidu, který zvyšuje působení hlavní látky. Bilaterální intoxikace tedy dochází u vší.

"Pair-plus" je zakázáno používat při léčbě dětí do 3 let.

Nástroj je poměrně agresivní, neměl by na něj upadat sliznice, zejména v očích. Používá se ve formě spreje: obsah spreje lze nastříkat na pokožku hlavy nebo po celé délce vlasů. Držte lék by měl být jen 10 minut a pak opláchněte šamponem.

Imobilizovaný vši hřebenový hřeben, ošetřený octem. "Pár plus" může způsobit slabý pocit pálení a brnění, nicméně tento příznak se nevztahuje na projevy alergických reakcí.

Nedávno francouzští odborníci vydali nový nástroj s podobným složením zaměřeným na boj proti všem všem a v podpaží - Spray-Fax. Nástroj je také k dispozici ve formě aerosolu, který se aplikuje jednou. Podle instrukcí, abyste se jednou a navždy zbavili nití a všic, musíte aplikovat drogu na půl hodiny a umyt mýdlem.

 • Medifox Rusko

Emulze je k dispozici ve dvou formách s různými koncentracemi účinné látky: 4% a 20% permethrin. To není lék, ale lék, který bojuje proti všem, co přicházejí do kontaktu s lidskou kůží: lůžkoviny, oděvy, doplňky pro hlavu a krk.

Postup začíná nánosem věci ve zředěném podílu, který je uveden na emulzi balení. Doba expozice je 40 minut. Poté je třeba připravit roztok soda: 1 polévková lžíce. l 1 litr vody a nechte věci v něm po celý den. Teprve potom bude možné spustit běžné mytí nebo mytí rukou.

 • Hygia Shampoo Bulharsko

Šampóny - nejvhodnější prostředky pedikulózy pro děti, protože nevyžadují dlouhodobou údržbu vlasů a méně agresivní. Obsah premetrinu je 1% a jeho účinek je zvýšen ledovou kyselinou octovou, která je součástí hlavního komponentu.

Pomalu nanášejte šampon a vdejte do kořenů vlasů. Pokud je to nutné, lze postup opakovat po 10 dnech, ale děti se nedoporučují, aby si vlasy "Hygiene" umyly častěji 2 krát za měsíc.

Pedikulóza lidové léčby

Tradiční medicína doporučuje použití odrůd pelyněk a divokého rozmarýnu, také na počest mastných olejů a petrolejového tření. Nicméně jejich účinnost je téměř nulová.

Pozitivní výsledek bude dosažen pouze tehdy, pokud se masky a tření systematicky aplikují nejméně 3-4 měsíce po sobě. Je lepší upřednostňovat osvědčené chemické prostředky - permetrin není pro tělo dítěte nebezpečný, protože je zničen kontaktem se vzduchem a nemůže proniknout skrze kůži.

Po každé léčbě pedikulózy je nutné vlasy na hlavě nebo pubisu hřebetnout hrubým hřebenem, aby se zajistila shromažďování vši. Několik hodin po kyslíkovém hladovění, které je uspořádáno přípravky, může hmyz "odjet" a začít znovu množit.

Jako součást prevence pedikulózy je zapotřebí umýt ložní prádlo, oblečení a umyt si vlasy včas, aby nedošlo k vytvoření příznivých podmínek pro vzhled hmyzu. Rovněž se nedoporučuje kontakt s již infikovanými lidmi až do úplného zotavení.

Předpověď

Pedikulóza je často diagnostikována u dětí a žen v reprodukčním věku. Důvody, prevence, opatření k potírání tohoto onemocnění jsou jednoduché a jasné, takže diagnóza by neměla vyvolávat vážné obavy.

 • Všecky mohou být zaručeny, že se zbaví v 2-4 týdnech, bez ohledu na to, kde se nacházejí.

Podráždění a alergické reakce se zcela vyvarují, pokud nejsou opožděné léčbou, ale kontaktujte dermatologa okamžitě po nástupu svědění. Pediculóza je onemocnění, které je více fyzicky a morálně nežádoucí než nebezpečné pro lidské zdraví a život.

Jak zacházet s pedikulózou doma u dětí a dospělých

Pediculóza se obvykle nazývá stav vší. Napadnutí všemi jsou častěji dětmi, ale tento problém nepřekročí problém s dospělými. Navzdory skutečnosti, že infekce malým hmyzem může nastat dokonce i v přeplněném transportu, v bazénu, v lázních, vši jsou bedlivě mlčí o léčbě a provádí ošetření vši samy, aniž by se uchýlili k pomoci odborníků. Naštěstí pro odstranění vší, existuje mnoho farmaceutických léků a lidových metod, které umožňují jeden nebo více postupů, jak se zbavit parazitů.

Co je to pedikulóza?

Existují tři typy lidských vší: hlava, pubik, jsou také ploché dno a šatník. Všichni se živí pouze krví a vůbec nezajímají žádnou jinou stravu. Dokonce ani krev jiných druhů teplokrevných zvířat nepřitahuje parazity. Proto je zcela vyloučena možnost infekce všemi zvířaty.

U koček mají psi vlastní druh parazitů - jedlících, kteří jsou velmi podobní vši.

Podle toho, co hmyz zvolil tělo, existují druhy vší:

Každý z nich má své vlastní symptomy a léčbu.

Vší hlavy

Vší hlavy mohou být u dětí a dospělých. Podle statistik se nejčastěji vyskytuje ve věkové skupině od 15 do 24 let a u dětí mladších 14 let. Pachatelem této nemoci je vousy. Šedá barva hmyzu s krátkým tělem o délce 2-3 mm trvá pouze ve vlasech s kruhovou částí: na hlavě, vousu, na knírech. Po nasycení se stává červená, fialová. To, co vypadá jako vši a šupiny ve vlasech, jasně ukazuje fotografii.

Parazité se velmi rychle reprodukují. Každý den samice položí až 5 vajec, které přilepí na vlasy lepicí látkou. Obálka spolehlivě chrání embryo, takže prachy nejsou prakticky přístupné působení insekticidů.

V prvních dnech, kdy jsou vši na hlavě dítěte nebo dospělé dosud dostatečně chována, jejich přítomnost zůstává bez povšimnutí. Následně jsou pozorovány následující příznaky pedikulózy:

 • výskyt závažného svědění způsobeného všemi kousnutími;
 • tvorba pustulů, vředy na pokožce, způsobené infekcí během poškrábání;
 • úzkost, podrážděnost;
 • vypadá na vlasy malé bílé kapsle, které vypadají jako lupy.

Chcete-li vidět rozdíl mezi lupy a nits může být na fotografii. Nits vizuálně stejné velikosti a odstranit je z vlasů je docela obtížné. Lupiny jsou vločky různých velikostí a snadno se odstraní.

Vniknutí vši dochází, když přichází do styku s infikovaným člověkem - krátký kontakt mezi hlavami je pro parazita dostačující k prolézání na nový hostitel, stejně jako použití hřebenů a nosičů pokrývek hlavy. Nejčastěji se infekce vyskytuje na přeplněných místech: ve školách, mateřských školách, předškolních zařízeních, táborech, veřejné dopravě. Děti se nakazí při hraní, sdílejí se samy.

Dívčí vši jsou častější než chlapci. Taková selektivita vůbec není způsobena délkou vlasů, ale skutečností, že mladí lidé často navzájem mění vzájemné hřebeny, ozdoby na vlasy, zkoušejí a půjčují si hlavy.

Když identifikovali vši, rodiče přemýšlejí o tom, jak zacházet s pedikulózou u dětí. V lékařských zařízeních pediatr nebo dermatolog diagnostikuje a předepisuje léky. Vzhledem k přítomnosti velkého množství pedikulicidů a populárních receptů je léčba pedikulózy možná doma.

Odvolání pediatrům je povinné u dětí trpících astmatem, stejně jako v případě, že dítě je mladší 2 roky.

Léčba čelních vší

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit parazitů. Většina z nich sestoupí na aplikaci směsí na vlasy a potom vyčesávání nití. To lze provést samostatně nebo za pomoci odborníků. Důležitým bodem je hygienická úprava bytu: ložní prádlo, náčiní, kartáčky na vlasy, ozdoby na vlasy, klobouky. Pokud se vši najdou alespoň u jednoho člena rodiny, všichni členové domácnosti potřebují kontrolu a preventivní léčbu.

Charakteristika ošetření pedikulózy ve specializovaných firmách

Ve velkých městech existují společnosti, jejichž specializací je léčba pedikulózy. Voláním operátora pacient souhlasí s okamžikem postupu. Události pro odstranění parazitů probíhají v domě klienta, není zapotřebí přípravy na příchod odborníků.

Výhody kontaktování společnosti:

 • léčba vší a niti u dětí, dospělí se provádí pomocí speciální technologie bez použití chemikálií, takže je přípustný i pro děti, těhotné a kojící ženy;
 • k odstranění hmyzu, stačí jedno zasedání, po němž ve vlasech nezůstane žádná dospělá osoba, larvy nebo larvy;
 • odborníci poskytují záruku av případě vší ve stanovené lhůtě se provádí bezplatné opracování;
 • Děti mají certifikát o absenci parazitů.

Léčba pedikulózy na specializované klinice bude stát nejméně 1500 rublů. Tato částka zahrnuje zpracování jedné osoby, kontrolu všech členů rodiny, doporučení pro prevenci a školení o technikách česání.

Pravidla pro léčbu vší hlavě doma

Bez ohledu na zvolené prostředky je algoritmus akce pro odstranění vší stejný. Jak zacházet s pedikulózou:

 1. Před zahájením léčby je nutné testovat lék, aby se eliminovala možnost vzniku alergických reakcí. Za tímto účelem se malé množství přípravku aplikuje na oblast loktu nebo na zápěstí po dobu 1-2 hodin, během které se monitoruje stav kůže a celkové zdraví.
 2. Zpracování se provádí na dobře větraném místě.
 3. Vybraný nástroj je rozložen po celé délce pramenů. Některé přípravky se aplikují na mokré kadeře, pro použití jiných vlasů by měly být důkladně vysušeny. Aby se zabránilo kontaktu s chemickými složkami na čele a sliznicích oka, je pacient vystaven ochrannému krytu.
 4. Po nanesení je hlava pokrytá plastovým uzávěrem, aby se vytvořil skleníkový účinek a proces se urychlil.

Během česání pravidelně očistěte hřeben z nití s ​​ubrouskem. Často doma pro tento účel použijte kontejner s horkou vodou nad 70 ° C, ve které je hřeben spuštěn, a současně odstraňte přilepené osoby a zničte je.

Zvláštnosti odstranění vší u dětí

Léčba pedikulózy u dětí má své vlastní nuance. Děti ještě nevyvinuly silnou imunitu a trvalé uhryznutí vši mohou vyvolat anémii, závažné alergické reakce. Vzhledem k jejich věku se děti nerozlišují podle pečlivosti a zřídka to, co dítě ve věku 3 let bude pokorně sedět na židli a čeká, až jeho matka vykradne všechny vší.

Dětská pedikulóza v drobivkách do 2 let je nejčastěji ošetřována radikálně - odříznutím vlasů. Tato technika vám umožní zapomenout na vši v jednom postupu a ne vystavit dítě stresům spojeným s česáním nití.

Při výběru pedikulicidů pro děti byste měli pečlivě prostudovat instrukce, které uvádějí věkovou hranici, možné projevy vedlejších účinků a čas udržování směsi na hlavě.

Chcete-li odstranit vši u dětí, měli byste věnovat pozornost řidičům bez nití (Nit Free), jejichž charakteristickým rysem je neexistence toxických chemických sloučenin ve svém složení:

 • Neath Fri Šampon pro vši a nitky obsahuje složení aromatických olejů, má příjemný zápach z máty. Účinně bojuje proti parazitům. Je vhodný pro každodenní použití a může být použit nejen jako terapeutický prostředek, ale také jako profylaktický prostředek. Cena láhve 237 ml 1090 rublů.
 • Neath Volný olej pokrývá obratné dospělé s olejovým filmem, v důsledku čehož se parazit uduje a zemře. Usnadňuje česání hmyzu a škůdců. Podle výrobců je jedna léčba dost často dost úplná, aby se zbavila vši. Cena láhve je 1090 rublů.
 • Rozprašovací detektory - pro světlé a tmavé vlasy byl vyvinut samostatný typ léku. Při stříkání na vlasy jsou nitky zvýrazněny jasným růžovým odstínem, což usnadňuje jejich nalezení a hřeben. Cena 1200 rublů.

Také děti používají pedikaderní léky:

Pediculóza u dětí než léčba: léky

✓ Článek ověřený lékařem

Problém pedikulózy (výskyt vší a nití) je znám téměř všem z nás a děti předškolního a školního věku ve věku od 4 do 12 let jsou obzvláště náchylné k tomu.

Pediculóza u dětí: léčba

Teprve před deseti lety bylo obtížné se s těmito nepříjemnými hmyzemi vyrovnat, ale dnes existuje řada léků, které mohou rychle a účinně řešit obtěžování. Jaké léky se nejlépe používají k boji s nits a všemi u dětí?

Jak zacházet s pedikulózou

Pedikulózní léky

Hovořit o účinnosti konkrétních léků pro vší je docela obtížné, protože každá z nich má vlastní vlastní působení a různé složky kompozice. Mohou být vyrobeny na bázi přírodních nebo syntetických insekticidů, které fyzicky ničí hmyz. Nejmenší počet kontraindikací má přirozené prostředky - pokrývají vši a nitky s nejtenčími filmy a blokují přístup kyslíku k nim, díky čemuž paraziti rychle zemřou. Syntetické látky účinněji působí na parazity, ale mohou být také toxické pro člověka.

Přípravky na bázi silic

Léčba vši nebo jak se zbavit vší

Pedikulózu lze vyléčit doma. Ale kvůli tomu je nutné zvolit správnou jedovatou látku a pravidelně kontrolovat hlavu na parazity.

Všichni a všichni po prvním postupu neumírají vždy. Doporučuje se provádět aktivity dvakrát, s intervalem několika dnů.

Efektivní metody - léčba vší pomocí farmaceutických prostředků. Žádný nejúčinnější recept na tradiční medicínu nemůže rychle vyléčit onemocnění.

Jakýkoli lék vyžaduje další manipulace. Kromě toho je vyčesávání krveprolití a nití po aplikaci jedovaté látky zásadním krokem v boji proti vši.

Nejúčinnější metody léčby, stejně jako přípravné fáze a technika aplikování léků, se podívejme blíže.

Jaký lékař se poradí při detekci parazitů

Domácí řešení některých onemocnění je obtížné provést. Raději je svěřit tuto otázku odborníkům. Nebezpečí samošetření je vývoj komplikací.

U prvních příznaků infekce parazity neváhejte - navštivte lékaře. Žádáním o všestranné vši na odborníky není hanba a není ponižující, ale správné rozhodnutí, které občas zrychlí zotavení.

Klinický obraz infekce pedikulózy se projevuje:

 • Přítomnost nití a živých vši ve vlasech;
 • Přítomnost kožních částic na pokožce hlavy, lupinovité vaječné skořápky;
 • Broušení pokožky a přítomnost erozivního poškození;
 • Hyperémie oblasti epidermis v oblasti parazitů.

Pacienti v nemocnici si stěžují na závažné svědění hlavy, podrážděnost a poruchy spánku.

Který doktor se léčí všemi, aby kontaktovali?

Dermatolog se specializuje na tyto nemoci. Při absenci odborníka konzultujte s lékařem. Bude vám přidělen kurz lékové terapie, včetně:

 • Anti-pediatrické léky;
 • Profylaktické činidla;
 • Terapie vitaminem;
 • Imunomodulátory.

Vitamíny a léky na stimulaci imunitního systému jsou předepsány s cílem zvýšit obranyschopnost těla po onemocnění.

Po úspěšné léčbě se podle vašeho názoru doporučuje opakovat schůzku u dermatologa. Lékař vyšetří pokožku hlavy a dá doporučení k prevenci.

V případě závažné infekce se pacientovi doporučuje oholení vlasů následnou léčbou pedikulicidy.

Metody léčby pedikulózy

Doma, zbavte se vši několika způsoby:

 1. Chemické.
  • Tato technika je založena na účinku insekticidních sloučenin na parazity. Pediculicidy jsou chemické přípravky, které se prodávají v lékárenských řetězcích, bez lékařského předpisu;
 2. Mechanické.
  • Tato metoda je založena na vyčesávání parazitů;
 3. Fyzické
  • Technika zahrnuje holení vegetace na hlavě a kompletní dezinfekci spodního prádla, ložního prádla i vnitřních předmětů.

Mechanická metoda vyhubení parazitů je použitelná na malé děti, těhotné ženy a starší lidi.

Bezpečné ošetření vám umožní odstranit nits a dospělé na řasích pinzety a hřeben s kudrlinami.

Základní pravidla pro použití a výběr insekticidů

Léčba parazitického onemocnění zahrnuje zničení parazitů.

Léky na profylaktické účely nepoužívejte. Jako výjimku lze Medifox použít k prevenci infekce.

Při výběru nápravy pro vši dodržujte následující pravidla:

 • Jed je zvolen podle věku pacienta;
 • Pro těhotné a kojící, většina léků není vhodná. Lék je zvolen lékařem;
 • Za přítomnosti erozivního poškození kůže a hnisavých procesů léky nepoužívají;
 • Některé insekticidy mají štiplavý zápach. Přečtěte si pokyny, nemohou být zcela použity ve vztahu k osobám s bronchiálním astmatem;
 • Nefouchejte vlasy, dokud se insekticid nevymyje;
 • Nedoporučuje se umyt hlavy 2 dny po použití léku;
 • Mrtví jedinci nejsou rozptýleni na podlaze, ale shromažďují se na papíře. Hřeben se otírá po zčesání každého pramene.

Jakýkoli insekticid nedává 100% záruku na obnovu. Je důležité opakovat zničení.

Pokud po odstavení vši najdeme živá zvířata, droga musí být změněna.

Pokud na hlavě působí hnisavé zranění, použijte antiseptiky: peroxid vodíku, tinktinu z neplodu, chlorgeskidin.

Pečlivě si přečtěte anotaci protivopedikuloznomu znamená. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Hlavní fáze léčby pedikulózy

Je důležité sledovat sled kroků v léčbě parazitární patologie. Aby zpracování vedlo k správné účinnosti, proveďte všechny manipulace podle následující schématu:

 1. Aplikujte lék na infikovanou oblast, rovnoměrně rozdělujte a lehce navlhčete kudrlinky;
 2. Zakryté ošetřené plochy pokryjte polyethylenem;
 3. Nechte dopad na dobu určenou v anotaci k droze;
 4. Umyjte drogu tekoucí vodou;
 5. Mechanicky odstraňte mrtvé jedince a šupiny z vlasů;
 6. Křupavé krve se spálí;
 7. Otřete nebo ponořte do dezinfekčních předmětů, které jsou součástí procesu. Jako dezinfekční prostředek můžete použít 3% peroxidu vodíku nebo alkoholu.

Jako insekticidy se používají různé insekticidy ve formě lotion, krémů, emulzí, sprejů a šamponů.

Řešení pro vši a pleťové vody a krémy

Gelové a smetanové výrobky jsou zcela připravené k použití. Technologie aplikace se neliší od způsobů návnad krvácení s šampony.

Jed se třese do kořenové zóny. Spotřeba na osobu je 50 gramů. Pokud jsou kadeře dlouhé, množství léků se zvyšuje.

Koncentráty a emulze zajišťují úplné vyloučení vši s jediným použitím. Lékaři doporučují opětovné ošetření, aby nedošlo k relapsu.

Složení koncentrované látky zahrnuje peritroid, který účinně léčí hlaveň.

Obecná doporučení pro použití:

 • Roztok se upraví na požadovanou koncentraci vodou;
 • Windows během procedury otevřeno;
 • Ručníky na čele, aby se zabránilo účinku na sliznicích;
 • Před aplikací noste gumové rukavice;
 • Insekticid aplikujte vatovým tamponem;
 • Zakryjte hlavu polyethylenem;
 • Po udržení roztoku opláchnutého vodou;
 • Pro oplachování použijte kyselinu citronovou nebo ocot;
 • Smíchejte zbývající parazity hřebenem.

Opakujte vši po 10 dnech. Postup není povolen více než třikrát.

Koncentrace lotion je vyšší než koncentrace šamponů. Proto se zvyšuje účinnost postupu. Mnoho nástrojů vám umožňuje zbavit se vši pro jedno použití.

Vysoké riziko vzniku alergické reakce. Aplikujte koncentrát podle pokynů a dodržujte dobu expozice.

Následující lékárny jsou široce používány:

 • Medifox (Permethrin). Velmi účinný v léčbě pedikulózy v jakékoli fázi;
 • Paranit. Efektivní se všemi. Olejový koncentrát je velmi obtížné umýt. Doporučuje se použít šampon pro mastné kadeře;
 • Nittifor. Analog Paranitu. Lotion se aplikuje třením na infikovanou oblast, inkubuje se 30 minut a vypláchne se.

Koncentrace se nedoporučují osobám s individuální nesnášenlivostí, náchylných k alergickým reakcím a bronchiálním astmatem.

Spreje

Aerosolové přípravky - spreje, vhodné pro použití a umožňují co nejúčinněji provádět návnadu hmyzu.

Kvůli konkrétnímu použití - postřiku, většina jedovatých látek proniká do dýchacích orgánů. Je nepřípustné použít insekticid v uzavřených prostorech.

Aerosolové výrobky pracují na principu lotion. Jediným rozdílem je nejlepší penetrace jedovatých látek do pokožky hlavy. Jemné částice zcela pokrývají epidermis a kudrlinky.

 • Není třeba předem umýt vlasy, ochranná vrstva ve formě mazu sníží riziko intoxikace;
 • Stříkací insekticid po celé jeho délce;
 • Infikovanou část zakryjte hlavovou šálou nebo polyethylenem;
 • Nechte dopad na čas uvedený v poznámce;
 • Opláchněte s tekoucí vodou;
 • Dokončete postup kombinací s hřebenem.

Vysoká účinnost se liší:

Výše uvedené spreje mohou trvat 30 minut.

Šampon

Šampóny, na rozdíl od koncentrátů, mají nízkou toxicitu. Aktivními sloučeninami jsou pyrethroidy, organofosforečné látky. Ve většině případů se ve vztahu k těhotným ženám a dětem použije tato forma otravných insekticidů.

Pravidla pro ošetření šamponu:

 • Používejte rukavice;
 • Hlava je předem omyta běžným šamponem;
 • Droga je aktivně pěna;
 • Stojte 10 minut;
 • Opláchněte s tekoucí vodou;
 • Pro zvýšení účinnosti insekticidu naneste pěnu na hlavu, natočte ji polyethylenem a nechte 40 - 60 minut;
 • Pro usnadnění oddělení nití, propláchněte octovou vodou;
 • Konečná fáze - česání;
 • Po 7 dnech opakujte postup.

Insekticidy ve formě šamponů jsou nejrozšířenější. S jejich pomocí je možné bezpečně zbavit vši bez poškození zdraví.

Princip šamponu je založen na aktivních jedích, které mají škodlivé účinky na jedince, ale neovlivňují lidi. V kombinaci s aromatickými složkami, které jsou pro člověka bezpečné, vši umírají během několika minut.

V některých případech se může objevit alergická reakce.

Vysoce účinné šampony o krveprolití:

 • NOC. Účinnou látkou je permethrin. Aplikujte na infikovanou oblast 40 minut a poté opláchněte pod tekoucí vodou. Pokud dojde k styku s kůží, zvláště pokud je zaseknutá, může způsobit spáleniny a bolest. Pokud se šampon dostane do očí, opláchněte vodou. Při pronikání do zažívacího traktu - vypijte více vody a užívejte aktivní uhlí. NOC se nepoužívají k léčbě onemocnění u těhotných, kojících a dětí do dvou let;
 • Nyx Aktivní sloučenina - Permethrin. Naneste na umyté a vysušené vlasy a po 30 minutách opláchněte vodou. Opakování po 7 dnech. Nepoužívejte Knicks jako preventivní opatření, stejně jako ve vztahu k dětem;
 • Biosim Použijte podle pokynů a nechte 15 minut. Po skončení expozice vypláchněte vodou. Lze aplikovat na děti starší 3 let a dospívající;
 • Veda-2 a Veda. Naneste na hlavu, pěna a nechte 40 minut. Po uplynutí stanovené doby opláchněte tekoucí vodou. Použijte dvakrát, v intervalu 7 dní.

Mnoho lidí v léčbě pedikulózy využívá kardinálních metod a vylučuje parazity pomocí insekticidů pro zvířata.

Šampony domácích zvířat se ve skutečnosti neliší od složení od lidí, ale stále se nedoporučuje používat je kvůli vysoké koncentraci jedovaté látky.

Reakce může být nepředvídatelná. Riziko vzniku alergií, podráždění kůže a bronchospazmu je pravděpodobné.

Hřebeny

Pro česání mrtvých jedinců a vajíček krveprášků se používají speciální hřebeny s malými a častými zuby. Hřebeny jsou zvláště účinné v konečné fázi léčby. Použijte hřebeny k odstranění suchých vší.

Ne všechny insekticidy jsou schopny zničit nits. To je to, o čem se používají kombajny. Pečlivé česání umožňuje provádět léčbu domácí pedikulózy s maximální efektivitou.

Hřebeny se používají po preventivních opatřeních proti drogám. Malá kartáč na vlasy je připojen k většině moderních léčebných pedikulicidů v sadě.

Použití mušlí zvyšuje pravděpodobnost několikanásobného zotavení a snižuje riziko relapsu.

Škrábání se provádí po návnadu po dobu 4 dnů. Pokud po nanesení insekticidů na kadeře denně, během týdne, se pravděpodobnost, že se zbavíte vši hlavy, se několikrát zvýší.

Technika mušlí:

 • Hřeben kadeří obvyklý hřeben;
 • Pro usnadnění česání použijte oplach po umytí;
 • Rozdělte kudrlinky na prameny, střídavě vyčistěte, začínající od kořenů;
 • Chráněná lana, uklizená vlásenka;
 • Po každém spláchnutí pramene a utřete mušle;
 • Na konci postupu ošetřete hřeben alkoholem nebo peroxidem vodíku. Pokud je hřeben vyroben z tepelně odolného plastu nebo kovu, můžete použít varu.

Hřeben by měl lépe používat kov nebo odolný plast. Aby se usnadnilo oddělení nití, opláchněte kudrlinky se slabým roztokem octu před česnutím.

Nejúčinnější mušle jsou uznávány:

 • Zařízení pro závěrečnou fázi léčby proti pedikulóze. Malé zuby mohou efektivně hřebenit každým pramenem, vytahovat nitky a vši z vlasové šachty;
 • Hřeben vyrobený z vysoce pevného materiálu, se zvláštním uspořádáním zubů. Husté zuby procházejí pouze vlasy, parazité zůstávají na hřebenu;
 • Robi Comb. Elektrický hřeben pro detekci parazitů. Jakmile se zuby nebo nit dostane mezi zuby, zařízení přestane vibrovat.

Doporučuje se používat hřebeny několikrát denně. Při správném česání na 4. den nebudou v hlavě žádné vši.

Kolik dní na léčbu pedikulózy

Není možné zbavit se jednoho postupu. Požaduje se znovu dezinfekce.

Doba inkubace trvá 7 až 10 dní. Během této doby se objevily nity, které přežily první perzekuční poklop.

Po 10 dnech, před opětovným použitím pedikulicidu, by se měly kudrlinky vyšetřit na nové jedince a vejce. Chcete-li zvýšit efektivitu, použijte hřeben.

Všechny položky, které pacient kontaktoval, podléhají povinné dezinfekci.

Spodní prádlo a ložní prádlo jsou vypláchnuty při vysokých teplotách, hračky jsou baleny v igelitovém sáčku po dobu 7 až 10 dní, povrchy jsou naneseny kapalným amoniakem nebo insekticidními látkami.

Obecné čištění se provádí nejdříve po 10 dnech. Ve stejný den se provádí opakovaná léčba hlavy infikovaného.

Pro konsolidaci výsledku pravidelně kontrolujte kadeřnictví pro parazity a dodržujte jednoduchá pravidla:

 • Hygiena těla;
 • Odmítnutí použití klobouků jiných lidí, barretů;
 • Oční roztok s pravidelnou oplachovací hlavou;
 • Shromažďování vlasů ve vlasech.

Aby se zabránilo opakované infekci, provádějí se uniceptické opatření vůči všem členům rodiny.

Jak léčit pedikulózu v pokročilém stádiu

Spuštění pedikulózy je velmi obtížné léčit doma. Důležité je ošetření pod dohledem lékaře na klinice.

V některých situacích, za účelem uvolnění bytu, nábytku a oděvů od parazitů, se uchýlí k pomoci špatné služby.

Při kontaktu se státním SES skrýt fakt od okresních lékařů, dermatologů a pediatrů nebude fungovat. Nábytek a oblečení budou zpracovávány a na klinice obdržíte na vaši adresu signál o vypuknutí pedikulózy.

Anonymita a záruka na vykonanou práci poskytují soukromé dezinfekční služby.

Jak je léčba při zavolání dezinfektorů:

 • V dohodnutém čase cestuje specialisté na místo;
 • Po vyhodnocení rozsahu infekce se dezinfekční prostředek postupuje k dezinfekci;
 • Oděvy, čalouněný nábytek, ložní prádlo, koberce a koberce jsou ošetřeny speciální přípravou;
 • Insekticid se aplikuje pomocí mlhového generátoru. Zařízení umožňuje použití chemické husté vrstvy. Mračno mlhy je několik hodin pozastaveno, takže paraziti nemohou přežít;
 • Po události majitelé provádějí vysouvání a mokré čištění místnosti, aniž by promýšleli přípravu ze základových desek.

Bytí během dezinfekce v místnosti je velmi nebezpečné pro zdraví. Toxické látky způsobují intoxikaci a bronchospazmus. Do apartmánu budete moci vstoupit nejdříve 3 hodiny.

Léčba žloutenky a hepatitidy se všemi

Mnoho lidí slyšelo, že vši hlavy jsou hmyz, který se může zbavit nebezpečných onemocnění. Zajímavý fakt - paraziti léčí hepatitidu a žloutenku u dospělých. Lékaři tuto techniku ​​nesdílejí, ale tradiční léčitelé a zpětná vazba od lidí tvrdí, že tato metoda je docela efektivní.

Terapeutický účinek je dosažen exsudátem vylučovaným všemi, který při uvolnění do oběhového systému ničí viry.

Léčivé látky mají ničivý účinek na virus, který způsobil žloutenku.

K dosažení terapeutického účinku je krveprolitá konzumována. Ne každý se rozhodne jíst vši, ale výsledek stojí za to.

S pomocí krveprolití může být hepatitida vyléčena v rané fázi vývoje.

Jak zacházet se všemi vousy:

 1. Připravte 10 dospělých vší;
 2. Rolovat každý hmyz ve strouhách;
 3. Jezte koule bez předchozího žvýkání.

Způsob mnoha způsobuje pocit znechucení a znechucení, ale přesto vám umožňuje zotavit se z žloutenky za několik dní.

Ať už je zvolena jakákoli metoda léčby, hlavní věcí je sledovat další opatření. Prevence je nedílnou součástí terapie. Žádná lék nebude mít správnou účinnost najednou, pokud nebudete revidovat hlavu a nebudete znovu zpracovávat.

Pro Více Informací O Suché Vlasy