logo

Pediculóza: komplexní léčba a prevence vší u dětí

První září je nejen počátkem školního roku, ale také časem pravidelných inspekcí dětí na přítomnost vší. Pokud je alespoň jedno dítě infikováno těmito ektoparazity v blízké dětské skupině, pak se všechny děti nebo teenageři brzy začnou svědit. Pediculóza je samozřejmě extrémně nepříjemná, ale není důvod k panice a vzrušení. Zbavte se krve sání hmyzu pomůže moderní farmakologické léky, současně ničí nits a dospělé. Všichni u dětí zmizí po dvojitě léčených lécích proti pedikulóze.

Když zastrčíte vlasy na obyčejnou stolní lampu, vši a nití mihnou lehce.

Odkud pocházejí vši

Životní cyklus vší je něco přes tři týdny. Ale v tak krátké době má žena čas položit asi sto vajec. Mladý hmyz se z nich vylíhne, který je již za týden schopen aktivně se množit. Proto je nemožné si u dítěte všimnout ektoparazitů - každý den dítě bude svědčí stále intenzivněji. Neexistují žádní rodiče, kteří by se nezabývali otázkou, kde se vši objevují u dětí. Odpověď je důležitá nejen při léčbě pedikulózy, ale také při prevenci reinfekce.

To je zajímavé: Až dosud existuje názor, že hmyz napadá silné emocionální zážitky nebo vzácné mytí vlasů. Toto prohlášení nemá žádný vědecký základ, je nepravdivé.


Hmyz může být na vlasy dětí pouze jedním způsobem - plazit se z hlavy jiné osoby. Infekce je možná, pokud používáte společný hřeben, vlasy, elastické pásy. Děti, zejména dívky, si mohou vyměňovat klobouky, panamu, šály pro kování, které také způsobují vývoj vši. Nejvíce vzácná domácí metoda přenosu hmyzu z člověka na člověka je na veřejných místech:

Typický obrázek pro zahradu nebo školní třídu - jedno dítě ukazuje novou hračku nebo gadget a děti se na ní přeplněly. Během kontaktu hlav s infekcí dochází k infekci. Pokud jsou vąechny vąechny vąechny vąechny vąechny vąechny příčiny, neměli by se důvody hledat při nedodržování pravidel osobní hygieny. Až dosud maminky a taťky, když zjistí parazitický hmyz, mají pocit hanby a radši o tom neinformují ošetřovatele či třídního učitele. Předpokládá se, že vši infikují pouze děti žijící v marginálních rodinách, v nichž je rodičovská kontrola depresivně nízká. Lékaři vysvětlují, že se hmyz cítí skvěle za všech okolností:

 • na čistých vlasech je snadné fixovat vejce (nits) a je mnohem pohodlnější propíchnout vypranou pokožku proboscisem pro extrakci čerstvé krve;
 • špinavé a zamotané vlasy jsou ideálním prostředím pro aktivní reprodukci, protože se v nich můžete skrýt a maskovat kožní svrbení z uhryznutí pod příznaky seborrhy.

Nejtěžší věc pro rodiče dívek. Za prvé, vousy se snadno drží na dlouhých vlasech. Za druhé, chlapec může prostě oholit hlavu a dokončit léčbu.

Jak se projevuje pedikulóza

Podezření na pedikulózu u dítěte, nezkušené rodiče po dlouhou dobu hledají známky hmyzu na hlavu dítěte. Kontaktování zdravotnického zařízení by pomohlo rychle diagnostikovat nemoc a podniknout kroky k jeho odstranění. Kancelář dermatologa je vybavena speciálními žárovkami, které vydávají fluorescenční světlo. Když ukazujete přístroj na vlasy, dospělí a larvy se změní na modrou. Dokonce ani doma není těžké odhalit hmyz sání krve z důkladné studie vlasů. Zde jsou hlavní náznaky vši u dítěte:

 • při kousání přes kůži hmyz vytváří sliny, které jsou toxické pro lidské tělo, což zabraňuje srážení krve. Pod jeho vlivem se vyskytuje závažné svědění - jeden z výrazných symptomů vší hlavě;
 • po produktech životně důležité činnosti vší na kůži, erytémy, váčky, papule se rychle tvoří. Vypadají jako malé červené otoky a někdy jsou zobrazeny modravými modrými skvrnami;
 • když viděné prameny mohou být skryty jako mastné lupy. Pokus o odstranění bělicích šupin od vlasů však nepovede k dosažení požadovaného výsledku. Nit je pevně spojen se speciální látkou, kterou produkuje hmyz;
 • pokud se podíváte na vlasy po dlouhou dobu, můžete zachytit pohyb vši na pokožce hlavy. Neustále hledají neporušené oblasti pro nasycení krve. Dospělí jsou nažloutlé-hnědé barvy a když se na ně vznášíte, může obyčejná stolní lampa mírně svítit.

Pokud se vám podařilo odstranit živé nitky z vlasů, pak když se stlačíte mezi nehty, vytváří ostré charakteristické praskání. Mrtvé vejce nebudou "klepat" a jejich detekce nepřímo indikuje spuštěnou pedikulózu.

Známkou nákazlivé patologie je i pokožka pokožky hlavy. Jejich edém a silné zarudnutí sousedních oblastí signalizují bakteriální infekci, která se spojila (stafylokoková, streptokoková), což vyžaduje naléhavou další léčbu.

Upozornění: Pokud není léčba pedikulózou provedena nebo nepřináší pozitivní výsledek, pak po krátkém čase erytém a papule budou mít formu chronické dermatitidy.

Mnoho rodičů v bohatých rodinách jednoduše nemůže uvěřit, že jejich dítě má vši. Proto, když dítě stěžuje na závažné svědění, opláchne si hlavu znovu, což usnadňuje hmyzu provádět všechny životně důležité procesy. To vede ke ztrátě chuti dítěte, nervovým poruchám, problémům se spánkem. Pedikulóza je zpravidla diagnostikována během pravidelných vyšetření zdravotnickým personálem v dětských zařízeních.

Léčba

Lékárníci a lékárníci v lékárnách často slyší stížnosti zákazníků ohledně neúčinnosti léčby pedikulózy nejmodernějšími a dražšími léky. Samozřejmě existuje malá šance, že tento konkrétní nástroj nebude vykazovat terapeutickou aktivitu, ale je minimální. Obvykle rodiče zanedbávají číst připojenou k balení s anotací s rozstřikem nebo roztokem. Po zpracování vlasů jednou, a pak při kontrole bez nalezení živého hmyzu, považují problém vyřešen. Není divu, že po pár týdnech dítě začne znovu hřebenat hlavu.

Doporučení: žádný nástroj protivopedikuleznuyu není schopen zničit všechny vší a jejich vejce po jedné aplikaci. Za týden se objeví mladý hmyz z živých nití, což vyvolá nové kolo negativních příznaků infekce.


Použití léku může být v důsledku reinfekce neúčinné následujícím způsobem:

 • bez uvedení vedení dětské instituce na vědomí zjištěných vší rodičů hrozí riziko, že odeslané dítě bude odesláno do mateřské školy nebo školy. Je možné, že další děti jsou stále infikovány;
 • Maminky a tatíčky rádi hrají s dětmi, políbí a obejmu je. Při blízkém kontaktu existuje vysoká pravděpodobnost vzniku rodičovské pedikulózy. Mohou znovu infikovat zdravé dítě.

Ve snaze zastavit šíření krve nemocného hmyzu v rodinném kruhu se často provádí léčba preparátů peticulózy zvířat. Tato metoda prevence způsobí pouze alergickou reakci u kočky nebo psa, neboť vši na živých zvířatech nežijí.

Lidové prostředky

Často jsou rodiče v rozpacích kontaktovat lékárnu s choulostivým problémem, jak se domnívají, že lidové léky jsou používány k léčbě pedikulózy. Na internetu najdete různé způsoby léčby vší vůle u dětí. Využívá se éterické oleje, cibule odlupování a dokonce i brusinkový džus. Není divu, že taková "terapie" trvá velmi dlouho a končí návštěvou lékárny nebo nemocnice. Mezi nejčastější metody léčby lidmi patří následující:

 • Kerosene. To je těžké uvěřit, ale tato metoda osvobození se stále používá. V nejlepším případě má terapeutický účinek, i když společně s hmyzem sejícím krví se dítě zbaví většiny vlasů v důsledku celkového poškození žárovek. V nejhorším případě lékaři diagnostikují závažné popáleniny kože, akutní alergickou reakci nebo celkovou intoxikaci těla dítěte s jedovatými kerosenovými sloučeninami;
 • Ocet. Tabulkový ocet je populární léčbou pedikulózy, ale je neúčinný. Pozitivní výsledek je možné dosáhnout pouze kombinací oplachovacích vlasů se zředěným octovým olejem a častým česnutím nití a živého hmyzu. Mrtví dospělí nejsou přítomni kvůli neschopnosti potravinového produktu zabít vši.

Radikální lidové metody, jak se zbavit hmyzu, také zahrnují použití barviv na vlasy s agresivními chemickými sloučeninami nebo akordy, žehličky, vyhřívané vlasové válečky. Takové techniky vyžadují spoustu času, úsilí a zdraví jak od dětí, tak od rodičů.

Mechanické metody

Co dělat, když se všichni objevují u dítěte - co nejčastěji kartáčujte vlasy. Správné provádění tohoto postupu 1-2 krát denně přináší velmi dobré výsledky. Véčka vejce kombinuje s vlasy lepkavou a velmi odolnou látkou, která jim brání v oddělování. Před česáním vši a nití důkladně opláchněte zámky libovolným kyselým roztokem. V tomto případě bude užitečná brusinková šťáva a slabé (1-2%) ředění jablečného nebo stolního octa. Po opláchnutí lze postup zahájit za 15-20 minut. Během této doby bude docházet k změkčování a částečnému rozpouštění adhezivního prostředku, který drží nitě společně s vlasy. Jak kombinovat vši:

 • pod vlasy by se měla rozložit lehká tkanina nebo tlusté listy bílého papíru;
 • pro česání potřebujete použít speciální hřeben, který se prodává v lékárně nebo obchodě s hygienickými potřebami;
 • česání musí začít od kořene, postupně se přemísťovat ke špičkám;
 • hřeben musí být neustále opláchnut, aby se zbavil nití nahromaděných mezi zuby a živými všemi.

Papír nebo hadřík s hmyzem by měl být složen a popálen, pokud je to možné. Bez ohledu na to, jak pečlivě dochází k česání, existuje vysoká pravděpodobnost, že na vlasy dojde k výskytu opakovaných infekcí. Nejlepším výsledkem je manuální odběr vzorků hmyzu a vajec, následovaný ničením. Mohou být rozdrceny mezi nehty nebo spuštěny do nádoby s vodou. Tento postup trvá hodně času, takže dítě by mělo být rozptýlené tím, že čte nebo se dívá na oblíbené karikatury.

Chcete-li začít odstranění nits by mělo být s chrámy a krk. Na tomto místě je tenká a jemná kůže, která se snadno skrývá všemi všemi. Při pečlivém vyšetření každé vlasy je třeba pečlivě oddělit vajíčko a opatrně je posunout. Tímto způsobem se zkoumá celá hlava dítěte.

Tip: Pokud kombinujete tuto techniku ​​s použitím anti-pedikulentních léků, můžete se rychle zbavit nití a vši.

Farmakologické léky

Při nákupu léků na léky proti všem lékům pro děti byste měli zvážit omezení věku. Například populární lék Para Plus není určen k léčbě dětí do 2,5 měsíce. Pedicukleární léky jsou k dispozici ve formě sprejů, šamponů, lotionů, roztoků. Obvykle jsou všechny produkty aplikovány na suché vlasy a rovnoměrně rozloženy pomocí hřebene. Po určité době uvedené v anotaci se lék důkladně umyje proudem teplé vody. K posílení terapeutického účinku můžete opláchnout vlasy slabým roztokem octa a opatrně vyčistit mrtvý hmyz.

Upozornění: Nepokrývejte vlasy celofánem nebo nechte výrobek delší, než je uvedeno v návodu k použití, v naději, že se zvýší terapeutický účinek. To může způsobit alergickou reakci nebo symptomy obecné intoxikace těla.

Při nákupu nějakého léku na zničení vši, rodiče, nejprve přečtěte barevné nápisy na obalu. Výrobci často uvádějí, že produkt, který produkují, okamžitě ničí vejce a dospělého hmyzu. Jedná se pouze o obyčejný reklamní trik - dokud není lék syntetizován s podobnou účinností. Pokud by výpověď producentů odpovídala realitě, pak by nebylo vyžadováno žádné další ošetření vlasů. A v každé anotaci k nápravě proti pedikulóze je indikována potřeba znovu aplikovat lotion nebo roztok po 5-7 dnech.

Následující léky patří mezi nejaktivnější léčebné léky pro děti:

 • Plný Marx. Roztok obsahuje isopropylmyristát a cyklomethikon, který má výrazné anti-pedikulární vlastnosti. Obal je vybaven speciálním hřebenem pro česání hmyzu a mrtvého hmyzu;
 • Medfoks. Produkuje se ve formě koncentrátu, který se před použitím zředí vařenou vodou. Jednou z výhod je možnost použití drogy u dětí od 12 měsíců;
 • Pedikulen. Lotion obsahuje ethylalkohol a anýzový esenciální olej. Látka má specifický zápach a přítomnost bylinné složky umožňuje používat nástroj pouze pět let;
 • Paranit. Šampon obsahuje čirol, který má dehydratační a dusivou aktivitu proti všem dospělým všem;
 • Veda Levné a účinné s permethinem a dalšími přísadami, které zabraňují agresivnímu vypadávání vlasů před poškozujícími vlasy;
 • Pedilin. Časově testované léky proti pedikulóze s malathionem, látka, která je silným insekticidem;
 • Pár plus. Vysoká účinnost spreje je zajištěna kombinací tří aktivních složek - malathion, permethrin a piperonyl butoxid.

Všechny výše uvedené nástroje jsou schopny rychle a účinně zničit parazitní hmyz. Ale je nejlepší rozhodnout, co odstranit vši od dítěte, ošetřujícího dermatologa. Vyberou přípravek podle věku dítěte a jeho zdravotního stavu.

Doporučení: Po zotavení umyjte ložní prádlo, šaty, šátek a dětskou čepici v horké vodě. Pokud je to možné, je nejlepší se zbavit štětců, vláken a gumových pásů, aby nedošlo k opakované infekci.

Pedikulóza u dětí - způsoby infekce, příznaky, diagnóza, léky a lidové léky

Toto onemocnění je již dlouho známo. Pediculóza doprovázel lidi v chudobě, hladovosti, válečnostech a přírodních katastrofách. Téměř každá rodina čelí této parazitické nemoci. Děti jsou náchylnější k infekci kvůli jejich obsazenosti v dětských skupinách. V moderním světě existuje velké množství nástrojů vyvinutých pro bezpečnou léčbu, hlavní věcí je najít správný přístup a metodu. Správné vzdělávání dětí, jejich znalost pravidel osobní hygieny pomůže vyhnout se zbytečným problémům.

Co je to pedikulóza u dětí?

Pediculóza je parazitické onemocnění způsobené různými druhy vší. V závislosti na patogenu a lokalizaci biotopu parazitů se rozlišuje typ hlavy, pubika a oblečení. Každá forma patologie je doprovázena svěděním kůže, silným poškrábáním s tvorbou namočených nebo krust, pyodermie. Hlavní cestou infekce je kontakt, v případě kontaktu s hlavami nebo používání běžných věcí, hraček. Hlavní léčba je zaměřena na ošetření postižených oblastí insekticidy, dezinfekci spodního prádla a ložního prádla.

Proč se na hlavách dětí objevují vši?

Nedostatek hygienických pravidel vede k rozvoji tohoto parazitického onemocnění. Etiologie patologie u lidí z bohatých rodin je vysokým kontaktem v týmu. Příčiny pedikulózy u dětí:

 • Kontakt s infikovanou osobou. Všichni se plazí po pokožce hlavy, oděvu, těle s blízkým kontaktem. Jedná se o nejčastější způsob infekce v dětském týmu, protože děti tráví spoustu času společně.
 • Použití předmětů napadených hmyzem. Parazity zůstávají na ručníku, ložní prádlo, matrace, polštář, oděv, klobouk, šátek, hřeben, srst a jiné věci, které používá pacient s pedikulózou. Živé nity, které zůstávají na věcech, mohou časem vyspět. Oblíbené místo vši a dětské a měkké hračky.
 • Veřejná místa. Můžete se infikovat parazitními onemocněními kdekoli. Může to být bazén, vana, kadeřnictví, šatna nebo vlak. Tímto způsobem dochází k infekci zřídka.
 • Voda, pláž, pískoviště. Všichni přežijí ve vodě asi 2 dny, takže parazit může být uloven v rybníku. V písku může živý hmyz počkat na určitou dobu pro nového hostitele.

Symptomy

Pedikulóza u dítěte je velmi snadno identifikovatelná doma s důkladným vyšetřením pokožky hlavy. Chcete-li to udělat, použijte jemný hřeben, hřebte si vlasy na bílý list papíru nebo hadříku. Můžete předat speciální diagnózu - dermatoskopii, která potvrdí nebo vyvrací diagnózu. Průzkum často vyžaduje dobré vidění, osvětlení. Známky pedikulózy u dětí:

 • Svědění je první známkou onemocnění. Věnujte pozornost dítěti, jestliže často škrábne hlavu, je lepší ji prozkoumat. Kůže je poškrábaná na místech, kde se nacházejí vši - to jsou chrámy, zadní část hlavy a za ušima. Někdy se točí tolik, že ji člověk škrábne do krve.
 • Vyrážka na pokožce hlavy. Během uhryznutí vylučuje tekutina kapalinu, která způsobuje podráždění a alergické reakce. Při pečlivém zvážení na místě kousnutí lze považovat za otok, zarudnutí, papule.
 • Nits (vši vejce) na vlasy. Jejich velikost je velmi malá až do 1 mm, jsou průsvitná, šedá nebo bílá. Vejce jsou pevně připevněny k vlasům, takže je obtížné je odstranit. Nits jsou živé nebo prázdné. Živí vysílají charakteristické kliknutí, když jsou rozdrceni, zatímco prázdní nezakládají a zůstávají na vlasy dlouhou dobu po ošetření. Patologie je diagnostikována, když se objeví nits, protože dospělá vina je těžko vidět. Vejce parazita dozrávají 4 až 13 dní.
 • Žijící dospělí. Ve zralé vosce může mít podlouhlé tělo, bílé nebo nažloutlé, hnědý odstín. Paraziti jsou mnohem menší než vajíčka, která ležely. S velmi pokročilou formou hmyzu lze vidět na vlasy, oblečení a kůži na obličeji, krku.
 • Úzkost, špatný spánek, neurologické poruchy. Konstantní svědění brání tomu, aby dítě dostalo dostatek spánku kvůli tomu, že je neklidný, podrážděný, pomalý.
 • Psychické poruchy. Pedikulóza způsobuje znechucení a znechucení okolních lidí, kvůli tomu má dítě na psychologický tlak, má špatnou náladu, depresi, pocit hanby.

Odrůdy

Pediculóza je způsobena třemi typy parazitů. Každý z nich způsobuje svůj vlastní typ onemocnění:

 • Hlava Louse žije, plemeno na pokožce hlavy. Toto onemocnění postihuje děti a lidi, kteří vedou asocialní životní styl.
 • Pubic. Kůže šourku nebo pubis je postižena, se silnou infekcí mohou paraziti žít na řasách, obočí, podpaží, prsa u mužů. Častěji se onemocnění přenáší prostřednictvím pohlavního styku, ale je možné infekci prostřednictvím běžných předmětů: lýko, lůžko, ručník a další hygienické předměty.
 • Šatník. Tito paraziti žijí v záhybech prádla a oděvu. Krmí se krví lidí z oblastí kůže, s nimiž se věci dostávají do styku (krk, dolní část zad, atd.).

V moderním světě je nejčastější formou pedikulózy hlavou, která se vyskytuje u dětí. To je dáno skutečností, že lidé této věkové skupiny jsou častěji v samostatném týmu a nedodržují nezbytná pravidla osobní hygieny. Podle statistik nejvíce infikovanou skupinou občanů jsou mladí lidé ve věku 15-25 let a poté jsou nejčastěji nemocné děti a dospívající do věku 13-14 let.

Komplikace

Kousání vši způsobují vážné svědění, takže když se tyto místa pokoří na pokožce na hlavě, tvoří se krusty, které mohou hnisat při připojování sekundární infekce. Pediculóza je komplikována impetiginózním ekzémem, pyodermem a velmi těžkou formou, vlasy se rozevírají do spletitých, které páchají hnilobou. Na vašich tělech vši nést různé infekční nemoci, z nichž nejnebezpečnější je tyfus.

Jak detekovat vši u dítěte

Pedikulózu u dětí zjišťují rodiče, dětský pediatr nebo zdravotní sestra v dětské instituci. Je velmi důležité správně a včas identifikovat onemocnění, protože příznaky jsou velmi podobné jiným onemocněním (například se svrabem). Hlavní způsoby:

 • Rodičovská diagnóza v tomto případě pro sebe-detekci choroby musí provést vyšetření časové a okcipitální oblasti. Pečlivě si přečtěte vlasy a pokožku pro pohodlí, rozdělené na dělení. Hlaváček (dospělý) velikosti až 4 mm, podlouhlý, šedavý nebo bělavý. Hlavním příznakem dítěte je zjištění živých niti nebo dospělých parazitů na pokožce hlavy, ale mohou být nalezeny pouze se silnou infekcí. Je velmi snadné odlišit hmyz od lupin. Nits nejsou odděleny od vlasů, a když je rozdrtíte, uslyšíte kliknutí.
 • Lékařská diagnostika, kterou provádí pediatr. Pro tuto metodu se používá dřevo. Při použití jsou živé nití zářivě modré barvy. V případě zjištění infekce dítěte důkladně prověřte všechny osoby, které ho kontaktovali. Při velkém rozšíření nemoci je instituce uzavřena pro karanténu. Při diagnostice této patologie musí lékař provést diferenciální diagnostiku s dermatitidou, kopřivkou, ekzémem nebo psoriázou.

Jak odstranit vši

Léčba pedikulózy se vyskytuje doma. Chcete-li se zbavit této nemoci třemi způsoby. Podrobný popis každého z nich:

 1. Chemická metoda je založena na léčbě hlavy dítěte různými krémy, šampony, aerosoly a lotiony proti pedikulám. Doporučuje se konzultovat lékaře před použitím jakékoli léky. Pokud jste začali bojovat s pedikulózou sami, pečlivě si vyberte drogu a nezapomeňte si přečíst instrukce.
 2. Mechanickou metodou je hřeben a ruční odstraňování nití, dospělého hmyzu. Postup se nejlépe provádí v dobrém světle. Je nutné hřebetnout hustým vlasovým hřebenem a poté popraskat každým vláknem vlasů, odstranit dospělé parazity a jejich vejce.
 3. Komplexní způsob, který je považován za nejefektivnější. Za prvé, vlasy jsou chemicky ošetřeny jakýmkoliv účinným prostředkem pro vší hlavičky a potom se provádí česání a ruční ošetření. Pediatři doporučují tuto metodu používat k léčbě tohoto parazitárního onemocnění.

Přípravy

Pedikulóza pro děti je vyráběna v různých dávkových formách, může to být šampon, masti, emulze, aerosol, krém, krém, prášek, roztok. Dětské přípravky pro vší (insekticidy) se vyrábějí na základě tří účinných látek:

 • Permethrin je látka s neurotoxickým účinkem (imobilizuje živý hmyz a ničí ryby). V poslední době byly přípravky založené na této látce neúčinné a po jejím použití bylo pozorováno přežití vší. Nejčastější léky: Nittifor, Knicks krém, Medifox, Nok.
 • Malathion je látka, která paralyzuje vous a proniká do hmyzu a otravuje ji zevnitř. Je klasifikován jako silný insekticid a používá se, když běží forma pedikulózy, jestliže jiné prostředky nejsou účinné. Přípravky založené na této aktivní složce: Malathion, Pedilin, Novaktion.
 • Phenotrin je jedním z nejbezpečnějších léků pro děti, protože je méně toxický. Paralyzuje dospělého hmyzu, ale nekoná na nits, proto je neúčinný. Použijte lépe na počátečních projevech onemocnění. Mezi tyto léky patří: Parazidóza, Itax. Pro děti mladší než 2,5 roku je povoleno pouze použití přípravku Phenotrin Lotion.

Pedicidní prostředky pro děti mohou být různé odrůdy, které jsou vytvořeny s použitím velkého množství účinných látek. Mezi tyto léky patří:

 • Kombinované léky, které obsahují dvě nebo více účinných látek. Jedná se velmi efektivně, zatímco zničí živé parazity a nits. Složení těchto fondů: Permethrin, Butoxid, Piperonil, Pirethrin. Nejčastějšími jsou: rákos, dvojice Plus, piperonylbutoxid.
 • Přípravky z rostlinných nebo syntetických olejů. Nejznámější znamená Paranit na bázi jasanu a anýzu. Tyto látky zabraňují proudění vzduchu k hmyzu, po němž zemřou. Minerální oleje léčí pokožku škrábání na hlavě a suché, zničí vajíčka parazitů.
 • Benzylbenzoát, který se vyrábí ve formě 10%, 20% masti nebo ve formě 10% emulze. Nástroj se používá pro děti od 3 let výhradně na lékařský předpis. Tato účinná látka se může hromadit uvnitř parazita a zničit ji a larvy a většina z nich umírají (některé mohou přežít). Benzylbenzoát obsahuje antibakteriální složku, která zastavuje reprodukci různých bakterií a vývoj sekundární infekce.

Domácí ošetření

Léčba pedikulózy u dětí doma může být provedena různými způsoby. Nejslavnější z nich jsou:

 • Bylinné přípravky, které obsahují přírodní esenciální oleje a rostlinné výtažky, jako je anýz, pelargónie, bazalka, rozmarýn. Mají insekticidní účinek. Účinek této metody nebyl prokázán, a proto lékaři nedoporučují jeho použití.
 • Elektrický hřeben, který zničí vši tím, že vybije elektrický proud. Použití tohoto zařízení je možné pouze na suché vlasy z bezpečnostních důvodů. Tato metoda nezaručuje vysokou účinnost.
 • Manuální ničení vší a nití. Hmyz se usmrtí rozdrcením mezi nehty. Účinnost této metody není vysoká, protože někteří paraziti se mohou vrátit zpět do kontrolovaných oblastí pokožky hlavy a osoba, která provádí inspekci, vystavuje riziku kontracepce pedikulózy.
 • Oholejte hlavu plešatou. Tato kardinální metoda se využívá k rehabilitaci domova v znevýhodněných rodinách.

Kombinování vší

Metoda česání vši je velmi stará, ale je považována za účinnou, pokud jsou dodržována několik pravidel. Je důležité tuto metodu použít čtyřikrát v pravidelných intervalech dvou týdnů. Postupujte po důkladném mytí vlasů. Pak by měly být aplikovány silnou vrstvou kondicionéru, hřebenem s hřebenem se vzácnými zuby.

Pediculóza u dětí než léčba: léky

✓ Článek ověřený lékařem

Problém pedikulózy (výskyt vší a nití) je znám téměř všem z nás a děti předškolního a školního věku ve věku od 4 do 12 let jsou obzvláště náchylné k tomu.

Pediculóza u dětí: léčba

Teprve před deseti lety bylo obtížné se s těmito nepříjemnými hmyzemi vyrovnat, ale dnes existuje řada léků, které mohou rychle a účinně řešit obtěžování. Jaké léky se nejlépe používají k boji s nits a všemi u dětí?

Jak zacházet s pedikulózou

Pedikulózní léky

Hovořit o účinnosti konkrétních léků pro vší je docela obtížné, protože každá z nich má vlastní vlastní působení a různé složky kompozice. Mohou být vyrobeny na bázi přírodních nebo syntetických insekticidů, které fyzicky ničí hmyz. Nejmenší počet kontraindikací má přirozené prostředky - pokrývají vši a nitky s nejtenčími filmy a blokují přístup kyslíku k nim, díky čemuž paraziti rychle zemřou. Syntetické látky účinněji působí na parazity, ale mohou být také toxické pro člověka.

Přípravky na bázi silic

Jak zacházet s pedikulózou u dětí?

Moderní arzenál farmakologických látek je poměrně široký - pedikulóza u dětí je rychle a účinně léčena. Včasnost a správný léčebný režim budou klíčem k úplnému zotavení.

Pedikulóza u dětí je spíše strašná, ale léčitelná nemoc.

Příčiny a způsoby infekce

Pro školáky a děti navštěvující mateřskou školu jsou častými příčinami infekce:

 1. Kontakty v týmu. Dítě s pedikulózou se v těsném kontaktu s ostatními dětmi stává zdrojem infekce. Hmyz je schopen rychle změnit místo, plazil se na oblečení a vlasy kteréhokoli člena týmu.
 2. Použití kontaminovaných předmětů. Všichni nežijí jen na těle dítěte. Jejich stanoviště se stává osobními věcmi (ručníky, hřebeny, vlasy), ložní prádlo, oděvy, klobouky, měkké hračky. Některé z těchto položek představují nebezpečí infekce ostatním.
 3. Místa hry a odpočinek. V pískoviště, na pláži, řece, si paraziti udržují svou vitalitu až 2 dny.
 4. Místa lidí v dopravě, bazénu, vanu nebo kadeřnictví. Všudy se mohou nacházet po návštěvě těchto míst.

U kojenců existuje také nebezpečí infekce v kontaktu s dospělými nemocnými. Všichni se mu plazili, když se krmili, byli v rukou a zůstali v posteli.

Pro parazity je třeba vypít jen na prázdný žaludek.

Důvody pedikulózy pro teenagery mohou být raným sexuálním vztahem. V tomto případě je pravděpodobné, že bude detekovat nejen infekce pohlavních orgánů, ale také všité vši.

Symptomy - jak se vyskytuje pedikulóza?

DŮLEŽITÉ INFORMACE! Prostředky k odstranění parazitů, které působí okamžitě. Čtěte více >>>

Známky pedikulózy u dětí:

 1. Svědění. Dítě neustále škrábá hlavu v místě hmyzu - u chrámů a zadní části hlavy. Jeho intenzita je tak silná, že často způsobuje krvácení na hlavě.
 2. Charakteristické podráždění pokožky hlavy. Kapalina, která se objeví při kousnutí parazita, je alergen. Dráždí kůži. Při pohledu na tato místa jsou viditelné opuštěné zarudnutí.
 3. Vejce parazitů (nits). Všude v životním cyklu představují až 400 vajec. Na vlasy vypadají jako malé (až 1 mm) oválné koule různých barev (průhledné, šedavé, bílé). Živý nit je určen charakteristickým kliknutím během stlačování.
 4. Všichni. U dospělých je podlouhlé tělo hnědé. Lice samotná může být vidět velmi zřídka, pouze se silnou infekcí.
 5. Poruchy spánku, neklidné chování. Svědění z uhryznutí zbavuje tělo dítěte řádného spánku a odpočinku.
 6. Psychický stres. Skutečnost takového onemocnění a strach z negativní reakce ostatních způsobují, že se dítě cítí ohromeno.

Jedním z hlavních příznaků pedikulózy je svědění.

Kterákoli z těchto znaků (jednotlivě nebo v komplexu) by neměla být ponechána bez pozornosti rodičů.

Jak zacházet s pedikulózou u dětí?

Léčba pedikulózy nevyžaduje klinické vyšetření a provádí se různými způsoby doma s přihlédnutím ke stupni infekce.

Mechanické metody

Tyto metody jsou nejvhodnější - jsou jednoduché, účinné a nejsou nebezpečné. Kombinace parazitů se speciálním kovovým hřebenem je nejčastější mezi nimi.

Podstata procesu:

 • umyjte si vlasy šamponem;
 • zapněte jasné světlo;
 • vložte bílou ubrousek a položte na ni hlavu;
 • mokré vlasy česané, rozdělené na prameny, každý hřeben po celé délce;
 • pravidelně umyjte hřeben s vodou nebo octem;
 • šampon a znovu vysušte hlava;
 • suché vlasy znovu hřeben hřeben, pak - speciální hřeben.

Větrání česání je jednou z nejúčinnějších metod.

Aby se předešlo opakování onemocnění, tento postup se provádí 3-4 krát v intervalu 3 dnů. Plešatost hlavy je považována za jinou mechanickou metodu léčby pedikulózy, ale kvůli její radikální povaze se zřídka používá.

Efektivní a bezpečné léky:

 1. Permethrinová masť. Princip použití: rovnoměrně rozdělovat místa výskytu parazitů, po 10 minutách opláchnout šamponem. Počet procedur je 1-2 s intervalem 3 dnů. Doporučuje se při léčbě dětí od 2 měsíců.
 2. Nyx Aplikujte na vyprané vlasy a pokožku hlavy, vypláchněte po 10 minutách. Zpracování se provádí dvakrát s přestávkou 7 dní. Povoleno k použití u dětí od 6 měsíců.
 3. Nittifor. Ošetřte infikovanou oblast rovnoměrně mastí. Doba expozice na pokožce - 40 minut. Obvykle je boj proti parazitům omezen na 1 čas. Povolený věk - děti po 1 roce.

Před použitím nittiforové masti si přečtěte pokyny.

Použití každé masti má vlastnosti popsané v pokynech.

Spreje

Spreje nejsou o nic méně populární kvůli snadnému použití. Pro děti doporučujeme:

 1. Pár Plus. Stříkací sprej na vysušené vlasy a pokožku hlavy, držte 10 minut. Umyjte běžným šamponem. Opakujte postup po 7 dnech. Používá se pro děti od 2,5 roku.
 2. Avalanche. Nastříkejte na vlasy a nechte 30 minut. Zakryjte hlavu dodaným krytem. Pro efektivnější výsledek se doporučuje dokončit postup umytí hlavy agentem stejné značky. Určeno pro děti ve věku 2 let.
 3. Tady. Naneste na umyté suché vlasy. Nechte 45 minut (nepotiahnuté), poté opláchněte šamponem, nejlépe dvakrát. V případě potřeby opakujte léčbu po týdnu. Použití drogy je povoleno pro děti nad 3 roky.

Sprej stojí pouze suchou hlavu.

Lékárny nabízejí i jiné typy postřikových přípravků pro vší. Výběr každého z nich je dohodnut s lékařem.

Jakékoliv parazity mohou být vyhoštěny doma. Jen nezapomeňte pít jednou denně.

Šampon

Používání takových léků je pro spotřebitele známé. Bezpečné šampony pro tělo pro děti:

 1. Nyx Suché čisté vlasy pro zpracování drogy a nechte 10 minut, opláchněte vodou. Chcete-li výsledek opravit, opakujte relaci po týdnu. Povoleno k léčbě dětí po 6 měsících.
 2. Nit Fri - přírodní šampon. Tento přípravek ošetřete mokrými vlasy, energicky masírujte a omyjte si vlasy. Použití pro děti starší než 1 rok.
 3. Paranit. Suché vlasy pro zpracování drogy a po 10 minutách opláchněte vodou. Další návštěva se uskuteční za 7-10 dní. Používá se pro děti starší 3 let.

Šampon pro péče o miminko

Lidové prostředky

Existují situace, kdy má dítě alergii na chemikálie. Pak je lepší použít lidové prostředky:

 1. Geranový olej 5-6 kapek oleje smíchaného se šamponem a pěnovou hlavou. Po 3 minutách opláchněte vodou. Postupujte po celý týden.
 2. Rapek. Suchá nebo čerstvá tráva (100 g) vařte 1 litr vroucí vody. Výsledný vývar se přidává do vody při mytí vlasů. Použijte až do úplného vyloučení parazitů.
 3. Brusinky s medem. Stlačte šťávu ze 100 g bobulí, která je smíchána s medem (1 čajová lžička) a protřepte postižené místo. Opakujte po dobu 7 dní.

Geranový olej - lidový lék, který je smíchán se šamponem

Při nepřítomnosti účinků lidových prostředků konzultujte odborníka. Doporučuje kombinaci, která je bezpečná pro zdraví.

Ochrana před všemi

Série akcí rodičů:

 • pravidelně prozkoumejte vlasovou čáru pomocí častého hřebene;
 • vybrat vhodné účesy pro děti: chlapci - krátce řezané, dívčí vlasy by měly být odstraněny a upevněny na zadní straně hlavy;
 • v případě ohrožení infekce používejte odpuzující prostředky k ochraně;
 • sledovat čistotu osobních věcí dítěte, jeho ložní prádlo a hračky;
 • pravidelně provádějte mokré čištění bytu.

Pečlivě sledujte čistotu domu a osobní předměty.

Úkolem rodičů je podnítit odpovědnost dětí a péči o ně, zejména v době výskytu ohniska pedikulózy.

Zatímco dítě je ve škole, preventivní opatření pomohou zabránit infekci:

 • nepoužívejte věci jiných lidí a nedělejte své;
 • denní mokré čištění ve třídě;
 • zavést hygienické normy a opatření proti epidemii prováděné ve školách.

Rodiče by se měli také starat o bezpečnost dětí v mateřské škole:

 • používejte pouze samostatnou skříňku pro věci;
 • nenechávejte oblečení na obyčejných věšácích nebo bez dozoru;
 • zvolit bezpečnostní profylaktiku a používat ji během epidemie v mateřské škole;
 • požádejte ošetřovatele, zda má skupina deník pro výuku dítěte;
 • Pokud má dítě vąe, oznamte zdravotní sestru mateřské školy.

Zanechání věcí v běžných šatnách vás vystavuje riziku, že se na vás něco nakazí.

Komplexní preventivní opatření - účinný prostředek ochrany proti infekci pedikulózou.

Můžu jít do školy, mateřské školy s pedikulózou?

Pokud se pedikulóza objevuje u dítěte navštěvujícího školu nebo mateřskou školu, pak jsou rodiče povinni provést následující kroky:

 • ohlásit to zdravotnickému personálu instituce;
 • nechte dítě doma;
 • Způsob léčby by měl být dohodnut s lékařem a po jeho ukončení obdržel lékařský průkaz.

Účast školní třídy nebo skupiny v mateřské škole během této nemoci je nepřijatelná. Může se vrátit do školy nebo do mateřské školy pouze po léčbě.

Jak se vyhnout reinfekci?

Dokonce i když léčba pro pedculus prošla dobře, stále existuje šanci, že ji znovu dostaneme. Aby se tomu zabránilo, musí rodiče:

 • sledovat stav srsti a kůže dítěte;
 • během období propuknutí pedikulózy chránit vhodnými odpuzujícími látkami;
 • mluvit s dítětem a vysvětlit mu, že je třeba jednat.

Abyste se vyhnuli opakovaným infekcím, dodržujte doporučení lékaře a sledujte stav pokožky hlavy

Měli byste informovat rodiče spolužáků a přátel o skutečnosti o nemoci. Měli by zkontrolovat své děti a (pokud je to nutné) zahájit léčbu.

Jaká je nebezpečná pedikulóza pro dítě?

Pedikulóza je infekce, kterou lék dokáže vypořádat rychle a efektivně. Nicméně, když je formulář spuštěn, pokožka hlavy je pokryta zraněními s nadýcháním v důsledku poškrábání. Mohou se stát ohnisky sekundární infekce, někdy nebezpečné.

Při extrémním stupni onemocnění se vlasy srážejí do těsných hrbolků (rohoží), které vyzařují nepříjemný kašovitý zápach. Kromě toho vši - nosiči onemocnění. Mezi nimi je tyfus nejtěžší.

Zahajovaná pedikulóza - to jsou rohože, rány s nadýcháním a související infekce.

Život a zdraví dětí v prvních letech jejich života velmi závisí na odpovědnosti okolních dospělých. Úkolem rodičů je věnovat pozornost jejich dítěti a učit jej, aby dodržoval základní hygienické předpisy.

Hodnotit tento článek
(3 hodnocení, průměrné 5.00 z 5)

Pro Více Informací O Suché Vlasy