logo

Pentovit

Pentovit je multivitaminový přípravek ze skupiny vitamínů rozpustných ve vodě.

Má tonizující a tonizující účinek na tělo, posiluje imunitní systém. Farmakologický účinek léčiva je důsledkem komplexu složek, konkrétně vitamínů skupiny B a vitaminu PP + kyseliny listové.

Je předepsána pro poruchy nervového systému, astenie, neuralgii a radikulitidu. Používá se jako profylaxe deficitu vitaminu patřící do skupiny B.

Klinicko-farmakologická skupina

Komplex vitamínů skupiny B.

Podmínky prodeje lékáren

Vydáno bez lékařského předpisu.

Kolik je Pentovit v lékárnách? Průměrná cena je na úrovni 185 rublů.

Forma uvolnění a složení

Lék Pentovit je dostupný ve formě potahovaných tablet.

Složení vitamínového komplexu:

 • 10 mg hydrochloridu thiaminu;
 • 5 mg pyridoxinu ve formě hydrochloridu;
 • 20 mg nikotinamid;
 • 50 mikrogramů kyanokobalaminu;
 • 400 mikrogramů kyseliny listové.

Tablety Pentovit se prodávají v 10 a 50 ks. v blistrech, 50 ks. a 100 ks. v tmavých skleněných plechovkách.

Farmakologický účinek

Terapeutický účinek léku způsobený působením jeho složek.

 1. Vitamin B1 (thiamin) ovlivňuje neuromuskulární regulaci a nervovou stimulaci v cholinergních synapsech. Základem pro výrobu neurotransmiteru acetylcholin.
 2. Vitamin PP (nikotinamid) - se podílí na procesech metabolismu kyslíku, podílí se na absorpci sacharidů a tuků. Zabraňuje vzniku migrény nebo výrazně snižuje její projevy, podporuje normální fungování nervového systému.
 3. Pentovit pomáhá naplnit nedostatek výše uvedených vitaminů, obnovit metabolismus a posílit imunitní systém. Použití drogy pomáhá vypořádat se se špatnou náladou, úzkostí, migrénou a depresí.
 4. Vitamin B6 - normalizuje činnost centrálního a periferního nervového systému. Podílí se na metabolismu sacharidů, bílkovin a lipidů, je nezbytný při syntéze neurotransmiterů. To také umožňuje zlepšit vstřebávání nenasycených mastných kyselin, většina chemických reakcí těla nemůže bez vitamínu B6, což je také sklad enzýmů.
 5. Vitamin B12 má pozitivní vliv na práci nervového systému, zlepšuje koncentraci a paměť, zabraňuje vzniku anémie, posiluje imunitní systém, zlepšuje chuť k jídlu, hraje důležitou roli při regulaci krvetvorných orgánů. Těhotné ženy a starší lidé, vegetariáni, lidé s AIDS, kuřáci a alkoholici potřebují další doplňky vitaminu B12.
 6. Vitamín B9 (kyselina listová) se aktivně podílí na produkci červených krvinek, aminokyselin a nukleových kyselin. Má pozitivní vliv na reprodukční funkci žen, zlepšuje funkci kostní dřeně a posiluje imunitní systém.

Indikace pro použití

Komplex vitaminů je předepsán jako doplněk k hlavnímu léčení v neurologické praxi. Efektivní při léčbě polyneuropatie různého původu.

Přípravek Pentavit je předepisován pacientům k léčbě a prevenci následujících problémů:

 1. Zvýšená nervozita;
 2. Bolest podél nervu;
 3. Sezónní avitaminóza;
 4. Neuralgie, neuritis;
 5. Asténie;
 6. Nemoci nervového systému;
 7. Radikulitida;
 8. Snížení ochranných funkcí imunity;
 9. Prevence stresu, astenických stavů;
 10. Dermatóza, dermatitida.

Navíc komplex vitaminů může být použit pro problémy s vlasy a nehty. Kosmetologové prokázali účinnost přípravku Pentovita pro zlepšení stavu a růstu vlasů u žen a mužů.

Kontraindikace

Pentovit má následující kontraindikace:

 1. Chronická pankreatitida;
 2. Cholelitiáza;
 3. Děti a dospívající do 18 let;
 4. Doba těhotenství a kojení (kvůli nedostatku údajů o užívání drogy u této kategorie pacientů);
 5. Individuální přecitlivělost na léčivo.

Používejte během těhotenství a kojení

Přípravek Pentovit se během těhotenství a během kojení nepoužívá. Pokud lékař předepisuje lék těhotné ženě, posoudí se všechna možná rizika pro dítě a matku.

Dávkování a způsob použití

Pokyny k použití ukazují, že pokud existují důkazy o použití vitamínů Pentovit. Pokyny pro děti od 12 let a dospělé jsou následující: denně je třeba užívat 2-4 tablety třikrát denně. Lék by měl být konzumován současně s jídlem.

Jak přípravek Pentovit užívat pro konkrétní onemocnění, informujte lékaře. Ale musí trvat nejméně 3-4 týdny. Jak u dospělého pacienta se specifickou diagnózou závisí na komplexní léčbě.

Nežádoucí účinky

V převážné většině případů jsou podle lékařských recenzí vitamíny dobře tolerovány.

Někdy, zejména v případě přecitlivělosti nebo nesnášenlivosti na jakoukoli složku léčiva, může být použití přípravku Pentovit doprovázeno alergickými reakcemi. Zpravidla se projevují formou pruritu a kopřivky.

V ojedinělých případech jsou zaznamenány nevolnost a tachykardie.

Předávkování

Předávkování může vést k hypervitaminóze, nadměrné koncentraci vitaminů B.

Současně může osoba trpět závratě, dyspepsií, zarudnutím obličeje a krku, migrénou, nespavostí. Je také možné znecitlivění končetin a selhání srdečního rytmu. Tyto projevy jsou však velmi vzácné.

Zvláštní instrukce

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Současný příjem komplexu multivitaminů, včetně vitaminů skupiny B, se nedoporučuje.

Léková interakce

Vitamin B6, který je součástí tohoto komplexu, snižuje antiparkinsonskou aktivitu levodopy. Alkohol dramaticky snižuje vstřebávání vitaminu B1.

Recenze

Zvedli jsme několik recenzí lidí, kteří užívali lék Pentovit:

 1. Alice Přijmu 8. den, předepsal lékař. Upřímně řečeno, výsledky si ještě nevšimly. Uvidíme, asi příliš brzy.
 2. Alain. Ona vzala tyto vitamíny asi čtyři týdny a byl spokojen s výsledkem. Moje akné je pro mne mnohem horší. Vlasy se zesílily, začaly vypadat méně a jejich růst se zrychlil, vzhled vlasů se stal mnohem lepší.
 3. Polina Dvakrát za rok - na jaře a na podzim trvám pentovit. Stejně jako jeho dostupnost. Efekt je také patrný. Vlasy a nehty rostou mnohem rychleji. Je pravda, že kvalita se výrazně neodráží. Vitaminy skupiny B jsou také předepsány pro mnoho nervových poruch. Nemám s tím žádný problém, ale fakt, že jsem začal spát lépe a moje nálada je vždy dobrá, je pravděpodobně zásluhou těchto vitaminů. Slyšel jsem verzi, že naše domácí vitamíny mají špatný stupeň čištění a zpracování, což ovlivňuje kvalitu. Nevím, ale pro mě je účinek pentovit stejný jako účinek drahých analogových příprav.

Přehled lékařů o Petnovitu je většinou pozitivní, je předepsán pro mnoho nemocí, stejně jako pro prevenci onemocnění. Nicméně je třeba mít na paměti, že komplexy vitamínů jsou pouze pomocnými látkami při léčení řady nemocí. Proto pacienti opouštějí zpětnou vazbu na vitamíny v závislosti na tom, jak účinná byla hlavní léčba. V pozitivním přehledu mluvíme o tom, že komplex vitaminů pomohl vyrovnat se s peelingem pokožky, zbavit se akné a normalizovat celkový stav nervového systému. Často existují pozitivní názory na použití drogy po jmenování jeho dětí. U projevů nežádoucích účinků jsou recenze velmi vzácné.

Analogy

Analogy léku Pentovit jsou následující:

 • Neurovitan;
 • Neuromultivitida;
 • Teravit proti stresu.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Podmínky skladování a trvanlivost

Komplex vitaminů je skladován na suchém, chladném místě bez nepřítomnosti slunečního světla. Droga by neměla být ponechána na dostupném místě, pokud jsou v domě děti a zvířata.

Doba skladování pentovity je tři roky, po tomto období by neměla být droga spotřebována.

Pentovit - Návod k použití

Je dobře známo, že v současné době je kvalita jídla, kterou člověk spotřebovává, hodně žádoucí. Ve velké míře jsou potraviny charakterizovány vysokým obsahem kalorií a obsahují minimální množství vitamínů nezbytných k udržení normální funkce lidského těla. V důsledku toho se často vyskytuje "hladování vitaminů", což se nejzřetelněji projevuje v podzimně-zimním období. Pro prevenci beriberi a komplexní léčbu různých onemocnění, lékaři často předepisují Pentenit. Pokyny pro použití uvádí, že jde o komplex vitamínů určený k odstranění nedostatku vitaminů B a vitaminu PP.

Kdy mám vzít Pentovit?

Nedostatek vitamínů B a PP je doprovázen extrémně nepříjemnými a někdy bolestivými příznaky. U lidí se zvyšuje únavnost, mentální aktivita klesá, na obličeji se objevují červené vyrážky, kůže se odlupuje a vlasy vypadnou. V různých částech těla, zejména v dolních končetinách, dochází k necitlivosti, brnění, někdy dochází k silným náhlým křečemi. V rohu ústí se vytvářejí praskliny, které při jídle nepříjemně brzdí. Samozřejmě, abyste se zbavili známky beriberi, měli byste zvýšit spotřebu potravin z přírodních produktů. Je to ale dlouhý proces. Abyste ho urychlila a aplikujte vitamínový komplex Pentovit.

Složení vitaminového komplexu

Terapeutický účinek léku je dosažen díky jeho složkám. Pentovit obsahuje vitaminy B1, B6, B12, PP a kyselinu listovou ve vysokých koncentracích. Zejména thiamin (vitamin B1) se přímo podílí na syntéze neurotransmiteru acetylcholinu, má pozitivní vliv na regulaci svalové aktivity, zvyšuje účinnost, stimuluje paměť. Pyridoxin (vitamin B6) zvyšuje účinek thiaminu. Tato složka se podílí na tvorbě a přenosu nervových impulzů do motorických, chuťových, hmatových a dalších center mozku.

Biologicky aktivní látka kyanokobalamin (vitamin B12) je jedním z hlavních prvků systému koagulace krve. Cyanokobalamin se podílí na procesu regenerace jater, má příznivý účinek na činnost centrálního nervového systému. Na druhé straně, bez nikotinamidu (vitaminu PP), normálního metabolismu tuků a uhlohydrátů, je tkáňové dýchání nemyslitelné. Konečně, bez nejlepšího stavebního materiálu lidského těla, je kyselina listová, syntéza krevních buněk, nukleových kyselin a aminokyselin je nemožná.

Indikace

Pentovit předepisuje eliminovat nedostatek vitamínů PP a skupiny B, obnovuje metabolismus, posiluje imunitní systém. Léčba se používá při komplexní léčbě onemocnění centrálního a periferního nervového systému (neuritida, neuralgie, radikulitida) a astenických stavů různých původů.

Navíc mnoho dermatologů doporučuje užívat tento komplex vitamínů ke zlepšení stavu pokožky a vlasů. Lékaři říkají, že několik dní po začátku recepce zmizí akné a vlasy se zastaví, vypadají a získávají přirozený lesk.

Podmínky příjmu

V případě nedostatku vitamínu a komplexní léčby onemocnění se Pentenitis užívá po jídle třikrát denně, 2-4 tablety měsíčně. Podle rozhodnutí lékaře může být průběh užívání drogy prodloužen nebo opakován.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Vzhledem k tomu, že vitaminy v Pentenitu jsou ve vysoce koncentrovaných dávkách, je třeba vzít v úvahu kontraindikace tohoto komplexu vitamínů. Jsou málo. Jedná se o přecitlivělost na jakýkoli vitamin, období těhotenství, kojení a věk dětí.

Z vedlejších účinků, které přípravek Pentovit může způsobit, se v pokynech pro použití poukazuje pouze na vzácné případy nevolnosti, tachykardie a alergických reakcí na kůži. Navíc pyridoxin (vitamin B6) snižuje terapeutický účinek levodopy (léčba Parkinsonovy choroby) a alkohol narušuje vstřebávání thiaminu (vitamínu B1).

Aby se zabránilo nedostatku vitamínů B a PP, je nutné jíst úplně, eliminovat škodlivé diety, které devastují tělo, vyhýbat se stresu a včas léčit chronické nemoci. Komplex vitamínů poskytne další pomoc. Zdraví Pentovit posiluje!

Pentovit

Popis k 14. květnu 2014

 • Latinský název: Pentovitum
 • ATC kód: A11BA
 • Aktivní složka: Multivitamíny (multivitamíny)
 • Výrobce: Altaivitamin CJSC

Složení

Složení přípravku Pentovit zahrnuje vitaminy skupiny B, vitamín PP. Složení vitaminů je následující: jedna tableta obsahuje 0,01 g hydrochloridu thiaminu, 0,0004 g kyseliny listové, 0,02 g nikotinamidu, 0,005 g hydrochloridu pyridoxinu, 0,005 g kyanokobalaminu.

Formulář uvolnění

Vitamíny Pentovit jsou k dispozici ve formě potahovaných tablet, které se prodávají v baleních po 10, 50 a 100 kusů.

Farmakologický účinek

Lék má složitý účinek, který je způsoben jeho složkami.

Vitamín B1 má aktivní vliv na procesy neuromuskulární regulace, aktivně se podílí na syntéze neurotransmiteru acetylcholinu.

Vitamin B6 pomáhá normalizovat činnost centrálního nervového systému a periferního nervového systému. Aktivně se podílí na metabolických procesech těla. Podílí se na syntéze neurotransmiterů.

Vitamin B12 pomáhá normalizovat činnost jater, nervový systém, stimuluje proces srážení krve, metabolické procesy, účastní syntézy aminokyselin.

Kyselina listová se podílí na syntéze aminokyselin, nukleových kyselin.

Nikotinamid se podílí na metabolismu tuku, sacharidů v procesech tkáňového dýchání.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Vitamín B1 (hydrochlorid thiaminu) se převážně vstřebává do duodena a do tenkého střeva. Distribuce thiaminu se vyskytuje ve všech tkáních. Přibližně 1 mg thiaminu se denně metabolizuje. Metabolity thiaminu se vylučují ledvinami.

Vitamín PP (nikotinamid) se rychle vstřebává v zažívacím traktu. Je distribuován rovnoměrně v tkáních a orgánech.

Vitamín B6 (hydrochlorid pyridoxinu) se vstřebává z gastrointestinálního traktu, po kterém se převádí do jater do pyridoxalfosfátu, tj. Do aktivní formy vitaminu. Konečným produktem metabolismu je kyselina 4-pyridoxylová, která se vylučuje z těla ledvinami.

Kyselina listová v malých dávkách je absorbována absorpcí a velkými dávkami difúzí. Absorbovány ve formě jednoduchých hydrolyzátů. Distribuováno ve všech tkáních. Biotransformace a metabolismus kyseliny listové ještě nebyly studovány.

Vitamín B12 (kyanokobalamin) se přenáší na ileum glykoproteinem. Pokud je vitamin požit ve velkých dávkách, absorbuje se prostým difúzí. Metabolismus vitaminu je velmi pomalý. Odvozené z žluče.

Indikace pro použití

Indikace k použití Pentovita následující:

 • léčba a prevence hypovitaminózy;
 • vysoká potřeba vitamínů B lidského těla;
 • období zotavení po infekčních nemocech;
 • prevence stresu, astenické stavy;
 • neuralgie, polyneuritidy;
 • dermatóza, dermatitida.

Indikace pro použití vitamínů určuje ošetřující lékař podle charakteristik průběhu onemocnění.

Kontraindikace

Pentovit tablety nelze užívat v následujících případech:

 • vysoká citlivost na složky léčiva;
 • do 12 let.

Nežádoucí účinky

Při užívání léků se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • svědí kůže, vyrážka;
 • bolest v srdci, zvýšená excitabilita centrálního nervového systému, tachykardie;
 • nespavost;
 • ve vzácných případech dochází k záchvatům.

Návod k použití Pentovita (metoda a dávkování)

Přísně podle pokynů v přítomnosti důkazů o použití vitamínů Pentovit. Pokyny pro děti od 12 let a dospělé jsou následující: denně je třeba užívat 2-4 tablety třikrát denně. Lék by měl být konzumován současně s jídlem.

Jak přípravek Pentovit užívat pro konkrétní onemocnění, informujte lékaře. Ale užívání vitamínů by mělo být nejméně 3-4 týdny. Jak u dospělých pacientů užívat přípravek Pentovit v přítomnosti specifické diagnózy závisí na komplexní léčbě.

Předávkování

Předávkování drogy může vést k manifestaci hypervitaminózy, k nadměrné koncentraci vitaminů skupiny B. Současně může člověk pravidelně pociťovat závratě, dyspepsii, proplachování obličeje a krku, migrénu, nespavost. Je také možné znecitlivění končetin a selhání srdečního rytmu. Tyto projevy jsou však velmi vzácné.

Interakce

Současné užívání přípravku Pentovit a kolchicinu nebo biguanidů vede ke snížení absorpce kyanokobalaminu. Nekombinujte léky, které zvyšují srážení krve, a kyanokobalamin. Dlouhé období léčby antikonvulzivy a současné užívání přípravku Pentovit vede k nedostatku thiaminu.

Podmínky prodeje

Prodává se v lékárnách bez předpisu.

Podmínky skladování

Musí být uložena na suchém a chladném místě v uzavřeném kontejneru s oranžovým sklem.

Doba použitelnosti

Lék je uchováván po dobu 3 let.

Zvláštní instrukce

Během léčby přípravkem Pentovit by neměly být užívány jiné komplexy vitamínů, protože je možné předávkování.

Během léčby nemůžete užívat vyšší dávku multivitaminu, než je uvedeno v pokynech.

Jako součást skořápky tablet je cukr, takže diabetici by měli tuto skutečnost nutně zohlednit během léčby.

Užívání drogy neovlivňuje koncentraci během řízení a práce s přesnými mechanismy.

Analogy

Analogy tablet Pentovit jsou další vitamínové komplexy, z nichž je dnes hodně. Analogy léků mohou být považovány za benfolipen, Neuromultivitis, Pikovit atd. Všechny tyto produkty mají podobné indikace pro použití, jsou užitečné pro vlasy, zlepšují stav kůže atd.

Který je lepší: Pentovit nebo Neuromultivitis?

Obě léky jsou užitečné při prevenci stresu, zlepšení nervového systému, zlepšení stavu vlasů a pokožky. Neuromultivitida, na rozdíl od Pentovit, není složena z vitamínu B3 a vitamínu B9.

Cena pilulky Neyromultivit vyšší - 210-240 rublů na 20 tablet.

Pro děti

Děti jsou povoleny od 12 let. To, zda je možné, aby děti mladších věkových skupin zahrnuly tento lék do složité léčby řady nemocí, určuje pouze ošetřující lékař. Při této schůzce byste měli jasně vzít v úvahu pokyny, které poskytl lékař.

S alkoholem

Nedoporučuje se kombinovat tento komplex vitamínů s příjmem alkoholu. Při kombinaci s alkoholem Pentovita výrazně snižuje absorpci thiaminu v těle.

Během těhotenství

Pokud je taková potřeba, přípravek Pentovit lze použít k léčbě těhotných žen, jak je předepsáno lékařem.

Penteite Recenze

Přehled lékařů o Petnovitu je většinou pozitivní, je předepsán pro mnoho nemocí, stejně jako pro prevenci onemocnění. Nicméně je třeba mít na paměti, že komplexy vitamínů jsou pouze pomocnými látkami při léčení řady nemocí. Proto pacienti opouštějí zpětnou vazbu na vitamíny v závislosti na tom, jak účinná byla hlavní léčba. V pozitivním přehledu mluvíme o tom, že komplex vitaminů pomohl vyrovnat se s peelingem pokožky, zbavit se akné a normalizovat celkový stav nervového systému. Často existují pozitivní názory na použití drogy po jmenování jeho dětí. U projevů nežádoucích účinků jsou recenze velmi vzácné.

Pentovita cena, kde koupit

Cena vitamínů Pentovit v lékárnách činí v průměru 120-170 rublů za 50 tablet. Na Ukrajině, Pentovit může být zakoupeno za nízké až 45 UAH.

Pentovit - návod k použití pro děti a dospělé

Lékařská droga Pentovit obohacuje tělo vitálními vitamíny skupiny B, upokojuje nervový systém, normalizuje metabolismus, zlepšuje imunitu. Tento multivitamínový komplex je doporučen pro dospělé a děti starší 12 let. Vitamíny Pentovit lze koupit v lékárně, ale před zahájením léčby nebo profylaktického kurzu byste se měli poradit se svým lékařem.

Složení vitamínů Pentovit

Pentovit je multivitaminový komplex, který se dodává ve formě filmom obalených tablet. Určeno pro perorální příjem plného kurzu. K dispozici v baleních po 10, 50 a 100 tabletách. Složení přípravku Pentovita zahrnuje pět vitamínů skupiny B, které určují jeho udržitelný terapeutický a profylaktický účinek.

Název účinných látek

Tabulka koncentrace 1, G

Farmakologické vlastnosti

Podle pokynů lze vitamíny Pentovit užívat samostatně za účelem prevence nebo jako součásti farmakoterapie. Terapeutický účinek určuje účinek aktivních složek:

 1. Vitamín B1 aktivuje přenos neuromuskulárních impulzů, stimuluje produkci neurotransmiteru acetylcholinu. Thiamin se vstřebává v duodenu a tenkém střevě a metabolizuje se v játrech. Neaktivní metabolity se vylučují ledvinami.
 2. Vitamín B6 se podílí na syntéze neurotransmiterů, stimuluje tuk, sacharidy, proteinový metabolismus, normalizuje periferní nervový systém. Pyridoxin se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu (gastrointestinální trakt), v játrech užívá aktivní formu pyridoxalfosfátu. Hlavním produktem metabolismu je kyselina 4-pyridoxylová, která se vylučuje ledvinami.
 3. Kyselina listová zrychluje tvorbu nukleových kyselin, erytrocytů, aminokyselin. Příznivě ovlivňuje reprodukční funkci žen, zlepšuje imunitní systém a kostní dřeň. Kyselina listová se adsorbuje difúzí. Absorbuje se ve formě jednoduchých hydrolyzátů a rovnoměrně se rozkládá ve všech tkáních. Proces metabolismu nebyl studován.
 4. Cyanokobalamin zlepšuje fungování nervového systému, jater, aktivuje proces srážení krve a podílí se na syntéze aminokyselin. Přenáší se do ileu pomocí glykoproteinu, ve velkých objemech absorbovaných difúzí. Metabolismus kyanokobalaminu postupuje pomalu, eliminují se neúčinné metabolity žluči.
 5. Vitamin PP zlepšuje tkáňové dýchání, metabolismus sacharidů a lipidů. Nicotinamid se produktově vstřebává z trávicího traktu, proniká do systémové cirkulace a je rovnoměrně rozptýlen v tkáních a orgánech.

Indikace k použití Pentovita

Uvedená medikace je předepsána pro sezónní hypovitaminózu a zvýšenou nervozitu pacienta. Podle pokynů pro použití Pentovita několik:

 • chronický stres;
 • astenické stavy;
 • neuralgie, polyneuritidy;
 • dermatóza, dermatitida;
 • po infekčních onemocněních.

Jak užívat přípravek Pentovit

Lék ve formě tablet je určen k perorálnímu podání. Podle pokynů trvá léčba nebo profylaxe trvá nejméně 3-4 týdny, což umožňuje orální podání. Tablety by měly být spolknuty celé, nejlépe v době jídla a vypít velké množství vody. Pacientům starším 12 let se doporučuje vypít tablety 2-4. třikrát denně. Opakovaná léčba nebo profylaxe lze provést na základě individuálního doporučení ošetřujícího lékaře. Samoléčení je kontraindikováno.

Pentovit - oficiální * návod k použití

POKYNY
o lékařském použití drogy

Registrační číslo:

Obchodní název: Pentovit

Mezinárodní nechráněný název:

Forma dávkování:

Složení:

Popis:
tablety, povlečené, bikonvexní, bílé s určitým zápachem, na průřezu jsou viditelné 2 vrstvy.

Farmakoterapeutická skupina:

KODATH: [А11ВА]

Farmakologické vlastnosti
Vitaminy, které jsou součástí léku Pentovit, patří do skupiny vitamínů rozpustných ve vodě. Účinek tohoto léčiva vlivem účinků jeho vitaminů.

Vitamin B1
Aktivně ovlivňuje neuromuskulární regulaci, ovlivňuje vedení nervové excitace v cholinergních synapsiích, je nezbytná pro syntézu neurotransmiteru acetylcholinu.

Vitamin B6
Nutné pro normální fungování centrálního a periferního nervového systému. Účast na metabolismu sacharidů, lipidů a bílkovin se podílí na syntéze neurotransmiterů (dopamin, norepinefrin, adrenalin, histamin).

Vitamin B12 (kyanokobalamin)
Má příznivý vliv na funkce nervového systému a jater, je růstovým faktorem a stimulátorem hematopoézy, aktivuje procesy srážení krve, metabolismus sacharidů a lipidů, podílí se na syntéze různých aminokyselin.

Kyselina listová
Nutná pro syntézu nukleových kyselin, aminokyselin, je stimulátor erytropoézy.

Nicotinamid (vitamín PP)
Účast na procesech výživy tkání, metabolismu tuků a sacharidů.

Indikace pro použití
Prevence nedostatku vitaminu B.
Kombinovaná léčba onemocnění astenů různého původu.

Kontraindikace
Zvýšená individuální citlivost na složky léku, věk dítěte, těhotenství, laktaci.

Dávkování a podání
Přípravek Pentovit se po jídle podává perorálně, 2-4 tablety 3krát denně (po jídle) po dobu 3-4 týdnů. Opakované kurzy vstupu - na doporučení lékaře.

Nežádoucí účinky
Alergické reakce na složky léku (svědění, kopřivka). V ojedinělých případech se může objevit nevolnost a tachykardie.

Interakce s jinými léky
Vitamin B6, zahrnuty do tohoto komplexu, snižuje antiparkinsonskou aktivitu levodopy.
Alkohol dramaticky snižuje vstřebávání vitaminu B1

Zvláštní instrukce
Při užívání léku se nedoporučuje užívat multivitamínové komplexy, které obsahují vitaminy skupiny B.
Neexistují žádné údaje o použití léku během těhotenství a laktace.

Formulář uvolnění:

Podmínky skladování:

Datum vypršení platnosti:

Podmínky prodeje lékáren
Přes pult.

Nároky od kupujících jsou přijaty výrobcem:
OAO Valenta Pharmaceutics 141101, Schelkovo, Moskva, ul. Fabrichnaya, 2.

Pentovit

Návod k použití:

Ceny v on-line lékárnách:

Pentovit - komplex vitamínů.

Farmakologický účinek

Komplex Pentovit obsahuje vitaminy ze skupiny B, vitamín PP, takže jeho působení je dáno jejich příznivými vlastnostmi.

Vitamin B1 stimuluje přenos neuromuskulárních impulzů.

Vitamín B6 je důležitý pro plnou funkčnost nervového systému, výrobu neurotransmiterů, zavedení tuku, uhlohydrátů a proteinových výměn.

Vitamin B12 má příznivý účinek na nervový systém, játra, zahajuje proces srážení krve, tvorbu aminokyselin.

Vitamin B9 stimuluje tvorbu erytrocytů, nukleových kyselin, aminokyselin a reprodukční funkce žen, zlepšuje imunitu, kostní dřeň.

Vitamin PP (nikotinamid) poskytuje tkáňové dýchání, reguluje metabolismus sacharidů a lipidů.

Díky tomuto složení Pentovit kompenzuje nedostatek těchto vitaminů, podporuje imunitu a obnovuje metabolismus.

Formulář uvolnění

Uvolněte tablety Pentovit.

Indikace k použití Pentovita

Přípravek Pentovit je předepsán pro prevenci nedostatku vitaminů ze skupiny B.

Existují dobré recenze ohledně přípravku Pentavite, který užívají pacienti pro léčbu asténie a takových onemocnění nervového systému, jako je neuritis, ischias a neuralgie. Ve všech těchto případech jsou vitaminy zahrnuty do komplexní terapie.

Způsob použití

Vitamíny Pentovit užívané třikrát denně, 2-4 tablety po jídle. Vezměte lék na měsíc.

Převzetí kurzu je možné pouze na doporučení lékaře.

Nežádoucí účinky

Použití přípravku Pentovit může způsobit vznik alergií - výskyt kopřivky nebo svědění na kůži.

Tam jsou recenze pentovitidy, působit tachykardii nebo nevolnost, ale tyto případy jsou izolované.

Lék užívejte lépe podle pokynů, jinak může dojít k předávkování hlavních složek. Předávkování vitamínem B1 hrozí narušení ledvin, jater, člověk může mít pocit horečky, křeče, může snížit tlak.

Kvůli přebytku vitaminu B6 může dojít k problémům s krevním oběhem v nohách a pažích.

Vitamín B9 ve velkém množství může způsobit poruchy trávení, špatný spánek, zvýšené excitabilitě.

Vzhledem k předávkování vitamínem B12 se může vyvinout trombóza, plicní edém a srdeční selhání.

Nadměrná dávka vitaminu PP způsobuje hyperglykemii, zvýšené angína.

Kontraindikace

Pentovit podle instrukcí nejsou předepsány dětem, laktaci, těhotným ženám.

Také lék nemůžete užívat v případě přecitlivělosti na vitamíny obsažené v přípravku Pentovit.

Není žádoucí užívat přípravek Pentovit s jinými multivitamínovými komplexy obsahujícími vitamín PP, vitaminy skupiny B.

Rovněž je třeba mít na paměti, že ethanol zabraňuje vstřebávání vitaminu B1 a vitamín B6 snižuje účinnost Levodopy - léčby Parkinsonovy nemoci.

Pentovit: ceny v on-line lékárnách

Pentovit tablety 50 ks.

Pentovit 50 tabl

Pentovit tb p / o číslo 50

Informace o léčivém přípravku jsou obecné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčba je nebezpečná pro zdraví!

Během kýchání naše tělo úplně přestane pracovat. I srdce se zastaví.

U 5% pacientů způsobuje antidepresivum Clomipramine orgasmus.

Během života produkuje průměrný člověk až dva velké sliny.

Naše ledviny dokážou za minutu vyčistit tři litry krve.

Během operace se náš mozek vyvíjí množství energie, které se rovná 10-wattové žárovce. Takže obraz žárovky nad hlavou v okamžiku vzniku zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

Každý má nejen jedinečné otisky prstů, ale i jazyk.

Lidská krev "prochází" přes nádoby pod obrovským tlakem a v rozporu s jejich celistvostí je schopná střílet na vzdálenost až 10 metrů.

Kromě lidí, pouze jedna živá bytost na planetě Zemi - psi - trpí prostatitis. To jsou opravdu naši nejvěrnější přátelé.

Hmotnost lidského mozku je asi 2% celé tělesné hmotnosti, ale spotřebuje asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek velmi náchylný k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku.

Játra jsou v našem těle nejtěžším orgánem. Jeho průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko srdečních záchvatů a mrtvice.

Existují velmi zvědavé lékařské syndromy, například obsedantní požití objektů. V žaludku jednoho pacienta trpícího touto mánií bylo nalezeno 2500 cizích předmětů.

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

Léčba kašle "Terpinkod" je jedním z nejlepších prodejců, vůbec ne kvůli jeho léčivým vlastnostem.

Práce, která není pro člověka líbá, je mnohem škodlivější pro jeho psychiku než nedostatek práce vůbec.

Termín "nemoci z povolání" spojuje nemoci, které se člověk pravděpodobně dostane do práce. A pokud s škodlivými odvětvími a službami.

Pentovit: pokyny pro použití vitamínů

Pentovit je komplexní lék, který doplňuje nedostatek vitamínu. Lék má obecný tonický účinek.

Nástroj pomáhá vyrovnat se s úzkostí, nervozitou, nespavostí. Ženy oceňovaly léčebné vlastnosti léčiva pro vlasy.

Indikace pro použití

Lék pentovit je komplexní léčebný prostředek. Platí pro následující případy:

 • Prevence a léčba hypovitaminózy
 • Závažné infekce
 • Neuralgická onemocnění
 • Kožní onemocnění.

Složení léku

Komplexní produkt obsahuje vitaminy a minerály, které jsou přínosné pro lidské zdraví. Skupina vitamínů, které tvoří pentovit, bude také velmi užitečná pro vlasy.

Vitamin B6 normalizuje nervový systém. Je to nezbytné pro ty, kteří potřebují posílit imunitní systém. Vitamín B1 pomáhá stimulovat neuromuskulární impulsy, spouští mozkovou funkci. Vitamín B12 má příznivý účinek na nervový systém, zabraňuje výskytu anémie. Vitamin B9 podporuje syntézu červených krvinek a nukleových kyselin. Vitamin PP se podílí na metabolismu.

Vitamíny ze skupiny B pentovit pomáhají zvládat onemocnění nervového systému. Podle vitamínů v léku můžete snadno vidět zdravotní přínos pentovit.

Léčivé vlastnosti

Multivitaminy mají pozitivní účinek na centrální a periferní nervový systém. Zvláště užitečné je vypít pentovit během sezónní avitaminózy.

Nedávno rozšířené rozpoznání pentovit kulturistiky. Droga je účinná pro obnovu těla po vyčerpávajícím tréninku. Plánujete-li užít drogu, musíte se poradit se svým lékařem.

Pentovit - lék na krásu. Při příjmu vitamínů pro vlasy se zabraňuje jejich křehkosti, posiluje a začíná růst. Zvláště označuje účinnost pentovitidy z alopecie.

Formy uvolnění

Přípravek Pentovit je dostupný ve formě bílých tablet se specifickým zápachem, potažený, 50 a 100 kusů. Balíčky jsou vyrobeny z PVC fólie a lakované hliníkové fólie. Polymerové plechovky mají šroub s krkem a víčkem.

Cena drogy je asi 70 rublů, což je levnější než dovozní protějšky.

Způsob použití

Pentovit se doporučuje užívat 2-4 tablety 3krát denně s jídlem po dobu 3-4 týdnů. Tento přijímací algoritmus je vhodný pro děti od 12 let a dospělé.

Pro péči o stav vlasů se léčba po dobu 3-4 týdnů opakuje 2-3 krát. Přerušení mezi kurzy je 2-3 týdny.

Při léčbě pentovitidy rozhoduje ošetřující lékař o tom, kolik tablet by měl pacient užívat denně, s přihlédnutím k jednotlivým funkcím.

Je důležité si uvědomit, že přebytek vitaminu B je škodlivý pro zdraví!

Během těhotenství a kojení

Pentovit během těhotenství a kojení je používán s opatrností kvůli možnému přebytku vitaminu B. Lékař může předepsat těhotnou a ošetřovatelskou pentavit, pokud existují důkazy. Současně je dávka pentovitu během těhotenství výrazně snížena, aby nedošlo k poškození plodu nebo dítěte. Při plánování těhotenství je důležité konzultovat s porodníkem-gynekolog.

Pokyny pro pentovitidu obsahují varování: těhotné ženy a matky, když kojte dítě, užívejte drogu pod přísným dozorem pediatra!

Kontraindikace

Tablety přípravku Pentovit jsou kontraindikovány u dětí mladších 12 let. V některých případech však může lékař s komplexní léčbou předepsat pentenitidu dětem 7 let a ještě mladším. Takové jmenování je možné, pokud dítě nedostává vitamin B.

Přípravek Pentovit by neměl být podáván dětem bez lékařského dohledu!

U pacientů s diabetem v léčbě pentovitidy by se průběh léčby neměl shodovat s exacerbací tohoto onemocnění.

Je zakázáno užívat pentovitu po pití alkoholu, protože lék je špatně absorbován tělem.

Bezpečnostní opatření

S extrémní opatrností by měl přípravek užívat osoby s přecitlivělostí na složky léku.

Křížové lékové interakce

Během léčby vitamínem Pentovit je zakázáno užívat další komplexy vitamínů, aby se předešlo předávkování. Lék interaguje špatně s léky při Parkinsonově nemoci.

Nežádoucí účinky

Při užívání léku mohou mít vedlejší účinky:

 • Kožní vyrážka s vážným svěděním
 • Tachykardie.

Pokud dojde k nežádoucím účinkům, okamžitě přerušte léčbu.

Předávkování

Při užívání vitamínů ze skupiny B vyžaduje pentovita přísné dodržování pravidel. Předávkování je nebezpečné pro rozvoj hypervitaminózy. Dávka pentovit potřebná k účinnému použití léčiva musí pacienta striktně sledovat.

Může dojít k příznakům předávkování:

 • Arytmie, tachykardie
 • Poruchy spánku
 • Bolest hlavy a závratě
 • Citlivost končetin.

Podmínky ukládání

Připojené k vitamínům pentovit pokyny pro použití doporučuje uložit je na suché místo nepřístupné pro děti.

Doba použitelnosti je 3 roky. Použití vitamínů pentovita po uplynutí doby použitelnosti je zakázáno.

Analogy

Neuromultivitida

G.L.PHARMA, GmbH, Rakousko

Cena: 204 rublů.

Neuromultivitida pozitivně ovlivňuje nervový systém. Je předepsána pro různé typy neuralgie, osteochondrózu, bolesti dolních končetin spojené se zvednutím nervových kořenů. Thiamin, který je součástí léku, se podílí na metabolických procesech a nervových impulsech podél nervových vláken a pyrodixin se podílí na tvorbě neurotransmiterů. Pro děti je lék předepisován na hypovitaminózu, stejně jako na obnovení imunity po dlouhodobých infekčních nemocech av pooperačním období. Účinná léčba neuromuskulitidy při plánování těhotenství.

Výhody:

Nevýhody:

 • Neobsahuje vitamíny B3 a B9
 • Má vysoké náklady.

V-Vitacaps

MINSKINTERKAPS UP (Běloruská republika)

Cena: 120 rublů.

B-Vitacaps je indikován při léčbě deficitu vitaminu a při profylaxi s vysokým duševním a fyzickým stresem. Léčba normalizuje metabolické procesy v těle, zlepšuje přenos nervových impulsů, chrání buněčné membrány před toxickými účinky.

Výhody:

 • Kompozice obsahuje cholekalciferol, který doplňuje nedostatek vitaminu D, posiluje kosti a zuby a podílí se na metabolismu.

Nevýhody:

 • Vzhledem k obsahu pyridoxinu, předepsaného s opatrností pacientům trpícím ischemickou chorobou srdeční
 • Náklady jsou vyšší než cena Pentovit.

Pentovit: složení, návod k použití, recenze lékařů

Pentovit je komplex vitamínů skupiny B rozpustných ve vodě. Léčivo může nejen eliminovat nedostatek živin v těle, ale také řešit řadu problémů spojených s centrálním nervovým systémem a posílit imunitní systém.

Lék má nízkou cenu v rozmezí 150 rublů, zatímco balení obsahuje 50 tablet. Tento komplex je považován za nejpřijatelnější a nejúčinnější léčivo mezi analogy. Ale před nákupem vitamínů byste si měli pečlivě přečíst pokyny společnosti Pentovit, abyste zjistili, jak ji používat.

Složení Pentovity

Jak bylo uvedeno výše, léčivo je plný komplex vitamínů skupiny B a některé užitečné látky v požadované koncentraci pro dospělé. Lék je zcela rozpuštěn ve vodě a rychle vstoupí do krve.

Popis kompozice léčiva a jeho účinek na lidské tělo se s pomocí této tabulky nejlépe rozumí:

Jako pomocná činidla se zde používá cukr, vosk, mastek, pšeničná mouka, stearát vápenatý, mastek a další. Jsou potřebné především k tomu, aby živiny dosáhly nedotčeného žaludku a předčasně se nerozpustily v lidském jícnu.

Přípravek Pentovit je dostupný v bílých bikonvexních tabletách, které jsou potaženy. Přípravek lze koupit v blistrech po 10 kusů nebo balení v 50 a 100 tabletách.

Indikace pro použití

Léčivo je předepsáno za následujících podmínek:

 • k posílení imunity;
 • Astenické stavy různých etymologií: únava, neuropsychiatrická slabost, poruchy spánku a další;
 • léčba a prevence některých onemocnění nervového systému: neuralgie, radikulitida, polyneuropatie, náhrada nervů, terapie bolesti při osteochondróze a další;
 • prevence a léčba nedostatku vitaminu B;
 • k řešení některých kosmetických problémů: léčba akné a různých zánětů epidermis, posílení vlasového folikulu, zlepšení stavu nehtů a kůže.

Dávkování a způsob podání

Předávkování vitamínů je také nebezpečné pro zdraví, stejně jako jejich nedostatek. Přípravek Pentovit, stejně jako jakýkoli jiný léčivý přípravek, by měl být používán podle pokynů lékaře po testování. Obvykle je stanoven měsíční kurz přijetí. Vitamíny pijí 2 až 4 tablety třikrát denně po jídle. Pokud je to nutné, lékař předepíše další měsíční kurz.

Kontraindikace

Lék nelze použít v následujících případech:

 • osoby s přecitlivělostí na složky léčiva;
 • děti do 18 let;
 • během laktace a těhotenství.

Možné vedlejší účinky

Nejprve se kožní dermatitida může projevit jako projev alergické reakce na složky přípravku Pentovit. V závažných případech může být do něj přidána nevolnost nebo tachykardie.

Samozřejmě, překračování denní dávky léku je nepřijatelné. To může být velmi nebezpečné pro zdraví pacienta. V takových případech dochází k následujícím projevům:

 • nadbytek vitamínu B1 v těle ohrožuje vznik poruchy ledvin, může se jednat o horečku, křeče ve střevech a krevní tlak se sníží;
 • předávkování vitamínem B12 může vést k plicnímu edému, vaskulární trombóze, srdečnímu selhání;
 • velké množství vitaminu B6 vede k poklesu přívodu krve do končetin, v důsledku čehož se ochladí;
 • přebytek vitaminu B3 vede ke zvýšení hladiny cukru v krvi. Kromě toho obal tablet obsahuje také cukr. To je třeba vzít v úvahu u diabetiků;
 • předávkování kyselinou listovou způsobí podrážděnost a naruší spánek, stejně jako poruchu trávení.

Co jiného byste měli vzít v úvahu při užívání léku

Pentovit má v kombinaci s jinými léky několik omezení, a to:

 1. Léky obsahující kolchicin a biguanidy nejsou kombinovány s vitamínem B12.
 2. Alkohol v krvi výrazně snižuje vstřebávání léku, takže se musíte zdržovat u nápojů, které obsahují alkohol. V takových případech byste se měli úplně zdržet užívání tablet.
 3. Aby nedošlo k předávkování, není možné kombinovat příjem dalších komplexů, ve kterých jsou vitamíny skupiny B s Pentovitem.
 4. Přípravky obsahující penicilin interferují s normální absorpcí B6. Totéž platí pro perorální antikoncepci.
 5. Pentovit významně snižuje absorpci a účinnost léků z onemocnění Levodopou (Parkinsonova choroba).
 6. Při plánování těhotenství by užívání drogy mělo být provedeno nejméně dva měsíce před kontemplace dítěte.
 7. Skladujte na temném místě, jehož teplota nepřesahuje 25 stupňů Celsia.

Analogy drogy

Existuje mnoho možností, jak nahradit Pentovitu. Mezi ně patří:

 • Beviplex;
 • Alvit;
 • Supercheck;
 • Revit;
 • Combibien Tabs;
 • Altaivitamin;
 • Neuromultivitida a další.

Kupující by se měl samozřejmě věnovat falšování a zakoupit originál drogy pouze v lékárnách. Vezměte si to podle přísných pokynů.

Lékařské recenze o Pentovite

Dobré recenze o výhodách léku Pentovit opouštějí nejen pacienty, ale i ošetřující lékaře. Ta druhá poznámka není jen dobrý účinek z příjmu, ale také jeho rozpočtových nákladů na vitamíny.

Nemyslel jsem si, že by takové jednoduché vitamíny měly tak ohromující účinek. Problém s poruchami spánku byl vyřešen velmi rychle. Dokonce jsem se ani nedíval na analogy.

Levné a rozzlobený! Lékař mi přidělil tyto vitamíny. Propyl položil kurz a byl s nimi spokojený.

Pentovit - to jsou silné vitamíny, které mohou rychle vyřešit problém vypadávání vlasů. Po několika týdnech si všiml účinku jeho použití.

Jak přípravek Pentovit užívat? "Pentovit": návod, recenze, cena

Pro obohacení těla vitamíny B, uklidnění nervů, normalizaci práce nervového systému a snížení nadměrné excitability pacienta, lékaři často předepisují léky, jako jsou tablety Pentovit v komplexní terapii. Lidé trpící poruchami nervového systému nemají vždy dostatek informací o této droze. Co je to přípravek a jak přípravek Pentovit užívat? Ukazuje se, že výše uvedená příprava nejen doplňuje zásoby specifických vitamínů v těle a uklidňuje nervy. Tablety "Pentovit" se podílejí na mnoha metabolických procesech, přispívají k nasycení tkání kyslíkem a podporují reprodukční zdraví u žen.

Co je to multivitaminový komplex a jak užívat přípravek Pentovit?

Co jsou vitamíny Pentovit? Jeho chemické složení dává dobrou odpověď na tuto otázku:

 • B vitaminy: B1, B6, B12, B9;
 • Nikotinamid (PP);
 • pyridoxinu.

Vitamíny "Pentovit" se vyrábějí ve formě tablet. Tablety jsou potaženy.

Farmakologický účinek výše uvedeného léčiva

 • přispívat k rozvoji neurotransmiterů (pro tuto funkci odpovídá vitamin pyridoxin);
 • jsou přímo zapojeni do procesu metabolismu tuku, bílkovin a sacharidů;
 • uklidňují nervy a systém jako celek, přispívají k přenosu neuromuskulárních impulsů (v důsledku vitamínů B1 a B12);
 • zahájí proces srážení krve;
 • aktivní účast na procesu výroby aminokyselin, nukleových kyselin, červených krvinek - erytrocytů (k tomu přispívají vitamíny B12 a B9);
 • stimulovat reprodukci u žen;
 • zlepšit imunitu;
 • mít příznivý účinek na kostní dřeň (závisí to na vitamínu B9);
 • poskytují volné tkáňové dýchání a nasycení tkáňového kyslíku (nikotinamid);
 • díky vitaminu PP regulují výměnu lipidů a sacharidů.

Navíc vitamínový komplex Pentovit doplňuje zásoby výše uvedených vitaminů v těle.

Indikace pro použití těchto vitaminů

 • jako součást léčby astenických stavů různého vývoje;
 • v průběhu léčby onemocnění centrálního nervového systému a PNS.

Pokud mluvíme o onemocněních centrálního nervového systému, stojí za zmínku, že tato lék aktivně pomáhá s neuralgií, radikulitidou a neuritidou.

Vitamíny "Pentovit": recenze této drogy

Je třeba poznamenat, že v mnoha lékařských oborech se objevil takový nástroj, jako je multivitaminový komplex Pentovit. Hodnocení pacientů nejrůznějších: některé z těchto léků pomohly zbavit se akné nebo alergických reakcí na pokožce, jelikož se ostatní stali účinným asistentem při léčbě ischias.

Oddělená skupina pacientů se skládá z lidí, kteří podle jejich názoru pomáhají dosáhnout vzájemné harmonie tablety Pentovit.

Doporučení pro použití tohoto multivitamínového komplexu

Alternativní léčba není delší než jeden měsíc.

Lékař může v případě potřeby zvýšit dávku výše uvedeného léku. Pokyny uvádějí maximální množství vitamínů "Pentovit", které se užívají najednou. Jedná se o 4 pilulky. To znamená, že maximální dávka léku je 12 tablet.

Tablety "Pentovit" - vitamíny pro děti?

Tento přípravek nesmí být předepisován mladým pacientům. Vitamínový komplex "Pentovit" pro děti je zobrazen pouze od 12 let.

Děti by neměly užívat výše uvedené léky bez lékařského předpisu. Denní dávka tohoto léku pro tuto kategorii pacientů závisí na složitosti onemocnění a nesmí překročit 2-4 tablety najednou. Maximální množství léku, které je možné použít, je 12 tablet za den.

Analogy drogy

Samozřejmě existuje několik dalších zdravotnických prostředků na trhu léků, které působí stejně jako tablety přípravku Pentovit. Analogy výše uvedeného léku:

Tablety Pentovit, které je třeba poznamenat, však obsahují větší množství vitamínů skupiny B. Například kyselina listová a B3 jsou v přípravku Neuromultivitis nepřítomny. Ačkoli tento lék je také užitečný pro stres a depresi, stejně jako vitamíny "Pentovit". Cena tablet Neuromulvit také chce nejlepší - je vyšší. Náklady na lék "Pentovit" v Rusku - od 35,20 - 51,60 rublů. za balení.

Kontraindikace užívání drogy. Nežádoucí účinky

 • těhotenství;
 • individuální intolerance na vitamíny, které jsou součástí této drogy.

Pokud pacient užívá léky, které obsahují vitamíny typu B a nikotinamid, je stále nežádoucí používat tablet Pentenit během tohoto období. Pokyn poukazuje na jiný důležitý bod. Vitamin B6 snižuje účinnost a účinnost přípravku Levodopa a ethanol ovlivňuje vstřebatelnost thiaminu.

Pokud nezohledňujete doporučení, jak užívat přípravek "Pentovit", porušíte indikovanou dávku léčiva a nekontrolovatelně jej užívat, mohou se objevit různé nežádoucí účinky. Jedná se především o alergickou reakci na kůži těla a svědění na některých místech.

Také pokyny k použití upozorňují na možnost dalších zdravotních problémů. Byly zaznamenány izolované případy, kdy pacienti v důsledku předávkování léky měli příznaky tachykardie a nauzey.

Také byste měli zvážit takové momenty, jako jsou:

 • Nadměrné množství vitamínu B1 v lidském těle může způsobit rozpad ledvin a jater. Pacient může pocítit křeče, horečku. Snížení krevního tlaku je dalším příznakem předávkování tabletami Pentovit.
 • Přebytek vitaminu B6 přispívá k narušení krevního oběhu v rukou a nohou.
 • Kyselina listová - vitamín B9 - v nadměrném množství je "iniciátorem" poruch zažívacího traktu, nespavost, zvýšená excitabilita.
 • Cyanokobalamin - vitamín B12 - ve velkém množství způsobí plicní edém, trombózu a srdeční selhání.
 • Pokud tělo cítí hypervitaminózu niacin, pak existuje riziko hyperglykemie. Také tento vitamin přispívá k výskytu angína.

Lze stručně shrnout, že předávkování vitamíny Pentovit může být vážným ohrožením lidského zdraví. Nekontrolovaný příjem drogy nepřinese požadovaný výsledek, ale pouze v nejlepším případě to zhorší problém.

Takže stejně, jak si vzít "Pentovit" a co to je? Jedná se o multivitaminový komplex určený k obohacení těla specifickými živinami a odstranění problémů spojených s poruchami nervového systému. Vezměte uvedené léky bez lékařského jmenování a nezávisle zjistěte, že dávka je nebezpečná pro zdraví.

Pro Více Informací O Suché Vlasy