logo

Pentovit

Pentovit je multivitaminový přípravek ze skupiny vitamínů rozpustných ve vodě.

Má tonizující a tonizující účinek na tělo, posiluje imunitní systém. Farmakologický účinek léčiva je důsledkem komplexu složek, konkrétně vitamínů skupiny B a vitaminu PP + kyseliny listové.

Je předepsána pro poruchy nervového systému, astenie, neuralgii a radikulitidu. Používá se jako profylaxe deficitu vitaminu patřící do skupiny B.

Klinicko-farmakologická skupina

Komplex vitamínů skupiny B.

Podmínky prodeje lékáren

Vydáno bez lékařského předpisu.

Kolik je Pentovit v lékárnách? Průměrná cena je na úrovni 185 rublů.

Forma uvolnění a složení

Lék Pentovit je dostupný ve formě potahovaných tablet.

Složení vitamínového komplexu:

 • 10 mg hydrochloridu thiaminu;
 • 5 mg pyridoxinu ve formě hydrochloridu;
 • 20 mg nikotinamid;
 • 50 mikrogramů kyanokobalaminu;
 • 400 mikrogramů kyseliny listové.

Tablety Pentovit se prodávají v 10 a 50 ks. v blistrech, 50 ks. a 100 ks. v tmavých skleněných plechovkách.

Farmakologický účinek

Terapeutický účinek léku způsobený působením jeho složek.

 1. Vitamin B1 (thiamin) ovlivňuje neuromuskulární regulaci a nervovou stimulaci v cholinergních synapsech. Základem pro výrobu neurotransmiteru acetylcholin.
 2. Vitamin PP (nikotinamid) - se podílí na procesech metabolismu kyslíku, podílí se na absorpci sacharidů a tuků. Zabraňuje vzniku migrény nebo výrazně snižuje její projevy, podporuje normální fungování nervového systému.
 3. Pentovit pomáhá naplnit nedostatek výše uvedených vitaminů, obnovit metabolismus a posílit imunitní systém. Použití drogy pomáhá vypořádat se se špatnou náladou, úzkostí, migrénou a depresí.
 4. Vitamin B6 - normalizuje činnost centrálního a periferního nervového systému. Podílí se na metabolismu sacharidů, bílkovin a lipidů, je nezbytný při syntéze neurotransmiterů. To také umožňuje zlepšit vstřebávání nenasycených mastných kyselin, většina chemických reakcí těla nemůže bez vitamínu B6, což je také sklad enzýmů.
 5. Vitamin B12 má pozitivní vliv na práci nervového systému, zlepšuje koncentraci a paměť, zabraňuje vzniku anémie, posiluje imunitní systém, zlepšuje chuť k jídlu, hraje důležitou roli při regulaci krvetvorných orgánů. Těhotné ženy a starší lidé, vegetariáni, lidé s AIDS, kuřáci a alkoholici potřebují další doplňky vitaminu B12.
 6. Vitamín B9 (kyselina listová) se aktivně podílí na produkci červených krvinek, aminokyselin a nukleových kyselin. Má pozitivní vliv na reprodukční funkci žen, zlepšuje funkci kostní dřeně a posiluje imunitní systém.

Indikace pro použití

Komplex vitaminů je předepsán jako doplněk k hlavnímu léčení v neurologické praxi. Efektivní při léčbě polyneuropatie různého původu.

Přípravek Pentavit je předepisován pacientům k léčbě a prevenci následujících problémů:

 1. Zvýšená nervozita;
 2. Bolest podél nervu;
 3. Sezónní avitaminóza;
 4. Neuralgie, neuritis;
 5. Asténie;
 6. Nemoci nervového systému;
 7. Radikulitida;
 8. Snížení ochranných funkcí imunity;
 9. Prevence stresu, astenických stavů;
 10. Dermatóza, dermatitida.

Navíc komplex vitaminů může být použit pro problémy s vlasy a nehty. Kosmetologové prokázali účinnost přípravku Pentovita pro zlepšení stavu a růstu vlasů u žen a mužů.

Kontraindikace

Pentovit má následující kontraindikace:

 1. Chronická pankreatitida;
 2. Cholelitiáza;
 3. Děti a dospívající do 18 let;
 4. Doba těhotenství a kojení (kvůli nedostatku údajů o užívání drogy u této kategorie pacientů);
 5. Individuální přecitlivělost na léčivo.

Používejte během těhotenství a kojení

Přípravek Pentovit se během těhotenství a během kojení nepoužívá. Pokud lékař předepisuje lék těhotné ženě, posoudí se všechna možná rizika pro dítě a matku.

Dávkování a způsob použití

Pokyny k použití ukazují, že pokud existují důkazy o použití vitamínů Pentovit. Pokyny pro děti od 12 let a dospělé jsou následující: denně je třeba užívat 2-4 tablety třikrát denně. Lék by měl být konzumován současně s jídlem.

Jak přípravek Pentovit užívat pro konkrétní onemocnění, informujte lékaře. Ale musí trvat nejméně 3-4 týdny. Jak u dospělého pacienta se specifickou diagnózou závisí na komplexní léčbě.

Nežádoucí účinky

V převážné většině případů jsou podle lékařských recenzí vitamíny dobře tolerovány.

Někdy, zejména v případě přecitlivělosti nebo nesnášenlivosti na jakoukoli složku léčiva, může být použití přípravku Pentovit doprovázeno alergickými reakcemi. Zpravidla se projevují formou pruritu a kopřivky.

V ojedinělých případech jsou zaznamenány nevolnost a tachykardie.

Předávkování

Předávkování může vést k hypervitaminóze, nadměrné koncentraci vitaminů B.

Současně může osoba trpět závratě, dyspepsií, zarudnutím obličeje a krku, migrénou, nespavostí. Je také možné znecitlivění končetin a selhání srdečního rytmu. Tyto projevy jsou však velmi vzácné.

Zvláštní instrukce

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Současný příjem komplexu multivitaminů, včetně vitaminů skupiny B, se nedoporučuje.

Léková interakce

Vitamin B6, který je součástí tohoto komplexu, snižuje antiparkinsonskou aktivitu levodopy. Alkohol dramaticky snižuje vstřebávání vitaminu B1.

Recenze

Zvedli jsme několik recenzí lidí, kteří užívali lék Pentovit:

 1. Alice Přijmu 8. den, předepsal lékař. Upřímně řečeno, výsledky si ještě nevšimly. Uvidíme, asi příliš brzy.
 2. Alain. Ona vzala tyto vitamíny asi čtyři týdny a byl spokojen s výsledkem. Moje akné je pro mne mnohem horší. Vlasy se zesílily, začaly vypadat méně a jejich růst se zrychlil, vzhled vlasů se stal mnohem lepší.
 3. Polina Dvakrát za rok - na jaře a na podzim trvám pentovit. Stejně jako jeho dostupnost. Efekt je také patrný. Vlasy a nehty rostou mnohem rychleji. Je pravda, že kvalita se výrazně neodráží. Vitaminy skupiny B jsou také předepsány pro mnoho nervových poruch. Nemám s tím žádný problém, ale fakt, že jsem začal spát lépe a moje nálada je vždy dobrá, je pravděpodobně zásluhou těchto vitaminů. Slyšel jsem verzi, že naše domácí vitamíny mají špatný stupeň čištění a zpracování, což ovlivňuje kvalitu. Nevím, ale pro mě je účinek pentovit stejný jako účinek drahých analogových příprav.

Přehled lékařů o Petnovitu je většinou pozitivní, je předepsán pro mnoho nemocí, stejně jako pro prevenci onemocnění. Nicméně je třeba mít na paměti, že komplexy vitamínů jsou pouze pomocnými látkami při léčení řady nemocí. Proto pacienti opouštějí zpětnou vazbu na vitamíny v závislosti na tom, jak účinná byla hlavní léčba. V pozitivním přehledu mluvíme o tom, že komplex vitaminů pomohl vyrovnat se s peelingem pokožky, zbavit se akné a normalizovat celkový stav nervového systému. Často existují pozitivní názory na použití drogy po jmenování jeho dětí. U projevů nežádoucích účinků jsou recenze velmi vzácné.

Analogy

Analogy léku Pentovit jsou následující:

 • Neurovitan;
 • Neuromultivitida;
 • Teravit proti stresu.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Podmínky skladování a trvanlivost

Komplex vitaminů je skladován na suchém, chladném místě bez nepřítomnosti slunečního světla. Droga by neměla být ponechána na dostupném místě, pokud jsou v domě děti a zvířata.

Doba skladování pentovity je tři roky, po tomto období by neměla být droga spotřebována.

Pentovit - Návod k použití

Je dobře známo, že v současné době je kvalita jídla, kterou člověk spotřebovává, hodně žádoucí. Ve velké míře jsou potraviny charakterizovány vysokým obsahem kalorií a obsahují minimální množství vitamínů nezbytných k udržení normální funkce lidského těla. V důsledku toho se často vyskytuje "hladování vitaminů", což se nejzřetelněji projevuje v podzimně-zimním období. Pro prevenci beriberi a komplexní léčbu různých onemocnění, lékaři často předepisují Pentenit. Pokyny pro použití uvádí, že jde o komplex vitamínů určený k odstranění nedostatku vitaminů B a vitaminu PP.

Kdy mám vzít Pentovit?

Nedostatek vitamínů B a PP je doprovázen extrémně nepříjemnými a někdy bolestivými příznaky. U lidí se zvyšuje únavnost, mentální aktivita klesá, na obličeji se objevují červené vyrážky, kůže se odlupuje a vlasy vypadnou. V různých částech těla, zejména v dolních končetinách, dochází k necitlivosti, brnění, někdy dochází k silným náhlým křečemi. V rohu ústí se vytvářejí praskliny, které při jídle nepříjemně brzdí. Samozřejmě, abyste se zbavili známky beriberi, měli byste zvýšit spotřebu potravin z přírodních produktů. Je to ale dlouhý proces. Abyste ho urychlila a aplikujte vitamínový komplex Pentovit.

Složení vitaminového komplexu

Terapeutický účinek léku je dosažen díky jeho složkám. Pentovit obsahuje vitaminy B1, B6, B12, PP a kyselinu listovou ve vysokých koncentracích. Zejména thiamin (vitamin B1) se přímo podílí na syntéze neurotransmiteru acetylcholinu, má pozitivní vliv na regulaci svalové aktivity, zvyšuje účinnost, stimuluje paměť. Pyridoxin (vitamin B6) zvyšuje účinek thiaminu. Tato složka se podílí na tvorbě a přenosu nervových impulzů do motorických, chuťových, hmatových a dalších center mozku.

Biologicky aktivní látka kyanokobalamin (vitamin B12) je jedním z hlavních prvků systému koagulace krve. Cyanokobalamin se podílí na procesu regenerace jater, má příznivý účinek na činnost centrálního nervového systému. Na druhé straně, bez nikotinamidu (vitaminu PP), normálního metabolismu tuků a uhlohydrátů, je tkáňové dýchání nemyslitelné. Konečně, bez nejlepšího stavebního materiálu lidského těla, je kyselina listová, syntéza krevních buněk, nukleových kyselin a aminokyselin je nemožná.

Indikace

Pentovit předepisuje eliminovat nedostatek vitamínů PP a skupiny B, obnovuje metabolismus, posiluje imunitní systém. Léčba se používá při komplexní léčbě onemocnění centrálního a periferního nervového systému (neuritida, neuralgie, radikulitida) a astenických stavů různých původů.

Navíc mnoho dermatologů doporučuje užívat tento komplex vitamínů ke zlepšení stavu pokožky a vlasů. Lékaři říkají, že několik dní po začátku recepce zmizí akné a vlasy se zastaví, vypadají a získávají přirozený lesk.

Podmínky příjmu

V případě nedostatku vitamínu a komplexní léčby onemocnění se Pentenitis užívá po jídle třikrát denně, 2-4 tablety měsíčně. Podle rozhodnutí lékaře může být průběh užívání drogy prodloužen nebo opakován.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Vzhledem k tomu, že vitaminy v Pentenitu jsou ve vysoce koncentrovaných dávkách, je třeba vzít v úvahu kontraindikace tohoto komplexu vitamínů. Jsou málo. Jedná se o přecitlivělost na jakýkoli vitamin, období těhotenství, kojení a věk dětí.

Z vedlejších účinků, které přípravek Pentovit může způsobit, se v pokynech pro použití poukazuje pouze na vzácné případy nevolnosti, tachykardie a alergických reakcí na kůži. Navíc pyridoxin (vitamin B6) snižuje terapeutický účinek levodopy (léčba Parkinsonovy choroby) a alkohol narušuje vstřebávání thiaminu (vitamínu B1).

Aby se zabránilo nedostatku vitamínů B a PP, je nutné jíst úplně, eliminovat škodlivé diety, které devastují tělo, vyhýbat se stresu a včas léčit chronické nemoci. Komplex vitamínů poskytne další pomoc. Zdraví Pentovit posiluje!

Pentovit

Popis k 14. květnu 2014

 • Latinský název: Pentovitum
 • ATC kód: A11BA
 • Aktivní složka: Multivitamíny (multivitamíny)
 • Výrobce: Altaivitamin CJSC

Složení

Složení přípravku Pentovit zahrnuje vitaminy skupiny B, vitamín PP. Složení vitaminů je následující: jedna tableta obsahuje 0,01 g hydrochloridu thiaminu, 0,0004 g kyseliny listové, 0,02 g nikotinamidu, 0,005 g hydrochloridu pyridoxinu, 0,005 g kyanokobalaminu.

Formulář uvolnění

Vitamíny Pentovit jsou k dispozici ve formě potahovaných tablet, které se prodávají v baleních po 10, 50 a 100 kusů.

Farmakologický účinek

Lék má složitý účinek, který je způsoben jeho složkami.

Vitamín B1 má aktivní vliv na procesy neuromuskulární regulace, aktivně se podílí na syntéze neurotransmiteru acetylcholinu.

Vitamin B6 pomáhá normalizovat činnost centrálního nervového systému a periferního nervového systému. Aktivně se podílí na metabolických procesech těla. Podílí se na syntéze neurotransmiterů.

Vitamin B12 pomáhá normalizovat činnost jater, nervový systém, stimuluje proces srážení krve, metabolické procesy, účastní syntézy aminokyselin.

Kyselina listová se podílí na syntéze aminokyselin, nukleových kyselin.

Nikotinamid se podílí na metabolismu tuku, sacharidů v procesech tkáňového dýchání.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Vitamín B1 (hydrochlorid thiaminu) se převážně vstřebává do duodena a do tenkého střeva. Distribuce thiaminu se vyskytuje ve všech tkáních. Přibližně 1 mg thiaminu se denně metabolizuje. Metabolity thiaminu se vylučují ledvinami.

Vitamín PP (nikotinamid) se rychle vstřebává v zažívacím traktu. Je distribuován rovnoměrně v tkáních a orgánech.

Vitamín B6 (hydrochlorid pyridoxinu) se vstřebává z gastrointestinálního traktu, po kterém se převádí do jater do pyridoxalfosfátu, tj. Do aktivní formy vitaminu. Konečným produktem metabolismu je kyselina 4-pyridoxylová, která se vylučuje z těla ledvinami.

Kyselina listová v malých dávkách je absorbována absorpcí a velkými dávkami difúzí. Absorbovány ve formě jednoduchých hydrolyzátů. Distribuováno ve všech tkáních. Biotransformace a metabolismus kyseliny listové ještě nebyly studovány.

Vitamín B12 (kyanokobalamin) se přenáší na ileum glykoproteinem. Pokud je vitamin požit ve velkých dávkách, absorbuje se prostým difúzí. Metabolismus vitaminu je velmi pomalý. Odvozené z žluče.

Indikace pro použití

Indikace k použití Pentovita následující:

 • léčba a prevence hypovitaminózy;
 • vysoká potřeba vitamínů B lidského těla;
 • období zotavení po infekčních nemocech;
 • prevence stresu, astenické stavy;
 • neuralgie, polyneuritidy;
 • dermatóza, dermatitida.

Indikace pro použití vitamínů určuje ošetřující lékař podle charakteristik průběhu onemocnění.

Kontraindikace

Pentovit tablety nelze užívat v následujících případech:

 • vysoká citlivost na složky léčiva;
 • do 12 let.

Nežádoucí účinky

Při užívání léků se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • svědí kůže, vyrážka;
 • bolest v srdci, zvýšená excitabilita centrálního nervového systému, tachykardie;
 • nespavost;
 • ve vzácných případech dochází k záchvatům.

Návod k použití Pentovita (metoda a dávkování)

Přísně podle pokynů v přítomnosti důkazů o použití vitamínů Pentovit. Pokyny pro děti od 12 let a dospělé jsou následující: denně je třeba užívat 2-4 tablety třikrát denně. Lék by měl být konzumován současně s jídlem.

Jak přípravek Pentovit užívat pro konkrétní onemocnění, informujte lékaře. Ale užívání vitamínů by mělo být nejméně 3-4 týdny. Jak u dospělých pacientů užívat přípravek Pentovit v přítomnosti specifické diagnózy závisí na komplexní léčbě.

Předávkování

Předávkování drogy může vést k manifestaci hypervitaminózy, k nadměrné koncentraci vitaminů skupiny B. Současně může člověk pravidelně pociťovat závratě, dyspepsii, proplachování obličeje a krku, migrénu, nespavost. Je také možné znecitlivění končetin a selhání srdečního rytmu. Tyto projevy jsou však velmi vzácné.

Interakce

Současné užívání přípravku Pentovit a kolchicinu nebo biguanidů vede ke snížení absorpce kyanokobalaminu. Nekombinujte léky, které zvyšují srážení krve, a kyanokobalamin. Dlouhé období léčby antikonvulzivy a současné užívání přípravku Pentovit vede k nedostatku thiaminu.

Podmínky prodeje

Prodává se v lékárnách bez předpisu.

Podmínky skladování

Musí být uložena na suchém a chladném místě v uzavřeném kontejneru s oranžovým sklem.

Doba použitelnosti

Lék je uchováván po dobu 3 let.

Zvláštní instrukce

Během léčby přípravkem Pentovit by neměly být užívány jiné komplexy vitamínů, protože je možné předávkování.

Během léčby nemůžete užívat vyšší dávku multivitaminu, než je uvedeno v pokynech.

Jako součást skořápky tablet je cukr, takže diabetici by měli tuto skutečnost nutně zohlednit během léčby.

Užívání drogy neovlivňuje koncentraci během řízení a práce s přesnými mechanismy.

Analogy

Analogy tablet Pentovit jsou další vitamínové komplexy, z nichž je dnes hodně. Analogy léků mohou být považovány za benfolipen, Neuromultivitis, Pikovit atd. Všechny tyto produkty mají podobné indikace pro použití, jsou užitečné pro vlasy, zlepšují stav kůže atd.

Který je lepší: Pentovit nebo Neuromultivitis?

Obě léky jsou užitečné při prevenci stresu, zlepšení nervového systému, zlepšení stavu vlasů a pokožky. Neuromultivitida, na rozdíl od Pentovit, není složena z vitamínu B3 a vitamínu B9.

Cena pilulky Neyromultivit vyšší - 210-240 rublů na 20 tablet.

Pro děti

Děti jsou povoleny od 12 let. To, zda je možné, aby děti mladších věkových skupin zahrnuly tento lék do složité léčby řady nemocí, určuje pouze ošetřující lékař. Při této schůzce byste měli jasně vzít v úvahu pokyny, které poskytl lékař.

S alkoholem

Nedoporučuje se kombinovat tento komplex vitamínů s příjmem alkoholu. Při kombinaci s alkoholem Pentovita výrazně snižuje absorpci thiaminu v těle.

Během těhotenství

Pokud je taková potřeba, přípravek Pentovit lze použít k léčbě těhotných žen, jak je předepsáno lékařem.

Penteite Recenze

Přehled lékařů o Petnovitu je většinou pozitivní, je předepsán pro mnoho nemocí, stejně jako pro prevenci onemocnění. Nicméně je třeba mít na paměti, že komplexy vitamínů jsou pouze pomocnými látkami při léčení řady nemocí. Proto pacienti opouštějí zpětnou vazbu na vitamíny v závislosti na tom, jak účinná byla hlavní léčba. V pozitivním přehledu mluvíme o tom, že komplex vitaminů pomohl vyrovnat se s peelingem pokožky, zbavit se akné a normalizovat celkový stav nervového systému. Často existují pozitivní názory na použití drogy po jmenování jeho dětí. U projevů nežádoucích účinků jsou recenze velmi vzácné.

Pentovita cena, kde koupit

Cena vitamínů Pentovit v lékárnách činí v průměru 120-170 rublů za 50 tablet. Na Ukrajině, Pentovit může být zakoupeno za nízké až 45 UAH.

Pentovit

Návod k použití:

Ceny v on-line lékárnách:

Pentovit - komplex vitamínů.

Farmakologický účinek

Komplex Pentovit obsahuje vitaminy ze skupiny B, vitamín PP, takže jeho působení je dáno jejich příznivými vlastnostmi.

Vitamin B1 stimuluje přenos neuromuskulárních impulzů.

Vitamín B6 je důležitý pro plnou funkčnost nervového systému, výrobu neurotransmiterů, zavedení tuku, uhlohydrátů a proteinových výměn.

Vitamin B12 má příznivý účinek na nervový systém, játra, zahajuje proces srážení krve, tvorbu aminokyselin.

Vitamin B9 stimuluje tvorbu erytrocytů, nukleových kyselin, aminokyselin a reprodukční funkce žen, zlepšuje imunitu, kostní dřeň.

Vitamin PP (nikotinamid) poskytuje tkáňové dýchání, reguluje metabolismus sacharidů a lipidů.

Díky tomuto složení Pentovit kompenzuje nedostatek těchto vitaminů, podporuje imunitu a obnovuje metabolismus.

Formulář uvolnění

Uvolněte tablety Pentovit.

Indikace k použití Pentovita

Přípravek Pentovit je předepsán pro prevenci nedostatku vitaminů ze skupiny B.

Existují dobré recenze ohledně přípravku Pentavite, který užívají pacienti pro léčbu asténie a takových onemocnění nervového systému, jako je neuritis, ischias a neuralgie. Ve všech těchto případech jsou vitaminy zahrnuty do komplexní terapie.

Způsob použití

Vitamíny Pentovit užívané třikrát denně, 2-4 tablety po jídle. Vezměte lék na měsíc.

Převzetí kurzu je možné pouze na doporučení lékaře.

Nežádoucí účinky

Použití přípravku Pentovit může způsobit vznik alergií - výskyt kopřivky nebo svědění na kůži.

Tam jsou recenze pentovitidy, působit tachykardii nebo nevolnost, ale tyto případy jsou izolované.

Lék užívejte lépe podle pokynů, jinak může dojít k předávkování hlavních složek. Předávkování vitamínem B1 hrozí narušení ledvin, jater, člověk může mít pocit horečky, křeče, může snížit tlak.

Kvůli přebytku vitaminu B6 může dojít k problémům s krevním oběhem v nohách a pažích.

Vitamín B9 ve velkém množství může způsobit poruchy trávení, špatný spánek, zvýšené excitabilitě.

Vzhledem k předávkování vitamínem B12 se může vyvinout trombóza, plicní edém a srdeční selhání.

Nadměrná dávka vitaminu PP způsobuje hyperglykemii, zvýšené angína.

Kontraindikace

Pentovit podle instrukcí nejsou předepsány dětem, laktaci, těhotným ženám.

Také lék nemůžete užívat v případě přecitlivělosti na vitamíny obsažené v přípravku Pentovit.

Není žádoucí užívat přípravek Pentovit s jinými multivitamínovými komplexy obsahujícími vitamín PP, vitaminy skupiny B.

Rovněž je třeba mít na paměti, že ethanol zabraňuje vstřebávání vitaminu B1 a vitamín B6 snižuje účinnost Levodopy - léčby Parkinsonovy nemoci.

Pentovit: ceny v on-line lékárnách

Pentovit tablety 50 ks.

Pentovit 50 tabl

Pentovit tb p / o číslo 50

Informace o léčivém přípravku jsou obecné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčba je nebezpečná pro zdraví!

Vzdělaná osoba je méně náchylná na nemoci mozku. Duševní aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

Většina žen je schopná získat větší potěšení z toho, že uvažují o svém krásném těle v zrcadle než o sexu. Takže ženy, usilují o harmonii.

Žaludek člověka dobře zvládne cizí předměty a bez lékařského zásahu. Je známo, že žaludeční šťáva může dokonce rozpustit mince.

Játra jsou v našem těle nejtěžším orgánem. Jeho průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Během života produkuje průměrný člověk až dva velké sliny.

Nejvyšší tělesnou teplotu zaznamenala Willie Jonesová (USA), která byla přijata do nemocnice s teplotou 46,5 ° C

Lidská krev "prochází" přes nádoby pod obrovským tlakem a v rozporu s jejich celistvostí je schopná střílet na vzdálenost až 10 metrů.

Abychom mohli říct i nejkratší a nejjednodušší slova, použijeme 72 svalů.

Padající z osla, je pravděpodobné, že zlomíte krk, než padající od koně. Jen se nesnažte toto prohlášení vyvrátit.

Američtí vědci prováděli pokusy na myších a dospěli k závěru, že melounová šťáva brání vzniku vaskulární aterosklerózy. Jedna skupina myší pila čistá voda a druhá - melounová šťáva. Výsledkem bylo, že nádoby druhé skupiny neobsahovaly plaky cholesterolu.

Podle mnoha vědců jsou komplexy vitamínů pro lidi prakticky nepoužitelné.

Každý má nejen jedinečné otisky prstů, ale i jazyk.

Při pravidelných návštěvách solária se zvyšuje pravděpodobnost rakoviny kůže o 60%.

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko srdečních záchvatů a mrtvice.

Pokud vaše játra přestala pracovat, dojde k úmrtí do 24 hodin.

Osteochondróza je degeneračně-dystrofická onemocnění spojená s oděrem meziobratlových disků, postupným narušením integrity strukturních prvků.

Pentovit: složení, návod k použití, recenze lékařů

Pentovit je komplex vitamínů skupiny B rozpustných ve vodě. Léčivo může nejen eliminovat nedostatek živin v těle, ale také řešit řadu problémů spojených s centrálním nervovým systémem a posílit imunitní systém.

Lék má nízkou cenu v rozmezí 150 rublů, zatímco balení obsahuje 50 tablet. Tento komplex je považován za nejpřijatelnější a nejúčinnější léčivo mezi analogy. Ale před nákupem vitamínů byste si měli pečlivě přečíst pokyny společnosti Pentovit, abyste zjistili, jak ji používat.

Složení Pentovity

Jak bylo uvedeno výše, léčivo je plný komplex vitamínů skupiny B a některé užitečné látky v požadované koncentraci pro dospělé. Lék je zcela rozpuštěn ve vodě a rychle vstoupí do krve.

Popis kompozice léčiva a jeho účinek na lidské tělo se s pomocí této tabulky nejlépe rozumí:

Jako pomocná činidla se zde používá cukr, vosk, mastek, pšeničná mouka, stearát vápenatý, mastek a další. Jsou potřebné především k tomu, aby živiny dosáhly nedotčeného žaludku a předčasně se nerozpustily v lidském jícnu.

Přípravek Pentovit je dostupný v bílých bikonvexních tabletách, které jsou potaženy. Přípravek lze koupit v blistrech po 10 kusů nebo balení v 50 a 100 tabletách.

Indikace pro použití

Léčivo je předepsáno za následujících podmínek:

 • k posílení imunity;
 • Astenické stavy různých etymologií: únava, neuropsychiatrická slabost, poruchy spánku a další;
 • léčba a prevence některých onemocnění nervového systému: neuralgie, radikulitida, polyneuropatie, náhrada nervů, terapie bolesti při osteochondróze a další;
 • prevence a léčba nedostatku vitaminu B;
 • k řešení některých kosmetických problémů: léčba akné a různých zánětů epidermis, posílení vlasového folikulu, zlepšení stavu nehtů a kůže.

Dávkování a způsob podání

Předávkování vitamínů je také nebezpečné pro zdraví, stejně jako jejich nedostatek. Přípravek Pentovit, stejně jako jakýkoli jiný léčivý přípravek, by měl být používán podle pokynů lékaře po testování. Obvykle je stanoven měsíční kurz přijetí. Vitamíny pijí 2 až 4 tablety třikrát denně po jídle. Pokud je to nutné, lékař předepíše další měsíční kurz.

Kontraindikace

Lék nelze použít v následujících případech:

 • osoby s přecitlivělostí na složky léčiva;
 • děti do 18 let;
 • během laktace a těhotenství.

Možné vedlejší účinky

Nejprve se kožní dermatitida může projevit jako projev alergické reakce na složky přípravku Pentovit. V závažných případech může být do něj přidána nevolnost nebo tachykardie.

Samozřejmě, překračování denní dávky léku je nepřijatelné. To může být velmi nebezpečné pro zdraví pacienta. V takových případech dochází k následujícím projevům:

 • nadbytek vitamínu B1 v těle ohrožuje vznik poruchy ledvin, může se jednat o horečku, křeče ve střevech a krevní tlak se sníží;
 • předávkování vitamínem B12 může vést k plicnímu edému, vaskulární trombóze, srdečnímu selhání;
 • velké množství vitaminu B6 vede k poklesu přívodu krve do končetin, v důsledku čehož se ochladí;
 • přebytek vitaminu B3 vede ke zvýšení hladiny cukru v krvi. Kromě toho obal tablet obsahuje také cukr. To je třeba vzít v úvahu u diabetiků;
 • předávkování kyselinou listovou způsobí podrážděnost a naruší spánek, stejně jako poruchu trávení.

Co jiného byste měli vzít v úvahu při užívání léku

Pentovit má v kombinaci s jinými léky několik omezení, a to:

 1. Léky obsahující kolchicin a biguanidy nejsou kombinovány s vitamínem B12.
 2. Alkohol v krvi výrazně snižuje vstřebávání léku, takže se musíte zdržovat u nápojů, které obsahují alkohol. V takových případech byste se měli úplně zdržet užívání tablet.
 3. Aby nedošlo k předávkování, není možné kombinovat příjem dalších komplexů, ve kterých jsou vitamíny skupiny B s Pentovitem.
 4. Přípravky obsahující penicilin interferují s normální absorpcí B6. Totéž platí pro perorální antikoncepci.
 5. Pentovit významně snižuje absorpci a účinnost léků z onemocnění Levodopou (Parkinsonova choroba).
 6. Při plánování těhotenství by užívání drogy mělo být provedeno nejméně dva měsíce před kontemplace dítěte.
 7. Skladujte na temném místě, jehož teplota nepřesahuje 25 stupňů Celsia.

Analogy drogy

Existuje mnoho možností, jak nahradit Pentovitu. Mezi ně patří:

 • Beviplex;
 • Alvit;
 • Supercheck;
 • Revit;
 • Combibien Tabs;
 • Altaivitamin;
 • Neuromultivitida a další.

Kupující by se měl samozřejmě věnovat falšování a zakoupit originál drogy pouze v lékárnách. Vezměte si to podle přísných pokynů.

Lékařské recenze o Pentovite

Dobré recenze o výhodách léku Pentovit opouštějí nejen pacienty, ale i ošetřující lékaře. Ta druhá poznámka není jen dobrý účinek z příjmu, ale také jeho rozpočtových nákladů na vitamíny.

Nemyslel jsem si, že by takové jednoduché vitamíny měly tak ohromující účinek. Problém s poruchami spánku byl vyřešen velmi rychle. Dokonce jsem se ani nedíval na analogy.

Levné a rozzlobený! Lékař mi přidělil tyto vitamíny. Propyl položil kurz a byl s nimi spokojený.

Pentovit - to jsou silné vitamíny, které mohou rychle vyřešit problém vypadávání vlasů. Po několika týdnech si všiml účinku jeho použití.

Pentovit - návod k použití pro děti a dospělé

Lékařská droga Pentovit obohacuje tělo vitálními vitamíny skupiny B, upokojuje nervový systém, normalizuje metabolismus, zlepšuje imunitu. Tento multivitamínový komplex je doporučen pro dospělé a děti starší 12 let. Vitamíny Pentovit lze koupit v lékárně, ale před zahájením léčby nebo profylaktického kurzu byste se měli poradit se svým lékařem.

Složení vitamínů Pentovit

Pentovit je multivitaminový komplex, který se dodává ve formě filmom obalených tablet. Určeno pro perorální příjem plného kurzu. K dispozici v baleních po 10, 50 a 100 tabletách. Složení přípravku Pentovita zahrnuje pět vitamínů skupiny B, které určují jeho udržitelný terapeutický a profylaktický účinek.

Název účinných látek

Tabulka koncentrace 1, G

Farmakologické vlastnosti

Podle pokynů lze vitamíny Pentovit užívat samostatně za účelem prevence nebo jako součásti farmakoterapie. Terapeutický účinek určuje účinek aktivních složek:

 1. Vitamín B1 aktivuje přenos neuromuskulárních impulzů, stimuluje produkci neurotransmiteru acetylcholinu. Thiamin se vstřebává v duodenu a tenkém střevě a metabolizuje se v játrech. Neaktivní metabolity se vylučují ledvinami.
 2. Vitamín B6 se podílí na syntéze neurotransmiterů, stimuluje tuk, sacharidy, proteinový metabolismus, normalizuje periferní nervový systém. Pyridoxin se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu (gastrointestinální trakt), v játrech užívá aktivní formu pyridoxalfosfátu. Hlavním produktem metabolismu je kyselina 4-pyridoxylová, která se vylučuje ledvinami.
 3. Kyselina listová zrychluje tvorbu nukleových kyselin, erytrocytů, aminokyselin. Příznivě ovlivňuje reprodukční funkci žen, zlepšuje imunitní systém a kostní dřeň. Kyselina listová se adsorbuje difúzí. Absorbuje se ve formě jednoduchých hydrolyzátů a rovnoměrně se rozkládá ve všech tkáních. Proces metabolismu nebyl studován.
 4. Cyanokobalamin zlepšuje fungování nervového systému, jater, aktivuje proces srážení krve a podílí se na syntéze aminokyselin. Přenáší se do ileu pomocí glykoproteinu, ve velkých objemech absorbovaných difúzí. Metabolismus kyanokobalaminu postupuje pomalu, eliminují se neúčinné metabolity žluči.
 5. Vitamin PP zlepšuje tkáňové dýchání, metabolismus sacharidů a lipidů. Nicotinamid se produktově vstřebává z trávicího traktu, proniká do systémové cirkulace a je rovnoměrně rozptýlen v tkáních a orgánech.

Indikace k použití Pentovita

Uvedená medikace je předepsána pro sezónní hypovitaminózu a zvýšenou nervozitu pacienta. Podle pokynů pro použití Pentovita několik:

 • chronický stres;
 • astenické stavy;
 • neuralgie, polyneuritidy;
 • dermatóza, dermatitida;
 • po infekčních onemocněních.

Jak užívat přípravek Pentovit

Lék ve formě tablet je určen k perorálnímu podání. Podle pokynů trvá léčba nebo profylaxe trvá nejméně 3-4 týdny, což umožňuje orální podání. Tablety by měly být spolknuty celé, nejlépe v době jídla a vypít velké množství vody. Pacientům starším 12 let se doporučuje vypít tablety 2-4. třikrát denně. Opakovaná léčba nebo profylaxe lze provést na základě individuálního doporučení ošetřujícího lékaře. Samoléčení je kontraindikováno.

Pentovit: pokyny pro použití vitamínů

Pentovit je komplexní lék, který doplňuje nedostatek vitamínu. Lék má obecný tonický účinek.

Nástroj pomáhá vyrovnat se s úzkostí, nervozitou, nespavostí. Ženy oceňovaly léčebné vlastnosti léčiva pro vlasy.

Indikace pro použití

Lék pentovit je komplexní léčebný prostředek. Platí pro následující případy:

 • Prevence a léčba hypovitaminózy
 • Závažné infekce
 • Neuralgická onemocnění
 • Kožní onemocnění.

Složení léku

Komplexní produkt obsahuje vitaminy a minerály, které jsou přínosné pro lidské zdraví. Skupina vitamínů, které tvoří pentovit, bude také velmi užitečná pro vlasy.

Vitamin B6 normalizuje nervový systém. Je to nezbytné pro ty, kteří potřebují posílit imunitní systém. Vitamín B1 pomáhá stimulovat neuromuskulární impulsy, spouští mozkovou funkci. Vitamín B12 má příznivý účinek na nervový systém, zabraňuje výskytu anémie. Vitamin B9 podporuje syntézu červených krvinek a nukleových kyselin. Vitamin PP se podílí na metabolismu.

Vitamíny ze skupiny B pentovit pomáhají zvládat onemocnění nervového systému. Podle vitamínů v léku můžete snadno vidět zdravotní přínos pentovit.

Léčivé vlastnosti

Multivitaminy mají pozitivní účinek na centrální a periferní nervový systém. Zvláště užitečné je vypít pentovit během sezónní avitaminózy.

Nedávno rozšířené rozpoznání pentovit kulturistiky. Droga je účinná pro obnovu těla po vyčerpávajícím tréninku. Plánujete-li užít drogu, musíte se poradit se svým lékařem.

Pentovit - lék na krásu. Při příjmu vitamínů pro vlasy se zabraňuje jejich křehkosti, posiluje a začíná růst. Zvláště označuje účinnost pentovitidy z alopecie.

Formy uvolnění

Přípravek Pentovit je dostupný ve formě bílých tablet se specifickým zápachem, potažený, 50 a 100 kusů. Balíčky jsou vyrobeny z PVC fólie a lakované hliníkové fólie. Polymerové plechovky mají šroub s krkem a víčkem.

Cena drogy je asi 70 rublů, což je levnější než dovozní protějšky.

Způsob použití

Pentovit se doporučuje užívat 2-4 tablety 3krát denně s jídlem po dobu 3-4 týdnů. Tento přijímací algoritmus je vhodný pro děti od 12 let a dospělé.

Pro péči o stav vlasů se léčba po dobu 3-4 týdnů opakuje 2-3 krát. Přerušení mezi kurzy je 2-3 týdny.

Při léčbě pentovitidy rozhoduje ošetřující lékař o tom, kolik tablet by měl pacient užívat denně, s přihlédnutím k jednotlivým funkcím.

Je důležité si uvědomit, že přebytek vitaminu B je škodlivý pro zdraví!

Během těhotenství a kojení

Pentovit během těhotenství a kojení je používán s opatrností kvůli možnému přebytku vitaminu B. Lékař může předepsat těhotnou a ošetřovatelskou pentavit, pokud existují důkazy. Současně je dávka pentovitu během těhotenství výrazně snížena, aby nedošlo k poškození plodu nebo dítěte. Při plánování těhotenství je důležité konzultovat s porodníkem-gynekolog.

Pokyny pro pentovitidu obsahují varování: těhotné ženy a matky, když kojte dítě, užívejte drogu pod přísným dozorem pediatra!

Kontraindikace

Tablety přípravku Pentovit jsou kontraindikovány u dětí mladších 12 let. V některých případech však může lékař s komplexní léčbou předepsat pentenitidu dětem 7 let a ještě mladším. Takové jmenování je možné, pokud dítě nedostává vitamin B.

Přípravek Pentovit by neměl být podáván dětem bez lékařského dohledu!

U pacientů s diabetem v léčbě pentovitidy by se průběh léčby neměl shodovat s exacerbací tohoto onemocnění.

Je zakázáno užívat pentovitu po pití alkoholu, protože lék je špatně absorbován tělem.

Bezpečnostní opatření

S extrémní opatrností by měl přípravek užívat osoby s přecitlivělostí na složky léku.

Křížové lékové interakce

Během léčby vitamínem Pentovit je zakázáno užívat další komplexy vitamínů, aby se předešlo předávkování. Lék interaguje špatně s léky při Parkinsonově nemoci.

Nežádoucí účinky

Při užívání léku mohou mít vedlejší účinky:

 • Kožní vyrážka s vážným svěděním
 • Tachykardie.

Pokud dojde k nežádoucím účinkům, okamžitě přerušte léčbu.

Předávkování

Při užívání vitamínů ze skupiny B vyžaduje pentovita přísné dodržování pravidel. Předávkování je nebezpečné pro rozvoj hypervitaminózy. Dávka pentovit potřebná k účinnému použití léčiva musí pacienta striktně sledovat.

Může dojít k příznakům předávkování:

 • Arytmie, tachykardie
 • Poruchy spánku
 • Bolest hlavy a závratě
 • Citlivost končetin.

Podmínky ukládání

Připojené k vitamínům pentovit pokyny pro použití doporučuje uložit je na suché místo nepřístupné pro děti.

Doba použitelnosti je 3 roky. Použití vitamínů pentovita po uplynutí doby použitelnosti je zakázáno.

Analogy

Neuromultivitida

G.L.PHARMA, GmbH, Rakousko

Cena: 204 rublů.

Neuromultivitida pozitivně ovlivňuje nervový systém. Je předepsána pro různé typy neuralgie, osteochondrózu, bolesti dolních končetin spojené se zvednutím nervových kořenů. Thiamin, který je součástí léku, se podílí na metabolických procesech a nervových impulsech podél nervových vláken a pyrodixin se podílí na tvorbě neurotransmiterů. Pro děti je lék předepisován na hypovitaminózu, stejně jako na obnovení imunity po dlouhodobých infekčních nemocech av pooperačním období. Účinná léčba neuromuskulitidy při plánování těhotenství.

Výhody:

Nevýhody:

 • Neobsahuje vitamíny B3 a B9
 • Má vysoké náklady.

V-Vitacaps

MINSKINTERKAPS UP (Běloruská republika)

Cena: 120 rublů.

B-Vitacaps je indikován při léčbě deficitu vitaminu a při profylaxi s vysokým duševním a fyzickým stresem. Léčba normalizuje metabolické procesy v těle, zlepšuje přenos nervových impulsů, chrání buněčné membrány před toxickými účinky.

Výhody:

 • Kompozice obsahuje cholekalciferol, který doplňuje nedostatek vitaminu D, posiluje kosti a zuby a podílí se na metabolismu.

Nevýhody:

 • Vzhledem k obsahu pyridoxinu, předepsaného s opatrností pacientům trpícím ischemickou chorobou srdeční
 • Náklady jsou vyšší než cena Pentovit.

Pentovit - návod k použití drogy

B vitamíny zlepšují fungování centrálního nervového systému, pomáhají posílit imunitní systém, pomáhají vyrovnat se s depresí, úzkostnou náladu. Ovlivňují stav nehtů a vlasů. Chcete-li kompenzovat nedostatek vitamínů, předepisují lékaři lék Pentovit. Návod k použití popisuje funkce tohoto nástroje.

Složení Pentovity

Lék je dostupný ve formě pilulky. Pentovitum (Pentovitum) obsahuje vitaminy PP a skupinu B. Kvantitativní složení látek jedné tablety:

Farmakologický účinek

Lék patří k vitamínům rozpustným ve vodě. Farmakologický účinek je určen složenými látkami. Vyrábějí takový účinek na tělo:

 • Thiamin (B1). Ovlivňuje stav svalů a nervového systému, pro syntézu neurotransmiteru je nezbytný acetylcholin.
 • Kyselina listová (B9). Stimuluje kostní dřeň, podporuje vývoj nukleových kyselin, červených krvinek, aminokyselin.

Multivitamíny, díky složkám tvořícím složení, se podílejí na mnoha procesech těla:

 • Pyridoxin (B6). Normalizuje sacharid, metabolismus lipidů, práce periferního systému centrálního nervového systému (CNS), obsahuje enzymy, které přeměňují potravu na energii. Jednou v játrech se látka změní na pyridoxal fosfát - aktivní formu vitamínu.
 • Nikotinamid (PP). Regulace funkce nervového systému, účast na metabolismu lipidů, sacharidů a kyslíku. Látka zabraňuje výskytu migrény, normalizuje proces tkáňové dýchání.

Pokyn uvádí, že kyanokobalamin (B12), který je součástí tablet, má užitečné vlastnosti. Se svým nedostatkem je ztráta paměti, tachykardie, ztráta hmotnosti. Tato látka:

 • Je transportován skrze tělo pomocí glykoproteinu produkovaného žaludeční sliznicí.
 • Absorbováno difúzí.
 • Podílí se na tvorbě červených krvinek, syntéze aminokyselin.
 • Obnovuje metabolismus.
 • Regulace funkcí jater, nervového systému, krvotvorných orgánů.
 • Zlepšuje srážení krve.

Indikace k použití Pentovita

Lékaři často předepisují lék na odstranění příznaků hypovitaminózy. Tablety Pentovit podle pokynů se používají k léčbě patologických stavů. Nástroj je předepsán pro:

 • Zotavení z těžkého infekčního onemocnění.
 • Prevence nedostatku vitamínů, stresu.
 • Léčba astenických stavů.
 • Normalizace imunity.

Vitamínový pacient předepsaný lékařem. Indikace pro použití podle pokynů mohou být takové choroby a podmínky:

 • dermatóza;
 • neuritis;
 • radikulitida;
 • neuralgie;
 • Onemocnění CNS;
 • polyneuritida;
 • dermatitis;
 • zvýšená nervozita;
 • depresivní stav;
 • sezonní avitaminóza;
 • bolest podél nervu;
 • křehké nehty;
 • noční křeče;
 • vypadávání vlasů.

Jak užívat přípravek Pentovit

Návod na použití stanovuje pravidla užívání drogy. Léčba, která může trvat měsíc, je předepsána lékařem. Tablety Pentovit se doporučují používat následovně:

 • polknout bez žvýkání;
 • vypít malé množství vody;
 • užívat si s jídlem;
 • Dávkování - 2-3 kusy, třikrát denně.

Zvláštní instrukce

Pokyn určuje důležité body, které chcete věnovat pozornost. Dodržování pravidel pomůže vyhnout se vážným problémům. Zvláštní pokyny pro použití výrobku:

 • Je důležité udržovat dávku předepsanou lékařem, aby se zabránilo hypervitaminóze.
 • Vzhledem k cukru, který je součástí drogy, by měly být vitaminy užívány opatrně u diabetiků.
 • Během léčby je příjem multivitaminových přípravků včetně vitamínů skupiny B.
 • Tablety neovlivňují koncentraci pozornosti při práci se složitými mechanismy, řízení vozidel.

Během těhotenství

Vitamín B12, který je součástí přípravku, má vliv na tvorbu fetální neurální trubice, což je důležité, když dítě čeká. Pokyny zakazují užívání léku během těhotenství. To je způsobeno nedostatkem údajů o komplexním účinku přípravku na plod. V případě naléhavé potřeby:

 • Lékař může předepsat přípravek Pentovit;
 • je třeba neustále sledovat stav ženy a nenarozeného dítěte.

Pentovit děti

Pokyn dovoluje užívání drogy od věku 12 let. Pentovit pro děti může být součástí komplexní terapie při léčbě onemocnění centrálního nervového systému, kožních patologií, v případě snížené imunity. Je třeba se soustředit na tyto body:

 • Léčba se provádí pod dohledem pediatra.
 • Kontraindikace pro použití jsou zvažovány.
 • Když jsou vedlejší účinky léku zrušeny.

Léková interakce

Při předepisování léku pacientovi musí lékař prokázat pokyny a zjistit, jak lék funguje ve spojení s jinými léky. To pomůže vyhnout se nežádoucím účinkům, poškození pacienta. Nebezpečné kombinace nejsou vyloučeny:

 • Léky obsahující biguanidy, kolchicin, snižují absorpci kyanokobalaminu.
 • Alkohol snižuje vstřebávání vitamínu B1.
 • Používání antikonvulzí způsobuje nedostatek thiaminu.
 • Používání vitaminů současně s lékem Levodopa snižuje jeho účinnost.

Pentovit: návod k použití, analogy a recenze, ceny v lékárnách v Rusku

Pentovit je multivitaminový přípravek, který je založen na vitaminu B. Základem kombinace těchto vitaminů je jejich kombinovaný účinek na funkční stav centrálního a periferního nervového systému.

Složení vitamínů Pentovit (1 tableta):

 • Nikotinamid (vitamin PP) -20 mg;
 • Vitamin B6 - 5 mg;
 • Vitamin B1 -10 mg;
 • Kyselina listová - 400 mikrogramů;
 • Vitamin B12 - 50 mikrogramů.

Zahrnuty do přípravy vitamínů mají přímý účinek na centrální nervový systém - upokojují, zlepšují práci, normalizují přenos nervových impulzů.

 • Vitamin B1 stimuluje přenos neuromuskulárních impulzů.
 • Vitamín B6 je důležitý pro plnou funkčnost nervového systému, výrobu neurotransmiterů, zavedení tuku, uhlohydrátů a proteinových výměn.
 • Vitamin B12 má příznivý účinek na nervový systém, játra, zahajuje proces srážení krve, tvorbu aminokyselin.
 • Vitamin PP (nikotinamid) poskytuje tkáňové dýchání, reguluje metabolismus sacharidů a lipidů.
 • Kyselina listová je nezbytná pro syntézu nukleových kyselin, aminokyselin, je stimulátorem erytropoézy.

Přípravek Pentovit je předepsán pro prevenci nedostatku vitaminu B.

Indikace pro použití

Co pomáhá Pentovitovi? Podle pokynů jsou vitamíny předepsány v následujících případech:

 • Kombinovaná léčba periferních nemocí (ischias, neuralgie, neuritida) a centrální nervový systém;
 • Astenické stavy různého původu.

Komplex vitamínů může být použit pro problémy s vlasy a nehty. Kosmetologové prokázali účinnost použití vitamínů Pentovit pro zlepšení stavu a růstu vlasů u žen a mužů.

Návod k použití Pentovit, dávka vitamínů

Tablety se užívají po jídle ústně, bez žvýkání, stlačené malým množstvím vody.

Standardní dávka vitamínů podle návodu k použití Pentovit - od 2 do 4 ks. 3krát denně, v pravidelných intervalech. Recepční kurz - 4 týdny.

Při užívání léku se nedoporučuje užívat multivitamínové komplexy, které obsahují vitaminy skupiny B.

Alkohol dramaticky snižuje vstřebávání vitaminu B1.

Nežádoucí účinky

Pokyn upozorňuje na možnost vývoje následujících vedlejších účinků při předepisování vitamínů Pentovit:

 • Alergické reakce na složky léku (svědění, kopřivka).
 • V ojedinělých případech se může objevit nevolnost a tachykardie.

Kontraindikace

Je zakázáno jmenovat společnost Pentovit v následujících případech:

 • zvýšená individuální citlivost na složky léčiva;
 • věk dětí;
 • období těhotenství a kojení.

Předávkování

Přebytek vitaminu B6 může způsobit krevní oběh v nohách a pažích.

Vitamín B9 ve velkém množství může způsobit poruchy trávení, špatný spánek, zvýšené excitabilitě.

Vzhledem k předávkování vitamínem B12 se může vyvinout trombóza, plicní edém a srdeční selhání.

Předávkování vitamínem PP způsobuje hyperglykemii, zvyšuje frekvenci záchvatů anginy pectoris.

Analogy Pentovit, cena v lékárnách

V případě potřeby je možné nahradit vitamíny Pentovit s protějškem pro léčebné účinky - to jsou léky:

Multivitamíny s podobným mechanismem účinku (koincidence ATC kódu 4. úrovně):

Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití přípravku Pentovit, cena a recenze se nevztahují na vitaminy podobné. Je důležité poradit se s lékařem a nečinit nezávislou náhradu drogy.

Cena v lékárnách v Rusku: Pentovit 50 tablet - od 113 do 173 rublů, podle 836 lékáren.

Skladujte na suchém, tmavém místě, mimo dosah dětí, při teplotě nepřesahující 25 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

Pro Více Informací O Suché Vlasy