logo

Jak udělat domácí pepře s medem - nejlepší recepty

Peppermint s medem je starý a velmi známý nápoj. Mnoho národů: Rusové, Poláci, Ukrajinci, Maďaři, Litevci - popírají autorské právo na svůj recept, a říkají, že od počátku času je má pepř mentální tradiční nápoj.

S největší pravděpodobností nikdo skutečně nepozná historii svého původu. Ale pravděpodobně to není tak důležité. Hlavním důvodem je, že tato tinktury, která se používá jako aperitiv, dokonale stimuluje chuť k jídlu a jako lék, který šetří z účinků hypotermie a nachlazení, neztratil svou popularitu již od starověku.

Jak si vyrobit pepřovou vodku s medem doma?

V ruských slovnících "pepřová vodka" znamená "vodku ochucenou pepřem". A otázka, jak vyrobit přírodní pepř vodku bez jakýchkoli příchutí, barviv a jiných škodlivých nečistot, je odpověď jednoduchá: připravíme ji doma, připravíme ji sami a jen z vysoce kvalitních ingrediencí. Úkolem je také usnadněno skutečností, že pepřové recepty jsou velmi jednoduché a složky jsou poměrně cenově dostupné.

Vezmeme jako základ dobrou vodku, alkohol zředěný až 40-45% nebo moonshine (dobře vyčištěný a bez nepříjemného zápachu). Kvalita použitého alkoholu je velmi důležitá - na něm závisí chuť a příznivé vlastnosti původního výrobku.

Povinnými přísadami jsou horké pepře, které dávají nápoji vynikající hořící chuť a ostrost a sladký med, jehož přítomnost pomáhá vyhlazovat hořící vlastnosti pepře a způsobuje jemnější chuť pepře.

Pepřové struky mají střední velikost (1-2 cm v průměru a 6 až 10 cm na délku), aby se snadno dostaly do hrdla lahví. Je povoleno používat suchou papriku, ale jeho množství v receptu musí být sníženo kvůli větší ostrosti (přibližně 1 pepř se rovná 1 čajové lžičce mletého pepře).

Je třeba mít na paměti, že chuť pepře a jeho chuchera závisí na odrůdě, době sběru, způsobu skladování. Ovoce různých odrůd chilli papriček, obsahující kapsaicin ve velkém množství (látka, která poskytuje ostrost a spalování), mají obzvláště štiplavou chuť. Existují také slabé druhy, jako je paprika nebo maďarský voskový pepř. Recepty navíc mohou používat nejen červenou papriku, ale také horkou zelenou papriku (barva neovlivňuje chuť nápoje).

Při první přípravě (zejména pokud stupeň horkosti a vlastnosti pepře nejsou známy), můžete použít jednu malou misku na litr kapaliny. Můžete nastavit chuť nápoje a jeho ostrost odstraněním pepře z něj v okamžiku infuze nebo přidání dalších ingrediencí.

Po přijetí velmi horké pepřové vodky můžete dodatečně přidat čistou vodku nebo ji nechat pro místní léčebné účely ve formě odření.

Tip: Chcete-li odstranit přebytečnou hořkost z tinktury, doporučujeme nalít vroucí vodu na speciální odrůdy horké červené papriky a použít je k odstranění semen.

Med je lepší používat tekuté, voňavé, květinové nebo pohanky. V ideálním případě, pokud je to pouze z včelí s jeho léčebnými vlastnostmi plně zachováno v něm. Ačkoli kalený med může být použit spolu s kapalinou, protože jeho užitečné vlastnosti jsou zachovány i s takovou konzistencí.

Vonná sladkost medu, v souladu s bodnou silnou základnou, pomáhá získat bohatou, pikantní, s výraznými ostrými tóny nápojů.

Různé koření: novinka a černá hořká paprika, muškátový oříšek, hřebíček, kmín, skořice, vanilková esence, česnek, petržel a kopr a další - nejsou povinné složky. Můžete experimentovat s jejich složením a množstvím. Ale v každém případě jejich přítomnost v tinkturě učiní chuť domácích pepřových koktejlů bohatší, jasnější a bohatší.

Dále se podíváme na několik receptů na pepřovou vodku s medem na měsíčníku, vodku nebo alkohol. Snad poprvé a nebudou schopny dosáhnout požadovaného výsledku. Je třeba se pokusit upravit recept podle vašeho vkusu, experimentovat s počtem a složením ingrediencí, jejich poměrem a časem infuze.

Recept na pepřovou vodku s moonshine

Hlavní složky:

 • med - 4-5 lžící. l
 • moonshine (45-50%) - 2 l
 • 3-5 červených paprikových papriček
 • Černý pepř - 7-10 ks.
 • vanilkový cukr - ½ pytel
 • Sladká paprika - 2-3 tsp.
 • skořice - ½ lžičky.

Nejprve připravte koření: nakrájené papriky v podlouhu po dlouhou dobu, dělejte pokrmy na kůži a hněteme hrach, aby kořením poskytla chuť svou maximální chuť a ostrost. V některých případech se semena získávají z pepře (ale je to na vás: někdo si myslí, že semena mají naopak zvláštní tóninu).

Koření a med vylejte moonshine a míchat tak, že všechny med je rozpuštěn. 7 dní, aby směs trvala, občas míchala. Abyste jej nepřehnuli pepřem, můžete zkusit nápoj po dobu 4 dnů (pokud je velmi horké, můžete z kapaliny odstranit nějaký paprikový paprsek).

Na konci doby expozice pečlivě filtrujte nápoj, naplňte do lahve a držte ještě pár dní pro konečné zrání a objasnění.

Tinktura pepře s medem na vodce

 • vodka - 1 l
 • med - 5-6 lžící. l
 • červená paprika - 2 lusky
 • karafiát - 5 hvězdiček
 • černý pepř - hrášek 7-10

Přípravu domácího pepřového vodka podle tohoto receptu rychle a ulehčte. Všechny koření (pepř, hřebíček), vodka, udržujte teple po dobu 3-4 dnů. Směs musí být míchána a třepána několikrát denně. Poté se napněte přes plátno. Tekutý med se vlije do tinktury, vše se míchá a po uplynutí jednoho nebo dvou dnů se může konzumovat.

Domácí vinaři se doporučují, aby nevyloučili filtrované přísady, ale aby je znovu použili v receptech pepřové vodky s medem. K tomu přidejte ještě několik lžiček medové sladkosti a nalijte ji celou novou vodkou (doba infúze se zvyšuje na týden).

Recept na aromatizovanou mletou máta na alkoholu s medem

Přísady v tomto receptu jsou používány více, ale nápoj se ukáže jako jantarově-zlatá barva s originální chutí, bohatou vůní medu a koření.

Složení:

 • alkohol (40-45%) - 1 l
 • muškátový oříšek - ¼ polévková lžička.
 • chilli papričky - 1-2 lusky
 • černý pepř - ½ lžičky.
 • med - 1 polévková lžíce. l
 • Novinka - 3-4 kusy.
 • Karafiát - 2-3 ks.
 • Skořice - ¼ čajových lžiček.

Koření (rozdrněte pepř na pepři, rozdrněte pepř-hrášek) s vodkou na 60-70 ° C a dusíme 10 minut.

Chladni, přidejte med (pokud se cítil velmi horký, odstraňte papriku) a držte jej na další týden na tmavém místě.

Pak napněte vše a nalijte do lahví. Několik dní je připravena tinktury pepře a medu.

Výhody a poškození pepřové tinktury na medu

V závislosti na receptu přípravku může být použita jako stolní alkoholický nápoj pepřová vodka s medem a také jako terapeutická tinktura.

Historie pepřové vodky je nějakým způsobem spojena s výskytem takového nápoje jako vodka v ruském státě (i když obyčejný moonshine byl používán jako základ). Zpočátku byla do alkoholové báze přidána pepř, aby se připravila léčebná tinktáze, která byla ošetřena omrzlinou a poškozenou kůží, s radikulitidou.

Naši předkové hádali o léčivých vlastnostech červeného pepře a používali ho v lidové medicíně jako baktericidní činidlo jako prostředek stimulování metabolismu a práce žaludku, která ztenčila krev.

Voňavá domácí pepřová tinktura s přídavkem medu a koření, která má celou řadu užitečných vlastností, když je používána správně, pomáhá tělu zvládnout různé nemoci. V moderním kosmetologickém ošetření se vlasová péče používá v péči o vlasy.

Med (zejména pokud není při přípravě tinktury vystaven tepelnému ošetření) je nejsilnější přírodní antiseptikum s antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi.

V receptech pro kosmetické procedury a odření se kromě medu a pepře mohou používat i jiné složky.

Samozřejmě, pepřové révy s medem nelze považovat za kompletní lék. Ale s hypotermie a prvními známkami chladu, 50 gramů hořící tinktury přes noc vás může zachránit před nepříjemnými příznaky a nemoci.

Rychlé oteplování a spouštění mechanismu samoléčeby, které je pro nás samo přírodou samo o sobě, pomáhá tinktura medonosných pepřů rychle překonat onemocnění nebo alespoň oslabit její průběh.

K udržení hotové tinktury všech svých léčebných vlastností nemůže být vyhříván. Nejlepší místo pro uložení je tmavá místnost, kde sluneční paprsky neklesají. Při dlouhodobém skladování se doporučuje, aby se kořením po namáhání odstranily z tinktury.

Rychlý recept na máta s medem pro ošetření

Taková expresní metoda se zcela zdůvodňuje, když není doma připravený nápoj, a onemocnění se již vyskytuje nebo se potřebujete rychle zahřát. Je možné, že pepřový pepř, připravený za hodinu nebo dvě, bude nižší než tinktúra s dvoutýdenní expozicí, ale bude schopna plnit svou funkci terapeutického léčiva.

Budeme potřebovat:

 • moonshine, vodka, zředěný alkohol - 0,5 l
 • med - 1 polévková lžíce. l
 • voda - 0,1 l
 • horká paprika - 1 pod

Pokud chcete, můžete přidat keř, sušenou papriku, černý pepř nebo jiné koření.

Vaříme koření ve vodě po dobu 10 minut po vaření při minimálním teple. Po vyjmutí z tepla přidejte med na stejné místo a vše promíchejte, ochlaďte a kombinujte s vodkou, protřepejte. Držte další hodinu nebo dvě z tmavého místa.

Jak vypít pepřovou vodku?

Znalec nedoporučuje pití nápoje velmi chladno nebo teplo. Optimálně - to je pokojová teplota.

Chuť pepřové tinktury je ostrá a hoří a její síla je v průměru 35%. S oteplovacím účinkem je vhodnější pro zimní zimu. Kromě toho výrazně stimuluje chuť k jídlu a navrhuje vhodné občerstvení - vydatné masové pokrmy, smažené brambory, okurky a houby.

Ne každý doporučuje pití máty peprné, věřit, že to může zvýšit pálení efekt pepře, což není vždy, a ne na každého vkusu.

Kontraindikace

Měli bychom si uvědomit, že se příliš nepoužíváme pepřových kůr, a pokud existují nějaké kontraindikace, můžete se ublížit. Silný alkohol ve velkém množství (bez ohledu na jeho složení a způsob přípravy) je vždy toxinem.

Tento nápoj je absolutně kontraindikován pro osoby s alkoholovou závislostí, stejně jako lidé trpící chorobami jater, žlučníku a žaludku.

Jak udělat domácí pepř tinktury - 5 jednoduchých receptů

Pertsovka - jedná se o alkoholické nápoje, které nikomu neopravuje. Pokud se vodka, vermut nebo brandy nemusí cítit jako určitá část obyvatelstva, pak se všichni budou líbit pepřovou vodku. Krása této tinktury je, že v důsledku koření a horkých papriček tam alkoholické páry se vůbec necítí. Proto při konzumaci není potřeba zadržovat dech, rychle udeřit nebo popít. Dnes budeme říkat, jak si doma připravit pepřovou tinkturu, a poskytnout praktické rady.

Jaký druh nápoje?

Pepper vodka je alkohol, který byl infuzován jedním nebo více druhy pepře. V některých receptech najdete až 8 různých papriček. Jiné jsou mnohem stručnější a doporučujeme používat pouze červené papriky. Ve skutečnosti, abyste si doma připravili lahodnou vodku, měli byste trochu experimentovat. Alternativou je použít recepty, které uvádíme níže.

Recepty na vaření

Na moonshine

Tento recept na pepřovou vodku je pozoruhodný díky své jednoduchosti, a to jak ve výrobě, tak v dostupnosti přísad. Zde je návod, jak vyrobit mátovou koktejl z moonshine:

 • 1 litr moonshine;
 • 1 paprika z červené papriky;
 • 1 lžíce hřebíčku.

Smíchejte všechny přísady do jedné nádoby a nechte několik týdnů naplnit. Pepř může být zcela nanesen bez přerušení. Období naléhání je natolik dost pro to, aby dal celou svou ostrost svatému měsíci. Kromě toho bude filtrace mnohem jednodušší - semena se v nádobě nerozšíří pepřovou vodkou.

Na vodce

Aby vodka s pepřem byla úspěšná, následujte naši radu. Nejlepší je, abyste si osvojili osvědčenou vodku, abyste nebyli zklamáni po dvou týdnech. Dále je třeba poznamenat, že vodka nesmí obsahovat žádné aromatické a aromatické přísady. Takže budeme potřebovat:

 • 1 litr vodky;
 • 1 lžička. mletá skořice;
 • 2 stroužky pistil;
 • 2 lžičky. med;
 • 0,5 lžíce. kmín;
 • 1 chili;
 • 3 pepřové květy;
 • 1 lžička. černé pepře;
 • 1 lžička. muškátový oříšek.

Smíchejte všechny přísady do smaltované hrnce. Vložíme hrnec na velmi nízkém ohni a přivedeme k varu. Jakmile se bubliny začnou zvedat, okamžitě vyjměte nádobu z ohně, zakryjte víkem a počkejte, až se ochladí až na 40 stupňů (může být drženo v ruce). Nalijte do skleněné nádoby (nádoba, láhev). Trvejte na tom, že nápoj by měl být v tmavém prostředí během 5 až 10 dní při pokojové teplotě. Po uplynutí této doby by měl být obsah filtrován přes plátno a nechat tinkturu stát pár hodin v dolní části chladničky.

Na alkohol

To je nejlepší tinktury receptury. V roce 2016 mu byla udělena zlatá medaile na konvenci palírny v Černé půdní oblasti. Chuť je velmi jemná a příjemná. Zvažte, že se zde používá "Spark" pepř, takže princip "více znamená lepší" není pro tento případ! Takže pochopíme, co potřebujeme a jak vařit vodku pepře doma:

 • 1 litr 40% alkoholu;
 • 15 černých pepřových kukuřiček;
 • 3 pepřové květy;
 • 3 polévkové lžíce. l med;
 • 0,25 - 0,5 pod červené papriky "Spark";
 • Velmi malý kousek skořice (v hůlce) nebo 0,5 lžičky. mleté ​​skořice.

Všechny složky by měly být smíchány ve skleněné nádobě a nechat je vařit 2 týdny. Poté byste měli tento nápoj přefiltrovat a nechat ho stát ještě pár hodin. Chcete-li, aby chuť trochu jasnější, můžete přidat oranžovou kůru.

Recept s medem

Téměř každý recept na pepřovou vodku doma musí nutně obsahovat nějaký med - trochu změkčuje koření nápoje a činí to ještě zdravější. V tomto receptu med hraje jednu z prvních houslí. Připravte následující složky:

 • 1 l moonshine;
 • 4 polévkové lžíce. l med;
 • 5 chilli papriček;
 • 10 černých pepřů;
 • 0,5 sáčků vanilkového cukru;
 • 0,5 lžíce. škorice;
 • 3 lžíce. sušená paprika.

Podušky by měly být řezány napůl podélně. V tuto chvíli bude možné z pepře odstranit semena. Mixte černý pepř v maltě a promíchejte s paprikou, vanilkovým cukrem a skořicí. Nyní smíchejte každou složku ve skleněných nádobách a míchat je lžičkou, dokud se med nerozpustí.

Pro ty, kteří nemají rád velmi ostrý pepř vodka, můžete udělat následující: zkuste to po dobu 4-5 dnů. Pokud příliš hoří, může být paprika odstraněna.

S květy

Pepř s křenky bude velmi pikantní a osloví ty, kteří milují velmi bohaté vůně. Vezměte v úvahu, že musíte místo toho dát trochu méně medu než obvykle, takže to "nezmenšuje" kořenící hřebíček.

 • Alkohol - 1 l;
 • 0,25 lžíce. muškátový oříšek;
 • 2 lusky horké červené papriky;
 • 0,5 lžíce. mletý černý pepř;
 • 0,25 lžíce. mleté ​​hřebíček;
 • 1 lžička. med;
 • 3 pepřové květy;
 • 4 karafiátové pistilky.

Všechny složky jsou smíchány v nádobách, pečlivě je protřepávejte, dokud se med nerozpustí, a vyjměte infuzi. Tmavé, chladné místo je pro to dobré, takže okolní teplota není příliš nízká. Po týdnu si můžete vyzkoušet tinkturu. Na základě zjištění můžete mírně upravit počet hřebíček. Infúzní máta bude trvat 2-3 týdny.

Jak pít?

Ale pepř vina doma je jen polovina bitvy. Také potřebujete vědět, jak napít vodku z pepře. A jak to udělat správně. Skutečnost, že ho každý používá jako vodku - nejprve zmrzl v mrazáku, a pak co nejrychleji polknul. Ve skutečnosti je to zásadně špatný přístup. Pepř musí být při pokojové teplotě a ne v téměř zmrzlém stavu. A neměli byste pít tolik jako vodka: špetku do krku. Naše tinktury se musí dotýkat jazyka, abychom plně cítili její chuť. Také, pepř vodka je skvělá pro oteplování v chladném počasí, protože ostrost pepře ohřívá vnitřek.

Recepty na pepř vodku doma

Tinktura pepře je nejen skvělý alkoholický nápoj, který může sloužit jako aperitiv, ale také účinný lék na léčbu nachlazení. Existuje několik způsobů, jak připravit tento skvělý nápoj, z nichž každá má svou vlastní chuť.

Pokud chcete vařit dobrý alkohol doma, budete potřebovat jednoduché a nekomplikované recepty tohoto nápoje. Nemůžete nejen ošetřit sebe a své hosty s dobrou aromatickou vodkou, ale také zlepšit své zdraví.

Jak vyrobit vodku s chilli a suchou paprikou

Nejjednodušší recept na vodku s pepřem potěší milovníky chutných a voňavých nápojů. Množství koření může být sníženo nebo zvýšeno a dosáhnout požadované chuti.

Před provedením vodky s pepřem je třeba na každém podstavci vytvořit několik podélných řezů. Položte pepř do nádoby, naplňte ji vodkou a pevně zavřete víko.

Směs se smíchá po dobu sedmi dnů na tmavém teplém místě - můžete udržovat banky při pokojové teplotě, ale ne pod 16 stupňů. Směs by měla být dobře promíchána denně - nejlépe to dělat každých 5-6 hodin.

Když nápoj dostane hnědý odstín, bude třeba vysušit. Vložte med, papriku a další koření do filtrované vodky, dobře promíchejte a další dva dny vložte do tmavého teplého místa. Poté může být nápoj považován za připravený k pít. Přetočte ho přes bavlněný filtr, nalijte ho do láhve nebo karafy a podávejte jej ke stolu.

Jak vyrobit vodku s pepřem a hřebíčkem

Tento recept na pepřovou vodku osloví všechny milovníky silných nápojů, které můžete během několika dní vařit s vlastními rukama. Po 5 dnech si můžete vychutnat příjemnou mírnou chuť domácího pepře.

 • Vodka - 500 ml
 • Červená paprika - 1 pod
 • Černý pepřový hrášek - 5 ks
 • Zlato - 3, l
 • Karafiát -3 bud

Před provedením vodky s pepřem je třeba všechen koření vložit do skleněné nádoby a smíchat s medem. Můžete si vzít jakýkoliv med, jeho množství také může být libovolné - od 1 do 5 lžíce na láhev vodky.

Všechny ingredience nalít vodku, dobře promíchat, zavřít nádobu s víkem a dát ji na tmavé, suché místo. Během prvních tří dnů by měla být tinktura dobře promíchána každých 3-4 hodin. Poslední dva dny dávají vodce odpočinek.

Když je nápoj připraven, bude muset být dobře vyčerpaný několika vrstvami gázy a umístěn do chladničky pro chlazení.

Jak trvat na pepřové vodce doma

Pepřová vodka doma může být připravena jiným způsobem. Při léčbě nachlazení je nápoj připraven silnější a ukáže se, že je dost chutí. Proto proto, pokud připravujete léčivou tinkturu, je velmi důležité dodržovat doporučení pro její přijetí.

 • Vodka - 500 ml
 • Červená paprika - 3 ks

Před tím, než trváme na vodce na pepři, je třeba nakrájet lusky čerstvých papriček na malé kousky. Do džbánu vložte drcenou papriku, nalijte vodku a vložte na chladné místo. Pokud se vaříte ze suchých lusků, můžete je rozdrtit pomocí mlýna na kávu nebo mletého masa.

Podle tohoto receptu bude připravena pepřová vodka za den a léčbu můžete zahájit.

Dokončenou tinkturu lze nejen pít v čisté formě v malých částech 35-50 gramů, ale také připravit léčebné koktejly na jejím základě.

Se silnou zimou pomáhá dobře, třepí a ztuhne pepřovou vodkou - pomáhá snížit teplotu a ohřívat během zimy.

Tinktura pepře doma: jednoduché recepty

Tinktura z pepře je nápoj s léčivými účinky. Ale nakupování dobré pepřové vodky v obchodě je velmi obtížné. Téměř všechny pečené kachny obsahují chemikálie a příchutě, a v nich není nic přirozeného. Mnoho vinařů vyrábí pepřové révy doma na vlastní pěst. Tento proces je velmi snadný. Navíc je připravena z ingrediencí, které jsou vždy po ruce. Jak vařit vodku pepře doma - přečtěte si níže.

Složení

Hlavní složky pepřové tinktury jsou vysoce kvalitní vodka, alkohol, zředěné až 40-45 stupňů nebo vyčištěné, bez specifického zápachu moonshine.

Kromě toho obsahuje tinktáž následující složky:

 • hořká paprika. To dělá alkohol ostřejší a dává mu světle pepř,
 • sladký med Pomáhá dělat nápoj měkčí.

Ale je důležité vybrat správné ingredience: papriky by měly mít průměr 1-2 cm a délku 6-10 cm. Jedná se o papriku, která se vejde do lahvičky. Někteří vinaři používají suchou papriku, ale to je mnohem méně: jen čajová lžička.

Vinaři poznamenávají, že horkost pepře je dána svou odrůdou, časem sběru a místem skladování. Kapsule na papriku dává kapsaicin, který se v některých odrůdách, například v chili, nachází ve velkých množstvích.

Takové odrůdy pepře jako maďarský vosk a paprika mají malé množství kapsaicinu, takže mají špatně výrazné hořící vlastnosti. Někteří vinaři berou plody červených papriček nebo zelených paprik na vaření pepřových kamenů. Věří, že barva dává produktu zvláštní vlastnosti. To není. Barva pepře neovlivňuje jeho chuť.

Těmto vinařům, kteří poprvé připravují nápoj, se doporučuje, aby si vzali 1 pepř a naplnili je litrem vodky. Barva a chuť alkoholu se mění během infuze: paprika je z kompozice odstraněna a spalování nápoje je sníženo, nebo různé bylinky jsou přidány do kompozice.

Nuance: pokud jste to přežili a máte hořící alkohol a ne chutné, měl by být zředěn vodkou nebo používán k léčbě onemocnění.

Je snadné odstranit horkou horkou papriku: k tomu je třeba před přidáním alkoholu odstranit všechny semena a ovoce umýt vařící vodou.

Výběr medu by měl být rovněž zodpovědný zodpovědně. Musíte zvážit, jaký druh medu se používá. Použití:

 • tekutý med;
 • pohankový med;
 • květinový med.

Vinaři považují za nejlepší med získaný ve včelí. Tento produkt má léčivé vlastnosti.

Tato pepřová vodka má pikantní pachuť a má lehkou hořkost.

Recepty na vaření

Nyní existuje mnoho různých receptů na vaření pepřové vodky doma. Hledání perfektního receptu, jak si vyrobit tinktury doma, je obtížné: každý vinař přidává něco do svého alkoholu. Často se k tomu přidává:

Díky jejich přidání získává nápoj vyrobený z vodky nebo jiného alkoholu jedinečnou chuť, barvu a vůni. Níže uvážíme nejpopulárnější metody domácího vaření pepřového likéru.

Pertsovka na moonshine

Tato metoda vaření pepřových tinktur je považována za nejjednodušší vinaře.

 • litr měsíce;
 • 1 červená paprika;
 • 1 lžíce hřebíčku.
 1. Vezměte pepř a lžíci hřebíček a promíchejte je do hluboké misky.
 2. Ve směsi nalijte litrový měsíčník.
 3. Smíchejte směs na 2 týdny.

Nuance: pepř v této metodě se používá zcela, nikoliv mletý. Po dobu 2 týdnů poskytne složení všech svých hořících vlastností. Také takový pepř neublíží filtrování nápoje. Použité vodka by neměla mít nečistoty.

Pepřová vodka

Chcete-li vyrobit opravdu kvalitní pepřovou vodku, pak musíte získat osvědčenou, dobrou vodku.

 • litr vodky;
 • čajová lžička skořice;
 • 2 hvězdy hvězdy;
 • 2 lžičky medu;
 • 0,5 čajové lžičky kmínu;
 • 1 chilli pepř;
 • 3 sladký hrášek;
 • čajová lžička černého pepře;
 • čajová lžička muškátového oříšku.

Vaření pepřové vodky:

 1. Vezměte lžíci skořice, 2 květy, 0,5 čajové lžičky kmínu, 1 chilli papričku, 3 sladký hrášek, 1 čajovou lžičku černého pepře, 1 lžičku muškátového oříšku a vše umístěte do hluboké misky, nalijte litr vodky.
 2. Vložte směs na kamen a počkejte, až se vaří.
 3. Když se bubliny objeví na povrchu, odstraňte složení ze sporáku, uzavřete víko a ochlaďte na 40 stupňů.
 4. Složení vložte do tmavého rohu místnosti po dobu 5-10 dní.
 5. Po uplynutí stanovené doby dosáhnete kontejneru, filtrujte složení pomocí gázy.
 6. Výsledná směs se vloží do chladničky po dobu 2 hodin.
 7. Po 2 hodinách získáte láhev a pozvete hosty na ochutnávku.

Tento recept na vodku s pepřem osloví zákazníky, kteří milují koláče, pikantní nápoje s vysokým obsahem alkoholu.

Alkoholický alkohol

Tato metoda vaření pepřového likéru na alkohol je považována za nejlepší pro vinaře. Tato alkoholová tinktura s příjemnou a jemnou chutí, obdržela v roce 2016 na kongresu vinařů v medu Černé půdy.

 • litr alkoholu o 40 stupních;
 • černý pepř - 15 hrášek;
 • 3 sladký hrášek;
 • 3 lžíce medu;
 • 0,25-0,5 papriky "Spark";
 • 0,5 čajové lžičky skořice nebo malé části celku.
 1. Vložte do pánve 15 černých hrášek a 3 hrách novinka, 3 lžíce medu, 0,25-0,5 lusků červeného pepře, 0,5 lžíce mleté ​​skořice a nalijte do litru alkoholu.
 2. Kompozice nastavena na stranu po dobu 14 dnů.
 3. Po uplynutí stanovené doby dostaneme nápoj, filtrujeme a znovu necháme 2 hodiny.

Chcete se dozvědět, jak sladit vodku pepře? Přidejte pomerančovou kůru k alkoholu.

Peppermint s medem

Téměř každý vinař se domnívá, že ani jedna domácí vodka z pepře není úplná bez medu. S ním alkohol vyjde méně pikantní a velmi užitečné.

 • litr měsíce;
 • 4 lžíce medu;
 • 5 chilli papriček;
 • 10 černých pepřů;
 • 0,5 sáčků vanilkového cukru;
 • 0,5 čajové lžičky skořice;
 • 3 lžičky sušené papriky.
 1. 5 chilli papriček nakrájí na polovinu a odstraní z nich všechny semena.
 2. Rozdrvíme 10 malých pepřových kamenů v maltě, mícháme s 3 lžícemi sušené papriky. Přidejte 0,5 sáčku vanilkového cukru a 0,5 lžíce skořice.
 3. Smíchejte obě směsi, vložte med a důkladně promíchejte. Musíte míchat, dokud se med zcela nerozpustí.

Líbí se vám ostré nápoje? Pak proveďte následující kroky: Provedeme všechny výše popsané kroky vaření a nastavíme výslednou kompozici na infuzi. Po 4-5 dnech si napijte a vyzkoušejte. Pokud se zdá, že vinař je příliš ostrý, může být z kompozice odstraněn pepř.

Pepřové hole

Pro vinaře, milovníky pikantních nápojů, bude tento recept na pepřovou vodku vypadat ideální. Má pikantní chuť a neuvěřitelnou vůni. Důležitá poznámka: do receptu je přidán méně medu než obvykle, jinak zabije hřebíček.

Jak vyrobit pepřovou tinkturu? Budeme potřebovat následující komponenty:

 • alkohol - litr;
 • muškátový oříšek - 0,25 lžíce;
 • 2 červené papriky;
 • 0,5 lžíce mletého černého pepře;
 • 0,25 lžíce nakrájených hřebíček;
 • čajová lžička med;
 • 3 sladký hrášek;
 • 4 hvězdičky karafiáty.
 1. Vložte do hrnce 0,25 lžíce muškátového oříšku, 2 červené papriky, 0,5 lžíce mletého černého pepře, 0,25 čajové lžičky hřebíčku, 1 lžičku medu, 3 hrách čerstvého koření, 4 hvězdičky hřebíčku a nalijte do litru alkoholu.
 2. Směs se míchá: med musí být zcela rozpuštěn.
 3. Vložte nádobu se směsí v tmavém, studeném rohu místnosti po dobu 1 týdne.
 4. O týden později dostáváme nápoj, filtrujeme a vyzkoušíme. Pokud se zdá vinařce, že barva a chuť alkoholu není příjemná, mělo by se snížit nebo zvýšit množství přidaného karafiátu.
 5. Kompozice se opět odložila na 14 dní.

Jak napít vodku z pepře

Následující pravidla pomohou spotřebiteli plně využít tohoto nápoje. Doporučuje se pečlivě je studovat:

 1. Před použitím nechte vychladnout. Konzumujte alkohol při pokojové teplotě.
 2. Pít nutně svačinu. Pokrmy s masem a smažené brambory jsou pro něj ideální.
 3. Pro oteplování pijte vodku v zimě a na podzim před jídlem. Pertsovka pomáhá zahřát tělo zevnitř a zabraňuje vzniku nachlazení. Zlepšuje také chuť k jídlu, takže se často používá jako aperitiv.

Užitečné vlastnosti tinktury

Pepřový likér - má jak léčivé vlastnosti, tak i kontraindikace. On:

 • má antiseptické vlastnosti;
 • pomáhá předcházet nachlazení;
 • má tonický účinek na tělo;
 • obnoví ztracenou energii;
 • zlepšuje mozkovou aktivitu.

Nezapomeňte, že alkohol s pepřem je alkohol a musíte ho použít k léčbě v malé dávce. Pamatujte si také, že tento zdravý nápoj není pro každého. Je přísně zakázáno pro osoby, které mají onemocnění trávicího traktu, játra. A to: prospěch a poškození může být způsobeno nemocné osobě, která se rozhodla zkusit to, je téměř nemožné rozpoznat.

Shrneme-li: pepř vodka je kořeněný alkoholický nápoj, takže pokud zdraví lidé často používají pepřovou vodku, mohou mít i zdravotní problémy. Pokud si nejste jisti, zda ji můžete použít, zeptejte se svého lékaře.

Jak vyrobit pepřovou vodku z domácího vaření

Výběr pepřů je velmi užitečný jak v domácnosti (z hlediska léčby), tak i večeře, klasické recepty jsou jednoduché a levné, a kromě toho doma může být vodka pepř snadno připravena bez velkých obtíží.

Vedle základních receptur existuje mnoho dalších, některé jsou docela příjemné, jen obrovské množství modifikací původně hojivé tinktury dělá svou produkci do skutečného umění a dává svobodu tvůrčí představivosti.

Jeden z nejoblíbenějších receptů na mátovou koktejl z moonshine, vyvážený mezi relativní jednoduchostí a příjemnou chutí, obsahuje několik ingrediencí. Kromě toho je měsíčník sám o sobě méně škodlivý a vyšší kvality než vodka nebo alkohol, a proto výhody takovéto tinktury budou více než z pepřové vodky.

Peppermint z moonshine nebo alkoholu

Pikantní, bodavá, pekelná, otočíte hrdlo do horkého Vesuvu, ale je to tak chutné! Pepper Vodka nikdy nebude dost, a to zejména v zimním období - může být použit jako sogrevatelnoe protivirovými prostředky, a dát na stůl se nestydí - uzený vepřové sádlo s hořčicí, nakládaná zelenina ano černý chléb - nejvíce to!

Pepř může být proveden různými způsoby, které nám poskytnou zcela odlišné výsledky, které se navzájem nepodobají.

Dnes budeme hovořit o výrobě „Melnitsa pepře“ do měsíčního svitu, vodka, alkohol, učit recepty vyjádřit pepř vodku za hodinu, originální nápoj „Zelený had“ a - neobvyklý máty tinktura „vypaluje slzný“, které nepotřebují k filtrování.

Jak si vybrat suroviny pro domácí vodku? Nějaká teorie

Musím říci - žádný ze stávajících receptů na pepřovou vodku není 100% správný. Nikdy nebudete mít stejný nápoj jako autorka receptury a jen proto, aby stejnou vodku s pepřem dvakrát, bohužel, nebude fungovat. Důvod je jednoduchý - všechny papriky jsou různé. Existují tisíce druhů a odrůd, ovoce shromážděné v různých obdobích roku mají různé schopnosti hoření, chuť a ostrost.
Ovlivňuje to několik milionů faktorů: jak a kde rostlina rostla, jak byla uložena, jak byla zpracována.

Teplota papriky podle Scoville. Chcete-li zobrazit obrázek v plné velikosti, klikněte na "Otevřít obrázek na nové kartě". Klikněte, to je zajímavé!

Existují 2 způsoby, které vám umožňují řídit ostrost konečného nápoje. Prvním je připravit extrakt z pepře, bohatou na bohatou tinkturu, kterou lze postupně přidávat do vodky.

A druhý (dle mého názoru - více věrný) - trvá na obyčejném pepřovém moonshine, ale zkusit to denně nebo dokonce dvakrát denně - v tomto případě je pepř extrahován okamžitě, protože nápoj se stává dostatečně ostrý. Obecně platí, že pepřová tinktury jsou jako sex. Nejdůležitější je vytáhnout v čase, jinak jsou slzy nevyhnutelné.

Chuť pepře před "případem"

A samozřejmě nejnepříjemnější okamžik - pepř musí být vyzkoušen, než ho hodíte do tinktury. Bez ohledu na to, jaký druh použití: chilli, kajenský pepř, jalapeno, nebo obvyklé „plamen“, ovoce by měly být řez se a lízat, za účelem zjištění, kolik by měl být hozen do nápoje.

Obecně platí, že pokud můžete žvýkat kus bez slz - potřebuje gramů 20 na litr, a je-li bezprostředně po ochutnání neodolatelně přijaté za pít vodu, nos pěšáky, dech úlovky, a ruce jsou prané na několik hodin - dost na 2 gramy, a pak - bez membrán a semen.

 • Jak připravit pepř - podívejte se na video vodky z pepře na samém konci článku.
 • A ještě jeden důležitý bod. Některé odrůdy pepře jsou tak horké, že jejich šťávy jsou zdraví škodlivé (podrobnější informace naleznete v připojené tabulce).
 • Proto, jako odborník na sprej v plynovém pepři, doporučuji připravovat suroviny výhradně v gumových rukavicích, a jestliže, bůh zakázat, džus se dostal do očí nebo na tvář, umyjte ji vodou, ne vodou.
 • Účinně zabít chuť pepře pomůže... alkoholu. Jen vlna 50 gramů - a přestat dýchat oheň.

Některé odrůdy pepře jsou tak "spálené", že jsou shromažďovány pouze ve speciálních ochranných oblecích.

Express recept studené papriky

Musím říct, že pepřová vodka je moje oblíbená tinktury, používám ji od všeho, začínám bolesti hlavy a končí depresí. Proto když se mě lidé ptají, jestli mi vodka z pepře mi pomáhá s chladem, vždycky říkám ano.
Samozřejmě, vodka s pepřem vás nezvede na nohy, jako byste klepali na prsty. Navíc, pokud jste velmi nemocní a máte vysokou teplotu, neměli byste ho pít - bude to jen zhoršovat. Tento nápoj však může být užíván jako pomocný léčivý přípravek při prvních známkách akutních respiračních infekcí nebo při podchlazení.

 • Trochu - 100-150 gramů, jak odkázal Bulgakov "pod horkou a kořeněnou svačinu" - a hned za dekou.
 • Nápoj se zahřeje, způsobí, že se potíte správně, přivádí tělo do tónu a rozptýlí krev - to je velmi důležité, protože příliv čerstvé krve přispěje k včasné eradikaci viru.
 • Pepř je přírodní antiseptikum, je bohatý na vitamín C (samozřejmě není tolik jako divoká růže, ale stále), má vazodilatační vlastnosti.
 • Pepř a moonshine, které také stimulují krevní oběh, navzájem posilují své účinky.

Kromě toho alkohol změkčuje ostrý chuť a efektivně extrahuje stopové prvky - s pepřovou vodkou získáte mnohem více živin než jen pohlcením celé pepře.

A ještě jeden účinek této léčivé rostliny je protizánětlivý. Pepř na alkohol je často používán jako lék proti poruchám trávení - snadno zabíjí každou infekci, která přetrvává v gastrointestinálním traktu.

Tato tinktura může být mimo jiné používána nejen interně, ale také (oh, překlad nejcennějšího výrobku!) Externě - pro tření.

Jak si vyrobit pepř vodku doma za 15 minut?

Když mám pocit, že jsem se začal onemocní nebo přísně peremerz, já používám jednoduchý (dokonce mírně amatérský) recept Pepper Vodka z měsíčního svitu: vzít sklenici 70 stupňů destilátu usnout asi půl lžičky papriky, velkou špetkou „Chile“, pro malou špetkou černého a novinka (všechny země), míchat a dát do vodní lázně, těsně zavírá víko nádoby.

 • Po 10 minutách by měla být tinktáze mírně ochlazena a důkladně filtrována - přes hustý bavlněný filtr a oslazena (polovina lžičky cukru nebo medu).
 • Je třeba zředit ledem tak, aby teplá kapalina dosáhla pokojové teploty - 3-4 velkých kusů. Jakmile se led roztaví - lék je připraven k použití!
 • Samozřejmě, že takový "nápoj" netrpí pepřovou vodkou. Je to spíše čistě terapeutická droga a její chuť není příliš příjemná. Pokud máte alespoň hodinu a půl, použijte následující recepturu.

Recept na pepřovou vodku za hodinu

Pro tento recept potřebujeme půl litru vodky, 1 horkou papriku a 2 čajové lžičky medu. Pro pravost můžete použít trochu sušené papriky - prostě neleštěné, ale nakrájené na plátky.

Tento nápoj je takto:

 • Pepř je třeba očistit od semen a membrán, řezat maso podél, v kůži dělat řezy s nožem nebo ostrým nožem.
 • V hrnečku vařte asi 80-100 mililitrů vody, hodíme papriku a papriku, snižte teplotu na minimum.
 • Poté, co se směs vaří asi 10 minut, přidejte med na chuť, míchat až do úplného rozpuštění. Vypněte oheň, zakryjte hrnek (můžete ještě zabalit další ručník) a nechte vychladnout na pokojovou teplotu.
 • Po ochlazení směsi - musíte ho vyzkoušet pro spálení. Pokud je chuť příliš pikantní, nepoužívejte všechny suroviny, ale pouze část.
 • Medový sirup spolu s pepřem se nalije do láhve vodky a několikrát se promíchá. V ideálním případě by měla vodka zůstat po dobu jedné až dvou hodin na tmavém místě, ale pokud nemůžete čekat, můžete ji okamžitě použít.

Rychlá vodka z chladné papriky nepomáhá ani horší než ten, který se naplní 10-20 dní, kromě toho - má naprosto normální, možná i mírně špatnou chuť. Pokud nepijete všechny tyčinky najednou - nezapomeňte odstranit z nich papriku, jinak byste mohli příště, že je zcela možné, že ji nebudete moci vypít.

Oheň-dýchání "Green Serpent" - originální zelená paprika vodka

Našel jsem tento recept na fóru pro měsíčníky, protože pro mě je to docela zajímavé, v každém případě, určitě neobvyklé! Cituji to s některými zjednodušeními, protože některé ingredience z původní receptury v komoře průměrného člověka prostě nebudou.

Takže potřebujeme:

 • Litr dobrého obilí zředěného na 50 stupňů.
 • Jedna středně hořká paprika je přirozeně zelená.
 • Háček listů rybízu (přírodní barvivo).
 • 2-3 hrách černé, bílé a jamajské (sladké) papriky.
 • 2-3 rajové zrna. Pokud nemáte tento kořen z rodiny zázvorů (například jsem to neviděl v oku), můžete tuto položku přeskočit. Říkají, že nebeská zrna jsou nahrazena koriandrem, kardamovým semenem (bez krabic) a jalovcem. Někde takhle: 2-3 kusy kardamonu a koriandru a 1 borůvka jalovce.
 • Kousek skořice - 1 cm.
 • Vepřová kůra - kus 2-3 cm dlouhý.
 • Med (lehké) - 2 čajové lžičky.

Příprava na celou věc je velmi jednoduchá: všechny kořením trvají na luně v tmavém, teplém místě.

Tinktura musí být zkoušena denně - jakmile je ostrost postačující, paprika je odstraněna, zbytek má trvat až 10 dní, dokud se nápoj nestane voňavým a získá krásnou zelenou barvu (v takovém případě může být barva "zachycena" až po ideální barvení potravin).

Poté, co trvá na tom, napněte, přidejte zahřátý med, dobře promíchejte, nechte odpočinout další týden. Když vypadne sraženina - dekantujte nebo filtr. Všechno je připraveno!

Pro ty, kterým se nelíbí filtr s filtrem - recept na vodu "Písek"

Když vaříte pepřovou vodku z domácích vařičů doma - určitě budete čelit zákalu nápoje. To je nevyhnutelné: drobky dávají jednak čerstvý pepř, za druhé - všechny přírodní složky (například paprika) a za třetí - med, který obsahuje zbytky vosku a jiných nečistot.

Samozřejmě každý chce, aby byl nápoj nejen chutný, ale i krásný, tedy transparentní. Existují dva způsoby, jak filtrovat, filtrovat, bránit a filtrovat znovu, nebo použít tento recept.

Složení:

 • Obilná dvojitá loupaná měsíč nebo třídění 50 ° - 1 litr;
 • Celá chili pepř (musí být sušena) - 2-3 věci;
 • Sušená paprika v kusech (větší, tím lépe) - lžíce;
 • Pár zrní všech papriček, které se v domě nacházejí (černé, bílé, voňavé, zelené, červené);
 • Skořice - kus 1 cm.
 • Karafiát - 1 věc.
 • Cukr, voda, citronová šťáva, vanilín - pro sirup.

Jak jste již pochopili, používáme ingredience, které poskytují nejmenší sediment - sušené, velké, snadno odstranitelné z nápoje. Med je nahrazen invertním sirupem.

Vaření je také snadné. Pepř je vyčištěn z stopky, semena a membrány, stříhat, vložit do nádoby spolu s ostatními kořením a nalijte alkohol.

Ze sušeného pepře se odhaluje chuť pomaleji než čerstvá, takže můžete začít zkoušet tinkturu od třetího do čtvrtého dne. Nápoj by měl být podáván od 10 dnů do dvou týdnů. Pokud se do té doby zbytečně vypaluje pepřová vodka, musí být hlavní složka odstraněna.

Odstranění nečistot

Na konci infuze se vodka pepře spojuje několika vrstvami gázy (v ní se může vyskytovat i nějaká sediment). Pak připravte invertní sirup, který se přidává do tinktury - 2-3 lžičky chuti. Teď se nápoj potřebuje odpočinout ještě pár týdnů, po kterém bude zcela připraven k použití!
Nezapomeňte, že náš dnešní nápoj netoleruje formálisty - je to vždy experimentální, nebudete moci přísně dodržovat recept a není to nutné. Pokud nevíte, jak vyrobit pepř vodku doma bez přísady - nebojte se používat důvtipný!

 • Například ve Lvově kavárně "Masoch" jsem se pokusil bezkonkurenční pepř tinktury s čerstvou paprikou - velmi chutné, svěží a originální.
 • Můžete také dosáhnout zajímavých výsledků, pokud nahradíte obvyklou papriku uzenou - to se nazývá "pimenton" - pak se v nápoji objeví další ušlechtilá chuť.
 • A kolik může být přidáno do tinktury různých koření! Obecně - plný rozsah fantasy!

Pepřová šťáva se studeným medem

Při výrobě domácí tinktury pepře je hlavní věc, aby nebyla ostrá, ale měkká a současně hořla. Takže recept je lepší, aby se nezměnil, ale na začátku se dobře rozšiřovat a teprve potom postupovat k variacím.

Bude vyžadováno:

 • půl litru silné domácích moštů (cukru nebo zrn) pevnost větší než 45 °;
 • 1 malá (3-5 cm) červená chili pepř (lze sušit nebo sušit) nebo jalapeño pepř (také horké, ale zelené pepře);
 • med - tři lžíce (je lepší vzít neutrální květinu, můžete dokonce kandidovat);
 • asi 5 hrášek pepře (černý, ne vonný, můžete použít hrubý pepř, vyrobený těsně před položením v pepřové vodce);
 • pro příchuť, můžete přidat pár hřebíček, starý anýz, malou skořici (ve formě tyčinky, nikoliv mleté).

Pepř "vodka"

Smíchejte všechny tyto ingredience a moonshine na papriku "vodka" bude v litrové nádobě. Sekvence je následující:

 1. Pepř opatrně odstraňte stopku a semena. Děláme vše pečlivě, protože to je v semenech hořkosti. Rozkrojte to podélně nebo do malých kroužků, namočte ho ve studené vodě po dobu 10 minut. Sušený a sušený pepř bude trvat déle - asi hodinu, abyste rozdávali hořkost.
 2. Nalijte naše silné moonshine do sklenice, nalijte všechny ingredience. Mícháme vše a snažíme se co nejvíce rozpustit med.

Důležité: med v žádném případě nemusí být ohříván, maximum je nechat stát při pokojové teplotě. Již ve stupních + 45 ° ztrácí hojivé vlastnosti, které chceme vidět v pepřové vodce.

 1. Vložte nádobu do tmavého chladného místa. Naše domácí pepřová vodka bude trvat asi týden. Kapacita se čas od času protřepe, aby se smíchaly esenciální oleje z koření, medu a alkoholu.

Výsledný nápoj můžete napnout nebo jej podávat přímo s paprikou a kořením - je to docela hezké. Hosté ocení chuť a krásu dodávek léčivých tinktur.

Pepř spalující horké voňavé

Předchozí recept dává příjemnou, mírně "horkou", ale jemně opilou pepřovou vodku. Pokud vy nebo vaši přátelé oceníte extrémní situaci, nebo chcete zapůsobit na zahraniční hosty, je lepší udělat nápoj atraktivnější.

Bude vyžadováno:

 • 1 litr silné (více než 50 °) vysoce čisté moonshine;
 • 2-3 malá jalapená nebo chilli papričky (můžete si vzít jednu barvu);
 • 10 pepřových hrášek (může být čerstvě mletý);
 • 3 pepřové květy;
 • 1-2 celé bobkové listy;
 • karamelizovaný cukr pro barvení.

Odstraňte semena z pepře, promíchejte všechny ingredience ve vhodném skleněném obalu. Připravte tuto tinkturu nejméně dva týdny. Poté, co si vyrobíte pepřovou vodku, je lepší nechat bobkový list a banány v měsíčním světle - budou se měnit po mnoho měsíců a není pravda, že chuť tinktury je k lepšímu.

Ukáže se silné, hořící krk a dech beroucí alkohol. Tak se svátek mění na skutečnou slovanskou zábavu.

Léčivá paprika vodka na velkorysý stůl

Pertsovochka může být skutečně použit jako terapeutický nápoj. Dezinfikuje ústní dutinu a hrtan, zabíjí bakterie a houby, urychluje a usnadňuje proces hojení, upokojuje nervy, neutralizuje toxiny.

Ale je příjemné ho používat při přátelském svátku, zvláště pokud se vaří na vysoce kvalitní moonshine své vlastní produkce.

Podávejte ho voňavým černým chlebem, domácí marinádou, sádlem, tsibule a horkými bramborami a večer se změní na teplou a nezapomenutelnou dovolenou.

Domácí pepřová vodka s domácími hřebíčky

Pertsovochka na moonshine s hřebíčkem zapůsobí na drtivou většinu milovníků obohacených nápojů.

K výrobě pepřových rév a následujících složek trvá pouze pět dní:

 • 1 litr vaření zrn, dvakrát vyčištěn;
 • 10 černých pepřů;
 • 2 červené chilli papričky;
 • 6 lžíce medu;
 • 5 karafiátů.

Kachna černých a červených pepřů se nalije do skleněné nádoby, nalije se polštářkem, pokryje se víčkem a nechá se na teplé místo podávat čtyři dny (pokud je to možné, infuze by měla být míchána každých pět hodin).

Po uplynutí stanovené doby je tinktina filtrována přes plátno a malá část je nalita do pánve.

Pak je tam přidán med, nádrž je umístěna ve vodní lázni a zůstává na ní, dokud není rozpuštěna. Po tomto se obě části pepřové vodky navzájem spojují, smíchají se, balení a nechávají se stát dva dny.

Domácí vodní pepř s kmínem

Recept na mletou pepřovou révu dělá silný alkoholický nápoj s příjemným zlatým odstínem, specifickou chutí a vůní medu. Jak udělat v tomto případě pepřovou vatu?

Pro výrobu tinktury budou potřebovat:

 • 3 litry vaření zrn, dvakrát vyčištěné;
 • 1 lžička muškátového oříšku;
 • 3 lusky červeného chilského pepře;
 • 2 polévkové lžíce medu;
 • 4 karafiáty;
 • 1 čajová lžička kmínu;
 • 1 čajová lžička černého pepře (v hrášku);
 • 10 sladkých pepřů;
 • 1 lžičku skořice.

Koření a med jsou umístěny v smaltované čtyřlitrové hrnci a nalijí se svatojánkem.

Hrnce je umístěn na ohni, přiveden na teplotu 60-65 stupňů a ponechán po dobu deseti minut (během tohoto procesu se musí tinktury míchat).

Po uplynutí stanovené doby se paprika vyjme z tepla a ponechá se půl hodiny. Poté se paprička odstraní a tinktura se nalije do skleněné nádoby a pokryje víkem. Po pěti dnech je nápoj filtrován pomocí gázy, naplněn do lahví a ponechán po dobu tří dnů.

Pozor! Uvedením pepřové vodky na stůl je třeba vzít na vědomí, že nápoj při pokojové teplotě je nejpohodlnější a navzdory skutečnosti, že první opilé sklo spaluje, další z nich mají ránu. Doporučuje se konzumovat tinktury s masovými pokrmy: aspik, kebab nebo uzené maso, doplněné o lahůdky a smažené brambory.

Původní recept na aromatický pepřový vodka

Tato domácí pepřová vodka se vyznačuje velkým množstvím ingrediencí. Domácí nápoj vytváří krásnou zlatou barvu s bohatou kořenovou chutí a medovou vůní, která potěší mnoho domácích milovníků alkoholu.

Složení:

 • Moonshine 50 ° - 3 litry;
 • Chilli - 3 lusky;
 • Kmín -1 lžičky;
 • Med - 2 polévkové lžíce. l;
 • Křenky -4 ks;
 • Černé pepře - 1 polévková lžička;
 • Novinka - 10 kusů;
 • Muškátový oříšek -1 lžička;
 • Skořice - 1 lžička.

Vaření:

 1. V smaltované pánvi s vhodným objemem vylijeme veškeré koření, přidáme med a nalijeme měsíčníku.
 2. Hrnce položíme na oheň, neustále mícháme, mícháme na 60-65 ° C a udržujeme na této teplotě po dobu 8-10 minut.
  Odstraňte hrnce z ohně a nechte vychladnout. Po 30 minutách odstraňte papriku. Infuzní směs vylijte do nádoby a zavřete víko.
 3. Trvejte 3-5 dní při pokojové teplotě. Dále filtrujte vodku z pepřového krému několika vrstvami gázy, naplňte do lahví a po dobu 2-3 dnů pošlete na "odpočinek". Nápoj je připraven k ochutnání.

Honey Pepper "Zaporozhskaya stepa"

 • Vezměte dvě chilli papričky, 50 gramů dobrého medu, 5 černých pepřových kamenů a 5 hřebíčků. Všechny tyto ingredience kromě pepře se mísí a protřepe.
 • Dejte vše do skleněné láhve a poté naplňte obsah svými vlastními svíčkami. Pak přidejte barvu karamelu. Může se také použít spálený cukr.
 • Tinktura je podávána po dobu dvou týdnů. Má skvělou chutnou chuť, dokonale ohřívá a zlepšuje náladu. Nejlepší je použít chlazenou tinkturu.

Moonshine Pepper Russian

 • Vezměte dva papriky, malou novinku, jeden bobkový list a trochu koření pro váš vkus. Dejte všechnu surovinu do skleněné láhve a naplňte ji jedním litrem vysoce kvalitního čištěného moonshine.
 • Pro výrobu lososu pro tuto tinkturu je nejlepší použít vysoce kvalitní kvasnice. Čištění moonshine by mělo být co nejčistší.
 • Trvejte na dva týdny. Poté můžete filtrovat tinkturu a nechat pouze pepř. Lze je použít pro estetické barvení lahve.

Recepty rafinovat samogon doma

K dnešnímu dni se na této úžasné věci zabývá obrovské množství lidí po celém světě - přípravu domácího měsíce. A přesně stejný počet lidí, a možná ještě víc, se zajímá: jak udělat zvěřinu do ušlechtilého nápoje a tam jsou opravdu hodně odpovědí, tolik, že se v nich můžete ztratit.

Mnoho lidí dělá náklady na jednoduché čištění přes sukhorparnikov nebo filtry z uhlí, ale tyto metody pouze odstranit nepříjemný zápach a fusel olej, ale nedávají nápoj nové příchutě.

Je-li naše svícen z ušlechtilých surovin, dvakrát vyhnán a vyčištěn podle všech pravidel, získává se vynikající nápoj u vchodu, z něhož lze vyrobit tinktury, likéry, různé likéry a alkoholické nápoje.

Chcete-li vylepšit doma vyrobený moonshine doma, budeme potřebovat skleněné nádoby (obvykle tři litrové sklenice), předem připravený materiál, který bude smíchán nebo v němž naše sam bude stát.

Samozřejmě, že všechny recepty na rafinování moonshine jsou ovocem něčí improvizace a odvážného experimentu, ale důrazně doporučujeme, abyste se nezúčastnili alchymie na primární úrovni, protože tato stránka obsahuje základní recepty od klasických až po moderní, zkoušené mnoha mistry a absolutně bezpečné.

 • Praví znalci měsíčníku vědí, že kvalitní nápoj získáte pouze za pomoci frakční dvojité destilace a dalšího zušlechťování.
 • Můžete experimentovat do nekonečna: trvat na měsíčních oříšcích, bobulích, různých druhů kořeněných bylin a koření.
 • Konečná chuť výsledného nápoje nebude záviset ani na typu přidaných složek, ale na jejich harmonické kombinaci.

AROMATIZACE ZAGONU

Moonshine získaný po čištění je jistě připraven k použití. Ale pokud si přejete, můžete si vyrobit různé nápoje s příjemnějším a jemnějším vkusem. Samozřejmě, každý nápoj je vyhodnocen především vzhledem, vůní a chutí.

 • Ke zlepšení vzhledu a vůně nápoje přispívají speciální přísady, které jí dodávají určitou chuť - aromatické látky.
 • Některé doplňky mají tonikální a terapeutický účinek.
 • Například, tinktury zlatého kořene, zamanihi, eleutherococcus, hloh.

Obvykle jsou rostliny skladovány, sušeny a skladovány v uzavřených nádobách, ale není vždy vhodné je používat v této podobě. Z rostlin můžete vyrábět aromatické nálevy, odvarky a esence, které jsou mnohem praktičtější.

Aromatické látky se extrahují z rostlinných materiálů pomocí rozpouštědel - vody nebo alkoholu. Rostliny před výrobou aromatických roztoků musí být rozdrceny na prášek.

Aromatizační proces

Nejjednodušší způsob, jak získat - trvá na alkoholu. V procesu, kdy je moonshine nasycen aromatickými látkami, se mění chuť nápoje. Je třeba trvat na tom, dokud nebudou všechny aromatické látky z rostlin rozpuštěny v alkoholu.

Když trvá na tom, že roztok je pravidelně dekantován, surovina se znovu nalije a protřepává. Efektivněji rostliny dodávají aromatické látky s pevností rozpouštědla 45-50 °. Pravidelně se mění na čerstvé ochucené suroviny a naplňuje se stejným měsíčním světlem, získáte infuzi vyšší koncentrace.

Doba přípravy infuzí závisí na druhu suroviny, obvykle 3-5 týdnů. Pokud zvýšíte teplotu na 50-60 ° C, lze infuze některých druhů surovin snížit na 5-8 dní.

Tato tinktura se nazývá časné zrání. Jiný způsob: láhve infuzovaného nápoje jsou umístěny na dřevěných tyčích umístěných v hrnci s vodou a vařeny, získá se dobrá tinktura.

Odvar

Broth - roztok získaný vařením surovin v uzavřené nádobě, po níž následuje infuze nebo bez něj. Doba varu obvykle není větší než 10-15 minut. Poměr surovin a rozpouštědla může být v rozmezí od 1: 2 do 1: 5. Destilace odvarů umožňuje získat koncentrované roztoky s vysokým stupněm nasycení aromatickými látkami.

K získání nápojů požadované příchuti se výsledné roztoky v malém množství přidávají do nápojů během výroby.

Destilací odvarů získávejte koncentrované roztoky s vysokým obsahem nasycených aromatických látek a také esenciální oleje. Tyto látky téměř nemění chuť nápoje, ale dávají jí požadovanou chuť.

Chcete-li přidat chuť, můžete předjet nejen dekocce, ale také infuze. Nějaký druh koření je jemně rozdrcený, nalijte vroucí vodu (na 400 g vezměte 3,5 litru vody), pevně utěsněte a trvá 24 hodin.

 • Pak přidejte 1,5 litru vody a destilujte, dokud vůně koření nepřetrvává.
 • Poté přidejte čerstvé koření a znovu předjíždějte.
 • Tuto operaci můžete provést a třetí.
 • Taková voda se nazývá "trojitá".
 • Pokud se 200 g takové vody nalévá na 1,2 litru moonshine, chuť výsledného nápoje bude podobná chuti získané destilací s kořením.

Pokud se rostliny a koření přidávají do kaše, pak během destilace je aroma slabá. Chcete-li zlepšit vodu, která je zředěna kaší, nejprve byste měli trvat na vybraných kořeních.

Můžete si je odfarbovat a zředit je Braga. Je vhodné připravit kaše na ochucené vodě. Moonshine bude mít stálou vůni, která přerušuje specifickou vůni sivukhy.

Destilace

Při destilaci infuzí se získávají ochucené nápoje s vysokým obsahem alkoholu. Chcete-li Moonshine dostat požadovanou chuť po destilaci, je to smícháno s infuzí stejných rostlin, zatímco Moonshine sám je znovu naléhal. Takže moonshine, infuse na citrónovou kůru, po destilaci, znovu trvá na čerstvé citrónovou kůru.

 • Při přidávání koření do měsíčníku je třeba vzít v úvahu specifickou chuť a vůni každého z nich. Nejjemnější a nejžhavější koření by mělo být přidáno v malých množstvích.
 • Například anýz, vanilka, novinka, kukuřičná semena, bobkový list a hřebíček mohou dát nápoji silné vůně, a to i v případě, že se užívají na tinktury v množství 1 až 3 g na 1 litr.
 • A koření, jako je rozmarýn, šafrán nebo yzop, stejně jako kajenská červená paprika, se obecně nedoporučuje používat více než 0,5 g na litr.

Badian, zázvor, kardamom, skořice, černý pepř, fenykl, šalvěj jsou méně ostrý, spotřebovávají se v rozmezí 3-20 g na 1 litr. Oranžová a citronová kůra se používá v rozmezí 200-300 g na 1 litr. S pomerančovou kůrou byste měli být opatrní a používat až 50 g na 1 litr.

Koncentrované roztoky aromatických látek se nazývají esence. Esence se sílou 65% obj. mohou být uloženy po dlouhou dobu, zachovávají si všechny své vlastnosti.

Pomocí receptů na přípravu esencí některých oblíbených alkoholických nápojů uvedených zde můžete vytvořit domorodé pravé ruské horké (na předpis 1882), Zubrovka nebo Erofeich (na předpis 1865).

Jak vypít pepřovou vodku?

 1. První pravidlo: před použitím není nutné vychladnout tinkturku z červeného pepře. Na rozdíl od jiných odrůd vodky, je zcela možné cítit kytici z pepřové vodky chutná s medem, pokud to trvá nějakou dobu při pokojové teplotě.
 2. Druhé pravidlo: servírují se papriky. Ideální masové, bramborové, houbové teplé saláty.
 3. Třetí pravidlo: Tinktura na červeném pepři zvyšuje chuť k jídlu, zahřívá v chladném počasí, slouží jako preventivní opatření proti sezónním virovým nachlazením. Mělo by se však používat s omezeným účinkem, které nepřesahuje doporučený objem - 50-150 ml denně.
 4. Čtvrté pravidlo: chuť nápoje je docela ostrá, hoří. Pečlivě pijte. Lidé s gastrointestinálními problémy, kteří trpí onemocněními jater, srdce z jídla domácí vařené pepřové vodky je lepší zdržet se hlasování.

Používání tinktur v kosmetologii

Chcete-li vyrobit kosmetiku domácí péče, můžete si koupit farmaceutickou tinkturu horkého pepře. Vodka s pepřem. Naneste lék na výrobu masky, suspenze, roztoky na vlasy, nehty.

 • Prostředky, sestavované podle určitých receptů na bázi pepřové tinktury, stimulují růst vlasů, zastavují jejich ztrátu, posilují kostek, kutikulu.
 • Tinktury červeného pepře na alkohol jsou vynikající dezinfekční, odmašťovací, léčebný prostředek.
 • Mohou být používány k omlazení, očištění pokožky, ošetření drobných řezů, rány, rány, použití v boji proti akné, komedony, akné.

Seznam užitečných vlastností tinktury na alkoholový pepř zahrnuje schopnost spalovat tuky. Proto se fondy založené na tom v kosmetologii často používají k boji proti celulitidě. Pro úbytek hmotnosti se lék v zředěné formě užívá perorálně.

Pozor! Chcete-li provést doma léčby doma a ještě více, aby droga perorálně, aby se zhubnout, je nutné pouze po konzultaci s kosmetolog.

Při nesprávném použití, překračujícím proporce v receptech na přípravu kosmetických prostředků, existuje riziko, že se projeví účinek "od konce" - ne přináší výhody, ale poškozuje tělo.

Recepty na kosmetickou tinkturu pepře

Tinktura z červené papriky, vařené na klasickém receptu, mohou být použity jako součást masek pro obnovu poškozené vlasy a jak odření s neurologickým, bolesti kloubů.

Pro přípravu elixíru připravte:

 • Hot pepř - 1 pod.
 • Vyschlá kopřivka - 1 polévková lžička. l
 • Zelené listy z kopřivy - 2 lžíce. l
 • Voda vařená nebo destilovaná - 100 ml.
 • kapsikum a mletý pepřElang-ylang esenciální olej - 2 kapky.

Voda je vařená. Sušené a čerstvé kopřivy rozdrcené, vložte do skleněné nádoby, nalijte vroucí vodu. Trvejte na parní lázni po dobu 40 minut, ochlaďte.

Pepř jemně jemně nastříhaný, nalije se do ochlazené odtučněné kopřivy. Přidejte ylang-ylangový olej pro příchuť. Směs se zahřívá ve vodní lázni a snižuje ohně. Kapacita s infuzí zavřete víčko, nechte trvat 3 hodiny.

V hotové, ochlazené na pohodlné teplotě je infuze navlhčena bavlněným tamponem. Jemně aplikujte výrobek na pokožku hlavy skrz vlasy na vlasy. Pásky jsou pokryty polyethylenem, vrchní část je pokryta ručníkem.

O půl hodiny později se maska ​​vypláchne studenou vodou s hlavou odhodenou zpět tak, aby se hořká infúze nedostala do očí. Chcete-li zmírnit účinek pepřového složení, vejce, šlehané do pěny, jsou vtírány do pokožky. Po 5 minutách se vlasy opláchnou vodou.

Takové postupy stimulují místní krevní oběh, zvyšují průtok krve do vlasových folikulů. V důsledku pravidelného používání pepřové infuze s nettle vlasy se stává silnější, přestat vypadávat, stát se lesklé, hedvábné.

Recepty esencí tradičních silných alkoholických nápojů

RUSKÉ HORY

 • 2 g kalganovogo kořen
 • 2,8 g zrnovitého kořene,
 • 2 g kořenu zázvoru,
 • 1 g hřebíčku
 • 1,3 g černého pepře,
 • 0, 4 g červené papriky,
 • 340 ml 50-stupňového měsíce

Smíchejte všechny rozmělněné složky. Tato směs nalévá 340 ml padesáti stupňů a trvá alespoň týden. Chcete-li připravit nápoje, vezměte 0,6-2 ml esence na 1 litr nápoje.

BIRCH

 • 40 g březových pupenů,
 • 5 g zázvor,
 • 3 g kořene Kalgan a
 • 1 g skořice,
 • 350 ml 45-stupňového moonshine

Smíchejte a nasypte všechny ingredience. Směs nalijeme 350 ml pětilteptoetrů Celsia a trváme na měsíc a pak filtrováme. Pro 1 litr nápoje je třeba vzít 20-30 ml esence.

Pepř

 • 3,2 g černého pepře,
 • 1,6 g červeného pepře,
 • 0,8 g kořene Kalgan,
 • 0,1 g hřebíčku,
 • 150 ml 40-stupňového moonshine

Smíchejte všechny rozmělněné složky. Směs nalít 150 ml čtyřicet stupňů měsíce a trvá 2 týdny. Pro 1 litr připraveného nápoje je nutné vzít 1,5-3 ml esencí.

KIRSHWASSER

 • 160 g rozdrcených společně s jamkami sušených třešní,
 • 180 ml 40-stupňového moonshine

Cherry přelí moonshine. Pokud je infuze vyrobena z čerstvých bobulí, pak je třeba je nalít 60 stupňů měsíčníku. Trvejte na 8 dní a předjet. Výsledkem je 100 ml esence se silou 70% objemových. Na 1 litr nápoje je třeba vzít 5-10 ml esence. Malina esence je připravena stejným způsobem.

DENTÁLNÍ

 • 32 g byliny z bizonů,
 • 720 ml 45-stupňového moonshine

Vypusťte bylinu, ořízněte žluté části kořenů a nakrájejte. Připravená bylina nalije 720 ml.

45-stupňový měsíčník a měsíc trvají na tom. Potom vypusťte a přetáhněte filtr. U 1 litru nápoje užijte 20-25 ml esencí.

Erofeich

 • 2 g kořene Kalgan,
 • 3,5 g kořenu angelice,
 • 2 g kořenu zázvoru,
 • 2 g hřebíčku,
 • 1,2 g černého pepře,
 • 0,4 g červeného pepře,
 • 150 ml 40-stupňového moonshine

Smíchejte všechny rozmělněné složky. Směs nalijte 150 ml 40-stupňového měsíčního měsíce a trvá měsíc. Na 1 litr nápoje je třeba vzít 2-3 ml esence.

LIST

 • 100 g černého rybízu,
 • 350 ml 60-stupňového měsíce

Ledviny nalévají moonshine a trvají na 10 dní. Pak předjede. Výsledkem je 200 ml esence. U 1 litru nápoje užijte 30-40 ml esencí.

MOUNTAIN DUBNYAK

 • 20 g kořenu angelice,
 • 15 g žaludů,
 • dubová kůra,
 • borůvky jalovce,
 • kalganový kořen a kořen zázvoru,
 • 10 g hřebíčku,
 • 12 g černého pepře,
 • 5 gramů červeného pepře,
 • 400 ml 45-stupňového moonshine

Smíchejte všechny rozmělněné složky. Směs nalévá 400 ml 45-stupňového měsíčního měsíce a trvá měsíc. U 1 litru nápoje užijte 25-35 ml esence.

ENGLISH BITTER (recept 1883 g)

 • 8 g pomerančové kůry,
 • 9,6 g skořice,
 • 4,8 g kořene Kalgan,
 • 1,2 g krychle a fialového kořene (duhovky),
 • 3,6 gramu citronové kůry,
 • 1,8 g muškátového oříšku,
 • bílý zázvor a kořen citronu,
 • 2,8 g hřebíčku a 2,4 g kardamonu,
 • 250 ml 50-stupňového moonshine

Smíchejte všechny rozmělněné složky. Směs se umístí do nádoby o objemu 1 litr a nalije se 250 ml padesát stupňů měsíčníku. Trvejte minimálně měsíc, pak předjet. Výsledkem je 150 ml světelné esence se silou 65 stupňů, která musí být udržována po dobu 3-5 dnů. Pro přípravu silných nápojů je třeba 0,5-3 ml esencí na 1 litr. moonshine.

DANSIGSKAYA MOUNTAIN

 • 10 g andělského kořene,
 • 26 g anýzových semen,
 • 13 g semen koriandru,
 • 43 gramů citronové kůry,
 • 4,5 g kořenového kalicha,
 • 30 g semen z koprů,
 • 10 g muškátového oříšku,
 • 10 g hřebíčku,
 • 32 gramů pomerančové kůry,
 • 1 kapka růžového oleje,
 • 10 g skořice,
 • 6 litrů 40-stupňového moonshine

Smíchejte všechny rozmělněné složky. Směs nalijte měsíčník a trvá měsíc. Na 1 litr nápoje je třeba vzít 2-3 ml esence.

Breslavsky Bitter

10 g anýzových semen, 10 g citrónové kůry, 38 g heřmánku, 10 g kardamonu, 4,5 g semen koriandru, 10 g koriandru, 8,5 g muškátového oříšku, 2 g pomerančové kůry, 26 g rozmarýnu, 10 g fialového kořene, 8,5 g skořice, 6 l 40-stupňového měsíce

Smíchejte všechny rozmělněné složky. Směs nalijte měsíčník a trvá měsíc. Na 1 litr nápoje je třeba užít 1-3 ml esence.

Pro Více Informací O Suché Vlasy