logo

Zrychlete růst vlasů s mentorkou

Snažil jsem se pěstovat vlasy po půl roku. Během tohoto období bylo možné prodloužit délku o pouhých 6 cm, což je o 1 centimetr měsíčně samozřejmě normální, průměrné zvýšení. Ale samozřejmě tato rychlost nebyla pro mě vhodná. Zvláště když si myslíte, že před šesti měsíci jsem vystřihl 15 cm zlomených, poškozených vlasů.

Tak bych se plazil, ke svému snu, s hlemýžďovými schody. Kdybych se nespletl na instagram v mé kazetě, poslal bych nádhernou dívku.

Jednalo se o dvojnásobné (!) Zrychlení růstu vlasů za měsíc pomocí jednoduché tinktury mátové máty. Ne, že bych tomu okamžitě uvěřila. Post se však stále inspiroval důvěrou, na nějakou pochybnou stránku nebyly žádné reklamní odkazy s nákladným produktem (jak je obvyklé u Instagramu). Dívka právě mluvila o své zkušenosti.

Proto jsem si bez ztráty času šel do lékárny a okamžitě koupil dvě lahve tohoto výrobku. Navíc náklady na drogu docela vtipné - jen 23 rublů. za láhev.

Cena je přitažlivá, zvláště když víte, kolik jsou odlišné krémy a tonika pro růst vlasů. Navíc metoda na první pohled mi připadala jako velmi bezpečná a přirozená. Řeknu vám o všem podrobněji a v pořádku.

Charakteristiky

Při shromažďování materiálu pro tento článek jsem se naučila spoustu zajímavých věcí o této nádherné trávě. Ukazuje se, že peprmint není jen aromatické byliny pro nápoje a dezerty, ale skutečná léčivá rostlina s řadou užitečných vlastností.
Tinktura z pepřového mléka se používá jako sedativum, tonikum, anestetikum, vazodilatancia, antiseptická a lokální dráždivá látka. Všechno výše uvedené, samozřejmě, v našem případě není nutné, s výjimkou posledního odstavce.

Voňavá bylina obsahuje následující příznivé látky - organické kyseliny, pryskyřice, rutin, arginin, mastné oleje, saponiny, fytosteroly, třísloviny. Hlavní aktivní složkou je mentol.

Tinktura z pepřového mléka je světle až tmavě zelená tekutina (v závislosti na surovině) s charakteristickým zápachem z mátového alkoholu. 1 ml. obsahuje 50 mg. oleje a 50 mg. listy, ve formě roztoku v 90% alkoholu.

Balení je lepenka, uvnitř instrukce a skleněná láhev o objemu 25 ml.

Můžete si koupit v každé lékárně.

Jak to funguje?

Pokud si na pokožku položíte malou kapku tinktury, dokonce i zředěnou vodou, ucítíte v této oblasti takový neobvyklý, chladící pocit pálení. Lék má mírný dráždivý účinek na horní vrstvy epidermis a zvyšuje tok krve v malých kapilárních cévách. Tento efekt přispívá ke zrychlení růstu vlasů. Kolem vlasového folikulu a uvnitř se metabolické procesy zrychlují, tok živin se zvyšuje zvýšením průtoku krve.

Získání takové výživy, vlasy roste v intenzivnějším režimu.

Aplikace

Rozhodla jsem se, že neztrácím čas na meditace a aplikuji okamžitě po umytí vlasů ve stejný den, kdy jsem koupil mentolovou tinkturu.
V čisté formě nelze agens použít, je nutné je ředit. Blogger doporučil zředění 1: 1. Bála jsem se všech negativních důsledků, takže jsem byla v bezpečí a zředěna dvěma částmi vody.

Pro vytvoření roztoku jsem potřeboval 1 ml injekční stříkačku. a malou plastovou nádobu (můžete si vzít víčko, z jakéhokoliv kosmetického zboží). Vzal jsem odměrku, která byla zabalena obočí. Okamžitě vyjměte jehlu z injekční stříkačky. Není potřeba.

Příprava roztoku k urychlení růstu vlasů

1. V injekční stříkačce na 1 ml. shromážděnou tinkturku peprné máty a nalil do plastové nádoby;
2. Dále byly přidány 2 ml. voda s použitím stejné injekční stříkačky;
3. Míchat.

Potom nalila směs do stejné injekční stříkačky o objemu 1 ml. a aplikoval na pokožku hlavy, rozdělovat vlasy na dělení. Pak masírovala prsty pro lepší distribuci.

Díky tenké hubici injekční stříkačky se jemně a rovnoměrně rozdělí roztok mleté ​​tinktury na celou hlavu.

Poprvé, kdy bylo pálení silné. Pak se zdá, že se kůže zvykla a prakticky jsem to přestala cítit. Ve druhém měsíci použití jsem přešel na ředění 1: 1. A nasadit čepici, aby zvýšil efekt.
Po aplikaci nebylo umyt, protože to nebylo nutné. Řešení kontaminovalo pokožku, ale naopak bylo příjemně osvěžující. To platí zejména v létě. Vůně se po několika hodinách zcela vypařuje. Osobně, čerstvé pozůstatky vůně mě nijak neobtěžují, ale naopak jsou příjemné.

Můj postup k urychlení růstu vlasů trval 2,5 měsíce od začátku srpna do poloviny října. Používá se 2-3x týdně po umytí hlavy.

Upozornění

POZOR - tuto metodu nepoužívejte déle než dva měsíce. V opačném případě může dojít ke zvýšenému vypadávání vlasů. Jak se to stalo mně. Do poloviny třetího měsíce jsem si všiml zvýšeného výpadku. Použití tinktury okamžitě skončilo. Myslela jsem, že oklamám přírodu, ale nefungovala. Nic samozřejmě se nestalo hrozné a ztráta byla v normálním rozmezí.

Tento účinek se vysvětluje skutečností, že každá vlasová část má tři fáze života - odpočinku, katagen (růstová fáze) a telogen (fáze smrti a ztrát). Ukazuje se, že když zrychlujeme růstovou fázi, i nedobrovolně urychlíme fázi umírání a pádu. Koneckonců naše vlasy jsou v různých fázích. Takže buďte opatrní s tím, nepřehánějte to, jinak byste měli opačný účinek. Kurz se může opakovat po 3-4 měsících.

Dalším důležitým bodem - nepoužívejte tuto metodu, pokud se u Vás objeví časté bolesti hlavy.

Nemůžete-li trpět alergickými reakcemi a máte citlivou pokožku, nemusíte používat tinkturu z pepřem. V každém případě je nutné provést test na alergickou reakci, což způsobí malou částku peněz do oblasti kolena. Výsledek se odhaduje po dni.

Vzhledem k tomu, že má tinktury peprné hořkosti, vyhněte se kontaktu s očima. Na pokožku hlavy naneste na malé části, aby nedošlo k průtoku na obličej.

Závěry

• Během dvou měsíců užívání bylo dosaženo růstu o 4 cm. Bylo možné urychlit růst vlasů o polovinu (dříve, růst byl 1 cm za měsíc).
• Snadné použití. Zředěný vodou, aplikován a podnikl.
• Je velmi levné, láhev trvá dlouhou dobu.

Jakékoli vedlejší účinky na kůži (zarudnutí, vyrážka, alergie), nebyla jsem si toho všimla.

Cesta je tajná, a pokud čtete tento článek, považujte za velmi šťastného. Stejně jako já ve svém čase.

Obecně, přeji vám hodně štěstí při urychlení růstu vlasů. Jsem si jist, že se vám to podaří.

Pepřená na vlasy - olej, odvar, oplach a maska

Květiny, listy, výhony - všechny části máty jsou bohaté na velké množství esenciálních olejů, tříslovin a biologicky aktivních látek. Tato sada komponent umožňuje použití mýt ve všech aspektech péče o tělo, obzvláště užitkovou mátou na vlasy. Široce používán v kosmetologii, farmakologii a aromaterapii.

Používání vlasů z máty

 • Peppermint na vlasy má důležitou kvalitu - čisticí schopnost.
 • Extrakt z máty má uklidňující účinek, je užitečné vypláchnout vlasy mátou nebo aplikovat mátovou infuzi za přítomnosti podráždění nebo svědění.
 • Oplachování vlasové mincovny vytváří silnější kořeny. Vlastní vlasy se zastavují a lámou se.
 • Cools a tóny. Je vhodné vypláchnout vlasy odvarováním v létě, v období prachu a tepla, kdy je osvěžující účinek užitečný.
 • Mentol obsažený v mátě zlepšuje tok krve, folikuly dostávají více živin. Poskytuje zdravě vypadající vlasy a stimuluje růst vlasů.
 • Neméně dobrým je esenciální olej máta pro vlasy náchylné k lámavosti, které ztratily svůj lesk.

Existuje mnoho výhod, ale existují i ​​kontraindikace. Peppermint je vynikající lék, ale může být škodlivý, pokud do rostliny dojde k alergickým reakcím, a domácí masky s mátou se také nedají provést, pokud je pokožka hlavy citlivá. Použití mátou bude užitečné, pokud trpíte vysokým krevním tlakem a stresem.

Přirozené vlastnosti rostliny určují jeho jedinečné složení:

 • Sodík;
 • Zinek;
 • Žláza;
 • Kalia;
 • Měď;
 • Vápník;
 • Hořčík;
 • Vitaminy skupiny B (1,2, 5,9) a C, A, PP.

Aplikujte peprm na vlasy

Naše babičky také používaly máty doma, vyráběly vlastní kosmetiku, čaje a daly si je do pečiva a masných pokrmů. Lidové recepty zahrnují použití čerstvých listů, suchého, mátového oleje a různých odvarů a infuzí.

 1. Vedoucí trichologové doporučují zvlhčovat vlasové kořeny s mátovým olejem a přidávat je do šamponu. To pomůže zlepšit stav vlasů, posílit kořeny a urychlit růst vlasů.
 2. Několik kapek oleje je možné vtlačit do dlaní a protřepat prsty do kůže. Tato masáž zlepšuje průtok krve do kořenů a poskytuje jim všechny živiny.

Mátový olej pro vlasy

Bylinný olej poskytuje základní péči o vlasy. Pomáhá zbavit se lupů, reguluje proces mazových žláz a zastavuje plešatost. Tento produkt aktivuje růst nových vlasů, jak bylo zmíněno dříve, máta pro růst vlasů se často používá v tradiční medicíně. Mentol zlepšuje krevní oběh.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Tento olej se často používá k mytí vůně. Položte na hřeben několik kapek a vysušte prameny. Tento postup hojí a plní kudrlinky s čerstvou vůní a měkkostí.

Mátová odvar na vlasy

Mátová odvar má příznivý účinek na folikuly, plní vlasy svěží vůní a lesk, takové výsledky jsou dány pravidelným opláchnutím s infuzí máty. Recepty doma se mohou lišit v poměru, obecně jsou totožné. Pro přípravu vývaru budete potřebovat:

Složení:

 • 250 ml vařené vody;
 • 2 polévkové lžíce. lžíce nakrájené listy máty.
Vaření:

Suroviny nalít vroucí vodu, podat 30 minut na infuzi. Připravte filtr vývaru a opláchněte vlasy nebo připravte masku s odtučněným mátou.

Mincovní tinktury vlasů

Tinktura mentol posiluje vlasové folikuly a poskytuje jim dostatečnou výživu. Tinktura pepře na vlasy je vhodná pro všechny, kromě majitelů citlivé pokožky. Příprava infuze je snadná, a proto:

Složení:

 • 2 polévkové lžíce. bazalové lžíce;
 • 2 polévkové lžíce. lžíce máty;
 • 2 polévkové lžíce. rozmarýnové lžíce;
 • 2 polévkové lžíce. lžíce šalvěje;
 • 5 kapek mátového oleje;
 • 5 kapek levandulového oleje;
 • 30 ml jablečného octa.
Vaření:

Všechny bylinky jsou smíchány, zředěny oleji a důkladně zmačkané, přidány ocot a znovu se hněte. Výsledná směs se ponechá vařit, po filtraci podle potřeby a aplikovaném na vlasy. Maska s infuzí máty bude prospěšnější, pokud bude ponechána po celou noc a ráno se vymyje.

Oplachování vlasů s mátou

Mincovna proti ztrátě vlasů dává vynikající výsledky, zejména pokud pravidelně opláchnete vlasy vývarem. Takový osvěžující postup zlepšuje průtok krve, zmírňuje stres a vyživuje folikuly. Silný mátový čaj oživuje tmavé tmavé vlasy. Doporučujeme seznámit se s dalšími receptami na vlasové výplachy.

Video recept: Vypláchněte mincovnu pro objem vlasů doma

Nejlepší recepty domácí masky na vlasy

Maska pro růst vlasů

Výsledek: Maska na vlasy z mátového masa posiluje kudrlinky, urychluje růst, zvětšuje objem. Výrobky tvořící upotřebení jsou uklidňující a relaxační.

Složení:

 • 60 gr. tekutý med;
 • 5 gr. olivový olej;
 • 1 polévková lžička. lžíce těžké smetany;
 • 5 kapek extraktu z máty.
Příprava a způsob aplikace:

Všechny výrobky jsou důkladně promíchány a rozptýleny v mokrých vlasech a pečlivě se třepou do kořenů. Zbraně shromažďujeme ve svazku, zabalíme s polyethylenem a teplý šátek po dobu půl hodiny. Promyjte vodou s malým množstvím šamponu.

Mincovní maska ​​pro vypadávání vlasů

Výsledek: maska ​​činí vlasové žárovky silnější, aktivuje růst, eliminuje lupy.

Složení:

 • 60 gr. jojobový olej;
 • 5 kapek levandule;
 • 5 kapek máty.
Příprava a způsob aplikace:

V teplém jojobovém oleji promíchejte estery, hnětete, dokud nejsou hladké a naneste masážní pohyby na kůži. Masáž za čtvrt hodiny, ponechání dalších 40 minut a odstranění vodou a šamponem.

Mátová maska ​​pro posílení vlasů

Výsledek: tato maska ​​listů máty a dalších bylin má na vlasy regenerační účinek.

Složení:

 • 2 lžičky mátou;
 • 2 lžíce dubové kůry;
 • 2 lžíce citrónového balzámu;
 • 300 gr. jogurt;
 • 0,5 litru teplé vody.
Příprava a způsob aplikace:

Smícháme bylinky, naplníme je horkou vodou a trváme půl dne. Připravte infuzní filtr a promíchejte jogurt. Aplikujte hotovou hmotu na prameny po dobu 45 minut, poté důkladně opláchněte.

Maska máta pro mastné vlasy

Výsledek: Recept masky je navržen tak, aby aktivně vyživoval vlasy a zbavil se nadbytečného mazu.

Složení:

 • 30 gr. mandlový nebo hroznový olej;
 • 5 kapiček mátového oleje.
Příprava a způsob aplikace:

Mícháme přísady, mírně zahříváme a rozmazáváme kadeře, věnujeme zvláštní pozornost pokožce hlavy. Po 40 minutách odstraňte šamponem vodou.

Maska pro suché vlasy

Výsledek: olejový základ zvlhčuje přezrážené prameny, naplňuje je přirozenou silou.

Složení:

 • 60 gr. pšeničné klíčky nebo lopuchový olej;
 • 5 kapiček mátového oleje.
Příprava a způsob aplikace:

Důkladně promíchejte ingredience, nanášejte na vlasy a 40 minut pod filmy. Umyjte teplou vodou.

Lesklá maska ​​s esenciálním olejem z pepřového oleje

Výsledek: po masce jsou chloupky co nejvíce vlhké, vzdušné a lesklé.

Složení:

 • 30 gr. kokosový olej;
 • 30 gr. jojobový olej;
 • 2 kapky máty.
Příprava a způsob aplikace:

Smícháme přísady, trochu teplo, obohacujeme o máty a rozkládáme po celé délce vlasů. Po půl hodině se umyjte.

Maska s mátou a kopřivou

Výsledek: jako máta, kořist posiluje vlasy, aktivuje růst.

Složení:

 • banda máty;
 • banda kopřivy;
 • 250 gr. kefír.
Příprava a způsob aplikace:

Rozemlete bylinky v mixéru. Vezmeme si sklenici hotových surovin, mícháme je se sklenicí kefíru a hodinu na vlasy. Umyjte teplou vodou a šamponem.

Video recept: Domů opláchněte pro posílení a lesk vlasů

Recenze na použití peprné moučky na vlasy

Natalia, 24 let

Směs mátou s kopřivou a kefír používá k vytvoření silnějších vlasů. Po masce se vlasy stávaly větší a měkčí.

Zpočátku jsem použil mátový olej, který se staral o můj obličej, pak jsem četl, že to bylo dobré pro vlasy a začalo se mísit se šamponem. Vlasy byly lesklé, poslušné a méně rozštěpené.

Pravidelně používám mátový odvar, pokožka je příjemně chlazená, prameny jsou lépe česané a získávají objem.

Konečně jsem zvládl problémy s vlasy! Nalezli prostředky k obnově, posílení a růstu vlasů. Používám ji už 3 týdny, výsledek je tam a je to úžasné. více >>>

Mincovna na vlasy - tajemství a recepty pro efektivní využití

A opět pokračuji v jedné z mojích oblíbených témat - péče o vlasy s pomocí léčivých rostlin.

Dnes budeme hovořit o tom, jak je máta pro vlasy užitečná, jak ji správně aplikovat v péči a zvážit základní recepty založené na ní.

Co je užitečné pro vlasy z minty, pokračovalo dále.

Z tohoto článku se dozvíte:

Mincovna na vlasy - tajemství účinného použití

Botanické vlastnosti máty peprné

Peppermint se odkazuje na vytrvalé bylinné rostliny.

Hlavní morfologické rysy rostliny:

 • Má horizontální oddenku a kořeny jsou tenké, vláknité.
 • Rostlina se vyznačuje přímým kmenem o výšce až 1 m.
 • Jedná se o velké množství listů.
 • Dřík je hladký nebo je malé množství krátce přitlačených chloupků.
 • Listy jsou podlouhle vejčité.
 • Základna je ve tvaru srdce a okraje se podobají ostrému pilu. A samozřejmě, jedinečnou vlastností máty bude její jedinečná mátová příchuť.

Rostlina se nachází ve volné přírodě a některé ji zvlášť pěstují ve svých chatkách. V naší zemi se pěstuje v průmyslovém měřítku.

Přečtěte si více o všech magických vlastnostech mincovny, které si můžete přečíst v tomto zajímavém článku.

Hlavními regiony pro výrobu mincovny jsou Voroněžsko a Krasnodarské území.

Zvýšený zájem o tento závod kvůli přítomnosti jeho léčivých vlastností.

Mincovna obsahuje cenný esenciální olej, který se používá pro léčebné účely, včetně mátového oleje používaného pro vlasy.

Mincovna na vlasy - užitečné vlastnosti rostliny

Používání máty na vlasy je zřejmé.

Ale co přesně je, málo známo, uvažujme tuto otázku podrobněji:

 • čistí,
 • tóny
 • posiluje kořeny
 • obnoví strukturu
 • dává lesk.
 • Mincovna proti vypadávání vlasů

Specifičnost příchuti máty je způsobena obsahem mentolu, který má lokální účinnost razdrozhayuschim, zlepšuje mikrocirkulaci v krevním řečišti a posiluje cévní stěnu.

To platí zejména pro vlasy.

Žárovka vlasů v důsledku zvýšeného průtoku krve přijímá významně více živin. To vede k jeho posílení. Vlasy se stávají silnějšími, začínají vypadávat méně.

V důsledku toho je možné, ne bez důvodu, věřit tomu, že máta z vypadávání vlasů je velmi účinným prostředkem.

Mentol obsažený v mátě má chladicí a vazokonstrikční účinek. Proto, bez stínu pochybností, můžeme říci, že rostlina má tonizační účinek na pokožku hlavy.

 • Mincovna na čištění vlasů

Neméně významnou vlastností máty je její schopnost očistit. Je schopna zbavit vlasů nadbytečného mazu. Proto se máta úspěšně používá pro mastné vlasy jako prostředek oplachování.

 • Mincovna na vlasy

Peppermint na vlasy může poskytnout lesklé kudrlinky. Tento účinek pro kosmetické účely lze dosáhnout použitím esenciálního oleje z této rostliny. Pro tyto účely zpravidla používají aromaterapii.

 • Mincovna se zvýšenou podrážděností pokožky hlavy

Vzhledem k uklidňujícímu a baktericidnímu účinku odborníci z kosmetologie doporučili použití máty se zvýšenou podrážděností pokožky hlavy.

Mincovna je schopna uklidnit pokožku a odstranit nadměrné podráždění. Kromě toho je taková rostlina vynikajícím prostředkem, jak se zbavit svědění a lupů.

Jak aplikovat mátou na vlasy správně a efektivně?

Jako léčivé suroviny používaly květiny a lístky máty. Shromažďovat použijete čas, kdy začíná pěstování rostliny a samý začátek kvetení.

Pro péči o vlasy lze použít: odvar a výtažky bylinek a esenciálního oleje z máty.

 • Mátová odvar na vlasy

Léčivé suroviny ve výši dvou polévkových lžic naplněných pol litrem vroucí vody. Tato směs se vaří 10 minut při nízké teplotě.

Pak je filtrován a používán jako vlasové oplachování.

Tento nástroj lze použít nejen pro hlavu, ale i pro ranní mytí obličeje.

 • Mincovní infuze na vlasy

Dvě lžíce lístků máty nalijeme půl litru vroucí vody. ½ hodiny strávíte trváním. Tato infúze se přidává do vody k opláchnutí.

Aplikace mátového oleje na vlasy

Mátový esenciální olej je pro vlasy velmi rozšířen. Přidává se do masky, domácí kosmetiky, udělá mu aromaterapii a masíruje pokožku hlavy.

 • Maska pro mastné vlasy s mátovým olejem

Složení tohoto receptu zahrnuje mátový olej, bílou hlínu, vejce a citronovou šťávu.

K 2 Art. l bílá hlína, přidali 1 kuřecí bílkovinu, 1. citrónovou šťávu a několik kapek esenciálního mátového oleje. Vše se důkladně promíchá a aplikuje na vlasové kořeny po dobu 20 minut.

 • Maska mincovny pro objem vlasů

Pokud vlasy ztenčily, ztratily svůj objem, pak si můžete připravit masku na vlasy.

Je třeba vzít koňak v množství dvou polévkových lžic, šťávy z jedné cibule, 1 lžička medu, ricinového oleje a citrónové šťávy.

Poté se přidá žloutek jednoho kuřecího vejce a mátového oleje v množství 10 kapek. To vše samozřejmě musí být důkladně promícháno a aplikováno na vlasy po dobu 20 minut.

Přečtěte si více o tom, jak používat olej z peprný olej pro vlasy, viz toto video.

Kupte si skutečný silicový máslový esenciální olej, můžete zde

Mincovna na vlasy - kontraindikace

Existuje několik omezení pro používání esenciálního oleje z máty:

 • by neměly být užívány během počátečního těhotenství;
 • je kontraindikován u dětí do sedmi let;
 • použití oleje je zakázáno, jestliže v anamnéze existuje alergická rýma;
 • velmi opatrně je nutné ji aplikovat při kojení;
 • omezení aplikace je kůže s přecitlivělostí;
 • individuální nesnášenlivost.

Používali jste mincovnu na vlasy? Sdílejte svou zpětnou vazbu)

S tebou byla Alyona Yasneva.

PŘIPOJTE MÉ SKUPINY V SOCIÁLNÍCH SÍTI

Pepřince pro růst a krásu vlasů

Zdravím čtenáře. Peppermint je aromatická a zdravá léčivá bylina, která se používá nejen v tradiční medicíně, vaření, ale také v kosmetice. Mincovna je univerzální prostředek, který pomáhá vyřešit mnoho otázek týkajících se vlasů. Mincovna na vlasy může být použita spolu s esenciálním olejem máty. Čerstvé listy máty lze použít v létě a na podzim, a pro zimu můžete připravit mátou sušením listů. Z mincovny můžete udělat odvar nebo infuzi a použít ji pro vlasy. Nyní prodáváte šampony, včetně léčivých bylin, včetně máty, ale co by mohlo být lépe připravené, s vlastními rukama, produkty na vlasy. Nyní lze v lékárně zakoupit mincovnu, ale jsem přesvědčen, že pokud je to možné, měla by být připravena sama.

Ve skutečnosti se máta používá poměrně široce, máta je známá pro své uklidňující vlastnosti. Velmi chutné a zdravé je mátový čaj s medem. Podrobnější informace o léčebných vlastnostech mincovny naleznete v článku "Užitné vlastnosti peppermintu". Také v článku najdete informace o tom, jak používat mátou, indikace a kontraindikace máty.

Charakteristická vůně a chuť, stejně jako chladící účinek, jsou dány listům máty mentolem, které obsahují. Díky své léčivé vlastnosti, chuti a vůni se máta používají v tradiční medicíně, vaření, léčiva, parfumerie a dokonce i v nápojovém průmyslu. Zde je unikátní rostlina máty.

Peppermint na vlasy.

 • Peppermint obsahuje vitamín C, PP, A, B1, B2, B5, B9, měď, zinek, železo, draslík, sodík, hořčík, vápník atd.
 • Důležitou vlastností mincovny na vlasy je její čistící schopnost. Mincovna čistí vlasy a pokožku hlavy od prachu a nadbytečného mazu.
 • Mincovna má uklidňující a baktericidní účinek, takže je užitečné použít odvar nebo infuzi mátou se svěděním s podrážděním pokožky hlavy.
 • Mincovna posiluje vlasy. Použití mátou na vlasy se může zbavit křehkých vlasů.
 • Mincovna má tonizační a chladící účinek. Je velmi užitečné používat v létě mátou na vlasy, zvláště když v létě stačí čerstvá máta.
 • Mentol obsažený v mátě zvyšuje mikrocirkulaci krve, vlasové folikuly dostávají užitečnější látky. Vlasy vypadají zdravěji a začínají růst rychleji.
 • Mátový olej pomáhá obnovit křehké vlasy, vlasy, které ztratily svůj přirozený lesk a krásu.

Kontraindikace máta. Mincovna je v mírném poměru a mátová kontraindikace je alergická na trávu nebo mentol a citlivá na pokožku hlavy. Mějte také na paměti, že pomeranč pomáhá snižovat tlak, peprmint uklidňuje, proto pečlivé používání peppermintu bude těžit pouze z vás.

Mincovna má pozitivní účinek na vlasy a pokožku hlavy. Nejdůležitější věcí je, aby byl používán moderně a pokud neexistují žádné kontraindikace k použití.

Mincovna se používá k přípravě odvaru, infuze pro oplachování vlasů, koncentrovanější infuze se používá pro masky nebo se třese do vlasových kořenů před mytí vlasů.

Oplachování vlasů s odvarováním nebo infuzí mátou.

Pro oplachování vlasů můžete připravit odvar nebo infuzi mátou. Po umytí vlasů šamponem vypláchněte vlasy infuzí. Pro vypláchnutí vlasů je obvykle 1 litr, to vše závisí na délce vlasů.

Pro přípravu infuze bude třeba tři lžíce máty a litr vroucí vody, nalijte trávu s vařící vodou a infuse v uzavřené nádobě, asi 25 minut. Infuzní filtr. Opláchněte vlasy infuzí při pokojové teplotě.

Mincovna a voda jsou nezbytné pro přípravu odvaru, poměry jsou stejné jako pro infuzi, jen varíme vývar po dobu 3 až 5 minut na nízké teplotě, pak trváme asi 20-25 minut. Naplňte vývar a přiveďte vařenou vodu na jeden litr. Aplikujte na opláchnutí vlasů.

Mincovna může být použita v maskách pro vlasy, například s mastnými vlasy. Infuze máty se přidává přímo do masky. Pro přípravu infuze bude potřebovat lžíci máty a dvě stě ml. vroucí voda, trvat v uzavřeném obalu a použít v složení masky na vlasy, míchání s dalšími přísadami.

Jak připravit mincovnu? Pokud máte takovou příležitost, je nejlepší připravit si mátou sami, v lékárně si vždy nemůžete koupit vysoce kvalitní trávu. Vše závisí na výrobci a dodržování všech pravidel při sušení a ukládání bylin.

Doba sklizně máta je červen - červenec, v době rozkvětu je to začátek kvetení rostliny. Mincovnu lze řezat věžemi nožů nebo nožem. Mátová sušina na dobře větraném místě nebo pod ochranou krytu. Trávu položíme v tenké vrstvě a během sušení ji pravidelně otočíme. Tráva je suchá, když listy máty rozpadají v rukou. Suchou máta můžete uložit do bavlněných sáčků nebo skleněných džbánů s víkem těsně uzavřeným.

Kromě odvarů a infuzí esenciálního oleje používaného pro mátou. Můžete si je koupit v každé lékárně, ale vždy se musíte zaměřit na cenu a výrobce. Nezapomeňte, že vysoce kvalitní olej nemůže stát za penny.

Eterický olej z máty na vlasy.

Olej z máty má vliv na lupy, mastné vlasy a vypadávání vlasů. Aplikujte mátový olej v maskách na vlasy, obohacujte šampon s olejem (na lžíci základny jednu kapku mátového esenciálního oleje).

Peppermint olej aktivuje růst vlasů v důsledku obsahu mentolu a účinky na pokožku hlavy. Mátový olej zvyšuje mikrocirkulaci kůže na pokožce, aktivuje růst nových vlasů a posiluje vlasové folikuly.

Můžete použít olej pro aromaterapii. Použijte několik kapek oleje na masážní kartáč a čistěte husté vlasy. Postup lze provádět několikrát týdně.

Peppermint olej, osvěžující olej, dělá vlasy lehké, měkké, lesklé a hedvábné. Mátový esenciální olej posiluje vlasové kořeny a aktivuje jejich růst.

Olejová maska ​​na vlasy s mátovým olejem. Pro přípravu masky se smíchají dvě plné lžičky kokosového oleje a dvě lžíce jojobového oleje, směs olejů se zahřívá ve vodní lázni. Přidejte do olejové masky 2 kapky oleje z mátového oleje a rozetřete olejovou masku. Nechte hodinu a vlasy umyjte šamponem.

Maska pro mastné vlasy s mátovým olejem. Pro mastné vlasy smíchejte mátový olej s mandlovým olejem, hroznovým olejem, avokádovým olejem. Poměry jsou takové, jako je kapka esenciálního oleje na lžíci základního oleje. Aplikujte masku na vlasy před umytí hlavy a nechte asi hodinu.

Maska pro normální a suché vlasy s mátovým olejem. Základový olej smíchejte zásadním způsobem. Na lžíci základního oleje je třeba přidat kapku esenciálního oleje z máty. Jako základní olej, olej z pšeničných klíčků, broskvový nebo lopuchový olej je vhodný. Maska naneste na vlasy před umytí vlasů a nechte asi hodinu, umyjte šamponem. Jak umyt olejové masky, můžete se dozvědět z článku "Jak olej vypláchnout z vlasů".

Mátový olej je čerstvý, ostrý a velmi příjemný. Pomáhá se zotavit se z přepracování. Ale s alergiemi nebo idiosynkrází z mátového oleje bude muset být opuštěn. Mátový olej může způsobit mírné podráždění pokožky hlavy a dokonce i chladu, což je normální reakce, která může trvat 5 až 10 minut. Kromě toho nezapomeňte, že tento olej pomáhá snižovat tlak a aplikovat je opatrně.

Mincovna na oplachování vlasů prospěje a poškozuje

Maximální užitek se dosáhne, pokud vyberete 2-3 recepty a střídáte je. Vyplachování vlasů. Pro opláchnutí vlasů po každém mytí můžete použít odvar z mátového masa, vařený doma.

Mincovna na vlasy. Aplikace a použití mátou na vlasy

Peppermint je užitečná léčivá rostlina s chuťovou vůní. Jeho léčebné vlastnosti jsou již dlouhou dobu známé, pomáhá zvyšovat náladu a zmírňovat napětí a únavu. Kromě toho se tato bylina používá v kosmetologii - pro péči o pleť a vlasy. Mincovna na vlasy je měkký, ale účinný prostředek, který vám umožní vyřešit mnoho problémů týkajících se jejich zdraví.

Co je užitečná mátou

Několik desítek rostlinných druhů je známo, nejčastěji je však peprmint. To může být nazýváno skutečně univerzální léčbou vlasů a skalpů. Jeho rozmanité příznivé vlastnosti jsou způsobeny především bohatou kompozicí. Listy této rostliny obsahují ve velkém množství esenciální oleje, tannické a biologicky aktivní složky, minerální soli, karoten, kyselinu askorbovou, rutin.

Díky této sadu užitečných komponent má má peprná mlýn následující efekt:

 • dokonale osvěžuje a zvlhčuje pokožku hlavy, eliminuje veškeré podráždění;
 • normalizuje činnost mazových žláz;
 • reguluje acidobazickou rovnováhu epidermis;
 • čistí vlasy a kůži před přebytkem tuku, prachu a jiných nečistot;
 • přispívá k obnově křehkých pramenů, vrací lesk lesku, dobře upravený vzhled;
 • aktivuje mikrocirkulaci krve v buňkách, zlepšuje výživu vlasových folikulů, zastavuje ztrátu a stimuluje růstový proces;
 • eliminuje patogenní bakterie, takže je velmi účinný proti lupům a dalším onemocněním;
 • zvlhčuje nadměrné kudrlinky, zjemňuje je.

Mentol, který je přítomen v mincovně, má tonizační a chladící účinek, zejména příjemný pocit pohody bude příjemný na pokožku v horkém letním dni a příjemná osvěžující vůně bude opravdovým dárkem pro kudrlinky.

Jak používat mátou

Mincovna a léčivé přípravky na ní založené se používají jak pro ošetřování srsti, tak pro dermis hlavy a pro profylaktické účely. Listy rostliny jsou zakoupeny v lékárně nebo jsou sklizeny nezávisle, sbírají je v létě a na začátku podzimu.

Existuje několik možností, jak používat mátovou látku pro péči o kadeře:

 • ve formě odvarů a nálevů - jsou vyrobeny doma ze suchých nebo čerstvých listů rostliny;
 • jako hlavní součást masky;
 • ve formě esenciálního oleje - se prodává v každé lékárně.
 1. Maximální přínos bude dosažen, pokud si zvolíte 2-3 recepty a střídáte je;
 2. Optimální doba vystavení kompresím nebo maskám je od 20 do 60 minut, není možné držet výrobek na hlavě příliš dlouho, jinak existuje nebezpečí vyvolání negativní reakce z kůže;
 3. Chcete-li zvýšit účinek výrobku po jeho aplikaci, doporučujeme umístit na hlavu plastový uzávěr a teplý šátek nebo ručník;
 4. Opláchněte mátou by mělo být velké množství teplé vody, přidání šamponu, žádné jiné kosmetiky (balzámy, masky, kondicionéry) nepotřebují používat;
 5. Úplný průběh léčby se skládá z 10-15 procedur, pak odpočinek je nutný alespoň měsíc;
 6. U tukových zámků lze ošetření provádět dvakrát týdně, u suchých by měla být frekvence snížena na 1 čas za 7 dní.

Domácí opravné recepty

Peppermint je snadno použitelný, na základě něho můžete připravit užitečnou kosmetiku pro každodenní péči o vlasy, stejně jako speciální formulace pro léčbu problematických kadeř a epidermis hlavy.

Kondicionér na vlasy

Pro opláchnutí vlasů po každém mytí můžete použít odvar z mátového masa, vařený doma. Takový příjemný a tonikový postup pomůže zvýšit tok krve, posílit kořeny, urychlit růstový proces řádu, zmírnit podráždění a svědění na kůži.

 1. Čerstvé nebo suché listy máty (2 lžíce L.) Broušení, nalijte 200 ml horké vody a dát vše do vodní lázně;
 2. Ohříváme složení po dobu 10-15 minut, ale neváhejte;
 3. Byl ochlazený na optimální teplotu, filtrován, zředěn 2 litry teplé vody a opláchnout vlasy.

Oplachování kudrlin s tímto odvar je povoleno alespoň každý den, není nutné ho umýt.

Kromě toho je pro hygienické postupy užitečné použít infuzi máty a je dokonce snadnější vařit než odvar:

 1. Rozemlejte 3 polévkové lžíce. l Mincovna čerstvá nebo suchá, nalijte ji litrem vroucí vody;
 2. Trvejte na 20-30 minut, pokrytý víkem;
 3. Nakládejte výslednou infuzi, ochlaďte ji.

Tuto infuzi použijte k pravidelnému opláchnutí pramenů po umytí. Tento nástroj pomůže úspěšně obnovit poškozené a křehké kadeře, poskytne suchým vlasům lesk, pevnost a pružnost. Je účelné vypláchnout mátou v boji proti lupům, protože mají dezinfekční účinek.

Čisticí maska

Tento nástroj pomáhá efektivně vyčistit prameny mastnoty a různých nečistot, může nahradit šampon. Stačí, když používáte tuto masku jednou týdně.

 1. Blender brousí 10 listů máty, zředěné kaše s 40 ml vody;
 2. Vstup do směsi bílé kosmetické hlíny v takovém množství, že konzistence připomínala těsto;
 3. Přidat do nástroje 2 lžíce. l vroucí vodou, promícháme a necháme 25-30 minut;
 4. Do masky vstoupíme 2-3 kapky esenciálního mátového oleje.

Rozdělte výslednou masku na kůži a kadeře, nechte ji 15 minut, můžete ji opláchnout čistou vodou.

Restorativní maska

Připojte 2 lžičky. máty peprné, citrónové a dubové kůry, nalijte vše 0,5 litru. vroucí vodu, vložte infuzi na tmavé místo po dobu půl dne. Poté infuzi filtrujte a zředte 2 lžícemi. jogurt. Aplikujeme tuto masku na kořeny, distribuujeme ji po celé délce a ponecháme ji půl hodiny.

Tato hojivá směs pomáhá posílit folikuly, zvlhčuje epidermis a kudrlinky, dodává lesk na lesk a pomáhá dosáhnout velkolepého objemu.

Balzám pro intenzivní regeneraci

Peppermint olej pro vlasy poškozené barvením nebo curling může být skutečná spása. Několik kapek lze přidat do svého pravidelného šamponu nebo balzámu a také použít jako doplňkovou složku pro domácí přípravek. Perfektně zvlhčuje kudrlinky, dává jim pružnost a lesk, přispívá k jejich růstu a pro těžce poškozené a nehybné vlasy je vhodná léčivá směs olejů:

 1. Připojte 2 lžíce. l rašelinový (nebo ricinový) olej se dvěma kapkami máty;
 2. Aplikujte směs na navlhčené prameny, zabalte fólii a počkejte půl hodiny;
 3. Umyjte masku šamponem.

Tato kompozice je také účinná proti prolase vláken, protože zlepšuje krevní oběh a aktivně vyživuje folikuly.

Pro tulení kadeře

Chcete-li zlepšit vzhled tukových pramenů, můžete připravit odstín masky mátou. Tento nástroj dokonale čistí pokožku a kudrlinky, normalizuje tvorbu kožního mazu, je efektivní pro dávkování a nový vzhled. Také máta olej s estery pro vlasy dá nádhernou vůni.

 1. Smíchejte 0,5 šálku čerstvých listů máty v mixéru;
 2. Přidejte 30 ml kokosového oleje, 15 ml brandy a citronové šťávy do kaše;
 3. Nalijte vajíčko šlehanou vejce;
 4. Aplikujte kompozici na prameny, rovnoměrně je rozdělte a počkejte 30-40 minut;
 5. Umyjte masku šamponem.

Mincovna a esenciální olej této rostliny budou věrnými pomocníky v péči a ošetřování vlasů. Přes rostlinný původ je používání těchto nástrojů v některých případech zakázáno: během těhotenství a laktace, individuální nesnášenlivosti a sníženého tlaku.

Komentáře powered by HyperComments

Používání máty na vlasy je zřejmé. Je schopna zbavit vlasů nadbytečného mazu. Proto se máta úspěšně používá pro mastné vlasy jako prostředek oplachování.

Mincovna na vlasy - užitečné vlastnosti a efektivní recepty

A opět pokračuji v jedné z mojích oblíbených témat - péče o vlasy s pomocí léčivých rostlin.

Dnes budeme hovořit o tom, jak je máta pro vlasy užitečná, jak ji správně aplikovat v péči a zvážit základní recepty založené na ní.

Jak je mátka užitečná pro vlasy, pokračovala další...

Z tohoto článku se dozvíte:

Mincovna na vlasy - tajemství účinného použití

Botanické vlastnosti máty peprné

Peppermint se odkazuje na vytrvalé bylinné rostliny.

Hlavní morfologické rysy rostliny:

 • Má horizontální oddenku a kořeny jsou tenké, vláknité.
 • Rostlina se vyznačuje přímým kmenem o výšce až 1 m.
 • Jedná se o velké množství listů.
 • Dřík je hladký nebo je malé množství krátce přitlačených chloupků.
 • Listy jsou podlouhle vejčité.
 • Základna je ve tvaru srdce a okraje se podobají ostrému pilu. A samozřejmě, jedinečnou vlastností máty bude její jedinečná mátová příchuť.

Rostlina se nachází ve volné přírodě a některé ji zvlášť pěstují ve svých chatkách. V naší zemi se pěstuje v průmyslovém měřítku.

Přečtěte si více o všech magických vlastnostech mincovny, které si můžete přečíst v tomto zajímavém článku.

Hlavními regiony pro výrobu mincovny jsou Voroněžsko a Krasnodarské území.

Zvýšený zájem o tento závod kvůli přítomnosti jeho léčivých vlastností.

Mincovna obsahuje cenný esenciální olej, který se používá pro léčebné účely, včetně mátového oleje používaného pro vlasy.

Mincovna na vlasy - užitečné vlastnosti rostliny

Používání máty na vlasy je zřejmé.

Ale co přesně je, málo známo, uvažujme tuto otázku podrobněji:

 • čistí,
 • tóny
 • posiluje kořeny
 • obnoví strukturu
 • dává lesk.
 • Mincovna proti vypadávání vlasů

Specifičnost příchuti máty je způsobena obsahem mentolu, který má lokální účinnost razdrozhayuschim, zlepšuje mikrocirkulaci v krevním řečišti a posiluje cévní stěnu.

To platí zejména pro vlasy.

Žárovka vlasů v důsledku zvýšeného průtoku krve přijímá významně více živin. To vede k jeho posílení. Vlasy se stávají silnějšími, začínají vypadávat méně.

V důsledku toho je možné, ne bez důvodu, věřit tomu, že máta z vypadávání vlasů je velmi účinným prostředkem.

Mentol obsažený v mátě má chladicí a vazokonstrikční účinek. Proto, bez stínu pochybností, můžeme říci, že rostlina má tonizační účinek na pokožku hlavy.

 • Mincovna na čištění vlasů

Neméně významnou vlastností máty je její schopnost očistit. Je schopna zbavit vlasů nadbytečného mazu. Proto se máta úspěšně používá pro mastné vlasy jako prostředek oplachování.

 • Mincovna na vlasy

Peppermint na vlasy může poskytnout lesklé kudrlinky. Tento účinek pro kosmetické účely lze dosáhnout použitím esenciálního oleje z této rostliny. Pro tyto účely zpravidla používají aromaterapii.

 • Mincovna se zvýšenou podrážděností pokožky hlavy

Vzhledem k uklidňujícímu a baktericidnímu účinku odborníci z kosmetologie doporučili použití máty se zvýšenou podrážděností pokožky hlavy.

Mincovna je schopna uklidnit pokožku a odstranit nadměrné podráždění. Kromě toho je taková rostlina vynikajícím prostředkem, jak se zbavit svědění a lupů.

Jak aplikovat mátou na vlasy správně a efektivně?

Jako léčivé suroviny používaly květiny a lístky máty. Shromažďovat použijete čas, kdy začíná pěstování rostliny a samý začátek kvetení.

Pro péči o vlasy lze použít: odvar a výtažky bylinek a esenciálního oleje z máty.

 • Mátová odvar na vlasy

Léčivé suroviny ve výši dvou polévkových lžic naplněných pol litrem vroucí vody. Tato směs se vaří 10 minut při nízké teplotě.

Pak je filtrován a používán jako vlasové oplachování.

Tento nástroj lze použít nejen pro hlavu, ale i pro ranní mytí obličeje.

 • Mincovní infuze na vlasy

Dvě lžíce lístků máty nalijeme půl litru vroucí vody. ½ hodiny strávíte trváním. Tato infúze se přidává do vody k opláchnutí.

Aplikace mátového oleje na vlasy

Mátový esenciální olej je pro vlasy velmi rozšířen. Přidává se do masky, domácí kosmetiky, udělá mu aromaterapii a masíruje pokožku hlavy.

 • Maska pro mastné vlasy s mátovým olejem

Složení tohoto receptu zahrnuje mátový olej, bílou hlínu, vejce a citronovou šťávu.

K 2 Art. l bílá hlína, přidali 1 kuřecí bílkovinu, 1. citrónovou šťávu a několik kapek esenciálního mátového oleje. Vše se důkladně promíchá a aplikuje na vlasové kořeny po dobu 20 minut.

 • Maska mincovny pro objem vlasů

Pokud vlasy ztenčily, ztratily svůj objem, pak si můžete připravit masku na vlasy.

Je třeba vzít koňak v množství dvou polévkových lžic, šťávy z jedné cibule, 1 lžička medu, ricinového oleje a citrónové šťávy.

Poté se přidá žloutek jednoho kuřecího vejce a mátového oleje v množství 10 kapek. To vše samozřejmě musí být důkladně promícháno a aplikováno na vlasy po dobu 20 minut.

Přečtěte si více o tom, jak používat olej z peprný olej pro vlasy, viz toto video.

Kupte si skutečný silicový máslový esenciální olej, můžete zde

Mincovna na vlasy - kontraindikace

Existuje několik omezení pro používání esenciálního oleje z máty:

 • by neměly být užívány během počátečního těhotenství;
 • je kontraindikován u dětí do sedmi let;
 • použití oleje je zakázáno, jestliže v anamnéze existuje alergická rýma;
 • velmi opatrně je nutné ji aplikovat při kojení;
 • omezení aplikace je kůže s přecitlivělostí;
 • individuální nesnášenlivost.

Používali jste mincovnu na vlasy? Sdílejte svou zpětnou vazbu)

S tebou byla Alyona Yasneva.

PŘIPOJTE MÉ SKUPINY V SOCIÁLNÍCH SÍTI

Možná jste se setkali s prohlášením: vlasy z mátového masa jsou užitečné. Jak pravdivé je toto prohlášení? Poté se vývar odfiltruje a bez zředění vodou se použije k opláchnutí vlasů.

Mincovna na vlasy: nepostradatelný nástroj pro krásu a sílu

Možná jste se setkali s prohlášením: vlasy z mátového masa jsou užitečné. Jak pravdivé je toto prohlášení? Mátové listy se vyznačují vysokým obsahem esenciálních olejů, biologicky aktivních látek, činidel, vitamínů C a P, minerálních solí, karotenu. A tohle není úplný seznam. Složení mincovny velmi určuje, proč tento nástroj využívají ženy po celém světě pro krásu a zdraví kudrlin. Neméně účinný a peprmintový olej.

V článku se používá termín mincovna pro kudrlinky, který se vztahuje k určitému typu - mátu peprná. Jiné odrůdy - japonská máta, pomeranč, jablka a další - nejsou tak běžné a jsou méně vhodné pro péči o vlasy.

Infúze pro zdraví vlasů

Nejsnazší způsob, jak používat mátou, je provést infuzi. Chcete-li to udělat, budete potřebovat dvě lžíce rostliny, je třeba nalít sklenici vařící vody. Poté je směs zaslána na infuze po dobu 30-40 minut. Tentokrát stačí, aby peprmint poskytl své hojivé vlastnosti.

Mátová infuze je ideální pro hojení a udržení zdraví suchých nebo barevných vlasů. Pravidelné oplachování pomáhá nejenom kudrlinkám, ale i pokožce hlavy: má má antiseptický efekt, dodává povzbuzující a chladící účinek. Příjemná vůně, která zůstane po aplikaci infuze, jistě zvedne váš duch a nabádá vám pocit svěžesti.

Mentol, který je hlavní složkou, uklidňuje pokožku hlavy, podrážděná chemickými sloučeninami, prachem atd. Nezapomeňte, že máta byla již dlouho používána jako prostředek boje proti vypadávání vlasů, zpomaluje procesy rostlin a plešatosti.

Bujón vápno a máta - účinný prostředek

Neméně účinným nástrojem pro krásu a sílu vlasů - odvar z vápna a máty. Co potřebujete k přípravě: lipové květy (dvě lžíce jsou dost), máta (2 lžíce).

Mátová a lipová by měla být důkladně smíchána, pak směs nalít dvěma šálky vařené vody a umístit do vodní lázně. Bujón by se měl udržovat na nízké teplotě po dobu 15-20 minut. Přiveďte k varu směs je přísně zakázána!

Poté se vývar odfiltruje a bez zředění vodou se použije k opláchnutí vlasů. Poměrně často se lípa a odtučněná mátka používají jako hlavní přípravek pro péči o vlasy, tedy jako šampon. Tato volba mytí vlasů je zcela opodstatněná, pokud kudrlinky nejsou příliš špinavé nebo pokud je zapotřebí denní mytí vlasů.

Olej - používá

Bylinkáři doporučují zaměření na olej z máty peprné. Jak mohu použít vlasový esenciální olej?

 • jako prostředek obohacení šamponu nebo jiného kosmetického přípravku pro péči o vlasy. Navrhuje se přidání 4-6 kapek pepermintového oleje do šamponu, kondicionéru, jiných prostředků. Taková jednoduchá technika nám dovoluje vybavit proces čištění novými vlastnostmi. Recenze dívek a žen berou na vědomí, že olej z máty pomáhá zvýšit nebo obnovit přirozený lesk kadeřů;
 • jako vlasové oplachování. Peppermint (znamená listy) se nalije dvěma šálky vroucí vody. Směs se nechá nějakou dobu nasytit a ochladit. Pak v teplé směsi je třeba přidat 2-3 kapky pepermintového oleje;
 • jako součást domácí masky pro péči o vlasy.

Možnost masky je poměrně málo. Zvažte některé možnosti.

Masky pro léčbu kadeřnictví

Číslo varianty 1. Maska proti lupům

Kompozice je poměrně jednoduchá: 2 lžíce (stolní) ricinového oleje a 2-3 kapky pepermintového oleje.

Jak aplikovat masku? Smíšené oleje je třeba aplikovat na kadeře a nechat na 35 minut. Abyste zabránili odpařování a udržovali se v teple, musíte mít na hlavě plastový uzávěr. Maska by měla být omyta šamponem, jinak by mohl zůstat nepříjemný účinek mastných vlasů.

Před aplikací kadeřnic není nutné umývat, masku lze aplikovat na špinavé kadeře.

Číslo varianty 2. Směs, kterou pečujeme

 • citronová šťáva - 1 lžička;
 • mátový olej - 2-3 kapky;
 • vaječný žloutek - 2 kusy.

Maska je připravena a používána takto:

 1. Musíte porazit žloutenky, dokud nebudou pěnivé;
 2. k žloutkům přidejte mátový olej a citronovou šťávu;
 3. směs se aplikuje na prameny, včetně kořenů. Můžete také strávit malou masáž pokožku hlavy;
 4. masku nechte na vlasy po dobu 20 minut. Pak se umyjte šamponem.

Směs by neměla být používána příliš často, stačí to udělat jednou týdně nebo každé dva týdny.

Všimněte si, že maska ​​obsahuje citronovou šťávu - součást speciálně určenou pro mastné vlasy. Z tohoto důvodu nebude maska ​​pro majitele suchých kadeřů užitečná.

Číslo varianty 3. Maska pro čištění kadeří

 • máta peprná - 10 listů;
 • voda - 40 ml;
 • olej z máty pepře -2-3 kapek;
 • bílá hlína.

Jak vytvořit masku:

 1. listy máty je třeba ponořit do kapaliny;
 2. mátou smíchanou s vodou, musíte brousit, pro tento účel je nejlepší použít mixér;
 3. do směsi se zavádí hlína. Kolik to opravdu potřebuje? Přidá se jíl, dokud se nedosáhne konzistence těsta;
 4. pak přidejte do masky 2 lžíce vařící vody a nechte ji po dobu 25-30 minut;
 5. do směsi se přidá mátový olej;
 6. Maska je aplikována na prameny a ponechána po dobu 15 minut. Termín by neměl být porušován: bílá kosmetická hlína aktivně adsorbuje vlhkost, sušení vlasů;
 7. maska ​​se vypláchne nebo jen s vodou nebo vodou a šamponem. První možnost je vhodnější.

Jelikož se při přípravě masky používá jíl, nelze ji používat příliš často. Tato směs dokonale čistí vlasy a ve skutečnosti nahrazuje šampony pro hluboké vlasy. Výhody jsou zřejmé: maska ​​je přírodní prostředek, ve kterém nejsou obsaženy žádné škodlivé složky.

Číslo varianty 4. Univerzální

 • Lemon balm leaves - 1,5-2 čajové lžičky;
 • drcená dubová kůra - 1,5-2 čajové lžičky;
 • jogurt - 1,5-2 šálku;
 • mátka peppermint - ¼ paprsku (mluvíme o čerstvé rostlině).
 1. mix lemon balm tráva, dubová kůra a máta. Naplňte rostliny půllitrem vroucí vody. Trvejte na 15-16 hodin;
 2. napneme kašlem pomocí gázy a vytvoříme kapalinu bez nečistot;
 3. přidejte k tomu kyselé mléko;
 4. Výsledná směs se aplikuje na vlasy, včetně kořenů. Nebude nadměrné masírovat pokožku hlavy;
 5. maska ​​nechat na vlasy po dobu 20-30 minut, a pak umýt teplou vodou. V případě potřeby můžete použít šampon.

Směs může být použita jednou týdně, a to častěji.

Mincovna tedy může být spolehlivým asistentem na cestě k krásným a zdravým kudrlům, jak potvrzují recenze. Může být použita všemi ženami a dívkami, s výjimkou těch, kteří ji individuálně netolerují. Pepřový olej, který se aktivně používá v kosmetice, není vhodný pro těhotné ženy, které kojí, stejně jako pro dívky mladší 6 let. Existuje poměrně málo možností použití mátové máty, jak vidíte. Vyberte si vás. Hodně štěstí!

Jak mohu získat vlasy zpět? Pouze pravidelně... Pokračování

Pro Více Informací O Suché Vlasy