logo

Co je lepší vybrat pro posilování a růst vlasů: rewald nebo pantovigar

Problémy se ztrátou vlasů, pomalým růstem, křehkostí a otupělostí vlasů vznikají z mnoha důvodů. S nimi se můžete vyrovnat různými způsoby: léčebnými postupy a přípravky, lidovými metodami, speciálními šampony. Jedním z nejoblíbenějších produktů jsou vitaminové komplexy, z nichž je mnoho v okně jakékoliv lékárny. Požadavky na takové tobolky a pilulky lze snadno vysvětlit: řeší problémy vlasů zevnitř, saturují tělo potřebnými mikroelementy. Současně tyto léky zlepšují celkové zdraví, pozitivní účinek na kůži, nehty. Stručně řečeno, jejich zásluhy se nepočítají. To je jen vybrat nejlepší vitamínové set může být velmi obtížné. Co když lékař navrhl, abyste pili Revalid nebo Pantovigar? Jak zjistit, co je lepší? Pokyn bude kompletní popis obou nástrojů a srovnání recenzí o nich.

Popis léčiv

Pantovigar - produkt německé společnosti Merz, prošel více než jednou klinickou zkouškou v Německu. Jedná se o želatinovou kapsli, z nichž každá obsahuje:

 • B vitamíny - normalizuje činnost vlasových folikulů, stimuluje syntézu keratinu, zlepšuje regeneraci dermis;
 • keratin - obnovuje strukturu pramenů, dává vlasům lesk, pružnost;
 • kyselina aminobenzoová je silný antioxidant, pomáhá štěpit a absorbovat bílkoviny;
 • lékařské kvasnice - poskytuje úplnou absorpci živin ve střevech, zlepšuje mikroflóru. Také v přípravku jsou další složky.

Stejně jako Pantovigar je přípravek Revalid dostupný v želatinových kapslích. Tento multivitaminový komplex je vyráběn v Maďarsku. Kromě kvasinek a aminobenzoové kyseliny obsahuje Revalid:

 • železo - z nedostatku tělových vlasů může intenzivně vypadnout;
 • zinek je dobrou prevencí alopecie a lupin;
 • měď - posiluje folikuly, zvětšuje barvu kudrlin;
 • pšeničné klíčky a prosa výtažek - obsahují mnoho stopových prvků, kyselin a vitamínů, které jsou užitečné pro pěstování a posilování pramenů;
 • stejně jako další složky odpovědné za krásu kůže, vlasů, nehtů.

Pokud se setkáte s výběrem toho, co si koupíte: Revalid nebo Pantovigar, zvažte další možnosti vitamínových komplexů. Lékárník vám může nabídnout Perfectil, Selentsin, Vitrum beauty, jiné léky ke zlepšení stavu vlasů, kůže, nehtů.

Rozdíly

Obě léky získaly od spotřebitelů konfliktní ratingy a to není překvapující. Jeden je vhodnější Revalid, druhý - Pantovigar. Hodně závisí na stavu těla, závažnosti problému a individuálním vnímání konkrétního léku. Dokázalo se, že i tatáž účinná látka v různých léčivech působí svým vlastním způsobem. Proto je jednoznačné říci, že je lepší ne. Kvalita a účinnost obou komplexů vitamínů, uživatelů v průměru 3,7-3,9 bodů na 5-bodové stupnici.

Pozor! Revalid a Pantovigar nejsou vzájemnými analogy, jako jsou například známé no-spa a drotaverine. Mají podobné indikace pro použití, ale liší se složením.

Významnou výhodou německého léku je obsah keratinu, nezbytný pro krásu a zdraví vlasů, nehtů. Proto je specificky zaměřena na posílení vlasů. V přípravku Revalid je složení rozmanitější, živiny mají široké spektrum účinku. Díky tomu může být komplex použit pro celkové zdraví celého organismu, a nejen pro vlasy.

Za zmínku stojí také významný rozdíl v ceně, který je pro mnoho spotřebitelů jedním z klíčových faktorů při výběru prostředků. Pantovigar je dražší než přípravek Revalid, a potřebujete to trvat déle. Proto je průběh léčby dražší než v případě maďarských vitaminů.

Indikace a kontraindikace

Výrobci Pantovigaru doporučují pití v takových případech:

 1. Rozptýlené ztráty kudrlin, které nejsou spojeny s hormony, ale vyvolané stresem, určitými nemocemi, léky a dalšími příčinami. U tohoto druhu alopecie vypadají vlasy rovnoměrně po celé hlavě.
 2. Změny vlasových prutů způsobené ultrafialovou, chemickou expozicí.
 3. Porušení struktury nehtové destičky.

Nemůžete užívat německý vitaminový komplex:

 • děti Přečtěte si více o vitamínů pro růst vlasů na našich stránkách;
 • ženy, které čekají na dítě (1 a 2 trimestry těhotenství, během 3. po konzultaci s lékařem) nebo kojení;
 • každý, kdo má individuální citlivost na složky drogy.

Pokud mluvíme o přípravku Revalid, jsou pro něj indikátory:

 1. Nemoci, které jsou provázeny zhoršením vlasů a nehtů.
 2. Ztráta kudrlin z různých důvodů.
 3. Zlepšení stability pramenů na negativní faktory, včetně barvení.

Maďarská droga má následující kontraindikace:

 • zánětlivých procesů nebo houbových onemocnění nehtových destiček;
 • ztráta vlasů, poškození dermis hlavy v důsledku hormonální nerovnováhy;
 • nesnášenlivost složek vitamínu.

Je to důležité! Jako vedlejší reakce při užívání přípravku Pantovigar a přípravku Revalid můžete pozorovat různé alergické reakce, poruchy gastrointestinálního traktu.

Formy uvolňování a metody aplikace

Přípravky jsou k dispozici v baleních po 30 a 90 kusů (Revalid), 90 a 300 kusů (Pantovigar). Dávkování obou komplexů vitamínů - 3 kapsle denně, 1 kus ráno, odpoledne a večer. Během jídla se umyjí malým množstvím tekutiny.

Přípravek Revalid může být také podáván před snídaní, obědem a večeří. V závažných případech se jeho dávka zvyšuje na 6 tobolek denně, pokud nejsou žádné vedlejší účinky.

Kurz léčby maďarskými vitamíny je 2-3 měsíce, německy - od 3 měsíců do 6 měsíců.

Náklady jsou závislé na komplexu vitamínů a formě uvolnění. Průměrná cena 90 kapslí Pantovigaru je asi 1500 rublů. Stejné množství Revalidu bude stát 300-400 rublů levnější. Velký balíček německých multivitamínů (300 kusů) stojí asi 4500 rublů a je výhodnější než nákup boxů o 90 kapslích zvlášť. Situace je podobná s Revalidem: cena 30 kusů je asi 500 rublů a pokud si okamžitě koupíte velkou láhev, ušetříte asi 400-500 rublů.

Pro jeden způsob léčby vypadávání vlasů budete potřebovat asi 180-270 tobolek přípravku Revalid (2-3 balení po 90 kusů) a přibližně 270-540 tobolek Pantovigaru (3-6 balení s minimálním objemem 90 kusů). Je výhodné uskutečňovat hromadné nákupy, pokud vám vybraný komplex vyhovuje, nemáte alergie a vedlejší účinky.

Zvolte lepší lék, který ve vaší situaci pomůže lékaři. Odborník vyhodnotí problémy s vlasy, vezme v úvahu obecný zdravotní stav a poradí jednu nebo jinou sadu multivitamínů. V ostatních případech se zaměřte na reakci vašeho těla.

Vezměte v úvahu recenze ostatních spotřebitelů, ale nezapomeňte, že každá osoba je jednotlivec, takže někdy je výběr ideálního vitamínového komplexu neoddělitelně spojen s pokusy a omylem.

Kromě užívání vitamínů je důležité poskytnout kvalitní péči o oslabené vlasy. Nejjednodušší je koupit šampon pro růst vlasů:

Vitamíny na vlasy: Pantovigar nebo Perfectil?

Chci koupit vitamíny pro růst vlasů. Vybírám mezi dvěma možnostmi. Pantovigar nebo Perfectil.

Který je lepší? Jaké vitamíny jsou vhodnější?

Ani. Perfektilový řez - žádný účinek. Zkuste to zkusit

třepte kyselinu nikotinovou ve vlasech, připravte masky s hořčicí nebo olejovou lopuchou. Tyto vitamíny jsou drahé a neúčinné.

Pantovigar v Německu a Perfectil - Anglie. Hodnocení zákazníků v naší lékárně na Pantovigaru je lepší než u Perfectilu, i když je to levnější. Podle mého názoru je Perfectil vhodnější jako vitamín-minerální doplněk, zatímco Panovigar řeší problém kůže-vlasy-nehty.

Výběr vitamínů vlasů, které jsou lepší, je poměrně obtížné. Každá osoba je individuální. A samozřejmě, že nemusí být vhodné pro něco, co v ideálním případě pomohlo někomu jinému.

Ale pokud vycházíme z recenzí na obě verze vitamínů: Perfectil a Pantovigar, pak si všimnete následující:

 1. Recenze a tam a tam jsou dobré. Někdo přišel velmi, někdo není moc. Nikdo však podle těchto vitaminů neřekl ostré negativní emoce.
 2. Složení samozřejmě není totožné, ale pokud si vzpomínám, v vitamínech Perfectil je kladen důraz na mnoho ženských vitamínů a mikroelementů a v Pentagigaru - důraz je kladen na droždí a některé doplňky z různých vitamínů. To znamená, že vaše tělo může negativně reagovat na jakoukoli složku, a to jak v tom, tak v jiném nástroji.
 3. Co se týče pohodlí při užívání vitamínů: Perfectil je mnohem úspěšnější. Měli by být užívány pouze jednou denně, na rozdíl od Pantovigaru, kde byste o nich neměli zapomínat až třikrát denně. Kapsule jsou stejně velké, takže není žádný rozdíl.
 4. Nepríjemné pocity z recepce zažily alespoň jednou za sekundu, kteří si vybrali Pantovigar. To je vše kvůli kvasinkám. Ačkoli jsou oloupané lékařské (něco podobného), ale přesto se třásnou pravidelně v ústech. Teoreticky mohou vitamíny Pantovigar způsobit zhrubnutí a drozd (všechny kvasinky jsou na vině). Neexistuje žádná taková věc s vitamíny jako perfectil, protože v kompozici nejsou žádné takové notorické a takové dvojznačné kvasinky. Některé mohou mít pocit nepohodlí, pokud náhodou vypijete kapsulu na prázdný žaludek. Ovšem zpravidla po první takové chybě nikdo nechce experiment opakovat.
 5. Růst vlasů Pokud se podíváte na recenze dívky, které se oba pokusily, pak budou přehlídky většinou nebo neutrální pro oba vitamíny, nebo je stále vydán hlas ve směru Perfectil, protože říkají, že s ním vlasy rostou lépe a také to zlepšuje. stav kůže, stává se pružnější, hydratovanější a vyrážky jsou mnohem méně časté.
 6. A poslední část srovnání je cena. zde je výhoda čtyřikrát stranou ve směru Perfectil, neboť v lékárnách je jeho cena zpravidla 4krát nižší než cena soutěžícího Pantovigar.

Takže pokud uděláte životopis, první věcí je vyzkoušet Perfectil. A pokud je jeho akce naprosto nespokojena a přetrvává touha vynaložit peníze, pak můžete vyzkoušet Pantovigar.

Pantovigar nebo Perfectil?

Bezpochyby každý z nás sní o tom, aby zůstal co nejdéle mladý, zdravý a krásný. Chcete-li provést požadované, musíte dodržovat několik pravidel, včetně vyvážené stravy, která tělu dodává základní živiny.

V opačném případě začne tělo signalizovat nedostatek určitých látek, což se projevuje ve zhoršení nehtů, zubů, kůže a vlasů. Vitamín-minerální komplexy založené na přírodních složkách, mezi něž patří Pantovigar a Perfectil, přijdou na záchranu. Oni jsou často zmateni kvůli souhře jmen, zatímco kvantitativní a kvalitativní kompozice jsou velmi odlišné.

Perfectil nebo Pantovigar - což je lepší?

Existují kontraindikace, poraďte se s odborníkem.

Účinnost komplexu živin přímo závisí na stupni interakce mezi jeho složkami, stejně jako na jejich biologické dostupnosti a rychlosti vstřebávání v těle. Složení léků se značně liší, ale podobné látky jsou přítomny. Mezi ně patří vitamíny B1 a B5.

Rozdíl mezi přípravkem Pantovigar a přípravkem Perfectil spočívá v tom, že obsahuje následující účinné složky:

 • Cystin je aminokyselina, která se podílí na tvorbě hormonů a dalších proteinových struktur těla, stejně jako na regulaci jejich aktivity.
 • Paraaminobenzoová kyselina je vitamin, který je zodpovědný za produkci hormonů z endokrinních žláz, podporuje odolné funkce těla a reguluje metabolické procesy v pojivové tkáni.
 • Keratin je mechanicky silný protein, který tvoří struktury vlasů a nehtů.
 • A v neposlední řadě je složka Pantovigar lékařskou droždí. Jsou to přírodní zdroj mikroprvků: vápníku, železa, hořčíku, zinku, selénu, draslíku a vitamínů skupiny B. Celý komplex pozitivně ovlivňuje střevní mikroflóru a zajišťuje biologickou dostupnost a rychlou absorpci živin v těle. Zajímavostí je, že uvedené látky jsou základními prvky soupeřového komplexu.

Rozdíl mezi přípravky Perfectil a Pantovigar spočívá v tom, že obsahuje jiné vitamíny (D, E, C, kyselinu listovou, beta-karoten), mikro- a makroelementy (mangan, měď, jod, křemík, chróm). Cystein je aminokyselina, která se podílí na tvorbě epidermis pokožky. Navíc zaznamenáváme extrakt z kořenů lopaty a Echinacea, který je určen ke zmírnění zánětlivých procesů, stimulaci regenerace tkání a zlepšení imunitní odpovědi.

Vitamíny "Perfectil": složení a účinky

Žena s dobře upraveným vzhledem, dokonce i v jednoduchém oblečení, vypadá jako skutečná krása. Proto je důležité sledovat vaše prameny, prsty, kůži. Existuje spousta způsobů a prostředků k péči o sebe. Ale volba je lepší zastavit na univerzálních přípravcích se složitým účinkem na tělo. Zde si můžete vybrat vitamíny "Perfectil", se kterými soutěží další droga - Pantovigar.

Multivitaminový komplex "Perfectil", který obsahuje rostlinné složky, koenzym a kolagen

Triple akce

Ženy ve Velké Británii mají štěstí - kosmetologové ve spolupráci s lékárníky vytvořili univerzální lék s trojitým účinkem na krásu. Jeho jméno je "Perfectil".

Léčivo je dostupné v kapslích a má poměrně vyrovnané složení: pevné vitamíny, makro- a mikronutrienty.

To vám umožní efektivně jednat na všech "frontách":

 • dochází ke zlepšení struktury vlasů;
 • nehty se zbavují křehkosti;
 • zvlhčená kůže.

A "Perfectil" je dobrým prostředkem pro alopéciu, psoriázu a dermatitidu.

Léčivý trojitý přípravek "Perfectil"

Přípravek vitaminu a minerálu, vyrobený v kapslích, se považuje za vzorec č. 1. Kvůli jeho aktivnímu působení činidlo poskytuje výsledky měsíc po jeho pravidelném použití.

Pokud si myslíte, že výrobci, pak vytvořil "Perfectil" byl pro modelování podnikání. Tato droga je aktivně používána Naomi Campbell, Linda Evangelista, Claudia Schifferová, Nadia Auermanová a Cindy Crawfordová. Účinnost nástroje je tak zřejmá, že "Perfectil" se stal populárním po celém světě. Žádná výjimka a trh s lékárnami.

Kompozice vitamínů

Porovnáme-li Pantovigar a Perfectil, tento obsahuje více vitaminových prvků, což z něj činí cennější přípravu na péči o krásu:

 1. Beta-karoten poskytuje tělu antioxidační ochranu.
 2. B vitamíny jsou představovány těmito prvky:
 • thiamin ovlivňuje metabolismus uhlohydrátů a aktivitu nervových buněk a také posiluje srdeční sval a stimuluje chuť k jídlu;
 • Riboflavin je aktivní účastník metabolismu jak energie, tak bílkovin; stimuluje tvorbu zdravých nehtů, vlasů a kůže;
 • pyridoxin zlepšuje výměny serotoninu a dopaminů; podílí se na imunitních procesech, bez B6, neexistuje syntéza imunoglobulinů a dělení červených krvinek;
 • Cyanokobalamin řídí všechny metabolické účinky a podporuje produkci energie, podporuje práci nervového systému a tvoří červené krvinky.
 1. Kyselina askorbová je aktivní účastníkem hormonální syntézy a působením výměnných aminokyselin. Také stimuluje syntézu kolagenu, chrání mozek a srdce před různými onemocněními.

Kapsule vitamín-minerální droga

 1. Kalciferoly (D) jsou nezbytné pro absorpci vápníku a jeho udržování na správné úrovni (zejména během menopauzy). Všechny tkáně v těle jsou uzdraveny, kůže je nezbytnější.
 2. Tokoferol odstraňuje volné radikály z těla a vytváří antioxidační ochranu.
 3. Biotin dokonale udržuje stav vlasů a pokožky. Hraje v systémech velkou roli: nervózní a sexuální. Pomáhá mazovým žlázám a kostní dřeni normálně existovat.
 4. Nikotinamid kromě udržení pokožky, upokojujícího nervového systému, ovlivňuje zejména činnost pankreatu a celého zažívacího traktu jako celku.

Takový impozantní seznam výživových komponent mluví sám o sobě. Takže Pantovigar je v tomto ohledu značně horší než Perfectil.

Chemické složení

Ne poslední role v práci těla hrají chemické prvky, které tvoří daný přípravek:

 • Většina tobolek obsahuje jód (200 mg). To přispívá k rychlosti výměn energie. Prvek je také nezbytný pro normální fungování štítné žlázy, pomáhá jí syntetizovat hormony.
 • Selén je silný antioxidant. Zabraňuje oxidaci polynenasycených tuků, které udržují tkáně elastické.
 • Hořčík je zapojen do řady metabolických procesů a pomáhá vitamínům B strávit. Bez ní nemůže provádět syntézu kyseliny gama-linolové.
 • Bez chrómu nedochází k metabolismu sacharidů. On také hraje důležitou roli při normalizaci tlaku.
 • Vápník podporuje pokožku ve zdravém stavu, má příznivý účinek na účinky stresu, podílí se na výrobě energie a pomáhá vytvářet protilátky.
 • Sacharidové a proteinové výměny nejsou kompletní bez zinku. Je obsažen ve složení většiny enzymů. Zlepšuje strukturu kůže, obnovuje kostní tkáň a stimuluje reprodukční systém.
 • K transportu kyslíku v krvi pomáhá železo. Úroveň hemoglobinu a erytrocytů závisí na tom.
 • Bez křemíku nebudou zdravé nehty a kůže. Tím, že přispívá k pružnosti tepen, zabraňuje srdečním onemocněním.
 • Měď pomáhá absorbovat železo v těle. Také podporuje tvorbu červených krvinek a hemoglobinu. Měď je vynikajícím regulátorem metabolických funkcí v tkáních. Zvláštní je jeho úloha v syntéze kolagenu, která ovlivňuje měkkost pokožky.
 • K množství vitamínů (C, H, B1) je lépe absorbováno tělem, mangan aktivuje enzymy. Také reguluje určité akce, zejména syntézu pohlavních hormonů.

Perfectil Plus je účinný komplex minerál-vitamín pro výživu vlasů, nehtů a kůže

A pod touto položkou "Pantovigar" je výrazně nižší obsah chemických prvků "Perfectil".

Kyseliny

Přítomnost v univerzální přípravě a chemických sloučeninách - kyseliny:

 1. Klíčovou složkou přípravku Perfectil je kyselina listová. Jeho lék obsahuje 500 mg. Tato sloučenina je klasifikována jako vitamin B9. Buněčné dělení a proteinový metabolismus, syntéza RNA a DNA a růst nových buněk se nedají bez kyseliny listové.
 2. Para-aminobenzoová kyselina stimuluje produkci kyseliny listové v těle, pomáhá absorbovat bílkoviny a podílí se na tvorbě červených krvinek. Udržuje pokožku ve zdravém stavu a aktivuje střevní flóru.
 3. Cystin nebo alifatická aminokyselina obsahující síru inhibuje stárnutí člověka, protože je silný antioxidant.

Taková kyslá kompozice "dělá" "Pantovigar" ustupuje do šampionátu "Perfectil".

Pantovigar nebo Perfectil: Co je lepší?

Bylinné přísady

V přítomnosti přírodních složek vede i "Perfectil" - skládá se z následujících výtažků:

 • Echinacea - ovlivňuje proces buněčné imunity, aktivuje je;
 • bardana (nebo lopucha) - aktivuje metabolické účinky, váže toxiny a přispívá k jejich odstranění z krve. Toto je vynikající protizánětlivé a antibakteriální činidlo.

Takový přírodní doplněk pouze zvyšuje účinek všech ostatních složek obsažených v trojnásobných kapslích.

Návod k použití

Každá léčiva, bez ohledu na to, zda je léčivá nebo která náleží do doplňků stravy, má vlastní pravidla použití. Stanoví jejich pokyny. Takže "Perfectil" má vlastní poznámku.

Pijte 1 kapsulu denně po dobu jednoho měsíce. Poté, po dobu 40-60 dnů, je přijata přestávka (ale lék pokračuje ve své činnosti během tohoto období). Poté, je-li to nutné, je uveden další postup terapie.

Užívejte lék by měl být přísně podle pokynů.

Pokyn doporučuje užívat přípravek Perfectil ráno po jídle. Nejpohodlnější způsob, jak to udělat, je po snídani. Pro lepší absorpci kapsle vypláchněte dostatečným množstvím vody.

To by mělo vzít v úvahu interakci vitamínu s jinými léky:

 • "Perfectil" se špatně vstřebává, pokud současně užívá antacida, která se používá v gastroenterologii;
 • pokud je tento kurz prováděn s tímto komplexem, všechny ostatní minerály a vitamíny jsou lépe odloženy - glutinky jsou stejně škodlivé jako nedostatky.

Návod k použití "Perfect" doporučuje věnovat pozornost kontraindikacím:

 1. S rozvojem hypervitaminózy, přirozeně, přebytek vitamínových komplexů může posílit onemocnění.
 2. Lidé s poruchou štítné žlázy je třeba pečlivě užívat "Perfectil". Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje velké množství jódu, musíte nejprve poradit s endokrinologem. V tomto případě může být lepší upřednostnit Pantovigar.
 3. Je třeba vzít v úvahu jednotlivé charakteristiky těla - někdo může mít přecitlivělost na kteroukoli složku vitamínového komplexu. V tomto případě jsou možné alergické projevy.

Před zahájením wellness kurzu s pomocí vitamínů Perfectil byste měli studovat všechny vlastnosti léku, jeho složení, vedlejší účinky a kontraindikace, které jsou popsány v přiložených pokynech. Konzultace s lékaři je povinná, zejména pokud existují nějaké odchylky v práci orgánů.

Recenze

Jak efektivní je tento vitamin-minerální komplex pro vlasy, kůži a nehty a zda je lepší než Pantovigar, můžeme dospět k závěru, že testujete lék pro sebe. Obecný obrázek může poskytnout zpětnou vazbu od těch, kteří již absolvovali kurzy léčby vitamínovými prostředky:

Yana: "Koupil jsem tento výživový doplněk poté, co jsem přestal kojit - musel jsem se zotavit z těhotenství. Velký růst vlasů se nedosáhne, ale kudrlinky se stanou bujnější a lesklé. Posílilo však nehtovou desku - zde "pazoury" rostou, opravdu rychle. Myslím, že Perfectil je dobrá droga. "

Ksenia: "V mé době jsem použil Pantovigar. Pak jsem četl recenze na "Perfectil", stejně jako instrukce. Impozantní seznam prvků mě přesvědčil, a tak jsem napil plný průběh doplňků stravy. Myslím, že je lepší než Pantovigar. "

Olga: "Vždy jsem trpěl suchou kůží. Ale začal jsem používat "Perfectil" a nelíbí se mi to - můj obličej se stal světlejším a lépe upraveným. Doufám, že ve 2-3 kurzech změním typ kůže na normální. "

Svetlana: "Mám opravdu rád tuto drogu. Celou dobu jsem chtěl krásnou manikúru, ale nehty byly příliš měkké. Po převzetí "Perfectilu" nyní trpím dalším problémem - jak nejlépe vyzdobit moje vrásčité a zralé nehty. "

Nina: "V" Perfektní "se mi líbí všechno. A výběr prvků je dost dobrý a jejich působení může být vidět po 4 týdnech. Balení kapslí v blistrech je velmi výhodné - v malé spojce to nevyžaduje mnoho prostoru. "

Balení "Perfectil" obsahuje dvě blistry po 15 kapslích léku v každém

 • Natalya: "Těžká nervózní práce, stres v rodině, nedostatek spánku - a to je výsledek: vlasy začaly padat nemilosrdně. Vybledly a obarvily, stejně jako nehty stratifikované. Ano, pod očima byly hrozné pytle. Nejsem zvyklá důvěřovat reklamám na internetu. Ale zde jsou některé recenze na "Perfectil" Jsem přesvědčen, a já jsem se rozhodl zkusit. Za půl roku jsem dokončil 2 kurzy a obnovil nejen svůj vzhled - vnitřní pocit zdravější. A co je nejdůležitější - byly síly, aby odolaly stresu. "

Péče o tělo. Video

Které kosmetické výrobky mohou být důvěryhodné, aby se staraly o jemnou pokožku tváře, těla a vlasů, autor videa pod akcie tipy.

Recenze jsou subjektivní názory lidí. Instrukce - doporučení pro použití. Na základě těchto dvou složek bude každý muset učinit vlastní volbu ve prospěch některého z vitaminových přípravků.

Pouze na individuálním základě může být otázka vyřešena: Je Perfectil hoden jeho reklamy a jak je to lepší než lék zvaný Pantovigar nebo nějakým jiným způsobem?

Pantovigar: levné analogy (seznam), které léky jsou lépe

Účinný německý výrobek obsahuje komplex vitamínů, nezbytný pro výživu nehtů a vlasových folikulů. Předepisuje se v případě vysoké potřeby pacientů u různých stopových prvků. Vzhledem k vysokým nákladům nemusí být tento nástroj k dispozici. Pantovigar lze nahradit levnými ruskými a zahraničními protějšky. Seznam léků s podobnou činností zahrnuje:

 • Perfectil;
 • Revalid;
 • Merz

Popis léku Pantovigar

Tento nástroj je vyráběn ve formě žlutých tobolek s hustou skořápkou, uvnitř kterých je prášek.

Struktura léku zahrnuje vitaminy a stopové prvky, které jsou důležité pro normalizaci růstu nehtů a vlasů:

 • lékařské kvasnice;
 • komplex vitaminu B (B1 a B5);
 • kyselina para-aminobenzoová;
 • aminokyselinový cystin, podporující strukturu bílkovin a peptidů v buňkách;
 • Keratin je bílkovina, která je stavebním materiálem vlasů a nehtů.

Pantovigar předepisován pacientům s následujícími patologickými stavy:

 • infekční onemocnění nehtu;
 • androgenní alopecie u mužů;
 • avitaminóza;
 • radioterapie;
 • vysoké úrovně stresu;
 • těhotenství a kojení;
 • obnovení těla po těžké intoxikaci.

Lék se doporučuje také pacientům v pooperačním období, kdy vlasy a nehty nedostávají dostatečnou výživu. Nástroj je účinný při dietě nebo přísných omezeních stravy.

Pantovigar prakticky žádné kontraindikace. Léčba se nedoporučuje pro hypervitaminózu a v případě individuální nesnášenlivosti jednotlivých složek. Po užívání tohoto komplexu se mohou objevit vedlejší účinky:

 • kopřivka, svědění na kůži;
 • zvracení;
 • bolest břicha;
 • zvýšená tvorba plynu;
 • porušení trávicího procesu;
 • tachykardie.

Prostředky se používají podle pokynů. Kapsule, kterou nelze žvýkat ani otevřít, se konzumuje s jídlem, vypláchne se dostatečným množstvím vody. Pacienti se doporučují, aby drželi dávku ve formě 3 tobolek denně. Doba trvání léčby určuje ošetřující lékař. Stabilní účinek přípravku Pantigar bude patrný až po několika měsících aplikace nástroje.

Průměrný doporučený průběh léku je 3-6 měsíců. Při absenci nežádoucích účinků může být lék užíván až rok. Cena balení 90 kapslí je 1700 rublů, 300 ks. - 4150 rublů. Vzhledem k vysoké ceně mnoho pacientů používá analogy Pantovigaru za nízké ceny.

Perfectil nebo Pantovigar - což je lepší

Perfectil multivitamin komplex má vyšší náklady ve srovnání s Pantovigar: balení 60 tablet bude stát 1.700 rublů.

Taková vysoká cena je odůvodněna bohatou kompozicí. Přípravu obsahuje 26 vitaminů a mikroelementů vhodných pro vlasy a nehty, mezi které patří:

 • cholekalciferol nebo vitamin D;
 • kyselina askorbová;
 • vitamín E;
 • thiamin a riboflavin;
 • pyridoxin hydrochlorid;
 • kyselina listová;
 • biotin.

Mezi cenné mikroelementy v přípravku Perfectil patří: hořčík, železo, zinek, jod, mangan, křemík, měď, selén, chrom, atd. Taková kompozice rozlišuje tento lék od Pantovigaru a činí jej účinnější v boji za obnovení vlasů a nehtů.

Perfectil má další terapeutický účinek na pokožku, složení a oběh krve, podporuje hojení malých ran a řezů. Tento lék je předepsán pro:

 • dermatitidy různých původů;
 • plešatost;
 • psoriáza;
 • suchá kůže;
 • vnější poškození ve formě škrábanců a řezů;
 • matné, bez života;
 • křehké nehty.

Tento lék má podobné kontraindikace vůči Pantovigaru. Perfectil může být také užíván těhotnými ženami během kojení. Druhá léčiva má méně vedlejších účinků, jejichž seznam se snižuje na alergické reakce na jednotlivé složky.

Revalid nebo Pantovigar: což je lepší

Revalid je levný analog Pentovigar pro vlasy a nehty. Náklady na balení po 90 kapslích dosahují průměrně 1300 rublů, což je o 400 rublů méně než původní.

Složení přípravku Revalid má některé podobnosti s přípravkem Pantovigar, ale obsahuje také složky, které se nepoužívají při vývoji posledního léku:

 • pivovarské kvasnice;
 • výtažky z proso a pšeničných klíčků;
 • pyridoxin hydrochlorid a thymamin;
 • vitamíny B1, B6, B10;
 • kyselina para-aminobenzoová;
 • silikagel;
 • měď, zinek, železo.

Na základě základních složek lze dospět k závěru, že přípravek Revalid je přírodnější léčbou. Tento vitaminový komplex je předepsán pro:

 • ztráta a rozbití vlasů;
 • avitaminóza;
 • metabolické poruchy;
 • křehkost a exfoliace nehtů.

Na rozdíl od přípravku Pantovigar je přípravek Revalid k ničemu při léčbě houbových nebo jiných infekcí nehtů, stejně jako při různých lézích pokožky hlavy.

Druhá lék je účinný, když je nutné chránit vlasy před chemikáliemi používanými k vytvoření vlasového stylingu.

Pomáhá chránit prameny a vlasové folikuly před nepříznivými faktory prostředí, včetně sedimentů s různým toxickým složením.

Přípravek Revalid se vyrábí ve formě podlouhlých tobolek balených v blistrech po 10 kusů. Dávka je 1 kapsle třikrát denně. V případě vážných zranění může ošetřující lékař zvýšit denní dávku léku na 6 pilulků.

Vývojář společnosti Revalid hlásí nedostatek informací o účinku léku na těhotné ženy a plod. Z tohoto důvodu se v tomto období doporučuje používat bezpečnější protějšky. To platí i pro laktační čas.

Tato léčiva se liší od seznamu kontraindikací Pantovigaru, mezi něž patří:

 • věk dětí;
 • přítomnost houbových nebo virových kožních lézí, hřebíků;
 • hormonální porucha, v důsledku čehož má pacient problémy s vlasy a nehty;
 • alergická na některé stopové prvky.

Pokud se přípravek Pantovigar neslučuje s léky jiných skupin, je přípravek Revalid zakázán současně s léčbou sulfonamidy - Streptotsid, Sulfazin, Dermazin, Biseptol, Etazol atd.

Průběh užívání vitamínů v tomto případě je pozastaven. Na rozdíl od přípravku Pantovigar se přípravek Revalid vyznačuje pouze malými vedlejšími účinky z gastrointestinálního traktu v případě vysoké dávky 6 tobolek denně.

Mertz nebo Pantovigar: což je lepší

Náklady na speciální pilulky Merz dosahují 700 rublů na balení po 60 tabletách. Léčba a prevence avitaminózy pomocí tohoto nástroje je ekonomičtější ve srovnání s přípravkem Pantovigar.

Tyto přípravky mají podobné složky, ale pro Merz byly přidány další látky užitečné pro lidské tělo:

 • cystin;
 • beta-karoten;
 • acetát retinolu;
 • nikotinamid;
 • kyselina askorbová;
 • riboflavin;
 • kvasnicový extrakt.

Kromě těchto složek obsahují pilulky Merz účinné látky: thiaminmononitrát, pyridoxinhydrochlorid, kyanokolabamin, acetát alfa-colaferolu, biotin, ko-kalciferol, pantothenát vápenatý, železnatý fumarát. Na základě této kompozice můžeme usoudit, že tento lék má obecně posilující účinek na tělo a dále zlepšuje strukturu nehtů a vlasů.

Většina složek Merz je zaměřena na zlepšení krevního oběhu, aktivaci metabolismu, zvýšení výživy tkání.

Spolu s tím, že tělo dodává nezbytné vitamíny, tento nástroj pomáhá zvyšovat hemoglobin. Hlavní kontraindikace užívání tablet Merz jsou:

 • přecitlivělost na určité látky v jejím složení;
 • předávkování vitaminy A a D.

Obvyklá dávka doporučená lékaři je 1 tableta dvakrát denně. V současnosti nebyly zjištěny žádné případy předávkování s přípravkem Merz. Odborníci nedoporučují překročení očekávané rychlosti k urychlení účinku, protože lék má vliv na hladiny hemoglobinu. Prudké zvýšení koncentrace červených krvinek v krvi může vést k nežádoucím důsledkům.

Jediný vedlejší účinek na tento dražé může být alergická reakce ve formě vyrážky, svědění, kopřivky. Typicky tyto příznaky zmizí po přerušení léčby vitaminem. Na rozdíl od Pantovigaru, prostředek Mertz není schopen způsobit gastrointestinální poruchy.

Střevní účinek na vlasy a nehty není okamžitě pozorován, ale po 1-2 měsících požití dražé. Při absenci kontraindikací může být kurz po krátké přestávce prodloužen nebo opakován. Pokud je zdokonalení vzhledu vlasů a posilování hřebíků hlavním účelem aplikace pilulky Merz, budou vyžadovány další postupy, aby účinek přípravku byl patrný.

Pantovigar má vysoké náklady, ale účinně odstraňuje problémy s nehty a vlasy u mužů a žen. Tento lék lze užívat bez problémů v jakémkoli věku. Těhotenství a kojení nejsou kontraindikací přípravku Pantovigaru. Lék má řadu vedlejších účinků, takže jeho použití bude koordinováno se svým lékařem, stejně jako nahrazení jednoho z levnějších analogů.

Video

Video říká, jak rychle vyléčit zima, chřipku nebo ARVI. Názor zkušený lékař.

Vitamíny na vlasy: Pantovigar nebo Perfectil?

Chci koupit vitamíny pro růst vlasů. Vybírám mezi dvěma možnostmi. Pantovigar nebo Perfectil. Který je lepší? Jaké vitamíny jsou vhodnější?

Ani. Perfektilový řez - žádný účinek. Vyzkoušejte lepší tříštění kyseliny nikotinové ve vlasech, masky s hořčicí nebo lopuchovým olejem. Tyto vitamíny jsou drahé a neúčinné.

Výběr vitamínů vlasů, které jsou lepší, je poměrně obtížné. Každá osoba je individuální. A samozřejmě, že nemusí být vhodné pro něco, co v ideálním případě pomohlo někomu jinému. Ale pokud vycházíme z recenzí na obě verze vitamínů: Perfectil a Pantovigar, pak si všimnete následující:

 1. Recenze a tam a tam jsou dobré. Někdo přišel velmi, někdo není moc. Nikdo však podle těchto vitaminů neřekl ostré negativní emoce.
 2. Složení samozřejmě není totožné, ale pokud si vzpomínám, v vitamínech Perfectil je kladen důraz na mnoho ženských vitamínů a mikroelementů a v Pentagigaru - důraz je kladen na droždí a některé doplňky z různých vitamínů. To znamená, že vaše tělo může negativně reagovat na jakoukoli složku, a to jak v tom, tak v jiném nástroji.
 3. Co se týče pohodlí při užívání vitamínů: Perfectil je mnohem úspěšnější. Měli by být užívány pouze jednou denně, na rozdíl od Pantovigaru, kde byste o nich neměli zapomínat až třikrát denně. Kapsule jsou stejně velké, takže není žádný rozdíl.
 4. Nepríjemné pocity z recepce zažily alespoň jednou za sekundu, kteří si vybrali Pantovigar. To je vše kvůli kvasinkám. Ačkoli jsou oloupané lékařské (něco podobného), ale přesto se třásnou pravidelně v ústech. Teoreticky mohou vitamíny Pantovigar způsobit zhrubnutí a drozd (všechny kvasinky jsou na vině). Neexistuje žádná taková věc s vitamíny jako perfectil, protože v kompozici nejsou žádné takové notorické a takové dvojznačné kvasinky. Některé mohou mít pocit nepohodlí, pokud náhodou vypijete kapsulu na prázdný žaludek. Ovšem zpravidla po první takové chybě nikdo nechce experiment opakovat.
 5. Růst vlasů Pokud se podíváte na recenze dívky, které se oba pokusily, pak budou přehlídky většinou nebo neutrální pro oba vitamíny, nebo je stále vydán hlas ve směru Perfectil, protože říkají, že s ním vlasy rostou lépe a také to zlepšuje. stav kůže, stává se pružnější, hydratovanější a vyrážky jsou mnohem méně časté.
 6. A poslední část srovnání je cena. zde je výhoda čtyřikrát stranou ve směru Perfectil, neboť v lékárnách je jeho cena zpravidla 4krát nižší než cena soutěžícího Pantovigar.
Takže pokud uděláte životopis, první věcí je vyzkoušet Perfectil. A pokud je jeho akce naprosto nespokojena a přetrvává touha vynaložit peníze, pak můžete vyzkoušet Pantovigar.

"Pantovigar": recenze trichologů, analogů, vedlejších účinků

Nedostatek stopových prvků a vitamínů v těle je nejčastější příčinou vypadávání vlasů. Stávají se křehkými, suchými a oddělenými. V takové situaci je nutné kontaktovat trichlóga, poskytne doporučení ohledně příjmu určité drogy. Na farmaceutickém trhu existuje taková nabídka výrobků této skupiny, že není možné samostatně zjistit. V tomto materiálu se podíváme na Pantovigar, podle trichologů, jeden z nejpopulárnějších drog. Pokusme se pochopit, jaký je tento komplex vitamínů, jaký je jeho mechanismus účinku a jak by měl být správně přijat.

Popis

Tento lék je vyráběn v Německu farmaceutickou společností Merz Pharma GmbH & Co. KGaA, která působí na tomto trhu již od roku 1908. Hlavním sortimentem této společnosti jsou přípravky na omlazení a hojení pokožky, vlasů a nehtů. Pantovigar je vysoce účinný komplexní léčivý přípravek bohatý na vitamíny určený k hojení kůže na hlavě, vlasové a ztrátové terapii. Látka může být přidělena jako stimulant pro růst nehtů. Tento nástroj je vhodný pro ženy, aby zabránil plešatosti. U mužů se používá ve velmi vzácných případech, protože tento přípravek nemůže vyléčit mužskou plešatost. Zpravidla je popsaná příprava indikována v případech nedostatku vitamínu a mikroelementů v těle. Obsahuje mnoho živin, které mohou rychle obnovit tělesné rezervy. Analogy "Pantovigar" jsou uvedeny níže.

Složení

Léčivo je dostupné ve formě želatinových kapslí, uvnitř které je hnědý prášek. Obsah kapslí obsahuje následující látky:

 • L-cystein.
 • Vitamín B1 (thiamin), který je zodpovědný za regeneraci kůže, stejně jako s regulací vlasových folikulů a zvyšuje jejich schopnost odolávat nepříznivým faktorům a regulovat energetický metabolismus.

O "Pantovigaru" se objevují recenze žen.

Přijatá akce

Všechny tyto účinné látky mají pozitivní vliv na kvalitu vlasů a nehtů tím, že doplňují nezbytné rezervy v těle. Lék má účinek na celé tělo jako celek a dodává živiny do buněk. Je vstřebáván do krevního řečiště z gastrointestinálního traktu a živiny vstupují do vlasového folikulu. Stopové prvky vyživují vlasový folikul, zlepšují metabolické procesy a jeho růst se zrychluje: buňky začnou aktivně proliferovat a regenerovat.

Akce "Pantovigar" na vlasy: proces pádu zastaví, růst zrychluje, hustota zvyšuje, a zdravý lesk se objeví.

Účinky na nehty: posílení nehtových desek, zvýšení jejich pevnosti, eliminace delaminace a křehkosti.

Indikace

Použití kapslí "Pantovigar" v důsledku následujících podmínek:

 1. Rozptýlené vypadávání vlasů, jestliže příčina není hormonálního původu.
 2. Strukturální změna vlasů, například chemickou expozicí nebo spálením sluncem.
 3. Problémy se stavem a růstem nehtů.

Je třeba si uvědomit, že infekční onemocnění nehtů nebo ztráta vlasů způsobená androgenními příčinami nejsou známkami užívání drogy. V tomto případě může lékař doporučit, aby léčba byla součástí komplexní léčby těchto onemocnění.

Dávkování a podávání

"Pantovigar" pro růst vlasů užívá jednu kapsli třikrát denně. Doporučuje se pít kapsulu velkým množstvím vody, nekouřit pilulku, ale polykat celou. Nejlepší je užít pilulku s jídlem. Léčba trvá tři až šest měsíců. Může být prodloužena nebo opakována později na základě doporučení lékaře.

Kontraindikace

Stejně jako u všech léků, přípravek Pantovigar má podle trichologů kontraindikace, které je třeba vzít v úvahu při předepisování. Mezi ně patří: alergické reakce na složky léku, věk do 18 let, gestace, laktace.

Nežádoucí účinky přípravku Pantovigar

Lék může vyvolat nežádoucí účinky ve formě alergických projevů (svědění, vyrážka), nauzea, zvracení, plynatost, zvýšená srdeční frekvence, zvýšené pocení. Pokud se objeví alespoň jeden z výše uvedených příznaků, přestaňte léčbu a poraďte se s lékařem. Návštěva lékaře je také nezbytná, pokud droga nepomůže a situace se naopak zhoršuje.

Zvláštní instrukce

Proces vytváření a obnovy vlasů trvá určitou dobu, takže výsledek může být dosažen teprve po 3-6 měsících, během kterých by měl být přípravek Pantovigar pravidelně užíván podle dávky stanovené lékařem a pokynů k použití. Kromě toho, pokud užívání drogy vyvolává naopak zvýšení bolesti vlasů nebo nehtů, pak tento signál těla nemůže být ignorován, protože to může být začátek systémového onemocnění. Pokud pacient užívá léky sulfanilamidu, měl by být o tom informován lékař. To potvrzují i ​​recenze tricholů na Pantovigar.

Analogy

Jak již bylo řečeno, droga má poměrně vysokou cenu, což ji vede k hledání levnějších analogů. Je třeba okamžitě říci, že na farmaceutickém trhu neexistuje identický analog. Tam jsou však drogy, které jsou blízko k němu v účinku. Například Vitrum Perfomens, lék, který ovlivňuje metabolismus, má vysoký obsah vitamínů, minerálů a bylinných přísad. Farmakologickým úkolem je snížit účinky nedostatečného příjmu potravy, škodlivých účinků na životní prostředí a aktivovat obranyschopnost těla při prodloužených a závažných onemocněních. Přípravek obsahuje extrakt ze ženšenu, který má adapogenní, stimulující a detoxikační účinek. Lék je používán jako součást komplexní terapie a ovlivňuje celkový stav těla.

Prostředek "Perfectil" je považován za nejbližší analog "Pantovigar". Jedná se o kombinovaný nástroj s minerály, vitamíny a bylinnými doplňky ve složení. Má antioxidační účinek, podporuje metabolismus pojivových tkání, normalizaci kůže a nehtů. Zobrazuje se při závažných nedostatcích vitamínů a živin, které způsobují kožní onemocnění, dermatitidu, psoriázu, alopecii, suchou kůži, popáleniny, zvýšené křehké nehty, změny struktury vlasů. Je také poměrně často předepsáno užívání drogy "Revalid", má podobný účinek, který se skládá z stopových prvků a bylinných přísad. Určena pro zlepšení struktury povrchu a vzhledu vlasů, síly vlasových folikulů a nehtů. Navíc nástroj zpomaluje ztrátu vlasů a zvyšuje jejich odolnost proti nepříznivým faktorům.

"Pantovigar": recenze trichologů a pacientů

Zpětná vazba pacienta na účinnost léku je obecně pozitivní. Aktivní přísady mají příznivý účinek na stav vlasů. Je třeba poznamenat, že lék je pro vlasy vynikající živinou, která jim dává zdravější vzhled a také je lesklá a elastická. Navíc, podle pacientů, lék zvyšuje růst vlasů, posiluje nehtovou desku a pomáhá zlepšovat vzhled pokožky.

Většina lidí, kteří užívali přípravek Pantovigar, tvrdí, že droga má pouze jednu, ale významnou nevýhodou je její poměrně vysoká cena (náklady na léčbu se pohybují kolem 8 000 rublů). Ne každý si může dovolit koupit tento nástroj. Trichologové poznamenali následující: účinek složek drogy zevnitř pomáhá bojovat proti ztrátě vlasů rychleji a efektivněji. Navíc odborníci tvrdí, že výskyt nežádoucích účinků je v tomto případě velmi vzácný.

Vitamíny Pantovigar: popis a přehled levných analogů (s cenami)

Komplex vitaminu Pantovigar doporučuje pro plešatost, křehké nehty a kožní problémy. Droga vykazovala vysokou účinnost, ale její cena je poměrně vysoká.

Proto pacienti, kteří nakupují vitamíny, se snaží najít analogy, které by byly cenově dostupné. Z tohoto článku zjistíte, zda jsou analogy Pantovigaru levnější.

Pantovigar: základní vlastnosti

Pantovigar vyvinutý německými vědci jako vitaminový komplex, který aktivuje růst nehtů a vlasů.

Komplex kompenzuje nedostatek vitamínů a minerálů, stejně jako kvasinky, cystiny a keratinu.

Pantovigar je účinný pouze v případě, že vypadávání vlasů a pomalejší růst jsou způsobeny nesprávnou péčí, poškozením struktury vlasů a nehtů nebo beriberi.

Při alopecii způsobené hormonálními příčinami Pantovigar neovlivní obnovu vlasů.

Pantovigar musí užívat jednu kapsli denně, plný průběh léčby je jeden měsíc, v případě potřeby lze kurz zvýšit na dva nebo tři měsíce.

Ne každý si může dovolit koupit Pantoviar, takže cena levných protějšků, stejně jako recenze pro ně, vzrušuje mnoho kupujících.

Pantovigar udělal zázrak! Dříve vypadly vlasy a rostly nejlépe o 0,5 cm měsíčně. Nyní růst vzrostl na 1,5-2 centimetrů! Cena je vysoká, ale za to stojí.

Perfectil

Jeden z nejoblíbenějších relativně levných analogů Pantovigaru, jehož cena v lékárnách se pohybuje od 500 do 700 rublů, je britský vitaminový komplex Perfectil.

Příprava zahrnuje všechny vitamíny a mikroelementy potřebné pro růst vlasů, stejně jako beta-karoten a extrakty echinacea a lopuchu.

Perfectil nejen zlepšuje růst vlasů a má pozitivní vliv na kvalitu nehtů, ale také zvyšuje hladinu hemoglobinu v důsledku vysoké koncentrace železa. Během užívání léku se zlepšuje regenerace: rány na kůži se léčí rychleji.

Perfectil má lehké sedativní vlastnosti a také zlepšuje mikrocirkulaci krve.

Lék může být podáván nejen při alopecii. Doporučuje se přijímat dermatologické problémy: popáleniny a porušování integrity kůže, ekzém a psoriáza.

Kapsule je možné užívat až po jídle a pití velkého množství vody, jinak způsobí nevolnost, žaludeční nepohodlí a další poruchy gastrointestinálního traktu. Recepční kurz je jeden měsíc.

Alina, Novosibirsk:

Každým pádem pije Perfectil, abych zabránil vypadávání vlasů. Popíjam dva balíčky za dva měsíce. Posiluje vlasy perfektně, lepší než nejdražší šampony. A vypadá lesk. Zatímco pijím Perfectil, nehty se zlepšují, samozřejmě se zpomaluje růst.

Galina, Nikolaev

Drahý, samozřejmě, ale ten efekt stojí za to. Zatímco jsem našel Perfectil pro sebe, strávil jsem spoustu času a peněz. Teď to koupím jenom.

Vitrum Beauty

Multivitaminový komplex Vitrum-Beauty je analogický vzorec Pantovigar, i když je mnohem levnější.

Droga byla vyvinutá speciálně pro ženy a obsahuje vitamíny a stopové prvky, které nejen pomáhají zbavit se alopecie, ale mají komplexní účinek na tělo.

Kombinace léku působí jako antioxidant, zpomaluje proces stárnutí a také posiluje imunitní systém.

Vitrum-Beauty obsahuje nenahraditelné aminokyseliny, které jsou nezbytné pro syntézu kolagenu a elastinu - bílkovin, které jsou zodpovědné za stav kůže, nehtů a vlasů.

Vitrum-Beauty se doporučuje v následujících případech:

 • s nedostatečným obsahem vitaminů a živin, například s přísnou stravou;
 • pod stresem;
 • během tvrdé práce;
 • po dlouhodobé chemoterapii;
 • po infekční nemoci.

Vitrum-krása má významnou výhodu oproti jiným přípravám na růst vlasů a nehtů: ovlivňuje tělo v komplexním, zdravém a posiluje.

Lék lze užívat během těhotenství a laktace. Průběh podávání je jeden měsíc, musíte vypít jednu kapsli denně.

Zhanna Anatolyevna, Minsk

Vitrum-Beauty mi doporučil přítele. Vynikající vitamíny a levné. Je pravda, že jeden kurz nestačí, potřebujete alespoň dvě nebo tři. Kůže doslova svítí, nehty rostou, nálada se zlepšuje.

Nelíbilo se to. Peníze jsou hmatatelné a pokud je jejich účinek, je to téměř nepostřehnutelné.

Pentovit

Pentovit může být nazýván levým ruským analogem Pantovigaru.

Složení přípravku Pentovit obsahuje vitamíny B, které zlepšují stav vlasů, pokožky a nehtů a normalizují činnost centrálního nervového systému.

Komplex obsahuje také vitamín PP a kyselinu listovou, které se podílejí na syntéze aminokyselin.

Pentovit nejen pomáhá vyrovnávat se ztrátou vlasů a urychluje růst nehtů, ale posiluje imunitní systém a je výbornou profylaxií při sezónní epidemii.

Samozřejmě, lék nebude mít tak zřetelný účinek jako Pantovigar, ale může být nazýván docela hodnotným vitamínovým komplexem za přijatelnou cenu.

Měl jsem šanci projít spoustou stresu, po které jsem se dlouho nemohl zotavit. Spánek byl zlomený, vlasy byly hrbaté, rozbité na manžela a dítě. Lékař doporučil pít dvě řady vitamínů Pentovit.

Po týdnu se to zklidnilo, normálně jsem usnul a po dvou měsících jsem si všiml, že na hřebenu už nejsou žádné vlasy. Budu si odpočinout a pít ještě jeden kurz, vitamíny se mi líbily jak cenou, tak kvalitou.

Maria, Charkov

Neříkám, že jsem spokojen s výsledkem po kurzu Pentovita. Ale moje volba není skvělá, protože nemám peníze na drahé vitamínové komplexy.

Na farmaceutickém trhu existuje mnoho vitaminových komplexů, mezi nimiž lze jednoduše najít možnost, která bude vyhovovat ceně i kvalitě. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem, než začnete užívat tento přípravek.

Pro Více Informací O Suché Vlasy