logo

Masky na vlasy na noc

Noční masky jsou skvělý způsob, jak ušetřit čas a současně zlepšit vaše vlasy, takže ráno bude hladké, čisté a lesklé.

Jak užitečné domácí masky nočních vlasů ^

V denní době velmi často není čas na péči o vlasy a mnoho žen může strávit asi 1-2 hodiny. Aby se maximalizovalo vyživování kudrlin s vitamíny, pektiny a dalšími látkami, to nestačí, protože je nutná delší penetrace pro jejich optimální průnik.

Použití masky na vlasy na noc je, že vám umožní nasytit vlasy nejužitečnějšími součástmi, a to nevyžaduje mnoho úsilí: je třeba připravit kompozici večer, aplikovat ji před spaním a ráno můžete vidět hladkou a lesklou hřívu namísto řezaných vlasů.

Samozřejmě, že takový rychlý efekt se nestane, protože noční masky se musí provádět 2 krát týdně, ale po prvním zasedání jsou změny již docela znatelné. Nejčastěji se doporučují vlasové masky na celou noc, aby se těm, kteří čelí problému křehkosti, suchu a ztrátě, stejně jako při porušení funkcí mazových žláz nechá.

Jaké problémy jsou efektivní noční masky doma:

 • Křehké, vyříznuté, poškozené prameny;
 • Dutina, nedostatek přirozeného lesku;
 • Silné slinění;
 • Lupiny, seborrhea;
 • Oslabené folikuly, prolaps;
 • Neaktivní růst;
 • Suchost

Jak používat noční masky:

 • Přípravek se připravuje bezprostředně před použitím a odmyje se pouze ráno šamponem;
 • Pokud jste alergičtí na složky vybraného přípravku, měli byste ho odmítnout;
 • Aby směs netečila a nečistěla ložní prádlo, je třeba po nanesení nasadit hustou celofánovou krytku a zahřát se z vrcholu šálkem teplé tkaniny.

Maska pro vlasy v noci doma: nejlepší recepty, pravidla použití ^

Olejová maska ​​na noc

Pro výživu, hydrataci a zvýšení pružnosti zámků normálního a suchého typu, náchylných ke ztrátě, má tato směs pozitivní účinek:

 • Ve stejných poměrech mícháme ricinový olej s lopuchovým olejem, zahříváme jej ve vodní lázni a ohříváme ho;
 • Zahájíme léčbu od kořenů, dokončíme postup na špičkách;
 • Ráno vymažeme.

Kefírová maska ​​na noc

Tato metoda umožňuje vyléčit a obnovit suché, volné a rozřezané prameny:

 • Zahřejeme půl šálku mastného jogurtu, nalijeme 2 tb. l olivový extrakt z ovoce, směs se žloutek;
 • Masírujeme celou hlavu vlasů;
 • Ráno mám hlavu, jako obvykle.

Medová maska ​​na noc

Následující možnost je doporučena pro léčbu lupů a seborrhea, posílení kořenů a změkčení tvrdých pramenů:

Recepty domácí masky na vlasy na noc

V moderním světě jsme obklopeni neuvěřitelným množstvím různých podnětů, které negativně ovlivňují lidské zdraví. Mezi ně patří stres, nezdravé a špatně kvalitní potraviny, špatná ekologie, špinavý vzduch, nejrůznější záření a špatné návyky, které téměř každý z nás má. To vše v komplexu způsobuje vážné údery na naše tělo, a to nejen zhoršuje náš zdravotní stav, ale má také strašné účinky na náš vzhled.

Vlasy a kůže jsou na prvním místě. Proto se stále častěji dívky ucházejí o různé kosmetické a léčebné prostředky, které pomáhají udržet krásu v tak těžké době. Spravedlnost při hledání takových finančních prostředků lidé přicházejí do obchodů a lékáren, kde jejich rozsah představuje pouze úchvatné množství položek. Nicméně ve většině případů je kvalita těchto finančních prostředků velmi pochybná, účinek je krátkodobý a cena bolestivě kousne. A v takové situaci je nejlepší se obrátit na domácí výrobky vyrobené z přírodních produktů, tyto recepty jsou testovány časem a mnoha generacemi lidí a budete se líbit finanční stránce problému.

Masky na vlasy se zpravidla používají krátkou dobu - třicet minut, čtyřicet, jednu hodinu, dvě hodiny. S pravidelným používáním samozřejmě i takové trvání postupu přinese významné výsledky. Nicméně, většina živin, které vyrábějí přirozené masky a jsou ceněny, prostě nemají čas v tak krátkém čase namočit do vlasů a pokožky hlavy. Přijdeme k nočním maskám na vlasy. Takové nástroje mají mnoho výhod oproti běžným maskám. Oni vám ušetří čas a udělají úchvatný efekt, stejně jako zachránit před možnými potížemi a riziky obyčejných masky. Objednejme si však.

Výhody domácí masky na noc

 1. Čas Za prvé, noční maska ​​nevyčerpá čas. Koneckonců, budete v noci strávit ve snu a nemusíte vybírat další minuty z masky na vlasy z vašeho denního rozvrhu a obětovat si vlastní volný čas. Hodnota této časové úspory je obzvláště výrazná u lidí s vysokou pracovní zátěží a napjatým rozvrhem.
 2. Účinnost. Za druhé stojí za zmínku trvání takového postupu. Protože se maska ​​nanáší přes noc, složky kompozice lze absorbovat co nejvíce do vlasů a pokožky. Během těchto 7-9 hodin bude maska ​​mít čas dělat práci ekvivalentní k několika běžným vlasovým výrobkům, které jsou aplikovány po dobu nejvýše dvou hodin. Když se probudíte, po jediném postupu zjistíte zřejmý účinek. Jako by kouzlo vaše vlasy transformují doslova přes noc.
 3. Bezpečnost Zatřetí, součásti noční masky jsou měkké ve svých akčních látkách, které pro tělo neohrožují. Tyto formulace se příznivě srovnávají s běžnými maskami, protože často obsahují agresivní a dokonce i nebezpečné součásti, které mohou v krátké době provádět perkusivní práci, ale zároveň negativně ovlivňují konečný výsledek.

Výše uvedené výhody rozlišují noční masky nejen z hotových výrobků zakoupených v obchodech, ale také z jiných přírodních vlasových masek. Navíc fondy na noc mají také všechny výhody ostatních formulací domácností. Především je to samozřejmě nízké náklady v kombinaci s efektivitou darů přírody.

Pravidla použití

Pokud budete postupovat podle několika základních pravidel, maska ​​nočního vlasu vás potěší efektivitou a efektivitou.

 • Pro noční masku použijte příslušné recepty (dáváme je níže). Není nutné ukládat přes noc normální denní složení, protože pravděpodobně obsahuje agresivní přísady (pepř, hořčice). Měli byste se také vyhnout recepty s různými prvky, které je obtížné odstranit z vlasů (například pravidelný chléb). V opačném případě můžete očekávat podráždění pokožky a zhoršení kvality vlasů a těžko odstranitelné zbytky kompozice vám mohou mít ráno příliš mnoho času.
 • Abyste zabránili alergickým reakcím, předem otestujte složení na neutrální oblast pokožky (zápěstí, oblast za uchem). Koneckonců složení receptů obsahuje různé složky a ve vzácných případech některé z nich mohou způsobit potíže s alergiemi.
 • Doporučuje se také aplikovat malou směs na malý pramen vlasů, abyste se ujistili, že není žádný barvivový efekt (3-4 hodiny budou více než dost). Především se týká majitelů spravedlivých vlasů.
 • Směs neměli ani minutu před spaním, ale nejméně třicet minut. To je nezbytné, aby kapalné sklo a olejové prvky měly čas, aby byly absorbovány.

Postup

 1. Důkladně si umyjte vlasy a poté je přečtěte.
 2. Vysušte si vlasy, je třeba na suché vlasy aplikovat směs.
 3. S rozštěpením zakončujte co nejtěsněji okraje vlasů, s obsahem tuku a suchostí, kořeny. Pokud trpíte ztrátou vlasů nebo lupinami - zaměřte se na pokožku hlavy.
 4. Zakryjte si hlavu v celofánu, jakákoliv taška bude dělat.
 5. Pokud nechcete skvrnit lůžkoviny, zakryjte polštář nějakou starou utěrkou.
 6. Ráno důkladně umyjte vlasy teplou vodou nebo bylinným extraktem (heřmánek, kopřivka). V případě potřeby můžete použít šampon.
 7. Tyto masky používejte příliš často. Je víc než tolik, aby bylo možné takové složení uložit jednou týdně.

Recepty Noční masky na vlasy

Níže jsou nejlepší recepty na domácí masky pro noční procedury. Jsou to základní přípravky, obsahují obrovské množství užitečných látek a které jsou v naší éře chemikálií velmi důležité, jsou naprosto přirozené a šetrné k životnímu prostředí. Doporučuje se vybrat recept pro konkrétní úkoly a určité problémy, abyste maximalizovali účinek agenta.

Maska, která poskytuje objem

Pokud jsou vaše vlasy příliš slabé a slabé, pak vám tento recept pomůže zbavit se těchto problémů. Kořeny vlasů získají dobré posílení, což přispívá k vytvoření objemu vlasů, který trvá velmi dlouho.

Důkladně promíchejte velké krystaly soli s medem a brandy (vezměte sklenici každé složky). Vložte hmotu do nádoby, zavřete víko a odstraňte několik týdnů na tmavém místě.

Je povoleno používat tuto směs jako šampon, s tímto použitím, její účinnost se dokonce zvyšuje.

Výživná maska ​​s majonézou

Mícháme domácí majonézu s malým množstvím medu, pár žloutek a 2-3 stroužky česneku. Rozdělte směs podél délky vlasů.

Taková kompozice velmi dobře vyživuje vlasy a pokožku, zlepšuje jejich stav. Kromě toho se můžete naučit dělat lahodnou domácí majonézu. Majonéská maska ​​se však velmi snadno nezbaví, takže se připravte na to, abyste v pohodě strávili nějakou dobu v koupelně a odstranili zbytky. Co říkáte? Krása vyžaduje oběť.

Pro rozdělené konce

Při pravidelném používání následujících receptů můžete zapomenout na tak nepříjemnou věc, jako jsou rozkrojené vlasy.

 • Smícháme některé živé kvasnice s teplým kefirem. Počkáme na začátek fermentace kvasnic a pak počkáme dalších dvacet minut. Poté může být maska ​​aplikována na vlasy.
 • Pro další recept potřebujeme aloe (více než tři roky). Přeskočíme rostlinu přes míchač nebo mlíku, přidáme trochu tekutého medu a dobře promícháme.
 • Vezmeme kuřecí nebo křepelčí vejce, získáváme z nich žloutek. Smícháme je s lopuchovým olejem nebo ricinovým olejem (olivový olej také udělá). Míchat tam trochu brandy. Maska je připravena k použití.
 • Smíchejte citrónovou šťávu v zakysané smetaně, vložte směs na vlasy. Tato kompozice má velmi dobrý nutriční účinek.
 • Malé množství hořčičného prášku zředěného ve vodě. Kompozice poskytne výživu vlasovým folikulům, což zlepšuje krevní oběh.

Rufová maska

Ohřáté maso lopuchu důkladně vtíralo do kůže na hlavě. Jedná se o velmi jednoduchý recept, ale do kompozice můžete přidat mandlový olej, jojobový olej a ruže, pak bude účinek jednoduše ohromující a vaše vlasy získávají nádhernou vůni růžového oleje.

Tato maska ​​je považována za jednu z nejlepších svého druhu a těší se velké popularitě. Rozsah účinku takové kompozice je široký až k ošklivosti. Vlasy jsou lesk a hladkost, bílkoviny poskytují vlasové buňky se stavebním materiálem, éterické oleje odstraňují tuky a objem, rozdělené konce jsou obnoveny kvůli mastným kyselinám. Díky taninům jsou kořeny posíleny, kůže je chráněna před zánětem a minerální soli obnovují buněčnou strukturu vlasů. Různé vitamíny dodávají síle a lesk vlasům, zabraňují vypadávání vlasů.

Kefírová maska

Jen zahřejte nějaký kefír a vložte jej na vlasy. Měkký a jemný účinek takové masky bude mít velkolepý efekt. Růst vlasů způsobený retinolem, ochrana před ztrátou vlasů způsobenou pyridoxinem a thiaminem, objem a hustota, posilování, revitalizace, obnovení - to vše jsou účinky tak jednoduché a levné kompozice. Kefírová maska ​​je velmi dobrá.

Želatinová maska

Zřeďte trochu želatiny ve vodě, nechte 30 minut. Poté pomalu nalijte vlasový kondicionér a dobře promíchejte, dokud nedosáhnete konzistence blízko kysané smetany. Aplikujte kompozici na vlasy, vyhněte se pokožce hlavy.

Tato směs je velmi účinná, zejména pro suché vlasy, které jsou náchylné k vypadávání vlasů. Protein poskytuje regeneraci, kolagen omlazuje a dává silu, elasticitu. Různé minerály, škrob a aminokyseliny působí komplexně na vlasy a výrazně zlepšují jejich stav.

Medová maska

Dáme med na parní lázni a pak je smícháme se šlehačkami. Důkladně pokožku naneste na kůži na hlavě a poté ji rozdělte na hlavu vlasů.

Vzhledem k jedinečným vlastnostem medu, tato kompozice výrazně zlepší kvalitu vlasů. Minerální soli, disacharidy, vitamíny a kyseliny posilují vlasy, činí je silnými, silnými, elastickými a také obsahují řadu příznivých účinků na úrovni buněk.

Bylinná maska

Vezměme infuzi heřmánku, kořisti, stejně jako další bylinky, které vyhovují vašemu typu vlasů, hněte tam pár žloutků. Nemůžete zabalit vlasy do plastů a ručníku, a ráno jen zmyjte zbytky kompozice stejným bylinným extraktem.

Hruška maska

Čistíme hrušku, nakrájíme ji a procházíme směšovačem. Přidejte trochu olivového oleje a kuřecího vejce. Rovnoměrně nanášejte na hlavu, zabalené do celofánu. Ráno můžete použít šampon pro odstranění kompozice z vlasů.

Maska Apple Carrot

Vezmeme malé množství jablečného džusu, stejně jako čerstvě vymačkaný mrkvový džus. Kvapalinu rozmícháme aloe šťávou, aplikujeme na vlasy.

Nemusíte utrácet spoustu peněz na moderní kosmetiku, když máme vše, co potřebujeme k vytvoření krásných domácí masky. Použití výše uvedených receptů na noc můžete udržet krásu a zdraví vlasů bez jakéhokoli časového náročnosti, a to pouze s použitím levných a přírodních ingrediencí.

5 efektivních maskách pro obnovu vlasů v noci

V moderním rytmu života nemáme vždy dostatek času a energie, abychom se postarali o náš vzhled a zdraví. Zvláště trpí touto srstí. Pod vlivem nedostatku vitaminů, chladu nebo tepla, větru a používání stylingových výrobků se stávají křehkými a ztrácejí přirozený lesk a zářivost. Návštěva salonů krásy je poměrně drahá a každé zasedání trvá poměrně málo času. Ale budete překvapeni, když se dozvíte, že můžete sami sami získat skvělé výsledky z různých ingrediencí doma s pomocí příprav kosmetiky. Zvláště efektivní noční masky pro vlasy, vyrobené doma.

Vlastnosti nanášení kompozice v noci

Domácí masky na noc vyžadují dodržování určitých pravidel a zvážení jemnosti použití kompozice na hlavě. To vám umožní získat maximální výsledek a neškodit zdraví. Aplikace noční masky probíhá v několika etapách:

 1. Příprava na postup. Dobře pokořte vlasy a připravte směs v poměru uvedeném v receptu podle vašeho výběru. Aplikujte tento nástroj na půl hodiny před spaním. Neuchujte vlasy, pokud není uvedeno jinak v receptu.
 2. Uvedení prostředků na kroužky. Nejprve řekněte směs těch oblastí, které je třeba obnovit, a vaši pozornost. Jedná se obvykle o kořeny vlasů a jejich špičky. Potom produkt rozložit po celé délce vlasů. Zatlačte je na zádech na zadní straně hlavy, ale příliš neohýbejte. Pak zakryjte hlavu plastovým materiálem a nasaďte si klobouk nebo malý ručník, upevněný pomocí čepu pro další skleníkový efekt.
 3. Udržujte kompozici na hlavě. Pro jakékoli nepohodlí se doporučuje okamžitě vypláchnout masku, a to i tehdy, když po její aplikaci trvalo dost času.
 4. Odstranění zbytků masky. Ráno opláchněte kompozici z hlavy normální teplou vodou. V případě potřeby použijte šampon a balzám na vlasy.

Rada Aby nedošlo k úniku masky na ložní prádlo, používejte silnější formulace a důkladně otřete přebytečný materiál, který unikl z fólie nebo polyethylenu. Pro spolehlivost můžete položit na polštář ručník, což není škoda k pokoře.

Vlastnosti nočních procedur

Nejčastěji ženy se suchými, křehkými, poškozenými nebo špatně spadajícími vlasy přitahují noční masky. Opravdu, na rozdíl od běžné kosmetiky pro vlasy, aplikovaná kompozice pro celou noc je druh "těžkého dělostřelectva". Ale můžete použít domácí noční masky pro každého, nejen jako terapeutické opatření, ale také jako profylaktický agent.

Obvykle se složení nočních masek příliš neliší od složení nočních masky. Je třeba si jen pamatovat, že např. Hořčice nebo pepř, které v obvyklých prostředcích přinášejí lepší krevní oběh a zlepšený růst vlasů, mohou noční masky způsobit svědění, podráždění, alergie a dokonce i popáleniny. Jedná se pouze o dobu trvání postupu. Také není nutné obsahovat sůl, koření a koření, sódu ve složení domácích nočních procedur.

Noční masky mají několik výhod oproti ostatním regeneračním a výživným produktům. Mezi ně patří:

 • Účinnost.
 • Měkkost účinků na pokožku hlavy a vlasy.
 • Ušetřete čas a úsilí.
 • Ušetříte peníze.

[vc_wp_tagoud title = "Co jsou vaše vlasy?" taxonomy = "post_tag"]

Rada Abyste předešli výskytu alergických reakcí na připravenou kompozici před prvním použitím v noci, aplikujte nástroj v podobě pravidelné domácí masky na vlasy. V tomto případě držte hlavu, doporučuje se, aby nebyla delší než 15-20 minut. Pokud jste si nevšimli negativních účinků ve formě svědění nebo zčervenání pokožky hlavy, můžete bezpečně aplikovat dokončenou masku přes noc.

Noční maska ​​recepty

Existuje mnoho receptů pro domácí noční masky. Rozhodli jsme se s vámi podělit o nejefektivnější z nich:

Med a vajíčko

2-3 velké lžíce přírodního medu v tekutém stavu by měly být smíchány s předem zbitým vejcem nebo jen jedním z jeho žloutků. Ve výsledné hmotnosti můžete přidat trochu rostlinného oleje, například pšeničných klíčků, oliv nebo mandlí. Po důkladném promíchání je směs připravena k použití. Poté se vlasy nejen zotaví a budou lepší, budou ztlumeny a bez života, ale také získají nádherný objem a vzdušnost. Živiny obsažené v přísadách této domácí masky pomohou vaše kudrlinky být zdravé a pružné.

Želatinová

V poloviční sklenici obyčejné vody zředíme lžíci želatiny. Nechte hmotu půl hodiny, aby byla želatina řádně nabobtnaná. Pak přidejte všechny kondicionéry na vlasy. Výsledná směs by měla mít krémovou konzistenci. Zahřejte ho ve vodní lázni a míchávejte, až se hmota stane homogenní. Aplikujte na mírně vlhké vlasy, začínající od pokožky hlavy a věnujte zvláštní pozornost poškozeným špičkám. Jedná se o silnou regenerační masku na vlasy. Zvláště se hodí pro poškozené, suché nebo volné kadeře. Díky vlasům získá zpět ztracenou elasticitu, křehkost a rozštěpené konce zmizí, vlasy se úplně zotaví z kořenů na své velmi špičky. A efekt bude od laminace v drahém salonu.

Ze směsi rostlinných olejů

Avokádový olej, lopuch, olivový a mandlový mix ve stejném poměru. Přidejte šťávu z poloviny citronu a 2-3 kapky esenciálního oleje, pokud je to žádoucí. Ideální citrusové odrůdy: grapefruit, citrón, oranžová. Aplikujte směs na vlasy. Po noci s takovou maskou neznáte své vlasy. Stane se nejen měkčími, krásnějšími a zdravějšími, ale také získávají přirozený odstín a lesk. Jejich růst se zlepší a počet ztracených chloupků se výrazně sníží. Jeden má pouze na vědomí, že taková maska ​​má mírný odlehčovací účinek.

Brambory

Rozdrtíme 1 malý brambor pomocí jemného struhadla nebo mixéru. Přidejte k tomu 1-2 lžíce přírodního kapalného medu a 1 žloutku. Vše dobře promíchejte a hned po přípravě naneste na hlavu. Jedná se o velmi účinný a levný nástroj, který vám pomůže zapomenout na oslabené a poškozené vlasy po dlouhou dobu. Kudrlinky po takovém domácím masku budou nejen plně obnoveny, ale budou mnohem bujnější a měkčí.

Zázvor

Smíchejte mletý zázvor a sezamový olej v přibližně stejných poměrech. Pokud chcete použít tento produkt na vlasy, použijte čerstvý zázvor, poté jej rozetřete do stavu kaše a vložte menší množství než v případě půdy. Pak přidejte několik polévkových lžic jiných rostlinných olejů, jako je oliva nebo lopuch, na sezamový olej a zázvor. Vše důkladně promíchejte a naneste na hlavu. To znamená, že pokud je to možné, je vhodné pro likvidaci rovinnosti vlasů a tupost a také se snadno vyrovná s dělenými konci. Vlasy budou vypadat atraktivně a bude se potěšením je dotknout.

Je to důležité! Vyhněte se použití silných látek v maskách, stejně jako přísady, které mohou při delším pobytu na pokožce hlavy způsobit podráždění, popáleniny nebo hoření.

Jak můžete vidět, připravit prostředky pro aplikaci na vlasy doma je poměrně jednoduché. Je nutné si pamatovat jen některé jemnosti a pravidla, abyste získali maximální výsledek a neškodili zdraví. Vyberte vhodný recept a používejte jej 1-2 krát týdně po dobu několika měsíců. Vynikající výsledky zaručené! Vlasy budou nejen obnoveny a získávají přirozeně krásnou barvu a lesk, ale také přestanou vypadávat. Významně zvyšují jejich růst a poslušnost při stylování vlasů.

Noční masky na vlasy: Top 10 recepty

Krásné vlasy nejsou luxusem, ale odměnou za kvalitní a pravidelnou péči. Nemusí být drahý. Pokud nemůžete navštívit salony, nakupovat profesionální nástroje nebo prostě nemáte dostatek času na domácí procedury, můžete použít masky na vlasy po celou noc. Bude to trvat několik minut večer a stejné ráno.

Pravidla noční masky

Nepoužívejte jednodenní léky, které zvyšují krevní oběh. Obvykle je to maska ​​pro růst vlasů s hořčicí, pepřem, cibulovou šťávou. Při dlouhodobém kontaktu způsobují podráždění pokožky hlavy, vypadávání vlasů a dokonce i popáleniny. Základem domácích směsí jsou obvykle bylinky, med, vejce, zelenina, ovoce, jiné produkty, oleje.

Pravidla pro použití masky na noc pro vlasy:

 1. Jakákoli směs, bez ohledu na složení, musí být teplá. Studená hmota je obtížné proniknout pod vlasovou kůžičku, účinek bude mnohem horší.
 2. Pokud máte vlasy styling produkty, tepelná ochrana a další kosmetika, pak to všechno musí být vyprané. Jinak budou látky pronikat hluboko do vlasů spolu s maskou, která není příliš dobrá, může poškodit. Pokud se nepoužíváte nic zvláštního, nemusíte umyt vlasy.
 3. Masku nepoužívejte pouze na délku nebo na pokožku. Můžete živit (hydratovat, vyléčit) a jeden a druhý, v případě potřeby použít nástroje s různým složením.
 4. Nepotřebujete pokrýt hlavu s polyethylenem nebo si jej nasaďte na klobouk, pokud to není uvedeno v receptu. Obvykle je jedna šála dostatečná k ochraně postele.
 5. Před aplikací maskovacích pramenů je třeba pečlivě česat. Je také možné použít hřeben pro distribuci, ale pouze s řídkými zuby.

Všechny masky používané v noci jsou navrženy tak, aby řešily různé problémy. Proto je třeba pečlivě zvolit, s ohledem na všechny nuance. Pokud je produkt určen pro mastné vlasy, zničí suché vlasy a naopak.

Je to důležité! Často se k olejovým směsím přidávají hotové balzámy nebo průmyslové masky. Pomáhají umyt nástroj, slouží jako dodatečné jídlo, ale pouze s kvalitní kompozicí. Pokud přípravek obsahuje agresivní látky, pak pokud zůstane na vlasy dlouhou dobu, poškodí je a pokožku hlavy.

Video: Proč je třeba olejové masky aplikovat na suché vlasy

Noční maska ​​recepty

Pro přípravu domácích prostředků je třeba používat pouze čerstvé produkty a čisté nádobí. Je žádoucí, aby misky byly keramické nebo skleněné, kovové předměty nejsou vhodné. Některé produkty vyžadují předehřívání. Nejlepší je použít vodní lázeň pro tento účel, můžete použít mikrovlnnou troubu, ale to je nežádoucí. Všechny domácí masky pro noc pro vlasy jsou připraveny bezprostředně před použitím, nejsou předmětem skladování.

Důležité: Bez ohledu na složení a přísady masky je třeba důkladně promíchat, rozdrtit některé složky tak, aby byla směs homogenní. Whiskery, síto, mixér budou dobrými pomocníky.

Výživná medová maska

Akce:
Vyživuje oslabené, poškozené a barvené vlasy, poskytuje živý lesk, pozitivní účinek na pokožku.

Složení:
Med - 2 lžíce. l
Surový žloutek - 3 ks.

Použití:
Zahřejte med na roztavení produktu. Jinak může být obtížné použít. V samostatné misce, porazit 3 žloutky. Toto množství složek je dostatečné pro průměrnou délku ramen. Spojte tekutý med s vejci, opatrně je brouste. Aplikujte tenkou vrstvu hmoty na pokožku hlavy, dobře protřepte. Také zpracovávejte špičky vlasů. Rozdělte zbytky podél délky vzácného hřebene. Omotat, nechat přes noc.

Hnědá maska ​​na vlasy v noci (pro typ tuku)

Akce:
Eliminuje přebytečný kožní mastnotu, normalizuje žlázy, poskytuje čistý vzhled a svěžest, zvyšuje intervaly mezi praním hlavy.

Složení:
Blue Clay - 50 g
Med - 1 polévková lžíce. l
Citronová šťáva - 1 polévková lžíce. l
Kefír nebo voda

Použití:
Roztavený med kombinovat s citrónovou šťávou, brousit až do hladké, přidat modrou hlínu a kapalinu. Můžete použít čistou vodu nebo libovolný fermentovaný mléčný nápoj: kefír, ryazhenka, jogurt. Nalijte malé části, postupujte podle konzistence. Mělo by to být vykostěné. Aplikujte na kořenovou část, rozdělte po délce, pokud jsou vlasy mastné, až na špičky. Nasaďte šátek a ráno ji umyjte. Pokud jste použili fermentovaný mléčný výrobek, nemůžete použít šampon.

Noční maska ​​pro rychlý růst vlasů

Akce:
Dodává vitamíny cibulím, hodnotným látkám, pečuje o pokožku, urychluje růst.

Složení:
Ropový olej - 1 polévková lžička. l
Ricinový olej - 1 polévková lžička. l
Med - 1 polévková lžíce. l
Citronová šťáva - 1 lžička.

Použití:
Nalijte oba druhy másla do misky, přidejte zbývající přísady. Vložte mikrovlnku na 20 sekund. Nebo použijte k ohřevu vody (pára). Odstraňte teplou hmotu, protřepte ji, vyhlaďte do pokožky a jemně masírujte špičkou prstů. Po celé délce můžete použít jakýkoliv jiný nástroj nebo stejnou směs, čímž zvyšujete počet složek.

Maska pro spálené vlasy s avokádem

Akce:
Efektivní výživa, zvlhčení, obnovení, pro měkkost, činí vlasy uklidňující, vyhlazuje.

Složení:
Avokádo - 1 ks
Kokosový olej - 1 polévková lžička. l
Aloe šťávy - 2 polévkové lžíce. l

Použití:
Avokádo potřebuje zralé. Vystřihněte, odstraňte kosti, vyberte lžičku pomocí lžíce. Rozemlejte na pyré, přidejte roztavené máslo a čerstvou šťávu z aloe. Důkladně promíchejte. Aplikujte masku na vlasy přes noc, věnujte zvláštní pozornost špičkám a poškozené délce. Ráno si umyjte vlasy jako obvykle.

Revitalizační noční maska ​​pro všechny typy vlasů

Akce:
Poskytuje lesk, vyživuje, vrací sílu a čistý vzhled, dělá vlasy poslušný.

Složení:
Kefír - 120 ml
Mouka raž - 2 polévkové lžíce. l
Žloutek - 1 ks.
Med - 1 polévková lžíce. l

Použití:
Kombinujte roztavený med se žloutek, přidejte jim mouku a kefír. Rozsypte směs s míchačkou, dokud nebude hladká. Nechte mluvčí teplou po dobu čtvrthodiny, aby žito nabobtnalo. Aplikujte na prameny na délku, položte šálu, postavte se až do rána. Umyjte si vlasy běžným šamponem, aplikujte balzám.

Olejová maska ​​proti plešatosti, vypadávání vlasů

Akce:
Posiluje, vyživuje žárovky, zvyšuje tloušťku vlasů, zlepšuje vzhled, stará se o pokožku hlavy.

Složení:
Almondový olej - 1 díl
Ropový olej - 1 díl
Olivový olej - 2 díly

Použití:
Kombinujte olej vhodný k ohřevu nádobí, namočte do vodní lázně na teplotu 40 ° C. Důkladně promíchejte, protřepte pokožku hlavy, rozdělte po délce pramenů. Omotat, nechat přes noc.

Důležité: Oleje uvolňují pigment a podporují rychlé odbarvení barvy od vlasů. Pokud byly nedávno natřeny, pak aby byla zachována jasná barva, měla by být směs aplikována pouze na kůži.

Kvasinková maska ​​pro mastné vlasy

Akce:
Odstraňuje přebytečný tuk, dává vlasům čistý vzhled, je silnější a krásnější.

Složení:
Mléko - 50 ml
Čerstvé lisované kvasnice - 25 g
Vaječný protein - 1 ks.

Použití:
Zahřejte mléko, aby bylo trochu teplejší než teplota těla. Spojte se s kvasnicemi. Míchejte, dokud se hmota nestane homogenní. Všechny hrudky potřebují hnět. Oddělíme žloutku, bílkovinu, vložíme do misky, promícháme směšovačem nebo rozetřete silnou pěnou. Připojte k dříve zředěným kvasnicím. Smíchejte směs do pokožky hlavy, aplikujte na vlasy, zabalte. Ráno umyjte obvyklý šampon pro mastný typ.

Glycerinová regenerační maska

Akce:
Vyživuje, zvlhčuje, reanimuje spálenou barvu, sluneční vlasy, vrací se do lesku, je silná a pružná.

Složení:
Aloe šťávy - 2 polévkové lžíce. l
Přírodní jogurt - 125 ml
Farmaceutický glycerin - 1,5 lžičky.
Aevit - 3 tobolky

Použití:
Jogurt se předem vyjme z chladničky. Můžete dát sklenici do misky s teplou, ale ne horkou vodou. Stlačte šťávu z listů aloe, otevřete tobolky a vytlačte vitamíny, změřte glycerin. To vše se smíchá s přírodním jogurtem, dokud nebude hladké, aplikuje se na vlasy, včetně pokožky hlavy, délky, špiček. Nosit šátek, ponechte do rána.

Rozjasňující maska ​​na vlasy

Akce:
To zesvětluje vlasy o 1-2 tóny na jedno použití, vytváří efekt zvýraznění při aplikaci na jednotlivé prameny.

Složení:
Hamburk - 3 polévkové lžíce. l
Čištěná voda - 120 ml
Citronová šťáva - 2 polévkové lžíce. l
Skořice - 1 hůl

Použití:
Naléváme heřmánek s vroucí vodou, zakryjeme, necháme alespoň 3 hodiny. Pokud není čas, varte několik minut na sporáku, ochlaďte a napněte, vytlačte květiny. Rozemlete skořicovou tyčinku na mlýnek na kávu nebo rozemlejte do malty, přidejte do teplého vývaru. Stlačte citrónovou šťávu. Míchání. Výsledný roztok aplikujte na čisté, ale suché prameny. Je žádoucí, aby neměli balzám. Začni Ráno odstraňte šátek, opláchněte vlasy studenou vodou s citrónovou šťávou nebo jablečným octem. Re-osvětlení může být provedeno za týden.

Želatinová vlasová maska ​​na noc

Akce:
Smažená srst, dodává lesk, lepidla rozdělené konce, dává efekt laminace.

Složení:
Želatinové jemné jídlo - 1 polévková lžíce. l
Pitná voda - 3 lžíce. l
Balzám na vlasy - 1.5 Art. l

Použití:
Připojte vodu při pokojové teplotě s želatinou, trvejte na tom, že čas je uveden v pokynech. Roztavenou směs roztát. Je lepší použít vodní lázeň. Přidejte dobrý balzám na vlasy, promíchejte. Použijte délku umyté vlasy, pečlivě rozetřete, vyhlaďte, sbírejte ve sklenici, rohlík s šálkem, nechte až do rána.

Maska na vlasy na noc

Domácí výrobky na vlasy dnes jsou obzvláště oblíbené. Komponenty obsažené v těchto výrobcích lze zakoupit v jakémkoli obchodě a jejich účinnost je mnohem lepší než při použití reklamních kosmetických výrobků.

Přes tak velký počet výhod ve směru domácího salonu, ne každá žena si může dovolit strávit půl dne pro plánovaný postup. Alternativní možností je maska ​​na vlasy na noc. Dnes budeme zvažovat, jaký je přínos, a zároveň analyzovat důležité body při aplikaci tohoto typu nástroje a sdílet některé zajímavé recepty.

Výhody nočních masek na vlasy

Během dne může žena doslova strávit pár hodin, aby se její vzhled v pořádku. Ale bohužel, tentokrát nestačí obnovit strukturu vlasů, doplnit rovnováhu živin a vitaminů. To trvá nejméně 6 hodin. V tomto případě se doporučuje použít masky na vlasy na noc doma.

Všechny výhody tohoto nástroje jsou, že po dlouhou dobu jsou kudrlinky zcela nasyceny potřebnými prvky. Další výhodou je, že nebude trvat hodně času a peněz na nákup komponent.

Efektivita používání noční masky nebude okamžitě viditelná, protože to je povoleno pouze 2krát za 7 dní. V každém případě, po uplatnění zlepšení stavu kudrlin bude patrný. Zpravidla se doporučuje používat je pro ty, kteří mají následující problémy:

 • křehké a suché;
 • nadměrná ztráta je znatelná;
 • zvýšené sekrece kožního mazu (mastná kůže a vlasy).

Můžu držet masky celou noc

Mnohé dívky a ženy se ptají na takovou otázku: "Je možné udržet lék na hlavě tak dlouho?" Ale pravdou je, že spánek člověka trvá asi 6 až 8 hodin, proto bude celá tato doba směs na vlasy. Takže, pochopíme, nebezpečné nebo ne, bude tato akce?

Varené domácí nápravu nebude považováno za nebezpečné, pokud vyberete ty správné ingredience.

Pro noční masky stojí za to vyloučit výrobky, které zlepšují a stimulují krevní oběh: pepř, cibule, hořčici, některé druhy esenciálních olejů. Používáte je po tak dlouhou dobu, můžete snadno spálit.

Následující komponenty jsou považovány za bezpečné součásti: ropný éter, přírodní med, domácí vejce, čerstvě vymačkané ovocné a zeleninové šťávy, odvar z léčivých bylin, jako je heřmánek a třezalka tečkovaná, extrakt aloe.

Výše uvedené přísady neškodí ani pokožce hlavy ani kadeře. Naopak, mají zvlhčující a vyživující účinek, zlepšují krevní oběh bez nepříjemných pocitů. Je důležité vybrat správnou kompozici pro vaše vlasy, abyste je maximálně nasytili užitečnými látkami a vitamíny.

Pravidla pro používání masky v noci

Chcete-li získat maximální efekt z domácích prostředků, je důležité znát několik pravidel a důsledně je dodržovat.

 1. Aby se zabránilo manifestaci alergické reakce, je nutné provést test Aplikujte trochu na malou oblast pokožky a podržte po dobu 30-40 minut. Pokud nedošlo k žádným změnám, můžete použít.
 2. Doporučuje se také zkontrolovat složení vlasů - ať už má schopnost změnit barvu. Omotávejte značně jeden prvek a nechte na noc. Ráno to kontrolujeme.
 3. Aplikujte produkt nejlépe 30 minut před spaním. Kadeřnictví by mělo být čisté, suché a dobře česané.
 4. V suchém typu je nutné opatrně mazat hroty a tučným písmem kořeny.
 5. Po aplikaci je nutné obalit hlavu jednorázovým pytlíkem a pak ručníkem.
 6. Kompozici vyjměte teplou vodou a pak opláchněte odvar z bylin. V některých případech se doporučuje použít šampon na přírodní bázi.

Recepty Noční masky na vlasy

Nyní zvážíte, jaké masky na vlasy můžete udělat v noci, abyste získali požadovaný výsledek, spíše než negativní účinek.

  Hydratační složení. Maska na vlasy s lopuchovým olejem v noci pomáhá nasytit vlhkostí a také obnovit strukturu zevnitř. Doporučuje se pro suché, křehké, matné a barevné kadeře. Vezměte tyto základní součásti:
  • lopuch - 40 ml;
  • Mandle - 20 ml;
  • Jojoba - 20 ml;
  • růžová - 10 ml.

Složte všechny látky a trochu zahřejte. Nejprve se protřete do kořenové části a aplikujte s hřebenem na vlasové šachty. Hroty kadeří se doporučují, aby se hojně navlhčily ve směsi olejů. Pak jsme zabalili hlavu v pytlíku s celofánem, ráno se olejová maska ​​omývá pravidelným šamponem na noc. Bezbarvá henna pro růst vlasů. Povoleno používat pro všechny typy. Přírodní bezbarvá složka pomáhá naplnit celý nedostatek vitamínů a živin. Stimuluje tok krve do vlasových folikulů, čímž aktivuje růst. Hlavní věcí je, že při přípravě masky pro růst vlasů v noci nemůžete používat produkty, které mohou kůži spálit.

Složení pro vaření:
• íránská přírodní bezbarvá henna - 50 g;
• studená voda - 40 ml.

Prášek nalijte do hluboké nádoby, nalijte tenký proud vody a promíchejte. Konzistence by měla vypadat bez hrud, uniformy. Masážní pohyby aplikované na kořeny a pak na kadeře. Pro vlasy, které nemají vlhkost, doporučujeme navlhčit špičky v slunečnicovém oleji. Ohříváme hlavu a poté ji odvádíme teplou vodou. Fortifikační recept. Maska pro posilování vlasů v noci je založena na použití různých léčivých bylin pro jakýkoliv typ. Léčivý heřmánek se doporučuje pro lehké, protože má briliantní účinek, pro ty svatojánské - třezalku tečkovanou. Můžete také použít jiné bylinky: barvu měsíčku, chrpa, pampeliška, kopřivu, máta atd.

Složení pro vaření:
• léčivá bylina - 20 g;
• vysokovroucí voda - 100 ml;
• jeden žloutek.

Nalijte sušenou složku do malého kontejneru a nalijte do vroucí vody. Zakryjte a nechte 30 minut. Kmen, přidejte vývar do vývaru. Masážní pohyby rozdělují vlasy, izolované. Odstraňte jednoduchou chladnou vodu. Kefír je skvělý zvlhčovač. Kefírová maska ​​pro noční noc je vhodná pro všechny typy. Aktivní složky fermentovaného mléčného nápoje pomáhají hydratovat a obnovovat vzhled vlasů. Je možné aplikovat prostředky denně, neexistují žádná omezení. U suchého typu musí být kefír zachycen s nejvyšším obsahem tuku a pro druhy tuku - odtučněn.

Složení pro vaření:
• kefír - 250 ml.

Nápoj je lehce vyhřívaný v mikrovlnné troubě s minimálním výkonem. Pomocí kartáče na barvení vlasů bohatě mažete kořeny a teprve potom se kadeřte. 5 minut po ukončení tekoucího mléčného nápoje zahalíme hlavu. K odstranění kompozice musí být teplá voda. Vyživující vlasová maska ​​na noc. Vhodné pro použití každou dívkou nebo ženou, která nemá alergii na produkt včelařství. Odstraňuje různé záněty pokožky hlavy, posiluje vlasové folikuly, hydratuje.

Složení pro vaření:
• křepelčí žloutek - 4 ks;
• med - 50 g

Rozkládáme med v hlubokém kontejneru, zahřejeme. Je důležité, aby byl výrobek mírně tekutý. Bít žloutek až do pěnění, přidá se k včelařskému produktu. Směs, masážní pohyby vtírané do kůže hlavy, zbytky hmoty rozložené podél délky. Obalte plastový sáček a ručník. Doporučujeme odstranit noční masku s medem studenou vodou. Noční maska ​​na vlasy se zeleninou a ovocem. Čerstvé ovoce, zelenina a extrakt z aloe vera jsou považovány za nejlepší složení pro ošetření všech druhů vlasů. Díky svým přírodním složkám má prostředek antioxidační vlastnosti, vyživuje vlasové folikuly, hydratuje a chrání před negativními účinky prostředí.

Používejte s opatrností blond vlasy, protože mrkev může jim poskytnout mírně načervenalý odstín.

Složení pro vaření:
• zelené jablko - 1 ks;
• čerstvá mrkev - 1 ks;
• Extrakt z aloe - 1,5 lžíce.

Opláchněte ovoce a zeleninu očistěné od slupky, slunečnicových semen. Nakrájejte na kusy a mlejte v mixéru. Přidejte extrakt z aloe, promíchejte. Kompozice se aplikuje na čisté, mírně vlhké kadeře. Po zabalení plastového sáčku a zabalení ručníkem. Odstraňte teplou vodu bez šamponu.

Kontraindikace

Jako takové neexistují žádné kontraindikace pro masky, kromě následujících:

 • hypersenzitivita na složení konečného přípravku;
 • projev alergické reakce na součásti nástroje.

Mimochodem, před spaním můžete dělat doma a noční masky, které obnovují epidermis, aktivně bojují s vráskami, únavou kůže a dalšími problémy.

Nejlepší recepty na masky na vlasy v noci s fotografiemi a videem

My, moderní ženy, jsme se naučili, jak harmonicky kombinovat práci s rodinným životem, ale jak můžeme zůstat ženská a vypadat jako sto procent?

Co dělat, pokud existuje katastrofální nedostatek času i pro plnou komunikaci s domácími pracovníky, jak přidělit čas na péči o váš vzhled?

Je to pro rušné ženy, které bych rád nabídl snadné řešení jednoho z nejnaléhavějších problémů - zachování krásy kudrlin.

Pro mnohé z nás je vlasy zdrojem hrdosti, ale neustálý styling, sušení vlasy, stejně jako barvení, zvýraznění a mnoho dalších faktorů zhoršuje vzhled našich vlasů v průběhu času.

To je místo, kde se vlasy masky pro noc přijít k záchraně, který se postará o vaše prameny, zatímco spíte.

Nejdůležitější výhodou těchto masek je, že prakticky nic neděláte. Vše, co od vás vyžaduje, je dodržovat pokyny a usnout v hlubokém sladkém spánku.

Noční maska ​​nejlepší recepty

Obsah stránky:

Ať už je účinná kosmetika na vlasy, jak efektivní bude léčba lupů, exfoliovaných špiček, výživy a hydratace, závisí na době expozice užitečných látek na pokožce hlavy. Nicméně v současné bouřlivé době neustálého spěchu, nedostatek času a stresu nejsme většinou časem sedět doma několik hodin s ručníkem na hlavě, čekáním na olej, kefír, vejce nebo jinou masku pro práci.

Maska na vlasy v noci doma

Výsledkem rychle provedené léčby nebo profylaxe není vždy dostatečný účinek ani na nejdražší kosmetiku. Nespěchejte, abyste byli zklamáni, existuje možnost vyjít z této situace. Použijte stejné formulace pouze s lehce upravenými přísadami pro noční masky. Dokonce i když nebudete spát déle než 6 hodin, tento čas by měl stačit k tomu, aby vaše vlasy ráno svítily, aby se dobře hnaly a vůně jako bylinky.

Navíc noční masky musí být aplikovány mnohem méně často než obvykle, a proto k dosažení tohoto účinku bude nutné postup opakovat pouze jednou týdně nebo dokonce ve dvou. Čtěte více: Maska na lupy vlasů doma

Ale když je taková kompozice připravena doma, je důležité vybrat správné ingredience, protože ne všechny masky jsou vhodné pro použití v noci. To platí zejména pro směsi s cibulovou šťávou, pepřem, hořčicí nebo skořicí, tedy všemi těmito maskami, které se aplikují na přesně definovaný čas a stimulují aktivní růst kudrlin. Pokud maska ​​s hořčicí zůstane na vlasy po celou noc, může kůže dostat vážné popáleniny a samotné vlasy budou vypadat slabé a nudné, jako po bělení.

Maska na vlasy by měla být výživná a zvlhčující, schopná obnovit kudrlinky i po vážném poškození. Existuje několik možností, jak připravit takové masky a všechny obsahují speciální ingredience, které podávají kořeny a hydratační špičky. Obecně platí, že výrobky, které jsou pro tyto kompozice nejvhodnější, zahrnují:

 • brambory;
 • med;
 • vejce;
 • aromatické a rostlinné oleje;
 • odrůdy bylin a květin.

Aby vaše vlasy byly zdravé a pružné, musíte postupovat podle doporučení pro péči o váš typ vlasů. Domovská péče má jedno z hlavních míst. Použijte masáže hlavy, které můžete provést sami, opláchnout odvařeními léčivých rostlin, přidat vlasům do lesku, zbavit se lupin a stimulovat kořeny alkoholovými tinkturami a samozřejmě výživnými domácími maskami. Mimochodem, je velmi užitečné umýt vlasy domácími léky, jako je kyselé mléko, pivo, vejce a odvar některých léčivých rostlin.

Efektivní vlasové masky na noc

Vlasové masky na noc by neměly způsobovat svědění, podráždění a alergické reakce pokožky hlavy s prodlouženým kontaktem s různými přípravky a léčivými rostlinami a nebránit dýchání kůže. V tomto smyslu jsou olejové masky pro vlasy nejúčinnější, nejoblíbenější a nejbezpečnější.

Olejové masky okamžitě obnovují poškozenou strukturu vlasů a poskytují lesk.

Recept na nejjednodušší vlasovou masku na noc spočívá v aplikaci malého množství oleje po celé délce na namáčení vlasů. Ráno umyjte vlasy šamponem dvakrát. Takto olej vyživuje pokožku hlavy vitaminem a mikroelementy.

Nejvýhodnějšími vlasovými oleji jsou mandle, broskve, ricin a lopuch. Samostatně chtějí zvýraznit přírodní kokosový olej. Jedná se o dobře známý prostředek pro obnovu vlasů, který se rovnoměrně rozšiřuje podél vlasové šachty, což zabraňuje ztrátě bílkovin, v důsledku čehož jsou vlasy vyhlazeny a méně rozděleny. Princip aplikace je stejný, jak je popsáno výše. Po nanesení oleje po celé délce omotte hlavu teplou utěrkou. Mimochodem, po umytí vlasů je čas od času užitečné, na konci vlasů dát pár kapek oleje a během dne se nemusíte omývat. Tím ochráníte vlasy před vysušením.

Oleje v kombinaci s léčivými rostlinami, ovocem, bobulí a zeleninou, vhodné pro vaše vlasy, jsou také vynikající vlasové masky na noc. Pokuste se připravit masku na suché vlasy podle následujících receptů:

Recept 1 - Maska na vlasy v noci - lopuch + rostlinný olej. V noci se pokořte do pokožky hlavy 2 krát týdně s kurzem 10 třením.

Čerstvý nasekaný kořen lopuchu se nalije s rostlinným olejem v poměru 1: 3. Trvejte na den, pak zahřejte ve vodní lázni po dobu 1 hodiny a napněte.

Recepty 2 - Maska na vlasy v noci - rakytník a rostlinný olej. Použijte dvakrát týdně kurz 12-15 procedur.

Ovocný mačkaný řez a marc je zahřátý rostlinným olejem ve vodní lázni a pravidelně přidává nové části suroviny, aby získal oranžovou barvu. Pak se směs filtruje a smísí s olejem v poměru 1: 9. V noci se pokořte do pokožky hlavy.

Recept 3 - Maska na vlasy na noc - petržel + ricinový olej. V noci se protékajte skalpem během denních 15 procedur.

Kořen petržele se třepe na jemné struhadlo a nalije ricinový olej v poměru 1: 5. Ohřejte ve vodní lázni po dobu 1 hodiny a napněte.

Tip: Na stejném principu připravte masku s kořenem zeleru.

Recept 4 - Hydratační noční maska ​​- avokádo + vejce + olivový olej.

Mash s vidličkou 1 zralé nebo zralé ovoce 1 avokádo. V bramborové kaši přidáme 1 vejce a 2 polévkové lžíce olivového oleje. Směs důkladně promíchejte a nanášejte po celé délce vlasů. Pokryjte hlavu filmem a teplým šálkem a nechte jej přes noc. Ráno umyjte vlasy obvyklým šamponem.

Receptura 5 - Výživná maska ​​na vlasy pro noc - med + žloutek + olivový nebo jiný rostlinný olej.

Smíchejte 50 ml tekutého medu, 2 žloutky a 1 polévkovou lžíci rostlinného oleje. Aplikujte směs na vlasy po celé délce, obalte fólií a teplý ručník a nechte přes noc. Ráno důkladně opláchněte hlavu teplou vodou a šamponem.

Několik receptů na vlasy náchylné k tuku:

Recept 6 - Restorative noční maska ​​na vlasy - chléb + lopuchový olej.

Nalijte žitnou drť teplou vodou a kaší, abyste získali kal. Přidejte 1 lžičku lopuchového oleje. Aplikujte směs na mokré vlasy a protřepte pokožku hlavy. Omotat zábal a teplý ručník a nechat přes noc. Ráno umyjte vlasy pravidelným šamponem.

Recept 7 - Noční maska ​​na vlasy - propolis + alkohol.

Účinně snižuje nadměrné sekreci kožního mazu.

Propolis se nalije alkoholem v poměru 1: 4 a trvá 3-4 dny na tmavém místě, příležitostně se protřepává a poté se přefiltruje přes gázu. V noci namočte pokožku hlavy na částice štětcem ponořeným do roztoku. Kapalina vysuší a tvoří film. Ráno se čistí teplou vodou.

Recept 8 - Maska na noc pro vlasy s hennou a citronem.

Normalizuje mastné vlasy. Doporučuje se 1-2 krát týdně s průběhem 6-8 procedur.

Vyplňte hennu horkou vodou a důkladně promíchejte s výživným krémem vhodným pro každou pokožku v poměru 1: 2: 7. Smíchejte směs do pokožky hlavy, zakryjte hlavu teplým šálkem a nechte masku přes noc.

Tip: V hotové masce můžete přidávat 1 čajovou lžičku čerstvé citronové šťávy na lesk vlasů.

Maska na vlasy u nočních lidových receptů

Pro všechny typy vlasů se domácí omývací masky z přírodních rostlin ukázaly jako vynikající domácí prostředky. Infuze léčivých bylin opláchne hojně s vlasy a nechá se uschnout bez použití vysoušeče vlasů, včetně přes noc. Odvar z jablek a loupaných jablek dodává vlasům lesk a hedvábnost, heřmánková maska ​​dává blond vlasům zlatý odstín, zvlhčuje vlasy a urychluje jejich růst, oplachování z citrónů dodá vlasům jemnost a naliční tinktury je vynikajícím prostředkem pro vypadávání vlasů. Proti hojné lupráci pomůže maska ​​čerstvé zelné šťávy, která se nanáší do pokožky hlavy a ponechá přes noc.

Jedna z mask pro vlasy v noci, která má regenerační vlastnosti, může být nazývána takovou směsí na bázi oleje a citronové šťávy. Při častém používání tato maska ​​obnovuje křehké, dělící a nudné vlasy. Samozřejmě, než si připravíte masku, musíte provést test na alergické reakce, protože tato kompozice bude na vaší vlasy celou noc.

Chcete-li vytvořit takovou masku, musíte v jednom kontejneru smíchat olivový olej, rašelinové a mandlové oleje a také citrónovou šťávu ve stejném poměru. Než začnete míchat, olej by měl být ohříván na příjemnou teplotu a přidávejte citronovou šťávu do vlasů podél dělících částí. To umožní užitečným látkám proniknout hlouběji do kořenů a rychle učinit vlasy silné a lesklé.

Pro pohodlí potřebujete na hlavě speciální sáček a pak oteplovací víčko nebo víčko. Nyní můžete jít do postele a ráno si masku nechte omýt.

Maska pro noc proti rozděleným koncům

Rozdělené konce často způsobují spoustu problémů, chlupy jsou zatlačeny na koncích a po bližším prohlídce vypadají velmi nudně a suché. Chcete-li ovlivnit toto chování kudrlin, můžete použít masku na vlasy na noc, která používá nejdůležitější komponenty pro zdraví špiček pramenů.

Zázvorová maska

Je důležité okamžitě říci, že zázvor je mezi oteplovacími produkty, takže při vytváření takové masky se používá pouze na špičkách vlasů. Nejdříve je třeba zahřát dvě lžíce sezamového oleje a míchat s nastrouhaným čerstvým zázvorem. Když získáte hustou, viskózní hmotu, můžete si s ní špinit špičky a vložit je do speciálního sáčku a pak jemně položit na zbytek vlasů.

Poté můžete dát oteplovací šátek nebo čepici a poslat, aby počkali na pozitivní efekt v posteli. Tato maska ​​na vlasy pomůže těm dívkám, které nemohou trávit čas vytvářením zvláštních směsí na kudrlinky v denní době, a v noci se mohou uvolnit a dát svým vláčkům vše, co je potřeba. Můžete vytvořit masku takového plánu podle potřeby, ale alespoň jednou za sedm dní.

Bramborové masky na noc

Nejvšestrannější a nejrychlejší maska, která může být vyrobena před spaním, je složení brambor. Tento produkt je již dlouho známý pro své výživné a regenerační vlastnosti, a proto je pro tuto masku vynikající. Chcete-li připravit zdravou kompozici, musíte si vzít jeden velký nebo dva malé brambory a oloupat je nastrouhaný na jemné struhadlo.

Ve výsledné hmotě musíte nalít jeden protein a dvě lžíce medu. Dobře promíchejte a aplikujte na suché kadeře. Maska na vlasy na noc s připravenými brambory, nyní musíte zakrýt hlavu ručníkem a zabalit něco teplejší. Pro spolehlivost můžete hodit další ručník na krk a ramena tak, aby tekutina z masky neunikla na záda.

V některých případech se do této masky přidává olivový nebo mandlový olej. Někdy se med trochu zahřívá, ale to nestojí za to, protože v tomto případě jsou prospěšné vlastnosti tohoto produktu prostě ztraceny.

Můžete udělat masku 2 krát za sedm dní, pomůže to rychle přenést vlasy a učinit je poslušnější a silnější.

Ať už je účinná kosmetika na vlasy, jak efektivní bude léčba lupů, exfoliovaných špiček, výživy a hydratace, závisí na době expozice užitečných látek na pokožce hlavy. Avšak v současné bouřlivé době neustálého spěchu, nedostatek času a stresu nejsme většinou časem sedět doma několik hodin s ručníkem na hlavě, čekajíc na mastnou, kefír, vejce nebo jakoukoli jinou hmotu, která by pracovala. Výsledkem rychle provedené léčby nebo profylaxe není vždy dostatečný účinek ani na nejdražší kosmetiku. Nespěchejte, abyste byli zklamáni, existuje možnost vyjít z této situace. Použijte stejné formulace pouze s lehce upravenými přísadami pro noční masky. Dokonce i když nebudete spát déle než 6 hodin, tento čas by měl stačit k tomu, aby vaše vlasy ráno svítily, aby se dobře hnaly a vůně jako bylinky. Navíc noční masky musí být aplikovány mnohem méně často než obvykle, a proto k dosažení tohoto účinku bude nutné postup opakovat pouze jednou týdně nebo dokonce ve dvou.

Bylinná maska

- pár listů nebo stopky máty

Listy nejprve zapamatujte si dobře ruce, pak nalijte vroucí vodu, aby voda zcela zakryla a nechte na pár hodin. Po chvíli budou listy ve vroucí vodě změkčeny a mohou se rozdrtit do kalu, aplikovat výslednou směs na vlasy a nechat celou noc. Obalte si vlasy celofánem, je lepší použít nějakou potravní pěnu, která bude snadné fixovat masku na vlasy a vyhnout se poškození prádla.

Noční bramborová maska

- brambory, 1 ks

- kuřecí vejce

- teplý med, lžíce

U bramborové masky na noci třejte syrové brambory se struhadlem. Vypusťte přebytečnou šťávu a přidejte protein, který jste dříve porazili. Poté, co se kaše stává co nejrovnoměrnějším, můžete přidat med a aplikovat složení na vlasy až do rána. Ráno budou vaše vlasy dokonale zvlhčené, budou hedvábné a lesklé. Efekt masky trvá dlouhou dobu.

Noční ovocná a zeleninová maska

- mrkvový džus, 3 lžíce

- jablečný džus, čtvrtý šálek

- aloe šťávy, lžíce

Smíchejte všechny šťávy v porcelánovém šálku a rozdělte je na všechny vlasy. Částka se vypočítává na délku vlasů do středu zad. Pokud máte účes nebo velmi dlouhé kadeře, změňte počet džusů na základě těchto poměrů. Nechte masku na vlasy po dobu 7 hodin, ráno opláchněte teplou vodou bez šamponu.

Medová maska ​​na noc

Vlasové masky pro noc na základě hrušek dokonale posilují vlasy. Recept: vyčistěte hrušku a vyjměte jádro, rošt ji. K suspenzi přidejte 2 lžíce. l olivový olej a surové vejce. Míchat a aplikovat na vlasy. Vložte speciální čepici. Ráno by měla být maska ​​omyta šamponem.

Cibulová noční maska ​​na mastné vlasy

Budete potřebovat: cibulovou hlavu, struhadlo a gázu. Cibule by měla být jemně nastrouhaná. Abyste se vyhnuli slzám, doporučujeme pro tento účel použít kombajn. Obuť ve tvaru plátku a cibulovou šťávu do hlavy pokožky masírujte. Zvláštní pach až do rána bude mít čas zmizet a vlasy budou svítit.

Noční maska ​​pro normální vlasy

Pochází z práce, nalijte pár kousky černého chleba s vroucí vodou. Když se drobeček nafouká, odkapávejte na něj několik kapek lopuchového oleje. Důkladně promíchejte. Aplikujte směs na vlasy, umístěte plastovou čepičku nahoře. Ráno důkladně umyjte vlasy bez šamponu.

Noční maska ​​na suché vlasy

Koupit několik druhů oleje - kolečko, lopuch, esenciální. Například výtažek z ylang-ylang, šalvěje, vzrostl. V lékárně požádejte o vitamíny A a E na bázi oleje. Smíchejte všechny přísady do misky, přidáním několika kapek každého typu. Maska na vlasy na noc připravená! Vkus tuto voňavou kompozici ve vlasech kořenů a jemně se šíří po celé délce.

Přírodní masky na vlasy v noci

Doporučujeme aplikovat masky na vlasy na noc alespoň 30 minut před spaním. Maska se aplikuje na suché vlasy, které je třeba předem pečlivě česat. Na hlavu se aplikuje obvaz z polyethylenové fólie, který mírně upevní vlasy a umožní kyslíku přístup k pokožce. Ráno opláchněte vlasy teplou vodou nebo pomocí šamponu.

Číslo receptury 1. Medová maska ​​určená pro normální, mastné a slabé vlasy. Způsob její přípravy spočívá v míchání 2 polévkových lžic tekutého medu s rozbitým žloutkem. Při přítomnosti dlouhých vlasů se musí zvýšit podíl složek. Tato výživná maska ​​se třepe přímo do kořenů a zbytek této směsi by měl být rovnoměrně rozložen po celé délce vlasů. Ráno se omyje teplou vodou.

Číslo receptury 2. Maska, která stimuluje růst vlasů. Aktivace tohoto účinku nastává pomocí hořčičného prášku, 1 polévková lžíce se postupně rozpustí ve sklenici kefíru a do výsledné hmoty se přidá 2 žloutky, po kterých se vše promíchá. Připravený znamená impregnovat vlasové kořeny a pokoušet se rovnoměrně navlhčit vlasy. Po 20-30 minutách, kdy se maska ​​na vlasy trochu vyschne, můžete jít spát. Ráno se složení umyje teplou vodou. Tento recept by neměl být používán častěji než 2krát týdně, protože hořčice může mít aktivní účinek na pokožku hlavy. O měsíc později můžete očekávat výsledky z použití masky.

Recept č. 3. Obnovení olejové masky pro suché, poškozené a barvené vlasy. Pro jeho přípravu bude potřebovat mandlový a lopuchový olej, růžový olej a jojobu. Smíchejte 2 polévkové lžičky lopuchového oleje s 1 polévkovou lžící mandlí a jojoby a poté do směsi přidáme 1 čajovou lžičku růžového oleje. Maska je rovnoměrně aplikována na vlasy, přičemž zvláštní pozornost je věnována jejich špičkám. Ráno se produkt vypláchne šamponem.

Číslo receptury 4. Zpevňující maska ​​na vlasy. Je nutné převést šťávu z čerstvé mrkvy a jablek ve stejném poměru, zatímco u středně dlouhých vlasů je doporučené množství 2 polévkové lžíce. Do této směsi přidejte 1 lžičku šťávy z aloe, kterou lze zakoupit v lékárně. Uvedením takové masky na vlasy je třeba věnovat zvláštní pozornost kořenům. Ráno se tento nástroj vypláchne tekoucí vodou.

Účinnost vlasové masky v noci spočívá v tom, že působí během vaší dovolené.

Když necháme masku na vlasy na noc, zaprvé necháme většinu vitaminů a stopových prvků, které se dostanou do krve skalpem, a za druhé, masky odmyjeme pouze ráno, oleje, které tvoří tuto masku, vytvářejí silnou ochranu vlasů, což dokonce po aplikaci zůstane šampon. Maska pro noc pro vlasy vám umožní dosáhnout maximálního účinku v krátkém časovém úseku. Podívejte se také na: Kuchařské vlasové masky domácí recepty

2-3 takové masky stačí k tomu, aby vlasy byly lesklé a hedvábné. Samozřejmě, že ne všechny masky potřebují zůstat na vlasy v noci, některé vyžadují krátkodobé působení, jak bychom měli říci, masky s hořčicí, jsou primárně určeny ke zlepšení krevního oběhu pokožky hlavy a zajištění dobrého toku krve do vlasových folikulů. Tyto masky se musí střídat s výživnými maskami a zvlhčovadly. Noční maska ​​na vlasy je především výživná maska ​​obsahující oleje, které pomáhají suchým a křehkým vlasům znovu získat jejich přirozený lesk a zdraví.

Pro Více Informací O Suché Vlasy