logo

15 nejlepších vlasových maskách

Krásné, zdravě lesklé vlasy, jako vzácná dekorace, doplňují ženský obraz a dělají to ještě krásnější. Je pravda, že ne všechny dívky se mohou pochlubit luxusními kudrlinky, darované přírodou, ale kompetentní přístup a správně zvolené postupy péče dělají zázraky - a právě nedávno se ošklivě vyhlížející vlasy doslova zesilují a třpytí se jako čínské hedvábí! A první pomocník v obtížném úkolu péče o ně je maska.

Jak si vybrat dobrou masku na vlasy: odborný názor

Louis Faria, absolvent parížské školy kadeřnictví, stylista a manažer v jednom z salonů Jean Louis David, ví všechno o vlasu a domnívá se, že hlavní věcí je vybrat si masku individuálně. Dobrá maska ​​pro barvené a bělené vlasy by měla být výživná a zabraňovat vyblednutí barev. Pro kudrnaté a suché vlasy byste měli zvolit hydratační masky na keratinovém základě a pro mastné vlasy Louis doporučuje masku se zeleným jílem.

Je však důležité nejen koupit správnou masku, ale i šikovně ji použít. Například, pokud jsou vlasy tenké, směs zůstane jen několik minut, jinak maska ​​bude vážit vlasy a bude obtížné, aby přidaly objem. Pokud jsou vlasy náchylné na tuk v kořenech, při aplikaci masky by se této oblasti nemělo zabránit. A v každém případě by se měla věnovat zvláštní pozornost špičkám, protože to je obvykle nejvíce vysušená část vlasů.

Tip od společnosti Louis Faria: Abyste zvýšili účinnost masky, musíte v okamžiku jejího působení zabalit hlavu do vyhřívaného ručníku - pak se účinné složky směsi snadno proniknou do vlasů a přinese maximální užitek.

A rozhodnout se o nejlepší masce na vlasy, která dokáže vyřešit konkrétní problém s vlasy, vám pomůžeme s hodnocením, s přihlédnutím k názorům odborníků a recenzím běžných uživatelů. Vybrali jsme si ty nejlepší z nejoblíbenějších masky, které jsou v prodeji široce zastoupeny.

Masky pro obnovu vlasů a výživu

Skutečnost, že nedostatečná výživa vlasů má negativní vliv na jejich zdraví, není sporná. Tyče ztrácejí lesk, tenké, rozdělené a brzy začnou padat těžké. Chcete-li se vrátit k bývalému vzhledu a stavu kudrlin, používání běžných výrobků pro péči určitě nestačí. Zde potřebujeme speciální přístup - ošetření výživnými maskami.

Výživné vlasové masky se také nazývají regenerace. A to není náhoda. Při průniku do intercelulárního prostoru maska ​​nasycuje folikuly a tyčinky všemi důležitými prvky, čímž je činí odolnějšími, pružnějšími a odolnějšími. Spolu s plnohodnotnou stravou se aktivují regenerační procesy v poškozených tkáních, obnoví se rovnováha vody, zrychlí se místní krevní oběh a zlepší se výměnné reakce. To vše má pozitivní vliv na zdraví, vývoj a sílu vlasových folikulů a v důsledku toho na růst a vitalitu samotných kadeřnic.

Kdo je zobrazen?

Vzhledem k široké škále příznivých účinků se používají výživné masky pro mnoho problémů:

 • suchost pramenů a dermis hlavy;
 • nadměrná sekrece kožních žláz kůže;
 • alopecie, včetně progresivní alopecie;
 • ztenčení a zvýšená křehkost vlasových prutů;
 • rozpínání špiček;
 • ztráta lesku;
 • nedostatečný objem kudrlin a jejich pomalý růst;
 • přítomnost lupů.

Takže masky krmení a obnovy jsou prostě nuceny být aplikovány majiteli barevných vlasů, kteří mají rád styling a časté používání vysoušeče vlasů. Také se nevzdávejte jejich užívání všem těm, jejichž stravu nelze považovat za vyvážené a dostatečné z hlediska saturace těla užitečnými látkami. Odborníci navíc obecně doporučují vytvářet nutriční masky pro všechny ženy: i když jsou vlasy zcela zdravé, preventivní opatření nikdy nezasahují.

Nejlepší maské recepty

Dnes je přijato, pokud kudrlinky začaly vypadat špatně a tvrdě vypadnou, jdou do obchodu a koupí tam "úsporný" nástroj. Ve skutečnosti jsou však všechny ujištění výrobce o jeho zázračné činnosti často prázdné, nebo horší, takové látky jsou obsaženy, jejichž použití je nebezpečné pro zdraví těla jako celku. Aby se zabránilo takovým negativním okamžikům, odborníci doporučují, aby nebyli líní a aby na vlastní oči prováděli výživné regenerační masky doma. Existuje mnoho receptů na jejich přípravu, ale (na základě názorů a názorů specialistů) navrhujeme, aby se tyto věci staly "zbrojním" - nejúčinnějšími a nejspolehlivějšími.

1. Maska na suché vlasy.

Je možné zvlhčit jak pokožku vlasů, tak vlasové folikuly a tyčinky samotné, aby vyplňovaly rovnováhu vody a pomocí samotných prutů mnoha způsoby, ale nejlépe maskou, která zahrnuje: mírně zahřáté mléko (½ šálku), med (1 lžičku), kvasnice (3 polévkové lžíce). Po smíchání těchto složek je třeba, aby byl přípravek umístěn na teplé místo po dobu půl hodiny a teprve potom může být aplikován na kadeře s dobou expozice 30-40 minut.

2. Maska pro barvené suché vlasy.

Jak víte, po barvení pramenů potřebujete zvláštní péči: potřebují další výživu a hydrataci. Ale vidíte, že by bylo perfektní, kdyby navíc nástroj stále rozšiřuje stálost barvy na maximum. Takové vlastnosti mají například masku na vlasy připravenou podle následujícího receptu. Míchání kolečka a lopuchového oleje (odebraná 1 čajová lžička), zahřejte je na bazální teplotu (nejnižší úroveň, kterou tělo dosáhlo během spánku). Dále zmačkněte 2 lžíce šťávy z citronu. Přidejte je do olejů a impregnujte kadeře s výsledným složením. Stejně jako alespoň 1-1,5 hodiny, ale lepší než 2.

3. Výživná maska ​​pro mastné vlasy.

Olejové vlasy se rychle znečišťují a mnoho žen, aby tento problém vyřešili, se denně pokoušejí umýt vlasy. Nicméně profesionálové nepovažují tento přístup za správný: je lepší udělat domácí masky zaměřené na snížení tvorby tuku na kůži, a to kvůli tomu, že je krmí nezbytnými prvky. Podle recenzí má dobrý efekt sušení produkt z vaječného žloutku, ½ čajové lžičky kafrového oleje a 2 polévkové lžíce teplé vody. Tato kompozice je docela účinná. Ale aby se vlasy nezasypal, měl by být aplikován pouze na kořeny a po 5 minutách by se měl vypláchnout.

4. Vyživující a obnovující masku pro všechny typy vlasů.

Pokud jsou prameny špatně poškozeny, jejich lesk je ztracen a nevíte, jaký typ jsou, použijte univerzální masku. Je skvělý pro suché vlasy, mastné, normální a kombinované. Nejlepší recept v tomto případě je ten, který obsahuje kokosový olej, protože nejenže vyživuje, zvlhčuje a změkčuje kadeře, ale také obaluje tyčinky, vytváří tenký film, který chrání před negativními vlivy a dává životu lesk. Můžete například udělat tuto masku. Vezměte 3-4 čajové lžičky pevného kokosového oleje, roztavte a nalijte jednu čajovou lžičku tekutého medu, jak se ochladí. Vše důkladně promíchejte, přidáte do směsi 2-3 kapek libovolného esteru citrusů. Aplikujte živinu, vycházející z kořenů vlasů, a potom plynule jděte do jejich délky. Po 30 minutách se mohou zbytky smýt obvyklým způsobem.

5. Maska pro rozdělené konce.

Rozdělené vlasy (trichotilóza) jsou jedním z hlavních příznaků podvýživy. Většina žen se s tímto problémem vyrovnává tím, že snižuje jejich cíle. Nicméně, toto není cesta: jak tyče zpátky, tyče se začnou znovu rozštěpovat. K ukončení sekce jednou provždy stojí za to projít speciální terapeutický kurz zahrnující použití výživných mask. Samozřejmě, existuje několik dobrých receptů proti rozštěpení, ale nabízíme následující. Kombinujte jablečný jablečný ocet, med (obě složky se odebírají v 1 polévkové lžíci) a olej z pšeničných klíčků (2 polévkové lžíce). Promíchejte je na jednotnou konzistenci a výslednou hmotu protřete na vlhké prameny, přičemž věnujte zvláštní pozornost jejich kořenem a špičkám. Po 40-50 minutách zbytek zmyjte jemným šamponem a opláchněte.

6. Výživná maska ​​pro jemné vlasy.

Když jsou vlasy tenčí, množství vlasů je znatelně sníženo a tyčinky se stanou křehčími a křehčími. Chcete-li obnovit svou původní sílu, zhuštěním každého barelu, pokuste se udělat takovou domácí masku. Nakrájejte pár kusů žitného chleba, zakryjte je teplou vodou a nechte nabobtnat. Poté vytlačte všechen přebytečnou tekutinu z hmoty a přidejte do ní 1 kuřecí vejce. Výsledek by měl být jakousi houbou. Měla by být také rozložena na pokožku hlavy s expozicí nejméně půl hodiny.

7. Maska proti vypadávání vlasů.

Pokud vypadnou vlasy více než obvykle, pak je třeba je posílit poskytnutím vitálních látek. Podle odborníků je celá řada užitečných prvků obsažena v medu, kuřecím žloutku a kvasnicích. A protože musí být součástí kompozic proti vypadávání vlasů, čímž se zvyšují pozitivní účinky při použití pomocných komponent. Například, vezměte a promíchejte: 1 polévková lžíce suchého droždí se stejným množstvím pepřové tinktury a medu. Přidejte k nim jeden žloutek, přidejte směs do vodní lázně a mírně zahřejte. Nakonec přidejte malý esenciální olej ylang-ylang (3-5 kapek). Rozšiřte živinu se zpevňujícím účinkem na kořeny, masírujte kůži a chodte asi hodinu.

Všechny výše uvedené masky na vlasy obsahují speciální čepičku poté, co jsou aplikovány na hlavu. Můžete to udělat sami tím, že nosíte plastový sáček (navíc na jedné straně) a zabalený ručníkem.

Chcete-li vyřešit určité problémy, doporučujeme provádět regenerační masky 2 krát týdně. Pokud je jejich použití profylaktické povahy, pak je postačující provést tyto postupy jednou za čtrnáct dní.

"Suché vlasy často vypadají jako sláma. Když mě vzal tenhle formulář, byl jsem odhodlán dostat se k profesionální léčbě. Nicméně, přítel doporučil, aby se nepokoušel skočit, ale pokusit se začít lidové prostředky. Děkuji za skvělou! Během měsíce jsem udělal výživné masky (s mlékem, medem a kvasnicemi) a perfektně obnovil vlasy s vitalitou, hladkostí a elasticitou. "

Ira, Moskevská oblast.

"Je známo, že barvené vlasy potřebují další výživu. A proto, po každé změně barvy, udělám speciální masku. Který přesně? Myslím, že mnoho žen zná tento domácí recept. Je třeba smíchat 2 rostlinné oleje (lepší kolečko a lopuch) a přidat jim citrónovou šťávu. Po aplikaci masky na hlavu byste měli nosit turban z ručníku a chodit nejméně hodinu a půl. Výsledkem je, že i suché vlasy budou lesknout se zdravým leskem a barva barviva zůstane dlouho nasycená. "

"Když se ztráta vlasů stala tak silná, že bylo dokonce i děsivé, že jsem si hýbala a umyla si vlasy, rozhodla jsem se to ukončit. Po přečtení recenzí na internetu o tom, kdo, jak a co bojoval s progresivní plešatostí doma, jsem stále našel nejefektivnější prostředky. Bylo to vícesložkové (žloutko + kvasnice + med + hořká pepřová tinktúra + ylang-ylangový olej) obnovující masku se silným posilujícím účinkem. Všichni mluvili o ní jen dobře a víš, že mi pomohla. Po několika týdnech se výrazně zastavila ztráta vlasů a po tolika mých kudrlích se stávalo tolik silné, že to nebylo snadné je vytáhnout silou. "

"Doma ukládám barvené vlasy z dehydratace, rozbití a ztenčení pouze lidovými prostředky. Například míchám dva oleje (ricín / mandle nebo lopuch / olivový olej) s vylisovanou šťávou z citronu. Dělám to nejprve dvakrát týdně, pak se obrátit na jedno použití. Výsledkem je, že nasycený odstín trvá mnohem déle, barvené vlasy nevypadají příliš vysušené a poškozené. "

"Můj oblíbený domácí recept na obnovu a udržování krásy vlasů je maska ​​na chléb. Není možné to udělat jednoduše a efekt je již z první aplikace viditelný. Co můžeme říci, pokud dokončíte celý kurz. Po něm se vlasy zhušťují o polovinu a stávají se mnohem silnějšími a pružnějšími. "

Výživné masky na vlasy doma. Výživné masky na vlasy: recenze

Každý den klademe vlasy na zkoušku: položíme je na vlasy, usadíme je na žehličky, pilně naplníme lakem, půjdeme do postele s mokrými vlasy apod. Kromě toho nepříznivé okolní podmínky nepříznivě ovlivňují jejich stav: znečištěný vzduch, vítr, suchý vzduch v místnosti. Chcete-li zachovat přirozené krásy vlasů a zdravé kudrlinky, a to nejen zvenčí, ale i zevnitř, musíte systematicky připravovat výživné masky na vlasy. Doma je možné vyrábět terapeutické látky kombinací nejrůznějších přírodních složek, které se nacházejí v každém domově a jsou vždy k dispozici. Léčba přírodními přísadami se uzdraví a obnoví vitalitu vlasů.

Důležité pravidla pro péči o vlasy

Denní péče o vlasy je pro ně neméně důležitá než ošetření péče.

• Je nutné umýt vlasy v měkké (teplé) vodě.

• Během mytí nehněte masáž hlavy.

• Doporučuje se umýt vlasy, když se znečišťují.

• Je nutné, aby před spaním bylo nutné vyčistit kudrlinky stylingových výrobků.

• Nedoporučuje se dlouhodobě nechávat vlhké vlasy v ručníku.

• Používejte balzám na vlasy.

• Snažte se sušit kadeře bez použití vysoušeče vlasů.

Výživné vlasové masky doma budou mít nejlepší účinek, pokud je správně aplikujete.

Pravidla pro přípravu a použití masky na vlasy

• Všechny složky směsi je nutné důkladně promíchat.

• Minimální doba expozice výživných masek je 30 minut.

• Maska nesmí být skladována, měla by být aplikována okamžitě po výrobě.

• Po aplikaci masky na vlasy je nutné masírovat její kořeny.

• Použijte výživné masky pouze na suché prameny.

• Aby kadeře absorbovaly živiny dobře po aplikaci masky, je nutné obalit vlasy plastovým pytlem (fólií) a ručníkem.

• Masky je třeba aplikovat na pokožku hlavy a rovnoměrně rozložit po celé délce kadeřnictví.

Výživné masky na vlasy - recepty

Výživné masky jsou nejčastěji vyráběny z běžně dostupných surovin: kefír, kyselé mléko, rostlinné a éterické oleje, ovoce, chléb, léčivé byliny.

1. Velice užitečná maska ​​pro suché vlasy. Kombinujte olivový olej - 3 lžíce. l., vejce, čaj Cognac a masážní pohyby rovnoměrně rozdělují přes hlavu.

2. Maska vajec a medu. Trvá: med - 2 lžíce. l., 2 vejce, do tohoto složení můžete ještě přidat trochu oleje (olivový, zeleninový nebo mandlový, atd.). Všechny komponenty se mísí. Maska má hodinu.

3. Pokud jsou vaše vlasy křehké, nudné, rozštěpené, pak výživná maska ​​pro poškozené vlasy s vitamíny a bylinkami pomůže obnovit její vitalitu. Pro vaření budete potřebovat: heřmánek, líp a kopřivu - podle čl. l., vitamíny A, E, skupina B v tekuté formě, žitný chléb. Nejprve naplňte trávu vroucí vodou. Před použitím je nutné, aby infúze trvala půl hodiny. Pak napněte a přidejte vitamíny a žitnou chlebovou kůru. Vše promíchejte a nechte naplnit další 15 minut. Maska držte alespoň hodinu.

Výživné masky na vlasy z olejů

Nutriční vlasové masky jsou zvláště ceněny doma z olejů, protože každý přírodní olej obsahuje mnoho základních živin, mastných kyselin, vitamínů, zejména E a stopových prvků. Masky na bázi olejů poskytují dodatečnou výživu a hydrataci pro křehké a poškozené vlasy a také zlepšují jejich růst.

1. Domácí výživná maska ​​na vlasy s olivami a esenciálními oleji. Komponenty: esenciální oleje z ylang-ylangu a heřmánek - 5 kapek každé, 3 polévkové lžíce. l teplý olivový olej. Všechny komponenty se mísí. Opatrně opláchněte masku šamponem.

2. Jednoduchá maska ​​lopuchového oleje, která dobře vyživuje pokožku hlavy užitečnými prvky a má terapeutický účinek na vlasy. Než použijete olej na vaši hlavu, musíte ho trochu zahřát. Masku doporučujeme uchovat nejméně hodinu. Chcete-li se zbavit mastnoty, umyjte si vlasy šamponem.

3. Maska olejů pro poškozené vlasy: 1 polévková lžička. kokos, mandle a kolečko. Složky se doporučují důkladně promíchat. Před použitím musí být složení mírně zahřáté. Doba trvání procedury je 40 minut.

4. Výživná maska ​​pro zlepšení růstu vlasů z kasty a lopuchových olejů. Musí být smíchány ve stejném poměru, předehřívání před aplikací. Maska odešla hodinu. Pak opláchněte šamponem.

Výživné masky pro suché vlasy

1. Možná nejjednodušší, ale zároveň užitečná zvlhčující výživná maska ​​z vajíček. 2 vejce důkladně protřepte, dokud se nepenuje. Maska, která udržuje vlasy až do sucha.

2. Zvlhčující maska ​​na vlasy, jejíž hlavní složkou je lopuchový olej. Složení: 2 vejce, lopuchový olej - 2 polévkové lžíce. l., 3 lžíce. l měsíčník Všechny komponenty se mísí. Doba trvání procedury je nejméně 40 minut.

3. Maska na vlasy kvasinek. Složení: 1 polévková lžička. suché kvasnice, 3 polévkové lžíce. l teplý krém nebo mléko, 1 lžička. cukru Všechny složky se mísí, vařené složení trvá 15-30 minut. Po uplynutí doby je třeba přidat masku na 1 lžíci. l oleje (kolečko, lopuch nebo oliv, atd.) a vejce. Vše promíchejte. Maska držte 40 minut.

4. Zvlhčující želatinová maska. Pro výrobu masky je třeba namočit ve 4 polévce. l teplá voda 2 lžíce. l želatinu před otokem. Pak se hmota zahřeje až do úplného rozpuštění želatiny. Nechte vychladnout. Pak přidáme žloutek a promícháme vše.

5. Výživná maska ​​pro suché vlasy. Komponenty: žloutek, 1 polévková lžička. med, rozmarýn a ylang-ylang éterické oleje. Smíchejte žloutek s medem a přidejte 2 kapky oleje. Maska trvá nejméně hodinu.

Hliněné masky

Clay je široce používán v moderní kosmetologii. Má hojivý účinek nejen na pokožku, ale i na vlasy. Výživné masky mohou být vyrobeny z jakékoliv hlíny. Chcete-li to udělat, v horké vodě rozpusťte hlínu a důkladně promíchejte na krémovou konzistenci.

Na hlínu lze přidávat také různé složky: žloutek, hořčice, med, olivový olej, rajčata, rostlinný olej, šťávy z aloe, brandy, krém, kakao, kefír nebo jogurt, chléb, léčivé bylinky, éterické oleje, tekuté vitamíny atd.

Olejové masky na vlasy

Výživné vlasové masky doma díky přírodním složkám nejen posilují a obnovují kadeře, ale také potírají s problémy, jako je zvýšený obsah tuku, olupování kůže, svědění, vypadávání vlasů apod.

1. Lékařská maska ​​s jogurtem a medem. Komponenty: 4 polévkové lžíce. l jogurt bez přísad nebo jogurt, žloutek, 100 g. zlato Všechny komponenty se mísí v nekovové nádobě. Med musí být nejprve zahřát. Smíchejte všechny přísady s krémovou konzistencí. Chcete-li dát hromadné pohyby, nechat na vlasy po dobu 40-60 min. Po uplynutí času umyjte vlasy šamponem.

2. Maska z tvarohu a citronové šťávy. Složení: 4 polévkové lžíce. l nízkotučný tvaroh, 2 polévkové lžíce. l citronová šťáva. Složky se dobře míchají. Doba trvání procedury je 15 minut.

Tipy na vypadávání vlasů

- Aloe šťáva stimuluje růst vlasů. Abyste dosáhli dobrého výsledku, je nutné jej systematicky protáhnout na pokožku hlavy.

- Je nutné smíchat vaječné žloutky s citrónovou šťávou, přidat lopuchový olej. Smíchejte všechny složky a naneste směs na pokožku hlavy. Maska se doporučuje udržovat alespoň 20 minut. Po uplynutí času opláchněte hlavu měkkou vodou a octem.

- Birch listy nalít vroucí vodu a nechat infuse na 2 hodiny. Vypustit výsledný vývar a pravidelně provádět masáž hlavy pomocí tohoto nástroje.

Pamatujte, že vlasy jsou odrazem vnitřního stavu těla, takže první věc, kterou potřebujete k péči o jeho celkové zdraví. Pravidelně navštěvujte lékaře, vezměte komplex vitamínů, sledujte dietu, vyhněte se stresu.

Výživné masky na vlasy - recenze

Účinnost masky vyrobené z přírodních složek není testována jednou generací. Od starověku, kdy nebyly žádné šampony, balzámy atd., Dívky používaly různé bylinky, aby se o vlasy starali o přípravky, které byly opláchnuty kudrnatými. Existují různé názory na účinnost konkrétního výživného předpisu masky. Koneckonců, jak efektivní bude, v první řadě závisí na individuálních vlastnostech vlasů. Ale v každém případě je užitečné vědět, co si ostatní ženy myslí o tomto nebo ten nástroj. Takže zde jsou tipy těch, kteří pravidelně připravují vlasové masky doma:

 • Pokud jde o hliněné masky, je poměrně obtížné aplikovat je na vlasy, pak je umýt. Navíc, na základě zkušeností mnoha přítelkyně, hliněné masky velmi vysušené vlasy.
 • Doporučuje se přidávat tekuté vitamíny do jakékoliv masky, aby se zvýšil terapeutický účinek.
 • Po olejové masce je velmi obtížné se zbavit pocitu mastných vlasů. Nezmizí, i když dvakrát umyjete šampon. Přesto jsou vlasy výrazně měkčí.
 • Masky s vejcem jsou samozřejmě užitečné, ale vejce začne velmi rychle vymizet a tak, aby nepříjemný zápach neměl čas nasáknout do vlasů, je nutné agent předčasně vypláchnout.
 • Vitamíny mohou být přidány nejen do masky, ale také do šamponů, balzámů. Vlasy jsou opravdu hedvábné, hladké, lesklé. Výsledek je patrný doslova po první aplikaci. To platí zejména pro vitamín E.

Velmi výživné recenze masky na vlasy

Výživná maska ​​na vlasy: recenze. Často dělám různé masky na vlasy, protože moje vlasy jsou tenké, křehké a nudné, ale stále piji další vitamíny.

Homemade recepty nutriční masky pro slabé vlasy

Dobře upravené, zdravé vlasy jsou vlastnictvím každé ženy. Bohužel, vzhledem k současnému rytmu života a vlivu vnějších faktorů, je to vzácné. Proto vyžadují komplexní péči, slabé a vyčerpané prameny potřebují zvláštní pozornost. Pomozte domácím receptům výživné masky pro slabé vlasy.

Tipy pro každodenní péči

 • Správné česání

Vyčerpané kudrlinky jsou křehké a nudné, nemohou být stylizované a vypadají nešikovně. Správný výběr hřebene je nutný, je lepší zvolit měkký kartáč, nepoškozuje prameny a pečlivě je uvede do pořádku. Postup česání by se měl provádět nejvýše třikrát denně, s použitím speciálních nástrojů, které usnadňují proces. Jakékoli vlasy, dokonce zdravé, by neměly být česané okamžitě po šamponování.

Mytí vlasů je nejen postupem k čištění od znečištění, ale také způsobu hojení. Chcete-li umýt vlasy majitelů vyčerpaných pramenů by neměly být více než 3 krát týdně. Jemná masáž pokožky hlavy před praním, která stimuluje krevní oběh, nebude zasahovat. Jeho porušení je jednou z příčin oslabení.

Důležitou roli hraje šampon. Musí to být v souladu s typem vlasů. Složení šamponu by mělo být takových prvků: bylinné výtažky, aminokyseliny a bílkoviny.

Spolu s běžnou každodenní péčí potřebují slabé vlasy další výživu. Oplachovací ošetření po šamponování může pomoci s tímto. Bude to trvat déle, ale výsledek stojí za to. Připravte proplachovací roztok, můžete rozpustit trochu octa nebo citronové kyseliny (citronovou šťávu) v 1-2 litrech vody. Osvědčeným prostředkem je rozpuštěný vápník (v tabletách) v minerální vodě.

Mnoho lidí ví o tajemstvích babiček ohledně krásy vlasů. Infuze a odvar z bylin jsou skvělé pro obnovení slabých vlasů.

Výživná maska ​​na vlasy: recenze

Masky z ovoce a zeleniny jsou velmi oblíbené. Jsou docela účinné, přirozené a přístupné.

Jedním z nejúčinnějších a proto nejoblíbenějších způsobů, jak zlepšit stav oslabených pramenů, je postup balení s olejem. K tomu použijte jako základní složku ricín, lněný olej, olivový nebo lopursový olej a extrakt z pšeničných klíčků pro další obohacení vitamínem. Oleje se třejí do kořenů a nanesou na konce vlasů. Předpokladem je položit celofánovou čepici, skrýt všechny prameny pod ní a zabalit ručníkem.

Mezi fórami o ženské kráse, nejrozšířenější recept: výživná maska ​​na vlasy. Potřeba:

Všechny složky jsou smíchány ve stejném poměru a trvají 1 hodinu. Pod akcí kvasnice směs by měla vzrůst a nechat bubliny. Léčivo se zahřívá a nanáší na prameny.

Elena Lodineva, Moskva

Tento recept mi ​​navrhl babička. Jenom jsem přidala rozmarýnový olej. Stav vlasů se zlepšuje a vlasy dodávají nádhernou přirozenou vůni.

Galina Proskuryakova, Volgograd

Žena, která monitoruje zdraví vlasů, ví o výhodách některých výrobků. Tato maska ​​má vše, co potřebujete. Zkoušel jsem tento recept ještě, ale určitě to zkusím.

Margarita Kuznetsová, Tula

Ano, maska ​​je opravdu dobrá. Vlasy svítí, udržuje hlasitost. Dokonce jsem si všiml podsady, tj. začal růst nových vlasů. To mě dělá velmi šťastným.

Výživná maska ​​pro jemné vlasy

Problém tenkých vlasů přináší svým nositelům mnoho potíží. Účes nemá objem a tvar. Výživné masky na vlasy doma pomohou při obnově dávat požadovaný objem.

 1. Maska s vejcem a zeleným čajem může výrazně zlepšit vzhled vlasů. Silně vařený čaj ve složení masky zajišťuje poslušnost a snadné česání a žloutek vejce vyživuje a přenáší protein na vlasové folikuly.
 2. Maska chleba je velmi vhodná pro tenké vlasy. Pár plátků žitného chleba nalijte horkou vodu a nechte nabobtnat. Poté vytlačte přebytečnou tekutinu, přidejte 1 vejce na chléb a promíchejte, dokud nebude hladké. Směs je rozložena po celých vlasech a drží se na hlavě nejméně půl hodiny.
 3. Ovesná maska ​​na dávkování objemu. Pro přípravu směsi je třeba použít ovesné mouky. Dost k naplnění mouky s vroucí vodou, po ochlazení můžete začít používat na prameny. Směs má obalovací efekt, díky kterému účes získává požadovaný objem a dokonalý tvar.
 4. Želatinová maska ​​má podobné vlastnosti. Je nutné vysušit suchou želatinovou prášku studenou vodou a nechat 20 až 40 minut. Pak jej smíchejte s balzámem na vlasy a aplikujte. Nechte 40 minut. Spolu s množstvím vlasů získá neuvěřitelný lesk a pružnost.

Výživná maska ​​na vlasy s medem

Ve výhodách medu nikdo nepochybuje. Tento produkt včelařství se aktivně používá v medicíně a kosmetologii. Je součástí masky na obličej a vlasy. Tady na nich a měli byste věnovat pozornost majitelům slabých vlasů. Tam je obrovské množství masky, který je založen na medu.

 • Kefír - 50 g. Je základem masky;
 • hořčičný prášek - 40 g;
 • tekutý med - 40 g;
 • 1 žloutek;
 • lopuchový olej - 10 ml;
 • esenciální olej - 2 kapky.

Všechny součásti jsou důkladně promíchány a rozloženy po délce pramenů. Zahalte hlavu do celofánu a nechte 40 minut.

Ujistěte se, že ve vašem arzenálu by měla být dobrá profesionální maska ​​na vlasy z regenerační nebo výživné linie. Tato maska ​​není vhodná pro barevné vlasy, protože. Vitamin Complivit: složení, návod k použití a recenze.

TOP 5 masky pro suché poškozené vlasy

Navzdory skutečnosti, že s vámi žijeme v období intenzivního rozvoje odvětví kosmetiky pro vlasy, s nejrůznější cenou a kvalitou, někdy potřebujeme něco přírodnějšího a zvláštního. A pak si můžete vzpomenout na domácí masky, neříkám, že nepoužíváte zakoupené masky na vlasy, navíc po každém mytí jsem si na profesionální masky pro délku vlasů odstranil balzámy a kondicionéry zcela z mé péče. Jednoduše, domácí masky založené na přírodních složkách nám dávají výraznější terapeutický účinek než kosmetický.

Recepty některých domácích masek jsou předávány z generace na generaci.

Proč se vlasy suché a poškozené

Důvody, proč se stav vlasů zhoršuje, může být velmi mnoho, a to může být i několik důvodů najednou a je obtížné je vypočítat. Obvykle lze tyto důvody rozdělit do dvou skupin:

Vnitřní příčiny poškození vlasů. Jedná se o příčiny související s vnitřními problémy těla, například anémie s nedostatkem železa, když se vlasy suché a začínají vypadávat. Stejně jako problémy s štítnou žlázou, onemocnění gastrointestinálního traktu, gynekologické nemoci, hormonální poruchy, poruchy oběhu, chronické nemoci, dlouhodobé léky a nejčastěji špatná nevyvážená strava.

Vnější příčiny suchých a poškozených vlasů. Externí příčiny zahrnují nesprávně zvolenou péči o vlasy, silný stres nebo chronický stres, časté barvení a chemické permutě, používání vlasů, žehlení, curling, nesprávně česané vlasy, pevné vlasy, vlasy, tvrdou vodu, která mi umyla hlavu.

S vnitřními příčinami zhoršení vlasů je mnohem obtížnější zvládnout než vnější.

Péče o suché poškozené vlasy

Péče o vlasy začíná od toho, co jíme, protože s krví jsou všechny potřebné živiny, které denně potřebují. Proto byste měli jíst vyváženou stravu, jíst více sezónní zeleniny a ovoce a určitě jíst maso každý den, v něm je hodně bílkovin a protein pro vlasy je hlavní stavební materiál. Také byste měli vypít spoustu čisté vody bez přísad s výpočtem 30 ml vody na kg tělesné hmotnosti. Nezapomeňte na fyzickou aktivitu, protože zlepšuje krevní oběh, což zase zlepšuje výživu vlasů. Můžete také vypít komplex vitamínů pro vlasy (dvakrát ročně, na konci podzimu a na začátku jara).

Zdravé vlasy také začínají zdravou pokožku hlavy. Výběr šamponu hraje velmi důležitou roli, doporučuje se mít několik šamponů ve vašem arzenálu, jeden pro hluboké čištění vlasů, který se používá nejvýše jednou za dva týdny a jeden pro každodenní použití. Když jsou vlasy suché a poškozené, můžete se podívat na výživné, regenerační a zvlhčující linky.

Neumývejte všechny vlasy šamponem, stačí prostě rozdrtit kořeny a když šampon umyjete z hlavy, vypustí vlasy a utírá vlasy.

Pokud jsou vlasy suché a poškozené, musíte pečlivě a pečlivě pečovat o délku vlasů. Ujistěte se, že ve vašem arzenálu by měla být dobrá profesionální maska ​​na vlasy z regenerační nebo výživné linie.

Jednou za týden dělat "důkladně" masku. Vezmete si dobrou masku na mokré (ručníky) sušené vlasy, teplé plastové ovíjení a vlněný klobouk (ohřívací čepičku) a zahřejte ji s fénem, ​​zahřejte na 5-8 minut a nechte ji vychladnout dalších 15 minut. Takže maska ​​lépe proniká do vlasů a působí mnohem lépe.

Nečistěte vlhké vlasy, ale lehce mokré a speciální hřeben. Také je nemusíte hřebeny a často se je dotýkat. Je lepší vyčesat si vlasy před umytí hlavy, pak po umytí nebude tak špinavé. Nezmazatelné produkty: oleje, séra, krémy, tekutiny, krystaly - je povinným krokem při péči o suché, poškozené vlasy, stejně jako tepelnou ochranu před každou foukací sušičkou, a dokonce ještě lépe, pokud možno co nejméně.

Domácí masky pro suché a poškozené vlasy

Domácí masky pro suché poškozené vlasy jsou založeny především na přírodních základních olejích, nejlépe doporučené: olivový olej, avokádo, shea, jojoba, kokos, konopí, sezam a další. Z esenciálních olejů - levandule, oranžové, neroli, ylang-ylangové. Také v domácí masce obsahuje med, glycerin, žloutek, farmaceutické vitamíny v ampulích, kefír, želatinu, aloe.

Při přípravě domácích masek na suché, poškozené vlasy byste měli dodržovat tyto pokyny:

 1. Domácí masky by se měly provádět v průběhu kurzu, 10-15 procedur, kurzy se mohou opakovat, ale musíte trvat měsíc
 2. masky se aplikují před umytí hlavy a po dobu jedné hodiny nebo déle;
 3. Masky pro domácnost by měly být izolovány, takže součásti masky jsou lepší;
 4. maska ​​by měla být připravena bezprostředně před podáním žádosti;
 5. Při výběru olejů pro domácí masky, uvidíte, že jsou nerafinované a za studena lisované;
 6. masky pro suché poškozené vlasy jsou aplikovány na délku odstupování od kořenů.

Vitamínová maska ​​pro poškozené vlasy

Maska založená na nejlepších přírodních vlasových olejích, které jsou určeny k výživě a zvlhčení vlasů, stejně jako farmaceutické vitamíny a aloe šťávy. Vitamin A stimuluje obnovení struktury vlasů, vlasy jsou silné a pružné. Vitamin E podporuje růst a obnovu vlasů.

 • 1 lžička olivového oleje;
 • 1 čajová lžička sezamového oleje;
 • 1 čajová lžička jojobového oleje;
 • 1 hodina lžíce lněného oleje;
 • 1 lžička medu;
 • 1 ampule extraktu z aloe;
 • 5 kapek vitaminu A v oleji;
 • 5 kapek vitaminu E v oleji;
 • 1 žloutek.

Podíl olejů lze měnit v závislosti na délce vlasů. Olej se může zahřívat, pak přidat med a žloutek a na konci vitamínů a aloe vera. Aplikujte masku na délku vlasů, lehce ustupující od kořenů. Masku necháme 1 hodinu, můžeme ji zahřát a pak ji umyjeme šamponem a aplikujeme balzám nebo masku.

Výživná maska

Bambucké máslo je ideální pro péči o poškozené vlasy, má silné změkčující, zvlhčující, antiseptické, protizánětlivé a regenerační vlastnosti. A kokosový olej je jedním z nejoblíbenějších olejů pro péči o délku vlasů, který zachránil více než jeden vlas.

 • 1 lžíce kokosového oleje;
 • 1 lžíce bambucké máslo (shea);
 • 3-5 kapek vitaminu A v oleji;
 • 3-5 kapek vitamínu E v oleji;
 • 5-8 kapek ylang-ylangového esenciálního oleje.

Smíchejte základní oleje a teplo ve vodní lázni, pak přidejte vitamíny A a E do teplých olejů (můžete je koupit v lékárně a jsou poměrně levné). Aplikujte směs na délku vlasů a izolujte. Nechte masku po dobu 1-2 hodin a opláchněte dobře šamponem (2-3 krát).

Hydratační maska ​​pro velmi suché vlasy

Maska na bázi kefíru pomáhá obnovit poškozenou strukturu vlasů, posílit je a utěsnit. Kefír tvoří na vlasu druh ochranného filmu, který se stává štítem, který se postaví proti negativním vlivům prostředí na vlasy.

 • 0,5 šálku kefíru;
 • 1 lžíce medu;
 • 1 polévková lžíce olivového oleje;
 • 1-2 polévkové lžíce bramborového škrobu;
 • 3-5 kapek levandulového esenciálního oleje.

V teplém kefíru přidejte zbytek ingrediencí a aplikujte na celou délku vlasů po dobu 30-40 minut, zahřejte a pak si vlasy umyjte jako obvykle.

Chcete-li se zbavit vůně kefíru, stačí vlasy na konci vypláchnout vodou a citronovou šťávou nebo octem (1-2 polévkové lžíce na litr vody).

Obnovující maska ​​na vlasy

Tato maska ​​není příliš vhodná pro barvené vlasy, protože demiksid a oleje umývají barvu z vlasů. Kokosový olej proniká do struktury vlasů a neumožňuje šampony a jiné prostředky, aby z nich vyprázdnil bílkoviny, obnovil vlasy a zabránil rozštěpení konců. Dimexid přispívá k lepšímu proniknutí živin do tkaniny, to znamená, že složky masky budou lépe pronikat strukturou vlasů a vyživovat je živinami.

 • 2 lžíce olivového oleje
 • 2 lžíce kokosového oleje;
 • 5-8 kapek vitaminu A a E v oleji (prodává se v lékárně);
 • 2/3 lžíce dimexidu.

Je žádoucí zahřát masku a aplikovat ji na délku vlasů v ohni, odstupovat od kořenů, může být ohřát pro lepší účinek. Udržujte masku na 1-2 hodiny a pak si vlasy umyjte jako obvykle.

Recepty těchto masek pomohou obnovit vlasy a udržet je v dobrém stavu, ale s přihlédnutím k tomu, že se budete pravidelně a neustále starat o své vlasy, a to nejen pomocí domácí masky.

Věřte mi, brzy se budete moci ujistit, že vás čas neztrácíte marně! Vyživující vlasové masky, recenze. Irina, 30 let.

Výživná maska ​​na vlasy: recenze

Naštěstí oběti nejsou globální. V podstatě je to časově náročné, protože žádný vysoce kvalitní a účinný kosmetický postup a výživná maska ​​na vlasy nejsou výjimkou, nedělají to tak rychle, jak bychom někdy chtěli. Ale pokud je vaším cílem zdravé vlasy a dobře upravené vlasy, pokud pochopíte, že je mnohem snadnější zabránit problému než je vyřešit, pak byste měli být trpěliví. Věřte mi, brzy se budete moci ujistit, že vás čas neztrácíte marně!

Účel výživných masek

Je obtížné uvést všechny problémy, které lze efektivně řešit pomocí různých vlasových masek. Samozřejmě, každý typ vlasů vyžaduje vlastní péči, a proto zvolit masku, musí být vzata v úvahu.

Například, suché vlasy vyžadují hydrataci, zatímco jmenování masky pro vlasy náchylné k mastnotě je trochu jiné: jejich účinnost je zaměřena na snížení sekrece sekrece hlavy, což znamená delší pobyt vlasů v dokonalém stavu. A pro dívky, které chtějí co nejdříve získat dlouhé vlasy, je pro růst vlasů nejvhodnější výživná maska.

Poškozené vlasy nebo ty, které podléhají častým skvrnám, si zaslouží zvláštní pozornost. V tomto případě je nutné odstranit několik problémů najednou: suché a křehké vlasy, dělené konce, otupělost. Kromě toho existují speciální masky, které umožňují delší dobu zachování jasu a lesku barvy.

Jednoduše řečeno, nic není nemožné, takže pokud máte nějaký problém s vlasy, musíte to opravit ve vašich rukou!

Suchá péče o vlasy

Samozřejmě se může zdát nejsnadnější někdo možnost koupit hotový výrobek na vlasy, což naznačuje, že je určeno pro suché vlasy. Kromě toho, že cena vysoce kvalitních výrobků je poměrně vysoká, je třeba vzít v úvahu i další nuance: i když předpokládáme, že výrobce poctivě a přímo napsal složení obalů, které vyrobil, většina komponentů bude pravděpodobně pro vás neznámá.

A ještě víc nemůžete předvídat, jak vaše vlasy a pokožka hlavy reagují na tuto nebo tu složku. To je důvod, proč nejlepší cestou ven bude výživná maska ​​pro suché vlasy, vyrobené z potřebných ingrediencí s vlastními rukama.

Následující možnosti pro masky se liší pouze v jejich složení, jejich použití je zcela stejné: aplikují se na vlasy půl hodiny před umytí vlasů a pak byste si měli vlasy obvyklým způsobem umýt. Při výběru receptury masky zvažte individuální reakci na určitou složku, její dostupnost k dispozici a požadovaný výsledek. A je opravdu na výběr:

 • Vaječný žloutek, 5 ml glycerinu a octa, 30 ml ricinového oleje.
 • Kuřecí vaječný žloutek, 15 ml olivového oleje, lžička brandy, hennu a medu. Tato maska ​​dodá vašim vlasům světle načervenalý vzhled, zvažte to při aplikaci.
 • 50 ml farmaceutické tinktury arniky, žloutek ze dvou kuřecích vajec, 30 ml lopuchového oleje, 2 stroužky česneku, 10 g medu.
 • Recept, který je nejvhodnější pro majitele tmavých blond nebo hnědých vlasů - jim dá krásný hluboký odstín a lesk. Bude vyžadováno ve stejném množství (na lžičku) medu, henny a brandy, stejně jako 15 ml olivového oleje a žloutku jednoho vejce.
 • Pravděpodobně nejjednodušší výživnou masku pro suché vlasy typu: musíte vzít jednu část svého pravidelného šamponu a přidat dvě části kolečka a olivového oleje k tomu.

Péče o barvené vlasy

Obarvené vlasy, zvláště ty, které podléhají tomuto postupu poměrně často, vyžadují zvláštní péči. A nemyslete si, že jsou absolutně bezpečné barvy na vlasy! Ano, některé z nich, které obsahují bylinné přísady nebo neobsahují amoniak, jsou pro vlasy méně škodlivé, ale zvýšená péče jim neublíží. Kromě toho pomůže udržet jasnou a hlubokou barvu po dlouhou dobu, což znamená vyhnout se častým skvrnám.

Samozřejmě se zaměříme na masky, které jste si připravili sami, na základě výše uvedených úvah. Samozřejmě, pokud nemáte absolutně žádný čas (ačkoli převážná většina vlasových výrobků nevyžaduje tolik), můžete občas zakoupit hotový výrobek, ale neměli byste se unést. Navíc domácí prostředky odráží výrazné úspory ve vašem rozpočtu.

 • Pravidelné terapeutické bahno má kouzelný účinek na barvené vlasy! Je to poměrně jednoduché: aplikujte nečistoty na umyté a mírně vlhké vlasy a po uplynutí jedné hodiny umyjte vlasy teplou vodou bez použití detergentů.
 • Tento recept dokonale posiluje barvené vlasy a příprava nástroje je neuvěřitelně snadná a rychlá: stačí jen nalít obsah dvou vajec do sklenice a přidat pár polévkových lžiček teplé vody. Vše důkladně promíchejte, pak vlasy navlhčete horkou vodou a rozdělte směs na ně. Po pěti minutách si umyjte vlasy.
 • Dokonale se vyrovnejte s problémy, které nevyhnutelně vznikají po barvení, vyživující masky pro barvené vlasy na bázi kefír. Například: 100 ml kefíru a žloutku vajíčka by mělo být dobře promícháno a aplikováno na suché vlasy po dobu půl hodiny. Po uplynutí doby by se měla hlava umýt studenou vodou.

Péče o vlasy

Docela obyčejný problém - obecně zdravé a dobře upravené vlasy, ale tady rozdělené konce kazí celý dojem. Někdo se radikálně vyrovnává s problémem - jen pravidelně snižuje poškozené oblasti, ale to sotva může být nazýváno nejlepší cestou. Doporučujeme proto, abyste se s problémem nejprve pokusili sami vyřešit:

 • Nejjednodušší způsob - před každým praním (po dobu jedné čtvrthodiny) je položit na konec vlasů jakýkoli olej: olivový, ricinový, lopursový, atd. Poté si musíte vlasy umyt obvyklým způsobem.
 • Brambory odlupujte a rožte (strouhané v mletí masa, mixér). Přidejte žloutek kuřecích vajec, čajovou lžičku medu a soli a stejné množství oleje. Vše se promíchá a hodí se na hodinu na vlasy. Po promytí obvyklým způsobem.
 • Výživná maska ​​na vlasy s jablky se také snadno připravuje a je dostatečně efektivní: stačí jen nakrájet jablko a aplikovat ho na vlasy po dobu půl hodiny, poté jej umyt.
 • Dokonale bojuje s nezdravými vlasy a kefír. Nicméně jeho použití vyžaduje trochu víc času - nejlepší je udělat celou masku po celou noc. Receptura je jednoduchá: vezměte kefír s minimálním obsahem tuku, aplikujte ho na celou délku vlasů, ohřejte hlavu a umyjte jej ráno bez použití detergentů.

Pro vlasy jakéhokoli typu a struktury, pokud potřebujete urychlit jejich růst, jsou následující masky skvělé:

 • Hořčicí prášek rozpusťte teplou vodou do stavu kaše a aplikujte ho na kořeny na 5 minut a poté je umyjte obvyklým způsobem. Nepřehánějte! Může dojít k popálení.
 • Získejte alkoholovou tinkturu hořkého pepře z lékárny a před každým mytí vlasů ji protřete do vlasových kořenů.

Různé výživné masky na vlasy vám umožní vybrat si přesně to, co vám vyhovuje, aby vaše vlasy tě potěšily a vzbudily obdivné pohledy lidí kolem vás.

Vyživující vlasové masky, recenze

 • Irina, 30 let

Nemůžu zůstat v jednom "obrazu" po dlouhou dobu, proto často barvam vlasy. Koupím barvy daleko od levných, ale stále pociťuji škody, které dělají svým vlasům. Aby nedošlo k ohrožení - používám pouze dvakrát týdně masky založené na vejcích nebo kefír (alternativní). Kdo neví, co je moje přirozená barva vlasů, nevěří, že jsou barvené!

Suché vlasy jsou největším zlem všech problémů s vlasy. V každém případě se mi zdálo, až jsem začal používat vlastní ručně vyrobené masky. Nemohu říci, že dávám přednost jedné věci: spíše se snažím co nejlépe využít všech nových informací, které se v této oblasti objevují. Ale nemám žádné problémy s stylingem, a prostě jít ven s jejími vlasy volné není hanba!

Valentine, 19 let

Vzpomínám si, že moje matka mě vždy donutila nosit dlouhé vlasy. Po promoci jsem všichni šli do salonu a provedli jsme extrémně krátký účes a... jsem si okamžitě uvědomil, že má matka pravdu - neměl jsem pro mne naprosto žádné vlasy! Používání hořčice masky však brzy dovolilo, abych mi vrátila kudrlinky a já už experimentovat!

Nejlepší recepty na výživné masky na vlasy

Dobře upravené a zdravé vlasy hrají důležitou roli ve vzhledu ženy.

Hustá, hladká, šumivá ve světlech vlasů přitahuje oko a majitel takového pokladu nevyhnutelně využívá pozornost opačného pohlaví.

Husté vlasy člověka snadno zničí teplota a chemické látky a husté a jednou lesklé vlasy se mohou okamžitě proměnit v suchou a neslušnou slámu.

Výživná maska ​​pro poškozené vlasy pomůže obnovit ztracenou krásu vlasů.

Co je tato maska ​​používána a jak to funguje

Před aplikací jakékoli výživné masky na vlasy je třeba přesně porozumět, jaký účinek by měl být dosažen, a zjistit příčinu poškození vlasů. Chcete-li porozumět této otázce, je lepší rozdělit všechny masky na vlasy, jak vyživující, tak hydratační, do dvou kategorií:

 • Masky na vyživování pokožky hlavy a vlasových folikulů (vlasové kořeny). Folikul plný síly umožňuje vlasům růst silnější a silnější. Účelem těchto masek je zlepšit krevní oběh pokožky hlavy, probuzení spacích žárovek.
 • Masky pro výživu a obnovu vlasových konců. V takových maskách jsou aktivně používané oleje a vitamíny, pronikající hluboko do vlasů, stejně jako přísady, které přispívají k uzavření vlasových vah.

5 Pravidla přípravy a aplikace

Recepty na výživné masky neobsahují toxické chemické látky v jejich složení, existují však určité pravidla pro přípravu a aplikaci, které pomáhají dosáhnout požadovaného výsledku a zlepšit účinnost složek.

1 pravidlo
Maska by měla mít jednotnou konzistenci. Hrudky zeleniny a ovoce jsou velmi obtížně vymyté z vlasů.

2 pravidlo
Všechny součásti musí být při pokojové teplotě. Pokud přípravek obsahuje produkty, které jsou uloženy v chladničce, je třeba před použitím zahřát na 37 stupňů. Takže směs bude působit rychleji a bude příjemnější použít.

3 pravidlo
Aplikujte masku na česané vlasy, oddělujte prameny hřebenem. Na kořenech se používají špičky prstů, masážní pohyby. Šířte na koncích štětcem nebo hřebenem.

4 pravidlo
Doba trvání masky závisí na složení. Prostředky určené pro vlasové kořeny by neměly být uchovávány déle než 40 minut a výživné masky pro špičky vlasů mohou zůstat přes noc.

5 pravidlo
Můžete použít pouze čerstvé ingredience, jinak by to mohlo být nepředvídatelné.

Klasický recept na výživnou masku na vlasy s vejcem a medem

 • 1 vejce (žloutek);
 • 1 lžička medu;
 • 1 lžička brandy;
 • 2 polévkové lžíce. lžíce lopuchového oleje.

Oddělíme žloutek od bílkovin. Smíchejte tekutý med se žloutkem, brandy a máslem. Mixujte, rozdělte vlasy, omyjte za hodinu. U dlouhých vlasů je třeba proporcionálně zvýšit počet složek.

Jiné recepty

Výživná maska ​​pro růst vlasů

 • 1/2 balení živých kvasnic;
 • 1 polévková lžička. lžíce tekutého medu;
 • 1/2 šálku zakysané smetany;
 • 1 polévková lžička. lžíci hořčičného prášku (s kluzkou);
 • 1 polévková lžička. lžíce olivového oleje (může být nahrazena slunečnicemi).

Vše se promíchá až do hladkosti. Jemně platí pouze pro kořeny. Zakryjte hlavu balíčkem a zabalte ji ručníkem. Hořčicí prášek je součástí, proto maska ​​mírně pečeme. V žádném případě neaplikujte směs na konce.

Výživná maska ​​pro barevné vlasy

 • 1 polévková lžička. lžíce rýže;
 • 2 polévkové lžíce. lžíce krému;
 • 1 polévková lžička. lžička glycerinu.

Vařte rýži v krému, tím tlustší jsou, tím lépe. Hlavním stavem je přirozenost, zeleninový krém nebude fungovat. Vařená rýže, bít s mixérem, hmota by neměla obsahovat hrudky a přidat glycerin.

Aplikujte na vlasy a zabalte. Na vlasy namočte alespoň 40 minut a opláchněte. Vlasy budou mnohem měkčí a hedvábné.

Výživné masky pro mastné vlasy

Vedoucí mezi maskami pro mastné vlasy jsou mléčné výrobky:

Kefírová maska

Zahřejte šálek kefíru na 38 stupňů a jemně aplikujte. Pro pohodlí je lepší použít sprchový uzávěr, kefír je poměrně tekutý a může vypadat z vlasů.

Tomato Mask

Peel 2 rajčata z kůže a kaše s mixérem v pyré, aplikujte na vlasy, pokryte sáčkem a ručníkem, vypláchněte po 40 minutách. Neměli byste používat domácí, ale domácí, rajčatovou šťávu. Obsahuje spoustu soli pro konzervaci, což je pro vlasy velmi škodlivé.

Nejvíce výživná kokosová maska ​​na vlasy

Tato maska ​​na vlasy je účinnější než výživná maska ​​na vlasy "Estel Curex" a Avon "Komplexní péče", o čemž si můžete přečíst častěji než o profesionálních výživných maskách na vlasy.

Jeho hlavní složkou je kokosový olej. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, C, E.

Kompozici je možné obohatit základními a jinými základními oleji. Majitelé mastných vlasů nebudou bolet přidávat kapku esenciálního oleje z čajového stromu a arganový olej a jojobový olej pomohou suché vlasy.

Kokosový olej by měl být poněkud zahřátý ve vodní lázni. Hřebte si vlasy a aplikujte pouze na délku vlasů, věnujte zvláštní pozornost špičkám.

Aplikovat na kořeny je nežádoucí, pokud máte mastné vlasy. Uchovávejte nejméně 30 minut. Umyjte si hlavu běžným šamponem 2x. Nepoužívejte balzám po umytí.

Bezpečnostní opatření

Alergické reakce. Před aplikací něčeho na kůži zkontrolujte, zda je kompozice alergická. Aplikujte masku na citlivou oblast pokožky po dobu 15 minut, což je zvláště důležité, pokud masku doplníte esenciálními oleji.

Vysoké teploty. Masky výživné vlasy je lepší nečinit ve vaně, nebo spíše, nechodí do parní místnosti během procedury. Užitečné přísady ztrácejí svou sílu, a pokud se ve receptě objevuje vejce, může se při spláchnutí zvlnit a způsobit mnoho potíží.

Přesné dávkování. Aplikujte výživnou masku na vlasy doma, musíte přesně dodržet recept. Například přebytek hořčice nebo citronové šťávy poškodí pokožku hlavy a vlasy vysuší.

Recenze výživných vlasových masek

Navzdory skutečnosti, že mnoho generací našich žen používalo hořčičné a kefírové masky, výhody jejich použití jsou stále pochybné. Požádali jsme naše čtenáře, aby vyzkoušeli oblíbené recepty a pověděli jim o jejich účinnosti.

Svetlana 56 let:

Matka použila masku s medem a vejcem. Recepty jsou osvědčené a jednoduché, vše, co potřebujete, je vždy po ruce.

Vlasy jsou zdravé a zdravé, nevypadají, měkké. Jakýkoliv balzám může dodat lesk, ale jen tato maska ​​opravdu oživí, je kontrolována.

Alena 24 let:

Pravidelněji snižuji vlasy. Používal jsem Estelleovou vlasovou masku, výživné a dobré recenze, ale někdo četl někde o kokosovém oleji a řekl mi. Nečekal jsem, že to pomůže, ale výsledek je těžké vynechat.

Za prvé jsem na vlasy neviděl po mnoho let takový zářit, a za druhé, měkkost a hladkost, to ani nevěřím. Používáte-li nejméně 1 týden v týdnu, myslím, že mohu zvětšit délku.

Irina je 36 let:

Po druhém narození začaly vypadat vlasy. Vezmu si vitamíny a jdu správně, ale vlasy mi něco chybí. Kolikrát jsem si koupil pro různé reklamy! A "Phytocosmetics" - zázračná maska ​​na vlasy, lopuch, výživný, hodnotí jako výběr.

Pak tam byl "Black Sea buckthorn výživný" - bio-maska ​​pro vlasy od Natura Siberica, a desítky trubek a džbánů. Už jste unaveni vynakládat peníze. Maska pro růst vlasů s kvasnicemi a hořčicí opravdu funguje.

Po měsíci používání si všimla nových rostoucích chloupků a kudrlinky se začaly objevovat silněji. Pokračuji v léčbě a růst vlasů.

Ksenia, 44 let:

Vždycky se vám líbilo změnit obrázek. Nyní jsou vlasy šedé, a to není rozmar, ale nutnost. Hledal jsem jednoduchou masku na barevné vlasy a rozhodl jsem se pro rýži.

Všechny složky jsou jednoduché, glycerin je zakoupen v lékárně. Vlasy po použití jsou měkké a hladké, snadněji se hřebeny, nejsou tak rozbité. Maska poradit.

Vlasy během a po aplikaci výživných masek - foto

Maska s vejcem a medem s pravidelným používáním dává krásný lesk, dělá vlasy silné a silné.

Výživná horní maska ​​zvyšuje růst vlasů a pomáhá růst vlasů rychleji.

Výživná maska ​​pro mastné vlasy s kefírem dává vynikající výsledek. Vlasy jsou hladké a uklidňující.

Rajčatová maska ​​na vlasy, zvlhčující a vyživující, nezapomeňte doplnit její domácí recepty.

Video o tom, jak vytvořit výživnou masku, která aktivuje růst vlasů

Autor videa sdílí recept na posilování a výživu vlasů. Ukazuje způsob přípravy a přesné množství ingrediencí pro dvě masky, které mají jiný účinek. Jedna maska ​​bojuje proti suchým špičkám, zatímco druhá zvyšuje přívod krve do pokožky hlavy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy