logo

Svrbená hlava a krk zezadu: hlavní příčiny svědění

Často se člověk stěžuje, že hlava a krk jsou velmi svědčící. Důvody mohou být jiné. Děti i dospělí se mohou stěžovat na příznaky. Kromě toho, že způsobuje nepohodlí, symptom může znamenat vážná onemocnění. Proto je-li svědění v oblasti hlavy a krku neustále trýzněná, nemůže člověk doufat v takové příznaky, že vše samo o sobě zmizí.

Příčiny svědění na kůži krku

Oblast krku může svědčit z různých důvodů, od potu a nečistot po vážná onemocnění.

Dekorativní alergie

Trvalé nošení šperků může způsobit alergie a zarudnutí na krku, což se stává častěji u žen. Svědění je někdy tak silná, že neschopnost tolerovat to vede k více poškrábání pokožky. Taková podráždění se objevuje za krkem nebo ve výstřihu. Ale tyto důvody mohou být zcela vyloučeny. musíte buď odmítnout nosit kovové šperky vyrobené z nevhodných slitin, nebo to udělat podle pravidel:

 • Nepoužívejte masivní šperky v létě, kdy je horké, takže kůže může "dýchat";
 • pokud opravdu chcete nosit masivní krční příslušenství, musíte je odstranit nejpozději po 6 hodinách;
 • pak odstraňte náhrdelník alkoholem nebo peroxidem vodíku, abyste odstranili nečistoty, prach a pocení.

Šperky shromažďují nečistoty a různé bakterie, které mohou způsobit svědění a podráždění krku. To platí pro řetězy s komplexním tkaní a velkým množstvím drahých kamenů.

Reakce na syntetické látky

Alergie na krk mohou být také způsobeny různými tkáněmi, například syntetiky. Aby se předešlo takovým potížím, je třeba se zvláštním důrazem na výběr spodního prádla a ložního prádla. Doporučuje se umyt prádlo ve vysoce kvalitním prášku a po mytí důkladně opláchněte.

Většina pracích prášků obsahuje mnoho chemikálií a škodlivých látek, které jsou během mytí uloženy na tkanině. A pokud oplachování nebylo dostatečně důkladné, částice prášku zůstávají na oblečení a způsobují těžké alergie. V podstatě způsobuje vážné svědění a pálení, zarudnutí a odlupování kůže.

Poruchy štítné žlázy

Pokud je krk poškrábán zepředu, může to být způsobeno hypotyreózou - onemocněním štítné žlázy. Toto onemocnění se vyvine především kvůli nadměrné produkci hormonů trijodthyronin a tyroxinů. Kromě toho má pacient problémy s obezitou, svěděním. Navíc, když hypotyreóza škrábne krk v oblasti štítné žlázy, takové příznaky onemocnění přinese mnoho potíží:

 • rychlé dýchání;
 • vypuklé oči;
 • horečka;
 • zvýšená nebo snížená aktivita;
 • nálady nálad;
 • tachykardie.

Neurodermatitida a demodikóza

Důvodem, který způsobuje neustálou touhu poškrábat krk, může být atopická dermatitida. Toto onemocnění vede k nadměrnému pocení a dráždění krku lidí, protože většina z nich nosí kravatu a košili s límcem těsně k krku. Symptomy této nemoci jsou:

 • časté svědění;
 • zarudnutí;
 • vyrážka ve formě červených skvrn;
 • papuly a plaky;
 • červená skvrna na krku v oblasti štítné žlázy.

Pokud máte tyto příznaky, je velmi nebezpečné odložit léčbu lékařem.

Stejně jako příčina svědění a zarudnutí na krku může být demodikóza. Toto onemocnění se objevuje na kůži v důsledku parazitizace klíště - akné žláza. V podstatě se tento parazit usadí na bradě a na čele, ale někdy dokáže zachytit krk a celou tvář. Je-li pódium zanedbané, postihuje se nejen krk, ale i záda a hruď. Osoba nakažená touto nemocí trpí vyrážkou, vředy, zatímco kůže je velmi červená.

Většinou lidé s slabým imunitním systémem, endokrinními chorobami a poruchami trávicího traktu trpí touto chorobou. Neměli byste ignorovat onemocnění, skrývající postiženou pokožku pod make-up a oblečení. Toto nepříjemné onemocnění vyžaduje okamžitý zásah zkušených odborníků.

Svrbivá hlava - jaké jsou důvody

Některé z důvodů, proč svrbení hlava, můžete definovat sebe a odstranit jejich vlastní.

Nerve Surge

Zadní část hlavy může způsobit pocit nervového šoku. Chcete-li se zbavit nepříjemného pocitu, můžete užívat mírné sedativa a příznaky brzy zmizí.

Dalším důvodem může být nízká pohyblivost osoby, což vede ke zpomalení krevního oběhu v kůži a pocitu nepohodlí ve formě svědění. Lehká masáž pomůže odstranit nepříjemný pocit.

Lupiny jako příčina svědění

Po celém světě trpí 70% lidí lupinami. Malé částice pokožky se odlupují a kůže v těchto místech začíná svědit. Tam jsou speciální šampony pro péči o problém skalp, který pomůže zastavit svědění.

Existují případy, kdy je seborea způsobena ne suchou kůží, ale houbovými mikroorganismy. Pokud je příčina lupů v houbě - bez konzultace s lékařem, léčba není možná.

Hormonální systém a vitamíny

Jedním z důvodů, proč se vám svědění zvedá zezadu, může být změna v hormonální hladině. Zde hraje velkou roli faktor životního prostředí nebo špatný způsob života. Léčba sama o sobě nestačí, budete muset předložit řadu speciálních testů, které vyhodnotí hormonální rovnováhu. Po vyšetření lékař předepíše léčbu.

Další příčinou může být sezónní avitaminóza. Kvůli nedostatku vitaminů je normální fungování těla a jeho systémů narušeno. Pokud je problém sezónní, měli byste se podpořit s jakýmikoliv multivitamins, stejně jako přehodnotit dietu. Když k tomuto problému dojde, je přísně zakázáno tolerovat nebo samoléčit.

Parazitové kousnutí

Pokud jsou vši ve skalpách, jistě způsobí svědění. Tyto krveprolití kousají nejen samotnou chlupatou zónu, ale i oblasti za ušima, krk za vlasy atd.

Detekce parazitů je snadná. Pedikulóze lze léčit poměrně dobře. Velký sortiment preparátů pro ošetření vlasů a postižené kůže se nachází v oknech lékáren, což vám pomůže zbavit se co nejdříve.

Bez ohledu na příčinu svědění pokožky hlavy a krku zpožďuje léčbu lékaři komplikaci léčby. Nechejte se žertovat se zdravím, i když se zdá, že příčina nepohodlí je frivolní.

Proč je svědění za uchem?

Svědění je signál těla, který nutí člověka věnovat pozornost jednomu nebo druhému orgánu. Je těžké ignorovat tento nepříjemný pocit, zvláště pokud je pokožka hlavy svědivá, například v oblastech příšer. Proč je svědění za uší? Základem tohoto pocitu je podráždění nervových zakončení pod vlivem různých mediátorů, především histaminu.

Obsah článku

Tento jev je dobře známý alergickým lidem, protože histamin hraje důležitou roli ve vývoji alergické reakce. Ale nejen alergie způsobují svědění - může se objevit jako výsledek infekce, kousnutí hmyzem, kontakt s dráždivými chemikáliemi apod. Svědění je charakterizováno vznikem neodolatelné touhy po tření, poškrábání podrážděné oblasti. V důsledku poškrábání může dojít k poškození vnější vrstvy pokožky. Poškození kůže pouze zvyšuje svědění a vede ke vzniku sekundárních problémů, jako je infekce, purulentní zánět, zjizvení atd. Proto je velmi důležité zacházet se svěděním za ušima, dokud není poškozena celistvost pokožky.

Možné příčiny

Proč je svědění za uší člověka? Příčiny tohoto jevu jsou velmi rozmanité. Takže svědění oblasti svrběku pokožky nastává v následujících podmínkách:

 • seboroická dermatitida - zánět kůže spojený s hyperaktivitou podmíněně patogenní houbové mikroflóry pokožky; spolu s peelingem, svěděním, lupinami;
 • alergická reakce na prachové roztoče, šperky, kosmetiku (například, pokud žena zaškrabá za uší po barvení vlasů, měli byste zvážit možnost alergie na barviva);
 • psoriáza je multifaktoriální onemocnění; jeho hlavním příznakem je vyrážka pokrytá hustými zvětralými kožními váhy; v mnoha případech psoriáza postihuje především oblast za ušima a chlupatou část pokožky hlavy;
 • v případě otomykózy dochází k narušení houbové infekce vnějšího ucha, svědění za uší, ušní ušní trubice a sluchového kanálu;
 • s atopickou dermatitidou, pokožka za ušima je svěděná, mokrá, červená; Jiné oblasti těla jsou obvykle postiženy, pokud je kůže tenká a suchá.

Není vždy snadné určit, proč svědění za ušima závisí na závažnosti doprovodných příznaků. Identifikace skutečné příčiny onemocnění vyžaduje vyšetření a konzultaci s dermatologem. V některých případech jsou potřebné analýzy k objasnění diagnózy.

Seboroická dermatitida

Seboroická dermatitida je houbová příhoda, která postihuje oblasti pokožky bohaté na mazové žlázy. Pokud osoba trpí svěděním v parotidové zóně, měla by být tato onemocnění považována za první.

Seboroická dermatitida se vyvine v důsledku nárůstu počtu hub rodu Malassezia v mikroflóře kůže. Je známo, že lidé, kteří trpí hypersekrecí mazových žláz, jsou náchylní k této nemoci (houba se živí lipidy, které tvoří sebum). Malassezie je považována za podmíněně patogenní houbu, tj. Je přítomna na pokožce většiny zdravých lidí. Se sníženou imunitní ochranou (například s hormonální nerovnováhou, náhlou změnou klimatu, léčbou antibakteriálními léky atd.) Se počet houbových mikroflórů významně zvyšuje. Výsledkem jsou tyto poruchy:

 • olupování kůže za uší;
 • lupy;
 • svědění;
 • mastná kůže a vlasy;
 • výskyt vyrážky ("podráždění") v důsledku zánětu mazových žláz;
 • snížení odolnosti kůže vůči infekčním a chemickým dráždivým látkám.

Některé příznaky jsou způsobeny vlivem hub na kůži houby, jiné - snížení počtu užitkových bakterií (protože houby a bakterie neustále soutěží o povrch epitelu jako prostředí).

Nejprve seborrická dermatitida postihuje pokožku hlavy - chlupatou část, horní část čela a oblast za ušima. Ve vzácných případech se zánět rozšiřuje na slabiny a podpaží.

Zasažená kůže za ušima se často rozštěpí a krvácí. Situace se zhoršuje poškrábáním kůže pacientů (což zvyšuje riziko přiložení sekundární infekce). Houba, která způsobuje seboroickou dermatitidu, může také ovlivnit ušní kanály - v tomto případě dochází k vnější otitidě.

Pokud se neléčí, seboroická dermatitida proudí do seboroického ekzému.

Diagnostika

Slyší za ucho - co to může být? Nezávisle určit, že přesná příčina onemocnění není vždy možná.

Pacient, který se obává o svědění a odlupování kůže za ušima, by se měl obrátit na dermatologa. Takové příznaky se často stávají prekurzory závažných systémových patologií - není třeba ztrácet čas.

Některá onemocnění mohou být diagnostikována na základě interní vyšetření (např. Psoriáza, vyrážka vypadá typicky a zkušený lékař je nepravděpodobné, že by ji zmátl s něčím jiným). Pro ostatní bude vyžadován další výzkum. Tudíž diagnóza otomykózy je založena na výsledcích bakteriologického očkování skvrny z postiženého povrchu.

Diagnostika seboroické dermatitidy, kromě očkování mikroflóry pokožky, zahrnuje následující studie:

 • biochemický krevní test;
 • krevní test hormonů (testosteron, kortizol, hormony štítné žlázy);
 • v některých případech ultrazvuk štítné žlázy;
 • historie - stížnosti pacienta, jeho pocity, historie příznaků, rodinná historie.

Pokud je podezření na alergický faktor, je pacient vyzván, aby podstoupil krevní test na imunoglobuliny E (markery alergické reakce).

Léčba

Neexistuje žádný univerzální prostředek, který by vyléčil svědění za uchem jakékoliv etiologie. Existují však léky, které mohou zlepšit pohodu pacientů, bez ohledu na to, co způsobilo svědění. Například mnoho topických přípravků s chladícími a zvlhčujícími přísadami může dočasně zmírnit nepříjemné pocity. Masti obsahující léky proti bolesti také zmírňují svědění (protože snižují citlivost nervových zakončení).

Pokud se uši neustále a velmi silně svědí, lékař může předepsat sedativa (sedativy, obvykle ve formě tablet). Antihistaminické léky jsou také účinné (obvykle jsou předepsány pro alergie). Jejich účinnost je založena na blokádě produkce histaminu, neurotransmiteru zánětu. Z tohoto důvodu jsou potlačeny hlavní příznaky zánětu - svědění, bolest, otok, zarudnutí atd. Antihistaminika jsou také léky volby pro svědění za uší způsobené alergickou dermatitidou. Kromě užívání antihistaminik by pacient měl omezit kontakt s alergeny.

Je důležité si uvědomit, že zmírnění symptomů není lékem. Chcete-li se zbavit nepříjemného svědění za ušima navždy, je nutné odstranit příčinu nemoci.

Léčba by měla být založena na tom, co způsobilo nepříjemné příznaky. Proto je důležité správně stanovit diagnózu. Když je základní příčina onemocnění vyřešena, nepříjemné příznaky zmizí samy o sobě.

Léčba seboroické dermatitidy, jakož i mnoha dalších povrchových mykóz, zahrnuje přípravky obsahující antimykotické látky, jako je sulfid selenu, sukcinát lithný a ketokonazol.

Pokud kůže vločky, ale nejsou tam žádné zanícené oblasti, měli byste ji zvlhčovat krémem. Během léčby byste měli používat pouze kosmetiku (krém, šampon, sprchový gel atd.), Která jsou schválena lékařem.

Zjistěte důvody, proč je poškrábání hlavy a krku zezadu.

Lidé pravidelně cítí svědění na krku a hlavě. To způsobuje nepohodlí a zabraňuje tomu, aby žil známý život. Příčiny svědění a poškrábání hlavy a krku mohou být velmi rozmanité. Mohou být neškodné a poměrně vážné. Bohužel, lidé ne vždy věnují pozornost prvním příznakům a nadále trpí svěděním a poškrábáním hlavy a krku, aniž by se domnívali, že se v jejich těle již nějaký negativní proces děje. Proto se pokusíme pochopit, proč hlavy a krk svědí a co dělat s těmito nepříjemnými příznaky.

Jaké jsou některé důvody, proč je hlava a krk svědí

Pokud osoba poškrábá hlavu, krk kvůli závažnému svědění, musí se okamžitě poradit s lékařem. Velmi často, svědění a uši. V takové situaci není možné odložit návštěvu dermatologa, protože všechny tyto projevy naznačují přítomnost nějaké vážné choroby v těle.

Existují jisté důvody, které vedou k výskytu skvrn, zarudnutí a svědění na hlavě, krku a uších. Existuje možnost, že se jedná o patologický proces, který lze připsat závažným a dokonce nebezpečným chorobám. Dnes lékaři je rozdělují takto:

 1. Paraziti, vši a roztoče. Nejčastěji dítě trpí touto chorobou, protože děti v dětském týmu často přivádějí vši z mateřské školy nebo školy. Dítě, které všichni napadají vši, neustále a velmi poškrábá hlavu, krk, krk a dokonce i uši. Protože parazité velmi dráždí povrch kůže, kousněte. Boj s parazity je naléhavá potřeba, protože nejprve není pro dítě příjemné a nebezpečné pro zdraví.
 2. Plísňová infekce. Kvasinky jsou hlavní příčinou těžkého zánětu kůže na hlavě, krku, krku a uších. Houba se usazuje ve vlasových folikulích, což způsobuje zarudnutí kůže, svědění a silnou touhu po svědění.
 3. Nemoci vnitřních orgánů. Často jsou hlava a krk poškrábány zezadu kvůli tomu, že tělo rozvíjí srdce nebo onemocnění zažívacího traktu. Také může být indikátorem vývoje nádorů v těle. Při hormonálním selhání mohou lidé pocítit svědění a zarudnutí na zadní straně hlavy, krku a hlavy. V pokročilém stádiu může být svědění a zánět přenášeny do uší.
 4. Dalším důvodem, proč svědění a svědění krku, uší a krku je přítomnost lupin nebo seborrhea. To se děje u těch, kteří trpí vysokou hladinou pokožky pokožky hlavy. Během onemocnění je kůže na zadní straně hlavy a svrbení hlavy silně svrbena a odlupována. Může se stát i vyrážka. Ale vyrážka v počátečních fázích nelze zjistit. Prostě neexistuje. Vyrážka se již objevuje v pokročilé fázi.

Pokud to ublíží na hlavu, uši a krk, pak to signalizuje přítomnost v těle patologického procesu. Pokud pocit nepohodlí neprobíhá, musíte okamžitě jít k lékaři a nikoliv samoléčit. Ačkoli se můžete zbavit banálních lupin sami pomocí speciálních šampónů, odvarů a dalších přípravků. Jiné důvody jsou však vážné a mohou negativně ovlivnit stav lidského zdraví.

Vnější příčiny svědění, vyrážka na týlku, hlavě a uších

Velmi často je příčinou takových příznaků banální porušení pravidel hygieny. Externí prostředí také může způsobit takové známky. Ale první věci první. Předtím, než půjdete do ordinace lékaře, nezapomeňte, že jste možná v posledních dnech nemuseli umyt vlasy nebo si umyt hlavu, ale je to velmi špatné. Možná už dlouho na dešti nebo na slunci. Stručně řečeno, přemýšlejte o tom, co by mohlo takové onemocnění vyvolat. Pamatujte si, že svědění a vyrážka na zadní straně hlavy, hlavy, krku a uší mohou:

 1. Alergie na nějaký druh kosmetiky
 2. Reakce na vlasovou barvu
 3. Možná jste už dlouho sušil hlavu a zadní část hlavy s horkou sušičkou
 4. Dlouhé opotřebení pokrývky hlavy, způsobuje pokožku hlavy potu
 5. Dlouho pobytu na slunci bez klobouku, klobouku.

Psychoemotional stav a stálý stres může vyvolat svědění a vyrážky. Protože tělo produkuje adrenalin, výsledkem je, že kůže začíná svědit a svědit.

Není to překvapující, ale prodloužená duševní stres může způsobit problémy s pokožkou hlavy. Proto v procesu duševní činnosti musíte pravidelně uvolňovat a nejdůležitější je, abyste nebyli nervózní a nechali své emoce v rámu.

Jak se zbavit svědění a zánětu na pokožce hlavy, krku, uších a krku

Jak již bylo zmíněno dříve, samošetření nestojí za to. Pouze odborník bude schopen předepsat správnou a nejdůležitější komplexní léčbu. Věnujte pozornost obecnému stavu osoby, jeho vnitřních orgánů, náladě. Dobře koordinovaná práce celého organismu uvnitř i vně je klíčem k úspěchu. Je důležité provádět speciální procedury, které vám pomohou zbavit se svědění na pokožce hlavy, krku a uších:

 1. Minerální lázně
 2. Cryomassage pokožky hlavy
 3. Provádění laserové punkce
 4. Příjem vitamínů a doplňků stravy
 5. Dieta.

Kromě všech výše uvedených položek je velmi důležité hrát sport, péči o pokožku hlavy a vlasy. Neumývejte si vlasy každý den, může to také vést k problémům. Je třeba umýt vlasy pokud jde o znečištění. Dodržujte jednoduchá pravidla, sledujte své zdraví a nikdy necítíte svědění a zánět na vašem těle.

Proč je svědění za uchem?

Svrbení, které se náhle objeví uvnitř ucha, způsobuje nepohodlí a podráždění. Je zřejmé, že orgán sluchu "posílá" signál o začátku vývoje určité patologie. Stejná svědění není uvnitř ucha, ale kolem uší, za ním? Ve skutečnosti, pokud je po určitou dobu poškrábán za ucho a jev přechází tak náhle, jak to začalo, není s tím nic špatného. Tento jev lze připsat normálním životním procesům.

Když fenomén nezmizí po dlouhou dobu, oblast za uchem je velmi podrážděná a je zde mírná indispozice. Trvalé poškrábání postižené oblasti způsobuje zarudnutí, olupování kůže. Když je svědění neustále za uchem, je velmi důležité zjistit, co to způsobilo. Nejčastěji se tyto jevy stávají prvními známkami vážných patologií, které postihují jak uši, tak pokožku a další orgány. Nezávisle zjistíte, že příčina takového choulostivého problému je nepravděpodobné, že budete muset vyšetřit odborník.

Jak se symptom manifestuje

První projevy symptomu často zůstávají bez povšimnutí. Nenápadné lehké poškrábání považují nemnoho za velký problém. Postupně začíná růst svědění pod vlivem podrážděných faktorů. Přichází čas, kdy kůže doslova chce "odtrhnout", tolik to svědí, ale to nezpůsobuje uklidnění svědění obvyklým způsobem.

Pokud se podíváte pozorně, analyzujte obecný stav těla, můžete vidět řadu dalších příznaků, které doprovázejí bolestivý jev a nezůstanou.

Budou to charakteristické znaky hlavního provokativního faktoru.

Po několika dnech se může za uší objevit vyrážka, peeling, puchýř, zarudnutí, otok, horečka, bolest hlavy.

Slitiny mohou unikat bez příčiny a svědění postupně začne pokrývat rostoucí část těla.

Zajímavé Fenomén svědění u uší je u mužů vzácný. V podstatě se problém týká žen a dětí kvůli vysoké citlivosti organismu na vnější a vnitřní podněty.

Co naznačují onemocnění

Studiem povahy původu svědění za ušima můžeme říci, že je to vyvoláno mnoha důvody souvisejícími s vývojem závažných onemocnění:

 • selhání těla na hormonální úrovni;
 • infekce vstoupila do těla (virové, houbové);
 • zánětlivý proces horních cest dýchacích se vyvíjí například otitis vnějšího ucha;
 • dermatitis;
 • diatéza;
 • ekzém způsobený alergiemi;
 • lichen;
 • psoriáza;
 • odchylky spojené s duševním stavem osoby, které je vyvoláváno častým stresem, podrážděním.

Obvykle se při vývoji patologie objevuje na obličeji, na krku a na hlavě nejen vyrážka, která se rozplývá a odlupuje se nejen za uchem.

Zánětlivé procesy jsou doprovázeny silnou bolestí, otokem, purulentním výtokem z ucha.

Při infekčních onemocněních se může objevit svědění v mnoha částech těla, které je doprovázeno charakteristickou vyrážkou, vyrážkou.

Obvykle v přítomnosti patologie člověk vypadá pomalu, unavený. Při dlouhodobém výskytu bolesti hlavy, podráždění. Pozorované výraznější příznaky hlavní provokující choroby.

Chcete-li porozumět tomu, co svrbení za uchem naznačuje, jaké jsou příčiny tohoto jevu, někdy to není možné ani pro určitého úzce specializovaného pacienta, proto může být pacientka prohlédnuta nejen vyšetřujícím odborníkem na ORL, ale i venoleologovi, endokrinologovi, dermatologovi nebo alergistovi.

Další příčiny podráždění za uchem

Nejčastější příčiny svědění za ušima jsou nejčastější příčiny, které člověk ani nepochybuje a určitě nepovažuje za nepříjemné faktory:

 • nosit levné šperky;
 • alergický na určitý typ dráždivé látky;
 • reakce těla na dlouhodobý pobyt v prostředí, kde se chemikálie "vznášejí" ve vzduchu, barvy voní;
 • dlouhodobý pobyt v prašných místnostech;
 • zvýšené pocení hlavy;
 • nesprávná hygiena sluchu;
 • používání nekvalitní kosmetiky a kosmetiky pro péči o pleť na obličej, na vlasy;
 • hmyzí skus;
 • přehřátí, přehřátí.

Ve většině případů fenomén vyvolaný těmito faktory doprovází mírné zarudnutí za uchem jak u dospělých, tak u dětí. Takové podněty lze určit samostatně a zpravidla po vyloučení provokujícího faktoru svrbení projde samo o sobě.

Pokud je tělo již těžce poškrábané, je nutné postižené oblasti ošetřit vhodnými přípravky, aby se zabránilo infekci patogenních bakterií do těla.

Když problém nezůstává víc než dva dny z neznámých důvodů, nemusíte sám o sobě přijít na to, proč se točí za uchem. Nejlepší je využít pomoc odborníků k okamžitému zahájení léčby možného onemocnění.

Důvody pro poškrábání hlavy pod vlasy

Svědění jakékoli části těla je poněkud nepříjemný, dráždivý jev, který může způsobit poškození pokožky v procesu poškrábání - vznik trhlin, zánětů atd.

Totéž platí pro pokožku hlavy - zranění horní vrstvy pokožky vede k bolesti, stejně jako ke vzniku ještě větších problémů. Abyste se zbavili posedlého svědění, nestačí jen škrábat potřebné místo - potřebujete zjistit příčinu vzniku takového jevu a jednat přímo na něm.

Příčiny svědění

Pokud je hlava dlouhotrvající - je to jasný důkaz o vývoji jakékoli patologie.

Existuje několik hlavních příčin tohoto příznaku:

 • parazitické organismy;
 • seborrhea;
 • alergie;
 • problémy se suchou kůží;
 • houbové infekce.

Zjistěte, proč se jedná o hlavu, pomůže dobrý dermatolog. Nedoporučuje se to dělat sami, protože špatná diagnóza vede k nesprávné léčbě. A to zase dvakrát negativně ovlivňuje tělo - zaprvé, skutečná choroba se dále rozšiřuje a za druhé, léky z neexistující choroby mohou výrazně oslabit imunitní systém těla.

Paraziti

Jednou z nejčastějších příčin vzniku svědění je šíření parazitních organismů - vši nebo klíšťata. Zpravidla je lze pozorovat pouhým okem po podrobnější kontrole.

Nemoc je přenášena z jedné osoby na druhou prostřednictvím blízkého kontaktu - objetí, podání rukou atd. Děti předškolního a základního školního věku jsou vystaveny riziku infekce všemi a klíšťaty. To je způsobeno skutečností, že děti jsou v úzkém kontaktu s sebou, stráví spoustu času ve škole a v mateřské škole a nemůže rozpoznat osobu s příznaky onemocnění.

Léčba dětí je komplikována skutečností, že ne každé dítě říká svým rodičům, že se mu točí a že se nebude ptát, proč se to děje. V takovém případě pomůže pouze neustálé sledování zdraví dítěte, ale z nějakého důvodu mnoho rodičů nevěnuje pozornost skutečnosti, že jejich dítě se neustále svědí.

Moderní medicína nabízí mnoho bezpečných způsobů, jak se zbavit parazitů - to jsou speciální šampony a krémy a hřebeny pro důkladné čtení atd. Pokud se dříve, aby se zbavili parazitů, byla osoba zkrácena, nyní se toto opatření vztahuje pouze na velmi malé děti, jejichž nedostatek vlasů nemá vliv na jejich vzhled a psychický stav.

Seborrhea

Toto onemocnění přímo souvisí s endokrinním systémem. Příčinou výskytu je zvýšený kožní mastocyt. S takovou nemocí může být nejen svědění hlavy na zadní straně hlavy, ale také zadní krk - místo, které je pod vlasy, zvláště pro majitele dlouhých vlasů. Nejčastěji dochází k seborrhe u dospívajících v pubertě a u lidí s vyšším věkem.

Příčiny onemocnění mohou být různé - to jsou stresující situace a snížená imunita a hormonální selhání, stejně jako výskyt dalších chorob pokožky hlavy.

Symptomy v případě seboroické dermatitidy jsou poměrně jednoduché:

 • Zánět pokožky hlavy;
 • Zhoršení vlasů;
 • Lupy;
 • Vypadávání vlasů;
 • Trvalý lesk na koních atd.

Abyste zjistili příčinu seborey, je nutné se poradit se svým lékařem - předepíše další testy, které ukazují "slabé místo" v těle. Pouze po předepsání této léčby.

Suchá kůže

Lidé, kteří mají suchou pokožku hlavy, přesně vědí, jaké nepříjemné překvapení lze očekávat z vlasů - to je tvorba lupin, ztráta a tenké neurčité vlasy, dělené konce apod.

Suchost pokožky na hlavě může být způsobena metabolickou poruchou, alergickou reakcí, příznakem onemocnění nebo jednoduše dědičným jevem. Pokud pochopíte příčinu suchosti, můžete vyřešit tento problém pomocí speciálních farmaceutických a kosmetických přípravků.

Bohužel, jestliže je suchost pokožky hlavy dědičným fenoménem, ​​pak všechna přijatá opatření budou pouze dočasným řešením a pak se hlava opět začne svědit. V tomto případě pomáhá neustálé používání speciálních šampónů a balzámů, které jsou určeny pro suchou pokožku hlavy a tenké a slabé vlasy.

Alergická reakce

Svrbivý pocit na zadní straně krku a za krkem může naznačovat alergickou reakci. V tomto případě je velmi obtížné vytvořit zdroj nepříjemných pocitů - používáte šampony a balzámy, sprchové gely, barviva pro barvení vlasů atd.

Pokud se zadní část krku začala srážet a pocit se postupně posunul k zadní části hlavy, pak je to jasná známka alergické reakce na výrobky tělové péče, které používáte - mýdlo, sprchové gely nebo krémy, mléko nebo tělový olej. Navíc může způsobit tento příznak změkčovadlo tkanin a nový prací prostředek.

Pro léčbu v takové situaci jsou předepsány antihistaminické léky a povinné vyhledávání a odstranění alergenu. Ve většině případů jde o nějaký nový nástroj, který z nějakého důvodu způsobil alergie.

Kůži

Příčinou onemocnění je houba - může se dostat dovnitř těla a šířit se přes oběhový systém všude. Svrbení na zádech bude v tomto případě pouze jedním příznakem ze souboru možných.

Plísňová onemocnění postihují všechny lidi bez výjimky - jakéhokoli věku a pohlaví. Způsoby infekce jsou také odlišné - jedná se o přímý kontakt s nosičem - člověka nebo zvířete a infekce různými objekty atd.

Houba je schopna dlouhodobě zůstat v lidském těle a nezjasňuje se, dokud se nestane pohodlnou pro její šíření - výrazné snížení ochranných funkcí těla, vzhled ran na horní vrstvě epidermis, prudké změny klimatu na mokré a horké, prázdninový čas.

Pokud se na člověku objevila dermatomykóza, lékař předepisuje komplexní léčbu, která zahrnuje užívání léků, které mají přímý účinek na příčinný účinek, používají místní léky pro zmírnění příznaků a také terapii zaměřenou na zlepšení imunity.

Další příčiny svědění na zadní straně hlavy

Výše uvedené jsou nejčastější důvody poškrábání zadní části hlavy, ale existují i ​​další faktory, které ovlivňují vývoj takového příznaku.

Patří sem:

 • Různé onemocnění vnitřních orgánů;
 • Porucha tělesných systémů - kardiovaskulární, gastrointestinální atd.;
 • Nedostatek vitamínu;
 • Silné napětí svalů na zádech a ramenou.

Je zřejmé, že hlavou se točí kvůli mnoha různým faktorům, takže opatření k léčbě tohoto příznaku bez předchozí konzultace s lékařem je nejen nerozumná, ale také nebezpečná pro lidi i pro ostatní, protože nemocní mohou být nakažlivá.

Zkušený dermatolog diagnostikuje, určí příčinu svědění a předepíše správnou a účinnou léčbu.

Svědění za uší: oblíbené příčiny

Pokud se po delší dobu svědí za ucho, nedoporučuje se tento stav ignorovat. Může hovořit o vývoji závažných patologií vyžadujících okamžitou léčbu.

Abyste se vyhnuli komplikacím, doporučujeme konzultovat lékaře, pokud se v této oblasti objeví svědění.

Symptomatický projev

Když je to jen zaškrabáno za uchem, člověk nemusí věnovat pozornost, pokud nemá silné svědění. Úzkost se obvykle objevuje, pokud takový stav způsobuje dlouhou dobu nepříjemné pocity a objevují se další známky vývojové patologie.

Obvykle jsou nepohodlí doprovázeny následujícími příznaky:

 • otok měkkých tkání u ucha;
 • peeling epidermis;
 • šíření svědění do jiných oblastí pokožky;
 • výskyt erupcí, po jejichž sestupu na epidermis může zůstat kůra;
 • bolesti hlavy;
 • obecné zhoršení zdraví;
 • zvýšení tělesné teploty;
 • trhání;
 • rýma.

Svrbená epidermis za ušima může být jako dospělý nebo dítě. Nejčastěji se tento stav objevuje u žen a dětí.

U žen to obvykle souvisí s pravidelným používáním kosmetologických přípravků a chemikálií pro domácnost, které způsobují alergie a podráždění.

Svrbená kůže za uchem u dítěte nejčastěji naznačuje vzhled podráždění. Jakýkoli takový stav, který nezmizí po dlouhou dobu, je důvodem pro návštěvu lékaře.

Pravděpodobná onemocnění

Svědění za uší je příznakem některých onemocnění. Abyste mohli přesně určit, proč vznikl takový stav, doporučuje se u lékaře dohodnout schůzku.

Příčiny svědění uší u dospělých se shodují s příčinami tohoto onemocnění u dětí. To může být příznakem následujících patologií:

 • Alergická reakce. Obvykle se tento stav vyskytuje v důsledku alergie na vlasové čisticí prostředky nebo stylingové výrobky, šperky nebo prach;
 • Externativní otitis - patologie uší, vyvolané zánětem. Toto onemocnění může také způsobit nepříjemné pocity;
 • Seboroická dermatitida je zánětlivé onemocnění pokožky. Hlavní příznaky - svědění uší a hlavy, svědění doprovázené vyčerpáním, lupy;
 • Psoriáza je onemocnění kůže, které způsobuje vyrážky. V období exacerbace je vyrážka doprovázena chladem. Vyrážka je lokalizována v celém těle a také se objevuje v oblasti za ušima a na chlupaté části epidermis hlavy;
 • Atopická dermatitida je onemocnění epidermis, ve které se na zadní straně hlavy objevují červené skvrny, které mohou nasáknout a svědit. Vyrážka se šíří po celém těle;
 • Houba Pokud je to příčinou svrbení, uši samy také svědčí.

Nezávislé určení příčiny, které vedlo k takové situaci, není vždy přesné. Pro spolehlivější diagnózu doporučujeme kontaktovat profesionála. A o příčinách svědivých uší u dítěte se můžete dozvědět v tomto článku.

Způsoby léčby

Léčba svědění za uší se provádí na základě příčiny tohoto stavu. Pokud je nepohodlí způsobeno alergiemi, je pacientovi předepsána antihistaminika pro orální a externí použití.

Když je svědění za uší způsobeno houbou, lékař předepisuje pacientům protizánětlivé léky.

Pokud je oblast za ušima nejen svědící, ale i vlhká, odborník vám také povědí, jak se má léčit. V tomto případě je předepsána komplexní léčba. Systém úpravy obsahuje:

 • dodržování stravy založené na zamítnutí používání sladké, kořeněné, slané a mouky;
 • užívání antihistaminových léků;
 • masti, gely a krémy s protizánětlivými vlastnostmi;
 • sušicí činidla;
 • použití multivitamínových komplexů pro zvýšení obranyschopnosti těla.

Když se za uší objeví vyrážka, která se stala příčinou svědění, jsou zakázány vodní procedury. Nemůžete jít do bazénu, do sauny a do van, stejně jako koupat se. Užívání sprchy je povoleno, ale tak, aby se zabránilo vniknutí vody do erupce.

Pro urychlení léčebného procesu pomůže tradiční medicína. Pro použití v interiérech a při venkovním použití se doporučuje používat odrůdy heřmánek, kořene, přesličky a listy černého rybízu.

Pokud se za uší objeví svědění, doporučujeme konzultovat lékaře, pokud je tento stav několik dní narušen. To pomůže diagnostikovat patologii včas a zahájí terapii, což snižuje riziko komplikací.

Svrbení za uchem: příčiny nepohodlí a způsoby eliminace

Pokud je kůže za ušima poškrábaná, tělo signalizuje selhání v jakémkoli životním procesu. Příčiny tohoto příznaku, je tolik. Některé z nich jsou absolutně neškodné a časem problém zmizí sám. Nicméně svědění může být známkou vážné nemoci. K objasnění situace mohou být nutné další vyšetření: vyšetření lékařem, odběr vzorků epitelu, krevní test atd.

Symptomatický projev

Zpočátku může být příznak nenápadný, ale protože mnoho lidí si toho prostě nevšimne. Po delší době s pokračující expozicí dráždivého faktoru se svědění zesílí a mohou se objevit další související příznaky, které naznačují možný zdroj problému.

Nejčastěji se objevuje svědivá kůže za ušima u dětí a žen. Dětské tělo je citlivější na dráždivé látky a ženy jsou v kontaktu s chemickými alergeny, a to i ve složení kosmetiky. Také ovlivňují hormonální výkyvy.

Na postižené oblasti zůstávají stopy poškrábání, což může vést k šíření podráždění a infekce. Pokud se jedná o alergii, přidávají se zarudnutí a charakteristické vyrážky. Mohou také nastat následující příznaky:

 • olupování kůže;
 • puchýřky a chrastění;
 • plaketa na kůži;
 • malátnost;
 • bolesti hlavy;
 • zvýšení teploty;
 • opuch;
 • zvýšené trhání;
 • postupné šíření svědění do sousedních oblastí;

Časem se točí nejen za ušima, ale také ušimi, pokožkou, obličejem a krkem. Při aktivaci symptomu a jeho intenzifikaci není možné odložit návštěvu nemocnice.

Pravděpodobná onemocnění

Důvodem, proč kůže, která se svědí a vločky za uchem, může být specifická nemoc. Pro přesnou diagnózu možná budete potřebovat návštěvu dermatologa, ENT, venereologa, alergisty, endokrinologa a několika dalších specialistů.

Nejčastěji svědění je příznakem následujících onemocnění:

 • Vnější otitis. Jedná se o zánětlivé onemocnění, které může ovlivnit ušní a okolí.
 • Plísňová infekce. To je svědění, což je jeden z hlavních příznaků houbové infekce. Uveďte také konkrétní formace na kůži.
 • Dermatitida Kožní onemocnění jsou zcela běžné. V některých případech možná budete potřebovat pomoc veterináře.
 • Seboroický ekzém. To může způsobit banální alergii. V budoucnosti existují charakteristické desky. Nemoc je chronická.
 • Psoriáza Nemoc je obtížně léčitelná. Příčinou mohou být alergie. Také se nazývá scaly deprive.

Způsoby léčby

Svědění, lokalizované za ušima, je léčeno v souladu se zavedenou diagnózou. Proto je důležité okamžitě konzultovat lékaře, abyste zjistili příčinu.

Chcete-li snížit nepohodlí a alespoň dočasně odstranit svrbení, můžete použít sedace a chladicí spreje, pokud nejsou kontraindikovány. Používají se také anestetické masti. Pro léčbu dospělých mohou užívat steroidní léky v souladu s diagnózou. Chcete-li se zbavit houby, předepište speciální antifungální masti. Aby se zabránilo alergii z komplikace léčby, přidávají se k terapii antihistaminika. Lékař může předepsat konkrétní seznam a průběh léků pouze po důkladné diagnostice.

Při dermatitidě a derivátových onemocněních je žádoucí omezit kontakt postižené oblasti s vodou během exacerbace. Nemůžete odtrhnout vzniklou kůru, protože to jen způsobí zhoršení situace.

Další příčiny svědění a jejich odstranění

Existuje řada dalších důvodů, proč má člověk svědí kůži. Mezi tyto faktory patří:

 • Stres - rozbité nervy mohou způsobit svědění a různé kožní onemocnění u dospělých.
 • Alergie - na kosmetiku, šampon, barvivo na vlasy, domácí kosmetické masky, šperky, výrobky a vnější dráždivé látky, včetně materiálu na kadeřnictví. Alergie jsou léčena antihistaminikami a vyžadují omezující kontakt s dráždivým přípravkem.
 • Změna klimatu - prudká změna situace oslabuje tělo. Kromě toho může neobvyklé počasí ovlivnit například suchost a vítr.
 • Nedostatek vitamínu - nedostatek vitamínů se odráží především v kůži. Škodlivé návyky u dospělých zvyšují tento účinek několikrát. Potřebujete upravit stravu a životní styl.
 • Dehydratace - je důležité obnovit rovnováhu vody. Chcete-li to udělat, pít více vody a používat zvlhčovače.

Je také důležité udržovat hygienu, aby se zabránilo akumulaci kontaminantů a mikrobů. Při svědění za ušima byste měli jistě poradit se svým lékařem, abyste zjistili jeho původ a teprve poté začněte léčbu.

Škrábání zadní části hlavy: příčiny svědění, peeling, jak se léčit

Svrbení pokožky hlavy je velmi nepříjemné. Zvláště silné nepohodlí způsobují hoření a loupání na zadní straně hlavy. Tento stav může být způsoben alergiemi, kožními chorobami, houbovými infekcemi.

Možná je šampon na vině nebo seborrhea vyvine. Je důležité zjistit zdroj problému, aby byl odstraněn bez poškození zdraví. V našem článku - přehled důvodů, proč kůže na zadní straně hlavy sečí a vločky.

Škrábání hlavy: způsobuje

Není třeba spěchat, abyste užívali antihistaminikové tablety nebo koupili drahý šampon pro lupy. To vše nepomáhá například útokům parazitů.

Paraziti

Některý hmyz, který se živí buňkami epidermis, můžete vidět pouhým okem. Je snadné se s nimi nakazit: obejmoutmi, běžnými předměty pro domácnost (ložní prádlo, oděvy, kartáčky na vlasy).

Pediculóza nebo vši. Je chybně věřil, že vši jsou problém chudých, protože zdroje všude kolem nás obklopují zdroje infekce. Netřeba dodávat, že nositeli nepříjemné nemoci jsou lidé bez určitého místa pobytu a dokonce i cesta ve veřejné dopravě se může stát infekcí. Obzvláště epidemie pedikulózy se vyskytují v institucích (mateřské školy, školy, letní tábory), kde jsou děti v přímém kontaktu. Proto, pokud dítě poškrábá hlavu a uši, je třeba pečlivě zvážit pokožku hlavy, čímž odtáhnete vlasy. Existuje mnoho mýtů o onemocnění (například vši preferují určitou krevní skupinu, nemají rádi barvené vlasy, trpí HIV a tak dále). Tato reprezentace jsou daleko od skutečnosti.
V poslední době jediným bojovým prostředkem bylo úplné oholení hlavy a benzinové ošetření. A teď existuje spousta účinných nástrojů pro každou peněženku a nikdo si nevyhne vlasy.

Bed bugs. Pokud je na zadní straně hlavy červené skvrny u dospělého, může být tento hmyz příčinou. Když se ráno probouzíte s kousnutím po celém těle, můžete si myslet, že komáři letěli do okna. Nicméně, stopy štěnice, parazitické na kůži osoby, mají charakteristický rys: uspořádány ve formě cesty, jeden po druhém. Hmyz se rychle množí, jejich kolonie roste, a už v dopoledních hodinách se na lnu objeví malé skvrny krve z kousnutí a malé úlomky (stopy jejich životně důležité činnosti). Samozřejmě, že čistota a pořádek v domě jsou velmi důležité, ale neposkytují plnou záruku, že štěnice nebudou začít v posteli. Při důkladné prohlídce plátna nepřítele může být vidět v obličeji: tento hmyz má velikost přibližně 8 mm žlutohnědé. Nasycen lidskou krví změní barvu na tmavě červenou nebo černou. Při rozdrcení chyby se vyskytují zvláštní žlázy a objevuje se charakteristický zápach (jak říkají, to voní jako chyba). Kousnutí parazita způsobuje nejen vyrážku dítěte na zadní straně hlavy, ale může také způsobit silnou alergickou reakci. Navíc mohou být nositeli nebezpečných infekcí: tuberkulózy a hepatitidy B.

Demodekóza. Jedná se o infekci klíšťat druhů Demodex. Parazity hmyzu se usazují v otevřených oblastech pokožky a živí se buňkami epidermis. Oblíbenými místy jsou mazové žlázy a vlasové folikuly. Jejich aktivita se projevuje formou kosmetických vad: vředy, akné, otoky. Objeví se pruritus, otok (a v důsledku toho oslabení výrazů obličeje). Pokud se infekce dotkla pokožky hlavy, kůže na zadní straně hlavy je svědivá a šupinatá a vlasy postupně vypadávají. Zvláště silně svědčí z demodikózy obtěžuje večery a noci, protože drobný hmyz (méně než 0,6 mm) se bojí slunečního světla. Je třeba poznamenat, že klíště žije téměř v každé osobě. Pokud populace neroste, není důvod k obavám: toto klíšťadlo je pasivní pro reprodukci. Spouštěním vývoje onemocnění může být stres, deprese, přebytek ultrafialového záření, sauny s vysokou teplotou a mnohem více. V důsledku vývoje onemocnění se může spojit sekundární infekce a na kůži se objeví ošklivé jizvy.

Seborrhea

Zhoršuje záda hlavy a zbytku hlavy, a kůže zčervená, podrážděná a pokrytá mastnými lupinami? Tyto příznaky jsou podobné projevům seboroického ekzému - jednoho z typů dermatitidy. Zánět pokožky vytváří velké množství viskózního silného kožního mazu, lesků, vloček. Vlasy vypadají hodně. Mazové žlázy jsou blokovány, v nich se vyvinou patogenní mikroorganismy.

Předpoklady pro seborrheu jsou:

 • dědičný faktor;
 • hormonální poruchy;
 • chronické nemoci;
 • chronický únavový mošt;
 • hormonální nerovnováha v těle.

Komplexní léčba, kterou předepisuje dermatolog, zcela vyřeší problém.

Suchá kůže

Proč je záda vaší hlavy svědivá? Jednou z odpovědí na tuto otázku je chronická suchá pokožka hlavy. Časté mytí s agresivními šampony, které odstraňují kožní mazu, stejně jako použití horkovzdušného sušičky způsobují podráždění kůže. Stává se suchá, šupinovitá. Klony, styly, kroužky mají negativní vliv. Vodovodní voda může mít různou kvalitu. Například tvrdá voda se solemi podporuje suchou pokožku hlavy a snižuje kvalitu vlasů. Nadměrná hygiena je tedy škodlivá.

Suchá kůže může nastat na pozadí beriberi, nedostatek tuku. Ženy, které dodržují přísnou dietu a vyhýbají se mastným potravinám, to často trpí.

Alergická reakce

Dnes běžný fenomén - alergie - se vyskytuje v reakci na mnoho podnětů. Pokud to bolí zadní část hlavy, může to být reakce na barvivo na vlasy, styling pěnu, lak a podobně. Je třeba poznamenat, který nový lék způsobil svědění a pálení. V šamponech je laurylsulfát sodný nebezpečnou látkou pro alergiky a peroxid vodíku a čpavek v barvicích na vlasy.

Kůži (ringworm)

To je jeden z důvodů, proč bolet záda hlavy pod vlasy. Nemoc není ničím jako houbová infekce. Můžete se infikovat ze zvířat - koček nebo psů, stejně jako z lidí pomocí ručníků a bot. Zvláště se to často děje při vysokých teplotách a vlhkosti (sauna, sprcha, plavecký bazén - ideální místo).

Nemoc se vyvíjí nejen na pokožce hlavy, ale může ovlivnit i nohy, obličej, tělo. Manifestace dermatomykózy: nerovnoměrné červené skvrny s jasným středem, seskupené nebo umístěné jeden po druhém.
Nejčastější infekcí pokožky hlavy jsou děti. Pod vlasy rostou bolestivé uzliny, podobné bolesti. Vlasy se rozpadají a vypadají.

Na nervové půdě

Stres a svědění na zadní straně hlavy jsou přímo spojeny. Nervový stres, úzkost vyvolávají narušení imunitního systému. Aktivuje se a chrání před vlastními buňkami těla. Epidermie pokožky hlavy je podrážděná. Postupně poškození folikulů způsobuje alopecii. Bohužel, stres je častou příčinou vypadávání vlasů v moderním světě.

Další příčiny svědění na zadní straně hlavy

Některé vnitřní nemoci a patologické stavy také způsobují svědění v zadní části hlavy. Patří sem:

 • nemoci gastrointestinálního traktu a kardiovaskulárního systému;
 • avitaminóza;
 • svalový křeč od ramene;
 • účinky chemoterapie.

Hlavní metody diagnostiky svědění na zadní straně hlavy

Lze konstatovat, že kůže na hlavě může svědčit z různých důvodů. Je nutné zahájit léčbu pouze s plnou důvěrou v diagnózu. Například při užívání vitamínových přípravků můžete přehlédnout pedikulózu a infikovat ostatní. Diagnostiku a léčbu pruritu předepisuje dermatolog nebo tricholog (odborník na vlasy). Moderní diagnostické funkce umožňují rychle a přesně identifikovat zdroj problému.
Za prvé, odborník provádí vyšetření a shromažďuje anamnézu (tj. Podrobně prozkoumá pacienta). Potom proveďte tyto diagnostické činnosti:

 • je předepsán krevní test alergických faktorů;
 • provádí se biochemický krevní test, stejně jako výzkum hormonů;
 • bakteriologické vyšetření (škrábání z pokožky hlavy);
 • se svěděním nejasné etiologie je předepsána studie orgánů endokrinního systému.

Co dělat, když se krvácí svědění

Uvádíme běžné metody léčby svědění na zadní straně hlavy, způsobené různými faktory.

  Likvidace parazitů musí být složité: je nutné zpracovat oblečení při vysoké teplotě (se železem nebo parním generátorem).
  Abyste vyhnali štěnice z čalouněného nábytku, musíte jít po něm s vysavačem nebo používat chemické látky.
  Pro léčbu pedikulózy užívající léky:

Vzhledem k tomu, že tyto léky, které odstraňují vši, hmyz a hmyz z hmyzu, jsou insekticidy, používají se pouze lokálně, aby se zabránilo škodlivým účinkům na lidské tělo.

Bedbugové kousky jsou ošetřeny připevněním ledu, octa, propolisu nebo tinndula tinktury. Také použité léčivé přípravky: Fenistil-gel, Bepanten, Psilo-balzám.

Demodekóza je léčena léčivy založenými na látce metranidazol. Seborrhea je ošetřena mastmi (salicylovou, zinkovou, sírovou) a šampony (Friederm, Sulsen zinek, Sebozol). Od suché pokožky pomoci zvlhčovače profesionální série, které lze nalézt v lékárnách. Také s tendencí k suchu se doporučují hypoalergenní nebo dětské šampony a balzámy.

 • Kožní onemocnění - infekce houbou - je léčena přípravkem Mycozoral a jeho analogy.
 • Pokud pocit pálení a podráždění pokožky hlavy vznikají na nervových materiálech půdy, jsou potřebné léky pro zmírnění neurózy a napětí Jsou to Tsipramil, Saroten a také vitamínové komplexy pro podporu nervového systému. Pokud jde o svědění způsobené vnitřními nemocemi, vyžaduje systémovou léčbu těchto onemocnění.

Pro Více Informací O Suché Vlasy