logo

Dětské vlasy roste špatně: co dělat

Každá matka chce, aby její dítě bylo nejkrásnější a zdravější, ale často se rodiče potýkají s tím, že rodiče dítěte rostou špatně, nebo jsou příliš tenké a řídké. Vlasy nejen zdobí dítě, ale jsou také ukazatelem jeho zdraví.

Stává se, že děti se již narodily s poměrně dlouhými vlasy. Ale některé děti se narodily zcela bez vlasů. Nebojte se toho. U novorozeného dítěte jsou vlasy velmi měkké a jemné. Norma spočívá v tom, že první vlasy vypadnou za měsíc a půl nebo dva měsíce. Na jejich místě rostou nové vlasy, často odlišné barvy od prvního. Všechny tyto procesy jsou fyziologické a zcela normální. Protože první vlasy nemohou být o nic cokoli. Konečně, dětské vlasy se tvoří až po 10 letech.

Co dělat, když se dítě rozvíjí špatně nebo vůbec neroste? V tomto článku budeme hovořit o důvodech pomalého růstu vlasů a popíšeme několik způsobů, jak normalizovat růst vlasů dítěte doma.

Proč rodí dítě špatně?

Vlasové folikuly se tvoří v šestém měsíci vývoje dítěte v děloze. Růst vlasů obecně závisí na řadě faktorů. Někdo vlas rychle roste, někdo pomalu. Všichni lidé jsou jedineční. Z tohoto důvodu by měl být problém růstu vlasů osloven individuálně.

Pokud vlasy dítěte rostou špatně, důvodem může být špatná výživa matky. Čím je matčina strava lepší, tím je výživnější mateřský mléko a tím příznivější je pro dítě. S mateřským mlékem získává dítě všechny potřebné mikroživiny a vitaminy potřebné pro růst vlasů.

Pokud je vaše dítě již osm měsíců a jeho vlasy nezrůstají a nejsou zuby a fontanel neroste dobře, důvodem je nedostatek vápníku v těle dítěte. Kojenecká maminka potřebuje zvýšit množství tvarohu v potravě. Do jídla vložte tvaroh, vaječný žloutek, zeleninové pyré s bílým zelím a rybí pyré. Fosfor obsažený v rybách přispívá k lepší absorpci vápníku.

Jedním z důvodů, proč dítě roste špatně, je rachita - nedostatek vitaminu D. Nedostatek vitaminu D v těle dítěte ovlivňuje špatnou absorpci fosforu a vápníku ze střev, což nakonec ovlivňuje celkový fyzický vývoj a stav vlasů dítěte.

Jedním z důvodů pro špatný růst vlasů je úzkost dítěte. V nadměrně nervózních, hlučných dětech, které se neklidně chovají v období bdění a spánku, se vlasy obvykle zhoršují. Vyhledejte radu neurologa. Lékař předepisuje léčbu, která stabilizuje nervový systém dítěte, a problém chudého růstu vlasů bude řešen sám o sobě.

Také jedním z důvodů nedostatku vlasů u dítěte je dědičný faktor. Dávejte pozor na to. Pokud se nikdo ve vaší rodině nemůže chlubit bohatými vlasy, pak je pravděpodobné, že dítě nebude mít husté vlasy.

Co dělat

Vitamíny A, B, C a PP jsou nezbytné pro tvorbu a normální růst vlasů. Pro zlepšení růstu vlasů potřebuje kojící jater játra, mrkev, petržel, máslo, vejce, pohanka, sladké papriky a zelené jablko. Tyto produkty obsahují potřebný komplex potřebných mikroživin. Pokud podáváte své dítě se směsí, můžete přidat do stravy opevněnou směs. Před výměnou směsi je však nutné konzultovat pediatra.

Starší děti mohou být předepsány vitamín-minerální komplexy, obzvláště v zimě-jaro období. Avšak žádné umělé vitamíny nenahradí pestrou stravu, měly by ji doplnit pouze.

Existuje přesvědčení, že pokud bude rok vypadat vlasy dítěte holou, pak v budoucnu poroste silné a silné vlasy. Je to iluze našich babiček. Neměli byste oholení vlasů dítěte, tento postup naprosto neovlivňuje tloušťku vlasů dítěte. Nulový účes v tak mladém věku může poškodit jemné vlasové folikuly dítěte. Pouze správná péče a dobrá výživa přinese ovoce.

Snažte se chránit vlasy dítěte před všemi druhy stresu - nevysušujte je s vysoušečem vlasů, neplačte příliš těsně, vyzdvihněte pohodlné a bezpečné hřebeny.

Lidové recepty pro růst vlasů u dětí

 • Umyjte hlava dítěte kefírem nebo kyselým mlékem. Použijte kefír na hlavu dítěte a nechte 15-20 minut. V této chvíli se můžete s dítětem trochu zahrát v koupelně. Umyjte kefír z hlavy dítěte a znovu ho aplikujte. Opláchněte důkladně hlavu dítěte a opláchněte vodou.
 • Aplikujte na hlavu dětského racku nebo ricinového oleje a nechte přes noc. Umyjte si hlava dítěte ráno. Opakujte postup jednou týdně.
 • Umyjte hlava dítěte dětským mýdlem přidáním několika kapek oleje z neplodu při mytí.
 • Připravte speciální hojivý šampon pro růst a posilování vlasů. Chcete-li to udělat, vezměte jeden surový žloutek, 4 polévkové lžíce mrkvové šťávy, 20 gramů rostlinného oleje, 20 gramů citrónové šťávy. Míchejte všechny přísady důkladně a protřepejte. Kompozice se aplikuje na vlasy a umyje je hlavou místo šamponu.

Maska z džusu zelí a broskev podporuje růst vlasů. Chcete-li udělat masku, promíchejte jednu čajovou lžičku medu se surovým žloutkem a dvěma lžíci šťávy z broskve. Přidejte dvě lžíce šťávy ze zelí a důkladně promíchejte. Aplikujte kompozici na hlavu dítěte, umístěte plastovou čepičku nahoře a omotávejte ručníkem. Masku můžete omýt po hodině s pravidelným dětským mýdlem nebo šamponem. Chcete-li získat efekt, je nutné vytvořit masku pro růst vlasů jednou týdně.

Dětské vlasy roste špatně

Vlasy - vláknité nadržené kožní útvary pokrývající povrch hlavy, skládající se z prutu s mrtvým a kořene se živými buňkami. Pěstují z tzv. Vlasových folikulů a nejprve se objevují v prenatálním období: od čtvrtého měsíce vývoje plod tvoří chmýří a dítě se s ním narodí. Takový kryt se postupně zjemňuje, klesá na 5-8 týdnů života, což vytváří prostor pro obvyklé vlasy a jejich růst je zřetelně zrychlen.

Ale všechny procesy, které se vyskytují v těle, jsou čistě individuální, takže někteří rodiče se radují na husté hlavě svého dítěte, zatímco jiní jsou znepokojeni, proč se rodí dítě špatně. Možná je to jen nedostatek vitamínů. Nebo je to dědičnost, neboť i matka, táta a další příbuzní jsou také vzácní a pomalu rostou.

Proč dítě roste špatně?

Tricholog může určitě odpovědět na tuto otázku. Abyste problém pochopili sami, musíte analyzovat příčiny jeho výskytu. Jak dlouho se růst vlasů zpomaluje? Byl dítě pod silným stresem? Jí dobře, spí? Nakonec se podívejte na vlastní hustotu. Koneckonců, důvody, pro které vlasy dítěte nezrůstají, nejsou tolik.

Prakticky to je:

 • nedostatek vitamínů v důsledku špatné a nevyvážené výživy;
 • odložené nemoci a dlouhodobý pobyt ve stresujícím stavu;
 • individuální charakteristiky, včetně genetiky a věku do tří let;
 • nestabilní hormonální pozadí;
 • špatná péče

To znamená, že je normální, že rodiče dítěte roste špatně, pokud je stále poměrně malý, protože tělo funguje trochu pomaleji, jestliže nedávno trpěl, nebo matka má stejné tenké kadeře. Je to opravdu stojí za to znepokojovat, pokud růst vlasů zpomalil kvůli nedostatku živin.

Dítě nerodí vlasy nebo proč potřebuje vitamíny?

Struktura vlasů je taková, že její tvorba vyžaduje přítomnost vitamínů skupin A, B, C, D, stopových prvků PP a vápníku v dostatečném množství. Jejich nedostatek vede k vyčerpání vlasů, pomalému růstu vlasů.

Pozornost by měla být věnována počtu zubů a stavu fontanely dítěte staršího 8 měsíců. Pokud má jen tři nebo čtyři zuby a poměrně velký pružin, tělo pravděpodobně postrádá vápník. A to je hlavní důvod, proč vlasy dítěte rostou pomalu. Je nutné nejen obohatit stravu matky nebo dítěte o potraviny s vysokým obsahem vitamínu (mléko, tvaroh, žloutkový vajec), ale také o ty, které mají prvky, které přispívají k jeho vstřebávání (například fosfor přítomný v rybách).

Nedostatek vitaminu D a rachita, což je onemocnění, které je způsobeno tímto, nepřímo ovlivňuje růst vlasů, s charakteristickým porušením absorpce vápníku a fosforu tělem, což zpomaluje oxidační proces. Existuje také přímá souvislost mezi poruchami metabolismu a nervovými poruchami: dítě spí neklidně, nervózně na polštáři, často rozmarné a silně se pojí. Tření a vysychání způsobují ztenčení vlasů, což vede k tomu, že rodiče dítěte rostou špatně. Proto je důležité nejen kvalitní péče o ně, ale také prevenci těchto onemocnění.

Jak urychlit růst vlasů u dítěte?

První věc, která se má dělat, když se vaše dítě s vlasy stalo křehké, suché nebo řídké, začalo pomalu růst, je znovu zvážit dietu.

Zde je několik tipů pro jeho uspořádání:

 1. Zanechte rychlé občerstvení a nápoje sýtené oxidem uhličitým ve prospěch zeleniny a ovoce obsahující beta-karoten a vitamín A, džusy, kompoty a ovocné nápoje z nich (dýně, mrkev, paprika).
 2. Stimuluje růst vlasů a zvyšuje produkci keratinu, aby chránila vlasové folikuly v důsledku produktů s vitamíny B7 (biotin), C, B, hořčíku, vápníku (mléčné výrobky, květák, jablka, banány, citrusy).
 3. Získejte omega-3 mastné kyseliny ze slunečnicového a lněného oleje, ryb, ořechů, luštěnin.
 4. Přidejte maso a vejce do stravy, abyste obnovili strukturu vlasů, 70% bílkovin.
 5. Kompenzovat nedostatek vitaminu D častými procházkami na čerstvém vzduchu v slunečných dnech pomocí zeleniny a listové zeleniny (špenát, šťovík, kopr, čínské zelí).

Pokud dovolí věk dítěte, můžete použít kombinované přípravky - dětské vitamínové a minerální komplexy.

Různé dětské vlasy: řádná péče

Dalším krokem na cestě ke zdravým vlasům by měla být jejich péče.

 • Nejprve je třeba je omyt speciálním dětským šamponem s neutrálním pH a důkladně opláchnout hlavu vodou. Dětské mýdlo není vhodné, protože vysuší a vyčerpá vlasy.
 • Za druhé, voda na mytí by měla být teplá, ne horká, je také žádoucí trvat na předstihu.
 • Za třetí, použijte pouze měkký ručník na sušení, mokré mokré vlasy. Neotřižte ji!
 • Začtvrté, po jejich vysušení je hýčkat vysoce kvalitním masážním hřebenem s měkkým štětinovým nebo dřevěným hřebenem s širokými zuby a neostřeným koncem.
 • Za páté, je lepší nechat se na něm a nechat ji na novém místě pokaždé, a také ne utažit vlasy těsnými pryžovými pásky a kovovými vlasy.

Stává se tak, že péče o vlasy dětí je správná, jídlo je normální, ale nic se nezmění. V tomto případě vzniká otázka: proč vlasy nerodí dítě? Možná budete potřebovat jiný přístup. Chcete-li například odmítnout šampon a namísto toho použít nástroje z lékárny, které pomáhají obnovit růst vlasů.

Patří sem:

 • nealkoholový olej;
 • ricinový olej;
 • rašelina - tinktura lékárna "Extra vlasové restaurování."

Jsou určeny pro děti starší 2 let a používají se podle připojených pokynů.

Někdy se lidské léky vyrovnají s takovým úkolem.

Je také žádoucí, aby polštář na dětském polštáři byl měkký: buď bavlna, aby absorbovala vlhkost, nebo hedvábí nebo satén, aby se zabránilo tření a poškození vlasů.

Odstraňuje vlasy hustotu?

Téma je stále otevřené a otázka je relevantní. Budou skutečně zesíleni a začnou růst rychleji? Názor odborníků je takový, že k tomu nedojde, pokud mají vlasy u dětí slabou strukturu. Důvod je vždy uvnitř a s největší pravděpodobností je spojován se špatnou výživou. Po pravidelných externích manipulacích se mohou stát ještě vzácnějšími a křehkými a dlouho neaktualizovanými. Jedinou výjimkou je poporodní chmýří, která nakonec padá, a účes může urychlit tento proces tak, že vlasy nebrání nic, aby se zesílil a rostl. V tenkých a oslabených dětských vlasech často špičky vyřezávají, protože kvůli tomu vypadají bez života a zkazí vzhled. Pokud jsou vlasy tlusté v struktuře, ale roste pomalu, je to také záležitost výživy. Konečně je pouze počátečně mrtvé jádro střiženo, stav žárovky se nemění, takže ostření nemá žádný vliv na růst vlasů.

Zjistěte, proč vlasy dítěte neroste, není snadné, stejně jako odstranění příčiny tohoto problému. Ale pokud jsou všechna opatření pro zlepšení jejich stavu prováděna v komplexu, pak je téměř zaručen pozitivní výsledek.

Proč dítě velmi zhoršuje vlasy, vypadá: příčiny a náprava problému u kojenců a starších dětí

Vnější vlasy dítěte prvního roku života jsou podobné vlasům dospělého, ale mají určité struktury. Vlasová hřídel je tenčí, kutikulka se skládá z méně vrstev, folikuly jsou blízko povrchu pokožky hlavy. Oslabená struktura špatně chrání vlasy novorozenců před ztrátou, vystavením ven, křehkosti a průřezu.

Zvláštnosti růstu a barvy vlasů novorozenců

Růst vlasů začíná u dětí v děloze, na konci prvního trimestru těhotenství. Takové vlasy se nazývají "lanugo". Rostou po tele dítěte, neovlivňují pouze dlaně a nohy. Bližší k narození dítěte, lanugo zmizí a spadne do plodové vody. Vlasy novorozence jsou uloženy pouze na hlavě (mohou zůstat na ramenou a na zádech). Starší děti nemají čas se rozloučit s lanugo a zůstávají na tváři, rukou, nohou, uších a těle. Zbývající vlasy mluví o nezralosti plodu. Generická "dolů" v růstu nepůjde a za 1 měsíc úplně vypadne.

Většina novorozenců se narodí s originálními účesy, které způsobují náklonnost k rodičům. Původní barva a struktura se dramaticky mění s věkem dítěte, takže je nemožné posoudit vlasy novorozence, jímž se narodil, brunetka nebo blondýnka. Například blonďatý rodiče přichází do světlých tmavovlasých drobků. Podezření z vlastizrady je na místě, protože vlasy novorozence se znova a znovu změní.

Přesně zjistěte, že barva účesu dítěte je možná pouze o 2 roky. Změny barvy vlasů novorozence jsou spojeny s měnícím se hormonálním pozadím. Množství melaninu zodpovědné za barvu vlasové pokožky se postupně stabilizuje, takže pravá barva vypadá tak dlouho.

Jak se stříhat jemné vlasy?

Nezáleží na tom, kolik vlasů zdobí novorozence, měly by být každodenně česané. Postup je příjemný pro dítě, pokud je proveden správně. Získejte pro tento účel měkký kartáč z přírodních štětin. Propletete prameny světlem, čistým a hladkým pohybem. Frekvence česání vám říká tloušťka vlasů. Je zřejmé, že tlustý účes musí být ještě česán a na vzácných výhoncích stačí chodit 3-4 krát.

Příčiny ztráty vlasů u dítěte

Starosta rodičů o vypadávání vlasů u dětí stojí za to, aby lépe pochopili příčiny. Je důležité poznamenat, že závažnost problému závisí na věku dítěte. Studium negativních faktorů a podrobné studie umožnilo odborníkům poskytnout odůvodněné vysvětlení toho, co se děje. Zvažte problém podle věkových kritérií.

Ztráta vlasů u novorozenců je důsledkem hormonální úpravy. Odborníci odkazují na fyziologický proces, který nezpůsobuje úzkost. Každá dětská vlasina vypadá jinak: jedna nepatrně zmizí po celém povrchu, druhá má plešatinu na koruně, na zadní straně hlavy a na časové části hlavy a pro některé děti opustí celou hlavu. V tomto období není nutné uchýlit se k posílení prostředků, protože o půl roku začnou vlasy znovu růst.

Pokud po 6 měsících vlasy roste špatně, je nutná konzultace s lékařem. Důvodem může být hormonální nerovnováha nebo nedostatek vitamínů u kojenců. Hladké záplaty na zadní straně hlavy a na chrámech se objevují jako důsledek otáčení hlavy. Slabé chloupky dítěte se otírají proti látce a opustí hlavu. Mezi známky rachity je indikována alopécia hlavy, ale diagnóza vyžaduje potvrzení (podrobnosti v článku: známky křivosti u kojenců podle Komarovského). Následující znaky jsou pro Rahita charakteristické: silné pocení, bledost pokožky, mramorový nádech pokožky, pokles svalového tonusu, horečka.

Po šesti měsících věku vlasy začínají růst intenzivněji a rovnoměrněji.

Za 3-4 roky

Ztráta vlasů v tomto věku vyžaduje velkou pozornost. Faktory provokující mohou být:

 • špatná kvalita a neslučitelnost s dětskými výrobky na péči o vlasy;
 • škodlivé účinky životního prostředí;
 • nevyvážené dětské pokrmy;
 • kožní onemocnění, lichen, dermatitida;
 • houby a parazity;
 • vývoj kriminality;
 • nemoci vnitřních orgánů dítěte;
 • nedostatek některých minerálů a vitamínů.

Až 5 let

Po překročení tříleté hranice začíná tělo dítěte aktivní formací správného hormonálního pozadí. Jak víte, hormony jsou zodpovědné za stav kůže a vlasů člověka. Hormonální restrukturalizace vede k tomu, že ve věku 5 let dochází k intenzivnímu vypadávání vlasů. Hormonální selhání snižuje vlasové folikuly, kořenový systém se nestává a dochází ke ztrátě vlasů.

Pokud srovnáváte dvě období hormonálních výkyvů - děti a dospívající, pak v pětiletých plánech prochází méně násilně, u některých dětí však dochází k prokázání zvýšené vzrušivosti, změny nálady a nepřiměřené podrážděnosti. Obraťte se na odborníka, možná pomůže lék pokladem a uklidní zuřivý nervový systém.

Ne všechny děti pěti let se mohou pochlubit silnými prameny - naopak, během tohoto období dochází ke zvýšení ztrát vlasů

Od 6 do 8 let

Důvodem pro ztenčení prvních stupňů vlasů je stres způsobený změnou obvyklé rutiny života. První kroky 7-8 leté školní chodby, závislost na disciplíně, odpovědnost vůči rodičům a učitelům jim dávají velkou úzkost. Dítě je v každodenním stresu, snaží se vyrovnat se s novou sociální situací, zvýšenou duševní zátěží a širším prostředím.

Patologická ztráta: typy a příčiny

Specialisté, kteří se snaží zjistit, proč vypadají vlasy v raném věku, zjistily příčiny a rozdělily plešatost na druhy. Zvažte typy a příčiny ztráty:

 • Kožní onemocnění (doporučujeme si přečíst: kolik času trpí kožní onemocnění u dítěte?). Objevuje se na kůži ve formě kulatých skvrn. Pruhy lokalizované na těchto místech vypadají krátce oříznuté. Kauzální látka lišejníku je zvláštní houba. Ošetření provádí dermatolog s použitím různých antifungálních činidel.
 • Alopecia areata nebo alopécia u dětí. Vlasy vypadnou v celých svazcích a na pokožce zůstávají hladké oblasti jako hnízda. Způsobuje narušení funkce imunitního systému, což vede ke smrti folikulu. Důvod - při destabilizaci štítné žlázy způsobené stresem a jiným psychickým traumatem. Nemoc vyžaduje neustálé sledování.
 • Celková plešatost. Skalp úplně zmizí. Zobrazení se složitou sadu důvodů. Je ošetřen profesionálně s použitím komplexu léků.
 • Telogenní alopecie. Růst se zastaví, vlasová šachta se nerozvíjí, pramínky vypadnou, ale folikuly zůstávají pod kůží. Zjištěné příčiny indikují předávkování léky nebo vitamíny, poranění hlavy, operace prováděné. Cílem léčby je eliminace negativních faktorů.
Pokud dítě začalo být plešaté, musíte navštívit lékaře a zjistit příčinu tohoto jevu.

Proč jsou vlasy řídké nebo růst špatně?

Pokud rodič dítě roste špatně rok, rodiče se rozumně obávají. Nejčastěji se to vyskytuje u světlých dětí. Nicméně, maminky a táty potřebují vědět, že hustota vlasů závisí na dědičnosti. Podívejte se na své fotky v dětství a porovnejte účes s vlasy drobků: pokud vše vypadá stejně, není třeba se marně obávat.

Stojí za zmínku o individuálních charakteristikách dětí. Existují případy, kdy se vlasy začnou aktivně doplňovat růst a hustota blížící se 2letému věku. Taková pomalost neznamená, že s věkem se dítě netvoří načechraný účes. Chcete-li zlepšit pokožku hlavy, rodiče se uchýlí k lidovým prostředkům. Výjezd je poměrně riskantní, protože některé sloučeniny mohou vést k alergiím.

Odborníci doporučují prověřit výživu dítěte. Vyvažte to tak, aby dítě konzumovalo dostatečné množství vitamínů A, B, C, D, E, takže jeho strava obsahuje potraviny, které dodávají vápník, železo, hořčík, selén, zinek. Je důležité, aby výživy matky během období kojení obsahovaly takové prospěšné prvky, jako jsou omega-3 a omega-6 (polynenasycené mastné kyseliny) a živočišné bílkoviny (podrobněji viz, co dělat, když vlas vypadne během kojení?).

Syntetické vitamíny, které pomáhají růstu vlasů

Spoléhat se pouze na vyváženou stravu nestojí za to. Specialisté, zejména Dr. Komarovský, poukazují na účinnost komplexních vitaminových přípravků, které dokáží přinést množství nezbytných prvků do normálu. Produkty obsahují kompletní sadu vitamínů A, B, C a E. Vyrábějí se také speciální komplexy s komplexním pracovním vzorcem, které jsou ukázány dětem starším 12 let a dospělým. Děti by měly dostávat drogy pro děti.

VitaMishki

Jsou vyrobeny ve formě marmeládových medvědů atraktivních pro děti. Povoleno dětem od 3 let. Prostředky jsou prezentovány s jinou sadou účinných látek, které zlepšují paměť a imunitu, posilují vlasy a nehty, normalizují gastrointestinální funkce a zlepšují vidění. Marmaládové desky neobsahují umělé konzervační prostředky a syntetická barviva, jsou vyrobeny z přírodních ovoce a zeleniny. Každý druh pracuje na růstu a síle vlasů.

Abeceda

Komplex vitamínů "Abeceda" má univerzální účinek, včetně růstu vlasů. Aktivními složkami přípravku jsou kyselina listová, zinek, fosfor, vápník, které mají příznivý vliv na vývoj a tvorbu vlasové šachty. Struktura a kořenový systém je posílen, elasticita se zlepšuje a objem se zvyšuje. "Abeceda" není podávána dětem a pro děti od 1 roku si můžete koupit speciální hypoalergenní odrůdy komplexu vitamínů.

Abecední vitamíny jsou skvělé pro obohacení těla dítěte o soubor potřebných látek

Supradin

Nejlepší zástupce vitaminových komplexů pro malé děti. Pracovní vzorec je vytvořen s přihlédnutím k vlastnostem a potřebám malého člověka. Počet užitečných položek dokonale odpovídal. Každý typ obsahuje hlavní aktivní prvek, který může být zodpovědný za zlepšení mozkové aktivity, normalizace nervového systému, urychlení růstu vlasů.

Při žádosti o pomoc na syntetické vitamíny postupujte pouze po konzultaci se specialistou. Předávkování vitamínů není méně nebezpečné než jakékoliv jiné léky - mohou vést k alergiím nebo poruchám činnosti vnitřních orgánů dítěte. Nezapomeňte na zranitelnost dětské trávení. Pokud vitamínové přípravky způsobují pochybnosti, zajistěte zásobování živinami vyváženou stravou.

Jak se starat o dětské vlasy?

Kompetentně postavená péče o vlasy - je klíčem k její kráse a zdraví, každá matka o tom ví. Měsíční dítě musí každý den umýt hlavu, ale bez použití detergentů. Mycí hlavou odstraňujete přebytečné kožní tuky a mrtvé kožní buňky, které zasahují do volného dýchání pokožky. Šampon může být použit nejvýše 1-2 krát týdně. Jakýkoli prací prostředek používaný k mytí hlavy dítěte by neměl mít alkalickou základnu, takže dospělé šampony a mýdla nejsou vhodné.

Používejte hypoalergenní dětské šampony. Jejich pH je 5,5. Začněte postup, neaplikujte šampon na hlavu dítěte, nalijte ji do dlaně, zředěte malým množstvím vody a masírujte hlavu dlaní s produktem. Při utírání hlavy je třeba také opatrnost: netřižte tvrdou vrstvu, jen povrchovou vrstvu odstraňte, abyste odstranili vlhkost. Masáž jako samostatný postup zlepšuje přívod krve a výživu vlasových folikulů.

Proč dítě roste špatně?

Dnes, sympaty.net bude hovořit o problému, který se stará o mnoho rodičů. Jedná se o pomalý růst vlasů u dítěte - obvykle u kojenců a dětí rok nebo dva.

Tak se to skutečně stává často a může to být mnoho důvodů. Budeme se snažit pochopit, proč chloupky dítěte rostou špatně a jak urychlit jejich růst.

Proč se rodiče rodí tak špatně: hlavní důvody

Jak víte, folikuly (cibule) se tvoří v pokožce plodu v děloze. Ale růst kudrlin po narození, kdy dítě je rok nebo dva, bude přímo záviset na genetické predispozici. Pokud se rodiče zřídka zrodila v dětství, budou mít také své dítě.

Pokud víte jistě, že důvodem pomalého růstu je dědičnost, pak se nemusíte starat.

Pokud se ale dítě rodí špatně, obzvláště od roku a staršího, a rodiče byli s tím v pořádku, mohou to být další důvody.

 • Nesprávná výživa matky. Zdraví a vývoj dítěte závisí do značné míry na tom, jak jí matka (při kojení). Pokud spotřebovává jen málo živin, vitamínů a minerálů, neměli byste být překvapeni, že dítě nemá rychlý růst kudrlin.
 • Nesprávná výživa dítěte. Pokud je dítě podáváno uměle nebo již odstaveno, měla by se věnovat zvláštní pozornost jeho stravě. Například dítě trpí ročně dlouhými vlasy, což může být příčinou nedostatku vápníku, fosforu, vitamínu D a mnoha dalších vitamínů a mikroelementů, které jsou nezbytné pro vývoj.
 • Nadměrná úzkost. Pokud je dítě velmi bláznivé bez důvodu, nervózní a snadno vzrušující, neustále plačí, když je vzhůru, pak je to přesně to, co může způsobit, že se žárovky vyvinou špatně. Pokud jste si takový vzorec všimli, měli byste se poradit s neurológem, abyste pochopili, proč se to děje, a stabilizujte nervový systém dítěte.

Dětské vlasy roste špatně: co mám dělat?

Na základě důvodů, že vlasy rostou špatně, popsané na stránkách sympaty.net výše, můžete volat způsoby, jak je vyloučit.

Správná výživa

Toto by mělo být první přikázání mumií, pokud dítě vypadá po 2 roky špatně. V tomto věku bude vše závislé na vyvážené stravě.

Nezapomeňte do stravy zahrnout potraviny bohaté na vitamíny A, C, E, PP a skupinu B - játrové a mořské ryby, pohánka, petržel, mrkev, paprika, máslo a vejce.

Pokud jsou děti již ve vyšším věku, mohou předepsat speciální dětské vitamín-minerální komplexy, ale stojí za to poradit s pediatrem. Z toho budou nejen kudrlinky růst rychleji, ale kosti a svaly budou vytvořeny správně.

Správná péče o vlasy

Dříve bylo věřeno, že pokud by dítě bylo řezané nebo zcela oholené v raném věku, zvlnění by se zlepšilo. To je mýtus, ale bohužel mu mnozí maminky stále věří.

Pokud je dítě staré několik měsíců, je lepší, aby se vlasy vůbec nedotýkaly - může to poškodit nejen jemnou pokožku hlavy, ale i samotné vlasové folikuly. Naopak, je nutné chránit hlavu dítěte před účinky šamponů (používejte pouze nejjemnější dětské prostředky) a vysoušeč vlasů, nedělejte těsné ocasy a pletence.

Masáž

Stimulaci krevního oběhu pokožky hlavy je možné pomocí mechanického působení, jmenovitě masáž. Chcete-li to provést, můžete použít měkké kartáče navržené speciálně pro děti. Ale je lepší masírovat kůži prsty po aplikaci několika kapek přírodního oleje.

Výborný účinek na růst vlasů a dokonce i na tvorbu nových folikulových přírodních olejů, jmenovitě lopuchu a kolečka. Doporučujeme olej trochu předehřívat. Olej můžete nechat po masáži po celou noc a ráno si umýt vlasy. Taková masáž, mimochodem, dokonale uklidňuje dokonce i příliš vzrušující děti.

Lidové prostředky ke stimulaci růstu vlasů

Ale co přesně stojí za to udělat, je použití přírodních produktů na mytí vlasů a vytváření masky na nich. Můžete použít všechny ty výrobky, které my, ženy, používáme pro masky. Je nutné vyloučit pouze ty, které stimulují krevní oběh příliš mnoho (hořčice, brandy, červená paprika), aby se jemná pokožka hlavy nedostala do spáleniny. A zde jsou některé z nejlepších produktů, takže kadeřiny dítěte rostou pomalu a špatně, ale rychle a hustě:

 • kefír: můžete udělat masky a můžete ji použít ve své čisté podobě jako šampon. Je lepší vzít přirozené domácí mléko a dát ho kyslé, nakupovat kefír je nežádoucí. Čím delší bude kefír na hlavě dítěte, tím výraznější kudrlinky poroste;
 • Pokud dáváte přednost použití dětského šamponu nebo mýdla k praní, můžete přidat několik kapek rakytníka nebo oleje z neplodu - to jsou dobré nástroje pro kadeře, které rostou rychleji.

Můžete použít tyto jednoduché, ale velmi efektivní způsoby, jak zvlhčit, silnější a krásnější kudrlinky vašeho dítěte.

Důvody, proč vlasy dítěte rostou špatně. Recepty na zrychlení růstu

Cévové žárovky u dítěte pocházejí z dělohy. Dítě se může narodit s hustými vlasy nebo zcela plešatou.

 • Rychlá navigace k článku:
 • Příčiny špatného růstu vlasů
 • Jak urychlit růst vlasů
 • Lidové prostředky
 • Oleje
 • Masky
 • Masáž
 • Správná péče
 • Další způsoby
 • Je špatný růst vlasů důvodem k obavám
 • Recenze

Existuje několik důvodů, proč chloupky dítěte rostou špatně a každý má své vlastní vlastnosti.

Příčiny špatného růstu vlasů

Dědictví

Jedná se o jeden z nejčastějších důvodů, proč vlasy dítěte rostou špatně. Žárovky jsou položeny na 6. měsíc těhotenství a tvoří se často až do narození.

Genetický faktor při formování těla dítěte je jedním z hlavních faktorů. Ropné vlasy od otce nebo matky mohou být zděděné a dítě.

Současně, jestliže oba rodiče trpí pomalejším růstem vlasů, pak šance na stejný výsledek u dítěte se zvyšují na maximum. V případě, kdy mají rodiče husté vlasy, potom může dítě dědit gen slabých vlasů od prarodičů.

Genetický faktor - určuje růst lidských vlasů

Vlastnosti těla

Vzniká v děloze, dítě přijímá nejen geneticky determinovanou strukturu těla, ale také vytváří individuální vlastnosti. Mohou to být odpovědi na otázku, proč chloupky dítěte rostou špatně.

Struktura žárovek, pokožka, asimilace vitamínů - jeden z hlavních důvodů ovlivnění tloušťky a intenzity růstu vlasů.

Hormonální pozadí

Tento faktor je zodpovědný za všechny aspekty lidského těla. Je nestabilní a může se v životě změnit více než jednou. Děti mohou několikrát měnit barvu očí a vlasů na pozadí hormonálních emisí.

Rychlost růstu a počet reprodukčních žárovek jsou také ovlivňovány hormony. Stabilní hormony se dostanou do 11 let. Od tohoto věku je jeho účinek na pokožku hlavy výrazně snížen.

Vývoj vlasových folikulů je ovlivněn hormony.

Péče o vlasy

Dalším důvodem, proč vlasy dítěte rostou špatně, může být špatná volba šamponu.

Jiný příklad - dívky jsou charakterizovány příliš těsnými způsoby tkaní opletení, koníku nebo jiného účesu. Tuhý, špatně kvalitní hřeben může poškodit vlasové folikuly.

Stav nervového systému

Stres, pocity, duševní poruchy zpomalují projev mnoha aspektů lidského těla, včetně intenzity růstu vlasů.

Nemoci

Problémy spojené s kožními lézemi, zejména hlavou, se často stávají důvodem, proč se vlasy dítěte zhoršují.

Nemoci nervového a imunitního systému zastavují reprodukční schopnosti vlasových folikulů, čímž zpomalují růst a snižují tloušťku komůrky.

Nedostatek vitamínů

Vápník a vitamin D - jeden z nejdůležitějších faktorů přispívajících k růstu všech tělesných tkání.

Nedostatek těchto látek v požadovaném množství vede k křehkosti vlasových tyčí, nedostatečné stimulaci pro tvorbu mazových žláz a výkonnost vlasových folikulů.

Jak urychlit růst vlasů

Existuje několik možností, jak vyřešit problém. Nejprve musíte zjistit, proč se v tomto období vlasy dítěte vůbec nerozvíjí.

Po určení příčiny je nutné zvolit nejlepší postup individuálně. Zvažte každý z možných bodů podrobněji.

Lidské prostředky, které vám pomohou

Přírodní pomocné způsoby, jak odstranit problémy z nějakého důvodu, špatný růst vlasů zůstává relevantní kdykoliv. Snadno se připravuje doma a neobsahuje chemikálie. Odstraňte nepříjemné rysy vývoje pomalého růstu vlasů jak u dospělých, tak u dětí.

Několik receptů na urychlení růstu vlasů u dítěte je odvar pro oplachování. Po umytí hlavy 2-3krát týdně opláchněte vývarem z cibulové kůry, kopřivy nebo hřebíků.

Bujón z loupané cibule pomáhá posilovat vlasové folikuly a urychluje růst vlasů

 • Husku Dost 4 lžící. l cibulovou kůru v nakrájené podobě, aby se uvaril v 1 litru vody. Po vaření trvá asi hodinu, vypusťte. Bujón je připraven k opláchnutí vlasů dítěte.
 • Nettle. Infuze z nettle stimuluje činnost žárovek, čímž v případě, že vlasy rostou špatně, může zlepšit výsledky jak u dětí, tak u dospělých. Připravte si 6 polévkových lžiček. l suché listy a vařit v 1 litru vařící vody. Nechte infuzi po dobu 2 hodin. Naplňte a opláchněte vlasy.
 • Coltsfoot Vynikající podporuje růst infuze, vyrobené ze 3 polévkových lžiček. l Suchá tráva v litru vroucí vody. Kontejner s odvarováním na hodinu by měl být pevně uzavřen víkem. Před použitím napněte.

Oleje pro urychlení růstu vlasů

Tento nástroj pomáhá eliminovat problém, kvůli kterému rodí dítě špatně.

Je efektivnější ve spojení s první možností oplachování. Oleje se třejí do vlasové pokožky několik hodin před umytí vlasů.

Zde jsou některé recepty pro řešení problému pomalého růstu vlasů dětí:

1. Na základě lopatkového oleje.

Musí být mírně zahřátý ve vodní lázni a třepán do kořenů. Zabalte hlavu ručníkem, vytváříte teplé podmínky pro reakci, nechte agens 40-60 minut. Po opláchnutí hlavy obvyklým způsobem.

Ropový olej může být nahrazen ricinovým olejem, účinek zůstane stejný.

Castor a lopuchový olej se používá k tření vlasových kořenů

2. Na bázi kyseliny nikotinové v olejovém roztoku.

Nástroj je možné zakoupit v lékárně. Zlepšuje krevní oběh pokožky hlavy, čímž stimuluje intenzitu práce žárovek.

Farmaceutický přípravek smíchaný s aloe šťávou v poměru - 1 ampule 0,5 lžíce. l aloe. Třepe se do kořenů 1 krát týdně a po 2 hodinách opláchněte obvyklým způsobem.

Masky na vlasy z přírodních složek

Jednoduché masky na bázi kefír nebo kuřecích vajec podporují růst vlasů a posilují jejich strukturu.

Kefirová maska ​​na vlasy má výživné a regenerační vlastnosti.

1. Kefír.

Fermentovaný mléčný výrobek má příznivý účinek na špatně rostoucí nebo zakrnělé vlasy u dětí. Stačí je aplikovat na pokožku hlavy s masážními pohyby a po 15 minutách umyt.

Kefír by neměl být chladný, může být nahrazen kyselým mlékem.

Vaječný žloutek pomáhá posilovat, vyživovat a zvětšovat vlasy

2. Vejce. Účinnost příznivých účinků vaječného žloutku může být zvýšena pomocí pomůcek.

Smíchejte 1 žloutek s 1 čajovou lžičkou roztaveného medu a přidejte ke směsi 2 lžičky. zelí a broskvové šťávy. Šířte celou masu nad pokožku hlavy a obalte ručníkem. Po hodině opláchněte šamponem.

[box type = "warning"] Pozor! Použití lidových léků pro špatně rostoucí vlasy by mělo být provedeno s ohledem na to, že dítě nemělo alergickou reakci na složky použité v přípravku. [/ Box]

Baby scalpová masáž

Zvyšuje průtok krve do pokožky hlavy a podporuje vylučování mazových žláz. Zase snižují poškození vlasů a jsou přirozenou obranou, kterou produkuje tělo.

Aby dítě nemělo problémy s chudým růstem vlasů, můžete použít speciální hřeben s přírodními štětinami nebo postupujte rukama.

1. Masírujte štětcem.

Provést běžné česání, ale s mírným tlakem. Dělat manipulace po celé hlavě z krku na čelo a v opačném směru.

Doba trvání 10-15 minut ráno nebo před spaním denně.

2. Masírujte rukama.

Ruce položené na obou stranách hlavy. Prsty lehce ohnuté a rozložené po celé hlavě. Masírujte pokožku jemným tlakem v kruhových pohybech. Nejprve manipulujte ve směru hodinových ručiček, pak proti.

Postup je prováděn denně.

[box type = "info"] Důležité vědět! Masáž nepomáhá při vypadávání vlasů, pomáhá předcházet ztrátě vlasů a urychluje jejich růst.

Měl by být používán k profylaktickým účelům kromě jiných metod. [/ Box]

Správná péče o krásu

Jeden z hlavních problémů chudého růstu vlasů u dítěte a proč může vypadnout může být nesprávně zvolený šampon nebo jeho použití.

Je třeba vybrat dětský šampon bez agresivních přísad. Starší děti potřebují produkty, které odpovídají typu vlasů.

Pravidla pro mytí vlasů:

Šampon by měl být dobře vymyt.

 • Procedura pro čištění vlasů pro přípravu teplé a ustálené vody.
 • Šampon důkladně opláchněte a několikrát jej napojte.
 • Nepoužívejte otřete hlavu, ale jen pokořte měkkým ručníkem a nechte vlasy přirozeně vyschnout.
 • Použijte pouze suché vlasy. Pro děti do dvou let - s kartami s přírodními štětinami, po - s dřevěným hřebenem.
 • Při česání se často mění umístění dělení.
 • Dívky nerobí účesy, které vyžadují pevný svazek vlasů.

[box type = "note"] Tip! Při použití kosmetiky, která stimuluje růst vlasů, věnujte pozornost složení.

Neměl by obsahovat četné chemické přísady a složky, u nichž dítě již má nebo může mít alergickou reakci. [/ Box]

Další způsoby

Ty zahrnují různé vnější faktory, které ovlivňují růst vlasů, některé z nich jsou uvedeny níže.

1. Sluneční koupele.

S dítětem, jehož srst se zhoršuje, je nutné chodit za slunečného počasí. To přispívá k přirozenému zahřívání žárovek a k nasýcení těla vitaminem D.

Chůze s dítětem při slunečném počasí nasytí tělo dítěte vitamínem D

2. Mořská voda.

Sůl je známá svými léčebnými vlastnostmi pro vlasy. Je přítomen ve velkém množství v mořské vodě. Sůl, která nepodléhá zpracování, udržuje vlastnosti v plném rozsahu.

3. Ořezávání hrotu.

Sekce vlasů je způsobena vnějšími a vnitřními faktory. Tělo vynakládá prostředky na obnovu. Odříznutí postižených konců zbavuje tělo potřebné obnovy a umožňuje posílat všechny živiny zdravějším vlasům.

Rozdělené hroty na vlasy je třeba oříznout

4. Saturace vitaminem.

Tam je více masa, který obsahuje hlavní množství bílkovin, mléčné výrobky, bohaté na vápník. Poskytnutí dostatečného množství těchto látek umožňuje tělu jejich distribuci s maximálním přínosem.

Je špatný růst vlasů důvodem k obavám

Odpověď na tuto otázku, která znepokojuje mnoho rodičů, závisí na tom, proč vlasy rostou špatně a zda je na tomto základě závažná patologie dítěte.

Tento problém sám o sobě nemá závažné důsledky pro dítě, ale může často znamenat závažná onemocnění.

Onemocnění střev a žaludku, nedostatek vitamínů, rachita, anémie - jedna z nejčastějších. Znamená to vážné poškození zdraví, které může v zanedbaném případě vést k nezvratným důsledkům.

Chcete-li zjistit příčiny problémů s vlasy, musí být dítě nejprve předáno pediatři.

Pokud má dítě špatné nebo žádné vlasy, měli byste kontaktovat pediatra. Pomůže to zjistit, proč se to děje, a zda existuje místo pro existenci této nemoci.

Pokud tělo dítěte pracuje správně, nemějte obavy. Správná péče o vlasy pomůže zvýšit objem vlasů na hlavě dítěte.

Zdraví pro vás a vaše děti!

Podívejte se na video, ve kterém E. Komarovský hovoří o příčinách trichologických problémů u dětí:

Je možné urychlit růst vlasů - tricholog bude říkat:

Co musíte jíst, aby vaše vlasy byly zdravé a rostly rychle - dozvíte se z tohoto videa:

Proč dítě roste špatně?

Úroveň zdraví dítěte lze určit nejen jeho stížnostmi, ale také jeho zjevem. Pokud rodí dítě špatně, rodiče by neměli v tuto chvíli zůstat bez dozoru. Vzhledem k tomu, že někdy může svědčit o vývoji některých onemocnění dítěte, které by mohly v budoucnu výrazně narušit jeho kvalitu života.

Co, jak a proč?

Než odpovídáme na otázku, proč vlasy dítěte rostou špatně, je třeba poznamenat, že vlasové folikuly na hlavě se začínají tvořit až v 6. měsíci vývoje plodu. Mohou být aktivní nebo pasivní a záleží na tom, jak rychle dítě porodí po porodu.

Ovšem nejen vlasové linie ovlivňují fyziologické rysy. Pokud vlasy u kojenců na HB špatně roste, pak může být na vině podvýživou matky. Koneckonců, všechny důležité látky pro růst a vývoj jsou přenášeny mateřským mlékem k dítěti, a pokud nejsou matkou vynechány, odkud pocházejí?

Proto pokud kojíte své dítě a zjistíte, že jeho vlasy rostou velmi špatně, měli byste svou dietu pečlivěji zvážit. Musí obsahovat čerstvé ovoce a zeleninu. Aby se předešlo alergickým reakcím u dítěte, měla by být upřednostněna zelená zelenina a ovoce.

Pokud je vaše dítě již dost staré a jíst "dospělé" jídlo, věnujte pozornost jeho jaru. Pokud je špatně zarostlý a pomalý růst vlasů, pak je příčinou nedostatku vápníku v těle. A doplnit zásoby tohoto minerálu zvýšit množství mléčných výrobků v dietě dítěte. A aby byl vápník lépe absorbován, je třeba dítěti dát více ryb. Obsahuje hodně fosforu, který pomáhá absorbovat vápník v těle.

Pokud vlasy dítěte roste špatně u jednoho roku a starší, pak příčinou může být rachita. Toto onemocnění je charakterizováno nedostatkem vitamínu D v těle. Jeho nedostatečnost vede k špatné absorpci fosforu a vápníku a také ovlivňuje celkový fyziologický stav dítěte. Proto zanedbávat tuto situaci nestojí za to. Pokud jste si všimli všechny známky rachity u svého dítěte, okamžitě ho ukažte svému lékaři.

Pokud dítě roste ve věku 3 roky špatně, důvodem může být jeho nestabilní nervový systém. Křiklavé a hlučné děti se neklidně chovají v období bdění a v době spánku, často se otřásají a plačí. To vše má negativní vliv na celkový stav dítěte, a proto není žádoucí odložit léčbu tohoto onemocnění. Dítě musí naléhavě ukázat neurologovi. Lékař po vyšetření drobků předepíše použití speciálních léků, které pomohou stabilizovat psycho-emocionální stav dítěte a problém pomalého růstu vlasů zmizí sám o sobě.

Také chudý růst vlasů u dětí může být ovlivněn faktory, jako jsou:

 • hormonální poruchy;
 • autoimunitní onemocnění;
 • dermatologické nemoci (psoriáza, ekzémy atd.);
 • genetická predispozice.

Jak pomoci?

Jak již bylo zmíněno výše, pokud roste dítě dítěte na hlavě, důvodem může být nedostatek jednoho nebo druhého vitamínu v těle. Proto k řešení tohoto problému musí rodiče nejprve věnovat pozornost stravě dítěte. Musí to být vyvážené a rozmanité.

Ve stravě dítěte by měla být spousta vitaminů A, B, C, D a PP, stejně jako minerály, které jsou známy všem - vápník, fosfor, hořčík, fluor, atd. Uspokojte tělo těmito látkami pouze přidáním do stravy:

 • maso a ryby;
 • mléčné výrobky a mléčné výrobky;
 • čerstvou zeleninou a ovocem.

Pokud ještě své dítě kojíte, je potřeba upravit dietu, vyloučit z ní všechny "špatné" potraviny a nahradit je zdravými. Pokud nekojíte a vaše dítě konzumuje mléčné výrobky, měli byste je zvolit velmi opatrně. Přečtěte si směs před tím, než ji dáte. Musí obsahovat vitaminy a minerály a obal musí být "opevněn".

Více dospělých dětí k urychlení růstu vlasů může dostat speciální multivitamínové komplexy. To však může být provedeno pouze po předchozí konzultaci s lékařem. A pamatuj! Žádné tablety nemohou nahradit správnou a vyváženou stravu.

Pokud rodíte dítě špatně a nevíte, co s ním dělat, nepokoušejte se lépe a vyhledejte lékařskou pomoc. Naplánuje test, který určuje přesnou příčinu pomalého růstu srsti dítěte a zvolí léčbu, která rychle a účinně odstraní problém. Nezapomínejte, že růst vlasů je hlavním ukazatelem zdraví dítěte a může naznačovat vývoj skrytých onemocnění, které je třeba léčit již v dětství.

Pomalu rostou vlasy u dítěte: důvody a co dělat?

Vzrušení mnoha matek, pokud dítě roste pomalu, je oprávněné: růst vlasů je ukazatelem zdraví dítěte.

Ale k panice, pokud jsou chlupy chomáčů tenké a řídké a dítě samo o sobě není ani rok staré, nestojí to za to. Vlasy procházejí stupněm formování stejným způsobem jako všechny ostatní orgány dítěte.

Příčiny pomalého růstu vlasů u dětí

Před rozhovorem o možných anomáliích je třeba objasnit tři faktory, které ovlivňují normální růst pokožky hlavy:

 1. Vlasy na hlavě nebo těle dítěte a dospělé jsou typickým jednoduchým atavismem, který nám zanechá od vzdálenějších předků, podle darwinských učení;
 • Vlasy jsou vláknité přísady kůže, přesně stejné jako nehty, protože se skládají z 95% keratinoidů - hlavních buněk epidermis;
 • Další 2% se podává ostatním mikroelementům s vitamíny a 3% - vlhkosti;
 • Vlasy na hlavě jsou nejvíce "výživnými" orgány - vlasové folikuly dostávají potřebné látky z 225 tisíc mazových žláz a v těle je 250 tisíc takových žláz;
 • Mastná látka, která živí každou žárovku vlasů, ve které se nachází kořen vlasů, poskytuje kořeni všechny živiny, s nimiž je tělo bohaté, nezbytné pro růst vlasů;

S takovou pozorností ze systému živin není překvapující, že vlasy jsou nejrychleji rostoucím orgánem lidského těla.

 • Kromě toho jsou vlasy koncentrovány samy o sobě celou hmotností chemických a organických prvků, které má tělo.

Proto analýza vlasů na mineralogu (studie mikro- a makroekonomických prvků v těle) poskytne přesnější výsledky než obvyklé močové a krevní testy.

Krevní sérum obsahuje údaje o 8 až 10 prvcích, když je partie - od 30 do 50!

Takový složitý a bohatý orgán dítěte, jako jsou vlasy, by měl mít dlouhý vývojový cyklus - to je první důvod pro pomalý růst vlasů.

 1. První vlasy se objevují u dítěte dokonce i uvnitř, v 3. měsíci těhotenství a pokrývají celé embryo jako kůži, přičemž pouze dlaně a hromady kůže "nahé";
 • Tato kůže se nazývá "lanugo" a její hustota závisí na genetických vlastnostech matky a otce dítěte. Mizerný rodiče, čím hustší a dlouhý bude plod lanugo;
 • Taková struktura hustoty vlasového pláště zůstane s dítětem po zbytek života, a to i po skončení 6. měsíce březosti, kůže se "odlupuje", rozpustí se v plodové plodové vodě;
 • Dítě bude udržovat poměrně tenčí lanugo na ramenou, na čele, na uších a na vnějších stranách paží a nohou. Nejvíce odolný vlasový kryt zůstává na hlavě formovaného plodu.
 • Stejný snímek s vlasy lze pozorovat u předčasně narozených dětí;
 • Děti, které trpělivě čekaly na jejich narození, ztratily pozůstatky lanugu, procházející růstovým kanálem, a na hlavě takzvané "vlasy narození" zůstávají z přirozených důvodů;
 • Je pravda, že 4-8 týdnů po porodu mohou vlasy dítěte rozpadat - to je fyziologická norma, neměli byste se bát;
 • Pro ty děti, které dostaly gen vlasů vlasů, se vlasová linie rychle uzdraví. Pro ty, kteří nedostali tento gen - vlasy pomalu rostou, bude trvat až rok nebo dokonce déle, než bude počkat na silný růst.

Genetická predispozice je druhým přirozeným faktorem tlustých vlasů nebo jejich nedostatkem.

 1. Lidské dítě je nejvíce bezmocná a nedokonalá bytost mezi všemi ostatními dětmi zvířat.
 • Po narození je pouze lidské dítě tak "klinicky" nestabilní k nejmenším vnějším vlivům, takže je náchylné k nemocem a potřebuje obzvláště pečlivou péči.
 • Důvodem je nedokonalé hormonální pozadí, které je regulováno endokrinními žlázami. Nedokonalé žlázy - nedokonalé pozadí;

Práce srdce dítěte, čistota jeho kůže, síla kostí a samozřejmě růst a stav vlasů závisí na dobře koordinované práci endokrinního systému.

 • První fáze "zlepšení" endosystému je dokončena do 2. roku. V tomto věku je již možné předvídat barvu a tloušťku vlasů dítěte;
 • Druhá etapa bude trvat až 5 let. Ale i zde mohou vlasy zmizet a růst, měnit tloušťku a stín;
 • Třetí fáze - probuzení sexuální sféry a uvolňování pohlavních hormonů do krve - puberta. Teprve poté, co projde touto dobou, končí konečná tvorba vlasových folikulů na konci hlavy;
 • Ty chloupky, které jsou založeny po dospívání, mohou být považovány za "skutečné";
 • Zatímco endokrinní žlázy dokončují jejich formování, vlasy dítěte mohou růst pomalu, někdy rychle, pak se stávají hustými, pak ztuhlé těsně před našimi očima.

Nedostatek endokrinního systému je třetí příčinou pomalu rostoucích vlasů.

Jak pomoci růst vlasů rychleji?

Pokud první tři faktory vůbec nezáleží na přání rodičů urychlit růst vlasů dítěte, vy (rodiče) jste povinni poskytnout Vašemu dítěti nejlepší možnou výživu, na které bude záviset vývoj a vývoj všech ostatních systémů a orgánů.

Dobrá výživa je zárukou zdraví dítěte, což v budoucnu ovlivní kvalitu jeho budoucího života, a ne jen růst vlasů.

Kojení

Vzhledem k tomu, že během období kojení získává drobky všechny nejdůležitější prvky přímo z prsou matky, výživu samotné maminky přichází do popředí. Přečtěte si článek: Dieta během kojení >>>.

Vědět Správně zvolená strava může výrazně ovlivnit růst vlasů dítěte - mléko by mělo obsahovat všechny stopové prvky a vitamíny, které přispívají k tvorbě endokrinního systému novorozence a rozvoji jeho imunity.

 1. Pomalu roste dětská srst? Kojte a postupujte podle pokynů Světové zdravotnické organizace nejméně po dobu 2 let;
 2. Kromě toho je jód a vitamin D důležité pro dobrý růst vlasů u dítěte.

Při nedostatku jódu zvyšuje mamička únavu, vzniká slabost, kůže vysušuje a začíná hojná ztráta vlasů. Její dítě se cítí stejně.

Během těhotenství a během kojení věnujte pozornost vaší stravě. Pokud je nedostatek jódu, stojí za to pít další vitamínové doplňky.

Vitamíny skupiny D

Přebytek vitaminu D v těle maminky a dítěte může vést k aktivnímu růstu vlasů, ale k výskytu následujících příznaků:

 • poruchy zažívacího traktu (zvracení, zácpa nebo průjem);
 • porušení spánku a bdění (viz článek: Proč děti spí špatně? >>>);
 • skoky v nárůstu hmotnosti;
 • smála;
 • křeče;
 • vyluhování minerálů z kostní tkáně;
 • ztenčení nebo dokonce úplná ztráta vlasů je alopecie.

Pomalý růst vlasů může být způsoben nepřiměřenou stravou kojící matky. Pokud jste ve stravě, nebo jíte špatně a zřídka, nemůžete si dát čas na dobrou výživu - musíte myslet. Chráníte nejen vaše tělo, ale také tělo dítěte.

Je docela možné, abyste svůj den vytvořili takovým způsobem s dítětem před rokem, kdy budete mít dostatek času pro sebe i pro něj. Sdílím mé tajemství učení se třemi dětmi na semináři. Jak může matka udělat všechno s dítětem v náručí >>>

Jezte ze společného stolu!

Z obecné tabulky - příliš objemný výraz, i když do jednoho roku by dítě mělo mít čas vyzkoušet "k zubu" prakticky všechno, co se připravuje v rodině.

Je to důležité! Pokud se ve věku 8 měsíců dosud neobjevily zuby dítěti a sotva pronikly chloupky narůstají nepatrně zpomalit nebo přestanou růst vůbec, pravděpodobně to může být porušení metabolismu vápníku a fosforu.

 1. S tímto porušením může být další značka extrémně velká pružina. Požádejte pediatra při příštím vyšetření, aby cítil pramen dítěte a vyjádřil názor na tuto otázku;
 2. Bylo by dobré zahrnout tvaroh (pro děti), studený žloutek, zeleninové pyré, zelenou zeleninu a ovoce, pohankovou kaši v dětské stravě.

Pokud dítě nejezdí komplementární potraviny špatně, pak stojí za to pracovat na získávání zpětného zájmu o potraviny. Podívejte se na kurz ABC Prikormy: bezpečné zavádění prikorma baby >>>, kde je uveden schéma korekce chuti k jídlu krok za krokem.

 1. Když je tělo nasyceno mikroelementem obsaženým v těchto produktech, výrazně se zlepší stav vlasů.
 2. Ostrý-násilný růst vlasů u dítěte, zatímco byste neměli očekávat. Stačí, abyste dostali z křehkých, tenkých vlasů nahé vlasy zdravé struktury.

Rachy a další nemoci

Dítě roste špatně ve věku 1 roku? Dítě spí neklidně, strach a úzkost? Ruce a nohy potíte hodně a pot potřísněný charakter a kyselá vůně? Jsou hrany nevyvinutého fontanelu měkké a zadní část hlavy ztrácí kulatý tvar?

Možná, že dítě nemá vápník - rachity.

Ricket

Jedná se o poměrně vzácnou onemocnění dítěte naší doby.

 • Nejčastěji se vyskytuje u předčasně narozených dětí, u dětí, které jsou náchylné k alergickým reakcím na výživu a u dětí, které jsou zřídka na čerstvém vzduchu - slunce nestačí. Přečtěte si podrobný článek: Příznaky rachity u kojenců >>>;
 • Naštěstí ve vnitřních orgánech nedochází k žádným změnám, ale je zapotřebí kampaň na vyšetření krve (pro vápník, fosfor a alkalickou fosfatázu);
 • Další - užívání vitamínu D podle schématu navrženého lékařem.

A pamatuj! vrozené rahity se nestane! Stejně jako žádné děti, které nejsou vyléčeny touto chorobou!

 • Dlouhodobá léčba, zbytkové účinky, včetně slabého růstu vlasů na hlavě, může trvat dlouho, ale pokud jsou dodržovány pokyny pediatra, onemocnění ustoupí a pomalu rostoucí vlasy nahradí pružné kadeře.

Hypotyreóza

 1. U tohoto vzácného vrozeného onemocnění existuje nejen pomalý růst vlasů u dítěte, ale i kosterní poruchy, první známkou těchto poruch je stejná zvýšená pružina;
 2. Porucha je snížení funkce štítné žlázy;
 3. Pokud máte podezření na porušení vývoje endokrinního systému, měli byste vyšetřit koncentraci hormonů štítné žlázy (T4) a hypotalamu (TSH) v krvi.

Substituční léčba hormony štítné žlázy nutně povede k pozitivním výsledkům a vlasy dítěte budou přisouzeny jako bonus.

Poruchy nervového systému

Pokud vypadnou vlasy a rozdělí se u dospělých "od nervů", pak se mohou chovat i u dětí.

 • Lokalizace plešatých oblastí na určité části hlavy může znamenat slabou zásobu krve v této oblasti, což způsobuje bolesti hlavy a nervové stavy;
 • Nervozita dítěte, doprovázená špatným růstem vlasů a ztrátou vlasů, konvulzivní aktivitou a plačem během spánku, může být spojena s porušením metabolismu manganu a hořčíku;
 • Zvýšená rozmary a hysterie mohou být příznaky onemocnění vnitřních orgánů dítěte a poruch duševního vývoje (viz také článek: Dítě neustále bolesti, proč a co dělat s kňučením? >>>).

Pozor! Je nutné nejen najít příčinu nervového porucha dítěte, ale také odstranit! Navštivte pediatrického neurologa.

Choroby pokožky hlavy

Přerušování vlasů u dítěte a jejich pomalý růst mohou naznačovat onemocnění pokožky hlavy.

 1. Pokud si všimnete lupů nebo kapes plné plešatosti, jděte na trichologa nebo dermatologa. Projíždí skalp.

Porucha mazových žláz je polovina potíží, kožní onemocnění je nepříjemnějším "objevem".

Od 2 do 5

Dítě roste pomalu za 2 roky? A předtím tato otázka nezpůsobila nepokoje? Gratulujeme! - Vaše dítě se přestěhovalo do nové hranice vzniku endosystému!

Hormonální systém začal první fázi přípravy pro dospívající období, což se projevuje pomalým růstem vlasů u dítěte a jeho částečnou ztrátou.

Vědět Snížení růstu a hustoty vlasů od 2 do 5 let je naprosto normální a nemusí se o ně starat.

Obecně jsme zkoumali hlavní příčiny pomalého růstu vlasů u dítěte a shrneme:

 • U dětí mladších jednoho roku je pomalý růst vlasů zcela normální;
 • Chcete-li, aby vaše vlasy rostly dobře - kojte dítě, krmit podomletí včas a ujistěte se, že vaše dítě jí dobře (viz článek: Proč dítě nechce jíst? >>>);
 • Pokud máte podezření, že pomalý růst vlasů je spojen s nedostatkem vitaminů, kontaktujte svého pediatra;
 • Pro úplné vyšetření budete muset projít neurologem a tricholožkou;
 • Růst chlupů u dítěte se děje ve vlnách. Další etapa zpomalení růstu je 2-4 roky.

Pokud se setkáte s pomalým růstem vlasů u dítěte, podělte se o připomínky, jaký byl důvod a jak jste se s touto situací vyrovnali?

Pro Více Informací O Suché Vlasy