logo

Jak zvolit správný barevný odstín pro vlasy

Při výběru barviva na vlasy, mnoho lidí věnuje pozornost nejen barvu, která je nakreslena na obalu, ale také čísla vedle něj. A někteří dokonce vzali paletu do svých rukou, studovali ji a pak je podle čísel, že najdou správné obaly. Jaký je tento kód a proč jsou čísla tak důležitá?

Při organizaci palety barev musí každý výrobce barevných vláken dodržovat určitá pravidla. Barva barvy může být při tisku zkreslena, protože to, co kupující chce získat, a to, co se v důsledku toho získá, má někdy výrazné nesrovnalosti. Aby se předešlo tak nepříjemnému výsledku událostí, byly zavedeny univerzální digitální symboly barev a jejich odstínů. Jsou stejně důležité pro profesionální výrobky a pro barvy určené pro domácí použití.

Co znamenají čísla?

Každá paleta barev vlasů se skládá ze dvou, tří nebo třímístných čísel. Navíc každá číslice má svůj vlastní význam. Hlavní věc je první číslo. Může být oddělena od následujícího bodu, zlomku, pomlčky nebo vůbec nesmí být oddělena. Jedná se o indikátor hloubky barvy (pitch). To může být od 1 do 12 (od černé až po nejsvětlejší blond). Kód je dešifrován následovně:

 • 1 - černá;
 • 2 - tmavě tmavý kaštan;
 • 3 - jen tmavý kaštan;
 • 4 - kaštan;
 • 5 - lehký kaštan;
 • 6 - tmavě blond;
 • 7 - blond;
 • 8 - světlá blond;
 • 9 - blond;
 • 10 - světlá blond;
 • 11 - velmi světlá blondýnka;
 • 12 - platinová blond;
 • 0 - čistý přírodní odstín (modrý, červený, zelený).

Tip! Tóny od 1 do 10 odpovídají přirozeným barvám. Chcete-li získat vlasy 11 nebo 12 tónů, je třeba dokonce i zesvětlit blond vlasy. Nicméně, na rozdíl od tónu 0, tyto barvy vypadají přirozeně.

Následující obrázek označuje hlavní barevný odstín, poslední - další. Někdy namísto těchto čísel mohou být nuly - to znamená, že trubka obsahuje barvu čistého tónu - světle hnědého, tmavého kaštanu nebo například světlé blond. Pokud je číslo, může být dešifrováno podle následujícího schématu:

 • 1 - modrozelená;
 • 2 - stříbrná lila;
 • 3 - zlatá;
 • 4 - měď;
 • 5 - fialová-červená;
 • 6 - červená;
 • 7 - hnědozelené (khaki);
 • 8 - perlový popel;
 • 9 - čistý popel.

Čísla 3-7 označují teplé odstíny a 1-2, 8-9 - odstíny za studena. To znamená, že pokud balíček obsahuje digitální kód 4.45 - to znamená, že barva je gaštan, ale s měděným a světle fialovým červeným odstínem. Vědět, co čísla na paletě znamenají, můžete přesně vybrat požadovanou barvu.

Co to znamená?

Někteří výrobci opustili digitální klasifikaci barev a dopis používají pro tyto účely. Každé písmeno použité pro takový kód je první písmeno v názvu barvy v angličtině. To je:

 • A - popel (popel);
 • B - béžová (hnědá);
 • C - měď (měď);
 • G - Zlato (zlaté);
 • M - Mokko (mahagonová barva);
 • N - Naturals (Blonde);
 • R - červená (červená);
 • V - Fialové (fialové);
 • W - Teplé (teplé žluté).

Kombinace těchto písmen a jejich sekvence umožňuje přesněji určit nuance určitého tónu. Tato klasifikace je schopnost jasně identifikovat každou barvu v paletě odstínů. Proto i přesto, že každý výrobce má svou vlastní paletu barev, aby si zvykl na každou z nich, postačí studovat jeden univerzální kód.

Proč potřebuji znát barevný zápis?

Otázkou je vaření: proč si zapamatovat, jaké číslo nebo písmeno znamená co když si můžete vybrat balíček barvy podle barvy na obalu. Navíc téměř všichni výrobci v balení používají mini-paletu, která ukazuje, jak se barva na vlasy na základě jejich původního tónu. A přesto, pro ty, kteří pravidelně malují, je důležité znát vlastnosti kódu. Existují přinejmenším dva důvody.

 1. Odborníci doporučují dokonce i při radikální změně barvy použití odstínů, které nejsou o více než 3 tóny světlejší nebo tmavší než originál. V opačném případě nemusí být výsledek tak úspěšný, jak bychom rádi.
 2. Pokud se primární barvení vlasů vyskytne v salonu, zjistíte od majitele přesný nátěrový kód a budete pokračovat v této proceduře doma - rychleji a levněji. Koneckonců, jaké označení profesionálních barev a domácí úkoly jsou totožné.

Tip! Tato volba je dobrá pouze v případě, že byla pouze zabarvená. Například, uniformní po celé délce vlasů nebo ombre. Komplexní barvení s uvolněním specifických pramenů doma není vždy možné opakovat.

Každý výrobce představuje celou řadu odstínů vlasů ve formě palety. A to znamená, že vyzbrojené palety různých značek (a je snadné je najít na internetu) a vědět, kolik barev chcete získat, není těžké vybrat nejlepší barvivo pro vaše vlasy.

15 oblíbených barviv na vlasy a jejich palety

Dnes je na trhu barevných barev zastoupena nejširší paleta výrobců a palety různých barev.

Ženy vždy usilují o dokonalost a jsou velmi sebejisté. Ale vynalézavější a optimističtější lidé vědí, že nejlepší způsob, jak se rozveselit, je změnit svůj účes. Zde je nejsnazší způsob, jak se přeměnit na sobě, abyste zbarvili vlasy.

Dnes je na trhu barevných barev zastoupena nejširší paleta výrobců a palety různých barev. Jako by vlna kouzelné hůlky se může stát spálenou brunetkou, červenohnědou šelma nebo jemnou blondýnou.

Samozřejmě, pokud jste zvyklí vždycky zcela vzdát se rukou kadeřníků, není nutné pochopit odstíny barev, i když je to užitečné. Ale pokud dáváte přednost tomu, abyste si vybrali stylisty, je lepší se naučit navigaci v paletě, která je zpravidla poměrně rozsáhlá.

Paleta barev vlasů

Paleta barev je druh mapy, se kterým můžete navigovat ve všech různých barvách a vybrat vhodný odstín vlasů. Paleta poskytuje jasnější obraz barvy, na rozdíl od barvy. Obvykle jsou umístěny odstíny na speciální lepenkové knížce, která otevírá před sebou řadu různých odstínů barvy, prezentovaných ve formě malých vzorků umělých vlasů.

Výrobci barev používají pro své palety umělé materiály, protože jsou odolnější a odolnější, protože jsou neustále dotvářeny rukama. Jedná se o hlavní výhodu těchto palet - můžete vizuálně ocenit vybraný odstín, pohybovat se, vidět hru barev a všechny půltóny. Fotka na krabičce barvy není schopna toho.

Paleta barev: profesionální a domácí barvení

Výrobci domácích barviv na vlasy mají o něco menší výběr odstínů než profesionální výrobci barviv. Mohou nabídnout až sto a více variant odstínů jedné barvy. Navíc mohou být profesionální barviva vzájemně smíchány a získány všechny nové odstíny. Nebojte se takového velkého množství vzorků a podívejte se pozorně, můžete snadno zvolit.

A možná je to naopak, ale barvy v profesionální barevné paletě jsou nasycené, zářící. To potvrzuje profesionální paleta barvy vlasů společnosti Syoss.

Vzorky barev jsou uspořádány v paletě nikoliv náhodným způsobem, ale podle určitého vzoru. Ideální paleta velkých firem obvykle vypadá, jako byste našli ten správný tón velmi rychle. Níže jsou nejsvětlejší odstíny barvy, které postupně snižují počet tmavší. To znamená, že nejtmavší tóny budou umístěny níže.

Odráží paletu barev vlasů

Barvy pro brunety, blondínky a červené oči obsadí samostatné ostrovy v paletě, proto jste si vybrali váhu, musíte nejdříve rozhodnout o odstínu, ne na tónu. Zde je třeba se zaměřit na svůj typ vzhledu barev. Může být teplý nebo chladný. Správná definice typu barvy zajišťuje, že váš obrázek bude harmonický, a to znamená, že se vám bude líbit výsledek.

Například barva s popínavým odstínem je vhodná pouze pro dívky s chladným typem barvy. A pokud se majitel zlatých vlasů rozhodne barvit s popínavým odstínem, její vlasy získají zelený odstín. Podle toho, teplý odstín nevypadá přirozeně na dívku s chladným typem vzhledu.

Poté, co se rozhodnete pro nezbytný "teplý" nebo "chladný" podtón budoucí barvy vlasů, musíte zvolit její tón. Používáte-li barvivo k domácímu barvení, můžete dostat pouze odstín blízko barvy vlasů tím, že změníte jeden nebo dva tóny nahoru nebo dolů. Výběr profesionální barvy poskytuje větší svobodu volby, protože pro získání požadované barvy lze použít různé oxidační činidla.

S pomocí palety barev každá dívka, ať už je to brunetka, blondýnka nebo rusovlasá, může nezaměnitelně vybrat požadovanou barvu pro sebe a může se v ní nekonečně lišit.

Paleta barev pro blondýnky

Paleta barev pro blondýnky je nejrozmanitější, tyto barvy jsou nejvhodnější pro kardinální barevné experimenty. Blonďatým děvčatům jsou nabízeny zářivé odstíny platiny, studené popelky nebo zlatavé blondýnky. Zlaté kudrlinky jsou ideální pro "jarní dívky" se světlými očima. Ash blond je skvělá volba pro typ "letní".

Odvážná platinová fit sebedůvěru dívky chladný typ barvy. Nejmenší škody na struktuře blond vlasů způsobují odstíny zlaté a platinové palety.

Paleta barev pro brunety

Paleta barev pro brunety je reprezentována hnědým, lilkovým, gaštanovým a červeným odstínem. Paleta černých odstínů přispěje k vytvoření záhadného a mystického obrazu: modrá černá, švestková černá a černá barva křídla.

Obzvlášť pestrá paleta kaštanových odstínů, tady a čokolády, a ořech, a různé odstíny kaštanu a karamelu. Ashy odstíny budou vyhovovat zeleně-eyed dívky a zlatavě hnědé až lískové.

Nejextrémnější je paleta červených odstínů barvy. Držáky studeného typu jsou vhodné barvy od tmavě hnědé až po černé křídla a pro teplý vzhled - od středně hnědé až po bohatou čokoládu a tmavě hnědé.

Paleta barev pro červenou barvu

Červené vlasy by se neměly vztahovat na světlé nebo bohaté tmavé barvy. Paleta kaštanů pomůže učinit obraz přísnější a skromnější. A pro ty, kteří chtějí mít světlejší barvu vlasů - granát, měď, burgundy a bohaté červené odstíny.

Je třeba poznamenat, že různí výrobci mohou mít stejný odstín stejného jména. Například, jasně blond může být nazýván perlou nebo stříbrem.

Jak si vybrat barvivo na vlasy

ELLE doporučuje výběr barevných produktů.

Pro transformaci nemusí nutně jít do salonu. Barvu vlasů můžete změnit doma. Příručka ELLE obsahuje základní pravidla pro výběr barviva pro vlasy, takže experiment s krásou bude s největší pravděpodobností ukončen ve vaší prospěch. Pokud nevíte, jak si vybrat barvivo a barvu vlasů, jděte do obchodu, abyste si koupili barvivo s odbornými konzultanty. Špecialista vám pomůže určit svou přirozenou barvu, navázat ji na požadovanou barvu a nabídnout nejpřesnější odstín barvy. Pokud neexistuje konzultant a musíte se spoléhat jen na svou vlastní sílu, pak je několik důležitých doporučení.

Jak vybrat stín

Nevybírejte odstín barvy, zaměřte se na někoho jiného. Přineste celebritový účes stylistovi a požádejte ji, aby ji zopakoval na hlavě, je jedna věc. Měli byste však mít na paměti, že výběr barvy vzhledem ke skutečnosti, že jde o Melania Trump, což znamená, že se vám bude hodit, je nebezpečné. Zkontrolujte typ barvy a zjistěte nejvhodnější odstín barviva na vlasy.

Při nákupu barvy se neporovnávejte s propagačním modelem na obalu. Atraktivní reklamní fotografie s více vrstvami retušování jsou často velmi vzdálené od konečné barvy. Na zadní straně balíčku barvy se často nachází tabulka tónů, která je více nebo méně blízká realitě. V návodu výrobce často udává výsledek, který bude dosažen po barvení. Právě tato informace - a nikoliv propagační obraz - je důležitá při výběru odstínu barvy.

Nová barva vlasů by měla být v souladu s tónem pleti. Majitelé kůže v teplých barvách vhodné barvy se zlatými odstíny. Pro dívky s "chladným" typem pleti jsou vhodné platinové blondy, tmavé kaštany, vínové a švestkové odstíny.

Stejné platí pro oči. Lidé s hnědými, zelenými odstíny očí jsou velmi gaštanové a zlaté odstíny s červeným nebo červeným odstínem. Majitelé šedých a modrých očí preferují studené perleťové odstíny.

Značková tabulka

Abyste se nezměnili, jak si vybrat barvivo na vlasy, prostudujte si označení. Na obalech barviv na vlasy najdete čísla, která profesionál může snadno dekódovat a běžný kupující vůbec nerozumí. Tato čísla označují tón, odstín a odstín barvy. První číslice označuje hloubku tónu barvy, druhou (hlavní) - hlavní barvu, třetí - další odstín.

V paletě je deset hlavních barev, plus nebo mínus několik barev pro každou značku. 1: černá, 2: tmavě hnědá, 3: středně hnědá; 4: světle hnědá, 5: tmavá blond, 6: střední blond, 7: světlá blond, 8: střední blond, 9: jasně blond, 10: platinová blond.

Odstíny trochu méně, respektive: 1: přirozený, 2: prach, 3: zlatý, 4: měď, 5: červený, 6: fialový, 7: hnědý, 8: perleťový.

V závislosti na účelu barvení je jasné, které barvivo na vlasy je lepší vybrat. Opatrně čtěte složení barviva pro obsah čpavku. Amoniaková barva efektivně lakuje šedé vlasy, ale na přirozené vlasy může překvapit a barvu změnit dramaticky. Pokud je účelem barvení zachovat barvu, aktualizovat obrázek a přidat nová upozornění, pak je lepší zvolit jemnější barvy bez amoniaku.

Je důležité vědět, že čím šedivější vlasy, tím jasnější výsledný odstín. Totéž platí pro pěstované šedé kořeny.

Pokud hledáte barvu pro domácí barvivo na vlasy a nevíte, který z nich si vyberete, kupte si lehčí odstín. Zesvětlení vlasů a fixace odstínu je mnohem snazší, takže nový světelný tón zanechává světlo.

Mnozí, kteří se poprvé odvážili na vlastní barvení, se starali o to, jak si vybrat barvivo na vlasy a zachránit je během procedury. Chemické vlasové barviva jsou trvalé a částečně trvalé. Rozdíl je v tom, že permanentní barviva pronikají hluboko do vlasů a zaručují trvalé barvení v jakémkoli stínu. Polosamoční barviva mají bezpečnější složení (bez amoniaku, peroxid vodíku), jsou méně škodlivé pro zdraví vlasů, ale nemohou se pochlubit rekordní odolností.

Transformace do zcela nového odstínu je lepší začít s poloprůběžnou nátěrovou hmotou, která se po 30 šamponovacích procedurách umyje. Tentokrát stačí, abyste pochopili, zda se vám nový odstín líbil, v jakých barevných gradacích se cítíte lépe a jste připraveni pokračovat v experimentu.

Vždy se podívejte na datum vypršení barvy vyznačené na obalu, otevřené trubky a nepoužívané během měsíce, které by měly být vyhodeny. Zbledlé barvivo může způsobit nepříjemné překvapení.

Příprava na barvení

V předvečer obarvení odborníci doporučují testování na alergickou reakci. Dokonce i když nepoužíváte barvu jedné značky poprvé a plně ji důvěřujete, nemůžete vědět, jaké složení je uvnitř balení, zda byly dodrženy všechny normy bezpečného skladování a přepravy. Stačí, když na kůži uvnitř lokte naložíte několik kapek barvy, abyste zjistili, zda dojde k alergické reakci nebo ne. Pokud není pozorováno zarudnutí a svědění, je vše v pořádku a můžete pokračovat v barvení.

Dodržujte dočasná doporučení uvedená na obalu. Tím, že držíte barvu na vlasy, částečně zvyšujete stín, ale ve skutečnosti s vlastní rukou zhoršíte stav vlasů.

Je lepší umýt tmavé odstíny (zejména lilky) o něco dříve, aby nedošlo k barvě pohádky jednorožce. Poznamenejte si čas v době barvení a zkuste rychle nanášet barvu. Pamatujte si, že tvrdé tlusté vlasy skvrny delší než tenké a měkké.

Hurst Shkulev Publishing

Moskva, st. Shabolovka, dům 31b, 6. vstup (vchod z koně Lane)

24 nejlepších palet barev vlasů (foto)

Barvení vlasů umožňuje změnit obrázek a vytvořit individuální obraz. Správná barva může zdůraznit důstojnost tváře. Někdy je velmi obtížné zvolit správnou barvu vlasů, ale paleta profesionálních barviv na vlasy vždy přijde na záchranu.

Obsah:

Domácí palety barev vlasů

Profesionální palety barev vlasů

Palety barev vlasů pro domácí použití

Dnes má kosmetický trh značný počet značek, které nabízejí barvy pro barvení doma.

Hlavní rozdíl mezi domácími a profesionálními barvami spočívá v tom, že jejich složení je univerzální. Obvykle obsahují velké množství amoniaku a peroxidu vodíku. Díky těmto aktivním složkám je pigment dokonale fixován uvnitř vlasů a zajišťuje stabilní zbarvení. Bohužel výrobci barev nemohou vzít v úvahu mnoho faktorů, včetně stavu vlasů konečných spotřebitelů. To je důvod, proč někdy dívky nemohou dosáhnout požadovaného výsledku - výsledná barva se může výrazně lišit od barvy barvy zobrazené na fotografickém obalu nebo paletě.

Všechny amoniakální barvy určené pro domácí použití pracují na jednom principu. Liší se pouze počtem dalších komponent. Oni poskytují trvalý výsledek - barvení se ukáže být nasycený a hluboký.

Měkké skvrny poskytují barvy bez amoniaku. Pokud se podíváte na barvy vlasů, můžete vidět, že se blíží přirozenému odstínu.

Barvivo na vlasy Garnier Color naturals (Garnier)

Dye Garnier Color naturals má jedinečné složení, obohacené avokádovým olejem, olivou, karitem a polymery, které dokonale vyhlazují strukturu vlasů a poskytují jim jedinečnou měkkost.

Kromě užitečné kompozice je potřeba pestrou paletu barev. Odstíny jsou rozděleny do 9 kolekcí, což velmi usnadňuje výběr vhodné barvy. Z navrhované palety můžete vybrat různé odstíny blond, kaštanu, "černé odstíny", "červené odstíny" atd.

Barevný pigment má vysokou odolnost.

Loreální preference barvení vlasů (Loreální preference)

Paint Loreal Preference vám umožní aktualizovat váš obrázek, udělat jej živější a nezapomenutelný. Paleta barev se těší svou rozmanitostí. Všechny odstíny dávají vlasům krásný a přirozený vzhled. Celkově je rozsah barev reprezentován 32 módními barvami.

Kvalitativní složení se provádí pod přísnou kontrolou odborníků v laboratoři. Barva umožňuje získat trvalé barvení, které trvá až osm týdnů. Součástí balení je balzám určený k ochraně barev.

Paleta pro barvení vlasů (paleta)

V roce 1997 se objevila legendární Paletová barva v kosmetickém průmyslu. K dnešnímu dni obsahuje paleta barev nejmódnější a trendovější odstíny. Díky dobře navržené formulaci barva dokonale lakuje šedé vlasy, zatímco barva je pevně připevněna. Přírodní pigmenty přispívají k pečlivému zbarvení. Oranžový olej, který je součástí, obklopuje všechny vlasy, takže je hladký a lesklý. Barevná schéma se skládá z přirozených a barevných, jasných barev.

Syoss Barva na vlasy (Cies)

Syoss barvivo na vlasy je jednou z populárních značek, které nabízejí zajímavou a různorodou barevnou paletu. Zamilovala se do mnoha slavných stylistů a kadeřníků. S krémovou strukturou barva jemně padá na vlasy a vůbec neteče. Farebná škála zahrnuje ušlechtilé, přirozené odstíny, které udržují vlasy dlouhou dobu. Celkově je paleta reprezentována čtyřmi skupinami barev: černá, světlá, kaštanová a červená.

Barva Syoss byla opakovaně udělena titul "Produkt roku". Vyvíjí se v souladu s mezinárodními standardy.

Schwarzkopf Perfect Mousse barva (Schwarzkopf Perfect Mousse)

Schwarzkopf Perfect Mousse barvivo na vlasy vám umožní získat krásnou, přirozenou barvu, která bude jiskřena s krásnými světlem. Paleta barev obsahuje 15 módních a zajímavých odstínů. Použití barvy nezpůsobuje potíže, protože se nerozšíří v procesu barvení. Dobře uvažovaná formulace zajišťuje jemné zbarvení a vytváří hlubokou, ušlechtilou barvu. Lehká struktura barvy ve formě pěny se snadno aplikuje. Absence tak agresivního prvku, jako je čpavek, vám umožňuje získat skvělý výsledek bez poškození vlasů. Barevná schéma představuje tmavé a světlé odstíny.

Odlévání laku Crème Gloss, L'Oreal (Casting)

Bezbarvý nátěr na vlasy Casting Crème Gloss je skvělá volba pro získání krásného a ušlechtilého stínu. Paleta barev je různorodá a představuje hnědou, světelnou, tmavou barvu v různých variantách. Unikátní vzorec je navržen tak, aby splňoval nové trendy, má jemné zbarvení. Komponenty prezentované v kompozici nedráždí pokožku hlavy a neklouzávají. Barevná schéma sestává z 30 přirozených odstínů, které mohou uspokojit potřeby kterékoli módní ženy.

 • 300 - Dvojité espresso
 • 400 - Kaštan
 • 432 - Čokoládová lanýže
 • 534 - Javorový sirup
 • 553 - mandlový pralinek
 • 525 - Fond čokolády
 • 6354 - Karamel Macchiato
 • 600 - světle hnědá
 • 635 - Čokoládový pralinek
 • 680 - Čokoláda Mocha
 • 7304 - Kořeněný karamel
 • 723 - Čokoládové soufflé
 • 780 - Ořech Mocha
 • 8031 - světlý blond zlatý popel
 • 810 - Světle světlá blondýnka
 • 832 - Creme Brulee
 • 910 - Velmi lehký blonďák
 • 931 - Velmi světlý zlatý zlatý popel
 • 100 - Černá vanilka
 • 200 - Černá káva
 • 323 - Tmavá čokoláda
 • 412 - Kakao s ledem
 • 415 - Mrazivý kaštan
 • 503 - Čokoládová poleva
 • 513 - Mrazivý cappuccino
 • 515 - Mrazivá čokoláda
 • 535 - Čokoláda
 • 603 - Mléčná čokoláda
 • 724 - Karamel
 • 743 - Kořeněný med
 • 1010 - světlý popel světlo blondýna
 • 1013 - světlé světlo blond béžová
 • 1021 - Lehký světlý pokryv

L'Oreal Excellence Creme Barva (Exellance L'Oreal)

Krémová barvivo na vlasy L'Oreal Excellence Creme poskytuje jemné zbarvení v životních podmínkách. Nedílnou součástí barviva jsou pečující složky, které účinně snižují negativní účinek činidel na strukturu vlasů. Přírodní oleje a vitamíny zajišťují plynulost, měkkost a trvanlivost kudrlin. Paleta barev obsahuje mnoho různých odstínů, ze kterých si můžete snadno vybrat nejvhodnější volbu. Barvivo dokonale skvrnit šedé vlasy. Díky pečlivě vybraným komponentům má složení trvalý účinek a výsledná barva vlasů neztrácí dlouhou dobu svou atraktivitu. Farebná škála je představena 20 velkolepými odstíny.

Prodigy L'Oreal Vlasová barviva (Prodigy)

Přirozená barevná paleta produktu Prodigy L'Oreal má vynikající efekt. Dobře promyšlená kombinace barevných pigmentů poskytuje hluboký, objemný odstín doplněný luxusním leskem. Mikro-oleje obsažené ve složení mají pozitivní účinek na strukturu vlasů, vyhlazují je a umožňují vám získat rovnoměrný výsledek od kořenů ke špičkám. Barva bez amoniaku má bohatou barevnou škálu, která zahrnuje tmavé a světlé odstíny.

Wellatonové vlasové barvivo (Welllaton)

Hair Dye Wellaton - zaujímá přední místo v prodeji. Paleta barev obsahuje jasné, bohaté odstíny, které usnadňují změnu obrazu z nudy a dávají obrazu zvláštní "vědro". Barevná schéma zahrnuje nejvíce trendové odstíny. Proto si zvolit pro sebe vhodnou možnost budou mít možnost jakékoli dívce. Krémová barva se snadno používá, výsledný efekt je srovnatelný s profesionálním zabarvením. Barvy jsou nasycené, hluboké a mnohostranné.

Malování Faberlic Krasa (Faberlic)

Vysoce kvalitní moderní barvivo Faberlic Krasa je založeno na organických složkách. Jejich činnost je zaměřena na vysoce kvalitní a bezpečné zbarvení. Výběr barev zobrazuje všechny základní odstíny. Pomocí barvy získáte požadovanou barvu bez poškození vlasů. Při použití doma není vůbec těžké dosáhnout salonního efektu. Příjemná konzistence se snadno aplikuje na vlasy, vyrovnává se rovnoměrně a poskytuje krásné zbarvení. Barevná schéma je zajímavé, protože je možné zvolit náhradní odstíny.

 • 11,0 Ultralehká blondýnka
 • 11.1 Ashy Ultrabrillant Blonde
 • 11.8 Ultralehká perleťová blondýnka
 • 9.8 Velmi světlá blond béžová
 • 10.1 Ultra jasný jasan blond
 • 9.1 Velmi lehký jasan blond
 • 8.1 Světlý popelník blond
 • 8.8 Světlá blond béžová
 • 7.1 Ash Blonde
 • 6.1 Tmavý popel blonďatý
 • 6.0 Dark Blonde
 • 7,0 Blondýna
 • 5.3 Světlý zlatý kaštan
 • 5.0 Jasný kaštan
 • 4,0 Kaštan
 • 4.3 Kaštan zlatý
 • 4.1 Ash Brown
 • 3,0 Tmavý kaštan
 • 1.1 Černá a modrá
 • 1.0 Černá
 • 3.05 Kaštan z horké čokolády
 • 4.05 Kaštanovou čokoládu
 • 4.5 mahagonový kaštan
 • 5.35 Kaštan z lehké čokolády
 • 5.46 Světlá měď kaštanová červená
 • 6.6 tmavě blond červená intenzivní
 • 6.46 Dark Copper Blond
 • 7.46 Blond mahagon mědi
 • 7.4 Silná blond měď
 • 6.34 Tmavě zlatá zlatá měď
 • 7.34 Blond zlatá měď
 • 8.34 Světlá blond zlatá-měď
 • 8.3 Světlá blond zlatá
 • 9.3 Velmi blond blond zlatá
 • 9,0 Velmi světlá blond
 • 8.0 Světlá blond

Malovat Anthocyanin Druhé vydání (Anthocyan)

Laminovací barvivo na vlasy Anthokyanin je bezpečný výrobek pro barvení vlasů jakéhokoli druhu. Zahrnuté do aktivních součástí vytvářejí neviditelnou ochrannou vrstvu, která obklopuje všechny vlasy a vytváří úžasný efekt.

Paleta barev se vyznačuje jasnými a zajímavými odstíny. Celkově obsahuje 45 barev. Rozsah od průhledných laminovaných k tvůrčím barevným odstínům: červená, modrá, modrá, fialová. Barevný gamut je založen na rostlinných složkách, které dodávají vlasům jasné a syté barvy.

Výběr barvy barvy nutně zohledňuje typ vzhledu

 • Dívky s vzhledem "zimní" fit šedé barvy na vlasy a popelovité odstíny. Také zimní dívky mohou věnovat pozornost černé barvě. Zjištění takového typu barvy je snadné. Kůže má světle mléčný odstín. Barva očí - šedá nebo modrá.
 • Letní typ barvy v souladu s popelem, karamelové květy. Rovněž vhodná blond a čokoládová barva.
 • Jarní dívky mají světle modré nebo nazelenalé oči, často kůže pokrytá pihami. V tomto případě můžete zvýraznit jednotlivé prvky exteriéru se zlatými odstíny.
 • Podzimní dívky jsou neuvěřitelně velkolepé s červenými, měděnými kadeřemi.

Profesionální palety barev vlasů

Profesionální barvivo na vlasy naznačuje bohatou paletu barev. Ale to není jediný rozdíl mezi výrobky na profesionální úrovni a barvami pro domácnost. Všechny barvy určené pro péči o salon jsou testovány a projdou laboratorními testy. Teprve po obdržení pozitivního výsledku se výrobky dostávají do prodeje.

Také profesionální barvy nejen barví vlasy, ale také přispívají k jejich restaurování. Obsahují vitaminy a další živiny, které snižují negativní účinky chemických sloučenin.

Hlavním charakteristickým znakem salonních výrobků je, že je možné kombinovat barvy a barvy tak, aby bylo dosaženo požadovaného odstínu. Velitel míchá dva nebo dokonce tři odstíny, aby vytvořil harmonický soubor. Barva vlasů navíc umožňuje potlačit jas nežádoucích odstínů, odstraňuje žluté vlasy na bělených vlasech.

Profesionální barva vlasů Estel (Estelle)

Estelle se nedávno objevila na kosmetickém trhu, ale rychle získala přízeň profesionálních stylistů a kadeřníků. Texturovaná paleta barev vám umožňuje získat krásné a ušlechtilé odstíny, které dávají obrazu zvláštní kouzlo a kouzlo. Barevná schéma se skládá ze 32 základních odstínů, které umožňují vysoce kvalitní a profesionální zbarvení kudrlin. Výhodou barvy je nejen jeho ušlechtilé barvy, ale také skutečnost, že se skládá z keratinového komplexu, který dokonale posiluje poškozenou strukturu vlasů.

Barva na vlasy - vyberte si dokonalou barvu

Touha změnit barvu přirozené vlasy, nebo zdůraznit, že je vlastní mnoho žen. Navíc je to skvělý způsob, jak změnit obraz, a moderní kosmetické prostředky barvení a péče o vlasy činí tento proces jako jednoduchý a neškodný pro vlasy.

Moderní produkty barvení vlasů mohou být rozděleny do několika kategorií: odolné nebo trvalé barvy; částečně trvalé měkké barvy; a tónování nástrojů. Výběr barviva závisí na tom, jaký výsledek chcete dosáhnout při barvení vlasů. Některé ženy si vybírají dočasné barvení šamponem, zatímco jiné preferují trvalé zbarvení vlasů.

Trvalé zabarvení je trvanlivější a trvá déle, ale bohužel časté používání takových barviv poškozuje vlasy. Nejvíce trvalé inkousty obsahují amoniak, který má negativní vliv na strukturu a stav vlasů. Ačkoli je to ten, kdo poskytuje hluboké proniknutí barviva do struktury vlasů. To je největší odolnost vůči nátěru. Je možné se zbavit stálého zbarvení jen jedním kardinálem - krájet vlasy a počkat, až vlasy přirozené barvy rostou.

Na rozdíl od stálých nátěrů neobsahují měkké semipermanentní nátěry amoniak. Tato složka v jejich složení je nahrazena jinými, lehčími a tudíž méně destruktivními látkami pro strukturu vlasů. Proto jsou nazývány jemnými. V takových výrobcích barviva neprostupují příliš hluboko do vlasů a postupně se vymyjí. Stejně jako odolná barviva, měkké polostálné obsahují komplex různých přísad, které dodávají vlasům lesk a dobře upravený vzhled. Po každém šamponování se barva s takovým barvením postupně ztrácí na intenzitě a po šesti až desetinásobném promytí zcela zmizí hlava. Jemná barva je vhodná pro ty, kteří nechtějí radikálně měnit barvu vlasů a obracejí se z hořící brunetky na blondýnku nebo naopak.

Tamponové šampony odstraňují pouze povrch vlasů a nepronikují do struktury. Toto je nejvíce nestabilní forma barvení.

Při výběru barviva nebo vlasového šamponu je vždy nutné věnovat pozornost složení přípravku - složky by neměly poškodit vlasy nebo pokožku hlavy. Krásná a přirozená barva vlasů je oblíbeným snem většiny žen, protože správně vybraný odstín zdůrazňuje krásu a hloubku očí, stejně jako zdravou záři pokožky.

Krásné vlasy - husté a lesklé - byly vždy považovány za nejlepší výzdobu ženy. Ale moderní dámy se často nelíbí barva daná přírodou. Ženy se odtamtud pokoušejí změnit, nebo alespoň upravit. Jak to dělat správně, aniž by to mělo vliv na vzhled a vlastní zdraví?

Současným trendem v barvě je snaha o přirozené odstíny. Bez ohledu na to, proč jsou vaše vlasy barvené - od touhy skrývat šedé vlasy nebo s dekorativním účelem - musíte se snažit vytvořit přirozené tóny. Například, blondýnka je lepší dát přednost teplým odstínům - zlatý, jasan-blond, titian. Čistý typ "perhydrol" se vůbec nezapadá do moderní módy, protože vypadá nepřirozeně.

Účes a barva vlasů, odpovídající barvě a tvaru obličeje, zdůrazňují individualitu člověka. Při změně stylu vlasů může dojít ke změně barvy nebo umístění bělených pramenů. Současně bychom však neměli zapomínat, že např. Světelné prameny v přední části vizuálně zvětšují obličejové rysy a naopak.

Paleta barev vlasů - která barva je pro vás vhodná

"A všechno není tak, a to není všechno. ", - sebekritičtější a snaha o dokonalost dívky jsou stále výraznější a hledí do jejich reflexe. Současně nejoptimističtější a vynalézavější ženy chápou, že nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak zvýšit špatnou náladu, je změnit účes.

Taková přecitlivělá a proměnlivá stvoření, jako žena, snímající nejmenší změny v přírodě, v životním prostředí, se snaží transformovat sama sebe například barvením vlasů.

Aby mohla žena přesně upravit svůj obraz, vyrazí do obchodu nebo kadeřníka, kde je prezentována různorodá paleta barev vlasů.

Zde v nádherném paláci krásy získává nejširší paleta barviv na vlasy a okouzlí s tajemstvím barvy a pro ty, kteří se chtějí stát hořící brunetkou s hůlkou kouzelné hůlky a snít o červenohnědé šelmě a sní o blond vlasy.

Složitost však spočívá nejen v výběru přesné barvy z předložené palety barev vlasů, ale také v obtížnosti získat očekávanou barvu. Protože paleta barev vlasů je velmi všestranná. A každá barva (od konkrétního výrobce) má určité vlastnosti, požadavky.

Při výběru barvy a značky barviv na vlasy je třeba vzít v úvahu mezi navrhovanou paletou barviv na vlasy, že paleta barevných vlasů vykazuje pouze přibližný odstín pravděpodobného výsledku. Nová barva závisí nejen na kvalitě laku, prestiži značky, ale na struktuře a typu vlasů.

V této sezóně je paleta barev vlasů zaměřena na váhu kaštanu, tj. všechny odstíny hnědé a zlaté. Ale módní trend je zaměřen na tmavé, tlumené barvy. Bílá paleta barev vlasů je méně zastoupena. Blond, podivně, jděte do stínu...

Paleta barev pro vlasy pro brunety: červená, hnědá, lilek, kaštanové odstíny. Mystický a tajemný vzhled poskytne paletu barev pro vlasy korálového křídla.

Paleta barev barev kaštanových barev je obzvláště bohatá: je velmi světle hnědá a tmavě hnědá, ořechová a čokoládová. Extrémnější je paleta barev pro vlasy červených odstínů.

Paleta barvy vlasů pro červenou: Dívky se slunečnými a přirozeně ohnivými vlasy by se neměly obracet na světlou a bohatou paletu barev palety. Červené vlasy, které chtějí vypadat mírněji, přísněji a obchodněji, odborníci doporučují paletu barvy mědi a kaštanu.

Paleta barev vlasů pro blondýnky: blond krásy mají širší paletu barev, protože jasné barvy vlasů jsou ideální pro většinu kardinálních barevných změn vlasů. Nejméně poškození struktury blond vlasů způsobí paletu barev vlasů zlatých a platinových odstínů.

Takže v této sezóně je paleta barev vlasů široká a mnohostranná. A podle předpovědí vedoucích stylistů budou módní tóny z možné palety barev vlasů od gaštanového až po tlumené červené, což je vhodné pro osvěžení obrazu dívky zvýrazňující nebo zabarvování s měkkými přechodovými tóny.

V souladu s hlavním trendem sezóny - přirozeností - můžete se zlepšit, jemně doplnit přirozenou barvu vlasů v souladu s luxusní paletou barev navrženou pánem.

30 barev a palet vlasů

Ženy vždy usilují o dokonalost a jsou velmi sebejisté. Ale vynalézavější a optimističtější lidé vědí, že nejlepší způsob, jak se rozveselit, je změnit svůj účes. Zde je nejsnazší způsob, jak se přeměnit na sobě, abyste zbarvili vlasy.

Dnes je na trhu barevných barev zastoupena nejširší paleta výrobců a palety různých barev. Jako by vlna kouzelné hůlky se může stát spálenou brunetkou, červenohnědou šelma nebo jemnou blondýnou.

Samozřejmě, pokud jste zvyklí vždycky zcela vzdát se rukou kadeřníků, není nutné pochopit odstíny barev, i když je to užitečné. Ale pokud dáváte přednost tomu, abyste si vybrali stylisty, je lepší se naučit navigaci v paletě, která je zpravidla poměrně rozsáhlá.

Paleta barev vlasů - L'Oreal Excell 10

Paleta barev vlasů

Paleta barev je druh mapy, se kterým můžete navigovat ve všech různých barvách a vybrat vhodný odstín vlasů. Paleta poskytuje jasnější obraz barvy, na rozdíl od barvy. Obvykle jsou umístěny odstíny na speciální lepenkové knížce, která otevírá před sebou řadu různých odstínů barvy, prezentovaných ve formě malých vzorků umělých vlasů.

Výrobci barev používají pro své palety umělé materiály, protože jsou odolnější a odolnější, protože jsou neustále dotvářeny rukama. Jedná se o hlavní výhodu těchto palet - můžete vizuálně ocenit vybraný odstín, pohybovat se, vidět hru barev a všechny půltóny. Fotka na krabičce barvy není schopna toho.

Paleta barev: profesionální a domácí barvení

Výrobci domácích barviv na vlasy mají o něco menší výběr odstínů než profesionální výrobci barviv. Mohou nabídnout až sto a více variant odstínů jedné barvy. Navíc mohou být profesionální barviva vzájemně smíchány a získány všechny nové odstíny. Nebojte se takového velkého množství vzorků a podívejte se pozorně, můžete snadno zvolit.

A možná je to naopak, ale barvy v profesionální barevné paletě jsou nasycené, zářící. To potvrzuje profesionální paleta barvy vlasů společnosti Syoss.

Vzorky barev jsou uspořádány v paletě nikoliv náhodným způsobem, ale podle určitého vzoru. Ideální paleta velkých firem obvykle vypadá, jako byste našli ten správný tón velmi rychle. Níže jsou nejsvětlejší odstíny barvy, které postupně snižují počet tmavší. To znamená, že nejtmavší tóny budou umístěny níže.

Odráží paletu barev vlasů

Barvy pro brunety, blondínky a červené oči obsadí samostatné ostrovy v paletě, proto jste si vybrali váhu, musíte nejdříve rozhodnout o odstínu, ne na tónu. Zde je třeba se zaměřit na svůj typ vzhledu barev. Může být teplý nebo chladný. Správná definice typu barvy zajišťuje, že váš obrázek bude harmonický, a to znamená, že se vám bude líbit výsledek.

Například barva s popínavým odstínem je vhodná pouze pro dívky s chladným typem barvy. A pokud se majitel zlatých vlasů rozhodne barvit s popínavým odstínem, její vlasy získají zelený odstín. Podle toho, teplý odstín nevypadá přirozeně na dívku s chladným typem vzhledu.

Poté, co se rozhodnete pro nezbytný "teplý" nebo "chladný" podtón budoucí barvy vlasů, musíte zvolit její tón. Používáte-li barvivo k domácímu barvení, můžete dostat pouze odstín blízko barvy vlasů tím, že změníte jeden nebo dva tóny nahoru nebo dolů. Výběr profesionální barvy poskytuje větší svobodu volby, protože pro získání požadované barvy lze použít různé oxidační činidla.

S pomocí palety barev každá dívka, ať už je to brunetka, blondýnka nebo rusovlasá, může nezaměnitelně vybrat požadovanou barvu pro sebe a může se v ní nekonečně lišit.

Paleta barev pro blondýnky

Paleta barev pro blondýnky je nejrozmanitější, tyto barvy jsou nejvhodnější pro kardinální barevné experimenty. Blonďatým děvčatům jsou nabízeny zářivé odstíny platiny, studené popelky nebo zlatavé blondýnky. Zlaté kudrlinky jsou ideální pro "jarní dívky" se světlými očima. Ash blond je skvělá volba pro typ "letní".

Odvážná platinová fit sebedůvěru dívky chladný typ barvy. Nejmenší škody na struktuře blond vlasů způsobují odstíny zlaté a platinové palety.

Paleta barev pro brunety

Paleta barev pro brunety je reprezentována hnědým, lilkovým, gaštanovým a červeným odstínem. Paleta černých odstínů přispěje k vytvoření záhadného a mystického obrazu: modrá černá, švestková černá a černá barva křídla.

Obzvlášť pestrá paleta kaštanových odstínů, tady a čokolády, a ořech, a různé odstíny kaštanu a karamelu. Ashy odstíny budou vyhovovat zeleně-eyed dívky a zlatavě hnědé až lískové.

Nejextrémnější je paleta červených odstínů barvy. Držáky studeného typu jsou vhodné barvy od tmavě hnědé až po černé křídla a pro teplý vzhled - od středně hnědé až po bohatou čokoládu a tmavě hnědé.

Paleta barev pro červenou barvu

Červené vlasy by se neměly vztahovat na světlé nebo bohaté tmavé barvy. Paleta kaštanů pomůže učinit obraz přísnější a skromnější. A pro ty, kteří chtějí mít světlejší barvu vlasů - granát, měď, burgundy a bohaté červené odstíny.

Je třeba poznamenat, že různí výrobci mohou mít stejný odstín stejného jména. Například, jasně blond může být nazýván perlou nebo stříbrem.

Praný barva s vlasy co dělat. Proč tak rychle omýt barvivo na vlasy

Antipyretika pro děti jsou předepsána pediatrem. Existují však nouzové situace s horečkou, kdy dítě potřebuje okamžitě podat lék. Pak rodiče přebírají odpovědnost a používají antipyretické léky. Co je povoleno dávat dětem? Jak můžete snížit teplotu u starších dětí? Jaké léky jsou nejbezpečnější?

Co dělat, když se barva rychle umyje? Důvody, proč se barvivo může velmi rychle vypláchnout, lze rozdělit na 2 velké kategorie: špatné barvení a poškozené vlasy. A pak už můžete rozdělit do různých podkategorií.

Prichna číslo 1. "První 5 minut po barvení."

Během procesu barvení se vlasové stupnice zvedají, pigment proniká dovnitř. Po barvení musíte zavřít váhy a zastavit reakci, abyste udrželi zdraví vlasů. Napsal jsem více o mých obarvujících rituálech -

O šamponovém stabilizátoru barev, IBCO stabilizační šampon "

Prvních pár minut po barvení je mimořádně důležité pro kvalitu vlasů po celý zbývající čas.

Číslo příčiny 2. "Šampon"

Péče při barvení bude také nutné, může to být speciální lahvička pro barvení nebo krém (jako Lanza je barvená maska ​​pro péči o vlasy, např. Pro čtení v barvě), může to být keratinové ampule. Během barvení tato léčba pronikne vlasy snadněji a hlouběji.

To pomůže zvýšit bezpečnost barviva a zasklení nebo laminování. Udělal jsem takové postupy někdy za 2 týdny po obarvení. Někdy v salonech probíhají postupy barvení a zasklívání jeden po druhém. Zasklení je buď bezbarvé barvy nebo speciální složení, jako je např Qaral Bako . Pokrývá vlasy tenkou ochrannou vrstvou, která chrání barvu před vymývaním.

Číslo příčiny 4. "Módní barva je krásná po dlouhou dobu."

Jasně červené barvy - rychle vymyté. Hue rychle ztrácí svou krásu. Totéž se děje s nukleárními nuancemi. K tomu dochází k přímému působení pigmentů - to jsou šampony, balzámy, masky, které obsahují chybějící pigment, který vrátí jas odstínu do barvy. Například speciální linie Kutrin (Otzy s fotografiemi, které ukazují, jak tato péče rozšiřuje barvu, najdete - a). Barva nejen osvěží, ale také konzistence vosku masky "utěsňuje" barvu uvnitř vlasů, což brání jejímu silnému vyluhování v budoucnu.

Číslo příčiny 5. "Špatná barva"

A konečně, nejnebezpečnějším důvodem je špatná barva nebo velmi měkká barva.

Existuje taková malá zvláštnost, která se může na první pohled zdát nelogická. Barviva pro domácnost, udržujte lepší. Jsou tvrdší a silněji jí do vlasů, a proto je více rozmazávají. V budoucnu bude barvení takovou barvou způsobit, že se barva začne omývat rychleji. Ani barva, ale módní odstín a lesklý lesk.

Profesionální barvy jsou měkčí a nejprve se umyjí rychleji a tvrdšími. Ale v průběhu času se hromadí ve vlasech natolik, že udržují módní odstín barvy a lesklý lesk mnohem delší než barvivo pro domácnost - až několik měsíců.

Barva často nedosahuje dvě rozdílné strany - buď je to velmi dobře postaráno, ale nedržuje se dobře. Nebo průměrná péče, ale udržuje se dobře. Proto je pro mě barvivo Kaaral Sense univerzální, kde je dobrá péče a velmi dobrá trvanlivost, opravdu se mi líbí paleta s hnědými vlasy

Chcete-li se zabývat otázkou, proč je barvivo na vlasy tak rychle odstraněno, musíte se nejdříve seznámit se strukturou vlasů a zásadou účinku barviv.

Obvykle se v prvních dnech po barvení vlasy vyznačují bohatou barvou a leskem, ale později po několika dnech nebo několika týdnech (v závislosti na typu barviva) se situace radikálně změní. A stane se tím, že pomocí světlého tónování nemůžeme dlouho umyt.

Hlavním důvodem, proč je barvivo na vlasy vypláchnuto tak rychle, je nesprávný typ barviva, což znamená, že musíte začít s tím. Existují tři typy barviv na vlasy - odolné, bez amoniaku a tónování.

Trvalé (odolné) barvivo
- trvá až 20 šamponovacích procedur. Většina barviv je trvalými barvivy, což znamená, že pigment barviva by měl zůstat dlouho na vlasy. Taková barviva nutně obsahují amoniak (hydroxid amonný) nebo jeho deriváty. Pokud jde o jas pigmentu, je zodpovědný za druhou složku laku - oxidačního činidla (s různými koncentracemi peroxidu vodíku). Tato složka zobrazuje odstín barvy a současně zesvětluje přirozený pigment ve vlasech. Správně zvolený oxidant pomůže co nejdéle udržovat zvolenou barvu vlasů. Vysoká alkalická rovnováha stálých barviv umožňuje lehké otevírání kožních šupinek, díky nimž molekuly barviva proniknou hluboko do vlasů, díky oxidantu získávají jasnou barvu a zvětšují se, což zabraňuje rychlému vylupování pigmentu.

Demipermanent () barvivo
- trvá až 15 šamponovacích procedur. Oni, stejně jako barvy první skupiny, vyžadují míchání s druhou složkou (současně má oxidační činidlo koncentraci ne více než 3%) a nejsou amoniakem. Barvení tak nastává bez praktického odlehčení přirozeného pigmentu, barvicí pigment se překrývá pouze s přirozeným pigmentem. Na rozdíl od odolných nátěrových hmot barvivo bez amoniaku proniká pouze do nejvzdálenější vrstvy vlasů (kůra) a jeho molekuly jsou menší a pigment se vypláchne rychleji. Pokud máte velké procento šedých vlasů a jste aplikovali podobné barvivo, šedé vlasy vyjdou v pouhých 3-4 koupele a budete mít pocit, že barva je velmi rychle vymyta vlasy.

Polosmělé (tónování) barvivo
- uchovává až 8 šamponovacích procedur. Okamžitě má barevný odstín a nevyžaduje sloučeninu s oxidačním činidlem, proto se často vyrábí ve formě tónového balzámu nebo. Takový nástroj má nízké alkalické prostředí, což znamená, že se pokožka při obarvení příliš neotvírá. Dlouhodobější barvení takovým nástrojem by bylo v případě, že jsou vlasy porézní, což usnadní průnik barevných molekul. A na pórovitých světlých vlasech může být odolnost tónovacího činidla srovnatelná s odolností trvalého barviva. Proto je s těžce bělenými vlasy tak těžké. U tmavých vlasů může být výsledek tónování dosaženo pouze použitím odstínu, který je tmavší než jeho přirozená barva.

Co jiného může vést k tomu, že je barvivo na vlasy tak rychle vypráno?

Použití dvou šamponů v jednom účinku na stabilitu barvení vlasů, protože obsahují keratin, který není "přátelský" s barvivy. Pravděpodobně to nebylo nic, že ​​vynalezli speciální šampon pro barevné vlasy, takže je pro ně nejlepší, aby si v tomto případě umyli vlasy. Nezneužívejte vlasové masky, zvláště ty, které obsahují olej, velmi dobře pronikají kutikulí a vymývají molekuly barvou.

Sluneční paprsky a slaná voda změní barvu přírodního pigmentu a barviva. Takže na dovolenou na moři nebo jen na jasném slunci, používejte vlasové produkty s ochranou před ultrafialovým zářením.

Obecně platí, že při barvení vlasů nejdůležitější není přehánět. Zaměřte se na tuto otázku úmyslně, abyste nejprve poškodili vlasy. Nasycené a trvalé barvení a dobrá nálada!

Kadeřníci často vtipkují: klienti se domnívají, že pokud by se po zbarvení rozrostli o vlasy, byla by to opravdu trvanlivá barva a vše, co moderní kosmetický průmysl nabízí - tolik self-indulgence! Vtipy, vtipy, ale často barva barvených vlasů se opravdu rychle vyplazuje, proč se to děje a jak se vyhnout loužení pigmentu?
Pokusíme se to na to přijít.

Obvykle výrobci vlasových barviv poskytují záruku stálosti barev od 20 dnů do jednoho a půl měsíce. Závisí na mnoha složkách: hustota pigmentu a barva barviva (například tmavé přírodní a čokoládové odstíny zůstávají na vlasu mnohem déle než červené, červené a zejména světlo), stav vlasů, procento oxidačního činidla apod. Barvu lze vyloučit z důvodu porušení barvící technologie a z řady dalších důvodů. Zvažte ty nejtypičtější z nich.

Barva rychle umyla, protože. Pro toto objasnění pozadí není typické.

Zde uvážíme situace, kdy se nejedná o samotnou barvu, která se velmi rychle vymyje, ale její odstín. Tato otázka je důležitá zejména teď, když jsou v módě všechny druhy "čokoládově zlatých" a "karamelových" tónů.

Bez toho, abychom se dostali do jemnosti struktury vlasů, považujeme za samozřejmé, že přirozené vlasy obsahují pigmenty (šedé vlasy - vlasy bez pigmentu). Čím tmavší jsou vlasy, tím více pigmentů, které obsahují. Černá barva obsahuje modré, červené, oranžové a žluté pigmenty, tmavě hnědé (nebo 5,0 v odborném jazyce) obsahují červené, oranžové a žluté pigmenty, světle hnědé (7,0) - oranžové a žluté a světlé (9,0 a výše) - žluté.

Pokud jsou vlasy ovlivněny bělícími látkami, pigmenty se rozpouštějí v následujícím pořadí: od 1 do 5 úrovně, modrý pigment odchází, od 5 do 6 červených, od 6 do 7 - oranžových a od 8 do 10 a vyšších - žlutých.

Pozadí osvětlují vlasy a pigmenty, které v nich převládají.

Úroveň 1 - černá (modré pigmenty)
Úroveň 2 - hnědá
Úroveň 3 - hnědočervená
4. úroveň - červenohnědá
5. úroveň - červená
6 úrovně - červená-oranžová
Úroveň 7 - oranžová
Úroveň 8 - žlutá
Úroveň 9 - světle žlutá
Úroveň 10 - zlatá

Největší množství modrého pigmentu v černém vlasu, což je důvod, proč v paletách profesionálních a domácích barviv je modravočerná barva a neexistuje například červeno-černá: červený pigment se na vlasy objeví až od 5. úrovně, což znamená, že je černá aniž se probudí.

Totéž platí pro červené úrovně 6 a 7: optimální pozadí pro červené odstíny vlasů je 5., maximálně 6. a na 7. úrovni, červené tóny budou velmi rychle vyprané do oranžové, charakteristické pro 7. pozadí.

Analogicky je na 9. pozadí velmi obtížné získat červené (červené, ne žluté) odstíny charakteristické pro 7. pozadí.

Co to znamená? Původní barva vlasů je například 6,0, požadovaná barva je 9,44 v paletě barev Indola (9 je úroveň osvětlení, 44 je měď-měď).

Získáte ji, pokud budete barvivo smíchat s 9% oxidačním činidlem, který udělá krok 2,5-3 tónů a roztáhne pozadí osvětlení vlasů od 6. úrovně do 9. ročníku. Pro 9. stupeň zesvětlení vlasů jsou charakteristické žluté pigmenty, oranžové pigmenty (.44) obdrží vlasy z barviva. Tato barva nebude trvácná a může rychle klouzat do žluté.

Jak získat odolnější červenou barvu z 6. přírodní úrovně? Přidejte barvu k přirozenému pro odstíny červeného pozadí - 7., kde převládají oranžové pigmenty a v závislosti na stavu vlasů (šedé a tak dále) převzít barvu ne 9,44, ale 7,44 s 3% nebo 6% oxidačním činidlem.

Totéž platí pro čokoládově zlaté odstíny na vyčištění pozadí 6 a 7, například v rozmezí 6,73 a 7,73 v paletě Wella, kde číslice k bodu je úroveň vyčištění, první číslice za bodem 7 je hnědá, druhá číslice za bodem 3 je zlatá.

Takové odstíny nejsou zpravidla načervenalé na vlasy, ale načervenalé (což je fyziologické pro 6 a 7 světlejšího pozadí, kde převládají oranžové pigmenty), a pokud jsou, rychle se umyjí do červené. Můžete se tomu vyhnout pravidelně (asi jednou za dva týdny) osvěžující barvu v holičství nebo doma, například s částečně trvalými barvivy, což není levná potěšení. Tedy mohou být získány podobné nepřirozené barvy pozadí, ale nebudou zůstat na vlasy měsíc nebo déle!

"Ale co všechno Olivia Palermo, Jennifer Lopez a další hvězdy světové úrovně? Se svou barvou vlasů je všechno v pořádku! ".

Ano, ok, ale přijedou do salonu nejméně jednou za dva týdny, pokud jste připraveni obnovit barvu vlasů tak pravidelně - můžete být jen šťastní pro vás. No, obyčejní smrtelníci, kteří mají takové informace, budou moci jednoduše zvolit pro sebe sebejistější oděv.

Barva je omyta, protože. vlasy jsou příliš porézní.

Porézní vlasy nejsou schopny udržet umělé pigmenty. Jak se vlasy stávají porézní? Bohužel se to často neděje bez účasti kadeřníků, kteří opětovně zbarvují vlasy na vysokých procentech oxidačního činidla. Analyzujme výše uvedený příklad s barvením od 6,0 ​​do 9,44 z hlediska oxidačního činidla: poprvé jsme vzali 9% oxidačního činidla (za předpokladu, že mluvíme o barvení přírodních vlasů o úrovni 6,0). Při sekundárním barvení (když se barvivo nejprve aplikuje na vlasové kořeny a po 15-20 minutách, v závislosti na barvivu na vlasovém pásu), musí být také zbarvené kořeny barveny pomocí 9% oxidačního činidla, ale délka 9% nepotřebuje oxidant! Barva vlasů na plátně je třeba pouze obnovit, není nutné rozpustit v nich přirozený pigment, tak proč užíváte 9%, pokud můžete jemnou metodou namalovat délku pomocí 3% nebo dokonce 1,9% -1,5%?

Samozřejmě, že je snadnější jednou připravit směs a celý barvit celou hlavu, navíc někteří pánové věří, že během 15-20 minut okysličovadlo "vydechne" a nepoškozuje vlasy, ale to není tak! Nic a není vydechováno, je chemická reakce! Pokud je podle pokynů barvivo aplikováno na vlasy ihned po zředění oxidačním činidlem (a to je jeden výsledek) a potom jej rozdělit do vlasů, barvivo uprostřed chemické reakce vede k jinému výsledku - porézní srsti (opět se nic nevydechne, bylo 9% zředěno a po 20 minutách po zředění zůstalo 9%, pouze v další fázi chemické reakce) a nestabilní barvy, protože barva byla rozptýlena mezi vlasy uprostřed chemické reakce!

Co dělat v tomto případě? Malovat kořeny s 9% a délkou za použití nízkých oxidačních procent; zlikvidujte dvakrát barvu (pro kořeny a vlasovou síť) a aplikujte ji okamžitě po smíchání s oxidačním činidlem a ne za 20 minut!

Chcete-li stabilizovat pigmenty v nátěru, můžete použít zesilovače barev nebo mix tóny. Tato metoda je vhodná, pokud jsou vlasy opatřeny jasně červenými a jasně červenými odstíny. Do směsi s červeným barvivem musíte přidat purpurový mix tón (fialová obsahuje modré pigmenty, které drží červený pigment) a přidá červený mix tón ke směsi s měděným odstínem barviva. V těchto případech může barva vypadat s mírným odstínem fialové a červené, ale odstín se rychle vymyje, ale barva bude delší, nasycená, jasná a trvalá. Kolik mixových tónů je třeba přidat, závisí na značce barviva (hustota pigmentu) a tato otázka je velmi individuální, nicméně pro orientaci čtenářů mohu říci, že v barvách jako Wella (Scholesk) a Schwarzkopf (Igora) můžete bez obav přidávat 1 cm mix tone. Takové množství prakticky neovlivňuje barvu, ale zpomalí proces vymývání pigmentu z vlasů.
Paleta mix-tónů ruské barvy Estel Luxury

O žloutnutí na bělené a světlé vlasy bylo podrobně popsáno v článku:
"Žluté vlasy s blondýnky. Proč se vlasy stávají žlutou a jak se s ní bojovat? "

Jeden z nejpopulárnějších tipů po barvení vlasů v holičství: koupit od nás barvicí šampon pro zachování jedné nebo jiné barvy (nyní můžete využít takových šamponů na paletě) a budete rádi!

Tónovací šampony mohou opravdu udržovat barvu bělených a bělených vlasů stejně jako barvily v jasně červených nebo čokoládových odstínech, ale pokud jsou vlasy pravidelně vystavovány agresivním účinkům vysokých procentních oxidantů, šampony nezachrání situaci.

Máte-li dotazy, můžete se jich zeptat v komentáři. Pokusíme se vám co nejdříve odpovědět.

Pro Více Informací O Suché Vlasy