logo

Íránská henna - přírodní barvivo na vlasy

Krása, vizuální přitažlivost a kouzlo jsou hlavními rysy, které charakterizují celé ženské pohlaví. Chcete-li zachovat tyto vlastnosti, prakticky každá dívka se snaží zdůraznit svou jedinečnost, přičemž zůstává co nejvíce atraktivní. Za tímto účelem se slušný sex uchýlí k různým prostředkům s pečovatelskými vlastnostmi. Je třeba poznamenat, že přírodní produkty, které si zaslouží nejen kosmetický účinek, ale také vám umožňují péči o sebe, realizaci profylaktického a terapeutického procesu, si zaslouží zvláštní pozornost. Například iránská henna je považována za nejkvalitnější, nejužitečnější a nejbezpečnější výrobek pro péči o vlasy vybraný milióny žen po celém světě.

Henna íránský - co to je?

Henna je přírodní barvivo používané pro různé účely, ale hlavně pro ošetřování vlasů. Po barvení pramenů hennou se kudrlinky stávají načervenalé a složení má příznivý účinek na vlasy. Získejte hennu ze speciální rostliny s názvem lavsoniya, která roste v zemích s horkým a suchým klimatem. Například nejvýznamnější importéři henny jsou: Egypt, Súdán, Indie, Pákistán, Čína, Nepál a samozřejmě i Írán. Je produktem iránského původu, že budou věnovány všechny níže uvedené informace.

Samotná Henna je prášek, který je získán v důsledku zpracování popsané rostliny. Hlavní surovinou zákonů, ze které se vyrábí budoucí barva, jsou listy, které mají specifický a zcela charakteristický zápach a barvu. Je třeba poznamenat, že henna je kosmeticky terapeutickým prvkem již několik tisíc let. Věděli o svých léčebných vlastnostech ve starověku, používali zředěný prášek na vlasy, nehty a péči o pokožku.

Výhody a poškození z použití přírodních barev

Jak je známo, henna je nástroj, který má nejen vysoce kvalitní kosmetický efekt, ale také umožňuje provádět různé pečovatelské aktivity pro kadeřnictví. Z tohoto důvodu mnoho dívek, kteří chápou, že vnější srst vlasů je možná pouze s plným zdravotním stavem, si vybírají přírodní produkt a dávají přednost chemickým barvivům.

Je však třeba připomenout, že navzdory všem pozitivním aspektům henny existují aspekty, které mohou způsobit další potíže a v některých případech dokonce poškodit vlasy. Z tohoto důvodu je třeba před výběrem ve prospěch popsaného přirozeného barviva vyvážit klady a zápory a teprve poté vyvodit závěry o tom, zda je určitý výrobek vhodný nebo nikoliv.

Íránská henna bude skvělou volbou pro ty, kteří mají takový problém jako lupy, protože tento produkt zmírňuje svědění a pomáhá obnovit normální rovnováhu tekutin a živin nejen v struktuře vlasů, ale také na pokožce hlavy. Při barvení henna dává jasný přirozený odstín, který nevypadá nepřirozeně a dlouho se drží vlasů. Je třeba vzít v úvahu, že tonizující složky rostlinné povahy nemění strukturu vlasů.

Komponenty henny mají pozitivní vliv nejen na vlasovou šachtu, ale i na její kořen. Systematické využívání popsaných prostředků tak umožňuje posilovat vlasy, což jim dodává příjemný přirozený lesk a pružnost. Specificita expozice henny spočívá v tom, že její aktivní složky vyhlazují vlasy lepením váhy dohromady, čímž zajišťují zdravý vzhled vlasů. Současně rostlinný přípravek zajišťuje správné fungování mazových žláz.

Co se týče negativních aspektů užívání henny, jsou také přítomné a škoda může někdy překonat pozitivní účinek. Můžeme tedy identifikovat řadu nevýhod používání iránské henny pro barvení pramenů:

 • henna nebude účinná při malování šedých vlasů;
 • pokud používáte určitý výrobek po trvalém postupu, kudrliny se co nejrychleji narovnávají;
 • Vzhledem k tomu, že henna je přírodní produkt, její účinek netrvá tak dlouho, jak po použití chemických barviv. V důsledku toho se barva rychle umyje a slunce ztmavne;
 • přirozené barvivo nemůže být kombinováno s rozřezáváním, takže použití henny na již namalované, například hnědé prameny, může mít za následek zelený odstín;
 • majitelé suchých a dehydratovaných kadeří se lépe zdrží barvení hennou, protože absorbuje vlhkost a může vést ke zvýšené křehkosti a rozvrstvení vlasů;
 • při výběru heny jako barvy stojí za zmínku, že je prakticky nemožné natřít, z tohoto důvodu se požadovaný odstín zvolí postupně, experimentuje se s proporcemi látky atd.

Způsob aplikace íránské henny na vlasy

K tomu, aby výsledek barvení splňoval očekávání a byl nejvyšší kvality, je nutné zředit a aplikovat hennu na vlasy správným způsobem. Z tohoto důvodu jsou podrobně popsány informace o tom, jak aplikovat barvivo na vlasy, o tom, kolik se drží a kdy lze postup opakovat.

Jak pěstovat nástroj

Obvykle jsou informace o přípravě prostředku k použití uvedeny v návodu k použití. Existují však obecné trendy a charakteristiky přípravy barviva z henny.

První věc, kterou je třeba pamatovat při chovu henny, je, že prášek z listů Lawsonia by měl být smíchán s horkou vodou, která nebyla přivedena k varu. Podle doporučení odborníků by teplota vody při chovu henny neměla překročit 80 stupňů. Je také nutné věnovat pozornost konzistenci výsledné kompozice - neměla by být tekutá, takže roztok neteče dolů nad hlavu a neškrtí pokožku a oblečení. Důležitou roli hrají pokrmy, jelikož je nemožné zředit hennu v kovových nádobách, je lepší vybrat si skleněné nebo keramické nádobí.

Jak barvit vlasy

Nejlepší ze všeho je postup, pokud se událost koná doma, provést společně, ale můžete se sami vypořádat bez velkých obtíží. Za prvé, roztok henny se aplikuje pouze na vlhké, nedávno vyprané vlasy, zatímco samotné barvivo musí zůstat teplo, dokud se nanáší na vlasy. K udržení požadované teploty musí být výrobek vždy ohříván na sporáku ve vodní lázni.

Algoritmus barvení řetězců začíná od zadní části hlavy, protože tato zóna je nejtěžší pro správnou práci. Pak jsou vlasy rozděleny do samostatných zámků na straně a namalovány od kořene k špičce. Odolné barvy na vlasy, které potřebujete od 30 minut až po několik hodin, v závislosti na požadovaném efektu. Je třeba poznamenat, že po nanesení henny na vlasy musí být hlava nejprve obalena polyethylenem a poté teplým ručníkem. Po uplynutí požadovaného času se prameny vypláchnou teplou vodou a šampon nelze použít po dobu dalších 3 dnů od okamžiku lakování.

Jaká barva se objeví po zbarvení: paleta odstínů

Pokud mluvíme o přírodní henně, pak její barva má hluboký měděný tón, který může vypadat jinak na více či méně tmavých vlasech. Abyste dosáhli určitého odstínu, můžete zkusit kombinovat hennu s basma. Čím víc, tím tmavší je barva, například v poměru jeden k jednomu vystupuje barva kaštanu, a v poměru jedna k dvěma, káva.

Indická a iránská henna - jaký je rozdíl a který z nich je lepší?

Pokud porovnáte indickou a iránskou henu, můžete si okamžitě všimnout rozdílu bez rozdělení prášku vodou. První věc, na níž oko spadá, je mletí zrno, zde vyhrává indická henna, protože je menší, což vede k snadnějšímu rozvedení, nanášení a vymytí. Íránská barva má výraznější ostrý zápach, což nemusí být pro všechny. Pokud jde o samotný barvicí proces, indický prášek opět vyhrává, jelikož je lze zakoupit v různých odstínech a íránský prášek je vždy stejný červený.

Vlasová péče o vlasy

Funkce henny bez barvy spočívá v tom, že se vyrábí nikoliv z listů, ale ze stonků Lawsonium, v důsledku čehož nástroj neobsahuje barviva, ale zároveň má všechny potřebné příznivé vlastnosti. Používá se pro následující účely:

 • proti lupům;
 • stimulace růstu vlasů;
 • normalizace mazových žláz pokožky hlavy;
 • dávající pramenům lesk;
 • posilují a posilují kudrlinky.

Přehled výrobců íránské henny

Dnes je spousta firem vyrábějících íránskou hennu, která se nachází na regálech specializovaných a kosmetických obchodů. Neexistuje žádný zvláštní rozdíl mezi výrobky od různých výrobců, nicméně existují produkty, které obsahují pomocné komplexy vitamínů a minerálů, které poskytují lepší péči o prameny. Z tohoto důvodu jsou níže uvedena řada nejoblíbenějších a nejkvalitnějších typů íránské henny různých výrobců.

Artcolor

Jedná se o vybranou íránskou henu z nejvyšší třídy, skládající se z drcených listů rostliny Lawsonia, která roste v Íránu. Výrobek od konkrétního výrobce je dodáván s 25 gramovým práškem se zeleninovými skvrnami. Tento nástroj má certifikáty kvality, podle kterých je zjištěno, že barvivo není toxické a nemá negativní vliv na vlasy. Tato henna se rozvede a aplikuje klasicky a má bohatou, jasnou barvu mědi.

Krémová henna "Phytocosmetika" s lopuchovým olejem

Jedná se o jedinečný nástroj, představovaný krémovou hennou, který se nemusí ředit vodou. Při aplikaci se produkt jednoduše rozdělí po celé délce vlasů, ponechá se půl hodiny a pak se vypláchne. Vlastností tohoto nátěru je přítomnost dalších složek, jako je lopedkový olej. Barvu, kterou lze dosáhnout při použití výrobku podle pokynů - čokoláda. Je třeba poznamenat, že tato henna vůbec vlasy nevysuší, ale naopak je používána jako léčebný nástroj.

Henna íránský s minerály z Mrtvého moře

Henna s minerály z Mrtvého moře je elitní produkt, který vyrábí většina společností. Zvláštním rysem konkrétního výrobku je zahrnutí minerálních látek do složení složek, které ovlivňují stav ošetřovaných vlasů. Každý postup barvení se tak stává terapeutickým, protože tato henna byla speciálně navržena tak, aby se starala o poškozené křehké vlasy. Hmotnost suché směsi pro následné zředění je 25 gramů.

Fotky před a po henna barvení vlasů

Jak vidíte na fotografii, vlasy, které byly obarveny hennou, mají hlubší a nasycený odstín. Důležitou roli hraje také kompozice přírodní barvy, díky níž vlasy získávají přirozený lesk, hedvábnost, prameny jsou rovnoměrné a příjemné na dotek.

Recenze

Marina: Využila iránskou henu z Artkoloru, spálila si vlasy - strašnou chemickou hmotu.

Tatyana: Už pět let používám hennu z L'Orealu - každý je šťastný, dobrý produkt.

Masha: Je lepší koupit indickou hennu než iránskou, protože po iránské hlavě je nemožné řádně umýt a barva je střízlivější.

Barvení vlasů s hennou a basma v červené a černé (fotografie před a po, video)

Dnes móda všeho co co nejvíce přirozeného, ​​zdravého a přirozeného proniklo do všech sfér našeho života. Krása průmysl není daleko za sebou a dnes rozpočet a jednoduchý postup je držen ve vysoké úctě mnoha módních návrhářů.

Dnes budeme mluvit o výhodách barvení s hennou a basma, jak barvit vlasy doma pro tmavé a hnědé vlasy, získávat červené a černé odstíny vlasů po barvení.

A také zjistíme, jaké odstíny barvícího prášku existují v přírodě a jak dosáhnout na základě nich barvu, kterou potřebujeme.

Henna se stala jedním z prvních kosmetických výrobků pro ženy na východě. A to není překvapující, protože je již dávno známým nástrojem, který má celou řadu opravdu hojivých součástí! Aplikovala obrázky na tělo nebo nehty, které používaly k vytváření tetování a barvení vlasů, což jim poskytlo krásný měděný odstín.

Kozmetická henna je zelenkavým práškem, který se vyrábí ze sušených listů legonosových keřů. Afrika, Indie a Asie jsou domovem rostliny, takže po dlouhou dobu byla používána pouze jako barvivo. Tento prášek obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, které zlepšují stav vlasů.

Jaké jsou odstíny henny pro malování vlasů?

Vzhledem k tomu, že pěstitelská oblast je poměrně rozsáhlá, dokonce i ve stejné zemi existují produkty různých odstínů.

Indická henna ↑

Může se nalézt v 5 různých barvách, vhodných pro různé vlasy.

Vhodné pro majitele hnědých vlasů, tmavě blond a černé. Neposkytne barvu černého křídla, které tak děsivě děsí mnoho dívek, ale dodává zlatavě měděné světlo a dává krásný odstín hořké čokolády.

Je také lepší použít majitele tmavých vlasů, pokud je touha dát pramenům světlé víno, načervenalý odstín. Růžový odstín vytvoří příjemnou hru světla na kaštanu a tmavých kaštanových vlasech.

Výraznější červený odstín bude vypadat dobře u dívek s velmi tmavými vlasy. Přidejte jas na kadeře a zesvětlete je.

Pokud porovnáme černou henu s hořkou čokoládou, je vhodné si vzpomenout na mléčné. Hnědá henna je dobrý odstín středních a světlých blond kudrlin. Dejte jim nasycenou barvu. Vypadá obzvláště impozantně na vlasy, jejichž barva se nazývá "myš". Odstraněním odstínu šedohnědého neposkvrněného henny nepřidá červená ani červená.

Ideální pro blondýnky a dívky se světle hnědými prameny, protože dodává nejen brilantnost, ale krásný přírodní zlatý odstín. Stěhuje vlasy jemněji a leskleji.

Íránská henna ↑

Najdeme ji jen v jednom stínu, ale stojí za to! Všichni milovníci ohnivě červené barvy ji potřebují - jsou jasné, šťavnaté a dávají vlasům velkou a krásnou barvu. Barvení s íránskou hennou nikdy nebude vypadat rovně.

V domácnosti se používá v kompozici s dalšími přísadami pro dosažení optimálního odstínu od zlaté po červenou až po čokoládu.

Výhodou íránské henny, kterou mnozí módní mistři uznají za nejlepší způsob, jak zacházet a barvit vlasy, je to, že trvá maximální dobu na vlasu a barví ji v jasném, výrazném odstínu po dobu až šesti měsíců.

Sudánské ↑

Velmi často se dnes používají ženy střední skupiny, dává vlasům měděný lesk. Kombinací s Basma můžete dosáhnout řady přirozených barev červené barvy.

Níže popisujeme, jak je použít jako duet pro změnu teplotní gradace odstínů.

Bílá Henna ↑

To je také nazýváno bezbarvé a nemá nic společného s listy rostliny legenonie. Ve skutečnosti je z italského pokladníka podobným způsobem, broušení sušených listů.

Neočekávejte zázraky z bílé henny na barvení, ale ona může přeměnit vlasy! Revitalizuje a vyživuje pokožku hlavy, odstraňuje lupy, snižuje podráždění, lepí váhy každého vlasu a vytváří efekt laminovaných pramenů.

Jak provést barvení vlasů hennou

Pro vlastní barvení doma potřebujeme:

 • 2 - 4 sáčky henny požadovaného odstínu,
 • teplá voda
 • keramická miska nebo hluboká deska (šálek),
 • široký plochý kartáč
 • rukavice,
 • silný krém (například "baby" nebo vazelína),
 • dřevěná hůl,
 • hřeben se vzácnými zuby.

V závislosti na délce vlasů můžete potřebovat 2 až 4 25 g sáčků henny.

 1. Ředěme henu s velmi horkou, ale ne vařící vodou a důkladně promícháme dřevěnou hůlkou. Konzistence by měla být jako hustá zakysaná smetana.
 1. Vysušíme vlasy ručníkem tak, aby z nich neteče, ale je tu vlhkost a před zrcadlem je rozdělíme na pravidelné dělení - z toho budeme provádět zbarvení.
 2. Aby nedošlo k znečištění pokožky, nezapomeňte aplikovat silnou vrstvu krému nejen na čelo a uši, ale také na krk. Nezapomeňte nosit rukavice.
 3. Předloženou hotovou barvu dáváme, bez ztráty času, nejdříve v prvním rozchodu, pak se od ní odbočíme v obou směrech se vzdáleností 1 cm.
 4. Okamžitě po nanesení směsi na kořeny ji rozložit po celé délce vlasů.

Poté, co byla většina vlasů barvena, znovu je hnětete, lehce je nasypete tak, aby byla barva rozložena co nejrovnoměrněji, naložte na tenký sáček nebo použijte obal, obalte ji ručníkem nebo ho zahřejte kloboukem a nechte ho.

Doba expozice henny se může lišit od 7 minut do 2 hodin, to vše závisí na požadovaném nárazu - získání nasyceného odstínu nebo hojení vlasů, tloušťky vlasů a jejich struktury.

Prostředek velmi dobře opláchněte teplou vodou, nepouštějte vlasy šamponem a nepoužívejte kondicionér k fixaci léčebného efektu.

Vzpomínáme si, že i po uplynutí jedné nebo dvou hodin po tom, co se hena úplně odstraní z vlasů, stále pokračují ve znečištění, takže nejsme ve spěchu, abychom byli rozrušeni nebo se radovali ve výsledném stínu! Počkáme na konečný výsledek, úplné sušení kudrlin a teprve poté vyhodnotíme barevné schéma.

Jak barvit vlasy hennou nebo basma ↑

Ale jak si pamatujeme, nejen henna dává vlasům krásnou barvu, pro stejný účel můžete použít basma prášek.

Postup samotného zabarvení se nijak neliší, pouze proporce a čas jsou důležité.

Abychom získali nasycený, ale chladný odstín, mixujeme hennu a basmu v poměru 1: 2 - jak vidíte, je v kompozici mnohem méně henny, aby se maximalizovaly červené noty.

 • Chcete-li, aby kudrlinky měděné, ale ne červené, promíchejte v opačném poměru, kde hena je 2 části, a Basma - 1.
 • Abyste získali klasický kaštanový lesk, kombinujte prášky ve stejných poměrech.

Ochraňujeme také ruce rukavicemi a obličej se krémem.

Henna barvení vlasů s kávou ↑

Jak jsem již řekl, další ingredience jsou jistě přidány do henny ve své vlasti, aby dosáhly hlubší a nasycené barvy.

Jedním z těchto produktů je káva, dlouho známá pro své pozitivní vlastnosti.

Aby bylo co nejvíce úspěšné zbarvení s kávou, odborníci doporučují, aby se vyráběly pouze na přirozených vlasech s tmavými odstíny, které nebyly vystaveny průmyslovým barvivům za posledních 6-10 měsíců.

 • Používáte-li hennu v sáčcích, používáme 1 sáček pro velmi krátké vlasy.
 • Pokud je barva v dlaždici, jako například z anglické značky Lush, zlomíme 1 kostku na každých 10 cm vlasů.
 • Pro nejlepší kávový duet zvolte hnědé, černé nebo červené odstíny.
 • Používáme pouze čerstvě uvařenou silnou kávu (80-100 g na 150 ml vody) jemně mletá a vařte, jako obvykle v turku.

Vyplňte je správným množstvím henny, abyste získali silnou, pohodlnou konzistenci pro aplikaci. Zbarvení, jak je popsáno výše, se provádí stejnými opatřeními.

Je nutné udržovat barvu po dobu nejméně 40 minut, aby se dosáhlo nejen terapeutického účinku, ale aby byla nalezena jasná, příjemná a přirozená barva.

Výhody henna zbarvení s kávou jsou, že kromě toho, že svítí a odstraňuje šedivé vlasy, získáváme silnější, silnější vlasy, které budou dobře ležet a nebudou zmatené po několik týdnů.

Tato metoda je vhodná pouze pro ženy s hnědými vlasy nebo brunetky pro zvýšení přirozené barvy, ale co by mělo být provedeno tak, aby vlasy získaly skutečně nezapomenutelný vzhled!

Fotky před a po henna barvení vlasů ↑

Henna vlasové zbarvení v červené barvě ↑

Abychom vlasům poskytli různé odstíny červené, používáme hennu, kromě černé nebo bezbarvé. Ideální by byla íránská nebo sudánská henna. Přidejte různé komponenty, které mění výsledný odstín.

Pro čistou zázvorovou barvu stačí, abychom henu rozpustili horkou vodou a drželi jsme vlasy nejméně hodinu a v závislosti na přirozené barvě vlasů získáme lehký měděný odstín 20 až 40 minut.

Co může být přidáno do henny? ↑

Zvažte vliv dalších přísad na změnu odstínu.

Skořice ↑

Přidejte ji ve výši 1 lžičky. na 30 g henny. Důkladně promíchejte, trvejte 5-10 minut a aplikujte obvyklým způsobem. Udržujte alespoň hodinu a vypláchněte bez použití šamponu.

Barva je hlubší a nasycená měděným jiskřením.

Ořechová skořápka ↑

Ona sama o sobě má silné barvivo. Vaření rozdrcené skořápky.

 1. Potřebujeme asi 5-6 ořechů. Z něho brousíme kryt a rozdělíme, jak to dopadne.
 2. Naplňte velmi horkou vodou a vložte do vodní lázně 30-40 minut.
 3. Pak ochlaďte na 50-60 ° C, zfiltrujte a zředte prášek henny na požadovanou konzistenci.

Aplikujte barvu na vlasy, chráňte pokožku rukou a obličeje, poté opláchněte teplou vodou.

Takto získaný odstín se vyznačuje kaštanovou barvou a hlubokým zlatým leskem bez červené barvy.

Turmeric ↑

Přidejte ji stejně jako skořici, 1 lžičku. 30 g mleté ​​henny.

Promíchejte a myjte vlasy jako obvykle. Tato kombinace může být použita a fair-haired dívky získat jasnou zlatavě-červenou barvu, která bude poskytovat část jasně žluté kurkumy.

Mandarinka nebo pomerančová kůra ↑

Nemá takový intenzivní účinek jako kurkuma, takže tato součást je dobrá, aby mufl příliš intenzivní tón.

Ze sušených krust pak uděláme odvar, jako z ořechové skořápky, a my jim chováme hennu. Kromě krásných červených vlasů bude neobvykle příjemné vůně! Navíc esenciální oleje ve slupce obnoví strukturu vlasů a pozitivně ovlivní pokožku hlavy.

Jak můžete vidět, můžete získat odstíny červené barvy z henny, hlavní věc, kterou si musíte pamatovat, je, že každá další složka může být alergen, takže si ji před aplikací zkontrolujte.

Ale ještě před tím, než provedete přípravu zkušební kompozice, zvážíte možnosti barvení, vhodné pro různé původní barevné prameny.

Henna barví tmavé vlasy

Pokud jsou vaše vlasy z černého do tmavého kaštanu, pro výraznou změnu barvy používejte pouze ty kompozice, které jsou určeny pro tyto odstíny.

 • Vzpomínáme si, že tato bezbarvá henna vůbec nebude viditelná a klasická není schopna poskytnout jasně červený tón bez dalšího objasnění.
 • Hnědá henna bude také sotva viditelná - její brunetky a hnědovlasé ženy mohou být použity pouze jako léčebná maska ​​nebo k dosažení lehkého a teplého odlivu.
 • Červené henna barvy dávají černé a tmavé vlasy bohaté šťavnaté víno upozorní, ale také nebudou mít velký vliv na celkový tón.

Barvení světla a blond vlasů s hennou ↑

Ale pro blondýnky je hlavní nebezpečí, že se nepřehneme. V žádném případě nejdříve držíme heňu po dobu delší než 7-10 minut.

Blond vlasy jsou mnohem pórovité a lépe vnímání barevných pigmentů, proto, aby nedošlo k nepřirozenému hořícímu stínu, je lepší podexponovat trochu a znovu jej zbarvit, než okamžitě najít "oheň na hlavě".

Aplikujeme hennu na blond vlasy jako součást směsí popsaných výše. Skořice nebo kurkuma budou fungovat velmi dobře.

Můžete také udělat stín mírnější pomocí heřmánku odvar. K tomu se obvyklý lékárnický heřmánek ve filtrovacím balení vaří podle pokynů a zředí se práškem.

Nejvíce šťastní, možná dámy s neutrálním, středním odstínem vlasů. Takové kudrlinky se okamžitě stanou příjemným měděným odstínem, jestliže to udržíte po dobu 20 minut, nebo jasně červená, pokud necháte heňnu hodinu a půl.

Vyberte správný druh barvy, přidejte některé z výše uvedených komponent a zkuste to!

Je možné natřít šedé vlasy s hennou? ↑

Proces barvení šedých vlasů je sám o sobě komplikovaný, protože vůbec neobsahuje pigment, úplně vnímá barvivo a dosáhne rovnoměrnosti a hlavně přirozené barvy je velmi obtížné a pokud mluvíme o henně, pak stojí za to zvážit řadu bodů.

Navzdory všem varováním se tvrdí, že hennu nelze použít pro šedé vlasy, všichni viděli na ulicích velmi staré ženy s oranžovými vlasy. Aby se tomu zabránilo, a co možná nejpřirozenější barva, je možné barvit šedé vlasy s hennou pouze s dalšími přísadami.

Používejte vlašské ořechy nebo kávu, chcete-li barvu tmavší, heřmánku pro měkký zlatý odstín, ale kurkuma nebo skořice by měly být zlikvidovány, protože světla zesilují pouze červené víno namísto jeho tlumení.

Udržujte směs na vlasy dlouhou dobu - nejméně 2 hodiny. To pomůže a zlepší kvalitu kudrlin a spolehlivě maluje přes šedé prameny. Umyjte jako obvykle bez šamponu.

Barevné vlasy bílá nebo bezbarvá henna ↑

Vzhledem k tomu, že tato procedura nezmění barvu vlasů, použijeme ji v každém případě, pokud je potřeba ošetřit vlasy.

Aplikujeme tak, jako kdybychom měli obyčejnou hennu, a držet ji na vlasy po dobu až 1 hodiny. Poté se umyjeme a užíváme zdravých krásných kudrlin!

Co jiného by se mělo pamatovat, když vlasy vlasy henna? Samozřejmě, že o tom odcházíte.

Nuance barvení vlasů po použití henny ↑

Odborníci nedoporučují používat hennu k úplnému barvení vlasů více než jednou za měsíc, ale kořeny se samozřejmě mohou barvit častěji, zvláště pokud mluvíme o šedých vlasech.

Bezprostředně po zbarvení, jak je uvedeno výše, byste neměli používat šampon nebo kondicionér. Také nepijte mou hlavu dva dny před aplikací henny a nedotýkejte se vlasů po dvou dnech - nechte barvu nakonec "ležet".

Pak použijte balzámy a šampony nebo pěny jako obvykle. Nanášecí nástroje také nepoškozují vlasy, naopak nyní mají dodatečnou ochranu!

Jak vidíte, že vlasy byly nejen krásné a zdravé, ale také jasné, musíte je barvit hennou! Aplikujeme ji samostatně nebo jako součást dalších ingrediencí a vychutnáme si úžasný výsledek - hedvábně tlusté kadeře bohaté barvy.

Tajemství henna vlasy zbarvení doma, výsledky před a po

V životě každé ženy nastane chvíle, kdy chceme změnit vzhled. Nejčastěji se jedná o změnu účesu a barvy vlasů. Dobrým způsobem, jak udělat vzhled živější a nápadnější, je malovat v červené nebo vínové barvě. To lze provést pomocí chemických barviv, nebo můžete kombinovat příjemné s užitečným a barvit vlasy přírodním prostředkem, který nejen mění barvu kudrlin, ale také ho léčí doma. V tomto článku budeme hovořit o barvení henny.

Co je to henna

Henna je mletý prášek z listů Lawsonia nekoluchey. Tato rostlina roste jako křovina v horkých zemích Asie (Írán, Indie) a v táborech Středního východu.

Typy Henny

Na našem trhu najdete íránskou a indickou hennu. Na základě jmen můžete pochopit, kde rostou. Je třeba věnovat pozornost rozdílům mezi těmito dvěma typy.

Indické henna barvy vlasů v třešní, vínové, odrůdy vín. A iránský dá kudrlinky červené, zlaté, měděné barvy.

Jak hena ovlivňuje vlasy?

Henna vlasy má své výhody a nevýhody. Výhody zahrnují jasnou transformaci kadeří, stanou se robustnějšími, přestanou vypadávat. Kromě toho Henna úspěšně bojuje proti lupům, nadměrným mastným vlasům.

Vzhledem k pravidelnému používání přírodního barviva, kudrlinky lesk, jsou zhutněny. Také významně urychlil růstový proces.

Pokud nechcete namalovat kudrlinky v červené barvě, můžete v tomto případě vyzkoušet bezbarvou henu. Nemá žádný pigment, ale působí stejně jako normální.

Majitelé matných, řídkých a tenkých vlasů jsou s ní vystavováni maskami, protože je schopna učinit vlasy nafouklé a objemné.

Z mín může být nazýváno riziko suchých vlasů. Skutečnost, že hena nevyhovuje všem, je fakt. Jak ne suché kudrlinky, jak jsme popsali dříve.

Jaké odstíny lze získat barvením hennou

V závislosti na typu, technologii vaření, komponenty, které se přidávají do vývaru, můžete získat následující odstíny:

 1. Jasně červená, můžete říct barvu oranžové;
 2. Pšenice zlatá;
 3. Červená;
 4. Třešeň, vínová barva;
 5. Kaštan;
 6. Čokoláda;
 7. Měď;
 8. Černá
 9. Tmavě hnědá

Jak vidíte, paleta je výrazná v rozmanitosti. Zvažte nyní přísady, které pomohou dosáhnout požadovaného odstínu doma.

Recepty na zbarvení vlasů Henna - jaké přísady je třeba přidat při vaření vlasů

Čistá henna (iránská) dává červenou barvu. Následují přísady, které mohou změnit odstíny získané po malování. Pokud hena přidat:

 • Ibiškový čaj, hřebíček, červená řepa - získáte třešeň, burgundovou barvu;
 • Turmeric, odvar z cibule slupky nebo heřmánek, dá zlatý a světle načervenalý odstín vlasů;
 • Basma se nepoužívá samostatně bez henny, protože může barvit vlasy modře nebo zeleně, platí pouze jako pár. Při smíchání v různých poměrech těchto dvou složek bude barva poskytovat barvu od čokolády po černé. Čím víc se zředí procento basma, tím tmavší bude barva kadeří;
 • Mrkevová šťáva, malé množství jódu, kurkuma dávají červený, měděný odstín, který se kudrnat.

Jak barvit vlasy hennou doma - technika barvení

Je to důležité! Zbarvení Henny se provádí na šampónem promytých kadeřích!

Začněme správnou varnou hennu. Chcete-li to udělat, budete potřebovat keramické nádobí (nemůžete používat kovové nádobí), kartáč, lžíci, několik sáčků barviva a další součásti podle potřeby.

 • Nalijte prášek do misky, naplňte ji horkou vodou (ale ne vroucí vodou), důkladně promíchejte lžící na konzistenci husté smetany, aby nebyly žádné hrudky;
 • Poté přidejte 2 čajové lžičky jablečného octa tak, aby henna uvolnila svůj barvivový pigment;
 • Pro hydrataci a výživu vlasů přidejte mandlový / olivový / broskvový / rajčat / kokosový olej. Můžete kombinovat několik olejů najednou. Volitelně použijte součásti potřebné pro určitý odstín;
 • Nechte na teplém místě po dobu 20-30 minut;
 • Aplikujte barvivo na vlasy nejlépe kartáčem pro barvení. Je lepší začít od kořenů a krku;
 • Na konci zakryjeme konce směsí, nejlépe namalované. Položte na hlavu polyethylenovou fólii / sáček a ohřejte jej ručníkem;
 • Barva by měla být udržována od 15 minut v závislosti na požadovaném výsledku. Čím déle trvá, tím tmavší je barva;
 • Opláchněte bez použití šamponu. Chcete-li nasytit kudrlinky a učinit je dobře upravenými, použijte během mytí balzámový oplachový prostředek a výživnou masku.

Aby mohl pigment hrát na kadeře, potřebuje kontakt se vzduchem. Zvyšte účinek sušení vlasů pomocí vysoušeče vlasů (režim studeného vzduchu).

Tipy a triky pro barvení vlasů henny

 • Pokud chcete jasnější barvu, přidejte kyselinu citronovou / citronovou šťávu / ocot do odvaru;
 • K ochraně kudrlin před nadměrným sušením - vařte prášek na kefír;
 • Aby nedošlo k rozbití, křehkosti a suchu, použijte vajíčka, rostlinné oleje při vaření;
 • Ujistěte se, že směs opláchnete balzámem a maskami;
 • Pro léčebný účinek udržujte na vlasu 2 hodiny bezbarvé henny;
 • Pokud jsou vaše vlasy příliš tmavé, hrozí nebezpečí, že červená barva nebude dosažena. V této situaci se můžete uchýlit k peroxidu vodíku, medu nebo heřmáku odvaru.

Radikální peroxid vodíku se nejsilněji rozjasní. Chcete-li zachovat zdraví a krásu vlasů, vezměte 3% složení. Nalijte do lahvičky sprej a posypejte na kadeře. Roztok nechte ponechat přes noc. Ráno si všimnete účinků objasnění. Peroxid vodíku musí být omyt šamponem a balzámem, který je lepší držet déle.

Henna obarvila péči o vlasy

Hnědé vlasy vyžadují zvláštní péči. Jak je popsáno výše, toto přírodní barvivo je schopno sušit kudrlinky. Proto je nutné zvolit správnou péči, která je zaměřena na výživu a zvlhčení vlasů. Navíc výrobky pro péči musí být z čáry "pro barevné vlasy". Šampon je nejlepší zvolit měkký, bez síranů. Nevychází a nezmizí barvu.

Je to důležité! Bez použití výživných masek a balzám, vlasy jsou vystaveny riziku, že se stanou přehnanou "metlou".

Ujistěte se, že máte ve svém arzenálu nesmazatelnou péči: sprej, olej pro špičky, sérum. To pomůže udržet barevné kudrlinky krásné a zdravé.

Výsledek na fotografii před a po malování henna, recenze

Na fotografii níže vidíte výsledek barvení henny předtím barvených vlasů. Dívka se ukázala být jasně červená, ale její vlasy nedávají lesk, takže byly dříve poškozeny.

Následující obrázek ukazuje, jak může být skvělá kvalita vlasů. Pokud je barva henna neporušená.

Tento článek je napsán odborníkem. Její autorka už mnoho let maluje vlasy s hennou a má v této věci dobré zkušenosti.

Henna vlasové zbarvení: osobní zkušenosti a užitečné tipy

Chcete se stát červenou a seděli na internetu více než jeden den a hledali recenze o různých barvách? Musím hledat chemické barvivo, když je přirozené? Tento článek je o henně.

Henna je prášek z listů rostliny s názvem Lawsonia (Lawsonia inermis L). Tento bush roste v teplých zemích, jako je Indie, Írán, Egypt, Afrika. Pro přípravu barviv na vlasy používejte spodní listy keřů a vrchol, který poskytuje nejjasnější a nejoblíbenější barvu - pro malování těla, známého jako mehndi.

Zázračné vlastnosti listů této rostliny byly známy lidstvu v 16. století před naším letopočtem! Tradičně se henna používá (a stále používá) jako přírodní dezinfekční prostředek. Mimochodem, Lawsonum dokonale bojuje proti lupům a může být použit k tomu, aby vaše pleť měla zlatavé opálení.

Mám barvu vlasů a obočí s touhle zázračnou léčbou po dobu 2 let a z osobních zkušeností mohu upozornit na některé z vlastností takového zbarvení.

Některé aspekty, které potřebujete vědět před zbarvení vlasů henny

 1. Henna váží vlasy! To je pravda, takže pokud sní o objemných vlasech, nejlépe je namalovat nejvýše 1 krát za 2-3 měsíce. Každé 3 týdny jsem barvila vlasy a moje vlasy ztratily mnoho objemu.
 2. Henna lehce vysuší vlasy. Konzultovala jsem s mnoha fanoušky henna barvicí na vlasy a někteří uvedli, že se s tímto problémem nesetkali. Proto se domnívám, že všechno závisí na jednotlivých charakteristikách. Chcete-li se vyhnout vysychání, přidejte ke směsi směs másla nebo vaječného žloutku. Zkoušel jsem mnoho olejů a mohu sdílet své názory. Ropa - příliš mastná a špatně vymyta z vlasů, kromě mnoha lidí si všimne, že ztmavuje barvu. Olivový krém dobře zvlhčuje, ale osobně se mi vůbec nelíbí vůně vlasů. Mým nejoblíbenějším je kokosový olej. Má téměř žádný zápach, je dobře vymyt a po něm jsou vlasy velmi měkké. Proto doporučuji míchání s hennou!
 3. Henna dříve nebo později zahubí. Pokud se vám tento odstín vlasů líbí - nemusíte se bát. Pokud však nechcete, aby červenka byla červená, existuje několik možností:
 • zkrátit dobu zbarvení vlasů: pro světlo a blond - ne více než 5-7 minut, to stačí k tomu, aby poskytlo lehkou nenápadnou zrzavou hlavu, pro gaštan - ne více než 15 minut, pro tmavé - ne více než 20.
 • Pokud poprvé barvíte vlasy hennou, věnujte si čas a začněte s krátkou dobou. Pamatujte, že s každým novým zbarvením se pigment ve vašich vlasech hromadí a barva se stává intenzivnější.
 • Používejte přípravky, které ředí Lawsonia.
 • heřmánek (silný odvar);
 • kopřiva (odvar);
 • Basma (tmavší vlasy, dobré pro ty, kteří chtějí mít kaštanový odstín);
 • kurkuma (žlutá koření, osobně se mi to nelíbí kvůli vůni a bohatosti žluté, ale můžete s ní bezpečně experimentovat);
 • citrónová šťáva (pečlivě! Velké množství šťávy a dlouhé expozice vlasy vyschnou!);
 • zázvor (zázvorový prášek jako koření nebo čerstvá zázvorová šťáva. Čerstvý zázvor vám spálí pokožku hlavy)

Stmívání:

 • Basma;
 • silný čaj;
 • kakao;
 • dubová kůra (infúze);
 • káva (a trochu uhasí zarudnutí).

Jak barvit vlasy hennou? Osobní zkušenost

Nyní hovoříme o nejzajímavějších - o paletě odstínů, které lze získat pomocí tohoto přírodního prostředku pro barvení vlasů.

Nejprve si promluvte o vlastní zkušenosti s barvením. Mám světlé blond vlasy, které hoří na slunci na slunci. Mám alespoň 2 recepty na barvení s úplně jiným výsledkem.

Snadné ryzhina: hlavní věc není přehánět

 • Pro lehký odstín načervenalý, připravuji v malém šálku čaje (nyní krátké vlasy) hennu na heřmánek.
 • Nedělám příliš silnou kaši, aby bylo snazší a rychleji aplikovat barvivo na vlasy. Rychle aplikujte směs (na mokré nedávno vyprané vlasy), od zadní části hlavy až po whisky a vše ostatní.
 • Stojím jen 5 minut a omýt vodou bez šamponu.
 • Výsledkem je červeně zbarvený odstín, který se u každého šamponového koupele vypláchne téměř do mé vlastní barvy. To znamená, že nedochází k drastickým změnám barvy a kdykoliv se mohu vrátit k původnímu stínu.

Expozice delší než 1 hodina: červená a zatemnění

Předtím, když byly vlasy mnohem déle, jsem je obarvil jiným receptorem.

 • Henna, vařená v horké vodě (není vařící voda, měli byste dát jen vařenou vodu trochu vychladnout), míchal do stavu husté smetany.
 • 1-2 žloutky
 • 1-2 lžíce rostlinného oleje (lopucha, jojoba, kokosový ořech, mandle, broskve, olivy, hroznové semena, ricinové, lopuchové - experiment odvážně). Osobně mohu doporučit kokos pro jemné a lesklé vlasy a jojobu proti sekci. Pokud máte problémy, jako je lupy nebo ztráta - zvolte lopuchu.
 • Směs se smíchá a aplikuje se na vlasy (rukavice na ruce!) S kartáčem.
 • Obalte se do sprchového víčka a ručník nahoře a počkejte 1-2 hodiny.
 • Vlasy mají bohatou červenou barvu s výraznou červenou barvou, která ztmavne každé nové barvení. Pokud vezmete indickou kaštanu hennu od firmy LADY HENNA, dostanete na vlasy tmavý gaštanový nádech s červenavým nádechem, protože prášek lonsony je již smíchán s basma. Nechcete být tmavé - používejte pouze čistou henu.
 • Barvení vlasů s hennou je pro vaše zdraví naprosto bezpečné, ale pokud jste alergický, je lepší provést předběžnou zkoušku: aplikujte směs na ruku (ohyb v lokti) a pozorujte reakci po dobu 24 hodin. Pokud jste nezačali škrábat ani nevšimli si žádné vedlejší účinky - neváhejte experimentovat!
 • Pokud se po takovém zbarvení rozhodnete náhle zesvětlit a stanete se blondýnou, nebudete uspět. V nejlepším případě budete oranžově-oranžová, v nejhorším případě - bažina-zelená. Experimenty mnoha žen ukázaly, že po použití henny je docela možné barvit její vlasy tmavou barvou. Ale kdybych byl tebe, nebyl bych experimentovat a čekal jsem asi 3 měsíce, zatímco zrzka se trochu umyla.

Co potřebujete vědět o hena před zahájením experimentů

Co byste měli vědět dříve, než půjdete do obchodu:

 1. Neexistuje žádný odstín heny. Všechno, co vidíte na pultech s názvy "Burgundsko", "Červená třešeň" atd. - jsou to výrobky, které jsou maskované jako výrobky přírodního původu, a ve skutečnosti takové kosmetické přípravky obsahují levné barvivo, které poškozuje vaše zdraví a vlasy na prvním místě.
 2. V přírodě neexistuje WHITE henna! Henna nemůže za žádných okolností zesvětlit vlasy! Může udělat matnou barvu šťavnatou a jasnou, ale přeměnit vás z bruneta na blondýnu - ne! Pokud uvidíte bílou, rozjasněnou hennu v obchodě, vězte, že je to levný objasňovač, který přes noc zabije vaše vlasy. Tento zázrak Yudo nemá nic společného se zákony.
 3. Dávejte pozor na datum výroby a trvanlivost. Produkt po lhůtě splatnosti ztrácí své barvicí vlastnosti a nebudete s výsledkem spokojeni.
 4. Doporučuji si koupit indickou hennu, protože barví vlasy rychleji a jasněji. Tento závěr jsem dospěl po dlouhých pokusech s různými společnostmi. Začala jsem s iránskými v bílých pytlích od firmy Phytocosmetics, pak jsem přešla na zelené krabice firmy Art Color a pak jsem objevila indickou lady Hennu pro sebe ve dvou verzích: pravidelné a kaštanové. Spokojen s oběma možnostmi. Vlasy jsou zbarveny mnohem rychleji a barva je mnohem jasnější.

V dalším článku vám řeknu podrobněji o všech možnostech tohoto zázračného přírodního barviva a sdílet recepty, které vám umožní dosáhnout jakékoliv barvy od světle červeného až tmavého kaštanu až po brunet.

Barvení íránské henny - Moje rady a zkušenosti

Ne tak dávno jsem se zvedl téma vlasů Lash henna zde. Henna Lashová, bohužel, a možná jsem naštěstí nikdy nekoupila.

Po mnoho let jsem maloval svou hlavu s obyčejnou iránskou hennou, a tak jsem chtěl vyzkoušet něco nového. Nemám však v okolí blízké obchody, ale hotel chtěl natřít na takovou úroveň, že jsem to prostě nedokázal! :)

Když jsem dorazil do obchodu "Girlfriend", doufal jsem, že tam dostanu Aashu. Z nějakého důvodu se v mé duši narodila naděje, že je tam. Bohužel, Aashi tam nebyla a koupila jsem obvyklou íránskou henu, která je k dispozici:

Tato henna mě stála 12 rublů. pro tašku. Taška váží 25 gramů. Trvalo mi osm vlasů.

Byl jsem malován basma v poměru přibližně 3: 1. 3 henna a 1 basma, někdy jsem přidala kávu. Vzhledem k tomu, jak moc, teď jsem chtěl dosáhnout červenějšího nebo červenějšího odstínu, rozhodl jsem se nakreslit pouze hennu.

Vzal jsem si velkou skleněnou misku (je lepší si vzít sklo, protože se plast neperí.) Vylila jsem celou hennu, kterou jsem měla, přidala šťávu z poloviny citronu a několik kapiček oranžových esenciálních olejů a patchouli.

Celou věc jsem vylila vroucí vodu a dobře se míchala. Směs by neměla být příliš tlustá, jinak by bylo špatné použít, ale ne příliš tekuté, nebo bude proudit. Musí být konzistence nízkokvalitní smetanou smetanou.

Čekal jsem trochu, aby se tato směs ochladila, aby se nehořla, připravím sáčky na sáčky, rukavice a běžím do vany. :)

Ve vaně leželo něco na podlaze, zatímco hena padala, když jsem ji nosila.

Ano, stále potřebujete mazat uši, čelo, kůži kolem vlasů mastnou smetanou, aby hena nezakrývala pokožku.

Takže vložte tuto směs na vlasy a pak si do vlasů vložte pytel. Samozřejmě můžete mít klobouk, ale mám dlouhé vlasy, takže klobouk prostě nesedí. Obalím hlavu přes tašku ručníkem.

Nyní o tom, kolik by měla být tato směs udržována.

Držel jsem se jinak. V podstatě trvám 3-4 hodiny. Snažil jsem se odejít na noc, nic strašného se nestalo, ale hena vysuší a ráno je velmi obtížné ji vypláchnout. Obecně jsem si nevšiml rozdílu v barvě, udržoval hennu celou noc nebo 3 hodiny. Někdo říká, že henna barví, když je horká. Nevím, jestli je to pravda nebo ne, ale držím ji déle než 40 minut.

Také jsem slyšela, že je to obecně škodlivé pro vlasy, protože to z nich snižuje, zanechává pokožku hlavy. Možná ano, ale. Kolik let jsem obarvil hlavu s hennou, vždy vidím jen zlepšení po barvení - vlasy se stávají hustšími, hladšími a jakým leskem mají. Zde samozřejmě mluvím pouze pro sebe.

Jak vypít henu. Henna by se měla vypláchnout vodou, není příliš horká. Opláchněte, dokud nebude henna promyta. Všechny henny jsem nikdy neumyla do konce. tlusté vlasy... vyčesávám ji po usušení hlavy. Neodpovídám omytí hlavy šamponem, protože henna stále zbarvuje hlavu i po jejím umytí. A obecně se barva objevuje i ve 2. den. Například v pátek namaluji hlavu a šampon v neděli večer.

O tom, jak často to dělat. Dělám tento postup asi jednou za 2 měsíce.

Mimochodem, opravdu se mi líbila tato henna. Dává dobrou barvu a prakticky necítí. Co se mi ukázalo jako příjemné překvapení! Vzhledem k tomu, že ten, který jsem koupil po celou dobu, byl "vonný" po promývání jiného týdne určitě!

Konečně, fotografie vlasů před a po malování.

Foto v tlumeném světle:

Líbilo se mi barvy! S tmavě světlými kaštanovými vlasy a ve slunečném počasí jsou šťavnaté červené! :)

Ano, samozřejmě, postup není vůbec příjemný, ale na druhé straně mi výsledek dělá radost! :)

Děkujeme vám za pozornost! Celý úspěšný pracovní týden! :)

Jak si barvit vlasy hennou sami

Barvení vlasů je postup, který ženy provádějí po staletí. Pokud nyní většina žen používá chemické barviva, dříve používané přírodní látky, jako je henna.

Henna je prášek získaný z listů bush Lawsonia, který roste v oblastech s tropickým klimatem. Podle místa původu je rozdělena na indickou, sudánskou, egyptskou, iranskou a jemenskou. Súdánské a Jemenské dávají jasnější stín díky vysokému obsahu barviv.

Složení a příznivé vlastnosti henny

Obdržela barvicí schopnost v důsledku obsahu barviv a tříslovin v něm, navíc obsahuje látky, které mají příznivý vliv na stav vlasů:

 • Chlorofyl je látka, která dává keři zelenou barvu. Je to silný antioxidant, díky němuž se omlazuje a má příznivý účinek na pokožku hlavy jako celek.
 • Hennotaninová kyselina - hlavní barvivo. V různých typech henny je obsah 1 až 4%. To, že dává ohnivý odstín vlasům a víc hennotanové kyseliny, jasnější barvu se ukáže při malování. Také tato látka má taninové a antibakteriální vlastnosti. Díky tomu uvolňuje zánět pokožky hlavy, snižuje množství lupů a posiluje vlasy.
 • Polysacharidy - hydratují pokožku a normalizují činnost mazových žláz.
 • Pektiny - absorbují toxiny, redukují mastné vlasy. Navíc pektiny obalují všechny vlasy, výsledkem je, že vypadají vlasy vizuálně silnější a objemnější.
 • Živice - vytvářejí kudrlinky lesklé a hedvábné.
 • Esenciální oleje a vitamíny - tonizují, zlepšují krevní oběh a stav pokožky hlavy jako celku, což má pozitivní vliv na stav vlasů.

Tradičně, hena byla určena k barvení vlasů červené barvy, nazývá se červená. Nicméně, nyní v prodeji najdete hennu, která může barvit vlasy v různých barvách.

Základní odstíny: vínová, černá, kaštanová, bílá. Kromě toho se prodává bezbarvá henna, z níž jsou odstraněny barviva. Používá se jako zpevňující maska.

Všechny tyto barvy se získávají v různých poměrech henna prášku a basma prášku. Toto je uvedeno na obalu léku. Výjimky: bílá henna, která je vyčerením.

Výhody a nevýhody zbarvení vlasů henny

Pozitivní aspekty:

 • Neškodí vlasům. Henna je rostlinný přípravek, který nepříznivě neovlivňuje vlasy.
 • Nízká cena - levnější než chemikálie pro barvení.
 • Při používání nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti.
 • Umožňuje dosáhnout stabilní a jasné barvy.
 • Zlepšuje stav srsti.

Negativní:

 • Barva proniká hluboko do struktury vlasů, což může v průběhu následného barvení nepříznivě ovlivnit barvu pramenů.
 • Bylinný prášek je obtížné vymyt vodou, což je důvodem, proč je možná nerovnoměrná barva.
 • Silně maluje šedé a bělené kadeře.
 • Alergické reakce jsou u některých lidí možné.
 • Při obarvení hennou není možné předvídat výslednou barvu. Záleží to nejen na počáteční barvě, ale také na typu henny, kvalitě přípravku, době expozice a individuální reakci organismu.
 • S častým používáním smaží vlasy.

Jak získat různé odstíny

Henna + Basma

Nejjednodušší možností je přidání basma prášku do henny prášek. V závislosti na poměru můžete získat různé barvy vlasů.

V závislosti na původních faktorech se výsledný odstín může lišit od jedné osoby k druhé. Například tenčí vlasy, tím jasnější bude barva. Velmi důležitá je původní barva pramenů - když barvíte tmavé vlasy čistou hennou, dostanete pouze načervenalý odstín. Ale pokud si barvíte její blond vlasy - budou červené.

Kromě basma můžete přidávat další látky k získání různých odstínů.

Zlatý

Existuje několik způsobů, jak získat zlatý odstín:

 • Henna choval silnou infuzi heřmánek: 1 polévková lžíce. l suchý heřmánkový nalijte 50 ml. vroucí vodou a naplnit 30 minut. Bujón není nutné filtrovat. Heřmánek hydratuje a má protizánětlivý účinek na pokožku hlavy.
 • Turmerický prášek nebo šafrán se smíchá s hennou v poměru 1: 1. Tyto koření jsou silné antiseptiky a antioxidanty, které posilují vlasy.
 • Zlatá barva se zvyšuje se zvyšujícím se kyselinkou, takže henna prášek může být zředěn kefír, zakysanou smetanou nebo odvar z rebarbory. Při tomto způsobu barvení vlasy získají zvláštní lesk, protože slabě kyselé roztoky z nich odstraňují minerální film, který se vytváří během mytí vodou.

Čokoláda

Čokoládový odstín lze získat smícháním henny s kávou, mletou skořicí nebo extraktem ořechových skořápek.

 • Henna s mletou skořicí se mísí v poměru 1: 1.
 • Při míchání s kávou existuje několik způsobů: 1. Můžete míchat 2 polévkové lžíce. l mletá káva a 1 polévková lžíce. l hennou a zředí směs horkou vodou. 2.A může udělat silnou infuzi kávy - 1 polévková lžíce. l 100 ml vroucí vody a zřeďte sáček barvy. Obě metody jsou poměrně účinné.
 • Infuze skořápky ořechů lze připravit, nalijte 2 lžíce rozdrcených skořápek se sklenicí vody, přivedete k varu a pak infuze 40 minut. Výsledná infuze byla zředěna práškem henny. Stejný výsledek dává ředění barvy a silného čaje.

Všechny tyto látky obsahují třísloviny, které mají sušicí vlastnosti, což pomáhá normalizovat činnost mazových žláz a snižovat množství lupů.

Červená

Chcete-li získat červenavou barvu, henna by měla být zředěna řepnou šťávou, červeným vínem, infuzí čokolády nebo smíchána s kakaovým práškem ve stejných poměrech. Kromě získání červeného odstínu použití těchto složek zlepšuje stav vlasů, protože jsou bohaté na vitamíny a živiny.

Pro ředění henny neexistuje přesný poměr. Jedná se o rozmnoženou infuzi, aby se získala hustá suspenze. V závislosti na vlhkosti heny se množství dodatečné složky může lišit.

Mnoho autorů doporučuje vaření pro výkrm, ale to není úplně pravda. Když se vaří, vitamíny jsou zničeny, esenciální oleje se odpařují, takže místo odvarů je lepší připravit infuze.

Pro Více Informací O Suché Vlasy