logo

5 způsobů, jak získat svou přirozenou barvu vlasů zpět

Rozhodli jste se změnit barvu vlasů drasticky, ale výsledek tě zklamal? Nebo jste možná unaveni nekonečným zbarvením rostoucích kořenů a chcete se vrátit do přirozeného stínu? Abych byl upřímný, je to velmi obtížné, ale je to docela realistické. Potřebujete jen trpělivost a rozsáhlý arzenál nástrojů, které vám pomohou napravit a obnovit vaše dlouhotrvající vlasy.

Jak vrátit barvu vlasů: Metoda číslo 1. Použijte myčku.

Praní nebo emulze k odstranění trvalých barviv na vlasy je nejúčinnější způsob obnovení přirozené barvy. V případě nouzového použití mycího ústrojí, když kousek proběhlo po neúspěšném barvení, může stačit 2-3 postupy k úplnému vymytí laku. Pokud jste několik let namalovali v tmavých tónech a najednou jste se chtěli vrátit do svého přirozeného blondu, může trvat 5 až 10 zasedání s přestávkami 1-2 dny.

Nenechte se překvapit, jestli se barva vlasů, která bude získána po konečném odstranění barvy, nebude příliš podobat své přirozené barvě. Faktem je, že účinek chemických barviv prochází ve dvou fázích:

Odstranění přírodního pigmentu pro vytvoření základny pro následné barvení;

Použití kosmetického pigmentu na vlasy.

Po odstranění přírodního pigmentu se vlasy stávají světle žluté až červené. Uvidíte jeden z těchto odstínů po umytí. Dále musíte barvit vlasy co nejblíže k přirozenému a vážně se zabývat obnovou zdraví vašich vlasů, což výrazně zkazí výše uvedené postupy. Buďte připraveni na to.

Metoda číslo 2. Zbarvte vlasy v barvě blízké přírodním

Tato metoda je vhodnější pro blondýnky, kteří v "minulém životě" byli brunetky nebo hnědovlasé ženy. Pokud patříte do této skupiny dívek,... nepouští se, že běžíte na barvu. Nejprve konzultujte s odborníky, kteří vám poskytují vhodný tón. Nekontrolované zabarvení může vést k neočekávaným následkům a místo dokonalé světle hnědé barvy získáte veselou zelenou barvu. Buďte připraveni na to, že budete muset vymalovat vícekrát, protože na blond vlasy se barva rychle umyje.

Pro ty dívky, které se chtějí proměnit z brunetky na blondýnku, je nutný další krok - osvětlení vlasů. Tento postup je poměrně agresivní a zabíjející účinek na vlasy, takže je lepší použít odstraňovač nebo číslo metody 3.

Metoda číslo 3. Zvýrazněte nebo zbarvíte.

Postupné navracení přírodní barvy zvýrazněním nebo barvením je stejně vhodné i pro "bývalé" brunety a blondýnky. Malovat jednotlivé prameny v tmavší barvě nebo je rozjasnit a zesílit pod přirozeným odstínem. Tato metoda ovlivňuje vlasy méně zhoubné a dává čas přemýšlet o tom, zda vrátit přirozenou barvu vlasů. Navíc barvení techniky, které poskytují kombinaci tmavých a světlých odstínů (ombre, shatush, balayazh), dnes na vrcholu popularity. Takže neváhejte jít do salonu a připravte se na veřejnost v novém trendovém vzhledu.

Jak vrátit barvu vlasů: Metoda číslo 4. Pokuste se používat lidové prostředky.

Zatímco lidstvo nevynalezlo barviva a pračky, dívky po celém světě změnily barvu vlasů pomocí improvizovaných prostředků. Například, aby se vlasy zlehčily, opláchly se roztokem citronové šťávy a za účelem získání červeného odstínu - používaly lázně s červenou řepou. Můžete také použít lidové prostředky, ale nepočítajte se s okamžitým a dramatickým výsledkem. Pokud je barvivo pevně zakořeněno ve vašich vlasech, masky kefír a medové zábaly nepomohou, ale takové postupy budou zřejmě prospěšné pro vaše zdraví. Zde jsou některé recepty:

Kefírová maska ​​pro zesvětlení vlasů: mírně teplý kefír a položte si vlasy, položte na vrchol sprchovou čepičku a omotávejte hlavu ručníkem. Po 2-3 hodinách si umyjte vlasy šamponem.

Medový zábal: roztavte 200 gramů medu ve vodní lázni trochu odsoudte a aplikujte na vlasy po celé délce. Nasaďte si sprchový uzávěr, zabalte hlavu ručníkem a jděte do postele. Následující den umyjte vlasy šamponem.

Po umytí opláchněte vlasy odvarem z roztoku heřmánku nebo citronové šťávy. To vám pomůže trochu ulehčit vlasy.

Oplachování s rajčatovou šťávou je jen v případě, že vaše vlasy mají během experimentu zelený odstín.

Některé zdroje mluví o takových prostředcích obnovení přirozené barvy, jako je použití masky na bázi sodíku a soli nebo mytí vlasů mycím prádlem. Tyto metody jsou vhodné pouze pro velmi mastné vlasy a vůbec nezaručují výsledek. Suché vlasy nebo normální vlasy způsobují větší škody než dobré. Buďte opatrní.

Metoda číslo 5. Přemýšlejte o krátkém účesu.

Tato metoda je nejvíce kardinální, ale zároveň nejlevnější a nejrychlejší. Není nutné mít účes pod "ježkem". Dnes je tu mnoho možností pro krátké účesy, které se snadno stylují a jdou na mnoho dívek. Možná jste jedním z nich. Promluvte si s vašimi přítelkyněmi, stylisty, zkuste modelovat nový obrázek pomocí nástroje účes na 24hair.ru. Možná krátký účes, to je přesně to, co potřebujete. Kromě toho se domníváme, že vlasy udržují negativní energii, kterou nás posílají kriminálníci, a proto je čas od času nutno je stříhat.

Každá metoda má své výhody a nevýhody. Je možné, že v boji o přirozenou barvu vlasů budete muset použít několik metod. Hlavním důvodem není vzdát se a jistě jít na cíl!

Jak obnovit barvu vlasů po barvení: všechny způsoby obnovení přirozené barvy

Každé dívce přinejmenším jednou v životě, ale sní o změně obrazu, například o zbarvení vlasů. Ti, kteří se stále odváží podniknout tento krok, často čelí problému návratu přirozeného tónu. Jak a jakým způsobem to udělat bez poškození - přečtěte si v tomto článku.

Jak vrátit přirozené barvy brunet

Majitelé světlých vlasů, kteří chtějí vrátit přirozenou tmavou barvu, mohou dosáhnout požadovaných 1-2 výletů do salonu. Barevník bude muset tvrdě pracovat, protože je velmi obtížné získat přesně stejný tón. K tomu je nutné vypočítat množství požadovaného pigmentu (červené, hnědé, černé).

Osvětlené vlasy nemají vlastní pigmentové buňky, jsou suché, porézní, absorbují barvu jako houbu. První barvení často nedává požadovaný výsledek, barva se ukáže jako nenasycená, vybledlá, protože vysušené vlasy "jí". Re-tonování a použití jednotlivých barevných odstínů tento problém odstraní.

Vezměte prosím na vědomí, že při správném barvení se budou rostoucí kořeny plné délky a vypadat přirozeně.

Jak se vrátit k přirozenému blondýnu

Brunetové, kteří se rozhodli vrátit přirozený světlý stín, budou mnohem obtížnější. Zvláště pokud jsou vlasy několikrát barveny.

Jediný způsob návratu domorodého blondu je osvětlení s předpírkou. Je důležité si uvědomit, že dostat se z černého nebo jiného tmavého odstínu je náročný proces, který zahrnuje 3 až 5-7 bělících procedur s přestávkami 1-2 měsíců.

V době, kdy se vlasy uvolní z agresivních kompozic, vám kadeřníci doporučují, abyste si udělali pečující postupy zaměřené na obnovu a výživu (například rovnání keratinů, biolaminace).

Pokud jsou vlasy dlouhotrvající v tmavém odstínu, existuje šance, že není možné zcela obnovit přirozený tón. V tomto případě je jedinou cestou, jak zvýšit barvu a postupně odříznout délku.

Jak obnovit šedou barvu

Chcete-li vrátit studený, popraskaný odstín do účesu, můžete omývat pouze barvivo. S věkem produkuje organismus méně kolagenu, vlasy jsou suché a mají sklon k průřezu. Proto nebudou odolávat takovým agresivním postupům, jako je bělení nebo praní.

Rada Tuk, výživné prostředky pomohou zbavit se pigmentu. Například masky, balzámy, kondicionéry, zaměřené na zotavení.

Způsoby obnovení přirozené barvy

Střih

První věc, která přijde na mysl, je dívka, která chce vrátit přirozenou barvu - to je účes.

Můžete se rozhodnout o zásadní změně obrazu, odříznout většinu z délky a nechat ji růst od začátku. Asymetrický, s třeskymi nebo bez - mistr vám pomůže vybrat účes, který vám pomůže vypadat stylově i s krátkými vlasy.

Druhou možností je růst a postupné odříznutí malované části. Vhodný pro ty, kteří nechtějí dramaticky měnit svůj styl, ztrácejí délku nebo mění styl účesů.

Musíte být trpěliví, protože vyrůstání je dlouhý proces, který bude trvat spoustu času. Hlavní výhodou této metody je její levost. Stejně jako možnost vyzkoušet mnoho dalších obrázků, zatímco vlasy rostou.

Wash

Mytí nebo oddělení je profesionální postup, který pomáhá zbavit nevhodného pigmentu, který pronikl do vlasů. Existují dva typy:

 1. Povrchové oddělení. Provádí se jemnou kompozicí, která neobsahuje oxidační a odlehčovací složky. Odstraňuje světlé zbarvení (několik tónů je světlejší nebo tmavší), zbarvený šampon nebo přímý pigment.
 2. Hluboké oddělení. Rozlišuje agresivní složení, vypláchne velké množství pigmentu. Vhodný pro ty, kteří dlouho natírali ve stejné barvě (například černá) a chtějí se vrátit do přirozeného stínu. Tento postup, ve své podobě, připomíná bělení, silně vysušuje, poškozuje vlasy a dále vyžaduje pečlivou péči.

Barvení a bělení

Odbarvení - spálení pigmentových buněk uvnitř struktury vlasů. Bez tohoto postupu nemůžete dělat dívky, které jsou namalovány v červených, červených nebo tmavých odstínech a chcete vrátit přirozené barvy.

Stupeň osvětlení vlasů a v důsledku toho získání světelné báze závisí na:

 • doba držení;
 • teplota, při které postup probíhá;
 • počáteční základní úroveň;
 • množství použité směsi.

Pozor! Dokonce i nejslabší objasnění, deformuje strukturu, činí to křehčí a křehčí. Pro utěsnění vlasů současně s požadovaným odstínem můžete použít speciální barvu.

Barvení je něco, co je téměř nemožné vyhnout se při návratu k přirozené barvě. Existuje několik hlavních kategorií:

 1. Krémová barva. Odolné barviva na bázi amoniaku. Jsou schopni "jíst" po dlouhou dobu, udržet potřebný odstín. Vhodné pro dívky se světlem, dříve barvenými vlasy, které se chtějí vrátit k předchozí, tmavé barvě.
 2. Barva amoniaku. Vzhledem k nepřítomnosti agresivní součásti struktura nepoškozuje, často obsahuje další součásti péče. Méně odolné než předchozí verze. Vhodné pro barvení již poškozených, křehkých vlasů (například po bělení nebo praní).
 3. Šampony a balzámy odstínů. Ponechte je mírně zesílený, dejte jim určitou barevnou nuanci (přidejte červenou, červenou, popelnou apod.).

Částečné zbarvení

Aby nedošlo k poškození vlasů světlem nebo častým zbarvením, můžete barvit některé prameny, a tím hladce přecházet do své přirozené barvy.

 1. Časté zvýraznění. Tenké, časté prameny jsou natřeny po celé délce. V průběhu času budou všechny vlasy, tak či onak, tónovány, což umožňuje hladkou návratnost přirozené barvy. Nejlépe se hodí pro hnědé vlasy nebo blondýnky, kteří se chtějí vrátit k blond.
 2. Ombre je technika, při níž je vytvořen hladký přechod z jedné barvy do druhé (zpravidla od tmy ke světlu).

Alternativní cesty

Pokud se chcete zbavit otravné barvy, ale stav vlasů vám nedovoluje provést změnu barvy nebo mytí, pak se snažte časté mytí.

Mýdlové základy, silikony a olejové výtažky obsažené v šamponech a balzámách vynikají práci s odstraněním pigmentu v nátěru. Pro tyto účely je lepší změnit obvyklou péči na více výživnou, hledat prostředky na regálech obchodů s poznámkou "obnovení", "pro křehké a vyčerpané".

Lidové metody

Umýt umělé barvivo a vrátit přirozenou barvu pomůže rostlinným olejům. Projíždí hluboko do struktury a vzhledem k vysokému obsahu nasycených kyselin a vitaminů pomáhají umyt pigment.

Nejvhodnější:

Rada Před použitím by měl být olej poněkud zahřátý ve vodní lázni. Použijte teplou směs na délku a kořeny vlasů. Odstraňte pod teplým kloboukem nebo plastovým pytlíkem, udržujte od 1 hodiny po celou noc. Opakujte postup 2-4krát týdně.

Rostlinné oleje mohou být použity jako základna pro jiné domácí masky:

 1. Skořice Trvá to: 2 lžičky. skořicový prášek, několik polévkových lžic olivového oleje (lisované za studena), citronovou šťávu, 2-3 kapky esenciálního oleje ze skořice. Zahřejte základní olej, rozpusťte éter a zbývající složky. Aplikujte na vlasy a kořenovou zónu, nechte 30-40 minut. Maska dobře odvádí tmavé odstíny a při častém používání může vysvětlit vlasy o 2-3 tóny.
 2. Zlato. Ve vyhřívaném oleji (mandle a broskvon) rozpusťte několik polévkových lžic čerstvého květinového medu. Aplikujte směs na délku, vyjměte pod přilnavý film a nechte 20 minut.
 3. Regenerace. Budete potřebovat: kokosový olej, několik kapek svého oblíbeného éteru, dužinu banánu, med. Všechny složky jsou smíchány dohromady, ovoce je předem připravené. Aplikujte směs na celou délku, nechte několik hodin, opláchněte teplou vodou.
 4. Rostlinné oleje jsou dokonale kombinovány s přísadami, jako je brandy, červená paprika, zázvor. Mají účinek na oteplování, který pomáhá všem užitečným složkám proniknout hlouběji do struktury. Stačí přidat 1 polévkovou lžičku. v jakékoliv masce.

Moderní kosmetický průmysl se vyvíjí extrémně rychle, přichází s čím dál více nových technologií a vzorců, které vám umožňují rychle se vrátit do svého přirozeného stínu. Hlavním důvodem je být trpělivý, nezapomeňte řádně pečovat o vlasy a výsledek nebude trvat dlouho.

Jak umýt barvu z vlasů, učit se díky následujícím článkům:

5 barevných trendů pro barvivo na vlasy 2019

Pokud v novém roce chcete nějaké změny, možná budete muset začít se změnou obrazu, stylu nebo účesu. Mimochodem, nový odstín vlasů je také schopný energizovat a vyvolat pocit obnovení.

Jaké barvy chcete barvit vlasy v roce 2019? - 5 odstínů, které budou na vrcholu popularity!

Černá

Posledních pár let, černá, byla irelevantní. Většina brunet, po změně trendů, přebarvila vlasy v tlumenějších a měkkých odstínech (kaštan, tmavá blondýnka), vytvářela složité skvrny, zředěla černě s hnědými vyzdviženími a dokonce i odlehčenými prameny.

V roce 2019 se nasycená černá barva vrací do módy, hlavní podmínkou pro barvení, ve které je vynikající kvalita vlasů a dobrá péče, která zajistí zrcadlové vlasy s leskem!

Růžové odstíny

Jemné nebo hluboké růžové odstíny jsou stále relevantní. Ale nemyslete si, že takové zbarvení je vhodné pouze pro celebrity nebo mladé dívky, naopak správně zvolený světle růžový odstín může kořením poskytnout hnědým vlasům ženám a blondům. Proto, pokud nejste odvážný experimentátor, doporučujeme růžový zlatý odstín - nejjemnější a nejpřirozenější ze všech růžových odstínů.

Snow blondýnka

Radikální blond, navzdory nepřirozenému stínu, již po třetí rok po sobě neschází z módy. V letošním roce není tento trend standardním odstínem platiny, ale její měkčí variace je práškovitý blond s lehkým krémovým odstínem.

Stín je ideální pro dívky s bledou kůží a jasnými očima.

Dirty brunetka

Hnědovlasé ženy a brunetky se těší novému trendovému odstínu, díky němuž můžete barvit vlasy vizuálně objemnější a barvu hlubší. Měkký odstín s nejasnými světlemi vypadá velmi vznešeně a přirozeně!

Pro rusovlasé krásy, stejně jako pro ženy s hnědými vlasy, které chtějí "oživit" svůj odstín v roce 2019, odborníci navrhují následující: přidání měděných pramenů k obrazu nebo plnohodnotné zbarvení v bohatém měděném odstínu (stačí zvolit jeho tmavou variaci).

Jak vrátit přirozenou barvu vlasů

Nedávno jste se rozhodla barvit. "Operace" byla úspěšná a změna, jak říká, je vždy k lepšímu. Ale co dělat, když jste nostalgičtí pro přirozenou barvu vlasů a tato "minulost" už připomíná sama sebe ve formě regrown kořenů? Zeptali jsme se odborníka, jak získat svou přirozenou barvu vlasů zpět.

Náš odborník - Tatiana Sharkova

Stylistka Schwarzkopf Professional, majitelka londýnského salonu, farář roku podle ruských kadeřnických ocenění

Jak získat barvu vlasů zpět

Proč se vrátit k přirozené barvě není tak snadné? Faktem je, že získat stejnou úroveň hloubky tónu, která byla předtím, a tudíž přesně stejný odstín - to je celé umění. Od kadeřníka je požadována přesnost "lékárny", když vypočítá poměr složek k opětovnému barvení vlasů a vrátí původní barvu. A v těch případech, kdy se bruneta chce znovu stát blonďatou, potřebujeme takový postup jako mytí. Provádí se agresivním řešením - zbavuje se vlasů umělým pigmentem. Bez tohoto kroku je nemožné malovat v lehčí stínu. Existuje nesporné pravidlo: barva nezesvětluje barvu.

A nemyslete si, že vrácení vaší barvy je jednorázová procedura. Když přijedete do salónu, abyste získali svůj přirozený odstín, výsledek prvního "pokusu" - první barvení - bude záviset na mnoha faktorech. Máte pórovité vlasy? Které produkty se potom postarají o vlasy? Budete chodit po bazénu? Budete "otestovat" vlasy jižního slunce? A to není všechno. Je docela možné, že pouze opakované barvení vám pomůže konečně vrátit vaši "barvu" k vám, když kořeny po prvním růstu. Ve svém kurzu bude lepší "upravovat" poslední odstín.

Jak se vrátit k přirozené barvě vlasů: od blondýnky až po brunetku

Chcete-li dostat krásnou barvu na cestě od blondýnky až po brunetu, je důležité, aby kadeřnice vypočítala, jaký pigment nestačí ve vlasech pro úplné zatemnění: žlutá, oranžová nebo červená. Bude nutné, pokud nemůžete (nebo nechcete) počkat a chtěli byste co nejdříve vrátit domovský odstín.

Ale pro vlasy je mnohem jemnější - ombr. Toto zabarvení bylo původně koncipováno tak, aby poskytovalo vlasům odpočinek od konstantního osvětlení. Ombre je ideální řešení, které umožňuje hladký přechod od jasných konců k tmavým kořenům zcela bez rizika poškození struktury vlasů. Výsledkem je skvělá příležitost, abychom se cítili jako blondýnky, brunetky a také krásně vrátili barvu vlasů.

Jak vrátit starou barvu vlasů: od brunetky po blondýnku

Vypadávání tmavé barvy ve velmi jasném jednom dni je nebezpečí poškození vlasů na stupeň křehkosti. Zvláště pokud jsou vlasy barveny tmavým barvivem mnohokrát. Pak se na konci vlasů pigment může hromadit tolik, že nebude možné vlasy do požadované míry zesvětlit. Možnost "nejjemnější" je nejprve požádat o střední nebo světlou blond. A příště - vaše pravá blondýnka. Je to lepší pro zdravé vlasy. A bude pro klienta emocionálně jednodušší přežít změnu.

Jak se starat o vlasy, když je vrácena vaše "barva"?

Tyto chloupky by měly být ošetřeny jako bělené a chemicky poškozené a nezáleží na tom, jakou barvu skutečně získáte. Intenzivní zvlhčování umožní vlasům obnovit plasticitu. Výrobky pro barevné vlasy pomáhají zachovat nový odstín. Opravné postupy budou příznivě ovlivňovat vnitřní strukturu a urychlit proces "pooperační" rehabilitace vlasů. Kombinace těchto tří základních typů péče o vlasy přinese stav vlasů do původního stavu a pomůže vám znovu získat barvu vlasů doma.

Jak vrátit přirozenou barvu vlasů

Mluvíme o "promývání", účinnosti lidových prostředků a alternativ

V radách jako "růst" nebo "řez" v případě neúspěšného nebo nepříjemného zbarvení je prvek pravdy. Vzhledem k tomu, že po barvení není možné vrátit přirozenou barvu vlasů na 100%. Rozhodli jsme se projednat s odborníky o alternativních možnostech takových radikálních rad.

Co je to zbarvení

Odstranění laku nebo korekce barev je praní nebo role. V těžkých případech, když budete muset jít z černé do světle hnědé, oddělení může trvat několik měsíců s postupným osvětlením. "Pouze profesionál by měl provádět takové manipulace s vlasy. Dekapiruyuschie kompozice jsou rozděleny na alkalické (L'Oréal Professionnel) a kyselé (Estel, Shot, Kapous). Jako součást první - práškové a pěnivé složky, které jsou smíchány s horkou vodou nebo oxidant a aplikovány na vlasy. Směs s vodou působí jako peeling, odstranění pigmentu z povrchu vlasů. Směs s oxidačním činidlem je silnější a zbaví se pigmentu v kortexu (tělo vlasů), která působí jako zjasňovač. Kompozice je sama o sobě poměrně silná a pokud je negramotně aplikována, může ovlivnit kvalitu vlasů, "vysvětluje Aleksey Nagorsky, kreativní partner společnosti L'Oréal Professionnel, vítěze mezinárodní kadeřnické soutěže StyleColour Trophy 2017. - V kyselých formulacích je kyselina thioglykolová základem pro perm), jemně uvolňuje vlasy a rozpouští umělé pigmenty. Ale tato kompozice funguje velmi pomalu a vůně kyseliny thioglykolové není pro všechny zájem. Kyselinové dekapanty silně suché vlasy a zápach sírovodíku, který je pozoruhodný pro kyselinu thioglykolovou, zůstanou s vámi po dlouhou dobu. "

Praní je zvláště důležité, pokud je barva vlasů tmavší než je nutné. "Nyní existuje velké množství profesionálních nástrojů speciálně určených k praní neúspěšně získaného odstínu. Pouze profesionálové se mohou vyrovnat s profesionálními výrobky, protože je velmi důležité distribuovat složení správně a rovnoměrně na vlasy. Doma je to obtížné a nakonec komplikujete práci tím, že získáte skvrny. Když se vrátíte k salonu, mistr vás oddělí nebo zesvětlí vlasy a poskytne doporučení ohledně další péče o vlasy, "říká Lusine Mutafyan, stylista týmu Wella Podium.

"Lehčí verze odzbrojení může být provedeno doma. Na regálech supermarketů jsou tyto prostředky vzácné, ale přesto jsou. Například v značce Garnier v barvách Color Naturals a Color Sensations je barvivo "E0" (neobsahuje žádné pigmenty a směřuje pouze k osvětlení). Zesvětlí dříve namalované vlasy. Na webových stránkách výrobce je k dispozici video instrukce k jeho použití. V důsledku toho získáte načervenalé pozadí objasnění, které bude třeba neutralizovat, takže budete muset použít jiné barvivo, které obsahuje pigmenty, "říká Jevgenij Sedoy, expertní tvůrce společnosti Garnier.

O lidových metodách

Formula barviv je nyní velmi stabilní, takže metody babičky už nejsou relevantní. "Například po vymytí barvy sódy mohou být vlasy křehké, těžké a obtížně stylové. Soda je vysoce alkalický výrobek, který porušuje pH pokožky hlavy, otevírá pokožku a vážně poškozuje strukturu vlasů. Jiné lidové prostředky, jako je kefír nebo citrónová šťáva, nedávají rychlý účinek. Takové postupy budou muset být provedeny mnohokrát za sebou a nebude možné plně se vrátit do původního odstínu a brilantnost, kterou dostanete okamžitě po barvení, zmizí, "vysvětluje Marina Yatsenko, stylista celebrit.

Pokud si stále přejete zkusit sódu, musíte předem lubrikovat vlasy olejem. "Zvolte si na vlasy libovolný olej a nechte jej hodinu a půl, zahřívejte fénem a umístěte na hlavu plastovou čepičku. Pak si umyjte vlasy obvyklým šamponem, přidáte lžičku sódy na pečení, takové alkalické prostředí dovolí pokožce bezpečně otevřít a olej pomůže odstranit přebytečný pigment. Opláchněte vlasy důkladně vodou. Pak použijte kondicionér, změkčuje vlasy a zavírá pokožku, "doporučuje Evgeny Sedoy.

O alternativních metodách

Nejprve musíte vědět, jakou barvu jste barvili na vlasy: odolná barva, tónování nebo přímé barvení. Je velmi důležité vědět, protože každé barvivo je omýváno různými způsoby. "Například pokud barvujete tvář tónovacím barvivem a nemáte rádi výsledný odstín, můžete rychle odstranit nežádoucí odstín. Chcete-li to udělat, použijte hluboce čistící šampon a pak - hydratační masku. Pokud se vám stále nelíbí odstín, opakujeme tento postup znovu, doporučuje Lucine Mutafyan. - Po mytí vám doporučuji, abyste barvu co nejvíce přiblížili požadované barvě (ale současně je to lehčí na tónové polovině tónu). Nejdůležitější je zapamatovat si, že kořeny by měly být trochu tmavší než konce. Tak můžete získat módní ombre efekt. Pokud jsou vlasy barveny tmavým barvivem mnohokrát, pak se mohou na konci vlasového pigmentu hromadit tolik, že nebude možné vlasy do požadovaného stupně. Nejmenší možností je požádat nejprve o střední nebo světlou blondýnu. A příště - tvoje pravá blondýnka. "

"Chcete-li se vrátit k přirozené barvě vlasů, musí být pěstovány. Změna jedné barvy na druhou je pravděpodobnější. Samozřejmě, často se setkáváme s podobnou žádostí, ale stojí za to pochopit, že není možné obnovit přirozenou barvu, protože v procesu barvení přirozené barvy vlasů z nenávratně opouští, ponechat pouze pozadí objasnění. V salonu je možné barvit vlasy stínem, který je blízký přirozené barvě, ale stále je to barvení a barva se postupně umyje, "říká Alexei Nagorsky.

Čím častěji umyjete hlavu, tím rychleji ztrácí barvu, nejjednodušší, nejjemnější, ale zároveň i dlouhou metodu. "Barevné barvení" "praní" je možné například pomocí šamponu, jehož cílem není konzervace barev. Ale je téměř nemožné najít takové značky v profesionálních značkách, protože výrobci chápou, že mnoho lidí barví a kupováním šamponů například pro objem, chtějí získat nejen tvrděný účinek, ale udržet stín na vlasu, varuje Karina Kotova, Matrix technolog. - Barva vlasů navíc nebude stejná. Ale můžete uměle simulovat původní barvu. Chcete-li to provést, obraťte se na faráře v kosmetickém salónu. Pokud by byly vlasy barveny 1-2x profesionálním barvivem v salonu, možná stačí jedna návštěva, aby se přiblížila původní verzi. Majitel bude muset odstranit umělý pigment a vytvořit novou barvu, která vypadá jako přirozená. "

O péči po mycích a skvrnách

Pokud jsou vlasy velmi suché a poškozené, můžete použít výživnou a hydratační masku. Je důležité, aby tyto produkty současně zachovaly barevný pigment. "Po bělení je nutné provést komplexní ošetření vlasů. Navíc po bělení byste měli pečlivě zvážit výběr barvy pro následné barvení. Po umytí barviva z vlasů jsou velmi náchylné k barvivům, "říká stylista Wella Podium Team.

"Po vážných zásahů do struktury vlasů může být odstín rychlejší. Možná budete muset protonovat vlasy další týden nebo dva kvůli lepší trvanlivosti. Nezapomínejte na ošetření salonu: čím lepší je kvalita vlasů, tím delší je barva, "říká Alexei Nagorsky.

Postup odstranění umělého pigmentu je poměrně vážný a zahrnuje následnou regenerační péči o vlasy jak v den návštěvy salonu, tak doma. "Každé umývání bude určitě potřebovat šampon a kondicionér pro obnovu váhy, poté, než budete pokládat, použijte nesmazatelnou péči také s funkcí zotavení. Jednou týdně je použití masky na délku podporováno pro silnější výživu a hydrataci. Po prvním barvení do "přirozené" barvy je nutné se vrátit do několika týdnů ke konsolidaci výsledku a kromě barvy znovu udělat silný salonní ošetření, "říká Karina Kotová.

Jak obnovit barvu vlasů po barvení: všechny způsoby obnovení přirozené barvy

Každé dívce přinejmenším jednou v životě, ale sní o změně obrazu, například o zbarvení vlasů. Ti, kteří se stále odváží podniknout tento krok, často čelí problému návratu přirozeného tónu. Jak a jakým způsobem to udělat bez poškození - přečtěte si v tomto článku.

Jak vrátit přirozené barvy brunet

Majitelé světlých vlasů, kteří chtějí vrátit přirozenou tmavou barvu, mohou dosáhnout požadovaných 1-2 výletů do salonu. Barevník bude muset tvrdě pracovat, protože je velmi obtížné získat přesně stejný tón. K tomu je nutné vypočítat množství požadovaného pigmentu (červené, hnědé, černé).

Osvětlené vlasy nemají vlastní pigmentové buňky, jsou suché, porézní, absorbují barvu jako houbu. První barvení často nedává požadovaný výsledek, barva se ukáže jako nenasycená, vybledlá, protože vysušené vlasy "jí". Re-tonování a použití jednotlivých barevných odstínů tento problém odstraní.

Vezměte prosím na vědomí, že při správném barvení se budou rostoucí kořeny plné délky a vypadat přirozeně.

Jak se vrátit k přirozenému blondýnu

Brunetové, kteří se rozhodli vrátit přirozený světlý stín, budou mnohem obtížnější. Zvláště pokud jsou vlasy několikrát barveny.

Jediný způsob návratu domorodého blondu je osvětlení s předpírkou. Je důležité si uvědomit, že dostat se z černého nebo jiného tmavého odstínu je náročný proces, který zahrnuje 3 až 5-7 bělících procedur s přestávkami 1-2 měsíců.

V době, kdy se vlasy uvolní z agresivních kompozic, vám kadeřníci doporučují, abyste si udělali pečující postupy zaměřené na obnovu a výživu (například rovnání keratinů, biolaminace).

Pokud jsou vlasy dlouhotrvající v tmavém odstínu, existuje šance, že není možné zcela obnovit přirozený tón. V tomto případě je jedinou cestou, jak zvýšit barvu a postupně odříznout délku.

Jak obnovit šedou barvu

Chcete-li vrátit studený, popraskaný odstín do účesu, můžete omývat pouze barvivo. S věkem produkuje organismus méně kolagenu, vlasy jsou suché a mají sklon k průřezu. Proto nebudou odolávat takovým agresivním postupům, jako je bělení nebo praní.

Rada Tuk, výživné prostředky pomohou zbavit se pigmentu. Například masky, balzámy, kondicionéry, zaměřené na zotavení.

Způsoby obnovení přirozené barvy

Střih

První věc, která přijde na mysl, je dívka, která chce vrátit přirozenou barvu - to je účes.

Můžete se rozhodnout o zásadní změně obrazu, odříznout většinu z délky a nechat ji růst od začátku. Asymetrický, s třeskymi nebo bez - mistr vám pomůže vybrat účes, který vám pomůže vypadat stylově i s krátkými vlasy.

Druhou možností je růst a postupné odříznutí malované části. Vhodný pro ty, kteří nechtějí dramaticky měnit svůj styl, ztrácejí délku nebo mění styl účesů.

Musíte být trpěliví, protože vyrůstání je dlouhý proces, který bude trvat spoustu času. Hlavní výhodou této metody je její levost. Stejně jako možnost vyzkoušet mnoho dalších obrázků, zatímco vlasy rostou.

Wash

Mytí nebo oddělení je profesionální postup, který pomáhá zbavit nevhodného pigmentu, který pronikl do vlasů. Existují dva typy:

 1. Povrchové oddělení. Provádí se jemnou kompozicí, která neobsahuje oxidační a odlehčovací složky. Odstraňuje světlé zbarvení (několik tónů je světlejší nebo tmavší), zbarvený šampon nebo přímý pigment.
 2. Hluboké oddělení. Rozlišuje agresivní složení, vypláchne velké množství pigmentu. Vhodný pro ty, kteří dlouho natírali ve stejné barvě (například černá) a chtějí se vrátit do přirozeného stínu. Tento postup, ve své podobě, připomíná bělení, silně vysušuje, poškozuje vlasy a dále vyžaduje pečlivou péči.

Barvení a bělení

Odbarvení - spálení pigmentových buněk uvnitř struktury vlasů. Bez tohoto postupu nemůžete dělat dívky, které jsou namalovány v červených, červených nebo tmavých odstínech a chcete vrátit přirozené barvy.

Stupeň osvětlení vlasů a v důsledku toho získání světelné báze závisí na:

 • doba držení;
 • teplota, při které postup probíhá;
 • počáteční základní úroveň;
 • množství použité směsi.

Pozor! Dokonce i nejslabší objasnění, deformuje strukturu, činí to křehčí a křehčí. Pro utěsnění vlasů současně s požadovaným odstínem můžete použít speciální barvu.

Barvení je něco, co je téměř nemožné vyhnout se při návratu k přirozené barvě. Existuje několik hlavních kategorií:

 1. Krémová barva. Odolné barviva na bázi amoniaku. Jsou schopni "jíst" po dlouhou dobu, udržet potřebný odstín. Vhodné pro dívky se světlem, dříve barvenými vlasy, které se chtějí vrátit k předchozí, tmavé barvě.
 2. Barva amoniaku. Vzhledem k nepřítomnosti agresivní součásti struktura nepoškozuje, často obsahuje další součásti péče. Méně odolné než předchozí verze. Vhodné pro barvení již poškozených, křehkých vlasů (například po bělení nebo praní).
 3. Šampony a balzámy odstínů. Ponechte je mírně zesílený, dejte jim určitou barevnou nuanci (přidejte červenou, červenou, popelnou apod.).

Částečné zbarvení

Aby nedošlo k poškození vlasů světlem nebo častým zbarvením, můžete barvit některé prameny, a tím hladce přecházet do své přirozené barvy.

 1. Časté zvýraznění. Tenké, časté prameny jsou natřeny po celé délce. V průběhu času budou všechny vlasy, tak či onak, tónovány, což umožňuje hladkou návratnost přirozené barvy. Nejlépe se hodí pro hnědé vlasy nebo blondýnky, kteří se chtějí vrátit k blond.
 2. Ombre je technika, při níž je vytvořen hladký přechod z jedné barvy do druhé (zpravidla od tmy ke světlu).

Alternativní cesty

Pokud se chcete zbavit otravné barvy, ale stav vlasů vám nedovoluje provést změnu barvy nebo mytí, pak se snažte časté mytí.

Mýdlové základy, silikony a olejové výtažky obsažené v šamponech a balzámách vynikají práci s odstraněním pigmentu v nátěru. Pro tyto účely je lepší změnit obvyklou péči na více výživnou, hledat prostředky na regálech obchodů s poznámkou "obnovení", "pro křehké a vyčerpané".

Lidové metody

Umýt umělé barvivo a vrátit přirozenou barvu pomůže rostlinným olejům. Projíždí hluboko do struktury a vzhledem k vysokému obsahu nasycených kyselin a vitaminů pomáhají umyt pigment.

Nejvhodnější:

Rada Před použitím by měl být olej poněkud zahřátý ve vodní lázni. Použijte teplou směs na délku a kořeny vlasů. Odstraňte pod teplým kloboukem nebo plastovým pytlíkem, udržujte od 1 hodiny po celou noc. Opakujte postup 2-4krát týdně.

Rostlinné oleje mohou být použity jako základna pro jiné domácí masky:

 1. Skořice Trvá to: 2 lžičky. skořicový prášek, několik polévkových lžic olivového oleje (lisované za studena), citronovou šťávu, 2-3 kapky esenciálního oleje ze skořice. Zahřejte základní olej, rozpusťte éter a zbývající složky. Aplikujte na vlasy a kořenovou zónu, nechte 30-40 minut. Maska dobře odvádí tmavé odstíny a při častém používání může vysvětlit vlasy o 2-3 tóny.
 2. Zlato. Ve vyhřívaném oleji (mandle a broskvon) rozpusťte několik polévkových lžic čerstvého květinového medu. Aplikujte směs na délku, vyjměte pod přilnavý film a nechte 20 minut.
 3. Regenerace. Budete potřebovat: kokosový olej, několik kapek svého oblíbeného éteru, dužinu banánu, med. Všechny složky jsou smíchány dohromady, ovoce je předem připravené. Aplikujte směs na celou délku, nechte několik hodin, opláchněte teplou vodou.
 4. Rostlinné oleje jsou dokonale kombinovány s přísadami, jako je brandy, červená paprika, zázvor. Mají účinek na oteplování, který pomáhá všem užitečným složkám proniknout hlouběji do struktury. Stačí přidat 1 polévkovou lžičku. v jakékoliv masce.

Moderní kosmetický průmysl se vyvíjí extrémně rychle, přichází s čím dál více nových technologií a vzorců, které vám umožňují rychle se vrátit do svého přirozeného stínu. Hlavním důvodem je být trpělivý, nezapomeňte řádně pečovat o vlasy a výsledek nebude trvat dlouho.

Jak umýt barvu z vlasů, učit se díky následujícím článkům:

Jak fixovat barvu vlasů po neúspěšném malování

Ženy mají rádi změnu vzhledu, po impulsech duše nebo nových módních trendech. Barvení je jedním z nejpopulárnějších postupů pro transformaci obrazu, umožňuje vám to mírně obnovit obraz nebo ho drasticky změnit. Barva může během několika hodin z vás od bruneta do blond a naopak, dávat kudrlinky přírodní a nepředstavitelné světlé odstíny. Ale co když proces byl neúspěšný a získaný výsledek vám vůbec nevyhovuje? Můžete barvu vlasů obnovit po barvení několika způsoby, z nichž každá má své výhody a nevýhody. Budeme zvažovat technologie používané k obnově přirozené barvy.

Tradiční způsoby

Zpět na přírodní barvu pomůže tradičním technikám. Pro dívky s odlišným počátečním odstínem vlasů a barvami budou barvy odlišné. Nejjednodušší je obnovit kudrlinky, které byly původně lehké a staly se tóny tmavšími. Pro jiné možnosti však existují efektivní způsoby - podrobněji je budeme znát.

Odkapávání

Jak opravit nešťastné účinky barvení vlasů, pokud je barva tmavší než přirozená? Je to celkem jednoduché, musíte použít speciální promývání. V profesionálním jazyce se proces nazývá decapitating, skládá se z odstranění barevného pigmentu ze struktury kudrlin. Neúspěšný odstín je nahrazen přírodními kyselinami tvořícími emulze. Nepůsobí agresivně na kudrlinkách jako světlem nebo změnou barvy, ale stále je poškozují.

Oprava tónu trvá hodně času, obzvláště těžké se zbavit modročerné. V některých případech musí být postup opakován 4-5 krát v intervalu 2-3 týdnů, během kterého se vlasy obnoví.

Co potřebujete vědět o mytí:

 • Pro postup je nejvhodnější kontaktovat salon, pouze profesionální mistr může správně vypočítat složení emulze a čas, který je udržován na kadeřích.
 • Návrat přirozené barvy se objevuje postupně, připravte se na to, že několik týdnů bude muset být jako ne příliš krásný a dokonce stín.
 • Praní je aplikováno v malých množstvích na vyrostlé kořeny a je udržováno méně než na lakované délce, pokud nezohledňujete tento okamžik, kořeny mohou ztratit svůj přirozený pigment a vytvořit iluzi holé hlavy.
 • Po dekapitaci by měly být vlasy barveny co nejblíže k přirozenému. Dokonce i tón, je nejlepší použít pro tyto jemné kompozice bez peroxidu vodíku a čpavku.

Jizvy barvené vlasy

Toto je nejbezpečnější a nejúčinnější způsob, jak obnovit původní barvu. Pokud máte trpělivost, stačí stříhat 6-7 cm délku každý měsíc. Odstraněním dělených konců dáme příležitost rozdělit užitečné látky podél délky kadeřnic, od které začínají růst rychleji.

Je žádoucí, aby velitel používal pro tento postup horké nůžky - utěsňují vlasy a zabraňují jejich delaminaci.

Dívky, které nemohou čekat, až budou všechny barevné prameny nataženy, můžete drasticky změnit účes. Ne každá žena z módy se odváží udělat krátký účes, a tato volba není vhodná pro všechny.

Časté mytí

Korekce neúspěšných efektů malby je možná s častými šampony. Nejlepší ze všeho je, že obyčejná voda se vypláchne zbarvením balzámu, ale trvalé barviva jsou pevněji zakotveny v struktuře kudrlin. Zvlášť je obtížné odstranit pigment, pokud jste maloval více než jednou, protože nátěrové hmoty s amoniakem mají kumulativní vlastnosti.

Barva postupně zmizí, pokud použijete šampon pro hluboké čištění a voda bude teplejší než kdy jindy. Pod vlivem vysoké teploty je proces mnohem rychlejší.

Mějte však na paměti, že denní koupelové procedury mají negativní vliv na kudrlinky, proto používejte pravidelné regenerační masky a výživné balzámy, aby se zámky nedostaly do značné míry stresu.

Odbarvení

Velmi agresivní postup, pokud jde o jeho provedení, jsou chemické sloučeniny s vysokým obsahem peroxidu vodíku. Nejčastěji jsou používány blondýnky, kteří přebarvili v tmavé barvě. Přirozeně však mají velmi tenké a slabé vlasy a činidla ještě více zhoršují situaci.

Není-li barvení v tmavých tónech provedeno jednou, je zabarvení přísně zakázáno, nedojde k žádoucímu účinku a poškodí strukturu kadeřnic. Po jednorázovém experimentu s obrázkem můžete použít tuto metodu, ale pouze v kabině.

Profesionál zvolí pro vás nejvhodnější kompozici a aplikuje ji striktně dodržováním technologie. Je velmi důležité zachovat zdraví vlasů.

Po bělení budou vlasy v každém případě trpět - postup pro každého neprojde bez stopy. Vyhlazování negativních efektů pomáhá při hydrataci a hydrataci masky, speciální prostředky k ochraně kadeří před špatným vlivem vnějšího prostředí, kosmetických olejů. Nebuďte líní, abyste je používali!

Radikální barvení

Tato metoda je vhodná pro dívky, jejichž barva vlasů se příliš neliší od přirozené. Například jste byli tmavě blond a rozhodli jste se mazat v kaštanu. Návrat do přirozeného stínu je možný při částečném barvení. Složení by mělo být aplikováno výhradně na regrown kořeny, délka bude postupně vyprázdněna a přechod bude rozmazaný a nepostřehnutelný ostatním. Po několika procedurách zmizí nutnost pokrýt kořenovou zónu.

Upozorňujeme, že barva by měla být jasnější o 2 tóny než celková barva vlasů. Tato technika dává postupné výsledky, takže byste měli být trpěliví.

Návrat tmavé barvy

Tato volba je vhodná pro dívky, které mají přirozeně tmavé kudrlinky, ale jsou namalovány v blond. Hlavní podmínkou pro jeho použití není silně poškozená hlava vlasů, protože barvení se bude muset opakovat poměrně často. Bude to trvat asi jeden měsíc, než budete chodit s regrown kořeny, pak jít do salonu a požádat mistra, aby barvu jasné části pramenů ve stínu, který je co nejblíže k přirozené.

Všimněte si, že tón bude rychle vymyt z blond vlasů, protože je třeba oživit asi dvakrát za měsíc. Postupně se zvýší osvětlená část a vůbec nebudete muset používat barviva.

Zvýraznění

Pokud není pro vás vhodná volba úplného osvětlení, věnujte pozornost nejdůležitějším. Budete muset dělat to asi jednou za měsíc, aby prošel na přirozený blond bez toho, aby byl všiml a hladce a rozloučit se s tmavým odstínem. Jedná se o úspornou techniku, protože chemické složky působí pouze na jednotlivé prameny, nikoliv na celou hlavu vlasů.

Kromě toho moderní technologie částečného barvení zahrnují použití jemných formulací, které nezkazují prameny. Když všechny tmavé vlasy vzrůstají, úplně zmizí, musí jít do salonu.

Domácí recepty

Tradiční medicína také nabízí recepty, které vám pomohou doma obnovit barvu vlasů po nešťastném barvení.

Všechny metody jsou založeny na použití produktů obsahujících kyseliny. Právě tyto komponenty přemísťují pigmenty z kadeřnic a zesvětlují vlasy.

Jsou složeny z citrusů (kyselina citronová a galakturonová), kefír (kyselina mléčná), cibule (kyselina askorbová), heřmánkový lék (kyselina salicylová, askorbová a nikotinová) a med (velké množství organických a anorganických kyselin).

Zvažte, jak provést přirozené a bezpečné praní jednoduchých výrobků.

Citrusová terapie

Směs citrusů je vhodná pro odstranění pigmentu na přirozeně světlých vlasech, hnědých vlasech a brunetách, tento recept není vhodný.

Mícháme v nekovové talíři 120 ml čerstvé citronové šťávy, 80 ml pomeranče, 100 ml grapefruitu a 70 ml pomelo. Smíchejte, nalijte do lahvičky sprejem, nasaďte na kadeře, nechte 40 minut a umyjte. Kompozici můžete použít až třikrát denně, kurz trvá asi tři týdny.

Kefír Rozjasnění

Maska je vhodná pro odstranění tmavého odstínu, postupně se vrátí do přirozené barvy světla a jemně pečuje o kadeře.

Vyrábíme z 150 ml kefíru, 50 ml čerstvé citronové šťávy a 50 ml lopuchového oleje. Důkladně promíchejte všechny součásti, upravte kudrlinky z kořene na špičku, ohřejte hlavu ručníkem nebo speciálním uzávěrem, omyjte je po hodině. Postup se provádí jednou za dva dny po dobu jednoho měsíce.

Cibulový odvar

Jako součást masky tolik jako dva odlehčovací produkty - čerstvý citrón a cibule. Doplňují a zlepšují vzájemné působení, navíc citrus neutralizuje nepříjemný štiplavý zápach.

Pro přípravu přípravku nalijte 5 loupaných cibulí s vroucí vodou, voda je musí zakrýt. Trvejte 5 hodin, potom vypusťte vodu a přidejte sklenici citronové šťávy. Aplikujte na vlasy a podržte po dobu 45 minut (můžete to udělat, i když si koupíte), pak opláchněte vodou. Četnost vysvětlení - nejvýše pětkrát týdně.

Bylinná maska

Vícesložková kompozice pomůže nejen odstranit pigment z vlasů, ale také obnovit poškozené struktury. Má pozitivní účinek na pokožku hlavy a folikulů, zvlhčuje, vyživuje živiny a snižuje podráždění.

Na začátek musíme vařit 35 g vysušeného heřmánku a květů neplodu a 50 g šalvěje. Tvrdíme 5 hodin bylinkami a poté filtrujeme přes gázu. Přidejte 35 ml tekutého medu, 120 g tukové smetany, 50 ml kukuřičného oleje a 20 ml glycerinu. Aplikujte na vlasy a podržte po dobu 4 hodin pod plastovým uzávěrem a ručníkem, pak opláchněte vodou šamponem bez síranu.

Maska má tekutou konzistenci a proudí dolů do oblasti krku a dekoltu, protože tyto části těla musí být chráněny starým ručníkem.

Závěry

Neúspěšné experimenty s obarvením se vyskytují téměř u každé ženy, ale nepřekvapujte. Moderní salonní služby a lidové recepty pomohou vrátit přirozenou barvu s minimálními ztrátami na kadeře.

Vezměte na vědomí, že všechny postupy zahrnující několik fází by měly být doprovázeny zvýšenou výživou a hydratací vlasů. Přibližovací odstín se mění co nejodpovědněji a pigment můžete odstranit při zachování krásných a zdravých vlasů.

5 účinných způsobů, jak barvit vlasy méně

Dívky se uchýlí k barvení vlasů z různých důvodů: touhu změnit vzhled a vyniknout, obnovit obraz, kvůli módním trendům, kvůli potřebě barvit šedé vlasy nebo nerovnoměrně spálit prameny.

Avšak po několika týdnech začíná stín odstínit, vymývat a samotné vlasy spolu s kořeny vyžadují nové zbarvení. Pouze tento postup není tímto opatřením vůbec neškodný a poměrně nákladný.

Proto se podělíme o pět tajemství, které budou méně často barvit vaše vlasy a pomůže zachovat jejich krásu po delší dobu.

1. Zbarvení kořenů tmavší

Pokud zpravidla provádíte úplné zbarvení vlasů v tónu, který je tmavší než požadovaný odstín, pak budou rostoucí kořeny okamžitě viditelné. Vypadá to špinavě a neuspořádaně, a proto je nutné kreslit kořeny často, téměř jednou nebo dvakrát týdně.

Existuje však způsob, jakým by regrown kořeny nebyly příliš nápadné, protože rostou a samotná malba může být odložena na dlouhou dobu. Vše, co je třeba udělat, je namalovat kořeny tónem světlejší než hlavní odstín během dalšího postupu. V tomto případě, po několika týdnech, regrown kořeny již nevytvářejí dojem neuspokojivého a tvoří malý hladký přechod mezi podtóny.

2. Malování

Tónování vlasů je bezpečný postup, který nemá škodlivý účinek na strukturu vlasů. Jedná se o speciální barvivo s jemnými barvivy, které se snadno a rovnoměrně vymyjí. V důsledku takového malování se pigment nedostává do struktury vlasů, ale zůstává na svém povrchu. Obvyklá barviva, na rozdíl od tónování, pronikají do molekulárního základu samotných vlasů, což je již chemický proces.

Postup tonování je následující: tónování pigmentu prostě pokrývá povrch vlasů a po 15-20 minutách je barva vymyta. Výsledek tohoto obrazu téměř neovlivňuje přirozené barvy, protože mění pouze stín nebo podtón.

Výsledkem je velmi krásná a přirozená barva, která je vyplavena přirozeným způsobem. Rozdíl mezi odstínem vlasových kořenů a jejich délkou, který byl zbarven, je zcela neviditelný. Přechody vypadají velmi přirozené a živé. Díky této technice můžete barvit vlasy méně často.

3. Malování v přírodní barvě

Barvení vlasů v přirozené nebo blízké přirozené barvě je jedním ze způsobů, jak nechat obnovit barvu týdně. Během znovuzískání nebudou kořeny tak silně oproti obecnému světlému nebo tmavému pozadí hlavní části vlasů. Čím přirozenější je barva, tím je hladší a harmoničtější přechod. Navíc vizuálně vypadá velmi krásně a jemně.

4. Malování v technice "sombre" a "balayazh"

Kombinace těchto dvou technologií barvení pomáhá vytvářet sofistikovaný vzhled vlasů.

Sombre je typ barvení, ve kterém se na vlasy získávají sotva výrazné sluneční záře vyrobené s lehkou barvou. Balayazh - hladký přechod z tmavých kořenů na jasné konce. Při použití těchto dvou metod se ukázalo přesně výsledek, který je nezbytný, aby se co nejdéle neškodilo vlasům chemickým barvivem.

Na výstupu datového technika se získává přirozená hra odstínů připomínajících prameny spálené sluncem. Gradient vypadá co nejpřirozeněji, protože rozdíl v odstínech mezi konci a dlouhou částí vlasů je mezi dvěma a čtyřmi tóny (v závislosti na počátečním pigmentu).

Když se tento typ barvení provádí, přechod je hladký a když rostou kořeny, výsledkem jsou spálené vlasy. K radikální změně nedochází, ale výsledek je příjemně zarážející, protože vlasy vypadají dobře upravené. Navíc získávají vizuální objem a tloušťku. Proto je možné tuto techniku ​​aplikovat na tenké, nepoddajné vlasy bez bazálního objemu.

5. Postup "Leskování"

Lesk je nejnovější postup, který nahrazuje laminování. Proces leskování používá přírodní složky, na rozdíl od chemických přípravků pro laminování. Při leskování dochází k pájení vážících vlasů, díky čemuž se stávají robustnějšími, pružnějšími a lesklejšími. Struktura vlasů je vyrovnána, barva se stává nasycenou, rovnoměrnější a přirozenější. Navíc, během leskování, můžete tónovat vaše vlasy s přidáním teplého nebo studeného pigmentu.

Po ukončení procedury vlasy získávají nádherný zrcadlový lesk, hladkost a přirozenou vlhkost. Takže barva po barvení je změkčena a po růstu kořenů je vidět čistý přechod, který není nutný okamžitě lakovat. Navíc barva vlasů po procesu lesknutí trvá mnohem déle. Malování může být odloženo po velmi dlouhou dobu.

Další tipy

 1. Abyste často nemuseli vystavovat vlasy chemickému znečištění, postupujte podle níže uvedených pravidel. Tyto tipy pomohou udržet krásnou barvu po dlouhou dobu.
 2. Nevyužívejte vlasy k pravidelnému praní. Skalp, který je vystaven stálému působení vody, zvyšuje pouze proces mazových žláz. Sebum zase dělá barvu u kořenů matnou a nudnou.
 3. Po každém šamponování by měly vlasy opláchnout bylinkovým odvarem. Zpevňují vlasy, regulují práci mazových žláz a udržují pigment ve struktuře vlasů. Nejvhodnější odvar z dubové kůry, černého čaje a heřmánku.
 4. Koupit šampony a kondicionéry výhradně pro barevné vlasy. Tyto výrobky obsahují měkčí a jemnější součásti. Díky němu se barva dlouho neumyje a barva zůstává světlá a nasycená po určitou dobu.
 5. Používejte v péči o vlasy pomocí hotových a domácích masky. Zachovávají zdravou strukturu vlasů, dají jim po procesu malování lesk a regulují produkci kožního mazu.
 6. Vyhněte se nežádoucím účinkům na vlasy. To se týká přímého slunečního záření, chlorované a tvrdé vody s nečistotami. To vše dělá vlasy tvrdé, nudné a barva se stává nerovnoměrná a skvrnitá.

Často po prvním barvení vlasů se dívky nemohou zastavit. Chcete-li zachránit krásnou barvu, musíte strávit spoustu času a financí, protože je nutné několikrát za měsíc obnovit atraktivní barvu a někdy častěji. Naše doporučení pomáhají nejen zachránit, ale i udržet si vlasy dlouhou dobu v luxusním stavu.

Klikněte na "Líbí se" a získejte pouze ty nejlepší příspěvky na Facebook ↓

Pro Více Informací O Suché Vlasy