logo

Jak barvit vlasy v basma

Dnes je obtížné najít slušný sex, který by v životě nikdy nezakrýval vlasy a pro každou druhou ženu se tento postup stal tak známým, jako je například účes nebo styling. Důvodem pro změnu barvy vlasů může být cokoli: nespokojenost s "domorodým" odstínem, zděděným z přírody; touhu maskovat šedé vlasy nebo jednoduše přinášet do vašeho obrazu novost a svěžest.

Moderní výrobci vlasových barviv neustále navzájem konkurují, vytvářejí stále více nových palet odstínů a obohacují své výrobky různými komponentami, které mají poskytnout stabilní a zároveň pečlivé zbarvení. Ve skutečnosti však ani nejdražší a nejkvalitnější chemická barva nemůže být považována za zcela bezpečnou; protože látky obsažené v jejím složení nejenže ničí pigmenty, ale také mění strukturu vlasů, což je porézní a křehké. Výsledkem je, že kdysi zdravé a krásné kudrlinky jsou ztenčující, křehké a nudné.

Samozřejmě, to neznamená, že musíte trvale opouštět barvení vlasů, právě proto je lepší používat syntetické barviva, ale přírodní přírodní. Jedním z nich je Basma, šedavě zelený prášek ze sušených listů tropické indigové rostliny. Basma byla původně použita pro výrobu barviv a barviv v jasně modré barvě, ale později byla použita k dodávání tmavých odstínů do vlasů. Jaký je použití tohoto nástroje pro kadeřnictví a jak se to liší od syntetických barviv?

Výhody basma nad chemickými barvivy

Použití basmy pro vlasy je obtížné přeceňovat, protože kromě barevných pigmentů obsahuje celý komplex vitamínů a minerálů, které mají příznivý účinek na strukturu kadeří, stejně jako taniny, které mají protizánětlivé a hojivé vlastnosti. Kromě toho obsahuje prášek indigového listu vosk a dásně, které vyhlazují vlasy a dodávají jim oslnivý lesk. Dalším rysem společnosti Basma je, že je schopen zvýšit objem vlasů, což osloví dámy s tenkými a řídkými vlasy. Na rozdíl od syntetických barviv, které zničí přirozené pigmenty kudrlin a poškozují jejich strukturu, basma:

 • vyživuje pokožku hlavy a vlasové folikuly s vitamíny;
 • posiluje strukturu vlasů a urychluje jejich růst;
 • zabraňuje vypadávání vlasů;
 • dává hlavě vlasů extra objem a krásný lesk;
 • normalizuje mazové žlázy;
 • eliminuje podráždění pokožky hlavy a pomáhá bojovat proti lupům.

Stejně důležitá je i skutečnost, že Basma je hypoalergenní, to znamená, že může být aplikována i těhotným a kojících ženám, stejně tak těm, jejichž kůže je velmi citlivá. Nicméně, po výběru ve prospěch tohoto barviva byste měli vědět, že stejně jako jiné prostředky má několik nevýhod: zaprvé, když se používá basma v čisté formě, tmavé vlasy mohou mít modrý odstín a světle zelené; za druhé, nedodržení poměrů při výrobě barvícího prostředku neumožňuje dosáhnout požadovaného účinku; za třetí, časté zbarvení často vede k odvodnění kudrlin a čtvrté, pokud po proceduře špatně opláchnete vlasy, bude vypadat neprůhledné a barva pramenů se bude pravděpodobně ukázat jako nerovnoměrná.

Jak barvit vlasy v basma

Basma pro barvení vlasů se obvykle používá v čisté formě, ale v kombinaci s jinými složkami: například s hennou, vařením čaje nebo přírodní kávy. Abyste zjistili rozměry, musíte předem uvažovat, jakou barvu chcete nakonec získat. Pokud zředíte basma a hennu 1: 1, dostanete bohatý odstín gaštanu, pokud je 1: 2 (1 díl basma pro 2 části henny) je hnědá s bronzovým nádechem a 2: 1 (2 části basma pro 1 část henny) černá. Při barvení s Basmoy získává šedé vlasy světlý gaštan nebo červenou barvu. Konečný výsledek je také ovlivněn tloušťkou a tloušťkou vlasů, jejich původním odstínem a barvivy - čím delší je směs na kadeřích, tím tmavší výsledná barva bude. Tak, jak barvit vlasy Basmah:

 • Není nutné umýt hlavu před barvením, pokud nepoužíváte lak nebo jiné stylingové produkty, které vytvářejí film na vlasu, který zabraňuje pronikání barevných pigmentů.
 • Ujistěte se, že mastnou linku (v blízkosti čela, na spáncích a na zadní straně hlavy) namazat mastným krémem, aby nedošlo k zbarvení pokožky. Při nanášení krému se snažte vlasy nedotýkat, jinak kořeny zůstanou nenosené. Všimněte si, že Basma je velmi odolná barva, proto se stará o ochranu oblečení a exponovaných oblastí těla (včetně rukou) předem.
 • Připravte směs pro barvení. Vezměte basma a hennu v správném poměru (v závislosti na požadované barvě) a nalijte je do keramického nebo skleněného obalu. Směs se zředí velmi horkou (ale ne vařící) vodou a míchá se až do vyhlazení (hotová směs by se měla podobat tlusté kyselé smetaně v konzistenci). Doporučuje se majitelům suchých vlasů přidat do připravené hmoty olivový nebo mandlový olej.
 • Pomocí štětce aplikujte na vlasy směs barviv, začínající od kořenů a postupně se šíří po celé délce pramenů. Snažte se udělat vše rychle, aby kompozice neměla čas na ochlazení, jinak se barva může ukázat jako nerovnoměrná.
 • Zvedněte upravené kadeře nahoře a zajistěte plastovou barretou. Ohříváte hlavu přilnavým filmem a obalte teplou látku nebo ručník.
 • Doba expozice barvy vlasům se může lišit od 15 minut až po několik hodin (v závislosti na tom, jak bohatý chcete získat odstín). Chcete-li přesně vypočítat čas potřebný ke koupi konkrétní barvy, je lepší předem provést test na samostatném pramenu.

Po ukončení procedury omýt barvu teplou vodou bez šamponu. Opláchněte si vlasy, dokud voda nezmizí. Mějte na paměti, že skutečný odstín po barvení barvy se nezobrazí okamžitě, ale teprve po několika dnech. Aby nedošlo k deformaci výsledku, pokuste se vlasy nešetřit po dobu 72 hodin.

Jak získat různé odstíny pomocí basma

Při barvení vlasů s basma můžete dosáhnout různých odstínů. K tomu je hlavní složka smíchána v určitých poměrech s hennou nebo jinými přírodními barvivy - bobulové šťávy, víno, silný černý čaj, mletá káva a další. Dále jsou všechny složky důkladně promíchány a aplikovány na vlasy. Nejpopulárnější barvy, které lze získat pomocí basma, jsou následující.

Čokoláda

Chcete-li, aby kadeře bohatou čokoládovou barvu, musíte nejprve natřít hennou (držet asi hodinu a půl), a pak použít basma po dobu 2-2,5 hodiny. Počet obou komponent je určen individuálně, v závislosti na délce, tloušťce a počátečním odstínu pramenů. Nejlepší je barvit světlé barvy - světle hnědé, lehké kaštany nebo červené.

Měď

Dosažení příjemného stínu mědi s pomocí basma je snadné. K tomu je třeba smíchat s hennou v poměru 1: 2 (1 díl basma do 2 dílů henny). U velmi tmavých vlasů bude účinek mírný.

Černá

Chcete-li malovat kudrlinky v barvě černého křídla, je třeba připravit směs 2 částí basma (pokud jsou vlasy blond, měli byste dávku zvýšit dvakrát) a 1 část henny.

Maroon

Bohatá tmavá kaštanová barva s výrazným načervenalým odstínem se dosáhne smícháním 2 dílů henny, 1 části Basma a horkého červeného vína (přírodní), které se odebírají v množství dostatečném k dosažení pastovité konzistence. Místo vína můžete také použít silný kaviár kávy.

Fialová

Chcete-li získat tmavý blond odstín s fialovým odstínem, měli byste mísit Basma s hennou v poměru 1: 2 a vařit silný odvar z cibule slupky.

Kaštan

Klasická kaštanová barva se získává smícháním basma s hennou ve stejných poměrech. Aby se zamezilo výskytu červeného odstínu, doporučujeme přidat suchou směs do mleté ​​kávy (1 díl kávy na 5 dílů směsi). Je nutné ředit takovou barvou horkou vodou na konzistenci zakysané smetany.

Navzdory skutečnosti, že Basma má dostatečně vysokou odolnost, získaný odstín s jeho pomocí postupně ztrácí svou intenzitu. Aby byl výsledek co nejdéle uchován, doporučujeme použít speciální oplach připravený ze směsi henny a basma (každá 25 g) a jednoho a půl litru horké vody. Hotový roztok musí být filtrován, ochlazen a aplikován na vlasy. Doporučuje se provádět tyto procedury 1-2 krát měsíčně. Pro dodatečnou péči o barvené kadeře se doporučuje při mytí používat syrovátku, kefír nebo kyselé mléko. Po přírodních barvách je nežádoucí používat syntetické barvy a udělat perm, protože výsledek takových manipulací může být nepředvídatelný.

Jak barvit šedé vlasy v Basma

Basma se dobře barví na šedých vlasech, ale pouze pokud je používán správně. Pokud existuje několik šedivých chloupků, můžete použít směs basma a hennu, která se ve stejných poměrech (musíte barvit v několika krocích), a v případě, že šedé vlasy zabírají velké množství kadeří, doporučujeme provést následující:

 • musíte nejprve barvit vlasy samotnou hennou a namočit barvu na hlavu po dobu nejméně 60 minut;
 • pak důkladně opláchněte vlasy a znovu zopakujte postup, což zkracuje dobu expozice na 30-40 minut;
 • Dále (jestliže požadovaný výsledek nebyl dosažen), kadeře by měly být barveny basma smíšené s hennou v poměru 2: 1 (2 části basma na 1 část henny).

Pokud je barva nerovnoměrná, opakujte barvení vlasů, ale ne okamžitě, ale po dni. Připravte část směsi basma a henna (vyberte si proporce sami, v závislosti na odstínu, který chcete získat), aplikujte hotovou směs na vlasy a nechte 2-3 hodiny.

Vytvoření vlastního jedinečného obrazu je obtížné, ale velmi vzrušující proces. Trochu trpělivosti a touhy experimentovat - a váš účes bude perfektní. A pokud stále máte pochybnosti o použití přírodních barviv, nebo je pro vás těžké vybrat potřebné poměry pro přípravu směsí, konzultujte s odborníkem.

Jak používat Basma k barvení vlasů doma

Vlastnosti při barvení vlasů

Použití takového prášku se začalo v dávných dobách. Byl vyroben z listů stromu tropického indigoferu. Mouka získaná tímto způsobem má šedou barvu se zelenavým nádechem. Proto se nedoporučuje provádět barvení jedním Basem, jinak byste riskovali natáčení kudrlin z přirozené na modrozelenou barvu. A umýt, malovat přes neobvyklý odstín docela obtížné.

Basma pro vlasy

Při správném používání basma barviva na vlasy můžete dosáhnout skvělých výsledků. Dokonce i fanoušci slavných značek, jako je Palette, Casting, Wella, nebudou schopni rozlišit své vlastní a vaše výsledky barvení. Přirozené barvivo však má nízké náklady a spoustu pozitivní zpětné vazby kvůli jeho kosmetickým vlastnostem:

  Stimuluje vlasový lesk;

Vyživuje kudrlinky různými skupinami užitečných stopových prvků a minerálů;

Dává vlákna jemnost a hedvábnost, dělá je poslušný;

Příznivý účinek na vlasové folikuly;

Zvyšuje růst kudrlin;

Příznivý účinek na pokožku hlavy, zmírňuje lupy;

Jak vypadají vlasy po basma

Mnoho dívek, kteří se dozvěděli o četných výhodách Basma, chtějí vyzkoušet prášek na vlasy, ale nezpívejte, ale měli byste pečlivě prostudovat pravidla pro používání Basma, která určuje typ vlasů:

  Barevné prameny poprvé, riskujete získání špatné barvy, kterou byste chtěli. Proto doporučujeme používat Basma s hennou. Smíchejte prášky v přísných poměrech, abyste získali požadovaný tón.

Při přítomnosti šedých pramenů se připravte na maximální účinek. Basma dává kadeřům jasnou barvu, ale na těch místech, kde nebyly žádné šedé vlasy, se mohou objevit skvrny s různými odstíny. Je lepší aplikovat barvu na ženy, které mají rovnoměrný tón vlasů.

Nepoužívejte barevný prášek více než jednou za kalendářní měsíc. V opačném případě riskujete opačný účinek, tj. narušit vodní rovnováhu ve struktuře vlasů. Výsledkem toho bude, že se stanou křehkými a zablokují nezdravý vzhled.

 • Nezdarujte vlasy, pokud jste použili jiné barvivo nebo ho předtím zkrousily.

 • Léčba vlasů s basma

  Pro dívky, které mají problémy s kudrlinami, je lepší nepoužívat chemické barviva s amoniakem. Ale jsou chvíle, kdy je barvivo nepostradatelné. V tomto případě se hodíte Basma. Nejen, že získáte krásnou barvu pramenů, ale také přineste strukturu vlasů v plném pořadí. Pokud nechcete namalovat kudrlinky, udělejte masku.

  Basma vlasové masky Recepty:

   Maska pro všechny typy vlasů. Vezměte dvě lžíce majonézy, basma a rostlinného oleje, abyste neutralizovali barvivo. Smíchejte v misce. Dát na kudrlinky. Podívejte se na několik reklam v televizi, promývejte směs z hlavy teplou vodou.

 • Pro lehké prameny. Mix henna, basma, kefír, chudý olej. Aplikujte kompozici na vlasy po dobu deseti minut. Pak si umyjte vlasy. Efekt bude patrný téměř okamžitě.

 • Basma barevné vlasy

  Chcete-li získat konkrétní barvu vlasů, měli byste zvolit správnou basma pro barvení. Basma je černá, červená, navíc může mít směs čokoládovou barvu. Mluvme o tom víc.

  Jaké jsou odstíny basma

  Kdo nepoužíval Basma, neví, že s tím můžete získat různé odstíny barvy. Hlavním úkolem je schopnost míchat potřebné látky ve správném poměru:

   Směs henny a basma získají následující odstíny: teplé blond, hnědé s bronzovým odstínem, černé a uhlí.

  Pro světlé kaštanové barvy použijte hennu, basma a zelený čaj.

 • Chcete-li získat krásnou čokoládovou barvu, přidejte do těchto dvou složek kávu.

 • Jak vybrat barvu basma pro vlasy

  Chcete-li získat požadovanou barvu, nejprve koupit nátěr, podívejte se na dobu výroby. Neváhejte pozorně prozkoumat obal. Doporučuje se cítit Basma. Pokud vůně vlhčí a cítíte hrudky, pak tento prášek není vhodný pro použití. Pokud nejsou nalezeny žádné nedostatky, neváhejte zboží koupit. Chcete-li získat různé barvy, s výjimkou basma sama, oni také take henna, káva, džus z bahna a další přírodní barviva.

  Černá basma na vlasy

  Chcete-li se stát jasnou brunetkou, zbarvte kudrlinky s hennou jako první. Držte barvivo na hlavě asi hodinu. Pak vypláchněte heňnu a rozšiřte hlavu s basma, reklamami, za hodinu nebo dvě. Poté znovu důkladně omyjte vlasy.

  Červená basma pro vlasy

  Vezměte dva kousky henny a jeden basma, promícháme do talíře. Naplňte horkou vodu. Rovnoměrně rozložte všechny prameny. Barvu nechte nechat hodinu a půl. Pak opláchněte teplou vodou.

  Čokoládová barva na vlasy

  Aplikace Basma pro barvení vlasů

  Basmyho pravidla pro barvení vlasů jsou jednoduchá:

   Připravte lak bezprostředně před použitím.

  Používejte pouze vysoce kvalitní suroviny.

  Přizpůsobte oblasti pokožky v blízkosti vlasů bohatým výživným krémem, protože barvivo je špatně umyté.

  Používejte ochranné rukavice na ruce.

  Používejte staré hadry k pokrytí ramen.

 • Používejte plastovou čepičku na hlavě, mějte na paměti, že po použití nebude možné ji umyt v důsledku trvalých barviv.

 • Jak zvolit poměr Basma při barvení vlasů

  Změnou proporcí obsahu ve směsi henny a basmy můžete získat zcela odlišné barvy a odstíny barvení. Chromaticita je také ovlivněna strukturou vlasů a časem, kdy jste malovali. U některých dívek trvá barvení asi půl hodiny, a jiným - hodinu a půl nestačí. To je důvod, proč výrobci doporučují vyzkoušet směs na kadeře vlasů před natíráním celé hlavy vlasů.

  Nyní více o proporcích:

   Pro černou musíte vzít 2 sáčky basma a 1 hennu, držet 40-90 minut.

  Pro fair-haired mix 1 balení basma a 1 henna, držet ne více než třicet minut na prameny.

  U kaštanových odstínů i světlé hnědé je složení směsi jedna k jedné, ale doba barvení bude 50-65 minut.

 • Pro bronzovou barvu si vezmeme 1 balíček basma a 2 hennu, barvení vlasů trvá 45-65 minut.

 • Basma Blend recept na barvení vlasů

  Formuláře pro barvení kudrlin jsou připraveny v následujícím pořadí, bez ohledu na recept:

   Vezměte součásti, promíchejte, prášek má jednotnou barvu.

  Když se ochladí trochu (až do 90 ° C), postupně jej přidejte do prášku a promíchejte.

  Měl by být tlustý kaše, jako zakysaná smetana.

 • Jako experimenty, které poskytují neobvyklý odstín, můžete přidat další přírodní barviva - ořechové listy, skořápky, kávu, kakao, černý, zelený čaj.

 • Jak používat basma pro vlasy doma

  Aplikujte přírodní barvu doma, buďte opatrní - je špatně umývaný nejen z vlasů, ale také z jiných povrchů. Proto pečlivě používejte, aby nedošlo k rozmazání nových věcí, oblečení. Pokud jste rozmazali koupelnu, umyvadlo, dlaždice, okamžitě umyjte povrch, netřte jej čištěním.

  Jak barvit vlasy v basma

  Připravte, jak je popsáno výše, věci a předměty, aby nedošlo k rozmazání vystavené pokožky. Teprve potom pokračujte v přípravě barvicího prostředku. Vlasy by se neměly umývat.

  Jemně aplikujte ještě teplou hmotu na pramen vlasů se speciální štětkou. Začněte rozmazávat vlasy ze zadní části hlavy a postupně rozšiřovat všechny vlasy na konce vlasů. Distribuujte basma rovnoměrně, pečlivě tukujte každý zvlnění. Pak položte plastovou čepici a šátek na vrcholu. Počkejte, jak je uvedeno v receptu. Nakonec omyjte směs mírným šamponem.

  Podívejte se na video o použití basma pro vlasy:

  Jak používat Basma pro barvení vlasů

  Barvicí kompozice pro vlasy s přírodními ingrediencemi, které dávají přednost ženám a dívkám. A Basma, prášek získaný z listů tropické indigové rostliny, je velmi oblíbený u milovníků, kteří mění svůj vzhled. Jemný nazelenalý prášek je naplněn vitamíny a stopovými prvky, a proto kromě barvení také prospěje naše vlasy. Ale aby se tato výhoda projevila sama a kudrlinami, abyste získali požadovaný odstín, musíte vědět, jak barvit vlasy pomocí přirozeného basma.

  Pravidla používání basy

  Barevné barvení vlasů bylo od počátku staré orientální krásy. Toto barvivo, když se používá k barvení oděvů, dává modrou barvu. Stejný odstín může nastat v našich pramenech, pokud nevíte, jak používat Basma. Zelený prášek není vždy vhodný a ne pro všechny ženy jako barvivo na vlasy, a proto potřebujete zhodnotit, zda jste v této skupině nebo si můžete dovolit používat Basma.

  • Barvení s Basma je vhodné pro majitele tmavých nebo tmavých blond vlasů. Blondýnky, používající toto přirozené barvivo, by se měli připravit na to, že během několika týdnů se jejich kadeře mohou nazelenat.
  • Basma se používá pouze v kombinaci s hennou. Pokud se nebudete řídit tímto pravidlem, pak se dokonce i na tmavých vlasech objeví zelená barva. Basma lze smíchat s práškem henny nebo střídavě. Obvykle jsou nejprve kudrlinky obarveny hennou a další den s Basma.
  • Pomocí přírodních barviv můžete získat zcela nečekané odstíny. Jaký výsledek získáte na konci, závisí na poměrech, době expozice, přirozené barvě použité před chemickým barvivem.
  • Nedoporučuje se barvit vlasy s basma po chemických permutách, zvýraznění, v prvních měsících po barvení salonu. Interakce přírodního barviva a chemikálií, které zůstávají v struktuře kudrlin, může vést k zcela neočekávaným výsledkům.

  Správné použití přírodních barviv zlepšuje stav vlasů. Pod vlivem rostlinného barviva zmizí lupy, vlasový folikul se ztuhne, kudrlinky se stanou silnějšími, objeví se přirozený lesk a objem účesu se zvětší. Účinnost barvení a výhody postupu se při aplikaci čerstvého prášku několikrát zvyšují, proto byste měli vždy věnovat pozornost podmínkám skladování zakoupeného výrobku.

  Jas čerstvosti je možné kontrolovat po přípravě prášku. Pokud se na povrchu této barvy objeví černý lesklý film, můžete si být jisti, že jste získali nejčerstvější a nejužitečnější barvivo pro vaše kudrlinky.

  Jak malovat basmu

  Při barvení s basma v kombinaci s hennou můžete získat zcela odlišné odstíny. Chcete-li přesně říct, jaká barva se objeví na kadeřích, nikdo nemůže v této věci potřebovat vaši intuici. Existují přibližné kompozice a doba jejich použití, což naznačuje získání vhodného výsledku barvení.

  • Tmavý blond odstín na kadeřích je získán mícháním basma a henna ve stejném poměru. Zároveň barvení - až půl hodiny.
  • Lehký odstín kaštanu se získává se stejným poměrem barviv, ale doba expozice by měla být zvýšena na jednu hodinu.
  • Bronzová hnědá barva vlasů se získává míšením basma a henny v poměru 1: 2. Doba zotavení aplikovaného barviva je jedna a půl hodiny.
  • Nasycená horká čokoládová barva kudrlin může být získána, pokud je basma smíchána s hennou v poměru 3: 1. Doba barvení je dvě hodiny.
  • Aby byla získána černá, bohatá barva vlasů, je nutné je barvit ve dvou fázích. Za prvé, všechny prameny jsou obarveny zředěnou hennou, zůstávají na hlavě po dobu jedné hodiny a vymyjí se. Pak se připravuje Basma na mokré vlasy, po dvou hodinách se vypláchne.

  Připravená směs pro barvení musí být rovnoměrně rozložena na všech pramenech a je žádoucí, aby to váš asistent udělal, jelikož je obtížné tuto úlohu sami zvládnout. Oba henna a basma jsou dostatečně silné barviva, a proto jejich použití znamená splnění určitých pravidel. Vědět, jak barvit vlasy pomocí přírodních kompozic barviv, nikdy nebudete zklamáni výsledkem.

  • Přírodní barviva mohou zanechat nesmazatelné skvrny na oděvu, kůži a nábytku. Proto je barvení pečlivě prováděno - je žádoucí dát na staré oblečení, pokožka podél linie vlasů je ošetřena tukovým krémem a rukavice jsou položeny na vaše ruce.
  • Basma se zředí pouze vroucí vodou a nejlépe se aplikuje v teplé formě.
  • Henna se musí ředit vodou, jejíž teplota se pohybuje od 70 do 90 stupňů. Před nanesením zředěného prášku henny přednostně trvá čtyři hodiny.
  • Při chovu přírodních barviv se používají pouze skleněné nebo keramické nádoby a špachtle. Při použití kovových výrobků dochází k oxidačním reakcím a výsledek zbarvení se změní.
  • Po zředění by se směs měla konzistentně podobat příliš husté kompozici, vhodná pro aplikaci na kadeře a bez hrud.
  • Pokud je potřeba nanášet šedé vlasy, první bělidlo zbarvuje prameny a teprve pak všechny ostatní.
  • Barviva se promývají obyčejnou vodou ve velkém množství. Použití šamponu je možné na třetí den po barvení, protože po celou dobu se barvicí pigmenty absorbují do jádra kadeř.

  Po použití basma bude možné plně zhodnotit barvu vlasů jen za pár dní. Obvykle se celkový účinek přirozeného barvení objevuje čtvrtý nebo pátý den po postupu.

  Přírodní odstíny získané při používání basma a můžete diverzifikovat. Chcete-li to udělat, na zředěný prášek, můžete přidat kávu, kakao, šťávu z řepy, čaj. Při experimentování můžete získat naprosto neobvyklou barvu vlasů a zdůraznit svůj vzhled z nejlepší strany.

  Použijte basma a hennu, nezapomeňte, že tyto barviva mají sušicí účinek. Proto je vhodné zbarvení omezit jeden postup za měsíc a je žádoucí používat nutriční masky, zejména pro majitele příliš suchých vlasů.

  Basma, výhody a poškození vlasů. Pokyny pro přípravu a barvení vlasů s hennou a basma

  Co je Basma?

  Basma je přirozeným barvivem známým lidstvu od starověku. Jeho hlavní funkcí bylo vždy barvení vlasů, ačkoli někdy bylo použito k dodávání požadované barvy tkaninám.

  Dotčená látka je prášek se šedozelenou barvou. Vyrábí se z tropického rostliny indigoferu, jehož sušené listy jsou rozemleté, aby získaly požadovanou konzistenci.

  Výhody a ublížení

  Mezi pozitivní vlastnosti tohoto nástroje patří:

  • Jedná se o ekologický výrobek, který není schopen poškodit vlasy a pokožku hlavy;
  • Může uzdravit rány;
  • Odstraňuje zánětlivé procesy;
  • Kompozice obsahuje vitamín C, vosk, různé pryskyřice, třísloviny, minerální látky, které mají hojivý účinek na poškozené prameny;
  • Odolává vypadávání vlasů, posiluje vlasové folikuly;
  • Zabraňuje vzniku lupů;
  • Zničí škodlivé bakterie, které způsobují patogeny pokožky hlavy;
  • Podporuje růst zdravých a silných kudrlin;
  • Zvyšuje hlasitost a vytváří pocit hustých vlasů, což je důležité pro ty, kteří jsou přirozeně tenký a příliš hustý;
  • Vhodné pro citlivou pokožku hlavy;
  • Kudrlinky jsou lesklé a získávají bohatou tmavou barvu.

  Když plánujete barvení vlasů s Basma, musíte nejprve vědět o škodě, kterou může způsobit:

  1. Je těžké se omýt a vyžaduje to po značné časové období;
  2. Když se barvení objevuje poprvé nebo po použití jiných nátěrových hmot, nálada se může objevit v nepředvídatelných barvách;
  3. Nemůžete udělat perm pro vlasy, protože můžete nakonec dostat zelenou barvu na hlavě;
  4. Špatné barvy šedé vlasy, které je viditelné na obecném pozadí;
  5. S častým používáním dělá prameny suché a křehké.

  POZOR! Basma před použitím v kombinaci s hennou. To vás ochrání před získáním zeleného modrého odstínu na prameny.

  Jakou barvu dává přirozená báma?

  Bez použití přísad, přírodní Basma dává modrý nebo zelený odstín. Záleží na přirozené barvě vlasů. Henna jim pomůže poskytnout potřebný odstín. Do analyzované barvy se přidává do určité míry.

  Kombinace Henna a basma

  Věnujte pozornost tomu, jaký stín chcete dostat na hlavu, musíte sledovat různé poměry těchto dvou složek:

  1. Bude možné získat gaštanovou barvu, pokud budete mixovat basma s hennou ve stejném množství;
  2. Aby prameny získaly černý tón s modrým odstínem, spojte část henny a přesně dvakrát tolik basma;
  3. Chcete-li udělat bronzový nádech, připravte spoustu určitého množství basma a henny, jejichž množství by mělo být dvakrát větší.

  DŮLEŽITÉ! Dodržujte doporučení odborníků na přípravu barvy a metody jeho použití, abyste získali výsledek požadovaného výsledku.

  Aby nedošlo ke zkažení vzhledu, namalujte jednu vlnu s dotčeným médiem, vyhodnoťte výsledek a přemýšlejte nad tím, zda se chcete v zrcadle vidět takhle.

  Jak připravit řešení a zvolit odstín

  Chcete-li se vyhnout překvapení na hlavě, připravte směs basma a hennu a jemně ji aplikujte na malou část pramenů. Držte se na určitý čas a propláchněte. V případě, že nevíte, jaký může být výsledek po nanesení barvy, nezapomeňte, že bude těžké nebo téměř nemožné ji vypláchnout. Pokud výsledná barva vyhovuje, pokračujte v postupu barvení.

  Příprava roztoku je následující:

  1. Smíchejte barvy v suché formě;
  2. Zahřejte vodu na 90 stupňů a postupně ji přidejte do prášku.
  3. Chcete-li, aby vaše vlasy zajímavý odstín, přidávejte další komponenty namísto vody;
  4. Hotová hmota by se měla podobat tlusté kyselé smetaně;
  5. Přidejte několik kapek nějakého esenciálního oleje tak, aby vlasy nebyly suché a barva je snadněji položena.

  Některé komponenty pomohou diverzifikovat barvu basma a učinit ji jedinečnější:

  • Zelený čaj pomůže získat světle hnědý odstín kaštanu;
  • Infúze cibule dává pramínky hnědou barvu;
  • Elderberry džus bude vaše vlasy růžové nebo fialové;
  • Modrý luk bude mít fialový odstín;
  • Čerstvě mletá káva vytvoří prameny brunetové čokolády.

  Správné proporce pro získání správné barvy.

  Dosažení požadovaného odstínu bude možné dosáhnout pouze tehdy, pokud bude dodržen požadovaný podíl obou složek:

  1. Smíchejte stejné množství basma a henna a můžete získat světle hnědý nebo bledý kaštanový odstín;
  2. Jedna polévková lžíce henny a dvě polévkové lžíce bazmky dávají bohatou hnědou nebo kaštanovou barvu;
  3. Chcete-li bronzové nebo měděné odstíny dodat pramenům, spojte jednu lžičku Basma a dvě lžíce henny;
  4. Poměr 1: 3 (henna a basma, respektive) dá černý s modrým odstínem.

  Barva vlasů Henna a Basma

  Zvažovaná přirozená barva je poměrně specifická. To je důvod, proč musíte vědět, jak správně provádět postup pro změnu barvy vlasů doma.

  Metody malby

  Existují dva způsoby barvení:

  1. Smíchejte součásti suchým spolu;
  2. Důsledné nanášení a praní každého z nich (nejčastěji se používá pro šedé vlasy, aby se dosáhlo rovnoměrnějšího barvení).

  Jak často můžete malovat

  Barvu pramenů je možné změnit Basma ne více než jednou měsíčně. V opačném případě se mohou stát nadměrně vysušenými a ztratit sílu.

  Barevné instrukce

  Aby se předešlo nežádoucím následkům, je nutné provést postup barvení podle základních pravidel a doporučení. Zvažte je podrobněji:

  • Nejprve je třeba umýt vlasy běžným šamponem bez použití kondicionéru;
  • Aplikujte krém na obličej (usnadní umytí šmouh);
  • Připravte potřebnou směs, okamžitě ji aplikujte speciálními kartáči na prameny;
  • Začíná distribuovat hmotu na zadní straně hlavy, protože na ní by měla být trochu déle, aby byla rovnoměrně znečištěna;
  • Potom se postupně přesouváme do chrámů, čela a koruny;
  • Kefka by se měla pohybovat směrem ke špičkám pramenů z kořenů;
  • Utřete kůži kolem vlasů a veškerého přebytečného materiálu.
  • Zakryjte vlasy kloboukem nebo plastovým pytlíkem.

  POZOR! Pokud jste v poloze nebo kojení, nejprve aplikujte na kůži malé množství inkoustu a počkejte několik minut. Při vypadávání zarudnutí, skvrn nebo svědění k použití tohoto nástroje je pro vás přísně zakázáno.

  Kolik to držet

  Vše závisí na typu vlasů, na tloušťce pramenů a na barvě. Jsou to lehčí, tím rychleji se změní odstín. Chcete-li získat bohatou barvu, je nutné udržovat barvu déle.

  Pro krásné odstíny je určitou dobu vlasové barvivo na vlasu:

  • Blonde - 30 minut;
  • Bledý kaštan - ne více než hodinu;
  • Bohatý kaštanově hnědý - jeden a půl hodiny;
  • Měď nebo bronz - jeden a půl hodiny;
  • Černá, získání modrého odstínu - asi 4 hodiny.

  Jak se umýt

  Pro mytí používejte pouze obyčejnou teplou vodu. Oplachování vlasů nastává, dokud není voda zcela průhledná. Šampony a kondicionéry nelze použít, protože mohou zesvětlit tón kudrlin.

  V případě, že by barva byla přeexponována a barva se ukázala jako velmi tmavá, můžete vyzkoušet mýdlovou hlavu. V některých případech pomáhá citronová šťáva.

  Péče o vlasy po barvení

  Po zmytí zbytků směsi mohou být prameny ošetřeny okyselenou kapalinou. K tomu je přidán ocot nebo citronová šťáva. Budou dělat prameny jasnější a lesklé. Snažte se sušit vlasy s vysoušečem vlasů co možná nejrychleji, aby nedošlo k jejich zranění nebo nadměrnému osušení.

  Průzkum: Jak barvíte vlasy?

  Celkem hlasů: 313. Celkem členů: 313.

  Vlastnosti malování vlasů černé

  Dosažení dotyčné barvy je velmi jednoduché. Chcete-li to udělat, natřete hennu po dobu 60 minut, umyjte a zbarvujte prameny s basma. Čím déle zůstane na vlasu, barva se ukáže být pouze černá nebo získá modrý nádech (pokud doba procedury dosáhne 4 hodiny).

  Čokoládová barva

  Tuto krásnou barvu lze dosáhnout přidáním henny (nejvýše 25 g) čerstvě mleté ​​kávy v množství 1 čajové lžičky. Kávu můžete předem vařit po dobu 5 minut, vychladnout ji a přidat k suché hmotě.

  Malování henny a basma šedých vlasů

  Rovnoměrné malování nad obyčejnými a šedými prameny bude mít několik návštěv. Nejdříve rozdělte heňu, opláchněte ji a pak ošetřete prameny s basma. Nechte ji podle požadovaného výsledku:

  • Až tři minuty - barva písku;
  • Ne více než pět minut - světle blond;
  • Od 8 do 10 minut - tmavě blond;
  • Asi 20-25 minut - hnědá s lehkým stínem;
  • Půl hodiny - přírodní hnědé vlasy;
  • Téměř 40 minut je tmavě hnědá;
  • 45 minut je krásná čokoládová barva;
  • Hodina a více je černá.

  V takovém případě, pokud se barva po čase nezmění a šedé kořeny začnou růst, stačí je zbarvit a nedotýkat se celých vlasů.

  Tipy pro barvení domů

  Pokud se rozhodnete barvit vlasy doma, nezapomeňte na některé triky, které pomohou dosáhnout požadovaného efektu:

  1. Použijte pouze na mokré prameny. Pokud jsou předem vysušeny přirozeným způsobem nebo s vysoušečem vlasů, barva bude špatně;
  2. Ujistěte se, že místo, kde budete provádět celý postup, bylo uzavřeno polyethylenem. To se vysvětluje skutečností, že jednou na jakémkoli povrchu bude poměrně obtížné otřít nástroj4
  3. Před barvením musíte nosit rukavice a zakrýt ramena nepotřebným ručníkem;
  4. Použijte basma na kadeře pouze speciální štětec;
  5. Chcete-li nechat barvu protékat vlasy, přidejte trochu glycerinu, odvar z lněných semen nebo běžného oleje. Přítomnost dalších součástí nebude mít konečný vliv na barvu;
  6. Je lepší kombinovat basma a hennu ve skleněné, plastové nebo porcelánové nádobě, aby nedošlo k oxidaci s kovem;
  7. Nenechávejte hotovou hmotu až do příště, protože barva nebude tak plánovaná;
  8. Při nákupu výrobku si prostudujte jeho složení. Musí to být přirozené;
  9. Nekupujte barvu s vypršením platnosti;
  10. Jablečný jablečný ocet, který se přidává do procesu oplachování, pomáhá dělat vlasy ještě měkčí a lesklé.

  Recenze a recenze

  Recenze Basma jsou zcela odlišné. Podle mnoha, pokud se používá správně, podle všech pokynů a doporučení, budete vždy schopni dosáhnout požadovaného efektu.

  Někteří uživatelé tvrdí, že vůbec nebyli spokojeni s výsledkem, protože po vymytí barvy se vlasy nejdříve zeleně změnily a několikrát denně změnily odstín.

  Iránské basma artcolor

  Má regenerační, zpevňující efekt. Vyrobeno z jedinečného keřu, který roste v Íránu. Tato barva je bohatá na vitamíny a stopové prvky, které chrání vlasy před vnějšími mechanickými a environmentálními účinky. Doporučuje se jí používat u žen ve věku 18 let. Před použitím jsou prameny nejprve barveny hennou a poté aplikovány na basma. Perfektní pro všechny typy vlasů.

  Indický přírodní

  Vyrábí se podle klasické receptury. Obsahuje vitamíny a stopové prvky, které chrání kudrlinky a nemohou jim ublížit. Zvláštností tohoto nástroje je to, že se mísí suchá s hennou a je aplikována pouze v této formě na čisté prameny. Abyste dosáhli maximálního efektu barvení, promývejte směs teplou vodou. Chcete-li výsledek uložit, neperte hlava na další 2-3 dny.

  Použití basma pro vlasy jakýchkoli ochranných známek je skvělým řešením, které poskytuje jedinečnost jeho vzhledu. Vlasy jsou nasycené, krásné barvy, silné, lesklé. Postupujte podle pokynů a budete spokojeni a nebudete zklamáni výsledkem.

  Správné a účinné barvení vlasů na vlasy doma

  Dobrý den, drahí čtenáři. Jakékoli barvivo, které se používá k získání vlasů požadovaného odstínu, činí nejen vlasy krásné a lesklé, ale také poškozuje. Existují barviva, jejichž negativní účinek na vlasy je snížen na nulu, ale liší se v báječné ceně a jsou prakticky nepřístupné široké škále kupujících. Za těchto podmínek byste měli věnovat pozornost přírodním barvivem, z nichž jeden je považován za basma. Dnes se podíváme na barvicí vlasy basmy. V předchozím článku jsme se zaměřili na barvení vlasů henny.

  Trochu historie

  Basma je suchý prášek, který byl získán po rozemletí listů indigosféry rostoucích v tropických oblastech. Několik tisíciletí toto barvivo bylo používáno v Indii, Číně, Řecku pro barvení vlasů a zvířecích vlasů, pro kosmetické účely jako masku na vyživování pokožky hlavy, posílení vlasů a obnovení jejich vitality. Tato šedo-zelená směs poskytuje barvu modré nebo zelené při barvení vlasů, proto se obvykle používá v kombinaci s hennou.

  Výhody

  Přírodní složení basma má pozitivní vliv na pokožku hlavy:

  • eliminuje podráždění, zánět, léčí rány,
  • Část pryskyřice podporuje růst vlasů a snižuje ztrátu vlasů,
  • pružnost a pružnost vlasů je obnovena,
  • obnovuje rovnováhu vody a tuku v kůži a eliminuje lupy,
  • Basma nezpůsobuje alergie,
  • v důsledku léčby získává vlasy objem.

  Funkce aplikace

  Basma je přirozené barvivo, barva vlasů si dlouho zachovává barvu, její postupné změny se vyskytují od týdne až po několik měsíců. Blond vlasy v důsledku zbarvení se stávají nasycenými barvami, tmavé mohou změnit odstín pouze.

  Basma reaguje na styling vlasů a masky, které se dříve používaly na vlasy, jejich interakce může vést k chemickým reakcím, které mění strukturu vlasů nebo ovlivňují barvu. Proto při omývání laku nemůžete používat šampony a jiné detergenty.

  Použití jediného basma dává vlasům modrou nebo zelenou barvu. Chcete-li tlumit modrý nádech v basma, přidejte hennu nebo kávu. První možnost nalezla více využití.

  Existují dvě možnosti pro použití basma:

  1. V dvoufázové metodě se provádí dvojí barvení, nejprve s hennou a poté s basma. Výsledek bude záviset na době expozice každého barviva.
  2. V smíšené verzi se barvení provádí se smíšeným složením henny a basma, výsledkem je respektování proporcí.

  Dvoufázové barvení

  Skládá se z několika etap:

  • Horká voda bezprostředně před zbarvením se zředí hennou. Na vodní lázni se směs postupně zahřívá a míchá až do homogenní hmoty. Začněte postupně aplikovat barvu ze zadní části hlavy, pohybujte se dopředu. Na vlasu hena musí vydržet nejméně půl hodiny. Pro tmavé vlasy se zvyšuje doba. Odstraňte barvu bez použití šamponu.
  • V procesu vaření Basma nutně přivedl k varu. Při míchání se postupně přidává horká voda, protože směs rychle stoupá. Při dlouhém držení vlasů se nedoporučuje. 15 minut stačí. Při vyprání šamponu není přidán.

  Aplikace kombinované barvy

  V přísně definovaném poměru se henna a basmu mísí a zředí se vodou zahřátou na 90 ° C. Po ochlazení se směs aplikuje na vlasy. Aplikace se provádí na každém vlákně odděleně, počínaje od kořenů vlasů. Podle toho, jakou barvu chtějí udržet barvu od 20 minut do 2 hodin. Pro větší účinek jsou vlasy pokryty polyethylenem a zabaleny ručníkem.

  Chcete-li barvit vlasy, černá pomůže směs henna a basma v poměru ½. Tmavší tóny získají více henny. Pro zbarvení vlasů v čokoládě nebo bronzové barvě heňna trvá dvakrát tolik, kolik je chuť. Kaštanový odstín se získává ze stejného množství přírodních barviv.

  Užitečné tajemství

  Aplikace Basma správně doma vám pomůže s následujícími tipy:

  • Neměli byste uchovávat Basma déle než rok a zejména v chladničce, což se odráží v barvivu.
  • Po tom, co se basma varila horkou vodou, se nechá stát 15 minut a změní se odstín ze zelené na černou.
  • Po barvení s basmo vlasy se změní barva o několik dní. Poslední odstín se objeví až po čtyřech dnech.
  • K získání jasných a bohatých barev se k nátěru přidává čpavek nebo čajová lžička soli.
  • S použitím známých produktů můžete do vlasů přidat další odstíny. Jako přirozené barviva používejte odvar z cibulových peelingů, řepy, skořice a hřebíček, heřmánku, vína, kávy.
  • Při natírání je nutné přijmout opatření k vyloučení proniknutí barvy do oděvů a interiéru.
  • Velmi jasná barva může být zmírněna důkladným opláchnutím vlasů vodou a citrónovou šťávou.
  • Pro zjemnění vlasů po barvení můžete použít klimatizaci. Může se však použít nejdříve dva dny po nanesení laku.

  Tyto tipy a doporučení pomohou správně provádět malování s přírodními barvivy a současně získat obdivuhodné vlasy, které budou potěšeny brilantností a krásou.

  Úspěšný postup zbarvení a krásné, nasycené barvy. Pokud byl článek užitečný, sdílejte s přáteli, klikněte na tlačítka sociálních sítí.

  Basmo vlasové zbarvení

  "data-top1 =" 150 "data-top2 =" 20 "data-margin =" 0 ">

  Basmo vlasové zbarvení

  Pokud máte rádi přírodní procedury, oceníte si časově uznávané recepty, vyvarujte se chemických barev a snažte se dosáhnout hluboké černé barvy - vaší volbou bude samozřejmě Basma.

  Basma je přirozené rostlinné barvivo, které je práškem ze sušených listů indigoferu (poddruh - Indigofera tinctoria, barvení indigoferu). Z této rostliny je získána barva indigo. Jedná se o jedno z prvních barviv známých v historii lidstva, které byly použity pro tkaniny.

  Byl hodnocen za svou váhu ve zlatě, ve starověkém světě byl považován za luxusní zboží a právě oni vymalovali první džíny. Čisté indigo je nyní velmi vzácné, naučily se ho syntetizovat a vyrábět průmyslově. Indigo se však stále kultivuje, jeho listy - brousit a prodávat po celém světě pod rouškou barvy Basma. Předpokládá se, že zkušenost lidstva při používání basma pro barvení vlasů je několik tisíc let.

  Basma vám umožní dostat se do černé barvy. Je pravda, že se používá pouze v kombinaci s jinými barvivy. Vzhledem k tomu, že Basma obsahuje modrý pigment, po barvení čistou látkou se vlasy, v závislosti na přirozené barvě, změní na modrou, zelenou nebo fialovou. Přesněji, hnědo-modrá, špinavě zelená a nezřetelná fialová. Pokud je tato barva vlasů vaším cílem, dostanete brilantní výsledek při použití basma bez přísad. Ale pokud snít černé nebo odstíny kaštanu, vaše cesta se mísí.

  Chcete-li potlačit modrou barvu, je nutné přidávat pigment oranžového spektra do basma. To je obsaženo v henně nebo kávě. Nejčastěji používají hennu. Nakonec, v obchodech, kde si koupíte basma, je pravděpodobné, že henna bude prodána, nikoli kávu.

  Basma může být použita buď s hennou, nebo ihned po natírání. Obecně je barvicí technika následující.

   1. Ponechte všechny věci, zakryjte ty, které nemůžete odstranit, položte něco, co není škoda k pokoře a připravte rukavice a mastnou smetanu nebo vazelínu. Postarejte se o domácí zvířata. Je velice pravděpodobné, že během procedury může dojít ke spláchnutí nebo znečištění pokožky. V tom není žádné poškození zdraví, ale místa budou vymývat po dlouhou dobu a některé předměty nikdy nezmizí.
   1. Umyjte si vlasy šamponem bez přísad do klimatizace, balzám nebo kondicionér ještě není zapotřebí.
    Zbarvte vlasy hennou. Henna bude základem pro fixaci barviva v srsti. Nicméně již v této fázi už můžete přidat hemna na basma.

   Pro černou, basmu a hennu jsou smíchány v poměru 2: 1, gaštan je 1: 1, pro lehčí odstíny henny trvají víc a méně. 1 část basma, 2 - henna dodávají vlasům bronzovou barvu.

   Samostatné barvení je věřil, že dosáhne jasnější černé a je vhodné, pokud máte šedé vlasy. Co-zbarvení je rychlejší způsob, jak se lišit, včetně tmavé, tóny.

   1. Budete potřebovat asi 100 gramů basma na každých 15 cm délky vlasů. Pokud jsou vlasy kudrnaté, barva bude potřebovat více. Například pro délku vlasů na ramena je třeba průměrně 200 g. Hmotnost barviva je obvykle uvedena na obalu. Není nutné měřit Basma do gramů, stačí to udělat oko. Buďte připraveni na skutečnost, že přirozená barva prášku je bylinkově zelená. Barevnou barvu smíchejte v horké vodě v silném plastovém nebo skleněném obalu. Vyhněte se kovovým, popraskaným, s odlupovacími nádržemi.
   1. Počkejte 15 minut. Během této doby se barva vaší směsi změní ze zelené na černou. Jakmile celá směs zmizí, znamená to, že je připravená. Můžete pokračovat v barvení.
   1. Ideální, pokud vám někdo pomůže. To je důležité pro rovnoměrné rozdělení směsi a barvení všech oblastí. Ale sami to zvládnete. Prostě nebuď líný, abys maloval nad každou částí. Začněte, jak je obvyklé, je nutné ze zadní části hlavy, pak jít do koruny a chrámů. Před lakováním nezapomínejte mazat ty oblasti pokožky, které by mohly potenciálně dostat barvu, vařené hustou smetanou nebo vazelínou, nosit rukavice.
   1. Nasaďte vlasový zábal přes vlasy nebo jiný nepropustný materiál a zakryjte hlavu něčím teplým. Nezapomeňte umyt kapky, pokud proudí nad obličej, jinak zůstanou šedé skvrny. Abyste se vyhnuli odkapávání barvy, můžete si lehnout. Směs udržujte v průměru od 20 minut do 3 hodin, neustále kontroluje výslednou barvu. Jakmile se vám to líbí, nahrajte barvu a pokračujte v proplachu.
   1. Odstraňte barvu velkým množstvím vody, nejlépe bez šamponu.

  Když plánujete získávat barvu po basma, mějte na paměti, že se vaše vlasy změní o několik dní. Závěrečná černá by se měla objevit za 2-4 dny. Pokud se po uplynutí této doby vlasy neztmavily nebo nezaznamenaly nezkažené oblasti, zopakujte postup - v lehké verzi, což zkracuje dobu aplikace nebo oblast barevných vlasů.

  Užitečné tipy:

   • Udržujte basma nejdéle rok nebo použijte do jednoho roku od data výroby. Obvykle se uvádí na obalu. Během času ztrácí Basma barvicí schopnost.
   • Neskladujte náladu v lednici, ztratí schopnost barvy. Skladujte Basma prášek na suchém, temném místě.
   • Totéž platí pro směs. Nemá smysl dát to do ledničky. Neskladujte směs, použijte ji ihned po přípravě.
   • Zředěný Basma má konzistenci vlhkého písku. Do směsi lze přidávat jedno nebo dvě vaječné bílé, oleje nebo odtučněné lněné semínko a bude snadnější použít.
   • Basma mírně vyschne vlasy. Proto vlasy obarvené basiem vyžadují dodatečnou hydrataci. Při zbarvení můžete přidat ke směsi rostlinného oleje vhodné pro vlasy. Jakékoliv vhodné - od olivového až po jojobu. Nepřidávejte slunečnice, je pro vlasy k ničemu. Pro další hydrataci používejte různé balzámy a masky. Můžete se připravit například na pečující směs vaječných žloutků, aloe šťávy, ricinového oleje a medu.
   • Myslete pečlivě, než použijete basma na blond vlasy. To funguje skvěle na tmavé vlasy, blondes mohou dostat špinavou modrou na cestě ven. Chcete-li se stát Malvinou, zvolte nejlepší syntetické barvivo, speciální lak nebo paruku.
   • Před použitím je lepší testovat účinek nátěru na samostatný zvlněný povrch a na oddělenou oblast pokožky.
   • Do laku přidejte lžičku soli nebo amoniaku. To pomůže zlepšit barvu, zvýšit její jasnost a hloubku.
   • Chcete-li získat další měděné, zlaté, červené, čokoládové odstíny, promíchejte v různých poměrech henna a basma, přidejte kávu, červené víno, čaj, ibišek, listy nebo skořápky z vlašských ořechů, hřebíček, skořice, kakao,, rakytník, měsíček, tansy, heřmánkový, malinový, bažant, šafrán, rebarbora - téměř všechny barvivy, listy, kořeny udělají.
   • Když mícháte Basma s hennou a jinými barvivy, nezapomeňte, že Basma obvykle trvá méně času, aby vaše barva vlasů.
   • V některých zemích se přidávají chemické barviva nebo para-fenylendiamin (urzol), které zvyšují účinek a získávají modro-černou barvu. Proto je možné rozlišit přirozené basma od falešného.
   • Zelená je barva skutečného basma. Při smíchání s vodou se na povrchu v průběhu času vytvoří modrá vrstva. Pokud směs umístíte na papír nebo tkaninu, unikne modré barvivo. Pokud je prášek tmavě hnědý nebo černý, nejspíše obsahuje urzol. Pokud jej budete míchat s vodou, vybledne černě hnědá kapalina.
   • Je lepší, abyste nepoužívali chemické barviva, dokud se basma úplně neodmyje. Přítomnost indigu může změnit chemickou reakci.
   • Chcete-li, aby se vaše kouzlo udrželo déle, používejte jemné šampony a péči o kondicionéry a balzámy.

  Stejně jako jakékoliv přirozené barvivo nemá Basma vliv na strukturu vlasů, zůstává v horní vrstvě. Kolik basma bude mít vaše vlasy závisí na mnoha faktorech. V průměru barva trvá asi měsíc, ale můžeme se vydat na tři, nebo se po týdnu může vyprázdnit. Ale během svého pobytu ve vlasech svědomitě vykonávala svou práci. A to není jen barva.

  Basma obsahuje velké množství užitečných minerálů, vitamínů, tříslovin. To určuje protizánětlivý a obecně zpevňující účinek barviva. Umožňuje vám bojovat proti lupům, zmírňuje záněty a uzdravuje rány, stará se o pokožku hlavy, vlasy svítí, stimulují jejich růst.

  Chcete-li zachovat barvu a použití hojivých vlastností basma, můžete připravit pečující směs. 25 g bamy a henny se rozpustí v 1,5 litru vařené vody, pečlivě se odfiltruje, ochladí a opláchne vlasy.

  Důležité rady od vydavatele.

  Zastavte poškození vlasů škodlivými šampony!

  Nedávná studie o přípravcích na péči o vlasy odhalila děsivou postavu - 97% známých značek šamponů kazí naše vlasy. Zkontrolujte složení vašeho šamponu kvůli dostupnosti: laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát, PEG. Tyto agresivní součásti zničí strukturu vlasů, zbavují kadeří barvy a pružnosti, což je činí bez života. Ale to není nejhorší! Tyto chemikálie pronikají krví do pórů a rozšiřují se prostřednictvím vnitřních orgánů, což může způsobit infekci nebo dokonce rakovinu. Důrazně doporučujeme likvidovat takové šampony. Používejte pouze přírodní kosmetiku. Naši odborníci provedli řadu analýz šamponů bez síranů, mezi kterými identifikovali vůdce - společnost Mulsan Cosmetic. Výrobky splňují všechny normy a normy pro bezpečnou kosmetiku. Jedná se o jediný výrobce všech přírodních šamponů a balzámů. Doporučujeme navštívit oficiální webové stránky mulsan.ru. Připomínáme, že přírodní kosmetika má trvanlivost nepřesahující jeden rok skladování.

  Ceny za basmu se pohybují od 20 rublů. 25 g až více než 500 rublů. na 100 g. Současně vám mohou nabídnout stejnou Basma: iránskou, jemenskou, indickou, syrskou. Kvalita basma je indikována stupněm broušení a datem: čím jemnější a čerstvější, tím lépe. Před odesláním objednávky si prohlédněte fotografii v online obchodech.

  Ochotně praxi zbarvení salonů krásy Basm. A to není vždy rozpočtová událost. Pro službu, jako je módní přírodní procedura nebo orientální lázeňský rituál, budou požadovat několik tisíc rublů. Ale v hospodářství holičství u domu určitě najdeš starého mistra, který ti ji nabídne za pár set rublů.

  Příklad videí zbarvení s basma a hennou můžete vidět na níže uvedeném videu:

  Pro Více Informací O Suché Vlasy