logo

Příčiny červených skvrn na hlavě a účinná léčba

Kůže často působí jako druh markeru, což naznačuje přítomnost vnitřních patologií. V některých případech jsou však problémy s dermis způsobeny jinými důvody. Patří mezi ně červené skvrny na hlavě, které se objevují při alergické reakci, seboroické dermatitidě, psoriázě nebo herpesu. Také takové nádory nastávají, když je kůže poškozena.

Alergická reakce

Červené skvrny na pokožce hlavy způsobené alergickou reakcí jsou důsledkem zvýšené citlivosti dermis na účinky určitých podnětů:

 • citrusů a jiných produktů;
 • chemické látky obsažené v šamponech a jiných přípravcích osobní hygieny;
 • zvířecí srst, pyl;
 • s aktivním pocením na hlavě.

Alergická forma dermatózy na hlavě se rozvíjí v důsledku dědičné predispozice, endokrinních patologií, dysfunkce zažívacího traktu nebo silného stresu.

Alergická reakce se obvykle vyskytuje téměř okamžitě po kontaktu s dráždivým přípravkem. V tomto případě jsou pozorovány následující jevy u mužů a žen:

 • intenzivní svědění;
 • zarudnutí pokožky hlavy;
 • olupování kůže.

Je to důležité! Alergické reakce se často vyskytují jako seboroická dermatitida. Proto je léčba zahájena až po identifikaci příčinného faktoru.

Léčba

Na začátku léčby alergické reakce je nutné eliminovat účinek dráždivé látky. Schéma léčby je vybráno na základě příčiny výskytu červených skvrn na hlavě.

 1. Když se objeví první známky alergické reakce, doporučuje se antihistaminikum: Claritin, Zodak, Erius a další.
 2. Pro symptomatickou léčbu alergií se používají masti, které potlačují zánětlivý proces: dehet, ichthyol a naftalen.
 3. V závažných případech jsou kožní léčby založeny na kortikosteroidů.
 4. Jako doplněk farmakoterapie se používají entero-sorbenty. Tyto léky přispívají k eliminaci toxinů z těla, čímž se snižuje intenzita alergické reakce.
 5. Léčba patologického stavu se doporučuje doplnit o specializovanou stravu, která má pozitivní vliv na práci trávicí soustavy u dospělých a dětí.

Seboroická dermatitida

První známky patologie se vyskytují v případě aktivace houbové infekce parazitizující na pokožce hlavy. To vede k:

 • oslabená imunitní ochrana;
 • endokrinních patologů a hormonální nerovnováhy;
 • silný stres.

Dávejte pozor! Seboroická dermatitida se vyskytuje v důsledku aktivní sekrece sekrece kůže způsobené abnormální strukturou mazových žláz hlavy.

Onemocnění způsobuje zčervenání jednotlivých částí pokožky, jejíž povrch se nakonec začne odlupovat, objevují se růžové skvrny a skvrny na zádech hlavy a dalších částí těla. Patologie je doprovázena intenzivním svěděním, ve vzácných případech bolesti. Seboroická dermatitida je zhoršena podvýživou.

U dítěte nebo adolescenta může onemocnění vyvolat výskyt vyrážky ve formě akné. Tyto nádory se vyskytují na pozadí aktivní sekrece mazu, která uzavírá vlasový folikul. Výsledkem je zánět. To vede ke vzniku akné.

Léčba

U seboroické dermatitidy se provádí komplexní léčba s použitím následujících léků:

 • Antihistaminikum a hyposenzibilizace. Tyto léky se používají k symptomatické léčbě. První skupina léků (Clemastine, Chloropamine) zmírňuje svědění a obnovuje barvu pleti. Hyposensitizující (thiosulfát sodný, glukonát vápenatý) se injektují přímo do svalové tkáně nebo žil.
 • Antifungální. Léky v této skupině (Clotrimazol, Fluconazol) zastavují růst a reprodukci houbové mikroflóry na pokožce hlavy. Antifungální léky se používají ve formě masti (s mírnou formou patologie) a tablet (s těžkou formou).
 • Glukokortikosteroidy. Přiřazeno při zjištění zánětlivého procesu. Glukokortikosteroidy (Gridrokortison, Beclomethasone) pro seboroickou dermatitidu se používají ve formě mastí.
 • Keratolytikum. Používá se k odstranění nadržených částí pokožky. Skupina keratolytických léčiv zahrnuje léky, včetně zinku, kyseliny salicylové, močoviny.

V případě vstupu sekundární infekce je léčba léčivou látkou doplněna tetracyklinovými antibakteriálními léky.

Při opakované seboroické dermatitidě se doporučuje opustit používání konvenčních kosmetických přípravků ve prospěch šamponů nebo sprchových gelů, které inhibují aktivitu houbové mikroflóry.

Psoriáza

Psoriáza je chronické zánětlivé onemocnění kůže. Proč se patologie vyvíjí u konkrétního pacienta je velmi obtížné. Předpokládá se, že faktory, které oslabují imunitu člověka, mohou vyvolat recidivu onemocnění:

 • infekční, virové a jiné nemoci;
 • silný stres;
 • dlouhodobé vystavení přímým slunečním paprskům (užitečné v malých dávkách);
 • léky a další.

Mimochodem! Předpokládá se, že výskyt psoriázy je způsoben dědičností.

Patologie po exacerbaci prochází několika fázemi vývoje, z nichž každá je charakterizována určitými znaky:

 • svědění a zarudnutí dermis, s časem, kdy se pokožka stále více a více svědí;
 • olupování kůže;
 • vzhled velkých skvrn pokrytých bílými vločkami (mrtvá tkáň);
 • prasklin a odřenin na hlavě.

Elastičnost kůže v oblasti problémů je snížena, což vede k lehké poranění dermis.

Léčba

Psoriáza vyžaduje integrovaný přístup k léčbě. Léčba nemoci zahrnuje použití:

 • kortikosteroidy a cytostatika (v těžkých případech);
 • antihistaminika;
 • sedativní a hyposenzibilizující léky;
 • komplexy vitamínů a imunomodulátory.

Použití těchto léků je navrženo tak, aby zastavilo symptomy charakteristické pro psoriázu a prodloužilo trvání fáze remise. Současně nelze úplně zbavit patologie. V případě vstupu sekundární infekce je léčba psoriázy doplněna lokálními antibakteriálními léky.

Zbavte se

Vynechat, jako seboroická dermatitida, dochází kvůli aktivitě houbové mikroflóry. V závislosti na typu patologie se vyvíjí po kontaktu se zvířaty nebo jinými nosiči patogenu, stejně jako pod vlivem faktorů, které oslabují imunitní systém.

Charakteristickým rysem lišejníků jsou skvrny různých velikostí a odstínů, které se objevují na pokožce hlavy. V oblasti problémů to způsobuje ztenčení a ztrátu vlasů. Jak člověk rozvíjí onemocnění, svědění, vyrážka, je obava.

Léčba lichenů se provádí ošetřením problémových oblastí přípravky, které potlačují houbovou mikroflóru: masť Lamisil, salicylát a síru, glukokortikosteroidy.

V závažných případech se používají systémové antifungální léky při léčbě lišejníků. Aby se symptomy odstranily, do léčby se zavádí antihistaminika.

Červené skvrny na hlavě pod vlasy se objevují z různých důvodů. Nedoporučuje se ignorovat takové novotvary nebo se léčit sama. Některé léky používané například u kožních červů jsou kontraindikovány při lupénce. Je zapotřebí zahájit léčbu červených skvrn v počátečním stádiu vývoje zánětlivého procesu.

Příčiny zarudnutí a svědění na hlavě, léčba a prevence

Když je pokožka hlavy červená a špatně se špiní - s největší pravděpodobností se setkáte s onemocněním dermatologické skupiny: psoriáza nebo seboroická dermatitida.

Symptomy projevu jsou velmi podobné jiným onemocněním, proto může lékař po potvrzení pacienta potvrdit diagnózu. Pokud zaznamenáte první známky, okamžitě kontaktujte svého dermatologa.

Diagnostikujeme příznaky a hledáme léčbu červených skvrn na pokožce hlavy

Pokud je pokožka hlavy červená a vypadají lupy, jsou to první známky toho, že tělo přestalo pracovat stabilně. Tyto symptomatické projevy mohou být spojeny nejen s mnoha nemocemi dermatologické skupiny, ale také se systémovými poruchami.

I když problém, který vznikl, není příliš znepokojivý, musíte se poradit s lékařem. Odstranění nemoci v raném stádiu - znamená ochránit se před nezvratnými důsledky, které mohou způsobit rozvoj dalších nemocí.

Červené skvrny na hlavě a lupy u osoby se mohou objevit z několika důvodů:

 1. Vývoj alergické reakce na různé zdroje: potraviny, domácí chemikálie, hygienické výrobky a tak dále.
 2. Pokud osoba trpí seboroickou dermatitidou, která je považována za jednu z nejčastějších onemocnění pokožky po celém světě.
 3. S výskytem psoriázy - je to typické pro rychlou obnovu buněk, v důsledku čehož kůže vypadne a stane se červená.
 4. Pokud má člověk chirmatózu nebo jiné houbové nemoci.

Pokud příčinou červené vyrážky na pokožce hlavy a svědění vzniká alergická reakce - ve většině případů stačí odstranit alergeny a poskytnout jim správnou péči o pokožku. V případech, kdy je původ choroby jiný, okamžitě konzultujte s lékařem. Při dermatitidě hlavy se červené skvrny začínají svědit, ale stejné projevy lze pozorovat u psoriázy, seborrhy nebo lišejníků.

Snažíme se problém vyřešit sami, nestojí za to, protože příznaky mohou naznačovat mnoho nemocí. Nevědící příčiny onemocnění, můžete zhoršit stav, což vede k nezvratným důsledkům.

Psoriáza je pohromou moderního světa: na pokožce hlavy se objevily vředy nebo červené skvrny, fotografie

Ve většině případů chronické psoriázy trpí lidé v chronické formě se vzácnými relapsy. Červené, šupinaté skvrny se v hlavě neprojevují a postupně se rozšiřují po kůži. Není-li zabráněno progresi onemocnění, postižená oblast se zvýší. Vzhled takových skvrn může být doprovázen i podrážděním kůže, závažným svěděním, protože v tkáních dochází k zánětlivému procesu.

Psoriáza se může začít rozvíjet v lidském těle za přítomnosti následujících faktorů:

 • špatně vyvinutý imunitní systém;
 • genetická předispozice k nemoci;
 • zneužívání drog, alkoholu a kouření;
 • častý stres;
 • utrpěli zranění hlavy.

Není možné plně se zotavit z psoriázy, ale je možné přenést své zaměření na "tichý průtok". Léčba zarudnutí, svědění a zánětu nastává pomocí lékařských přípravků na bázi dehtu a ketokonazolu. Jako další terapie může lékař předepsat schůzku pro fyzioterapii a sanitární a resortní léčbu.

Pokud byla během léčby identifikována jiná infekční onemocnění, předepisují se antibiotika a pokud je pacient morálně vyčerpán, přidávají se k němu psychotropní léky, které pomáhají zmírnit napětí a zlepšit spánek.

Psoriáza nepředstavuje hrozbu pro lidské zdraví a život, ale způsobuje mnoho estetických nedostatků, zejména u mužů. Skrýt červené skvrny a peeling pod krátkým účesem je téměř nemožné.

Na hlavě se objevily červené skvrny: příčiny a příznaky

V případech, kdy je hlava škrábaná a kůže zčervená, ne všichni věnuje pozornost těmto procesům, protože existuje mnoho příčin svědění. Většina z nich je přirozená a nemá žádné důsledky.

Existují však případy, kdy svědění a lupy jsou první známky vývoje infekčních onemocnění: lupénka, dermatitida a další. Důvodem jejich vzniku může být:

 • častý stres;
 • špatný životní styl;
 • špatná výživa;
 • oslabená imunita;
 • genetická predispozice.

Kůže se zjizví v důsledku výskytu zánětlivého procesu v postižených oblastech. Aby se snížilo svědění, lékař předepisuje léky a upravuje životní styl pacienta: frekvenci hygienických postupů, výživu a aktivitu osoby během dne.

Tradiční léčba a lidové recepty

Zkusnění a svědění se léčí aplikací komplexní terapie k vyloučení nidusu. Pacient bere předepsané léky a podstoupí fyzioterapii, v takových situacích se doporučuje specializovaná sanatoria.

Ve většině případů lékař předepisuje sedativa, antihistaminika a hyposenzibilizátory. Jsou vysoce toxické a nelze je užívat bez lékařského předpisu.

Bylinné odvarky a tinktury podle populárního receptu mohou pomoci při poškrábání červených skvrn na hlavě. Přes neškodné složení a léčivé vlastnosti - nemohou být použity jako hlavní lék na léčbu onemocnění.

Červené skvrny a šupinatá hlava: seboroická dermatitida

Červené skvrny se na hlavě ne vždy objevují v důsledku vývoje infekčních onemocnění nebo požití alergenů, které vyvolávají alergickou reakci.

Seboroická dermatitida je jednou z běžných onemocnění pokožky, které vyžadují včasnou léčbu. Je charakterizován následujícími příznaky: svědění, podráždění, zarudnutí pokožky hlavy. Seboroická dermatitida může nastat také při jiných příznacích:

 • červené skvrny nebo růžová nádech na kůži;
 • vlasy vypadnou;
 • zvýšená pokožka pokožky;
 • v některých oblastech nebo po celé hlavě dochází k častému svědění.

Během olupování na postižených oblastech se tvoří lupy neobvyklého nažloutlého odstínu. Tento proces je velmi aktivní a bohatý, proto není možné odstranit váhy s pravidelným šamponem. Se seboroickou dermatitidou, nejen skvrnou na hlavě, ale také postiženými oblastmi vousů, vousů, obočí se může odlupovat.

Na hlavě jsou červené skvrny: jak bojovat, léčit seborrheu

Červené skvrny, lupy na pokožce hlavy mohou být první známky seboroické dermatitidy. Pouze dermatolog může diagnostikovat onemocnění tím, že zapíše další terapii. Odborník doporučuje provést revizi svého životního stylu a také vyměnit šampon pro praní vlasů s kompatibilnějším typem pokožky.

Peeling červených skvrn na hlavě se nejčastěji objevuje v důsledku oslabeného imunitního systému, který není schopen bojovat s infekcí. Pro normalizaci jsou předepsány vhodné lékařské přípravky. Po dobu léčby stojí za to opustit kouření a užívání alkoholických nápojů a zahrnovat více jídel bohatých na vitamíny v denních jídlech.

Alergie jako je: červené skvrny na hlavě

Červené skvrny, které se objevují na hlavě, mohou způsobit nejen vývoj infekčních onemocnění, ale také alergeny v lidském těle, které vyvolávají vhodnou reakci.

Není vhodné se v takových případech zabývat samoléčbou, protože doktor dokáže určit skutečný zdroj pouze po vyšetření. Příznaky podobné alergické reakce jsou pozorovány u:

 • úle;
 • studený typ;
 • erytém na hlavě u mužů.

Stojí za zmínku, že atopická dermatitida, jako ekzém, jsou chronické alergické nemoci. Zpoždění jejich léčby nestojí za to - červené skvrny na pokožce hlavy se každým dnem začínají svědčit více a více, zasahují do velkých oblastí pokožky.

Červená skvrna na hlavě a vlasy vypadnou - houba

Houbová onemocnění jsou běžná po celém světě. Mohou se vyskytovat z různých důvodů, projevující se různými způsoby. Pokud se kožní onemocnění, jako je seborrhea nebo lupénka, přenášejí z nosiče na zdravou osobu, pak se houba v komunitě může šířit.

Pokud máte podezření, že máte houbovou chorobu - přijměte vhodná opatření k ochraně domácností před možnými infekcemi.

Hrozná trichofytóza nebo kožní onemocnění

Toto onemocnění je nejzávažnější formou infekčního typu, jehož léčba je dlouhá a obtížná. Během vývoje houby se na pokožce hlavy objevují ostrovy, na kterých vlasy nemohou růst, čímž se vytvářejí plešaté skvrny.

Zbarvení červených bodů, černé skvrny a zánět. Při prvním podezření na vývoj kožních onemocnění - okamžitě se poraďte s lékařem. Nemoc se vyvíjí rychle a včasná neposkytovaná pomoc může vést k vážným následkům. Více o této nemoci a její léčbě naleznete v tomto článku.

Léčba červené kůže, loupání a zánět ve většině případů nastává při použití léků. Většina z nich má vysoký stupeň toxicity - bez rozhodnutí lékaře, že je je přísně zakázáno.

Bez ohledu na to, který zdroj je vývoj houbových a infekčních onemocnění na kůži - nezanedbávejte léčbu.

Včasná pomoc pomůže rychle odstranit nemoc s minimálními důsledky po jeho zániku. Dodržíte-li se obecné hygienické předpisy, vyhrožujete se dlouhému a šťastnému životu bez psoriázy, seboroické dermatitidy, zbavení a dalších onemocnění pokožky.

Zkusená kůže na hlavě: jaké jsou důvody a jak se léčit?

U mužů je mnohem snazší zjistit první známky zčervenání kůže na hlavě, protože obvykle nosí krátké účesy. Pokud objevíte červené skvrny pod vlasy, určitě byste se měli poradit s lékařem. Specialista může přesně určit příčiny a předepisovat potřebnou léčbu.

Nepředstavujte okamžitě paniku, ačkoli výskyt zarudnutí obvykle naznačuje různé porušení. Proto, i když vás neobtěžuje svědění a vředy, ale jsou zde červené skvrny, musíte se poradit s lékařem. Zkrácení pokožky zpravidla naznačuje systémové poruchy. Je lepší nechat příčiny nezávisle a nikoliv samoléčit, a to jen může zhoršit stav.

Možné příčiny zarudnutí

Existuje řada důvodů, které mohou způsobit červené skvrny na kůži:

 1. Alergie. Různé faktory mohou způsobit alergickou reakci na kůži. Například prach, kvetoucí rostliny, určité potraviny, alergeny nebo zvířecí srst. Alergik může přesně určit příčiny alergií.
 2. Houbová onemocnění, versicolor. S kůží, je často postižena pokožka hlavy. Infekce může nastat v společných prostorách, v saunách nebo v bazénech. Kromě toho se můžete dostat špatně, pokud používáte hřeben nemocného nebo jeho ručník. Abyste předešli kožním infekcím, je lepší vždy používat pouze vaše osobní věci.
 3. Seborrhea pokožky hlavy. Toto onemocnění se nazývá seboroický ekzém. Důvodem může být porušení mazových žláz. Z tohoto důvodu dochází k ucpání kůže a reprodukci různých mikroorganismů. Seborrhea může být suchá, když pokožka hlavy pod vlasy se stává tenkou a šupinatou. S mastnou seborrheou se pokožka stává mastnou. V obou případech jsou pod vlasy červené skvrny. Různé příčiny a faktory mohou způsobit seborrheu. Například snížená imunita, stres a jiné duševní poruchy, narušený hormonální systém, nedostatek správné péče o pleť.
 4. Psoriáza Toto onemocnění je neinfekční a je spojeno se svěděním. Příčiny psoriázy jsou rychlé rozdělení buněk. Nemají čas na dozrávání a tvoří se kožní váhy. Onemocnění obvykle postihuje okraj pokožky hlavy. Charakteristické znaky psoriázy jsou červené skvrny, které postupně rostou. Psoriáza se od ostatních kožních onemocnění vyznačuje přítomností jasného okraje kolem nové léze, která ještě nebyla pokryta kožními váhy. Velmi často dochází k takovým porušením u mladých mužů, ale na tuto chorobu mohou být vystaveni více zralí. Navíc skvrny na hlavě způsobené psoriázou se často vyskytují u mužů, kteří vedou nezdravý životní styl, například zneužívání alkoholu. To je také častý výskyt mezi těmi, kteří dlouhodobě pracují v podmínkách Dálného severu.
 5. Pediculóza (vši). Vši jsou parazitní na lidské kůži a živí se její krví. Po kousnutí hmyzem vzniknou na kůži červené skvrny. Včely napadají vši v důsledku přímého kontaktu s infikovanou osobou. Často se to děje při používání osobních předmětů.
 6. Lupy Obvyklé lupy mohou také způsobit zčervenání hlavy. Pokud má člověk tento jev, musíte kontaktovat lékárnu, kde vám pomohou vybrat speciální nástroj.
 7. Používejte nevhodný šampon nebo časté šampónování. Pokud jste nedávno zakoupili nový produkt na mytí hlavy a poté se objevily červené skvrny, stačí je změnit.
 8. Časté používání vysoušeče vlasů nebo vlasové kravaty. Mohou také uschnout vlasy a způsobit zarudnutí.

Drogové a lidové prostředky pro zčervenání hlavy

Když se objeví červené skvrny na hlavě, je nutné co nejdříve kontaktovat trichlóga nebo dermatologa. Chcete-li začít, lékař předepíše řadu testů k určení příčin začervnění:

 1. Alergický výzkum
 2. Kompletní krevní obraz pro detekci různých infekcí
 3. Škrábání z hlavy na identifikaci parazitů

Pro zarudnutí způsobené alergiemi specialisté předepisují antihistaminika. Například claritin, tavegil, citrin, clarotadin a další. Léky uvolní záněty, ale nevyjde úplně k vyléčení alergií.

Pokud je zarudnutí způsobeno seborrheou nebo jinými houbovými infekcemi, obvykle se předepisuje léčba antifungálními látkami. Například flukonazol. Doporučuje se ošetřit vlasy a vlasovou pokožku se speciálními šampony, nizoral, dermazol, kenazol a další. Při léčbě zčervenání kůže je vhodné užívat komplex vitamínů.

Můžete zkusit léčbu lidových léků v případě, že situace není příliš špatná. Z tohoto důvodu jsou vhodné odrůdy šalvěje, dubové kůry a třezalky. Měly by být pravidelně aplikovány na zanícené oblasti pokožky hlavy, udržované po dobu nejméně půl hodiny, a poté by měly být opláchnuty.

Jak snížit riziko poruchy pokožky hlavy

U prvních příznaků výskytu červených skvrn, aby nedošlo k doporučenému souboru opatření.

 1. Za prvé, musíte okamžitě přestat používat vysoušeč vlasů. Je lepší jít do jemnějších šamponů. Můžete vytvořit výživnou masku pro pokožku hlavy.
 2. Za druhé, je třeba zahrnout do stravy více zeleniny, ovoce a obilovin.
 3. Zatřetí je nutné věnovat více času procházkám na čerstvém vzduchu, fyzické námaze a vyhnout se stresovým situacím.

Tato opatření pomohou urychlit proces zarudnutí pokožky.

Červené skvrny na hlavě: diagnostikujte příčiny

Fotografie z webu: 03online.com

Každopádně, za posledních sto let, věda obecně, stejně jako medicína, zvláště pokročila mnohem dál než ve všech lidských dějinách před tím. Četné studie prováděné v oblasti dermatologie plně prokázaly skutečnost, že zdraví a stav kůže závisí přímo na celkovém stavu těla. Protože se často stává, že červené skvrny na vlasové pokožce mohou způsobit různé nemoci a dermatologie je často velmi málo spojená. Je zřejmé, že jakmile zjistíte, že máte takový alarmující příznak, měli byste okamžitě kontaktovat lékaře, který zjistí příčiny tohoto jevu, a také rozhodně doporučit tyto nebo jiné léky.

Diagnostikujeme příznaky a hledáme léčbu: červené skvrny na pokožce hlavy

Je třeba si uvědomit, že pokud se na pokožce hlavy objevily vředy nebo červené skvrny, pokožka se začala aktivně odlupovat, navlhčit nebo svědit, je to jasné znamení, že je čas jít k lékaři. Přirozeně nepotřebujete okamžitě paniku, ale takové příznaky mohou naznačovat mnoho systémových poruch, takže i kdyby vás problém příliš neobtěžoval, měli byste ještě vidět lékaře, který předepisováním vhodného výzkumu a analýzy dokáže zjistit důvod a předepsat vhodnou léčbu nejčasnější, počáteční fáze onemocnění.

Musíte vědět, že ve více než osmdesáti případech ze stovek, červené skvrny a oloupání na hlavě mohou být způsobeny různými systémovými poruchami v těle, houbách nebo zánětlivých procesech. To znamená, že musíte okamžitě vidět lékaře, který zjistí skutečný důvod. Samošetření může vést k tomu, že onemocnění se zhoršuje a stěží někdo chce takový obrat.

To však není vždycky, protože lidé obvykle zpozorují problém pozdě. Kromě toho jsou červené skvrny na hlavě mužů diagnostikovány dříve, kvůli převaze krátkých účesů v silné polovině lidstva. Nicméně, v jakémkoli stádiu vývoje, jakákoli nemoc musí mít jakoukoliv léčbu, takže nezoufejte a ještě víc zavřete oči k děsivým příznakům. A nejčastěji příčinou mohou být následující nemoci, jejichž příznaky se lék naučil zastavit:

Fotky z webu: golovushka.ru

 • Alergická reakce na různé dráždivé látky, domácí chemikálie a tak dále.
 • Seboroická dermatitida, celosvětově rozšířená.
 • Psoriáza, při které se obnovy buněk vyskytují příliš rychle.
 • Pityriasis versicolor a jiné houbové infekce.

Je třeba samostatně vyjasnit, že alergické reakce mohou nastat z různých důvodů. Například zvířecí srst, nejobvyklejší prach, nedostatek plastu šetrný k životnímu prostředí, pyl z mnoha rostlin a dokonce i nestandardní potraviny. U žen se mohou objevit červené skvrny a svědění hlavy i po barvení vlasů, obzvláště levná a nekvalitní barva.

Pokud rozpoznáte alergie v rané fázi, jednoduše odstraňte alergeny a poskytněte pokožku hlavy slušnou péči, aby se pokožka úplně obnovila a nevyskytly se podobné příznaky. Nicméně, pokud alergie nemá nic společného s tím, budete muset zvážit další možnosti pro příčiny červených skvrn na hlavě pod vlasy, které zkazí vzhled, a poskytnout mnoho dalších, aby mierně, mírně, nepříjemné okamžiky v životě.

Psoriáza je pohromou moderního světa: na pokožce hlavy se objevily vředy nebo červené skvrny, fotografie

Fotky z webu: 1psoriaz.ru

Ve skutečnosti s touto nepřenosnou nemocí není nic špatného a neměli byste se o ni moc bát. Jedná se o dermatologický problém, který má chronické formy a je také zhoršen pravidelnými relapsy. Hlavním znakem takové choroby jsou červené šupinaté skvrny na hlavě a někdy i nesnesitelné svědění, kvůli stálému zánětlivému procesu v dermis. Neexistuje žádný vážný problém, který by ohrozoval zdraví a zejména život nevzniká, ale komplexy mohou být získány naplno.

Příčiny a symptomy: na hlavě se objevily červené skvrny

Nejsnazší způsob diagnostiky onemocnění spočívá v tom, že se červené skvrny objeví na hlavě u mužů, fotografie a jak se s nimi zachází, ukážeme jim to a řekneme to o něco níže. Navíc se může skutečně stát skutečnou příčinou obrovského psychického traumatu, je velmi obtížné skrýt ne krásné vyhlížející skvrny a krusty pod krátkým účesem. Nejčastěji se tato nemoc nachází u mladých lidí, ale v zásadě neexistuje věková hranice pro psoriázu. Příčiny nemoci nejčastěji spočívají v dědičnosti, ale někteří lékaři se domnívají, že to může být také stálý stres a přepracování, nesprávně organizovaná každodenní rutina a výživa, časté a nesystematické pítání a žijící v chladném klimatu po většinu roku.

Fotky z webu: golovushka.ru

Přirozeně je to všechno pochyb, ale je jisté, že chlad a alkohol opravdu zhoršují proces onemocnění. Toto onemocnění souvisí s rychlostí obnovy buněk dermis, která jako obvykle zcela vyřeší své vlastní a zemře během 25 dnů. S psoriázou se buňky začnou aktualizovat mnohem rychleji, během pouhých pěti dnů, kdy staré nejsou zcela mrtvé. Díky tomuto procesu se na hlavě objevují červené skvrny a lupy, protože některé buňky dermis se prostě překrývají a způsobují zánět v epidermis. Jedna věc je potěšena - to všechno nemá prakticky žádný účinek na vlasy, nezpůsobuje alopecii, což je samo o sobě dobré.

Tradiční léčba a lidové recepty

Tradiční medicína nabízí všem pacientům komplexní léčbu, jejíž podstatou je podstoupit speciální léky, fyzioterapeutické procedury a dokonce i ve vlacích do specializovaných sanatorií. Nejčastěji jsou předepsány sedativa, antihistaminiká a také hyposenzibilizující léky, které obyčejný člověk z ulice nebude schopen vyřešit bez zkušeného lékaře. Proto bude určitě muset jít na jmenování lékaře, který předepíše vše potřebné pro rychlé zmírnění symptomů a hloubkové léčby. Je pravda, že se úplně zbavit této nemoci nebude fungovat, ale můžete žít normálním životem.

Fotky z webu: my-derma.com.ua

Tradiční medicína má v této věci svůj vlastní názor, ale stojí za pochopení, že bylinné tinktury samy o sobě nestačí. Je pravda, že jako skutečná pomoc s drogami budou fungovat dokonale. Například čerstvé stonky a listy celandinu během kvetení procházejí mlýnkem na maso a lisovaným džusem pomocí gázy. Na šťávu se třemi stovkami gramů trávy je třeba přidat asi třicet gramů suchého červeného vína dobré kvality a požádat o patnáct minut před spaním.

Seboroická dermatitida: červené skvrny a šupinatá na hlavě

Fotky z webu: skindiagnos.com

Druhou nejčastější příčinou skvrn na hlavě je seboroická dermatitida. Hlavním příznakem této choroby jsou červené skvrny na pokožce hlavy, odlupování a svědění a lupy mají podivný a nepřirozený nažloutlý odstín.

A lupy jsou extrémně hojné, které nelze odstranit pomocí speciálních šamponů. Je třeba poznamenat, že známka seborrhy ve formě peelingu může být zjištěna nejen na hlavě, ale také pod vlasy na bradě, obočí a knírech. Léze se mohou vyskytovat v oblasti axilární a inguinální, obecně tam, kde je přítomna trvalá srst.

Léčba seborrhey: červené skvrny na hlavě svědění, jak bojovat?

Pokud zjistíte, že vaše hlava je svědivá a červené skvrny jsou pokryté lupínkami, které se neustále odlupují, pak je určitě čas utíkat se svému lékaři. Pošle vás odbornému dermatologovi. Buďte připraveni na to, že po rozhodování o konečné diagnóze nebudete jen vypouštěni speciální šampon, který musíte pravidelně umýt všechny léze, ale také vážně přehodnotit vlastní životní styl.

Fotky z webu: skindiagnos.com

 • Nejčastějším nástrojem bude šampon, který je nakupován výhradně v lékárně.
 • V případě nemoci by nemělo přechladnout pokožku hlavy, stejně jako nosit víčka škodlivých syntetických látek.
 • Pokud je průběh onemocnění silně zhoršen, lékař předepíše průběh antibiotik a protizánětlivých léků.

K podpoře a aktivaci imunitního systému, kvůli problémům, při nichž se nejčastěji vyskytují infekce, lze předepsat vhodné léky. Ujistěte se, že jíte potraviny bohaté na vitamíny, opusťte alkohol a kouříte, protože to vše jen zhoršuje problém.

Alergie, jak je to: červené skvrny na hlavě pod svrbením vlasů

Různé příznaky tohoto druhu se mohou také vyskytnout během alergických reakcí těla na celou řadu vnějších faktorů z prostředí. Samozřejmě, jakmile zjistíte červené skvrny na hlavě pod vlasy, fotografie je ilustruje velmi barevně, měli byste se okamžitě obrátit na doktora, protože bez něj není tak snadné izolovat alergen, aby ho odstranil. Existuje řada typů podobných reakcí, například studených nebo bezprostředních typů, kopřivky atd.

Fotky z webu: shpilki.net

A potřebujete vědět, že atopická dermatitida, stejně jako ekzém, se konkrétně týkají onemocnění alergické povahy chronického typu. Protože váhání k návštěvě lékaře stojí za to. Hroty na hlavě s časem začnou velmi svědit, zapálené a pouze lékař může poskytnout včasnou pomoc po absolvování řady odborných testů a studií.

Červená skvrna na hlavě a vlasy vypadá: vás zavede houbová infekce

Mykóza, jako věda krásně nazývaná houbou, může mít extrémně mnoho "inkarnací" na pokožce hlavy. Navíc příznaky každé jednotlivé houby mohou být různé a léčba je také předepsána individuálně.

Všechny houbové infekce, ať už na hlavě nebo na jiném místě, mají tendenci být přenášeny z nosiče na dárce. To znamená, že na rozdíl od seborrhy nebo psoriázy, přímý kontakt s infikovaným člověkem vás ohrožuje infekcí, takže byste měli být velmi opatrní. Když se takové projevy nacházejí v sobě, měli byste být opatrní, abyste neinfikovali domácnost.

Hrozná trichofytóza nebo kožní onemocnění

Tato houba v backgammonu přezdívaném ringworm není vůbec náhodná, možná je to nejtěžší forma všech známých infekcí, které budou muset být bojovány dlouho a tvrdě. Kvůli působení houby se na pokožce hlavy objevují skvrny, kde se vlasy úplně rozpadají, což zanechává černé skvrny a povrch se zčervená, lehce zanícený a hladký.

Fotky z webu: netrodinkam.ru

Při nejmenším podezření na kožní onemocnění byste měli okamžitě jít do nemocnice pro diagnózu a léčbu, protože tím, že se proberete, můžete získat velmi vážné následky. Moderní léky jsou obvykle předepsány pro léčbu, které jsou nejčastěji extrémně toxické, takže se přísně nedoporučuje předepisovat je pro sebe.

Příčiny špinění na hlavě u dospělých

Skalpa je extrémně zřídka podrobena důkladnému vyšetření, nicméně pokud se objeví růžové nebo červené skvrny na hlavě, měli byste se okamžitě poradit s lékařem. V případě, že jsou formace nasáklé, svědící, způsobují bolest, návštěva odborníka by měla být okamžitá - porušení se nejčastěji projevuje indikací okamžitého zahájení léčby.

Příčiny skvrn

Stejně jako v případě jakýchkoli onemocnění, čím dříve se červené skvrny objeví na hlavě, tím účinnější bude léčba. Nicméně, jestliže u mužů, kvůli krátkým účinkům, jsou formace diagnostikovány častěji, pak ženy ve většině případů mají tendenci vyvolávat onemocnění, dokud příznaky nejsou příliš výrazné.

Fakt! Bod na hlavě v 80% případů je známkou porušení systémových procesů v těle, výskytu houbových infekcí nebo abscesu. To je důvod, proč se na červené místo ve vlasech zacházet sami - samozřejmě zhoršuje situaci.

Příčiny skvrn na hlavě:

 1. Alergie na drogy, domácí chemikálie, hygienické výrobky a další;
 2. Seboroická dermatitida;
 3. Psoriáza;
 4. Zničte houbu.

Navíc skvrny na pokožce hlavy se často objevují kvůli stresu, barvení vlasů, dlouhé expozici slunci. V případě systémových projevů reakcí je třeba poznamenat periodicitu a zjistit příčinu. Zpravidla, když barvení, nervové poruchy nebo nadměrná tvorba slunce nepředstavují zdravotní ohrožení, tak tato místa zmizí sama. S příznaky svědění, peelingu a návštěvy lékaře se nedá vyhnout.

Psoriáza

Infekční onemocnění dermatologický typ chronické formy. Patologie probíhá s dobou remisí a relapsy, což výrazně zhoršuje život pacienta. Hlavním příznakem patologie jsou šupinatá místa na hlavě a těle. Nedostatečné svědění a neustále zanícená kůže dokončují negativní obraz. Nejčastější patologie se vyskytuje v mladém věku, příčiny onemocnění:

 1. Dědictví;
 2. Stresové podmínky;
 3. Přepracování a selhání v režimu dne, napájení;
 4. Zneužívání alkoholu;
 5. Žije většinu roku v chladném klimatu;
 6. Zranění na kůži.

Patologie je spojena s frekvencí a rychlostí odumírání kožních buněk, takže alkohol a stálé mrazy mohou skutečně zhoršit projev a průběh onemocnění. Nemoc není nakažlivá, má mírný a závažný stupeň:

 1. Mírná forma je charakterizována vyrážkami malé velikosti, lokalizovanými v malém prostoru. Kůže je růžová, svrbení nízké nebo střední intenzity.
 2. Těžké formy jsou velké červené skvrny, které jsou nesnesitelné. Váhy se neustále odlupují, což zhoršuje svědění.

Trvalé poškrábání vyrážky může vést k trhlinám a ranám.

Seboroická dermatitida

 • Místní skvrny jsou růžové, červené;
 • Nadměrně bohaté lupy s žlutým nádechem.

Měli byste vědět, že seboroická dermatitida postihuje nejen pokožku hlavy, ale také všechny oblasti kůže, kde jsou vlasy: svaly, podpaží, muži pod vousy a knírek. Lampové šampony nebudou fungovat, vyžadují speciální terapii. V počátečních fázích onemocnění nepřináší nepohodlí, ani si ani nevšimne, dokud se objeví místa. Ale s rozvojem patologie, desquamation, nesnesitelné svědění a vzhled kůry jsou přidány k příznakům.

Příčiny seboroické dermatitidy se považují za:

 • houbové organismy;
 • snížená imunita;
 • infekční nemoci;
 • poruchy příjmu potravy;
 • zdůrazňuje.

Vše, co může vést k oslabení těla, může způsobit onemocnění. Seboroická dermatitida byla vždy zjištěna u dospělého, ale kvůli fascinaci s nezdravým jídlem lékaři stále častěji diagnostikují onemocnění u dětí ve věku 12-14 let.

Je to důležité! Seboroická dermatitida vyvolává vznik a dynamický vývoj bakteriálních infekcí. Namáčení kůry na hlavě - první známka vstupu na infekční procesy.

Alergie

Alergické reakce jsou individuální a mohou být způsobeny vnějšími, vnitřními faktory. K identifikaci alergenu je nutné poradit se s lékařem, jakmile se na hlavě objeví růžové nebo červené skvrny. Manifestace mohou být pomalé, dynamické, ve formě kopřivky, ohniskových velkých erupcí. Formace nejsou vždy doprovázeny svěděním, někdy je to bolest na palpaci, stejně jako při zánětu hypodermického varu.

Je to důležité! Atopická dermatitida, ekzém jsou chronické alergie. Taková onemocnění jsou léčena extrémně tvrdá a dlouhá, průběh onemocnění se často zhoršuje zvyšováním zánětlivých procesů. Proto při nejmenším podezření na alergie byste měli co nejdříve kontaktovat lékaře.

Plísňová infekce

Pokud se objeví červené skvrny a vlasy začaly vypadávat na tomto místě, je to houba. Symptomatologie různých typů infekcí je odlišná, pouze lékař může předepsat léčbu.

Je to důležité! Hnůj se přenáší z nosiče osobním kontaktem. Nejmenší dotek stačí k odhalení nepříjemných příznaků. A samozřejmě, nemůžete kampaň táhnout k lékaři, když jsou známky infekce.

Je přísně zakázáno začít s léky z houby! V mnoha případech samoléčba vede ke zhoršení nemoci, závislosti na léku a dalších negativních jevů. Ještě horší je, že pokud je diagnóza nesprávná, léčba bude nejen efektivní, ale také vyvolá vedlejší účinky.

Trichophytosis (kožní onemocnění)

Jedná se také o houbovou infekci, která se vyskytuje v nejtěžší formě. Dlouho se s ním zachází, je těžké bojovat. Skalp se zbarví, vlasy se rozpadají, zůstávají černé skvrny, kůže se zanícuje a bolestivě hladká. Pokud ignorujete potřebu léčby, patologie ohrožuje nejtěžšími důsledky. Léčba zahrnuje použití vysoce toxických léků, protože samošetření není přísně povoleno.

Prevence nemoci

Je třeba poznamenat, a další příčiny podráždění na hlavě ve formě skvrny:

 1. Burns solární, chemický typ. Pokud je první vše zcela jasné - přehřáté na slunci, pak se často vyskytují kvůli postřiku hnojiv ve vlastních zahradách. Rozptýlený prach se dostane na pokožku hlavy, což způsobuje popáleniny, a proto byste měli určitě nosit klobouk a jít do zahrady. Kromě toho může být hlava vystavena popáleninám z trávy, rosy - to také vede k vzhledu skvrn, puchýřů.
 2. Vrozené cévní léze jsou dalším důvodem vzniku lézí. Jedná se o takzvané "mateřské znaménka", které se také mohou objevit, měnit barvu a tvar v průběhu času.
 3. Nadměrné usušení kůže vede k deformaci a změně složení a barvy kůže hlavy. Vysychání dochází kvůli častému používání vysoušečů vlasů, barev, sušicích šamponů (ze zvýšeného obsahu tuku), masky na vlasy, kůže.
 4. Pediculóza. Kousání vši opouštějí červené skvrny a způsobují nesnesitelné svědění. Zkusnění může jít z hlavy na krk a může se také tvořit v jakékoliv chlupaté části těla.

V případě zčervenání kůže na hlavě, ujistěte se, že hledáte příčinu. Nechte to být náhodné spálení nebo něco neškodného, ​​než znamení vývoje závažné patologie. A jako prevence byste měli nosit čelenku, často věnujte pozornost pokožce pod vlasy a umyjte si ruce.

Jednoduchá hygiena a dodržování normální stravy, dobré fyzické námahy pomáhají předcházet spoustě nemocí. Jakákoli údržba a posilování imunity je nejlepší obranou proti projevům patologických onemocnění kůže.

Dráždění pokožky hlavy: příčiny a léčba

Krásné, zdravé vlasy jsou naše bohatství, pýcha, důstojnost. Bohužel, ne každý může mít silnou hlavu vlasů, kromě toho mnoho musí bojovat za zdraví jejich zámků.

Podráždění, doprovázené zarudnutím, bolestivým akné, pocity pálení - to jsou nejčastější důvody pro kontakt s tricholožkou.

Nevysvětlitelné svědění na hlavě dává spoustu nepohodlí, fyzické a emocionální nepohodlí. Podráždění pokožky hlavy způsobuje snížení výkonu, duševní nepohodlí. Člověk se stará o svůj vzhled, neustále se snaží škrábat hlavu. Při neustálém poškrábání se zvyšuje riziko infekce prostřednictvím otevřených mikrotrhlin, ran. V tomto případě to všechno končí silným zánětem, purulentním akné, rychlým vypadáváním vlasů. U všech změn v hlavě byste měli konzultovat lékaře, abyste zabránili zhoršení stavu onemocnění.

Zánětlivý proces pod vlasy může být způsoben různými důvody, z nichž nejčastější jsou:

 • kožní onemocnění (seborrhea, dermatitida, lupy, houby, versicolor, demodikóza);
 • porážka parazity (vši, klíšťata, blechy);
 • alergická reakce na vnější faktor, například šampon, kondicionér, barvivo na vlasy, maska, stylingový prostředek;
 • časté mytí, což vede k vysušení pokožky. Časté oplachování odstraňuje ochranný film na hlavě a otevírá cestu pro různé infekce.
 • stres, emoční stres;
 • nesprávná kosmetika pro péči o vlasy;
 • výsledkem holení se strojem.

Bez ohledu na příčinu lokálního podráždění je důležité jej včas vyloučit. Vzhledem k tomu, že je velmi problematické určit faktor, který ovlivňuje výskyt takové reakce, je velmi důležité navštívit trichlóga.

Lékař vyšetří hlavu, v případě potřeby předepíše další testy, jejichž výsledky budou použity k léčbě.

Léčba zánětu pod vlasy

Po určení příčiny takové reakce je nutné podstoupit komplexní terapii k vyloučení podráždění:

Lékař vyšetří hlavu, v případě potřeby předepíše další testy, jejichž výsledky budou použity k léčbě.

 • V boji proti parazitům jsou předepsány speciální šampony, aerosoly, roztoky, krémy, které odstraňují nezvaná "hosty". Můžete si je koupit v libovolné lékárně. Prodává se bez předpisu. Náklady jsou různé pro každou peněženku. Při potvrzení pedikulózy je nutné ošetřit postel, ručníky, oděv pacienta a zkontrolovat všechny členy rodiny.
 • Lupiny, seboroická dermatitida vyžadují dlouhodobou léčbu komplexem léků, šamponů a lotion. Při potvrzení přítomnosti seborrhea věnujte pozornost nástroji "Sulsena" (šampon a pasta). Podle recenzí tento rozpočtový nástroj rychle a trvale eliminuje veškeré projevy této nemoci.
 • Deprive, houbové infekce, dermatitida vyžadují speciální léky. Používají se po dobu 7-10 dní. Použití těchto prostředků musí být schváleno trichologem.
 • Suchá kůže hlavy je snadno ošetřitelná. Frekvence mytí vlasů se snižuje, aplikují se výživné masky. Někdy předepsal průběh komplexních vitaminů.
 • Pokud je podráždění pod vlasy způsobené holením, zkontrolujte vlastnosti postupu. Některá pravidla eliminace bezpečné vegetace mohou být porušena. Vždy používejte ostrý stroj, nikdy nenechávejte několikrát na jednom místě, nejprve se ohoďte podél růstu chloupků a pak změňte směr. Ujistěte se, že používáte gel (pěnu) pro holení a speciální odličovací krém po odstranění vlasů.

Lidové léky pro zmírnění podráždění pokožky hlavy

Zkontrolujte své vlasy a vlasovou kosmetiku. Snad tyto prostředky způsobují takovou reakci na kůži. Pokud existuje spojení mezi podrážděním a použitím nového šamponu (balzám, maska, stylingové výrobky), neváhejte tento výrobek odmítnout.

Lidové léky pro zmírnění podráždění pokožky hlavy

V některých případech to stačí k úplnému odstranění zánětlivého procesu na hlavě. Lidové prostředky k potlačení podráždění jsou bezpečné, protože neobsahují složky chemického původu. Nekonají tak okamžitě, ale účinně.

Přípravky pro podráždění pokožky hlavy:

 • umyjte si vlasy, opláchněte odtučněním heřmánek (dub, čerstvá kopřivka). Používejte pouze čerstvě připravený odvar;
 • maska ​​olivového oleje, čerstvě připravená cibule a česneková šťáva (ve stejném množství) rychle ulehčí nepříjemné svědění. Chcete-li zlepšit výsledky, přidejte citronovou šťávu. Uchovávejte nejméně 30 minut;
 • Čerstvá jablková maska ​​stačí udělat dvakrát týdně. Jedno jablko se třese na strouhák, aplikuje se na pokožku hlavy, ponechá se půl hodiny, vyprchá se teplou vodou;

Zvláště užitečné pro kůži a výtažky kopřivy, dubové kůry, heřmánek

 • odvar z cibulové kůry se používá jako kondicionér. Husk z 5 cibulí nalil vroucí vodu, trvá na nízké teplotě po dobu jedné hodiny, pak se ochladí. Opláchněte kudrlinky po šamponování;
 • olejové masky z ricinového nebo olivového oleje. Nalijte olej na dlani, protřete do hlavy, zabalte polyethylenem, podržte jej 20 minut a opláchněte teplou vodou.

Aby se zabránilo vzniku podráždění na pokožce hlavy, kosmetologové doporučují přejít na bezpečné šampony přírodního původu. Eko-šampony neobsahují laurylsulfát sodný, parabeny, barviva, konzervační látky a proto je méně pravděpodobné, že způsobí alergické reakce.

Nejmenší podezřelé příznaky jsou přímou známkou návštěvy trichlóga. Včasná léčba zabrání zhoršení nemoci, ochrání před nežádoucími následky.

Zkusnění pokožky hlavy a patologie

Článek byl pro Vás připraven pro dermatologa: Batina Sophia

Zkusnění pokožky hlavy může být nadcházejícím jevem, který nevyžaduje terapii, avšak v některých případech je příznakem poměrně vážných patologických procesů. Nejčastější nemoci spojené s hyperemií na pokožce hlavy:

 • alergická dermatóza - ekzém, alergická kontaktní dermatitida;
 • seborrhea;
 • alopecie nebo fokální alopecie;
 • lupus erythematosus;
 • infekční houbové léze - mikrosporie apod.

Alergické procesy

Zčervenání a podráždění hlavy jsou často spojeny s alergickými reakcemi. Alergická dermatitida se vyskytuje v důsledku vystavení volitelnému (podmíněnému) dráždivému nebo alergenu, ke kterému má osoba citlivost.

Dermatitida začíná v oblasti přímého kontaktu s alergenem. Pro pokožku hlavy může být šampon, barvivo na vlasy nebo stylingový prostředek. Proces se může šířit za stimuly, nemá jasné hranice. Vyskytuje se výrazná hyperemie pokožky hlavy, otok, pak se tvoří papuly, vezikuly nebo puchýře, jejichž obsah usuší k tvorbě krust. Znepokojující svědění.

Alergická dermatitida by se měla odlišit od jednoduchého kontaktu. Jednoduchá dermatitida se vyvine jako důsledek povinné dráždivé (kyselé, alkalické). Povinná dráždivá látka vždy způsobuje dermatitidu při expozici kůže. Hranice zánětu jsou jasné, odpovídají oblasti nárazu poškozující látky. Mohlo by dojít k popálení v důsledku nesprávného použití permutu nebo blesku. Subjektivně se obává pálení a bolesti. Vizuálně: edém, erytém na hlavě, puchýře av těžkých případech tvorba vředů, nekróza.

Pokud se člověk dlouhodobě dotýká alergenu, pak se může alergická dermatitida na pokožce hlavy přeměnit na ekzém. Ekzém je charakterizován delším průběhem, chronizací procesu a polymorfizmem lézí.

Při skutečném ekzému se seropapuly a mikrovýčle se sterilním obsahem objevují na pozadí zčervenání a otoku skalpu, které se rychle otvírají a vytvářejí "serózní studny", které vylučují serózní exsudát a způsobují plačení. Později se výboj zmenšuje na krusty. Silná svrbivost narušuje. Pro chronický ekzém je charakteristická zvýšená infiltrace, zvýšený vzorek pokožky a deskvamace.

Seborrhea

Seborrhea je doprovázena výskytem hyperemie a lupů na pokožce hlavy. Důvodem je zvýšená sekrece mazových žláz a kvalitativní změna složení mazu. Často se proces zhoršuje aktivací podmíněně patogenní houbové flóry (P. Ovale).

Seborrhea může být fyziologická, pokud se vyskytne během puberty. V důsledku nezralosti mazových žláz se fenomén seborrhy nachází u dítěte prvního měsíce života.

Když mastná seborrhea postihuje nejen kůži na hlavě, ale i oblast hrudníku, meziprostorový prostor, kůži na obličeji. Bohatá sekrece mazových žláz získává agresivní vlastnosti kvůli přítomnosti volných mastných kyselin. Zlomí epidermální bariéru, což způsobuje, že je kůže citlivá, náchylná k zarudnutí a zánětu. V závažných případech se vyvine seboroická dermatitida. Kůže je lesklá z tuku, hyperemická, pokrytá hrubými lamelárními žluto-šedými seboroickými šupinami. U mužů je častější hustá forma mastnaté seborrhy, u které je mast má velmi hustou konzistenci a tlak se těžko uvolňuje, váhy jsou pevně spojené s povrchem pokožky hlavy. Často je tato forma komplikována pyodermou.

Suchá seborrha je charakteristická pro děti, které nedosáhly puberty. Na suché pokožce je malý peeling, žluto-šedé vločky na mírně hyperemickém pozadí. V této formě seborrhy se často aktivuje podmíněně patogenní houba, ovál Pitipisorum, což zvyšuje olupování a svědění.


Smíšená forma je u mužů běžnější. Současně převládá suchá forma seborrhy na pokožce hlavy a tvář je mastná.

Plísňové infekce

Patogenní houby na pokožce hlavy často způsobují ohniska červenosti, ovlivňují nejen epidermis, ale i vlasy. Nejčastějším infekčním onemocněním je mikrosporie nebo kožní onemocnění. Nazývá se houby dermatofyty. Microsporie snadno infikuje děti a mladé ženy, protože mají velmi tenkou epidermis, ve které houba snadno proniká. Infekce nastává skrze kontakt s nemocnými nebo zvířaty (kočky, psi).

Léze na hlavě se nejčastěji nacházejí na chrámech, koruně, koruně. Mají vzhled oválných a zaoblených červenavě odlupujících se míst s válečkem kolem obvodu, až do průměru pěti centimetrů. Téměř tam mohou být malé ohniska stínění. Skvrny mají vzhled holých skvrn, protože vlasy v nich jsou rozloženy do výšky 6 mm a obklopeny bílými manžetami.

Potvrzení diagnózy umožňuje studium pod lampou Dřevo: postižené ohniska mají jasně zelené záře.

Autoimunitní procesy

Taková autoimunitní onemocnění, jako je diskoidní lupus erythematosus a alopecia areata, způsobují nejen zčervenání pokožky hlavy, ale i ztrátu vlasů. Tato patologie je pro ženy nejvíce náchylná. Často autoimunitní onemocnění budou debutovat po porodu.

Ohniskovou nebo hnízdní alopecii se náhle objeví. Na pokožce hlavy je vytvořena jedna nebo více lézí. Kůže je hyperemická, ale může být nezměněna, vlasy se snadno odstraní, když jsou v zasažené oblasti stlačené, svědící nebo bolestné. Na okraji ohnivého pásu se vyskytují vlasy ve formě vykřičníků.

Při diskoidním lupus erythematosus se na pokožce hlavy vytváří erytematózní plaketa s jasnými hranicemi, na povrchu jsou charakteristické hyperkeratotické šupiny a konečky folikulárního rohu. V případě škrábání, které je doprovázeno bolestí, se obtížně oddělí. Hyperémie se změní na cyanózu a převládající atrofie se ztrátou vlasů vyvine v centru pozornosti.

Závěr

Příčiny zarudnutí pokožky hlavy jsou různé. Správnou diagnózu může provést dermatolog nebo dermatolog-tricholog. Je důležité, aby jakékoli podezřelé příznaky konzultovaly odborníka včas, aby nedošlo k vynechání závažné patologie.

Pro Více Informací O Suché Vlasy