logo

Vše o hormonální alopécii: jaké hormony ovlivňují vypadávání vlasů u žen, jaké testy mám vzít a jak se s tímto problémem zabývat?

Ztráta vlasů u žen může být skutečně vyvolána změnami v endokrinním systému.

Ve většině případů mluvíme o koncentraci pohlavních hormonů v krvi. Nejenže se však stanou "viníky" androgenetické alopecie (tak se nazývá vědecký jazyk).

Tak jak úzce souvisí se ztrátou vlasů u žen a hormonů? Co je hormon zodpovědný za ztrátu vlasů u žen?

Co hormony ovlivňují vypadávání vlasů u žen?

Zvažte všechny hormonální příčiny vypadávání vlasů u žen. Hormony se účastní desítky životně důležitých fyziologických procesů. S jejich pomocí se žena stane sexuálně zralou, její tělo je připraveno nosit dítě.

Jak přesně ovlivňuje alopecie koncentraci pohlavních hormonů?

Estrogen, který je hlavní hormon produkovaný vaječníky, reguluje metabolické procesy v kůži.

Je zodpovědný za rychlost buněčného dělení v horních vrstvách epidermis. Koneckonců, snížení rychlosti tohoto procesu vede k tomu, že kůže se stává ošlehanou, na ní se objevují vrásky (zejména v rozích rtů, očí, nosní folie).

A to je nedostatek estrogenu, který vede k tomu, že žena má většinu vlasových folikulů se "spí." To znamená nečinné, které v budoucnu nebudou klíčit kvůli nedostatku nutričních složek nebo porušení procesu jejich asimilace.

Nadměrné koncentrace progesteronu mají podobný účinek na tělo. To je další hormon odpovědný za ztrátu vlasů u žen.

A přesto, jak ukázala praxe, může alopecie vyvolat časté zvýšení koncentrace adrenalinu v krvi spojené s nedostatkem vitaminů a minerálů v krevní plazmě.

Takové situace nastávají například po prožívání stresu, prodloužené deprese.

Jaké hormony mají ženy nejčastěji androgenickou alopecii? Lékaři tvrdí, že v důsledku zvýšení koncentrace mužských pohlavních hormonů se plešatost vyskytuje hlavně u žen.

Tyto hormony jsou produkovány, které ovlivňují ztrátu vlasů u žen, štítné žlázy a hypofýzy, a nikoli vaječníky. Oni jsou podmíněně nazýván mužský sex, ale v těle ženy, oni jsou také přítomní v nízké koncentraci.

Zvýšení jejich množství v krevní plazmě vede k hrubnutí pokožky, zvýšení tloušťky horní vrstvy epitelu a také stimuluje urychlenou tvorbu kožního mazu.

Při léčení alopecie doporučují lékaři testování na T4 - to je hormon thyroxin, který je zodpovědný za katabolické procesy.

To znamená normální asimilace tuku, uhlohydrátů a jejich přeměnu na energii.

Jak porozumět tomu, že vlasy vypadnou právě kvůli nedostatku nebo nadměrné normě hormonů v krvi?

Bohužel to může naznačovat jen několik příznaků - zvýšení objemu štítné žlázy, stejně jako narušení menstruačního cyklu.

Zbytek endokrinního faktoru je detekován až po absolvování testů.

Diagnóza alopecie

Jaké hormony projít při vypadávání vlasů u žen? Při diagnostice alopecie se doporučuje provést následující vyšetření:

 • obecné hormony (luteinizační, folikostimulyarní, prolaktin, estrogen, testosteron);
 • thyroidní hormony (T3, T4, TSH);
 • obecný krevní test;
 • koncentrace železa v krvi;
 • denzitometrie;
 • vyšetření specialistou na infekční onemocnění a gynekologa.

To je základ pro studium povahy alopecie a určení primární příčiny onemocnění.

Podle uvážení lékaře může také doporučit testování na syfilis, jiné pohlavně přenosné nemoci, stejně jako kožní onemocnění pokožky hlavy (biopsie nebo škrábání materiálu).

V tomto videoklipu se dozvíte, jaké hormony musíte projít při vypadávání vlasů u žen a co to znamená:

Jaká léčba se používá?

Léčba hormonální ztráty vlasů u žen zahrnuje užívání syntetických hormonálních analogů nebo tzv. Blokátorů (ty, které regulují produkci mužských androgenů). Jedná se o takzvanou "substituční terapii".

Musíme okamžitě upozornit, že má vedlejší účinky (například nepravidelná menstruace a doporučení, aby se zdrželo koncipování dítěte).

Používá takové léky jako Finasterid, Spironolactone.

A Tsiproterona Acetate se používá jako silný blokátor.

Rozhodně působí na hypofýzu a zastavuje (inhibuje) syntézu mužských androgenů. Koneckonců provokují androgenní alopecie.

Jak dlouho trvá hormonální léčba při léčbě vypadávání vlasů u žen kvůli hormonům? Je zpravidla zakázáno utrácet více než 1 měsíc.

Výrazné zlepšení množství vlasů lze pozorovat již 2 až 4 měsíce po zahájení léčby (v závislosti na stadiu alopecie, při které byla léčba provedena).

Celkově hormonální systém drasticky ovlivňuje růst vlasů, stejně jako vypadávání vlasů. Alopécia je způsobena zvýšením počtu androgenů v krvi.

Takové poruchy v těle se však snadno léčí náhradní terapií a příjmem blokátoru. Hlavní věc - co nejdříve hledat pomoc od trichologist a předat testy.

Užitečné video

Důvody pro alopecii, včetně ztráty vlasů při hormonálním selhání, a léčba tohoto problému u žen jsou popsány v tomto videu:

Co hormony ovlivňují vypadávání vlasů na hlavách žen

Ztráta vlasů se týká fyziologických procesů a je výsledkem růstu a obnovy kožních buněk a jejich příměsí. Pokud se ztratí více než 80-100 vlasů denně, pak je to již patologie. Kromě dědičných faktorů, stravovacích návyků a podmínek prostředí hormony ovlivňují ztrátu vlasů u žen a které z nich a jak se podíváme blíže.

Hormony a vlasy

Kůže a vlasy jsou cílovými orgány pro mnoho biologicky aktivních látek. Nerovnováha hormonů ovlivňuje vlasový folikul, reagující na měnící se podmínky hormonální regulace. Procesy růstu a vypadávání vlasů jsou ovlivněny ženskými a mužskými pohlavními steroidy, hormony nadledvin, štítné žlázy a příštítných tělísek, prolaktin, somatotropin a melatonin.

Androgeny

Mužské pohlavní hormony - androgeny, jsou produkovány nejen v těle mužů, u žen jsou produkovány vaječníky a kůrou nadledvin. Zvýšené množství hlavního androgenu, testosteronu, je u žen nejčastější příčinou patologické ztráty vlasů, nazývané alopecie nebo alopecie. Existuje několik druhů alopecie:

 • androgenní nebo androgenetické;
 • difúzní nebo symptomatické;
 • ohnisko nebo hnízdo;
 • cévní mozková příhoda

Nejčastější - androgenetický, který protéká tzv. Mužským typem, vede u žen ke ztenčení vlasů v centrální části a bočních plochách hlavy.

Mužské steroidy si uvědomují své účinky prostřednictvím řady mechanismů.

Vlasová papila (oblast kůže s cévami a nervy, které vyživují kořen vlasů)

Androgeny se váží v buňkách papilie se speciálními receptory a blokují tvorbu faktorů odpovědných za rozdělení kmenových buněk vlasových folikulů. To zabraňuje reprodukci vlasů se stejnou intenzitou nebo znemožňuje růst.

Kůže kolem vlasových folikulů

Při androgenetické alopecii se skalp stává tenčí, její krevní zásoba se zhoršuje, tkáně se nasytí kyslíkem a v důsledku toho se folikuly nacházejí povrchně: hloubka ponoření je asi 1 mm. Normální u žen je hloubka vlasového folikulu v hlavě asi 3 mm.

Ústa vlasových folikulů

Zpočátku zůstávají některé chloupky, ale stávají se tenčí a zbarvují - skalp je skrze ně. Po několika letech narůstá ústa folikulů spojovacím tkáním a dokonce i takové chloupky přestanou růst.

Citlivost receptorů na androgeny, a tedy i pravděpodobnost androgenní alopecie, závisí do značné míry na dědičnosti. Je dokázáno, že předispozice k vypadávání vlasů v 70-75% případů je přenášena od matky a pouze 20% od otce. Zbylých 5-10% pochází z plešatosti mezi těmi, kteří jsou prvními v rodě.

Estrogen

Estrogeny nebo ženské pohlavní hormony mají blízké vztahy a obecný metabolismus s mužskými pohlavními steroidy. Ovšem pouze účinky, které mají na stav vlasů, jsou diametrálně odlišné od vlivu androgenů.

Estrogeny modulují růstový cyklus vlasů, který je reprezentován několika postupně se měnícími periody.

Procesy, které se vyskytují u vlasů

Anagen - období růstu

Aktivní růst. Rychlost růstu závisí na sezóně: ​​intenzivnější růst pokožky hlavy je pozorován v zimě.

Katagen - přechodné období

Růst se zastaví, pigment se nevytváří, ale funkčnost papilky se zachová. Samotná bradavka se postupně pohybuje na povrch kůže.

Telogen - spící doba

Růst se úplně zastavil. Vlasy vypadají samy o sobě nebo se snadno odstraní, když začne z ní vycházet nový z chráněné bradavky.

Estradiol, který je hlavním a nejaktivnějším zástupcem estrogenu, prodlužuje první období životního cyklu - fázi růstu. To je potvrzeno vzorem pozorovaným u těhotných žen. Během březosti se zvyšuje hladina estrogenu v těle ženy, což vede k nárůstu počtu aktivně rostoucích chloupků a jejich celkového počtu na hlavě.

Po porodu se obsah estrogenu snižuje a vlasy, které byly v období růstu déle než obvykle, začaly současně opouštět hlavu. Srst je ztenčující, ale jen na chvíli. Normalizace hormonální rovnováhy vrací starý vzhled vlasů.

Po menopauze, kdy množství estrogenu klesá, dochází k podobným změnám. Hustota vlasů je snížena, avšak v tomto případě není proces dočasný, protože funkční aktivita vaječníků zcela zaniká.

Vedle přímého stimulačního účinku na vlasový folikul, estrogeny dále snižují negativní účinky androgenů. To je možné díky schopnosti estrogenu inhibovat aktivitu reduktázového enzymu, který konvertuje testosteron na jeho biologicky aktivnější formu, dihydrotestosteron.

Hormony štítné žlázy

Kromě androgenní, ženy často mají difúzní alopecii, ve které vypadávají vlasy rovnoměrně po celé ploše hlavy. Tento druh alopecie nemá žádný název, taková ztráta se často nazývá symptomatickou, protože se vyskytuje v důsledku poruch celého organismu.

Existují dvě formy difúzní alopecie:

 • Anagen - porušuje proces aktivního růstu;
 • telogen - vyvolává časný nástup odpočinku.

U žen je telogenová forma častější, ve které v důsledku patologického účinku dojde k předčasnému přechodu více než poloviny vlasových folikulů do klidové fáze.

Příčinou telogenní alopecie je často onemocnění štítné žlázy, které vede k narušení syntézy hormonů štítné žlázy: thyroxin (T4) a trijodthyronin (T3).

T3 a T4 kontrolují spotřebu kyslíku, syntézu bílkovin a buněčné dělení a tím ovlivňují tvorbu a růst pokožky hlavy.

Funkce štítné žlázy, počet T3 a T4

Příčina hormonální nerovnováhy

Hyperfunkce žlázy, nadbytek thyroidních hormonů - hypertyreóza

Difuzní toxické strumy, toxické nodulární struma, subakutní thyroiditis, hormonálně aktivní adenomu hypofýzy, podvěsku forma rezistence na hormonu štítné žlázy, vaječníků, teratomů nadměrného příjmu jódu.

Jednoduchá ztráta vlasů, zbývající chloupky - měkké, ztenčené, rovné, špatně přizpůsobitelné trvalému zvlnění. Skalp je teplý a vlhký díky rozšíření periferních cév a nadměrnému pocení.

Hypofunkce žlázy, nedostatek hormonů štítné žlázy - hypotyreóza

Vrozené hypoplazie nebo nepřítomnost štítné žlázy, odstranění prostaty, radiační terapie, užívání léků, geneticky způsobil porušení syntézu hormonů štítné žlázy, autoimunitní thyroiditis, nedostatku jódu, dysfunkcí předního laloku hypofýzy, porušování syntézy a přepravu hypothalamu hormonu - thyrotropin.

Postupná difúzní vypadávání vlasů, jsou matné, hrubé, křehké. Rychlost jejich obnovy se zpomaluje zvyšováním podílu v telogenesní fázi. Kůže je suchá.

Na rozdíl od androgenní, s difuzní alopecie, vlasový folikul nezhyne a úplné obnovení vlasů je možné během 4-9 měsíců po eliminaci příčiny, která vedla k plešatosti.

Prolaktin

Prolaktin je produkován hypofýzou a zajišťuje laktaci. Hlavním cílem prolaktinu jsou mléčné žlázy, ale pro mnoho orgánů včetně kůže existují receptory. Účinek na vlasové folikuly se provádí regulací úrovně pohlavních steroidů. U žen se prolaktin snižuje estrogen potlačením ovulace ve vaječnících a zvyšuje tvorbu androgenů kůrou nadledvin. Hyperprolaktinemie, vysoký obsah prolaktinu v krvi, má zvláště negativní vliv na růst vlasů.

Melatonin

Melatonin, produkovaný epifýzou, je hlavním regulátorem denních a sezónních lidských biorytmů. Periferní orgány nejsou jen terčem hormonu, ale současně místem jeho syntézy a metabolismu. Kožní a vlasové folikuly syntetizují melatonin a reagují na něj. Melatonin se podílí na regulaci růstového cyklu vlasů a aktivuje anagenovou fázi. Navíc vlasová žárovka používá syntézu melatoninu jako obranu, protože hormon má vlastnosti absorbéru volných radikálů.

Růstový hormon

Růstový hormon, hormon hypofýzy, řídí lineární růst kostí a podílí se na všech typech metabolismu. Somatotropin způsobuje mnoho účinků přímo, ale většina z nich může být realizována pomocí inzulinu podobného růstového faktoru 1 (IGF-1) syntetizovaného v játrech. Kůže obsahuje receptory pro IGF-1, proto IGF-1, přes papilku pokožky, je schopen aktivovat růst vlasů, stimulující intenzitu rozdělení buněk ve vlasových folikulích.

Přirozené žlázy

Příštitné žlázy produkují parathormon, který reguluje hladinu vápníku v těle. Vrozená nepřítomnost žláz, jejich rychlé odstranění, poškozená sekrece hormonů nebo citlivost receptoru na to vede k nerovnováze metabolismu vápníku a fosforu. Stav, kdy není dostatečný parathormon, se nazývá hypoparatyroidismus. To se projevuje nedobrovolnými bolestivými kontrakcemi svalů a ve vztahu k vlasům - ztenčením nebo úplnou ztrátou.

Kortikosteroidy

Kortikosteroidy jsou typ steroidních hormonů syntetizovaných kůrou nadledvin. Cortisol je jedním z biologicky aktivních členů této skupiny. Vrozená nebo získaná dysfunkce kůry nadledvinek vede k nedostatku kortizolu, zvýšené stimulaci orgánů ak akumulaci androgenů adrenálního původu, které nepříznivě ovlivňují vlasové folikuly.

Velký počet hormonů u žen je zodpovědný za růst vlasů na hlavě. To je třeba vzít v úvahu při diagnóze, jakož i volbě léků a lidových léků pro léčbu alopecie.

Video

Nabízíme k prohlížení videa na téma článku.

Hormony pro růst vlasů, je důležité vědět všechno

Problém vypadávání vlasů je spíše nepříjemná věc. Někdy k tomu dochází kvůli vystavení vlivům na životní prostředí, vážným chorobám. Ale nejčastěji začnou vlasy vypadávat z důvodu selhání hormonálního systému, a to poruchy hormonů odpovědných za růst vlasů. Zjistit, které hormony jsou zodpovědné za růst a které - pro ztrátu tohoto článku pomůže.

Co hormony jsou zodpovědné za růst vlasů

Začínáme se zabývat samotnou koncepcí. Takže hormon se nazývá účinnými látkami, které produkují endokrinní žlázy, jsou zodpovědné za fyziologické funkce těla. Jsou schopné stimulovat nebo potlačovat růst organických tkání, fungování imunitního systému, ovlivňovat metabolismus, vyvolávat pocit hladu.

Je to důležité! Lidské tělo obsahuje takové hormony pro růst vlasů jako estrogeny a androgeny.

Estrogen je produkován přídavky vaječníků a je považován za ženský hormon. To může také být produkováno nadledvinami. Díky němu se ženské tělo liší od muže. To ovlivňuje tvar, psycho-emocionální stav, stejně jako stav zdraví vlasů a kůže.

Když ženy mají nadměrnou plnost, mluví o nadbytku estrogenu. Nedostatek se stává důvodem pro růst vlasů na obličeji, rukou, nohou, vede k časnému stárnutí pokožky, vytváření vrásek.

Androgeny jsou považovány za mužské pohlavní hormony v ženském těle. Byly normální, pomáhají rozvíjet folikuly ve vaječnících, svalových a kostních tkáních. Také androgeny jsou zodpovědné za míru sexuální touhy, rozložení vlasů na těle, fungování vlasových folikulů.

Při nedostatku jsou androgeny schopné zhoršovat polohu, pohodu a snížení sexuální touhy.

Nadbytečné mužské hormony způsobují deformaci vaječníků, v důsledku čehož vejce není schopné hnojení. Navíc ženy vykazují ztrátu vlasů na hlavách a na ostatních částech těla naopak zvyšuje srst. Mazové žlázy pracují intenzivněji, produkce tuků se zvyšuje a v důsledku toho se objevuje akné a akné. Strom hlasu se může měnit, velikost mléčných žláz, může se snížit objem boků.

Testosteron je hlavním představitelem androgenů u žen. Vyrábí se u žen ve vaječnících a nadledvinách. Nedostatek vede k poklesu sexuální touhy, stává se příčinou obezity, letargie, poklesu elasticity kůže. Nadbytečnost hrozí se zvýšeným nárůstem vlasů, zejména na nežádoucí oblasti těla, vzhled akné, hrubý hlas.

Také hormon zodpovědný za růst vlasů je produkován štítnou žlázou. Ovlivňuje sytost kyslíku, syntézu bílkovin.

Somatropin pomáhá omlazovat tělo jako celek a obnovit strukturu vlasového folikulu, barvu kudrlin. Díky somatropinu se rozvíjí vývoj pramenů. Jeho nedostatek ovlivňuje opačný účinek v podobě plešatosti.

Co jsou odpovědné za ztrátu vlasů

Kromě hormonů odpovědných za růst vlasů existují i ​​ti, kteří přispívají k vypadávání vlasů. Hlavní je dihydrotestosteron, odvozený od mužského testosteronu. Vzhledem k tomu, že je více přítomen u mužů, respektive mužský sex je více náchylný k problému vypadávání vlasů. Přebytek u žen představuje:

 • ztráta kudrlin;
 • akné;
 • zvýšené pocení;
 • zazhirennosti vlasy;
 • zvýšení hmotnosti;
 • opuch;
 • poruchy menstruačního cyklu;
 • onemocnění androgenní alopecie.

Dávejte pozor, ženský růstový hormon, který je zodpovědný za vzrůst vlasů, nazvaný estrogen, poskytuje normální stav kudrlin, kůži. Nadbytek estrogenu u mužů přispívá ke snížení růstu srsti. Muži zase jsou příčinou padajících pramenů.

Také produkujte prolaktin, který přispívá ke ztrátě pramenů. Vyrábí se předním lalokem hypofýzy. Prolaktin má negativní vliv na vlasový folikul. Nadbytečný prolaktin způsobuje difúzní telogenní alopecii.

Co je hormonální selhání

Zvýšený růst vlasů nebo ztráty se často vyskytuje v důsledku selhání hormonálního systému. Takové selhání se nazývá dysfunkce aktivity hormonů, způsobená patologií endokrinního systému.

Příčiny mohou být rozděleny do dvou skupin:

 1. Způsobeno narušením fungování centrální regulace. Kraniocerebrální poranění, nádory, encefalitida mohou být příčinou selhání harmonických v důsledku porušení centrálních regulačních orgánů.
 2. Obecné pozadí je ovlivněno endokrinními žlázami. Vzhledem k tomu, že většina sekrecí se produkuje v játrech a ledvinách, vážné poškození těchto orgánů může způsobit nerovnováhu.

Existuje selhání různými způsoby v závislosti na pohlaví, věku a zdravotním stavu osoby. Symptomy hormonálních poruch jsou poruchy nervového systému, poruchy fungování reprodukčních orgánů. Kromě toho může dojít ke snížení libida, erektilní dysfunkce u mužů, neplodnosti.

Při poruchách centrálního nervového systému v důsledku hormonálního narušení dochází k následujícím příznakům:

 • podrážděnost;
 • únavu;
 • ospalost;
 • slzotvornost;
 • stlačený stav.

Vezměte prosím také na vědomí selhání hormonálního systému, zvýšení tělesné hmotnosti.

Hormonální léky

Přijetí syntetických léčiv má největší vliv na obnovení hormonální rovnováhy. Měli by být předepsány výhradně kvalifikovaným endokrinologem, gynekologem a tricholožkem po vyšetření pacienta. Léčba by měla probíhat pouze tehdy, je-li onemocnění androgenní alopecie.

Špecialista předepisuje hormonální pilulky nebo třepí speciální léčivé přípravky do pokožky hlavy. Laserová terapie a kyslíková terapie se také doporučují. Nicméně, takové léky mají řadu kontraindikací, včetně:

 • kardiovaskulární nemoci;
 • poruchy krvácení;
 • křečové žíly;
 • onemocnění ledvin;
 • obezita, cukrovka;
 • těhotenství, kojení;
 • otoky pohlavních orgánů, prsu.

Je třeba poznamenat, že drogy obsahující hormony způsobují zvýšení pravděpodobnosti trombózy u dívek, kteří kouří.

Co může nahradit

Pokud existují kontraindikace pro použití látek obsahujících hormony, mohou být nahrazeny jinými alternativními metodami:

 1. Například některé bylinné přípravky mají účinek podobný práci sexuálních tajemství.
 2. Pro zvýšení hladiny progesteronu se používají produkty rostlinného původu, které jsou obsaženy v sójových produktech, luštěnin, ořechů, chmelových, lucerních a jetelových.
 3. Chcete-li obnovit štítnou žlázu, doporučujeme používat mořské plody, švestky, data, rybíz, špenát, rajčat.
 4. Za účelem normalizace produkce estradiolu se doporučuje dívkám zvýšit množství bílkovinných potravin a vyškrtnout potraviny obsahující vlákniny a pečivo.
 5. Chcete-li odstranit nedostatek progesteronu, často se doporučuje jíst citrusové plody, černý rybíz a divokou růže.
 6. Obecně platí, že pro obnovení rovnováhy hormonů se doporučuje vyloučit výrobky obsahující kávu a alkohol.
 7. Mezi lidovými prostředky pro růst vlasů zaznamenávají efektivní výsledky masáže hlavy a mezoterapie.
 8. Tradiční medicína také pomáhá obnovit vlasy. Stromy z dělohy, lipových květů, chmelových květin a oplachování z odvaru kopřivy mají účinný účinek.

Závěrem lze říci, že zdravý životní styl, správná péče, správná výživa jsou klíčem k zdravému vlasu.

Dozvíte se více o růstu vlasů díky následujícím článkům:

Co hormony ovlivňují těžké vypadávání vlasů u žen

Dlouhé, silné a krásné kudrlinky jsou pýchou mnoha žen. Ale co dělat, když jsou vlasy rozbité a dochází ke ztrátě pramenů? Souhlasím, není to příjemná věc. Ale nechte se panic, ale spíše zjistěte příčinu tohoto nepříjemného jevu a snažte se ho co nejdříve vyloučit.

Jak pochopit, že problémy začaly?

Poplach by neměl být poražen, jestliže klesl počet chloupků na 50-80 za den. Staré vlasy, jejichž životní cyklus je dokončen, mohou vypadat při česání nebo při mytí hlavy, je to naprosto normální.

S jednoduchým testem můžete pochopit, zda ztráta patologické povahy. Uchopte pramen a trochu ho vytahujte, opakujte tuto jednoduchou manipulaci v různých oblastech. Normou je, pokud v ruce není více než pět chlupů.

Účinky hormonů na ztrátu

Existuje mnoho důvodů, které ovlivňují růst vlasů na hlavě, ale jedním z nejčastějších je hormonální poruchy v těle. Co hormony ovlivňují vypadávání vlasů u žen?

Hormon, který přímo ovlivňuje dysplázií, se nazývá dihydrotestosteron. Je odvozen od mužského hormonu testosteronu. Proto muži ztrácejí vlasy silněji. Příznaky zvýšených hladin tohoto hormonu v ženském těle jsou:

 • vzhled vlasů na obličeji a hrudi;
 • akné;
 • zvýšené pocení;
 • hrubost hlasu;
 • příliš mastné prameny;
 • selhání menstruace;
 • zvláště těžké vypadávání vlasů na podzim;
 • přírůstek hmotnosti, neopustil ani pod vlivem různých diet;
 • otok;
 • podrážděnost.

U žen nadbytek dihydrotestosteronu způsobuje onemocnění nazývané androgenní alopecie.

Ženské tělo normálně obsahuje malé množství mužských pohlavních hormonů. Pokud je jejich rovnováha pozorována, pak organismus funguje normálně, ale pokud dojde k nerovnováze (i nevýznamné), pak to ovlivní proces ztráty.

Ženský růstový hormon se nazývá estrogen. Estrogeny jsou zodpovědné za udržování normálního stavu vlasů a kůže a mužské hormony často způsobují ztrátu vlasů u žen. Mají depresivní účinek na vlasové folikuly, v důsledku čehož se vlasy zmenšují.

Při ztrátě vlasů u žen v důsledku androgenní alopecie by měla být okamžitá léčba zahájena, když se objeví první příznaky onemocnění, jinak mohou mít následky nejhorší následky. Symptomy, které signalizují nástup androgenní alopecie, jsou:

 • slabé a tenké prameny;
 • padající vlasy nahoře a chrámy;
 • nahrazení volných chloupků chlupem.

Pokud příčiny ztráty vlasů nejsou spojeny s androgenní alopecií, začátek plešatosti se nazývá difúze.

Štítná žláza, hypofýza a nadledviny působí nepřímo na hormonální rovnováhu v těle a selhání jejich práce může vést ke ztrátě vlasů. Tento typ plešatosti je založen na hormonálních příčinách a impulsem pro začátek onemocnění jsou:

 • Těhotenství a porod. Ztráta pramenů způsobená dobou nosení a kojením dítěte nahrazujícím estrogen jinými hormony. Několik měsíců po narození nebo po ukončení kojení se rovnováha hormonů vrátí k normálu.
 • Onemocnění vaječníků nebo nadledvin. Zánětlivé procesy v těchto orgánech vedou k hormonálnímu narušení.
 • Náhlé ukončení užívání orální antikoncepce nebo odstranění nitroděložního zařízení. Tyto léky mají vliv na hormonální pozadí ženského těla a mohou způsobit ztrátu pramenů.
 • Začátek menopauzy. Během tohoto období se hormon zodpovědný za normální růst vlasů stává méně aktivní, takže vlasy rostou pomalu a začnou se řídit.
 • Problémy se štítnou žlázou a hypofýzou. Nepřímo ovlivňují stav pohlavních hormonů tím, že ovlivňují metabolické procesy.
 • Avitaminóza, zvýšený stres, vysoký fyzický a duševní stres, nedostatek spánku zvyšují spotřebu hormonů a vedou k dočasnému zhoršení vlasové linie.
 • Hormonalita: Hormonální ztráta vlasů u žen může být způsobena předispozicí k tomuto onemocnění. Pokud měli další příbuzní podobné problémy, měli byste být ostražití.

Jak zacházet se ztrátou vlasů

Ztráty způsobené hormony mohou být patologické nebo dočasné. V druhém případě nemůţete přijmout speciální opatření, zejména během těhotenství a menopauzy. Obnovení stavu vlasů nastane nezávisle bez jakéhokoliv vnějšího zásahu.

V případě patologické alopécie hormony nemohou plnit své funkce. Léčba je v tomto případě prostě nutná, protože zastavení vypadávání vlasů v případě hormonálního selhání může být zaměřeno pouze na její příčiny.

Samoléčení plešatosti může mít negativní důsledky. V případě ztráty vlasů byste se neměli zeptat na vaše přítelkyně o radu, ale je lepší okamžitě navštívit odborníka, který může odpovědět na vaše dotazy a předepsat testy, aby zjistil příčinu počáteční plešatosti.

Studie ukazují, zda není narušena rovnováha ženských a mužských pohlavních hormonů v těle. Obvykle je předepsán lékař:

 • obecný a biochemický krevní test;
 • testování infekcí;
 • vyšetření krevního séra;
 • výzkum hormonů štítné žlázy a pohlavních hormonů;
 • spektrální studie pramenů.

Někdy, i při dobrých výsledcích testů, vypadávání vlasů pokračuje, protože hormony se lehce odchylují od normy, ale je to spíše výjimka z pravidla.

Po přesném určení příčiny je nutné nejprve řešit problém a za druhé začít léčbu kůže a folikulů. Kurz terapie, který obnovuje hormony pro růst vlasů, může předepisovat pouze endokrinolog, gynekolog nebo tricholog.

Léčba androgenní alopecie

Léčba androgenní alopecie by měla být neustále, protože je nezbytné snížit hladinu testosteronu, aby se zabránilo opakování plešatosti a užívání léků, které ovlivňují snížení citlivosti vlasových folikulů na tento hormon.

Specialista předepisuje hormonální pilulky a třepí speciální přípravky do pokožky hlavy. Mimo jiné může doporučit laserovou terapii a kyslíkovou terapii. Transplantace vlasů může být radikálním řešením tohoto problému.

Lidové metody od pádu

Lidové léky mohou také pomoci při obnově hustých vlasů, ale měly by být použity jako doplněk k hlavnímu způsobu léčby. Mezi nimi stojí za zmínku:

 • odvarky a infuze dělohy z bóru, chmele, limetové květy;
 • používání lněného oleje a sójových výrobků;
 • cibule a medové masky jsou vhodné pro těhotné a kojící ženy;
 • lze po každém šamponování vypláchnout odvar z kopřivy.

Můžete zabránit ztrátě vlasů kvůli hormonálnímu narušení, musíte však být ve svých činnostech konzistentní a vytrvalý. Pouze takový přístup může obnovit bývalý zdravý vzhled na kudrlinky.

Zdravotní kůra - v rukách. Udržujte zdravý životní styl, posilujte vlasové folikuly pomocí speciálních nástrojů, sledujte dietu a začněte léčbu onemocnění včas, pak se kudrlinky potěší zdravím, silou a krásou po mnoho let.

Hormonální vypadávání vlasů

Žádná z žen se nemůže pochlubit, že nikdy neztratila vlasy. Proces obnovy vlasů od přírody. To je přirozené a přirozené. Pokud se den ztratí z několika vlasů na sto, není důvod se obávat - všechno je normální. Ale někdy můžete vidět takový obrázek - na hřebenu jsou celé odřezky vlasů. Ředění vlasů může být z mnoha důvodů, ale často může být způsobeno hormonální nerovnováhou.

Zvažte všechny možnosti, tzv. Hormonální vypadávání vlasů.

Co hormony ovlivňují vypadávání vlasů

Tělo ženy je velmi komplexní a tajemný systém, nejmenší selhání, jehož činnost může ovlivnit vzhled, včetně vlasů.

Ale je nesprávné si myslet, že mužské hormony mají stejné hormony, ženské rohy naprosto opačné. Oba typy hormonů jsou přítomny v těle obou. Koneckonců v každé osobě reprodukční systém přiděluje jak estrogen, tak androgeny. Každá z nich provádí striktně definovanou činnost. Koncentrace hormonů podle pohlaví se liší.

V ženském těle jsou zodpovědné za tvorbu hormonů vaječníky, štítná žláza a nadledviny. Nicméně v životě každé ženy existují období, kdy se hladina estrogenu snižuje, a androgeny se vytvářejí nad normou. To vede k hormonální nerovnováze.

Zde je několik příznaků, které ukazují, že hormonální hladiny ženy jsou narušeny kvůli zvýšení hladiny mužských hormonů:

 • Menstruační cyklus je přerušený
 • Libido klesá
 • Aktivita mazových žláz se zvyšuje: kůže a vlasy jsou mastné
 • Prudce získává nadváhu
 • Drsný hlas
 • Vypadnou vlasy
 • Na mužském typu se objeví "vlasy na obličeji"
 • Ztráta vlasů se v tomto případě nazývá "androgenní alopecie".

Proč muži roste plešatý? Vzhledem k převaze androgens v jejich tělech, které jsou škodlivé pro vlasové folikuly. Mužské hormony inhibují aktivitu buněk vlasových folikulů, takže růst vlasů klesá, prudká ztráta začíná.

Příčiny Fallout

Ale vypadávání vlasů závisí nejen na androgenu. Hormonální pozadí je narušeno a kvůli poklesu hladiny estrogenu v těle, když se jeho počet zvyšuje nebo snižuje. A to okamžitě ovlivňuje stav vlasů - začíná tenké.

To jsou důvody pro ztrátu vlasů způsobené změnami v množství produkovaných ženských hormonů:

Fyziologické změny hormonálních hladin

Puberty

V těle dochází k silné hormonální změně. Hormony se vyrábějí ve velkém množství, protože jsou odpovědné za tvorbu sekundárních sexuálních charakteristik u lidí. Proto v tomto věku téměř všichni dospívající čelí nepříjemným okamžikům: hojné akné, mastné plíživé vlasy.

Začátek menstruace

Příští nárůst zuřivých hormonů, vaječníky pracují s největší intenzitou - začaly plnit novou a důležitou funkci v těle dospívající dívky. Jejich intenzivní práce zahrnuje velkou produkci estrogenu a to není v nejlepší kvalitě ovlivňuje stav vlasů. A mladé ženy módy, snaží se skrývat dočasné problémy s kůží a vlasy, nadměrně aplikují kosmetiku, různé barvicí kompozice, gely, laky, čímž provokují zhoršení zdraví vlasů.

Těhotenství a porod

Tentokrát v životě ženy se říká "hormonální vlny" - hladina estrogenu se neustále mění. Zpočátku dochází k prudkému nárůstu po porodu - výraznému poklesu. Při nesení dítěte v těle budoucí matky je hladina ženských hormonů velmi vysoká: estrogen a progesteron. Odpovědné za krásu mají tyto látky příznivý účinek na vlasy - stávají se silnými a hedvábnými.

Climax

Během tohoto období se postupně snižuje aktivita vaječníků a produkuje méně estrogenu. Současně často dominují androgeny: v ženském těle se objevuje zvýšení hladiny testosteronu, mužského pohlavního hormonu. Ženské organismy okamžitě reagují na takové změny související se stárnutím: existují střely podrážděnosti a problémy se srstí a kůží.

Hormonální porucha způsobená onemocněním

Ovariální dysfunkce

Jsou hlavními "dodavateli" hormonů. Termín "dysfunkce" znamená porušení funkce generující hormony, kvůli níž je nedostatek ovulace, tj. Menstruace. Může způsobit vznik fibroidů, mastopatie, děložní krvácení. Dysfunkce způsobuje poruchu hormonální rovnováhy: nadbytek estrogenu a nedostatek progesteronu.

Onemocnění štítné žlázy

Je zodpovědný za produkci hormonů ze dvou skupin - tyroxinu a thyrokalcitoninu. Porušení jejich koncentrace v těle se projevuje příznaky:

 • Únava, nespavost
 • Stres, poruchy
 • Stálý chlad
 • Dlouhá zácpa

Deprese, silný stres

Šoky nervového systému hrají pro zdraví vlasů negativní roli. Konstantní emoční stres, nedostatek klidu, nespavost vyvolávají tvorbu stresového hormonu - kortizolu nadledvin a naopak zvyšuje hladinu testosteronu a dihydrotestosteronu. Po nějaké době začíná intenzivní ztráta vlasů.

Hormonální terapie, antikoncepce

Zdraví vlasů závisí na příjmu léků obsahujících hormony. Během tohoto kurzu se aktivují geny, které jsou zodpovědné za kvalitu srsti.
Pro vyvolání ztráty vlasů se může přímo líbit užívání takových léků, jejich změna nebo dokonce zrušení.

Estrogeny při hormonální terapii vstoupily do těla a pomohly udržet krásu. Jakmile příjem skončí, dochází k prudkému poklesu množství hormonů, které způsobují vypadávání vlasů.

Léčba

Co se týče problémů s vlasy spojených s fyziologickými změnami, je zde všechno jasné. Není třeba paniku. Všechny tyto procesy jsou dočasné. Samotné tělo reguluje normalizaci hormonálního pozadí a po chvíli se jeho aktivita stabilizuje.

Během tohoto období musí restrukturalizace všech systémů podporovat slabé vlasy, to lze provést pomocí lidových prostředků. Poskytují vlasům a pokožce další výživu, vitamíny.

Pouze odborník provede jmenování potřebných vyšetření, které pomohou identifikovat přítomnost endokrinních poruch. K tomu musíte předložit testy:

 1. Krev: celkový, biochemický, obsah železa
 2. Screening pro infekce
 3. Hladina hormonů: pohlaví, štítná žláza
 4. Spektrální analýza vlasů

Po odhalení patologie je předepsána hlavní léčba. V této souvislosti se zpravidla provádí posilovací postupy:

 • masáž hlavy
 • fyzioterapie
 • užívání vitamínů
 • výživné masky, oplachování, odření rostlinných výtažků.

Hormonální vypadávání vlasů

Ve vzhledu vlasů můžete určit zdravotní stav člověka jako celku. Svěží, lesklé vlasy naznačují, že tělo nemá problémy s endokrinním systémem, imunita je silná a člověk nemá nedostatek vitamínů a stopových prvků. Ale pokud se vlasy na hlavě stanou křehké, nudné, hojně padnou a růst špatně, jejich majitel by měl věnovat velkou pozornost jejich zdraví. O tom, co hormony ovlivňují vypadávání vlasů a jak s nimi vypořádat, se můžete z článku seznámit.

Co hormony ovlivňují vlasy

Odstranění hormonů a ztráta vlasů je způsobena nerovnováhou endokrinního systému. Ženské i mužské pohlavní hormony jsou přítomny v těle každé osoby. Estrogeny a progesteron převládají u žen, u mužů dominují testosteron a androgeny. Při určitých koncentracích ovlivňují stav vlasů.

Ženské pohlavní hormony

Estrogeny a progesteron jsou produkovány genitáliemi žen i mužů. U mužů jsou tyto hormony přítomny v minimálních koncentracích, zatímco u žen určují funkci reprodukčního systému. V normálních množstvích u žen narušují růst vlasů na obličeji a těle, ale jsou "zodpovědní" za růst a vývoj vlasové pokrývky hlavy. Účinek hormonů na vlasové folikuly je zprostředkován a na ně jsou vnímavé folikulové receptory.

Mužské pohlavní hormony

Androgeny a testosteron určují vývoj vlasů na mužském typu: na obličeji a těle a jejich přebytkem - vedou ke smrti vlasových folikulů na hlavě. V těle v důsledku neustálých biochemických reakcí vytváří testosteron svou aktivnější formu - dihydrotestosteron, který ovlivňuje růst vlasů na hlavě. Pod jeho účinkem na receptory se vyskytuje spasmus cév, které přivádějí vlasové folikuly. Odstraněna výživa a kyslík, začnou folikuly usmrtit, vypadnou vlasy.

Dávejte pozor! Stupeň citlivosti vlasových folikulových receptorů na účinky pohlavních hormonů je určen genetickou predispozicí.

Mechanismus selhání

Pokud tělo postrádá hormony, které ovlivňují smrt a ztrátu vlasů u žen (estrogen a progesteron), začne masivní ztráta vlasů na hlavě. Situace se zhoršuje, pokud se to všechno děje na pozadí vysokých koncentrací mužských pohlavních hormonů - zejména u zvýšeného testosteronu. Hlavní hormony zodpovědné za ztrátu vlasů u žen jsou proto estrogeny a progesteron.

U mužů mohou estrogen a progesteron také způsobit inhibici růstu vlasů na obličeji a těle. Na hlavě je stav vlasů regulován hladinou testosteronu v těle. S přebytkem se vlasy na hlavě začínají ztenčovat a vypadávat.

Je to důležité! Jakmile žena nebo muž zahájí masivní odumření a vypadávání vlasů na hlavě, je to signál, že došlo k hormonálnímu selhání vyžadujícímu lékařskou prohlídku a vhodnou léčbu.

Příčiny ztráty vlasů u žen

Hormonální vypadávání vlasů u žen může mít řadu důvodů. V ženském těle se hormony produkují ve štítné žláze, nadledvinách a vaječnících. Existuje seznam faktorů, které ovlivňují hormonální rovnováhu v těle, a to:

 • puberty;
 • první menstruace;
 • těhotenství;
 • poporodní období;
 • menopauza;
 • hormonální léky;
 • onemocnění vaječníků;
 • patologii štítné žlázy;
 • trvalý stres a onemocnění nervového systému.

Ženské plešatosti

Puberty

V období intenzivního růstu a vývoje genitálních orgánů začíná dívka zintenzivnit produkci pohlavních hormonů. Současně však jejich koncentrace v těle je nestabilní, pohybuje se od maximálních po minimální hodnoty, což ovlivňuje zdraví vlasových folikulů a zvyšuje riziko vzniku alopecie. V důsledku nedostatku ženských hormonů, zejména po období intenzivní produkce, začíná vypadávání vlasů.

První menstruace

Když nastane menarche, dospívající dívky často ztrácejí vlasy kvůli hormonální nestabilitě. Zvýšená produkce ženských pohlavních hormonů ve velkém množství nepříznivě ovlivňuje stav pokožky a srsti. Estrogen, který je zodpovědný za zdraví vlasů na hlavě dívky, ve vysokých koncentracích má opačný účinek, urychluje jejich smrt a ztrátu.

Dávejte pozor! Nekontrolované užívání kosmetiky, aby se nějak překrývalo, skrýt silnou ztrátu vlasů může zhoršit situaci.

Hormonální ztráta vlasů u dospívajících

Těhotenství a porod

Další důležité období je porod a porod. Během těhotenství se takzvané hormonální přívaly a toky mění jejich charakter, koncentrace hormonů se téměř vždy zvyšuje, zvykne-li se na ženský organismus nadbytek estrogenu a progesteronu. Po narození má hormonální rovnováha tendenci k normální hladině a v některých případech je koncentrace pod normálem. Takové rozdíly v obsahu pohlavních hormonů se nazývají hormonální selhání a je třeba je upravit. K léčbě takových stavů je zpravidla nutné pomocí hormonálních přípravků.

Climax

Období menopauzy u žen se vyznačuje postupnou inhibicí syntézy pohlavních hormonů ve vaječnících a štítné žláze. Nedostatek estrogenu, který je hlavně zodpovědný za stav vlasů na hlavě, způsobuje masivní smrt vlasových folikulů. Snižování tvorby pohlavních hormonů během menopauzální vypadávání vlasů u žen může vést k rozvoji alopecie - plešatosti.

Vypadávání vlasů během menopauzy

Hormonální terapie

Takové léky obsahující hormony, jako jsou antikoncepční pilulky, nejenže chrání před nežádoucím těhotenstvím, ale jsou také předepsány k nápravě hormonální nerovnováhy. Jejich pravidelný výměnný příjem vede k normálnímu množství pohlavních hormonů. Ale nezapomeňte, že ukončení hormonální léčby je plné vývoje porušení normální koncentrace hormonů v těle. Příčiny ztráty vlasů u žen mohou být způsobeny prudkým zastavením příjmu hormonů.

Příčiny hormonální ztráty vlasů u žen a jejich léčba jsou způsobeny drastickými změnami v množství pohlavních hormonů v krvi. Hormonální příčiny vypadávání vlasů u žen také zahrnují problémy s koncentrací progesteronu. Mnoho hormonálních léků obsahuje poměrně vysoké dávky.

Nemoci a patologie

Gynekologické onemocnění a patologické stavy štítné žlázy způsobují hormonální poruchy v ženském těle. Ovariální dysfunkce je charakterizována nerovnováhou mezi produkcí hormonů: nadbytek estrogenu, progesteronem - v nedostatečné koncentraci.

Nedostatek nebo nadbytek hormonů štítné žlázy vede k vývoji patologických stavů a ​​poruch v různých orgánech a systémech těla, včetně masivní ztráty vlasů.

Na druhé straně funkční poruchy nervového systému vedou k vzniku a vývoji nerovnováhy hormonů, které bezprostředně ovlivňují zdraví vlasů. Mechanismus výskytu takového stavu je poměrně jednoduchý. Ve stavu stresu v nadledvinách se pozoruje zvýšená tvorba "stresového" hormonu - kortizolu. Zahajuje mechanismus zvýšené produkce testosteronu, přeměňující se na formu dihydrotestosteronu, což způsobuje vypadávání vlasů na hlavě.

Příčiny ztráty vlasů u mužů

U mužů jsou příčiny vypadávání vlasů následující:

 • kolísání hladiny testosteronu v krvi v důsledku hormonálních poruch;
 • patologii štítné žlázy;
 • zvýšená syntéza kortizolu nadledvinami.

Proces syntézy pohlavních hormonů ve varlatech může být narušen, spolu s nárůstem produkce testosteronu. Také ve stresových situacích masivní uvolňování kortizolu vyvolává zvýšení sérového testosteronu. Pokud je stres trvalý, pak hladina tohoto hormonu dosáhne své maximální hodnoty.

Endokrinní poruchy štítné žlázy spojené s produkcí jejích hormonů mohou vést ke smrti vlasových folikulů.

Dávejte pozor! Lékaři zjistí, že hrozba vývoje zvýšené ztráty vlasů a plešatosti se zvyšuje v offseasonu, zejména na jaře, kdy jsou lidské tělo a jeho imunita obzvláště zranitelné.

Je to důležité! Odpověď na otázku, jak zastavit vypadávání vlasů při hormonálním selhání, může podle lékařských výsledků pouze lékař.

Komplikovaná ztráta vlasů

V některých případech masivní ztráta vlasů vede k rozvoji plešatosti. Toto onemocnění se nazývá alopecie. Tam jsou některé typy: jeho ohnisko nebo hnízdění alopecie. Používají se také alternativní názvy: vnorená plešatost nebo vnořená plešatost.

Alopecie Alopecie

Moderní medicína označuje tuto patologii autoimunitním onemocněním, následující faktory ovlivňují pravděpodobnost jejího vývoje:

 • patologie imunitního systému;
 • funkční poruchy nervového systému;
 • genetická predispozice.

Lidská imunita začíná vnímat vlasové folikuly jako něco cizího, který má být zničen. A ne všechny vlasy jsou napadány, ale folikuly, které mají určité vlastnosti "cizí". Alopecia areata může začít v důsledku účinků dědičného faktoru nebo v důsledku infekčního onemocnění, stejně jako po léčbě silnými antibakteriálními léky.

Také alopecie areata se mohou vyvíjet nejen na kůži hlavy, ale také na těle (u mužů). Klinický obraz onemocnění a jeho symptomů začíná na hlavě zaoblené oblasti, na níž se vlasy nejprve ztenčují a pak zcela spadnou. Toto onemocnění je charakterizováno jedinou plešatostí a jejich hromadnou tvorbou.

Alopecia areata postihuje především mladé lidi ve věku 15 - 30 let, muže i ženy a děti, ale převážně tmavovlasé. Podle statistik se však nejčastěji nemocí lidé zhoršují.

Formy onemocnění

Trichologové rozdělují alopecie do následujících forem:

 • lokální: vlasy spadnou pouze na jedno nebo více míst;
 • celkem: v důsledku progrese onemocnění jsou postiženy všechny oblasti růstu vlasů na hlavě, včetně řas a obočí;
 • univerzální: vlasy jsou postiženy po celém těle;
 • subtonální: centra plešatosti tvoří jediné holé místo;
 • stuha: vypadávání vlasů má podobu pásku, pokrývající hlavu od temporální části po okcipitální.

Hlavní stadia nemoci

Lékaři sdílejí několik stadií onemocnění. Každá fáze se vyznačuje vlastnostmi:

 • progresivní: kůže je hyperemická, zánět doprovází svědění, vlasy se snadno oddělí od hlavy;
 • stacionární: kůže má obvyklý vzhled, vlasové folikuly uhynou, počet ztracených vlasů stoupá;
 • regresivní: ohnisky projevu nemoci začínají přeplňovat jemnými chlupy, alopecie alopecie vstoupí do konečné fáze.

Je to důležité! Důvodem k návštěvě lékaře je trvalá ztráta vlasů v některých oblastech, trvající déle než 2 nebo 3 měsíce.

Další informace. Někdy, zejména u dětí, v pokročilém stádiu alopecie má alopecie rozmazaný klinický obraz a pokračuje bez vývoje zánětu kůže hlavy.

Léčba alopecie

Léčba alopecie areata je vybírána lékařem individuálně po komplexní prohlídce. Způsoby léčby kombinují jak použití zvláštních přípravků externě, tak systémové léčení funkčních poruch v těle, které byly zjištěny během lékařského výzkumu. Pacient by měl být také vyšetřen a konzultován s následujícími lékaři:

 • terapeut;
 • endokrinologa;
 • ENT;
 • gynekologa-endokrinologa (pro ženy);
 • tricholog.

Je to důležité! Lékař může odpovědět na otázku o příčinách alopecie pouze výsledky úplného vyšetření a identifikace hlavních příčin ztráty vlasů. Samoléčení je nepřijatelné.

Léčba hormonální vypadávání vlasů zahrnuje:

 • léčba základního onemocnění;
 • posilování imunitního systému;
 • léčba funkčních poruch nervového systému;
 • s využitím externích místních prostředků a metod růstu a posilování vlasů doporučených trichologem.

Obvykle je jedna nebo několik léčebných kurzů dostačující k tomu, aby se trvale odstranil alopecie, ale pouze pokud je příčina onemocnění přesně stanovena. V některých případech může alopecie areata projít sama o sobě, to znamená silnou imunitu a schopnost těla samoregulovat.

V případě příznaků zvýšené ztráty vlasů můžete své podezření sám o sobě zkontrolovat - stačí si natáhnout vlasy v časové oblasti. Pokud počet vlasů zbývajících v prstech nepřesahuje 5, pak se nemusíte bát. Pokud však v ruce zůstane více, pak je to vážný důvod, proč byste měli navštívit lékaře. Zvláště pokud jsou na hlavě místa, kde vlas vypadne mnohem silněji než obvykle. Je důležité si uvědomit, že zanedbání konzultace s lékařem může vést ke ztrátě téměř všech vlasů na hlavě, což je katastrofa, zvláště u žen.

Pro Více Informací O Suché Vlasy