logo

Poznámka: Kdy můžete barvit vlasy po perm?

Perm vlasy - praktické stylové řešení pro ty, kteří nemají dostatek volného času.

Dlouhodobý perm ulehčuje život ženy a nevyžaduje denní stylování na kadeře nebo curlingu.

Ale co dělat, když chcete kombinovat chemické mávání s barvením?

Je možné to udělat?

Měl bych malovat vlasy před nebo po chemii?

Jak dlouho můžeš barvit vlasy?

Najít odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek v tomto článku.

Mohu barvit prameny po perm?

Chemický styl často způsobuje, že barva je trochu střízlivější a vybledlá. Není divu, že mnoho žen chce okamžitě po tomto postupu zbarvit vlasy. Pokud máte touhu rychle změnit poškozený a ztracený odstín lesku, věnujte pozornost několika důležitým nuánům:

 • Odborníci varují: neměňte okamžitě po kroutí v žádném případě nemožné. Ale kdy můžeš barvit vlasy po chemii? Můžete být namalovány nejdříve tři až čtyři týdny po chemii. Navíc je možné použít pouze barvivo na bázi rostlinných barviv.
 • Pokud určitě chcete po chemii změnit odstín vlasů, počkejte asi měsíc a nechte vlasy tónovat světlem tónovaným šamponem. Před aplikací na celou hlavu doporučujeme, abyste si zbarvili jednu vlnu s tonikem a uvidíte, jak se chová.
 • Není-li možnost tónování podle vašich představ, a chcete dosáhnout trvanlivé barvy, která vydrží dlouhou dobu, je lepší provést barvení, nikoliv po curlingu, ale před tím. Navíc by se to nemělo dělat bezprostředně před chemikou, ale předem, dva nebo tři týdny před chemikou.

Na rozdíl od klasické chemie, takový dlouhodobý salon styling je vyroben s použitím většinou přírodních neškodných složek.

Tento způsob pokládání je považován za mnohem bezpečnější než konvenční chemie (což mimochodem již dávno ztratilo svou oblíbenost). Než se uchýlíte k takovým radikálním opatřením, jako je dlouhodobé curling a barvení s trvalými barvivy, konzultujte zkušeného specialistu (nebo více, méně). Kompetentní a čestný mistr nebude beznadějně splňovat všechna vaše odvážná přání (což mnohé ženy někdy nejsou zcela rozumné a rozumné).

Před lakováním vám dobrý odborník položí spoustu otázek ohledně vaší péče o vaše vlasy a poskytne vám potřebnou radu. Seznamte se s průvodcem, kterému důvěřujete, a který vám pomůže správně rozhodnout.

Dodržujte všechna tato pravidla je nesmírně důležitá, pokud nechcete trvale zničit vlasy škodlivými chemikáliemi.

Proč je neujasnit?

Je možné zesvětlit vlasy chemikou? Odpověď odborníků je jednoznačná: v žádném případě není možné. Osvětlení je nejvíce traumatická a nebezpečná barva. Ale proč neochytíte vlasy ve světlejším odstínu? V kombinaci s neméně škodlivým chemickým vláknem bude osvětlení jednoduše "zabíjet" vaše vlasy.

A ve skutečnosti, a v jiném případě, po postupu, určitě budete potřebovat zvláštní péči. Složte speciální oleje, masky a vlasové sérum, které pomohou obnovit jejich strukturu a obnovit měkkost a lesk na poškozené prameny.

Jaký odstín zvolit pro kudrlinky?

Výběr odstínu během barvení závisí především na individuálních vlastnostech vašeho vzhledu. Barva musí být kombinována s tónem pokožky a očí.

A pamatujte si, že chemický styl je již nebezpečný pro vaše vlasy. Proto není nutné zhoršovat jeho negativní dopad s kardinálním kontrastním barvením.

Pokud dokonce změnit stín vlasů v kombinaci s chemickým mávání, pak ne více než dva nebo tři tóny.

Nechávejte vlasy černě a ještě více je osvětlete.

Nezapomeňte, že vaše vlasy patří k vašemu bohatství. Postarejte se o ně a snažte se nepoškodit silné chemikálie.

Henna barvení vlasů

Barvení s hennou po chemii je jednou z kontraindikací pro dlouhodobou perm. Samozřejmě, Henna se odkazuje na přírodní barviva, takže neškodí vlasům stejně jako trvalé barviva. Nicméně barvení s hennou může vyvrátit výsledek chemického mávání.

Kudrnaté kudrlinky se narovnáte a účinek kadeří se ztratí. Pokud uděláte hennu barvení před curling, chemie může prostě nefunguje. Proto čestní a svědomití kadeřníci vždy varují klienty, kteří vyžadují zvlnění vlasů s hennou barvou: výsledek takového stylingu může být nepředvídatelný.

Užitečné video k tématu

Expert na kompatibilitu chemických perm a barviv na vlasy.

Závěr

Závěrem bych chtěl poznamenat, že chemické perm (jako je barvení trvalými barvami) nemá nejvhodnější účinek na strukturu vlasů. A v kombinaci, oba tyto postupy dokáží zcela a trvale oslabit a poškodit vaše vlasy.

Abyste předešli takovým nepříjemným následkům, upřednostněte jemné formy barvení a dlouhotrvající curling a také si pamatujte, že tyto postupy mohou správně provádět pouze zkušení odborníci.

Barvení vlasů po perme (chemie)

Mnoho moderních žen při změně jejich obrazu se nezastaví jen jedním postupem, ale chtějí dělat několik současně.

Je možné provádět barvení po permu, jak dlouho trvá barvení po chemii, jak správně barvit vlasy, když je zkaženo chemickými činidly?

V článku se budeme snažit zjistit, jaké jsou omezení tohoto postupu a zjistit jejich hlavní důvody.

Barvení vlasů před a po chemii: jak udělat krásnou ↑

Ne všechny dívky jsou šťastné majitele zvlněných nebo kudrnatých vlasů. Kudrlinky jsou schopny zvládnout jakýkoliv účes, zdůraznit odstín a prostě vypadají velmi krásně. Pokud vlnité vlasy nejsou přiděleny přírodou a opravdu je chcete mít, musíte neustále strávit velké množství času na fyzickém zvlnění. Výrazně šetří energii umožňuje chemickou rozmanitost tohoto postupu.

Chemie byla používána v kadeřnictví po více než sto let a usadila se jako jednoduchý a rychlý způsob, jak si vlasy zvlnit na chvíli. Její podstatou spočívá ve skutečnosti, že na vlasy se aplikuje speciální složení. Prochází hluboko do vlasů a mění svou strukturu. Díky tomu vlasová linie zachovává tvar, ve kterém byla umístěna. To je důvod, proč vlasy natáčky jsou nejprve navinuta na vlasy, a pak chemické složení je aplikován a opustil po určitou dobu.

Řešení má tři typy: kyselé, alkalické nebo neutrální. První odrůda poskytuje nejstabilnější fixaci, ale její použití má škodlivý účinek na zdraví vlasů. Alkali je považován za mnohem lepší, ale jeho použití je možné pouze u některých typů vlasů. Druhý typ řešení je rozpoznán jako nejvšestrannější a měkčí. Neutrální složení umožňuje použití při práci s absolutně jakýmkoliv typem vlasů.

Barvení vlasů před chemikálií ↑

Pokud se rozhodnete provést proceduru perm, měli byste se ujistit, že uplynulo nejméně tři týdny od posledního barvení vlasů. V opačném případě bude kompozice reagovat s nátěrem, který zůstal na povrchu vlasce a nebude mít žádný účinek z takového permu.

Kromě toho je třeba si uvědomit, že po chemii se stín vlasů téměř vždy lehčí o jeden nebo dva tóny. Když mluvíme o aplikaci kompozice na čerstvě natřené vlasy, toto číslo se několikrát zvyšuje. Nezapomeňte, že barvení vlasů s permem nefunguje dobře, takže je lepší počkat na nezbytný čas, nebo jinak opustit postup vůbec.

Samostatně je třeba poznamenat případ, kdy byly vlasy předem natřeny hennou. Ve většině případů se perm vůbec neučiní, nebo se vlasy vyčistí od tohoto přírodního barviva.

Faktem je, že hena má jednu vlastnost, která výrazně zvyšuje hustotu vlasů. Díky tomu chemické roztoky jednoduše nespadají hluboko do vlasů, ale zůstávají na povrchu. Navíc, v kombinaci s hennou, nástroj změní barvu vlasů, takže nejsou vzácné případy zelených skvrn po celé délce vlasů.

V tomto případě odborníci doporučují předem vyčistit vlasy z henny. To se děje takto:

 1. 70% roztok alkoholu se aplikuje na vlasy a nechá se pět nebo deset minut. Je důležité zajistit, aby se nedostala na pokožku hlavy, jinak by mohlo dojít k popálení.
 2. Poté je povrch vlasů naolejován, dokonce i zelenina. Hlava je pokrytá plastovým obalem a ponechána půl hodiny.
 3. Pak si umyjte vlasy šamponem na mastné vlasy.

Tento postup by měl být prováděn tolikrát, kolikrát je třeba, aby se vlasy henny zcela vyčistili. Chemický přípravek by měl být proveden týden po posledním takovém čištění.

Barvení vlasů po chemii ↑

Perm se výrazně odráží ve zdraví vlasů, zvláště při použití kyselých formulací. To je důvod, proč odborníci doporučují použití různých zvlhčovačů a živin během období zotavení. Barvení vlasů po chemii je povoleno nejdříve dva týdny a někteří odborníci tvrdí, že byste se neměli zdržovat po dobu tří týdnů.

Jediná věc, v níž každý souhlasí, je, že je třeba se vyvarovat použití odolných barviv. Nejlepší je použít měkké tonizační činidla a současně obnovit strukturu a zdraví vlasů. Tento úkol dokonale vyrovnává barviva ve formě šampónů.

Jejich jemné složení umožňuje pracovat pouze na povrchu vlasů a nedotýká se středu po chemických permeatech. Jinak je velká šance, že ztratíte vlasy vůbec. Samozřejmě, to je poměrně vzácné, nejčastěji se skalp stává tenčí a stává se extrémně křehkým.

Mimochodem, pokud důvodem vaší touhy samotné barvy je poškrábat odstín, což je zcela běžný vedlejší účinek používání chemie, věnujte pozornost masce výživy. Tyto nástroje, které lze snadno provádět doma, se dokonale vyrovnají s úkolem obnovit barevné a zdravé vlasy.

Typicky se tyto masky aplikují po šamponování a sušení vlasů ručníkem. Nástroj se krátce uchovává a odmyje tinkturou nebo odvar z léčivých bylin. Taková opatření nejen poskytnou potřebnou péči, ale také udělají barvu mnohem jasnější.

Pokud shrneme, můžeme říci, že barvení vlasů po permu je možné, neexistují žádné zákazy tabu. Ale pokud máte zájem o zdraví vašich vlasů, je nejlepší, abyste byli trpěliví a postupujte asi za měsíc. V tomto okamžiku se vaše vlasy vrátí k původní síle a normálně reagují na nový dopad na ně.

Lékařství 2.0

Nadpisy

Péče o barvené vlasy

Moderní ženy často využívají barvení vlasů. A kdyby jednou žena zbarvila vlasy, bude muset tento postup opakovat poměrně často - jako kořeny se zvětšují. Samozřejmě, barva poškozuje zdraví vlasů. Stávají se suché a křehké. Abyste tomu zabránili, potřebujete vědět, jak správně pečovat o vlasy po barvení.

Obecná doporučení pro péči

K vlasům po barvení zůstalo zdravé a krásné, měli byste poslouchat několik doporučení:

Umyté vlasy by měly být přirozeně vysušeny. Horký vzduch sušičky je dramaticky vyprazdňuje;

Asi jednou za měsíc je třeba oříznout konce vlasů. Kvůli tomu nebudou pramínky řezány;

Nemůžete hřeben navlhčit, je lepší nechat je uschnout, a pak jen hřeben;

Je nutné pravidelně používat masky a přidávat do nich vitamín E;

Nepoužívejte kleště a kolečka, protože kudrlinky budou ještě více poškozeny;

Tmavovlasé ženy, které se rozhodnou barvit vlasy v blond odstínu, doporučujeme kontaktovat salon. Zesvětlete si vlasy sami nestojí za to, protože můžete nejen spálit vlasy, ale nedosáhnete požadované barvy;

Nemůžete současně barvit prameny a dělat perm. Curling lze provést jen pár týdnů po barvení;

Barvené prameny potřebují vyživovat, posilovat a hydratovat.

Blond péče o vlasy

Lehké vlasy potřebují zvláštní péči. Při zesvětlování pramenů je důležité zvolit správné množství světelného prostředku. A je lepší, když to dělá profesionál.

Pokud se ovšem žena rozhodla sama provést tento postup, je nutné použít čirící činidlo ve formě prášku, protože kapalné činidlo je špatně rozloženo na prameny a působí agresivněji.

Pro mytí blond vlasů byste měli vybrat speciální šampony pro blondýnky s jemnou základnou saponátu. Pomohou zachovat barvu, zdraví a krásu vlasů. Prostředky pro péči musí být průhledné, jinak by prameny získaly jiný odstín.

Při každodenní péči musí být vlasy pravidelně česány, aby se nezamotávaly. Po umytí pramenů nelze otřít ručníkem, protože špičky jsou poškozené. Je nutné pouze zvlhčit kudrlinky a nechat je uschnout bez použití vysoušeče vlasů.

Tmavé péče o vlasy

Vlasy s tmavými odstíny nemají žádnou péči. Je chybou předpokládat, že při barvení v tmavé barvě kudrlinky trpí méně, protože to nevyžaduje změnu barvy. To vůbec není. Chemické látky obsažené v nátěru také nepříznivě ovlivňují zdraví vlasů. Kromě toho, tmavé kudrlinky, pokud se na ně podíváte nesprávně, ztrácejí a ztratí původní barvu. Chcete-li zachovat tmavý odstín, postupujte takto:

po barvení můžete vlasy umyt alespoň tři dny;

Abyste zabránili vypadávání vlasů na slunci, musíte používat ochranné prostředky a nosit klobouk;

před položením na prameny je nutné použít tepelné ochranné prostředky;

Tonika a balzámy pomohou obnovit barvu.

Péče o barvené šedé vlasy

K tomu, aby jste si oblékli šedé vlasy, musíte použít silné nástroje. Kromě toho je třeba častěji odfarbovat. Komponenty, které tvoří barvu, výrazně oslabují a vyčerpávají vlasy, takže je musíte pečovat o ně se zvláštní péčí:

nákupní šampony, které obsahují extrakty shikaki a neem;

opláchněte vlasy heřmánkem nebo odšťavou;

Pravidelné používání nutričních směsí.

Barvené vlasy zůstaly vždy krásné a zdravé, měly by být ošetřovány zvláštní péčí. Pokud dodržujete všechna pravidla péče a užíváte výrobky z lékárny č. 1, kudrlinky zůstanou světelné a živé.

Posted by tanechka před 13 hodinami v kategorii Miscellaneous

Kdy a jakým způsobem můžete barvit vlasy po chemii?

Curlingové vlasy pomocí speciálních formulací pomáhají dětem podstatně ušetřit čas na styling. Účes vždy vypadá dobře upravený, není potřeba používat kudrlinky nebo kolečka každý den k vytvoření kudrlin. Nicméně, mnoho zástupců krásné poloviny mají touhu změnit nejen strukturu, ale také barvu pramenů. Kdy mohu barvit mé vlasy po perimetru tak, aby nedošlo k jejímu poškození? Odpověď na tuto otázku zjistíte právě teď.

Účinek chemie na kadeře

Curling vlasů s chemikáliemi dává dlouhodobé výsledky. Pokud se postaráte o svůj účes, kudrlinky budou trvat až několik měsíců. Změna jejich struktury nemůže projít bez stopy a neovlivní stav. Faktem je, že složení fondů zahrnuje agresivní látky, které porušují celistvost pramenů.

Po chemii se stávají matou a bez života. Plášť může ztratit elasticitu, protože keratinová vrstva je zničena pod vlivem účinných látek přípravků. Chrání kudrlinky před odpařováním vlhkosti a odstraněním užitečných součástí z vnitřních struktur.

Není divu, že dívky mají chuť natírat vlasy, protože díky změně odstínu může být "živější" vzhled.

Kdy začít

Takže, kdy můžeš barvit vlasy po okraji? Chcete-li zachovat své zdraví a nezpůsobit další škody, postup při změně barvy by měl být plánován nejdříve 20 dní po vytvoření kudrlin. Během této doby bude struktura pramenů obnovena, pokud se o ně postaráte správně.

Dříve nemůžete navštívit salon z několika důvodů:

 • Pásky budou mít spoustu stresu, mohou se stát velmi křehké a suché. Není vyloučena zvýšená ztráta.
 • Komponenty barviva a kompozice, které byly použity pro curling, mohou reagovat. Barva nemusí být přesně to, co jste očekávali.
 • Barva může negovat výsledky vlny. Z účinků látek, které obsahuje, v některých případech rovnání pramenů.

Nejen vlasy, ale i pokožka hlavy mohou trpět agresivními formulacemi. Po barvení, bezprostředně po vlně, dochází k suchu, dochází dokonce k chemickým popáleninám. To nepříznivě ovlivňuje stav folikulu, může dokonce zastavit růst pramenů.

Chcete-li se chránit před takovými porušeními, ujistěte se, že mezi jednotlivými procedurami zachováte mezery tří týdnů.

Co nemůže být namalováno

Dokonce i když budete řádně pečovat o kudrlinky a vydržet 20 dní po chemii, stále musíte být velmi zodpovědní při malování. Trvalé léky se lépe nepoužívají, protože obsahují amoniak a velké množství peroxidu vodíku. Tyto látky nejen poškozují srst, ale mohou také nepříznivě ovlivnit vzhled stínu.

Také nepoužívejte následující techniky:

 • Zesvětlete vlasy. Vysoce kvalitní peroxid obsažený v bělících čincích ničí a přeplňuje dokonce zdravé kadeře a po chemii je obzvláště nebezpečný.
 • Krása v černé barvě. Touha po získání tmavého odstínu může také způsobit trauma kudrlin. Kromě toho je barva zcela nepředvídatelná.
 • Použijte hennu a basma. Rostlinné pigmenty reagují s chemickými látkami, protože barva je zkreslená, což je mimořádné. Například místo mědi můžete získat bažinu nebo šedý tón.

Není možné natřít, jestli po chemii nemají kudrlinky čas na zotavení po 20 dnech. Existují případy, kdy tentokrát nestačí na jejich regeneraci. V takových situacích je lepší čekat déle, ale úplně zopakovat účes.

Obnovuje zdraví a pružnost pomáhá při posilování a hydrataci masky. Jakmile se ujistíte, že jsou vlasy v pořádku, můžete se přihlásit do salonu.

Opravte zbarvení

Je velmi důležité okamžitě zjistit, zda chcete změnit pouze tvar pramenů nebo dokonce jejich barvu. Pokud duše vyžaduje úplnou reinkarnaci, pak se malování provádí před permem. Mezi postupy postupujte 2-3 týdny, aby se vlákna obnovily.

Pro tento účel použijte následující kompozice:

 1. Šampony a balzámy odstínů. Neobsahují agresivní chemikálie a nepronikují do hlubších vrstev pramenů. Barva je fixována pouze na povrchu vlasů.
 2. Polostabilní barviva. Obsah amoniaku v těchto výrobcích je minimální a ve většině výrobků je zcela chybějící. To znamená, že při změně barev nebudou vlasy dodatečně zatíženy.
 3. Profesionální výrobky na přírodní bázi. Takové barvy jsou poměrně drahé a neodlišují se od trvanlivosti, ale pečlivě se vztahují k pramenům. Kompozice obsahuje rostlinné extrakty, bílkoviny, oleje a další užitečné složky, které vyživují a obnovují vlasy.

Pokud jste se přesto rozhodli pro zásadní změnu obrazu po chemii a chcete používat perzistentní sloučeniny, nezapomeňte kontaktovat zkušeného mistra za radu. Bude studovat vaše prameny a podrobně se zeptat, jak se o ně staráte. Teprve poté bude výběr proveden ve prospěch nejvhodnějších prostředků, které vám pomohou změnit odstín kudrlin bez poškození.

Malování po chemoterapii

Lidé, kteří jsou léčeni chemicky účinnými látkami nebo jsou léčeni radiací, se také zajímá, jestli je možné změnit barvu vlasů a kdy by mělo být provedeno. Faktem je, že po úplném chodu vlasů jsou kadeře velmi poškozené a v některých případech je částečná nebo úplná plešatost.

Chcete-li poskytnout výraznější vzhled vlasů, mnoho dívek ji chce co nejdříve malovat, ale to by mělo být odloženo.

Faktem je, že i když máte to štěstí, že ušetříte většinu pramenů po záření nebo vystavení chemikáliím, nemůžete je v žádném případě poškodit pigmentovými sloučeninami. Mělo by trvat nejméně 6 měsíců - to je, kolik času potřebuje vaše vlasy k obnovení.

Proč nelze vymalovat?

Jakákoli látka pro chemoterapii je cytostatická. Jedná se o aktivní složky, které výrazně zpomalují nebo úplně zastavují dělení buněk. Je tedy možné zastavit růst nádorových nádorů. Ovšem působí nejen na mutovaných tkáních, ale také na zdravých tkáních. Zvláště je narušena normální funkce folikulu. "Usínají" a přestávají produkovat užitečné komponenty pro růst pramenů.

Některé chemoterapeutické léky vedou pouze k zhoršení pramenů a mírnému ztenčení. Ale jsou tu lidé, kteří způsobují celkovou alopecii, když vypadnou vlasy po celém těle. Kromě toho se pokožka hlavy stává velmi citlivou.

Dokud se situace stabilizuje, použití jakéhokoli barviva je přísně zakázáno.

Výběr finančních prostředků

Po úplném obnovení vlasů a pokožky hlavy můžete pokračovat v barvení. Chcete-li to udělat, je lepší jít do salonu a varovat mistra, že jste prodělali chemoterapii. Recenze trikologů potvrzují, že použití sloučenin s karcinogeny není možné.

Pro bezpečné změnu odstínu můžete použít následující produkty:

 • Henna a Basma. Jedná se o přirozené rostlinné barvy, které nejen pomáhají měnit odstín vlasů, ale také posilují.
 • Prostředky bez amoniaku. Nestruhují strukturu pramenů, protože neobsahují agresivní chemikálie.
 • Tónovací činidla. Balzámy a šampony obklopují chloupky pigmentovaným filmem, aniž by pronikly do jejich vnitřních struktur. Jsou však rychle umyty.
 • Olejové barvy. Formuláře pro změnu odstínu na olejové bázi jsou zcela neškodné, protože jsou vhodné pro barvení slabých kadeří.

Stojí za zmínku, že bezpečné zbarvení nepomůže dramaticky měnit odstín. Bude to možné pouze k tomu, aby bylo výraznější a stmívalo 2-3 tóny. V žádném případě se nesnažte odlehčit kudrlinky, může jim to způsobit nenapravitelné škody.

Pečlivost péče

Po chemii a následném barvení se vlasy stávají zranitelnými vůči vnějším faktorům. Vyžaduje si nejnáročnější a pravidelnější péči. Kadeřník by vás měl varovat před zvláštnostmi péče. Existují však i obecná pravidla, která musí být dodržována, aby se rychle obnovily prameny:

 1. Umyjte si hlavu speciálním šamponem v horké vodě. Vysoké teploty nepříznivě ovlivňují strukturu pramenů.
 2. Kontakt s vodou a čisticími prostředky je možný až čtvrtý den po zakřivení nebo barvení.
 3. Velké kadeře je třeba položit pomocí vyhřívaných vlasových válečků, aby se zachovala jejich struktura. Malé lze sušit pravidelným vysoušečem vlasů, ale pouze teplým nebo studeným vzduchem.
 4. Křivky a usměrňovače nelze použít. Suché pramínky silně osuší a mohou je křehké.
 5. Hřebenové kudrlinky potřebují hřeben s hustými řídkými zuby, aby nedošlo k oddělení a neporušení integrity kudrlin.
 6. Vlasy by měly být chráněny před působením ultrafialového záření, vlhkosti, mrazu a dalších negativních faktorů.
 7. Nejméně dvakrát týdně aplikujte výživné a regenerační masky.

Po chemii a barvení vlasy jistě rozvrstnou na špičky, protože ztratí hodně vlhkosti. Pravidelně navštěvujte salon pro řezání poškozených struktur tak, aby účes byl čistý. Používejte také speciální oleje, séra a kapaliny, které brání průřezu.

Na konci

Malování vlasů po perm je možné za předpokladu, že kudrlinky jsou plně obnoveny. Žádný odborník nebude postupovat, pokud jste zakoupili kudrliny méně než tři týdny. To může nejen poškodit vlasy, ale i narovnat nebo poskytnout nepředvídatelný odstín.

Vždy se obrátit na změnu obrazu zodpovědně a využívat služeb osvědčených mistrů k udržení zdraví a krásy vlasů.

Je možné barvit vlasy po permu, kdy a jak to udělat správně?

Stálý je velmi oblíbený. Jedná se o chemický proces, při kterém se vazby uvnitř vlasu rozpadají a ztrácejí svou pružnou formu. V tomto případě mají vlasy tvar křivky, na kterém jsou zkroucené. Desulfidová vazba je obnovena oxidací peroxidu vodíku, což ve skutečnosti dává vlasům nový tvar kudrlin.

Pokud se podíváte přes mikroskop na sekci vlasů, můžete vidět, jak se tvar změnil z kulatého na oválný. Je-li zvlnění příliš strmé, získá se tvar elipsy.

Je možné namalovat kudrlinky a kdy?

Proč není možné barvit vlasy ihned po postupu? Obarvení po perm je možné, ale ne okamžitě. Ale tentýž den a bezprostředně po skončení procedury je v žádném případě nemožné. Jak víte, po barvení je třeba si vlasy umyt šamponem s nízkým obsahem Ph. A aby kompozice byla ve struktuře dobře zakotvena, musíte počkat nejméně 48 hodin a teprve potom začít umýt.

To je nezbytné, aby neutralizátor bezpečně upevnil tvar zvlnění samotného. V opačném případě převažuje riziko ztráty zvlnění a "vymytí" zvlnění. Vlasy se narovná a mohou se stát jednoduše svěží, ale bez požadovaného zvlnění.

Tak jak dlouho můžeš barvit vlasy?

Mechanismus působení barviva je uspořádán tak, aby molekuly barvy reagovaly s oxidační emulzí, která následkem obsahu amoniaku otevírá kůžičku a umožňuje barevným pigmentům. Tyto pigmenty nahrazují melanin, který je tam již přítomen, a nahradí ho úplně. A pokud tam jsou molekuly jiných chemických prvků, stane se to samé - barvivo prostě vytáhne perm a nic z toho zůstane.

Důsledky nemusí být nejvíce příjemné. Šikovná hlava vlasů se může proměnit v "cukrovinkou", vlasy se prostě rozlomí na konci nebo vypadnou. Barva neutralizuje samotný zvlnění.

Proto v těchto dvou týdnech po curlingu je žádoucí provést zvlhčující a výživné postupy pro zvlněné kadeře. Můžete kontaktovat salon krásy nebo tyto události uspořádat doma. A teprve po dvou, a je lepší začít barvení po dobu tří týdnů.

Pokud máte v úmyslu barvit vlasy po perimetru, pak musíte být opatrní s tímto problémem. Je lepší kontaktovat specialisty, který provede správnou diagnózu vlasů a určí, v jaké podmínce se nacházejí a jakou skupinu barviv je nejlepší použít.

Zesvětlující prameny

První skupinou barviv je zjasňující prášek. Použijte ho po chemických postupech, jako je perm. Osvětlené vlasy mají téměř žádný pigment, lipidy a ceramidy. Jejich porézní struktura nemůže odolat dodatečnému chemickému zatížení a jednoduše prasknout.

Používejte kvalitativní přípravky pro barvení. Každých pět minut, abyste mohli ovládat situaci a učinit bez použití dodatečného tepla.

Je nutné provést tónování na bělených vlasech a používat pouze ne-ankamické barvivo. Barva může být zvolena libovolně na žádost klienta. Je lepší věnovat pozornost pastelovým barvám - na blondýnkách vypadají nejvýhodnější.

Můžete také použít polo-permanentní perm, je jemnější a s největší pravděpodobností všechny vaše vlasy zůstanou méně poškozené. Vše závisí na jejich struktuře. Tenké vlasy nelze zesvětlit, aby se zabránilo plešatosti.

Jaký způsob je lepší použít?


Po chemické expozici je možné použít trvalé a částečně trvalé barvy a také barvení vlasů hennou.

Trvalé barviva jsou perzistentní krémové barvy obsahující amoniak. Oni také nechtějí používat po curlingu. Ale přinášejí mnohem méně škody než vysvětlovatelé. Je třeba vzít v úvahu okamžik, kdy chemické složení pro curlingovou barvu zesvětlí o 1-2 tóny.

Nejčastěji se tento výsledek dosahuje na vlasy, namalované v tmavých barvách. Kořeny získávají světlejší barvu a délka a konce jsou tmavší. To je způsobeno nahromaděním barvy v průběhu minulých skvrn, zejména na koncích.

Chcete-li dosáhnout co nejvíce rovnoměrné barvy, některé kadeřníci nabídnou, že udělají postup pro odstraňování. Pomůže odstranit akumulaci barvy v délce a barva bude příjemnější pro oči. Barevné řešení jsou také neomezené, vše závisí na přání zákazníka. Můžete vykreslovat pouze po dvou týdnech po trvalém obrubě.

Poloměrné nebo takzvané bezamiachnye barviva. Jsou složeny z různých olejů a hydratačních přísad, které vyživují vlasy, takže je možno použít chemikálie, které samy o sobě potřebují samo-barviva. Výživu a hydrataci vlasového hřídele způsobí, že se stane hladkou a pružnou.

Henna malba

Henna může být použita po perm, protože toto barvivo má přirozený rostlinný původ a nemá škodlivý účinek na vlasy. Henna posiluje vlasy, je pružná a tlustší, protože obsahuje speciální složku, která vlasy zcela vyplní.

Proto před jakýmkoli chemickým postupem by měla být jeho struktura vyčištěna od obsahu zázračného závodu. V opačném případě nebude trvalá kompozice schopná prolomit naplněnou váhu k tyči a změnit její strukturu.

Pokud se po chemické expozici plánuje barvení s hennou, je nutné provést zkušební pramen, tj. Na nevýrazném místě malovat jeden nevelký pramen. Pokud se očekává barva, můžete všechny vlasy barvit. Ale v každém případě bychom neměli zapomínat, že toto barvivo je přírodního původu a nikdo neví, jak se chová na vlasu po změně struktury v důsledku chemické expozice.

Pokud jsou přírodní, nebarrané vlasy chemicky postiženy a plánuje se barvení, je lepší vybrat barvu ve dvou odstínech tmavších nebo dva odstíny lehčí než vaše přirozená barva. Samozřejmě můžete použít barvu, která byla barvena vlasy před tímto postupem.

V případě jemných vlasů musí být barvivo vybráno s péčí, kvalitou a důvěryhodným výrobcem. V opačném případě je velké riziko poškození vlasů.

Užitečné video

Podívejte se na video, jak barvit vlasy po perm:

Závěr

Pokud vlastníme tyto informace, můžeme říci, že vlasy po permu podléhají barvení, ale je nutné provést diagnózu a teprve po jejím zahájení nebo odmítnutí barvení. V případě zbarvení dodržujte časový interval - 2 týdny po chemických postupech.

Víte, kdy můžete barvit vlasy po permu (42 fotek) a péče o vlasy?

Perm vám umožňuje vytvořit krásný, dlouhodobý styl. Kromě toho výrazně zjednodušuje život ženy - protože nyní nemusíte každým dnem strávit spoustu času na vytvoření účesu.

Ne každý však ví, jak zajistit správnou péči o vlasy. Tento článek poskytuje druh instrukcí, které říkají, jak pečovat o vaše zvlněné vlasy s vlastními rukama. Zejména vám řekneme, kdy můžete vymalovat prameny, jak umýt vlasy a jak správně vytvářet styling.

V foto - vlasu po perm, vyžadující zvláštní péči

Poskytujeme správnou péči!

Často se tedy ženy zajímají o to, když si můžete umyt vlasy po permu - vše je jednoduché:

 • tři dny po skončení postupu;
 • přísně v teplé vodě;
 • pomocí speciálního šamponu;
 • šampon by měl být aplikován pouze na kořeny a kůži;
 • zbytek vlasů se umyje mýdlovou vodou, která se vyčerpá z kořenů a kůže;
 • To ochrání již vysušené konce.

Umyjte si vlasy správně!

Vezměte v úvahu pravidla sušení kadeří:

 • Můžete bezpečně používat vysoušeč vlasů, nejdříve však pátý den po skončení procedury;
 • vysoušeč vlasů se doporučuje používat pouze pro těsné kadeře, ale v režimu studeného proudění vzduchu;
 • pokud máte hladké, ne těsné kudrlinky, pak použijte k sušení vlasových kadeřníků, které vám pomohou udržet tvar vlasů.

Fén se pečlivě používá.

Dávejte pozor. Pokud jde například o sušení, konečná práce po holičství v holičství naznačuje, že vlasy se vysychají pod speciální infračervenou lampou.
Tím se zabrání rychlému solení vlasů.

Stylové funkce

Pokud máte zájem o to, jak zabalit vlasy po perimetru, pak buďte připraveni na to, co bude styling muset po umytí vlasů, ale teď to bude trvat mnohem méně času, než jej vytvoříte.

Nyní instalace nebude trvat dlouho.

Při tvarování účesu potřebujete:

 • odstranit fixační lak;
 • aplikujte speciální balicí pěnu s balzamem.

Při pokládání a česání je třeba použít hřeben se vzácnými, velkými zuby, které neoddělují kudrlinky.

V tomto případě je zakázáno vytvářet kytice, protože to bude mít za následek:

 • ztráta tvaru;
 • k rozpadu kudrlin;
 • k přeměně vlasů na suchý žínku.

Nepoužívejte kartáče se silnými zuby.

Vlastnosti barvení

Doporučuje se provádět barvení po chemické vlně nejdříve po 20 dnech. Chcete-li to provést, použijte lehký odstín přirozené přírodní bázi.

Pro barvení používejte pouze přírodní barviva.

Koneckonců, po expozici chemickým činidlům jsou vlasy již oslabeny, a proto další vliv chemických barviv povede k ještě horším následkům.

Rostlinná barviva zahrnují:

 • terapeutický účinek;
 • obnovení struktury;
 • zakryjte speciální ochrannou fólií.

V důsledku toho se vlasy stanou:

 • překvapivě brilantní;
 • nabídka na dotek;
 • nasycené barvy.

Další ochrana

Každý ví, jak vypadají vlasy po permu - někdy příliš suché, vybledlé a nudné.

Nezapomeňte na další ochranu.

Chcete-li je obnovit, měli byste použít osvědčené tradiční léky, které se snadno připravují vlastním rukama:

 • bylinné odvarky pro opláchnutí po každém mytí;
 • výživné masky.

Měli byste také pečlivě vybírat kosmetiku:

 • musí odpovídat vašemu typu vlasů;
 • být navržen speciálně pro vlasy, které prošly chemikou.

A ujistěte se, že budete poslouchat doporučení svého pána, který prováděl perm.

Jak poznat dobrého mistra

Samozřejmě, spousta věcí závisí na tom, jak profesionální bude mistr, který vám provádí perm s pomocí chemikálií. Níže uvedená tabulka uvádí hlavní charakteristiky kvalifikovaného odborníka.

Jen důvěřujte svým vlasům dobrému pánovi!

 • vyberte nejvhodnější činidla;
 • zjistěte skutečný stav vlasů - pokud je slabý, tenký, musíte je nejdříve vyléčit a obnovit.

Pokud tomu tak není, všechny účinky léků budou nulové.

Pokud jste v poslední době maloval vlasy, mistr ukáže, že zvlnění by mělo být provedeno za deset až patnáct dní, ale ne teď.

Otázka, kterou lze provést po střihu, je do jisté míry nesprávná - je třeba provést srážku před zahájením procedury.

 • keratinové redukční činidlo;
 • kolagen;
 • živiny;
 • panthenol;
 • hedvábných bílkovin.

Velitel je také povinen používat speciální neutralizátor, s jehož pomocí je možné obnovit přirozené pH a zajistit odstranění kyseliny thioglykolové.

Dávejte pozor. Cena služeb dobrého mistra bude relativně vysoká!
Ale nešetřete na krásu, sílu a přitažlivost vlastních vlasů!

Vysoce kvalitní perm zhotoví obraz atraktivní bez poškození vlasů!

Na konci

Nyní víte, že je nutné provádět barvení vlasů po permu nejdříve po 21 dnech. A pokud budete poslouchat další tipy na péči o vlasy, pak zajistěte své krásy a krásy účes. Podrobné video v tomto článku vám umožní získat další tipy, ale pokud máte jakékoliv dotazy, zeptejte se je v komentářích.

Natalia

Může být provedeno v jeden den a hs. a barvení?

Tamara (shpilki.net)

Po zvlnění se může pigment projevit špatně. Je lepší počkat několik dní nebo týden. Takže si ušetříte vlasy a získáte požadovanou barvu.

Alina

ahoj Je možné barvit vlasy po perimetru?

Tamara (shpilki.net)

Ahoj, Alina! Můžete za týden nebo dva. Barvení před curlingem se nedoporučuje, protože chemické složení silně odstraňuje barvivový pigment z vlasů a jejich barvy se mění.

Víte, kdy můžete barvit vlasy po permu (42 fotek) a péče o vlasy?

Chemický perm vám umožňuje vytvořit vynikající, dlouhodobý styling. Kromě toho výrazně zjednodušuje život žen - protože teď nemusíte strávit každé ráno hodně času na vytvoření účesů.

Ale ne každý ví, jak poskytnout správné účes péče. Tento článek představuje typickou anotaci, která říká, jak pečovat o vaše zvlněné vlasy s vlastními rukama. Konkrétně vám řekneme, kdy můžete vymalovat prameny, jak umýt vlasy a jak správně vytvářet styl.

V foto-vlasu po chemických kadeřích, které vyžadují zvláštní péči.

Poskytujeme správnou péči!

Takže, docela často se o dámy zajímá, když si můžete umýt vlasy po chemických permeátech - všechno je zde velmi jednoduché:

 • tři dny po skončení postupu;
 • přísně v teplé vodě;
 • se zavedením speciálního šamponu;
 • šampon by měl být aplikován pouze na kořeny a kůži;
 • zbytek účesu se umyje mýdlovou vodou, která se vypustí z kořenů a kůže;
 • To ochrání již vysušené konce.

Právo si umyjte vlasy!

Vezměte v úvahu pravidla sušení kadeří:

 • Fén na vlasy můžete bezpečně používat, nejdříve však pátý den po skončení procedury;
 • vysoušeč vlasů se doporučuje používat pouze pro těsné kadeře, ale v režimu chladného foukání;
 • pokud máte hladké, ne těsné kudrlinky, pak použijte k sušení vlasových kadeřníků, které vám pomohou udržet tvar vlasů.

Vysoušeč vlasů používejte úhledně.

Přímá pozornost. Co se týče sušení, pak například finální práce po chemickém kondicionování v holičství znamená sušení vlasů pod speciální infračervenou lampou.
Tím se zabrání rychlému solení vlasů.

Stylové funkce

Pokud máte zájem o balení vlasů po chemickém permu, pak buďte připraveni na to, že budete muset po mytí vlasů udělat styling, ale teď to bude trvat podstatně méně času na jeho vytvoření.

Nyní instalace nebude trvat dlouho.

Při tvarování účesu potřebujete:

 • odpojit od upevňovacího laku;
 • použijte mimořádnou výživnou pěnu s balzámem.

Při pokládání a česání musíte použít hřeben se vzácnými, velkými zuby, které nebudou dělat kadeře.

S tímto je zakázáno vytvářet kytice, protože to bude mít za následek:

 • ztráta tvaru;
 • dezintegrace kudrlin;
 • aby se účes změnil na suchý žínku.

Nepoužívejte kartáče se silnými zuby.

Vlastnosti barvení

Doporučuje se provádět barvení po chemickém mávání nejdříve po 20 dnech. Chcete-li to udělat, použijte světlý odstín na přírodní, přírodní základ.

Pro barvení používejte pouze přírodní barviva.

Koneckonců, po expozici chemickým činidlům jsou vlasy již oslabeny, a proto další vystavení účinkům chemických barviv povede k ještě horším následkům.

Rostlinná barviva zahrnují:

 • léčebný účinek;
 • obnovení struktury;
 • zakryjte speciální ochrannou fólií.

V důsledku toho budou vypadat vlasy:

 • úchvatně brilantní;
 • nabídka na dotek;
 • nasycené barvy.

Další ochrana

Každý ví, jak se vlasy starají o chemické perm - někdy velmi suché, vybledlé a vybledlé.

Nezapomeňte na další ochranu

Chcete-li je vrátit, měli byste použít osvědčené prostředky tradiční medicíny, které můžete jednoduše připravit vlastními rukama:

 • farmaceutické odbarvování trávy pro opláchnutí po každém praní;
 • výživné masky.

Měli byste také pečlivě vybírat kosmetiku:

 • musí odpovídat vašemu typu vlasů;
 • být navržen speciálně pro účesy, které prošly chemikou.

A v každém případě poslouchejte radu svého vlastního pána, který se vydal na perm.

Jak poznat dobrého mistra

Přirozeně, téměř všechno závisí na tom, jak bude profitem pánem, který provádí váš perm s pomocí chemických přípravků. Níže uvedená tabulka uvádí hlavní vlastnosti kvalifikovaného specialisty.

Důvěřujte svým vlasům pouze vynikajícímu pánovi!

Je možné barvit vlasy po chemii

Obsah:

 • Základní pravidla pro barvení vlasů po perm
 • Výběr barvy
 • Jaké barvy lze použít po chemii?
 • Doporučení pro barvení

Mnoho dívek se ptá: je možné barvit vlasy po chemii? Odpověď závisí na stavu kudrlin, typu barviva, stínu a některých dalších faktorech. Další informace o nich naleznete v článku.

Základní pravidla pro barvení vlasů po perm

Pokud jste nejprve vyrobili perm a teprve potom jste se rozhodli změnit barvu kudrlin, není možné okamžitě začít barvit. Během prvního dne po kadeří fixace kadeří nastane. Navíc kudrlinky trvají nějakou dobu, než se zotaví.

Kdy mohu barvit vlasy po perimetru? Musí projít nejméně 1 týden. Během této doby budou mít vlasy po obnovení chemického složení čas. S tím, že jste si předtím zbarvila vlasy, riskujete, že to bude křehké. Stejně jako chemie, barvení vlasů zasychá. Proto nehrožte, aby po kadeření maloval kadeře.

Zahájení barvení je možné pouze tehdy, pokud se vlasy běžně přenášejí. V opačném případě je nutný předem rekonstrukční chod, takže barvení nevede k ještě většímu poškození kudrlin. Po obou těchto postupech se struktura vlasů rozpadá, stává se poréznější. Proto bude nutné dodržet celou řadu pravidel, která by později obnovila a zabránila škodám.

Výběr barvy

Zvolte typ barvy potřebný v závislosti na stavu vlasů a vlasové pokožky. Je lepší svěřit tuto práci veliteli, protože výsledek závisí na volbě barviva. Pokud jsou na pokožce hlavy nějaké zranění, škrábance nebo oděrky, není možné provést barvení. To jen zhorší stav kůže. Je třeba počkat na úplné uzdravení.

Pokud budete provádět barvení vlasů po perm použití tonic, henna nebo basma, můžete udělat tento postup doma. Nedoporučuje se zvolit pro kudrlinky barvu, která se radikálně liší od přirozené barvy vlasů. Například, aby z bruneta barvit její vlasy do blondýnka, budete muset nejprve zesvětlit kudrlinky. Vyjasnění se nedoporučuje provádět na lanech, které byly předmětem chemických perm.

Vyberte odstíny, které jsou v současné době blízké přirozené barvě nebo barvě vašich kadeří. Chcete-li určit barvu, použijte stupnici přirozených odstínů. Páska by měla být zvednuta a posuzována barevně, při pohledu na lumen. Mějte na paměti, že v "lopatu" vlasy vypadají tmavší.

Kolik vlasů lze barvit po chemii závisí na typu barviva. Pokud jste udělali trvalý perm, pak malování kadeří dočasné barvy může být o týden později. Pokud po alkalickém nebo kyselém pokrytí chcete vytvořit barvu s přípravkem, který obsahuje chemické složky, je lepší počkat 2-3 týdny, dokud se vlasy neobnoví. Po lehké chemii s jemným složením můžete po 5 dnech barvit vlasy.

Jaké barvy lze použít po chemii?

Celkově existují tři typy barviv:

 • dočasně na bázi přírodních složek;
 • odstín, obsahující peroxid vodíku;
 • obsahující peroxid vodíku a amoniak.

Nejlepší volbou pro kudrliny po chemii budou dočasné barvy. Jsou to tonika, balzámy, tonikum, tónované šampony, henna a basma. Oni nejsou škodliví, a někteří jsou dokonce dobří pro vlasy. Například basma a henna jsou vynikající volbou, protože obsahují pouze přírodní ingredience. Propagují regeneraci vlasů, nasycují je živinami a posilují. To je přesně to, co potřebují kudrlinky, které byly podrobeny chemickému složení. Pokud používáte tonikum nebo balzám k dosažení požadovaného efektu, bude vyžadovat několik skvrn. Tyto nástroje však není nutné používat příliš často, protože v jejich složení existují látky, které mohou po poškození zničit klouby.

Barva peroxidu vodíku je měkká a odstín. Vzhledem k přítomnosti této složky ve složení se nedoporučuje barvení vlasů častěji než jednou za 1,5 měsíce. Efekt trvá až dva měsíce, takže častější barvení se nevyžaduje. Pokud používáte barvu tohoto typu, je nutné mít na paměti, že vlasy suší. Následně je pro pokožku hlavy a vlasy vyžadováno časté zvlhčení.

Barvy třetího typu obsahují jak peroxid vodíku, tak amoniak. Při jejich použití je důležité, aby se barvivo nepřehýbalo. Pokud provádíte tento postup sami, postupujte podle pokynů. Tuto barvu můžete použít nejvýše 1 krát za 2 měsíce.

Doporučení pro barvení

Před lakováním vlasů po chemii byste se měli dozvědět také o některých vlastnostech procesu barvení takových kadeří. Vzhledem k vyšší pórovitosti velmi rychle asimilují barviva. Doba zbytku barvicího prostředku uvedená v návodu by proto měla být snížena o 10 minut. Začněte odpočítávání od okamžiku, kdy je celá kompozice aplikována na kadeře.

Během expozice nepoužívejte plastovou krytku. Vlasy musí "dýchat", potřebují kontakt se vzduchem. Pod polyethylenem je vysoká pravděpodobnost spálených vlasů. Jedinou výjimkou jsou přírodní barviva (henna, basma). Po jejím použití může být hlava zabalena do plastů. Tento účinek "skleníku" přispívá k lepšímu proniknutí barvy do struktury vlasů. Díky této barvě je odolnější.

Přídavné teplo se ve většině případů nepoužívá pro barvení kudrlin. Pokud se používá barva, která vyžaduje vystavení teplu, měla by být její doba expozice snížena o 1/3.

Pokud chcete podstoupit bělení vlasů, může to být provedeno pouze týden po zakřivení. Bělidlo - stres pro kudrlinky. Proto může tento postup dále poškodit vlasy. Pokud se po zvlnění vlákna stanou nudnými a křehkými, bude vyžadovat intenzivní průběh obnovy vlasů s použitím profesionálních výrobků: masky, balzámy, kondicionéry a speciální šampony.

Když po permutu můžete barvit vlasy?

připojit se k diskusi

Sdílejte s přáteli

Dnes, poměrně hodně dívek a žen se uchýlí k chemickým curlingovým vlasům. Někdy se však stává, že postup již byl proveden a barvu vlasů po jeho nepřítomnosti. Před dámou dostane dilema: malovat kudrlinky nebo ne. Může to být provedeno a pokud ano, jak postupovat správně?

Zvláštní funkce

Za prvé, stojí za zmínku, že perm je stres pro kudrlinky. Navzdory tomu, že vlasy jsou vždy v dokonalém stavu, jsou položeny a krásné, tento postup není vůbec neškodný, dokonce ani nejšetrnější variace. Proto lze s jistotou říci, že bezprostředně po kroucení není vhodné vlasy vystavit novým namáháním.

Odborníci v oblasti kadeřnictví odmítají klientům, aby si okamžitě po kontaktu s vlasy zbarvili vlasy. Vlasy v tomto okamžiku jsou pevné, vezměte požadovaný tvar a pokud na ně aplikujete barvu, můžete výsledek postupu zkazit. Doporučuje se počkat nejméně týden, nebo dokonce lépe - dny 20. Pokud si poponáhnete a chcete rychle změnit barvu pramenů, dosáhnete pouze to, že se stanou vyčerpanými, křehkými a bez života.

Navíc, i po týdnu nebo déle po kadeření, mohou být vlasy barveny pouze tehdy, když jsou přirozeně silné a dobře se vyrovnávají se zvlněním. Pokud existují pochybnosti o tom, že je možné poškodit prameny, během několika týdnů je třeba provést komplexní léčbu: konzumovat vitamíny, pravidelně provádět masky, používat balzámy.

Můžete také umýt vlasy s odvarky bylin.

Jak vybrat barvu a odstín?

Při výběru odstínu pro barvení je nejlepší se obrátit na profesionálního mistra. Bude vám říkat, jaké typy barviv budou neškodné pro kudrlinky, stejně jako jaké odstíny byste neměli očekávat překvapení po malování. Kromě toho, master nebude nikdy provádět barvení chemicky kroutil zámky, pokud má pokožku hlavy rány, odřeniny. Odstín na malování by měl být vybrán na základě barvy vlasů.

Pokud jste brunetka a najednou se rozhodnete barvit vlasy blond, čas pro to není nejlepší. Skutečnost spočívá v tom, že je nejprve nutné zesvětlit kudrlinky a to je jeden z nejnebezpečnějších postupů pro vlasy. Spolu s nedávno vyrobeným permem bude účinek zcela neočekávaný a tento výsledek zaručuje, že nepovede ke spokojenosti. Zde se musíte rozhodnout sami - buď si osvětlíte vlasy, nebo je zahalíte. Společně tyto postupy nelze provést ani měsíc po chemii.

Tampónové šampony

Po uplynutí doby, kterou obnovíte, můžete vyzkoušet zbarvené šampony. Mírně ovlivňují strukturu vlasů bez poškození. Odborníci doporučují, aby nejprve použili šampon pro jedno vlákno a poté vyhodnotili výsledek. Pokud je to uspokojivé, můžete použít šampon na všechny vlasy.

Kromě šamponů není zakázáno vyzkoušet jiné nátěrové prostředky: tonikum, balzámy, dočasné barviva.

Výrobky peroxidu vodíku

Takové barvy lze aplikovat někde měsíčně po perm. Vzhledem k tomu, že peroxid stále způsobuje určité poškození pramenů, je nutné provádět barvení nejvýše jednou za měsíc a půl. Taková barva bude trvat asi 2 měsíce. Pokud jste si ji vybrali, zvažte, že čas od času budete muset vzít přestávky, protože produkt suší kůži poměrně silně. Během odpočinku bude potřebovat různé hydratační a zpevňující masky a balzámy.

Barva amoniaku

Tyto barvy pravděpodobně vědí všechno. Amoniakální zápach se často vyskytuje v kosmetických salonech, stejně jako doma zbarvení. Při provádění procedury v domácím prostředí se stává povinným bodem přísná shoda s pokyny. Dlouhou dobu, aby barvu na vlasy v naději, že se plíží lépe, to je nemožné. Zde můžete také dát užitečnou radu: pokud dáváte přednost těmto prostředkům, je nejlepší přemýšlet o malování předem. Vyrobeno několik týdnů před perm, to způsobí mnohem menší škody na kudrlinky.

Pokud jde o hennu, doporučení odborníků jsou nejednoznačná. Na jedné straně je henna naprosto přirozená, a proto není schopna pokořovat kadeře, ale na druhé straně takové přírodní barvivo zcela "vymění" váš perm. Komponenty uvnitř henny narovnávají atraktivní kudrlinky za několik dní a opět se dostanete stejných rozeklaných vlasů, které jste měli před zahájením procedury. Zpravidla se v jakémkoliv salonu zákazníkům sdělují tyto informace, stejně jako skutečnost, že hennu nelze barvit před curlingem.

Výsledek bude stejný - chemie nebude fungovat.

Užitečné tipy

Vzhledem k tomu, že barvení po permu není vždy rozumným a poměrně riskantním postupem, kadeřníci načrtli několik tipů pro dámy, které budou malovat doma.

 • Vlasy, které prošly procesem, získávají poréznější strukturu. To znamená, že absorbují komponenty nátěru mnohem rychleji. Doba uvedená v instrukcích bude nutno zkrátit o 10 minut. Například, pokud je výrobek třeba ponechat půl hodiny, pak v případě permu zde bude trvat 20 minut.
 • Při použití barev s peroxidem nebo amoniakem nezakrývejte hlavu a nenechte si klobouk. Taková manipulace může vést k tomu, že právě spálíte vlasy. Toto doporučení však neplatí pro hennu - zde byste měli nosit klobouk, naopak je to nutné. To pomůže vlasům získat trvanlivější, nasycenou barvu.
 • Než začnete malovat, nezapomeňte ošetřit vlasy. Nepoužívejte levné šampony a masky, dávají přednost dobrým, osvědčeným výrobcům. Zkuste také pít spoustu tekutin, nevystavujte kudrlinky přímému slunečnímu světlu, po nějaké době po curlingu nechodíte do sauny a bazénu.

Můžete se seznámit s komentáři stylistky o barvení po perm sledováním tohoto videa:

Po těchto jednoduchých pokynech pomůže zachovat krásu a zdraví vašich vlasů, čímž se během barvení dostane méně stresu. Přesto byste si měli ještě pamatovat, že je lepší provést takový postup předem. Kromě toho byste se vždy měli poradit s mistrem o tom, zda můžete v tuto chvíli dokonce barvit vlasy, nebo byste s touto otázkou měli trochu počkat.

Pro Více Informací O Suché Vlasy