logo

Můžu barvit vlasy po henně?

Krásné dobře upravené kudrlinky jsou dlouho považovány za ženské bohatství. Změna barvy vlasů je jedním z nejrychlejších způsobů, jak drasticky změnit váš vzhled. Chcete-li změnit odstín a tón pramenů, existuje mnoho různých způsobů, například použití tónování šamponů nebo masky, použití běžných stálých nebo čpavek bez nátěrů. Mezi dámy, které chtějí dát vlasům ohnivý odstín, je henna oblíbená. V tomto světě však není nic trvalého, zvláště pokud jde o vzhled ženy. Proto se brzy může objevit dilema: "Je možné barvit vlasy po henné?" Podívejme se, jak se zbavit měděného tónu, výsledku henny, a jak to udělat bezbolestně, jak je to možné, aniž bychom poškozovali kudrlinky a nezískali nežádoucí výsledek zbarvení.

Proč ne okamžitě?

Jakýkoli odborník na vlasy nebo kadeřník vám řekne, že po henně nemůžete okamžitě barvit vlasy, jinak byste mohli dostat nečekaný a nepříjemný účinek, který se bude velmi těžko zbavit. Henna se vyrábí z určité rostliny - listy z Lawsonia. Navzdory skutečnosti, že složení tohoto přípravku pro barvení obsahuje oranžová barviva, samotný prášek je spíš jako bažinový odstín. Oranžové barvivo se uvolňuje při kontaktu s kapalinou, například okyselenou vodou (některé krásy je zředí kefírem).

Po barvení hennou se její účinné složky, barviva, pronikají hluboko do vlasové struktury a znovu se spojují s keratinem. Proto se ukáže jasná šťavnatá barva, která má vysokou odolnost.

Nedoporučuje se okamžitě používat jiné barviva, mezi něž patří amoniak. Amoniak je spíše agresivní látka, která okamžitě přichází do aktivního kontaktu s přirozeným barvivem lavsonia, což může mít velmi neočekávaný účinek, který vás nebude potěšit.

Zde je několik takových příkladů:

Při osvětlení nebo použití jiných barviv lehkých tónů se získá fialový nebo bažinatý odstín pramenů.

Použití červené barvy může způsobit, že vaše vlasy jsou nazelenalé.

Barvení v černé barvě může vést k tomu, že odstín může být obarven a vlasy na slunci budou tmavě hnědé.

Téměř vždy dramatická změna v odstínu pramenů může způsobit nerovnoměrný tón, prameny se ukáží jako vícebarevné a zbarvují se nebo bude tento efekt opravdu obtížný. Odborníci na péči o vlasy proto doporučují, aby před provedením postupu zvýraznění, barvení nebo bělení určitě počkali.

Chcete-li zmírnit výraznou červenou barvu po aplikaci henny, můžete použít tonizační balzám. Tyto kosmetické přípravky umožní trochu hladký tón a odstraní zarudnutí.

Ale stojí za to být velmi opatrný a obezřetný, aby nezpůsobil nenapravitelné poškození vlasů. Je lepší nechat se riskovat a počkat na nějakou dobu, když nasycená barva trochu zmizí.

Kolik se má malovat?

Existují dvě názory:

Někteří odborníci se domnívají, že až do té doby, než se vlasy úplně rozrostou, nelze použít jiné barviva a některá vlákna obarvená zákonem nebudou odříznuta.

Jiní odborníci nejsou tak kategoriální a umožňují provádění malby k dokončení řezání vlasů, které byly zabarveny hennou. Ale trvají na tom, že by měl uplynout určitý čas, minimálně 2 měsíce od okamžiku, kdy droga užívala zákony. V opačném případě nebude jiná barva trvat a výsledek vás zklamá.

Důležitou roli hraje váš typ srsti:

 1. Henna trvá nejdéle na hladkém a jemném odstřeďování a z nich se s velkou obtížností vymyje.
 2. Světle hnědé a blond vlasy jsou velmi náchylné k účinkům zákonasonia. Proto po použití henny bude velmi obtížné okamžitě barvit vaše vlasy blond. Namísto osvětlení můžete získat zelenou, bažinatou nebo fialovou barvu.
 3. Nejsnazší způsob, jak odstranit účinky expozice hnědým ženám a červenohnědým mladým dámám.
 4. Je pravděpodobné, že se tento odstín omyje kudrnatými vlasy. Pokud se vaše vlákna zvlňují a vyznačují se vysokou pórovitostí, pak bude pro všechny snadnější se zbavit načervenalého odstínu.
 5. Blondýnky a veselé dívky s dlouhými rovnémi vlasy, charakterizované střední hustotou, vrátí svou obvyklou barvu pramenů delší než cokoli jiného. Proto by měli vážně zvážit své rozhodnutí o použití přírodních barviv.
 6. Je třeba se připravit na skutečnost, že ne každý kadeřník se rozhodne provést postup barvení, osvětlení nebo zvýraznění pramenů po aplikaci henny. Doporučujeme vám, abyste se postupně zbavili hnědočerveného tónu a prováděli tzv. Bělení a postupně získáte požadovaný odstín.

Jak si vyrobit hennu umýt doma?

Existuje velké množství populárních metod, které vám pomohou odstranit červenou barvu. Měla by být připravena úplně zbavit pigmentu nebude fungovat. V závislosti na typu vlasů můžete použít jednu z následujících masek:

 • Pro prameny, které se liší obsahem tuku, použijte jemnou masku, jejíž hlavními složkami jsou hlína a kefír nebo jogurt. Hlína musí být zředěna mléčným výrobkem před vytvořením husté konzistence. Držte tento nástroj po dobu 15-20 minut.

Jak vyrobit masochku na kefír, viz následující video:

 • Pro normální typ dokonalého nástroje, který obsahuje kuřecí žloutku a brandy. Vezměte 1 vejce, jehož žloutek se mísí s jednou čtvrtkou šálku brandy. Vše důkladně promíchejte a naneste na kadeře po celé délce. Takovou masku musí trvat 15-20 minut.

Užitečné informace o masce založené na žloutku a brandy naleznete v následujícím videu:

 • Mladé dámy se suchými prameny, je lepší používat masochku, která obsahuje různé oleje. Udržujte na vlasy takový nástroj by měl být dlouhou dobu, asi 2-3 hodiny. Oleje se vstřebávají pomaleji než ostatní složky. Před aplikací olejové masky by měla být hlava vyplachována horkou vodou nebo nanesena alkoholem. Tento předběžný postup musí být proveden, aby se vlasové váhy "otevřely" a léčivý přípravek pronikl hluboko do struktury každé vlasy.

Recepty pro různé masky, založené na olejích, lze zobrazit v následujícím videu:

Předehřejte jeden z následujících olejů ve vodní lázni:

Můžu barvit vlasy po henně a jak to správně dělat?

Rozhodli jste se změnit obrázek pomocí iránské henny, ale byla jste nešťastná? Nebo jste unavení z tohoto jasně červeného tónu? Nespěchejte kupovat barvu jiné barvy! Nejdřív zjistěte, zda můžete vlasy po henně zbarvit?

Je možné použít barvu na henna zafarbené prameny?

Většina odborníků poskytne určitou odpověď - to nemůže být provedeno!

Faktem je, že při působení chemických a přírodních barviv existuje jeden významný rozdíl. Pokud bývaly prostě obalují vlasy, pak vyplňují celou strukturu pramenů. Navíc hena má silnější pigment než umělé barvivo. Z tohoto důvodu může kombinace henny s chemickou barvou přinést velmi nečekané výsledky. Jaké problémy se můžete setkat?

 • Barva nebude buď odebrána, nebo se rozpadne na kusy, pronikající do těch oblastí, ze kterých se hena vymyla;
 • Barva bude zelená, modrá nebo modrá - často se to stane při aplikaci barvy světle hnědých a světlých odstínů;
 • Tón bude hrdzavě bahnitý - může se to stát při malování v tmavé barvě;
 • Henna zvýší svůj odstín a bude mnohem jasnější. V tomto případě se měděné tóny projeví i po opětovném nanášení laku.

Je to důležité! Někteří věří, že současné použití barvy a basma bude moci utopit hennu. Ve skutečnosti to není úplně pravda. I když na první pohled je červený odstín neviditelný, pak s dobrým osvětlením vlasy budou jiskřit se všemi barvami duhy.

Kolik můžeš namalovat?

Jak dlouho po použití henny může být barvena barvena? Odborníci tvrdí, že mezi těmito postupy by mělo trvat nejméně měsíc. Mimochodem, to se týká nejen červené, ale také bezbarvé henny. Ta druhá, i když nedává kudrlinám měděný odstín, ale vytváří na sobě speciální tenkou vrstvu, chránící vlasy před negativními faktory prostředí. Stejná vrstva neumožní pigmentu proniknout dovnitř, takže postup bude zbytečný. Kvalita, výrobce nebo cena barvy nehraje žádnou roli. K tomu, aby se vypořádala s hennou, není ani drahá módní značka, ani cenově výhodné barvy z supermarketu.

Pozor! Reakce nití henny závisí na jejich struktuře. Takže nejlepší způsob, jak udržet pigment je tenká, hladká a světlá srst - je to nejtěžší z nich vypláchnout hennu. Červené nebo hnědé vlasy v tomto ohledu budou jednodušší. No a nejhorší, Henna spočívá na tmavých a kudrnatých pramenech.

Jaké jsou možnosti?

Pro ty, kteří chtějí barvit vlasy po henna shop paint, existuje několik scénářů.

Možnost č. 1. Počkejte, dokud se vlasy nerozsvítí, a pak je právě ořízněte. Samozřejmě, jen velmi málo lidí tuto možnost používá, protože to trvá hodně času.

Možnost č. 2. Počkejte, až se henna sama umyje nebo ztmavne. Je pravda, že tento proces trvá déle než jeden měsíc, takže tato možnost je také neúčinná.

Možnost 3: Vyčistit hennu zvláštními prostředky. Takové postupy trvají až týden nebo o něco víc - vše závisí na pravidelnosti jejich provádění a účinnosti vybrané drogy. Pokud uspějete, můžete bezpečně malovat obvyklou barvu - nebudou tam žádné problémy.

Jak a co umýt hennu?

Nechcete čekat měsíc a denně sledovat ohnivé vlasy? Toto období může být zkráceno. Je nutné pouze zkusit důkladně umýt hennu. To je velmi snadné dělat pomocí dostupných nástrojů.

Recept číslo 1. S rostlinným olejem

 1. Zahřátý slunečnicový olej nebo jakýkoli jiný rostlinný olej (mandle, ricín, oliva, lopuch) na vodě. Mělo by být při pokojové teplotě.
 2. Aplikujte směs na prameny a rovnoměrně je rozdělte po celé délce.
 3. Zahalte si hlavu oteplujícím víčkem (sprchový kryt nebo plastový sáček + froté ručník).
 4. Počkejte alespoň hodinu, pravidelně si zahřejte vlasy s vysoušečem vlasů.
 5. Umyjte si vlasy šamponem. Pro úplné vyprání oleje opakujte několikrát.
 6. Dělejte to každý druhý den.

Číslo receptury 2. S octem

 1. Zřeďte 1 polévkovou lžíci. l ocot v 1 litru vody.
 2. Dobře promíchejte.
 3. Nalijte kapalinu do vysokého a ne příliš širokého obalu.
 4. Ponořte do něj pramínky a podržte jej 10 minut.
 5. Opláchněte je teplou tekoucí vodou - není nutné si vlasy šampónem umyt.
 6. Opakujte postup 4 krát týdně.

Recept číslo 3. S kefírem a kvasnicemi

 1. Zahřejte na nízké teplotě 200 ml kefíru.
 2. Přidejte 40 g suchého droždí a dobře promíchejte.
 3. Aplikujte směs na prameny.
 4. Ohřívejte krytku.
 5. Počkejte 2 hodiny.
 6. Umyjte si vlasy šamponem.
 7. Chcete-li přiblížit okamžik barvení vlasů, opakujte tento postup denně.

Je to důležité! Maska z kefír a kvasnic nejen zmačká hennu, ale také posiluje kořeny, obnovuje strukturu pramenů a také zrychluje jejich růst.

Recept číslo 4. S mýdlem

Mezi nejúčinnější a snadno dostupné nástroje, pomocí kterých můžete rychle vypláchnout hennu z vlasů, jsou obyčejné mýdlo. Být zásadou, odhaluje vlasové váhy a podporuje rychlé vyprání červeného pigmentu. Chcete-li urychlit proces, vyměňte šampon s mýdlem a myjte vlasy několik dní za sebou.

Tip! Tento nástroj je velmi suchý, takže po jeho použití nezapomeňte pečovat o vlasy pomocí výživných a hydratačních přípravků - sérum, masky, balzámy, tekutiny atd.

Číslo receptury 5. Se zakysanou smetanou

 1. Aplikujte kyselou smetanu rovnoměrně po celé délce.
 2. Zakryjte uzávěrem.
 3. Počkejte alespoň hodinu.
 4. Umyjte prameny šamponem.

Je to důležité! Tato metoda neumožňuje úplné odstranění henny, ale bude možné zatemnit barvu zázvoru a jeho pomocí. Kromě toho můžete s pomocí zakysané smetany zorganizovat plnohodnotnou péči o ukousnuté a poškozené vlasy.

Tipy k odbarvení barvy henny před barvením vlasů:

Číslo receptury 6. S lékařským alkoholem a olejem

 1. Tlumte čistou kuchyňskou houbu s lékařským alkoholem.
 2. Vyčistěte vlasy a velmi dobře jej navlhčete.
 3. Počkejte 5-7 minut.
 4. Použijte jakýkoliv rostlinný olej nahoře.
 5. Izolujte uzávěr hlavou.
 6. Kolik si tento nástroj udržíte? 40 minut stačí.
 7. Umyjte prameny šamponem. Doporučuje se zvolit typ vlasového tuku.
 8. Opakujte postup téměř denně - do konce týdne nebude stopa henny.

Tip! Po použití těchto produktů chemická barva na barvení vlasů nebude trvat dlouho. Nejdůležitější je dodržet recept a pravidelně provádět tyto postupy. Pro spolehlivost můžete kombinovat několik receptů.

Efektivnější recepty na praní henny zde!

Jak vybrat správnou barvu?

Pro vlasy předbarvené hennou je nejlepší aplikovat bez amoniaku - je méně traumatické a zřídka dává neočekávaný účinek. Abyste se nemýlili, aplikujte tento výrobek na jeden tenký pramen a zkontrolujte výsledek. Pokud se vám nová barva vlasů hodí, můžete pokračovat v nanášení laku na celou hlavu.

Mezi nejlepší značky patří:

Samozřejmě, když se hena nemůže okamžitě stát blonďatou. Doporučujeme barvit na tmavých tónech - kaštan, káva, čokoláda, černá atd.

Je to důležité! První barvení po henně umožňuje pouze tónované vlasy. Krásná barva se objeví až po druhé relaci.

Doufáme, že vám tyto malé triky umožní bezbarvové barvení vlasů po henně a obnovit svou dosavadní přitažlivost.

Viz také: jak si sami vybírat a používat profesionální barvivo na vlasy (video)

Jak barvit vlasy po henna: 6 doporučení

Existuje mnoho výhod použití henny pro barvení vlasů. To je příležitost k "vylepšení" vašich kadeří, což je hustší a poslušnější. Existuje však přirozené barvivo a jedna vážná nevýhoda. Po henna je docela problematické vrátit se k "chemickému" barvivu na vlasy. Výsledkem barvení může být zcela nepředvídatelná - nerovnoměrná barva, zelený nebo fialový odstín po celé délce pramenů. Jak se vyhnout překvapení při přechodu z henny na barvu?

Používejte barvu nejméně 3 měsíce po henně

Henna je považována za zcela bezpečné barvivo na vlasy. Dává zámkům nádhernou červenou barvu s různou intenzitou, zdravou záři. Charakteristickým znakem přirozeného pigmentu je to, že jeho molekuly pronikají velmi hluboko do struktury vlasů. A když spíše agresivní barvivo na vlasy padá na hennu, přirozené a syntetické pigmenty, které vzájemně spolupracují, vytvářejí zcela "nepochopitelné" barvy - začínající od matně zelené až po bohatě fialové. Takže byste měli uvolnit kudrlinky z vysoce odolného stínu!

Hlavní pravidlo pro barvení kudrlin po henna - pigment, alespoň částečně, by měl být "omyt" prameny. A to bude trvat nejméně 3 měsíce. V ideálním případě je lepší počkat i delší časové období - 6-9 měsíců. Pak se postup barvení s obyčejnou barvou uskuteční bez překvapení ve formě bažinatého pramene.

Existují pouze dvě možnosti. Počkejte, dokud se vlasy nevěří, a barva henny nebude tak intenzivní. Nebo patří speciální péče v péči, která "oslabí" červený pigment.

Používejte speciální myčky

Zvláštní promývání, které odstraňují barvu zbarvení z pramenů, jsou skutečnou spásou pro ty, jejichž postup nebyl zcela úspěšný. Profesní kosmetika pomůže těm, kteří chtějí rychle odstranit hennu z vlasů.

Na prodej najdete spoustu prostředků - mytí. Někteří mají okamžitou akci, okamžitě "vymyjí" umělou barvu z pramenů. Jiní, protože působí na vlasy měkčí, budete muset použít několikrát. V každém případě je však před nákupem lepší konzultovat zkušeného pána. Poradí, aby se umyla, což jim bez poškození kudrlinky "osvobodí" od jasné henny. Ano, a samotný postup se nejlépe provádí v kabině.

Použijte mydlo sami a zdá se, že vám pomohla? Nepokoušejte se okamžitě pokračovat v dalším zbarvení. Ověřte si u velitele, abyste posoudili stav srsti a výsledek dosažený pomocí odstraňovače. S největší pravděpodobností po poměrně agresivní kosmetice budou kadeře vyžadovat zvláštní péči a čas, aby se zotavili.

Vyzkoušejte lidové recepty na praní henny

Pokud se bojíte používat "chemické" promývání, můžete vyzkoušet účinek některých populárních receptů, které pomohou odstranit umělý pigment z kadeř.

Mnoho tipů je velmi pochybné, protože vyžadují ošetření vlasů alkoholem, octem nebo mycím prostředkem na mytí henny. Jedná se o velmi radikální opatření, potenciálně nebezpečná pro kudrlinky! Poškozené vlasy s rozdělenými konci, nerovnoměrné barvy - to je to, co ohrožuje prameny po aplikaci agresivního alkoholu nebo octa k nim.

Nejvíce nevinné ze všech tipů na praní henny se zdají být masky založené na základních olejích nebo kefír. Aplikujte vybraný prostředek na vlasy, nechte ho stát hodinu a pak je dobře opláchněte vodou. Kromě toho můžete opláchnout prameny zředěnou citrónovou šťávou. Nečkejte, až se pigment po prvním postupu umyje. Takové masky pro viditelný efekt budou muset dělat pravidelně.

Zahrnujte hluboké čistící šampony

Během čekání na "vymytí" henny z vlasů, v domácí péči používejte hluboce čistící šampony. Prostředky takového plánu se nedoporučují používat s barevnými kadeřemi, protože nejenže rychle a efektivně čistí prameny a pokožku hlavy, ale také umýt umělý pigment. Ale potřebujete to!

Odborníci doporučují pravidelně používat šampon pro hluboké čištění. Kosmetika může vysychat vlasy. Střídavě se šamponem, který se obvykle používá při mytí vlasů.

Postup barvení tráví barvivo na vlasy bez amoniaku

Je lepší barvit vlasy po henné bez amoniaku. To je dokonce za podmínky, že jste strávili několik měsíců umýt červený pigment.

Je to čpavek, který je spíše agresivní chemikálie, která reaguje s hennou. Odtud a "nepředvídatelné" barvy při zbarvení. A pokud v nátěru není amoniak, pak s chemickou reakcí s hennou nenastane nic. A s následným barvivem barvivo bez amoniaku prostě "nahrazuje" červený pigment ve struktuře vlasů.

Barva bez čpavku výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že nový odstín leží na kadeře bez žlutých, zelených a fialových zvýraznění zbytku henny. Kromě toho pečlivěji ovlivňuje vlasy, což je důležité, pokud pravidelně aktualizujete barvu kadeří s barvou.

Vyberte novou barvu vlasů, blízké henně

Když víte, jaký druh barviva si vyberete, zůstává pouze rozhodnout o nové barvě vlasů. A zde jsou důležité nuance, protože výsledek postupu do značné míry závisí na zvoleném odstínu. Není-li henna zcela "omyta" prameny, zůstává riziko vzniku nerovnoměrné barvy. Například při bleskování po henně můžete "obdivovat" v zrcadlovém bažině nebo v fialových světlech ve vlasech. Z černých a čokoládových odstínů byste také neměli očekávat vynikající výsledek - určitě budou ležet nerovnoměrně na kudrnaté vlasy se špinavými červenými světlemi.

No, pokud vybrané barvivo pro vlasy bude podobné ve stínu jako dříve použitá henna. To minimalizuje riziko vzniku "divných" barev. Pro chvíli odkládejte experimenty s novým odstínem vlasů. Již při příštím barvení, když barva "zakopne" na prameny, můžete začít přechod na požadovanou barvu.

Barva po henně zpravidla dává nestabilní výsledek - nová barva se rychle vyplaví. Tento trend přetrvává bez ohledu na to, jakou značku zvolíte. Toto je dočasný výskyt. Již v příštím malbě bude stejná barva odolnější stín.

Paint after henna: jak se vyhnout překvapení

Rozhodla se přejít na přirozené zbarvení a pak unavená? Jak se vrátit k barvě po henně, aniž byste obětovali vlastní kudrlinky? Z děsivých příběhů někdy čekají rudé vlasy na konci! Nezoufejte, rozhodli jsme se tuto otázku zjistit. Oznamujeme!

Amoniak barva po henna, nebo jak se obrátit na Shrek

Jak ukázala praxe, je barva s amoniakem v kompozici po henně dává nepředvídatelný výsledek. Amoniak je agresivní složka, která může reagovat s přírodním barvivem.

Výsledný odstín závisí na zvolené barvě:

· Světlé barvy - můžete získat bažinu nebo dokonce fialovou hlavu vlasů;

· Červené odstíny - počkejte na zelené odrazy ve světle;

· Černá - nečekejte na rovnoměrné rozložení barvy, nejčastěji na laky na barvy a slunce načervenalé oslnění.

Cokoli si vyberete, neočekávejte jednotné zbarvení. Všechny nejhorší případy, které jsou popsány v barvách na internetu, jen kvůli volbě barviva na bázi amoniaku. V tomto případě je lepší počkat na vlasy s hennou barvou, aby se zrychlily, nebo aby krátké účesy. Není to volba? Pak hledáme jiný způsob, jak změnit obrázek!

Barva po henně: vyloučíme čpavek

Jedná se o nápravu bez amoniaku, kterou odborníci doporučují při přechodu z přírodních na chemické barviva. Proč Existuje několik důvodů:

1. Látky v barvách bez čpavku chemicky nereagují s přírodními pigmenty, což znamená, že si můžete být jisti, že nebudete mít nečekané odstíny.

2. Barva bez amoniaku po henně poskytuje rovnoměrnější rozložení barviv.

3. Při opětovném použití jsou molekuly henny ve vlasové šachtě nahrazeny.

Profesionálové doporučují vyzkoušet stejné odstíny červené po prvním zbarvení, aniž by drasticky změnili odstín na hlavě. Takže snížíte pravděpodobnost překvapení. A teprve tehdy, když barva "zakopne" vlasy, můžete drasticky změnit obraz. Nepředpokládejte, že barva bude trvat dlouhou dobu, jestliže uplynulo méně než dva měsíce po zbarvení henny, chemický pigment se rychle vymyje. Ale opět je to dočasný jev! Chcete-li konsolidovat výsledek a "překonat" korozivní hennu, opakujte barvení bezbarvým nátěrem amoniakem jednou měsíčně, pokud máte blond vlasy a jednou měsíc a půl - pokud je tmavé.

Barva po henna: riziková zóna

Přírodní barviva nejlépe přetrvávají v rovných, hladkých a tenkých vlasech. Pokud se jedná o váš případ, neočekávejte, že se rychle zbavíte perzistujícího pigmentu henny. Podívejme se blíže na to, jakým typem vlasů je lepší neriskovat a nepoužívat chemické barviva.

· Světle a blond vlasy. Vaše kudrlinky silnější než ostatní jsou natřeny hennou, takže je pro vás nebezpečné nahradit přírodní barviva chemickými. Doporučujeme vám, abyste počkali, kdy se hena pomalu ztrácí. Pokud nemáte sílu čekat a jste připraveni mít šanci, buďte připraveni, aby po prvním barvení vaše vlasy svítily bažinou nebo fialovou barvou. Vyhledejte pomoc od profesionálů, odborník si bude moci zvolit jemné barvy a dokonce i malovat nad neúspěšnou volbou.

· Tmavé a červené vlasy. Máte větší štěstí než blondýny. Vaše vlasy jsou pórovité a zdá se, že by měly lépe absorbovat hennu. Ale v praxi je pro vás snadnější zbavit se. Pro prvé chemické barvení si jen nevybírejte lehký nátěr.

· Černé vlasy. Je to nejjednodušší, abyste si po henně přebarvili a pokud jsou vaše kudrlinky stále zvlněné, pak přirozený pigment nemá absolutně žádnou šanci zůstat v struktuře vlasů.

Barva po henně: připravte půdu

Aby výsledek barvení obyčejnou barvou po přirozené barvě nezpůsobil, abyste zůstali doma, je lepší se předem postarat o vyprání henny z vlasů. Ano, obklopující vlastnosti jsou všem dobře známy, ale můžete a měli byste bojovat! Za tímto účelem:

· Používejte hluboce čistící šampony. Pro zvýšení pronikavého účinku pracího prostředku přidejte půl lžičky sody.

· Po šamponování používejte domácí výplachy. Henna není přátelská s sodou, jablečným jablečným octem, medem, skořicí a kopřivami.

· Olejové zábaly jednou týdně. Za tímto účelem zahřejte několik lžíček oleje ve vodní lázni, rozetřete je na kadeře a nanášejte oteplovací čepičku na několik hodin.

© Autor článku: Tatiana Ebel

Mohu barvit vlasy po henna barvě a po tom, kolik toho může udělat?

Předpokládejme, že jste barvili vlasy hennou, všechno bylo v pořádku, ale barva začala vymývat, vlasy získaly stejnou podobu a vypadaly tak dřív, že jste přestal udržovat barvu s hennou s pravidelností, kterou jste dělali předtím a rozhodli se celkově přebarvit. Přirozené zbarvení je obtížná fáze, téměř nemožná procedura pro vlasy, zvláště pokud byly vlasy jednou natřeny hennou. Můžu barvit vlasy po henna barvě? To je poměrně komplikovaná otázka, protože sama o sobě je tato zrzka velmi obtížně omýtá, mnohem méně má jinou barvu.

Doporučujeme číst: Sprej z vypadávání vlasů, pomáhá? Recenze

Kdo věřit?

Říkají, že barvené vlasy s hennou barvou nemohou trvat. Přinejmenším nám to řeknou naši kadeřníci. Ale pak vzniká otázka: jak jiní lidé, bez rady svého stylistky a kadeřníka, přijíždějí na svou nebo jinou barvu vlasů, jestliže zvyklí malovat s nadšením hennu? Zpravidla nám odborníci říkají, že z toho nevyjde nic, pokud použijete přírodní barvivo na vlasy po henné. Důsledky se tak mohou stát nevratné: například může vypadat řada vlasů, barvivo bude zbytečné, barva vlasů nemusí být ta, kterou jste očekávali a struktura vlasové linie bude zcela zkažena.

Kromě toho může být takové zabarvení nebezpečné, protože barva může dobře ležet nerovnoměrně - vypadá to ošklivě na vlasy, zvláště na dlouhou dobu. Obecně řečeno, odborníci vám řeknou, že vaše vlasy již utrpěly stres, když jste je překopíraly do henny, proto, aby se nakonec nestaly bažinovou barvou, je nejlepší se je nemusit dotknout a nechat je žít v klidu.

Bude mistr z salonu zahnat po henně barvení?

Stane se zvědaví, zda se mistr může zavázat, že udělá zbarvení. Mnozí profesionálové, kteří dlouhodobě pracují v kosmetických salonech, zcela odmítají "zasmát" svým klientům nátlakem. Proto když mladí dívky přijíždějí do kadeřnictví, aby se malovali, administrátor je vždycky poprvé zeptá, jestli už mají zabarvení, a pokud ano, jaký druh malby, kde se postup uskutečnil, kolik měsíců nebo let.

Všechny tyto otázky jsou velmi důležité, takže je třeba jim upřímně odpovědět, takže kadeřnice nebude čelit hrozným důsledkům bažinových vlasů, které pro vás budou fungovat. Faktem je, že henna, i když nejsou ve své podstatě škodlivá, obklopuje vlasy tak silně a je k němu připevněna, že se zbytek barviva jednoduše nemůže připojit k sobě, vlasy po henně doslova neschopné přijmout jinou barvu.

Co musíte udělat, abyste ještě vlasy po henně zbarvili?

V tomto případě máte pouze 2 užitečné možnosti:

 1. Pečlivě počkáte na to, aby vaše vlasy rostly zpátky, henna bude umývána a teprve poté bude stříhat vlasy, které jsou stále barveny hennou. Nezapomeňte, že vlasy, i když ne zuby, mohou růst, ale budou muset dlouho bolest a dlouhou dobu čekat, protože po henně ne všechny chloupky začnou aktivně růst. Poté, co vaše vlastní barva vzrostla, nyní můžete vykreslit jakoukoli barvu, která se vám líbí, dokonce iv šedo-hnědé karmínové barvě.
 2. Je třeba umýt hennu z vlasů a pro to stačí znát několik pravidel a receptů, které jsou skutečně efektivní svým vlastním způsobem.

Doporučujeme číst: Barvivo na vlasy - vlastnosti a účinek

Vyplácíme henu z vlasů, barvíme vlasy v jiné barvě

Jak dlouho můžeš barvit vlasy po henně? Otázka je docela delikátní a složitá. Je lepší dát to na okraj: po kolik dní očekáváte, že ztratíte vlasy úplně?

Chcete-li umýt hennu z vlasů, budete potřebovat přírodní olej (např. Kokos, mandle nebo jojobu), ocot, kefír, suché droždí, nejčastější mýdlo (ekonomické), zakysanou smetanou a léčivý alkohol v 70%. Ano Takové domácí umývání zní docela děsivě. Zdá se, že pokud vše promícháte, dostanete peklo směsi, připravené doslova spálit vlasy.

Ve skutečnosti ne všechny ingredience, které budete potřebovat, hlavní věc je jen mít všechno na ruce, takže v případě selhání s jednou složkou, přesuňte se na jinou, dokud hena z vlasů není 100% čistá. Nabízíme vám několik účinných masek na mytí henny.

Maska na bázi oleje pro mytí

Vytvořte masku obyčejného rostlinného oleje. Chcete-li to udělat, jen ho zahřejte ve vodní lázni a jemně ji aplikujte na celou délku vlasů. Dotýká se všech těžko dostupných míst. Nechte olej na chvíli zůstat na hlavě, zakryjte si hlavu speciální čípkou nebo pytlíkem, zabalte ji ručníkem a nechte olej na vlasu asi hodinu. Mimochodem, pokud pravidelně zahříváte ručník s vysoušečem vlasů a neumožňujete chlazení oleje, bude to mnohem lepší a henna bude rychlejší od vlasů. Po 1 hodině můžete olej vypláchnout. Tímto způsobem můžete po dvou až třech ošetřeních týdně jednoduše umýt hennu z vlasů.

Doporučujeme číst: Tepelný sprej na vlasy, ochrana před teplotou

Maska na bázi kefíru na praní

Musíte rozpustit 50 gramů kvasinek v kefíru v poměru jednoho šálku. Bylo by skvělé, kdyby kvasnice byly skutečné, nikoliv práškové. Směs dobře promíchejte a rozdělujte vlasy, po které je nutné držet masku na hlavě dvě hodiny. Potom opláchněte vlasy vodou. Skvělá věc spočívá v tom, že toto praní může být použito každý den - a čím častěji to uděláte, tím rychleji se hena vymyje z vlasů.

Mycí maska ​​na mytí

Takové mýdlo je nejrealističtější zásadou, s níž jsou odhaleny váhy pokrytí vlasů a všechny látky a prvky, které byly kdysi "řízeny", jsou vypláchnuty. Proto mnoho dívek namísto obvyklého šamponu začíná umyt hlavami nejběžnějším mýdlem. Po tomto mýdle se doporučuje vytvořit masku na vlasy, namočit ji sérami a pomačkat vlasy gelem, aby je nasávala vitamíny. Mýdlo na praní špinavě vysuší pokožku hlavy a změní vlasy na skutečnou slaměk na dotek, je to velmi nepříjemné. Takže mytí vlasů mýdlem, za jeden měsíc dosáhnete výsledku a umýt hennu.

Bude schopen barvit vlasy po henně s obyčejnou barvou?

Často v oblasti pohledu na ženy jsou přírodní barviva. Zvláštní popularitou po mnoho let jsou kompozice vyrobené z listů lassodia. Dalším takovým prostředkem je hena. Z použití této kompozice můžete získat jakýkoli tón: od jasně červené až po tmavé kaštany nebo dokonce černé. V některých situacích nemusí výsledek vyhovovat jejich majitelům nebo je rychle nudit. V tomto případě je nutné barvit vlasy. Ale jak víte, nemůžete si barvit vlasy po henně. Barvení vlasů barvou v takové situaci by bylo bezvýznamné.

Jaký je princip dopadů na kudrlinky hena?

Plně předvídat, co tón na vlasy ukáže při použití henny je téměř neskutečný. V důsledku tohoto barvení mohou být prameny buď oranžově červené, nebo načervenalé, nebo hnědo-červené. Barva vlasů v této situaci je ovlivněna jejich pórovitostí, obdobím stárnutí barvícího prostředku na hlavě, barvicí technikou. Další barvy se získají, pokud je henna předem smíchána s kávou, basma nebo jinými barvivy.

V jakékoliv situaci se barva po obarvení stává trvalým a obtížným zobrazováním. Získaný tón může zůstat dostatečně dlouho na vaší hlavě. To se vysvětluje skutečností, že při barvení vlasů hennou se pigment v kůžičce hromadí a na vrcholu se objeví film, který chrání výsledný tón před poškozením. V průběhu doby mohou henna-barevné prameny jen mizet, ale jejich úplně přirozený odstín se nevrací, protože účinná látka je odolná vůči ultrafialovým paprskům, vodě a chemikáliím. To je důvod, proč nebude možné barvit vlasy hennou barvou. Kolik vlasů může být barveno - v každé situaci individuálně.

Ty dívky, které jsou často zvyklí a drasticky mění stín vlasů, vždy před použitím henny přemýšlejí o tom, zda potřebují takové barvení. V jiné situaci brzy čelí problému změny barvy vlasů po barvení přírodním barvivem.

Barvení vlasů s obvyklým barvivem po barvení henny: možné negativní reakce

 • Barva může nerovnoměrně barvit vlasové prameny, klesající pouze na místě již vypraných pigmentovaných ploch.
 • Neočekávaný vedlejší účinek se vytváří barvením po aplikaci henny v zelené, modré a modré barvě.
 • Přirozená pigmentace po použití přírodního barviva může být zvýšena chemickým oxidačním činidlem a v tomto případě se získá jasná červená gama.
 • Po barvení hennou se objeví měděný tón i na jiné barvě.
 • Viditelné změny barev nebudou dojít, i když použijete silnou barvicí kompozici.

Možnost barvení kudrlinky s obyčejnou barvou po henně, v závislosti na typu kudrlin

 1. Pokud má žena hladké a tenké prameny, bude poměrně obtížné umýt oranžový pigment. U takových chlupů je zvláště silný.
 2. Světlé a hnědé vlasy překonat hennu v blond okamžitě velmi nežádoucí. Rostlinné barevné pigmenty jsou pevně zakotveny ve vlasech, a proto místo chladu nebo jemného tónu pšenice na vlasy můžete získat zelenou, fialovou nebo bažinovou barvu.
 3. Červené vlasy a ženy s hnědými vlasy mohou rychleji odstranit odstín mědi. Ve struktuře vlasů to není tak pevně zakotveno.
 4. Majitelé pórovitých a kudrnatých vlasů mohou velmi rychle odstranit červený pigment po barvení hennou. Keratinová vrstva takových vlasů je volná, a proto jsou zde barevné částice volně fixovány.
 5. Majitelé dlouhých světelných pramenů by měli správně zvážit vlastní rozhodnutí týkající se změny tónu vlasů po barvení hennou. Je pravděpodobné, že tyto prameny mohou být překresleny až po odstranění všech vlasů.

Akce, které byste měli dodržovat, chcete-li opravit nátěr po henně

Počkejte, až vlasy vyroste, a poté odřízněte vlasy. Vzhledem k tomu, kolik času trvá a jak je líto, že se rozloučí s kudrlinky, tato možnost téměř nikdo nepoužívá.

Počkejte, dokud nebude tón vypnutý nebo tmavší. Může trvat nejméně měsíc a odstín nezmizí. V tomto ohledu jsou ti, kteří chtějí naléhavě překreslit své prameny v jiném odstínu, i tato možnost není vhodná.

Vypláchněte henu. Navzdory skutečnosti, že toto barvivo omívá celé vlasy, je to možné pomocí určitých prostředků. Když se vám to podaří, můžete si snadno vybrat libovolnou barvu, která se vám líbí, a přebarvovat kudrlinky do ní.

Vlastnosti a složitost zbarvení vlasů po henně

Stále více přírodních barviv přichází do pohledu na dívky. Obzvláště populární po mnoho let je složení z listů lassodia. Prodává se pod jménem henna, je indického, perského nebo íránského původu. Jakýkoli odstín lze získat z použití nápravy - od jasně červené až tmavé kaštany nebo dokonce z černé barvy, pokud navíc používáte basma. V některých případech není výsledek spokojen s vlastníky nebo se rychle nudí. Objevuje se přiměřená otázka, zda vlasy mohou být barveny po henně.

Důvody selhání

Odolné chemické barviva nelze použít ihned po henně. Složení prášku vyrobeného z listů firmy Lawson obsahuje oranžový pigment. Aktivuje se v kombinaci s vodou, zejména kyselinou. Získání vlasů, barevné částice jsou zakotveny v přírodním keratinu vlasů, což jim pomáhá pevně se usadit.

Amoniak je součástí trvalých barev. Je to silná chemikálie, která reaguje s hennou nebo basma pigment. Výsledek této interakce může být radikálně opačný k požadovanému.

Například odstíny mohou vypadat následovně:

 • Zesvětlení, zvýraznění nebo zbarvení ve světlých odstínech dává špinavý bláto nebo purpurový tón.
 • Když používáte barvivo zázvorové barvy, můžete získat zelenavě lesklý účes.
 • Pokus o barvení henny v černé barvě způsobí nerovnoměrný skvrnitý tón, který se bude vyznačovat tmavě hnědým sluncem.

Prudká změna barvy po aplikaci přírodního barviva dává nejen neočekávané odstíny, ale také nerovnoměrné zbarvení. To je způsobeno fixací rostlinného pigmentu v keratinové vrstvě vlasů. Vzhledem ke zvýšené hustotě vnějšího povlaku nemohou umělé částice jednoduše proniknout hluboko do pramenů.

Jak dlouho čekat?

A přesto, kdy můžeš barvit vlasy po henně? Odborníci mají na to různé názory. Někteří vám radějí, abyste počkali, dokud nebudou tónované kadeře úplně odříznuty. To dává smysl, protože časem rostlinný pigment není vymyt, ale prostě ztmavne, takže když se dostane do styku se sloučeninami amoniaku, může se projevit.

Ostatní kadeřníci doporučují, aby se stín nechal ztrácet jas. Nejlépe je vhodné aplikovat látky bez amoniaku nebo toniků. Neprostupují do hlubokých struktur zámků a neprovádějí chemickou reakci s hennou.

Nicméně první několikrát nová barva nebude trvat dlouho. Časem umělé částice vytěsňují rostlinu a jejich čas trvá.

Typy vlasů

Důležité je typ vašich vlasů, pokud mluvíme o přebarvení po henné. Skutečnost je, že pigment trvá déle nebo méně, v závislosti na struktuře pramenů. Chcete-li pochopit, na co se připravte, pečlivě si prostudujte své vlasy a následující informace:

 1. Pokud máte hladké a tenké prameny, bude velmi obtížné umýt oranžový pigment. Na takových kadeřích se to drží zvláště pevně.
 2. Je nesmírně nežádoucí přebarvit blond a blond vlasy bezprostředně po henně blond. Rostlinné barevné částice jsou pevně zakotveny ve vlasech, takže místo jemné pšenice nebo studeného popílku se můžete dostat do zeleně, bažiny nebo fialové.
 3. Rudé vlasy a hnědovlasé ženy budou nejsnadnější odstranit odstín mědi. Ve své struktuře jsou křehké.
 4. Majitelé kudrnatých a pórovitých vlasů mohou odstranit červený pigment mnohem rychleji. Keratinová vrstva jejich kudrlin je volná, protože barevné částice jsou volně fixovány.
 5. Majitelé světlých dlouhých pramenů musí velmi dobře zvažovat své rozhodnutí o barvení hennou. Je pravděpodobné, že jejich zámky budou překresleny až po odříznutí všech vlasů, které byly dříve ošetřeny přípravkem Lawsonia.

Buďte připraveni, aby ne každý kadeřník provedl barvení sloučeninami amoniaku po přírodních produktech.

Použití průvodce hennou nebo basma musí být varováno, i když uplynulo více než dva měsíce. V některých případech dokonce ani tento čas nestačí na vyblednutí rostlinného pigmentu a jeho neutralizaci.

Zobrazení barvy

Soudě podle recenzí stylistů a dívčích, kteří používali hennu, může být posunutí měděného tónu z vlasů pomocí některých prostředků urychleno. Pokud potřebujete 100% výsledek, je lepší kontaktovat salon, kde budete odkryty. Jedná se o postup, jehož podstatou je posunout předtím zavedený pigment z kadeřnic.

K dispozici jsou také cenově dostupné možnosti praní. Vytvořte kompozici, která odstraňuje červenou barvu, můžete doma. Připravte se, abyste zajistili, že po prvním použití odstínu henny nezmizí, abyste dosáhli požadovaného výsledku, budete muset provést několik procedur v intervalu 4 až 6 dní.

Mezi nimi je nutné péče o vlasy pečovat, zmáčknout vlhkostí a obnovovat součásti pomocí masky.

Pro mastné vlasy

Rozřeďte tři lžíce modré kosmetické hlíny s mastným domácím kefírem nebo jogurtem. Předfermentovaný mléčný výrobek se zahřívá ve vodní lázni. Zkombinujeme součásti tak, aby konzistence masky připomínala tlustou kyselou smetanu. Necháme vařit čtvrt hodiny. Aplikujte na čisté prameny od kořene ke špičce, můžete použít kartáč. Dali jsme na plastový sáček na hlavu, nahoře ho ohříváme ručníkem. Odstraňte zbytky teplou vodou po 20 minutách.

Posunutí barvy nastává vlivem působení kyselin mléčných přítomných v kefíru. Pečlivě odstraňují pigment a zároveň nasycují prameny užitečnými látkami. Také maska ​​se vyrovná s nadměrným obsahem tuku v dermis, čistí póry a reguluje mazové žlázy.

Pro normální prameny

Smíchejte jeden žloutek s 50 ml brandy. Opatrně přerušujte kompozici šlehnutím. Naneste ho na umyté vlasy z kořene na špičku. Vložíme oteplovací čepici se sprchovým uzávěrem a ručníky, necháme masku 20 minut. Umyjte teplou vodou. Pokud vůně alkoholu nezmizí, provádíme poslední oplach přidáním několika kapek citrusu.

Produkty s obsahem alkoholu se vyrovnávají s umělými pigmenty. Také posilují vlasové kořeny a spouští jejich růst, protože urychlují krevní oběh v dermis. Žloutek živí prameny s užitečnými složkami a přispívá k jejich rychlé regeneraci.

Upozorňujeme však, že tento nástroj nelze použít, jestliže na pokožce hlavy existuje nějaké poškození nebo vyrážka.

Pro suché kadeře

Smíchejte lžíci olivového, lopuchového a ricinového oleje a zahřejte ve vodní lázni. Vložte lžíci tekutého medu a jeden žloutek, dobře promíchejte. Aplikujte na čisté prameny, je lepší je umýt šamponem hlubokého očištění, aby se zjistily váhy kudrlin. Ohříváme hlavu, omyjeme zbytky produktu po třech hodinách jemným šamponem.

Odborníci doporučují používání olejů všem děvčatům, které trpí nadměrnými suchými vlasy. Nasycené prameny nasycují užitečnými složkami, bojují proti odlupování a podráždění pokožky hlavy, urychlují růst kadeří, podporují regeneraci kolagenu a elastinu. Kromě toho maska ​​jemně odstraňuje pigmenty henny.

Acetátové máchání

V jednom litru teplé vody přidejte dvě lžíce jablečného octa. Nalijte směs do pánve. V tom je třeba ponořit vyprané pramínky a držet po dobu 7-10 minut. Poté opláchněte vlasy čistou vodou a nasypejte balzám.

Oplachování okyselenou vodou dává výsledek po 3-4 sezeních. Všimnete si, že ohnivá barva postupně zmizí a prameny se stávají měkkými a hedvábnými.

Toto opatření zajišťuje přítomnost ovocných kyselin v octě. Odstraňují pigment a zavírají váhy na vlasy, čímž jsou hladké. Upozorňujeme však, že tento nástroj má vlastnosti při sušení.

Obecná doporučení

Jak barvit vlasy po henně? Chcete-li se vyhnout všem druhům překvapení v odstínech, je lepší kontaktovat zkušeného mistra, který vám pomůže vybrat nejlepší volbu pro tento postup.

Nehrozíte, abyste objasnili nebo zvýraznili, protože výsledek může být zcela neočekávaný. Je bezpečnější překrýt měď jako tóny, které jsou blízké přirozené barevné schémě.

Při přípravě postupu zvažte také následující nuance:

 • Šampony pro hluboké očištění nebo péči o mastné vlasy pomáhají rychle promývat červený pigment. Avšak odhalují vlasové váhy a suší je.
 • Po každém šamponování použijte přírodní máchání s jasnými vlastnostmi. Odvar z heřmánku nebo kopřivy, voda, okyselená citrónovou šťávou nebo jablečným jablečným octem.
 • Čím dříve spustíte proces mytí henny, tím více pravděpodobností musíte odstranit maximální množství pigmentovaných částic. V průběhu času jsou velmi pevně zakryty v kudrlích a přinášejí je naprosto nemožné.
 • Jakékoliv prostředky pro odkapání (sušené nebo domácí) sušených pramenů a skalpů. Mezi postupy odstraňování barvy se ujistěte, že máte výživnou a hydratační masku.
 • Před aplikací nových formulací testujte alergie. Použijte malé množství produktu na zápěstí a počkejte 20 minut. Pokud nedošlo k zarudnutí, svědění, otoku a dalším negativním reakcím, můžete použít masku.
 • Pro péči o vlasy používejte profesionální kosmetiku. Rychle obnoví poškozené struktury po umytí.

Pokud se stále rozhodnete malovat s hennou, vyberte si kvalitní výrobky. Věnujte pozornost zboží z "Lash". Kompozice zahrnuje nejen Lawson, ale také kávu, výtažky z kopřivy a další příznivé látky. Z použití tohoto nástroje kudrlinky nevysuší, ale odstín je klidný a hluboký. Výrobek se prodává ve formě dlaždic s krásným vyražením, před použitím musí být namazán na strouhaní.

Vyvodit závěry

Po obarvení hennou může být výsledek zcela odlišný od toho, co jste očekávali. Zeleninový pigment se projevuje různými způsoby na pramenech každé ženy, o čemž svědčí fotografie dívky, které se odvážily změnit odstín pomocí lonsonia prášku. Nepokoušejte se okamžitě zablokovat barvu trvalými prostředky, takže situaci zhoršujete. Použijte profesionální nebo domácí formulace k odstranění měděného tónu a teprve pak pokračujte v experimentu.

Kompetentní přístup k zeslabení vám umožní jemně a jemně odstranit nežádoucí odstín a obnovit vlasy.

Barvení vlasů po henně: účinné doporučení pro úspěch postupu

Henna je přirozené barvivo, které nejen pomáhá měnit přirozenou barvu kudrlin, ale také je léčit. Není divu, že ženy široce využívají tohoto přírodního daru ke změně svého obrazu, protože taková malba je považována za nejbezpečnější. Nicméně, někdy získaná barva s hennou se může nudit, a ženy mají touhu vypláchnout toto barvivo.

A pak jsou logické otázky: jak moc si můžete barvit vlasy po henně s chemickým činidlem a jak ovlivní jejich barvu, strukturu a celkový vzhled jako celek? Tento problém nevzniká marně.

Obarvení vlasů po henně je obtížné, ale může být vyřešeno. Tam jsou tajemství, které pomohou vrátit bývalou barvu vlasů.

Koneckonců všechny přírodní pigmenty vyžadují zvláštní přístup v chovu. Aby bylo možné přesně odpovídat na kladené otázky, je třeba pochopit, jak jednotlivé komponenty tohoto nástroje působí na kudrlinky a jak profesionální kadeřníci dělají, pokud se po tomto přírodním barvení překreslí.

Henna při malování hlavy

Henna je přirozené tvrdé barvivo, které barví vlasy v červených tónech a léčí vlasy.

Takový práškový barvivo se získává z listů Lawsonia, keřů pěstovaných v některých asijských zemích. Malba s ním je způsobena působením hlavního prvku obsaženého v jeho složení - lavson.

Není možné úplně předvídat, jaký nádech kudrlin se objeví při použití henny prakticky od první aplikace. V důsledku malby mohou být prameny načervenalé, oranžově červené a hnědočervené.

Stín kudrlinky ovlivní jejich pórovitost, časový průběh, dodržování všech pravidel barvení. Další tóny lze získat smícháním henny s basma, kávou a řadou dalších barviv. Tyto informace jsou podrobně popsány v článku o barvení vlasů henny.

V každém případě se všechny ukázaly jako trvalé, těžko odvoditelné. A výsledná barva bude uchována po velmi dlouhou dobu.

To se vysvětluje skutečností, že během malby se pigment hromadí v kůžičce a na horní straně se vytvoří film, který chrání výsledný odstín před ničením. To znamená, že v průběhu času může barvený lavonový prášek jen trochu vyblednout, ale jejich zcela přirozená barva se nevrátí sama od sebe, protože jeho účinná látka je odolná vůči ultrafialovému záření, vodě a chemii.

Henna pigment proniká hluboko do vlasové kůžičky, což vede k vyblednutí barvy. Proto, než se rozhodnete o tom, stojí za to vážit výhody a nevýhody.

Proto ženy, které často a radikálně mění odstíny, vždy před aplikací přírodního barviva, musíte pečlivě přemýšlet o tom, zda učinit takový krok. Jinak brzy brzy čelí problému, jak malovat vlasy po henné.

POZNÁMKA! Široké využití lavonového prášku se vysvětluje skutečností, že toto přírodní barvivo nejen umožňuje vytvářet nové poznámky ve svém vzhledu bez poškození zdraví, ale také účinně léčí kudrlinky. Pokud podrobněji analyzujeme jeho užitečné vlastnosti, pod jeho vlivem se reguluje činnost mazových žláz, redukuje se tvorba lupů, zvyšuje se krevní oběh, kudrlinky se zjemňují, silnější a jejich lesk se zvyšuje. Můžete si přečíst o všech těchto užitečných vlastnostech na stránce henna na vlasy.

Co se stane na henna-barevné prameny po expozici syntetických barviv

Barvení vlasů s běžnými vlasy po henna může dát nepředvídatelný výsledek.

Je možné barvit vlasy po henně se syntetickými barvivy a co je třeba vzít v úvahu při opětovném barvení? Dokonce i zkušení kadeřníci se zřídka zavazují, že budou po vystavení rostlinným pigmentovým přípravkům nést chemikálie na kadeře. A bez ohledu na to, jak dlouho byl tento postup proveden.

To je vysvětleno několika fakty:

 1. Kombinace zákonného a chemického činidla vede k nejvíce neobvyklým reakcím. V důsledku toho mohou být vlasy oranžové, zelené a dokonce i modré. Záruky za získání určitého tónu po aplikaci tohoto barviva nedávají žádnému pánu.
 2. Většina henna chemických barviv může ležet nerovnoměrně a prameny se na některých místech nakonec stanou tmavšími av ostatních jsou lehčí. Někdy k tomu, aby kadeřník dosáhl požadovaného výsledku, musí ošetřovat několikrát vlasy po ošetření lavensonovým práškem.
 3. Chemická reakce mezi hennou a syntetickými barvivy ve většině případů zhoršuje stav vlasů. Stávají se suché, silně rozmazané a mohou později začátkem klesat v obrovských množstvích. Žádný mistr nechce být takovým výsledkem vinným.

POZOR POZOR! Pokud pán odpověděl na otázku, jak barvit vlasy po henně, že v tomto postupu nejsou žádné potíže, pak s největší pravděpodobností nemá v tomto případě žádné zkušenosti. V tomto případě je lepší kontaktovat kvalifikovanějšího specialistu.

Henna se umyje doma

Postupné ostření vrásčitých špiček je efektivní, ale dlouhá cesta k odstranění henny z vlasů.

Obecně platí, že vysoce kvalitní barvení vlasů po henné je možné až po obnovení jejich přirozené barvy. K jejich růstu však potřebuje spoustu času, ale z nějakého důvodu to prostě nemusí být.

Pak nejrychlejší způsob, jak se zbavit červenavého tónu, je umýt vlasy určitými řešeními. Dokonce i poté, co je to nutné, můžete na nich aplikovat chemickou barvu.

Profesionální nástroj ESTEL pomůže rychle se zbavit pigmentu henny ve vlasech.

Doma můžete použít pomoc s látkami, které lze vždy zakoupit v lékárně nebo v obchodě. Odstraňování barvy pomocí lidových receptů je příznivě bezpečná. Ale mají mínus - výsledky můžete dosáhnout jen v několika zasedáních.

Chcete-li zlepšit efektivitu domácího praní, doporučujeme dodržovat tyto tipy:

 1. Kudrnatá před aplikací mycího prostředku na hennu není třeba umyt.
 2. Volné prameny se nejdříve doporučují navlhčit 70 stupňovým alkoholem. Tento postup poskytuje prohloubení vlasů, které usnadní odstranění pigmentu.
 3. Připravené mytí by mělo být pečlivě a hojně rozloženo po pramenech. Proto musí být připravená směs na skladě.
 4. Po nanesení masky nebo tření musí být hlava zahřátá pomocí polyethylenu, kapesníku nebo ručníku.
 5. Dále se doporučuje zahřívat hlavu po dobu 5-10 minut pod kapotou a vysoušečem vlasů. Tím se zvýší pronikání pracího prostředku uvnitř vlasových šachet.
 6. Hlava po umytí šamponem a velkým množstvím teplé vody umyjte.

Při rozhodování o tom, jak barvit vlasy po henně s běžnou barvou, musíte si vybrat jeden z nejúčinnějších receptů na mycí prostředky. Některé z nich jsou popsány níže.

Odstraňovač oleje

Vlasové oleje pro mytí henny je lepší používat v závislosti na jejich typu.

Olejová maska, která se používá až třikrát týdně, vrátí přirozený odstín. Hlavním důvodem je správně použít tento odstraňovač.

Pokyny pro přípravu a použití olejových výplachů jsou následující:

 1. Nejprve musíte vybrat jeden z rostlinných olejů. Může to být jako obvykle slunečnice, nebo olivový, mandlový, lopuch.
 2. Dále se olej zahřívá ve vodní lázni na 37 až 40 stupňů.
 3. Po rozložení teplé olejové kapaliny po celé délce pramenů. Zvláštní pozornost je věnována kořenům.
 4. Doba zotavení masky je jedna hodina.
 5. Olej se omyje následujícím způsobem: nejprve je třeba použít vlasy na vlasy a teprve pak namočte hlavu vodou. Tento přístup zajišťuje maximální přilnavost molekul oleje a šamponů, po kterém se usnadňuje promývání kadeřnic.
 6. Navíc po nanesení a odstranění pracího roztoku se doporučuje použít vodu, která byla okyselena citronovou šťávou nebo jablečným jablečným octem. Můžete také použít další vlasové kondicionéry, které jsou uvedeny v tomto článku.
zpět do indexu ↑

Kefír odstraňovač kvasinek

Maska kefír a kvasnice na mytí henny z vlasů by měla být připravena z čerstvých produktů bezprostředně před zahájením procedury.

Tento recept je vhodný pro kadeře jakéhokoli druhu. Můžete jej používat denně, dokud nezískáte požadovaný výsledek.

Pro Více Informací O Suché Vlasy