logo

Pediculóza: komplexní léčba a prevence vší u dětí

Děti jsou ohroženy všemi všími.

Je to způsobeno řadou faktorů: častými tělesnými styky při aktivních hrách, návštěvy veřejných institucí, jako jsou mateřské školy a školy, nedostatečná péče o jejich hygienu a tak dále.

A ačkoli jsou vąechny vąechny prakticky eradikované ve vyspělých zemích, pedikulóza dětí je zcela běľná.

Léčba této nemoci u dětí má určité omezení spojené s neformovaným organismem, nedostatečnou imunitou vůči určitým látkám a častými alergiemi. Proto je důležité znát všechny podrobnosti léčby pedikulózy a opatření, která zabrání jejímu rozvoji v přísnějších stadiích.

Příčiny vši a výhonky na hlavě dítěte, fotky pedikulózy u dětí, se mohou vši objevit u dítěte na základě nervů? - To vše a nejen to najdete v tomto článku.

Baby Všichni: příčiny a šíření

Podle statistik je počet infekcí ve věku ve věkové skupině do 14 let jedna třetina.

Vezměme v úvahu, že děti jsou infikovány parazity velmi zřídka a pedikulóza se začíná šířit u dětí ve věku 4-5 let (věk mateřské školy).

Tato třetina případů spadá do věkové rozdíly 10 let, což dělá dětem mateřských škol a základním školním věkem nejčastější skupinu nosičů pedikulózy v relativním počtu.

V této kategorii jsou všichni nejběžnější mezi obyvateli dětských domovů a internátních škol, příčiny vzniku dětské pedikulózy jsou zřejmé: špatná hygiena personálu a mnoho dětí, špatné hygienické podmínky v prostorách, vysoká přesnost lidí a další nepříznivé faktory.

Všichni nemohou létat, mohou se pohybovat pouze přes vlasy a oděvní látky, takže nejsou přenášeny povrchním stykem mezi lidmi. Potřebujeme přesně těsný kontakt s hlavami, a to jak přímo, tak nepřímo, přes šaty, štětce, ložní prádlo.

Ale děti se během hry velmi blízce dotýkají, rádi používají společné oblečení a osobní věci, spí společně na stejné posteli. Proto pedikulóza v takovém prostředí rychle získá povahu epidemie: jestliže dítě jednoho dne přišla do mateřské školy a měl na hlavě vši, pak doslova za týden by celý tým byli jejich nositeli.

Existují další faktory, které způsobují pedikulózu u dětí: tenká a jemná kůže, díky níž je snadné podávat i mladému hmyzu, neformovanému imunitnímu systému.
Stres přispívá k rozvoji vši?

S největší pravděpodobností je to mýtus. Všichni jsou důležitou krev a nervový stav nezmění jeho složení tak, aby se pro ně stala přitažlivější. A výskyt svrabů za stresových stavů vůbec není příznakem pedikulózy, ale dalšími onemocněními, která mohou být skutečně provokována na nervové půdě.

Symptomatologie

Nejzřejmějším vnějším příznakem je svědění.

Samozřejmě, může mluvit o jiných nemocech, ale svědění s pedikulózou se dá rozlišit lokalizací - téměř nikdy se nevyskytuje na koruně a před hlavou.

Je však zvláště aktivní v chrámech, na zadní straně hlavy, v krční oblasti, za ušima.

Nejčastěji svědění je doprovázeno výskytem vyrážky, část z ní překračuje hranice pokožky hlavy a je viditelná na otevřené kůži.

Pro úplnou certifikaci za přítomnosti pedikulózy je třeba provést kontrolu. Je dobré, když to dělá dermatolog, ale můžete to udělat sami. Chcete-li to provést, musíte se zvednout lupou a najít jasný zdroj světla (například stolní lampu).

Pod světlem se navlékáte na každé vlákno a podíváte se na něj pod lupou, zvláště pokud se podíváte pozorně na štěrbinu na vlasy, která je vzdálena jen několik milimetrů od základny - vši přiloží nitky přesně tam. Pokud objevíte bílé kapky ve tvaru kapky, zkuste je odstranit.

Pokud to nefunguje a vzdělání bude i nadále viset na vlasy, pak toto vaječné vajíčko je nit, což naznačuje přítomnost vší. Vlasy jsou rozděleny se speciálním hřebenem - hřeben s častými zuby. Hřeben musí být dezinfikován po proceduře s vroucí vodou nebo alkoholem.

Baby vši ve vlasech - foto:

Léčba

Boj proti všem všem dětem zahrnuje komplexní léčbu, která je kombinací mechanických a chemických metod. Chemické metody - použití léků, farmaceutických i lidových léků. Mechanické metody - to je pravidelné česání hlavy, stejně jako řezání vlasů (pokud dítě nevadí, že by bylo na chvíli holé).

Co znamená vybrat? Dbejte na minimální věk použití, který je uveden v pokynech. Většina insekticidních léčivých přípravků se nesmí používat až do věku tří let - při léčbě dětí bude muset být spokojena se světlem, profylaktickými činidly založenými na silicích, například LiceGuard. Některé obzvláště silné léky mohou používat pouze od 5 let.

Existuje celá řada lidových prostředků, které nelze v žádném případě aplikovat na dítě proti vši. To může zahrnovat takové nebezpečné drogy, jako je petrolej, prachový prach a prachové mýdlo. Chemerická voda může být použita pouze za 12 let. Buďte opatrní s octem - jeho použití je také nežádoucí pro děti.

Z vší dětí často používají protidrogové drogy. Mají řadu tvarových faktorů: spreje, šampony, anti-pedikulózní masti, balzámy atd. Nejoptimálnější forma použití může být považována za sprej vši a nití, neboť u dětí nevyvolávají žádné nepohodlí a stres. Například: Nuda, Paranit, Pedikulen ultra, Pár Plus. Ale spreje nelze použít pro astma.

V tomto případě můžete použít protivopedikuleznyh šampóny - jsou také dobře snášeny dětmi, protože se spojují v sobě a vody, a lékařské procedury. Dodržujte bezpečnostní opatření: nedovolte, aby se prostředky dostaly do očí a úst, je lepší položit ochrannou čepičku na hlavu dítěte.

Antipedikuleznye hřebeny - to je speciální hřeben s častými a plochými zuby. Tato struktura umožňuje hnízet vši a mláďata u dětí, bez chybějícího hmyzu.

Kombinace hřebenů se provádí po procedurách s použitím hlavní lékárny nebo lidových léků.

Potřebujete si každý den stříkat vlasy s aktivním stářím vši, pro profylaktické účely týdenní práce.

Léčba kombinovanou terapií není delší než dva až tři týdny. Vzhledem k tomu, že u dětí jsou kontraindikovány silné léky, u jednoho použití je těžko možné odstranit vši a škody. Ale i v tomto případě by léčba neměla trvat déle než měsíc, jinak je lepší konzultovat s lékařem.

Prevence

Preventivní opatření mají vzdělávat děti o osobní hygieně. Musíte jim vysvětlit, že byste neměli dovolit jiným lidem, aby používali štětce a klobouky, a nezachytávat ani cizince. Proveďte pravidelné vyšetření hlavy, abyste co nejdříve viděli vši. Během období epidemií provádějte inspekce po každé návštěvě mateřské školy nebo školy. Umyjte si oblečení a lůžkoviny v horké vodě pravidelně.

Užitečné video

Podívejte se na následující video o pedikulóze:

Pediculóza (vši) u dětí. Příčiny, příznaky, léčba a prevence

Pedikulózní lékaři nazývají nemoc parazitární povahy, při které jsou postiženy vlasy a kůže na hlavě. Všichni jsou považováni za jeden z nejstarších parazitů sání krve, protože se často vyskytují při vykopávkách starověkých pohřbů. Tento hmyz byl vždy společníkem chudoby, hladovosti, válečníka, epidemií. V moderním světě jsou vąechny všudypřítomné vąe a dokonce i v civilizovaných zemích s pedikulózou ročně trpí mnoho lidí, a to většinou dětí. Entomologové přidělují asi jeden a půl stovek druhů vši, ale pouze tři druhy jsou parazitní na lidském těle.

Proč se u dětí vyskytují vši?

 1. Pedikulóza u dětí se zpravidla vyskytuje v sociálně znevýhodněných rodinách, kde hygienické normy zcela chybějí nebo nejsou zcela uplatněny.
 2. Důvody vývoje pedikulózy u dětí z normálních rodin je vysoký kontakt v dětských skupinách.

Jak mohou vši infikovat dítě?

Včely se vyskytují obvykle v těsném kontaktu s jejich zdrojem. Všudy se snadno prolévají na hlavu, tělo, oblečení přímým kontaktem a to je nejčastější způsob infekce v dětském týmu, protože děti tráví spoustu času ve škole nebo na zahradě.

Na druhém místě je cesta přenosu vší prostřednictvím infikovaných objektů. Tyto položky mohou být lůžkoviny, matrace, polštáře, ručníky, oděvy, klobouky, hřebeny, elastika a vlasy. Všichni také mohou na chvíli žít v vypchatých hračkách.

Vši lze vyzvednout na veřejných místech: vana, bazén, kadeřnictví, vlak, šatna, pláž, pískoviště. A vši mohou zůstat naživu alespoň dva dny.

Jak diagnostikovat pedikulózu u dětí?

Pedikulóza je snadno detekována doma s dobrým osvětlením a důkladným vyšetřením vlasů a kůže na hlavě. Pro tento jemný hřeben je vhodný a vyčesněte si vlasy lépe na bílém povrchu - hadříkem nebo papírem.

Charakteristické příznaky pedikulózy u dítěte

První věcí s pedikulózou je svědění. Důvodem inspekce může být to, že dítě často škrábe hlavu. Svrbení a její příčiny jsou obvykle umístěny v chrámech, za ušima a na zadní straně hlavy.

Dalším příznakem může být vyrážka na hlavě, tváři a krku. Vzhled takových vyrážek způsobený tím, že kousnutí parazitů vylučuje látku, která dráždí pokožku.

Vzhled nití na vlasy. Nits jsou vši vejce, které vypadají jako malé šedavé nebo nahnědlé průsvitné, podlouhlé koule, které jsou velmi pevně připevněny k vlasům. Nits může být jak prázdný, tak i živý. U živých nits je klepnutí velmi charakteristické při rozdrcení. Prázdné nitky neklikají. Nejčastěji se u dětí vyskytuje pedikulóza a přítomnost živočichů se nedá nalézt ani živým jedincem parazita. Nits dozrávají za 4-13 dní, v závislosti na ročním období. A čím vyšší je teplota, nits dozrávají rychleji.

U dospělých živých jedinců mají vši podlouhlé tělo bělavých, hnědých a nažloutlých odstínů až do délky 4-5 mm. Před dospělostí dospělý dospěl k několika mezistupněm (larvy, nymfy). Zpravidla žijí lidé ve vlasech mnohokrát méně než nits.

Pediculóza je často doprovázena dalšími problémy. Například kvůli závažnému svědění může dítě dostat spát, být pomalé, neklidné nebo podrážděné.

Léčba pedikulózy u dětí

Nejčastěji trpí dětskou pedikulózou ve věku 3-12 let, stejně jako dívkami s dlouhými a velmi hustými vlasy. Léčba pedikulózy u dětí vyžaduje integrovaný přístup, stejně jako čas a jednoduše velkou trpělivost. Můžete snadno zbavit vši doma, ale existuje několik věcí, které potřebují pozornost. Protivopedikuleznye činidla mohou být v různých formách uvolňování: masti, šampony, krémy, emulze, aerosoly, roztoky. Mohou být jednoduché i kombinované. Jednoduché přípravky se vyrábějí na základě jedné účinné složky a kombinují se - na základě dvou nebo více. V tomto případě se první pomoc zbavuje vši, a druhá - od vši, larvami a nití.

Je důležité vědět, že při léčbě vší je lepší střídat několik různých způsobů a nikoli použít jednu věc. Při prvním použití se můžete zbavit dospělých vší a jejich larv. Při opakovaném výkresu, který musí být po prvním ošetření proveden v 5-7 larvacích poklopech. Současně je nutné, aby byl účinek přípravku fixován nejen na vlasy, ale i na jemné nanášení na kůži. V době expozice je hlava pokryta speciálním uzávěrem. Během léčby je velmi důležité dodržet čas uvedený v pokynech. Na konci expozice se vlasy důkladně umyjí, vysuší a začne druhá fáze - česání a odstranění nití.

Chcete-li to udělat, je lepší zakoupit speciální hřeben, který však může být prodáván s lékařem. Existují dva typy takových hřebenů - mechanické a elektronické. Mechanický hřeben má dlouhé a husté kovové zuby s tupými konce. Elektronické hřebeny jsou technologičtější a v důsledku toho jsou pohodlnější a některé z nich mají schopnost detekovat živé parazity. Pro usnadnění česání tak, aby vlasy nebyly po mytí elektrizovány a nezaměňovány, používá se klimatizace nebo balzám. Je třeba velmi pečlivě zkombinovat nití a pečlivě zkoumat jednotlivé vlasy.

Jaká by měla být prevence pedikulózy?

Úloha rodičů v tomto ohledu je jednoduchá - je nutné neustále a nenápadně předávat své osobní hygienické dovednosti vašim dětem. Je také velmi důležité říci dítěti, jaké jsou osobní věci a z jakého důvodu nelze s nikým sdílet - dokonce s příbuznými. V dětských skupinách - mateřských školách, školách, dětských letních táborech je nutné provádět pravidelné kontroly identifikace parazitů, jakož i vysvětlující práce s dětmi i jejich rodiči.

Pedikulóza u dětí - způsoby infekce, příznaky, diagnóza, léky a lidové léky

Toto onemocnění je již dlouho známo. Pediculóza doprovázel lidi v chudobě, hladovosti, válečnostech a přírodních katastrofách. Téměř každá rodina čelí této parazitické nemoci. Děti jsou náchylnější k infekci kvůli jejich obsazenosti v dětských skupinách. V moderním světě existuje velké množství nástrojů vyvinutých pro bezpečnou léčbu, hlavní věcí je najít správný přístup a metodu. Správné vzdělávání dětí, jejich znalost pravidel osobní hygieny pomůže vyhnout se zbytečným problémům.

Co je to pedikulóza u dětí?

Pediculóza je parazitické onemocnění způsobené různými druhy vší. V závislosti na patogenu a lokalizaci biotopu parazitů se rozlišuje typ hlavy, pubika a oblečení. Každá forma patologie je doprovázena svěděním kůže, silným poškrábáním s tvorbou namočených nebo krust, pyodermie. Hlavní cestou infekce je kontakt, v případě kontaktu s hlavami nebo používání běžných věcí, hraček. Hlavní léčba je zaměřena na ošetření postižených oblastí insekticidy, dezinfekci spodního prádla a ložního prádla.

Proč se na hlavách dětí objevují vši?

Nedostatek hygienických pravidel vede k rozvoji tohoto parazitického onemocnění. Etiologie patologie u lidí z bohatých rodin je vysokým kontaktem v týmu. Příčiny pedikulózy u dětí:

 • Kontakt s infikovanou osobou. Všichni se plazí po pokožce hlavy, oděvu, těle s blízkým kontaktem. Jedná se o nejčastější způsob infekce v dětském týmu, protože děti tráví spoustu času společně.
 • Použití předmětů napadených hmyzem. Parazity zůstávají na ručníku, ložní prádlo, matrace, polštář, oděv, klobouk, šátek, hřeben, srst a jiné věci, které používá pacient s pedikulózou. Živé nity, které zůstávají na věcech, mohou časem vyspět. Oblíbené místo vši a dětské a měkké hračky.
 • Veřejná místa. Můžete se infikovat parazitními onemocněními kdekoli. Může to být bazén, vana, kadeřnictví, šatna nebo vlak. Tímto způsobem dochází k infekci zřídka.
 • Voda, pláž, pískoviště. Všichni přežijí ve vodě asi 2 dny, takže parazit může být uloven v rybníku. V písku může živý hmyz počkat na určitou dobu pro nového hostitele.

Symptomy

Pedikulóza u dítěte je velmi snadno identifikovatelná doma s důkladným vyšetřením pokožky hlavy. Chcete-li to udělat, použijte jemný hřeben, hřebte si vlasy na bílý list papíru nebo hadříku. Můžete předat speciální diagnózu - dermatoskopii, která potvrdí nebo vyvrací diagnózu. Průzkum často vyžaduje dobré vidění, osvětlení. Známky pedikulózy u dětí:

 • Svědění je první známkou onemocnění. Věnujte pozornost dítěti, jestliže často škrábne hlavu, je lepší ji prozkoumat. Kůže je poškrábaná na místech, kde se nacházejí vši - to jsou chrámy, zadní část hlavy a za ušima. Někdy se točí tolik, že ji člověk škrábne do krve.
 • Vyrážka na pokožce hlavy. Během uhryznutí vylučuje tekutina kapalinu, která způsobuje podráždění a alergické reakce. Při pečlivém zvážení na místě kousnutí lze považovat za otok, zarudnutí, papule.
 • Nits (vši vejce) na vlasy. Jejich velikost je velmi malá až do 1 mm, jsou průsvitná, šedá nebo bílá. Vejce jsou pevně připevněny k vlasům, takže je obtížné je odstranit. Nits jsou živé nebo prázdné. Živí vysílají charakteristické kliknutí, když jsou rozdrceni, zatímco prázdní nezakládají a zůstávají na vlasy dlouhou dobu po ošetření. Patologie je diagnostikována, když se objeví nits, protože dospělá vina je těžko vidět. Vejce parazita dozrávají 4 až 13 dní.
 • Žijící dospělí. Ve zralé vosce může mít podlouhlé tělo, bílé nebo nažloutlé, hnědý odstín. Paraziti jsou mnohem menší než vajíčka, která ležely. S velmi pokročilou formou hmyzu lze vidět na vlasy, oblečení a kůži na obličeji, krku.
 • Úzkost, špatný spánek, neurologické poruchy. Konstantní svědění brání tomu, aby dítě dostalo dostatek spánku kvůli tomu, že je neklidný, podrážděný, pomalý.
 • Psychické poruchy. Pedikulóza způsobuje znechucení a znechucení okolních lidí, kvůli tomu má dítě na psychologický tlak, má špatnou náladu, depresi, pocit hanby.

Odrůdy

Pediculóza je způsobena třemi typy parazitů. Každý z nich způsobuje svůj vlastní typ onemocnění:

 • Hlava Louse žije, plemeno na pokožce hlavy. Toto onemocnění postihuje děti a lidi, kteří vedou asocialní životní styl.
 • Pubic. Kůže šourku nebo pubis je postižena, se silnou infekcí mohou paraziti žít na řasách, obočí, podpaží, prsa u mužů. Častěji se onemocnění přenáší prostřednictvím pohlavního styku, ale je možné infekci prostřednictvím běžných předmětů: lýko, lůžko, ručník a další hygienické předměty.
 • Šatník. Tito paraziti žijí v záhybech prádla a oděvu. Krmí se krví lidí z oblastí kůže, s nimiž se věci dostávají do styku (krk, dolní část zad, atd.).

V moderním světě je nejčastější formou pedikulózy hlavou, která se vyskytuje u dětí. To je dáno skutečností, že lidé této věkové skupiny jsou častěji v samostatném týmu a nedodržují nezbytná pravidla osobní hygieny. Podle statistik nejvíce infikovanou skupinou občanů jsou mladí lidé ve věku 15-25 let a poté jsou nejčastěji nemocné děti a dospívající do věku 13-14 let.

Komplikace

Kousání vši způsobují vážné svědění, takže když se tyto místa pokoří na pokožce na hlavě, tvoří se krusty, které mohou hnisat při připojování sekundární infekce. Pediculóza je komplikována impetiginózním ekzémem, pyodermem a velmi těžkou formou, vlasy se rozevírají do spletitých, které páchají hnilobou. Na vašich tělech vši nést různé infekční nemoci, z nichž nejnebezpečnější je tyfus.

Jak detekovat vši u dítěte

Pedikulózu u dětí zjišťují rodiče, dětský pediatr nebo zdravotní sestra v dětské instituci. Je velmi důležité správně a včas identifikovat onemocnění, protože příznaky jsou velmi podobné jiným onemocněním (například se svrabem). Hlavní způsoby:

 • Rodičovská diagnóza v tomto případě pro sebe-detekci choroby musí provést vyšetření časové a okcipitální oblasti. Pečlivě si přečtěte vlasy a pokožku pro pohodlí, rozdělené na dělení. Hlaváček (dospělý) velikosti až 4 mm, podlouhlý, šedavý nebo bělavý. Hlavním příznakem dítěte je zjištění živých niti nebo dospělých parazitů na pokožce hlavy, ale mohou být nalezeny pouze se silnou infekcí. Je velmi snadné odlišit hmyz od lupin. Nits nejsou odděleny od vlasů, a když je rozdrtíte, uslyšíte kliknutí.
 • Lékařská diagnostika, kterou provádí pediatr. Pro tuto metodu se používá dřevo. Při použití jsou živé nití zářivě modré barvy. V případě zjištění infekce dítěte důkladně prověřte všechny osoby, které ho kontaktovali. Při velkém rozšíření nemoci je instituce uzavřena pro karanténu. Při diagnostice této patologie musí lékař provést diferenciální diagnostiku s dermatitidou, kopřivkou, ekzémem nebo psoriázou.

Jak odstranit vši

Léčba pedikulózy se vyskytuje doma. Chcete-li se zbavit této nemoci třemi způsoby. Podrobný popis každého z nich:

 1. Chemická metoda je založena na léčbě hlavy dítěte různými krémy, šampony, aerosoly a lotiony proti pedikulám. Doporučuje se konzultovat lékaře před použitím jakékoli léky. Pokud jste začali bojovat s pedikulózou sami, pečlivě si vyberte drogu a nezapomeňte si přečíst instrukce.
 2. Mechanickou metodou je hřeben a ruční odstraňování nití, dospělého hmyzu. Postup se nejlépe provádí v dobrém světle. Je nutné hřebetnout hustým vlasovým hřebenem a poté popraskat každým vláknem vlasů, odstranit dospělé parazity a jejich vejce.
 3. Komplexní způsob, který je považován za nejefektivnější. Za prvé, vlasy jsou chemicky ošetřeny jakýmkoliv účinným prostředkem pro vší hlavičky a potom se provádí česání a ruční ošetření. Pediatři doporučují tuto metodu používat k léčbě tohoto parazitárního onemocnění.

Přípravy

Pedikulóza pro děti je vyráběna v různých dávkových formách, může to být šampon, masti, emulze, aerosol, krém, krém, prášek, roztok. Dětské přípravky pro vší (insekticidy) se vyrábějí na základě tří účinných látek:

 • Permethrin je látka s neurotoxickým účinkem (imobilizuje živý hmyz a ničí ryby). V poslední době byly přípravky založené na této látce neúčinné a po jejím použití bylo pozorováno přežití vší. Nejčastější léky: Nittifor, Knicks krém, Medifox, Nok.
 • Malathion je látka, která paralyzuje vous a proniká do hmyzu a otravuje ji zevnitř. Je klasifikován jako silný insekticid a používá se, když běží forma pedikulózy, jestliže jiné prostředky nejsou účinné. Přípravky založené na této aktivní složce: Malathion, Pedilin, Novaktion.
 • Phenotrin je jedním z nejbezpečnějších léků pro děti, protože je méně toxický. Paralyzuje dospělého hmyzu, ale nekoná na nits, proto je neúčinný. Použijte lépe na počátečních projevech onemocnění. Mezi tyto léky patří: Parazidóza, Itax. Pro děti mladší než 2,5 roku je povoleno pouze použití přípravku Phenotrin Lotion.

Pedicidní prostředky pro děti mohou být různé odrůdy, které jsou vytvořeny s použitím velkého množství účinných látek. Mezi tyto léky patří:

 • Kombinované léky, které obsahují dvě nebo více účinných látek. Jedná se velmi efektivně, zatímco zničí živé parazity a nits. Složení těchto fondů: Permethrin, Butoxid, Piperonil, Pirethrin. Nejčastějšími jsou: rákos, dvojice Plus, piperonylbutoxid.
 • Přípravky z rostlinných nebo syntetických olejů. Nejznámější znamená Paranit na bázi jasanu a anýzu. Tyto látky zabraňují proudění vzduchu k hmyzu, po němž zemřou. Minerální oleje léčí pokožku škrábání na hlavě a suché, zničí vajíčka parazitů.
 • Benzylbenzoát, který se vyrábí ve formě 10%, 20% masti nebo ve formě 10% emulze. Nástroj se používá pro děti od 3 let výhradně na lékařský předpis. Tato účinná látka se může hromadit uvnitř parazita a zničit ji a larvy a většina z nich umírají (některé mohou přežít). Benzylbenzoát obsahuje antibakteriální složku, která zastavuje reprodukci různých bakterií a vývoj sekundární infekce.

Domácí ošetření

Léčba pedikulózy u dětí doma může být provedena různými způsoby. Nejslavnější z nich jsou:

 • Bylinné přípravky, které obsahují přírodní esenciální oleje a rostlinné výtažky, jako je anýz, pelargónie, bazalka, rozmarýn. Mají insekticidní účinek. Účinek této metody nebyl prokázán, a proto lékaři nedoporučují jeho použití.
 • Elektrický hřeben, který zničí vši tím, že vybije elektrický proud. Použití tohoto zařízení je možné pouze na suché vlasy z bezpečnostních důvodů. Tato metoda nezaručuje vysokou účinnost.
 • Manuální ničení vší a nití. Hmyz se usmrtí rozdrcením mezi nehty. Účinnost této metody není vysoká, protože někteří paraziti se mohou vrátit zpět do kontrolovaných oblastí pokožky hlavy a osoba, která provádí inspekci, vystavuje riziku kontracepce pedikulózy.
 • Oholejte hlavu plešatou. Tato kardinální metoda se využívá k rehabilitaci domova v znevýhodněných rodinách.

Kombinování vší

Metoda česání vši je velmi stará, ale je považována za účinnou, pokud jsou dodržována několik pravidel. Je důležité tuto metodu použít čtyřikrát v pravidelných intervalech dvou týdnů. Postupujte po důkladném mytí vlasů. Pak by měly být aplikovány silnou vrstvou kondicionéru, hřebenem s hřebenem se vzácnými zuby.

Jak zacházet s pedikulózou u dětí?

Moderní arzenál farmakologických látek je poměrně široký - pedikulóza u dětí je rychle a účinně léčena. Včasnost a správný léčebný režim budou klíčem k úplnému zotavení.

Pedikulóza u dětí je spíše strašná, ale léčitelná nemoc.

Příčiny a způsoby infekce

Pro školáky a děti navštěvující mateřskou školu jsou častými příčinami infekce:

 1. Kontakty v týmu. Dítě s pedikulózou se v těsném kontaktu s ostatními dětmi stává zdrojem infekce. Hmyz je schopen rychle změnit místo, plazil se na oblečení a vlasy kteréhokoli člena týmu.
 2. Použití kontaminovaných předmětů. Všichni nežijí jen na těle dítěte. Jejich stanoviště se stává osobními věcmi (ručníky, hřebeny, vlasy), ložní prádlo, oděvy, klobouky, měkké hračky. Některé z těchto položek představují nebezpečí infekce ostatním.
 3. Místa hry a odpočinek. V pískoviště, na pláži, řece, si paraziti udržují svou vitalitu až 2 dny.
 4. Místa lidí v dopravě, bazénu, vanu nebo kadeřnictví. Všudy se mohou nacházet po návštěvě těchto míst.

U kojenců existuje také nebezpečí infekce v kontaktu s dospělými nemocnými. Všichni se mu plazili, když se krmili, byli v rukou a zůstali v posteli.

Pro parazity je třeba vypít jen na prázdný žaludek.

Důvody pedikulózy pro teenagery mohou být raným sexuálním vztahem. V tomto případě je pravděpodobné, že bude detekovat nejen infekce pohlavních orgánů, ale také všité vši.

Symptomy - jak se vyskytuje pedikulóza?

DŮLEŽITÉ INFORMACE! Prostředky k odstranění parazitů, které působí okamžitě. Čtěte více >>>

Známky pedikulózy u dětí:

 1. Svědění. Dítě neustále škrábá hlavu v místě hmyzu - u chrámů a zadní části hlavy. Jeho intenzita je tak silná, že často způsobuje krvácení na hlavě.
 2. Charakteristické podráždění pokožky hlavy. Kapalina, která se objeví při kousnutí parazita, je alergen. Dráždí kůži. Při pohledu na tato místa jsou viditelné opuštěné zarudnutí.
 3. Vejce parazitů (nits). Všude v životním cyklu představují až 400 vajec. Na vlasy vypadají jako malé (až 1 mm) oválné koule různých barev (průhledné, šedavé, bílé). Živý nit je určen charakteristickým kliknutím během stlačování.
 4. Všichni. U dospělých je podlouhlé tělo hnědé. Lice samotná může být vidět velmi zřídka, pouze se silnou infekcí.
 5. Poruchy spánku, neklidné chování. Svědění z uhryznutí zbavuje tělo dítěte řádného spánku a odpočinku.
 6. Psychický stres. Skutečnost takového onemocnění a strach z negativní reakce ostatních způsobují, že se dítě cítí ohromeno.

Jedním z hlavních příznaků pedikulózy je svědění.

Kterákoli z těchto znaků (jednotlivě nebo v komplexu) by neměla být ponechána bez pozornosti rodičů.

Jak zacházet s pedikulózou u dětí?

Léčba pedikulózy nevyžaduje klinické vyšetření a provádí se různými způsoby doma s přihlédnutím ke stupni infekce.

Mechanické metody

Tyto metody jsou nejvhodnější - jsou jednoduché, účinné a nejsou nebezpečné. Kombinace parazitů se speciálním kovovým hřebenem je nejčastější mezi nimi.

Podstata procesu:

 • umyjte si vlasy šamponem;
 • zapněte jasné světlo;
 • vložte bílou ubrousek a položte na ni hlavu;
 • mokré vlasy česané, rozdělené na prameny, každý hřeben po celé délce;
 • pravidelně umyjte hřeben s vodou nebo octem;
 • šampon a znovu vysušte hlava;
 • suché vlasy znovu hřeben hřeben, pak - speciální hřeben.

Větrání česání je jednou z nejúčinnějších metod.

Aby se předešlo opakování onemocnění, tento postup se provádí 3-4 krát v intervalu 3 dnů. Plešatost hlavy je považována za jinou mechanickou metodu léčby pedikulózy, ale kvůli její radikální povaze se zřídka používá.

Efektivní a bezpečné léky:

 1. Permethrinová masť. Princip použití: rovnoměrně rozdělovat místa výskytu parazitů, po 10 minutách opláchnout šamponem. Počet procedur je 1-2 s intervalem 3 dnů. Doporučuje se při léčbě dětí od 2 měsíců.
 2. Nyx Aplikujte na vyprané vlasy a pokožku hlavy, vypláchněte po 10 minutách. Zpracování se provádí dvakrát s přestávkou 7 dní. Povoleno k použití u dětí od 6 měsíců.
 3. Nittifor. Ošetřte infikovanou oblast rovnoměrně mastí. Doba expozice na pokožce - 40 minut. Obvykle je boj proti parazitům omezen na 1 čas. Povolený věk - děti po 1 roce.

Před použitím nittiforové masti si přečtěte pokyny.

Použití každé masti má vlastnosti popsané v pokynech.

Spreje

Spreje nejsou o nic méně populární kvůli snadnému použití. Pro děti doporučujeme:

 1. Pár Plus. Stříkací sprej na vysušené vlasy a pokožku hlavy, držte 10 minut. Umyjte běžným šamponem. Opakujte postup po 7 dnech. Používá se pro děti od 2,5 roku.
 2. Avalanche. Nastříkejte na vlasy a nechte 30 minut. Zakryjte hlavu dodaným krytem. Pro efektivnější výsledek se doporučuje dokončit postup umytí hlavy agentem stejné značky. Určeno pro děti ve věku 2 let.
 3. Tady. Naneste na umyté suché vlasy. Nechte 45 minut (nepotiahnuté), poté opláchněte šamponem, nejlépe dvakrát. V případě potřeby opakujte léčbu po týdnu. Použití drogy je povoleno pro děti nad 3 roky.

Sprej stojí pouze suchou hlavu.

Lékárny nabízejí i jiné typy postřikových přípravků pro vší. Výběr každého z nich je dohodnut s lékařem.

Jakékoliv parazity mohou být vyhoštěny doma. Jen nezapomeňte pít jednou denně.

Šampon

Používání takových léků je pro spotřebitele známé. Bezpečné šampony pro tělo pro děti:

 1. Nyx Suché čisté vlasy pro zpracování drogy a nechte 10 minut, opláchněte vodou. Chcete-li výsledek opravit, opakujte relaci po týdnu. Povoleno k léčbě dětí po 6 měsících.
 2. Nit Fri - přírodní šampon. Tento přípravek ošetřete mokrými vlasy, energicky masírujte a omyjte si vlasy. Použití pro děti starší než 1 rok.
 3. Paranit. Suché vlasy pro zpracování drogy a po 10 minutách opláchněte vodou. Další návštěva se uskuteční za 7-10 dní. Používá se pro děti starší 3 let.

Šampon pro péče o miminko

Lidové prostředky

Existují situace, kdy má dítě alergii na chemikálie. Pak je lepší použít lidové prostředky:

 1. Geranový olej 5-6 kapek oleje smíchaného se šamponem a pěnovou hlavou. Po 3 minutách opláchněte vodou. Postupujte po celý týden.
 2. Rapek. Suchá nebo čerstvá tráva (100 g) vařte 1 litr vroucí vody. Výsledný vývar se přidává do vody při mytí vlasů. Použijte až do úplného vyloučení parazitů.
 3. Brusinky s medem. Stlačte šťávu ze 100 g bobulí, která je smíchána s medem (1 čajová lžička) a protřepte postižené místo. Opakujte po dobu 7 dní.

Geranový olej - lidový lék, který je smíchán se šamponem

Při nepřítomnosti účinků lidových prostředků konzultujte odborníka. Doporučuje kombinaci, která je bezpečná pro zdraví.

Ochrana před všemi

Série akcí rodičů:

 • pravidelně prozkoumejte vlasovou čáru pomocí častého hřebene;
 • vybrat vhodné účesy pro děti: chlapci - krátce řezané, dívčí vlasy by měly být odstraněny a upevněny na zadní straně hlavy;
 • v případě ohrožení infekce používejte odpuzující prostředky k ochraně;
 • sledovat čistotu osobních věcí dítěte, jeho ložní prádlo a hračky;
 • pravidelně provádějte mokré čištění bytu.

Pečlivě sledujte čistotu domu a osobní předměty.

Úkolem rodičů je podnítit odpovědnost dětí a péči o ně, zejména v době výskytu ohniska pedikulózy.

Zatímco dítě je ve škole, preventivní opatření pomohou zabránit infekci:

 • nepoužívejte věci jiných lidí a nedělejte své;
 • denní mokré čištění ve třídě;
 • zavést hygienické normy a opatření proti epidemii prováděné ve školách.

Rodiče by se měli také starat o bezpečnost dětí v mateřské škole:

 • používejte pouze samostatnou skříňku pro věci;
 • nenechávejte oblečení na obyčejných věšácích nebo bez dozoru;
 • zvolit bezpečnostní profylaktiku a používat ji během epidemie v mateřské škole;
 • požádejte ošetřovatele, zda má skupina deník pro výuku dítěte;
 • Pokud má dítě vąe, oznamte zdravotní sestru mateřské školy.

Zanechání věcí v běžných šatnách vás vystavuje riziku, že se na vás něco nakazí.

Komplexní preventivní opatření - účinný prostředek ochrany proti infekci pedikulózou.

Můžu jít do školy, mateřské školy s pedikulózou?

Pokud se pedikulóza objevuje u dítěte navštěvujícího školu nebo mateřskou školu, pak jsou rodiče povinni provést následující kroky:

 • ohlásit to zdravotnickému personálu instituce;
 • nechte dítě doma;
 • Způsob léčby by měl být dohodnut s lékařem a po jeho ukončení obdržel lékařský průkaz.

Účast školní třídy nebo skupiny v mateřské škole během této nemoci je nepřijatelná. Může se vrátit do školy nebo do mateřské školy pouze po léčbě.

Jak se vyhnout reinfekci?

Dokonce i když léčba pro pedculus prošla dobře, stále existuje šanci, že ji znovu dostaneme. Aby se tomu zabránilo, musí rodiče:

 • sledovat stav srsti a kůže dítěte;
 • během období propuknutí pedikulózy chránit vhodnými odpuzujícími látkami;
 • mluvit s dítětem a vysvětlit mu, že je třeba jednat.

Abyste se vyhnuli opakovaným infekcím, dodržujte doporučení lékaře a sledujte stav pokožky hlavy

Měli byste informovat rodiče spolužáků a přátel o skutečnosti o nemoci. Měli by zkontrolovat své děti a (pokud je to nutné) zahájit léčbu.

Jaká je nebezpečná pedikulóza pro dítě?

Pedikulóza je infekce, kterou lék dokáže vypořádat rychle a efektivně. Nicméně, když je formulář spuštěn, pokožka hlavy je pokryta zraněními s nadýcháním v důsledku poškrábání. Mohou se stát ohnisky sekundární infekce, někdy nebezpečné.

Při extrémním stupni onemocnění se vlasy srážejí do těsných hrbolků (rohoží), které vyzařují nepříjemný kašovitý zápach. Kromě toho vši - nosiči onemocnění. Mezi nimi je tyfus nejtěžší.

Zahajovaná pedikulóza - to jsou rohože, rány s nadýcháním a související infekce.

Život a zdraví dětí v prvních letech jejich života velmi závisí na odpovědnosti okolních dospělých. Úkolem rodičů je věnovat pozornost jejich dítěti a učit jej, aby dodržoval základní hygienické předpisy.

Hodnotit tento článek
(3 hodnocení, průměrné 5.00 z 5)

Pro Více Informací O Suché Vlasy