logo

Dětská pedikulóza: odkud pocházejí vši na hlavě u dětí a jak je léčit?

Navzdory předsudku, že pedikulóza je onemocnění výhradně pro děti ze znevýhodněných rodin, vši lze dokonce nalézt i u dětí, které jsou vychovávány za nejdokonalejších podmínek.

Pediculóza je poměrně běžné onemocnění, které kromě nepohodlí může způsobit poměrně vážná onemocnění.

Jaká je příčina této nemoci a co se zdá?

Co je to pedikulóza?

Chcete-li zjistit, že vaše dítě má vši, může být následující:

 • přetrvávající svědění;
 • detekce nití na vlasu;
 • přítomnost dospělého hmyzu.

Kdo jsou ohroženi dětmi?

Jak bylo uvedeno výše, děti z dysfunkčních rodin jsou v první řadě ohroženy, kde je hygienu poskytována minimální doba a je povolen kontakt s jinými infikovanými lidmi.

V tomto případě se nemoc velmi rychle šíří z dítěte na dítě.

Navíc se všichni často nacházejí ve školním věku a děti předškolního věku, kteří mají kontakt s již infikovanými dětmi. Často jsou to děti z velmi bohatých a čistých rodin.

Jinými slovy, žádné dítě není imunní proti vši, zvlášť pokud často komunikuje se svými vrstevníky!

Co způsobuje vši u dětí?

Hlavní důvody pro výskyt vší zahrnují:

 1. kontakty s infikovanými vrstevníky, kteří jsou například ve škole, mateřské škole nebo v sekci;
 2. používání cizích hřebenů, zejména tato položka je relevantní pro dívky ve věku základní školy, které jsou zvyklí sdílet s přáteli absolutně všechno;
 3. nosit klobouky jiných lidí, jen pár vteřin montáže, takže vši najdou nového majitele;
 4. zanedbání hygienických pravidel.

Odkud pochází onemocnění?

Pedikulóza může být infikována na jakémkoli místě, kde je velký počet lidí, například ve škole, mateřské škole a dokonce i na klinice.

Kromě toho je v ojedinělých případech možné infekci hlavou vši, když se hlava dítěte dostala do vlasů s nití na zcela nestandardních místech, například ve veřejné dopravě. Můžete také dostat pediculóza návštěvou bazénu.

Můžu se ze zvířat dostat špatně?

Není žádným tajemstvím, že domácí zvířata trpí všemi ne méně než lidmi. Nicméně je třeba si uvědomit, že parazity vši na zvířatech nejsou přenášeny na osobu, přestože patří ke stejným druhům.

Rodiče by tedy neměli mít strach, že kontakt jejich potomků s neznámou kočkou nebo psem skončí s pedikulózou.

Mohla by být zdůrazněna příčina onemocnění?


Dalším běžným mýtem je vzhled stresových vší. Nezapomeňte, že vši jsou skutečný hmyz a žádná zkušenost z nich neučiní, aby se z ničeho neobvyklým způsobem dostali.

Jediný způsob infekce je vniknutí hmyzu a nití z jedné osoby do druhé.

Ideální podmínky pro rozvoj této nemoci

Ideální podmínky pro vývoj vši lze připsat zanedbání hygienických norem. Nedostatek včasného vyšetření na pedikulózu vede k tomu, že se hmyz rozmnožuje obrovskou rychlostí a způsobuje dětem strašlivé svědění.

Kromě toho infekce škrábance na pokožce může proniknout do krve a způsobit vážná zranění a vředy.

Příčiny sekundární infekce

Nic nebrání tomu, aby se hmyz pevně usadil na hlavu dítěte, zvláště pokud rodiče nevyvodili závěry a nezjistili zdroje primární infekce, například komunikace jejich potomků s infikovaným dítětem zůstala stejná.

Prevence pro dítě

Abyste snížili riziko vývoje pedikulózy u svého dítěte, postupujte podle jednoduchých pravidel, jak postupovat:

 • Učte svého syna nebo dceru, aby nosili oblečení a klobouky jiných lidí;
 • Řekněte svému dítěti, že hřeben je čistě individuální položka.

Nejlépe, pokud má doma vlastní kartáč, který se ani rodiče nedotknou;

 • vyhnout se kontaktu dítěte s dětmi z neúspěšného prostředí;
 • Pravidelně provádějte preventivní prohlídky, a to zejména pro děti, které navštěvují mateřskou školu a základní školu.
 • Je nesmírně důležité znát hlavní zdroje napadení všemi a mít představu, jak chránit vaše dítě před infekcí.

  Příčiny vši u dětí: odkud pocházejí a proč jsou na hlavě dítěte nahuštěny?

  Nebezpečné, nepříjemné onemocnění pokožky hlavy, a to jak u dospělých, tak u dětí, je pedikulóza a jinými slovy vši.

  Podřízeni této nemoci jsou děti často předmětem posměchu a šikanování jejich vrstevníky. Nejsou to však nejhorší: infekční onemocnění je pro zdraví zdraví nebezpečné a vyžaduje okamžitou léčbu. Odkud pocházejí baby vši? Pokusíme se to dohlédnout dohromady.

  Co je to pedikulóza u dětí?

  Pediculóza (v národním lexikonu "vši") je infekční onemocnění způsobené ektoparazitovým hmyzem, který sání krve, který je umístěn ve vlasové části těla nositele. Toto onemocnění je doprovázeno bolestivostmi uhryznutím vši, svěděním, vyrážkou s důsledky: česání a infekce kůže.

  Pediatrický dermatolog nebo pediatr může snadno diagnostikovat pedikulózu u dětí s vizuální prohlídkou nebo speciální dřevěnou lampou.

  Pro léčení dětské pedikulózy se používají speciální insekticidní šampony a přípravky, například: Nyuda, Pedikulen ultra, Paranit, Para plus. Nedodržení pravidel osobní hygieny a nečinnosti v případě, že se vši objevují, může vést k zapletení vlasů způsobenému vylučováním hmyzem, výskytem vředů a poškozením vlasových folikulů. Nits, prázdné vejce, vši a jejich výkaly se objevují na hlavě dítěte.

  Kdo je v nebezpečí?

  Bohužel děti ve věku do 14 let jsou na druhém místě podle věkových statistik infekcí hlavolamy. Na prvním místě jsou osoby ve věku 15 až 24 let, třetí - osoby ve věku od 35 do 50 let.

  Odkud pocházejí všesky u dětí? Existuje názor, že tato nemoc je široce rozšířena u dětí vyrůstajících ve sociálně znevýhodněných podmínkách, ale to je daleko od případu.

  Každé páté dítě, bez ohledu na sociální postavení, trpí pedikulózou, je téměř každé dítě, které je v kontaktu s nosičem infekce, ohroženo.

  Příčiny

  Jaké jsou příčiny vší u dětí? Jednou z hlavních příčin pedikulózy u dětí je infekce prostřednictvím blízkého kontaktu od nemocného dítěte k zdravému. Na první pohled je nemožné pochopit, zda dítě má vši, a zakázat komunikaci jeho potomků se svými vrstevníky je prostě divoký.

  Co jiný způsobuje vši na hlavě dítěte? Všude můžete dostat vši: ve škole, mateřské škole, ve dvoře prostřednictvím běžných hygienických výrobků nebo během hry. Dlouhé a husté vlasy jsou nejvíce náchylné k této nemoci.

  Doba trvání jedné rodiče je v průměru mírně delší než měsíc, během které může žena položit až 400 vajec, které se po dvou týdnech stanou reprodukčními. Infikované pedikulózou, děti spí špatně, nervózní a podrážděné. Silné svědění přispívá k zjemnění pokožky hlavy až k tvorbě krvácejících ran a krešťů.

  Příčinou výskytu pedikulózy u dětí může být také oslabená imunita, která může hrát významnou roli při vývoji ektoparazitického hmyzu, stejně jako nehygienických stavů. Můžete si vyzvednout vši ve veřejné dopravě, v kadeřnických salonech, lázních apod.

  O příčinách vší se mohou z videa naučit:

  Všichni mýty

  Jednou z nejčastějších mylných představ, ze kterých jsou vši infikováni, je předpoklad, že vší vši mohou být přenášena ze zvířat na člověka. Živé blechy nebo vši samozřejmě mohou člověka kousnout jednou, ale jejich hlavním stanovištěm je zvíře, ať už je to kočka nebo pes, nebo dokonce papoušek.

  Dalším falešným slyšením, u kterého jsou vši v dětech, je výskyt vší na nervy půdy nebo pod silným stresem.

  Všichni jsou přenášeni pouze od infikované osoby ke zdravému. Žádné další možnosti výskytu onemocnění neexistují. Dokonce i nehygienické podmínky nejsou příčinou pedikulózy, ale zvyšují pravděpodobnost výskytu infekce.

  Proč se mohou znovu objevit vąe

  Proč dítě stále (často) má vši? Opakování výskytu vši v dětství je možné ze dvou důvodů:

  1. Od infikovaného nosiče k dítěti, které už bylo nalito z parazitů. To se často děje během epidemie pedikulózy, například ve škole nebo v mateřské škole, kdy nebyla léčba prováděna současně.
  2. Zdroj parazitů zůstal kvůli nekvalitní léčbě nebo nespolehlivé volbě léků. Dospělí zemřou a vejce mohou zůstat neporušená. V takovém případě po několika týdnech se z vajíček mohou objevit životaschopní a reprodukční jedinci, což způsobí relaps z pedikulózy.

  Prevence pedikulózy

  A přesto, pokud má dítě vši - co dělat v tomto případě? Dodržování základních pravidel, o kterých by měli rodiče vědět, umožní, aby bylo dítě co nejvíce chráněno před zamořením všemi. Prevence pedikulózy u dětí je zlepšení hygienické disciplíny dětí, vysvětlující pravidla osobní hygieny a čistoty.

  Pravidelná výměna ložního prádla a spodního prádla v kombinaci s pravidelným koupáním dítěte v čisté vodě s vhodnými čisticími prostředky. Praní prádla v horké vodě a důkladné čištění místností, kde se nacházejí děti, pomůže zamezit vzniku hmyzu sání krve.

  Velmi důležitým bodem je systematické vizuální vyšetření dětí a při zjištění nidusu je nemoc okamžitě izolována a včas léčena.

  Pouze rodiče sami sobě mohou zbavit rodiče vážných potíží spojených s vší hlavě. Podívejte se na životní styl vašeho dítěte, jeho okolí. Vzdělávání, včetně výuky čistoty, pomůže vyřešit mnoho otázek.

  Co způsobuje vší hlavě

  Když si člověk uvědomí, že má vší hlavě vši, okamžitě vzniknou logické otázky - odkud pocházejí a proč se to stalo? Koneckonců, pokud jsou životní podmínky v bezpečí, zachovává se hygiena a nejsou tam žádné momenty kontaktu s infikovanými lidmi, zdá se, že parazité prostě nevypadají. Ale ve skutečnosti jsou příčiny vši vždy vysvětlitelné a každý by o nich měl vědět.

  Jak pochopit, že se vši objevily

  Není vždy možné určit, že hmyz je v hlavě zalomený, můžete okamžitě. Když je postižena jediná osoba (na samém začátku infekce), neexistují žádné zjevné známky pedikulózy, proto není možné tuto skutečnost v této fázi pochopit včas. Později, když se populace mírně zvyšuje, objevují se také první příznaky infekce:

  • přetrvávající svědění;
  • stopy poškrábání na pokožce hlavy, nakonec se stanou krustou;
  • zánět zranění z kousnutí;
  • kousnutí uškrcuje nejen na chlupaté zóně, ale i za ušima, na krku podél linie vlasů;
  • na chlupy pár centimetrů od kůže viditelně připevněných nití;
  • dospělí jedinci se stanou znatelnými;
  • modré skvrny v skusních místech způsobené injekcí zvláštního tajemství s vousem bránícím srážení krve.

  Po čase, po infekci s vší hlavěmi se objevuje závažnější fáze: vlasy začínají vypadat nešikovně, stávají se matné, matné. Kvůli mnoha bělavým barvám se zdá, že hlava je pokryta lupinami. Kvůli svrbení je spánek neustále narušován, existuje neustálá touha neustále škrábat hlavu.

  Můžete si všimnout výskytu vši u dětí tím, že jejich zvýšená rozmary a úzkost. Rušili spánek, pera jsou neustále přitahována k hlavě a poškrábáním. Pokud se podíváte na hlavu dítěte, mohou být vši a vši snadno vidět.

  Pokud je infekce závažná, osoba má zvětšené lymfatické uzliny, teplota může vzrůst a vzniknout alergie.

  Příčiny vši

  Nejhorší je, že důvody jsou tak banální a běžné, že nikdo není imunní proti infekci vší hlavě. A nezáleží na tom, zda osoba vede zdravý životní styl a respektuje hygienu, nebo je doslova bez domova. Hmyz je skoro všude a kde přesně je můžete "spojit" na hlavu - nikdy předpovědět.

  Co způsobuje vší hlavě:

  • kvůli nehygienickým životním podmínkám, kde jsou úzkým kontaktem lidé řetězováni;
  • v mateřských školách, táborech a školách, kde děti přátelského davu ve svých telefonech zajímají zajímavé předměty, obrázky, fotografie a videa, hrají hry pro kontaktu atd.;
  • vzhledem k blízkosti lůžek v mateřských školách;
  • v mrzutí (veřejná doprava, panika v extrémních situacích atd.);
  • v holičství, pokud neopatrní mistři špatně zvládnou nástroje;
  • v obchodech, když se pokoušejí o klobouky nebo oblečení s kapucí bezprostředně po infikované osobě;
  • v procesu boje (sportovní nebo uliční);
  • v uprchlických táborech nebo věznicích, kde hygiena není na správné úrovni;
  • s blízkými objetí, důvěrnými kontakty;
  • méně často - při koupání bezprostředně po infikovaném nebo v bazénech, pokud se voda neustále mění v čase nebo při plavání v blízkosti nemocných vší (protože louci tolerují pobyt na vodě po nějakou dobu);
  • z použití předmětů pro domácnost a hygieny (kartáčky na vlasy, špendlíky, klobouky, polštáře, vlasové kravaty atd.);
  • může pacient potlačit hmyz vlnou hlavy na vlasy zdravého člověka, který stojí vedle něj.

  Jinými slovy, není nutné, abyste byli špinaví nebo žili v nehygienických podmínkách, aby se dostali do pedikulózy. Můžete se dostat hmyzem kdykoliv a téměř kdekoli.

  Co se stane po infekci

  Začátek vývoje kolonie lýce se začne pouze tehdy, když dva jedinci s různým pohlavím nebo jedna žena připravená položit vajíčka (oplodněná) narazí na hlavu.

  Jakmile se v novém "obytném prostoru" hmyz okamžitě začne dělat svou špinavou práci - živit se krví oběti a množit se. Po ukládání vejce za jeden a půl nebo dva týdny se budou narodit noví jedinci (jeden z každého z nich). Jen za jeden den může žena položit 2 až 4 vajíčka a ve svém životě (30-40 dní) - až 140. To je velmi, což znamená, že se kolonie rychle šíří. Proto, pokud nejprve člověk nerozumí, že je nakažený, brzy se všité hlavy budou projevovat ve své slávě se všemi následnými následky.

  Vší hlavičky se živí pouze lidskou krví. Po propíchnutí pokožky injektují zvláštní tajemství, které nedovoluje rychlé koagulaci krve, což usnadňuje proces odsávání. Lidé, kteří jsou náchylní k alergiím, často mají reakci na toto tajemství, které bude vyžadovat léčbu.

  Modravý nádech pokožky kolem rány, který je výsledkem injekce stejné látky, může způsobit skus.

  Mýty o vzhledu vši na hlavě

  Existuje několik nepodložených předpokladů o výskytu parazitů. Tyto verze jsou tak nelogické, že někdy je opravdu překvapením, totiž bohatá lidská fantazie:

  1. Vši se objevují kvůli nečistotám. Ukazuje se, že pokud není hlava vypláchnuta, pak i při absenci kontaktu s nemocnými a infikovanými věcmi budou parazity pocházet nikam. Otázka: jak? Koneckonců, pokud v nepotažených kontejnerech není žádný hmyz nebo nits, pak odkud mohou pocházet v zásadě? Ano, je to všudypřítomné pro vší v bezobratých vlasech (v nich se snadno ukrývá), ale čistá, ne mastná pleť, která je mnohem snazší proniknout a pak vysávat krev, je vhodnější pro její výživu. Samotná špína však není příčinou vši.
  2. Všichni se mohou objevit skákání z bolavé hlavy do zdravé. Toto stanovisko je také špatné. Hlava krveprolití nemůže ani skákat ani létat. Oni ale jen dostatečně rychle procházet, aby měli čas pro pohyb z jedné hlavy do druhé s krátkodobým kontaktem s vlasy.
  3. Hmyz se může objevit kvůli stresu, obavám. Aby se nervy staly příčinou infekce, vši musí neustále sedět někde v hlavě (a ne pozoruhodně, aniž by se ukázali dlouho), a plazit se a začít žít, když se člověk příliš obává, obává se. Ale takové "skrýt a hledat" je fyzicky nemožné všem. Jsou to také živé organismy, které musí jíst, reprodukovat a stav anabiózy není pro ně zvláštní. Pokud věříte tomuto mýtu, paraziti by měli také cítit stresový stav člověka, aby se dostali ven ve správnou chvíli a začali se rozvíjet. Závěr - verze je nejprve zábavná.
  4. Vši mohou být infikováni zvířaty. To je nemožné. Vší hlavičky se živí výlučně lidskou krví a nikdo jiný nepotřebuje. Zvířata mají své vlastní parazity, ale ne lidské vši.
  5. Všichni nepřežijí čerstvě zbarvené vlasy. Pokud zbarvíte vlasy agresivním složením barvy, většina lidí, kteří žijí na vaší hlavě, zemře. Ale ne to, že všechny hlasování. A dokonce i nejvíce žíravé barvy nebudou mít žádný vliv na nits, a brzy se objeví nové krveprolití.
  6. Můžete získat nits. Chyba zde je, že se mohou pohybovat jen dospělí hmyz. Nit je pevný, protože je pevně přilepený na vlasy se speciální lepivou hmotou, je obtížné dokonce hřebenit nebo roztrhat. A to znamená, že sama nemůže dostat zdravou hlavu.
  7. Pedikulóza se vyvine, pokud se mu na hlavě dostanou cizí vlasy. A to není tak, protože trvá několik dní, než se vši dostanou vši. Ale jak mohou cizí vlasy po celou dobu zůstat na hlavě, aniž by byly připojeny? Před hmyzem se bude chovat či omyt. Ale i kdybychom předpokládali, že vlasy spadly na zdravou hlavu s už zralým vajíčkem a z ní vylomenou vousy, kolonie se stále nemohly vyvinout z jednoho důvodu: vši potřebují pár pro oplodnění. A pokud je jediný jedinec, reprodukce není možná. V tomto případě bude krveprolitář prostě žít sám ve vlasu člověka ve správnou dobu a zemře, kvůli tomu, jaký má příroda, aniž by se narodil nějaký potomk. Pokud ji samozřejmě jeho nositel nezjistí dříve.

  Žádný z těchto mýtů není schválen. Způsoby přenosu pedikulózy - pouze kontakt domácí, a nikdo jiný. A zda se vši mohou objevit sami - odpověď je nyní zřejmá.

  Předcházení infekcí

  A přesto, že se nemluví sám sebe a nezíská pedikulózu, každý má šanci. Základní prevence - to je to, co vždy přijde na záchranu, pokud se potřebujete chránit před problémy:

  • udržovat hygienu;
  • usilovat o to, aby se vyhnuly kontaktu se znevýhodněnými a antisociálními skupinami obyvatelstva;
  • pravidelně a pečlivě zkoumá hlavu dítěte na vši;
  • sledovat chování dítěte (jak spí, zda se stal podrážděným, jestliže se často pokouší škrábat hlavu);
  • pokud existují podezření na vší, i když ještě nebyly potvrzeny, je lepší, aby zajistné koupilo a použilo anti-pedikulární šampon alespoň jednou;
  • nepoužívejte hygienické předměty jiných osob (štětce, vlasové kravaty atd.);
  • Nenoste klobouky jiných lidí;
  • dlouhé vlasy v "ocasu" nebo opletení (takže je méně pravděpodobné, že zachycují vši);
  • nespí v posteli po cizincích bez výměny plátna (hlaveň, která náhodně odešla na polštáři, může počkat na několik hodin počkat na nového "majitele");
  • nekoupejte se po někoho jiném bez zvláštního zacházení;
  • v bazénu (zvláště pro sauny) plavat pouze ve speciálním klobouku, který zcela zakryje vlasy, a také se zeptat pracovníků, jak často se voda mění.

  Je nemožné si být zcela jisti, že se vůně nikdy neusadí. Nejmenší nepřesnost nebo nedbalost může vést k pedikulóze. Při absolutním dodržování pravidel prevence se však pravděpodobnost vzniku pedikulózy stává zanedbatelným.

  Odkud pocházejí vši

  Kde si myslíte, že pochází z bolestí hlavy dítěte, pokud jsou v bytě dodržovány všechny hygienické normy? Dokonce i děti z bohatých rodin mají krev sání paraziti.

  Lékaři si uvědomují, že ti, kteří jsou mladší 14 let, jsou nejvíce náchylní k pedikulóze. Děti se také infikují. Zjistěte, jaké jsou způsoby infekce, abyste je včas zabránili.

  Proč se u dětí vyskytují vši

  Děti obvykle kontrolují jejich rodiče, zejména ti, kteří jsou mladší 3 roky. Dospělí se snaží chránit dítě před všemi, viry, infekcemi.

  Ale úplné izolace dítěte od vnějšího světa je nemožné. To může vést k vážným duševním poruchám.

  V důsledku interakce s vrstevníky se vąe často vyskytují u dětí. Nebojte se, je to normální jev a není na tom nic hanebného.

  Ale je lepší předejít vzniku hmyzu. Podívejme se společně na to, jak se vši objevují na jemné pokožce dítěte, odkud a odkud vyvozují, pocházejí z:

  1. Paraziti nevycházejí nikam, ale plazí se od infikovaných osob k zdravým, kteří hledají potravu a nové chovné oblasti. Nejčastěji se to děje v mateřských školkách, mateřských školách, školních třídách. Stačí, abyste se dotýkali hlavy až k hlavě.
  2. Nitě a další stopy vší mohou zůstat na elastických pásech a kartáčcích na vlasy. Během přátelské výměny osobních předmětů se hmyz přesune do nového hostitele.
  3. Během tiché hodiny v mateřské škole často posunou postel. Dospělí nakaženého dítěte zůstávají na polštáři, který se šťastně plazí na jemnou pokožku jiného dítěte.

  Je třeba uvažovat o tom, že vši infikují děti z dysfunkčních rodin, které nedodržují hygienické normy. To je špatně.

  Oni mají vyšší riziko infekce, ale hmyz jako čisté vlasy více. Mají lepší přístup k kyslíku a snadněji se pohybují.

  Lyuba, 33 let: "Moje Anfisa měla vši poté, co šla na oslavu narozenin přítele. Dívce z bohaté rodiny, nemůžeme ani myslet, že bude zdrojem. "

  Známky onemocnění

  Včas identifikovat vší hlavě u dětí pomůže tyto příznaky:

  • svědí kůže;
  • zarudnutí na místech skusů;
  • Zvláštní lupy, které se ukáží jako nits.

  Pozor: dítě má podobné příznaky po nevhodném mytí vlasů, alergii na přírodní jevy a osobní hygieně. Nezapomeňte si zkontrolovat kudrlinky pro dospělé a dívky v případě prvních obav.

  Ty jsou zpravidla pevně vázány v kořenové zóně pomocí speciálního enzymu, který je docela obtížně zničitelný.

  Arseny, 27 let: "Nejdříve jsem si s manželkou všimla: můj syn začal nešetrně spát. Od měl jen dva roky, nedokázal pochopit a obviňoval ho z růstových skoků nebo špatných snů. On sám nedokázal identifikovat příčiny nepohodlí. Ale po 1 - 2 dnech jsem si všiml vloupku v mých vlasech. Musel jsem provést kontrolu nad škůdci celé rodiny a dokonce i jednoho bytu. "

  Jak najít hmyz ve vlasech?

  Stanovení pedikulózy u dětí je snadnější u mokrých vlasů, protože jejich pohyb ve vlhkém prostředí je obtížné. Navlhčete prameny čistou vodou nebo kondicionérem.

  Lékaři doporučují nejen prověřit problematické oblasti, ale i vyčistit je. Pro tyto účely byste měli používat kovový hřeben s častými zuby.

  Poznámka: Při slabém osvětlení je problém obtížně identifikovatelný. Takže provádějte prohledávání v dobře osvětleném pokoji nebo dejte malého muže pod přiloženou stolní lampu.

  Abyste lépe viděli česané sání krve a zabránili tomu, aby se rozšiřovaly v různých směrech, umístěte na stole před infikované světlé listy nebo běžné listy bílého papíru.

  Při použití ručníku se ujistěte, že musí být bez vláken, jinak se hnojiva okamžitě skrývají. Nezapomeňte také po každém česání vyčistit hřeben vlhkým hadříkem, aby nedošlo k šíření nití na zbývající kadeře.

  Abyste získali maximální účinek z mechanických efektů, rozdělte hromadu na oddělené malé prameny a střílejte je po sobě. V takovém případě musíte být opatrní a nenechte si ujít žádné záchvaty, které se brzy stanou dospělými jedinci.

  Jakmile zjistíte přítomnost vší u dětí, měli byste se okamžitě chránit před nimi. Nepoužívejte insekticidy k prevenci, existuje riziko poškození kůže v důsledku chemického složení léků.

  Anastasia, 28 let: "Nedávno školní zdravotní sestry z celé třídy zkontrolovaly vlasy na přítomnost malých parazitů a nezjistily takovou nemoc. Ale všiml jsem si, že dítě často začalo svědit a používalo hřeben. Ukázalo se, že byla skutečně infikovaná. Bylo jasné, že manuální testování sotva zaručuje úspěch. "

  Pediculóza v raném věku

  Pediculóza se u kojenců zřídkakdy objevuje, protože mají zvláštní hygienickou péči, stejně jako blízký okruh přátel. Ale stane se to.

  Ektoparazity lákají jemnou kůži, tenké vlasy, malé množství mazu a zvýšenou vlhkost pokožky.

  Obvykle se rodiče, bratři a sestry stávají zdrojem infekce. Onemocnění se může projevit ve dvou dnech, nebo možná v několika týdnech, kdy uplyne inkubační doba.

  Kvůli zvláštnostem pokožky dětí jsou škůdci snadno schopni se k němu přitisknout, kousat, fixovat nití na kadeře.

  Vzhledem k vysoké úrovni imunitní reaktivity v raném věku jsou příznaky vší výraznější:

  Nits a dospělí jsou výraznější u jednoho roku dítěte: vlasy ještě nejsou plně vyvinuty.

  Pokud narazíte na problém, abyste nepoškodili dítě, požádejte o pomoc odborníka. Lékař zvolí optimální lék, který nezpůsobuje alergické reakce a jiné vedlejší účinky.

  Pamatujte, že nesprávná léčba může vést vaše dítě k chemickým popáleninám, suché kůži, akutní otravě, poškození jater a ledvin a dokonce bronchiálním astmatu.

  Natalia, 34 let: "Když se Liza otočila 2 roky, šli jsme do moře. Ukázalo se, že vši mohou dostat vši. Doporučuji zobrazit slabý roztok permetrinu. Neuskutečnily žádné nežádoucí účinky. "

  Metody ochrany

  Chcete-li dítě chránit před šířením vši a závažnými důsledky, musíte dodržovat obecně přijatá pravidla, která se pro rodiče stanou jakousi připomínkou.

  1. Koupit speciální lék v lékárně pro boj s hmyzem, vychází z dlouhodobé ochrany.
  2. Opatrně si přečtěte pokyny a upravte pokožku a vlasy podle bodů tam uvedených.
  3. V případě nouze upravte chlapce holou hlavou nebo důkladně umyjte vlasy pravidelným šamponem.
  4. Předávejte každému pramenu a vyčistěte ho hřebenem, abyste odstranili nitky a dospělé, a potom znovu vlasy opláchněte.
  5. Umyjte si oděv a postel pro všechny členy rodiny.
  6. Zkontrolujte všechny obyvatele bytu za přítomnost nemoci. Možná jste zdrojem. Pokud narazíte na parazity, proveďte řadu opatření k odstranění vší.
  7. Upozorněte školáků, aby přijali včas opatření k zabránění všemožným infekcím.
  8. Každý týden strávte několik inspekcí, abyste nezmeškali transformaci nití do dospělého hmyzu.

  Každodenní kontrola vašeho dítěte by měla v případě, že by škola zavedla karanténu. Znamená to, že studenti byli nalezeni parazity a zvýšené riziko onemocnění.

  Dívky splétají těsné splétání, krveprolití se v nich obtížně pohybuje. Vhodný paprsek nahoře.

  Nezapomeňte pravidelně umýt vlasy a hřeben. Nedovolte hrát s přáteli, kteří mají první známky pedikulózy.

  Pamatujte, že esenciální oleje z čajovníku, ylang-ylang a levandule vyděsí škůdce. Doporučuje se pravidelně přidávat několik kapek do běžného šamponu.

  Jak zabránit infekci

  Ujistěte se, že máte vzdělávací rozhovor o nebezpečí infekce, možných důsledcích a způsobech, jak předcházet. Mladí lidé mladšího věku budou muset být sledováni nezávisle, ale školáci se díky znalostem vyvarují nepříjemné nemoci.

  Larisa, 35 let: "Nedovolím sdílet věci s ostatními a vysvětlovat to strašně populární víře. Děti tomu věří, a tak poslouchají. A když jsem o lousech řekl, nefungoval. Musíte být trochu trickier. "

  Současně s léčbou dítěte je třeba přijmout opatření, která zabrání všem v kontaktu s rodinnými příslušníky.

  Hmyz, který se právě přestěhoval do nového místa bydliště, se nerozmnožuje, dokud neuplyne 7 dní. Proto je nutné bojovat s parazity, zatímco nemají čas položit vejce.

  Pokud budou zpracovány pouze vlasy z jasně infikovaného dítěte, budou trpět všichni obyvatelé bytu za týden. Můžete také použít pedikulicidní šampony, spreje a pleťové vody.

  Zvláště opatrné by měly být těhotné ženy. Pokud mají ve svém vlasu hmyz, nebudou poškozovat jejich fyzické zdraví. Ale kvůli nadměrné emocionalitě, nervům a rozrušeným pocitům mohou vzniknout komplikace.

  Obtíž spočívá také v následujících skutečnostech: není žádoucí léčbu léky, protože obsahují toxické složky. Je lepší se uchýlit k efektivní lidové metodě - česání.

  Kristina, 27 let: "Kvůli nezkušenosti jsem jen zušlechtil vši své dcery, kteří je přivedli z mateřské školy. Podívala jsem se na mé vlasy sám, ani se mého manžela vůbec nedotýkala. Nakonec, po týdnu a půl svědění všichni dohromady. Abychom se zbavili, museli jsme strávit spoustu času a úsilí. "

  Stres Všes: Mýtus nebo skutečnost?

  Existuje předpoklad, že na nervy se neustále objevují vši. Odkud pochází víra, existují vědecké důkazy a proč je to nebezpečné? Vezměte v úvahu všechna známá prohlášení a zjistěte, jak jsou oprávněné.

  1. Děti mají na hlavě parazity, spí jen pod kůží. A z nervů plazí z úkrytu a začnou své aktivity. První věc, která je ve stanovisku přesně špatná - hmyz žije pod pokožkou hlavy. Kvůli svým biologickým charakteristikám nebudou tyto ohavnosti žít dlouho bez kyslíku. Takže jsme mýtus odhalili.
  2. Během stresových situací vzrůstá pocení a údajně se v hlavě objeví škůdci - to také není pravda. Nebude docházet bez kontaktu se zdrojem. Jediná věc je, že paraziti mohou už dlouho zůstat ve vlasech, ale kvůli zvýšenému pocení způsobenému stresem se může stát trochu aktivnější. Lidé si začínají všimnout nití, které byly dříve zaměňovány za lupy, a spojily je s emočním stavem.
  3. Pokud se neustále stanete nervózní, na kůži se tvoří klouby, ze kterých se hnízdí malý hmyz. Ve skutečnosti mohou být zaměňovány s bugmi nebo roztoči.
  4. Někteří lidé naznačují, že škůdci jsou podobné rakovinným buňkám, které vznikají v důsledku dlouhotrvající nervozity. Zemřou jen s člověkem. Toto prohlášení nemá žádný vědecký základ.

  Navrhované mýty se často objevují po návštěvě tradičních léčitelů bez lékařského vzdělání. Takoví žalářníci-healeři nejsou schopni vědecky vysvětlit vznik a rozmnožování nití a vši, a proto říkají báby pacientům.

  Alexandra, 28 let: "Syn měl v průběhu přípravy na regionální chemickou olympiádu. Byl velmi nervózní, po kterém jsme našli vši ve vlasech. Je dobré, že rodinný lékař vysvětlil své cesty k nám. Ukázalo se, že parazité se během tohoto období zintenzivnili, ale nits byl již týden poté, co Arseny odešel do místní nádrže s přáteli. "

  Mohou se objevit všité vši?

  Lékaři zahrnují pubikovou pedikulózu do kategorie pohlavně přenosných chorob. Takže myšlenka, že se může objevit u malého muže, způsobuje zmatek.

  Všechno je vysvětleno jednoduše: infekce u dětí probíhá cestou kontaktních domácností v místech s velkou koncentrací lidí.

  Doporučuje se: při návštěvě veřejných míst dbejte opatrně, mohou být parazity.

  • Raději není žít v ubytovnách a ubytovnách pro dítě. Vyzvedněte pro něj další podmínky, jinak bude často trpět hmyzem, který sání krve.
  • Bazény jsou přínosné pro rozvoj fyzického zdraví. Nezapomeňte však, že dospělí lidé ve vodě mají schopnost žít dva dny a během koupání aktivně hledají nové zdroje potravin.
  • Veřejné toalety nejsou vždy správně vyčištěny: učit vaše dítě, aby pokrývalo rámeček čistými ubrousky nebo se pokusil nedotýkat se povrchů. Koneckonců, hmyz neví, jak skočit, což znamená, že nebude možné plazit bez přímého kontaktu.
  • Vlaky jsou dezinfikovány a pravidelně umývány při vysokých teplotách. Služby na ochranu škůdců však nerozšiřují insekticidy tak často, jak by chtěly, a tak se zvyšuje riziko onemocnění.

  Spíte s dítětem ve stejné posteli? Zkontrolujte nejprve hmyz na pokožce. Nejčastěji dochází k infekci v důsledku kontaktu s nemocnou osobou.

  Vezmeme-li v úvahu, že jeřáky jsou přizpůsobeny na 1 - 2 měsíce, aby byly fixovány na prádlo, je možné, že se hmyz vytáhne po hrách nebo spí v posteli pro dospělé. Vejce mohou být umístěna po celém těle, včetně obočí, řas a dokonce i hlavy. Nejčastěji jsou postiženy podpaží a genitální oblasti.

  Vzhledem k tomu, že se vši lidé nemohou vidět bez zvětšovacích zařízení, protože mají schopnost sát, věnujte pozornost chování dítěte. Hlavní příznaky, že dítě obsahuje vši:

  • vzhled malých modrých skvrn na kůži v důsledku krvácení po kousnutí;
  • svědění;
  • podráždění;
  • puchýře.

  Vzhledem k porušení řas a obočí může dítě vyvine chronickou blefaritidu. Ujistěte se, že máte podezření na přítomnost nežádoucích bytostí na těle, poraďte se s lékařem.

  Olga, 34 let: "U Pavlíka byly parazity objeveny lékařem během školní zkoušky. Nikdy jsem si nemyslel, že by dvanáctiletý chlapec mohl být infikován všemi všemi všemi. Myslím, že jsem zaútočil na dětský tábor, odkud jsem přišel z nedávné doby. "

  Kam jít v případě infekce?

  Pokud se během školní šeky objeví vši ve vlasech dítěte, informuje o tom rodiče zdravotnický pracovník. Obvykle poskytuje profesionální doporučení ohledně léčby, stejně jako počet dní, které můžete vynechat a nechodit do školy.

  Rodiče provádějí dekontaminační řízení nezávisle na svých osobních úsporech. O přijetí do tříd rozhoduje lékař, který sleduje proces obnovy.

  Upozornění: Pokud je vaše dítě nakaženo ve škole, musíte to oznámit správci. Sestra informuje SES o tom, že případ zaregistruje. Poté se uskuteční karanténa, během které se každých deset dní během měsíce všechny studenti vyšetřují odborníky.

  Týdenní přísná karanténa je možná pouze v případech, kdy se nákaza rozšířila (často se to děje v malých vzdělávacích institucích) nebo ředitelství neodpovědělo včas k vypuknutí pedikulózy, což by umožnilo šíření této choroby.

  Ale ve skutečnosti se to ukáže: rodiče jsou zodpovědní za zdraví těch nejmenších. Zodpovědníci se s hmotným problémem potýkají sami. Jakmile vám oznámí, že je škola nebo zahrada nakažena, proveďte okamžitá opatření.

  Natalia, 30 let: "Když jsem našel vnučku pro mou dceru, okamžitě jsem o tom informoval třídní učitele. Ukázalo se, že už našli zdroj, ale nemohli se mi dostat. Mohli to říct dříve, možná by to zabránilo problémům. "

  Pedikulóza u dětí - způsoby infekce, příznaky, diagnóza, léky a lidové léky

  Toto onemocnění je již dlouho známo. Pediculóza doprovázel lidi v chudobě, hladovosti, válečnostech a přírodních katastrofách. Téměř každá rodina čelí této parazitické nemoci. Děti jsou náchylnější k infekci kvůli jejich obsazenosti v dětských skupinách. V moderním světě existuje velké množství nástrojů vyvinutých pro bezpečnou léčbu, hlavní věcí je najít správný přístup a metodu. Správné vzdělávání dětí, jejich znalost pravidel osobní hygieny pomůže vyhnout se zbytečným problémům.

  Co je to pedikulóza u dětí?

  Pediculóza je parazitické onemocnění způsobené různými druhy vší. V závislosti na patogenu a lokalizaci biotopu parazitů se rozlišuje typ hlavy, pubika a oblečení. Každá forma patologie je doprovázena svěděním kůže, silným poškrábáním s tvorbou namočených nebo krust, pyodermie. Hlavní cestou infekce je kontakt, v případě kontaktu s hlavami nebo používání běžných věcí, hraček. Hlavní léčba je zaměřena na ošetření postižených oblastí insekticidy, dezinfekci spodního prádla a ložního prádla.

  Proč se na hlavách dětí objevují vši?

  Nedostatek hygienických pravidel vede k rozvoji tohoto parazitického onemocnění. Etiologie patologie u lidí z bohatých rodin je vysokým kontaktem v týmu. Příčiny pedikulózy u dětí:

  • Kontakt s infikovanou osobou. Všichni se plazí po pokožce hlavy, oděvu, těle s blízkým kontaktem. Jedná se o nejčastější způsob infekce v dětském týmu, protože děti tráví spoustu času společně.
  • Použití předmětů napadených hmyzem. Parazity zůstávají na ručníku, ložní prádlo, matrace, polštář, oděv, klobouk, šátek, hřeben, srst a jiné věci, které používá pacient s pedikulózou. Živé nity, které zůstávají na věcech, mohou časem vyspět. Oblíbené místo vši a dětské a měkké hračky.
  • Veřejná místa. Můžete se infikovat parazitními onemocněními kdekoli. Může to být bazén, vana, kadeřnictví, šatna nebo vlak. Tímto způsobem dochází k infekci zřídka.
  • Voda, pláž, pískoviště. Všichni přežijí ve vodě asi 2 dny, takže parazit může být uloven v rybníku. V písku může živý hmyz počkat na určitou dobu pro nového hostitele.

  Symptomy

  Pedikulóza u dítěte je velmi snadno identifikovatelná doma s důkladným vyšetřením pokožky hlavy. Chcete-li to udělat, použijte jemný hřeben, hřebte si vlasy na bílý list papíru nebo hadříku. Můžete předat speciální diagnózu - dermatoskopii, která potvrdí nebo vyvrací diagnózu. Průzkum často vyžaduje dobré vidění, osvětlení. Známky pedikulózy u dětí:

  • Svědění je první známkou onemocnění. Věnujte pozornost dítěti, jestliže často škrábne hlavu, je lepší ji prozkoumat. Kůže je poškrábaná na místech, kde se nacházejí vši - to jsou chrámy, zadní část hlavy a za ušima. Někdy se točí tolik, že ji člověk škrábne do krve.
  • Vyrážka na pokožce hlavy. Během uhryznutí vylučuje tekutina kapalinu, která způsobuje podráždění a alergické reakce. Při pečlivém zvážení na místě kousnutí lze považovat za otok, zarudnutí, papule.
  • Nits (vši vejce) na vlasy. Jejich velikost je velmi malá až do 1 mm, jsou průsvitná, šedá nebo bílá. Vejce jsou pevně připevněny k vlasům, takže je obtížné je odstranit. Nits jsou živé nebo prázdné. Živí vysílají charakteristické kliknutí, když jsou rozdrceni, zatímco prázdní nezakládají a zůstávají na vlasy dlouhou dobu po ošetření. Patologie je diagnostikována, když se objeví nits, protože dospělá vina je těžko vidět. Vejce parazita dozrávají 4 až 13 dní.
  • Žijící dospělí. Ve zralé vosce může mít podlouhlé tělo, bílé nebo nažloutlé, hnědý odstín. Paraziti jsou mnohem menší než vajíčka, která ležely. S velmi pokročilou formou hmyzu lze vidět na vlasy, oblečení a kůži na obličeji, krku.
  • Úzkost, špatný spánek, neurologické poruchy. Konstantní svědění brání tomu, aby dítě dostalo dostatek spánku kvůli tomu, že je neklidný, podrážděný, pomalý.
  • Psychické poruchy. Pedikulóza způsobuje znechucení a znechucení okolních lidí, kvůli tomu má dítě na psychologický tlak, má špatnou náladu, depresi, pocit hanby.

  Odrůdy

  Pediculóza je způsobena třemi typy parazitů. Každý z nich způsobuje svůj vlastní typ onemocnění:

  • Hlava Louse žije, plemeno na pokožce hlavy. Toto onemocnění postihuje děti a lidi, kteří vedou asocialní životní styl.
  • Pubic. Kůže šourku nebo pubis je postižena, se silnou infekcí mohou paraziti žít na řasách, obočí, podpaží, prsa u mužů. Častěji se onemocnění přenáší prostřednictvím pohlavního styku, ale je možné infekci prostřednictvím běžných předmětů: lýko, lůžko, ručník a další hygienické předměty.
  • Šatník. Tito paraziti žijí v záhybech prádla a oděvu. Krmí se krví lidí z oblastí kůže, s nimiž se věci dostávají do styku (krk, dolní část zad, atd.).

  V moderním světě je nejčastější formou pedikulózy hlavou, která se vyskytuje u dětí. To je dáno skutečností, že lidé této věkové skupiny jsou častěji v samostatném týmu a nedodržují nezbytná pravidla osobní hygieny. Podle statistik nejvíce infikovanou skupinou občanů jsou mladí lidé ve věku 15-25 let a poté jsou nejčastěji nemocné děti a dospívající do věku 13-14 let.

  Komplikace

  Kousání vši způsobují vážné svědění, takže když se tyto místa pokoří na pokožce na hlavě, tvoří se krusty, které mohou hnisat při připojování sekundární infekce. Pediculóza je komplikována impetiginózním ekzémem, pyodermem a velmi těžkou formou, vlasy se rozevírají do spletitých, které páchají hnilobou. Na vašich tělech vši nést různé infekční nemoci, z nichž nejnebezpečnější je tyfus.

  Jak detekovat vši u dítěte

  Pedikulózu u dětí zjišťují rodiče, dětský pediatr nebo zdravotní sestra v dětské instituci. Je velmi důležité správně a včas identifikovat onemocnění, protože příznaky jsou velmi podobné jiným onemocněním (například se svrabem). Hlavní způsoby:

  • Rodičovská diagnóza v tomto případě pro sebe-detekci choroby musí provést vyšetření časové a okcipitální oblasti. Pečlivě si přečtěte vlasy a pokožku pro pohodlí, rozdělené na dělení. Hlaváček (dospělý) velikosti až 4 mm, podlouhlý, šedavý nebo bělavý. Hlavním příznakem dítěte je zjištění živých niti nebo dospělých parazitů na pokožce hlavy, ale mohou být nalezeny pouze se silnou infekcí. Je velmi snadné odlišit hmyz od lupin. Nits nejsou odděleny od vlasů, a když je rozdrtíte, uslyšíte kliknutí.
  • Lékařská diagnostika, kterou provádí pediatr. Pro tuto metodu se používá dřevo. Při použití jsou živé nití zářivě modré barvy. V případě zjištění infekce dítěte důkladně prověřte všechny osoby, které ho kontaktovali. Při velkém rozšíření nemoci je instituce uzavřena pro karanténu. Při diagnostice této patologie musí lékař provést diferenciální diagnostiku s dermatitidou, kopřivkou, ekzémem nebo psoriázou.

  Jak odstranit vši

  Léčba pedikulózy se vyskytuje doma. Chcete-li se zbavit této nemoci třemi způsoby. Podrobný popis každého z nich:

  1. Chemická metoda je založena na léčbě hlavy dítěte různými krémy, šampony, aerosoly a lotiony proti pedikulám. Doporučuje se konzultovat lékaře před použitím jakékoli léky. Pokud jste začali bojovat s pedikulózou sami, pečlivě si vyberte drogu a nezapomeňte si přečíst instrukce.
  2. Mechanickou metodou je hřeben a ruční odstraňování nití, dospělého hmyzu. Postup se nejlépe provádí v dobrém světle. Je nutné hřebetnout hustým vlasovým hřebenem a poté popraskat každým vláknem vlasů, odstranit dospělé parazity a jejich vejce.
  3. Komplexní způsob, který je považován za nejefektivnější. Za prvé, vlasy jsou chemicky ošetřeny jakýmkoliv účinným prostředkem pro vší hlavičky a potom se provádí česání a ruční ošetření. Pediatři doporučují tuto metodu používat k léčbě tohoto parazitárního onemocnění.

  Přípravy

  Pedikulóza pro děti je vyráběna v různých dávkových formách, může to být šampon, masti, emulze, aerosol, krém, krém, prášek, roztok. Dětské přípravky pro vší (insekticidy) se vyrábějí na základě tří účinných látek:

  • Permethrin je látka s neurotoxickým účinkem (imobilizuje živý hmyz a ničí ryby). V poslední době byly přípravky založené na této látce neúčinné a po jejím použití bylo pozorováno přežití vší. Nejčastější léky: Nittifor, Knicks krém, Medifox, Nok.
  • Malathion je látka, která paralyzuje vous a proniká do hmyzu a otravuje ji zevnitř. Je klasifikován jako silný insekticid a používá se, když běží forma pedikulózy, jestliže jiné prostředky nejsou účinné. Přípravky založené na této aktivní složce: Malathion, Pedilin, Novaktion.
  • Phenotrin je jedním z nejbezpečnějších léků pro děti, protože je méně toxický. Paralyzuje dospělého hmyzu, ale nekoná na nits, proto je neúčinný. Použijte lépe na počátečních projevech onemocnění. Mezi tyto léky patří: Parazidóza, Itax. Pro děti mladší než 2,5 roku je povoleno pouze použití přípravku Phenotrin Lotion.

  Pedicidní prostředky pro děti mohou být různé odrůdy, které jsou vytvořeny s použitím velkého množství účinných látek. Mezi tyto léky patří:

  • Kombinované léky, které obsahují dvě nebo více účinných látek. Jedná se velmi efektivně, zatímco zničí živé parazity a nits. Složení těchto fondů: Permethrin, Butoxid, Piperonil, Pirethrin. Nejčastějšími jsou: rákos, dvojice Plus, piperonylbutoxid.
  • Přípravky z rostlinných nebo syntetických olejů. Nejznámější znamená Paranit na bázi jasanu a anýzu. Tyto látky zabraňují proudění vzduchu k hmyzu, po němž zemřou. Minerální oleje léčí pokožku škrábání na hlavě a suché, zničí vajíčka parazitů.
  • Benzylbenzoát, který se vyrábí ve formě 10%, 20% masti nebo ve formě 10% emulze. Nástroj se používá pro děti od 3 let výhradně na lékařský předpis. Tato účinná látka se může hromadit uvnitř parazita a zničit ji a larvy a většina z nich umírají (některé mohou přežít). Benzylbenzoát obsahuje antibakteriální složku, která zastavuje reprodukci různých bakterií a vývoj sekundární infekce.

  Domácí ošetření

  Léčba pedikulózy u dětí doma může být provedena různými způsoby. Nejslavnější z nich jsou:

  • Bylinné přípravky, které obsahují přírodní esenciální oleje a rostlinné výtažky, jako je anýz, pelargónie, bazalka, rozmarýn. Mají insekticidní účinek. Účinek této metody nebyl prokázán, a proto lékaři nedoporučují jeho použití.
  • Elektrický hřeben, který zničí vši tím, že vybije elektrický proud. Použití tohoto zařízení je možné pouze na suché vlasy z bezpečnostních důvodů. Tato metoda nezaručuje vysokou účinnost.
  • Manuální ničení vší a nití. Hmyz se usmrtí rozdrcením mezi nehty. Účinnost této metody není vysoká, protože někteří paraziti se mohou vrátit zpět do kontrolovaných oblastí pokožky hlavy a osoba, která provádí inspekci, vystavuje riziku kontracepce pedikulózy.
  • Oholejte hlavu plešatou. Tato kardinální metoda se využívá k rehabilitaci domova v znevýhodněných rodinách.

  Kombinování vší

  Metoda česání vši je velmi stará, ale je považována za účinnou, pokud jsou dodržována několik pravidel. Je důležité tuto metodu použít čtyřikrát v pravidelných intervalech dvou týdnů. Postupujte po důkladném mytí vlasů. Pak by měly být aplikovány silnou vrstvou kondicionéru, hřebenem s hřebenem se vzácnými zuby.

  Pediculóza (vši) u dětí. Příčiny, příznaky, léčba a prevence

  Pedikulózní lékaři nazývají nemoc parazitární povahy, při které jsou postiženy vlasy a kůže na hlavě. Všichni jsou považováni za jeden z nejstarších parazitů sání krve, protože se často vyskytují při vykopávkách starověkých pohřbů. Tento hmyz byl vždy společníkem chudoby, hladovosti, válečníka, epidemií. V moderním světě jsou vąechny všudypřítomné vąe a dokonce i v civilizovaných zemích s pedikulózou ročně trpí mnoho lidí, a to většinou dětí. Entomologové přidělují asi jeden a půl stovek druhů vši, ale pouze tři druhy jsou parazitní na lidském těle.

  Proč se u dětí vyskytují vši?

  1. Pedikulóza u dětí se zpravidla vyskytuje v sociálně znevýhodněných rodinách, kde hygienické normy zcela chybějí nebo nejsou zcela uplatněny.
  2. Důvody vývoje pedikulózy u dětí z normálních rodin je vysoký kontakt v dětských skupinách.

  Jak mohou vši infikovat dítě?

  Včely se vyskytují obvykle v těsném kontaktu s jejich zdrojem. Všudy se snadno prolévají na hlavu, tělo, oblečení přímým kontaktem a to je nejčastější způsob infekce v dětském týmu, protože děti tráví spoustu času ve škole nebo na zahradě.

  Na druhém místě je cesta přenosu vší prostřednictvím infikovaných objektů. Tyto položky mohou být lůžkoviny, matrace, polštáře, ručníky, oděvy, klobouky, hřebeny, elastika a vlasy. Všichni také mohou na chvíli žít v vypchatých hračkách.

  Vši lze vyzvednout na veřejných místech: vana, bazén, kadeřnictví, vlak, šatna, pláž, pískoviště. A vši mohou zůstat naživu alespoň dva dny.

  Jak diagnostikovat pedikulózu u dětí?

  Pedikulóza je snadno detekována doma s dobrým osvětlením a důkladným vyšetřením vlasů a kůže na hlavě. Pro tento jemný hřeben je vhodný a vyčesněte si vlasy lépe na bílém povrchu - hadříkem nebo papírem.

  Charakteristické příznaky pedikulózy u dítěte

  První věcí s pedikulózou je svědění. Důvodem inspekce může být to, že dítě často škrábe hlavu. Svrbení a její příčiny jsou obvykle umístěny v chrámech, za ušima a na zadní straně hlavy.

  Dalším příznakem může být vyrážka na hlavě, tváři a krku. Vzhled takových vyrážek způsobený tím, že kousnutí parazitů vylučuje látku, která dráždí pokožku.

  Vzhled nití na vlasy. Nits jsou vši vejce, které vypadají jako malé šedavé nebo nahnědlé průsvitné, podlouhlé koule, které jsou velmi pevně připevněny k vlasům. Nits může být jak prázdný, tak i živý. U živých nits je klepnutí velmi charakteristické při rozdrcení. Prázdné nitky neklikají. Nejčastěji se u dětí vyskytuje pedikulóza a přítomnost živočichů se nedá nalézt ani živým jedincem parazita. Nits dozrávají za 4-13 dní, v závislosti na ročním období. A čím vyšší je teplota, nits dozrávají rychleji.

  U dospělých živých jedinců mají vši podlouhlé tělo bělavých, hnědých a nažloutlých odstínů až do délky 4-5 mm. Před dospělostí dospělý dospěl k několika mezistupněm (larvy, nymfy). Zpravidla žijí lidé ve vlasech mnohokrát méně než nits.

  Pediculóza je často doprovázena dalšími problémy. Například kvůli závažnému svědění může dítě dostat spát, být pomalé, neklidné nebo podrážděné.

  Léčba pedikulózy u dětí

  Nejčastěji trpí dětskou pedikulózou ve věku 3-12 let, stejně jako dívkami s dlouhými a velmi hustými vlasy. Léčba pedikulózy u dětí vyžaduje integrovaný přístup, stejně jako čas a jednoduše velkou trpělivost. Můžete snadno zbavit vši doma, ale existuje několik věcí, které potřebují pozornost. Protivopedikuleznye činidla mohou být v různých formách uvolňování: masti, šampony, krémy, emulze, aerosoly, roztoky. Mohou být jednoduché i kombinované. Jednoduché přípravky se vyrábějí na základě jedné účinné složky a kombinují se - na základě dvou nebo více. V tomto případě se první pomoc zbavuje vši, a druhá - od vši, larvami a nití.

  Je důležité vědět, že při léčbě vší je lepší střídat několik různých způsobů a nikoli použít jednu věc. Při prvním použití se můžete zbavit dospělých vší a jejich larv. Při opakovaném výkresu, který musí být po prvním ošetření proveden v 5-7 larvacích poklopech. Současně je nutné, aby byl účinek přípravku fixován nejen na vlasy, ale i na jemné nanášení na kůži. V době expozice je hlava pokryta speciálním uzávěrem. Během léčby je velmi důležité dodržet čas uvedený v pokynech. Na konci expozice se vlasy důkladně umyjí, vysuší a začne druhá fáze - česání a odstranění nití.

  Chcete-li to udělat, je lepší zakoupit speciální hřeben, který však může být prodáván s lékařem. Existují dva typy takových hřebenů - mechanické a elektronické. Mechanický hřeben má dlouhé a husté kovové zuby s tupými konce. Elektronické hřebeny jsou technologičtější a v důsledku toho jsou pohodlnější a některé z nich mají schopnost detekovat živé parazity. Pro usnadnění česání tak, aby vlasy nebyly po mytí elektrizovány a nezaměňovány, používá se klimatizace nebo balzám. Je třeba velmi pečlivě zkombinovat nití a pečlivě zkoumat jednotlivé vlasy.

  Jaká by měla být prevence pedikulózy?

  Úloha rodičů v tomto ohledu je jednoduchá - je nutné neustále a nenápadně předávat své osobní hygienické dovednosti vašim dětem. Je také velmi důležité říci dítěti, jaké jsou osobní věci a z jakého důvodu nelze s nikým sdílet - dokonce s příbuznými. V dětských skupinách - mateřských školách, školách, dětských letních táborech je nutné provádět pravidelné kontroly identifikace parazitů, jakož i vysvětlující práce s dětmi i jejich rodiči.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy