logo

Jak léčit kožní onemocnění u osoby doma

Kožní onemocnění je vysoce nákazlivé (nákazlivé) infekční onemocnění kůže, vlasů nebo nehtů způsobené patogenními houbami. Infekce může být způsobena dvěma druhy hub - Trichophyton a Microsporum. Správné označení onemocnění je založeno na názvu houby, která ji způsobila, proto lékaři vylučují trichofytózu a mikrosporu.

Obě tyto formy hubové infekce (trichophytosis a microsporia) jsou kombinovány pod obecným pojmem ringworm. Takto se klinicky nazývá trichophytosis, microsporia, dermatophytosis, ringworm nebo ringworm. Trichophytonové houby jsou mikroby, které parazitují pouze na lidské pokožce, a Microsporum postihuje lidi i zvířata. Kožní onemocnění je nejvíce nákazlivé pro děti ve věku 4 - 13 let.

Co to je?

Kožní onemocnění u lidí je infekční kožní onemocnění způsobené dvěma typy patogenních hub - trichophyton a microsporum. Proto obecný termín pro kožní onemocnění jsou názvy mikrosporie, trichophytosis, ringworm, dermatophytosis. Fungi microsporum působí stejně na člověka a zvířata, zatímco trihofiton parazituje pouze na lidské pokožce.

Příčiny

Houba Trichophyton tonsurans byla nejprve identifikována před mnoha desetiletími. Její název je přímo spojen s jeho schopností zasáhnout vlasy. Houby, které parazitizují osobu, způsobují povrchní a chronické kožní onemocnění. A zoofilní formy způsobují infiltračně-hnisavé léze pokožky.

 1. Přispějte k výskytu chronických onemocnění a nedostatku vitamínů.
 2. K infekci dochází po kontaktu s nemocným nebo předměty jeho hygieny při práci se seno a půdou po kontaktu se zvířetem.
 3. Nejčastěji se tato onemocnění vyskytuje na pozadí snížené imunity a porušení osobní hygieny, dlouhodobé péče o zvířata a poškození vnějšího povrchu pokožky (škrábance, odřeniny, popáleniny).

O tom, jaký druh kožního onemocnění u dětí a dospělých má příznaky a příznaky, uvádíme níže.

Klasifikace

Existují dva typy kožních onemocnění u lidí:

 1. Povrch. Přenáší se pouze od člověka k člověku, často postihuje malé děti. Existují akutní a chronické formy průběhu tohoto typu onemocnění.
 2. Infiltračně hnisavá. Nazývá se parazity, které žijí na těle zvířat. Hlavní rizikovou skupinou jsou zemědělští pracovníci, stejně jako děti, které hrají s toulkami.

To je zajímavé - oblíbené otázky o trichofytii

Inkubační doba onemocnění

Doba inkubace houbové infekce, která způsobuje kožní onemocnění, je od několika dnů do 6-8 týdnů a závisí na typu patogenu v těle.

Šindle mohou projevit první symptomy během 5-7 dnů po infekci. Infiltračně-hnisavé lišejníky po několik měsíců neposkytují žádné klinické projevy. První příznaky onemocnění se objeví nejdříve po 6-8 týdnech od vstupu patogenu do těla.

Symptomy

Co vypadá jako kožní onemocnění v počáteční fázi, jak ji rozpoznat včas a zabránit vypadávání vlasů? Bohužel, osoba si nemusí všimnout prvních příznaků nemoci okamžitě. Každá část pokožky hlavy začíná ztrácet vegetaci. Chloupky se postupně ztenčují, vypadají a přerušují a mění jejich délku na 1 - 2 mm. Problémem je olupování kůže. Jak nemoc postupuje, zaměření získá jasný obrys.

Příznaky zvonění (viz foto) jsou výraznější na hrudi, zádech, dolních a horních končetinách. Osoba může zaznamenat takové odchylky, jako jsou:

 • pálení a svědění;
 • zarudnutí a otoky kůže;
 • pevný válečkový rám;
 • puchýře zaměření s následným odtokem obsahu a tvorbou krust.

V případě porušení trichofycie nehtů se desky stanou křehkými, nudnými. Jejich struktura se ztuhne a zhrubne. Následně se nechty rozpadají a mění barvu. Zuby na deskách, drážky a špinavé šedé barvy jsou charakteristickým znakem zbavení se.

Kromě ohnisek kožního onemocnění na hlavě mohou na těle také vznikat problémové oblasti. Onemocnění se projevuje vyrážkou, jejíž prvky jsou podobné zaobleným červeným skvrnám. Vzhledem k tomu, že se houba krmí keratinem, který se odebírá z horních epidermálních vrstev, kožní elementy se postupně dostávají na obrysy kruhu. "Jíst" keratin v jedné oblasti, parazitické mikroorganismy se pohybují dál. To je důvod, proč plaky rostou v průměru a mění okraje jejich okrajů.

Akumulace dermatofytů vede k tvorbě jasného okraje. Jeho puchýře a odlupování hovoří o zvýšené aktivitě hub v této zóně. Někdy se parazité vrátí do středu kruhu a znovu ho použijí jako zdroj energie. Ale to je možné pouze s obnovou zásob keratinu. Takzvaný "prsten v kruhu" je jasným znamením zvýšené aktivity dermatofytů.

Chronický kožní onemocnění

Může být umístěn na pokožce hlavy, nehty nebo na hladké kůži. Na hlavě jsou léze lokalizovány z větší části na chrámech a zadní části hlavy. Léze je malá (ne více než 0,5 cm) hladká jizva, podobná atrofické jizvě, která lehce vločkne, ale nevykazuje známky zánětlivé reakce. Místo tohoto zaměření se vlasy v samotném kořeni rozpadají a vytvářejí místo nazývané černá tečka.

Chronický kožní onemocnění na hladké kůži je nejčastěji lokalizován na hýždích, stehnech, na kolenou a loktech nebo na dlaních. V tomto případě léze vypadá jako kyanotická nebo růžová skvrna poměrně velké velikosti s fuzzy konturou. Povrch skvrny je středně šupinatý.

Obvykle jsou ohniska charakterizovány pouze mírným svěděním, jiné subjektivní příznaky chybí. Hřebíky postižené lichenem jsou matné, matné, šedé barvy, vnější okraj získal zářez a je snadno lakovaný. Hřebík se najednou může stát velmi tlustý nebo naopak tenký.

Co vypadá tzv. Ringworm: fotka

Níže uvedená fotka ukazuje, jak se onemocnění projevuje u lidí v počátečním a pokročilém stádiu.

Diagnostika

Diagnostika je založena na vizuálním vyšetření pacienta, stejně jako na shromažďování anamnézy onemocnění a průzkumu možných zdrojů infekce. V případě pochybností lékař provádí škrábání z postižené oblasti.

Sběrné materiály se vyšetřují pod mikroskopem nebo se umístí do živného média po dobu tří dnů, během kterých dochází k rychlému růstu kolonií houby. Pokud jsou detekovány vlákna mycelia a spóry houbového patogenu, jsou identifikovány.

Léčba kožních onemocnění u lidí

Při léčbě kožních onemocnění u lidí je základem terapie boj proti houbám, které způsobily kožní onemocnění. Domácí terapie kombinuje lokální léčbu se zbavujícími masti - antifungální krémy, spreje, šampony s příjmem antifungálních léků.

Léčebný režim předepisuje dermatolog, hlavní aspekty jsou následující:

 1. Kožní kůži s hladkou kůží je lépe léčen terbinafinem a tolnaftátem.
 2. Při léčbě lišejníků se ráno obvykle používá 5% roztoku jodu. Ve večerních hodinách je obvykle předepsána sírová salicylová nebo sírová petrová masť, je také možné ošetřit čistou kyselinou salicylovou ve výši 3%.
 3. Dermatolog může napsat recept na výrobu v lékárně Vidal v mléčné farmě - alkohol, kafr, kyselina salicylová, lotion síry, kyselina boritá, glycerin. Nebo těstoviny Lassar - vazelína, škrob, kyselina salicylová, oxid zinečnatý.
 4. Pro lokální léčbu může lékař doporučit různé masti, krémy, šampony obsahující clotrimazol, ketokonazol, mikoseptin, terbinafin, mykokonazol. (Místní antifungální látky - krémy, spreje, gely).

Pro systémovou léčbu dermatomykózy se používá Griseofulvin, což je přirozené antimykotikum, které má úzké spektrum účinku, jmenovitě působí proti houbám dermatomycete, Trichophyton, Microsporum, Epydermophyton, Achorionum.

 1. Léčba je nezbytně doprovázena požitím griseofulvinu. Mělo by se užít během 15-25 dní a jednou týdně, aby se bakterioskopický škrábání pro detekci houby. Jakmile houba není zjištěna, pokračuje griseofulvin každý druhý den, ve stejné dávce, kterou doktor vypočítal, dalších 14 dní, takže nedošlo k opakování onemocnění.
 2. Pokud jsou nohy infikovány houbou, doporučuje se, aby byly léčeny ketokonazolem nebo clotrimazolem orálně a sulfid selenu by měl být aplikován zvenčí.

Pro léčbu chronických kožních onemocnění je kromě antifungálních činidel lokálně i orálně (Griseofulvin) také vitaminová terapie, imunomodulátory, léky, které posilují krevní cévy a zlepšují mikrocirkulaci.

Hygienická opatření v kontaktu s pacientem

Pokud jste se sami sebe nebo vaše dítě dotkla nemocného zvířete nebo jste s nemocnou osobou komunikovali, je nutné podniknout kroky.

 1. Čím dříve vymyjete částice obsahující houbu z kůže, tím menší je pravděpodobnost infekce.
 2. Několikrát si umyjte ruce mýdlem. Nejjednodušší lék, který se nachází téměř v každém obchodě, je skořicové prádlo a lépe než bříza.
 3. Celé tělo umyjte tímto mýdlem. Najednou se spodní část pokožky pacienta spadla pod oblečení. Neměli byste používat tvrdý žínku. To zanechává mikroskripty na kůži, do které houba snadno proniká.
 4. Pro šamponování musíte použít antifungální šampon. Například Nizoral. Můžete jej také použít jako sprchový gel.
 5. Moderní lék se silným antifungálním účinkem je Tsiteal. Zřeďte to v malé nádobě pětkrát. Získáte pěnivou kapalinu, kterou můžete použít k umytí rukou a celého těla.
 6. Antifungální účinky mají levandulový olej, olej z čajovníku a terpentýn. Mohou být použity k léčbě malých oblastí kůže.

Jen pět dní po kontaktu je vhodné kontaktovat dermatologa. Zkouší tělo dřevěnou lampou. Pokud jste stále infikováni, může být onemocnění identifikováno již v počáteční fázi. To pomůže rychle vyléčit ji doma a nejít do nemocnice.

Preventivní opatření

Prevence zahrnuje osobní hygienu a izolaci nemocných zvířat nebo lidí. Na místě, kde je pacient identifikován, je prováděna důkladná dezinfekce, ložní prádlo a doplňky, měkké hračky a koberce jsou vystaveny tepelnému ošetření. Nemocné dítě není povoleno do dětského týmu, dokud není kožní onemocnění zcela vyléčen. Pacientům je zakázáno navštěvovat bazény, sauny, lázně. Pozastavení výkonu úředních povinností učitelů mateřských škol, chůvů, zaměstnanců veřejných služeb, koupelnových služebníků.

Je kůži nebezpečný pro lidi? Nejzávažnějšími důsledky jsou přetrvávající ohnisková alopecie způsobená cévními změnami v kožní tkáni. Léčbu je nutné provést ihned po zahájení léčby, aby se vyloučila infekce v blízkém prostředí a snížilo se riziko závažné alergické reakce.

Kožní onemocnění u osoby - příznaky a léčba, fotografie

Každý člověk slyšel o takovém infekčním onemocnění kůže, jako je ringworm, ale ne každý ví, jak identifikovat jeho symptomy a identifikovat onemocnění v počátečních fázích (viz foto). Zkusme to udělat na základě současných znalostí dermatologů, přehledů onemocnění a způsobů léčby popsaných v literatuře.

Kožní onemocnění (mikrosporie) - houbová infekce kůže, vlasů, nehtů, které mohou být nakaženy každou osobou. To se nazývá mikrosporum a trichophyton houby. Jedná se o dobře zkoumaný typ zbavujícího se. Tato kožní patologie se nazývá mikrosporie a trichofytóza (v závislosti na patogenu). Jedna osoba může dostat trichophytosis od jiného, ​​microsporia ze zvířete.

Důvody

Co to je? Kožní onemocnění u lidí může být způsobeno antropofilními houbami, tj. Těmi, které parazitují pouze v lidském těle. Častěji se objevují kožní onemocnění u dětí, když hrají se zvířaty nebo prostě jim pomáhají pečovat o ně.

Mezi charakteristiky kožního onemocnění patří především porážka vlasů (včetně knírek), hladká kůže s různým stupněm proniknutí a nehty. Všechny příznaky kožních onemocnění jsou viditelné pro oko, jejich popis je poměrně informativní, ale není příliš estetický.

Kožní onemocnění osoby, nemoc je nakažlivá a může být přenášena několika způsoby:

 • Za prvé osobní kontakt s infikovanou osobou.
 • Za druhé, použití věcí a předmětu infikované osoby.
 • Za třetí, dlouhý pobyt s infikovaným člověkem ve stejné místnosti, bude stačit i ten nejmenší zranění pokožky, že infekce pronikla do těla.

Rizikové faktory zvyšují možnost zachytit houbu, je to:

 • poškozená celistvost kůže;
 • změkčení pokožky při dlouhodobém vystavení působení vody nebo vysoké vlhkosti;
 • oslabená imunita;
 • přítomnost jiných kožních onemocnění;
 • ošetření půdy bez ochranných rukavic;
 • pravidelný stres a deprese.

U lidí se první známky roztržených lichenů projeví po dvou týdnech, po kterých onemocnění začíná ovlivňovat kůži. Chcete-li správně určit typ lišejníků, musí být osoba vyšetřena dermatologem.

Příznaky kožního onemocnění u osoby

Doba inkubace kožních červů může trvat několik dní až 1,5-2 měsíců. Vše závisí na druhu houby. Co vypadá okulár? Nemoc ve většině případů má výrazné příznaky, které lze jednoduše vidět pouhým okem:

 • dochází k vážnému svědění některých oblastí pokožky;
 • na uších a očích se objevují malé hrboly;
 • tuberkulózy se postupně stávají spíše nápadnými místy;
 • dalším krokem je kůra na místech;
 • na postižené kůži odtrhnout vlasy, pokud samozřejmě existují v této oblasti;
 • skvrny rostou ve velikosti a kvantitativně, postupně zabírají ostatní části těla a pohybují se k nohám, ramenům a břichu.

Jakákoliv oblast pokožky a hlavy může být ovlivněna. V případě ztráty na pokožce hlavy mohou být první příznaky přehlédnuty. Postupná ztráta vlasů nastává, na základně se stávají křehkými. Kůže se začne odlupovat, svědění se objeví. Po 7-10 dnech jsou viditelné jasné hranice léze, které zabírají velké plochy. Vesikuly s purulentním obsahem se nalévají kolem ohnisek. Vlasy začínají vypadávat ještě silnější, na koncích je patrná šedá patina.

Nehty jsou zasaženy kůží mnohem méně často než kůže. Klinicky se to projevuje skutečností, že na vnějším okraji nehtu se objevují bílé skvrny. Po nějaké době začne hřebík na tomto místě zmáčet a rozpadat.

Chronická forma

Chronický kožní onemocnění je onemocnění, které je běžné pouze u žen, které v dětství neléčily povrchní kožní onemocnění. Obvykle se projevuje v případech, kdy má žena poruchu štítné žlázy a fungování vaječníků, stejně jako nedostatek vitamínů a celkové vyčerpání těla.

Kožní onemocnění v osobě: fotografie počáteční fáze

Chcete-li přesně porozumět tomu, co vypadá jako kožní onemocnění u osoby v počáteční fázi, doporučujeme vám zobrazit podrobné fotky postižených oblastí kůže u osoby.

Diagnostika

Diagnostika je založena na vizuálním vyšetření pacienta, stejně jako na shromažďování anamnézy onemocnění a průzkumu možných zdrojů infekce. V případě pochybností lékař provádí škrábání z postižené oblasti.

Sběrné materiály se vyšetřují pod mikroskopem nebo se umístí do živného média po dobu tří dnů, během kterých dochází k rychlému růstu kolonií houby. Pokud jsou detekovány vlákna mycelia a spóry houbového patogenu, jsou identifikovány.

Léčba kožních onemocnění u lidí

Když se kožní onemocnění vyskytuje u lidí, základem léčby je boj proti houbě, která způsobila kožní onemocnění. Léčba je předepsána pouze dermatologem a provádí se doma. Kombinuje místní terapii se zbavujícími masti - antifungální krémy, spreje, šampony s příjmem antifungálních léků.

Pro léčbu kožních červů jsou účinné následující léky:

 • Mykokonazol;
 • Griseofulvin;
 • Clotrimazol;
 • Ketokonazol;
 • Mikoseptin;
 • Přípravky s léčivou látkou terbinafin (například Lamisil, Terbifin, Terbizil atd.).

V případě, kdy houbová infekce postihuje hladkou kůži, jsou pacientům předepsány externí antifungální léky, stejně jako alkoholový roztok jodového, sírového a sírného dehtu nebo sírová salicylová masť. Při vývoji výrazného zánětlivého procesu je indikováno podávání kombinovaných přípravků obsahujících hormony.

Pokud je pokožka hlavy poškozená, je nutné před zahájením léčby úplně ohnout vlasy, po kterém se antifungální terapie provádí pomocí systémových etiotropních léků. V tomto případě je nejčastěji předepisován antifungální antibiotikum griseofulvin. Je třeba poznamenat, že léčba by měla probíhat pod kontrolou fluorescenční lampy.

Po skončení léčby kožních onemocnění se zase znovu podá oškrábání pro bakteriální analýzu z povrchu kůže v místech, kde byl předtím lišejník, předává se třikrát - okamžitě po ukončení léčby, po týdnu a po 2-3 měsících. Pouze v případě, že všechny tři analýzy poskytují negativní výsledek, je okulár považován za vyléčenou. Pokud jsou výsledky pozitivní, je třeba léčbu přezkoumat a předepsat jiný režim.

Kůži v člověku

Kožní onemocnění - houbová, vysoce nákazlivá onemocnění, která se vyvíjí na nehty, pokožku se skalpem a hladkou pokožku lidského těla. Jedná se o jednu z nejvíce studovaných kožních patologií. Existuje několik úzkých lékařských termínů popisujících onemocnění na základě kvalifikace parazita, který ji způsobil. Nejčastěji se kožní onemocnění nazývá kožní onemocnění, dermatofytóza a dermatofytóza a někdy se používají názvy jejích patogenů a nazývá se trichophytosis nebo microsporia.

Odrůdy a atypické formy

Tato nemoc, v závislosti na zdraví těla a druhu nosiče, může nastat v několika formách.

Kůži se stává:

 • Chronická - je charakteristická pro ženy, které ukončily proces puberty. Ve skutečnosti je to forma komplikací skrytých u dětí z povrchních lichenů. Hormonální výkyvy, které se vyskytují u ženského těla v době dozrávání, podkopávají imunitu, což dává okvětní lůně příležitost vyvinout se silnější.
 • Povrchově bílé skvrny s červeným okrajem jsou pro člověka téměř neškodné, protože horní vrstva dermis je ovlivněna.
 • Purulentní - odpovídá jménu, bolest pokožky vytváří hnis. Parazit ovlivňuje nejen povrch dermis, ale také organismus jako celek, zpočátku pronikající do hloubky folikulu, a pak se usazuje v lymfatických uzlinách. Tato forma je charakterizována vysokou teplotou.
 • Hluboká forma - se vyskytuje hlavně na kůži nohou, pseudomycelium je tvořeno hustými uzly v hloubce 3-4 cm.
 • Na chodidle se objevují plantární formy - tvarovité útvary, které se při pejení odlupují a zraní.
 • Nehty - ve vzhledu je to běžná onychomykóza, s charakteristickými barevnými skvrnami a svazkem nehtů.
 • Abortivní - nejslabší forma, projevující se vyrážkami světle růžové barvy.
 • Papulární - kůže se začne aktivně uvolňovat na místech vzhledu centimetrů hrbolů. Jeden z nejnepříjemnějších, z kosmetického hlediska, formy.

Dospívající chlapci netrpí chronickou formou, samotný parazit umírá.

Vedle formy má typ parazita, který ho způsobil, důležitou roli při výběru taktické léčby:

 • Microsporie je onemocnění přenášené mezi lidmi, zoonotickým a antropofilním typem.
 • Antropofilní trichofytóza je infekční onemocnění s houbovým patogenem, který se přenáší pouze mezi lidmi.
 • Zoonotická trichophytóza má podobnou antropofilní povahu, ale na člověka se oddává od skotu, koček a dalších zvířat.

Je důležité si uvědomit, že kožní onemocnění je běžným názvem, který kombinuje dvě různé choroby (Microsporia a Trichophytosis) způsobené různými patogeny. Lokalizace a klinický obraz obou onemocnění je velmi podobný, proto byly historicky považovány za jediné onemocnění a poté byly odděleny díky hlubokému lékařskému výzkumu.

Příčiny onemocnění

Kožní onemocnění je výsledkem aktivity parazitních houbových mikroorganismů Microsporumcanis a Trichophyton tonsurans, jejichž hlavními nosiči jsou domácí zvířata (kočky, psi). Příznivými faktory jsou snížená imunita a přítomnost čerstvého mechanického poškození epidermis. Bez těchto dvou faktorů je infekce extrémně vzácná.

Symptomy

V závislosti na stavu těla, hloubce kolonie houby a jaké části těla si "zvolí", může být klinický obraz nemoci různý, takže lokalizace je následující:

 • torzo,
 • nohy
 • nohy,
 • ruce,
 • nehty
 • inguinální a axilární dutiny,
 • palmy
 • tvář to
 • kůže pod pokožkou hlavy.

Proto plné jméno choroby vždy zní takto: povrchní lichen těla nebo purulentní kožní onemocnění pokožky hlavy, atd.

Kromě obecných příznaků tohoto typu existují specifické klinické příznaky, které se vyskytují v závislosti na patogenu, který způsobil onemocnění:

 • Trichophytosis - místo vývoje trichophytosis může být jak hladká kůže, tak oblasti pod vlasovou čárou. Zpočátku vypadají ohnisky jako červeno-růžové skvrny o průměru až 2 cm. Vše začíná na jednom ostrově, jeho povrch se mírně zvětšuje a vyčnívá nad úroveň zbytku dermis. Dokonce ještě před vznikem velkého počtu ohnisek je první pokryta vločkovitými bílými vločkami, které při dotyku spadnou. Foci se objevují systematicky po celém těle, ale současně se nacházejí odděleně a do obecné patologie, stejně jako u barvených lišejníků, nespojují se. V další fázi se jedna z kolonií stává hlavní - její velikost značně převyšuje ostatní ohniska a hrany vypadají jako roztrhané květy. V poslední fázi vývoje choroby, pokud není léčena, se léze změní na kroužky s hustou kůrou uprostřed a vlasy se v těchto zónách zcela odtrhnou. Oblíbené místo trichofytia je tělo, krk, obličej a předloktí, ale někdy existují výjimky a parazit plemene na pokožce hlavy.
 • Infiltračně-hnisavá trichofytóza - tento poddruh houby je izolován v samostatné skupině, protože patogen je zoofilní. Nemoc je nejčastěji ve venkovských oblastech, někdy se nazývá nemoc z povolání veterinárního lékaře. Na rozdíl od výše popsaného chlapíka začíná zánětlivý proces bezprostředně po infekci a vyvíjí se extrémně rychle, až do vyčerpání lézí. Zoofilny patogen působí okamžitě na všechny oblasti pokožky a zároveň se vyvíjí na hladké kůži a oblasti růstu vlasů na hlavě, zatímco miluje knírek, vousy a obočí. Při dosažení stupně hnojení se ohnisky získávají modrofialové barvy, jejich povrch je pokrytý tuberkulkami, které tvoří chrasty, eroze a váhy. Při stlačení na kůži z ústech folikulu je hnis jasně uvolněn, vlasy v takových podmínkách spadnou společně s žárovkami. Na hlavě se vytvářejí zvláštní "voštiny", které se změkčují pouze správným zacházením.
 • Mikrosporie - první 4-7 dní infekce parazita je v inkubační době, proto se nezjavuje. Po prokázání kliniky závisí na umístění výskytu výskytu:
  • Na chlupaté části hlavy se prudce objevuje kulaté ohnisko o průměru 3 cm, které je pokryto šedými šupinami, po kterém se vlasy v postižené oblasti rozpadají (zlomenina se vyskytuje ve výšce 5 mm). V dalších fázích je ohnisko a zbytky vlasů pokryty výrazným bílým květem.
  • Hladké kožní skvrny mají průměr až 2 cm a světle růžovou barvu. Když se kolonie stabilizuje, začíná růst se středem osvětlení kruhů a okraj je zvýrazněn papulemi. Není-li houba ošetřena, začnou se ve fokusu objevovat dvojité, trojité, atd. vnitřní kruhy.
 • Zooantroponózní a antroponotické mikrosporie - na tomto základě se mikroskopie nijak neliší, z větší části jsou oba poddruhy podobné povrchové trichofytóze, ohniska mají: kulatý tvar, jasné obrysy a bílou šupinovou patinu. Co odlišuje toto onemocnění od trichofytického zánětu lymfatických uzlin (occipital, cervikální, parotid).

Osoba, která má infiltračně hnisavou trichofytózu, kromě jizvy po celý život, získává úplnou imunitu proti patogenu, a proto relaps není možné.

Photo ringworm: jak to vypadá

Zvíře trpící kožním trpím trpí hodně, ale musíte se starat nejen o své zdraví, ale o své vlastní. Pokud má váš mazlíček minimální předpoklady pro nemoc, okamžitě ho vezměte do nemocnice a poté - okamžitě jděte na vyšetření k dermatologovi s celou rodinou.

Klasický příklad rozvíjející se mikroskopie v oblasti pokožky hlavy. Na fotografii je charakteristický šedý kvet těsně zakrývající postižený prostor.

Fáze tvorby hlavní kolonie během trichofytie. Na fotografii můžete vidět, jak je hlavní zaměření více než jeho obvyklé protějšky.

Vzácná forma kožního onemocnění, udeřil nehty. Stává se to opravdu zřídka, tato onychomykóza se vyvíjí velmi rychle a průběh léčby bude 6-12 měsíců, což velmi snižuje plnění všech doporučení lékaře a dělá tuto formu nejtěžší odvodit ze všech druhů ringwormu.

Diagnostika

Metoda přesné diagnostiky se skládá ze dvou hlavních stupňů a několika dalších.

 • Vyšetření - lékař vizuálně vyšetří léze, shromažďuje anamnézu a biologický materiál (škrábání, vlasové kořeny).
 • Bakterioskopický výzkum - je případová studie reziduí vitální aktivity patogenu a jeho reakce na očkování v živném médiu.
 • Voodoo Lamp - používá se při podezření na mikrosporu, druhým názvem této metody je luminiscenční diagnostika.
 • Diferenciace - pro lékaře je velmi důležité rozlišit kožní onemocnění od alopecie, favusu, ekzému nebo psoriázy a v případě hlubokých kožních onemocnění způsobených osteofolikulitidou a flegmonem.

Metodika léčby kožního červa

Léčba, v případě kožních onemocnění, je zaměřena na vyhubení houby, což vedlo ke vzniku kožních onemocnění (někdy onychomykózy). Samoléčba v tomto případě je velmi nebezpečná, protože není možné klasifikovat houby parazitů bez laboratorního výzkumu a nedostatečná léčba může přinejmenším narušit antagonickou rovnováhu a stimulovat růst nemoci. Obvykle se dermatolog vybere kombinovanou terapií sestávající jak z vnějších prostředků, tak z perorálních léků. Doba trvání léčby a dávka použitých léků závisí na typu parazita, formě onemocnění a stavu, kdy se pacient obrátil k dermatologovi.

Mykolog je specializovaný lékař pro kožní onemocnění, ale je obzvláště těžké ho najít, zejména v malých městech. Proto je lepší jednoduše jít na dermatologa, který pracuje v dermatovenerologickém lékárně - takové řešení vám poskytne kvalitní léčbu a zbytečné hledat vzácného a drahého specialistu.

Tento tvarový faktor se liší od ostatních vnějších činidel tím, že zůstává na povrchu kůže po dlouhou dobu, díky čemuž jsou léčebné látky lépe absorbovány. Schéma léčení mastí s kůží je vždy kombinováno s jódem. Typicky masť zahrnuje večerní použití (před spaním) a ráno jsou léze rozmazané jódem.

 • Cyclopirox,
 • Salicylová,
 • Mikospor,
 • Lamisil,
 • Síra,
 • Clotrimazole,
 • Síranový dehet,
 • Bifonazol.

Před aplikací vnějších prostředků je žádoucí starat se o čištění pokožky. Můžete to udělat: manganistan draselný nebo furatsilinom.

V případech, kdy mají obyčejné masti slabý účinek na houbu, lékař může předepisovat hormonální externí látky: Travokort nebo Mikozolon.

Gely a roztoky

Tato možnost léčby se používá v přítomnosti tlusté rohovité vrstvy způsobené parazitem, stejně jako při léčbě pokožky hlavy, protože neškrábejí vlasy.

Pilulky

Tato technika se používá pouze v případech, kdy se na kůži objevují difúzní vyrážky nebo hluboké poškození folikulů a vnitřních orgánů pacienta. Perorální léky nejen bojují s samotným parazitem, některé se hromadí v těle a zabraňují relapsům.

Nejoblíbenější pilulky:

Všechny léky složité akce mají vedlejší účinky, proto je používat bez lékařského předpisu je přísně zakázáno.

Šampon

Tyto kosmetické přípravky s kůží jsou používány k dosažení určitého účinku v závislosti na druhu onemocnění a jeho stádiu, takže:

 • Sulsen - porušuje nepřátelskou rovnováhu nepříznivou pro houbu;
 • Nizoral, Dermazol, Ketokonazol - přímo ovlivňují samotný parazit;
 • Tampónový šampon - používá se k sušení pokožky hlavy a celkové dezinfekce, aby se zabránilo onemocnění-družice.

Dieta

Aby imunita nevykazovala nevyváženou výživu, měli bychom dodržovat obecná doporučení: kontrolní tuky a sacharidy, nezapomínejte na vlákno, jíst čerstvé potraviny, ujistěte se, že potřebujete vitamíny potřebné pro tělo.

O mnohem větší zájem jsou zakázané produkty, protože jejich použití může výrazně přispět k nemoci:

 • alkohol,
 • sladkosti
 • výživové doplňky
 • pikantní pokrmy,
 • houby,
 • fazole,
 • sádla a tuku.

V tomto případě mohou čaj, káva a kakao pít v rozumných mezích.

Lidová medicína

To, co byste rozhodně neměli dělat s kůrovcem, je léčen samostatně. K určení příčinného činitele a formy je téměř nemožné doma, tak tradiční medicína se používá jako doplněk k léčbě.

Populární mezi lidmi jsou:

 • Jablečný jablečný ocet - otřete postižené oblasti 5-7krát denně s nezředěným 5% jablečným octem. Se silným pocitom pálení a dalším podrážděním se léčba zastaví.
 • Olivový olej a síra - Olivový olej se pomalu přidává k horké síře. Výsledné husté kapsle, které se zbavují.
 • Bylinná sbírka - celandine, přeslička z řady tripartit, smíchaná v poměru 2: 1: 4, následovaná 2 lžícemi. výsledná směs se vaří 1 hodinu ve sklenici vroucí vody. Tinktura se po zapálení vnese do infikované kůže.
 • Zelí zelí se zakysanou smetanou - čerstvé čisté zelné listy se nanáší na ohnisko, které zbavuje hodinu, po které je oblast rozmazaná zakysanou smetanou a fixována bandáží.
 • Kořenová masť z burgundy, chmelové kuželky a nealkohol - složky se smísí v poměru 2: 2: 1 (v gramech) a z nich se odváží silný odvar, po kterém se výsledná kapalina smísí s vazelínou v poměru 1: 2. Masť se aplikuje dvakrát denně na postižené oblasti a neumývají se.

Doporučení

Vedle potravinových preferencí, pro rychlé zotavení, s výjimkou možnosti infekce ostatních a prevence relapsů, pacient potřebuje:

 1. Používejte denně vyměnitelné pletené oděvy a stejnou čepici.
 2. Umyjte oděvy odděleně od ostatních, vaříte je a žehlete je za vysokých teplot.
 3. Při sprchování dodržujte doporučení lékaře: zavřete potřebné oblasti s lepivým filmem, použijte speciální šampony.
 4. Snažte se nedotýkat se obtížně čistitelných předmětů - polštářů, koberců atd. Povlečení na změnu spánku každý den, a pro polštáře koupit silnou polštář.
 5. Denně provádějte mokré čištění v domě.
 6. Samostatné produkty osobní hygieny od stejných výrobků, které používají ostatní zbytky rodiny.

Prevence

Kromě obecných hygienických opatření existují specifická pravidla chování, když se pacient objevuje v domě, infikovaný kůrovcem:

 • denní externí vyšetření všech rodinných příslušníků;
 • neustálé dezinfekce společných prostor;
 • denní sprcha;
 • umyjte si ruce dehtovým mýdlem po každé návštěvě na veřejných místech;
 • pravidelná kontrola zvířat;
 • Odvolání k odborníkovi by se mělo objevit nejpozději jeden den po zjištění podezřelých příznaků.

Možné komplikace a důsledky

Nejtěžší komplikací po kožních onemocněních je, že se vlasy nemohou zotavit a jizvy po onemocnění zůstávají po celý život. Zvláště často dochází k tomuto problému, jestliže léčba začala pozdě nebo porušovala doporučení lékaře. Neexistuje žádné nebezpečí pro zdraví, ale estetický vzhled člověka, který dostal takové důsledky, je velmi žádoucí.

Jihokorejská plastická chirurgie dokáže vypořádat se s problémem vlasů, které se neobnovily a jizvy, ale je to poměrně drahé.

Nákazlivost

Hlavní metodou infekce je kontakt - každodenní, to znamená, že osoba musí přijít do styku s pacientem (zvířetem nebo člověkem) nebo s věcmi, které se dotkl. Navíc jsou trichofytia a mikrosporie přenášeny tímto způsobem, nejvíce aktivní děti jsou ohroženy, ve věku do 15 let jsou snadno v kontaktu se zvířaty a jinými dětmi. Kožní onemocnění je přetrvávající, vysoce nákazlivé onemocnění, může být vyloučeno i u kadeřníka, s nevhodnou péčí o tvůrce přístrojů. Někdy jsou zdraví lidé také vektory, parazit prostě spí na jejich krytech, aniž by se vyvíjel kvůli vysoké imunitě nosiče.

Zvláště příznivá pro možnost infekce ovlivňuje:

 • macerace - změkčení pokožky během delšího koupání;
 • porušení mechanické integrity vnějšího obalu v každém projevu;
 • nemoci, které oslabují imunitní systém;
 • stres, přepracování, poruchy spánku.

Funkce u dětí

Existuje několik vlastností charakteristických pouze pro tuto skupinu pacientů:

 • v mladém věku, kožní onemocnění, bez ohledu na formu a patogen, se může usadit na kterékoli části těla, zejména pokožku hlavy je často postižena;
 • nejčastěji se děti vyvíjejí přesně hnisavé a infiltrační formy;
 • bez ohledu na typ kožního onemocnění u dětí způsobuje zánět lymfatického systému;
 • velmi často kožní onemocnění u dítěte je doprovázeno horečkou.

Těhotenství a kojení

Plod nemůže během trvání těhotenství kontraizovat, ale onemocnění přináší matce značné nepohodlí.

Během tohoto období existuje několik funkcí léčby:

 • Je zakázáno léčit složitými a hormonálními léky, i když je to vnější prostředek;
 • spodní prádlo musí být měněno dvakrát denně, aby se zabránilo vaginálním infekcím;
 • dítě s dítětem do postele je přísně zakázáno;
 • Při krmení nesmí být za žádných okolností povoleno přicházet do styku s postiženými oblastmi těla, pokrýt je vrstvou nebo plátnem.

Je také nemožné jednoduše ignorovat proces během tohoto období: za prvé, celý dům bude nakažen porodem dítěte a za druhé, nemoc je plná chronické formy a odpovídajících důsledků. Nejdůležitější věcí není samoléčení a kontakt s příslušným lékařem.

Video o lichenu

Trichophytosis není lupy, ale závažné onemocnění, obvykle označované jako ringworm. Jak rozlišit tyto dva problémy a proč je nutné konzultovat s dermatologem, toto video vypráví.

Microsporie je druhým typem patogenů, které vedou k tzv. Ringworm: co potřebujete vědět a jak se zachránit. Toto video vám pomůže pochopit hlavní příčiny onemocnění, ale také jasně vysvětlil cestu infekce.

Předpověď

Moderní medicínské přípravky jsou docela schopné provést prognózu příznivou. Hlavní věcí je věnovat pozornost sebe a jít k lékaři, i když si myslíte, že máte lupiny. Je důležité, abyste podstoupili každoroční lékařské prohlídky, aby se vaše rodina nezměnila v ohnisko nosičů tohoto parazita v zářící podobě.

Ringworm - fotografie, příznaky a léčby

Kožní onemocnění - onemocnění, které postihuje kůži, nehty, vlasy. Patogen patří do rodu Microsporum a Trichophyton. Nese název trichophytosis nebo microsporia. Základní rozdíl spočívá v tom, že první možnost se vyskytuje pouze u lidí a Microsporia se přenáší ze zvířat (koček a psů).

Osoba se zhorší kontaktováním zdroje houby. Kožní onemocnění je dětské onemocnění. Ochranný systém dítěte není zcela utvářen. U dospělých jsou na povrchu kůže a vlasů organické kyseliny, které brání reprodukci patogenu.

Příčiny kožních onemocnění

Houby Microsporum a Trichophyton patří mezi nejvíce studované. Žijí pouze v povrchových vrstvách kůže a nepronikují hluboko do těla. Poškození sliznic (ústní dutina, urogenitální systém) s kožním výkrokem se také nedodržuje.

Houby je možné infikovat čtyřmi způsoby: od osoby, ze zvířat, v bazénu nebo ze sauny a přes půdu. Ale pro rozvoj plnohodnotného procesu je třeba předisponovat faktory:

 • použití zahraničních předmětů pro domácnost - hřebeny, ručníky, ložní prádlo, oděvy, obuv;
 • protože kožní onemocnění je přenášeno na člověka prostřednictvím zvířat, kontakt s nimi a nepravidelné mytí rukou vede k infekci;
 • poranění kůže, včetně neviditelného pro oko;
 • snížená imunita.

Příčina choroby přetrvává ve vnějším prostředí, takže stačí se dotknout povrchu, kde bylo nemocné zvíře předtím, jak se houba dostává na kůži. Tam je obvykle zničen systémem lokální imunity, ale v kombinaci s několika předisponujícími faktory způsobuje projev této nemoci. Kůži je méně častý u dospělých než v dětství.

Hlavní příznaky kožních onemocnění

Doba inkubace je od několika dnů do dvou týdnů. Někdy se projevují příznaky během několika měsíců poté, co se houba dostane na kůži. Proto je velmi obtížné určit čas a zdroj infekcí a organizovat včasná antiepidemická opatření.

První projevy jsou často přehlíženy osobou. Počáteční fáze se vyznačuje malými uzlinami nebo vezikuly, které jsou "zmatené" alergickou reakcí. Pak se elementy rychle spojují a vytvářejí typické lišajské krby. Různé formy onemocnění jsou popsány jejich příznaky.

Kožní onemocnění na povrchu pokožky hlavy

Děti jsou primárně nemocné od 5 do 12 let. Vzhledem k tomu, že osoba pokožky hlavy je častěji vyšetřována osobou, přechází z diagnózy na první příznaky značné množství času.

Zpočátku se pozoruje pouze ztenčení vlasů. O týden později se v krátké vzdálenosti od pokožky rozpadají. Kožní onemocnění na hlavě je charakterizováno těmito vlastnostmi:

 • oblast odlupování v průměru 2-5 cm. Někdy může být několik ohnisek;
 • o týden později houba proniká hluboko do vlasů, takže je křehká. Vlasy se začínají rozbít. Fotografie jasně ukazují okrouhlé nebo oválné plešatiny;
 • nad povrchem zůstávají "pahýl" vlasů, okolo kterých se nacházejí spory hub. Lichenový prvek vypadá nudně, jako by byl práškový s lupinami;
 • kůže je červená, opuštěná v důsledku zánětlivého procesu;
 • vlasy vypadají "špatně", pokud držíte ruku nad nimi, nevracejte se do původní polohy, ale zůstávají zploštělé.

Nejčastěji kožní onemocnění je lokalizováno v časné části hlavy, na koruně nebo na vrcholu hlavy. Při absenci léčby několik dcéřových projekcí s menšími průměry "odříznuto" od primárního prvku.

Povrchový tenkus ovlivňuje hladkou pokožku

Odstranění na hladké pokožce je povrchní. Ale je diagnostikován mnohem dříve, protože osoba rychle vidí patologii na otevřených plochách.

Výskyt kožních onemocnění na hladké pokožce může být zaměněn s jinými typy lichenů, zejména růžovými. Existuje několik příznaků, které vám umožňují přesně diagnostikovat:

 • nedostatek specifické lokalizace - na těle (zejména v záhybech), na ruce (ruka, zde není růžová), na obličeji a nohou, což není charakteristické ani pro jiné typy herpesu;
 • prvek vyrážky jasné barvy, okraje jsou jasné, vzrůstá nad hladinou;
 • jasnější v centrální části, odlupuje se;
 • svědění je charakteristické.

Na rozdíl od růžových lišejníků, které mohou být vyléčeny maximálně za dva měsíce, kůži trpí člověkem roky a bez léčby se těší těžkým komplikovaným formám.

Chronický kožní onemocnění

Rozvíjí se častěji u žen s anamnézou onemocnění kůže, pravděpodobně houbovou povahou. Spouštěcím mechanismem exacerbace jsou onemocnění vaječníků, štítné žlázy, snížená imunita.

Chronické onemocnění má stejné místo: hlava, hladká kůže a nehtová deska. Uvedené projevy mají určité rozdíly od primární infekce:

 • vlasy se okamžitě rozpadají v kořene, malé zaostření (asi 1 cm v průměru) bez známky zánětu;
 • na hladké kůži je prvek velký, ale bez jasných okrajů. Vždy je silné svědění a loupání;
 • pokud je onemocnění lokalizováno na nehtu, změní její barvu na šedou, zpomalí, začne se rozbít a rozpadat. Někdy se hřeb zesiluje ve formě nerovných tuberosities.

S lokalizací chronického procesu je méně výrazná než akutní. Není zánětlivá, ale převažují atrofické procesy. Tento pomalý průběh je způsoben sníženou schopností těla reagovat na patogen.

Hluboce infiltrativní hnisavý kožní onemocnění

Zvláštní forma, která zahrnuje vlasové folikuly v procesu. Osoba se nakazí pouze zvířetem. Předpokladem je silná deprese imunitního systému nebo nesprávná samoléčba, která "pohání" nemoc hluboko do tkání.

S hlubokým lišejníkem vede vedoucí úloha na klinice obecné symptomy. Houba je vždy kombinována s bakteriální flórou, která způsobuje příznaky intoxikace:

 • horečka;
 • slabost, malátnost;
 • regionální lymfadenopatie, bolestivé uzliny;
 • více alergických vyrážek;
 • prvek je podobný nádoru: vyčnívá nad povrch kůže, má nerovný, drsný povrch;
 • kůže je červená, bolestivá;
 • vlasový folikul suppurate, pokud jej stisknete, uvidíte vypršení hnisu.

Po otevření abscesů se místo pokryje kůrou. Při poranění - krvácení. Existuje několik dalších forem kožních onemocnění, které jsou mnohem méně často popsány: abortní, erytematózní a edematózní, papule-šupinatý.

Léčiva pro léčbu kožních onemocnění

Plísňové infekce jsou vždy těžké léčit. Patogen je velmi životaschopný, takže jeho zničení vyžaduje specifické léky. Jsou předepsány pouze lékařem na základě typu houby, formy onemocnění a celkového stavu pacienta.

Terapie může trvat dlouho. Je důležité přísně dodržovat přijaté doporučení. Cure ringworm sám je nemožné. Místní léčba je předepsána pouze pro jedno malé zaostření, které nezachycuje chlupy. V jiných případech je nutná kombinovaná léčba. Následující skupiny léčiv se užívají k léčbě.

Jsou upřednostňovány, protože obsahují velkou koncentraci účinné látky, nepodléhají šatům, jsou pohodlné při aplikaci. Jsou předepsány pro léze pokožky, někdy i na pokožce hlavy.

 • "Exifin". Koncentrace terbinafinu je 1%. Jedná se konkrétně o patogen, který ničí jeho shell. "Pracuje" na povrchu kůže, na povrchu nehtu. Aplikujte 2krát denně v průběhu měsíce.
 • "Mikogel KMP". Navíc má antimikrobiální účinek, proto se používá pro komplexní hluboké formy onemocnění. Aktivní složkou je mikonazol.

Před aplikací gelů se provádějí hygienická opatření, je centrum mazáno antiseptickým roztokem (obvykle 5% jódu) a teprve poté je přípravek aplikován s tenkou vrstvou. Zóna by měla být mírně širší než průměr krbu.

Nejrozsáhlejší skupina léků místní akce. Jsou složeny z účinných specifických činidel, které zničí patogen. Masti mohou léčit pouze povrchové formy onemocnění, protože nepronikují do hlubších vrstev kůže.

 • "Lamisil" ("Zalain", "Exifin") - účinná látka terbinafin. Zvláště účinná pro kožní lišejníky. Aplikujte do centra 2krát denně po dobu 4 týdnů.
 • "Clotrimazol" ("Kanesten", "Fueginal") - imidazol, který je součástí těchto masti, se s patogenem vyrovnává za měsíc s pravidelnou trojitou aplikací.
 • "Lotseril" ("Exoderil", "Batrafen") - poslední generace léků, které zabíjejí houby během dvou týdnů. Aplikujte dvakrát denně.
 • "Salicylová masť" - odkazuje na nespecifické antiseptiky. Používá se také ke snížení příznaků zánětu.
 • Síra tar tar mast je jedním z nejstarších osvědčených anti-lichenových léků. Odstraní otoky tkání, dezinfikuje povrch epidermis. Vzhledem k specifické vůni je lepší použít kromě hlavního ošetření i přes noc.
 • Pasta Lassara je topický kombinovaný přípravek na bázi zinku, kyseliny salicylové, škrobu a vazelíny. Léčuje symptomatické prostředky, nezpůsobuje alergické a jiné nepříjemné reakce.

Masť proti kůži má výhody při léčbě onemocnění v otevřených oblastech těla. Další lékové formy se používají na pokožce hlavy nebo na skrytých místech. Lázeňová masť může být vytvrzena pouze v první fázi procesu, kdy je izolována léze na kůži.

Pilulky

Tyto léky jsou absorbovány do systémového oběhu a fungují systémově na houbách. Jsou předepsány pro více ohniská kožních onemocnění, s hlubokou formou a chronickým procesem, který není přístupný tradičnímu místnímu ošetření.

 • Griseofulvin. Účelně proniká do buněk kůže, nehtů, vlasů a zabíjí všechny patogenní patogeny. Má mnoho nežádoucích účinků, takže potřeba pro použití je projednávána se svým lékařem. Dávka se vypočte individuálně v závislosti na tělesné hmotnosti.
 • "Orungal." Lék má široké spektrum účinku v mnoha typech mykóz. Blokuje syntézu hlavní látky buněčné stěny jakéhokoli druhu hub. Průběh léčby je krátký od 3 do 7 dnů.
 • Lamisil. Systémová léčiva, která je na rozdíl od mnoha podobných léků pacientů dobře snášená a má minimální vedlejší účinky. To značně rozšiřuje rozsah jeho aplikace (u dětí, u starších pacientů a oslabených pacientů). Doba trvání léčby je 6 týdnů.

Po průběhu tablet je nutné provést kontrolní studii. Pokud buňky houby zůstávají v škrábání, je přípravek nahrazen jiným.

Řešení

Dávková forma je velmi vhodná, když se zbavíte kožních onemocnění na pokožce hlavy. Roztoky neškrtí vlasy, dobře pronikají mezi žárovky. Na hladké kůži se doporučuje ošetřit ohnisko před použitím masti nebo gelu.

 • "Vokadin (jód)". Působí nejen na houby, ale také na bakterie a viry. Antiseptické široké spektrum. Používá se v čisté formě nebo zředěný. Koncentrace a frekvence aplikace předepsané lékařem na individuálním základě.
 • "Yodditserin". Obsahuje jód a glycerin. Žádné místní dráždivé účinky. Prochází hluboko do tkání. Je účinný proti houbám a mnoha bakteriím.
 • "Nitrofungin". Specifické moderní prostředky pro potlačení růstu hub rodu Microsporum a Trichophyton. Někdy způsobuje podráždění pokožky, v takových případech se doporučuje zředit roztok vodou s poměrem 1: 1. Po ošetření elementy "Nitrofungin" byste měli pokožku chránit před sluncem.

Uvedli jsme hlavní léky a principy jejich užívání. Naznačuje je pouze dermatolog. Zajímat se o vlastní léčbu této závažné nemoci je naprosto nemožné.

Léčba lýtkových nálevníků

Kožní onemocnění bylo vždy obyčejným onemocněním u lidí, takže je zde mnoho receptů, jak ho léčit pomocí lidových metod doma. Dnes jsou tyto metody považovány za pomocné, zmírňují nepříjemné příznaky nebo pomáhají určitým lékům bojovat proti houbám.

Tradiční metody léčby založené na použití přírodních antiseptik a protizánětlivých činidel proti houbě.

 • Jablečný ocetový ocot Roztok není zředěn. Tvrzená nebo aplikovaná na lézi až 6krát denně.
 • Česnek Strouhaný česnek se rozsekne na polovinu a vtírá do prvků vyrážky. Postup je doplněn aplikací směsi březového uhlí a lopuchovité šťávy v poměru 1: 1.
 • Brusinky. Známá přírodní antiseptika může urychlit zotavení z kožních červů. Šťáva namočte gázu a stlačte postiženou pokožku třikrát denně.
 • Chmel, lopuch, měsíček. Smíchejte květiny nealkohol (1 polévková lžička), chmelové kužely (2 lžíce) a kořen lopuchu (2 polévkové lžíce). Nalijte sklenici vroucí vody a pokračujte v vaření po dobu 10 minut. Filtrovat směs a připravit masti na bázi vazelíny (2 lžíce 1 polévkové lžíce roztoku). Lubricate versicolor několikrát denně.
 • Infuze léčivých bylin. Používá se k lokalizaci procesu na pokožce hlavy. Smíchejte řetězec (4 díly), celandin (2 díly), přeslička (1 díl). Vezměte 2 lžíce směsi a nalijte vroucí vodu (200 ml). Trvejte 1 hodinu a vtlačte do pokožky hlavy nebo vytvářete komprese na hladké pokožce.

Seznam receptů pokračuje dál a dál. Je důležité diskutovat o každém nástroji se svým lékařem. Nadšení pouze lidovými metodami může vést k chronickému procesu nebo k rozvoji závažnějších forem onemocnění.

Hygienická opatření při léčbě kožních onemocnění

Kauzální činidlo kůry trvá dlouhou dobu ve vnějším prostředí. Nemocná osoba uvolňuje spory houby s lupinami a váhy z léze. Mohou být uloženy na předměty pro domácnost, nábytek a vést k opakované infekci pacienta nebo jeho příbuzných.

Aby se zabránilo šíření kožních onemocnění (zejména rodinným příslušníkům) a zkrácení doby léčby, je třeba dodržovat hygienická opatření.

 • Denní ošetření bytu: Po důkladném mokrém čištění jsou všechny povrchy dezinfikovány antiseptickými roztoky (řešení organického stříbra je dobrá práce). Po čištění všechny hadry vaříme nebo namočíme do speciálních roztoků.
 • Zpracování ložního prádla: Spóry houby zemřou během varu, takže veškeré prádlo, se kterým se pacient dotýká, má být vařeno dolů. Pokud se léčba provádí doma, sada se denně změní na novou. Takže se spodním prádlem. Můžete omýt věci přidáním 1% roztoku chloraminu.
 • Pokud je dítě nemocné, musíte dezinfikovat všechny hračky. Dítě je izolované od dětského týmu.
 • Když je proces lokalizován na hlavě, je denně vypláchnut antifungálními prostředky (dehtové mýdlo).
 • Zničí spory patogenu a selenu. Existuje mnoho hygienických produktů - mýdlo, gel, šampon. Používají se při mytí rukou, koupání. S těžkou formou onemocnění se musíte denně vykoupat (pouze pod sprchou), lehkým, nejméně dvakrát týdně. Třepení postiženého povrchu ručníkem je nemožné, je lepší jen mokré. Na hlavě nosí ochranný obvaz, aby se zabránilo šíření spor.
 • Veškeré věci pacienta musí být uloženy na samostatném místě.

Všichni členové rodiny, kteří jsou v kontaktu s pacientem, musí si umýt ruce a koupat se speciálními antifungálními léky a každodenně zkontrolovat pokožku a pokožku hlavy (pokud je zjištěn odlupování nebo lupy, je nutná konzultace s lékařem).

Charakteristiky léčby tzv. Ringworm u dětí

Kožní onemocnění se vyskytuje u dětí mnohem častěji než u dospělých a má své vlastní vlastnosti, na kterých závisí taktika léčby. Děti jsou náchylnější na alergické reakce, často mají mnohočetné léze a infekce oblastí pokožky.

Při předepisování léčby je důležité nedovolit její přechod na chronickou formu (nedostatečné dávky a trvání průběhu), ale také nezpůsobit nežádoucí reakce a komplikace při přijímání dostatečně toxických antifungálních léků. Zásady jsou následující:

 • Povinná jmenování antihistaminik. Prvky léze způsobují vážné svědění, takže mladí pacienti hnízdí primární zaměření;
 • kombinace specifických lokálních léků a protizánětlivých mastí. Děti, které zčesávají prvky zbavené, způsobují sekundární bakteriální infekci;
 • jsou upřednostňovány místní antifungální látky. Rozhodnutí o systémové léčbě provádí pouze lékař;
 • děti musí být přísně izolovány od svých vrstevníků, jinak se kožní onemocnění v dětském týmu rychle rozšíří;
 • vždy jmenoval prostředky na posílení imunitního systému. Výživa je obohacena bílkovinami a vitamíny, dítě by nemělo být příliš znepokojeno kvůli své diagnóze (často se to děje v dospívání), někdy je potřeba vymezení lehkých sedativ.

U kluků může kůži někdy vést k samoléčení. V takových případech je důležité zkontrolovat, zda je kúra kompletní, jinak se proces přemění na chronickou formu.

Prevence

Kožní onemocnění je velmi časté v životním prostředí. Jeho nosiči jsou zvířata, která nemohou být zcela kontrolována. Tato osoba je neustále v kontaktu s houbami. Aby nemusel být nemocný, musí si vzpomenout na prevenci.

Prevence nemoci je mnohem jednodušší než léčení. To je zcela pravda pro kůži. Stručně uvádíme seznam opatření, která jsou známa všem:

 • omezit kontakt s rozptýlenými zvířaty. Vždy důkladně umyjte ruce po pohlavním styku, a to iv případě zdravých mazlíčků;
 • nepoužívejte osobní hygienické předměty a oblečení jiných osob;
 • vyhnout se nadměrnému pocení. Oděvy musí být z přírodních tkanin;
 • pokud se najednou objeví hojné lupy, vyšetřte dermatologa;
 • pravidelně dezinfikovat dětské hračky (zvláště poté, co hrát spolu s ostatními dětmi);
 • prádlo umývané v horké vodě, žehlé na obou stranách žehličkou.

Pokud je nemoc diagnostikována, je nutné přísně dodržovat všechna doporučení lékaře, nikoli sama léčit a neopouštět léčbu při prvním zlepšení.

Pro Více Informací O Suché Vlasy