logo

Keratinový šampon

Luxusní lesklé kudrlinky - sen každého dívky. Proto otázka volby pracího prostředku pro vlasy a pokožku hlavy trpí skoro celý spravedlivý sex. Kosmetické salony a kosmetické centra nabízejí různé sady postupů a vlasové produkty s keratinem. Obchody a kosmetika propagují keratinové šampony a výrobky pro péči. V tomto případě slibujeme svěží, lesklé a poslušné zdravé vlasy.

Keratin je druh bílkovin. Vysoce pevný přírodní protein, který tvoří základ struktury lidských vlasů.

Mnoho žen nespokojených s křehkostí a suchostí vlasů. Někdo denně testuje svůj účes na sílu s horkými vlasy a sušícími závěsy. Někdo neustále experimentuje s barvením. A někdo z povahy má slabé a nezbedné vlasy. Ve všech těchto případech je nutné pečovat o vhodnou péči a výživu vlasů. Nejlepší ze všech prostředků a lidových metod s úkolem zlepšit vlasy vyrovnat s keratinovými šampony v kompozici.

Zvláštní funkce

Pro veškerou magickou účinnost těchto detergentů existuje jedna "ale". Šampony obsahující tento protein nejsou vhodné pro všechny. Charakteristickým rysem těchto látek je nízká mýdla. Toto poněkud komplikuje použití přípravků s keratinem. Nedoporučujeme používat tento prací prostředek každý den pro vlastníky vlasů, které jsou náchylné na tuk. Výhody keratinových šamponů zahrnují:

 • jemné čištění pokožky hlavy;
 • zachování dlouhodobého účinku postupů barvení a narovnání;
 • vytvoření přirozené ochranné bariéry na vlasy od negativních vnějších vlivů;
 • vlasovou poslušnost a hedvábnost.

Se všemi výhodami keratinových šamponů nepracují stejně pro všechny. Často výsledek závisí na správném způsobu pro váš typ vlasů. Všechny odrůdy těchto výrobků jsou rozděleny do dvou velkých kategorií:

 • speciální šampony, které používají mistry v salónech před znovuzískáním keratinu (jsou velmi hluboce očištěny, podporují otevírání vlasových kůžiček);
 • "Slabší" šampony pro každodenní nezávislé použití (s účinkem vyhlazení, zrcadlový lesk, snadné česání a styling).

Hlavním rozdílem mezi produkty na bázi keratinu je obsah přírodních účinných látek.

Neodstraňují jen zbytečné z pokožky hlavy, ale jsou uloženy ve struktuře vlasů. Keratinové molekuly pokračují v práci, dokonce i když je šampon již vypraný. Na rozdíl od většiny ostatních lékařských koncentrátů a masky. Systematické a pravidelné používání poskytne zámkům zdravou krásu a lesk, obnoví poškozené prameny.

Další informace o keratinovém šampónu naleznete v dalším videu.

Princip činnosti

Neexistují žádné speciální vlastnosti při použití keratinových šamponů. Doprajte je, jako by byly vaším obvyklým mycím prostředkem. Jediným rozdílem je doba expozice. Po aplikaci se doporučuje držet keratinový šampon po dobu šesti až osmi minut. To stačí na to, aby se keratin vyrovnal s očistou pokožky a vlasů a pronikl do vlasových vah.

Odpovězte na hlavní otázku - jak keratin interaguje s vlasy a jaký vliv to dává. V důsledku tohoto vlivu a složení tohoto bílkoviny je nepostradatelným přírodním stavebním materiálem pro vlasy. Je zodpovědný za hladkost a zdraví, estetický vzhled vašich vlasů. Pravidelně v kontaktu s poškozenými vlasy, protein plní poškození ve své struktuře.

Použití detergentních prostředků s keratinem má významné výhody:

 • širokou škálu nástrojů v různých cenových segmentech;
 • pohodlí, bezbolestnost a bezpečnost;
 • trvajícím až šest měsíců.

Takové prostředky výrazně šetří náš čas, abychom šli na velitele pro příslušný postup.

To je důstojný analog salonních služeb, příjemně příjemný a cenově dostupný.

Testovací šampon s keratinem uvidíte v dalším videu.

Složení

Trh s kosmetickými výrobky obohacený keratinem je plný rozmanitosti. Populární značky mají tendenci se uvolňovat ve své řadě nástrojů s obsahem. Odlišují se v ceně a účinnosti, což přímo závisí na složkách šamponu. Produkty vedoucí značky kosmetiky pro vlasy obsahují širokou škálu vzorců a látek. Podívejme se, které z nich jsou pro naše vlasy cenné a kterým je třeba se vyhnout.

Hlavní složky na keratinových šamponových štítcích jsou:

 • Prokeratiny a ceramidy (pracují na rychlé revitalizaci vlasů, což je hladké a lesklé). Užitečné
 • Proteiny. Tyto položky jsou nezbytné pro majitele citlivé pokožky hlavy. Díky mírnějšímu detergentnímu složení a multifunkčním proteinům se intenzivně starají o suché, poškozené a unavené vlasy. Spolehlivě chránit před agresivními vnějšími faktory.
 • Výtažky a oleje z argininu a amarantu. Stimuluje expanzi a růst krevních cév a zlepšuje krevní oběh. Provádějte procesy výživy vlasů, prodlužte jejich mládí a zlepšujte jejich zotavení.

Přítomnost bioaktivních molekul ve složení šamponu s keratinovými oleji, extrakty, aminokyselinami - aplikace pro účinnost a přínosy produktu. Chemické prvky - parabeny, vonné látky, sírany - je třeba se vyhnout. Jejich dopad na vlasy nepříznivě.

Dokonce i velmi problematické vlasy poškozené chemickými a přírodními faktory ožívají s expozicí keratinu.

Hlavní věcí je vybrat nástroj, který je pro vás vhodný a bude se snažit vyřešit problém - posilovat, zvlhčit, nasytit, narovnat nebo obnovit. Při systematickém používání keratinového šamponu je obnovena rovnováha lipidů a vlhkost vlasů.

Někteří se mýlí s přesvědčením, že keratin kůru se používá při výrobě takových šamponů. Ve skutečnosti výrobci k tomuto účelu dostávají látku z ovčí vlny. Formula některých šamponů obsahuje kromě keratinu i kůrový olej.

Jak si vybrat

Najděte si správný keratinový šampon. Je důležité jasně definovat výsledek, který by nám měl přinést prostředky. Netřeba říkat, že je lepší se rozhodnout pro profesionální šamponové linky. Takové nástroje byly vyvinuty ve speciálních laboratořích a mají opravdu "pracovní" efekt. Jejich hlavní nevýhodou je cena. Vzhledem k tomu, že kvalita těchto výrobků je vysoká a výsledky nebudou dlouho přicházet. Prostředky "jednodušší" nezaručují blesk a viditelný odraz. Ale zde najdete kvalitní protějšek.

K dosažení výsledku šamponu s keratinem musí být složení skutečně bez síranu. Nápis na štítku "bez sulfátů" není zárukou jejich nepřítomnosti. Pečlivě přečtěte kompozici. Jasné znamení špatného šamponu - vlasy po tom, co není hladké, vypadá a cítí se špinavě, nezapadá dobře a štětiny jako slámy. Sírany - látky, které dodávají "mýdlový" šampon a umožňují vyčistit znečištění. Proto nemohou bez nich dělat. Následující prvky skutečně negativně ovlivňují zdraví vlasů a je třeba se vyvarovat jejich obsahu:

 • Síran sodný Laureth;
 • Disodium laureth sulfosucinát;
 • Chlorid sodný;
 • Diethanolim (DEA);
 • Monoethanolamin (MEA);
 • Triethanolamin (TEA).

Jedná se o agresivní povrchově aktivní látky (surfaktanty), které nepříznivě ovlivňují pokožku a vlasy. Dehydratují je a mohou vyvolat zánětlivé procesy.

Hlavním negativním rysem povrchově aktivních látek - vyvolávají vyluhování keratinu z vlasů.

Vyvarováním se výrobků s těmito látkami na štítku je v supermarketu snadné vybírat šampony, které nepoškodí zdraví, ale přinášejí prospěch. Po přečtení tohoto článku můžete snadno najít nástroj, který obnoví rovnováhu stopových prvků, bude mít hojivý účinek na pokožku hlavy.

Více se dozvíte o rovnání vlasů a péči o vlasy po postupu z následujícího videa.

Přehled oblíbených nástrojů

Známá kosmetická značka vyrábí profesionální keratinové šampony a analogy pro domácí použití. Seznamte se s prostředky nejoblíbenějších značek.

 • Estel "Keratin". Speciální šampon s hydrolyzovaným keratinem a aminokyselinami. To proniká dobře do vlasové váhy a nasytí je. Křehká kompozice jemně odstraňuje nečistoty z pokožky hlavy.
 • Kompliment. Obsahuje arginin, biotin a panthenol. Šampon pro regeneraci křehkých, matných vlasů s dělenými konci. Bioaktivní složky komplexu obohacují a chrání vlasy, poskytují hladkost a sílu. Vytvořte ochrannou bariéru a postupnou regeneraci struktury vlasů.

Jak si vybrat šampon s keratinem

Keratinový šampon může být správně považován za jeden z nejužitečnějších vynálezů ve světě kosmetiky. Keratin je přirozený protein přítomný v lidském těle. Hraje roli stavební hmoty pro nehty a vlasy. Mimochodem, z toho tvoří 80%. Mají odolnost a extrémně vysokou mechanickou odolnost, jsou zodpovědní za sílu, objem kudrlin a také za jejich přirozené zdravé záře. Pokud zjistíte, že prameny se staly bez života a křehkou, je velmi důležité pravidelně používat keratinový šampon na vlasy, aby se obnovily a zlepšily vlasy.

Profesionální keratinové šampony, stejně jako domácí výrobky, vyrábějí téměř všechny přední kosmetické značky. Rozdíly mezi nimi nejsou jen v cenách, ale také v míře efektivnosti vlivu na prameny. Zvažte vlastnosti své aplikace a seznam nejoblíbenějších značek.

Typy keratinových šamponů

Keratinové procedury v salonu mají celou armádu fanoušků. A to vůbec není překvapující. Koneckonců, vlasy po nich doslova přecházejí mimo uznání a udrží svou přitažlivost až na 6 měsíců. Je pravda, že tyto postupy nejsou levné.

Co dělat s těmi, kteří jednoduše nemají peníze na regeneraci keratinu v kabině? Existuje cesta! Bude to stačit koupit jen dobrý keratinový šampon. Neohrozí pouze vaše vlasy, ale také otevře vlasovou kůžičku, díky níž keratin snadno pronikne do folikulu.

Keramické šampony jsou rozděleny do 2 kategorií:

 • Profesionální. Obvykle se používají před vyrovnáním. Otevírání kůžiček umožňuje, aby živiny mohly hlouběji proniknout do vlasů. V důsledku toho jsou vlasy dokonale vyčištěny. Takové značky jako Keune, Schwarzkopf, L'Oreal jsou v této kategorii velmi žádané.
 • Pro domácí použití. Složení těchto výrobků je mnohem slabší než profesionální. Ale šampony v této kategorii jsou k dispozici téměř všem. Mezi nejoblíbenější patří Estel, "Liberderm", "Horse power", Syoss, Schauma. Charakteristickým rysem domácích prostředků je účinek narovnání vlasů, připomínající salon.

Jak nástroj funguje

Způsob použití keratinových šamponů se prakticky neliší od normálu. Totéž: aplikujte na vlasy, masírujte prsty, opláchněte. Jediný rozdíl je v době expozice.

Podle doporučení výrobce by měl být keratinový šampon udržován na vlasu po dobu nejméně 5-7 minut, což je déle než obvykle. K dosažení očekávaného výsledku je zapotřebí dodatečný čas.

Po úplném vyprání produktu je nutné ošetřit prameny keratinovým lotionem nebo použít regenerační masku na nich. Pouze komplexní péče dokáže plně oživit oslabené, ztenčené kadeře, poskytnout jim sílu a obnovit jejich původní sílu, zdravý lesk a krásný vzhled.

Funkce výběru

Jakýkoli kosmetolog (mimochodem jako dermatolog) vám nabídne výběr bohatého sortimentu šamponů - sulfátů a bez sulfátu, organických látek a vitamínů, s aminokyselinami, rostlinnými extrakty a cennými esenciálními oleji.

Výrobce bude trvale propagovat své výrobky. I když to není moc efektivní. Koneckonců hlavním úkolem jakékoli reklamy je přinést produkt mezi nejlepší konkurenci. Proto se někdy stává, že "vynikající" šampon, který zasáhne naše oči ze všech obrazovkách a časopisů, se ukáže jako velmi průměrný.

Co dělat v tomto případě? Není vůbec nutné vyzkoušet vše, co je na polici kosmetického obchodu, abyste zjistili vhodný šampon. Reklama nelze důvěřovat. Ale můžete studovat recenze těch, kteří se již podařilo použít jeden nebo jiný produkt.

Většina žen vyjadřuje svůj názor na populární keratinové šampony. Existují však negativní názory, které naznačují vzhled lupů, vážení kadeří a zvyšují obsah tuku ve vlasech. Proto buďte opatrní a vážení kladů a zápočtů dříve, než si koupíte.

Pravidla

Pokud jste předtím nikdy nepoužili keratinový šampon, je nejlepší začít s produktem navrženým pro domácí použití. Empiricky ověřte jeho účinnost a určit, jak vám vyhovuje. Pro srovnání můžete jít do kosmetického salonu na profesionální rovnání. A teprve pak uděláme konečnou volbu.

Při výběru šamponu sami se doporučuje zvážit následující nuance:

 • Keratin v kombinaci s aktivními chemikáliemi zajišťuje vyhlazení vlasů. To je očekávaný účinek "salonu".
 • Měkkost a poslušnost kadeří poskytují olivový a ricinový olej, stejně jako silikon. Dávejte pozor na to, studovat složení šamponu.
 • Vlasy jsou vyživovány pomocí extraktů z léčivých bylin, bílkovin z pšenice a hedvábí, vitamínů.
 • Aminokyseliny poskytují ochranu před nepříznivými environmentálními faktory.
 • Laurylsulfát sodný (běžná složka přípravku) má na vlasy negativní účinek. Kromě toho vypláchne keratin. Samozřejmě je to škodlivé pro vlasy. Proto je žádoucí zvolit příklady, ve kterých tento nešťastný sulfát chybí.

Který z nich je lepší

Ke zjištění vhodného keratinového léku v zásadě není těžké. Nejdůležitější věcí je rozhodnout o výši, kterou jste ochotni darovat na péči o vlasy. Nejlepší je zakoupit profesionální vlasový šampon pro vlasy. Samozřejmě, že to není drahý produkt.

Ale mějte na paměti, že kvalita takové kosmetiky, zpravidla, bezchybné. Ano, a funguje téměř okamžitě. Ale "domácí" šampony, i když jsou cenově dostupné, jsou mnohem slabší a pomalejší.

Dáváme seznam nejoblíbenějších keratinových šampónů. Seznam zahrnuje jak profesionální výrobky, tak výrobky určené pro domácí použití.

Opravy komplexů

Aby se poškozené vlasy obnovily co nejrychleji a nejúčinněji, bude jediný keratinový šampon (i když je profesionální) malý. Dopad musí být komplexní. Proto je nutné doplnit šampon s ostatními keratinovými kosmetiky.

Nejlepší ze všeho s tímto úkolem je regenerovat vlasovou masku. V krátké době léčí strukturu vlasů, poskytuje intenzivní hydrataci a výživu kudrlinkám, vrací je do dobře upraveného a uklizeného vzhledu.

Pokud máte prodloužené vlasy, doporučujeme používat profesionální masku Estelle Keratin.

Povinné složky komplexního zotavení, kromě šamponu a masky, jsou balzámy a kondicionéry. Aby se zlepšila efektivita péče o prameny, doporučuje se tyto prostředky pravidelně využívat. Obsahují celou řadu stimulantů, které urychlují růst vlasů. Obvykle se jedná o různé extrakty léčivých rostlin, esenciálních olejů, vitamínů a dalších stopových prvků.

Výhody a nevýhody

Mnozí z nás opakovaně slyšeli, že keratin je pro vlasy velmi užitečný. Zvažte, co přesně je tato výhoda.

 • Uzdravuje vlasy po tom, co je mučeno vlasy, rovnačkou, curlingem, amoniakem v produktech, které obvykle používáte k barvení vlasů.
 • Obnovuje vlasovou šachtu zevnitř po celé její délce. Výsledek je obzvlášť patrný při zeslabení kudrlin - opět "tukují".
 • Řeší problém s dělenými konci. Efekt přetrvává i po ukončení léčby keratinem.
 • Zvlhčuje nejen prameny, ale i pokožku hlavy. Nepostradatelná pro suché vlasy.
 • Zjednodušuje česání, dává vlasům jemnost a poslušnost, v důsledku toho je styling velmi zjednodušený.
 • Zvyšuje přitažlivost vlasů a vrací svůj ztracený lesk.

Pokud jde o poškození, keratin nemůže způsobit jeho vlasy. Koneckonců, je to jejich přirozená součást. Nicméně, on je docela schopný dělat prameny těžší.

Pokud jste - majitel mastných vlasů, je to zcela nepřijatelné. Po nanesení keratinového šamponu tyto kudrlinky rychle ztratí svou čerstvost, "vymyjí" a jejich vzhled se zhorší. A čím častěji je umyjete, tím smutnější bude celkový obraz. Proto je velmi nežádoucí používat keratinový šampon s mastnými vlasy.

Výhody nebo poškození keratinového šamponu, jak jste viděli, je relativní koncept. Hlavním úkolem je správně vybrat a aplikovat produkt se zaměřením na typ vlasů. A také je zakoupit na osvědčených místech, aby nedošlo k falšování. Pokud ignorujete pravidla výběru a používání, může se stát, že i takový užitečný nástroj může poškodit vzhled kadeř.

Profesionální keratinové šampony - které je lepší vybrat pro vlasy

Keratin je typ bílkoviny nacházející se ve struktuře nehtů a vlasů. Vyznačuje se silou a vysokým obsahem cystinové aminokyseliny (stavební bílkovina), který podporuje strukturu bílkovin, čímž je prameny pružné, silné a silné. Funkcí takové látky je hluboká regenerace tyčí zesílením zevnitř.

Principem molekul je průnik a vyplnění prázdného prostoru v tyčích. Vzhledem k tomu, že kudrlinky jsou lesklé a silné. Proto je keratinový šampon pro vlasy tím nejlepším řešením pro udržení správného typu vlasů.

Protein provádí další funkce:

 • hydratuje;
 • vytváří ochrannou fólii (dělá kadeře elastická, objemná a lesklá);
 • hraje roli antistatického.

Většinou produkty s obsahem keratinu používají ženy s poškozenými kadeřemi.

Složení šamponů

Trh prostředků pro obnovu a udržení zdravých vlasů je bohatý na sortiment bílkovinných detergentů. Cena a účinnost závisí na složkách, které tvoří. Hlavní látky označené na obalu jsou:

 • Ceramidové tuky - revitalizují, dodávají lesk a hladkost a poskytují terapeutický účinek na vnější vrstvu tyčinky;
 • bílkoviny - bílkoviny, zvláště potřebné pro ženy s citlivou pokožkou hlavy. Pečují o poškozené a suché kadeře, chrání před nepříznivými účinky vnějších faktorů prostředí;
 • Amarantové bylinné oleje a extrakty a argininové aminokyseliny - zlepšují krevní oběh, vyživují, obnovují a omlazují vlasy;
 • bioaktivní molekuly;
 • chemické složky ve formě síranů, parfémů a parabenů - poškození a vymytí užitečného keratinu (laurylsulfát sodný, chlorid, TEA atd.).

Typy keratinových šamponů

Estel

Výrobky této ruské značky jsou vyvinuty pro regeneraci vlasů. Jemně čistí, nasytí bílkovinami a zvlhčují poškozené kadeře. Nástroj pro kontraindikace nemá. Hydrolyzovaný keratin, který je obsažen v produktu, produkuje opravný účinek.

Šampon lze zakoupit za cenu 410 stránek. pro 250 ml prostředků.

Hodnocení produktů je nejednoznačná: někteří jsou s produktem zcela spokojeni (pěna dobře, dobře voní, vlákna jsou měkčí a zdravější), jiní naopak stěžují na zhoršení kudrlin.

Mezi nevýhody patří zvýraznění vysoké ceny produktu, stejně jako skutečnost, že dlouhodobé užívání šamponu vede k návykovým vlasům, které postupně začínají vypadat horší a po umytí vlasů se objevuje obsah tuku. Proto musí být tato značka kombinována s výrobky od jiných výrobců.

Keratinská kompliment

Jako součást argininu, který živí kořenové žárovky. Konzistence šamponu je tekutá, voní hezky. Výrobek obnovuje a posiluje kadeře. To je zvláště dobré po maskách (i těch nejtvrdších), protože se snadno odmyje, aniž by to způsobilo matoucí vlasy.

Většina zpětné vazby na produkty je pozitivní. Někteří však tvrdí, že složení "komplimentu" není nejpřirozenější součástí. Produkt můžete zakoupit za 123 stran.

Syoss keratin

Podle recenzí si musíte zvyknout na tento šampon, ale má pozitivní efekt i přes přítomné chemické prvky. Mezi užitečné složky - pantenol.

Nástroj hluboce působí, vede k normálnímu metabolismu, podporuje rychlý růst vlasů. Glycerin a ricinový olej změkčují a zvlhčují kudrlinky. Náklady na šampon (500 ml) od 260 p.

Keratin holubice

Ve svém složení je škodlivý složka - laurylsulfát sodný. Kupující mezi výhodami vyprodukují příjemný zápach, tlustou strukturu a hedvábné kadeře po použití nástroje.

Nevýhody zahrnují: velké množství chemických prvků, prameny jsou mastné a bez objemu. Můžete koupit šampon pro 330 p. (440 ml).

Kapus magie (Capus)

Získal popularitu kvůli přítomnosti v séru. Tento šampon je klasifikován jako nesulfátový, protože neobsahuje laurylsulfát a vonné přísady. Výrobek je vhodný pro vlasy, které jsou často barveny a podrobeny chemickým postupům. Šampon provádí následující úlohy:

 • chrání tyče před neustálým nárazem ploek a vysoušeč vlasů, od tepla a chladu;
 • obnovuje nezdravé kudrlinky, vyživuje je a čistí je.

Příznivý účinek je způsoben přítomností aminokyselin a ovocných aditiv v kompozici. Recenze této značky se značně liší: šampon není vhodný pro všechny, ale dopad je zde. Náklady se pohybují od 320 p.

Zlatý hedvábí

Existují šetrné a užitečné složky: bílkoviny, keratinové peptidy, kyselina hyaluronová, kolageny a mléko. Produkty levné - 130-160 p. Můžete si je zakoupit pouze v lékárně.

Výrobek má příjemný, ne ostrý zápach, lehce pěna, ale účinek je patrný po několika aplikacích - vlasy se stávají hedvábnými. Od kupujících se doporučuje použít balzám.

Koně s keratinem

Značka je založena na aktivních aminokyselinách vylučovaných z ovsa, vysoce koncentrovaných bílkovin. Také přítomný je avokádový olej, jehož vitamíny poskytují vlasům pružnost a lesk. Panthenol vyhlazuje a vyživuje prameny.

Křehký šampon působí jemně, protože neobsahuje žádné škodlivé sírany. 250 ml výrobku stojí přibližně 500 r.

Loreal (Loreal)

Použití tohoto typu profesionálního keratinového vlasového šamponu pomáhá léčit a posilovat kudrlinky. Obsahuje prvky: pšeničné bílkoviny, ovocné výtažky a užitečný aminokyselinový arginin. Všechny součásti jsou zaměřeny na obnovení poškozených kadeří na několika úrovních.

Složky pronikají hluboko do každé tyčinky, vyplňují její dutiny a zakryjí mikrofilmem, který chrání před nepříznivými účinky. Pruhy se stanou silnými, poslušnými, hladšími.

Cena šamponu je 700 p. pro 250 ml.

Shauma (Shauma) síla keratinu

Levná hlavová myčka mnohem snazší kombinovat prameny, dává jim lesk, chrání kudrliny před poškozením. Účinnější použití spolu s maskou a balzámem. Kompozice obsahuje jak přírodní složky, tak chemikálie a konzervační látky (benzoát sodný). Cena šamponu 144 s.

Tato značka nevyřeší vážné problémy, neměli byste očekávat velký vliv. Vlasy se rychle znečišťují, nástroj je váží. Možná intolerance k určitým látkám ve složení přípravku. Dlouhodobé používání značky může navíc poškodit.

Libridem keratin

Aminokyselinový oves, extrakt z kokosového oleje, amonium, glycerin atd. Mají příznivý účinek na nemocné vlasy. Produkt je určen pro slabé a suché vlasy. Mnoho ocenilo příjemné a neostré aroma medu. Šampon nečiní těžší, nevyvolává lupy, čistí kořeny dobře.

Kupujícím do nevýhod patří zejména vysoké náklady (550 stran), malé obaly a neekonomické použití (špatně pěny).

Výhody a nevýhody

Pros keratinové šampony:

 • dodáním lesku a měkkosti vlasům;
 • hydratační;
 • kadeře získávají sílu, stanou se poslušnými;
 • zbavit se rozštěpených konců.

Navíc výhodou léčby keratinovými šampony je velký výběr výrobků v různých cenových kategoriích, bezpečnost a snadnost použití, stejně jako poměrně dlouhý účinek - až 6 měsíců po ukončení aplikace.

Viz také: Výhody a nevýhody vyrovnání keratin (video)

Poškození je možné, pokud špatná volba produktu: individuální nesnášenlivost ke složkám, obsah nebezpečných látek. Je nezbytné zajistit, aby v kompozici nebyly žádné sulfáty, protože zničí bílkoviny.

Dokonce i dobrý výrobek se správnými přísadami může zničit kudrlinky. Pokud je povrch tyčinky po použití šamponu přesycený bílkovinami, nelze je vyloučit křehkost. Nedostatek obsahu je stejně negativně ovlivněn přebytkem.

Musíte si uvědomit, že pro normální vlasy, bez poškození, finanční prostředky s keratinem nejsou nutné. Na baleních je obvykle psáno, pro koho šampony jsou určeny.

Přehled oblíbených nástrojů

Výrobci se snaží přilákat zdravé proteiny do všech léčivých přípravků - oleje, kondicionéry, lotiony, výživné masky atd.

Efektivní budou jejich použití ve spojení s keratinovými šampony s čisticími hlavami a je lepší používat výrobky stejné značky nebo podobné složky.

Tři druhy oblíbených produktů:

 1. Keratinové oleje. Základ bílkovinných molekul. Konzistence obklopuje všechny vlasy. Pramínky jsou hladké a lesklé. Navíc je postupně obnovována struktura prutu. Účinek je způsoben složkami, jako jsou léčivé rostliny, aminokyseliny a vitamíny. Oleje mají příznivý účinek na pokožku hlavy, pokud jsou aplikovány na kořeny.

Seznam nejlepších (podle kupujících) olejů:

 • Pantene PRO-V;
 • Belita Vitex;
 • CHI Arganový olej (100 ml, 2000 r.).

Tyto výrobky by měly být aplikovány na čisté vlhké prameny. V tomto šampónu je lepší použít stejnou sérii jako olej - takže efekt bude výraznější. Belita Vitex je rozpočet, stojí 200 rublů, cena Pantene PRO-V je dvakrát vyšší.

 1. Barvy. Ve složení keratinu neexistuje amoniak, který má negativní vliv. Přítomnost bílkovin, bílkovin, rostlinných výtažků a dalších živin činí vlasy dobře upravenými a zdravými. Top značky barvy:
 • Italské BBCOS;
 • Kapous;
 • L'Oreal.

Cena se pohybuje od 300 do 500 p.

Kromě získání rovnoměrné a trvanlivé barvy, lesku a zachování hedvábnosti vlasů mají keratinové barviva nevýhody. Patří sem:

 • barva je menší než u běžných barev;
 • výskyt alergií;
 • potřebujete více barviva než použití čpavku.
 1. Masky na vlasy. Je možné obnovit těžce poškozené kadeře pravidelným používáním profesionálních výrobků. Ty znatelně zahušťují strukturu pramenů, zvyšují jejich hustotu a zdražení, počet klesácích prutů klesá, jejich průřez se stává nepostradatelným.

Tři nejúčinnější masky:

 • L'Oreal (1500 ks) - je přítomno 18 aminokyselin. Produkt poskytuje dlouhou léčebnou péči;
 • Ammino - obsahuje provitamin B5, keratin a bílkovinné doplňky. Hodnota 1075 str.;
 • Farmavita Back Bar Cream Plus - maska ​​vytvořená pro ošetření přehnaných kadeřníků, dobře vyživuje bez života vlasy. Obsahuje komplex olejů, bílkovinných doplňků a bílkovin. Cena - až 700 str.

Masky lze aplikovat na bělené a malované kudrlinky. Je lepší provést léčbu, jelikož 2-3 krát nestačí na zřetelný účinek.

Recenze

Margarita, 23 let: "Máma má suché prameny, její keratinové šampony pomáhaly je zjemnit. Mám mastné a husté vlasy, takové nástroje nejsou vhodné. Po umytí hlavy není objem, účes vypadá hladce. "

Alexandra, 29 let: "Mám kudrnaté prameny. Šampon byl potěšen. Snažil jsem se Gliss Chicken, pak Horse Power. Druhý šel víc. Vlasy jsou měkké a poslušné, česání je snazší. "

Sveta, 36 let: "Vybírám pouze výrobky s keratinem. Používám jiné, takže vlasy si zvyknou na stejnou značku. Kromě šamponu používám kondicionér, lotion a masku, takže účinek je velmi patrný: měkké, lesklé a "živé" kudrlinky.

Nadezhda, 40 let: "Snažil jsem se drahé verze keratinových šamponů, ale neměl smysl. Jednoho dne je hlava čistá a dobře upravená. Další je již mastné vlasy. Pomohla levný šampon "Shauma". Používám další balzám. Výsledek je potěšen.

Jak si vybrat keratinový šampon pro domácí použití?

Dilema žen a dívek je nákup šamponu, zvláště když vlasy trpí chemickými postupy a životním prostředím.

Keratin - co to je?

Keratin je silný protein nebo komplexní bílkovina, která se nachází nejen ve vlasech, ale také v zubech, nehty a kůži. Z jeho obsahu ve vlasech závisí na pružnosti, pružnosti a lesku kudrlin.
Šampony obsahující bílkoviny jsou určeny pro suché a poškozené vlasy.

Majitelé mastných vlasů mohou těmto výrobkům využívat pouze za účelem nahrazení dlouhodobého majetku po určitou dobu. Jeho účinnost může být zdokonalena dalšími maskami na vlasy, sérem, kondicionérem.

Kosmetici a dermatologové nabízejí velký výběr šamponů s různými přísadami a složením, například vitamíny, biotin, glycerin, proteiny, keratin atd. Až po transplantaci vlasů. Výrobce inzeruje své výrobky, ale ne vždy je efektivní.

Proto si můžete vybrat nejlepší keratinový šampon pro vlasy, musíte se podívat na recenze zákazníků. Většina žen je spokojena s touto volbou, ale tam jsou ti, kteří píší, že po opakovaném příjmu lupů se objeví, závažnost kadeřnictví, rychle rostou tuky, vypadají neohrožené.

Šampony jsou rozděleny do dvou typů:

 • Profesionální šampony s keratinem na vlasy. Používají se k narovnání keratinu. Pomáhají kůži otevřít, což umožňuje proniknout živiny do hloubky a dokonale vyčistit vlasy. Následující značky jsou oblíbené: L'Oreal Professionnel Pro-Keratin Refill šampon, Schwarzkopf, Keratin Smoothing Shampoo Keune a další.
 • Ne profesionální, to znamená doma. Jejich složení je mnohem slabší než předchozí a je k dispozici každému zákazníkovi. Uvolnění takové linie se zabývá známými společnostmi a vyrábí šampon pod názvem: Estel, Libredem, Compliment Keratin, Zlatý hedvábí, Cies, Capus, Dav. Šampony tohoto směru se vyrábějí s účinkem vyrovnání vlasů. Nedoporučuje se je používat neustále, zvláště s mastnými vlasy.

Chcete-li pochopit, který keratinový šampon je lepší, měli byste vyzkoušet vzorky pro domácí použití. Podívejte se na jeho účinnost, ať se vám to hodí. Můžete vyzkoušet narovnání kudrlin v salonu profesionálními nástroji. A pak se rozhodněte.

Jak vybrat správné

 • Hladké vlasy aktivní chemikálie a keratin.
 • Že jsou měkké a pružné ve složení musí být silikon, ricín, olivový olej.
 • Pro výživu, vitamíny, bílkoviny z hedvábí a pšenice a rostlinné výtažky jsou zavedeny.
 • Prvky ochrany životního prostředí - aminokyseliny.
 • Laurylsulfát sodný má negativní účinek na vlasy a má funkci vymývání keratinu. Proto je nutné vybrat kopie šamponu s keratinem bez síranů.

Estel

Výrobky ruského výrobce. Určeno pro všechny typy vlasů. Estel keratinový šampon je velmi oblíbený u kupujících (83%).

Kompozice obsahuje hydrolyzovaný keratin, působící na účinek narovnání a obnovení postižených vlasů. Pro zvýšení efektu je dobré použít vodu a keratinovou masku.

Aminokyseliny chrání kadeře po mytí.

Kompozice přípravku zahrnuje laurylsulfát sodný, který není kombinován s keratinem.

Estelův keratinový šampon je možné zakoupit za přibližně 450 let. Můžete si ho koupit u prof. obchody nebo objednávky online.

Výhody:

 • Obnovuje a posiluje vlasy,
 • Příjemná vůně,
 • Pěna dobře.

Nevýhody:

 • Neekonomické;
 • Vyvolává vypadávání vlasů;
 • Vlákna jsou tučná.

Estelle keratin (Estel keratin) má smíšené recenze o keratinovém vlasovém šamponu - někdo šel "s třeskem", zatímco jiní vyvolali další problémy ve formě vypadávání vlasů a nadměrného obsahu tuku.

Libridem keratin

Vedle hlavního komponentu jsou v kompozici šamponu Libredom přítomny kromě ovocných aminokyselin, amoniaku, destilované vody, kokamidopropylbetainu (extrakt z kokosového oleje), chloridu sodného, ​​glycerinu atd.

Používá se na suché, slabé a křehké vlasy.

Kapacita 250 ml je 417 p. Výrobek je balen v kartonové krabici, na které je jasně čitelné složení.

Produkty:

 • Střední konzistence,
 • Příjemná medová vůně.
 • Pěna není silná, což naznačuje neúčinnost.
 • Směs se vypláchne bez písknutí a dává hlavě vlasů příjemný a měkký pocit.
 • Pokud jste seřízli vlákna, měli byste použít balzám. Vzhledem k tomu, šampon se s tím nedokáže vyrovnat.

Důstojnost: vlasy neváží, nedochází k lupům, čistí kořeny, nedrží nadměrnou délku.

Podle hodnocení, šampon Liberderm keratin byl oblíben mnoha, od těch, kteří prožili jeho účinek. Jedinou nevýhodou, kterou si všimli, byla vysoká cena a malé obaly.

Compliment Keratin

Základem šamponu Keratin Compliment, kromě hlavní složky, je D-panthenol, arginin. Vlastnosti této složky (arginin) jsou nasycení živin kořenových žárovek.

Rozpočtový produkt v hodnotě 98 rublů, má tekutou texturu, příjemnou vůni. Obnovuje, posiluje vlasy. Po maskách dobře umyje hlavou a nezamotá vlasy.

Recenze šamponu Kompletní keratin ve většině případů pozitivní, jediná negativní, která byla zaznamenána - není složena z nejpřirozenějších složek.

Zlaté hedvábí s keratinem

Složení šamponu Zlatý hedváb je plně naplněno přírodními produkty a sadami jemných prvků:

 • Hedvábné bílkoviny;
 • Kyselina hyaluronová;
 • Keratinové peptidy;
 • Kolageny;
 • Mléčné bílkoviny.

Cena takového keratinového šamponu je asi 150 rublů.

Můžete si je koupit pouze v lékárnách.

Produkt má čerstvý zápach, který po nanesení přetrvává po kadeřích, lehce pěne, ale po dvou ošetřeních se vlasy stávají hladké a hedvábné. Neexistuje žádný efekt šetrnosti.

V recenzích šamponu Zlatý hedvábný keratin se doporučuje kupujícím použít balzám po promytí.

SYOSS (Cieces) KERATIN Hair Perfection

Zboží Ciez je volba rozpočtu. Šampon také obsahuje panthenol, který má redukční účinek na buněčné úrovni a normalizuje metabolismus a stimuluje růst kadeřnictví. Ztráta vlasů chybí.

Přítomnost ricinového oleje a glycerinu umožňuje ošetření suchých vlasů, také stimuluje růst.

Komponent marhule olej hydratuje a změkčuje vlasy.

Směrový šampon Cies patentovaný.

Při hodnocení podle šamponů Cies s keratinem si musíte zvyknout, ale jeho práce je naprosto přes jeho chemické složení.

Capus (Kapous) s keratinem

Populární mezi kupujícími značkou Kapus (90%) to dělá kvůli složce séra. Tento keratinový šampon je klasifikován jako nesulfát. Protože neobsahuje laurylsulfát sodný a vonné přísady.

Kapusový profesionální keratinový šampon je ideální pro oslabení kudrlin, které ztratily svou vitalitu v důsledku častého barvení a chemických postupů.

Šampon řeší několik problémů najednou:

 • Chrání před agresivním vysycháním a nepříjemnými účinky přírody (teplo, mráz).
 • Poškozené kadeře se v průběhu času zotavují.
 • Vyživuje vlasy.

Čištění vlasů je způsobeno kombinací účinných látek v prostředku. Životnost kadeřnic získává díky ovocným kyselinám. Potrava vzniká v důsledku polynenasycených aminokyselin.

Názor na šampon Kapus s keratinem byl rozdělen do uživatelských recenzí, tento nástroj není vhodný pro všechny, ale stále existují výsledky.

O obnovení vlasů po chemoterapii dále.

Dove s keratinem

Mezi zákazníky je méně populární společnost Dove. Pokud se podíváte na jeho složení, můžete vidět negativní složky laurylsulfátu sodného.

Mezi přednosti, které se soudí podle recenzí šamponu Dov s keratinem, spotřebitelé poznamenali:

 • Příjemná vůně;
 • Konzistence je silná;
 • Dokonalé pěny.
 • Kudrlinky jsou hedvábné a lesklé.

Nevýhody:

 • Obnova nepostřehnutelně;
 • Nadbytečné chemické složky;
 • Srst se stává mastnou;
 • Těžší vlasy.
 • Žádná hlasitost.

Před zakoupením produktů pečlivě analyzujte kompozici. Pouze v tomto případě máte zaručen úspěch.

Chcete-li dosáhnout maximálního účinku získaného keratinového šamponu, musíte pochopit, jak se hodí pro váš typ vlasů. A jak si vybrat šampon pro vlasy, můžete se naučit z videa:

Top 10 keratinových šampónů

Jedním z nejdůležitějších strukturálních prvků vlasů je keratin - složitý protein nebo bílkovina, která je zodpovědná za jejich sílu, elasticitu a lesk. Pro suchu, vysoký stupeň poškození a křehkosti vám kadeřníci doporučují přidávat keratinové šampony do pravidelné péče, ale pro viditelný výsledek je třeba vybrat správný výrobek.

Kapous Professional Magic Keratin

Profesionální keratinový šampon od ruského výrobce se vyznačuje nízkou cenou a nepřítomností síranů v kompozici. Nástroj je zaměřen na oslabené vlasy, které jsou vystaveny častým chemickým a tepelným účinkům - barvené, chemicky zvlněné, pravidelně naskládané železem, curlingem. Klíčové vlastnosti šampónu Kapous:

 • Složky (významné složky): modifikované ovocné kyseliny, aminokyseliny, mírné povrchově aktivní látky (surfaktanty), benzylalkohol, hydrolyzovaný keratin na 10. místě.
 • Účinky: jídlo, jemné čištění, ochrana, obnovení poškozených oblastí.
 • Aplikace: pro maximální čistění ponechte pěnový šampon na hlavě po dobu 3-5 minut. Použijte 1-2 krát týdně po dobu jednoho měsíce nebo déle, pro nejlepší efekt kombinujte s balzám z řady Magic Keratin.
 • Výhody: bez zápachu, vhodný dávkovač, šampon vhodný pro běžné použití, nezamotuje vlasy, neváží.
 • Nevýhody: se silným zraněním šampon může pracovat špatně, téměř ne pěna - rys kompozice.
 • Cena: 320 str. pro 300 ml.

Estel keratin

Šampon slavná ruská značka je jedním z nejlepších v počtu profesionálních rozpočtů, zejména při použití s ​​maskou a balzám z podobné série. Vhodná pro poškozené a vysušené vlasy, nedoporučuje se pro mastnotu a kombinace. Klíčové vlastnosti:

 • Složení (účinné složky): makadamový olej, ricín a argan, hydrolyzovaný keratin na 25. místě.
 • Účinek: přidání lesku, obnovení, změkčení, vyplňování porézní struktury vlasů, vyhlazení.
 • Aplikace: pěna na mokré vlasy, podržte 1-2 minuty, opláchněte teplou vodou.
 • Výhody: příjemná neutrální chuť, výrazný vyhlazující a zvlhčující účinek v prvních týdnech.
 • Nevýhody: vysoká spotřeba, šampon není vhodný pro dlouhodobé užívání - kořeny začínají rychle osolit, pozoruje se svědivá skalp, koncentrace keratinu je nízká.
 • Cena: 450 p. pro 250 ml.

Chi šampon keratin

Výrobek americké značky je velmi oblíbený mezi ženami, protože odůvodňuje její vysoké náklady. Technologie Keratrix podporuje hluboké obnovení kutikulární vrstvy a vyhlazení. Výživná šamponová značka CHI vhodná tenká, načechraná, poškozená srst, pomáhá bojovat proti rozštěpení. Pro nejlepší efekt stojí za to kombinovat s tekutým hedvábím stejné série. Hlavní charakteristiky šamponu:

 • Složení (účinné složky): jojobový olej a argan, hedvábné proteiny, keratinový komplex Keratrix.
 • Účinek: jemné čištění, obnovení, přirozené záření, ochrana před vnějšími faktory, hydratace, zadržování keratinových proteinů uvnitř vlasů.
 • Aplikace: aplikujte na vlhké vlasy, masírujte až do pěnění a okamžitě je opláchněte. Pro lepší čištění použijte dvakrát.
 • Výhody: vhodné pro běžné použití, dobře pěny bez sulfátů a parabenů.
 • Nevýhody: vysoká cena, přírodní složení může způsobit podráždění pokožky hlavy.
 • Cena: 2140 str. pro 355 ml.

Kativa Keratina

Charakteristickým znakem značkových šamponů z Peru je nepřítomnost síranů a těžkých solí v kompozici s využitím pouze složek šetrných k životnímu prostředí. Řada s keratinem je určena pro oslabené, ztenčené, příliš vysušené vlasy jakéhokoli typu. Hlavní charakteristiky šamponu:

 • Složení (hlavní složky): hydrolyzovaný keratin, ovocné kyseliny, kationtové polymery, rostlinné výtažky.
 • Účinek: vyhlazování, lesk, zvlhčování, zvyšující se pružnost, zabraňující nadměrnému vysychání pod vlivem vnějších faktorů.
 • Aplikace: rovnoměrně na mokré vlasy, pěnu, důkladně opláchněte.
 • Výhody: usnadnění procesu česání a stylingu, ochrana proti účinkům vysoušečů vlasů, závěsy, žehličky, nedostatek záměny, aniž by byla použita maska ​​nebo balzám, úsporná spotřeba díky husté konzistenci.
 • Nevýhody: Šampon je těžké najít v prodeji.
 • Cena: 650 s. pro 250 ml.

Šampon librederm

Nástroj je profesionální lékárna značky ruské výroby doporučená pro majitele poškozených, křehkých, vyprahlou srst všech typů a je jednou z nejlepších mezi šampony bez parabenů a silikonů. Klíčové vlastnosti:

 • Složení (důležité složky): keratin (5%), ovsené aminokyseliny, glycerin, D-panthenol (1%), benzylalkohol.
 • Účinek: obnovení kutikulární vrstvy, hydratace, výživa, prevence vyluhování bílkovin z proteinových řetězců, vyhlazení.
 • Jak používat: použijte 1-2 krát během šamponování, dobře pěna.
 • Výhody: vysoký obsah keratinu, šampon zjemňuje, neváží, uklidňuje podrážděnou pokožku hlavy.
 • Nevýhody: velmi bohatá vůně, šampon se nedokáže vyrovnat s vysokým obsahem tuku v kořenech, doporučuje se používat pro kurzy - ne pravidelně.
 • Cena: 540 s. pro 250 ml.

Kaaral 3A Keratin Color Care

Ve svém cenovém segmentu profesionálních výrobků je výrobek italské značky považován za nejlepší, zejména pro barvené a bělené vlasy. Je navržen tak, aby zvlhčoval a udržoval jejich měkkost bez vymývání pigmentu. Klíčové vlastnosti:

 • Složky (významné složky): panthenol, hydrolyzovaný keratin na 11. místě, makadamový olej, extrakt ze zeleného čaje, SLS (laurylsulfáty sómu).
 • Účinek: zachování barvy (umělý pigment), změkčení, přidávání lesku, obnovení struktury, zvlhčení.
 • Jak používat: Třepejte pěnu do kořenů, podržte ji 2 minuty a důkladně opláchněte.
 • Výhody: dobře umyje kořeny, nezpůsobuje podráždění pokožky hlavy, má neutrální vůni, vlasy vyhladí bez použití masky.
 • Nevýhody: je nepohodlné použít obrovskou lahvičku a při nákupu menšího objemu je cena vysoká, vliv na trvanlivost barvení je střední.
 • Cena: 520 s. pro 1 l.

OLLIN Professional Keratin Královská léčba KRT Krok 1

Čisticí šampon s keratinem pro vlasy, které ztratily svou pevnost, poškozené mechanickou nebo chemickou expozicí, od rozpočtové ruské značky je součástí obnovovacího systému pro domácí použití. Hlavní vlastnosti:

 • Složení (důležité složky): vitamín B5, hydrolyzovaný keratin, D-panthenol.
 • Účinek: jemné čištění, zvlhčování, ochrana před vnějšími vlivy.
 • Aplikace: držte na mokré vlasy (šíří se z kořenů po celé délce) po dobu 1-2 minut, masírujte kořenovou zónu dobře a opláchněte. Dále použijte sérum, balzám a sprej.
 • Výhody: vnímatelné čištění, žádné svědění a podráždění pokožky.
 • Nevýhody: nepoužívá se samostatně, nevhodné pro běžné použití, malý objem.
 • Cena: 380 p. pro 100 ml.

Vitex Keratin Active

Rozpočtový keratinový šampon běloruské značky je považován za nejlepší mezi neprofesionální produkty tohoto typu. Doporučuje se pro velmi suché a poškozené vlasy všech typů, ale se zvýšeným obsahem tuku v kořenové zóně, není vhodné pro pravidelné používání. Klíčové vlastnosti produktu:

 • Složení (účinné složky): benzylalkohol, hydrolyzovaný keratin na 14. místě, silikony a SLS (sulfáty).
 • Účinek: obnovení, zhutnění kutikulární vrstvy, zvýšená síla, zvýšený přirozený lesk, eliminace sucha.
 • Jak používat: pěnu v ruce, protřete mokré kořeny a omýt velkým množstvím vody. Pro nejlepší efekt "keratinoterapie" se doporučuje používat masku stejné série, ale může zvážit i vlasy.
 • Výhody: dobré čištění, kořeny zůstanou čerstvé déle, výrazné vyhlazení, pohodlný dávkovač, pomalá spotřeba.
 • Nevýhody: během dlouhého období (více než 2 měsíce) může nepřetržité používání stimulovat rychlou kontaminaci kořenové zóny, což způsobuje tvorbu lupů způsobených silikony v kompozici.
 • Cena: 150 s. pro 400 ml.

Matrix Biolage vyvinula Keratindózu

Jeden z nejlepších šampónů bez síranů vyráběných americkou firmou se doporučuje nejen pro velmi poškozené, zřetelné a křehké vlasy, ale i pro narovnání keratinu - pro zvýšení doby uchování výsledku. Vhodné a barvené, chemicky zvlněné vlasy. Klíčové vlastnosti produktu:

 • Složení (důležité složky): prokeratinový komplex, hedvábný extrakt.
 • Účinek: usnadňuje poškrábání, výživu, zadržování vlhkosti, hluboké posilování, prevenci ztrát.
 • Jak používat: pěstujte s masážním pohybem ve vlhké kořenové zóně, rozdělte po celé délce a důkladně opláchněte.
 • Výhody: výsledek je viditelný po prvním použití se současným používáním masky Keratindose, absence parabenů a síranů, dlouho udržuje kořeny čerstvé, obnovuje dokonce i vlasy vysušené bělováním, šampon je vhodný pro trvalou péči o vlasy.
 • Nevýhody: vysoká cena.
 • Cena: 820 s. pro 250 ml.

TRESemme Keratin Smooth Vyhlazení s Keratin a Marula Oil

Nepatrně známý výrobek ruské značky přidal do seznamu nejlepších keratinových šamponů kvůli rychlému a zřetelnému výsledku dosaženému po prvním použití. Výrobce tvrdí, že šampon je vhodný pro všechny typy vlasů, ale recenze naznačují opak - výrobek je určen pouze pro velmi suché a křehké, kudrnaté, porézní vlasy. Hlavní rysy nástroje:

 • Složení (účinné složky): hydrolyzovaný keratin na 7. místě, olej marula, SLS, oxid titaničitý, adsorbenty (Silika, Mica).
 • Efekt: vyhlazení, zhutnění, dodávání lesku, snadnější česání, změkčení.
 • Způsob aplikace: po pěnění držte na hlavě 2-3 minuty. Pro dosažení nejlepšího výsledku, podobně jako keratinizace salonu, použijte další kondicionér řady Keratin Smooth.
 • Výhody: okamžité výsledky i bez použití masky nebo klimatizace, výrazné narovnání, zabraňující zamotání.
 • Nevýhody: účinek je více kosmetický, dosažený díky silikonům, takže šampon není vhodný pro běžné použití a normální, kombinované nebo mastné vlasy, čištění kořenové zóny je průměrné.
 • Cena: 210 s. pro 230 ml.

Pro Více Informací O Suché Vlasy