logo

Míchání barev vlasů

Barvení vlasů není jednoduchý postup. A pokud chcete změnit barvu nebo přidat odstíny nebo experimentovat s novými upozorněními a tóny, měli byste zvážit otázku: "Jak míchat barvy vlasů?".
Takový postup lze provést nezávisle doma. Zvažte barevné kombinace, hloubky stínů a pigmenty obsažené ve vlasech a ve zvoleném barvě.

Můžete kombinovat barvy zcela různých barev. Pokuste se kombinovat barvy od stejného výrobce. To pomůže dosáhnout zcela individuálního a bohatého tónu.

Vlastnosti míchacích odstínů barvy

S hladkým přechodem, míchat barvy, které jsou blízko v tónu a dobře se mísí jeden s druhým (například měď s kaštanem, lilek s černým, zlatý s karamel). Pro získání kontrastu jsou blond vlasy barveny tmavé.

Příprava na míchání barev

Nejprve vyberte požadovaný odstín. Poté promíchejte malé množství barvy a pokuste se jej položit na samostatný pramen, ze spodu, aby se v případě selhání skrývaly v účesu. Namočte čas podle pokynů, opláchněte a vysušte. Rozhodněte se, zda požadovaná barva je správná.

Paleta, barva prodávaná v obchodech, se liší od palety profesionálních barviv na vlasy. Profesionální nátěr má větší výběr barev a možností jejich vzájemného promíchání, stejně jako možnost změny v poměru oxidačního činidla.

Potřebujete vědět, jaká barva je v barvě. To pomůže vybrat a namíchat barviva, abyste získali požadovaný odstín.

Smíchejte barvu ve skleněné nebo keramické misce, v žádném případě ne z kovu. Ujistěte se, že nosíte rukavice.

Jak míchat barvivo na vlasy

Jak míchat barvy barvy? Nejprve promíchejte jednu barvu podle pokynů na obalu, pak do druhého v různých nádobách. Poté promícháme obě barvy kombinací a důkladným promícháním štětcem ve stejné nádobě. Bezprostředně po míchání nanášejte barvu na vlasy a nechte na dobu stanovenou v pokynech.

Chemické reakce, při míchání barev, se vyskytují velmi přechodně. Proto rychle, ale pečlivě zbarvte vlasy. Nenechávejte smíšené barvy pro skladování. Po 30 minutách reaguje barvivo na vlasy se vzduchem a stává se nepoužitelným.

Pokud se barva na kořenech liší, barvíte si vlasy před barvením. U různých druhů vlasů vypadá stejná barva jinak. Stupeň barvení závisí na době expozice.

V profesionálních barvách vlasů existuje určitá gradace. První číslo udává úroveň světla (tón barvy), od 1 do 10, kde 1 je nejtmavší - černá, 10 - blond. Druhá číslice (po bodě) znamená odstíny (pomocné tóny). Například, 7.13: 7 je přirozená blond, 1 je fialový pigment prachu, 3 je červený pigment. Výsledkem je světle hnědá barva s teplým odstínem popela. Tato barva může být smíchána například s barvou 7.3. V důsledku toho získáte světle hnědou barvu, ale hlavní odstín bude červeně (3), lehce vyhlazen popelem (1).

Barvení vlasů. Technika míchání barev a barev. Pravidla pro barvení

Barvení vlasů je založeno na vědeckém základě - znalost barevných a chemických zákonů, dovednost kadeřníka-kolorista.

Moderní barvy - móda pro jedinečnost a absolutní individualitu

Barva je rozdělena do několika odrůd, z nichž hlavní je považováno:

Při blonďování velitel pečlivě rozděluje různé odstíny světelných tónů po celé délce vlasů každého pramene. Vypadá to hezky na tento druh světle hnědých vlasů.

Brondirovanie na světle hnědé rovné vlasy. Výsledky před a po barvení

Při provádění zvýraznění vlasů kadeřník zbarví vybrané prameny. Počet světelných pramenů závisí na přání zákazníka a může se pohybovat od 10% do více než 50%.

Někdy pro barevné prameny, dodatečně neutralizují barvy vyplývající z barvení a uplatňují pravidla barevnosti.

Když provádí techniku ​​ombre, mistr dosáhne hladkého přechodu od velmi tmavé kořenové zóny až po nejjasnější konce vlasů.

Dlouhé rovné vlasy obarvené technikou Ombre

Představuje barvu podle barevného vzhledu

Chcete-li získat požadovaný tón, barva se zředí určitými pigmenty:

platební příkaz

1 balení barvy (60 ml) koriguje barvu se 4 gramy pigmentu. Když se stává ošklivé nebo ne takový, který je žádoucí, barvy vlasů, odborníci nedoporučují je osvětlit, dostanete špinavou neatraktivní barvu.

V tomto případě je lepší opravit znečištění profesionálními řemeslníky s bohatými zkušenostmi a potřebnými finančními prostředky.

Proč je důležité vědět barvu teorie, o barevné kombinace, jak aplikovat v barvě

Důležité vědět! Pro zbarvení vlasů, míchání barev a barev - důležitý je výběr odpovídajících tónů, který je kombinuje v přesném poměru. Profesionálové mixují barvy podobné tónu, které splňují pravidla pro správné zarovnání:

 • měděný odstín hnědý;
 • lilek s tmavě fialovým;
 • karamel se zlatou blondýnou.

Není dovoleno zasahovat více než 3 různé barvy tónů. Účes bude mít kontrast, pokud se na tmavé vlasy použijí bílé vlasy.

Dávejte pozor! Správné míchání barev a barev v barvě bude moci vizuálně měnit tvar obličeje, upravit části účesu s určitými barevnými odstíny.

Pravidla pro míchání barev různých barev

Zkušení odborníci, kteří vědí, jak hodnotit, mají pravidla nejsložitější technologie smíchání různých barev barev:

 • vlasy - stav, struktura;
 • citlivé na pokožku hlavy, suché, podráždění.

Odborníci si povšimnou 4 typy barev: studený - letní a zimní, teplý - podzim a jaro.

Není žádoucí změnit typ přirozené barvy naopak.

U žen, které patří k barevným typům "léto", je lepší provádět barvení s pšenicí, jasem a platinovými tóny. Tmavovlasé ženy spravedlivého pohlaví, patřící do tohoto typu barvy, budou vyhovovat různým hnědým tónům.

U typu "zimní" barvy se doporučují všechny černé kaštanové a čokoládové tóny.

Blond vlasy typu "jarní" jsou barveny barvami vhodnými pro přirozené barvy, zlaté a medové tóny. Pro tmavé vlasy tohoto typu barvy zvolte karamel a ořech.

Jasné barvy barev - červené, zlaté, měděné - jsou zvláště vhodné pro jasné představitele "podzimu".

Zkušení stylisté určují barevný rozsah barev vlasů oči.

Majitelé šedo-modrých očí jsou nejvhodnější blond vlasy

Ženy se zelenými očima jsou nabízeny v teplých odstínech. Pokud jsou v kosatce přítomny žluté skvrny, doporučuje se oranžová a červená paleta. Pokud mají oči malachitový odstín, harmonizujte gaštan, tmavý blond tón.

Modré oči vypadají krásně světlé barvy. Hnědé inkluze na duhovce modrookých navrhují barvení karamelovými nebo červenými odstíny. Jasně modré oči - dobře hodí hnědé tóny. Šedo-modrá je nejlépe namalovaná v jasných barvách.

Pro tmavohnědé oči s tmavou kůží - gaštanové nebo čokoládové tóny. Pokud by tmavohnědé oči s lehkou kůží měly být namalovány v odstínech červené. Pro světle hnědé oči se doporučují zlaté tóny.

Všechny tóny jsou vhodné pro ženy se šedými očima, ale je lepší používat příliš tmavé odstíny.

Smíchání barev pro barvení vlasů s podobnými barvami barev palety, přesný výběr je prováděn pomocí přiřazených barevných stínových tabulek.

Nelze smíchat barvy vyráběné různými společnostmi.

Výrobci mají vlastní paletu odlišnou od ostatních. Požadovaný výsledek se dosáhne správným výpočtem poměru a množství barvy.

Nerovnoměrně obarvené a vlasy s šedými vlasy odborníci doporučují - nejprve barvivo v přirozené barvě, a pak vybrat a míchat odstíny. U různých typů a struktury vlasů vypadají stejné odstíny a časová expozice ovlivňuje saturaci barev.

Je zakázáno rozpouštět barvu v kovové misce, vhodná pro sklo, keramiku, plast.

V jakých poměrech se mísí barvy

Při různých délkách vlasů použijte jiné množství barviva:

 • krátké vlasy - 1 balení (60 ml);
 • střední vlasy - 2 balení (120 ml);
 • dlouhé vlasy - 3 balení (180 ml).

Pro získání odstínu vyznačeného na obalu se při zředění barviva přidá 3% oxidační činidlo. Míchání barviv pro barvení vlasů, vezměte je ve stejném poměru nebo přidáte větší množství barviva, barvu, kterou chcete získat.

Například při míchání karamelu a zlatavě hnědé barvy přidáním více zlatavě hnědé barvy získáte nasycený zlatý odstín.

Je důležité si pamatovat! Palety barev vyvinuté výrobci barev jsou složité v tónování, které ztělesňují jiný kvantitativní obsah pigmentů: šedozelenou, modrou, červenou a žlutou.

Molekuly těchto barviv se liší velikostí:

 1. Nejmenší molekula patří šedozelenému pigmentu, barví vlasy a nejprve se rozšiřuje.
 2. Další velikost je modrá, která bude příští a zaujímá místo ve struktuře vlasů.
 3. Červená je větší než první dvě, zůstává malá příležitost zaujmout místo v barvených vlasech.
 4. Nejčastěji je žlutý pigment, nemá vůbec žádné místo ve vnitřní části vlasů, obklopuje jeho vnější stranu. Žlutý pigment šamponu rychle umyje pryč.

Složení barviv - co je důležité vědět?

Nevybarvené přírodní vlasy obsahují 3 základní barvy. Jejich různá kombinace určuje přirozenou barvu vlasů.

Tři primární přírodní barvy: modrá, červená a žlutá

V barvení vlasů, při míchání barev a barev, je rozložení barev rozděleno na úrovně od 1 do 10: začíná od 1 - velmi černé a končí 10 - nejsvětlejší. Ve vlasech s 8-10 úrovněmi je 1 žlutý pigment, se 4-7 úrovněmi je červená a žlutá, získávají se hnědé odstíny.

Nejvyšší úrovně 1-3 mají modrý pigment v kombinaci s červenou, žlutá je zcela chybějící.

Barvy vlasů všech výrobců jsou označeny čísly, určují jejich tón:

 • první patří k míře lehkosti;
 • druhá - na primární barvu (až 75% barvy);
 • třetí je odstín barvy.

Sekundární barvy

Míchání sousedních barev získává sekundární:

 • oranžově - žlutá a červená;
 • fialová - červená a modrá;
 • zelená - modrá a žlutá.

Každá ze tří primárních barev má opačnou barvu (protibarevnou), která pomáhá neutralizovat různé odstíny:

Každá ze tří primárních barev má protibarevnou barvu.

 • červená zhasla zeleně;
 • modrá - oranžová;
 • žlutá - fialová.

Odborníci vypočítají a vyčistí neúspěšné odstíny podle tohoto principu.

Terciární barvy

Kombinace primárních a sekundárních barevných okrajů získává terciární odstíny.

Při zbarvení vlasů, míchání barev a barev dochází k překrásným odstínům, například kombinací béžového odstínu a rafinované platiny. Blondýna se šedozelenými vlasy narovnala přidáním červené, červené neutralizuje stín tabáku.

Je důležité si pamatovat! Na zcela bělených vlasech nejsou požadované odstíny získány, stávají se světlejšími, například fialový odstín na bílých vlasech se mění na lila. S mírným obsahem žlutého pigmentu ve vlasech vyjde:

 1. Pink má červenavý odstín.
 2. Lilac neutralizuje žlutost zůstává platinou.

Tmavší odstíny se objevují na přírodních nevyléčených vlasech.

Harmonické barvy

Harmonie blízkých barev je přítomností jedné primární barvy. Harmonické barvy jsou převzaty z intervalů jedné hlavní barvy do následující hlavní barvy. Mají 4 poddruhy.

Harmonizace těchto barev - vede k rovnováze, mění jejich lehkost a saturaci barvením vlasů, mícháním barev a barev. Když se k nim přidávají bílé nebo černé barvy, harmonie kombinace nastane při uvolnění jedné syté barvy.

Oswaldův kruh je základem barevnosti, která určuje zákony vytváření odstínů. Míchání barev a barev pro změnu barvy vlasů se provádí podle jeho doporučení.

Monochromatické barvy

S monochromatickou kombinací se objevuje kombinace barev stejného barevného odstínu se světlem a saturovanými barvami. V oblasti kadeřnictví se často používá taková klidná kombinace.

Achromatické barvy

Achromatická kombinace barev je ve skutečnosti blízká monochromatické kombinaci, v některých zdrojích se nerozlišuje zvlášť. Je založen na dvou nebo více achromatických květinách.

Klasická kombinace této harmonické série je považována za postupný přechod z bílé na černou. Účesy vyrobené v tomto stylu zdůrazňují důstojnost a stabilitu.

Achromatická kombinace barev

Každý výrobce vyrábí složité barevné odstíny v různých poměrech, které dávají výrobku svůj vlastní odstín.

Některé firmy přidávají neutralizační pigment, ale ne vždy. Složitost barvení pro dosažení požadovaného efektu - pečlivě prozkoumat složení barev.

Ash odstíny

Při zbarvení vlasů v salonech, zvláště v případě, že jsou na obličeji oblíbené.

Výsledky zafarbení v odstínu popela se mohou lišit od očekávaných. Proto byste měli zvážit řadu nuancí:

 • popel na bělené vlasy vypadá nadměrně šedě nebo špinavě;
 • To dává temné vlasy;
 • v přítomnosti žlutosti vytváří zelený odtok;
 • vhodné pro mladé dívky, zbytek žen vypadá starší.
Asy stín je nejvhodnější pro mladé dívky.

Skilé ruce profesionála pomohou vyhnout se nežádoucím účinkům a dosáhnout požadovaného výsledku při zohlednění následujících rysů popela:

 • v jasném stínu je mnoho modrého pigmentu;
 • Zvláštností nátěru je, že různí výrobci mají různé odstíny;
 • asymetrické odstíny různých firem se liší v hustotě pigmentu;
 • tato barva odstraňuje při zesvětlení oranžový odstín.

Před zahájením barvení vlasů je třeba definovat několik bodů:

 • správně nastavte hloubku dostupné v tónu vlasů;
 • Pochopte, jakou barvu chce klient získat.
 • rozhodnout o dalším vyčištění vlasů;
 • pochopit - pokud po provedení procedury existuje zbytečný odstín, který má být neutralizován, a určit barvu.
Je důležité správně určit úroveň hloubky vlasů

Barvení vlasů, míchání několika barev různých barev v účesu pomáhá vytvořit jedinečný individuální obraz. Tento typ zbarvení je vhodný pro vlasy různých délek: od krátkých tvůrčích účesů po krásné kudrlinky.

Odborníci trvají na pozorování smyslu proporce tak, aby nedošlo k přetečení bezkusných světlých bodů. Teorie barev, neocenitelná praxe a zkušenosti, pomáhají pánům udržet rovnováhu.

Kvalifikovaní kadeřníci varují - nemůžete bez experimentu experimentovat bez jasné znalosti zákonů o získání barevných kombinací.

Tabulka míchání barvy vlasů

Jak provádět barvení vlasů pomocí techniky barvení

Před barvením vlasů, mícháním barev a barev dodržujte rady odborníků:

 1. Nedoporučuje se používat masky po dobu jednoho týdne před barvením, protože speciální látky ve složení obalují vlasy a mohou změnit očekávaný výsledek barvení.
 2. Neumývejte si hlavu před barvením: kůže na hlavě nebude ovlivněna oxidačním činidlem v důsledku uvolněného tuku.
 3. Barva se nanáší na suché vlasy, mokrý je zředěn, barva ztrácí nasycení.
 4. Pro snadnou distribuci barviva jsou vlasy rozděleny na prameny a barvivo aplikované stejně a rychle.
 5. Znovu naneste barvu nejprve na kořenovou zónu, po 20 minutách rozložte celou délku.
 6. Proveďte postup s rukavicemi, které chrání ruce.
 7. Postupně odstraňovat barvu, navlhčit a vytvářet pěnu. Pak opláchněte vlasy šamponem a naneste balzám.

Barvy musí být určeny pro profesionální použití a patří stejnému výrobci.

Míchání barev a barev v barvě vlasů by mělo být prováděno krok za krokem:

 1. Pečlivě si přečtěte pokyny. Barevně míchat.
 2. Smícháme barvy dohromady ve zvoleném poměru.
 3. Směs důkladně promíchejte a směs rozdělte do vlasů. Barva se aplikuje hned po přípravě, protože Doba použitelnosti zředěné barvicí kompozice je krátká.
 4. Chraňte barvu vlasy podle pokynů a poté si umyjte vlasy.

Dávejte pozor! Rozlišené a smíšené barvy nesmí být uloženy. Po 30 minutách dojde k reakci s vzdušnými hmotami a barva se zhorší. Vícebarevná směs by měla být použita najednou.

Doporučuje se vytvářet poznámky v deníku - barevný čas, název odstínů.

Záznamy určují:

 • jako barva, nemusíte pamatovat - jaké odstíny byly použity při míchání;
 • Doba trvání - čas, který není vymyt zbarvení;
 • žádný odstín - které barvy by neměly být smíchány.

Profesionálové varují - je obtížné se osvobodit od některých tónů barev. Nejprve musíte vyvést barvu, která se vám nelíbí, a pak znovu zbarvit vlasy. Tyto účinky ovlivní stav pokožky hlavy a vlasů.

Po konzultaci s odborníky můžete pochopit, jaké barvy přicházejí více na typ pleti a tvaru obličeje a najít zvláštní individuální barvu vlasů, zdůrazňující jedinečný obraz ženy. Buďte zdraví a krásní!

Užitečné video materiály na téma: Barevné vlasy. Míchání barev a barev

Jak správně smíchat barviva na vlasy:

Stručná charakteristika základů barikologie:

Podívejte se, jak si vybrat stín pro vlasy zde:

Základní barvy pro začínající kadeřníky. Star Oswald.

Přehled Analýzy stránek a otázky, které mi požádal můj web, mě vyzval k napsání článku o základních principech barevného malování, jmenovitě práce s Oswaldovou hvězdou. Existují nápady pro vytvoření celého kurzu na pomoc začátečníkům.

1. Existují tři základní barvy, které tvoří základ přirozené barvy vlasů. To není náhoda. V přírodě se spektrum barev rozkládá podle stejného principu. Modrá, červená, žlutá. Stejná kombinace vytváří základnu nebo jednu úroveň přirozené barvy vlasů, ale v praxi vidíme pouze hnědosivé nebo, jak říkají mistři, "špína". Bílé světlo se skládá ze stejné kombinace všech barev a všech odstínů.

2. Úroveň barvy nebo světlost vlasů v barvách se liší od 1 černé až 10 velmi blond. Pouze procento těchto tří základních barev se mění v složení pigmentu uvnitř vlasů, na které závisí přirozená barva vlasů. Takže vlasy 10-8 úrovní obsahují pouze žlutý pigment (8-nasycený). Žlutý pigment je nejmenší, je umístěn hlouběji než všechny pigmenty uvnitř vlasů, proto je nejtěžší odstranit z vlasů. Od 7 do 4 se mění kombinace žlutých a červených pigmentů (ve 4 - téměř žlutá, většina je červená a začíná přítomnost modré barvy, což způsobuje hnědý odstín). A když stoupáte z úrovně 3 na 1, zvyšujeme obsah modrého pigmentu v kombinaci s červeným. Žlutá na pozadí už prostě není.

3. V této poznámce nepovažuji obsah pigmentu v závislosti na tloušťce vlasů a závodu osoby. Generalizovaná data pomohou kadeřníkovi porozumět procesům, které se vyskytují během barvení vlasů.

Na hranicích primárních barev, při smíchání, získáváme odvozené barvy - sekundární. Žlutá + červená = oranžová. Červená + modrá = fialová. Modrá + žlutá = zelená.

Pokud držíte úhlopříčku v kruhu - dostaneme pult. Takže červená se může utopit zeleně. Žlutá tmavě fialová. Modrá je utopená oranžovou barvou. A naopak. Připomínáme, že "špína" nebo přirozená barva obsahuje 3 barvy nezbytně - červená, modrá, žlutá. Takže očekáváme neutralizaci nežádoucích odstínů. Například, žlutá je neutralizována fialovou, protože druhá se skládá z červené a modré. Je algoritmus jasný?

Na okraji základních a sekundárních barev získáváme terciární barvy nebo odstíny, nuance (švestka, lilek, olivový olej, tabák, mokrý písek, teplé červené, studené červené, červené zlato nebo červená měď). Zajímavostí je, že krásná platina se získává z kombinace studené-fialové a béžové odstíny. "Swamp" blondýna správně červená. A odstranění nežádoucího zčervenání pomocí "tabáku".

Pokud potřebujeme tónovat blondýnu s úplně bělenými vlasy (kadeřníci vtipují, že hladina světla je 12+), nezapomeňte, že by měly vlasy plnit pigment v množství (často bez předbarvení, barva "selže") a pak předáme požadovaný odstín jako hlavní barvu zředěnou mléko. Často růžová se nedá dostat na vlasy, kde jsou pozůstatky žluté (dostanou se zrzka). Pink se získává z červené na bílé! Violet vždy dá lila na bílé vlasy. Pokud jsou ve vlasech zbytky žluté, pak lila jednoduše neutralizuje a získá platinu. POZOR: ČERVENÝ + ŽLUTÝ + BLUE = ZÁKLAD. Tedy kde se tyto tři základní barvy setkávají, získávají zatemnění a zvyšují jednu úroveň. Zvažte tuto skutečnost při výběru oxidačního činidla.

Všechny barvy vlasů jsou psány čísly. První hovoří o úrovni milosti Druhá - hlavní barva barvy v trubce - obvykle 75% obsahu. Třetí je odstín nebo nuance, obvykle 25% složení. Například v italských barvách 8.43 se uvádí, že se jedná o úroveň 8 barvy červené barvy se zlatým odstínem.

Přírodní odstíny jsou zpravidla označeny 0. Zesílený přírodní pigment pro barvení šedých vlasů je 00 po bodě (9.00).

Doporučuji navštěvovat semináře, které se konají v technologiích samotné značky barvy, s níž budete pracovat. Ušetří vaše úsilí, peníze a nervy, protože Spokojený zákazník je prosperita vašeho podnikání!

Vše o zbarvení vlasů

Pokud jste unavení z rutiny, chcete aktualizovat, změnit obraz a náladu - zbarvení vlasů bude nejsnadnější cestou z této situace. Profesionální barvení vlasů nejen mění barvu vlasů, ale také získá nový styl!

Barva vlasů je rozdělena do dvou typů: bez amoniaku a čpavku. Barva amoniaku poskytuje stabilní vyrovnanou barvu, na rozdíl od slabší neamoniakové barvy, ale barva bez amoniaku má šetrný účinek, a proto je vhodná pro zranitelnější vlasy. Kromě trvalých barviv jsou také barvy a šampony, které kombinují funkce barviva a péče o součásti. Typicky tato metoda barvení dává krátkodobý výsledek - průměrně asi 2 týdny.

Nuance výběru barvy

Samozřejmě můžete vždy chodit do kadeřnického salonu s obrazem požadované budoucí barvy vlasů, ale v takovém případě nemůžete zaručit, že nakonec získáte přesně ten odstín, který jste chtěli. Barvivo na vlasy má svůj vlastní systém číslování barviv podle pravidel barvy, hloubky a tónu barvy, který je všem známým řemeslníkům dobře znám.

První část počtu barevných odstínů na zlomek označuje hloubku tónu (nebo úroveň světla) od 1 do 10:

 • 10 - velmi lehká platinová blond;
 • 9 - velice blond;
 • 8 - světlá blond;
 • 7 - blond;
 • 6 - tmavě blond;
 • 5 - světle hnědá;
 • 4 - hnědovlasý;
 • 3 - tmavě hnědá;
 • 2 - bruneta;
 • 1 - černá.

Druhá část čísla po zlomku se skládá z jedné, dvou nebo tří číslic a popisuje odstín této barevné nuance:

 • 0 - přírodní;
 • 1 - modrá;
 • 2 - ashen;
 • 3 - zlato;
 • 4 - mahagon;
 • 5 - červená;
 • 6 - měď;
 • 7 - béžová;
 • 8 - fialová.

První číslice po zlomku označuje hlavní odstín, druhý a třetí - další. Například číslo barvy 8/63 je barvivo "blond blond copper-golden", 7/78 - "blond beige-purple" atd. Podle zákonů barvy v přírodě ve své čisté podobě existují pouze 3 primární barvy: žlutá, červená a modrá. Získáme sekundární barvy mícháním těchto tří barev. Tak je možné získat ze stanu červené a žluté původní barvy, fialové - míchání červené a modré atd. Vycházíme z těchto kombinací, které nebudou moci ztělesňovat vlasy: červené vlasy nebudou aplikovány na vlasy fialového odstínu, protože fialový pigment je silnější. V tomto případě je nutné provést postup praní. Chcete-li neutralizovat nežádoucí odstíny vlasů, musíte přidat vybrané barvivo malému množství směsi proti barvení. Intenzita zabarvení musí odpovídat intenzitě barvy, kterou lze vyměnit.

Přírodní barva vlasů

Barva přírodních nenosených vlasů závisí na obsahu melaninů v něm:

 • eumelanin - černý pigment;
 • Trichosiderin - červený pigment;
 • fémelanin je žlutý pigment.

V přirozeném nelakovaném vlasu jsou přítomny všechny 3 pigmenty najednou. Úroveň lehkosti přirozeného vlasu závisí na tom, který pigment je více. V tmavých chlupách 1-6 úrovní lehkosti převládají černé (eumelanin) a červené (trichosiderin) pigmenty a ve světlech chlupů žlutá (feomelanin).

V procesu barvení pod vlivem peroxidu vodíku jsou přírodní pigmenty obsažené ve vlasech vyjasněny. Pigmenty barvy procházejí pod otevřenými vločkami hluboko do vlasů a vytvářejí stabilní sloučeniny s přírodními pigmenty, které dodávají vlasům určitou kosmetickou barvu. Stejně tak je proces barvení.

Proces chemického barvení

Směs barvení vlasů sestává ve skutečnosti z barviva a oxidačního činidla (oxidačního činidla), který pomáhá fixovat barvicí složku na vlasy. Hlavní účinnou látkou v trvalých barvách je amoniak NH3. Být agresivní vysoce alkalickou látkou, čpavek významně zvyšuje úroveň acidobazické rovnováhy vlasů, což způsobuje odhalení vlasových vah. Potom rostoucí pigmenty pronikají pod těmito otevřenými šupinami a vytvářejí stabilní makromolekuly s přírodními pigmenty. Tak vzniká barvení.

Na jedné straně, bez amoniaku, je proces barvení nemožný. Na druhé straně působí agresivně na vlasy a pokožku hlavy a může způsobit alergické reakce u citlivých lidí. Při silném otevírání váhy jsou vlasy zraněny, ztrácejí svůj lesk a zdravý vzhled a při česání se stávají zamotáni.

V barvě bez čpavku je tento problém vyřešen: do kompozice je vložena mikrokrystalická látka s mnohem menší velikostí než vlasové vločky, což vede k tomu, že je možné proniknout do vlasů bez agresivního vlivu.

Profesionální tipy

Dominantní pigment má vliv na konečný výsledek barvení, takže je nutné zvolit správnou barvu pro jeho neutralizaci. Například, když zjistíte přírodní barvivo na vlasy od 3 do 5 úrovní lehkosti (kde je dominantní pigment červeně), vybereme superlight s lehkým popelem. Popel neutralizuje červenou barvu a získáváme čistší výsledek vyčištění. Při zesvětlení přírodních vlasů až na úroveň 8-10, kde dominuje bledožlutý pigment, vyberte super-čistící prostředek s světle fialovým odstínem.

Před barvením bělených vlasů v tmavších barvách by se mělo provádět opakované pigmentování. Výsledkem repigmentace jsou vyčistěné vlasy nasyceny přírodními pigmenty, které ovládají požadovanou úroveň jasu. Tím se zvýší trvanlivost aplikované kosmetické barvy a zvýší její hloubku. Zesvětlení přírodních pigmentů je nerovnoměrné. Světlejší vlasy se stávají méně červeným pigmentem (trichosiderem) a černým (eumelaninovým) barvivem, čímž je žlutější pigment (feomelanin).

Před barvením

Před začátkem barvení vlasů si majitel upozorňuje na přirozenou barvu vlasů, určuje jejich stav a rozhoduje, který barvu je nejlepší použít.

Během barvení

Vždy je nutné provést barvicí proceduru v ochranných rukavicích, aby se zabránilo vzniku stop barev nátěru na pokožce. N anositsya na suché nevysušené vlasy. Byly odmyté, měly by poskytovat vlasům dodatečnou přirozenou ochranu před škodlivými účinky barvy.

Pro odstranění barvy z vlasů byste měli používat speciální nástroje k obnovení rovnováhy vlasů, uzavření váhy a dokončení procesu chemického barvení. Poté jsou vlasy vysušeny vysoušečem vlasů, protože při přirozeném vysychání může být barva nudná.

Neaplikujte barvu na zánětlivou pokožku pokožky postiženou ekzémem, psoriázou a jinými kožními chorobami. Nepoužívejte nátěr osobám s alergiemi. K tomu je třeba před barvením provést test citlivosti a konzultovat s lékařem. Při zasažení očí okamžitě důkladně vypláchněte velkým množstvím vody.

Mikston

Mikston je barevný koncentrát, který se používá pro:

 • vylepšení vybraného odstínu;
 • korekce barev a neutralizace bočních barev;
 • pro kreativní zbarvení.

Často se stává, že při barvení blond vlasů v chladnějších barvách se jejich konečná barva změní na zelenou. Profesionální, s přihlédnutím k původní barvě, použije směs a neutralizuje nežádoucí barvu. Protože mikston je koncentrát, měl by být přidán v malých dávkách.

V našem internetovém obchodě CosmoGid představili značky Barva na vlasy Lisap, Kapous, Estel Professional, Teotema Professional a Wella.

Beauty Studio Tatiana Elkina. Všechny výrobky jsou certifikovány! Věrnostní sleva! Karma pracuje pro mě! Veškeré tajemství stává yavnym.Ya vědět, že máte vybor.Spasibo, že mě vybrali.

Petrohrad

Léčba a péče.

Užitečné články.

Domů

Nové na webu

Místo na okamžik

Sociální sítě

Líbí se vám naše stránky?

Coloristics

Coloristics. Pigmenty. Neutralizace barvy. Struktura vlasů. Barviva, která jsou. Techniky a metody barvení. Vše, co potřebujete znát mistr a nováček kadeřník. Různé články a užitečné tipy, oblíbené recepty a odborníci na barvení, osvětlení vlasů.

Coloristics. Barvení, pigmenty. % oxid (oxidační činidlo).

Digitální tóny v paletě
první číslice před zlomkem je hloubka tónu
druhá číslice (první po zlomku) - barevná nuance (hlavní odstín)
třetí číslice (druhý po zlomku) - další barevná nuance (výztuž, doplňkový odstín)

Příklad dešifrovacích čísel 6/54 od společnosti Estel:
6 - hloubka tónu - tmavá blondýna
5 barevná nuance - červená
4 - další barevná nuance - oranžová (měď)

TERMINÁLNÍ DYE MŮŽETE POUŽIT PŘÍRODNÍ VLASY POUZE!

Barvivo není pouze peroxid vodíku a alkalické báze, je to vysoce technologický výrobek a čím lepší je vyvážený, tím lepší je výsledek.
Pokud trvalé barvivo rozjasní přirozené vlasy ve třech úrovních, naznačuje to, že obsahuje určitou koncentraci alkálií, která musí být vyvážena oxidačním činidlem, vyšší procento oxidu je mnohem lepší pro vlasy než vyšší obsah alkálií. Zde, jak na stupnicích, čím nižší je procento oxidačního činidla, tím vyšší je procento alkalických látek.

ale stále můžete, pro "obzvláště nadané"
1. Trvalé barvivo zpravidla obsahuje vysoký obsah amoniaku (tj. Alkalické látky)
2. Semi-permanentní je také nazýváno barvivem bez amoniaku (ale přesto je v něm obsažen amoniak, ale v menším množství než v konvenčních trvalých barvách.
3. Oxidátor - jak název napovídá, má kyselinu ph.

Pak otázka (nerozumím logice), proč jsou permanentci rozvedení 1: 1 (v některých značkách 1: 1,5) a semipermanentní obvykle 1: 2? Proč zvyšujeme kyselost nátěru, jestliže její složení obsahuje relativně malé procento alkálie? (dobře, na základě své logiky týkající se oxidačního činidla, čím nižší je oxid, tím vyšší je procento alkalických látek, a tady v semencezmonech užíváme nejnižší oxid, 1,5 nebo 1,9), ale místo amoniaku neexistuje takové množství amoniaku potřebujeme dvojnásobnou dávku hydroxy?)

Polostálové barviva pracují jinak: V trvalých produktech je kyslík potřebný pro oxidaci přirozeného pigmentu a pro barvu. Většina kyslíku se spotřebuje na oxidaci přirozeného pigmentu, pouze 1,9% je dostačující pro projev kosmetického pigmentu. Při míšení Kolestonu Perfect s 6% Welloxon ve směsi na vlasy bude jen asi 2,8%. Nyní existuje takzvaná barviva bez amoniaku založená na MEA, pak bude vyšší procento při přidání 6% na vlasy.
U polostálných barviv, například Color Touch, je princip úplně jiný, tady je okysličovadlo potřeba pouze pro projev pigmentu. Color Touch pallitra je zde velmi velký a Color Touch plus a Color Touch sluneční světla a Color Touch vzpěry a Color Touch speciální mix. Každý z těchto produktů má své vlastní specifika, kde někde není obsažen čpavek, v některých je to v nevýznamných množstvích, kde je obsaženo MEA (je dokázáno, že MEA může být účinně použita pouze u polostálných výrobků, kde procento oxidačního činidla nepřesahuje 4%), existuje tóny, kde a amoniak a mé v komplexu. Dvojnásobný podíl oxidantu je zde jen zapotřebí, aby byla konzistence méně hustá pro rychlé aplikační techniky. Je to pro nás výhodné a úsporné.

% OXIDES%

?: Ukázalo se, že pokud užíváte 3% 1: 1 a 6% 1: 2, obsah peroxidu v konečné směsi bude téměř stejný (1,5% a 2%). Nebo je pro proces v oxidačním roztoku něco jiného zapotřebí? Pro aktivaci / manifestaci / polymeraci barviva v trvalých barvách je potřeba od 6%, nebo je tento% potřebný spíše pro lepší penetraci pigmentu hluboko do vlasů? Z toho důvodu se otázka, co se stane, pokud bude ke stálému barvivu přidáno 3% peroxidu? Nevyšetřuje vůbec nebo prostě nepronikne tak hluboko do vlasů? (Nemám na mysli případy se šedými vlasy a bleskem)
Rozdíl jsem pochopil s obsahem amoniaku. Ale já jen přemýšlím, je princip aktivace pigmentu stejný v trvalém a polořadovce? nebo se mohou lišit v konečné velikosti (odolnější, polovičně menší)?

!: K zrychlení reakce zesvětlení a projevu pigmentu je zapotřebí oxidační činidlo. Barva a oxidační činidlo jsou dvě vyvážené součásti, čímž se poruší poměr míchání, riskujete získání neuspokojivého výsledku. Pokud se oxidizátor více barvy ukáže být průhlednější a méně odolné, pokud je oxidant menší, než je alkalita barviva mnohonásobně zvýšena, vytváří to další zátěž na vlasy, barva se může ukáže být tmavější. Nezapomeňte - barvivo je chemický proces, je velmi důležité neporušovat pokyny, může to mít katastrofální výsledky.

Jak jsou vysvětleny různé barvy vlasů?
Dva různé typy pigmentů (melanin)

Ve skutečnosti elektronová a světelná mikroskopie, stejně jako chemické studie nám umožnily identifikovat dva různé typy pigmentů, tj. dva druhy melaninu. Z těchto dvou forem melaninu se vytvářejí všechny známé barvy vlasů. Oba typy pigmentu existují ve formě pravých pigmentových zrn.
Hnědý černý pigment

První typ pigmentu má tmavě hnědý až téměř černý odstín. Tento pigment je zodpovědný za sytost barev, tj. Pro světlý nebo tmavý odstín barvy vlasů. V závislosti na množství pigmentu přítomného ve vlasech se barva vlasů liší od světlé světlé až tmavě hnědé až černé. Možná chcete vědět vědecký název tohoto pigmentu? Říká se mu "eumelanin". Zjednodušeně jej budeme nazývat "hnědo-černým pigmentem".
Červený pigment

Vedle hnědočerného pigmentu existuje další typ pigmentu. Na rozdíl od tmavých pigmentových zrn, tento typ pigmentu vypadá pod mikroskopem jako spleť, na které lze rozlišit nejtenčí desky. Tato pigmentová zrna jsou obvykle mnohem menší než černě-hnědé pigmenty. Jsou zodpovědní za světlé blond a červené vlasy. Tyto pigmenty dostaly název "pheomelanin". Nazýváme je velmi jednoduše: "červený pigment".
Hnědočerné a červené pigmenty se při osvětlení chovají jinak.
Skutečnost, že jsou ve vlasech dva různé pigmenty, je důležitá. Jak všichni zkušení odborníci vědí, při osvětlování (bělení nebo osvětlení) tmavě hnědých až černých vlasů se nejdříve dosáhnou červené, oranžově-oranžové odstíny, které se pak zesvětlí na jasně zlatou barvu s radikálním intenzivním osvětlením. Zahrnutí při osvětlení lehčích vlasů je nejprve nemožné vyhnout se tvorbě zlatožlutých až zlatých odstínů. To je vysvětleno velmi jednoduše: hnědo-černý pigment je náchylný k našim opatřením na osvětlení a také se rozpadne mnohem jednodušeji než červený pigment, který přetrvává ve vlasu spíše trvale. I při silnějším osvětlení ve vlasech zůstane "zlatý lesk", což se vysvětluje přítomností zbytků červeného pigmentu.

Zesvětlování pozadí - vzniká v barvě při barvení vlasů. Když působíme na přírodní pigment kyslíkem, zbarví se černý pigment Eumelanin a dochází k varu fenolaninu a tvoří oranžovou barvu. Tento proces musí být vždy zvážen. Vyčištění pozadí je obvykle bráno v úvahu při barvení v chladných tónech.
Je třeba objasnit pozadí, abyste zjistili, co je pod barvou, když ji myjeme, nebo jej překreslíme, pro barvení v chladných tónech, pro bělení. Když opravujeme vlasy, musíme vzít v úvahu, že umělý pigment bude vždy překrýván na pozadí osvětlení.

Úroveň 1 - černá (v estel-hnědá)

Úroveň 2 - hnědá
Úroveň 3 - hnědočervená (v barvě Estelle tmavě červená)
4. úroveň - červenohnědá (v Estelle-červená)
Úroveň 5 - červená (v Estelle - oranžově-červená
6 úrovně - červená-oranžová (v Estelle-oranžové)
Úroveň 7 - oranžová (v Estelle - žlutá-oranžová)
Úroveň 8 - žlutá
Úroveň 9 - světle žlutá
Úroveň 10 - bílá se zlatem

Při zbarvení přihlédneme k tomu, že když aplikujeme kosmetickou barvu na přirozený pigment (zobrazený během osvětlení), získáme smíšené barvy, které lze vypočítat s vědomím základů správy barev.

V jednotlivých společnostech dávají technologům trochu odlišné téma, barvy mohou mít různé odstíny a barevné názvy poměrně libovolně, protože když zjasnění vlasů nemůže být červené, ale mají načervenalý odstín, na 1. úrovni je čiré pozadí černé, ale při přebarvení ze světla na tmavou na 1. úrovni předurčujeme intenzivně červené, pojem hnědá je obecně velmi zajímavý - Brown je jeden z odstínů hnědé. Použití slova často odkazuje na nepřesně definované barevné tóny a odstíny. Podle Dal: Brown - "barva kávy, hnědá, ořechová, tmavá; je krásná černá; stejná barva koně, mezi červenou a černou. Hnědé železo, typ železné rudy.

Budete velice překvapeni, ale při studiu na Mezinárodním studiu Vella je úplně chybějící pojem "objasnění pozadí". Proč jsou tyto výukové metody rozvíjeny nevím, ale přesto přidám korektor, který neutralizuje pigment, dívám se na barvu bez myšlení o hloubce tónu. V každé škole a kosmetické společnosti je název pozadí zastínění dán trochu jinak, ale obecně úrovně 1-5 jsou červené, 6-8 oranžové 9-10 žluté

A v dílně mi Estel vysvětlil trochu jinak.
1. Černá - skládá se z modré + červené + žluté, a pokud je vyjasněna, první modré listy
od úrovně 3-5 převažuje červená, od úrovně 6 - červená + červená, 7-8 červená, 9-10 žlutá.
že nejdřív bude modrá jít, pak červená a v důsledku toho zůstane žlutá, ačkoli možná nerozumím správně, ale o hnědém

Prakticky přirozené vlasy při barvení nikdy neposkytují modravé pozadí blesku a obecně modrý pigment v přírodě je velmi vzácné. Cituji příspěvek - "Jak každý zkušený odborník ví, že při osvětlení (bělení nebo osvětlení) tmavě hnědé až černé vlasy jsou nejprve dosaženy červené, oranžově-oranžové odstíny, které se pak rozjasní na zlatavou barvu s intenzivním radikálním osvětlením. rozjasňujícími světlejšími vlasy je nejprve možné vyhnout se tvorbě zlatavě oranžových až zlatých odstínů, což je vysvětleno velmi jednoduše: hnědo-černý pigment je ovlivňován našimi opatřeními pro osvětlení a rozštěpy Je to mnohem jednodušší než červený pigment, který zůstane ve vlasu poměrně vytrvalý. I při silnějším osvětlení bude mít vlasy "zlatý lesk", což je vysvětleno přítomností zbytků červeného pigmentu. "
Modelová struktura vlasů pod mikroskopem: věnujte pozornost zrnám melaninu!

Eumelanin je v zrnitém (hnědočerném) stavu a pheomelanin je rozptýlený (žluto-červený)?
Pokud je rozptýlený pigment granulárnější, vlasy jsou lehké,
Pokud je zrno více difuzní, vlasy jsou tmavé. Vše je velmi jednoduché - čím je více pigmentu, tím je hustší a vlasy jsou tmavší, čím je pigment méně, tím více je rozptýlený a vlasy jsou proto lehčí.

Barva vlasů je určována hladinou melaninu. Čím vyšší je hladina melaninu, tím tmavší jsou vlasy. Existuje také závislost počtu vlasových žárovek na pokožce hlavy na barvě vlasů. Většina červenohlavců má v průměru nejnižší hustotu vegetace na hlavě (od 60 tis. Do 80 tisíc chloupků) a největší brunetka (až 200 tisíc chlupů).
Barva vlasů závisí na mnoha faktorech, z nichž nejdůležitější jsou genetické a endokrinní. Barva vlasů závisí na množství barviva - pigmentu, který se nachází v buňkách kortikální vrstvy vlasů, a na množství vzduchu, s nímž je pigment "zředěn". Ve skutečnosti hrají rozhodující roli dva pigmenty: eumelanin (černě hnědá barva) a pheomelanin (žluto-červená), jejichž kombinace poskytuje celou řadu barevných odstínů. Tyto pigmenty jsou syntetizovány speciálními buňkami (melanocyty) pouze v souladu s genetickým programem. Světlé vlasy nebo tmavé, stále významné v tomto parametru jsou fyzikální vlastnosti tloušťky vlasů, poréznost. Vlasy jsou tlustší a neporézní, více melaninových granulí - je tedy více sytější v barvě a světlo klouže podél pevně stlačených kůžičkových vah a zvyšuje jas barvy a vlasy tenké a porézní, naopak. například v podobném lidském vlasu, avšak v suchém stavu a navlhčeném vodou, vypadají vlasy lehčí a suché a vlasy vypadají tmavší, protože molekuly vody naplní dutiny vlasů a stávají se hustšími a hladšími.
Aktivita melanocytů není stejná, takže vlasy jedné osoby se liší barvou, což dává vlasům nádherný přirozený vzhled, který nikdy nebudete zmaten vzhledem barvených vlasů, vždy to samé. Časem dochází k poklesu aktivity buněk produkujících pigmenty, vlasy rostou nezesvětlené, to znamená šedé.
Lidé se vyznačují barvou vlasů takto: Existují jasní, červené a tmavé lidi. Jiné názvy: blond, brunet, hnědovlasý a červený.
Převládání granulí femelaninu dává vlasům červenou barvu.

Melanocyty produkují granule pigmentů.
Pigmenty:
pheomelanin - je obtížné zničit, je těžké odstranit z vlasů, je zodpovědný za pozadí osvětlení.
Eumelanin - rychle zničený, ovlivňuje tónovou úroveň, hloubku a směr barev. Samotné vlasy jsou bezbarvé.
Kombinace pigmentů dává barvu vlasům. Čím víc pigmentu ve vlasech, tím tmavší je jeho tón.
Zesvětlení pozadí je barva, která se získává po částečném zničení přirozeného pigmentu.
Odstín jasného pozadí ovlivňuje konečný výsledek barvení.

A teď o hlavní věc: Když je vystaven přirozenému pigmentu vlasů s bělícími látkami, samotný pigment je zničen, tj. Dva pigmenty REDNED a BROWN BLACK, jejich molekulární mřížky se mění a vidíme, jak vypadá červená a žlutá odstíny modré pigmenty ve vlasech. Sami jste o tom vždy přesvědčeni, ale standardizovaná, sjednocená teorie, která se do vaší hlavy zabodla, vám brání v tom, aby se tento problém širší.

PŘEDCHOZÍ PORUCHOVÁNÍ V BAREVNÍCH POROZENÝCH VLASECH
Porézní vlasy jsou proslulé svou nestabilitou, to znamená, že nemají rádi dlouhý vztah s barvivy. Výsledkem této funkce je, že barva dlouho nezachovává, rychle se ztrácí a vyprchá. Abyste předešli této situaci a předcházeli tomu, můžete provést předběžnou pigmentaci, která posílí spojení barevných pigmentů a kůry a udrží je po dlouhou dobu.
Jediné, co se má v tomto případě bát, je nepatrné tmavnutí vlasů kvůli nadměrné nasycení vlasů pigmentem.
Použití:
1. Vezměte barvivo a promíchejte jej vodou v poměru 1: 3. Je třeba mít na paměti, že čím menší je stupeň pórovitosti, tím silnější bude barvivo. Takže se slabým pórovitím je přípustné barvivo smíchat s teplou vodou v poměru 1: 8.
2. Použijte problémové porézní oblasti vlasů. Pročtěte si vlasy, abyste získali jednotnější výsledek.
3. Neexistuje časová expozice. Neplachujte a pokračujte v barvení.

Odkud pochází z přirozené barvy odstínu zeleného odstínu. Skutečností je, že neutralizátor přírodního pigmentu byl již přidán k mnoha barvám, tj. úroveň 3 je zelená, úroveň 6 je modrá atd. Z toho vyvodit závěry. Tedy pokud namalujete 8 bází (žlutá) v 6 (měď), pak se přidá modrá v 6.0, při použití na bázi 8 získáme zelené (tj. f + c neutralizátor v 6.0 - to bude jen zelené). Při zbarvení tónu na tón, myslím, že jste nenarazili na problém zeleného odstínu.

Při osvětlení vidíme pigment, tj. pokud změníte barvu z úrovně 3, po aplikaci se okamžitě zobrazí červená barva, která je postupně lehčí a změní se na červenou, žlutou barvu. Pokud bělíme přírodní 6 - okamžitě měď, 8 - okamžitě žluté a, divně, modré nikdy nevyskočí! Přemýšleli jste o tom?
Na jednom ze seminářů se na tuto stepu dostal technik, který také tvrdil, že existuje modrý pigment, ale diváci, jak se nepokusil, nemohli dokázat jeho existenci! Nezaměňujte primární barvy s pigmentem - to jsou různé věci.

Pokud budete míchat hnědou s červenou a zázvorem, zelená nebude kvůli tomu, že hnědá barva jednoduše neexistuje, je to sekundární barva vyplývající z míchání. Mimochodem, hnědá, prostě, se skládá ze tří primárních, tj. K, F a C. A pokud jej smícháte s K a M, nebude tam žádná zeleň z důvodu, že velké množství červené bude jednoduše neutralizovat! (v hnědé barvě je více teplých barev než za studena a přidali jste teplé, takže zelené nejsou z čeho pocházejí - zkuste například experimentovat s akvarelem)

První číslice před zlomkem je hloubka výšky
Druhá číslice, ale po zlomku je hlavní barevná nuance
třetí číslice po zlomku je další barevná nuance
například 7/74 - úroveň je pro vás jasná, hlavní barva 7 je hnědá a další čtyři jsou měď. Celková hnědá a měděná.

Dobrý den! Všechno jsem prohledala, ale prostě nemůžu najít technologii repigmentace. Potřebuji udělat tmavou čokoládu ze silně bělených vlasů. Bude mi velmi vděčné, pokud mi pomůžete. Ve všech firmách je prefigmentace dána různými způsoby.
Někdo odpuzuje z nedostatku vyčištění pozadí, pokud potřebujete 5-0, pak není dostatek červeného pigmentu a pigmentu s červeným mixtonem, 6-0 s mědí, pokud se 8-0 žlutý mikston zředí vodou do stavu kapalné kysané smetany.
Jiným způsobem je 6-0 požadovaná barva pre-pigmentována na tón vyšší než 7-0 vodou
Další vzorek s vodou 1: 3, po 30 minutách je pigment oxidem oxidován 1,9%
Nebo vůbec neobsahují pigment, ale přidávejte 1: 4 zlato k nátěru 5-7 40g + 5-3 10g.

PŘEDCHOZÍ PIGMENTACE
Pre-pigmentace je předsušení vlasů s barvivovým pigmentem. Tento postup umožňuje, aby barvení bylo více saturované a vysoké kvality vlasů. Používá se k barvení šedých vlasů, stejně jako k barvení vysoce porézních vlasů a ztmavnutí vlasů.

PŘEDCHOZÍ PORUCHOVÁNÍ V BAREVNÍCH POROZENÝCH VLASECH
Porézní vlasy jsou proslulé svou nestabilitou, to znamená, že nemají rádi dlouhý vztah s barvivy. Výsledkem této funkce je, že barva dlouho nezachovává, rychle se ztrácí a vyprchá. Abyste předešli této situaci a předcházeli tomu, můžete provést předběžnou pigmentaci, která posílí spojení barevných pigmentů a kůry a udrží je po dlouhou dobu.
Jediné, co se má v tomto případě bát, je nepatrné tmavnutí vlasů kvůli nadměrné nasycení vlasů pigmentem.
Použití:
1. Vezměte barvivo a promíchejte jej vodou v poměru 1: 3. Je třeba mít na paměti, že čím menší je stupeň pórovitosti, tím silnější bude barvivo. Takže se slabým pórovitím je přípustné barvivo smíchat s teplou vodou v poměru 1: 8.
2. Použijte problémové porézní oblasti vlasů. Pročtěte si vlasy, abyste získali jednotnější výsledek.
3. Neexistuje časová expozice. Neplachujte a pokračujte v barvení.

Stmívání pozadí
Problém vzhledu nežádoucího odstínu se objevuje nejen při zesvětlení vlasů, ale také při ztmavnutí vlasů; Například při ztmavnutí světlé hnědé barvy se objeví příjemný bahnitý odstín.

Ale vzniká přirozená otázka: proč se objevuje nežádoucí barva, protože nemusíme féo-melanin zesvětlit. Odpověď spočívá v jeho nepřítomnosti. Koneckonců, aby se na vlasy klienta dostala světle hnědá barva, je nutná přítomnost oranžově červeného pigmentu féo-melaninu a my máme pouze světle žlutou barvu. To je důvod, proč se zelená projevuje - kvůli nedostatku nezbytného féo-melaninu.
Abyste se vyhnuli vzniku nežádoucího odstínu, musíte nejprve nasytit vlasy chybějícím pigmentem nebo jej přidat do vzorce primární barvy. Pokud pečlivě zkontrolujte předchozí tabulku, najdete odpověď na tuto otázku. Problém ulehčíme tím, že přineseme tabulku neutralizace pozadí na výpadku:

REVERSE MELIATION
Reverzní zvýraznění je vytvoření efektu bělení vlasů na plně nebo částečně bělených nebo bělených vlasech.
Často se stává, že klient vyzdvihuje vlasy do takového stavu, že se stává rovnoměrně bílým a účinek zvýraznění je udržován pouze u kořenů. Každý mistr se kdy setkal s situací, kdy chce klient znovu získat vzhled klasického zdůraznění. V těchto případech je určeno zvýraznění. Na rozdíl od klasického zvýraznění, barvivo bude barvicí nástroj. Je velmi důležité vzít v úvahu pórovitost vlasů a jejich lehkost (je třeba si uvědomit, jak na pozadí vyzařují)

Použití:
1. Smíchejte trvalé barvivo s oxidačním činidlem v poměru 1: 1 nebo 1,5: 1 (poměr míchání je zvolen na základě charakteristik struktury vlasů). Oxidátor musí zvolit 3% nebo 6% (v závislosti na výrobci).
2. Aplikujte na všechny vlasy pomocí vybraného nástroje pomocí odsávání (typ dárčení je určen individuálně).
3. Doba expozice je 30-35 minut (v závislosti na barvivu).
4. Na konci doby expozice řádně opláchněte vlasy vodou. Umyjte šamponem.

Světlý řádek:
10 blond blond
9 blond
8 světlá blondýna
7 střední vrstvy
6 tmavě blond
5 světle hnědá
4 hnědé vlasy
3 tmavě hnědé
1 černá (klasická)

Rozsah barev:
/ 0 přirozené
/ 1 popel
/ 3 zlatá
/ 4 mědi
/ 5 červená
/ 6 fialová
/ 7 hnědá (čokoláda)
/ 8 perla

Pro Více Informací O Suché Vlasy