logo

Přehled antifungálních šamponů proti lupům a zbaveni

Antifungální vlasový šampon je lékem a není vhodný pro trvalé použití. Jeho struktura zahrnuje dostatečně účinné látky, které mohou mít negativní vliv na zdravé vlasy a pokožku.

Sklizeň houby

Dnes je asi 1,5 milionu různých hub, z nichž asi 500 druhů je pro člověka nebezpečné. Nejčastěji se lékař musí zabývat plísní a houbami podobnými kvasinkám. Některé z nich jsou součástí podmíněně nepříznivé mikroflóry a neustále žijí v lidské pokožce a jsou aktivovány za vhodných okolností.

Mikrosporie nebo trichofytia jsou zpravidla příčinnými faktory pokožky hlavy. Seboroická dermatitida, která patří do této kategorie onemocnění, je způsobena aktivitou stafylokoků, ačkoli Malassezia furfur působí jako provokatér.

U jiného patogenu jsou příznaky onemocnění, zvláště v počátečních stádiích, velmi podobné:

 • celkový stav zámků se zhoršuje a je velmi patrný. Pramínky ztrácejí lesk, stávají se suché, křehké, získávají matný šedivý odstín;
 • kůže na hlavě je velmi vločkovitá, objevují se oddělené oválné oblasti se silnou desquamation;
 • Na těchto místech se vlasy rozpadají, ale nevypadnou, resp. Nejsou nahrazeny novým. Výsledkem je, že se objevují holé skvrny s rozbitými krátkými chloupky. Když si sebora pozorovala hojné lupy;
 • v případě těžkých onemocnění se na hranicích plešatých míst objevují malé bublinky a krusty. Místa rostou ve velikosti, svědění je obvykle velmi silné;
 • pro kožní onemocnění je charakterizován výskytem vředů.

Je nutná diferenciální diagnostika onemocnění. Skutečnost spočívá v tom, že různé patogeny vyžadují použití vhodných různých léčiv, to znamená, dokud není zjištěna povaha houby, nemá smysl zahájit léčbu.

Složení terapeutických šamponů

Pro léčbu onemocnění, a to je právě onemocnění a infekční onemocnění, používají jak vnější látky, tak přípravky vnitřní spotřeby. Ty se však objevují v průběhu terapie pouze v případě těžkého onemocnění a v případě postižení hladké kůže - u některých forem seboroické dermatitidy.

Jako prostředek pro vnější spotřebu proti houbě, použití speciálních léčebných prostředků a častěji šamponů. Forma a účel těchto druhů jsou velmi vhodné pro dosažení terapeutických cílů.

 • Tento šampon obsahuje kromě detergentních přísad také určité účinné složky. Hlavní je ve většině případů ketokonazol. Koncentrace v různých prostředcích se pohybuje od 1 do 2%. Ketokonazolové šampony by neměly být používány k léčbě dětí mladších 12 let kvůli riziku tvorby alergií.
 • Neméně běžný cyklopirox. Látka proniká do horních vrstev kůže, kde se houba násobí a zastavuje růst a šíření spor. Ciclopirox se začne chovat doslova 3 minuty po aplikaci.

Kromě toho šampony obsahují látky, které plní úlohu antiseptiku. To je zvláště důležité při seborrhei. Toto onemocnění se vyvíjí na pozadí nadměrné aktivity mazových žláz a v tomto případě maze ztrácí své antibakteriální vlastnosti a nezabije bakterie, naopak slouží jako médium pro jejich reprodukci. Antiseptické látky neumožňují násobení patogenní mikroflóry.

Společné složky antifungálního šamponu jsou:

 • Pyrithion zinečnatý je účinný při lupusu, lupénce, seborrhei. Má nejen antiseptické, ale i anti-mykotické vlastnosti;
 • sulfid selenu - má výrazný cytostatický účinek;
 • Lékařský dehet - nejúčinnější přírodní antiseptikum.

V následujícím videu se můžete seznámit s přehledem nejoblíbenějších značek zdravotních šamponů:

Šampony s antifungálním účinkem

Lék tohoto druhu je předepsán lékařem. Jak již bylo zmíněno, onemocnění je způsobeno různými typy hub a nemá smysl použít prostředek proti trichofytii, jestliže léze těla jsou způsobeny například seboroickou dermatitidou.

Nejúčinnější šampony jsou založeny na ketokonazolu, protože má široké spektrum účinku. Mezi nejznámější varianty této kategorie patří následující drogy.

 • "Mikozorál" je velkým přínosem této možnosti, neboť díky své efektivnosti je v její sestavě možná nejvýhodnější cena. Aktivní složkou je ketokonazol, který také obsahuje antiseptiky. Šampon odstraňuje svědění, peeling, výrazně snižuje množství lupů, protože ničí a zabraňuje růstu houby. Navíc má mycozoal také antiseptické vlastnosti, normalizuje vylučování mazu a kompenzuje jeho nedostatek antibakteriálního účinku.

Mycozoral má velmi hustou konzistenci, takže se konzumuje velmi šetrně. Barva kapaliny je jasně oranžová, obal je označen značkou. Doporučuje se ho aplikovat 2-3x týdně. Kurz pro osoby starší 15 let je obvykle jeden měsíc, ale může pokračovat. Náklady na mycozoral - od 288 p.

 • Nizoral je načervenaložlutá tekutina s hustou viskózní konzistencí. Má zvláštní vůni, která rychle zmizí během sušení vlasů. "Nizoral" ničí houby a spory a zabraňuje reprodukci patogenní mikroflóry. Zpravidla se lze zbavit lupin, loupání a hnisavých krust.

"Nizoral" je účinný nejen z houby, ale také ze zbavení. V druhém případě by šampon měl být používán každý den po dobu 5 dnů a pak si vlasy oplachovat každý druhý den až do úplného zničení stop k nemoci. U jiných nemocí se kompozice používá 2krát týdně. Kurz je obvykle 1 měsíc. Nepoužívejte šampon během těhotenství: ketokonazol se částečně vstřebává do krve. Cena láhve o objemu 60 ml je 678 r, objem 120 ml - 875 r.

 • "Sebozol-ketokonazol," stejně jako jiné účinné složky, je v nízké koncentraci. Díky této funkci je šampon bezpečnější: může být použit během těhotenství, při krmení a při léčbě dětí starších 1 roku. "Sebozol" je docela efektivní a cenově dostupnější - od 145 p.
 • "Keto plus" - zahrnuje ketokonazol a pyrithion zinečnatý. První zničí houbu, druhá normalizuje činnost mazových žláz a působí jako antiseptikum. Šampon úspěšně inhibuje činnost hub a zabraňuje šíření spor. Droga může být použita jako preventivní opatření v případě hojných lupů.

Jako terapeutické činidlo pro houbu se přípravek "Keto plus" používá dvakrát týdně po dobu nejméně jednoho měsíce. Cena láhve 60 ml je 532 r, objem 150 ml - 710 r.

 • "Neo-farma" - má složitý účinek: ničí houbu, spory, potlačuje nadměrnou aktivitu mazových žláz. "Nezo-farm" má viskózní konzistenci, ekonomicky spotřebovanou. Zvláštní silný pach na vlasu nezůstává. Je povoleno užívat lék během těhotenství a kojení, pokud pacient není vysoce citlivý na kteroukoli složku. Používání přípravku "Neo-Farm" během těhotenství, protože koncentrace ketokonazolu je nízká. Přibližná cena - 250 stran.
 • "Fitoval" - obsahuje jako účinnou složku ichthyl a pyrithion zinečnatý. Léčba je účinná jak proti svrbení, tak proti vyblednutí způsobenému houbou a proti lupům a podrážděním způsobeným alergickými reakcemi. "Fitoval" je zakázáno aplikovat na děti do 15 let věku. Náklady na 100 ml výrobku - od 434 p.

Recenze

Šampóny s antifungálními účinky jsou léky a stejně jako jakýkoli lék mají jasně definované období užívání a omezení. S jejich porušení, stejně jako s vysokou citlivostí na některé složky lupů, podráždění a svědění, nejen že se nezníží, ale také se zvyšuje. Když je taková reakce nezbytná k nalezení alternativních prostředků.

Přehledy šamponů však obecně ukazují na dostatečnou účinnost kompozice.

Valentine, 43 let:

Před sebou před pěti lety čelil seborrheu. Nejprve jsem použil pravidelné šampony na lupy, ale když se objevilo silné podráždění, šla jsem k lékaři. Byl jsem přiřazen "Mykozoral". Aplikováno měsíc, podráždění zcela zmizelo. O rok později se kurz opakoval, protože se znovu objevily lupy.

Lyudmila, 32 let:

Dítě bylo diagnostikováno krevními červami. Kromě léků je předepsáno "Nizoral". Každé dny jsme každý den omývali hlavy. Plešovité skvrny rychle zarostly a vlasy se staly zcela normálními.

Svetlana, 28 let:

Houba se srážela během prázdnin. Nejdřív jsem ani nepochopil, co se děje, ale když se začaly rozpadat vlasy a vypadaly škrábání, obrátila se k lékaři. Léčená houba "Nizoral". Použitý šamponový měsíc, došlo ke zlepšení, ale nedostatečné. O měsíc později se musel opakovat.

Sebozol byl předepsán lékařem mému chlapci při diagnostice seboroické dermatitidy. Měsíc vypláchnut šamponovou hlavou. Nechci říct, že lupy zcela zmizely, ale staly se znatelně menšími a vlasy se zesílily a silnější.

Antifungální vlasový šampon je lék určený k léčbě kožních onemocnění způsobených určitým typem houby. Přes tento formulář je to lék a nelze jej užívat každý den bez předpisu.

Viz také: Jak vybrat správný šampon pro lupy a zbavit se hlavy (video)

Antifungální šampon Přehled

V současné době existuje mnoho nástrojů, které eliminují různé druhy hub (seborrhea, versicolor a tak dále). Představujeme vám nejefektivnější a cenově dostupné antifungální vlasové šampony (v abecedním pořadí).

Tento šampon s antifungálním přípravkem šel do prodeje ne tak dávno, ale podařilo se z ní vyjít z nejlepší strany. Jeho hlavními složkami jsou pyrithion zinečnatý a ketokonazol. Společně tyto látky vynikající práci odstraňují škálování a svědění pokožky hlavy. Pyrithion zinečnatý má antiproliferační vlastnosti. Bez ní není možné normalizovat mazové žlázy. A ketokonazol bojuje přímo proti houbové infekci. Doba užívání - 1 měsíc (dvakrát týdně).

Antifungální šampon není vhodný pro osoby, které jsou alergické na některé ze svých složek.

Náklady na "Keto plus" (60 ml) - 500-600 rublů.

Představujeme vám účinný antifungální šampon, jehož cena je nízká ve srovnání s ostatními (od 300 rublů na láhev). Prostředky mají středně hustou konzistenci s oranžovým odstínem a specifickým zápachem. Stejně jako ostatní antifungální šampony na bázi ketokonazolu, Mycozoral dokonale odstraňuje svědění, desquamation a další příznaky houby pokožky hlavy. Látky neumožňují množení bakterií.

Pravidelné používání šamponu (2-3 krát týdně) normalizuje tvorbu kožního mazu. Chcete-li odstranit houby a bakterie, doporučujeme dokončit celý měsíční kurz. Navzdory skutečnosti, že antifungální šampon "Mykozoral" nemá žádné kontraindikace, je lepší konzultovat s dermatologem, než ho koupíte.

Šampon z houby, hlavní složkou je ketokonazol. Nizoral je červenoranžová kapalina s viskózní konzistencí a zvláštním zápachem.

Jak použít šampon z houby hlavy? Nástroj se aplikuje na postižené oblasti pokožky hlavy. Nechte to po dobu 3-5 minut. Potom důkladně opláchněte vodou. Pro ty, kteří mají seboroický ekzém nebo lupy, stačí použít antifungální šampon "Nizoral" dvakrát týdně. Průběh léčby je 1 měsíc. Pokud mluvíme o vytvrzeném lichenu, pak by měl být program pro použití šamponu následující: denně po dobu 5 dnů.

 • období kojení;
 • těhotenství;
 • přecitlivělost na součásti nástroje.

Vynikající šampon proti houbě na pokožce hlavy. Vhodný pro každodenní použití a pro všechny typy vlasů. Hlavním prvkem tohoto nástroje je ketokonazol, který v krátké době pomáhá zbavit pruritu a lupů. Dost k použití na postižené oblasti dvakrát týdně.

Šampon s antifungálním účinkem předepsaný i těhotným ženám a dětem od 1 roku. Ale neupravujte léky. Poraďte se s dermatologem nebo tricholožkou.

Koncentrace ketokonazolu je 1%, v jiných šamponech 2%, avšak kapacita lahve je 100 ml a většina konkurentů produkuje 60 ml lahví. Náklady na "Sebozol" (100 ml) - 300-350 rublů, který, i když zvažuje koncentraci, je docela ziskové.

Tsinovit

Ne antifungální! Přestože se někdy považuje za takovou, je proto zahrnuto do přehledu.

K dispozici v různých formách: krém, gel a šampon proti houbě. Komponenty obsažené v přípravku (zinek, jojoba a olej z shea) odstraňují svědění, vyživují a zvlhčují pokožku hlavy.

Použijte šampon na pokožku hlavy a provádějte masážní pohyby. Pěna, nechte 2-3 minuty a pak se umyjte vodou. Používejte šampon každý druhý den.

Náklady na "Tsinovita" (150 ml) - 270-350 rublů.

Dermazol - další lék na bázi ketokonazolu. V současné době není k dispozici.

Výskyt lupů

Plísňová infekce pokožky hlavy není jediným problémem, kterým čelí moderní lidé. Mnoho trpí lupy, ale všichni pokračují v léčbě. Důsledky takového "nedbalého" přístupu k vašim vlasům mohou být vážné a velmi smutné. Plešatost a seborrhea - a to je jen část seznamu.

Příčiny lupů jsou různé. Patří sem: stres doma i v práci, špatná ekologie, převaha sladkých, mastných a slaných potravin ve stravě. Ale nejčastěji se tvoří lupy v důsledku poškození skalpu houbami. V tomto případě musíte použít šampony proti lupům. Mají dvojitý efekt. Uvádíme nejpopulárnější a nejúčinnější nástroje z této kategorie:

"Perhohot". Multifunkční šampon, který dokonale zvládne seboroickou dermatitidu, skalpovou mykózu a lišejníky. Láhev (100 ml) bude stát 250-270 rublů.

Sulsena. Disulfid selénu obsažený v šamponu normalizuje mazové žlázy a také zastavuje růst houbových buněk. Chcete-li zvýšit účinnost, doporučujeme použít šampon s 3% pastou, uvolněnou pod touto značkou. "Sulsena" je levná, asi 180-200 rublů na láhev (150 ml).

Tělesné srsti

Často, když je slabinou atletická nebo houbová kožní léze, vlasy, které rostou na těle, narušují léčbu. Vegetace je naprosto normální jev jak pro muže, tak pro ženy. Všichni víme, že je to kvůli genetickým vlastnostem každé jednotlivé osoby.

Takže v případě, kdy houba ovlivňuje oblast těla pokrytého vlasy, masti a krémy pracují výrazně horší než na hladké kůži. Existují dvě možnosti řešení tohoto problému.

1 Použijte šampon. Pokyny pro některé šampony výslovně uvedly, že by měly být použity pro inguinální sportovce, topicky. I když oblast pokrytá srstí není houbou ovlivněna. Zabránit dalšímu šíření. No, pokud by to udeřilo, pak o tom nemyslel.

2 Odstraňte vlasy a použijte antifungální masti a krémy. Tato možnost je vhodnější, pokud máte na hrudníku tlustou vegetaci a pod ní dermatofytózu.

Odstranění vlasů v intimní oblasti není pro každého. Holení a odstraňování chloupků jsou vždy spojeny s určitými riziky nepříjemnosti, mohou být nepřijatelné pro morální a etické víry osoby atd. V tomto případě se vrátíme k první možnosti (ketokonazol není účinný u všech patogenů, poraďte se s lékařem.)

Po slovu

Můžete koupit antifungální vlasové šampony popsané výše v každé lékárně. Jejich cena se pohybuje mezi 150 - 500 rublů (přesná cena za každý šampon, viz příslušné odkazy výše). Díky velkému výběru bude mít každý kupující možnost volby v souladu s rozpočtem.

6 komentářů

A pomohl mi šampon Sebopyrox 911, je velmi dobrý v léčbě onemocnění hub. Prostě jsem je zachránil a před tímto šamponem jsem zkoušel spoustu věcí, ale bez úspěchu. A Sebopirox 911 mě vyléčil.

Antifungální šampon - jak vybrat nejúčinnější složení, návod k použití, značku a cenu

Na lidském těle se houba může vyvinout kdekoli, dokonce i na hlavě. Pokud se patogen usadí na chlupaté části, pak se vlasy rozpadnou, vypadnou, nemoc může mít za následek úplnou nebo částečnou plešatost. Při léčbě mykóz se používají tablety, krémy a masti, často se používá houbový šampon na hlavě. Ta druhá šetří růst mycelií, eliminuje nepříjemné příznaky.

Co je antifungální šampon

Terapeutické šampony pro pokožku hlavy jsou speciální kosmetické přípravky, jejichž účinné složky se přidávají do kompozice: zinek, ketokonazol, sloučeniny selenu. Musí používat obvyklé prostředky, ale mají zvláštní frekvenci. Pravidelné používání antifungálních sloučenin pomůže odstranit příznaky mykózy, obnovit integritu pokožky, snížit zánět a podpořit zdravý růst vlasů.

Indikace pro použití

Antifungální šampon pro osoby používané k mykóze. Jsou charakterizovány porážkou houby pokožky hlavy, tváře. Infekce se často vyskytuje na podzim a v zimě, její příčinou je slabá imunita, endokrinní nebo somatická onemocnění a celistvost kůže pod vlasy. Můžete se nakazit houbou ve vanách, saunách, plaveckých bazénech, při používání jiných ručníků, jiných osobních hygienických předmětech.

Šampóny pomáhají léčit následující nemoci, které jsou způsobeny houbovou povahou:

 1. Microsporia - kulaté plochy na hlavě, pokryté šedým květem, vyznačující se suchými vlasy a vypadáváním vlasů.
 2. Kožní onemocnění - plešatiny na hlavě, kde vypadávají vlasy intenzivně.
 3. Seborrhea - se vyskytuje v důsledku selhání mazových žláz, kdy se pramen vlasů rychle stává mastnou nebo příliš suchou.
 4. Favus - kožní tkáň je pokrytá žlutými krusty, vlasy vypadají z centra, vlasy vypadají ošklivě, připomínají paruku.

Úkolem antimykotických přípravků je odstranění krust, svědění, lupů a zpevnění pramenů. Houbová onemocnění neohrožují život člověka, ale způsobují změny - chrastění, seborrhea a mikrosporie způsobují matné vlasy, lupy, člověk je v rozpacích, když chodí po ulici, chodí k kadeřníkům. Spuštěné mykózy vedou k vzhledu kulatých růžových plátů, uvnitř kterých jsou bubliny naplněné tekutinou. Vlasy začínají vypadávat.

Je-li podezření na houbu, je nutné ihned konzultovat s tricholožkou. Provede vyšetření, provede škrábání skalpů, aby zjistil příčinu choroby, určil příčinu vzniku onemocnění a předepsal komplexní léčbu. Dnes jsou pro úspěšnou terapii používány různé antifungální přípravky: gely, balzámy, masti, šampony. Ty jsou účinné v počátečních stádiích vývoje hub. Rychle odstraňují projevy lupů, nepohodlí, pálení, svědění.

Antifungální vlasové šampony

Pro úspěšný výsledek léčby houby musí antifungální šampony obsahovat speciální přísady. Patří sem:

 1. Cyclopiroxolamin - látka má dezinfekční vlastnosti, působí proti mnoha patogenům houbových infekcí. Výrobky založené na složce uvolňují svědění, zánět, zničí patogeny. Exoderma obsahuje cyklopiroxolamin.
 2. Ketokonazol, produkt syntetického původu, je nejoblíbenější složkou antifungálních formulací. Látka má širokou škálu aplikací, škodlivý vliv na droždí, plísňové houby, dermatofyty, eumycenty, dymorfní houby. Jakmile v buňce součást inhibuje metabolické procesy v buněčné struktuře mikroorganismu, porušuje integritu membránové membrány. To vede k nezvratným změnám a smrti patogenů patologie. Mezi produkty na bázi ketokonazolu patří Nizoral, Keto Plus a Perhohot.
 3. Octopirox je látka, která se nachází ve většině léků proti seborrheu. Má fungicidní vlastnosti, působí proti patogenním houbám, zbavuje různé formy, seborrhea. Komponenta neobsahuje aktivní toxiny, nepronikuje do krve a nemá žádný systémový účinek na lidské tělo. Zástupci skupiny - Dermazole, Sebozol.
 4. Sulfid obce - obsahuje antimykotický přípravek Sulsen. Látka zpomaluje růst patogenních buněk, způsobuje jejich úmrtí a snižuje populaci patogenu. Sulfid vesnice rychle působí na příznaky a příčiny onemocnění.
 5. Zinkový pyrithion (reprezentant skupiny - Tsinovit) je aktivní komplexní sloučenina, která působí na lupy a seboroickou dermatitidu. Použití složky neumožňuje násobení epiteliálních buněk a zastavuje proces exfoliace bílých suchých šupin pokožky hlavy. Látka má antiproliferativní vlastnosti.

Populární produkty s antifungálním účinkem jsou ty, které obsahují alespoň jeden z výše uvedených. Patří sem:

 1. Tsinovit - na bázi climbazolu a pyrithionu zinku. Aplikuje se alespoň měsíc a půl, eliminuje první příznaky po 10-14 dnech léčby. Účinně se vyrovnává s kvasinkovými patogeny.
 2. Dermazol - pomáhá při lupru, seboroické dermatitidě, pityriáze těla. Produkt se používá po dobu 3-5 dní po sobě, pak jednou týdně. Onemocnění ustoupí po 1,5-2 měsících léčby. Aktivní složkou je Octopirox.
 3. Mycoral - zmírňuje příznaky mykózy, zastavuje růst mycelií. Obsahuje ketokonazol, který zabíjí patogeny a normalizuje tvorbu mazu (sebu). Pro dosažení udržitelného efektu je aplikován alespoň měsíc
 4. Sebozol, Perkhotal, Sulsen - léčí seborrheu, zbaví se, obsahuje ketokonazol a sloučeniny selenu.
 5. Avalon Organics a Kelual DS jsou profesionální antifungální sloučeniny, které zabíjejí houby, dezinfikují tkáně a mají antiseborickou aktivitu. Obsahují ketokonazol, pyrithion zinečnatý, extrakt z tymiánu.

S ketokonazolem

Nejoblíbenějšími jsou ketomonazolové antifungální šampony. Patří sem:

 1. Nizoral je červenoranžová kapalina s viskózní strukturou a specifickým zápachem. Výrobek se aplikuje na postižené oblasti pokožky hlavy, pění se, ponechává se po dobu 3-5 minut, pečlivě omyje vodou. Seboroickým ekzémem nebo lupinami může být přípravek Nizoral používán dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce a pro herpes - každý den po dobu pěti dnů. Kontraindikace v těhotenství, kojení, přecitlivělost na složky přípravku může způsobit alergické reakce.
 2. Sebozol je bezpečný průhledný gelový prostředek proti houbám, který lze použít denně a pro všechny typy vlasů. Ketokonazol v přípravku zmírňuje prurit a lupy v krátkém čase. Měl by být aplikován na postižené oblasti dvakrát týdně. Může být užíván v těhotenství, ve věku dětí od roku.
 3. Keto plus je bílý a hustý produkt, který kombinuje pyrithion zinečnatý a ketokonazol. Kombinovaným účinkem těchto dvou složek je odstranění olupování, svědění kůže. Pyrithion zinečnatý má antiproliferační vlastnosti, normalizuje mazové žlázy a ketokonazol bojuje proti houbám. Použijte šampon dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Není vhodný pro osoby trpící alergií.

Šampony pro ošetření houbovité pokožky hlavy

Odkud pochází lupy?

Příčiny lupů jsou různé. Hlava může být "prášková" kvůli domácímu nebo pracovnímu namáhání, nepříznivým podmínkám prostředí, výživovým deformacím v slané, olejnaté nebo sladké straně. Nicméně, v převážnou většině případů, viník jeho vzhledu je houba, která zasáhla pokožku hlavy. Chcete-li účinně bojovat proti němu, musíte z houby použít speciální medikovaný šampon.

Mnoho lidí mylně považuje takové poškození pokožky hlavy za nepohodlí. Proto ne všichni trpící lupinami a svěděním mají tendenci aktivně řešit problém. Důsledky takového nedbalosti na zdraví vlasů mohou být velmi závažné (seborrhea, alopecie). Bude jim mnohem obtížnější zacházet.

Použití antifungálních látek

Léčba houbových infekcí pokožky hlavy probíhá pomocí místních a složitých účinků. Ty jsou uchváceny, když je forma onemocnění zanedbána. U potvrzené diagnózy obvykle dermatologové a trichologové předepisují speciální anti-mykotickou kosmetiku.

Kromě toho můžete v lékárnách volně koupit antifungální šampony pro zbavení a seborrheu. Nicméně by měly být používány přísně podle pokynů a po předchozí konzultaci s lékařem.

Hlavními účinnými látkami fungicidních šamponů jsou ketokonazol, sulfid selenu, pyrithion zinečnatý. Rychle odstraní lupy a další nepříjemné příznaky. Hlavní věc - přísně dodržujte pravidla uvedená v pokynech.

Indikace

Správně vybrané antimykotické šampony úspěšně zvládly onemocnění hubového původu, jako jsou:

 • Microsporia - kulaté skvrny se tvoří na hlavě s šedivým květem, vlasy se vysuší a vypadnou.
 • Favus - suché nažloutlé kůry pokrývají pokožku s depresí uprostřed.
 • Seborrhea - v důsledku zablokovaného fungování mazových žláz, kadeře příliš rychle vyschnou nebo se tukují.
 • Kožní onemocnění - místní plešovité skvrny, pramínky spadnou ve velkém množství.

Hlavním úkolem každého antifungálního šamponu je exfoliovat vzniklé kosti, bojovat proti lupům, eliminovat svědění a léčit.

Jak používat

Hlava je omyta speciálním šamponem stejně, jako jste zvyklí, jako obvykle. V pokynech k jednotlivým lékárnickým nástrojům je třeba poznamenat, že sled kroků by měl být následující:

 1. Navlhčete vlasy a ošetřete pokožku hlavy a celou délku kudrlin s malým množstvím šamponu.
 2. Nechte ho na pramenech po dobu 5-7 minut. Tento čas stačí k tomu, aby účinné látky měly maximální dopad na problémovou oblast.
 3. Umyjte hlavu vlasů tekoucí vodou na pohodlné teplotě.

Lékařská kosmetika pro vlasy by měla být aplikována nejméně třikrát za 14 dní. V případě rozsáhlých kožních lézí se zvyšuje počet procedur - ošetření srsti se provádí každé 2 až 3 dny. Zřejmé změny se projeví přibližně za 2-3 týdny.

Efektivní antimykotické šampony

Dnes lékárny nabízejí širokou škálu různých antifungálních kosmetických přípravků. Každý si tedy může najít pro sebe to nejúčinnější a nejvhodnější volbu za cenu.

Budete se muset podívat na běloruskou on-line lékárnu pro přípravek Nezho-Pharm, protože tento šampon není prodáván v Rusku.

Keto Plus

Ketokonazol a pyrithion zinečnatý jsou součástí Keto Plus. První látka záměrně odstraňuje houbu a druhá látka vylučuje mazové žlázy a je antiseptikem. Tento šampon účinně potlačuje houbu a zabraňuje šíření spor. Dokázala se jako profylaktika proti lupům.

Významná výhoda tohoto nástroje - povolení používat během těhotenství. Četné recenze naznačují jeho bezpečnost a vysokou účinnost.

Frekvence používání - dvakrát týdně. Doba trvání léčby je 30 dní. Pokud se náhle objeví alergie, měli byste okamžitě zrušit přípravek Keto Plus a zvolit další antifungální agent.

Mikozoral

Tento poměrně nenákladný šampon má hustou konzistenci, oranžovou barvu a nikoli nejjemnější vůni. Stejně jako jiné fungicidní šampony vyráběné na bázi ketokonazolu, "Mykozoral" dokonale bojuje proti vyčerpání, eliminuje svědění a další příznaky houbových infekcí. Účinné látky v jejím složení neumožňují násobení patogenní mikroflóry.

Pokud používáte šampon s pravidelností definovanou v pokynech (2 nebo 3 krát týdně), mazové žlázy se vrátí do normálu. Chcete-li úplně zbavit houby, musíte je používat po dobu jednoho měsíce.

Navzdory skutečnosti, že lékárna uvolňuje antifungální šampon Mycozoral bez lékařského předpisu, je lepší si poradit s dermatologem před jeho zakoupením.

"Nizoral"

Nizoral je populární kosmetický přípravek na bázi ketokonazolu. Má červenohnědou barvu a hustou konzistenci. Úspěšně obnovuje zdraví kůže, odstraňuje svědění a účinně léčí takovou nemoc, jako je seboroický ekzém.

Chcete-li odstranit lupy, použijte Nizoral dvakrát týdně. Chcete-li se konečně zbavit houby, budete muset podstoupit měsíční léčbu.

S diagnostikovaným tzv. "Ringworm" se strategie mění. Během prvních 5 dnů se šampon nanese denně, pak se frekvence sníží na několikrát týdně.

Recenze tohoto nástroje jsou téměř jednomyslné - "Nizoral" demonstruje velmi vysokou účinnost v boji proti houbovým infekcím. Kromě toho je zařazena do žebříčku nejlepších antifungálních šamponů, které si jistě udrží místo v top 5.

"Sebozol"

Jeden z nejlepších antifungálních šamponů. Je to pohodlné, protože může být použito denně a neexistují žádná omezení týkající se typů vlasů.

Hlavní účinnou látkou tohoto přípravku je ketokonazol. Je to díky němu, že lupy a nepříjemné svědění zmizí v krátkém čase. Kvůli tomu se neustále čeká, musíte se s nimi vypořádat dvakrát týdně.

"Sebozol" povoleno používat během těhotenství a jednoletých dětí. Nedoporučuje se to však bez povolení. Před použitím budete potřebovat předchozí konzultaci s tricholožkou nebo dermatologem.

Perhotal

Jedná se o šampon s širokým spektrem léků, který kromě bojů proti lupům úspěšně léčí různé mykózy, lišejníky a seboroickou dermatitidu. Hlavní účinnou látkou, stejně jako mnoho dalších látek, je ketokonazol. Účelně ovlivňuje houbu, čímž zmizí lupy a odlupuje kůži.

Chcete-li se zbavit "sněhu" ve vlasech, musíte se s nimi léčit každé tři dny. Doba trvání kurzu - 2 měsíce. Profylaktické užívání je povoleno pouze s povolením dermatologa a pod jeho kontrolou.

Pohodlí "Perkhotal" spočívá v tom, že je perfektně kombinován s jinými léky, jejichž působení je také zaměřeno na boj proti houbám, ekzému a škodlivým mikroorganismům.

"Sulsena"

Léčivou látkou "Sulsena", na rozdíl od mnoha jiných šamponů, je sulfid selenu. Tato složka úspěšně odstraňuje houbu, stejně jako lupy a svědění vyvolané jeho životně důležitou činností. Navíc je obnovena normální funkce mazových žláz. Výsledkem je zlepšení výživy vlasových folikulů.

Aplikujte malý šampon přímo na kůži, pěnu a pečlivě rozetřete po celé délce pramenů. Pěnu okamžitě nepropívejte. Počkejte 5-7 minut. Je nezbytné, aby léčivá látka měla maximální terapeutický účinek.

Výrobce doporučuje přidat šampon se speciální pastou "Sulsena". Pak bude pozitivní výsledek mnohem rychlejší.

"Zinovit"

"Tsinovit" - dobrý antifungální šampon. Skládá se ze 2 aktivních složek - climbazolu a zinku. Oni úspěšně zvládli odstranění příznaků typických pro léze na pokožce hlavy. Pokud produkty ketokonazolu z jakéhokoliv důvodu nevyhovují, je to vaše volba.

Použijte tento šampon nejméně 1,5 měsíce. Převážná většina recenzí však naznačuje, že odvykání a svědění jsou výrazně sníženy již na konci druhého týdne pravidelného mytí jejich hlav.

Léčba by měla být použita 2-3krát týdně. A pro prevenci, jednou stačí.

Neo-farma

Nezo-Farm je fungicidní šampon komplexní akce, který ničí jak houbu samotnou, tak její spory. Má oranžovou barvu, viskózní konzistenci a výrazný zápach. Hlavní účinnou látkou je ketokonazol. Účinnost šamponu je dána právě jeho přítomností v kompozici. Používá se k léčbě léze pokožky hlavy s houbou a k odstranění typických příznaků odlupování a lupů.

Zvláštní výhodou přípravku "Nezo-Pharma" je jeho použití během těhotenství a kojení. Výrobek je bezpečný a velmi lehce se vstřebává do pokožky.

Další oblasti těla

Plísňová infekce má tendenci se šířit. Spory jsou schopny "létat" z kůže hlavy do jiných částí těla pokryté vegetací (podpaží, genitálie, nohy, ruce). Pokud se takové obtíže již vyskytly, je nutné konzultovat zkušeného odborníka. Předepíše správnou léčbu, aby zabránil dalšímu šíření infekce.

Pro postižené oblasti vegetace na těle se používají stejné antifungální šampony. Aktivní fungicidní látky obsažené v nich úspěšně pronikají do hloubky pokožky. Houba je zničena zevnitř. Lékárny nabízejí také řadu antifungálních masti a krémů. Co si vybrat?

Šampon nebo krém

Pokud houba postihuje oblast těla pokryté přírodní vegetací, krémy a masti se nedoporučují. Jsou vhodné pouze pro hladkou pokožku. Existují dva způsoby řešení problému:

 • Používejte antimykotický šampon. Pokyny k řadě nástrojů poznamenaly, že mohou být také použity pro léčbu inguinálního sportovce. V takovém případě je nutné úplně zvládnout genitálie nebo podpaží. Dokonce i místa, která nejsou houbou ovlivněna - jako preventivní opatření. A postižené - tím spíš.
 • Odstraňte veškerou vegetaci. Po holení můžete volně použít fungicidní krém nebo masti.

Odstranění chloupků

Ne vždy se rozhoduje o radikálním odstranění vegetace v intimní zóně. Koneckonců, jak holení, tak odstranění vlasů téměř vždy způsobují určité nepříjemnosti a mohou být také z hlediska osobních morálních, etických nebo náboženských přesvědčení prostě nepřijatelné. Samozřejmě, kompletní odstranění chloupků z intimní zóny je ideální. Pokud je však stále nemožné, měli byste se zaměřit na první možnost - použití terapeutického šamponu. Mějte však na paměti, že ketokonazol není všelékem všech typů hub. Proto je nutná konzultace s dermatologem.

Pokud je atletická slabina diagnostikována u ženy, bude vyžadována další návštěva gynekologa. Zabránit vzniku vaginální mykózy.

Závěr

Když se objeví první příznaky houbové infekce (přerušovaná touha po poškrábání hlavy, tvorba kůry, vypadávání lupů z vlasů), léčba by neměla být odložena. Samotný problém nezmizí. Čím delší zpoždění - tím těžší je vyřešit následky.

Obraťte se na dermatologa včas a dodržujte pravidla pro použití předepsaného šamponu. A pak vám vlasy stále potěší svým zdravím a krásou.

Antifungální šampon Přehled

Plísňová infekce je nemilosrdná vůči člověku. Ovlivňuje kůži, nehty a pokožku hlavy.

Onemocnění způsobuje zvláštní nepohodlí s aktivitou patogenu na pokožce hlavy, protože vlasy se rozpadají a klesají do takové míry, že se rozvíjí úplná nebo částečná plešatost. Pro léčení mykózy předepisují dermatologové tablety, krémy a masti. Pokud mycelium pokračuje na hlavě, je pacientovi navíc předepsán šampon s antifungální látkou.

Indikace pro použití antifungálních léků

Houba na hlavě se projevuje příznaky, jako je svědění, suchá kůže a lupy. Vlasy jsou tenké, křehké a na koncích rozděleny. V této fázi můžete použít léčivý šampon Nizoral a jeho analogy.

Přípravky pro péči o pokožku hlavy ošetřují různé nemoci houbové přírody:

 • Mikrosporie - charakterizovaná přítomností kulatých ploch, zarostlé šedým květem, nadměrnou suchostí vlasů a ztrátou vlasů.
 • Kožní onemocnění - na hlavě se tvoří plešaté kůže, vlasy intenzivně klesají.
 • Seborrhea - kvůli špatnému fungování mazových žláz, prameny rychle rostou tuky nebo naopak, se přehnaly.
 • Favus - kožní tkáň získává nažloutlé kůry a vlasy vystupují ze středu. Hlava vlasů má neuspořádaný vzhled a vypadá jako paruka.

Úkolem antifungálních vlasových šamponů v přítomnosti takových onemocnění je rychlé odstranění patologických kruhů, lupů, svědění a zpevnění pramenů. Mytí hlavy speciálními přípravky se neliší od toho, jak člověk umývá běžným šamponem.

Pokyny pro použití terapeutických látek nabízejí provedení všech tří akcí:

Aplikujte terapeutické čisticí prostředky nejméně třikrát za 2 týdny. V případě rozsáhlých lézí se postupy častěji vyskytují a každých 2 až 3 dny se provádí čištění hlavy. Pozitivní změny se objeví po 2 - 3 týdnech pravidelného používání produktu.

Po zjištění zlepšení stavu pokožky hlavy je nemožné okamžitě přejít na běžný šampon a už nepoužívat léčebný šampon. Pro konsolidaci výsledků a prevenci relapsu s antifungálním lékem je žádoucí zpracovat vlasy další 2 týdny.

Efektivní antifungální šampony pro lidi - seznam

Moderní farmaceutický trh je bohatý na antifungální látky, takže každý spotřebitel bude schopen najít vhodnou alternativu k ceně a provést účinnou léčbu.

Zde je seznam populárních šamponů určených k odstranění favusů, mikroskopií a kožních onemocnění:

 • Nizoral - populární lék s ketokonazolem se soustřeďuje v horní vrstvě epitelu a dlouhodobě si uchovává své prospěšné vlastnosti. Účinně řeší problém svrbení a odlupování dermis, aniž by člověku ublížil, a zároveň se vyrovná se seboroickým ekzémem. Nizoral vypadá jako viskózní hmota červenohnědého odstínu. Cena je 550 - 650 rublů.
 • Tsinovit - obsahuje climbazol a pyrithion zinečnatý. Aby šampon účinně léčil mykózu, je třeba ho aplikovat nejméně po dobu 1,5 měsíce, ačkoliv hodnocení pacientů naznačuje, že antifungální činidlo významně snižuje nepříjemné symptomy o 10-14 dnů léčby. Zinovit účinně odstraňuje kvasnicovou houbu a jiné, zvláště odolné kmeny. K dispozici je příprava 270 - 370 rublů.
 • Dermazol - promývací tekutina uvolňuje lupy při seboroické dermatitidě a pityriáze na těle. Používejte je podle pokynů po dobu 3 až 5 dní v řadě, poté přesuňte na jedno použití za týden. Úplně bude nemoc překonána za 1,5 - 2 měsíce. Cena Dermazolu dosahuje 500 rublů (minimálně 300 rublů).
 • Keto Plus - na bázi pyrithionu zinku a ketokonazolu. Komponenty bojují proti kvasinkovým kmenům a dermatofytům, které vyvolávají silný odlupování kůže. Keto Plus je tak bezpečný, že je vhodný i pro těhotné ženy, které potřebují ošetřit houbu na hlavě. Cena tohoto šamponu z houby pokožky hlavy je nejvyšší - nikdy není nižší než 450 - 500 rublů na 1 láhev.
 • Mycozoral - efektivní levný šampon (asi 300 rublů) eliminuje všechny příznaky mykózy a zabraňuje množení mycelií. Aktivní složka ketokonazolu zabije patogen a normalizuje tvorbu mazu - podkožního tuku. Abyste získali stabilní účinek z léčby, doporučuje se používat Mycozoral s houbou pokožky hlavy po dobu 4 týdnů.

Takové přípravky jako přípravky Sebozol, Perhohot a Sulsen - šampony a pasty pomohou rychle se zbavit lupin s houbou na hlavě. Perhotal léčí nejen seborrheu, ale také zbavuje.

Profesionální šampony proti lupům zahrnují Avalon Organics a Kelual DS. Zabíjí houby, dekontaminují tkáně, zmírňují záněty a mají antiseboroické vlastnosti. Cena drog - 1430 a 970 rublů.

Jak léčit houby na těle vlasy

U houbových kožních lézí a sportovních slabin, mohou vlasy, které rostou na těle, narušovat léčbu. Lékaři říkají, že masti a krémy ovlivňují chlupatější povrch horší než na hladké kůži a doporučují používat speciální antifungální šampon pro lidi. V návodu k použití některých fondů bylo uvedeno, že jsou vhodné pro léčbu a prevenci inguinálního sportovce.

Samozřejmě, můžete odstranit vlasy v intimní oblasti a pak použít vnější medicínu. Ale holení a odstranění chloupků nejsou vhodné pro všechny lidi a důvody jsou různé - strach z poškození choulostivého místa, morální a etické přesvědčení atd. V tomto případě šampon pomůže zbavit houby.

Pokud se dermatofytóza vyvine u člověka s chlupatým hrudníkem, houba může být odstraněna následovně - nejdříve oholejte nebo odřízněte vegetaci a poté použijte masti nebo krém na postiženou oblast. Ale zanícená pokožka k čištění vlasů nebude snadná.

Co dělat, pokud nemůžete odstranit vlasy na těle a houba by měla být okamžitě ošetřena?

Tyto šampony přijdou na záchranu, protože jsou vhodné nejen pro péči o pokožku hlavy, ale i pro tělo. Ale při nákupu finančních prostředků by měly pečlivě prostudovat instrukce, protože některé kapaliny jsou určeny pouze k mytí hlavy.

Je také důležité zvážit, jaké vlastnosti má šampon:

Pro účinnou léčbu seborrhy by měly být zváženy také typy srsti, druh lupů a možné kontraindikace k jejich použití. Přírodní ingredience obsahují šampony Sebuton, Squanorm a Sim Sensitive System-4. Agenti s antimikrobiálním účinkem jsou obvykle založeni na sulfidu seleničitého. To je Sulsen-Forte a Sulsen.

Antifungální šampon

Houbová onemocnění kůže a vlasů hlavy jsou poměrně častým fenoménem a přinášejí spoustu nepříjemných fyzických a morálních okamžiků. Ve většině případů dochází k infekci v období podzim / zima.

Příčiny houbové patologie jsou oslabená imunita, přítomnost endokrinních a dalších systémových onemocnění, celkový stav těla, poškození integrity kůže hlavy. Nejběžnější infekce se vyskytuje v důsledku ignorování základních pravidel osobní hygieny ve vanách, saunách, plaveckých bazénech a kadeřnictví při používání veřejných statků.

Související: nehtová houba na rukou

Kdy je předepsán antifungální šampon?

Houbová onemocnění pokožky hlavy nepředstavují hrozbu pro lidský život, ale přinášejí psychoemotional nepohodlí. Mezi ně patří takové choroby, jako je mikrosporie, kožní onemocnění, seborrhea a šupina. Zástupci všech vrstev populace trpí touto patologií. Plísňová infekce se projevuje zhoršením celkového stavu vlasů. Stávají se vzácnými, nudnými, jejich zářivost a přitažlivost zmizí. Svědění, peeling, zánět pokožky hlavy. Přítomnost lupů, která je suchá nebo mastná.

V pokročilých stádiích se na hlavě vytvářejí plátkovité růžově zbarvené plaky s tvorbou bublin naplněných tekutinou. Začněte klesat vlasy. Proto neodkládejte výlet lékaři na zadní hořák.

Moderní antifungální terapie vykazuje dobré výsledky v boji proti této nemoci. Zkušený tricholog provede důkladnou prohlídku pacienta, důkladně ho prozkoumá, zvolí vhodnou komplexní léčbu, s přihlédnutím k typu infekčního agens a zjištění příčiny infekce, dá doporučení, jak předcházet onemocnění.

Pro úspěšnou léčbu plísňových infekcí, které postihují kůži a pokožku hlavy, se používají metody tradičního lékařství a pro léčebnou terapii se samozřejmě používají interní i externí léky.

Gely, masti, balzámy a šampony se používají k vedení místního terapeutického kurzu. V případě počátečního vývoje poruchy kůže hlavy s houbovou infekcí je použití antimykotických šamponů velmi účinné. Přítomnost některých účinných složek v jejich složení zajišťuje rychlé odstranění symptomů onemocnění, což se projevuje především při eliminaci suchých bílých šupin ve vlasech a nepříjemných pocitů pálení a svědění.

Související téma: Zastávka oleje z houby

Antifungální vlasové šampony: klasifikace podle účinných látek

Složení terapeutických antifungálních šamponů zahrnuje antimykotické látky s fingistatickými a fungicidními vlastnostmi, které se projevují zastavením vývoje patogenů a blokováním možnosti dostat se hluboko do podkladových vrstev kůže hlavy. V moderním světě existuje velké množství antifungálních látek, které tvoří základ šamponů určených k účinnému léčení houbové patologie.

 • Ketokonazol, antimykotikum syntetického původu, je jedním z vůdců ve formě hlavních složek používaných k výrobě šamponů. Tato látka má široké spektrum účinku. Toto zdůrazňuje pozitivní terapeutický účinek léčby, který se projevuje v úspěchu v důsledku destruktivních účinků několika typů hub najednou: kvasnice, plísně, dermatofyty, stejně jako eumycenční a dimorfní houby. Klesající do buňky může potlačit metabolické procesy v buněčné struktuře hub, zajistit integritu membránové membrány. To zase poskytuje nevratné procesy, které vyžadují nevyhnutelnou smrt patogenů.
 • Cyklopyroxolamin. Kosmetika pro praní vlasů, obsahující ve svém složení cyklopiroxolamin, distribuovaná v dostatečném rozsahu. Má dezinfekční vlastnosti, působí proti mnoha druhům patogenů houbových infekcí. Je schopen zmírnit svědění a zánět. Poskytuje zničení patogenních hub. Terapeutické účinky cyklopiroxolaminu jsou mnohem významnější než účinky ketokonazolu.
 • Octopirox - nástroj, který je jednou ze složek terapeutických šamponů proti seborrheu. Má fungicidní účinky. Je charakterizován širokým spektrem aktivit vůči většině druhů patogenních hub, je zvláště aktivní proti různým formám lichenů a seborey. Vzhledem k tomu, že ve struktuře neobsahuje aktivní toxické látky, nevstupuje do krve, a proto nemá systémový účinek na lidské tělo.
 • Pyrithion zinečnatý - je aktivní komplexní sloučenina, která je součástí struktury terapeutického kosmetologického činidla používaného při léčení lupů a seboroické dermatitidy. Zastaví reprodukci buněčné struktury epitelu a eliminuje proces odlupování bílých suchých šupin pokožky hlavy. Tato látka má antiproliferativní vlastnosti. Stal se jedním z prvních léků, které jsou široce používány při přípravě šamponů.
 • Sulfidové osady. Jedná se o další složku, která se používá při přípravě antimykotických šamponů. Přispívá ke zpomalení a následné smrti buněk hlavního patogenu, čímž se snižuje populace patogenních hub. Je charakterizován rychlým dopadem na odstranění výrazných symptomů onemocnění a také ovlivňuje příčinu houbové infekce.

Související: Nemoci nechtů na rukou a jejich léčba

Top 3 antifungální vlasové šampony

V současné době se specialisté, kteří léčí houbovou patologii pokožky a vlasů pokožky hlavy, se v co nejkratším čase snaží poskytovat pacientovi kvalifikovanou lékařskou péči s použitím různých antifungálních léků. Terapie závisí na závažnosti onemocnění a typu infekčního agens.

V počátečních stádiích vývoje této patologie lékař může doporučit použití speciálních antifungálních šamponů, které umožňují krátkou dobu eliminovat nejen příznaky onemocnění, ale také neutralizovat příčinu houby.

V moderním farmaceutickém průmyslu existuje mnoho různých druhů zdravotních šamponů, jejichž terapeutický účinek je zaměřen na eliminaci houbových infekcí. Mezi ně patří následující léky:

 1. Sebasol. Denní aplikace je přípustná a je vhodná pro všechny typy vlasů. Aktivní složkou je ketokonazol, který má fungicidní a fingistatické účinky na houbové infekce. Všechny látky, které tvoří šampony, jsou zcela neškodné. Proto jsou tyto drogy lékaři trichologists odvážně předepsané těhotným ženám, stejně jako to je používáno v pediatrii při léčbě dětí starších jednoho roku.
 2. Sebiprox. Terapeutický šampon, jehož účinnou složkou je cyklopiroxolamin. Kromě neutralizace houbové infekce pod vlivem účinné látky se celkový stav vlasů zlepšuje. Má také antibakteriální, protizánětlivé a keratoregulační účinky. Funkcí aplikace je dvojí aplikace tohoto nástroje, ale vlasy.
 3. Zinovit Hlavními složkami léčivého šamponu jsou pyrithion zinečnatý a climbazol. Je účinný proti mnoha druhům patogenů, a proto je široce používán při léčbě různých forem pokožky hlavy. Navíc má na postižené oblasti antimikrobiální, protizánětlivý a sedativní účinek. Zaručuje získání rychlého terapeutického výsledku a okamžitou eliminaci příznaků různých houbových onemocnění.

K dnešnímu dni jsou antimykotické šampony ve volném prodeji supermarketů lékáren. Ale s náležitým postojem k jejich zdraví se doporučuje je koupit pouze na lékařský předpis.

Pro Více Informací O Suché Vlasy